Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Enikő!Aranyos vagy, hogy hiányoltál, nem sűrűn jártam erre mostanában, most olvastam vissza.A fogamzás-pco-s topik "lakója" vagyok. Az utóbbi időben megint nagyon nehezen viseltem a sikertelenséget. Olyan idegőrlő tud lenni időnként ez, hogy "Biztos, hogy lesz kisbabája, csak azt nem lehet tudni, hogy mikor." Imádom ezt a betegséget... :evil:
Endokrinológushoz Pestre járok 3 havonta, de nőgyógyászt kéne már itt a környéken találni, most hallottam egy új gyulairól, állítólag nagyon rendes, lelkes, fiatal.Utána kéne már járni, hogy hol és mikor rendel, de még csak most kezdek fellélegezni, hogy vége a tanévnek(tanár vagyok) :D Lassan mostmár magamra is jut idő.

Eryka!
Szerintem ne hagyd magad!!!!Én ebben vagyok benne, ugye inzulinrezisztenciám is van, hogy minden jó legyen. EZ NEM MAGAS!!!! Figyelj oda mit eszel(ha gondolod, e-mail-ben tudok küldeni jó kis diétát, Pesten kaptam, diétás tanácsadáson, én is igyekszem azt követni, elvileg meg az lenne jó, ha mindenki így enne,mert a diéta ugye nem más, mint egészséges étrend!De ha nem lenne bajom a cukorral, naná, hogy én sem kínlódnék!)
Írj privit, ha érdekel!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok

Jó régen nem voltam,de dolgozom!
Enikő,csak szombaton vagyok a piacon mert Gyulán az Intersparba dolgozok.Szerdánként van egy segítségem,és ha szombaton ráérek akkor kimegyek a piacra..

Vége van az iskolának, és jó nagy szervezést igényel, mert Bálintnak is most lett vége az ovodának.Nekem meg a munkahelyemen is teljesítenem kell.Ugyhogy egy kicsit el vagyok havazva.Ja és Bálint bárányhimlős lett,ez már csak hab a tortán.
2 hete a hugom férjhez ment ez is nagyon strapás volt,most a hétvégén a keresztlányom ballagot az iskolából ,és előtte pár nappal Bálint szülinapja volt.Most már annyira kivagyok hogy azt szeretném ha egész nyáron nem kellene semit csinálni.Szeretnék nyaralni menni,de most a munkám miatt nagyon gázos lesz a nyarunk.

Remélem mindenki jól van,próbálok képeket tenni

puszi

Ildikó
Kép
bebafa
 
 


Sziasztok!

Szeretnétek babátoknak egy igazán nélkülözhetelen kelléket?
Egy olyan takarót amit nem rúg le a sétánál, az autósülésben vagy alváskor?

Ami jó ha kéznél van vendégségben. Használható takarónak, hempergőzőnek vagy ágytakarónak.

Sőt! Te állíthatod össze, hogy milyen színű legyen milyen minta legyen rajt és még a babád neve is szerepel rajta?

Mi készítjük ezeket a névre szóló takarókat. Ölelni valóan puha, polár anyagból szimplán, duplán és egy különleges polár - pamut kétoldalú kombinációban.

Gyertek a www.gportal.hu/babatakaro oldalra és rendeljetek most 10% kedvezménnyel.

Üdvözlettel:Rempi
rempi
 
 

 
 

Sziasztok! Lara 107 vagyok. 15 hetes kismama. Végre kismama!Szeretném megkérdezni tőletek, hogy Békéscsabán hol csinálnak 4 D-s ultrahangot? Milyen számon lehet bejelentkezni? Közületek csináltatott-e valaki ilyen felvételt? Hányadik héten érdemes? Előre is köszi a segítséget!


Mellesleg az orvosválasztásról: Én Gyulára jártam, de kiver a veríték, ha rágondolok! A 11. héten ott csináltattam a biokémiai szűrést és amikor már beértem a városba sírógörcsöt kaptam. Örülhettek, hogy helyben van egy tiszta kórházatok, ahol (akiket én megismertem) minden orvos tisztességes, szívesen válaszol a kérdéseinkre és én Maczó Norbiban megtaláltam azt az orvost, aki a szívén viseli a problémáimat. A férjemmel azt szoktuk mondani, hogy ő a születendő gyermekünk második apukája. Nélküle nem sikerült volna. Mindenkinek ajánlom! Türelmes, van ideje a betegeire(legalábbis, nem mondja, hogy nem ér rá), bármire válaszol, mindenre felkészít.
lara107
 
 


Lara!
Írtam privit!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy bezavargok ide, de szeretnék a figyelmetekbe ajánlani egy babákkal, gyermekekkel, szüléssel, szülőséggel kapcsolatos portált.

A portál elérhetősége: http://portal.lilimode.hu

Találtok is sok érdekes dolgot, például cikkeket, (cégek tömény mennyiségű hirdetéseitől mentes) apróhirdetési rendszert, fórumot, szakértőket, recepteket, meséket és verseket, ajánlókat.

Ezen kívül egy különleges dolgot is találtok: egy ingyenesen letölthető havi magazint, amely teljesen reklámmentes.

Minden hónapban nyereményjátékot is indítunk, ami például most az iskolakezdéssel kapcsolatos, így akinek iskolába menő, vagy iskolás korú gyermeke van, azt biztos érdekelni fogja!

Azok, akik szeptember 15-ig regisztrálnak sorsoláson is részt vesznek, ahol értékes nyereményeket sorsolunk ki.

Kérlek nézzétek meg a portált, és ha tetszik, regisztráljatok!

Köszi,

hanee
hanee
 
 


Sziasztok!
Ha jár még erre valaki!Én ugye nem békéscsabai vagyok, így nem nagyon tudom a lehetőségeket, ha segítenétek, megköszönném.Békéscsabán milyen kismama-foglalkozásra, és hová lehet járni?Bármi érdekel, kismama klub, kismama torna, jóga, bármi.A kezdetektől táppénzen vagyok itthon, és kezdek megzakkanni :lol: olyan jó lenne néha kimozdulni!

Lara!
Sikerült eljutnod Csabán 4d-re???Milyen volt???Mi 24-én megyünk, nagyon várom már!

Miért nem jár erre senki?????????????????????????????????????

Kép
Kép
zazzy
 
 


Szia Zazzy

Hát tényleg nagyon kihalt a topik.Én sajnos nem tudok segíteni neked,mert az én gyerkőceim már nagyok.A tanácsadáson nincs kiírva semmi? Amikor én jártam akkor ,volt kiragasztva egy -két lehetőség.
Békéscsaba egy nagyon csöndes város,nagyon sehova nem lehet elmenni.Aki nyüzsgőbb városhoz van szokva biztos hogy egy kicsit unalmas.
Nemsokára megszületik a baba és akkot nem lesz időd unatkozni. :D :D
Tudjátok hogy milyen nemű lesz a baba?


Csajok ,azért néhe egy -két szót írhatnátok!!!!!!!!!!!!!!!! :D :D :D

Anikó veletek mi ujság,régen nem hallotam rólatok. :D
Nálunk minden rendben.Bence auto vezetést tanul ,olyan gyorsan eljöt ezaz idő.Fanni 8.-osnagy dilema előt állunk ,hogy hova menjen tovább.Ő a KÖZGÉ-be szeretne menni,remélem sikerül.Bálint nagy ovodás,sokat változott.Járunk a Bukfenc akadémiára és nagyon tetszik neki,meg ügyes is.Szóltak hogy hordhatjuk plusz órákta is.Én dolgozon úgyhogy sok mindenre nem marad időm.Meg a gyerekek teljesen kisajátítják a gépet.Most is alszanak még azért tudok leülni egy kicsit.

Gyertek írjatok egy kicsit magatokról. :P :D :D :D

Puszi mindenkinek

Ildikó
Kép
bebafa
 
 


Sziasztok!
Rég nem írtam, de megszületett a második kisfiam.
Nagyon édes, már 10 hetes. Imádni való állandóan vigyorog és gagyarász.
Most a két manó teszi ki a napjaim, úgyhogy nem igazán van időm írni a topic-ba de azért néha be nézek.
Írjatok! :D :D :D :D :D
Szia Mindenkinek!
A kismamáknak jó egészséget és vigyázzanak magukra!
eryka
 
 


Erika


GRATULÁLOK A PICI FIADHOZ.

Sajnos senki nem ír+!!!!!!!!!!!!!!!! :x :x :x :x

Ildikó
Kép
bebafa
 
 


Sziasztooook!

Erika!
Szívből gratulálok a kisfiadhoz! :D Biztos nagyon tündéri lehet! ha nem baj, tennél fel képet a két kicsidről?
Nagyon sok boldogságot kívánok és jó egészséget!
Milyen volt a szülés? Simán ment?

Ildi!
Annyit gonltam már rád! Biztos csuklottál is. :lol:
Mi jól vagyunk, csak minden időm lekötöm valamivel. Már amennyi szabad percem van. Zsófi még alszik és kész vagyok zömmel a házi teendőkkel, így gyors felnéztem.
Még mindig az interspárban vagy? Enikő mondta egyszer, mikor eljöttek egy picit.
Róluk tudsz valamit? na majd felhívom telefonon és ha van net, rábeszélem, hogy jöjjön ő is. :)
Mi jól megvagyunk, gyerekek nőnek, minta gomba esőben. Zsófi lassan 18 hónapos lesz. Nagyon kiscsaj. Kényes, színészkedik, szeleburdi, imádni való. Szerencsére ő jól fejlődik, jól beszél már. Tényleg sokat beszél.
Geri is sokat fejlődött megint. Van vele egy kis gond. Na nemolyan, de én mint mindent, gondnak élem meg. Megállapították tesztekből, hogy Gerinek olyan agas az IQ-ja, hogy a mérhető skála felső határát súrolja. Kiválló logikája van, nagy érzéke a matekhoz. Azt mondják, hogy nagy tehetség. Koránál sokkal érettebb, nagyon komoly. Félek, hogy a kapcsolatokban nem lesz ilyen jó. Mert ugye akinek magas az IQ-ja, az az emberi kapcsolatokbannem igazán jeleskedik. Bár vannak barátai és meghívtuk őket hozzánk, de én tartok a nagykorától. Na mindegy. Majd lesz valahogy.
Rakok fel pár képet, jó?

mostmár benézek picit sűrűbben is.
Puszi mindenkinek!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2009.12.30 17:51-kor.

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok


Anikó nagyon jó hogy jöttél, :D :D :D én is sokat gondoltam rátok.Nagyon megnőt Zsófi baba. Igazi kis nőci. Geri miatt ne aggódj amien kos majd a barátkozás dolgát is megldja. Nagyon jó a torta.
Enikőékkel nagon ritkán alizok,mert nem nagon vagyok a piacon.Még mindíg az intersparba vagyok,de mostmár járok a DM-be és a rossmanba is.Kb 2 hetente Békésre is megyek,multhéten is voltam ,ugy figyeltem hátha arra jártok.Én is jövök töbször .

Próbálok képeket felrakni.
puszi

Ildikó
Kép
bebafa
 
 


Kép

Apa ekkora halat fogott
Kép

Kardfogú tigris

Ildikó
Kép
bebafa
 
 


Kép

Fanni Kép

hegymászó Kép

Ildikó
Kép
bebafa
 
 


Szijjjaaaa!!!

jaj de jó, hogy már írtál is. :)
A hetem elég rossz volt, mert nem tudtam aludni és ki voltam már totál, de már jobb, sokkal jobb. Tegnap volt a szülinapom és megíajándékoztam magam egy kis pihivel ebéd után. Aludni nem tudtam, de olyan jó volt ledőlni. Nemis emlékszem, mikor volt ilyen utoljára.

Békésen a dm-be szoktam járni. A rossmann valahogy kimarad. Mikor jössz legközelebb és melyik boltba? Szólj és akkor elsétálunk. Viszont én csak délelőtt érek rá,mert délután Zsófi alszik és utána Geriért kell menni az oviban.

Jesszus Fanni! :o Jobb oldali igaz? Gyönyörűűű!!! Mekkora nő lett belőle! Gondolom nagyon büszke vagy rá! van is miért!
De a fiúk... nagyfiadra alig ismerek rá. Bálint nem változott akkorát, csak nagyfiúsabb. :)
Szeret horgászni?
Merre voltatok? Hol másztatok hegyet? Imádom a hegyeket. Annyit tudok gyönyörködni bennük. Csak nézni és szívni a friss levegőt!

Lehet nem mondtam még, sikerült aházzal kapcsolatban minden. Végre megvette az önkormányzat. Vettünk egy házat. Azt most bontották le. Így amint az idő enged tavasszal, már alapozunk is. :) Nagyon várom. Végre külön szobában alszunk a gyerkőktől. :) És nekik is lesz külön kis szobájuk. Egyenlőre persze együtt laknak majd, de ez annyira jó lesz.

Megyek, mert anyunak elkezdtem hímezni egy etírtőt karácsonyra. És csak akkor van időm kézimunkázni, ha Zsófi alszik.
Puszi és ha tudsz, gyere te is sűrűbben!

Anikó

Zsófi rajzol. Rájött, hogy a toll fog az azstalra is. :lol:
http://videa.hu/videok/emberek-vlogok/z ... mWdjenxHWq

Kép

KépKép
anyko
 
 


Puszi!

Nagyon büszke vagyok Fannira,és olyan jó volt hogy a gyerekeket nézte mindenki.Beni is öltönybe volt és olyan fess fiatalember . :D :D

Jövőhéten megyek Békésre,de én sajnos délután tudok csak menni.Egyszer majd össze futunk. :D

Nem írígyellek benneteket az építkezés miatt.Mi is apával néha bezsongunk,hogy nagyobb kertes ház kellene,de amikor belegondolunk, hogy mennyi munka lenne vele ,azonnal elmegy a kedvünk minden féle cserétöl.

Az őszi szünetbe Szilvásváradon voltunk ,és felmásztunk az ösember barlangba.A gyerekek nagyon élvezték ,de én alig kaptam levegőt.Féluton fel akartam adni,de Fanni jöt velem mint egy személyi edző és noszogatot.Végül sikerült :D ,de majd meghaltam.
Egyépként nagyon jó volt, nem lehet betelni a látvánnyal.3 napot voltunk,de alátnivaló kis részét láttuk,még megyünk.


puszi
Kép

Ilyen emelkedőn kellet felkaptatni

Ildikó
Kép
bebafa
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek nagyon sok boldog karácsonyt kívánok, bár kicsit megkésve.

Kép

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Kicsit bővebben is írok, mert elég rég voltam itt.

Kinek hogy telt a karácsony?
Nálunk minden nagyon sűrű volt. Még ma is megyünk, de utána pihi. Majd csak szilveszter napján megyünk anyuékhoz.
A gyerekek nagyon élvezték a karácsonyt. Geri a fát díszítette. nagyon ügyes és szorgos volt. Az ajándékok is találóak volta Gerinek, de Zsófi annyira még nem jástzik semmivel. Néha a wall-eval, de annyira még nem érdeki a játék. Csak a pakolás, de az már nagyon megy neki.
Én is túléltem a napokat.

Ildi! Hogy agytok? Miket kapott Bálint? Ő mikkel szeret játszani?
Élvezi a szünetet? Geri nagyon. :) De hiányoznak a kis barátai. Bár összejárnak a jó barátok, de sok nekik ez a szünet. 2-án is megyünk az egyik kis barátjához névnapra. nagyon várja és örül neki. :)

Rakok fel pár képet, jó?
Találkoztunk a centerben Enikőékkel is. Annyira édes a kis Liló! Olyan szép kislány! De minkát gyerkőc nagyon szép!

Írjatok, jó?
Puszi
Anikó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2009.12.30 17:51-kor.

Kép

KépKép
anyko
 
 


:D
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2009.12.30 17:52-kor.

Kép

KépKép
anyko
 
 


Tervekhez szerencsét, munkádhoz kedvet, minden földi jóból a legkedvesebbet.
Kérem a Jóistent küldjön áldást rátok, hogy az új év minden napján vigyázzon Rátok!
BUÉK!


Kép

Anikó, Zsófi, Geri és Gabi

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!Ne haragudjatok,hogy zavarlak!Lenne egy nagy kérésem.Kisfiam megszokta a Tomme Tippe cumit a régit és csak a Békéscsabai Brendonba lehet kapni csak,hogy a webáruházon nem lehet rendelni.Nem tudnátok segíteni,hogy be tudjam szerezni?

KépKép
KépKép
KépKép
kata84
 
 
 
 
 


Szia Kata!

Én igaz nem Csabán lakom, de ha megyek csabára, szívesen megnézem neked. Tudsz linkelni,hogy mire is gondolsz pontosan?
Meg egy tel számot is írhatsz, úgy biztos.
geri@szabilinux.hu a címem.

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


lara107 írta:Sziasztok! Lara 107 vagyok. 15 hetes kismama. Végre kismama!Szeretném megkérdezni tőletek, hogy Békéscsabán hol csinálnak 4 D-s ultrahangot? Milyen számon lehet bejelentkezni? Közületek csináltatott-e valaki ilyen felvételt? Hányadik héten érdemes? Előre is köszi a segítséget!


Mellesleg az orvosválasztásról: Én Gyulára jártam, de kiver a veríték, ha rágondolok! A 11. héten ott csináltattam a biokémiai szűrést és amikor már beértem a városba sírógörcsöt kaptam. Örülhettek, hogy helyben van egy tiszta kórházatok, ahol (akiket én megismertem) minden orvos tisztességes, szívesen válaszol a kérdéseinkre és én Maczó Norbiban megtaláltam azt az orvost, aki a szívén viseli a problémáimat. A férjemmel azt szoktuk mondani, hogy ő a születendő gyermekünk második apukája. Nélküle nem sikerült volna. Mindenkinek ajánlom! Türelmes, van ideje a betegeire(legalábbis, nem mondja, hogy nem ér rá), bármire válaszol, mindenre felkészít.


szia Lara
én is a Norbidokihoz járok nagyon rendes. én is sírva jöttem ki az állami ultrahangról, csak én csodás megyeszékhelyünkön. kissé aggaszt hogy a 20 heteset ennek ellenére ismét R.dokinál kell csináltatni...
boa
 
 


ki tud kismama-jógáról, kisamam tornáról vagy fitball óráról Gyulán vagy Csabán? vége a hányingergyárnak, most már uncsi üldögélni:):):) a kismamatornához meg még pic vagyunk.
boa
 
 


[/quote]én is sírva jöttem ki az állami ultrahangról, csak én csodás megyeszékhelyünkön. kissé aggaszt hogy a 20 heteset ennek ellenére ismét R.dokinál kell csináltatni...[/quote]

Szia!

Gratulálok a picihez!
Igen, kicsit fura a stílusa, de hidd el, nem kimondottan veled van baja. Nekem is elég rosszul esett, mikor a 2. babámnál a 20 hetesem kérdeztem tőle és ahogy válaszolt.... na mindegy.. ő ilyen. Ne is foglakozz vele. Tudom nehéz, mert állapotosan érzékenyebb is az ember és mindent tudni szeretne, mi zajlik odabent, minden rendben van.

Jógárol nem hallottam, de én békési vagyok. A terhesgondozóban nincs kiírva valahol?

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


hát, a terhesgondozóban az első gond az hogy 1000 hirdetés van kitéve, egyik sem dátumos, tehát van közte ezer évvel ezelőtti is. most üzenem, kismamák, ÍRJATOK RÁ DÁTUMOT!!!!!! De ilyen hirdetést nem láttam. szerintem majd én tartok ilyet, ez a szakmám (az egyik). csak jobb mégis, ha más dolgozik:):):)
A 20 hetes ultrahanggal meg főleg az a baj hogy 1. szerintem az államiba nem jöhet be az apa, 2.: nem látom a képernyőt, mert legutóbb legalábbis csak 1 volt. 3: nem nyomtatnak, mutatnak,s semmi nincs. az ember nem szívesen megy el vkihez magánrendelésre aki nem szimpi, szóval szerintem irány szeged...
boa
 
 


Szia!

Igen, Békésen is rengeteg hírdetés van, dátum nélkül.
Ez a szakmád? De jó!
20 hetesre Csabára kell menni R-hez igaz?
Be mehet apuka is. Minden uh-ra be lehet vinni apát is Csabán. vagy akivel méssz. Viszont tényleg igaz, hogy nem nyomtatnak. :( nekem sincs képem egyik gyerekmeről sem, ami pocakos. Viszont van monitor külön a mamának is.
Csak ne kérdezz semmit R-től, mert elég morcos. :? De biztos jó szakember.
Magánrendelésre én sem mentel el. Pedig biztos nagy emlék egy 4d-s felvétel. És ugye ott azért elég sokáig nézik szegény pici babót.

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!

Eredetileg csabai vagyok, de mar 11 eve Angliaban elek. Lehet, hogy most csodalkozni fogtok, de en hazamentem szulni, annyira vacak az angol egeszsegugy. Azota is akarhanyszor hallom itt szult baratnok es ismerosok szulestorteneteit, nem gyozom aldani az agyam, hogy igy dontottem.

A csabai dokikat csak hallomasbol ismerem, en Gyulan szultem. Boa, nekem Gyulan csak egy doki nem szimpi, de szerencsere csak egyszer volt hozza szerencsem, az utolso UH-nal. A sajat dokim, akihez evek ota jarok minden evben egyszer, amikor otthon vagyok, nagyon aranyos. Nem kapkod, nem tunik ugy, hogy nehezere esnek a kerdeseim es nagyon megerto. Tobb ismerosom is szult nala es eddig mindenki visszament hozza a masodik babat is szulni, annyira meg voltak vele elegedve.
En a noverekkel is maximalisan meg voltam elegedve Gyulan. Nagyon kedvesek es segitokeszek voltak. Egyedul a csecsemosoktol nem voltam elajulva. Persze volt kozottuk is kedves, segitokesz, de nem ez volt a jellemzo.
Maga a szuleszet elegge le van pukkanva, viszont tiszta volt, a takaritonok nagyon becsuletesen vegeztek dolgukat es kedvesek is voltak.

Ha meg nem voltal 4d-s UH-n, ajanlanam Dr Jurdi Imad-ot. Sajnos nincs meg a telefonszama, mert anyukam intezte nekem annak idejen, de a telefonkonyvben biztosan megtalalod. Gyulan a buszpalyaudvarnal van egy lakasban a rendeloje. Kedves es alapos. Az en babam pont az UH-ra aludt el es nem akart felebredni. Nagyon sokaig voltam az UH-n, mivel a doki nem adta fel, addig vart, amig csak felebredt a kis draga.

A tornahoz sajnos nem tudok hozzaszolni, fogalmam sincs, hogy hol tarthatjak.

Nekem is lenne egy kerdesem hozzatok. Csaban tart valaki Ringatot? Itt Angliaban is jarunk heti egyszer zenes foglalkozasra es imadja a lanyom. Majusban voltunk otthon es Siofokon, amikor a baratnomeknel voltunk, ok elvittek minket Ringatora. Az is nagyotn tetszett a lanyomnak, ezert gondoltam, hogy aug. vegen es szeptemberben, amikor legkozelebb otthon leszunk, kellene Keresnem Csaban vagy kornyeken is Ringatot.

Boa hanyadik heten jarsz? Lehet, hogy irtad korabban, csak nem olvastam vegig vissza.

Olive

KépKép
olive
 
 


Kozben Google-be begepeltem Jurdi Imad-ot es kiadta a web oldalat, ugyhogy idelinkelem. Itt megtalalhatok az elerhetosegei is:

http://www.jurdi.net/bemutatkozas.html

KépKép
olive
 
 


Sziasztok!
Üdv mindenkinek, látom a dokik a fő téma :)
Ezer éve nem írtam, még tartozom Anikónak képpel a kicsikről ,de már sokat nőttek :)
Nekem nagyon szép emlékeim vannak a szülésről, mindkettőről.
Mi voltunk R dokinál 4d-n a magánrendelésen és nagyon kedves volt.Sokáig próbálta a babát, de nem sikerült igazán jól a felvétel, mert már nagy volt és nem akart úgy fordulni, hogy jól lehessen látni, a végén ezért nem fogadta el a teljes árát a vizsgálatnak. Én ajánlom mindenkinek!
Ringatót én is kérdeztem már de senki nem tudott róla. Ha találtok engem is érdekel! Kép A két kisfiam Kép Martin már lassan 11 hós
eryka
 
 


Sziasztok!
Még annyit akartam írni, ezzel az orvos dologgal kapcsolatban, hogy én minden orvosról hallottam rosszat is és jót is. Saját tapasztalatom alapján én I-ről is Gyulán tudok nagyon jót is és nagyon rosszat is. Saját magának kell meg tapasztalni a kismamának, és ha Ő megbízik benne, akkor mondhat bárki bármit. Én Szegeden szültem, de nekem akármit mondhatnának a dokiról, engem nem érdekelne.
Puszi mindenkinek! Írjatok! :D
eryka
 
 


Sziasztok! :)

Olive! Üdv közöttünk!
Barátnőm is Angliában él, de ő is hazajött szülni. Azóta pedig sok rosszat hallottam az angol egészségügyről. Így ők is mindenért hazajönnek orvoshoz.
Imad-ról én is nagyon sok jót hallottam. Noha én nem ismerem őt személyesen. De aki volt nála 4d-n, nagyon dícsérte.
De ahogy Erika is mondja ( de jó, hogy vagy te is. :) ), mindenkinek saját magának kell megtapasztalnia az orvost. HIsz mi sem vagyunk egyformák, nem ugyanazok az elvásáraink sem. De tényleg, nincs olyan orvos, akiről csak jót lehet hallani.
Az én első orvosomról barátnőim ódát zengtek, majd én csalódtam és váltottam. A mostani orvosommal pedig teljesen meg vagyok elégedve.
De kialakul ez mindenkinél. Lehet lesz közte váltás, de megéri és ezen nem szabar rágódni.

Ringató...
Én Csabát nemismerem, de megkérdezem barátnőmet, jó? És ott lakik és 2 gyerkőce van. Itt Békésen van, de csak az ovi nyitvatartását követve. Tehát ott is most nyári szünet van.
babaklub nincs Csabán? Békésen van, igaz most itt is nyáriszünet van, de nagyon jó. Nyáron pedig az anyukákkal összejárunk.

Erika!
Nagyon örülök, hogy végre láthatom a két gyönyörűségedet! Hihetetlen, hogy már 11 hós Martin. :) És nagyon édes! Jó testvérek? Hogy birod két kicsivel? Nehéz? Én azért néha sajnálom, hogy nálunk több, mint 4 év akorkülönbség. De azért kezdenek összenőni.
Zsófim már elmúlt 2 éves. :wink:

Írjatok ti is és akkor sűrűbben benézek. :lol:
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Köszi Anikó a kedvességed! Szerintem nehéz két ilyen picivel, de én még erre sem hallottam tuti tippet, hány év korkülönbség legyen a gyerekek között. Az elején sok volt a probléma, most hogy már Martin is megy, tudnak együtt játszani, mondhatom jó testvérek. Úgy látom szeretik egymást, most már Domi sem féltékeny a kicsire, inkább örül neki. Persze a természetes féltékenység bennük van, de az minimális mértékű. Örülök is neki, hogy így el vannak együtt. Abból a szempontból volt jó így, meglátásom szerint, mert Domi is még kicsi volt mikor jött Martin és akárhová mentünk még őt is pátyolgatták milyen aranyos így nem érezte magát háttérbe szorítva Martin miatt.
Nálatok lesz harmadik baba még? Mi még nem döntöttük el.
Anikó nagyon szuper a Thomas torta, nekünk nem sikerült ilyen jót csináltatni! ( Megnéztem a régebbi képeket) :D
Örülök hogy írtál , írjatok sokat! Majd jövök!
eryka
 
 


Olive,
19 hetes vagyok, (és ami a baba mozgását illeti - ha azzal a barátnőmmel vagyok aki úgymond 'tud gyógyítani a kezével' - elég jól rendbe rakta a kicsúszott térdemet is - és eléggé magas rezgésszámon mozog, vagy hogy is mondjam, akkor kapálózik, de ha csak az én 'sima' anyai létemet vesszük, csak néha mozog, ha buszozunk vagy valami olyat csinálunk ami ringat, de pl táncolok és aközben inkább csak úgy 'van' - kellene szerintetek már éreznem hogy pl. egyik végtagjával 'rúg'? mert nem rúg. bár szerintem tényleg még csak most ismerkedik a világommal, és a saját világát még nem tudatosította, hogy anya és ő két különböző lény, és nyugodtan szólhat azaz rúghat ha valami nem oké vagy nagyon oké. azt viszont tökéletesen érzem hogy pl. milyen képeket szeret nézegetni. egyszerűen tudatta velem. Annyira örülök hogy anyuka lehetek, főleg egy ilyen okos kicsi Napsugár anyukája:))
Sok jót hallottam az Imadról de én nem fogok kórházban szülni, eddigi tudásom, tapasztalataim és a rengeteg ismeretanyag amit áttanulmányoztam azt erősítik bennem hogy ne ott. járok mindenféle izére ami kell, meg hát az UH-t nagyon várom mert testelhagyásban még nem vagyok profi és nem látok át a hasamon :):):):) Nem fogok senkivel vitába szállni, mi vagy otthon szülünk vagy pesten a születésházban, vagy ők jönnek ide bábával, szülésznővel. mi nem akarunk kórházat. a mi hitünk szerint a szülést a nő tudja a legjobban, csak utána kell nézni, hogy kell úgy szülni hogy ne kelljen orvos (Raffai doki könyvei, szülés.hu, The business of being born és a Világra jönni c. filmek stb). aki fél, azzal meg nem lehet mit tenni, ők mennek a kórházba. bennem nincs félelem. Odafönn foglalkoznak velünk, és segítenek minket. idelenn meg már tudom kit akarok hogy jelen legyen a bábán kívül. a babával mindent meg kell beszélni, felkészíteni, figyelni hogy reagál, megbeszélni vele hogy forduljon, ne tekeredjen a zsinórba stb - és működik. nem kell velem egyetérteni annak, aki más - és azokkal értek egyet akik ugyanígy gondolják, aki nem, elfogadom!nekünk így lesz - ennél több nem kell.

Nincs ringató csak pesten a millenárisban, 1e meg a fene, de majd még utánanézek. Bár az én babám már most táncosnő, meg énekesnő, mert ezt kapja tömören tőlem. ami a ringatást illeti:) tudom hogy jó neki ha táncolok, meg a zene is kellemes neki amire. hangos dizsibe nem mennék semmi pénzért:)

HÁT CSINÁLJUNK BABA- ÉS KISMAMAKLUBOT! én csabán tudok termet szerezni, nekem van egy tánctermem ahol lehet. persze ez nem az angliai Olive-nak szól. ott nincs termem:)

Én is hallottam hogy az angolok franciao-ba járnak orvoshoz olyan drága ott. és hogy több hónapra előre nincs hely (itt se nagyon az államiban)

Eryka - tesóm és énköztem 5 év van. ideális volt mert tudtam már felelősséggel babusgatni. Bár most inkább az számít az embereknek, hogy juttatások gyes stb-n belül jöjjön a köv.

Ja és úgy döntöttünk hogy elmegyünk a Róna bácsihoz UH-ra egye meg a frász! Majd én kedves leszek és akkor nem tehet semmit a morgonca! Nehogy már elmeneküljek csak mert egyszer rossz napja volt, nagy kislány vagyok már. és apa, a nagy erős férfi, is ott lesz:) és a ksibabánk is már nagy kislány:)
boa
 
 


http://www.ringato.hu/index.php?helyido ... yhasznalok ringató városok szerint. mondom, csináljunk magunknak! sőt ami jobb - írjunk nekik hogy legyen itt is!!!!!!!!!!!!!! gyulán van egy klub ahová nagyobb gyerekeket hordanak foglalkozni, hívtak engem oda foglalkozást tartani (énekesnő vagyok, meg sokáig tanultam zenét sok hangszeren és pedagógus is vagyok és tánctanár is, ezért hívtak mert a gyerekeknek ez jó - de óvónő nem vagyok, és még nem mertem vállalni - most már merném) de itt nagyobbak vannak, azt hiszem, régebben Hevesi Imi volt velük. talán enyhén fogyatékos és egészséges gyerekek együtt szoktak lenni, azt hiszem. zenélhetnek, énekelhetnek. lehetne csinálni, majd megérdeklődöm, kicsiknak is. én éltem amcsiban és ott hordtuk a 2 éves mucusokat zene-előoviba, ilyesmi lehetett. tetszett. cd is volt hozzá amit otthon tudtak énekelni. itthon gyulán eddig keddenként volt délután! a legjobb az lenne ha anyukákkal, és óvodapedagógusokkal együtt békésen, csabán is csinálnánk ilyet. mit szóltok?
boa
 
 


Sziasztok!
Boa! Szerintem jó ötlet a ringató, meg lehet próbálni, hogyan kellene hozzá kezdeni?Van ötleted?
Első babádat várod?
A korkülönbség nálunk tesómmal 6 év volt és sokat veszekedtünk. Most is szoktuk mondani nem volt jó így, én ezért akartam kevesebbet a sajátjaimnál. Jó hogy nektek bevált tesóddal.
eryka
 
 


eryka írta:Sziasztok!
Boa! Szerintem jó ötlet a ringató, meg lehet próbálni, hogyan kellene hozzá kezdeni?Van ötleted?
Első babádat várod?
A korkülönbség nálunk tesómmal 6 év volt és sokat veszekedtünk. Most is szoktuk mondani nem volt jó így, én ezért akartam kevesebbet a sajátjaimnál. Jó hogy nektek bevált tesóddal.


Intézem Eryka! ha lesz vmi kiírom ide. maximum nem ringatónak fogják hívni, az ugyanis egy jogvédett rendszer, hanem zenés babaváró és baba-mama klubnak.
boa
 
 


Sziasztok!

Szerettem volna már tegnap is jönni, de semmi időm nem maradt. Most is csak pihenni ültem le gyors, míg Zsófim alszik.

Erika!
A thomas-os tortát itt rendeltem Békésen. Először nem akarták megcsinálni, aztán végül mégis és ráadásul kevesebbet mondtak, mint amennyibe került. :) De már én tortázom. Megrendelésre is csináltam már. Rakok fel képet, remélem senkit nem untatok majd vele.
A kisebb korkülönbség szerintemis jobb, mint a nagyobb. Én most látom a gyerekeken. De tudjátok, Gerivel súlyos gondok voltak és nem akart úgy másikat, hogy Gerivel sok baj volt. Aztán mikor elkezdett fejlődni és felzárkózni, azonnal igent mondtam és utána nem is sokkal jött Zsófi. Itt inkább olyan gond van, hogy Geri piszkálja, mert ugye a kicsit még lehet és zsófi nem tolerálja, sír, hisztizik. Ezt valahol Geri élvezi. :? Szóval ebből vannak a viták. És persze a játékok... Mindig az kell az egyiknek, ami a másiknak és ha 2 is van belőle, akkor azon megy vita, melyik kié. Kicsit nehéz ez most nekem, de túl leszünk ezen is. Ha épp nincs vita, akkor nagyon jól el tudnak játszanik. Illetve Geri nagyon figyel Zsófira. Ha a játszón vagyunk,akkor is egyik szeme Zsófin van. Szeretik is egymást nagyon, csak néha próbára teszik az idegeimet. :lol:

Boa!
Én teljesen megértem, amit mondasz. Meg igaz most nincs itt Enikő, de ő is megértené miről beszélsz.
A párom szellemgyógyászatot tanult. Nekem így lett befordítva Zsófi, illetve így is született. Enikő babája is így született Gabim segítségével.
Tényleg, neked a kislányod első baba?
Otthonszülés... sem ellene sem mellette... Igazából sosem foglalkoztatott a téma. Ugye nekem természetes volt, hogy kórházban szülök. Az első szülés trauma volt. De a második nagyon szép emlék. És az apár nap is jól telt, míg bent voltam. Szavam nem lehet erre most. De ha te úgy érzed, otthon szülnél, semmi baj nincs vele. Amíg van dúla és közel a kórház... Ezt te érzed. Nekem mindig azt mondta egy szellemgyógyász, akinek a lehető legtöbbet köszönhetünk, hogy hallgassak mindig a belső hangra és sosem kételkedje benne.

Ringató.
Ezen a néven van Békésen is, pedig nincs a listában. nagyon régóta van Békésen a Baki úti oviban. Én Gerivel jártam oda. nagyon minimális összeget kellett befizetni. talán 200ft/óra. Énekeltünk, mozgásos játékok voltak, csúszda, egyéb készségfejlesztő játékok. Geri hogy beteg volt, vele nem volt nagy élvezet, mert iszonyodott a tömegtől, így sokszor sírva el is jöttünk még az első negyed órában.
De jó ötlet csinálni valahol a környéken. Én azt vettem észre, hogy Békésen is és Csabán is alig mozdulnak meg a kismamik, anykák. Szinte semmire nincs nagy igány, bár a ringatón voltunk vagy 10-en. A babaklubban is alig vannak. Talán 7-8 anyuka babával. De hátha meg lehetne mozgatni lustálkodó anyucikat. Jó lenne.

Megyk is,mert gyors füvet nyírtam, mostam, teregettem, de mostmár dolgoznom is kellene.
Örülök, hogy újra beindult a topik. :)

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Pár tortám

Zsófi szülinapi tortája
Kép
Keresztlányomnak készítettem a barbie tortát
Kép
Apukám szülinapi tortája
Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Anikó! Ezek a torták fantasztikusak! Én meg foglak keresni ha jön valakinek a szülinapja, mert nagyon szépek és valahogy ez a torta nem igazán sikerült még nekünk! Mindig volt vele valami gikszer.
A Barbist zabálnák a keresztlányomék is, szó szerint :D :D
Jó hogy van ilyenhez érzéked!
eryka
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon tudok aludni. Már 5 után ébren voltam, eddig forgolódtam.

Erika!
Még elég kezdő vagyok tortakészítésben. Újabb hobbi. Mivel a cukrászdában nagyon édes tortákat készítenek, gondoltam kipróbálom és magunknak én sütöm ezentúl. Beleszerettem. :) Nekünk ízlik, de ugye minden ember más. Van, aki a cukrász édessütiket szereti.

Fiúk? Alszanak még?
Képzeljétek! Tegnap annyira édes volt Zsófi, mert kiabálta, hogy pisilni kell és szaladtunk a bilihez. Bele is pisilt. Tegnap már csak 1x pisilt be. Annyira örülök neki. Azt hiszem nagyon jól haladunk a szobatisztasággal. :)

Nem tudjátok véletlen, hogy mikor lesz babaexpo? Most készülök én is, mert eladom a babakocsit, pelusozó táskát, ágynemű garnitúrát ( kiságyba valót ) és persze még ezt azt. Babajáték is van jó pár. És még költözés előtt jó lenne eladni őket, hogy ne kelljen azt is pakolnom.

Anikó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2009.12.30 17:53-kor.

Kép

KépKép
anyko
 
 


Anikó, írd már meg miket adsz el, nekünk még sok minden hiányzik. másoknak is jól jön. meg hogy mennyiért. ha nemnyilváno s akkor jöhet a prosim@freemail.hu-ra köszi! ami a szellemgyógyászatot illeti, akkor utdod, miről beszélek: bízz a nagyfőnökben és ne félj:) mi azért imádkozunk hogy a LEHETŐ LEGJOBB szülést találjuik meg mind3unknak. sikerülni fog! nyámi a csokitorta. nyámiiii... lehet, hoogy 1-2 kilócskával dagibb kismama leszek mert a csoki.... :roll:
boa
 
 


Sziasztok!

Boa, en nagyon kivancsi leszek a szulesi elmenyeidre, majd mindenkeppen szamolj be! Amikor pocakos voltam, olvastam konyvet a gyonged szulesrol, de sajnos en ezt nem tehettem meg. Tobb oka is volt. Az egyik, hogy a lanyom farfekvesu volt. Azota mar hallottam rola, hogy vannak akik azzal foglalkoznak, hogy megforditsak a faros babakat, de sajnos akkor meg nem voltam felvilagosodva. Viszont volt meg egy oka, amit viszont nem lehetett megvaltoztatni. Ez a szemem volt. Korabban -15-os szemuvegem volt, aztan meg szemmutet. Mivel a termeszetes szulesnel az en esetemben nagy a retinalevalas veszelye (megvakulashoz vezet), ezert ez automatikusan csaszar. Egyben viszont szerencsem volt. A dokim nem akart egyaltalan programozott csaszart, hanem azt mondta, varjuk meg a fajasokat es csak akkor csaszaroz. Ennek orultem, mar a korulmenyekhez kepest, mivel ez egy kevesbe drasztikus a babara nezve. Persze ez is durva a babanak, de egy fokkal "baratsagosabb", mint egy programozott csaszar.

Az egyik baratnom, aki Hollandiaban el, otthon szeretett volna szulni, de aztan az utolso hetekben a doki nem javasolta, mert hatalmasnak lattak a babat. A korhazban se sikerult neki termeszetes uton, csaszar lett belole. Pedig kivancsi lettem volna az otthoni szulesre, mert az en rokonaim, barataim kozott senki sem szult meg otthon. Egyebkent, Hollandiaban nagyon sokan szulnek otthon. Itt Angliaban is elofordul, de annyira nem gyakori, mint Hollandiaban. Pedig az itteni korhazi korulmenyeket ismerve, en inkabb az itthon szulest valasztanam.

Szoljatok, ha szerveztetek valami baba-mama klubbot, mert amikor otthon jarunk, mi is szivesen mennenk!

Anyko, nagyon cuki Zsofid! Geridrol is rakhatnal fel egy kepet. Bar lehet, hogy korabban megtetted, csak nem tudtam meg visszaolvasni.
A tortaid meg gyonyoruek! Biztosan nagyon finomak is. En is szeretek sutogetni. Mult heten feketerdo tortat csinaltam. Szerintem nekem nagyon izlenenek a tortaid, mert en is jobban szeretem a hazit, ami nem annyira edes, mint a cukraszdai. Sot, en reformtortakat szoktam sutni. Teljeskiorlesu lisztbol a piskota, cukor helyett meg gyumolcscukor es xylitol. (Az utobbi nagyon draga, meg azok szamara, akik nem fogyasztjak rendszeresen, enyhe hashajto hatasa lehet, ugyhogy ezzel azert ovatos vagyok.) Edesanyam cukros, en meg a lanyom 1 eves kora utan fogyokuraztam (18 kg ment le), ezert ujitottam meg a sutiket, tortakat. Izre viszont ugyanugy finomak, csak nem hizlalnak annyira. :wink:

Eryka, nagyon helyesek a fiaid. Kire hasonlitanak? Csak azert kerdezem, mert egymasra szerintem nagyon hasonlitanak, ugyhogy valakinek nagyon erosek a genei a csaladban. Nalunk, ha lesz kisteso, akkor nagyobb lesz a korkulonbseg, mert a draga lanykank annyira aktiv, hogy egyszeruen mellette nem tudunk elkepzelni egyenlore meg egy babat. Az egyik baratnom, akinek fia van, ket gyerkocot tervezett kis korkulonbseggel, de hasonlo kaliberu nagyon, mint az en lanyom es azt mondta, hogy igen csak megvaltozott a velemenye es vagy nagy lesz a korkulonbseg, vagy egyke lesz a fia. :lol:

Boa, mi egy Mickey Egeres babakocsit fogunk eladni, amikor hazamegyunk aug.-szeptemberben, de ez csak 6 honapos kortol hasznalhato. Lapra csukhato, de kisebb, mint az atlag lapra csukhato kocsi es konnyu, viszont nagy a bevasarlokosara es bolygosithato kerekei vannak. Szine: fekete-piros-szurke, tehat semleges, jo fiunak is lanynak is. Ha esetleg erdekel, akkor szoljal, kuldok rola fenykepet! Ezen kivul meg van egy kezi mellszivom, amit nem hasznaltam. Elhagytam egy alkatreszt az eredeti mellszivombol, amikor Magyarorszagon jartunk es ijedsegemben azonnal vettem egy uj mellszivot. Vegul nem hasznaltam, mert az egyik baratnomnek volt tartalek alkatresze, igy hasznaltam tovabb a regimet. Canpol markaju, ha erdekel, errol is tudok kepet kuldeni.
Meg ruhaink vannak, de az mind lanyos. Ha esetleg lanyotok lesz, akkor tudok azt is hazavinni. Vannak viszont semleges szinu vadi ujszulott cuccaink is (bodyk, rugik), mivel tul sokat kaptunk es vettunk annak idejen.

Anyko, hova koltoztok? Marmint a varosban maradtok vagy mashova mentek? Hazba vagy lakasba?

Olive

KépKép
olive
 
 


boa írta:Anikó, írd már meg miket adsz el, nekünk még sok minden hiányzik. másoknak is jól jön. meg hogy mennyiért. ha nemnyilváno s akkor jöhet a prosim@freemail.hu-ra köszi! ami a szellemgyógyászatot illeti, akkor utdod, miről beszélek: bízz a nagyfőnökben és ne félj:) mi azért imádkozunk hogy a LEHETŐ LEGJOBB szülést találjuik meg mind3unknak. sikerülni fog! nyámi a csokitorta. nyámiiii... lehet, hoogy 1-2 kilócskával dagibb kismama leszek mert a csoki.... :roll:


Szia Boa!

megnéztem a honlapod, ha nem baj. :) Nem is dicsekedsz, pedig lenne miért! :wink: Jó, írtad, hogy táncolsz, eg énekelsz, de így képen látva!!!! :o Csak gratulálni tudok! Nagyon tehetséges vagy! Meghallgatnám ahogyan énekelsz! Reméem lesz rá lehetőségem. :wink:

Nekem van egy peg perego babakocsim. Mutatom a katalógus képet.
Kép
Bár ez így nem sokat mutat. Mert itt pont sportkocsis, de a babát lehet szemből is tolni. nagyon szerettem . van hozzá lábzsák, esővédő. Van egy pelenkázótáskám is, de az nem pp, viszont színben megy hozzá. Mindennel együtt + ajándék szúnyoghálóval 45 ezer ft.
Van kiságyba egy szettem, de lányos. Viszont lányod lesz nem? Vagy rosszul emlékszem? javíts ki nyugodtan. :) Brendonban vásárolt. Takaró, párna, fejvédő és zsebes tároló. Ez 5000ft egyben.
Kép
Na meg pesze nem tudom mikorra kell nektek, de eladó lesz akomplett bababútorunk is. Szekrény, pelenkázó, polc, kiságy, pelenkázófeltét.
Kép Kép
Illetve babajátékok. Zenélő holdacska, ami picinek való, a többi már inkább fél éves kortól.

Bocsi, ha hosszú lettem. Ha esetleg valami érdekel, meg tudom mutogatni.

A szülésed biztosan gyors lesz és csodálatos. nekem Zsófival az volt és nagyon szép emlék. Ég és föld akülönbség a sima szülés és ez a szülés között.

Megyek,mert muszáj innom a kávét. 4 előtt keltem fel... :?
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Olive!

Olyan jó, hgy így egymásra találtunk. :)
Te is ilyen sokat fogytál szülés után? Én is 21 kg-t. Sajnos volt miből. De karácsonykor visszajött rám 5 kg és az makacsul ragaszkodik. De le fog menni tudom. Főleg, hogy itt a gyümölcsszezon.
A tk lisztes piskótád receptjét leírod nekem? Piskótát még nem sütöttem így. Viszont minden mást abból készítünk. Cukor helyett fruktózt használok és steviát.

Mi építkezünk itt helyben. Eleinte gondolkodtunk, hogy elmennjünk innen vagy sem. Aztán maradtunk. Itt vannak a szüleim is. Más segítségünk sincs és a gyerekek is nagyon ragaszkodnak a nagyszülőkhöz. Szóval maradunk. :) De én szeretek itt lakni.
Te is raksz fel képet? Bár így apici képet nézve is nagyon aranyos a kislányod! És nincs is sok korkülönbség Zsófi és Isabelle közt.
Ő most hogyan beszél? Mindkét nyelvet tanítjátok neki?

Tényleg megyek kávét inni. :lol:
Anikó
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára anyko 2009.12.30 17:53-kor.

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Olive! A fiuk ezen a képen nagyon hasonlítanak, egyéként nem annyira, de vonásaikban inkább a férjem mindkettő, bár mindenki mást mond! Tudjátok hogy van ez! Ahány emberrel találkozunk annyifélét mondanak.
eryka
 
 


Sziasztok!
Olive! Még annyit akartam csak, hogy ha nekünk most kellene második babát vállalnunk nem hiszem, hogy belevágnánk, mert Domi annyira elemében van. Szoktam is mondani nem véletlen hogy így alakult mert lehet most nem lenne Martin.
Szerintem egyébként nincs megfelelő időszak egy második babára, mert mindig van valami ami miatt inkább eltolja az ember még egy évet, meg még egyet,aztán már nem is akar másikat.
Sok ilyet láttam, ahol nem is lett több baba. De mindenki maga tudja.
Anykó! Merre építkeztek? Mi is Békésen laktunk , másfél éve lakunk Csabán. Nagyon szép gyermekeid vannak, és nem rossz a fotód! Én látásból ismerlek is téged!
Írjatok! Sziasztok! Erika :D
eryka
 
 


Anyko, a kiságyba való cuccokra lehet hogy lecsapnék. Anya túrt nekünk babakocsit, sajnos szürkét, de úgyis belülről fogja látni, ott meg elefántos fehér:) elküldöd az emailemre amit írtam a te emailedet? hogy tudjunk kommunyikányi fórumon kívül is? mert nekem tök tetszik ez a barnás kellemes színű kiságy-tároló-takaró, bár már vettem kiságy-fal-takaró izét fehéret viszont a nagyiéknál is kell valami:) így szettben viszont nagyon szép! a mi babánkat a mikulás fogja hozni, úgy néz ki, a jóistenke által kijelölt (általam még nem ismert) helyen ami lehet Zala, Pest vagy Csaba is... szóval majd megkereslek. a bútorok mikortól lesznek feleslegesek a te mucusmanódnak? holnap megyünk miszter morgó Doktor Rónához és végre a szüleimnek lesz róla papírja hogy akkor is kislányunk lesz, mondom! Nekem nincs kétségem. Egyéb módszerekkel már kiderítettem, például hogy ő mondta!!!:):):) egyébként amit még akarunk venni az a kocsiba szíjazható bébihordó és az asztalra is tehető rugózós babaszék (mi lehet a neve... szóval rugalmas hajlított lábú stabil babatartó izé.)
boa
 
 


Hát ilyen nincs! KISFIÚ! én meg makacsul akartam a lányt, és közben nem vettem észre hogy makacsul akarom! Ő meg végig röhögött rajtam, ez a kis Buci. Milyen vicces a nagy baba az ultrahangon, mint a Macskafogóban amikor Edlingtont átvilágítják és csak a csontjai látszanak:) harcosan küzdött a nyomogatás ellen, de aztán feladta. A Róna bácsinak nem volt rossz kedve, persze meg se szólaltunk, hátha, de aranyos volt. Hogy féltem tőle hogy morogni fog - nem morgóskodott, mármint a doki. Micsoda dolog én mindig azt hittem hogy LÁNY! Vicces, mert csinálgattam egyedül a dr Raffai-féle beszélgetek a kisbabámmal módszert, amit ellestem belőle a könyvekből, és egyszer-kétszer kapcsolatba léptünk, és azt hallottam a fejemben hogy Gergő. Jó, mondom, okés, akkor az. De azért a természetgyógyász csak mondta, hogy a műszer lányt mutat. Aztán most azt mondta hogy amit a műszer mutat az ugye rezgést számol, fizika, nem humbug (a bácsi fizikatanár asszem) és anya rezgése olyan makacsul akarta a lányt hogy teret sem engedett szegénykének aki nem is lány. Ő meg hát a műszerre hagyatkozott. És hogy már járt így, hogy a makacs anya miatt nem azt mutatta amit. Sajna az ember alkotta készülékek nincsenek a Jóistenre rákötve, a fenébe!
Bár van kivel beszélnem (jó big family) de gondoltam, leírom ezt ide:) hogy mekkora tahó voltam, lányként becézgettem. Mostantól marad "babuci Buci".... amíg anya megnyugszik:)
ti jártatok így? olyat is hallottam hogy végig herének nézték a petefészket és a fiú végül lány lett!
boa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: