Új privát üzeneted érkezett!

Jaj,azt mindig elfelejtem irni, hogy Barnabásnak köldöksérve van. :cry: Pedig olyan szépen és hamar begyógyult a kórház után. A doki szerint figyelni kell, és ha nem nő, akkor elég nagy eséllyel öngyógyuló a dolog, ha nő vagy nem megy vissza kb 2-3 éves korig, akkor sajna műteni kell. A sok sírás meg persze nem tesz neki jót, ezért aggódok, mert néha tényleg vigasztalhatatlan

Kép
bernini
 
 


Berni, mitől van a köldöksérv, lehet tudni? Mi ma voltunk hallásvizsgálaton, minden rendben, jó a hallása, szerencsére. Megjött a Taj-kártyája is Dorkának, még hétfőn, úgyhogy én is elkezdtem intézni a pénzes dolgokat. De annyira macerás az egész. Pl. azt sem tudom, hogy az anyasági támogatás, amit a MÁK-ban kell intézni, ugyanaz-e, mint a Terhességi gyermekágyi segély, amit meg a Tb-nél kell igényelni. Ennyi papír, meg utánajárás...ÁÁÁÁÁÁÁ

Judit!

Jó nagy pocakja van Noéminek, nagyon aranyos. :D
Na, én is mutatok pocakos képet :)
Kép

Kép

Kép
roberta80
 
 


Nem tudom mitől van :? Lehetséges a sok feszítéstől meg erőlködéstől... és hozzájön hogy gyengébb a hasfala, vagy passz.

Kép
bernini
 
 

 
 

Most látom hogy ugyanilyen az új kádunk, mint a Dorkáé

Kép
bernini
 
 


Roberta!
Az anyasági támogatás egyszeri kifizetés (kb. 55-60 e. tf).
A TGYÁS-t pedig a baba kb. fél éves koráig kapod (ha szülés előtt nem vettél igénybe egy napot sem). Utána kapod majd a GYED-et a baba 2 éves koráig, aztán a GYES-t 3 éves koráig. Az összegek a TGYÁS-nál és a GYED-nél még egész jók, de a GYED az nagyon kevés.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Roberta!
Bővebben is utána tudsz nézni a "szülészetek, kórházak" topikon belül a "gyed kiszámítása" című topikban.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok,
tornával kapcsolatban arra gondoltam, hogy először leérettségiztetem a diákjaimat :), aztán majd talán lesz rá időm. Nézegettem a gondozóban a kismama-jógát is, vagy legalábbis valami hasonló volt a neve, szóval az is nagyon tetszene, de persze kedd DÉLELŐTT van (mikor máskor), szóval esélyem sincs, hogy nyárnál előbb eljussak oda... :(
Vesekővel kapcsolatban nincs tapasztalatotok? Nem kívánom senkinek, csak hátha... Nekem sajna van egypár, most is mozgolódik valamelyik és nagyon nem esik jól... :shock:
Szép estét!

Ildi

Kép
fikusz
 
 


Ó, elfelejtettem... Tercsimamának akartam írni, hogy mi a Munkácsy giminél lakunk, szóval mi se vagyunk nagyon messze a kórháztól :)

Ildi

Kép
fikusz
 
 


Móni, köszi, sokat segítettél, már képben vagyok. A munkahelyem meg intézi is a papírokat a TGYÁS-hoz. Berni, kell is a nagy kád, ekkora babunak :D Nem tudom, hogy mi van ma, de egész délután csak sír és sír a pici Dorka. MAjd megszakad a szívem. :cry: na, megyek, mert apája nem tudom meddig bírja még :D

Kép
roberta80
 
 


Nekem is a munkahely intézi a tgyást, nekem a cs.pótlékot és anyaságit kellett a máknál. Kell igazolás a bankszámlaszámodról, ezt én nem tudtam, külön vissza kellett mennem :( vagy jó egy bankszámlakivonatos levél fejléce is.
Barnabás most elég ok, lekopogom, nekünk az éjszaka volt gyengébb mint az utolsó kettő (mindkétszer 3kor kelt először!!! enni), én a késői alvásra fogom, fürdéshez ugy kellett ébreszteni fél8kor (3,5órát aludt), ma tuti nem hagyom aludni 6nál tovább, hogy legyen ideje elfáradni estére és éjszaka jól aldujon (ergo én is jól aludjak :wink: )

Kép
bernini
 
 


Kép Meg kell zabálni :-)

Kép
bernini
 
 


Kép és ez vagyok én vele

Kép
bernini
 
 


Berni!
Az ébresztgetéssel csak óvatosan és nagyon lassacskán!
Mi egyszer úgy jártunk, hogy hirtelen lett felkeltve a Máté (az elején ő is volt, hogy fél nyolcig aludt), aztán nagyon dilis volt utána. Akkor azt mondtam, többet nem keltem fel. Aztán egyszer utána úgy jártunk, hogy este fél 11-ig aludt, na persze utána 1 óra is volt, hogy elaludt. Úgyhogy mégiscsak maradt az ébresztgetés, de csak lassacskán és gyengéden, hogy legyen ideje maga , lassan felébredni, de mégis ébredjen!
Persze csak jószándékból írom, hisz az okos ember a másik hibájából tanul :wink: !
Nagyon helyes Barnabás! Milyen szép kék és nagy szeme van. Na meg jó kis pofis!

Na persze Dorka szemei sem semmik, és azok a hurkák a combocskáján :D !

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Nem kellett ébresztgetni, mert el sem aludt 13ó után, aztán meg estére nagyon fáradt lett. De éjszaka jól aludt :D
Persze amúgy óvatosan keltem fel.

Kép
bernini
 
 


Hát túl vagyok a nyuszi munkán, és megfestettem a tojásokat. Már csak fészket kell csinálni.
Nagyon boldog húsvéti ünnepeket kívánok mindenkinek ezekkel a helyes képekkel!

Kép Kép

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Kép

A mi saját nyuszinkkal kívánunk Mindenkinek Nagyon Kellemes Húsvéti Ünnepeket, és egy kicsit jobb időt!

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!

Roberta nem semmi Dorka pocija sem! És milyen kis husi a combja! Noémi is ilyen kis hurkás! ...és nagy tokánk is van! Viszont mi nem kaptunk még hallásvizsgálatra papírt. a TAJ kártyát hétfőn hozta a postás. Anyaságit, Cs.pótlékot megigényeltük, úgy jártunk mint Berni, nem tudtam igazolni a bankszámlaszámom!!!brrr. ez a bürokrácia, viszont azt, hogy én vagyok e az igénylő azt nem ellenőrizték. Pedig kellett volna!!!!! Készítettem is a személyit... A TGYÁSsal szerencsém van, a munkahelyem megelőlegezte, és utólag küldtem a papírokat. Ennek baromira örültem....

Berni, tudom, hogy sokan nem szeretik, de az első képen Barnabás teljesen rád hasonlít. Talán a nézése. :D

No mi ma voltunk először hosszabb úton. Sásd melletti kis faluban lakik a dédi ...túléltük, de Noncsi nagyon nyűgös volt. idegen hely, ráadásul fatüzelésü kályha van és 26 fok volt. Itthon 21-22... Úgyhogy aludni nem tudott rendesen a végére meg már olyan fáradt volt, hogy csak sírdogált. Hazajöttünk hami, gyors fürdés és most már békésen alszik.

Kellemes Húsvétot!
l.judy
 
 


Roberta cuki ez a nyuszi!
l.judy
 
 


Mi is kellemes húsvétot kivánunk igy utólag, Barnabás online meglocsol minden kislányt és anyucit! :lol: Engem letüsszentett reggel, azt vettem locsolásnak.
Mi a Balatonon voltunk hétvégén nyaralóban, sajnos jó idő ott se nagyon volt, de sétáltunk és jókat aludt a levegőn, sőt odabent is éjszaka, pedig féltem én is az idegen hely miatt (számára), meg az utazóágyban aludt, amiben itthon már régen nem aludt 10 percnél tovább (csak a fsz-en használjuk napközben ) Én jó sokat ettem, nem tudom más hogy van vele :? Mérleget nem vittünk, igy sose tudtam mennyit eszik ő, de nem is zavart, láthatóan mindig teleette magát.
Örülök, ha valaki lát Barnabásban belőlem valamit, nekem is sokszor a mi családi vonásaink jönnek elő rajta (tesóm).

Kép
bernini
 
 


Sziasztok! Mi is terveznénk hosszabb utat, de nem nagyon merek még az idegen hely miatt. Tamás családja Aggtelek mellett lakik, 450 km-re innen. Sajnálom, hogy a másik mami olyan ritkán látja az unokáját. Szerintetek mikor indulhatunk ilyen hosszú útra? Már maga az utazás is fárasztó lesz...

Berni! Mi a neve annak a víznek, amit 1 hónapos kora után lehet adni a babónak? Nektek használ?

Amikor én igényeltem a családit, meg az anyaságit, nem kellett igazolnom a bankszámlánkat, de a személyimet meg lefénymásolták...gondolom,ahány ügyintéző, annyi szokás :)

A képen, még lyukas volt a nyuszi jobb füle, mert megharapta egy kismacska. De már benőtt, nem látszik :D

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok! Hú csajok, én annyira de annyira meg vagyok fázva! Az egész ünnepem azzal telt, hogy teáztam és feküdtem. Még szerencse hogy a lázam csak 37-ig ment fel, de azért rossz volt, hogy most az orrom miatt nem tudtam aludni. Remélem más nem beteg, mert én még mindig csak egy fokkal vagyok jobban mint egész húsvétban, és ez már a negyedik nap :cry:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Roberta, ez a gripe water, dmben vettük. Hogy segit-e? Passz... Néha egész nap nem fáj neki, most utóbbi 2 napban délelőtt szerintem azmiatt sirt, kb az időpont is ua. volt:cry:
Mi pénteken megyünk hosszú útra, az én családom is 4 óra út, de bizom benne hogy nem lesz gond. Az ilyen picibabák még sokmindent kibirnak, az utat is ha szeret autózni Dorka. Barnabás már azelőtt elalszik általában, hogy a garázsból kiérnénk :)
Tegnap mértünk nettó súlyt, és a mérlegünk szerint (ami sokszor mér hülyeséget, pl evés után megmérem, és ha még evett, megint és akkor meg kevesebbet mutat, ugyhogy nem megbizható 100%ban) nem hizott csak 40 grammot. Ma este megint megnézem, mert nem akarom elhinni, olyan jókat eszik-alszik. De ha mégse, az sem tragédia, nem??? Majd jövő héten behozza. Azért megkérdezem a dokit

Kép
bernini
 
 


Tegnap este újramértem, 4600, az már jó :-) Tegnap rekordot döntöttem fejésben (persze csak egyénit), 110mlt fagyasztottam le. Most vagy kevesebbet eszik Barnabás (amit kétlek) vagy több tejem lett. Nem minden nap fejek, csak ha sima napunk van és nem nyűgösködik evés után is.
Tercsimama, jobban vagy?
Kisbabások! Mikor van a fürdés-fekvés?

Kép
bernini
 
 


Hello. Köszi kérdésed, alakulok. Már nincs hőemelkedésem, és néha már levegőt is kapok :? Ez a hatodik napja a náthának, és mivel semmi gyógyszer, lassabban gyógyulok. A környezetemben több kismama is belelépett ebbe a náthába, remélem ti jól vagytok. Én már azt várom mikor lesz szombat. Akkor leszek ugyanis 12 hetes, és egy picit megnyugszom talán, hogy ezen túl vagyunk. Bár még néha görcsölgetek, de nem annyira mint máskor. AZ alvással azonban sok gondom akad, nem nagyon akar összejönni, remélem ez is jobb lesz hamarosan.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsimama jobbulást!

Nálunk tegnap járt a védőnéni. Noémi 5 hetesen 4770 g.

A fürdés általában 6-9 óra között van egyenlőre, Noémitől függ. Néhány hét-hónap múlva, ha már nem lesz olyan kicsi belövünk egy kései időpontot, és nagyjából mindig akkor szeretnénk fürdetni. Mi a Suttogó könyv hatására tettük át a fürdést szopi utánra. Így sokkal nyugottabb. Menete: Szopi, majd büfi és lefekszünk az ágyra játszani, beszélgetni hogy azért ne tele pocakkal kelljen fürcsizni. Apa fürdet. Egyedül a törölközésnél szokott kicsit sírni. Nem tudom, hogy jó e vagy nem, de ha nagyon feléled fürdés után is kap egy kis repetát, de csak ugyanabból a ciciből, amiből előtte is szopott. Általában ilyenkor megnyugszik, de ha mégsem az ágyában hason fekve altatom, úgy, hogy simogatom a hátát és SSS-ket mondok neki. Ez többnyire bevált. Ha esetleg nagyon belemerül a sírásba szólok a páromnak és ő nyugtatja meg. Állítólag a férfiak mélyebb hangja nyugtatóbb, meg aztán neki több a türelme. Estére sokszor én már fáradt és kimerült vagyok.
l.judy
 
 


Mi evés előtt fürdünk, fél8-8 körül, ez nagyjából kaja szempontjából is jól kijön, próbálom úgy alakitani az etetést a nap folyamán. Fürdés közben nyugodt szokott lenni, de a törülközést-öltözést nem szereti Barnabás sem. Hason ő nem marad meg, csak ha már alvásban tesszük le. Tegnap kétszer is úgy aludt el, ahogy a könyv irja, hogy ásitás után letettük és magától elszenderült egy idő után. Most fél2kor 170-et szopizott :shock: , kiváncsi vagyok meddig alszik.

Kép
bernini
 
 


Judit, nem csinálsz vonalzót?
Képzeld, ma voltunk Reichel Andival sétálni, felhivtam, hogy a városban járunk sétálni, ők nem mennek-e és pont indultak, úgyhogy a tesco parkban összefutottunk egy körre :) Ti Toponáron laktok, ugye? Igalba menet szoktunk arra járni. Egyszer összefuthatnánk, ha jöttök Kaposvárra!

Kép
bernini
 
 


Nálunk így örült a Máté húsvétkor:

Kép Kép Kép

Nálunk a fürdetés fél 8-kor van, a vacsi vagy előtte, vagy utána, aztán még a szobában az ágyon van egy kis közös játék (játék nélkül), aztán szopival alvás. Általában 3/4 9- 9 körül alszik el. Nyári időszámításkor egy órával később történt minden, de most már szeretném ezeket az időpontokat tartani, de ki tudja, lehet, hogy nem jön össze. Állítólag óraátállításkor kb 10-10 perces csúsztatással a legkönnyebb a régi időpontokhoz visszatérni.

Juditot irigylem, hogy a babája az ágyában szinte egyedül alszik el. Mi még mindig segítségül hívjuk a cicit. Remélem, szeptemberre sikerül análkül is álomba szenderülnie legalább délután.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Nálunk is fél 8-8 körül van a fürdetés, és utána eszünk. Böfi, be az ágyba, még ott az arcát szoktuk simogatni egy kicsit, beszélget a maciknak a rácsvédőn, és magától elalszik olyan 9 körül. Szereti,ha simogatjuk, lehet, hogy azért, mert szopi közben is szoktam Dorka buksiját simogatni, jól esik neki, mert mindig becsukja a szemét, olyan aranyos, meg tudnám zabálni :D A megnyugtatásban nélunk is Tomi a jobb, elég, ha csak a vállára teszi Dorkát, és vége mindennek, be is alszik ott, szinte mindig :)

Kép
roberta80
 
 


Kép

Pl. így :D

Kép
roberta80
 
 


Istenem de édes! Most minden kisbabást irigylek ám! Aztán ha meglesz az első babánk, majd visszasírom, mikor még a pocakban volt :lol: Már nagyon várjuk. Apa mindenáron szeretné már tudni, hogy fiú vagy lány, de szerdán még csak a 12 hetes ultrahang lesz, így kb 1% az esélye, hogy látni lehessen. Hadd izguljon még sokat, mert ő lányt akar, de érzem, hogy fiú lesz. :wink: Mindenki jól van, senki sem beteg? Mert én már gyógyulok, igaz ez a hetedik nap, de már nem folyik az orrom, és fent tudok lenni :?

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Ja majd egyszer csinálom vonalzót is, csak most alig van időm. Meg fórumozok régebb óta egy másik helyen is, ha leülök gyorsan olvasok-reagálok, aztán már kelhetek is fel, mert valami történt.

Gerbomoncsi nagyon szép kisfiú Máté!Amúgy azért nem mindig a kiságy alvás. Most pl. a mi ágyunkon aludt el cicvel. Mert ordított.

Nem tudom mi van, de egy hete olyan, mintha fájna néha Noémi hasa. előtte semmi. ....hát nem tudom, de olyan furi üvöltésekbe kezdett tegnap meg ma is. Szerintetek???? A lábát nem húzza, csak mocorog, meg úgy csinál, mint aki hídba akarna lemenni. Mindenesetre az tény, hogy az éjjel, nem büfizett... Lehet apa ma hoz infacolt kipróbálni.

Robertával beszéltük a kórházban, hogy 3 hónapos kortól lehet menni valami mozgás-koordinációs baba-mama foglalkozásra. Tudtok erről valamit??? mert szeretnénk járni.

Berni szívesen találkoznék. Igazából jó lenne, mert itt a környéken nincs ismerős, és rossz egyedül sétálgatni. Csak nem olyan egyszerű bejutni. Nálunk apa jár az autóval. De majd mindenképp megyünk be valamikor. Ma pedig lehet, hogy megejtjük az első babás tescozást. Meglátjuk milyen hangulatban lesz a kisasszony.
l.judy
 
 


Voltunk méretkezni, 5200 g. :D Már jó nehéz a kis segge.
Judit, a Szent Imre játszóház keretein belül lesz ez a torna, majd a férjemet megkérem, hogy érdeklődjön utána, mert van ott ismerőse. Mi is szeretnénk mindenképpen menni.

Kép
roberta80
 
 


Friss kép! Kép
l.judy
 
 


Gyönyörűűű :D

Kép
roberta80
 
 


óóó köszönöm!

Majd szólj, ha tudsz valamit a tornáról! Most megyek, mert éledezik a baba.
l.judy
 
 


Sziasztok, micsoda szép babák! :D Csak ámulok és bámulok...

Tercsimama, örülök, hogy meggyógyultál, én ettől félek a legjobban, hogy elkap valami nyavalya, aztán abból majd nehezen tudok kikeveredni. Doki azt mondta, hogy az a gyógyszer nem árt, amit nem szedek be, szóval nagyon gondoljam meg, mit eszek meg.
Mikortól lehet igazán látni, hogy kisfiúról vagy kislányról van-e szó? elhiszem, hogy már nagyon kíváncsiak vagytok rá!
Azt szerettem volna még kérdezni, hogy neked az elején nem volt olyan fura érzésed, hogy nagyon feszül a hasad, bár igazándiból nem fáj, csak olyan érzékeny? Annak ellenére, hogy mennyire az elején járok, farmergatyókat nem tudom begombolni, mert annyira nyomnak. :(

Ildi

Kép
fikusz
 
 


Ildi! Nekem az elejétől fel volt puffadva kicsit a hasam, az összes nacim szorított pocakban, ami most már az icipici babapocak miatt is így van :wink: Volt, hogy annyira húzódott, hogy nem tudtam aludni. Sajna én a görcsöket sem úsztam meg. Az természetes, ha feszül ilyenkor. A méhed helyezkedik, növöget, és ilyenkor sokkal érzékenyebb. Nekem néha szúrt is, ami szintén a méh változásával van összefüggésben. Ne aggódj, ez mind természetes, csak először furcsa. Én is így voltam vele :) (na a nagy öreg megszólalt :lol:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Én háromszor voltam beteg a terhességem alatt, egyszer nagyon csúnyán, úgy köhögtem, hogy izomlázam lett a hasamban. Már jó nagy pocakom volt, amikor éreztem, hogy kell köhögni, Tamás fogta a hasam, hogy ne rázkódjon annyira :D nekem az Oscillococcinum homeopátiás bogyó segített, terhesek is nyugodtan szedhetik. Meg persze marékszám a C-vitamin+hársfatea (ezt is lehet terhesség alatt, de nem vödörszám :) )

Kép
roberta80
 
 


szisztok!

Mi szeptember elejére várjuk a babánkat....
Tudtok ajánlani kedves, megbízható szülésnőt? Ja, és a Kaposvári kórházban lehet EDA-t kérni szülés közben fájdalomcsillapításként?
Előre is köszi....

És gyönyörűek a babák, gratulálok a mamiknak! :lol:
timcse
 
 


Szia Timcse!

Nekem Soltész Gyuláné (Emi) volt a választott szülésznőm. Voltunk nála előtte beszélgetésen is, és megmutatta a szülőszobát is. Aztán mégsem nála született a Máté, mert egy sajnálatos bokaficam keresztülhúzta a számításainkat. Ő az egyik barátnőjét kérte meg, hogy segítsen nekem. Ő Antalné Puska Lívia volt, aki készségesen elvállalt pár nappal a szülés előtt is.
Mindkettőjüket tiszta szívből tudom ajánlani, de gondolom a többiek is elégedettek az ő választott szülésznőjükkel. (egyébként a Livi lehet, hogy mostanában nem is vállal szülést, mert most családi okok miatt lent dolgozik az alagsorban, de nem tudom biztosan). Érdemes rákérdezni.
Ha esetleg mellettük döntesz, szívesen segítek neked.
Móni

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Szia Gerbomoncsi!

Köszi, szerintem keresni foglak még ezügyben....még várok a személyes megkereséssel pár hetet, hisz most vagyunk a 16. hétben, de jobb felkészülni előre. Nem szeretek semmit húzni-halasztani és a végén kapkodni, abból nem szokott jó kisülni!

Addig is köszönjük! :lol:
timcse
 
 


Sziasztok, de jó hogy szóba hoztátok ezt a szülésznő dolgot! Akartam kérdezni, hogy vajon itt Kaposváron mennyire segítenek nekünk abban, hogy elkerülhessük a gátmetszést? (Gátvédelem, felesleges beavatkozás elkerülése stb) Lehet itt egyáltalán például szülőszéken szülni? Vagy valamilyen alternatív mód?

Ildi

Kép
fikusz
 
 


Sziasztok, itt vagyunk mamánál, Barnabás nagyon jól birta az utat. Az evésidejében ébredt, ettünk egy benzinkútnál :) aztán tovább, az utolsó fél órában sirdogált már, de a többi 4 órában birta. Az első éjszaka is jól sikerült, nem zavarta meg az uj környezet.
Szülésznő: nekem Hagyánek Adri volt, őt is nagyon tudom ajánlani, de akárki mellett döntötök, minél előbb beszéljetek vele, mert a havi 2 vállalás miatt korlátozva vannak!
A gátvédelem, hát, szerintem dokitól függ, valószinű nemigen alkalmazzák. Van szülőszék, azt is dokija válogatja, hogy használhatod-e.

Kép
bernini
 
 


Az én szülésznőm Balla Jánosné, Ági volt. Tökéletes, nagyon megszerettem. A gátvédelem nem ér semmit, ha nagy a babó, akkor sajna repedsz arra amerre nem kellene szerintem, ebben viszont azt hiszem Judit a járatos, mert neki is így indult a szülése, azt hiszem.Mármint gátvédelemmel. Szülőszék témában Driennkét kell kérdezni, de ő azt mondta szülés után nekem, ha lehetne mégegyszer választani, biztos nem a széket választaná, nagyon kényelmetlen. EDA-t is lehet kérni, de előre le kell beszélni, nem? Mert azt hiszem, csak egy doki csinálja. Egyébként kibírható a fájdalom. Nekem elég alacsony a fájdalomküszöböm, de kibírtam, nem is ordítottam :D hehe, a lényeg, hogy ez a szülés dolog, elég felejtős, szerintem. Ha jó a doki, úgysem hagy napokig szenvedni, az a pár óra, meg hamar elszalad,meglátod, Timcse.

Kép
roberta80
 
 


Szia Roberta...

Aranyos vagy....köszi a választ! Ha megkérnélek elküldenéd a szülésznőd elérhetőségét? Ti mennyit adtatok neki?

Csak amiatt érdeklődtem az EDA után, mert mások azt mondják, hogy szerencsés vagyok, de én nem így gondolom....mert soha 1 db görcsöm mensi alatt nem volt. Én nem tudom milyen az??? :oops:
És azért beszélgettük a párommal, hogy lehet nem ártana az EDA, mert abszolút nincs semilyen görcsben "tapasztalatom" és más kismamik még csak-csak tűrnek, de én lehet, hogy már k.o. leszek.
Mind1, majd beszélek erről a Szemerei dr. úrral is és majd a szülésznővel is....hogy ők mit javasolnak! :wink:
timcse
 
 


Szia Timcse!

EDA ügyben sajna elég sz@rul állnak a vidéki kórházak, míg Pesten jól bevállt szokás. Bár én nem akartam semmiképp kapni, de utánakérdeztünk itt, egy orvos csinálja, és külön fel kell fogadni. Gátvédelem van, szülésznő és orvos függő. (Szerintem) Én Szemereinél szültem és a szülésznőm Márta Lászlóné Gyöngyvér volt. Mindkettő simán belement a gátvédelembe. (Bár az itt még nem elterjedt, mint Bp-n a bababarát kórházakban, hogy a szülésznők kenegetik, tágítják a gátat vajúdás alatt) Mi is úgy indultunk, de menetközben szóltak, hogy nagy a baba inkább vágnának, én belementem. de van ismerősöm, aki szintén itt szült és gátvédelemmel hámozták ki a kicsit. most mennem kell, még folytatom. amúgy a szülésznőt is ajánlom nagyon. Szülőszék is van 1 db.
l.judy
 
 


Szia l.judy....

Köszi szépen...akkor ezek szerint a Szemerei a Te szülésznőddel tud jól 1ütt dolgozni?
Lehet, hogy érdemes lenne vele felvennem a kapcsolatot? Adsz v.milyen elérhetőséget?
Mennyit kért a Szemerei? Még az anyagiakról nem beszéltünk vele!

Üdv: Timi
timcse
 
 


Timcse! Ezek szerint Neked is a Szemerei a dokid???? Én maximálisan elégedett voltam mind a kettőjükkel. Jól dolgoznak együtt, Gyöngyvérnek van két gyereke és mindkettőt nála szülte. Jól kijönnek. Szerintem jó, ha a szülésznő már átélte azt, amin Te keresztül fogsz menni. Első baba? Pontosan mikorra vagy kiírva??
Amúgy én holnap megyek 6 hetes kontrollra. Tényleg ROBERTA! Te mikor mész????

Berni tök jó, hogy Barnabás ilyen jól el van. A benzinkúton hol szoptattad meg? a kocsiban? A Te családod merre lakik, ha nem titok? Mi május elsején megyünk fel anyukámékhoz Szentendrére. Remélem Noncsi is ilyen jó lesz majd... Az lesz az első "ottalvós buli".
l.judy
 
 


Judit, én kedden megyek a 6 hetes kontrollra. Mi is május elsején megyünk anyósékhoz, félek is, de csak nem lesz semmi gond.

timcse, holnap priviben küldöm a szülésznőm számát, aztán, majd döntesz :)

Kép
roberta80
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: