Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szórványosan vagyok, mert ez az internetünk nem igazán mûködikKép
TESCO-s túrótorta lesz, pinokkióval.
Itt a babanet chat-en szedtem össze a csajt. Elõször tök ari volt, ahogy beszélgettünk, 20 éves, és olyan kis aranyosnak tûnt, tanácsokat kért, hogy lehet egy pasit rávenni, hogy elvegye, meg hogy mikor kezdtem el én csabit rábeszélni a baba-projectre, stb......
aztán én ajánlottam, inkább levelezzünk, mert a chaten kicsit hosszadalmas volt. Na, aztán írt egy levelet, és ott írta, hogy õ tulajdonképpen...........

Megyek, mert megyünk (Peti) fodrászhoz

Puszi: Kata

este majd írok, csak most beugrottamKép
LadányiKata (ladán
 


Már a babanet chat-en is vannak ilyen csajok? Vajon mit várt tõled Kata? Férjed van és babád...azt gondolta õ is befér a képbe? Ez elképesztõ!

Golyó
golyó
 
 


Már a babanet chat-en is vannak ilyen csajok? Vajon mit várt tõled Kata? Férjed van és babád...azt gondolta õ is befér a képbe? Ez elképesztõ!

Golyó
golyó
 
 

 
 

Sziasztok!

Golyó!
Hát, gondolta, biztosan unatkozomKép

Képzeljétek, én ma nagyon büszke vagyok a fiatalúrra!!

Este 8-kor lefeküdt tegnap, ma 1/4 10-kor kellt, és csak egyszer nyafizott 4-kor, pár korty teáért, meg 6-kor megette a táponyátKép
Aztán napkozben sokat játszott, egyszer sem hisztizett, segített fõzni is. Legalább másfél órát kinn ült a párnán a hûtõ elõtt, leszedte a hûtõmágneseket, visszatetteKép ezzel elvlolt másfél órát. Volt olyan mágnes, ami csak lap, (tehát lapos, körömmel allig lehet leszedni) egysuer megmutattam neki, hogy húzza le a hûtõ aljáig, úgy le tudja venni, attól kezdve úgy csináltaKép
Aztán fogta magát, bevonult a nappaliba, levette a szekrényrõl a teáját, lefeküdt, ivott, közben nézte a minimaxot, és tök egyedül elaludtKép
Még a Sikoly 2-t is meg tudtam nézni, kaja is kész volt....3-kor kellt, evett, aztán elmentünk fodrászhoz.
Nagyon jó kölök volt maKép

No megyek apát etetniKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Kata ehhez csak gratulálni lehet! KépKépKépKépKépKép Ugye 1x nekem is lesz ilyen napom?

Többiek hol vagytok? KépKép

Golyó
golyó
 
 


Sziasztok!

Golyó!
Persze, hogy lesz!!! Õszintén, (és lehet, hogy gonoszul hangzik) de most kezdem 100%-on élvezni ezt az egészetKép mert eleinte a mennyit eszik, miért sír, stb problémák állandóak voltak, és most, hogy már mindent elér amit akar (odamegy, mutogat), sokkal könnyebb. Pár hónapja csak hisztizett, aztán filózhattam, mi baja vanKép most "maximum" veri magát a földhöz, meg váltott lábbal toporzékol, ha a 10. próbálkozásra sem találom el, mit akar. De ha nem az alapvetõ szükségletek miatt megy a hiszti (éhes, szomjas, fáj valami, pelus, álmos), ki szoktuk röhögni, és már nem is hisztizikKép
Szóval, még én se akarom elkiabálni, mert ez az elsõ nap!!! Bár csütörtökön lesz a szülinapja, csak nem átlép csecsemõbõl kisgyermekbe, és megjön az esze?? Áh, nem hiszemKép de nagyon jól lehet már "használni" van 7 db könyvecskéje (kis katica képtára beszélni tanulok sorozat) amiben állatok vannak, meg a képeik. Leülünk, mutogatja az állatokat, én meg mondom a nevüket, van, hogy egymás után 50-szerKép de már megmutatja melyik a tigris, stbKép nagyon cuki napról napra, néha jót röhögünk, amikor visszaválaszol. Pl ül az etetõszékben, anyu vele szemben. Peti mutat az asztalra valamire, és mondja - adjad (vagyis ennek hallatszott), anyu felemel valamit, és kérdezi: - ezt kéred? - válasz - igen (és tényleg elfogadja, mert amikor több dolog van az aszalon, és mutogat valamiért, odaadok valamit, ha nem arra gondolt, eltolja, vagy eldobja, amíg meg nem kapja amire gondolt).

Szóval most happy vagyok, és nagyon boldog ezzel a kis marslakóvalKép Kép na meg az apjával.... ha így folytatja ez a kis görcs, nyáron nekiállunk a Lucának (vagy Bencének)Kép

Sok puszi, és mindenkinek jó éjszakátKép

egy nagyon jókedvû, kiegyensúlyozott és boldog Peti mama
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Megvagyunk, csak kicsit ritkán tudok jönni, mert hát Gabi-baba 3 óránként kiköveteli a magáétKép Közben még van egy-két dolog amit meg kell csinálni és hát délután én is aludtam a kicsivelKép
Még nem nagyon történ érdemleges dolog. Eszik, alszik, kaksizik, néha kicsit nyügösködik a sok gáztól, de segitünk rajta a sok büfiztetéssel és sokat tornáztatjuk, mert láthatóan szenved a pocijával. A védõnéni is volt kb 10 percet, de az alatt felkeltette a picit, mert látni akarta a köldökcsonkját. Utána alig birtam megvigasztalni. De most megint alszik, jól belakott!KépKép

Na megyek kicsit pihizek még én is.
Puszi mindenkinek
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Az elõzõekhez:

Azért az apjával nem annyira, vele vannak gondokKép

Sasha!

Az már nagyon szép, hogy 3 óránként eszik!!! Peti 1,5 óránként evett nagyon sokáig. 1 hónapos kortól lehet adni azt hiszem a Gripe Water gyógyvizet, ami teljesen természetes, és nekünk nagyon jó volt. Amit a doki írt fel (2 féle van asszem,) attól még jobban fájt a poci. De van a gyógyszertárban a Mecsek (ez egy márkanév olyan mint a picwick) baby tea, ami kamilla-kömény,. és a Petinek az is sokat segítettKépNagyon jó, ha bevezeted, hogy alszol vele legalább egyszer. Én a mai napig ha 2-3-szor valósítottam meg, mert mindig eszembe jutott, hogy de mosni,vasalni,mosogatni,fõzni,rendet rakni kéne.....ez a mai napig így van, igaz, már csak egyszer alszik, és hát nagy a kísértés, hogy vagy szunya, vagy fõzés,rendrakás, stb.
A lakás le van sz*rva, pihenj sokat, és minden tök jó leszKép

puszi, és minden jót nektek!!! Mikor sétálhattok???

puszi mindenkinek:

Kata aki Apa miatt már nem is olyan happyKép
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Most nincs túl sok idõm az írásra,BOCSI.
Norcsi magánban szeretnék veled dumcsizni, kérlek írd meg az emilke címedet.
Bocsi lányok, de ovis téma és nem szeretnélek untatni titeket.

TÁgi
tÁgi
 
 


Kata!

Igen, de a Gabi még olyan pici, szinte alig van ébrenKép
KépKépKép Mi a baj apával???KépKépKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Csak tényleg nagyon gyors leszek.
Ági emil ment, a címem rajta van feladóként!

Nem jelentkeztem tegnap, kitört nálunk az összes gyerer beteg valamilyen szinten idõszak!
Tegnap hajnalra Anna füle durrant be, majd hányt, majd a fülfájás elmúlt köszönhetõen a homeopata bogyóknak. Viszont Bánk sem aludt tegnap egész éjjel, sírt sokat, reggelre lázas is lett. Szóval tegnap nagy nehezen elértem a fülészünket, mentünk is hozzá. Bánk fogzik ezerrel, meg hurutos, de a füle oké, orrspray, orrszizás, ennyi. Annának viszont annak ellenére hogy már nem fáj a füle (ilyen már volt, akkor azt hittem hopp meggyógyult, aztán napok múlva meg szúrni kellett) nagyon ronda mindkét füle, ab.-ot írt a doki, de ma megyünk a homeopata dokinkhoz, remélem talál valami jó szert, így az ab.-t még ki sem váltottam.
Nagyjából ennyi, a mostani éjszakánkon csak a szokásos olyan 4-5 kelés volt, de szerintem Bánk megint hõemelkedéses, mindjárt mérem.

Golyó, a többedik szülések egyre fájdalmasak (jó esetben viszont rövidebbek), és Bánkot egy óra alatt szültem meg, viszont annyira fájt, hogy azt el nem tudom mondani, pedig a Julcsival való fájásaim sem voltak kutyák, mert õ indított baba volt ami jóval fájdalmasabb a spontán szülésnél. Nem véletlenül akartam már epidurált, de most sem jött össze!Kép Majd a negyediknél!Kép

Kata, Peti miattKépKépKép, apával mi van? Amirõl egyszer a játszótéren beszéltünk?Kép

Sasha.Nagyon rendes babád van, hát a hasfájás sz@r ügy, nekünk a gripe water sem igazán vált be, viszont az Espumisan cseppek úgy ahogy. Meg a szélcsõ... Jó pihengetést, meg sok tejcsit!

Most megyek, még nem is reggeliztünk!

Puszi, és írjatok, írjatok!!!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Kata! Nem tudunk segíteni? Nem publikus?

Norcsi! A fülgyertyát nem próbáltad? Egy ismerõsünk kisfia a gyertyával már többször megúszta a fülszúrást.

Sasha! Tényleg próbálj meg minnél többet pihenni és aludni, amikor a picuri is szundizik. Nekem sokszor nagyon jót tett. Tényleg sz.-d le a lakást.

Én a lakást most már nem nagyon tudom hanyagolni, mert tényleg nagy kupit tudnak kreálni a csemetéim. Viszont, hogy mégis legyen némi idõm, a fõzést hagytam el. Befizettem az iskolai menzára, még pénzt is spórolok (szerencsére ehetõ, mi szeretjük). Nem tagadom, fõzni utálok, mert rettentõ lassú vagyok a konyhában. Sütni viszont nagyon szeretek, talán azért, mert azt nam szabad elkapkodni.
Katát irigyeltem, amikor írta, hogy mig õ fõzött, Peti mit mûvelt a konyhával. Kata nagyon nagy türelmed van! Nálunk nem jönne be, mert tuti, hogy akkor jönne valaki és kiakadna a kupin.
Próbálok csacsogni, hogy eltereljem mindenki figyelmét a rossz idõrõl, gondokról, stb. de nekem sem sikerûl.

Golyó! Egyenlõre most úgy tûnik, hogy Te vagy a legjobb paszban. Írj valami jót!

Tikk és Ildi! merre jártok?

TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

De, le fogom írni, (amúgy semmi konkrét), csak a gyermek itt rángat, és így ne mlehet írni. Ha elalszik ,(és ezt nem séta közben teszi) írokKép

Puszi mindenkinek!


Kata

Ez az iskolai menza dolog érdekelne....Kép
Bár akkor megkapnám a nõnemû felmenõktõl, hogy lusta disznó vagyok.....
Kép
LadányiKata (ladán
 


Szia Kata!

Én az anyukámtól kaptam meg, hogy lusta vagyok. El is kenõdtem, de Tomi megvígasztalt, hogy amíg õ nem reklamál valamiért, addig senkinek nincs beleszólása. Amikor anyu szabin volt, megkértem, hogy hozza el az ebédet. Ott jött rá, hogy nem csak én vagyok lusta, sõtt meglepõdött, hogy mennyi gyes-es anyuka és idõs papa, mama jár az ebédért.
Elsõ alkalommal félve mentem az ebédért, hogy mit szólnak a konyhások ("anyuka otthon van,de lusta fõzni"), de nagyon rendesek. Két adagot fizetek be és négyen eszünk belõle. Egy napra elég sokfélét fõznek, így elõfordúl, hogy többféle ebédbõl tud adni.
Már délelõtt 10 után lehet menni az ebédért.
Nekünk bevált, mert így kevesebbszer kell közértbe menni. A nagyobb bevásárlásnál sose annyit veszek, ami a listán van, így rengeteget költöttünk. A legjobb: végre nem kell azon gondolkodnom, hogy mit fõzzek!

Puszi: TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Sasha: nekünk hasfájásra a Babynos vált be, de kitartás a 3. hónap végére minden pociprobléma megoldódik. Pihenj és egyél-igyál sokat, hogy legyen sok tejcid. KépKép

Norcsi: jobbulást a gyerekeknek! KépKépKépKép
Pedig én abban reménykedtem a szülések egyre könnyebbek. Jáhn Ferencbe nincs epidurál, így biztos, hogy a következõnél sem kapok. Én úgy szültem a Gerit, hogy nem voltak a végén tolófájásaim, csak mondta a doki, hogy nyomjak. Soha nem éltem még át ilyen nagy fájdalmat. Szerinted ez megismétlõdhet?
Gondolkoztok 4. babán? Minden elismerésem. Kép

A fõzés témához: én sem fõzök minden nap. Pénteken megfõzöm a hétvégére valót. Hétközben a Gerinek fõzök, magunknak pedig rendelünk napi 400 Ft-ért. A férjem bent is ebédel a munkahelyén. Süteményt szoktam még csinálni, ha Geri alszik. A takarítást, mosást, vasalást, szóval a többi házimunkát persze becsülettel elvégzem. Szerintem senki sem lusta, hiszen minden gyerek nagy odafigyelést igényel. KépKépKép

Küldök nektek sok mosolygós arcocskát, hogy jó kedvetek legyen. KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép Napsütést is küldenék ha lehetne, de az Aigner Szili sem ígér jó idõt.

Most mennem kell, hallom Geri sirdogál, jön a foga szegénykének!

Golyó
golyó
 
 


Sziasztok!

Csak bejelentkezem, Peti továbbra is jókisfiút játszik, már a védõnéni is megjegyezte, milyen jó gyerekKép gyanús, gyanús biztosan akar valamit, mivel ma még egy puszit is kaptam, sõt a védõnéni elõtt átölelt, és mondott valami "szejetlek"-szerût, amit a védõnéni is (inkább Õ) annak értettKép szóval vagy beteg lesz (Isten ments persze) vagy jó kisfiam lettKép
Na, jó eddig is egy tündér volt, de most, hogy nyiladozik a kis értelme, nagyooon cukiKép

Puszi, ma nincs kedvem Apa-panaszkodni, (pláne, hogy ma kezes bárányt játszott), majd holnap talánKép
Bár megit happy vagyok, úgyhogy lehet, hogy a legközelebbi hullámvölgynél panaszkodom.
Különben is, most Norcsi, veled vagyunk, lábaljatok már ki a nyavalyákból!!!!!!!!
Sasha: Mondta a védõnéni, hogy nagyon aranyos vagy, és tök ari Gabó, és hogy milyen ügyi vagy, hogy szoptatással sincs gondKép Dokinénivel mi volt??


Megyek, mert alváshoz készül a mintagyerekKép (remélem már)

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Kata, Golyó, nagyon köszi!Kép Háááááát tényleg jó lenne már kilábalnunk, annál is inkább hogy két hét múlva egyéves lesz a nagyfiú, és akkor kéne megkapnia az agyhártyagyulladás elleni oltást (ott figyel a hûtõben)! Nem szeretnék késlekedni a beadatásával, ugyanakkor viszont ráoltatni sem szeretném.
Ma voltunk a homeopata dokinéninél, és annyira de annyira pozitív élményem volt vele kapcsolatban!Kép Csak a bogyók árát kérte, a vizit és a vizsgálat díját nem!!! Pedig ott voltunk egy órán keresztül (a régi dokinõ a félórás vizitért szemrebbenés nélkül elkérte a 2000-2500.- Ft-ot, és mellette olyan modora volt mint a pokróc, brrrrrr.), sõt a Bánknak is kaptam szereket (õt nem citáltuk oda, Anyukámnál volt a Julcsival együtt), és úgy néz ki hogy tényleg jókat kapott, mert míg fürdés elõtt még 37,5 volt a hõje, megkapta a bogyóit, és a fürdés után már nem mértem ugyan, de egyáltalán nem volt meleg. Eszegetett is, aztán elaludt mint a bunda! Csak legyen ilyen nyugis az éjszakánk!!! (Na most sírt fel!Kép Elkiabáltam.)
Megyek is!!!

Puszi, és jó éjt mindenkinek!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Megint én!

Apája visszaaltatta, néhány simi, és már aludt is!Kép Ezt nevezem!Kép
Na akkor még befejezem amit akartam.

Golyó.A Schöfiben, ahol én szültem mindhármat, szóval itt sem rajonganak az EDA-ért, akit tudnak lebeszélnek. Velem nehéz dolguk volt, de mert a dokim gyerekkori jóbarátom, és fiatal, és jófej, õ benne volt, hogy oké, ha ragaszkodom hozzá kaphatom. DE!!! Egyeztetnem kellett az anesztessel aki ezt csinálja (nem mindegyik csinálja ugyanis), megbeszéltük hogy mikorra vagyok kiírva, stb. Mondta hogy nov.1-tõl 3-ig szabin lesz, lehetõleg ne akkor szüljek mert nem tud jönni. Na mikor szültem??????? Nov. 1-jén hajnalban! Sejtettem mikor elment a magzatvíz hogy na akkor ebbõl sem lesz semmi, mármint az EDA-ból és jól sejtettem. Azzal nyugtatgattak, hogy úgysem hatott volna. Na azért köszi, ha néhány perc után hat másnál akkor nálam miért ne hatott volna? Egy órát a poklok poklát álltam ki, azért ezt végigcsináltatnám azzal aki ilyen baromságot mond. Azzal meg szintén nem lehetett érvelni, hogy drága, mármint a kórháznak, mivel mikor az anesztessel egyeztettünk, akkor derült ki hogy ha sor kerül az EDA-ra, akkor annak az árát 15.000.- Ft-ot biza nekem kell kifizetni. Tehát már nehogy nekem akartak spórolni!!! Uggggyanmááááár! Na EDA-témában ennyi.
Hát nem tudom hogy ez megismétlõdhet-e, de a tolófájások piszkosul fájnak. Nem biztos hogy kevésbbé mint ha anélkül kell valakinek nyomnia. Nálam inkább mindigis azzal volt a gond, hogy nem tágultam, hanem repedtem. Most pl. 3 ujjnyinál már jöttek a tolófájásaim, erre ügyeletes doki (az enyém nem volt ott mert nem hívták idõben, a kifejezett kérésem ellenére, na nem is kapott tõlem pénzt, mármint az ügyeletes!!!)aszongya, tartsa vissza! Mintha ezt lehetne, ha-ha. Szóval dehogy tartottam, örültem hogy mindjárt vége, és biza egyszerre kicsusszant a Bánk, de a másik kettõvel igy ugyanígy volt, ilyen nem volt hogy elõször a feje, majd a válla, stb. Annánál a 3-4-. nyomásra, a másik kettõnél az elsõre egy cuppanással kint voltak egészben!Kép És ez az a pillanat ami fantasztikus. A varrás már kevésbbé, nekem mindháromszor a repedések miatt volt méhszáj, sõt hüvelyplasztikám is, bár most tényleg alig repedtem, és ez csoda, hisz egyáltalán nem voltam kitágulva mikor szültem, és gátmetszésem sem volt, és mégis csak picit repedtem. Na most jó sokat szövegeltem itt...Igen, nagyon szeretnénk mégegyet!Kép Köszi!

Az utolsó szülésem után pár hónapig rendeltük a kaját, de kicsit drága volt, bár tényleg finom volt, házhoz hozták, és ami külön jó volt, nem kellett lemenni vásárolni, fõzõcskézni. A nagyok is itthon voltak, hogy az Anna ne hurcoljon haza semmit a kicsiknek, így azért tényleg nagy könnyebbség volt. Pláne hogy a kicsivel abban a ramaty idõszakban le sem tudtam volna menni vásárolni. Szóval azért jó dolog ez a rendelõsdi, de mondom, a mienk az nagyon költséges volt.

Kata, örülök hogy ilyen jókisfiú kisfiad lett!!!Kép Azért így már kicsit másabb igaz?

Az elõbb hallottam hogy egy barátom ismerõsének megszületett a babája idõre, 3 kilós, gyönyörû kisfiú, de már halott volt pár napja!KépKépKép Egyszerûen nem tudom hogy lehet ezt feldolgozni ép ésszel. És neki el kell tudni viselnie, hiszen ott van a 3 éves kislánya!KépKépKép Borzasztó....A terhesség alatt nem volt semmilyen baja, egyszerûen nem is tudják rá a magyarázatot....KépKépKép
Kívánom hogy ezt egyikünknek se kelljen átélnie!!!!!!!!!

Jó éjszakát, most már tényleg megyek aludni, puszi,
a kissé most depis Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Ez tényleg szörnyû, Norcsi, amit utoljára írtálKép Ilyet el se tudok képzelni, hogy vár az ember egy babát, és akkor halva születik minden elõjel nélkül....Kép Nem csináltak CTG-t az anyukának aznap, vagy elõtte nap??? Jajj, szegények......Kép
Gyógyuljatok meg, sok-sok gyógypuszi mindenkinek! Az agyhártyagyuszi-oltás mennyibe kerül? És milyen mellékhatása van?
Norcsi! Ti honnan rendeltétek a kaját? Mert fõzök én szívesen, mert szeretek, meg ugye mostanában jógyerekem van, de egy esõs, hidegben a fene megy ki, és akkor jó, ha házhoz hozzákKép
Megyek, nem akarok a jógyereket elhanyagolni, ha már jó!
Jajj, ezt még elmesélem, mert most hogy eszembejut is összepisilom magam a röhögéstõl, akkora fazon volt tegnap este!!!!!!!!!
Jó sokáig dorbézolt, 11 után aludt el. 11 körül már a karomba volt, vállamon a fele, mondtam neki a "ring-ring ring a nádat" a sötét szobában voltunk mindhárman, aztán már eluntam a ring-ringet, és mondogattam, hogy :"alsik a baba, alszik", meg egyszer mondtam, hogy (horkolást uttánozva) hogy :-"hoooo,pityipûûûû" erre a Csabi elkezdett röhögni, és kirohant, fel ne ébressze a félig alvó kócot. Na, én meg a kedzõdõ röhögõgörcsel, gyerekkel a kezemben....én is elkuncugtam magam, erre a félig alvó a kezemben szintén felröhögött. Mondom neki:"aalszik a baba" erre megint röhög. Majdnem megzabáltuk, olyan cuki voltKép

Na tényleg megyek, eddig is ügyi volt, hogy kibírta, hogy gépezekKép

Puszi: KAta
LadányiKata (ladán
 


Kata!

Hát igen, egy baba elvesztése nagyon borzasztó minden szakaszban, tehát még az elején vagy késõbb is, de hogy már a végén... Részleteket nem tudok, de gondolom hogy CTG-n derülhetett ki, és hogy meg kellett szülnie... Ez lehetett a legborzalmasabb... Hogy tudja hogy egy halott gyereket szül, és ez sokkal sokkal nehezebb is, mert a baba sajnos nem segít!KépKépKép

Agyhártyagyulladás elleni oltással igyekezni, mert ha még nincs egyéves (nálatok ez ugye holnap) szóval addig "csak" 2000.- valamennyi, de ha már egy nappal is betölti, és úgy írják fel akkor már több mint 4.000.- Mondjuk lehet hogy mód van visszadátumozásra is, de mi ezt nem kockáztattuk. Nem tudom, a lányoknál nem volt semmilyen mellékhatása szerencsére. Célszerûbb még az agyhártyagyulladásos idõszak tehát nov. elõtt beoltatni ha be lehet, nehogy ráfertõzödjön, mert az oltás beadása után még x napig megkaphatja a betegséget, kamatostul... Szóval a lányoknak két éve adattam be, amikor az a nagyon sok baba-és kisgyerek halál volt emiatt, indult a kalocsai katonaságtól... Egy biztos, én beadatom, az elmúlt telet is végig izgultam hogy ne legyen semmi!!!
Peti!KépKépKép Nagyon aranyos! Nem tudom már a telefonszámot, de majd úgyis dobnak be szórólapot és akkor megmondom. Van menü kétféle, de ha egy nap már nem azt választod akkor a drágábbik ár érvényes azokon a napokon is amikor menüt eszel. Vannak mindenféle klassz a'la carte kaják, tényleg nagy adagok, csak mi általában ezeket ettük, menüt sose, illetve sose egész héten, és így biza drága volt. Elõre kell szólni az elõzõ héten a rendeléssel kapcsolatban ha egész hétre kéred, de azt hiszem, hogy lehet csak egy-két napra rendelni, elõtte pár nappal. Aznap szerintem nem megy, bár ki tudja....

Na megyek, mert még nem is reggeliztünk, hiszen 9-kor keltünk!KépKépKép De jó volt nekünk!Kép

A borús nap ellenére mindenkinek szép napot kívánok!
Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Kajarendelés: 426-9853, 426-3152, 426-3752, www.alagastroyal.hu, Persze van más cég is, én most ennek találtam meg a szórólapját.

Peti édes baba KépKépKép Már alig várom, hogy Geri is növekedjen, mert mostanában annyira kiszámíthatatlan. Egyik pillanatban nagyokat kuncog, a következõben már nyüszög, utána újra nevetgél, azután sír. Ki bírja ezt követni? Nálatok is ez volt a helyzet vagy csak az én gyerkõcöm ilyen "problémás"? Most engem vígasztaljatok, nem bírok a Gerivel! Ma sétáltunk egy nagyot, az egyik padnál lerogytam egy kicsit, hogy kiolvassak egy újságot, de a fiam rögtön hisztizni kezdett, hogy menjünk tovább, állandóan terrorizál engem én meg hagyom.

Iszonyú lehet, ha valakinek meghal a babája, senkinek nem kívánom ezt a szörnyûséget. Az a legrosszabb, ha az orvosok hibáznak és nem veszik észre, hogy esetleg a babának van valami baja. Amikor bent voltam a kórházban volt egy anyuka, akinél nem vették észre, hogy a baba nem növekszik a hasában, mert rátekeredett a köldökzsinór a nyakára, idõre született a baby, de nagyon pici súllyal és több hétig a koraszülött osztályon volt. Hát ez is elég szörnyû! KépKépKép

Norcsi délután még írok a szülésrõl csak most mennem kell, mert Geri felébredt, most is csak fél órát hagyott netezni.

Addig is vigyázzatok magatokra és gyógyuljatok!KépKépKép

Golyó
golyó
 
 


Hali!

Elaludt a babó!Kép Most fent volt vagy 2 órát! Csodálkoztam is! Evett aztán nézelõdött és utána úgy nézett ki, hogy alszik, de nem amitn elmentem hajat mosni felsirt. Még szerencse, hogy Anyukám itthon van, meg a párom isKép Kakilt sok nyögés közepette (adtam neki espumastin cseppet rögtön) és még mindig követelte a cicit. De csak 10 perc cumizás volt és belealudt. Most a kiságyában szuszókázik békésenKép

Norcsi!
Gyógyuljatok meg hamarKép Hát el sem tudom képzelni milyen szörnü lett volna ha pl a Gabi jön hal... brrrrrrrrrrrr még a hideg is kirázott. Kimondani is szörnyü, de még leirni sem megy..Kép
Jó, hogy Neked csak úgy kicuppantak a gyerkõcök. Én nem tudtam hogyan kell nyomni és gyengék voltak a tolófájások. A doki is mondta, hogy ne a fejemet fujjam fel, hanem kakiljak mán!Kép Szóval 3-4 szer futottunk neki a nyomásnak. 4-re nyomtam jól. Persze ezt a 3-4 alkalmat úgy kell érteni, hogy elsõ nekifutásra 5-6 tolófájást vártunk és nem jól csináltam, kis szünet, utána megint jött a doki... stb. Szóval elég gázos volt, már azt hittem a szülõcsatornában marad a babaKépKép De szerencsére nem!

KataKép

Nem is gratuláltam a bûbjos kisfiadhoz! Nem cserélték el véletlenül?Kép

Ajaj, Gabi már mocorog, úgyhogy megyek mielõtt kitör a balhé és nem tudom elküldeni az üzit sem!Kép

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Csak 1 percre jöttem egy kicsit dicsekedni. Gergõ a szõnyegen gyakorolja a hátról-hasra majd a hasról-hátra fordulást. Itt gurul a szobában össze-vissza, olyan aranyos. Most megyek és nézem ahogyan ügyeskedik.

Késõbb jövök! Golyó
golyó
 
 


Golyó! Én is gratulálok a kisfiadnak! Nagyon ügyeske!KépTerrorizálás elsõ gyereknél még természetes, mi is beleestünk ebbe a csapdába, sõõõõõõt.... És ez késõbb sem volt másképp!Kép

Sasha. Naggggyon ügyes a kis Gabi! Akkor neked is jó dolgod van ha ennyien segítenek. Akartam is kérdezni hogy végülis hogy alakult a segítés, ki segít?! De már akkor tudom!!!
És végülis az ügyeletes dokinál szültél? És milyen volt?
Továbbra is pihenj sokat, jó az a tejcsinek!

Puszi, sziasztok: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Norcsi! Úgy látom, múli a depi? Gyerkõcök gyógyulnak? Gyógypuszi nekik, továbbra is!
Golyó! Nagyo jó hogy a szõnyegen hagyod garázdálkodni, nekünk eleinte sokat volt sajnos az autósülésben, késõbb meg egy elég puha és magas jászószivacson. Nagyon ügyes!!!
Sasha! Ugye, de jó babód van? Képzeld, vagy két hete (vagyis amióta mondtad) túrós-pogit sütök minimum 2x hetente. Most ez váltotta ki az aludtejes-prósza õrületemetKép
Lányok!! SOS! Tatárjárás lesz a hétvégén, segítség, kaja ügyben! Édes süti (sok-sok torta) lesz, szendvicset hoz anyósom hidegtálastól (hála nekiKép ), de hát illenék nekeem is csinálni valamit. Valami többféle sós sütire gondoltam, vagy valami klassz "remegõs" pogira. (Túrós pogi az biztos, hogy leszKép csak valamire még, amit én csinálhatok, mert Apu tuti, hogy húzni fogja száját, hogy batyusbál lesz (mindenki hozza a kajátKép De hát mégse csinálhatok pörköltet húslevessel, meg galuskával 9 embernek..le se tudunk még a nappaliban se ülni, hát még a konyhában (peddig nagy konyhánk van)Kép
Szóval klasz recepteket lééééécciiii a pogi nagyon jó (a túrós) de se a párom, se az apósom nm szereti a pogácsátKép

Puszi, mert felébredt a jógyerekKép

De jó, 11 elõtt megint nem lesz alvás...de szép karikás leszek a fényképésznélKép

Legalább élethû leszKép)))

Puuusz: Kata
LadányiKata (ladán
 


Ja, még valami.
Egy órája kb, jó fejreesett az elõszobában a kövönKép egy szép nagy kék dudor lett a homlokán. Mikor máskor, mint amikor fényképészhez megyünkKép legalább látszik, milyen rosszcsontKép

Puszi: Kata

Receptek??Kép
LadányiKata (ladán
 


Kata!Kép Ez mán csak így van, mármint a fejreesés, meg a púp, meg a kék foltok, stb...

Hát én sós-süti recepttel nem tudok szolgálni azt nem szeretjük valahogy. Én minden ilyen nagyobb családi összejövetelen, pedig nekünk kis konyhánk van ám, meg 3 gyerek, meg még min. 1-2 gyerek, plusz a vendégek 10 fõ körül, szóval nekem ilyenkorra bevált a sült csirkecomb illetve mell, a rablóhús, meg hideg saláták 3 féle általában, torta kétféle, esetleg más apró süti meg rágcsák. Volt hogy volt tiramisu is, meg pogi (azt Anyukám sütötte), nálunk ez szokott lenni.De lehet hogy most majd Bánknál beújítok valamit, még nem tudom. Nézd meg a mindmegette.hu-t, vagy más hasonló oldalt, én is onnan szoktam recepteket koppintani. Mindenképpen sós süti kell???

Jóccakát, és aludjon mindenki nagyon jól!

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Megint én. Kihagytam, hogy volt hogy csináltam sajt-tekercset, vagy gesztenyepürét is, vagy padlizsán-krémet, volt hogy mártogatósat csináltam, nyers paprika, paradicsom, uborka, stb. és különféle mártások hozzá, amibe ki-ki maga mártogatta a cuccot. Most hirtelenjében ezek jutottak eszembe..

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Hûû....ez a mártogatós nnaaagyon jól hangzikKép kösziKép milyen mártások pl?


Szerintetek nyithatnék egy topicot finom recepteknek, vagy hasonlót? Lenne rá igény, vagy inkább ne?

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Hali!

Tegnap elkiabáltam magamKépKép 11-ig müsor volt, Gabi csak a cicin volt hajlandó úgy-ahogy megnyugodni. akkor bealudt de 30-40 perc és már bömbizett is. Aztán fürdés után rögtön a lepedõbe beleengedett egy nagy adag fisi-fosit pisivel és 11-3:30-ig kuss voltKép Pedig már a hõmérõhöz akartam nyúlni az egyik nagyi segitségével, mert annyira szenvedett, nyomott, görcsölt, de megoldottaKépKépKép

KataKép
Örülök, hogy izlik a pogiKép

Na megyek reggelizni, mert Gabi már túl van a kajáláson, de anyucija pocija lassan úgy korog, hogy felébred tõleKép
sasja

Kép
sasha
 
 


Szia Kata!

Van már ilyen topic, mit fõzzek asszem ez a címe. Ott is ajánlottak nekem is önteteket, rá kell keresni. Az az igazság, hogy ez pár éve volt, akkor a Meglepetésbõl ollóztam ki a receptet, de már nincs meg. A lényege, hogy én tejföllel csináltam, és azt ízesítgettem, pl. fokhagyma, só, stb. De szerintem erre is rá lehetne keresni a net-en. Van az lx.hu-n is egy konyha-lista, én tagja vagyok, bár inkább csak gyûjtöm a recepteket mint ajánlok. Szerintem ott is érdemes lenne körülnézned!

Nagyon szép idõ van így bentrõl, mi majd megyünk le!

Boldog szülinapot a kis Petinek!!! Kép

Pussszancs, mindenkinek szép napot!

Norcsi

u.i.: Sasha, na mi újság van azóta veletek? Minden oké?
norcsi
Lenti
 
 


Húha!Kép

Peti!
Sok boldog születésnapotKépKépKépKépKépKépKép

Lányok!
Kicsit aggódom, hogy Gabi nem eszik eleget, de ez azt hiszem normális! Tegnap meglógtam egy órára a Tesco-ba, amig Anyukám a Gabival elvolt és egy mérleg 20ezer forint...Kép Mivel nekem csak néhány alkalomra kéne, hogy megnyugodjak szeretném megkérdezni, hogy nincs e valakinek a tarsajában 1 hétre kölcsibe, vagy csak pár napra? Olyan jó lenneKép

Norcsi!
Köszi minden rendben vanKép Most már!Kép

Puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Sasha: mérlegünk sajnos nincs, de én úgy oldottam meg, hogy béreltem az SZTK-ban a védõnõknél 3 hónapra
Tegnap eljutottam oda, hogy megnézzem a képeket Gabikáról, gyönyörû baba KépKépKép és olyan jó, hogy ilyen sok kép készült róla a születéskor (nekünk csak 1 képünk van sajnos)

Kata: Boldog szülinapot Petinek és jó sütés-fõzést! KépKépKép

Norcsi: Hogy vagytok? Gyógyulgattok már? KépKép

Mi ma megyünk a doki nénihez, mert Gerinek görcsöl a pocikája. Éjféltõl 2-ig folyamatosan sírt szegény mi meg apával felváltva tornáztattuk ki belõle a szeleket. KépKépKép Kicsit megnyugodott azután fél 5-tõl folytattuk a dolgot. Adtam neki Babynos cseppet és most reggel Mecsek baby teát. 2 napja nincs rendben a gyomra. Van most valami járvány?

Agyhártyagyulladással kapcsolatban: ez csak egy védõoltás vagy több oltásból áll össze? Hány hónapos kortól lehet kérni? Ugyanúgy megviseli a babákat mint a többi? (láz, duzzanat, nyûgösség stb.)

Sziasztok! Golyó
golyó
 
 


Sziasztok!

Köszönjük szépen a jókivánságokat!!!

Csabi anyukája munkahelyérõl írok, úgyhogy majd este bõvebben a fényképészrõlKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Kata, várjuk az élménybeszámolót!

Sasha, nem baj, a lényeg hogy sikeresen megoldotta!KépMérleget mi is bérelni szoktunk, de mi kölcsönzõben, Baross utca. De lehet a Berzsenyi rendelõben, meg az SZTK-ban is. Ha ez neked megnyugtató akkor szerintem érdemes beuházni, nem sok tényleg, 3 hónapra 1.500.- körül van. Ja, ez hagyományos mérleg, a digitálisat nem tudom. De nekünk a hagyományos is bevált, és az orvosnál is csak a Bánknál volt már digitális mérleg, elõtte õk is ezzel a hálós mérleggel méricskélték.
Mibõl gondolod hogy nem eszik eleget? Ha ilyen aggodalmaid vannak, érdemes lenne felvenned a kapcsolatot a LLL-ból valakivel, vagy a szoptatós topicba benézned. Ha van 5-6 kakis vagy pisis pelusa akkor biztos hogy nem kell aggódni. És elég hetente egyszer mérni, ha akkor gyarapodást mutat, akkor minden rendben.

Golyó.Köszi, talán már a gyógyulás útjára léptünk!Kopp-kopp.
A hasfájással mi is nagyon szenvedtünk. Hasmenése is van? Mert az jelentené hogy valamitõl megbetegedett. Nem ettél olyat ami puffasztaná, vagy ezt okozhatná nála? Az Espumisan cseppeket próbáltátok? Nekünk az jobban bevált, de a ChamomillaC30-as homeopátiás bogyó erre is nagyon jó, meg a fogzásra, meg a fül-bajra, szóval nagyon klassz szer!
Ha egy éves kor elõtt adatod be az agyhártyagyulladás elleni oltást, akkor azt hiszem 3-4-szer kell ismételni, ha egy éves kor után, akkor csak egy oltásból áll, és hosszú védettséget ad. Van egy másfajta oltóanyag is, olcsóbb, és inkább nagyobb, 3 éven felüli gyerekeknek jó, Anna pl. azt kapta két éve, az 3 évre ad védettséget, vagyis neki jövõre ismételnie kell. De ez a drágább fajta, amit a kicsik is kaphatnak ez a fentiek szerint adandó. Persze, járhat mindenféle mellékhatással, sõt ha mondjuk már lappang benne és ráoltanak, akkor magát a betegséget is elõhívhatja, ez ugyanolyan mint a kullancs elleni oltásnál. De ez nagyon ritka szerencsére, nálunk semmilyen problémát sem okozott egyik fajta sem eddig, remélem most sem fog!

Most alszik mind a három, halihó!!!Kép

Pussssszancs, és tessék írogatni!

Norcsi

u.i.: Összefutottam ma Ildiékkel, Kriszti betegsége már nem is látszik, úgyhogy lassan de biztosan õk is gyógyulgatnak!
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Voltatok már úgy, hogy eljöttetek a doki nénitõl/bácsitól és úgy éreztétek nem nyugodtatok meg? Hát így vagyok én most. KépKép Semmit nem kérdezett kaki vagy evés ügyében, csak meghallgatta a Gergõt és megnézte az ínyét. Két telefonhívás között megnyomkodta a hasát és csak annyit mondott érzi, hogy egy órája evett a gyerek. Annyit mondott hétfõig minden nap adjak a Gerinek Babynos cseppeket és kész. Ja és felírt egy vitamint (Multi Tabs), hogy azt kezdjük el szedni. Igaz, amíg a doki néninél voltunk a Geri nagyon édesen viselkedett, oldalára fordult és az asztalon lévõ összes neki tetszõ tárgyat le akarta verni. Kép

Norcsi: Köszi a tanácsot, te többet segítesz mint a doki. KépKép A chamomillaC30 bogyót hol tudom beszerezni? Gyógyszertárban vagy gógynövényboltban?
Felelõtlennek tûnnék ha én azt mondom, hogy megvárnám amíg 1 évesek leszünk és csak akkor kérek agyhártyagyulladás elleni oltást? Úgy örültem, hogy most csak 15 hónaposan jön a következõ kötelezõ szuri, hogy nem szeretném a Gerit kínozni, olyan rosszul viseli ezt a cécót.

Sasha: mi is csak egy héten egyszer mértünk, mert csak felesleges aggodalmaknak teszed ki magad, ha minden kaja után vagy minden nap mérsz. Várjuk a beszámolót! KépKépKép

Kata mi volt a fényképésznél?

Sziasztok! Golyó
golyó
 
 


Sziasztok!

Amíg ne mrángat a kölök, tudok írni!

Norcsi! Nagyon örülök, hogy gyógyulgattokKép

Sasha! Neeee én is így voltam! Ne idegesítsd magad, elég hetente egyszer lemérni, ha többszöri alkalommal nem gyarapodik eleget, akkor is ráérsz gondolkodni. Norcsinak igaza van a pelusok számát illetõenKép Egyél, pihenj, igyál eleget, akkor minden rendben lesz. Csak nem anyós mondta, hogy biztos kevés a tejed? Ismerõs lenneKép
Úgyis mentek jövõ héten mérickélni, addig nyuuugi!! Amúgy a doktornéni nagyon könnyen ír tápszert, ne hagyd magad! Peti 30-40 dkg-okat gyarapodott a tejcitõl, mégis felírtaKép ja, a mérleg egy rémálom, a következõ gyereknél tuti nem leszKép

Mert: amikor éhes, üvölt, rugkapál, 10 dkg-ot is csalhat a mérlegKép utánna elalszik, hagyhatnád ott, ahol elaludt, de rárakni az alvó gyereket a mérlegre, ami hideg is, csattog isKép semmi értelme.....és ha azt méred, hogy 60-at evett? akkor is elaludt, úgysem ébreszted fel...csak ideges leszel a következõ szopiig, meg a szopi alatt, hogy vajon most mennyit eszik???? Ez a legrosszabba tejcinek...
Szóval, biztosan elég a tejci, szoptass csak nyugodtan, akár többször isKép Elõbb-utóbb beáll a kereslet-kínálatKép
Golyó: A camomilla 30-at a plusz melletti gyógyszertárban, de az Eötvös utcaiban a sparral szemben is lehet kapni. Annyi, hogy camomilla 30-as homeopátiás bogyó. Így kell kérniKép
Norcsi: Nem is tudtam, hogy mi mindenre jó..én csak fogzásra vettem. 1 db-ot kell adni???

na, röviden megpróbálom gyorsan leírni.
A fényképésznél rögtön berohant a mûterembe, lepakolt mindent, kapott egy naaagy méhecskét, arra ráfeküdt, felpucsította a seggétKép Nagyon tetszett a fényképész néniknek.
Aztán voltunk a Westendben, ott berohangált az üzletekbe, összenyalta a tükröket (puszilgatta saját magát) ott nem örültek ennyire nekiKép
aztán anyósnál voltunk a HM-ben, végigvittük a fél házonKép megebédeltünk, érdekes módon köpködés nélkül ette a vargabélestKép
Aztán a tescóban a tortáért, meg a túrós pogi alapanyagokértKép

Itthon 17,06-kor megtartottuk a szülinapot, hát pillanatok alatt semmi nem lett a tortábólKép na nem megettük, széttrancsírozta.....amúgy elég sok volt tényleg a krém..de a túrókrém finom volt. csak a tetején sok volt a vajas-tejszínhabos valamiKép
No megyek, mert elég nyafi, remélem nem azért, mert az Apja egy másfél órája véletlenül fellökteKép és hátra esett természetesen megint a kövönKép

Puuszi: Kata


Jajj, rángatnak
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Na most csak beugrottam.

Látom Kata túléltétek a napot, helyes, már csak a hétvége van hátra!
Golyó, igen a Plus melletti gyógyszertár nagyon fejlõdik, korábban még úgy néztek rám mint egy hülyére mikor homeopátiás szereket kerestem 3,5 éve, aztán hogy odaköltözött a hátuk mögé egy homeopata orvos, már párféle szert tartottak, amit meg nem azt készséggel beszerezték nekem, és most már a múlt héten is meg ma is egybõl volt az a szer amit kerestem és olyan potenciálban ami kellett!Kép
A Chamomilla általában szokott lenni, a lényeg hogy C30-as potenciál kell.
A golyókból annyi kell ahány éves a gyerkõc, max. 5 golyó, DE jólfejlett gyerek már félévesen kaphat kettõt, illetve egy évesen 3-at mint az én fiam!Kép Egyébként sem lehet túladagolni, de csökkentheti a hatását. Érdemes beszerezni legalább azt a 200.- Ft-os füzetecskét amit a gyógyszertár árul a homeopátiáról, hogy legalább a legalapvetõbb tudnivalókkal tisztában légy. A másik hogy a Hogyan gyógyítsuk gyermekünket homeopátiával c. könyvet is amit a Könyvklub ad ki, de általában hiánycikk, szóval ez is nagyon sokat segít a mi háztartásunkban. Na nem gyõzködök tovább, mindenki maga tapasztalja meg hogy milyen klassz dolog is ez!
Golyó, ugye jól emlékszem hogy az SZTK-ba jártok ti is dokihoz? Ha ennyire felületes, akkor ajánlanám a váltást, én nagyon sokat vártam vele, bár mi a Berzsenyibe jártunk, nem mondom név szerint kihez, a többség úgyis tudjaKép, és bizony már az elsõ nagy bakijánál kellett volna váltanom, ehelyett még a Bánknál is hozzá jártunk (persze ha betegek voltak akkor nem, hanem a homeopata dokihoz), és bizony jól elszúrta a kéthónapos oltását. Akkor váltottunk dokit, és azóta nagyon elégedett vagyok, és verem a fejem a falba hogy miért nem tettem ezt meg elõbb!

Most megyek, még a vacsi elõtt állunk, jó éjszakát mindenkinek!

Sasha igaza van Katának, figyelj, mert a dokid már az elsõ pillanatban hajlamos a tápszert felírni. Ha gond van, inkább az LLL-t hívd mintsem a tápszerre állítsd be a Gabit!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Csak picit mert naaagyon álmos vagyokKép
Norcsi! Akkor Peti is kaphat 2-3-szemet? Hisztire is jó? Mert egy pindurt elkiabáltam a jókisfiúságot, ma naaagy hisztiket vágott leKép
Mi volt a nem mondom meg kinek a nagy bakija??

Sasha! A LLL-s W. Ungvár Renáta is, a kismama újság szerkesztõje. ekem Õ próbált segíteni telefonon. De a kismama hátuljában benne van.....várj, megkeresem, holnap péntek, még felhívhatod!
437-3710 a kismama szerkesztõsége, kérd a W, Ungvár Renátát,szívesen segítenekKép
Te, Sasha! a pogácsatésztát elõzõ nap is elkészíthetem? És hûtõbe tehetem?

no megyek kajcsizni, romeltakarítani...

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Jajj! Norcsi! Hát perszeKép

Hiába olvastam én ki tövirõl hegyire a szopis topikot és olvastam az LLL honlapjátKép Mégis elfelejtettem azt a jótanácsot, a sok pisis-kakis pelusrólKép Van bõven pisi is és kaki is, bár a kakiért meg kell küzdenie rendesen szegénynek.

Ne értsétek félre nem aggodalmaskodom csak ollllllllyan de olyan kiváncsi vagyok hogy mennyit ehet! Egyébként anyós szerint elég a tejem hiszen szemmel láthatóan (õ látja én nem) hizott és nyúlt a pici! Meg hát tudom hogy van tej! Szopizás (pl most is) után megnyomtam a cicim és még spriccel ki belõle a tej, de simán ellövök vele vagy 20 cm-reKép Szóval azzal nincsen baj, csak a kiváncsiságom határtalanKép

Ma egyébként fürcsi után kipróbáltam valamilyen pelenkát amit a Csabi haverja hozott 28/db-ját és Gabi egybõl belepisilt és persze hogy nyakig pisis lettKép Átöltöz, közben ordit azután szopi. Azután büfi és jó nagy adag kaki a nagynéni kezébeKépKépKép DE én meg valahogy nem jól raktam rá a pelenkát és a kaka melléfojt!Kép Fasza! Ma este már a 3. ruhájában van, persze eddig egész nap 1-ben volt a tegnapi fürcsi ótaKép Most bepótoltaKép

Kata!
Te én nem tudok a mellszivóval 10g-nál több tejet kifejniKép Neked hogy sikerült? A teli mellembõl nem birom kifejni. Amig még könnyen jön addig spriccel is bele ahogy szivja, de amint kicsit nem tuodm micsoda már alig sziv. Pedig a max fokozaton csinálom már, de semmi hatásaKép Az lelektromos Medela ben a kórházban már akkor kb 15-20 g-ot szivott ki a már kiszopizott cicikbõl (merthogy mindkettõbõl fejtem ki azt a sok mennyiséget) a 2-3. napon! Szóval én nem igazán értem.Kép
Hát nem tudom hogy megcsinálhatod e! Szerintem a hütõben nem lesz semmi baja és miel semmi élesztõ meg egyéb nincs benne ami miatt össze tudna esni úgyhogy csak bátran csináld meg elõre a tésztátKép

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Háát elég sz*r éjszakánk voltKép Vagy a fogaknak (bár dokinéni azt mondta nem jön) vagy a TESCO-s tortának köszönhetõenKép én is ettem egy kicsit belõle, de fõleg a Peti és én is elég szarul voltam esteKép naaagyon sírt 11 körül, nem tudtuk semmivel megnyugtatni, kapott panadolt, hát, az se nagyon használ, aztán elveimmel ellentétben közénk vettem, átölelt, õ jól aludt vagy 2-3-ig, csak állandóan jött-ment álmában, én meg már nem tudtam hogy feküdni, úgyhogy visszavittük az ágyába, és aludt is reggelig. Most is vidám, semmi baja. Biztosan az a dög torta. Ráadásul nagyrészt nem is a túrókrémbõl evett, hanem a tetején a vajas-"tejszínes" valamibõl. Na, majd jövõre! akkor már nem lesz ilyen kis érzékenyKép

Na megyek, mert elvitte a mobilomat, és szerintem felhívott valakitKép

Sasha! Hát, a mellszívó a maximumon nekem valahogy nem szívottKép azt hiszem, eggyel vagy kettõvel alatta volt ideális. De a SOTE II klinikán lehet kölcsönözni elektromos mellszívót. Szólj, ha érdekel, és megpróbálom elintézni, hogy kaphassálKépMi is próbáltuk az ócsó pelusokat, nálunk is 4-5 ruha/nap fogyott. A legeslegjobban a DM-s babylova newbron (nem tudom, hogy kell írni angolul az újszülöttet) pelus nagyon bevált. jó puha is, meg vastag az oldalfalaKép

Megyek, mert ismételten rángatnakKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Helló!

Kata!
Sajnálom, hogy ilyen szar éjjeletek volt nektek isKép Én sem aludtam 1-6-ig, mert Gabinak fájt a pocija. Aztán adtam neki azt az Espumisant és fél óra múlva már béke volt és nyugalom reggel 9:30-ig. Annyit aludtam...
Hmm nekem a mellszivó azon a fokozaton sem szivott semmit, bár Gabi nagyon erõsen cumizza, lehet nagyobb inger kell neki. Az elektromos mellszivó kölcsönzést köszi, de ma vettünk elektromos MedelátKép Ki is próbáltam és a két üres cicibõl kifejt még pluszba 10 grammotKép Nagyon örültem neki, mert igy tudom hogy jól van lakva. És jött rendesen belõle a tej, csak úgy spriccelt kifele amig volt.
A torta vajas-tejszines krémje még az én gyomromat is megfekszi ha sokat eszek belõle, pláne, ha többnyire csak azt!Kép Lehet jövõre nem ilyen torta kéne?KépKépKép Valami kis pudingos, az biztosan nem bántaná, bár én annyira nem értek hozzá!
A pelenkát meg sajna el kell használni, mert nem lehet visszavinniKép van belõle 150 db!

Na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Sasha, na látod hogy jó az az Espumisan? Ízre sem rossz, így beadni sem nehéz neki! Nagyon ügyes a Gabi hogy így szopizik. Csak így tovább!

Kata! Éjszaka miatt Kép. Hát az ilyen éjszakák nekem is ismerõsek! Lehet hogy tényleg megfeküdte a krém a gyomrát. Na ezért csinálom én azt amit már korábban is mondtam, hogy a nagy torta az csak a vendégseregé lesz, és én mindig csinálok egy kisebbet, fõzött krémmel, és az lesz a Bánké. Azt mancsolhatja, eheti, stb., és általában annak van a legnagyobb sikere, mert a maradékot azért csak mi esszük meg. A nagyoknak már jó kis diótortát szoktam csinálni, de az elsõ szülinaposoknak még csak fõzött krémeset.

Naggggyon randa idõ volt ma, ablakot pucoltam, meg függönyt mostam/mosok, és egy-egy ablaknyitással majd kirepültem, olyan szél volt. Ki sem mozdultunk ma!Kép Állítólag holnap is ilyesmi idõ lesz, és csak vasárnap lesz jobb.

Na megyek, jó éccakát mindenkinek, puszi:

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok, lányok!

Most hallottam, hogy nov. 15-ig a pesterzsébeti áruházban minden gyerekcucc (ruhák, játékok) féláron kapható! Én a jövõ héten szándékozom megnézni, de az ismerõsöm, aki volt ott, nagyon lelkendezett! Hozzátok talán elég közel van, hátha érdekel benneteket!

Norcsi! Kép

Sziasztok!

Márti
márti
 
 


Márti nagyon köszi!Kép

Mi újság van veletek egyébként? Már nagyon régen nem hallottam rólatok! Elkezdtél dolgozgatni?

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Kezd kihalni a topik, péntek óta nem írt senki!
(mondom én ,aki már egy hete nem írt)
Norcsi! Köszönöm az emilke címedet. Bocsi, hogy nem írtam, de az ovis problémák egy része magától megoldódott. Most az a fõ gondom, hogy nagyon agrasszív lett a Bence. Nem verekszik, hanem állandóan kiabál, felesel. Ha kérdezel valamit vagy válaszol, vagy nem, többnyire abban sincs köszönet ha válaszol. Az oviról nem mesél, de nem is hisztizik, hogy nem akar menni. Sõtt, reggelente õ sürget, hogy mennyünk már. Ha hazajövünk az oviból nem akar sem játszani, sem sétálni, csak a minimaxot nézi.Ez a flúgos állapot az esti fürdetésig tart, utánna másnap reggelig normális. A kádban újra olyan aranyos, mint régen, beszélget, mesél (még az oviról is). A kedvenc ovónéni azt mondta, hogy vele nagyon rendes, szófogadó, segítõkész, de a másik ovónénivel (K.néni) a múlt héten elég durva volt. Szóval fogalmam sincs, hogy mit csináljak.

Kata! Utólag is nagyon boldog szülinapot kívánok a Petinek!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Hogyan sikerûlt a nagy szülinapi buli? Mi volt a menü? Mivel nem jelentkeztél idáig, gondolom a romokat takarítod.
A Gergõ szülinapját mi két hét mulva tartjuk.

Golyó! Nagyon ügyes a Geri!
Nekünk két dokinénik van. Az egyik a körzeti, a másik a Madarász utcai kórház intenzív osztályának a vezetõje. (a körzeti dokinéni nem tud a másikról) Azért van így, mert én sem mindíg voltam biztos a körzeti dokinéni véleményében. Ha gond van a gyerekekkel, mindkét dokitól begyûjtöm az infókat ( azért többnyire egyezõ). A körzeti dokinéni házhoz jön, ha gond van, a másikhoz viszont bármikor bemehetünk. Szóval több szem, többet lát.

Még mindíg elég depi vagyok, írni nem mindíg van kedvem, de mindíg elolvaslak Benneteket.

Puszi
TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Gergõ egy kicsit felvidított!
Végre belekakílt a wc-be!!!
Nagyon megdicsérgettem, remélem ezentúl mindíg sikerûlni fog.
Csak ennyit akartam írni.

puszi
TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Most én vagyok depi. Peti 2x hányt vasárnap, köhögött is nagyon éjjel, a lándzsás utifûtõl elmúlt. Ma csak egyszer-egyszer köhögött, láza nincs, picit még mindig folyik az orraKép

Tele van a .......-m. Csaba meg tök érdektelen, nyugodtan alszik éjjel amikor a gyeek köhög, és engem b*szogat, hogy mit parázok, mért nem alszom...
de amikor kérem, maradjon itthon, mert én már nem bírom ezt az állandó aggódást, hogy mikor hány már megint, mikor köhög, akkor hát õ nem tud......mert olyan marha fontos ember a cégnél, akit nem lehet nélkülözni (fénymásolószerelõ, rajta kívül még vagy 10-en vannak szerelõkKép bezzeg ha a suliba kell menni, és már nincs pofája elkérezkedni, kivesz szabit. Amikor elõször piciként volt beteg a Peti, magas lázzal, hányással, ott könyörögtem éjjel, hogy maradjon itthon, hát nem maradt......Kép

Megyek, mert nyûgös vagyok....

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Ennyi depis hangvételû levél után akkor nem akarom fokozni a hangulatot, DE. Nálunk is marha jól telt az éjszaka, Bánk nem hagyott aludni 4-1/2 5-ig, állandóan felébredt, sírt, csak a cicivel a szájában nyugodott meg, de ha kivettem belõle már rögtön megint felébredt. Aztán fél 9-ig aludt (én 8-ig) képzelhetitek milyen jól vagyunk. Mindjárt indulunk az Annával meg a Bánkkal a fülészhez, kontrollra, bár nem tudom hogy Bánknál nincs-e megint gubanc. Kijött az 5-6. foga lent, viszont a 7-8. is már majdnem megrepedt, gondolom ez is oka annak hogy rendszeresen hõemelkedése van. Meg persze taknyos is.

TÁgi. Gergõnek gratula a wc-zéshez, nagyon ügyes. Akkor jó ha rendezõdik az ovis dolog, mi nem voltunk már másfél hete, majd talán csütörtökön mehetnek.

Kata. Hát sajnos ez az õsz meg a tél ilyen idõszak, nálunk folyamatosan legalábbis. Kitartás neked is, lesz ez még jobb, hidd el. Hányásért nem irigyellek, szerencsére az enyémek tényleg akkor hánynak csak ha nagy gubanc van.

Most megyek, készülnünk kell!

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk, csak családi hétvége volt, elutaztunk anyuékhoz (4 óra vonatozás). Manóka jól bírta, kicsit nyügizett de mindig talált valakit a vonaton akinek integethetett.Kép

Sasha! Sajnálom, hogy kis hasfájós lett Gabó, de majd elmúlik.Kép Nekem is ezt mondták, azt hittem sose fog elmúlni.Kép

Kata! Ne depizzé mán!Kép Én is túlvagyok rajta egy kicsit. Pároddal meg próbáld megbeszélni, hogy mi a helyzet. Ha nem érti meg, akkor meg foglalkozzál egyedül Petivel, majd rájön szerintem, hogy neki is van szerepe a dologban. Hidd el a férfiak mivel keveset vannak itthon nehezebben alkalmazkodnak az új dologhoz. Tudom, hogy már 1 éves Peti de lehet, hogy õk majd nagyobb szerepet vállalnak ha a gyerekek nagyobbak lesznek. Kitartás! Szerintem tegyél úgy mintha nem zavarna a dolog és néha mesélj neki, hogy most ez bánt az bánt. Ne tartsd magadban mert az nem lesz jó neked.

Norcsi! Remélem jobban van Bánk baba.

Pussz mindenkinek

Tikk
tikk
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: