Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Nna, én meg jól elmentem sétálni ma, hívtam is Juditot, hogy "merre jártok?", mert persze nem néztem be ide előtte, hogy nem is lesz séta.....béna vagyok, de legalább egy jót nézelődtünk Ádival a karácsonyi forgatagban.

Zita,
mikor jársz erre?

Viki,
szívesen küldök egy példányt a Friderika cd-ből, írd meg a címed és persze a teljes neved emilben:orsolya.fiser@chello.hu

Maris,
tartozom egy recepttel, ha még nem késő.
Tehát ez a mézeskalács olyan egyszerű, hogy fejből is tudom:
25dkg meleg mézbe belekevered a következőket: 1 tojás, 1 citrom reszelt héja, fahér, 4-5 összetört szegfűszeg, 30dkg liszt és 1 cs. sütőpor.
Hűtőbe hagyod állni, majd kinyújtod, szaggatod, tepsi (ez 2 tepsire elegendő tészta, nem túl sok, de kezdésnek jó) tetejét megkened cukros vízzel, 5 perc sütés, kész.

Bizti nem olyan fincsi, mint Zsanyáé, de azért ez sem lehet rossz.


Ádi hétfői oltása pecsenye piros lett és kőkeményre van bedagadva egy kb fél tenyérnyi területen, nagyon boldog vagyok, a doktor néni azt mondta, hogy a zsírszövete így reagál az oltóanyagra és ez elég ritka jelenség. Úgyhogy most jegelünk jégakkuval meg kenegetem.....de szerencsére ettől függetlenül ritka jó kedve van, úgy repked itt,hogy lassan felszáll....ja és rengeteget vigyorog, kacag. Olyat játszunk, hogy elfordítom a fejem, majd ránézek és ezen ő nagyon jól mulat...zabálni való muksó.

Betti,
szívod is Bálint orrát? Mivel? Nekünk van ilyen porszívós orrszívó, hálistennek még nem kellett használnunk, de nagyon kegyetlennek néz ki. Jobbulást a kicsidnek!

Ildi,
Én is addig éreztem magam fiatalnak, míg nem szültem, azóta lett egy csomó ősz hajszálam, na és persze a derékfájás, dagadtság...miegymás....de még reménykedem, hogy egyszercsak visszanyerem régi önmagam! Kép
sasiorsi
 
 


Juca!

Megnéztem az albumod! Nagyon cuki Boti!!!!
Azt szeretném kérdezni, hogy miért adsz citromlevet neki? Ezt már hallottam máshol is, de nem tudom mi az oka.

Csoki: Sorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok,
nagyon imádom azokat a szerdákat amikor a férjem is el tud jönni velünk az usziba, mert miután bevetődtek a vízbe én elszunnyogok a szaunába!!! Ma is kihasználtam ezt és szuper volt, utána bevetettem magam a pezsgőfürdőbe, de az olyan klóros volt, hogy jöttem is kifelé, majd ha Virág nagyobb lesz, ugrálhat a hátamon.

Ildi, megjött a cd, köszönöm, így Öreg néne kipipálva, bár azonnal beraktam amikor megtaláltam a postaládában és ugrott a felvétel. Remélem csak azért, mert hideg volt, azóta még nem hallgattam újra, majd holnap. Milyen gyorsasággal másoltad, mert minnél lassabban csinálod annál jobb lesz a felvétel.
Én olyan öregnek nézek ki????????????????Kép

Zsanya, köszönöm a leírást a mézeskalácshoz, remélem sikerül megcsinálnom, bár formákra még nem tettem szert, de a szomszéd kislánytól majd elkérem a homokozós formáit.
Akkor a RP. és a Gr. kellene, vagyis 2 cd!

Betti,
Virág eszik fehér kenyeret, kiflit is sőt....

Kép
ezt tegnap reggel követte el! Képzeld berágott majdnem egy egész sajtos stanglit, igaz utána totális átöltözést kellett végrehajtani!!!!
Sőt, ma a sárgaborsó főzelékből adtam neki, hiszen már liszteset is ehet, mármint a főzelékben, úgyhogy úgy kapott belőle, ahogy mi is esszük! Vagyis csak én, mert a párom kiborítóan válogat, pedig azt eszik ami van. Virág nem lesz ám ilyen!!!!

Viki,ez nagyon szupi volt, akkor adjunk hálát minden új napért, hogy még élünk! Pedig milyen természetes is volt. Emlékszem mi a határban a szénakazlakról ugráltunk lefelé, igaz, másnap vissza kellett menni összerakni...
Szoktátok nézni a szeletett feleségeket? Én folyamatosan. Megyek is rákészülök, fürdés, egyebek, ami az esti elcsendesülés után végre nekem is kijár.

Maris

Maris
feketemaris
 
 

 
 

Sziasztok!

Jázi ma is teljesen lemerített. 3 napja folyamatosan extra nyűgös. Nem érdeklik a játékok, alig mosolyog, sír, ha leteszem, egész nap csak ölben akar lenni.
Nem tudom mi lehet vele, már arra gondoltam, hogy talán a foga miatt. Mert mindent azonnal a szájába vesz, nyálaskodik. De néztem az ínyét, nem látok rajta semmi különöset.

Betti!
Emlékszem Bálintnak milyen piros, duzzadt volt az ínye amikor kibújt a foga. Az már napokkal, hetekkel azelőtt olyan volt, vagy csak akkor amikor kibújt?
Tényleg hamar megfordult Jázi , de akkor 3 hónaposan egy hét alatt többször megfordult, mint azóta összesen. Mostanában ezen aggódom, bár tudom, hogy hülyeség. Te is írtad, hogy Bálint sem mindig fordul meg.
Jázi is van úgy, hogy egy hétig sem fordul át, pedig meg tud ha akar.
Tesóm kislánya még 6 hónapos sem volt, már mászott és felült. Most voltak itthon hétvégén és nagyon furcsálották, hogy Jázi nem gurult oda-vissza. De én nem akarok ezen idegeskedni.
Teljesen más a két gyerek. Jázi sokkal nyugodtabb, ő inkább ilyen szemlélődő típus.
Nagyon megnyugtatott engem is amit itt írtatok a múltkor Ildinek.

Sasiorsi!
Szegény Ádi! Akkor ti jól megszenveditek az oltásokat! Vagyis ezek szerint téged jobban megvisel, mint Ádit. De ez még mindig jobb. Szerintem hétvégén megyünk felétek, majd akkor megcsörgetlek, ha nem zavarok.
Nektek csak az usziban derült ki, hogy Ádinak ilyen érzékeny a bőre?
Most már ettől is kezdek tartani. Enyém is ilyen, lehet, hogy Jázi is örökölte? Bár eddig nem vetem észre, de lehet, hogy ott neki is lenne ilyen gondja. Nektek ki az orvosotok?

Judit!
A vasalatlan kupac eltűt, úgyhogy én sétára kész vagyok! Tényleg jó lenne még ünnepek előtt!
Ildiékkek is szívesn találkoznék újra.
Olyan hihetetlen, hogy jövő héten már karácsony!
Eddig is imádtam ezt az ünnepet, de most minden eddiginél jobban várom! Az első igazi családi karácsony!
De gondolom ezzel nem vagyok egyedül.

Most befejezem, mert sok leszek!
Ja! Csak még annyit!
Nálunkmár járt a Jézuska, és hozott nekem egy számítógépet! Így egy válóokkal kevesebb, viszont több levél nektek. Remélem nem bánjátok: Kép

Ja és Judit!
A Miku hozott nekünk is webkamerát! Majd kipróbáljuk egyszer? Bár nekem még gőzöm sincs hogy működik az a program. Majd kérek Rolitól egy oktatást.
De tényleg megyek!
Üdvözlök mindenkit!
Zita
anzizi
 
 


Betti!
Annyira szép az a történet, amit küldtél e-mailben! Most bőgtem végig!
De muszáj lesz még egyszer megnéznem!
Köszi!
anzizi
 
 


Sziasztok!

Ma mi is voltunk sétálni, igaz, hogy rohanva, a főiskola könyvtárában kirimánkodtam 1 könyvet. AZért nei reagáltam a közös sétára, mert holnap vizsgázom, és most fejeztem be egy másik tárgyból a házidolg.-ot. Drámai a hangulat itthon, gyereksírás, tanulás, türelmetlenkedés, viták, fáradt-löttyedt test. Legyen már holnap du., utána már csak januárban lesz vizsga.

Betti,

ige, légiutas-kísérő voltam 4 évig, már csak az emlékek éltetnek...

Kata
Vendég
 


Hali, még itt vagyok!

Raktam fel képeket, ha érdekel valakit, menyasszon-vőlegényeset és nászutasat is (csak 1-2) és pocakosat, na és pár Ádisat is.

Pusza: megyek szuszikálni Sorsi
sasiorsi
 
 


Maris,

Cuki Virág, ahogy így nekilát a kupac kiflinek! Kép írtam én is mézeskalács receptet feljebb, láttad?

Orsi
sasiorsi
 
 


Sasiorsi!
Nagyon szép vagy az esküvői képeken!
És gyönyörű helyeken jártatok!
Erről jut eszembe! Judit! Love story????
Mi lenne ha mindenki rakna fel egy esküvői képet is?
Olyan kíváncsi lennék rátok!
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Kúszás-mászás-fordulás!

Én annyi egyidős gyereket láttam (Lillával egyidősek), és mind más időben tanulták ezeket meg. És mostanra mindegyik tökéletesen jár. Enyémgyerek pl a kúszást részesítette előnyben, mászni csak későn tanult meg. EGyébként lehet a forgáson úgy segíteni (ha valaki nagyon akar), hogy a hanyattfekvő gyerek két lábát keresztezve átfordítani a manót. Ez még bulinak is jó, mert Lilla imádta. Visszafelé nem lehet így, csak hátról hasra. De mi sem azért csináltuk, mert siettetni akartuk volna, hanem nekünk tornáztatni kellett már pici kora óta...

Maris!

Virág tündéri a kiflikkel! Kép

Sorsi!

Nagyon jók az esküvői képek, és Manó is édes nagyon! Kép

Zita!

Lilla is nagyon nyügi egy ideje. Õ is csak nyekereg mindenért, csak velem akar játszani, nem haladok egyről a kettőre. Kép Pedig ki kell dolgoznom a szombati vizsgám tételeit (egészségtan), mert csak az óra második felére érek oda és nem lesz időm már megírni rendesen. Kép
Nekünk most lesz az első szentesténk úgy, hogy hármasban töltjük itthon! Már annyira nagyon várom. Eddig már 24-n mentünk szülőkhöz. De most csak a miénk, és 25-től megy a családi látogatás. Kép

Asszem mennem kell, mert nyíg a lányom. Már az összes játékát áthordta, hogy játszak vele. Hogy lesz ebből tanulás?! Sajna az éjszakázást nem igazán bírom.

Jaaa, és még egy kérdés! VAlaki írta, hogy rajztanár! Ki volt az? Kép

Pussz mindenkinek!

Timi és nyígó Lilla

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!
Judit!Mi is elindultunk tegnap majdnem, csak Lehelke az utolso pillanatban nagy nyugoskodes utan eleludt es nem akartam az oltoztetessel piszkalni.
Valoszinuleg egyutt fogunk a repulogepnek integetni augusztusban...

Maris!Megy a cd?Te is szuper fiatalos vagy...KépEs tok jo hogy beulsz a kicsivel fodraszhoz, kozmetikushoz, mindig nagyokat mosolygok rajta...!

Zita!Nem tudom ez megnyugtat-e, nekunk sem egyformak, felnotteknek a napjaink, a kicsik is lehetnek 1-2 napig rosszkedvuek anelkul hogy barmi bajuk lenne!

Huha...nagyon nem erek ra!!!!Latnatok a lakasunkat!Pedig a heten megfogadtam egy perc lazsalas sincs es mindent megcsinalok....ez az eredmenye...nem tudok mindent megcsinalni.Nalunk is Levedi itt van a nyomomban egesz nap, rajzolunk, olvasunk, bujocskazunk.Hetvegen lesz a keteves szulinapunk!Mennem kell, jatszunk mi is!

Sziasztok, mindenkinek minden jot!!!!Ildi
Vendég
 


Hali!

Asszem, Zsanya a rajztanár.

Zita!

Nem az usziban derült ki, már előtte is könnyen kipattogott az arcán a bőr, a melegtől, a hidegtől, a nyáltól, a fürdetőkrémtől.....és a szeme is gyakran bepirosodik, de leginkább a légkondis helyiségektől, a Tecsó levegőjét sem bírja. Az usziban a combija száradt ki nagyon foltokban, erre mondta a dokinéni, hogy enyhe bőrallergia, de most írt fel egy krémet (tejkrém a hétköznapi neve), ami tök jó, az arcára pedig hydrocortisonos kenőcsöt ez is jónak tűnik. A dokinénink egyébként dr. Godó Ágnes.

Sajnos az oltás helyén még mindig egy nagy dudor éktelenkedik, de már csak light piros színben pompázik. Én lehet, hogy a következő oltásra megveszem az új oltóanyagot.Kép


Zita,
akkor szerintem kezdd el a love storyt!


Minden kedves vizsgázó, zh-zó, dolgozatíró anyukának nagyon sok erőt, kitartást és szerencsét kívánok! Minden elismerésem a tiétek, hogy a gyerek, férj, házimunka stb. mellé még bevállaljátok a tanulás örömeit is! (akinek 2 babája van-Kata- meg aztán főleg!)

Pusza:Sorsi
sasiorsi
 
 


Hi,
Sasiorsi, köszi a receptet, tényleg tök 1xűnek tűnik. Majd meglátom mikor száll meg az ihlet!

Ildi, a cd ok, ma meghallgattunk teljes terjedelmében! A mindenhováciepelemagyereket muszály, mert 0 segítségem van. Így legalább nem lesz annyira anyás!

Képzeljétek Virág egy kicsit náthás lett, gondolom a múlt heti ovodai mikulásozás, a sok gyerek megtette hatását. Pedig holnap mennénk a zf-be évzáró buliba, majd meglátom, nyűgi lesz-e. Mi használjuk az orrszívót, én először magamon próbáltam ki, nem volt gáz, Virágnak sem először, de ma kétemberes volt, mert már lefogta a kezeimet és nem akarta hagyni. Bekötöttem a gyerkülésbe és úgy fogtuk a fejét még küldön. Szóval elég kegyetlenül nézett ki a dolog. De ha nagyobb lesz akkor majd ő fogja tartani a csövet és talán megbarátkozik vele! Ezt gondoltam ki, a kínlódásunk közben.

na megyek aludni, a ma éjszakánk nem lesz felhőtleg gondolom én!
Egy kalappal a zh-kra!!!!!!!!!!!!!!
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!

Sorsi!

Köszi az infót!

Nekünk is Godó dokinénink van. Kép Én imádom! Kép

Maris!

Én úgy szívtam a gyerek orrát, hogy a földre lefektettem a feje volt felém, a térdem közé fogtam a fejét, a kezét pedig lefogtam. Kegyetlennek tűnt, viszont arra jó, hogy a nátha után nincs semmilyen szövődmény. Teljesen kigyógyul, mert a váladék nem megy rá semmi más szervére.
Viszont már hozza az orszívót, letérdel a porszi mellé. Kicsit nyekereg, hogy nem akarja, de nem komoly, nem kell lefogni, hagyja magát. Nagyon édes. Kép
Én vizsgázni akarom vinni Pestre a gyereket jövő héten, és ki van akadva az egész nagyszülői gárda. De egyik sem tud rá vigyázni. Anyukámék dolgoznak. (anyukám és férjem a két ember, akire rábízom minden további nélkül a gyereket) Anyósom meg mondta, hogy ő vigyáz rá, de nem tudja, hogy mit kell vele csinálni. Írjam le neki óráról órára, hogy mikor mi legyen. De mondtam, hogy egy gyerek nem óramű pontossággal működik! Õ is egy ember, akinek néha rossz kedve van, néha jó, néha nyügi minden különösebb ok nélkül. Erre nem lehet papíron felkészíteni valakit. Férjemnek meg csak pár nap szabija van, nem akarom, hogy kivegye, mert akkor nem marad egymásra semmi időnk. És már nagyon hiányzik egy kis nyugi.

Megyek, tanulok még, most folytatom az albumot, fél órán belül lesznek benne friss képek. Kép (tudom, épp itt volt az ideje Kép )

Jóéjt!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Nyya!

Feltöltöttem a képeket, van benne hiba, és szöveg is kell még, de majd pótolom. Most kivagyok!Kép De már majdnem egyéves koráig van fent kép. Kép Azért jól haladok! Nem ?! Kép

Jóéjt!

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Timi!
írd már be az albumotok címét a profilodba, hogy ne kelljen visszakeresnünk azt a leveled ahol megadtad!
Jó tanulást és kitartást!
Zita
anzizi
 
 


Sorsi!
Barók a képek, a repülősek naggyon különlegesek.

Timi!
Az orrszívás nálunk is így megy, most ugye Bálinttal.Bulcsú soha nembarátkozott meg vele, viszont hamar megtanult orrotfújni inkább, mivel gyakran volt náthás.
Nasgykalappal a vizsgához hétfőre!

Nálunk a helyzet egyre fokozódik, a gyerkőcök fdelváltva éjszakáznak, úgyhogy fittek vagyunk...

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Nem vesztünk el, csak még tart nálunk a babalátogatási mizéria, és mindig van itt valaki...

Délután megyünk haza a szüleinkhez, holnap anyósom disznót vág, szerencsére most Boti miatt kimaradok a munka nagy részéből. Kép Kép

Sasiorsi, a citromlé a csuklás ellen van, néhány csepp segít, de nem mindig... Nekem 5-ből 3 alkalommal kb.
Nagyon jók a képeitek, szépek voltatok. A mi esküvői képeink nem digitálisak (huh, de régen volt, '98-ban...), de a hétvégén próbálok majd szkennelni Anyáéknál, ás akkor teszek fel a jövő héten. Sajnálom a sétát, ha tudtam volna, hogy mégis lesz valaki, akkor mentem volna, de így nem láttam értelmét... Kép

A jövő hétre már tényleg össze kéne hozni! Lányok, hétfő? Ugyanúgy 11 a posta felőli végén a sétálónak? Hm? 10.45 a laki előtt, akinek ez közelebb van? Vasárnap estig írjátok már meg, hogy ki csatlakozik, és akkor tudjuk, kire érdemes várni. Olyan jó lenne, ha összejönne!

Betti, Zita, jobban vannak a gyerekek? Jázinak elmúlt a nyűgösség? Kitartás!

Boti ma éjszaka először végigaludta az éjszakát! Persze nem élem bele magamat, mert tudom, hogy lesz ez még így se, de minden esetre bíztató... Kép Egyébként egyszer kelt fele eddig is, és ez már mindig 4 utánra esett. Utána visszaaludtunk, úgyhogy azzal sem volt gond. Kép

Kata, túlvagy a vizsgán? Megvan? Akkor januárig pihi! Kép Várunk a sétán!

Timi, mi is terveztük, hogy így, hogy megvan Boti, nem megyünk 24-én a szülőkhöz, hanem majd 3-asban... De annyira megszoktuk már, hogy nem lenne az igazi. Majd ha Boti nagyob lesz. Anyukámékkal sem tudom megtenni, mert mindig 5-ösben töltöttük a szentestét, amióta férjnél vagyok(az öcsém az 5.), és pont most maradjanak 3-an, amikor már unoka van... Másnap anyósomnál van karácsonyozás, akkor a Pisti nővérének és bátyjának a családja is ott van.
Szóval mi itthon felállítjuk a fát 23-án, aztán másnap reggel irány Borsod. Szerencsére egy faluban laknak a szüleink (50 méter, de erről majd a lovestoryban...), úgyhogy egy utazással megoldjuk. A két ünnep között Eger, aztán szilveszterkor megint haza, mert bulizni megyünk, Anya vállalta Botit.
Sokat rágódtam, mi legyen, aztán úgy döntöttünk, ennyi belefér, és nem hinném, hogy megzavarná ez az egy este, Anya pedig szinte úgy vigyáz rá, mint mi. Persze nincs is vele sok gond, ezért is vagyok bátrabb. Jó lesz egy kicsit kikapcsolódni, max. gyakran telefonálok. Kép

Ildi, Laci is megy ki? Nem is tudtam róla! Kép Akkor majd gyakran összejárunk, és talán könnyebb lesz! Hétfőn séta? A Laki előtt 10.45?

Na most megyek, mert még be kell pakolnom a hétvégére. Legyetek jók, és mindenkinek nagyon szép hétvégét!

Puszi, Judit
Vendég
 


Maris, most látom, hogy Virág is dáthás. Kép Jobbulást nektek, remélem, semmi komoly!

Na megyek, mert soha nem indulunk el!Kép Puszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Zita!

A profilomban van a cím most már. Kép

Szegény embert még az ág is húzza...és ez rám nagyon igaz most. Épphogy meggyógyult a lábam (még mindig fáj, de már rá tudok állni sírás nélkül), megemeltem Lillát délelőtt és úgymaradtam. Kép Most a derekam miatt nem tudok megmozdulni. Jön még valami?! Kép Sajna beáll néha a derekam,és sajna ez eltart egy-két hétig. Addig, ha mozgok, akkor üvöltés van. Erre azt mondták a reumatológián, hogy gerincferdülésem van, ússzak. Kössz! Mindegy, ennyit az orvosokról...

Judit!

A múlt karácsonykor a szentestét mi is anyukáméknál töltöttük, ugyanolyan okból, mint ti.Akkor nem is volt semmi probléma, mert LIlla még fél éves volt. De most már tudja, hogy mi történik, csillogni fog a szeme a fa láttán, ajándékokat fog bontogatni. Szóval ez más lesz. És ezt anyukámék megértették. Biztosan fáj nekik, de elfogadták. Másnap természetesen megyünk hozzájuk. Kép
Borsodban hol laknak anyukádék? Én is borsodi vagyok. Kép

Megyek, megpróbálom vízszintesbe helyezni magamat, de nem hiszem, hogy jobb lenne. Még tanulnom kellene, mert holnap zh. De a tököm tele van már. Lassan az orvosi diplomámat átvehetem, ha megtanulom ezt a sok hülyeséget, ami egészségtanból van. Kép

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!

Nagyon lassan, de biztosan kecmergünk ki ebből a takonykórból. Bulcsú tegnap kitalálta, hogy fáj a füle. Irány a fülészet, igen, középfülgyulladás. Még sosem volt gond vele, nagyon félek, hogy fel ne szúrják neki, úgyhogy most a lakásban is fülmelegítős sapiban van.

Nekünk sem készültek digit fotok az esküvőnkről, de majd lefotózok egyet, és felrakom.

Mi a szentestét mindig itthon töltjük. Hol apukám, hol anyósék társaságában. Nálunk ekkor van Bulcsú szülinapja is, 25-én, úgyhogy dupla ünnep.

Judit!Ha az időjárás engedi, mi megyünk sétálni, ill. ha addigra renbejön Bálint, amit nagyon remélek, mert lassan 1 hete tart.

Timi!
Kinél voltál a reumán, mert tényleg nem mindegy.
Ilyenkor Lillcsivel hogy tudsz játszani meg ellátni? Kis szeme renben van már?


Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Betti,
remélem Bulcsú nem lett beteg végül.

Mari,
milyen volt a zf buli?

Én is voltam tegnap esete bulizni céges kari bulin! Tök jó volt, csak sajnos kevés ideig lehettem, éjfélkor inkább haza jöttem, biztos ami biztos, de jól is tettem, mert 1-kor felébredt Dádi.

Ma pedig ikejáztunk bp-en, nagyon jól bírta a gyűrődést este viszont ki volt, mint a liba.

Timi,
merre laktok? Mert mi a cseboxban, gondolom akkor Ti is. Mi a Rákóczi úton lakunk.

Judit,
Ha minden jól megy, akkor mi megyünk sétálni....hacsak nem kezdek hozzá a kocsonya főzéshez. A párom már megvette a hozzávalót és már alig várja, hogy megfőzzem végre.

Megyek, mert állítólag az ikea honlapról le lehet tölteni egy konyha tervező progit és már nagyon kíváncsi vagyok rá.

Pusz: Sorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok!

Én sajnos nem tudok veletek tartani hétfőn, mert délelőtt a Tákiszba kell mennem. Hamarosan lejár a terhességi-gy.ágyi segélyem és intéznem kell a gyed-et. De mivel nekem lejárt a szerződésem az oviban, csak akkor kapok, ha néhány napra bejelentkezem a munkaügyibe.
Nem egészen értem, hogy működik ez, ezért is akarok pontosan utánajárni, mert gondolom ünnepek alatt senki nem fog ezzel foglalkozni.
Akartam javasolni, hogy ha nektek is jó, halasszuk keddre a sétát, de aztán eszembe jutott, hogy nekünk kedden oltás. Kép
Úgyhogy mi most ebből kimaradunk.
Jázinál szerencsére elmúlt a nyűgösség, ma már újra a régi volt.

Timi!
Megnéztem a fényképeiteket, nagyon szép kiscsaj Lillus!
Jobbulást neked, tudom milyen vacak ez a derékfájás, sajnos én is gyakran járok így, ugyanez a problémám.

Mindenki!
Tettem fel esküvői képet, bár nekünk sem volt még digitális fényképező, hagyományos géppel készültek a jobb képek. Csak egy pár digitális van, elég rossz képek,de most csak ezt tudtam feltenni. Majd a jól sikerült képeket próbálom valahogy felvinni a gépre.
De ne lepődjetek meg, hogy se fehér ruha, se egy lélek rajtunk kívül!
A mi esküvőnk elég érdekes volt. 2 éve egy csütötöki napon kitaláltuk, hogy összeházasodunk, és szombat délben meg is tettük. Roli pénteken még szolgálatban volt, ebédidőben megvettük a gyűrűket, utána ment vissza dolgozni. Szombat reggel hazajött, aztán mentünk az esküvőnkre. 2 tanú és a szüleink voltak ott. Semmi felhajtás, utána egy ebéd, este buli a borozóban. Röviden ennyi.
Az egésznek csak anyagi okai voltak, választanunk kellett, hogy a lakásunkat foglalózzuk le, vagy esküvőt szeretnénk. Mi az utóbbit választottuk, de azóta sem bántam meg. Így is nagyon szép emlék, ma sem csinálnám másképp.
Azon nevettünk, hogy felesleges a Népkertbe mennünk fényképet csináltatni, mert egy hónappal előtte volt a barátnőm esküvője, ott én voltam a koszorúslány, ugyanebben a ruhában, akkor készült ott rólunk kép,úgy is minden ugyanaz csak a csokor más. (Ez a 2. kép amit feltettem)
Most ennyit rólunk!
Tegyetek fel ti is képeket!
Jó hétvégét mindenkinek!
Zita
anzizi
 
 


Zita!

Ez nagyon romantikus!!! Szép vagy ám abban a ruhában, ha nem írod, hogy koszorúslány ruha, azt hinném, hogy direkt menyasszonyinak készült. Nekünk is Piroska volt az anyakönyvvezető, én kedvelem, a mai napig is megismer az utcán.

De hogy Jázi milyen tündéri kisbaba!!!!! Mindig mosolyog? Nekem a mosolygyáros kép tetszik a legjobban róla! Kép
Hogy-hogy megint oltásra mentek, már el is telt 4 hét azóta? Szegény Jázinak drukkolok! ...és neked is, mert ugye minket jobban megvisel!

Az ikeás konyha tervező program iszonyat jó, 3D-s nézet is van....élvezem.

Sorsi
sasiorsi
 
 


Timi!

Jobbulást kívánok! A derkéfájás nagyon vacak dolog én terhesen sokszor nem bírtam a lábamra állni, mert nyilalt, iszonyar rossz dolog ez!

Titeket is megnéztelek! Angyal arcú Lillácskád nagyon cuki, nagyon nevettem a madárkás képen, milyen frekvencián mozgott a keze-lába, hogy így elmosódott a képen? Végülis fel tudott szállni? Kép Nagyon édes!!!
Sorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok!

Betti!

Nem tudom, hogy kinél voltam, egy nő volt. Nem tett túl mély benyomást rám.
Ilyenkor gyerekem visít egy fél napig, mert nem veszem ölbe, aztán elvonul játszani. Most kifejezetten jól viselte, nagyon jól eljátszott magában. Aztán imátkozunk, hogy hamar vége legyen a napnak, hogy apa jöjjön haza. De most a bogyó egészen segít, tudok járni. Kép Azért elég szégyen, hogy pénteken nem tudtam tisztába tenni délután, meg kellett várni Ricsit. Kép
Szeme teljesen rendben van már, nem is látszik, hogy volt vele valami. Kicsit könnyezik a hidegben, de ennyi.

Sorsi!

Mi a Kallómalom úton lakunk. A "sárgaablakosban" a Mach-nél.
Lillát barátnőm kiskorában elnevezte ficánkának, mert egy pillanatra sem állt meg. A helyzet nem változott, csak annyiban, hogy most már nem egyhelyben mozog, hanem helyet is változtat. Kép

Megnéztem a képeket! Babák tündériek, szülők is nagyon szépek. Én is teszek fel pár esküvőit, ha megtalálom a gépen. Kép Mi a digitális korszakból valók vagyunk, de Ricsi elrejtette a képeket... Kép

GYereket letettük szunnyadni, álmos volt már, de eddig dumált. Remélem nem mászott ki. Ki tudja szedni a rácsot a kiságyából, és kimászik olykor-olykor. Kép

Sziasztok! További szép napot!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!

Köszi a drukkokat, vizsga 4 lett, legközelebb jan-ban vizsgázok.

Itt mindenkit Piroska adott össze???Este én is leírom a mi sztorinkat, jó?

Timi,

kicsit rosszul esett az "ennyit az orvosokról" megjegyzésed, mert a férjem orvos, sőt reumatológus...Na jó, nem Egerben...Bár ha őszinte akarok lenni, nekem is volt már számtalan idegtépő élményem orvosi berkekben, úgyhogy alapjában véve igazad van. KIVÉVE A GYEVI BÍRÓT!!!

Borsolyka merre lapít???

Sorsi,
én is megyek egy szülinapi buliba 2 ünnep közt, de előre félek majd az éjszakai szoptatástól...Te másnap nem voltál hulla?

Megyek, házidolgozat vár...

Kata
Vendég
 


Halihó!

Timi, jobbulást neked, ez tényleg nagyon fájdalmas lehet, anyukámnak is be szokott csípődni a dereka, és akkor egész nap nem tud felkelni.

Sasiorsi nagyon szép vagy az esküvői képeken! Ti ejtőernyőztök, vagy hogy is repültök?Kép

Zita, nálunk is hasonló a helyzet az esküvővel kapcsolatban, mármint ami a fehér ruhát illeti, az nekem sem volt, de én sem bánom, mert mi Floridában házasodtunk össze, az óceán parton, és ez mindenért kárpótolt. Egy évig éltünk az USA-ban a párommal, de még itthon eldöntöttük, hogy kinn fogunk összeházasodni, de a szülőknek nem szóltunk róla, csak egy héttel előtte, amikor felhívtuk őket, akkor Krisztián, (a férjem), megkérte a szülőket, hogy üljenek le és aputól megkérte a kezemet. Rajtunk kívül még volt két tanú, na meg az anyakönyvvezető. Mindketten a barátaink voltak, és az egyikőjük perfektül beszéli az angolt, ő fordított, de mi azért magyarul mondtuk ki az igent, és az egymásnak tett hűségesküt is. Videó felvétel is készült, az autóból -ami mellesleg egy cabrió volt- a férjem kedvenc száma szólt, a Guns and Roses-tól a November Rain, ami kb. 10 perces szám, na az egész esküvő is addig tartott. Utána elmentünk egy étterembe vacsorázni, de ha az idő engedte volna, akkor az Atlanti óceánban pancsikáltunk volna. Hmm, most elkapott a nosztalgia.Kép
Nagyon jó volt ott élni, legszívesebben nem is jöttünk volna haza, ha a szülők is ott lettek volna velünk.
Na de tovább nem bánkódok ezen, hogy miért jöttünk haza, mivel így megszülethetett az én gyönyörű kislányom, Virág.
Na de azért teszek fel egy képet, ha másért nem, az óceán látványáért.Kép

A karácsony nálunk úgy zajlik, amióta megismertem Krisztiánt (már 10 éve, hajaj hogy szalad az idő), hogy mi mindig az én szüleimnél vagyunk, aztán 25-én elmegyünk Krisztián szüleihez. Amúgy mindkettőnk szülei itt laknak Füzesabonyban, anyósomék kb. 2 perce tőlünk, anyuék meg autóval kb. 5 percre, de mi egész évben anyuéknál vagyunk, nemcsak az ünnepeken. Szinte csak aludni járunk haza, és amióta Virág megszületett, ha lehet, még többet vagyunk együtt. Én nagyon ragaszkodom a szüleimhez, és ezt Krisz már megszokta, bár az elején még furcsállta egy kicsit. Õ is szereti a szüleit, de nincs ilyen szoros kapcsolat köztük, de szerintem egy fiúnál ez másképp van, hamarabb elszakad a szüleitől, és nem is viseli meg annyira. De lehet, hogy nem jól gondolom. Javítsatok ki, ha tévedek.
Amúgy is jobb anyuéknál, mert ők családi házban laknak, mi sajnos panelban. Nyáron pancsolunk a nagy medencében, télen meg melegedünk a duruzsoló cserépkályha mellett, nincs is annál jobb. Gázfűtés is van nálunk, de amellett meg lehetne fagyni, akárcsak nálunk.
A szilvesztert is anyuéknál töltjük, tavaly is ott voltunk, amíg Virág ébren bírta, (hajnali kettőig) aztán mentünk haza.
Lehet, hogy már öregszem, de nem vágyom zajos bulikra, inkább a családommal vagyok legszívesebben, lehet, hogy ez is a -nem tágít az anyja szoknyája mellől- tipikus esete.Kép
Van egy jó sztorim ezzel kapcsolatban: egyszer anyuval utaztunk a vonaton, lehettem vagy 18 éves, és anyu megfogta a kezemet, miközben beszélgettünk. A velünk szemben utazó férfi, megkérdezte, hogy : Elnézést, de maguk szeretik egymást? Persze ő másképp értelmezte a szeret szót, mire anyu a legtermészetesebben rávágta: Hogyne szeretném, hiszen a lányom!Kép

Na, nem akartalak untatni titeket, egy kicsit hosszúra sikerült, bocsi.

Puszi mindenkinek, jobbulást minden beteg babának!

Viki
biti
 
 


MÉg benézek, csak Katának egy gyors bocsit!

NEm általánosítok, mert ismerek én is jó orvosokat. CSak néha nagyon haragszom, mikor a doki áll a szoba egyik végében az ablaknál, én a másik végében az ajtónál, és közli, hogy húzzam fel a pólómat. FElhúzom (a derekam,ami egyébként fáj, nem látszik, mert ugye ott nadrág van), erre közli, hogy semmi baj. Hát tényleg, nem vágott hátba senki...aztán elküld röntgenre, alig bírok felmászni az asztalra, erre kérdi a nő, hogy "mivan, fáj?". Nem! Én poénból röntgeneztetem magam bizonyos időközönként.
És sajnos egyer több orvosban csalódom. Kép

De mégsem mondom mindenkire, hogy rossz, csak akkor kapják ezt, ha már volt velük dolgom, és tényleg rossz volt. Kép

Szaladok, a gyerek hammog, hisztizik...

Pussz!

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!

Viki!
Megnéztem a képeiteket! Ennél szebb és romantikusabb esküvőt el sem lehet képzelni!
Gyönyörű helyen voltatok!

Sasiorsi!
Láttalak ma délután, a patakparton sétáltatok Dádival, mi a Hőközpontnál jöttünk. Reméltem, hogy majd összefutunk, mert annyira megkívántam a békát, hogy be kellett menni a cukrászdába a lila sulival szemben, ahol laktok, de sajnos nem jöttetek arra.Kép

Timi, Kata várjuk a képeket és a sztorit!

Többiek teljesen eltűntek!
Maris, Borsi mi van veletek?
Judit gondolom este jelentkezik, ha hazaérnek, Betti biztos ápolja a kis betegeket. Jobban van Bulcsú? Akkor megint nem megy oviba?
Ildi, hogy vagytok, mekkora már Lehelke?

Jó sétát nektek holnapra, remélem most összejön és legközelebb már mi is veletek tarthatunk!

Puszi:
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Judit,lányok,
nem tudom, hogy tudunk-e holnap menni sétálni, mert Dádim ma iszonyat nyűgös volt, sikongatott egész nap meg cicit követelt közben olyan bágyadt a tekintete, lehet, hogy beteg lesz, remélem azért, hogy nem!!!!!Kép


Viki,

várom az emiled a címeddel, hogy elküldhessem a Friderika alatató cd-t. Igen, siklóernyőzünk.
Mi is Floridában éltünk 2 év 2 hónapig, Clear Water mellett Tarpon Springsben, de mi nem csíptük a kinti életet ezért is jöttünk haza....ti mikor voltatok kint, merre laktatok? Írjál még többet...

Kata,

gratulálok, ez szép teljesítmény!

Pussz:Sasiorsi
sasiorsi
 
 


Szia Zita,

sajnálom, hogy nem találkoztunk, én ma már kockára fagytam a patakparton, mert Dádi a mai napon kizárólag a babakocsiban volt hajlandó aludni....én pedig szorgalmasan tologatom fel-alá....legközelebb csörgess meg....látod, mondom, hogy írd be a telefonodba a számom! Kép

Pusz: Sorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok!
Szebbnel-szebb romantikus kepek, tortenetek...jo ide benezni!
Megneztem a kepeket, es tenyleg csak csodalni tudom mindenkiet!!!!Mindenkinek kulonleges volt valamitol az eskuvoje!Kép
En kismama voltam az eskuvonkon de csak azok lattak akik ismertek, mert akkor kezdtem el gombolyodni...Kép

Timi!Jobbulast kivanok!Meg mindig bizonytalan vagyok a pontos nevedben idaig annyit tudok, Balazsne Timi....ennyi?Szeretnem mar nektek elkuldeni a cd-t!

Kedves Zita!Boldog 5 honapos szulinapot Jazinak!Lehelkenek lelassult a hizasa(most 7600g), aggodtam is rajta, aztan elovettem Levedi kiskonyvet es ilyenkor mar o sem hizott heti 150g-ot....nem mondta senki hogy ez baj lenne.Kar hogy nem tudok holnap jonni setalni!!

Juca!Jelentem ,megyunk holnap setalni es ott fogunk allni a laktanya elott, ha torik, ha szakad!!!!!

Remelem jonnek a tobbiek is!

Ma Levedi szuletesnapjat unnepeltuk, tobbszor is meghatodtam.Egy kis bulit szerveztunk dedikkel, nagyszulokkel, nagynenikkel....nagyon jol sikerult minden!A hetvegen volt idom kicsit feldisziteni a lakast es keszitettunk adventi koszorut is.

Nekunk a karacsony arrol szol hogy egyutt legyen az egesz csalad, en nagyon vagyom erre.Nekem csodalatos emlek, hogy karacsonykor mamaeknal az osszes unokatestveremmel, anyuek tesvereivel,egyutt bontottuk az ajandekot, utana le is ultunk egyutt jatszani.Ezert mi megyunk anyukamekhoz, jonnek a testveremek is, ok nagyon varnak minket es ez nagyon jo erzes, anya egy honapja erre keszul.25-en pedig jonnek hozzank a ferjem tetverei a csaladjukkal es a nagyszulok is.
Jo ejszakat es keszulodest, nagyon kozel a karacsony!!!
Vendég
 


Sasiorsi!

Elmentettem a számod, csak most a telefonom nem volt nálam: Kép Jellemző! Az órámat 5. napja keresem, de még nem találtam rá. Kicsit szétszórt vagyok mostanában.
A nagy Sasi nem repült ma véletlenül? Mert ma is láttam, hogy néhány megszállott fent repked. Milyen ernyő alatt keressük?

Most azon gondolkodom, mi lenne, ha kedden intézném az ügyimet, akkor holnap elmehetnék veletek sétálni. Kép Majd meglátom, azon is múlik Jázi milyen passzban lesz holnap. De jó lenne, mert utána már itt vannak az ünnepek, nem hiszem hogy az idén lesz több séta. Ezért sajnálnám. Holnap délelőtt majd benézek, mi újság, jelentkezik-e a főszervező asszony.

Viki!
Azt akartam még kérdezni tőled, hogy itthon elfogadják a kinti házasságkötéseteket?

Jó éjt!
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok,

mi is szeretnénk menni sétálni!

Judit, majd telefonálok, hogy merre vagytok!

Kata
Vendég
 


Sziasztok!

Borzasztó késő van, és nagyon sokat írtatok, válaszokat majd holnap...
Most csak annyit, hogy naghyon várom a holnapi sétát, 10.45 a laktanya előtt, aztán 11 a sétáló vége!
Akkor Ildi, Betti, Kata, számítunk rátok, Zita, remélem, te is meggondolod magad! Sasiorsi, remélem, Ádi nem lett beteg, és te is ott leszel!

Na megyek, mert a férjem korán kel. Remélem, én nem. Kép (Boti hétvégén először végigaludta az éjszakát, 7kor kelt fel! Utána is fél6-kor, olyan jó gyerek!)

Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok Asszonytársak!
Hát megvót, átköltöztünk, most már télleg Gy.tarjániak vagyunk.
A ház dobozhegyekkel teli, úgyhogy ennek jegyében telik a hét, hogy szentestére valahogy kinézzünk...
((ergó el se olvastam még, amit azóta írtatok, pedig itt van már szélessáv is!))
karácsonyi ajándékokra se idő, se pénz, úgyhogy majd nagyokat mosolygunk, örülümk egymásnak, és késsz. Kész ajándék az Uracskámnak, ha a neje nem idegbeteg a helyzetből kifolyólag, főleg, ha hozzáveszem, hogy ez milyen nagy meló részemről Kép
A nappali és a gyerekszoba már gyönyörű, a hálószobánk meg még kifestve sincs, majter mindenhun... Még se a tűzhely, se a mosogató nics bekötve, nincsen is konyha...hogy sütök így kalácsot? Marcikának vagdostam kis hópihéket fehér, és csillagokat arany papírból, cérnákra kötözgettem, ami lengedez a szobában, annyira teccik neki, pedig ingyér van Kép

Azt már nem is mondom, hogy a részeg burkoló elcseszte a konyhánkat, és egysuzercsak nem jött, apu volt kénytelen kifugázni, már amit lerakott...a többit majd talán holnap megcsinálja egy másik... tök vidám dolog ez!
Hát így vagyunk,
puszi mindenkinek, maj gyüvök!
Sosánna
zsanya
 
 


Halihó!

Elindult a karácsonyi mizéria, megyek is bejglit sütni, mert a hét végén már csak pihizni szeretnék.
Csak még gyorsan válaszolok, mert utána lehet, hogy már nem lesz időm.

Sasiorsi!
Mi 2002-ben voltunk (2001. dec. 3 - 2002. dec. 10-ig) Floridában, pontosabban Daytona Beach-en, vagyis Ormond Beach-en, mert a két városrész össze van épülve, meg még további városrészek. Ez egyébként a keleti parton van, megnéztem a térképen, hogy ti a nyugati oldalon voltatok.
De hogy lehet az, hogy nektek nem tetszett az élet kint, volt valami konkrét probléma, vagy csak úgy általánosságban?
Mi haza sem akartunk jönni, csak a szülők nagyon hiányoztak.
Na de ebbe nem folyok bele, mert akkor itt ülnék jövő karácsonyig, és csak mesélnék, mesélnék...Kép

Zita!
Úgy történt , hogy a kint kapott házassági anyakönyvi kivonatot itthon le kellett fordíttatni és hitelesíteni, aztán ezt felküldtük Budapestre, és onnét küldték a magyar változatot.

Boldog szülinapot Levedinek Kép

és Bulcsúnak! Kép

Ha már nem jönnék, akkor Boldog, békés ünnepeket mindenkinek, sok ajándékot, és főleg sok örömet és boldogságot kívánok!

Kép

Puszi: Viki
biti
 
 


Hali lányok, csak egy gyors kérdés!
Timi, Viki már nem emlkészem, hogy ki nézte a Tescoban a baba fülbevalókat. Ma szétnéztünk kövesden. A Tescoban milyen áron voltak? Itt találtam, szuper jót 6E-ért, de olyan magasan van a fülcimpáján a lyuk, hogy kicsi lenne. Voltak persze 12E-ért is, de annyira drágát nem szeretnék. Légyszi írjátok már meg, milyen áron vannak Egerben, mert ha megérné még karácsony előtt beugranék!
köszike
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Maris!
Én írtam a Tescot!
Úgy emlékszem olyan 4500 ft-tól kezdődtek, a legszebbek 8000 ft-ért voltak. én olyan 2 hónapja nézegettem,akkor elég nagy volt a választék, gondolom a karácsony miatt most is van sokféle.
Szerintem érdemes benézned.
Üdv: Zita
anzizi
 
 


Sziasztok,
vagyok én végre, márha hiányoztam egyáltalán vkinek, de úgy elrohant a hétvége, pedig nem is tudom mit csináltunk!
Olvasom itt a romantikusnál romantikusabb esküvőket, közben eszembe jut a miénk. Nálunk az együttjárásunk volt érdekes, mivel Peti ott dolgozott nálunk és én voltam a főnöke! Vagyis amikor oda jött még nem, de közben én lettem a szerszámüzem vezetője. Egy darabig ment is a dolog, mindig jó le lett cseszve ha elbénázott vmit!!! Egerbe soha nem mentünk sehová, nehogy összefussunk vkivel, inkább Miskolcon lógtunk állandóan. Meg rengeteg helyre elkolbászoltunk az országban, mindig a haverokkal megyünk ide oda, mondtuk otthon. Bent senki nem tudott semmit, csak persze 2 barátnőm. De ők hallgattak, mint a sír. Aztán Petinek jött egy lehetőség, hogy kimenjen Németo-ba melózni és akkor egy nyári leállás után már nem is jött vissza a zf-hez. Még leszámolni is én számoltam le helyette, de még akkor sem tudott senki semmit. A jeggyűrűmet sem hordtam vagy 1 évig, hogy ne tudjon róla senki. Aztán amikor leszámolt, felvettem és legalább fél év kellett, mire észrevették a munkatársaim. De mit várjon az ember a férfiaktól. De az esküvőn jókat nevettünk ezen, mert akkor már elmeséltünk nekik mindent. Nekünk olyan jó nagy falusi lakodalmunk volt 150 vendéggel, rengeteg pénzbe került, de a szülők fizették. Nem is tudom mi lett volna jobb, ha megkapjuk az árát vagy a mulatság. Tárkányban volt a Hotel Táltosban és utána a nászéjszakát is ott töltöttük! Akkor nagyon szupi volt a nagy dínom dánom, de most itt Isten háta mögött lakni nem vmi baro. Bán én nem lógnék mindig a szüleinél, mint ki is írta Viki, pedig szeretem őket, (nehogy félre értsd) de nagyon szívesen laknék újra Tárkányban. Össze se lehet hasonlítani a két falut! Meg itt mivel ugye senki segítség, ez viszont Vikinek jó, meg még mindenki másnak akinek van a közelben nagyszülő és bármikor elő tudja húzni őket, ha menni kell vhová. Vagy csak úgy egyáltalán van hová elmenni délutánonként, amikor már 4 órakor sötét van és csak vigyorog az ember a gyerekre és azt várja, hogy haza érjen a párja.
Az esküvőn voltak német barátaim is, sőt mivel Tárkánynak van testvérfaluja Németo-ban onnét is volt 2 házaspár és képzeljétek el, hogy a kinti polgármester mivel nagyon sokoldalú, zenél is és elhozta a trombitáját és az esküvőn amikor ott ültünk az oltár előtt a templomban egyszer csak megszólalt a trombita és az Ave Mariat játszotta el nekem. Nagyon gyönyörű volt. A nászajándékokat 1 órán keresztül hordta befelé a 2 német házaspár, mert a testvérfaluból mindenki küldött vmit. Sőt az volt a legnagyobb teljesítmény tőlük, hogy ott voltak, mivel 1300 km-re laknak tőlünk és előző héten ott volt nálunk egy tele busz németekkel a testvérfaluból. Minden évben meglátogatjuk egymást. Közös programok stb. Csüt. délelőtt haza értek, kicserélték a bőröndöket, lezuhanyoztak és ültek a kocsiba és jöttek vissza extra az esküvőnk miatt.
Hú, nagyon sokat írtam!
puszi
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Még néhány szót, de már nem az esküvőnkről. Majd megkeresem a képeket a gépen és megosztom veletek.

Zsanya, akkor nem unatkozol. Milyen házat építetteket, vagy építettéket? Olyan könnyűszerkezeteset? De biztos szupi lesz és megéri a fáradozást.
Nekem az idén vhogy nincs még karácsony hangulatom, pedig ez az első, hogy hármasban vagyunk, mert tavaly ugye még pocaklakó volt Virág. Nem is voltam semmi karácsonyi bazárban, vagy más egyéb kidíszített bevásárláson. Pedig hiányzik.

Zita, köszi a tescos infót, remélem bejutunk még karácsony előtt.
Javulást a betegeknek és gratula a vizsgázóknak
sziasztok
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!

Végre gép elé ülök, elment gyorsan ez a mai nap. Délelőtt séta, délután pedig eljött néhány volt tanítványom, hogy meghívjanak a gombavatójukra. Majdnem 3 órát itt voltak, de jó volt, sokat beszélgettünk.

A séta annak ellenére nagyon jó volt, hogy végülis csak Zita és Ildi, illetve jómagam voltunk együtt. A többieknek írom, hogy mivel késtünk, Kata már nem tudott megvárni bennünket a két lókötő miatt, Sasiorsi pedig később jött, és addigra elindultunk haza, mert Ildikó Lehelkéje éhes volt. Kép De remélehetőleg lesz ez még így se! Katával arról beszéltünk, hogy januárban majd összehozunk egy otthoni találkozót, és akkor nem gond, ha valamelyik gyerkőc éhes, nyűgös vagy fázik. Nálunk elég nagy a lakás, úgyhogy majd egyeztetünk, szívesen látok mindenkit egy teára!

Betti, jól vagytok? Gyógyulnak a betegek? Sasiorsi, ezek szerint Dádi nem lett beteg, ugye?
Minden köhögősnek gyógyulást, és a derékfájósok is mielőbb álljanak lábra! Jobban vagy, Timi? Maris, hiányoztál ám! Borsolyka, hová tűntél?
Zsanya, a nehezén túlvagytok, kitartás! Gratula az új házhoz!

A menyasszonyok gyönyörűek, szuper romantikus esküvőitek voltak! Ehhez képest a mi sztorink, amit holnap okvetlenül leírok, nagyon unalmas. Kép Pedig 350 fős igazi parasztlagzink volt a szó legnemesebb értelmében! Kép

(Ma is leírtam a történetet, csak amikor gifeket akartam betenni, elszállt a levelem... Kép ) Kép

Szóval a lovestory mindenkinél az esküvővel kezdődik? Előtte volt a pláne! Kép

Most lefekszem, és megpróbálok aludni, bár ilyenkor nehezen megy, a férjem szolgálatban van. Kép Nem nagyon megy az egyedül elalvás, még jó, hogy a fiam nem rám ütött! Kép

A szülinaposokat még egyszer Isten éltesse!Kép

Jó éjt mindenkinek, puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!
Hull a ho es hozik...
Nagyon szep feher karacsony lesz, nem gondoljatok?
Par sort irok csak, este beugrok majd egy evbucsuztato levelre, mert holnap karacsonyfat diszitunk es elutazunk....!!!

Maris!Varjuk a kepeket az eskuvorol!Izgalmas kis tortenet a tietek!Hogyan dontottel a fulbevaloval kapcsolatban?Ha jottok Egerbe, odaadnam a Suttogo konyvet!

Zita, Judit!
Szivesen setaltam volna meg veletek.Nem volt annyira ehes egyebkent a kicsi....kicsit dajkalgatni kellett!Nagyon huncut....

ZSuzsa!Nagyon sajnallak( a munka es kaosz) reszereol) es egyben egyutt orulok veled az uj otthonotoknak!Mi egy eve csinaltuk ezt vegig, csak bekoltozes es festes volt, de pont eleg volt az is!


Nagyon koszonjuk a szulinapi jokivansagokat!
Sziasztok, este jovok!
Vendég
 


Sziaztok!

Végre szép fehér karácsony lesz! Olyan igazi!Mikor Bulcsú született, akkor is ilyen nagy hó volt.

Egyszer én is leírom a mi kis történetünket Petivel, és csatolok majd képeket is.

Köszönjük a szülinapi köszöntést!

Sétálósok!
Sajna nem tudtam Veletek tartani, délelőtt Bálintot vissza kellett vinnem a dokinénihez, mert köhög. Sajnos még nem 100%-os, nem is nagyon viszem levegőre.
Bulcsút tegnap vittem délután a fülészetre, azt mondták, hogy visszafejlődött a gyulladás. Megúsztuk a fülszúrást.

Zita!
A gyed-intézés valóban kacifántos.
Bulcsú már nem megy oviba csak jövőre. Szeretnék majd neki tortát bevinni a szülinapja alkalmából, sajnos már csak januárban, pedig úgyterveztem, hogy utolsó nap viszek be, de közbejött ez a nátha-fül kombináció.

Borsi, elakadtál a nagy hóban valahol?

Zsanya!
Tőlem is azt kérte Peti karira, hogy legyek nyugisabb. Nekik sem könnyű, férfiaknak. Mondjuk mi éppen nem költözünk, szimplán a 2 kis Manó borít ki, ha meg betegek is, mint most, az a végzetem. Szóval kitartás-ezt magamnak is írom...

Tegnap mézeskalácsot sütöttünk, Bulcsú annyira élvezte, végig ott postolkodott, gyurmafigurákaz vágott a tésztából, ette nyersen és sülve, tiszta extázisban volt. A végén azt mondta, anya te sütőművész vagy! - úgyhogy azokért a csillogó szempárokért mindenképp megérte, mégha olyan kemény is, hogy embert lehetne vele ölni, de szép. Remélem majd megpuhul.

Zajlik a karácsonyi készülődés, ajándékok beszerzése - minmális összegből, gondolom nem kell ecsetelni.
A legfontosabb, hogy mindenki meggyógyuljon és együtt legyünk, nyugiban.

Hallottátok, hogy lesz koripálya a Cseboxban? Lehet, hogy most kinevettek, de én imádok korizni, igaz utoljára fősulis koromban csináltam. 26-án nyit, úgy elmennék 1-szer, csak 1-szer fél órára.

Most mennem kell, puszi Mindenkinek

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Hali Lányok,
Betécske megnyugtatott kicsit a leveled, szóval nem csak én vagyok néha kiborulva és tök szomorú, hogy minimális összegből legyek karácsonyi ajándék mindenkinek. A csebokszaban minden ében van jégpálya, jókat lehet korizni. Én még csak 1x voltam, de jó buli. Mi Tiszaújvárosba néztünk már el egy párszor, ott jó, mert bikinibe is lehet korizni.
Ildi, még nem tudom bemegyünk-e Egerbe, lehet, hogy csaj a jövő héten, mert 26-án hozzuk a húgomat a repcsitérről és majd 27-én ha jövünk újra haza akkor már úgyis nyitva megint a Tesco és lehet, hogy csak akkor nézünk be. Remélem még akkor is lesz kínálat, meg marad a karácsonyi akció ha van egyáltalán, de biztosan.
ná pá
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Hali Lányok,
Betécske megnyugtatott kicsit a leveled, szóval nem csak én vagyok néha kiborulva és tök szomorú, hogy minimális összegből legyen karácsonyi ajándék mindenkinek. A csebokszban minden ében van jégpálya, jókat lehet korizni. Én még csak 1x voltam, de jó buli. Mi Tiszaújvárosba néztünk már el egy párszor, ott jó, mert bikinibe is lehet korizni.
Ildi, még nem tudom bemegyünk-e Egerbe, lehet, hogy csaj a jövő héten, mert 26-án hozzuk a húgomat a repcsitérről és majd 27-én ha jövünk újra haza akkor már úgyis nyitva megint a Tesco és lehet, hogy csak akkor nézünk be. Remélem még akkor is lesz kínálat, meg marad a karácsonyi akció ha van egyáltalán, de biztosan.
ná pá
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!
Túl vagyunk az oltáson. nemrég értünk haza, Jázi most aludt el, de szerencsére nagyon virgonc volt, egyáltalán nem viselte most meg. Adtam neki azért lázkúpot, remélem estére sem lesz semmi.
Ildi!
Most megmértük Jázit, 6860. 30 dkg-ot hízott egy hónap alatt, nem valami sokat. Plusz még most 3-4 napi adag kaki is benne van, nem is meztelen volt, mint amikor ithon mértem utoljára, úgyhogy még annyi se lehet. Azt mondta a doki néni kezdjük el a gyümölcsöket, utána a főzelékeket, mert lehet hogy már nem elég neki a tejcsi.
Eddig is kapott már gyümölcsöt, csak ezt nem tudja a dokinéni. Nem aggódok a súlya miatt annyira, várható volt, hogy vissza fog esnui valamikor. Csak így már teljesen nyugodtan adom neki, amit eddig is kapott.

Judit!
Így mi sem hozzuk Vértes doki papírformáját, de nem érdekel Szerintem Te se aggódj. Boti ki van kerekedve, elégedett, nyugis baba ez a lényeg.
Nekünk is azt mondta az asszisztens nő, amikor meglátta most Jázi combikáját, hogy azért van itt tartalék, nem kell komolyan venni azt a 30 dkg-t.

Sasiorsi!
Megint láttalak sétálni,most a kocsiból, amikor mentünk az oltásra. Ezek szerint jól van Ádi?
Elmúlt a nyűgösség? Ti mikor mentek oltásra? A múlt héten Jázi is nyűgi volt 4 napig, de szerencsére mi már túl vagyunk rajta.
Bár éjszaka most sem tudom mi volt vele. 3 órát aludt nyugodtan az éjszaka közepén, amúgy előtte, utána is olyan 10 percenként felsírt. éppen jól időzített, mindig mire visszaaludtam, újra rákezdett.
Kép
De ahhoz képest nem is vagyok fáradt.
Sziasztok:
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!
Nekunk holnap jon az oltas hazhoz.Ilyen idoben nem indulok el a fiukkal az orvoshoz.Ez 3eFt-ba kerul, nem jon jol karacsony elott, de tenyleg minden penzt meger most a kenyelem.

Zita!Mintha csak en irtam volna, ugyanigy telt a mi ejszakank is...szerintem a hoeses lehetett az oka!En is adok meg par hetet a sulygyarapodasnak, aztan meglatom mi lesz, Lehel sem hizik valami nagy utemben....pedig lenne mit szopiznia 7-8 dl tejcsit lefejek, de Lehelnek nem kell tobb.... nem eroltetem, akkor viszont miert nem hizik?Levedivel is ugyanigy volt, de nekunk nem mondtak hogy adjak gyumolcsot...minden orvos mast mond!

Betti!Karacsonyra en kerek egy nagy adag turelmet.Minden reggel mikor felkelek, az elso gondolatom, hogy eleg nyugodt tudjak maradni egesz nap.Pedig meg milyen kicsik ( es Levedi egy tundermokus), mi lesz kesobb....Mondd csak ez tenyleg egyre nehezebb?Nagyon orultem, hogy ilyen oromet szerzett nektek az oreg nene ozikeje!Ha komolyan gondolod, en elhozom anyuektol a korimat es elmehetunk korcsolyazni 26 utan!Tobbiek?Kinek van kedve?

Viki!Nagyon szepen koszonjuk a koszontest es a karacsonyi jokivansagokat!

Judit!Lacus hazajott tegnap es mondanom sem kellett hogy talalkoztunk, mert mar tudott rola!KépLatod, el se titkolhatnank.....
Ilyen sok vendegrol en meg nem is hallottam, csak a sztaroknal, 350 fo...nem semmi!Ismertetek mindenkit?
Nekunk nagyon szereny eskuvonk volt, nem volt semmink mikor osszehazasodtunk,nem akartuk nagy koltsegekbe verni magunkat.Egyebkent 17 eves voltam mikor megismerkedtunk es minden nap uszni jartam( hol van mar az....) es szaunaztam is minden nap (duplan hol van mar az.....Kép), mi a szaunaban ismerkedtunk meg Szentendren.

Borsi!Mar nagyon regen irtal, remelem jol vagytok es csaksok a dolgotok es hamarosan jelentkezel!

Sziasztok!Holnap meg benezek bucsuzoul, mert utazunk majd anyukamekhoz!Jeges, havas jo ejszakat!Ildi
Vendég
 


Sziasztok!

Igen, itt a hó. Legalább ennyi jó, ha már olyan hideg van... Nem tartozik a kedvenc évszakaim közé a tél, a tavasz a kedvencem, amikor olyan sokat süt a nap, de még nincs kánikula. Már most a márciust várom. Kép

Betti, örülök, hogy javultok, és a fülszúrást megúsztátok. Ügyik vagytok! Várjuk a történetedet! Azokra a romantikus időkre gondolj, amikor idegesebb vagy, hátha könnyebb! Kitartás, mindannyian kiakadunk néha. Még én is, pedig nekem egy gyerekem van, és az is angyali jól viselkedik...

Amire Zita reaGÁLT, AZT A TÖBBIEK NEM TUDJÁK, MERT SÉTA KÖZBEN BESZÉLTÜNK RÓLA.Véletlen a nagybetű. Kép Boti az előző héten csak 70 grammot hízott, noha eddig mindig 150 körül. Nem látom rajta, hogy gondja lenne, de azért eléggé aggaszt a dolog...Még 3 hónapos sincs, kellene a 12 deka minimum... Na majd a jövő héten meglátjuk.

Zita, Ildi, semmi aggodalom, mert a picijeitek már lassan 5 hónaposak, úgyhogy természetes a visszaesés. A szívetekre hallgassatok, ne az orvosra.

Lányok, én mennék korizni, de nem tudok! KépKép

A lagzi 350 fője tényleg meglepő lehet, jó nagyra sikerült. Igen, mindenkit ismertünk, nagyon sok barát volt. Vannak közös barátaink, akiket még kamaszkorunkban szereztünk, jöttek Pisti kollégái, volt évfolyamtársai és az én csoportársaim az egyetemről. Nagyon jó buli volt, igazi parasztlagzi hajnaltűzzel és sok-sok tánccal.KépApa fél 7-kor már küldte a zenészeket, mert még mindig tartott a buli. Kép A rokonok is sokan voltak, és ennek persze a jó hangolaton túl az is nagy előnye volt, hogy szép alappal indulhattunk, mert gyűlt a tálba a menyasszonytánckor... A szüleinknek köszönhetjük, ők rendezték nekünk, hálásak vagyunk érte nagyon.

A szerelmünk egyébként messzire nyúlik, mert 13 éve jöttük össze, de régebtől ismerjük egymást. Egy faluban születtünk, Kissikátor a neve (Borsod, Ózd közelében), és mivel ez egy alig 400 fős település, nem lehetett nem ismerni a másikat... Kép Mi egy darabig Ózdon laktunk a szüleimmel, úgyhogy nem mondhatnám, hogy együtt nőttünk fel. Egy közös barátnőnk volt, akinél gyakran találkoztunk, és szép lassan több lett, mint barátság. Kép Egy Anna-bálban két tánc között kimentünk sétálni, megfogtuk egymás kezét, és azóta el sem engedtük. Kép Mindez '92 nyarán történt.

A hosszú kapcsolat titka az is, hogy gyakran voltunk távol. Amikor összejöttünk, gimisek voltunk, én 2.-os, ő érettségiző. Utána fősulira ment, én maradtam, és aztán következett két jó év, amikor Piliscsabára jártam az egyetemre, Psten laktam, és sokat találkoztunk. Mire megszokhattuk volna, ő lediplomázott, és Szabadszállásra helyezték. Egy év után elég volt a különlétekből, és akkor jött az esküvő. 1998-at írtunk. Kép (Tettem fel képet, de elég rossz így a minőség... Kép )Persze így sem volt minden happy, mert én 2-3 napot továbbra is Pesten töltöttem, de 4 éve végre minden normális. Nagyjából azóta, hogy Egerbe helyezték. Nagyon szeretünk itt élni, Szabadszállás után különösen szuper. Bár ott is jó volt, mert remek volt a társaság, a mai napig tartó barátságok születtek. A gyerkőcöt csak tologattuk, diploma, munka, státusz, érettségiző osztály, Irak...mindig volt valami... KépAztán az idén végre klappolt minden és a többit már tudjátok... Kép

Na de most már befejezem, mert egy csöpögős regény lett a vége... De legalábbis novella Kép Az unalmas részeket kihagyhatjátok! Kép

Jó éjt mindenkinek, Ildi, jó utat, és neked már előre boldog karácsonyt!

Puszi, Judit (Figyelitek, hogy belejöttem a gifekbe? Kép )
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: