Új privát üzeneted érkezett!

Szia Berni,
mi New Yorkban vagyunk, a fiamat pedig Omar Daniel-nek hivjak.
Ti hogy alltok a nevvalasztassal?
Hat en nem is emlekszem ereztem e az epiduralt, de az biztos, hogy nem fajt, amugy is csak arra tudtam gondolni, nehogy belemozduljak, mert igen nehez mozdulatlanul maradni, mikor a gorcsok jonnek, milyen jo, hogy nem adjak az elejen, igy legalabb tudod ertekelni a hasznatKép.
Kivancsi lennek a tobbi szobara, ha ilyen meresz a furdoszobatok.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Hello mindenkinek,

Igazad van Csilla, nem is ertem hogy miert irtam hogy lehozta a szalag a festeket, hiszen nalam is az volt a gond hogy sok helyen alafutott a festek a szalag ala. Ugy latszik olyan regen volt mar az a ket evvel ezelott hogy atirodtak az emlekeimKép.
Amugy a tobbi helyseg a hazban nem ennyire meresz, de mivel a parom is es en is imadunk "furdoszobazni", gondoltam hogy ebbe a helysegbe viszunk mar egy kis fantaziatKép. Eleg nagy a furdoszoba (angliai meretekhez kepestKép), igy eleg jol eloszlik a minta es a szinek a falon.

Eniko - aranyos a fiacskad neve, nagyon jol megoldottatok a ket nevet!! Ratalaltam egy masik topikban valo hozzaszolasodra ahol irod hogy a parod marokkoi (gondolom innen jott az Omar), es hogy nemsokara vissza akartok koltozni Europaba. Azt is irtad hogy Angliahoz nincs igazan kedvetek, ami karKép mert szerintem az egyik legidealisabb bazisa az Europaba telepult kulfoldieknek.
Babanevekbol mar van egy listank, ami persze szinte folyamatosan valtozik. Ha en hozzairok valamit a parom gyorsan kitorli, vagy forditva - tudod hogy van ez...Kép. Bar szerintem fiu elso nevben sikerult megegyeznunk, most mar csak egy frappans (es lehetoleg magyar, viszont cs, gy, ly, ny, sz, ty-betu nelkuli) masodik nevet kell hozza talalnunk. Na ezzel tuti elszorakozunk egy darabigKép.
murcimari
 
 


Szia,
en hamar eldontottem, hogy a ferjem neve lesz az elso nev, igy lett Omar, aztan vegig a masodikon gondolkodtam, es miutan megszuletett a fiam mondtam a paromnak valasszon amit akar, igy o valasztotta a Danielt. Az a jo, hogy mindketto nagyon egyszeru, senkinek se okoz gondot kiejteni vagy leirni es azert nem Pistike, vagy Jozsika, mert nekem ezek nem jonnek beKép.
A legjobb baratom egyebkent epp Angliaban van, gondolom marad is egy darabig, ugyhogy ki tudja...Vegulis nekem teljesen mindegy Europan belul minden kozel van, es az a lenyeg.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 

 
 

Sziasztok!

Berni, a keresztlanyom rendben megerkezett, megtalaltak a kozvetlen buszt Kép Koszi megegyszer!

A festesnel hasznalt csikokkal nekunk is meggyult a bajunk, vagy alafutott a festek, vagy nekem olyan is volt, hogy egy keveset leszedett a csik...De ha messzirol es hunyorogva nezzuk, akkor nem is latszik Kép)
Nevvalasztasnal, a Flora mar regen megvolt nekunk mint lanynev, kapott melle egy Zoe-t, ha nagyon nem boldogulna az elsovel, de ugy nez ki nincs vele gond.

Ja, a kempingezest tuleltuk Kép Nagyon szep helyen voltunk, az egesz kempinget ket patak fogta kozre a hegyek kozott, a satorhelyunk az egyik partjan volt. Egyedul a zuhanyzoval nem voltunk megelegedve, nagyon picikek voltak a fulkek. Utolso reggel mar nem is kinlodtunk vele, hazajottunk koszosan KépKép
mon
 
 


Sziasztok,
Most csak gyorsan mert szalad a haz...volt kilenc fajta virus a szamitopepunkon es ket hetbe telet amig le tudtak venni oket-illetve rajottek hogy hogyan kell installalni a nortont. Szoval nem volt gepunk.
Matol tanitok a nyari egyetemen es utana rogton indulunk Pestre a Jimmyvel, julius 22-en, augusztus 29-en jovunk vissza. Sajnos csak most tudtuk elintezni az utlevelet es 60 dollarral tobbe kerult de igerik ket heten belul meglesz. Hat remelem!!!!!!!!! Julius 21-en tudjuk meg hogy kisfiu vagy kislany a baba, ha megmutatja, es penteken megyek afp-re.
Fiunevekkel meg mindig bajban vagyunk, tobbek kozott ezert is remelem hogy kislany lesz. Akkor Eva Marie vagy Natalie May lesz.

Most mennem kell, talan este tudok jonni.
Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok,

Mon - tenyleg gyonyoru helyen lehettetek a leirasbol itelve! Es problemas zuhany ide vagy oda, en meg igy utolag is nagyon irigyellekKép!

Ildi - a virusok szornyuek tudnak lenni. Nalunk altalaban en szedem ossze oket a ferjem nagy oromere. Regebben volt nalunk is ilyen 1-2 hetes leallas irtas miatt, azota be van allitva a gep hogy minden nap ujitsa az internetrol a virusolo programot.

Racsodalkoztam a nevekre amiket irtatok. Ennyire egyforman gondolkodnanak a kulfoldre szakadt magyar lanyokKép?!?! Nalunk is rajta van a listan a Flora es az Eva is!!! Es mellette meg vagy 10 masik nev - a lanynevek tenyleg valahogy jobban osszegyultek... Ezek utan viszont tuti hogy a papam joslata fog bekovetkezni, miszerint olyan profillal (UH kepbol itelve), csakis fiu lehetKép...
Ildi, ti mikorra varjatok a picit?

Itt mar elmult ejfel, ugyhogy az oceanon tuli lanyoknak kellemes napot kivanok! A tobbieknek pedig szep almokat!
b
murcimari
 
 


S.O.S.

Sziasztok länyok,

augusztusban költözünk haza Nemetorszägbol Budapestre.Tud valaki ajänlani nekem jo költöztetö fuvarost?

Köszi,Csilla
maxiani
 
 


Sziasztok!

Kerdes itteniekhez: ha permanent resident vagyok akkor az utlevelen es zoldkartyan kivul kell meg valamifele papirt magamnal tartani a visszalepeshez? Utoljara 2001-ben voltam otthon ugyhogy elfelejtettem!! Tudja valaki?

Berni,
December 24-re vagyok kiirva, de szerintem elobb jon majd o is egy ket-harom hettel. Egyebkent iszonyu fajdalmaim vannak mostanaban, nagyon korai vajudasi fajdalomra emlekeztet, kb mikor elmegy a magzatviz es erzed hogy valami kezdodik. Korbe vegig a derakamnal, hatam, oldalt, es elol. Az az erdekes hogy az elso terhessegnel semmit nem ereztem most meg olyan mintha szet akarna szakadni a derekam. Ennek nem forditva kene lenni?

Mi is voltunk harom napra fent eszakon, egy napot a strandon toltottunk, baromi meleg volt amit en nem birok, ugyhogy igazan jo volt visszajonni ide a zord kodos varosba. Imadom! Most is pulcsiban uldogelek itt igy julius elejen.

Udv!
Ildi
mandarin
 
 


Udvozlet,

Maxiani - itt (London) mar tobbszor mentek korbe e-mailek hogy ez vagy az koltozik innen-oda/onnan-ide, es akar-e valaki is osztozkodni fuvarozon. Viszont mivel mas semmi konkretumot nem emlitettek az e-mailekben szallito cegekkel kapcs, sajna en nem tudok segiteni ez ugyben.

Ildi - akkor nektek unnepek (Mikulas vagy Karacsony) tajan lesz megegy kis csemetetekKép. Az nagyon romantikus lesz!

A panaszaidat nem lehet hogy az alhasi verboseg es a mehszalagok feszulese okozza?! Ez viszont egy teljesen termeszetes folyamat es aggodalomra nem adhat okotKép!
Nem vagyok egy expert, es igazandibol ilyen szinten nekem meg eddig nem fajt, de az elso UH-nal felvilagositottak hogy nekem peldaul hatrahajlo mehem van, amibol kifolyolag keszuljek fel az intenzivebb derekfajasokra a terhesseg elejen - ami szerencsere elkerult.

Te mondjuk, abbol itelve amit leirtal, eleg aktiv is vagy. Biztos sokat szaladgalsz Jimmy utan, raadasul dolgozol is, gondolom egesz nap a talpadon vagy. En, amiota befejezodott a suli (juni vege), sokat pihizek itthon. Mondjuk en elotte is csak heti 13-15 oraban tanitottam, es a vegefele mar mindig tettem rola hogy inkabb ulve tanitsak. Ugyhogy meg se nagyon adtam magamnak a lehetoseget a derek es hasfajasokra.

Talan probalj te is valtoztatni az eletmododon amennyire csak tudsz, kevesebbet hajlongani, allni, menni.
Addig amig a fajdalmak verzessel vagy akarmilyen mas nem szokvanyos "discharge"-al nem parosulnak, addig talan nem kell semmi komolyra gondolni. Nekem legalabbis mindig ezt fujjak itt.
A terhessegek pedig nagyon kulonbozoek tudnak lenni ugyanazon no eseteben is. Persze akarva-akaratlanul is osszehasonlitja az ember oket. Mindenesetre, ha ketelyeid vannak inkabb kerdezz meg egy hozzaerto embert mielott elutaztok MO-ra.

Ti nem SF-ben eltek? Azert az sem a huvos eghajlatarol hires, nem? Most kb olyan ido lehet nalatok mint itt, ami eleg valtozekony: 20 es 30 fok kozott ingadozo.
Udv, b
murcimari
 
 


Sziasztok!

Ildi, az utlevel es a zoldkartya az amire szukseged lesz a belepesre, semmi mas. A repulon is csak a vampapirt kell kitolteni. Azert probalj kicsit pihenni amikor tudsz, dokinak emlitetted ezt a derekfajast? Nekem a mehtarto szalagok fajdogaltak, de a derekam szerintem nem. Persze mindenki mas Kép

Berni, a fiunevvel mi is bajban voltunk a masodiknal, nem is tudtunk valasztani, biztunk benne hogy lany lesz KépKép

Mi julius 18-an indulunk haza, Roman keresztul, kivancsi leszek milyen lesz. Mar kezdenek elojonni a repulos remalmaim, mint mindig igy utazas elott....

Londoniak, mindenki jol van? A robbanasok....Megall az esz Kép
mon
 
 


Sziasztok!
Én nem élek külföldön, csak sokat gondolkodom rajta, hogy később kint éljek(Németo., USA, Franciao. jöhet szóba). Magyaro. nem tetszik a kormány miatt, meg nincs munkahely.
Ezekben az országokban gondolom jobb a helyzet.
Szívesen leveleznék külföldön élő emberekkel.
Németül tudok, aki ott él, küldhet németül is emailt(legalább gyakorlom a nyelvetKép )
Mindenkinek további szép napot!!! Kép)

Andi
moliandika
 
 


Sziasztok,

Nagyon szomoru amik itt tortentek! Nem akarok megegy olyan napot atelni az biztos! Ahogy sajnos ez tortenni szokott, naprol napra tobbet es szornyubb dolgokat tudunk meg a csutortoki tortenesekrol, es egyre inkabb hihetetlenebb lesz hogy ilyen dolgokra kepesek embertarsainkKép!.
Amugy is irigykedtem volna, de ezek utan aztan meginkabb, hogy sokan hamarosan utaztok Mo-ra!

Ildi, remelem jol vagy!

Mon, batrak vagytok ket pici gyerekkel vallalkozni egy ilyen hosszu reputra!

Eniko, eltuntel. Vagy mar azota nyaraltok valahol?

Kerdes: 2 honapos babaval ti repulnetek? Mert talan karacsonyra mi is mennenk.

Tovabbi jo hetveget!
berni
murcimari
 
 


Sziasztok!

Berni,
Ilyenkor tudom nagyon értékelni, hogy nincs tévénk. A híreket a rádióban is halljuk, de nem olyan részletes, képek nincsenek. Lehet, hogy ez szörnyen hangzik, de tudom, hogy én CSAK a képernyő előtt ültem volna az elmúlt napokban (mint ahogy ültem is, próbáltam valamit megtudni a különböző honlapokról).

Én repültem Lilivel. Október elején született és december közepén utaztunk. Azt hiszem 2 hetes kor alatt nem lehet, illetve ha koraszülött, akkor szigorúbb (de nem emlékszem pontosan h mi volt). Lili jól viselte, Heathrow-nál elbűvölt mindenkit a mosolyával, mindig volt aki segített cipelni. Kézipoggyász, kocsiülés, kabát, takaró... Jól nézhettünk ki Kép És a buszon, Heathrow-hoz, végigaludta a két órát. Vittem a hordozókendőt, anélkül nem is utaznék babával.

Megint jó meleg van itt Kép

Kati
kat_ica
 
 


Sziasztok!

Hú, de unom ezt a sok esőt.

Remélem mindenki jól van!

Most nem tudok nagyon írni, holnap megy anyum a kórházba és dől el,mikor operálják. Remélem minden oké lesz.

Berni!
Én is utaznék egy két hónapossal, szerintem semmi baja nem lesz, de azért biztos megkérdezném a gyerekorvost is előtte!

Pusz.
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Koszonom mindenkinek a valaszt a papirokkal es a fajdalommal kapcsolatban is.
Jimmynek szerdan jon meg az utlevele, ugyhogy mar semmi nem tarthat vissza attol hogy menjunk. Annyira izgulok!!!!
Berni, en is utaznek kethonapossal, sokkal inkabb mint egy idosebb babaval. Szerintem beteszed az autosulesbe es nagyon jol ellesz, az ut sem olyan hosszu.

A fajdalmaim meg mindig vannak, nem gondolok semmi rosszra, se mar varom hogy lasson az orvos csutortokon. Az egyeduli dolog ami miatt lelkiismeretfurdalaom van az az hogy nagyon sokszor hirtelen egyik percrol a masikra ehezem meg es neha harcolok ellene mert epp nem tudok enni-vagy az utcan vagyunk, vagy autoban, vagy a Jimmy utan rohanok es hamar elfelejtem hogy ehes vagyok, pedig tudom milyen fontos lenne hogy sokat egyek. Hat emiatt egy kicsit rosszul erzem magam de probalok valtoztatni rajta.

Egyebkent tudjatok miert van az hogy neha, foleg ejjel egy hatalmas dudort erzek kituremkedni a hasambol (jo tudom azert mert terhes vagyok...), de ilyenkor neha meg ijeszto is hogy mekkora, es kb csak ot percre, aztan elmulik a dudor, visszamegy, vagy nem tudom mi tortenik. Tudja valaki ez miert van? Jimmyvel ezt csak sokkal kesobb ereztem.

Mon, akkor ti vegleg mentek haza?

Udv,
Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok!

Berni, mar megszoktam a ket gyerekkel valo utat, vallamon a taska, ket kezemben a ket gyerek es uccu Kép Szerintem is nyugodtan utazz karacsonyra haza, biztos jot fog tenni, a picinek nem lesz semmi baja tole.

Ildi, ha kemeny a dudor, szerintem mondd el a dokinak. A fiammal nekem is volt ilyen, nekem azonnal magneziumot irtak ra, ilyen hamar nem szabad a pocinak kemenyedni. Es tegyel a taskadba valami kekszet vagy szaritott gyumit, vagy diot-mandulat, hogy utkozben is tudj enni ha ehes leszel Kép
Nem vegleg megyunk haza, csak latogatni, 4 hetre. Mar annyi helyre hivnak rokonok, baratok, megint jo strapas lesz Kép

Andi, drukkolok hogy minden rendben legyen anyukaddal!

Udv
Mon
mon
 
 


Sziasztok,

Koszi a tanacsokat utazassal kapcs! Most mar csak az utleveleket kell megerdeklodni. Jo lenne magyar is a babonak, de ha tul hosszadalmas elintezni (tudom, talan eloszor is anyakonyveztetni kellene...), akkor lehet hogy egyenlore beerjuk csak a brittel.

Kati - ahogy latom, picivel repulni egyben nyug de azert nagyon nagy elvezet is. Hiszen ahogy irtad mindenki kedves es segitokesz. Ez megnyugtato!

Andi - itt kerdezzem vagy "amott", hogy mi hir van anyukadrol? Bar latom hogy belelendultetek a tervezesbe, amibol azt a kovetkeztetest vonom le hogy jo hireket kaptatok!!

Ildi - nekem 22 het korultol voltak haskemenyedeseim, bar mire realizalodott bennem hogy mi is az, eltelt nehany het. Azota viszont figyelem magam, es voltam dokinal is, ahol rutin vizsgalatkent megneztek a mehszajat (hogy nem-e nyitott) es vettek kenetet (hogy nincs-e fertozesem). Mindent rendben talaltak, es nem irtak fel semmit abbol kifolyolag hogy nagyon rovid ideig tartanak ezek az "epizodok" (max 1 perc), es azt itt termeszetesnek valljak.
Biztos nalad is errol lehet szo!

A nem evesrol csak annyit, hogy nekem is szokott lelkiismeretfurdalasom lenni miatta. Pedig nekem meg az az indokom sincs hogy egy masik gyerkoc utan futkosok. En csak egyszeruen elfelejtek enni. Mondjuk en baba elott is ilyen voltam. En is kerdeztem a mw-ot hogy lehet-e ebbol gond. Azt mondta hogy nem igazan kell ketto helyett enni, es az pedig sokkal fontosabb hogy mit eszek, nem pedig hogy mennyit. Tenyleg jo ha van nalad egy kis ez+az a taskaban napkozbenre. Nalam mondjuk az evestol megnagyobb gond a nem ivasKép.

Mon - 4 het, nem semmi! En amiota elkoltoztem, meg sose mentem vissza tobb mint max 10 napra. Mar varom hogy en is vihessem az unokakat es tobb idot tolthessek Mo-on! Nem tudtam hogy mentek haza vegleg. Biztos izgi lehet!
Udv,
b
murcimari
 
 


Berni,

Kép Csak azért volt nyűg, mert egyedül utaztam. És mert két hónapra mentünk anyuhoz, így nálam volt "my whole wardrobe and the kitchen sink" Kép
Babával utazni szerintem nagyon könnyű, ha szoptatsz legalábbis az (nem kell annyi mindent hurcolni mindenhova). Mi sokat utaztunk már, főleg az első hat hónapban.

Kati
kat_ica
 
 


Na, ide se kell többet írnom!
Levegőnek nézett mindenki, pedig többen is írtak ide azóta!
Andi
moliandika
 
 


Szia Andi,
mar ne is haragudj, de ha nem tunt fel volna ez egy forum, nyugodtan bekapcsolodhatsz a beszelgetesbe. Levelezopartnert max. akkor fogsz talalni, ha eloszor megismerkedsz az emberekkel, igy biztos nem. Ja es ha beleolvastal volna az is feltunne, hogy fiatal anyukak/apukak leveleznek leginkabb, ugyhogy nem hinnem, hogy erdeklodesi koreink megeggyeznenek, lehet ezert se ugrott senki, hogy neked irjon, nem is tudom mirol pontosan....Csak egy kicsit hasznald azt az edes fejecskedetKép
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!

Mon,
Miutan megkerdeztem hogy orokre mentek e haza rogton beugrott hogy nem ugy emlekeztem mintha terveztetek volna, foleg hogy a hazat is most festettetek. Akkor mi csak harom nap kulonbseggel indulunk. Gondolom te mar rutinos gyerekkel utazo vagy, en meg meg nem, szoval, meg lenne kerdesem, de ne tepd a hajad, kerlek!! (Illetve akarki aki valaszolni tud.)
Szoval: vigyek e extra pledet vagy ilyesmit a Jimmynek, mivel nem lesz ulese, es ugy kepzelem hogy a foldon fog aludni. Ha viszek babakocsit akkor azt kiadjak nekem az atszallasnal, illetve, ha igen, mikor? Mert pl mi van akkor ha melyen alszik eppen mikor ki kell szallni (mivel itteni ido szerint hajnali negykor erunk Amsterdamba), akkor olyan egyszeru lenne csak betenni a babakocsiba es kitolni.
Ne haragudjatok a sok kerdes miatt de nagyon parazom mar mert tudom rola hogy ha nem hagyjak aludni/nagyon faradt akkor kerul a toporzekolos kedvebe, es az nagyon gaz lenne, ugyhogy mar nagyon feszult vagyok emiatt.

Berni,
Igen nekem is 22-ik het kornyeken jottek ezek a kemenyedesek, de Mon mondja hogy most meg korai (17 het), ugyhogy mindenkepp csutortokon mondom a dokinak. Evest kezdem megoldani, illetve tudatosabb vagyok vele, de neha ez az allando ehseg kikeszit, mintha soha nem erne veget.

Andi (Moli),
Ugyan mar, nem nez senki levegonek. Enikonek igaza van, bekapcsolodhatsz. En is csak annyit vettem ki a leveledbol hogy nem tetszik a rendszer otthon (18 evesen szerintem senkinek nem tetszett). Itt kulfoldon sem kell mindentol hasra esni, es nem is mindig olyan konnyu ahogy azt neha kepzelik, de gondolom senki nem panaszkodik, kulonben hazamennenk. Irjal nekunk!

Most lassan el kell kezdenem meg dolgozni amig el nem ajulok.

Jo ejszakat mindenkinek,

Ildi
mandarin
 
 


Hello!
Mandarin: láttam a profilodban, hogy tanár vagy. Én is az szeretnék lenni (német tanár).
Amerikában tanulnak németet? Vagy ott milyen idegen nyelvet tanulnak?
Vagy milyen szakmákkal lehet elhelyezkedni?
Más is írhat, aki ismeri ott az iskolarendszert! Kép

Moliandi
moliandika
 
 


Sziasztok,

Mon, Ildi - Ti mar nemsokara magyar foldon lesztek!!! Ildi, most esett le a tantusz hogy par napja azt irtad hogy 2001 ota nem voltal otthon! Biztos nagyon varod mar!
Hat igen, onnan hazarepulni nem 2 es fel ora mint Londonbol, igy aztan meg is ertem hogy ha mar mentek akkor nem 10 napra mentek. Ugy aztan tuti nem erne meg, plane meg nem gyerekekkel. Es mi van ilyenkor a jet leg-el (vagy jet lag? - lattam mar igy is es ugy is leirva)? Azt hallottam hogy a gyerkocok szervezete konnyebben atall egy uj idozonara, amig a felnottek napokig tudnak szenvedni. Ez igaz? Gondolom nektek mar van tapasztalatotok, akar csak az USA-n beluli utazasokbol is.

Nekem most eppen itt vannak a szuleim, amibol feltoltodok az elkovetkezendo par honapra. De abbol itelve amit mindannyian irtatok babas repulesrol, most mar biztos hogy nekivagunk decemberben az utnakKép!

Andi (Moli) - tenyleg ne vedd a szivedre a "nem irast". Mivel azt irtad magadrol hogy fokent nemetul beszelsz, itt pedig manapsag foleg angol nyelvteruleten elo lanyok jarnak, gondolom, senki nem erezte ugy hogy most hirtelen tudna akarmi erdemlegeset irni.
Egyetertek Ildivel. Hidd el, nyugaton sem kalacsbol fonjak a keritest, es kulfodikent sokszor ketszer olyan kemenyen kell dolgoznia az embernek hogy ervenyesuljon. Annak idejen en is erettsegi utan jottem el (most 30 vagyok), de csak vilaglatas cellal. Amugy milyen szinten beszelsz angolul es/vagy franciaul? Anelkul nehezen fog a nemet tanitas menni kulfoldon.

Udv mindenkinek,
berni
murcimari
 
 


Hello Murcimarci!
Angolul most kezdtem el tanulni, de könnyen megy, és azért is akarok nyelvekkel foglalkozni, mert ahhoz van érzékem. Tudom, hogy ott is kell keményen dolgozni, de ott ezek szerint van mit. Itt sokan hiába dolgoznának mindenáron, nincs munkahely. Tanároknak meg lassan nincs kit tanítani. Egyre kevesebb gyerek születik.
Nem baj, hogy ezeket is leírod, nemcsak a dolog jó oldalára vagyok kiváncsi.
Londonban milyen az oktatás? Te más nyelvet is beszélsz?

Üdv:
Andi
moliandika
 
 


Sziasztok!

Berni,
Legyen igazad! Ami a konnyebb atallast illeti. Nekunk most nemreg sikerult kialakitani egy nagyon jo napirendet a koloknek, es tudom hogy ennek most szepen bucsut mondhatunk , de ha legalabb szepen hamar atall aztan vissza az mar nekunk jo hir.

Moliandika,
Azt sajnos el tudom hinni hogy a tanaroknak nincs kit tanitani. Eleg szomoru,igen, de en a helyedben megprobalnek eloszor otthon megteremteni valamit, aztan ha majd idosebb leszel es ugy latod hogy megprobalod kulfoldon akkor hajra! Itt meg egesz mas nehezsegekbe utkozik az ember, amivel (legalabbis itt Amerikaban) nem biztos hogy jo dolog tul fiatalon szembesulni. Most nem igazan tudom hogy hogy van ott az unioval de azt hallottam hogy sok orszagba lehet menni dolgozni vizum nelkul, legalisan.
Itt ahol en lakom a nemet nem nagyon nepszeru, a gyerekek spanyolt, franciat, kinai dialektusokat tanulnak. Aztan van aki meg semmit mert hat ugye minek. (Itt szerintem az emberek nagy szazaleka 40 eves korara elmondhatja hogy meg nem hagyta el az orszagot illetve semmilyen nyelven nem beszel/nem emlekszik a tanulmanyaibol.

Az egyre kevesebb gyerekrol jut eszembe: ijeszto, de csinaltak egy felmerest es kijott hogy San Franciscoban jelentosen visszaesett a szuletendo gyerekek szama, es az ok a nagy aranyu homoszexualitas!!!!

Megjott a Jimmy utlevele, hurra!! (Es anyukam mar megvette a pelenkat...)

Udv,
Ildi
mandarin
 
 


Ildi,
Utlevel, pelus, most mar aztan tenyleg nincs akadalya az utazasnakKép! Tok kivancsi vagyok egy ilyen kis picur utlevelere. Vajon az is ervenyes 10 evig?!

Eniko,
Veletek mizujs?

Andi (Moli),
A brit iskolakban nem igazan tanitanak kotelezo szinten nyelveket. A legpopularisabb idegen nyelv itt a francia. Meg nem talalkoztam nemetet tanulo gyerekekkel (de az meg nem bizonyit semmit). Itt sajnos van egy nagyfoku kozombosseg a nyelvek irant, miszerint minek megtanulni mas nepek nyelvet, amikor a fel vilag beszeli a mienketKép. Nemeto. es Franciao.-ban valoszinu nagyobb szerencsevel jarnal altalanos vagy kozepiskolai nyelvtanitassal. Esetleg gondolkodtal-e felnottkepzesben? Nem tudom, ott talan elterjedtebbek a nyelvi kurzusok (hobbikent vagy munka miatt). Tenyleg ugy tunik hogy a sajat helyzeted nehezitened azzal ha az USA-ba mennel, amikor az EU-n belul mar tudnal valamilyen szinten munkat vallalni. Persze 18 evesen, kozepiskolai vegzettseggel az is eleg limitalt lenne. Viszont hogy tovabbtanulj, itt legalabbis, kell egy komoly kis toke es persze megfelelo nyelvtudas. En annak idejen nem igy tettem, de a mai vilagban talan en is eloszor Mo-n probalnek valami diplomat megszerezni a helyedben, amit kesobb tudsz honositani vagy arra epiteni egy masik orszagban.
Mindenesetre ha kimesz kulfoldre, vigyazz arra hogy ne felejts el magyarul ... mint ahogy az nekem sikerult...lasd: "kalacsbol" font keritesKép Kép?!?!?!
Udv, berni
murcimari
 
 


Szia Berni,
nalunk semmi erdekes, nyaralni meg nem megyunk mostanaban, de azert a tengerpartra mar kimentunk, csak hideg volt egy kicsit, es a fiam felt a homoktolKép. Hanyadik heten vagy?
Szerinetm egy babaval konnyebb utazni, mert egy egy eves koruli mar nem tud egyhelyben maradni, es nem erti, hogy ne "rosszalkodjon", a baba legfeljebb vegigsirja az utat, de azt amugy is megtenne, ha otthon vagy, esetleg a tobbieket zavarja majd, de ok felvehetik a fejhallgatotKép

Andi,
szerintem itt tanarnak nem tudsz elmenni, hacsak nincsennek munkavallalasi papirjaid, sot semmi normalis munkat nem fogsz talalni anelkul. Angol tudas pedig mindenkeppen elengedhetetlen, legalabb egy minimalis, meg akkor is, ha tudnal nemetul tanitani itt (ami itt New Yorkban sem nepszeru). Sajnos igy fiatalon, suli utan meg a turista vizumot se igen kapod meg, mivel semmi nem kot haza (sok baratomat, es a hugomat is elutasitottak). Ha jol atgondoltad a dolgokat, es nagyon eros az elhatarozasod ezeknek az akadalyoknak az ellenere, akkor en azt tudom ajanlani gyere ki egy evre au-pairnek vagy tanulonak (az utobbihoz azert komoly anyagi hatter is kell), au-pair vizumot szerintem konnyebb is kapni, kozvetiton keresztul talalhatsz csaladot, es akkor nem is jonnel ki a nagy semmire. Viszont ehhez szerintem elengedhetetlen egy kozepes angol tudas es jogositvany legalabb. Persze probalkozhatsz turistavizummal, aztan majd lesz valahogy alapon kijossz, csak nehogy hazamenj egy honap mulva, mert rajossz itt mennyire nehez minden, ha nem vagy amerikai, ahogy mas is irta, duplan kell majd megkuzdened mindenert. Egyebkent en igy csinaltam, de en ismertem valakit aki segitett az elejen (volt hol laknom).
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!
Ahogy írtam korábban, Németország is érdekel, s ott van is lehetőség. Tanulni itthon akarok, német szakon, s úgy egy kis időre ki tudok majd menni Németo.-ba. Au-pair-ről annyit, hogy nagyon sokan megjárták vele, mert becsapták őket, és utána alig tudtak hazamenekülni. Ezért erre nem is gondoltam. Amúgy az igaz, hogy az Unión belül könnyebb elhelyezkedni (pl. Németo., Ausztria).

Andi
Enikő, te mióta élsz kint?
moliandika
 
 


Szia Andi,
tudom,hogy otthon se könnyü boldogulni,de ne hidd,hogy Nemeto. a känaän.Ekkora munkanelkükiseg,mint ami most itt van a 2. viläghäboru ota nem volt,többdiplomäs magyar barätnöim,akik perfekt beszelik legaläbb a nemetet sem talälnak igenyeiknek megfelelö munkät.(takaritäst bärmikor)Az en ötletem:ha mindenäron ki akarsz jönni,otthonrol keress ide munkät közvetitön keresztül.Bär ezek az ügynöksegek leginkäbb szakembert (informatika,egeszsegügy,epitöipar)közvetitenek.
Sok sikert terveid megvalositäsähoz!!!
Csilla
maxiani
 
 


Szia Csilla!

Én is így gondoltam, hogy közvetítő által mennék majd ki(ha lesz szakmám). Vagy a tanulmányaim alatt fél, vagy egy évet.
Te melyik városban élsz? Mi a foglalkozásod? És mióta élsz kint?

Andi
moliandika
 
 


Ildi,
Azt hiszem Te kérdeztél utazással kapcsolatban. A babakocsi miatt szólj a check-in-nél és a gépi személyzetnél is felszálláskor. Én eddig mindig fel tudtam tolni egészen a gépig, és ott tették a többi csomaghoz (ráakasztottak valami címkét). Volt amikor nem kaptam vissza.
Ha nincs tele a gép, akkor kaphatsz olyan helyet, hogy a melletted levő ülés üres. Ezt a check-in-nél csinálják, nekem még nem kellett külön kérnem. (De egyszer átszálláskor nem kaptam olyat, pedig a gép félüres volt).
Takarót vinnék, ha van egy nagyon pici takaród. Ha nincs, akkor egy nagyobb méretű kendő is megteszi. Ez praktikusabb, mert kisebb helyen elfér.

Andi,
Nekem nagyon bejött az au-pair-kedés. Nagyon kedves családom volt, minden szempontból. Nem úgy utaztam egy idegen országba, hogy most új életet kezdek, hanem volt hova jönnöm. Családban laktam (ha nem is sajátban). Megismertem a helyi életet, lehetőségeket. És ha nem lett volna jó, hat hónap után mehettem volna haza. Van aki előbb "elmenekül".
Akkoriban sok ismerősöm volt au-pair, senkinek nem volt ilyen szerencséje a családdal mint nekem. De olyat, hogy valakit becsaptak volna, nem hallottam. Sem baráti körben sem hírből. Nem mondom, hogy nem fordul elő, de nem ez az általános.

Angliában 11 éves kortól tanulnak nyelvet az iskolákban, leggyakoribb, mint valaki már írta, a francia és spanyol. Egyik ismerősöm lánya spanyolt akart tanulni és német lett belőle. Én mindenképpen szeretném ha Lili németet tanulna iskolában, mert vannak német rokonaink.

Kati
kat_ica
 
 


Szia Katica!
Végre valaki németet akar tanulni! Kép
Először te csak nyelvet tanulni mentél ki? Én most kezdtem angolt tanulni, és egész jól megy. Au-pair-nek elég a középfokú nyelvvizsga? Ahol én lakom, van egy gimi, amelyik szervez kiutazást németbe, meg angliába. Csak azt nem tudom, hogy mást is mehet-e érettségi után, aki mondjuk nem ott tanult eddig? Így egy évet kint lehet lenni, idősek otthonában, nyelvet tanulni.
Enikő, Maxiani, Murcimarci ti miért mentetek külföldre, ha most meg inkább lebeszélitek az embert? És miért maradtatok kint?

Andi
moliandika
 
 


Szia Andi,
en egyaltalan nem akarlak lebeszelni, csak a tenyeket probalom leirni neked. A masik, hogy nagyon sok ismeros akart kijonni, tervezgettek, almodoztak, aztan nem volt eleg merszuk az elindulashoz (mert ugye en es senki sem fog munkat tenni elejuk, es ez igy mar senkinek se tetszett, mert akkor mi lesz ha nem talalnak munkat...hat riziko nelul nincs gyozelem az biztos). En eloszor a fosuli alatt jottem ki eredetileg babysitternek de legfokeppen megtanulni a nyelvet kozben. En itt kerestem munkat, itteni kozvetitokhoz mentem es ok elkuldtek az interjukra, aminek annyi elonye van, hogy szemelyesen talalkozol a csaladdal, viszont a kereses idobe telik, tehat idot/penzt veszithetsz. Egy honap alatt talaltam munkat, ugyhogy nem volt veszes, ot honapig voltam babysitter, de kolcsonos megeggyezessel eljottem (anyukaval nem jottem jol ki). Bar nem ertem mi az, hogy menekulni kellett valakinek, senkit se tartanak fogva, nem tetszik otszecsomagolsz aztan elmesz. Szerintem nagyon jo indulopont volt, en nem is ereztem magam rosszul, mindennek ellenere, csaladtagkent kezeltek, a gyerekek jok voltak...csak anyukaval volt egypar osszetuzesunk (szerencsere nem nagyon volt otthonKép), aztan dolgoztam ettermekbe takaritottam is. Egy ev utan pedig hazamentem befejezni a fosuli, aztan azonnal vissza is jottem, de akkor mar volt hova, mert sok baratom lett itt idokozben. Most negy eve vagyok itt. Eddig tanultam, ugyanazt mint otthon csak egyetemi fokozatot, dolgozhatnek is vele most (csak a gyerek miatt nem tudok), de palyakezdokent sehol se konnyu, meg ugy se, hogy itt vegeztem a sulit (ami gyakorlat nelkul elengedhetetlen). Mi keszulunk is hazamenni nemsokara...ugyhogy annyira azert csak nem jo itt.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Andi,
Nehogy felreerts, dehogy akarlak en lebeszelni rola! Sot! Eppen ezert is irtam hogy valoszinu az EU-ban tobb lehetoseged lenne.
Egyebkent en nem igazan vagyok a legjobb szemely a tanacsadasra, mert en annak idejen teljesen mas indokok miatt vagtam neki a nagyvilagnak. Engem az akkori magyar erettsegi es felveteli vizsgak boritottak ki rendesen, es dontottem ugy hogy adok egy evet magamnak kulfoldon mielott elkezdem otthon az egyetemet. Aztan az elet kozbeszolt, mert eppen szedtem volna a UK-bol tovabb a satorfamat az USA fele, amikor megismerkedtem a ma mar ferjemmel es maradtam Londonban. Miutan realizalodott bennem hogy valoszinu itt fogom leelni eletem hatralevo reszet, komolyan el kellett kezdenem gondolkodni a "hogyantovabbon". Igy en mar itt jartam egyetemre es epitettem fel a karrieremet eloszor HR teruleten, most legutobb pedig atpartoltam a tanari szakmahoz. Magyaran szolva, en itt lettem tini lanybol komoly felnott nove. 12 eve hogy nem elek Mo-n, amikor eljottem egy frissen erettsegizett 18 eves lanyka voltam. Ebbol kifolyolag en magam soha nem tapasztaltam meg igazan az eletet otthon. Te 18 eves vagy, en pedig 30 - viszont, a fenti okok miatt, a korkulombseg ellenere sem erzem ugy hogy tudnek neked tanacsot adni azzal kapcsolatban hogy miert maradj Mo-n vagy miert gyere elKép.
Azt viszont tapasztalom, hogy ujabban, gondolom az EU-ba lepes miatt, megnott a kelet-europai tanitvanyaim szama. Mindegyik 30 alatt van, a legtobb kozuluk diplomas, es egyet leszamitva eddig meg egyiknek sem sikerult szakmajan belul elhelyezkednie. A legtobbjuk takarit, pincerkedik, epitkezeseken vagy buszsoforkent dolgozik. Termeszetesen ebbol sem lehet altalanositani! Gondolom idovel konnyebb lesz kepesitesnek megfelelo munkat talalni az EU-n belul is, de nagyon gyerekcipoben jarnak meg ezek a dolgok. Ezert is irtam hogy, hacsak nincsenek meg a kulfoldi tanulasra az anyagiak, akkor talan otthon vegezz el eloszor valamit, amire kesobb mashol epiteni tudsz majd. En is akkor kaptam itt az elso normalis munkat miutan mar volt mit a CV-be beleirni.
Udv,
b
murcimari
 
 


Meg csak annyit hozzatennek a fentiekhez, hogy az Eniko altal leirt dolgok a suli + gyakorlatrol itt Angliaban is nagyon ervenyesulnek. Ugyhogy a suli elvegzese igazandibol meg csak felsikerKép. Viszont amit szeretek az itteni rendszerben az az hogy forditva is lehet a karrieredet epitgetni. Tehat eloszor bedolgozod magad valahova, es miutan megfelelo mennyisegu es minosegu tapasztalatot szereztel szakman belul, elvegzel egy szakiranyu sulit munka mellett.
murcimari
 
 


Sziasztok!

Kati, koszi a tippet! Majd a lelkukre kotom hogy adjak ki a babakocsit. Van sok pici takaronk, szerencsere. Azt hiszem keszen allok lelkileg, koszonet ezert nektek is!

Berni,
Egyetertek!
En azt mondom hogy elobb valami papirt kell szerezni, kemenyen tanulni, mert csak azert mert valaki kulfoldre megy meg nem jelenti azt hogy minden az olebe fog pottyanni, itt is foldonfutova valhat az ember, talan meg konnyebben mint otthon, a nagy kapitalizmus miatt (ahol nem lehet az embernek csak ugy nyujtogatni a kezet az allam fele penzert). Itt a rendszer olyanoknak kedvezik akik hajlandoak mindent megtenni azert hogy elobbre jussanak. En sem batortalanitani akarom az Andit, csak azt akarom mondani hogy annyian beszelnek es tanitanak nemetet hogy nem lehet csak atlagnak lenni, a legjobbnak kell lenni hogy valamit kezdeni lehessen.
Au-pairkedest en sem csinalnam, egyszeruen nem bizom ezekben az ugynoksegekben es rossz erzesem van ezzel kapcsolatban, illegalis munkat sem keresnek mert azzal az ember egy eletre elvaghatja magat a lehetosegtol.
En is az EU-ra voksolok. Nem tudom mennyien probalkoznak az eszaki orszagokkal, pl Svedorszag, Finnorszag, Norvegia, Dania, vagy lent, Spanyolorszag, Portugalia. Talan egy otlet. Legkevesbe Amerikaba jonnek 18 evesen (valaki emlitette a vizumot is, hat igen, sajnos nem sok eselye van hogy egyaltalan kiengedik az embert).
Andi, Latod? "Szora sem meltatunk", vagy hogy is irtad? Kesz tanacsado kozpont lettunk.

Berni,
Szerintem a kalacsbol font keritessel nincs semmi baj, es szerintem mar hallottam igy. Kép

Mindenestre "makes sense"

Udv,
Ildi
mandarin
 
 


Sziasztok!
Murcimarci, te írtad hogy az érettségivel volt gondod. Na az itt is van! Idén bevezették a kétszintű érettségit (lehet közép és emelt szinten érettségizni) és minden össze lett kavarva! Pl. a felvételikkel még most is gond van.
A német tanári állás mellett a turisztika érdekel, talán az még jobban is, csak itt nem lehetne vele semmiféleképpen elhelyezkedni. Ezért vagyok inkább a tanár mellett.
Mandarin, az általad felsorolt országok közül Svédországba mennek sokan.
A gépészmérnök barátomat hívták Németo.ba és az USA-ba is, csak nincs meg a nyelvvizsgája, ezért januárban tud csak államvizsgázni. Ezért nem tudott menni. Meg itthon máshova sem.

Andi
moliandika
 
 


Szia Andi,
na az elettörteneteket folytatva:en otthon közgazdasägi egyetemet vegeztem,es 10 eve elek itt,a gyerekek elött dolgoztam divatbemutaton,irodäban,dekoroskent,de a szakmämban sajnos nem.Mivel az eletem pärjät egy nemet ferfiban talältam meg,ezrt jöttem ki Bonnba.Ha gyereked van,oriäsi ärat fizetsz az itteni,mondhatni nyugis es kellemes eletert.nagyon fäj,amikor a nagyszülök az unokäkat szinte csak telefonon ismerik,az utazäsok is körülmenyesek(mi evente kb. 4szer voltunk otthon).Barätok ,ismerösök ellenere is van egy kis honvägyam....Ugyhogy mi,märmint aaz egesz csaläd augusztusban hazaköltözünk .Ezeket a tapasztalatokat meg kell elni,välaszd a szämodra legjobb utat,amig független vagy,probälkozz.

Üdv,Csilla
maxiani
 
 


Sziasztok!

Ildi, a kis takaro tenyleg jo otlet, eleg hideg szokott lenni a repulon. Babakocsival nincs tapasztalatom, azt sosem vittem Kép

Berni, a 6 ora kulonbseget a gyerekek is meg szoktak erezni, nem vettem eszre hogy hamarabb atallnanak, sot mindig ugy kell oket iranyitani, kulonben ket hetig is elvacakolnanak vele....Ugy szoktuk odafele, hogy elso nap meg hagyjuk oket, utana minden nap 2 oraval hamarabb keltjuk oket reggel, igy 3-4 nap alatt rendben vagyunk, Visszafele konnyebb (ezt valahol hallottam is, hogy nyugat fele konnyeb az atallas), altalaban 2 nap alatt sikerul visszaallnunk.

bocsi mindenkinek a tobbi irast most nincs idom elolvasni, mar nagyon keszulodunk Kép
El is koszonok, aug. kozepen jovunk vissza. Addig jok legyetek, vigyazzatok magatokra es a kicsikre, az utazoknak jo utat, stb Kép

Mon
mon
 
 


Sziasztok!
Maxiani
Ha a férjed német, akkor ha visszajössz Mo.ra, nem lesz ugyanaz a problémája mint neked? (honvágy, családtagok hiánya stb)

Andi
moliandika
 
 


Szia Andi,

köszi az aggodäst,de most mäsok a feltetelek.ö ismer egy csomo embert Magyarorszägon,es szerintem egy felnött ferfi nem ragaszkodik annyira a csalädjähoz,mint egy kisgyerekes anyuka.De majd meglätjuk...

Csilla
maxiani
 
 


Sziasztok,

Mon - ugy latszik lekestelek, de igy utolag is szuper nyaralast kivanok nektek MO-n!!

Ildi - ti meg talan otthon vagytok es nem keso hasonloan jokat kivanni nektek is!!! Remelem nem gond ha azt is leirom hogy sarga vagyok az irigysegtol...Kép! Kulonosen most, mivel tolunk tegnap mentek el a szuleim, es valszeg legkozelebb majd csak oktoberben latom oket, szules utanKép.

Eniko - a "csak" a tengerpartra valo kimenes nekem mar felerne egy nyaralassal isKép!...mi tavaly szeptemberben voltunk utoljara rendes nyaralasonKép.
Omar es a homok - nagyon kis csoroKépKépKép!! Hogyan alakult ez ki? Bar en aztan igazan nem mosolyoghatok, mert nekem meg a nyilt vizzel kapcs vannak neminemu fobiaim. Bar ezek egyenlore csak almaimban jonnek elo. Eddig meg nem volt gond a vizbe valo bemenetellel, addig amig latom a meder aljat.
Kerdezted hany hetes vagyok: ma vagyok 29+2. Mar csak 11 het!!!....bar nem tudom mit orulok, hiszen rettegek a szulestol. Bar valszeg nem segit hogy meg mindig nem jott fel a szules temaja a mw-al, igy nem sokat tudok rola. A papas-mamas tanfolyam is majd csak szept 6-an kezdodik. Addig pedig csak olvasgathatok es fantazialgathatok rola...

Csilla - le a kalappal, jo sokaig birtad Nemetorszagban mielott ugy dontottetek hogy megis MO-t valasztjatok! Mar mi is nekilendultunk egyszer, meg evekkel ezelott, de az utolso pillanatban megfutamodtunk. Rajottunk hogy a ferjem szakmai terulete nem olyan kiforrott meg otthon, ami szamara visszalepest jelentett volna. Talan nehany ev mulva ujbol merlegeljuk a helyzetet, bar akkorra pedig mar gyerek(ek) lesz(nek), es sokan azt mondjak, hogy csaladdal nehezebb. Bar teged pedig pont ez inspiralt, ugyhogy kinek hogy, nem igaz?! Igazad van, egy ferfi nem feltetlenul hianyolja a szoros csaladi koteleket ugy mint egy no.

berni
murcimari
 
 


Ildi - kuldtem valaszt yahoo-rol, de nem tudom hogy elment-e, mert elbambult a gep iras kozben. Majd jelezz mar vissza itt vagy ott hogy megkaptad-e.
Kosz, b
murcimari
 
 


Sziasztok!

Berni, koszi, megkaptam a valaszt, aranyos vagy!

Hir: a kisbaba neme KISLANY!!!!!!! Hurra!!!! a technikus ketszer is megnezte, mindketszer mondta hogy ugy latja es nagyon biztos benne hogy szemeremajkakat latott, illetve futyit semmikeppen nem, szoval bizton kijelentette hogy holgyike. Olyan boldog vagyok.
Mi mar lassan megyunk, holnap delutan negykor, en mar kesz ideg vagyok, meg soha nem szakitottam ki Jimmyt a kis kornyezetebol es mar remalmaim vannak hogy mi lesz ha...es itt egy sor abszurdum jon.
Majd Mo-rol probalok bejelentkezni miutan megunkhoz tertunk.

Addig is sziasztok!

Ildi
mandarin
 
 


Ildi,

Szivbol gratulalok!!!! Te lehetsz most a legboldogabb anyuka a foldkereksegen!! Jimmynek lesz egy kishugija - lassan biztos adagoljatok mar neki isKép!

Jo utat nektek es erezzetek szuper jol magatokat otthon!
En is eltunok most egy nehany napra Brusszelbe.
Addig is mindenkinek jo forumozast es nagy piheneseket!
Udv, b
murcimari
 
 


Gratulálok Ildi!

Tudjátok már, hogy mi lesz a kislányka neve? Hogy érzed magad Mo.n? Pihenj sokat és érezd jól magad!
Mindenkinek kellemes vakációt!

Andi
moliandika
 
 


Szia Berni,
ne aggodj, ugyis lesznek korulotted elegen akik majd mondjak mit csinaljKép Nalunk se beszelt az mw a szulesrol azt hiszem egeszen a 34. hetig, mert addig ha kerdeztem is azt mondta "hol van az meg". Utanna se sokat mondott, csak amit kerdeztem arra valaszolt, es elmondta mikor menjek be, de addigra en mar nagyon okos voltam az internettolKép. En csak a borotvalas/beontes/gatmetszes temara kerdeztem ra, ami szerencsere itt nincs hacsak nem kerem, szerintem ird ossze azokat amiket szeretnel tudni, ugy biztos mindenre valaszt kapsz.
Omarka regen a futol is felt, de azzal mar megbekelt, es mult heten a vizbe is bement vegre, vagyis csak a parton varta a hullamokat, de nagyon tetszett neki.
Szia ildi,
en is gratulalaok, es irigyellek, mert mi is szeretnenk egy hugicat a fiu melle, nade majdcsak osszejon egyszer. Mikorra vagy kiirva?
Jimmy pedig biztos elvezi majd a nyaralast, nekem nagyon orul a fiam, ha megyunk barhova, a gond inkabb akkor van, mikor mar itthon vagyunk, foleg par nap utan nagyon faradt tud lenni.
Eniko

[url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/
enikonyc
 
 


Sziasztok!
En egy eve elek itt, Svedorszagban a ferjemmel es a masfel eves kislanyommal, Britanyval. Ti hogy erzitek magatokat kulfoldon? Szivesen beszelgetek masokkal!

Udv. Anna
joanna00
 
 


Sziasztok,

Anna,
Udv kozottunk! En Londonban elek, de mar tul regota (12 ev) ahhoz hogy idegen szemmel latnam ezt az orszagot. Irj nekunk a kislanyodrol, es a sved eletrol.

Eniko,
Ha jol tudom nalunk sincs beontes es gatmetszes, csak kulon keresre. Borotvalast is csak csaszarnal csinalnak. De feltetlenul rakerdezek, mert engem is aktivan erdekelnek mar ezek a temak. Holnap megyek mw-hoz, meglatjuk mennyire lesz nyilatkozos kedvebenKép.
Lattam az uj kepeket Omarkarol - nagyon jok es rettentoen cukin nez ki a kis furdorucijaban!! Ki nalatok a kis ugyes graphic designerKép?

Ildi,
Relemem jol nyaraltok es jarsz majd erre is az elkovetkezendo par hetbenKép!
Mit mondott a doki a multkor a haskemenyedesekrol meg az etkezesi szokasaidrol? Manapsag nekem is besurusodtek a Braxton Hicks-ek es kivancsi vagyok neked mit tanacsoltak.

Udv,b
murcimari
 
 


Sziasztok!

Ahogy irtam, van egy masfel eves kislanyom. Neve onnan ered, hogy mikor szuletett, mar tudtuk, hogy ki fogunk menni kulfoldre (Anglia es Svedo.). Vegul Svedo.ba mentunk. De angol nevet valasztottunk neki. Nagyon aranyos, kis huncut csaj, imad jatszani a plussallatkaival.
Sved eletrol sok mindent nem tudok, hisz itthon vagyok szinte mindig a lanyommal. Amugy nemettanarno vagyok, Mo.n vegeztem az egyetemet. Itteni oktatasrol semmit nem tudok, igy azt se, hogyan tudok majd elhelyezkedni, ha meg akkor is itt leszunk.
Angliaban mi a helyzet oktatas ugyben? A nyelveket szeretem, igy en csak azt tanulnek szivesen.
Ti mivel foglalkoztok kulfoldon? Meseljetek a gyerekeitekrol! Hany evesek, mi a nevuk stb?

Udv. Anna
joanna00
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: