Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Linda :láttam ám a pocis képedKépNem semmi azt a lurkót cipelni.Mekkorát jósólnak?Tessék majd rögtön írni!!!!!!!!!!!!!!

Mona:sikeresen hazaértünk és csak egy tojás lehelte ki lelkét útközben.Mondjuk nem csoda azon a macskaköves vackon.Remélem nem hagytunk nagy disznóólat.Timi alaposan bealjazottKépKár,hogy a többi csemetéd elment így nem sokat láttam belölük.
a lányomnak itthon még a tengerimalac is uuuu volt.Most mindent elkutyásít.

Alice:ez azért nem semmi.Bejelentkezel és már 33.Mire legközelebb írsz már meg is lesz a csemeteKépTényleg hol is szülsz:Írtad már?Én elfelejtettem.És hogy tudjuk majd meg a hírt?

Mesi:Hova lettél?Itt van még a rokonság?

Köszönöm Mindenkinek a köszöntéseket!!!!!!!!

pusssssssssssssz:Márti

LÁNYOK:szuperek a pelusok Monánál!!!! Érdemes töle venni.Jóval olcsóbb mintha máshol vennétek.
pkismarti
 
 


Sziasztok Lányok!

Zsuzsi!
Jó neked, hogy a focipálya mellett vagytok. Én is ott nőttem fel, az én szüleim is ott laknak, csak Kisnémedin. Most is azért szeretnek annyira odajárni a gyerekek, mert ott van hely focizni bicózni stb. nincs autó a közelben (se szomszéd), ami nagy előny. De szerintem mindenkinek az a jó amiben felnőtt. Legalábbis nekem ez a mostani 200 öles telek nagyon kicsinek tűnik, közel vannak a szomszédok, nincs elég hely a kiskertnek, mert meg kellett hagyni a nagy udvart "coci"pályának a fiúknak. Még a fákat is csak úgy ültethetem, hogy az jó legyen kapu gyanánt. Rémes, de ez van.
A több gyerekről annyit, hogy ha életemben csináltam vmi jót, akkor az az, hogy megszültem a 4 gyerekemet. Bár ha hiszed, ha nem én soha nem voltam úgy, hogy csak babázok és semmi más. Hiányzik is nagyon. Az első kettőt nappalis főiskola alatt szültem, a Matyi (3.) alig hogy megszületett súlyos beteg lett, mire rendbejöttünk és észhez tértünk, már vártam Csengét, megvettük a házat, szétvertük és kezdtük újra összerakni miközben a megmaradt szobában laktunk, de volt, hogy azon vettem észre magam hogy délben nem tudom hova lefektetni a gyereket, mert abban az egy szobában is dolgoznak. Mostmár nosztalgiával gondolok rá, milyen volt, amikor létrán másztam be a kádba nagy pocakkal, mert nem volt fürdőszobánk, és a mosókonyhában fürödtünk, amiben még se ablak se ajtó, épp csak a víz a falból jött és lefolyt a lefolyón, legalább azt nem kellett vödrözni. Szóval teljesen megértem Alice-t, és ezért írtam már régebben, hogy szülnék még egy ötödiket, de azt már úgy, hogy ne legyen semmi más, csak a gyerek. Se egy melós, se iskola, se semmi, de ilyen úgysem lesz. Ennyire már ismerem magam. Egyébként ideális korkülönbség nincs. Ha kicsi, az a gyereknek jobb, ha nagy akkor aszülőknek könnyebb valamivel. Itt is ott is van jó is rossz is a dologban, kb egyenlő arányban. Ráadásul nagyon egyénre szabott a dolog. Nekem így jó ahogy van, változatni úgy sem tudok rajta.

Az oviról majd később, mert már így is hosszúra nyúlt.
Üdv. Mona
vinnÉ
 
 


Szia MÁrti!
Köszi a reklámot!
Egy ilyen kis csöppség, mint Timi nagyon kezdő motoros még az én csirkefogóimhoz képest, úgyhogy ne zavartasd magad!
Pusszantás:
Mona
vinnÉ
 
 

 
 

Sziasztok!

Márti: nem jósolnak semmit, utóljára a 36-ik héten látott orvos,mert azóta nem találkoztunk, szabin van, csak a szülésre jön be. Úgyhogy csak CTG van. Nem is értem, mert Danival ilyenkor már nézték a méhlepény érettségét, a magzatvíz mennyiségét, minőségét... Most meg semmi. Ill. a szül. nő nézi a pisit és a vérnyomást és továbbra is szeretem. Kép Amúgy aggódom, hogy itt ennyire nem törődnek az emberrel a dokik. Veled, hogy volt???
Ehhez képest ugye beakarnak fektetni ha csüt.-ig nem szülök meg. Mondtam, hogy nem, úgysem csinálnak semmit. Aztán ott unatkozzam, míg Ádi az értékes szabiját elpazarolja? Nekem utána kell majd a segítség 1-2 hétig, nem előtte.
Na, mindegy. A lényeg, hogy nem tudom, hogy óriásbébim lesz-e megint, vagy sem. Hogy beilleszkedett-e vagy sem... Majd a szülőágyon lesz a meglepi.

Mona: kicsi pelusaid is vannak??
Nem lehetett semmi amiket a gyerkőcök mellett csináltatok!
Mi bezzeg nem merünk belevágni semmibe...

Alice: nahát, jól elment az idő! Hol fogsz szülni??

Puszi:
Linda

Ui: ime a kép:
Kép
bellana
 
 


Szia Linda!

Hát ez nem semmi!!!
Szerintem már nagyon utolsó napos vagy. Legalábbis negyon lent van ez a gyermek. Én nem tudom mostanában miket szoktak vizsgálgatni egy normális terhesség vége felé, de nekem annak idején (5 éve) az ég világon semmit nem csináltak. Nem is igen volt időm szaladgálni semmiféle mérésekre, de nem is volt szó ilyesmiről. Az volt a terhességemmel az egyetlen gondom, hogy ne nappal induljon a szülés, amikor ott vannak az ácsok, kőművesek, vizesek, villanyszerelők, stb. Meghallgatott őrangyalkám, és éjjel indult az egész, szóltam a dokinak, hogy ébresztő föl, indulunk (dr Kardos MÁV), és kész. mire beértünk, a doki már fogadott, pedig ő is innen Vácról indult. 6.10-kor megérkezett a 6.10-es rakétajárat Csenge személyében. Mire megérkeztek a melósok, lehetett mire koccintva kezdeni a napot. MIndenkinek ilyen aggodalommentes, gyors szülést kívánok! Neked is hasonló jókat. Teljesen igazat adok abban, hogy nem akarsz előbb bemenni, csak amikor már biztos a dolog. Én is voltam 10 napig nagy hassal babamamás szobában (a Lukáccsal 2.) és azt hittem megőrülök a várakozásban. Semmi bajom nem volt, csak a prof azt hitte, hogy majd megindítja a szülést és kész, mehet húsvétolni. Csak ezt velem nem közölte, egyszerüen csak befektetett. Másnap reggel meg én közöltem vele, hogy nem kérek a programozott szülésből, beprogramozta azt a természet egészen jól, menjen nyugodtan rokonászni, mi megvárjuk. Hát vártunk még több mint egy hetet. Senkinek nem kívánom. Álj a sarkadra és csak azzal törődj, ami neked a legjobb. Sajnos az ember hajlamos alárendelni magát az egészségügynek, pedig nem szabad. Ők azéert vannak, hogy minket kiszolgáljanak! Ezt nem szabad elfelejteni! A várandósság nem betegség, elég baj az, hogy be vagyunk kényszerítve egy ilyen terméyzetes folyamattal( mint a születés ) a kórházba a beteg emberek közé, hogy mi is betegnek érezzük magunkat! Na hát "röviden" ez a véleményem. Bocs ha egy kicsit elragadtattam magam, de végre kiadtam magamból. Mai fejjel már másképpen csinálnám a dolgokat, ezért próbálom megóvni fiatalabb esetleg tapasztalatlanabb anyatársaimat a kellemetlen helyzetektől.
Várom ám nagyon a fejlemányeket. Veled vagyunk mindannyian!
ami a pelust illeti, minden méret van természetesen mini is. Ha éredekel elérsz a 303-236-os számon.
Puszika a hasadra! (A család férfitagjain majd hajtsd be!)

Mona
vinnÉ
 
 


Szia Mona!

Dani is 6:10-kor született. KépVele fektettek be 1 héttel a szülés előtt. Rossz volt látni, hogy pocakosok jöttek, majd babával mentek, én meg ott aszalódtam a 40 fokban. Kép
Teljesen egyetértek veled amit az eü-ről írtál.
Tényleg fura, hogy ők vannak értünk (nem is olcsón ugye) és akkor mégis nekünk kell gazsulálni...
Nem fekszem be ha lejár a terminus, tudtommal 1 hét túlhordás még belfér. Én sem akarom, hogy programozzanak, nem vagyok robot. Danit indították, elég is volt. Szerintem tudja azt a testem, mikor jött el az idő. Kár, hogy ma már ez a programozunk, császározunk, infúziózunk,gátmetszünk stb. ilyen általános és csaknem természetes lett. Kép
Szóval potyára nem vagyok hajlandó befeküdni.
Pelus: na, majd ha kiderül mekkora a lurkó, akkor
lehet, hogy megkereslek ezügyben. Kép
A puszit melyik család férfitagjain hajtsam be? Kép Kép
Na jó, értem ám. Kép

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok!

Márti! Én is boldog névnapot kívánok neked!
Annyira készültem kimeni a Vigalomra, már a tali óta mondogattam a páromnak, erre csak nem sikerült kijutni. Férjem évfolyamtalálkozójára "kellett" mennünk a hétvégén.

Nálunk továbbra sem unalmas az élet. Az első turnus rokonság, Anyukám és a 10 éves Öcsém, csekély 10 napot töltött nálunk. A második eresztés meg a jövő héten jön, a Hugom és a pasija, ők csak 5 napra. Úgyhogy dolgom van elég. Ráadásul a héten bedöglött a monitorunk is, újat kellett venni, így pár napig nem is tudtalak még csak olvasni sem Benneteket!
Mi jól vagyunk! Képzeljétek Boti több, mint egy hete este cici nélkül alszik el!!!! Így már csak napi egy cicizés maradt, az ebéd utáni, mert enélkül nem sikerül a délutáni alvás, ugyanis Őkelme kibírja már akármeddig alvás nélkül, csak késő délutánra már megőrülök tőle, olyan dilibogyó lesz alvás nélkül. Szóval az esti szopi elhagyása az úgy volt, hogy kapott egy aranyos mesekönyvet, Fülesmackó meséi, rövid, egyszerű mesékkel. Abból olvasunk minden elalvás előtt. Azért próbálkozik egy kicsit, nyafog, hogy cici-cici, de szerencsére nincs hosszú percekig tartó sírás. Egyébként megviseli szegénykémet a dolog, mert eddig soha nem látott cicitaperolással és szaglászással próbálja magát nyugtatgatni egész nap. Pl tegnap az Auchanban is előadta :-)) Azért sajnálom, hogy nem teljesen saját magától döntött így, hanem némi ráhatással sikerül elválasztani. Nem gondoltam volna, hogy ez nekem is nagy lelki próbatétel. Komolyan mondom a déli szopit szinte én is várom, mert olyan jó látni a kis boldog, elégedett fejét.

Linda! Nagyon csinos vagy így az utolsó napokban is!!!! Tényleg szép nagy a pocid! Nekem egyébként még így a 14. héten nem látszik semmi. Bár hozzáteszem nem vagyok teljesen lapos hasú. Azért azt mondják a többedik terhességnél mindig egyre hamarabb látszik a pocak és nagyobbra is nő. Hát egyenlőre ez nálam nem látszik beigazolódni! Nagyon-nagyon drukkolok Nektek!

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Szia Mesi!

14 hetesen még nekem is csak az "alaphasam" látszott, aztán látod mi lett belőle. 117 cm-es a kerülete. Kép
A terhességi cukorbetegséged megint kialakult? Vagy még nem tudni? Hogy tudsz feljárni pestre, van segítséged, vagy viszed Botit is?
Szegények, bizti rossz lehet ez a szándékos leszoktatás a ciciről. Nekem olyan nagy mákom van, hogy Dani magától állt le.
Kitartást a következő turnushoz. Kép
Köszönöm a drukkot. Kép

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok lanyok, udv mindenkinek, olvastalak Benneteket de irni mar nem volt energiam na de majd MOST!!!
Martikam: Nem, nem esett mult vasarnap Szodligeten, hiaba mas ez a hely, mint a tobbi. Eladtuk a kocsit mult kedden, legalabb is adasvetelit megirtuk, aztan mivel Komarombol jottek, jobbnak lattak hetvegen jonni es keson tudtam meg, hogy vasarnap jonnek es elviszik a kocsit. Kicsit azert fajt erte a szivem...tudom, en olyan hulye vagyok, hogy erzelmileg kotodok targyakhoz...
Ja es nagyon boldog nevnapot!
Olvastam, hogy Timiket megviselik a "fogdolgok". Szegenykem, nekunk makunk volt, 10 fogunk van marKép es egyelore nem viselte meg nagyon.
Moncsi: DE ari a baba, ahogy torolgeti a szemetKép videot is csinaltak?

Tundi:
Mi meg nem ismerjuk egymast, en sem reg csatlakoztam a topichoz. Mi Szodligeten lakunk a Barackos kozben, a kislanyunk VIktoria 16-an volt 1 eves. Rakerdeztel a maszasra...Viki 9.honapot toltotte be, mikor elkezdett "hintazni" negykezlab allasban, aztan napokon belul beindult es csattogo tenyerrel maszott a parkettan mindenhovaKép Aztan 10 honaposan szepen fel is allt mindenhol (targyak 1m alatt veszelyben), kezet fogva battyogni kezdett 11 honaposan. Most ott tartunk, hogy egyedul 3-4 metert kepes megtenni, 1 kezet fogva akar szalad isKép
Adel: igazad van az ejszakai alvassal kapcsolatban, nagyon fontos a sotetites!!! Nekem egyebkent szerencsem volt, mert a VIki az elso 1 honapjaban hajnali 4-kor kelt, kesobb 6-kor, most mar 8-kor, este 8-9 kozott fexik, ugyhogy jo ejszakai alvo na de napkozben?!?! Nem alszik am semmit!
Linda: Gratulalok, nagyon csinos maradtal igy a terhesseg vegere is. En sajna 17 kilot szedtem magamra, amibol 13 jott le a szulessel, a maradek 4 kilot azota is sajna feltve orzomKép
Viszont engem meghokkentett amit irtal az "egeszsegugyi" dolgokrol. Nekem pont a terhesseg finisheben kellett sokat vizsgalatra jarni. 37.-hettol hetente CTG, ultrahang, mehszaj vizsgalat. 38.-hettol neztek a mehszaj allapotat is, mennyire nyitott, mennyire van felpuhulva, varhatom e korabban a szulest vagy nem. Szerintem felelotlen dolog, hogy pont a vegen nem kovetik nyomon a terhesseg alakulasat. EGy baratnomnek, a 38 het vegen azert kellett meginditani a szulest, mert a mehlepeny mar eloregedett es nem biztositotta a megfelelo ellatast...Tudom, hogy regebben nem voltak ilyen vizsgalatok de ha mar haladt a technika es ha mar ennyi adot leszednek az emberrol, akkor szerintem figyeljenek ra jobban oda!!! Mikor szultem, egy korteremben voltam egy nagymarosi anyukaval, aki az eslo gyereket a vaciban szulte, a masodikat mar NEM! Mikor emlitettem neki, hogy en esetleg a kozelseg miatt masodik helyszinkent a vaci korhazat valasztanam, azt mondta, hogy ne tegyem, mert oda meghalni sem menne vissza. Viszont olvastam itt jo kritikakat is a korhazrol...minden esetre szerintem elgondolkodtatok a tapasztalatok.

Mona: koszi a teloszamot. Egy kopesre laknak tolunkKép Meg nem tudom pontosan mikor fogom felhivni oket de sort fogok ra keriteni. Mennyi idosek is a gyerkocok? Csak azert kerdem, hogy ha beszelek vele kepben legyekKép
JO ejt mindenkinek!
k_mariann
 
 


Üdv az "éccakai baglyoknak"!

Mariann!
A Zsuzsa gyerekei: Bendegúz 15 lesz Luca 13, Borcsi 2 múlt, Dorka 1 lesz szept végén. Csudára aranyosak ám. De ezt nem kell mondani, Te is benne vagy.
Legközelebb bővebben.
Sziasztok!

Mona
vinnÉ
 
 


Sziasztok!

Linda! Ez igen! 117 cm, az nem semmi! Nekem azt hiszem 98 cm volt a legnagyobb, igaz 36 hétre szültem, így nem tudott "kiteljesedni" a pocakom.
Most sajnos alapjáraton nagyobb méretekkel indulok, derékbőséget és súlyt illetően is. Cirka 10 kilóval vagyok nehezebb, mint mikor Botival lettem terhes :-( És ennek a nagy része a szoptatás vége felé jött fel. Mikor már nem szoptattam olyan intenzíven, de étvágyam azért volt rendesen. Szerettem volna visszafogyni, de nem volt elég kitartásom hozzá.
A cukrom egyenlőre nem jött még ki. Majd félidő tájékán várható, hogy kiújul.Viszont elég nagy dilemmát okoz az ügy. Az új dokim nem méltatja túl sokra az ügyet, nem is akar elküldeni hamarabb terhelésre és legyintett az akkori 8,4-es értékre is. Itt a Babaneten van egy orvos, aki kifejezetten ezzel foglalkozik, ő azt tanácsolta mindenképpen menjek vissza a Szt Imrébe. De, ha már oda járnék belgyógyászhoz, akkor már szülhetnék is ott, az ismert, megszokott helyen! A bejárással nincs gond, mert egyrészt a barátnőmmel, akivel hajszálpontosan egyidős pocakosok vagyunk, mindig egyszerre jelentkezünk be. Így felváltva vigyázunk a váróban a gyerekekre, amíg a másik bennt van. Másrészt egyre jobban megy Pesten a vezetés, így nem kell vonatozni. Télen meg remélem nem lesz sok hó és jég és akkor is be tudunk majd gond nélkül járni.

A jövő hét második felére megint jó kis frontot ígérnek, hátha kicsalogatja Gergő úrfit! :-)

Üdv mindenkinek!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Kakukk!!!!!!!!!

Mi van Kendtekkel? Főubiszezon?
Sehun senki.
Akkor mondom a magamét:

Szervusztok Lányok!

Linda! Mi van Veletek, Babi rendben? Vagy talán már kettőben vagytok? Volt vmi vizsgálatotok? Legutóbb nagyon aggódtál, hogy nem figyelnek eléggé rátok.
Most jövök a kórházból, nagyimat bevitték kivizsgálásra. Hát amilyen körülmények ott most vannak? Dobtam egy hátast. Egy emeleten 4-5 osztály betegei. Minden szoba más osztályhoz tartozik. Szegényeket nem irigylem. A kismamák is szaladgálhatnak föl-le, ahogy olvastam a bejáratban. Nem lennék a helyükben.

Sződi Lányok mi újság?
Márti! Most vagytok nyaralni?
Bevált-e a pelus? Kíváncsi vagyok Timi hogy bírja nélkületek. Ha megjöttök, feltétlenül írj!

Mariann?
Mesi!
Hogy vagy ebben a melegben? Rá se ránts a kilókra, ha túl leszel a szopin, majd együtt fogyózunk. Én is minden szoptatás után lekínlódtam a magamét. A baj csak az, hogy az utóbbi 5 évben nem tudom a szoptatásra fogni az úszógumikat.
( a többiek is beszálhatnak)

No üdv. az összes anyusnak, már ha rátévednének erre az oldalra!

Mona
vinnÉ
 
 


Hát látom Lindáról még semmi hír. Mire hazajövök a nyaralásból, már biztosan kettőben lesznek Kép
A baba-szívultrahang eredménye is jó lett, szóval most már nyugodtan mehetünk nyaralászni Kép
Lindácskám, ha még idekukkantasz akkor soksok testi és lelkierőt kívánok a szüléshez, kívánom hogy minél jobban befelé tudj figyelni és rendben menjen minden, és Gergő szép egészségesen és a lehető legnyugisabban születhessen meg!!!!!! A kedves szülésznőd biztosan nagyon sokat fog segíteni ebben és majd talán én is elkérem a telefonszámát ;) Sokat gondolok rád, puszi!
Alice, Meskete, jó kerekedést nektek is Kép
A többieket is puszilom és majd mesélek ha megjöttünk, sziasztok! Moncsi
palinta
 
 


Sziasztok!

Én még mindig egyben. ma töltöttem a 40-ik hetet és semmi. Kép

Mona: továbbra se törődik velem a doki, csak a szülésznő, de azért a doki beakart ma fektetni, de nem megyek. Minek, ha úgysem vizsgál meg?

Márti, nekem nagyon nem jött be ez a hapi. Kép
Így a vége felé azért jóval több törődést igénylenék, kezdve ott, hogy már vagy 4 hete se UH. se méhszáj vizsgálat... Viszont a beutalót azt elküldte a szülésznővel, hogy feküdjek be. Kép
Szóval nem törődik velem. Kép

Mesi: én 6 kiló plusszal indultam és hiába igyekeztem figyelni mit eszek, csak felkaptam megint vagy 16 kg-ot...

Moncsikám: jó nyaralást és szuper, hogy a babókával minden rendben!
Millió puszi:
Linda
bellana
 
 


Szia Linda!

Nagyon borús hangulatod van. Legalábbis amikor a levelet írtad, az volt. Remélem már elszállt. Ha jól érzed magad, ne félj nem lesz semmi baj. Az egyébként nem baj hogy nem vizsgálgat kézzel a doki, mert ha egy kicsit nyitva van a méhszáj, márpedig egy kicsit biztosan nyitva van, legalább nem csinál bajt a kezével. Nálam annak idején a doki (Kardos) nem is vizsgált az utolsó 4-6 hétben, és nem azért, mert hanyag lett volna, direkt megmondta, hogy a vége felé nem bolygatja a babát már. Ha nincsenek panaszaim, nem nyúl hozzám. Lehet, hogy a Te orvosod is ezen a véleményen van, csak nem mondta külön. Ez csak feltevés. De ne izgulj, nem lesz semmi baj, Te mostmár csak magadra és a baba jelzéseire figyelj. Meg persze az otthoni pasikra, mert még belebetegszenek az anyátlanságba.
Remélem sikerült egy kis lelket önteni Beléd.
Jó éjszakát!

Mona
vinnÉ
 
 


Mona!

Köszönöm a biztatást. Kép
Ma voltunk szívhangon, minden oké, a szülésznő megnézte a méhszájat is ami tök zárt...
Nem feküdtem be, mint látod. Kép
Felesleges lett volna. Holnap is megyek szívhangra.
Amúgy igen, tényleg le vagyok törve, valahogy már nagyon szeretném ha meglenne a manó és bevallom izgulok is a szülés miatt, mert Danival nem volt könnyű. Azért igyekszem nem búslakodni. Kép

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Szia Linda!

Tlejesen megértelek. Idegtépő a várakozás még otthon is. Ha javasolhatok vmit, használd ki ezt a pár napot, órát(?) és legyél sokat Danival. Ha van neki babája, (mert az fiúknak sem árt,) babázzatok egy kicsit, meg amit ő akar és közben mondogasd neki, hogy mire számítson az elkövetkező hetekben. Tudom, hogy még nagyon kicsi, de meg fogja érteni s talán sikerül vmit lefaragni a féltékenységből, mert azt aligha fogjátok elkerülni. S teljesen természetes is. A meleg sincs veletek, de biztasson, hogy hétvégére enyhül a kánikula, s talán pont akkor lesz jó szülni. Szívből kívánom Neked, hogy minden akaratod és igényeid szerint legyen. S ne gondolj arra, hogy az előző szülés milyen volt. Nagyon kicsi az esély, hogy megint olyan legyen. Nekem a 4 4-féle volt minden tekintetben, pedig én ugyanaz maradtam.
Próbálj egy kicsit befelé figyelni Magadra, ha van egy kis lukas időd, pl. mikor Dani alszik, behunyt szemmel ellazulni egy kényelmes pózban (ha van még ilyen), és nem gondolni semmire, még a babára sem. Keresd meg magadban a csöndet, hogy építkezni tudj, erőt meríts belőle. Lehet, hogy egy kicsit fura, amit írok, de sajnos nekem nem volt aki ilyenekre kinyissa a szemem, most meg már késő, legalábbis a szüléseket illetően. Egyébként mindenkinek ajánlatos, de ilyen fontos pillanatokban még inkább. Bár a férjedet nem ismerem még annyira sem, mint téged, az előzőeket neki is ajánlom, ha kapható ilyesmi nyugalomra.
Szeretettel gondolok Rátok!

Mona
vinnÉ
 
 


Sziasztok!

Linda! Továbbra is nagyon szorítunk neketek! Teljesen egyetértek MOnával. Tökéletesen leírta a dolgokat. Hidd el, talán tényleg hasznos ez a kis idő még mindnyájotoknak ráhangolódni az elkövetkezendő napokra, hetekre. Nekem pont ez volt a gondom Botival, hogy olyan hirtelen történt minden, 36 hetesen, derült égből a villámcsapás, azt se tudtam mi történik velem. Kicsit sem voltam lelkileg felkészülve arra, hogy találkozok a kisbabámmal. És így repült el az első pár hét, hogy próbáltam észhez térni, próbáltam feldolgozni mi is történt velünk. Hidd el, Gergő tudja mikor kell a Világra jönnie!

Moncsi! Nagyon örülök, hogy minden rendben van. Nekem most a legközelebbi macera az AFP lesz két hét múlva. Egy kicsit izgulok miatta, mert a nyakiredő mérésről azt hiszem lecsúszunk, mert a 10. héten még nem tudta megmérni az orvos, legközelebb mikor megyünk meg már túl nagy lesz, úgyhogy ez így nem jött ki valami jól.
Jó nyaralást kívánok és viszont kívánom a kellemes pocaknövesztést is!

Mona! A fogyókúrába benne vagyok én is, bár ha a másodszülöttem is ilyen cicimániás lesz, mint a bátyja, akkor leghamarabb kb másfél év múlva tudok nekiállni.

Mindenkinek kellemes hétvégét!

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok Lányok.

Nagyon meleg van? Igazán nincs kedvetek írni?

Linda remélem a hallgatásod azt jelenti, hogy már boldogan babázol.

Mesi! Még csak négy éve akarok fogyózni. lement 8-10 kiló és stop. elfogyott a türelmem. azóta is várom a jó szerencsét. Pedig még 10 kg-tól jó lenne megszabadulni. Nem ígérem, hogy megvárlak, de semmi sincs kizárva.
Tegnap találkoztam egy ismerős kismamával, aki az utóbbi hetekben kivirult, megszabadult jó pár fölös kilótól. Persze rögtön megkérdeztem mi a csodaszer neve. Van Vácon egy dr.nő, aki egy mágneses géppel diagnosztizál, és beméri a testet, hogy holvan vmi eltérés. Homeopátiás gyógyszerekkel segít és életmód-étrend tanácsokkal lát el. A gép kezel is. Ez a fiatalasszony 3 héttel ezelőtt volt nála és megfogadta a tanácsait. Szerintem legalább 8-10 kilótól szabadult meg és remekül nézki, és úgy is érzi magát. Azért ment el, mert nem volt konkrét panasza, csak nem volt elég ereje, ambíciója, életkedve. Neki segített a dolog. Most aug-ban szabin van a dr.nő , de szept-ben én is szeretnék elmenni hozzá. Ha érdekel benneteket a tapasztnyalatom, akkor majd megírom.
Azt nem tudom, hogy kismamák mehetnek-e.

Márti!! Hahó! Hazajöttél már?

Sződi lányok? Hol vagytok?

Gödön lesz bababörze 28-án. Akit érdekel Nálam megtudhatja a közelebbieket.

Szasztok. Mona
vinnÉ
 
 


Szia Mona!

Végre valaki jelentkezik. :-) Minden nap benézek, sehol senki! Én is remélem, hogy Linda már babázik! Nagyon kíváncsi vagyok már, hogy mi van velük!

Érdekes lehet ez a módszer, csak kicsit gyorsnak tűnik. Nekem az a tapasztalatom (eddig 3-szor fogytam le kamasz korom óta), hogy az ilyen gyors fogyás nem mindig tartós. Az első néhány hétben többnyire vizet veszít a szervezet és csak ezután kezdődik meg a zsírlebontás. Az én tapasztalatom az, hogy sajnos nincsnenek csodaszerek, csodamódszerek. A tartós fogyásért valamilyen formában mindig meg kell küzdeni. Nekem a legutolsó fogyás módszere bizonyult a legtartósabbnak mégpedig a sport és az észszerű táplálkozás (nem koplalás) együttvéve. Terhesség előtt én heti 3-szor jártam tornára, ezen kívül nem volt kocsim, mindenhova gyalog mentem stb. Ha odafigyeltem arra, hogy este 6 után már ne nagyon egyek, előnyben részesítettem az egészségesnek mondott ételeket, mint barna kenyér, zöldség-gyümi stb, nem nassoltam étkezések között, beszabályoztam, hogy pl édességet csak hétvégén ehetek, és emellé eleget mozgok, akkor egyrészt ennek az életmódnak az elkezdésével le is fogytam (fél év alatt 10 kilót), másrészt nem okozott gondot a súly megtartása sem. Csak hát ugye a terhesség, a GYes.... A játszótérre sétáláson kívül nemigen mozgok, itthon nincs kedvem kazettára ugrálni, pedig nagyon hiányzik. Az egész közérzetem, hangulatom teljesen más volt, mikor eleget mozogtam. Ezért bízom abban, hogy talán, ha a kisebb csemetém is megnő egy pöttyet és el tudok majd szabadulni tornázni, nem lesz olyan nehéz visszafogynom.
Persze minden ember más és más. Van, akinek ez, van akinek az bizonyul hatékonynak. a hízásról és a fogyásról az én diabeteses dokim mindig azt mondta, hogy olyan nincs, hogy valaki attól kövér, mert nem eszik és attól le fog fogyni, ha a fotelből nézi Norbit, amint ugrabugrál és közben reménykedik, hátha neki is sikerül. A fogyás egy bonyolult anyagcserefolyamat eredménye, ami zsírvesztéssel jár, amit energiafelhasználással érhetünk el leghatékonyabban. Hallottam már ultrahangos szírleszívásról is. Leolvasztanak az emberről néhány kilót, de attól ugyanannyit fog ezentúl is enni az illető, ugyanannyit fog mozogni (jó, azt írtad, hogy ez a dokinő életmódtanácsot is ad), szóval vissza fogja hízni az egészet. Remélem nem bántottalak meg vele, hogy ilyen szkeptikus vagyok az ilyen módszerekkel szemben.
Ennek ellenére nagyon kíváncsi vagyok rá. Ha belevágsz egy ilyen dologba természetesen nagyon drukkolok neked és várom, hogy megoszd a tapasztalataidat.

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok Lányok!
Végre itthon.Hiányzott ám kis családom és hiába mondta a párom indulás elött,hogy lehetöleg ne emlegesemm öket én bizony emlegettem.Szóval jó volt,elég volt.Amit lehetett megnéztünk.Rengeteget barangoltunk és naponta csak 2*ettünk,majd teszek fel képet miket.Persze nem fogyis volt a kajaKép.Linda tegnap még egyben volt,felhívtam öt,mert kaptam valakitöl sms-t és véletlenül kitöröltem.Már azt hittem mire haza megyek lesz egy Gergö is.Talán ez a dilis idö majd kicsalogatja.Egerben is kifogtuk.Másfél napig volt jó idö aztán amikor elindultunk volna valahova mindig fél úton kapott az esö.Ugye aki kocsi nélküli az így jár.cirmike-Timike bújik nagyon és sírt egy kicsit délután olyan szívböl jövöt,mint akit megint ott akarok valahol hagyni.Picit tüntetett is amikor meglátott.Nézett,nézett aztán spuri befelé nem hozzámKépMost folyamatosan rajtam lóg.Kép
Kép
KépKépKépKép
pkismarti
 
 


Szia Mesi!

Nem, nem egyátalán nem bántottál meg, és persze az is hozzátarozik, hogy mindent nem írtam le, amit hallottam erről a gépről. Mivel a rezgésszinteket méri be, ezért olyan gócokat is felfedez, ami még nem okoz tüneteket. Olyan betegeknél használják, akiknél nem tudják a hagyományos eszközökkel megállapítani a betegséget. Én elsősorban azért mennék el, mert nagyon fáj mostanában a vállam. Lámpázom (Bioptron), javul, aztán egy idő múlva visszajön. Másik: minden estére nagyon felfúvódom, gyakorlatilag mindegy mit eszem, vagy nem eszek semmit, akkor is. Tudom, hogy van epekövem, bizonyos dolgokat nem ehetek, de akármit csinálok estére akkora vagyok, mint félidős terhesen. Nagyon kellemetlen érzés, feszít, néha fáj is. Szóval rossz. A doki azt mondta, vetessem ki az epekövet, persze epehólyagostól együtt, de nem lesz sokkal jobb a helyzet. Akkor meg minek?!
Szóval elsősorban ezekre a gondjaimra szeretnék valami segítséget kapni. Az sem volna utolsó, ha vmi étrendi változtatással lemenne egy pár kiló.
Az ismerősöm azt mondta, hogy neki nem szabad cukrot enni, és fehér kenyér helyett barnát eszik, abból is csak keveset. Nincs ideje tornázni, és ami a fő, visszajött az életkedve, ambíciója. erre nekem is nagy szükségem lenne, mert úgy érzem, hogy hamar elfáradok, ok nélkül.
Ha sikerül elmenni, majd feltétlenül beszámolok róla.
A fogyásról csak annyit, hogy már nem tudom megaszámolni, hogy hányszor fogyóztam életemben. Pl. minden szülés után. Drasztikusan, gyorsan és szerencsém van, mert ami egyszer lemegy, az nem szokott visszajönni. Pesze az új terhességgel, szoptatással igen, de egyébként nem jojózok. Biztosan szerencsés alkat vagyok. Különben soha nem voltam sovány. most sem látszik állítólag, hoyg mennyi kiló vagyok, mert a zsír-hús arány jónak mondható. Erős alkat vagyok. Nem érdem, ilyennek születtem. 68-70 kilóval nagyon meg lennék elégedve. (Na jó 65-tel). Most 80 körül vagyok. Tavaly ilyenkor 78-80 voltam. A télen felugrott rám 3-4 kiló, amit annak tulajdonítok a kevesebb mozgás mellett, hogy vágtunk egy malackát(potom 170kg-ost), és jobbára zsírral kezdtem el főzni.egyébként is jobban szeretem a zsírral sült ételek ízét, de most majdnem mindenhez ezt használtam. Van amit nem is tudok megenni olajjal, mert olyan emészthetetlen. Aztán tavasszal egy kicsit odafigyeltem a vacsorára és visszamentek a vendégkilók.

Témáról ennyit "röviden".
Nem mondom, hogy most kettő helyett egyél, de eszedbe ne jusson most a fogyizás. Testi-lelki harmóniánál most semmi fontosabb nem lehet számodra. Remélem így vagy. Irigyellek, hogy babát vársz. szívesen kezdeném újra, de most mégegyet nem biztos, hogy el tudnék látni. Ma is azt hittem, hogy agyoncsapom őket!

Nyugodalmas jó éccakát!

Mona
vinnÉ
 
 


Sziasztok!

Márti! Örülök, hogy jól éreztétek magatokat a nyaraláson!

Akkor Lindának továbbra is hatalmas drukk!!!!

Mona! Így már azért tényleg egészen más a helyzet, ha neked valódi problémáid is vannak. Akkor mindenképpen érdemes elmenni, mert hátha tudnak segíteni. Az egyik barátnőmnek is vannak hasonló felpuffadós problémái, akinek azt mondták, hogy ezt a betegséget úgy nevezik, hogy irritábilis bélszindróma, ami a mostanában szokásos életmóddal hozható összefüggésbe. A kevés mozgás, nem megfelelő táplálkozás, stressz és hasonlók. De gondolom az epekő önmagában is okozhat ilyesmit.
Nekem most eszem ágában nincs fogyózni. Igazából csak el vagyok keseredve a súlyom miatt. Én még ekkora darab nem voltam életemben (kivétel 9 hónapos terhesen Botival)Egyszerűen, ha megnézem magam egy fényképen egy jól megtermett asszonyságot látok és ez rosszul esik saját magamnak. Na, azért nem ezen problémázok naphosszat, most tényleg fontosabb az, hogy kiegyensúlyozott legyek, élvezzem, hogy megint babát várok. Egyébként egyenlőre szerencsém van, mert az édességet egyáltalán nem kívánom, mivel nem is ajánlatos ennem, ezért gyakorlatilag nem eszem. Egyáltalán nem vagyok kívánós, sőt annak ellenére, hogy még nincs nagy pocakom, ami nyomja a gyomromat, nem tudok sokat enni, mert egyszerűen úgy érzem, hogy megfulladok. Egyenlőre még nem is híztam semmit.

Továbbra is teljes tiszteletem a Tied a gyerkőcöket illetően. Azért, ha 4 gyerekkel elboldogulsz, tuti az 5. sem okoz majd problémát. Csak hajrá!!! :-)))

Üdv:
Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok Lányok!

Mesi! köszi a biztatást az 5.-et illetően. Gondolkodom rajta, de még gyüjtögetem az erőt és elnyomom magamban a sóvárgást mindenféle észéervekkel. Az igaz, hogy nem tornázom, de igazából csak akkor ülök, ha eszek vagy ideülök a masina elé. Nem marad időm tornázni, pedig futni szeretek , sokszor jól is esne, de nincs erőm hozzá. Na ezért is el akarok menni a nénihez.
Mikor mégy AFP-re? Itt vagy Pesten lesz?

Márti!
Végre itthon! Kivirultál, már ami a fotót illeti. Jó neked, hogy kettesben el tudtál menni a pároddal. Ez miránk is ránkférne, csakhát nincs rá lehetőség. A 3. képet kérjük mégegyszer! A fele lemaradt a szövegnek is! Én bővebb beszámolóra is kíváncsi lennék. Hol jártatok, mit láttatok. Látom a várat megnéztétek, és még mit? Timi megbékélt már? Estére majd újra jövök.
Addig is pusszantás mindnyájatoknak!

Remélem Linda nincs kórházban.

Mona
vinnÉ
 
 


Szia Mona!
Nem tudom neked van-e a gépeden alsó nyíl.Tudod van oldalt amivel lejjebb viheted a szöveget és ugyan olyat keress itt alul is.Akkor meglátod a szöveget és a képeketKép
Igen kicsit jót tett a kettesben eltöltött idö.Bár agyilag rengeteget voltam itthon és nem is igazán tudtam kikapcsolni ezeket a godolatokat.

Pelus jó majd ha elfogy még fog kelleni.

Lindát majd felhívom késöbb mi van vele aztán majd megírom.
pkismarti
 
 


Linda még egyben,de már tegnap befektették.A födoki indítani szeretné a sajátja még várna.Közelebbit talán délután.Nagy a zaj a kórházban fúrnak-faragnak nem tud pihenni.
pkismarti
 
 


Most beszéltem Lindával.Holnap 8 körül indítják.Talán lesz 10-re egy kis tökös?Majd meglátjuk.Nagyon szorítok szegény nem igazán tud bent pihenni.
pkismarti
 
 


Lányok!
Van vmi hír Lindáról. Nem megy ki a fejemből. Ha tud vki vmit kérem jelezze!!!

Mona
vinnÉ
 
 


A férjével beszéltem délelött és lehet,hogy még várnak.Lindát nem bírom elérni.
pkismarti
 
 


Hahó Lányok!
Megszületett Makkos Gergely
4kg és 57 cm
Baba,mama jól vannak.Részleteket nem tudok,de majd Linda beszámol rólaKépKépKépKépKépKépKépKép:
pkismarti
 
 


Hurrrrrrrrrrrá!
vinnÉ
 
 


Óriási gratula! Szép méretek! Mielőbbi felépülést és sok-sok tejcsit kívánok!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Szia Márti!

Ha tudsz beszélni Lindával, kérlek add át gratulációmat. Remélem jól vannak. Szeretettel gondolunk rá és a babócira. A gyerekek is látták a fotóját nagy pocakkal. Olyan aranyosak voltak, mikor megjegyezték, hogy jó nagy fiú lesz ebből. Pedig én semmit nem mondtam nekik. Beleéreztek.
Örülök, ha jól vannak.
Puszi mindnyájatoknak!!

Mona
vinnÉ
 
 


Végigolvasva a mai listát látom, már mindenki mindent tud. Linda nagyon hálás volt (még most is az) a szorításért. Közben azt mondta, csak azért nem stornózza le a dolgot és megy haza, mert ennyien szurkolnak neki.
Gergő azonnal (ill. stoppolás után) jóízűen szopizott. Úgy kellett lefeszíteni, hogy a klímás szülőszobáról a melegebb bébiosztályra vigyék.

Linda köszönete mindenkinek















Születés után jólesik az infra alatt sütkérezni
Kép
5 órája fárasztottak
Kép
De megérte, mert jó a koszt
Kép
Makkos Ádám (Linda hétfőig nem jut NETközelbe)


Lányok!!!
Ezt egy másik topicból csórtam el.Sajnos mi nem számítunk meg is bántódtam egy kicsit.KépKépKépKépKép
Egyébként holnap megyek be Lindához délelött.Ma beszéltem vele nagyon feldobott és vidám a hangja.Tegnap15,30-kor bújt ki a kis herceg és haja is van.Mindenki üdvözletét átfogom adni.
Márti
pkismarti
 
 


Szia Márti!

Mikor jössz?
Lindára meg ne bantódj meg, majd csak megismerjük a kis üs-tököst. Gondolom van most nekik ezer egyéb dolguk. Sajnos jó nagy melegben sikerült a szülés. De ha jól vannak, mit számít.
Mi van Timivel. Nem írtad meg, annyira el voltunk foglalva az új netbébivel. Azért kíváncsi volnék megnyugodott-e.

Pusszantás arra az édi homlokára!

Mona
vinnÉ
 
 


Sziasztok!
FOlyamatosan olvastalak am Benneteket csak meg nem volt idom irni.
Lindanak es a pici fianak NAGYON SOK EGESZSEGET kivanok es mielobbi hazaterest! GOndolom o most nem sokat fog netezni az elkovetkezo idokben.
Mona: meg nem volt alkalmam telefonalni a baratnodnek, egyelore egyenesbe kell jonnom/jonnunk. Sajnos tortent egy halaleset a csaladban, tudjatok fura ez az elet: egy ember meghal valahol, egy uj pici, tiszta elet meg megszuletik.....sajnos elobbit iszonyatos fajdalom elfogadni de ez az elet rendje.
Marti: olyan soxor irsz de a TImikerol, a mi kis baratnonkrol melysegesen hallgatsz. Mi van a kis hercegnovel? O megy mar segitseg es kapaszkodas nelkul? Sajnos Vikinek a 3 meter a maximum, amit onalloan kepes megtenni. Ha kapaszkodhat a kisujjamban, akkor a Dunaparti seta is johetKép
Fogyokura: Nekem van egy nagyon jo ismerosom, aki dietetikaval foglalkozik. O uzemeltet is egy szepsegszalont, aminek a palettajan a mai modern, gepektol kezdve a kopolyozesen at az osi akkupunkturaig minden megtalalhato de egy valamit o is azonnal tisztaz: alapveto eletmod valtoztatas nelkul semmilyen csodaszer es csodafogyas nem tarthato meg vagy csak akkor, ha az az egeszsegre artalmas. O az Atkins fele dietat sem javasolja illetve csak ugy, hogy ha az Atkins altal engedelyezett napi 20 gramm szenhidrat helyett 40-et visz be az ember, szerinte ugyanis a feherje tartos es drasztikus megvonasa a szivizom lebontasahoz vezet. En magam is jartam mar a szalonban, egy het alatt atlag 5 centit fogytam, nem hiztam vissza es ami szamomra meg fontosabb volt: a terhesseg miatt kialakult csikjaim elhalvanyultak. Egyebkent en szivesen beszallok egy dietaba, ram is ramferne azert ha fogynek meg. Viszont en nem vagyok hive a koplaldanak, azt elore jelzem, na nem azert, mert annyira egeszsegmanias lennek, hanem ohne akaratero, ha kongatnak a gyomromban, nekem valamit muszaj ennemKép

Sok puszi Mindenkinek, babanak, mamanak, vigyazzatok Magatokra es egymasra, majd jelentkezem ha lesz egy kis szusszanasnyi idom, ne haragudjatok a kimaradozasaim miatt.
M.
k_mariann
 
 


Sziasztok!
Mona:még nem tudom mikor megyünk hozzád,majd szólok,ha aktuális a pelusügylet.

Mariann:Timikének már van 1,5 foga és örökké nyálladzik.
Menni fél szobányit megy,ami szintén 3 méter tekintve,hogy 6m hosszú a szobánk.
Mit is írjak mg róla?Valahogy most nem a hirtelen fejlödös korban van,amikor naponta történik valami.A babákat imádja,ez lehet fénykép,a tv-ben látott müsor,vagy valódi gyerek.A játék nem kell neki csak hajtépésre.Hízelgös-bújós és kezd az idegen ,nem ismert emberektöl tartózkodni.Egyre több szót mondogat a puszit szórja ezerrel.
Márti
pkismarti
 
 


Tünde Marosról!!!!!!
Már nagyon rég nem írtál ám!!!!!!!!!!!!
pkismarti
 
 


Sziasztok,
Marti: hat ez tenyleg nem sokKép de hogy lehet, hogy csak 1.5 foginca van? Szegenyt ennyire megkinozzak a fogincak?!?!
Vikinek osszesen 10 van de nyalazni most is nyalzik...gondolom neki annyi foga lesz, mint egy krokodilnak?!?!?
Menes dologban hatalmas az elore lepes, totyorgunk egyedulKép
Viszont beszedes a kiscsaj, labda, auto, csaladtagok nevei, vau-vau, nehany angol szo, TubbieKép) ezek mennek.
Idegenek elott mi fel eves korunkban szegyenloskodtunkKép
A babakat Viki is szereti, van is egy Levente nevu 10 honapos baratunk, akivel kezen fogva ulnek a babakocsibanKép
Kepzeld! Eloreleptunk a homokozast illetoen. Nem csak, hogy szorjuk a homokot, leszoktunk az eveserol es a vodorbe kezzel pakolunk-kiboritunk, pakolunk-kiboritunk, ezert be is szereztem neki egy muanyag homokozo edenyt, mivel a jatszoteren elfelejtettek vagni a bozotot es mar kaszaval kellene kozlekedni. Egy darabig szorgosan gyomlaltam a homokozot, aztan meguntam.
Latom ubiszezon van, mindenkinek minden jot,
M.
k_mariann
 
 


Kép

<font color="0000ff">Drága Bellana!

KépHatalmas gratula a Kép kisfiadhoz!
Jó egészséget és sok tejcsit!

Kép

Millió puszika Kép

Sziszike</font>

bedoli
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltam lindánál.Pont akkor hozta ki a szobából a kis herceget.Tényleg írtó édes.Kis csücsöri szájú.Olyan kis gömböc baba.Timi nem rég volt kicsi,most Gergely mégis olyan picikének tünt.Nagyon jó evö és szerencsére van tejcsije is Lindának.Nem ö volt a bünös a párja nem tudta hogy velünk is levelezik és azért nem írt ide.Hétfön jöhetnek már haza.Tényleg jól szétverték a kórházat,nem igazán lehet ott pihenni.

Timinek már 4 foga van.Ma megtartottuk Gabi 16.szülinapját is.hihetetlen hogy ekkora gyerekem is van,de nagyon jó érzés.
Hplnap lesz kép is.
pkismarti
 
 


És lön a képek.Talán még ír is majd valakiKépKép
TesókákKép
Kép
Tudok már ágyra mászni és fejjel lejönni!!!
Kép
pkismarti
 
 


Sziasztok!
Szia Marti! Sok boldog szulinapot a fiadnak! Tenyleg hihetetlen, hogy mar ekkora es meg ekkora gyerkoceid vannak! Gondolom legalabb nem vesznek ossze a jatekokon Kép...
Timike nagyot nott, nem tudom mondtak -e mar Neked de szerintem tisztara TeKép
Olvasom, hogy ujabb fogincak jottek eloKép lehet, hogy most aztan pikk-pakk sorozatban jon a tobbi is..remelem nem kinozza majd meg ot.
Valamikor mar tenyleg ossze kellene roffennunk, kivancsi vagyok mit szolnanak egymashoz a kiscsajosok....Viki meg nem talalkozott kislannyal csak egy halom fiuval! Mar megy am koztuk az addi ide-nem adom - bombolok - tepem a hajat Kép)
Nalunk most mindent elsopor a homokozasi laz, remelem kitart az utazasunkig.
Menesileg kepzeld fejlemenyek vannak: Egyedul megyunk mar tobb, mint 10 metert!!! Bezonyam !!!Kép Kép Kép
Tobbiek nagyon eltuntek....igy Puszi Neked, M.KépKép
k_mariann
 
 


Sziasztok LEÁNYKÁK!

Nem tűntem el, olvasok, csak nem érek rá írni.
Mindenkit puszilok!
Tündériek a kiscsajok! Jó babázást.

Mona
vinnÉ
 
 


Sziasztok!

Márti! Boldog szülinapot Gábornak! Timi jó nagyot nőtt tavasz óta, főleg az ágyra felmászós képen látszik, hogy sokkal magasabb lett.

Mariann! Viki továbbra is tündéri! Olyan klassz játékai vannak. A múltkor a citromjárgány, most meg ez a jópofa vizílovas homokozó:-)

Mi hétvégén lennt voltunk a nagyszülőknél. Meg nekem volt általános isakolai osztálytalim. Jó volt, de megdöbbentő, hogy 17-en voltunk lányok az osztályban és ebből 28 éves létünkre összvissz 4-ünknek van gyereke. És a legszomorúbb, hogy nem is igen tervezik, hogy szülni szeretnének.

Sajnos Boti meg összeszedte a szokásos nyári hasmenéses fertőzését, erőteljesen megy a hasa és lázas is. Remélem semmi komoly, mert tavaly 3 hétig szenvedtünk egy jó kis campylobacterrel és az eléggé megterhelte szegényt.

Én ma megyek dokihoz, a héten meg leveszik az AFP-t. Már egy kicsit nőtt a pocakom is:-) Különben meg továbbra is jól érzem magam!

Na most megyek, mert Boti eléggé nyűgös. Most éppen azt séremlezi, hogy nem a Clifford megy a tévében!

Üdv mindenkinek!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!
Csak addig írok míg alszik a lány.
Köszönjük a jó kívánságokat Mindenkinek!!!

Mariann:nagyon szép kiscsaj Viki!Tök jól lehet már neki frizurát csinálni.
Látom kaptál olyan homokozót amit szomszéd macska mentesíteni lehet.Nyaralni végülis hová mentek?
Találkozni tényleg jó lenne már.
Jaj olyan ideg vagyok!Megyünk fél11-re oltásra és erröl a 15 hónaposról semmi jót nem hallottam.Persze a puszta tudata is kiráz anak hogy 2* szúrják.Remélem nem érzi rajtam az idegetKép

Mesi:hogy vagy?Jó pocisnak lenni mi?Hát igen Timi nagyot nött majd ma kiderül mekkora,ha megmérik.Én is kíváncsi vagyok rá föleg a súlyára,mert mostanában kezd rossz evö lenni.
Azért az nem semmi,hogy valakik 28 évesen nem tervezik a jövendö családjukat.Gyerek nélkül elsem tudtam volna képzelni az életem.

Mona:írj valamit azért bokros teendöid mellett.Jók a pelusok.Szerintem ez a macis picit nagyobb is mint az elözö volt.Lehet viszek majd érdeklödöt.

Lindácska:Mi újság veletek?Látom már otthon vagy.Ki tusz jönni az idöddel?persze hülye kérdés!Anyósod boldogít még?Olyan hordozós képet ide is kérünk,nagyon jópofa.Most egyszerre 2 pici fiad lett.Arra készülj fel Dani majd midenben utánozni akarja az Öcsit egy ideig.

Pussssssssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, csak nehéz még az összeszokás. Gergő cicimániás, legszivesebben egész nap azon lógna, de legalábbis a kezemben érzi jól magát igazán. Kép
Dani nagyon féltékeny, főleg az apjára, aki ha megfogja a kicsit Dani iszonyú bömbölésbe kezd...

Mindenkinek köszönöm a gratulációkat és elnézést, hogy ide nem került kép általunk, de Ádi nem tudta, hogy ide is irogatok,ő csak a nyári babásokat tudta. Kép

Kárpótlásul:
Kép

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Köszi Linda!
Szuper gyors voltál.Nagyon aranyosak így együtt.majd megyünk ám látogatni is ha lemegy a látogatók rohama.Vagy nincs is ilyen?
pkismarti
 
 


Sziasztok!
Linda ! Jajjjjjj de tunderiek igy egyutt!!! Ugy irigyellek!!! Kép Annyira jo lehet 2 picurralKép
En is szeretnek meg egy kislanyt de ha arra gondolok, hogy ehhez ujbol vegig kell csinalnom egy terhesseget....Kép ( sikerult 9 honapbol majdnem 5-ot vegighanynom, sot meg a szulest is! )
Marti: Igen, a homokozot sikerult megvenni. Nekem nagyon nem tetszettek azok a kagylo alakuak es a vegen mint kiderult meg ez a vizilovas is volt a legolcsobb megoldas. A hajacskank tenyleg "oriasi", mar 3x volt vagva is. Nyaralas vegul meg lett kisse "csikarva". Elbizniszeltuk az udulesi csekkunket Anyuekkal es igy mi Horvatorszagba megyunk Pag szigetere szept.4-tol 11-ig. Kisse felek a dologtol, VIki akkor lesz 14 honapos, az ut meg kb 700 km...
A 15 honapos oltasrol en sem hallottam meg semmi jot. A barati csaladban a kisfiu belazasodott, kiutest kapott stb. Remelem Timike belevalo csajszikent konnyen atveszeli majd.
KEPZELD MEGYUNK!!!! Kapaszkodas nelkul!!! Es hosszan-hosszan! Mar a kezunk sem kell neki! Sot! Meg targyakat is cipel magaval...pl a labdajat, ami fele akkora, mint O!
Mesi: remelem az AFP rendben lesz de miert is ne lenne! Minden okes lesz ugyis. Koszi, amit a jatekainkra mondtal. Igen, igyexunkKép Viszont soxor kis utanajarassal szuper cuccokat lehet venni es soxor meg anyagilag is kedvezobben, mintha az elso bev.kozpontban vagy bababoltban venne meg az ember.
Mindenkinek kellemes es szep hosszu hetveget!
M.KépKép
k_mariann
 
 


Sziasztok!

Linda! Nagyon aranyosak így együtt a gyerkőcök! Milyen érdekes, hogy Dani inkább az apjára féltékeny. És mit szól ahhoz, hogy Gergő szopizik? Szerinted emlékszik még Dani arra, hogy ő is szopizott? Csak azért kérdem, mert ti is elég nagyok voltatok mikor abbahagytátok, sőt a pocidban volt már Gergő, szóval elvileg még emlékezhet rá.
Ha van időd és kedved írhatnál a szülséről is pár sort! Vagy, ha írtál a másik topicba átmásolhatnád! Olyan kíváncsi vagyok, mert azt írtad, hogy Danival nem volt könnyű a szülés.

Márti! Én egész jól vagyok, de mint a második babával pocakos ismerőseim többsége, én sem tudok túl sokat foglalkozni egyenlőre a pocakommal. Fizikailag nagyon jól érzem magam, azt mondhatom, hogy annak ellenére, hogy mindjárt félidős vagyok még egyáltalán nem érzem, hogy babát várok. A héten voltunk dokinál, már kb 8 cm és szép nagynak tűnik. Legalábbis mikor voltunk pár nap híján még nem tölöttük be a 16 hetet és a gép szerint már bőven benne volt a betölött 16 hetes méretben. Szóval továbbra is az a sejtésem, méreteit tekintve, hogy ismét egy szép szál legényke anyukája leszek.
Ami most eltereli a figyelmemet, hogy a Boti hasmenéses vírusáról kiderült, hogy tüdőgyulladás. Illetve én nem értek hozzá, hogy a tyúk volt-e előbb, vagy a tojás, de a lényeg, hogy 2 napig 40 fokos láza volt, irány a fülészet és a mellkasröntgen és ott szépen kimutatták, hogy a tüdején egy csecsemőtenyérnyi folt van, vagyis gyulladás. Azóta kap antibiotikumot, amitől a láza már lejjebb ment, csak éppen a hasmenést tekintve olaj volt a tűzre, mert Boti szinte semmilyen antibiotikumot nem tud szedni, mert mindegyiktől megy a hasa. Csak hát egy tüdőgyuszival nem lehet viccelni, arra gyógyszer kell. ÍGy most az a helyzet, hogy óránként f.sunk. Egész éjjel pelust cseréltünk. Hiába kenem Neogranormonnal teljesen kicsípte a fenekét és már nagyon fáj a kakilás is neki.
Ráadásul Apa most van két hét szabin, úgyhogy ahelyett, hogy kirándulgatnánk itthon ülünk. Persze egy betegséget nem lehet kiszámítani, de most olyan rosszul jött ez ki. Meg persze az most a legfontosabb, hogy Boti minél hamarabb meggyógyuljon, mert már ő is ki van készülve, egész nap sír, fekszik és szundikál.

Mariann! Nagy garatula a járáshoz! Na, innentől nincs megállás! Csak szaladunk, szaladunk, amíg a szem ellát, Anya meg rohanhat utánunk egész nap! :-)))
Milyen érdekes, hogy kistesó ügyebn te is kislányban gondolkodsz. Ezt csomó mindenkinél tapasztaltam, hogy amilyen az első nemű gyereke, azt szeretne másodszorra is. Persze én is egyformán örülök majd, ha fiú, ha lány, de annyira hozzászoktam már a fiúhoz, hogy szinte el se tudom képzelni az életemet egy kislánnyal. Nálunk pár hét múlva már kiderülhet, hogy mihez kell szoktassam a gondolataimat. 3 pasival kell "megküzdjek" a családban, vagy készíthetem magam a masnikhoz, csattokhoz, szoknyákhoz, ami egyenlőre nagy feladatnak tűnik számomra. :-)

Hát akkor mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!

Üdv. Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: