Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Zoli, te biztos értesz a számgépekhez, van egy kis gondom, hogy az emotion-ok elcsúsznak, rá a szövegre, de csak a babaneten, + olyan apróság, hogy ha rákattintok fent az számokra ami az oldalakat jelenti, ott is a legtöbb esetben más számra ugrik, szóval már simán a 19-est nyomom, amikor a 18-at akarom olvasni.
Szerinted vírus?

Furcsa, de csak itt csinálja és kb. egy hónapja.
Van vírusírtóm (nod32) és már többször lefutattam, de nem talált semmit, plusz a spyboot sem.

Ha más tudja, (bocsi, gondoltam egy FÉRFI biztos jó a témában! :))
lécci írjátok meg!

Köszike!

Valaki kérdezte, hát tényleg elég sokat dologzom, mostanában 60 órát hetente, két munkahelyem van, és mindkettő 30-30 órában foglalkoztat. A gond az hogy nem vallottam be, így egyik sem tud a másikól, és azt hiszik hogy ráérek, így még többet akarnak a nyakamba sózni! Szerencsére van kire fogni, (2 gyerek) hogy miért nem érek rá! :) Nem mertem szólni, mert akkor nem vettek volna fel. :(
Ma is megyek este 8-ra és a férjem még nincs itthon, remélem nem felejtette el, hogy sietnie kell!!!!

Remélem jól vagytok!
Puszi!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!
Most regisztráltam magam .Nagyon tetszettek a hozzászólások!

Mi nem vagyunk még Angliában , de készülünk.Viszont babavárásra is egyre inkább készülünk.
Felmerült a nagy kérdés és aggodalom bennem ,hogy ha nem lesz még meg az egyéves munkaviszonya valamelyikőnknek , akkor jogosult vagyok-e szülni támogatottan?
Cak a biztonság kedvéért .Rossz volna azon görcsölni , hogy meddig nem eshetek teherbe ,ha már egyszer megjött a kedvünk hozzá :)
Ha tud esetleg valaki segíteni örülnék neki!
Szilvi
j.szilvi
 
 


Andi!
Nincs vírusod! Legalább is ezt a problémát nem vírús okozza. A hiba az Ön készülékében van;-) csak itt van ez a probléma? A babaneten? Vagy máshol is előfordul? Ha tudod hogy kell akkor próbáld ki azt hogy nagyobb felbontásra állítod a képernyőt. Mert lehet hogy kicsi a felbontás és egyszerűen nem férnek el egymás mellett a karakterek. Jobb klikk az egéren, tulajdonságok, beállítások fül, és ott van egy csúszó skála hogy képernyő felbontás. próbáld ki a legnagyobbat.
Remélem tudtam segíteni. Ha ez nem használ akkor szolj és kigondolok más megoldást.
Szia Szilvi! Jó kérdés! Remélem valaki ad valami kimerítőt mert nekem sincs még meg az 1 év folyamatos munka.
pá lányok
zoli apa

timur
 
 

 
 

Sziasztok!

Hova tüntek a többiek?

Zoli, köszi! Igaz hogy nem sikerült semmit sem állítanom, de rájöttem, hogy a vaksiságom miatt van, mivel hogy ált. ha normális 100%-os nagyításon van a képernyőm. akkor nem tudom elolvasni a hsz-eket, ezért át szoktam tenni 150%-osra. Most megnéztem és ha normál méretben van, akkor nem csúszik el semmi. Úgyhogy emiatt van. Köszi! :)

Szilvi!
Üdv. Köztünk! Hova költöztök, és már tuti???

Nem tudom én sem biztosra, de szerintem simán szülhetsz egy éven belül is, mivel a férjed biztos dolgozni fog és még az is lehet hogy te is, és szerintem akkor már minden jár. Mivel betegségre, balesetre biztosítva vagy, ahogy dolgozni kezdesz, akkor szerintem a szülés sem lehet máshogy.
De azért holnap megkérdezem a surgery-ben, remélem nem felejtem el. :wink:

Más újság nincs nálunk, csak hogy zuhog az eső és szerintem ez már így is lesz egy darabig. :(

Jóccakát, sziasztok!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Rég irtam, bocs, lefoglal a három gyerkőc, meg hogy ne unatkozzak elkezdtem szakkállatorvosira is járni...

Szilvi!!

Mi fél éve jöttünk haza Angliából. Amikor kimentünk, csak a férjem kezdett dolozni, az egész család (akkor két kisgyerekkel voltunk) regisztrált egy orvosi praxisba és nekem is, a gyerekeknek is gond nélkül járt minden ingyen. Amikor terhes lettem, senkit nem érdekelt mióta van a férjemnek munkaviszonya, egyébként nem volt meg az egy év, minden járt teljesen ingyen, pedig volt jópár extra ultrahang, magzatviz vizsgálat, stb. Szóval szerintem ezzel nem lesz gond.

Szia Andi,
jó tudni hogy rendben vagytok! Nálunk minden oké, Csenge baba már négy hónapos, Bendegúz pedig kitalálta hogy jó ez a magyar ovi, de szivesen tanulna angolt, mert ha majd visszamegyünk akkor szeretne mindent a Liz ovonéninek is elmesélni! Hát, nem tudom visszamegyünk-e, ha lesz rámód biztosan, de angolul csak tanuljon!
Berniékkel mi újság???

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Köszönöm Andi , Ágnes, Zoli a válaszokat!

Jó tudni ,hogy ha meg van a munkaviszony akkor a családi léttel járó dolgok is mind elintézhetők.

Andi!
úgy tűnik tuti ,hogy megyünk, bár még le kell zárni itthon dolgokat és az egy kis időt vesz igénybe.Már szívesen utaznánk!

Olvastam az írásaitokban ,hogy vidéken jóval kedvezőbbek a bérleti díjak.Megnéztem a hirdetéseket és tényleg nagy különbségek vannak.
Azt látom ,hogy Londonban rengeteg a munkalehetőség de hogy látjátok vidéken is lehet azért eséllyel keresgélni?
Mi szállodában dolgozunk a férjemmel mindketten.(bár az eredeti foglalkozásom óvónő)
Köszönöm
Sziasztok
Szilvi :D
j.szilvi
 
 


Sziasztok!

Bocsi, h ilyen regn nem jeleztem, de olvastalak am, csak eleg zuros volt ez a hetem, igy mar nem volt idom irni!
en meg csak 7honapj vgyok a munkahelyemen, de fogok kapni Gyest! Ilyen papirt kaptam:
Statutory Maternity Pay:
You will be entitled to SMP if you:
Have worked for 26continuous weeks, at the beginning of the 15th week before the Expected Week of Childbirth.
Ha ezed nincs meg akkor is kapod a Maternity Allowancet. Szoval mindenki fog kapni vmit :) !

Szilvi! Csak gyere Londonba, mert nekem nagyon magyar hianyom van es van itt magyar pekseg, meg etterem is :wink: ! Na jo most hulye vagyok! London nem rossz hely, de tuti nem egy egesz eletre, bar ha meggazdagodnatok, akkor nincs olyan hely ezen a Foldon, ami ne lenne csucsszuper!

Ibike! Arany maszat, gyere elo!!!!!!!!!!

na puszi mkinek
rima
 
 


Sziasztok!
Hát eltűnt mindenki? Tudom, hogy én sem írom tele az oldalt, de nem látok senkit. Csajok, jól vagytok? Minden okés?
Nálunk minden rendben, elértem a 12 hetes kort, de sajna még ultrahang nincs a babáról, talán nemsokára. Vizsgálatok meg beindultak, de eddíg teljesen elégedett vagyok az itteni terhes ellátással , nagyon odafigyelnek mindenre.
Rima! Nálad mizu? Hogy állsz? Most hányadik hét? Ja, a babafalva.hu-n kattints a vonalzókra és ott be tudod állítani, hogy neked is mutassa a terhességet. Ha nem megy szólj. Remélem, minden rendben. nem tudod mi van Ibigirllel?

Szia Szilvi! Látom már választ kaptál a kérdésedre, annyit azért hozzá tennék a dologhoz, hogy vidéken is vannak állások, főképp vendéglátásban. Nézd meg a jobstoday.co.uk-t vagy a jobcentreplus oldalait is nézegessétek. Mindegyik megyékre van lebontva.

Szia Andi! 60 órát? Hogy a jó életbe csinálod 2 gyerek mellett? Van valaki aki besegít a felügyeletükben? Le a kalappal, van még mit tanulnom! AKárcsak Áginál! Csajok, meséljetek, hadd tanuljak, hogyan csináljátok a gyerekek mellett? Ági te aztán hol szültél? Már otthon vagy még itt Angliában?

Na remélem azért szakítotok egy kis időt és írjatok!
Szép napot mindenkinek!
Xena :D

xena
 
 


csok mindenkinek

ne hari,h igy leleptem...
szakitottunk a parommal,es semmi komoly,csak azert nem jottem...
mindegy hagyjuk.
amugy jol vagyunk mostmar,bar csak baratok...
el is kezdtem kozben melozni,de csak 3 napot es anyos vigyazott marcusra,de mar ahhoz sincs szerencsem,mert tegnap eltorte a kezet es senki sincs aki vigyazna,igy a melonak lottek,pedig jo volt,meg szerettek bent nagyon.most azon is gondolkozom,h lehet hazamegyunk marcussal 2-4hetre pihenni,de meg nemtom...vagy ha talalok megfelelo nurseryt,akkor sajna beadom kicsit es elmegyek dolgozni,fuggetlen akarok lenni mindenkitol...nehez lesz de megvalosithato.
marcel amugy csupa takony :( mar bocs a kifejezesert :D )
ejszaka sokat felkel az eldugult orra miatt,szoval ramjar a rud...
remelem ti azert jol vagytok.
majd jovok mostmar,vettem magamnak egy laptopot...
puszaaaaa
ibigirl
 
 


Xena! Gratula a 12hethez :) ! Mikor mesz UHra? Midwifenal voltal? en azt olvastam az egyik topicon, sokan szinte hetente, de ha nem is hetente min. havonta egyszer jarnak UHra, persze ez otthon van, na ez azert mar tulzas :) ! Nekem a heten elkezdett egy picit novogetni a pocakom, persze meg senki nem veszi eszre, de en mar most ugy jarok mint egy kilenc honapos terhes :lol:

Ibigirl! Hat ez akkor nem lehet konnyu, de az jo, h megmaradtatok baratoknak! Most hol dolgozol? epp szombaton en is eldontottem, h szakitunk, mert amennyire nem bizom benne, meg amilyen feltekeny vagyok, nem jo egyikunknek sem, ugy terveztem, h hazakoltoznek januarban, leultunk beszelgetni....meg egyutt vagyunk, de hogy meddig...szerintem csak felek, h nem leszek fuggetlen...en nagyon szoritok neked! sulit azert kezded?
puszi mindkettotoknek :)

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Jól eltűntem én is, bocsánat. de már itt vagyok! :) cserébe viszont sokat írok :D

Ibigirl, sajnálattam hallom, hogy mi történt... :( biztosan nem lehet rendbehozni? a gyerek miatt fontos lenne, nem? nem tudjátok megbeszélni? hát nem lehet csak úgy szakítani, amikor gyerek is van! :( vagy igen? :shock:
mi van a lakással? egyedül laksz most ott? tudsz valami munkát találni, amiből fent tudod tartani magad, plusz fizetni a bölcsit?

Rima! tartsál ki! a függetlenséget nem tudom, hogy érted... szerintem lehet valamennyire függelten maradni az ember párja mellett is. persze igénytől függ. ha a párodra rá tudod bízni időnként a kicsit, biztosan el tudsz járni helyekre. ha van elég pénzetek, akkor tudtok fogadni esetleg időnként bébiszittert, vagy rá tudod bízni barátokra pár órára, amíg szívsz/tok egykis friss levegőt.
én sokkal szabadabbnak érzem magam a gyerek mellett, mint amíg dolgoztam. most akkor jövök-megyek, amikor akarok. gyereket beleteszem a babakocsiba, és miénk a világ. eddig nem volt autónk, buszoztunk, vonatoztunk. és még így is, annyi mindenre jut időm!
szóval gondold át, és ha bízol a párodban, nem kell féltékenynek sem lenned. beszélj meg vele mindent! remélem összejön! :D

Andi, üdv ismét! régen nem hallottam felőled! nagyon erős vagy, hogy ennyit dolgozol két kölyök mellett! le a kalappal!

Szilvi! nekem úgy volt, hogy én november 1-től kezdtem el dolgozni, és már dec. közepén teherbe estem, és járt a Statutory Maternity Pay, ami elég sok, sokkal több, mint az állami (amit most nem tudom, hogy hívnak...), mert a fizudtól függ. szóval az a lényeg, úgy jár a céges pénz, hogy amikor teherbe esel, akkor már dolgozzál, és amíg terhes vagy, ugyanott maradj.
bár lehet, hogy cégtől is függ? :?

mi egyébként jól vagyunk. Veronika holnap lesz 13 hónapos. már tudja mondani, hogy "nem" :) és "vau". néha azt is, hogy "cica" és "cici". hihetetlen, hogy milyen gyorsan eltelt ez a 13 hónap! pillanatok alatt!
és már szeretnénk a másodikat, hiányzik a babázás :) nagyszülők nélkül nem tudom, hogy fogom majd bírni a két kisgyereket...

Szilvi, mi "vidéken" lakunk, mármint Londonhoz képest, de azért elég nagy a város. Londonban képtelen lennék élni, túl sokan vannak, és nagyon szmogos is. szerintem gyereknek sem jó. de sokszor sajnos nincs választási lehetőség, mert oda kell költözni, ahol az ember melót talál. remélem minél hamarabb összejön a munka. nézd meg a reed.co.uk-t is, az nagyon jó, sok munka van rajta!

na, kellemes hetet mindenkinek!
taram
 
 


Helló Lányok!
Hát én csak el vagyok képedve!!!!!
Szerintem "vidéken" is van munka bőven. Persze ha nem válogtós az ember. De úgy látom hogy itt nem kell senkit félteni mert tele vagytok tetterővel! Hajrá!
Taram. Ez a legjobb mikor kezdenek beszélni!!!!!! Én még mindig elképedek, hogy milyen hihetetlen gyorsan fejlődik a szókincse. Hallgat minket mikor beszélgetünk és "jegyzetel"! HA érted mire gondolok. Multkor is ülünk a szobában és elkiabálja magát Ricsi ,hogy: HENGERFEJ! Gondolhatog milyen nagy kerek szemekkel néztünk egymásra! Na szóval imádom!
Na üdv mindenkinek és nem ám megint eltünni!!!!!!!
ja és voltunk állatkertben. képek itt:
http://picasaweb.google.com/timuzoli

timur
 
 


Sziasztok!
Hát meg vagyok szintúgy lepve, mint a párom. Nem tudom hogy alakul a helyzeted Ibigirl, de nagyon szorítunk neked, hogy minden jól menjen. Egy gyereknél már nagyon nehéz ilyen döntéseket meghozni. És most hogy lesz tovább? Azóta hogy alakult a helyzet? Remélem jól vagy.

Szia Rima! Köszi. Én 10.-én megyek az első UH-ra, ami tényleg furi, mert Mo.-n ilyenkor már minimum 2 megvolt. És bizony ott volt minden hónapban a dokinál UH is, de ott minden máshogy megy, de nem jobban!! Szóval izgatottan várom, hogy végre lássam a kis babát. Örülök, hogy végre megcsináltad a vonalzót, látom hol tartasz! Érezted már mozogni?? Lassan kezdődik! :) Nekem az előző terhességnél nem nőtt a hasam a 7.hónapig, mindenki azt hitte, jól meghíztam, mert Ricsi jól beült a medencébe, de hát nem mindenki lehet az a csini folyton hasmutogatós kismama.. :( Reméljük, most máshogy lesz.

Taram! Téged is régen láttunk. 13 hónapos? tündér lehet! imádom ezt a kort, bár én mindegyiket. Ez a legjobb, amikor beszélni kezd! Olyanokat mond majd, el fogsz ájulni. Nálunk Ricsi most kezdi el összekapcsolni a szavakat, hát ez sem semmi.

Na szép napot mindenkinek!!
Xena

xena
 
 


szioka mindenkinek

meg egybe vagyok,megvettem a repcsijegyet es nov 11en megyunk marcussal haza 2 honapra.otthon toltjuk a szulinapom meg a karacsonyt.jan-ban jovunk vissza es elkezdekmelozni akkor jar a family tax credit is es ha az van akkkor kerhetek child-ot care costot,ami annyit tesz,h segit az allam fizetni a bolcsit.
ez a szetvalas vegleges.a lakassal en mit kezdeni nem tudok mivel en egyedul eligible nem vagyok,mivel nem vok britt, az exemnek meg lehet birosagra kell mennie,ha 1edul akar ott tovabbra is lakni..de ez mar az o gondja...
halisten marcus kilabalt az orreldugulasbol.most este felebreedt es ugy bekakalt h ilyet meg nem lattam csupa folyosat es kikakilta a bebikajabol amit boltban vettem a paradicsomot.lehet nem birja a gyomra...nem adok neki megint.
na mara ennyi
veletek mizu?gyerkocok jol vannak?rima,xena babocak mozognak?
puszaa
ibigirl
 
 


Sziasztok!

Taram! Most nagyon hulyenek fogsz tartani, meg valszeg a tobbiek is, de en a fuggetlenseg alatt nem is a szabadsagomat ertettem, mint az anyagiakat! Tudom, tudom, hulye vagyok, mert ha baba van, az mar egy csalad es ott nincs olyan, h ez az enyem ez a tied, hanem van a kozos, igaz? csak tudod az en parom egy nagy szoknyavadasz volt elottem, es a kapcsolatunk elso honapjaban is es tudom, h most imad, meg szeret, de nagyon rettegek, foleg attol, h ra leszek utalva, na most gondolom ledobbentel :roll: ! viszont en se, meg o se szeretne, ha a baba mellett dolgoznak, igy tenyleg ra vagyok utalva, meg feltem a babamat is, h ha vmi tortenik elveszi tolem :(

Ibike draga! Csak kitartas! szeretnek tanacsot adni, de ahogy latom, te mar dontottel! de azert probaljatok joban lenni, mert az en szuleim sem eltek egyutt, de joban maradtak(azt azert nem mondanam,h puszi baratok voltak) es igy nem veszitettem el a szuleimet.De szerintem az jot fog tenni nektek, h ha hazamesz egy kis idore. es mar megvan a lakas es a munka januara?

puszika

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Ibigirl, elég bátor vagy! és akkor most tudsz hol lakni? azért jó, hogy hazamész, így összeszeded magad, kapsz egykis bátorítást, meg kipihenheted magad.
azt tudom még tanácsolni, hogy menj el a citizen advice bureau-ba (biztos tudod, hogy mi az), és kérdezz rá, hogy milyen juttatások járnak neked, mint egyedülálló szülő. itt ismerek egy lányt, aki ugyanígy járt, és nagyon jó tanácsokat kapott. remélem a munkakeresés menni fog. jó lenne segíteni, de szerintem ilyen messziről nem tudok :(
írj majd, hogy hogy alakulsz! tényleg, tudod már, hogy mit fogsz dolgozni? és hogy hol tudsz lakni?

Xéna! gratula az UH-hoz! majd mindenképp szólj, hogy hogy sikerült! szerintem itt jobb a rendszer, mert békénhagyják az embert. meg egyébként az első három hónapban annyi minden történhet... (inkább ne történjen!)
tök fura, hogy nem nőtt a hasad! na, hátha most máshogy lesz! :)
édes lehet Ricsi, amint beszélni kezd! nagyon édesek ezek a gyerekek. olyan dolgokat tudnak mondani! csak elfelejtjük, fel kell(ene) írni őket. írj majd pár dolgot! :)

Rima, mostmár értem, hogy miről írsz. emiatt én is aggódtam... és főleg, hogy látom, hogy Ibigirlék is szakítottak, meg ez a másik ismerősöm is... kicsit én is elkezdtem parázni, és mondtam is a férjemnek, hogy elkezdtem félni. mondjuk lehet, hogy a házasság miatt, vagy mert ő olyan típus, hogy sose hagyna el, nem hinném, hogy történne bármi. de bennem is átszaladt a gondolat, hogy hogyan is boldogulnék egyedül... szerintem olyan helyzetben vagy, hogy nem tudod bebiztosítani magad. max annyival, hogy "kihasználod" a segítségét, és tanulsz, amennyit csak tudsz, illetve megpróbálsz távmunkákat keresni, hogy legyen tapasztalatod. így nem leszel ráutalva, ha mégis akármi lenne (csak ne legyen!).
én valószínű a házasság miatt nagyobb biztonságban érzem magam. lehet, hogy neked is ezt kellene "erőltetni", ha nem idegenkedsz a gondolattól, hm? (ne haragudj, hogy így beleszólok az életetbe, csak "hangosan gondolkodom" :) )
írtad, hogy elkezdtél tanulni... mit tanulsz majd? már elkezdted? mikor kezded?

nekem is fel kéne tennem egy vonalzót... eddig még nem sikerült, de majd próbálkozom! jó lenne megmutatni, hogy Veronika mekkora :)

uh, képzeljétek, most két hét alatt kinőtt egyszerre 3 vagy 4 foga... azért nem tudom, mert olyan, mintha kettő jönne egymás mellett, de még ugye csak a teteje látszik. gondolhatjátok, hogy milyen állapotok uralkodtak! iszonyú nyűgös, tök vörös a feneke, és folyton beteg volt... de mostmár túlestünk rajta! és úgy tűnik, hogy 10-11 foga lett! :) tök édes lesz. ja, mert úgy van, hogy a jobb oldalon csak kettő van, a balon meg négy :D

Ibi, Marcusnak van már foga? jövöget?
tudjátok esetleg, hogy ilyen kicsiknek mennyi foguk lesz összesen? tök tájékozatlan vagyok :?

na, kellemes hetet mindenkinek! sok napsütést, kevés esőt! :D
puszi
taram
 
 


Sziasztok!

Ibi!

Nagyon sajnálom, hogy igy alakult a kapcsolatotok a pároddal. Marcust mennyire viseli meg??? Jó ötlet hogy hazajössz, távolabbról talán tisztábban látja az ember a dolgokat....persze időben is segit a távolság, de földrajzilag is. Kitartás és bátosrság!

Rima, Taram!

A gyerekvállalás valóban nem a függetlenségról szól, és igen, talán egy házasság nehezebben bolmlik fel mint egy élettársi kapcsolat, de néha az se jó ha nem bomlik fel..mielőtt félreértenétek, nem magamról beszélek :lol:
Egyébként Rima, a párod keresetéből a Child Tax Credit a te nevedre-számládra érkezik, akkor is ha nem éltek együtt, és az elég kellemes összeg. Na de a lényeg hogy ne parázz, valamiért veled-tőled akart babát a párod, garanciák meg nincsenek, bárm,ikor bárki megbolondulhat.

Xena!
Először nekem is fura volt a harmadik babával a kinti terhesgondozás, aztán egyre jobban tetszett! Nem vittek semmit túlzásba, de ha valami baj volt akkor gyorsan történtek a dolgok, ha nem volt baj, akkor meg minek piszkáljanak. Szerintem jó az itthoni is, az első babámmal jobb is volt a folyamatos orvosi kontroll, a harmadikkal már jólesett az angliai "lazaság".

Na, bocsánat hogy igy hazatérve Magyarországra is bele-bele nézek a topikba, nem kizárt hogy valamikor visszatérünk, nagyon megszerettük Angliát.

Puszi mindenkinek!

Ágnes

Kép
Kép
Kép
Á_gnes
 
 


Taram! Vigyi, h meg neharapjon a kisangyalkad :wink: !
Sajna mi nem hazasodhatunk, vagyis nagyon szeretnenk, csak a parom meg mindig nos, es az is marad meg 5evig, kulonben hazakuldenek, es igy tudom, h sokszor a papir nem szamit, mondjuk ok csak a vizum miatt hazasodtak ossze, de ez hosszu egy story! tudom, h szeret es h velem szeretne leelni az eletet, csak mivel emberek vagyunk, sajnos kovetunk el hibakat, ha erted mire gondolok...

Agi! Keszultok vissza? Hol laktatok? azert te sem unatkozhatsz ennyi torpicsek mellett :) ! Neha mikor beparazok legszivesebben hazamennek terhesgondozasra, de aztan rajovok, h jo nekem ez a lazasag! Te szultel is itt?

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Ágnes, sajnos ebben a "bármikor bárki megbolondulhat" dologban igazad van, láttam már rá példát...
egyébként hogy boldogulsz a három gyerkőccel? otthon szültél végül, ugye? milyen volt? Csenge hogy fejlődik? a bátyók hogy viszonyulnak hozzá?

Rima, sajnálom, hogy így állnak a dolgok, de úgy tűnik, hogy a párod nagyon szeret, és téged szeretne gyermekeid anyjának :) szóval aggodalomra talán semmi ok. szerintem próbálj meg tanulni, az az egyetlen olyan dolog, ami csakis a tiéd és segítségedre lehet, ha mégis (nehogy így legyen!!!) történik valami! :D

Xéna, Ágnes, én imádom az itteni terhesgondozást! amikor Veronikával terhes voltam, otthon elugrottam dokihoz, csak hogy egy magyar orvos is megnézze... bár ne tettem volna! kb. 4 óra hosszát vártam a váróban, aztán 3 perc alatt elintézett. semmi hogy vagy, hogy van a gyerek, stb. mint itt. szóval nem hiányozna ez. szeretem, hogy itt van idő rám, nem kell sorban állni, és várakozni órákig, akár a védőnőről, akár az ultrahangról legyen szó, van idejük mosolyogni, válaszolni a kérdéseimre, segíteni akármi legyen is.

Ágnes, nagy szeretettel várunk! kukkancs be hozzánk, mesélj magadról, és van kedvetek, költözzetek vissza, mert szép ország!
(a férjemmel beszéltük, hogy bár nekünk anyagilag nem éri meg itt élni, viszont az átlagéletkorunk magasabb lesz a végén :) ).

jó vacak idő van ma... remélem jobb lesz a héten! puszi!
taram
 
 


Kézcsók Hölgyeim!
Megen vagyok;-)! Írnék többet is csak akkor minden második hozzászólás az enyém lenne, és nem biztos, hogy érdekelne bárkit is :-D.
Na de komolyan.
Az otthoni terhesgondozás????? Katasztrófa! Katasztrófa! És mégecce KATASZTRÓFA!! Mikor itt meséltem egy friss kispapa kollégámnak hogy mennyi ment el (péz) nőgyógyászra és egyebekre, azonnal kapott egy laza agyérgörcsöt és két komoly lefolyású hátsófali infarktust. És akkor még nem is említettem hogy mennyit vártunk akkor is mikor időpontra mentünk. És mi lett a vége???? Majdnem tényleg katasztófa! Tanulságos születésünk volt. Ha valaki szereti a horrort akkor zaklassátok a párom hogy meséljen részleteket. Szigorúan 18 éven felülieknek!!!
Most lesz az első UH! Már nagyon várjuk!!!!
És ha minden összejön akkor Circusba is megyünk. Gyerek korom óta nem voltam. Remélem Ricsi és élvezni fogja.
És itt is vacak idő van, de szerintem nincs okunk panaszra mert a közhiedelemmel ellentétben itt szerintem sokkal jobb idő van mint otthon. És nem is esik annyit.
Na pá és jó hetet mindenkinek.

timur
 
 


sziasztok

itt is vagyok...
koszonom nagyon kedvesek vagytok,h igy batoritotok nagyon jol esett a kis szivemnek lelkemnek.
ria:azta te mar a 17.hetben jarsz,nem semmi ilyen hamar telik az ido,csak most neztem a szalagon.h erzed magad?nehogy szetmenj a paroddal nekem ne butaskodj.most a hormonok jatszanak ilyenkor odabent..
januarra mar megvan a terv.most nezegettem bolcsiket is.de van egy kedves par ismerosom,akik ki akarnak venni 1hazat es en csatlakozom hozzajuk,lesz sajat szobam meg minden..baratokkal leszek.aztan valszeg marcus megy bolcsikebe,ha nem is full timeba de par orat tuti.meg a csajjal is megbeszelem,mert neki is van egy Marcusnal 1,5honappal fiatalabb kisfia es o is tervezi h dolgozik kicsit,szoval lehet valtjuk egymast...ez meg kiderul.ossze kell fognunk megbeszeltuk.
most anyosnal lakom,gondoolhatjatok...alig vaaaarom,h menjek haza,most a keze is el van torve es zsembes neha...ezt meg egyszer soha nem csinalom vegig!!!
taram koszi a tanacsot az advice b-nak en is megszereztem mar a szamat,valszeg ha nem esik holnap elmegyunk Marcussal.
tok jo Veronika mar fecseg,Marcus azt tudja de allandoan mondja is h mamma mammamma es memmememe.imadom kis ducikamat.teszek fel fotot,mindjart rola.veronika eszik mar mindent?
hello xena es timur.koszonom nektek is.h van a ti kis szemetek fenye?aztan el ne valjatok!!xena te h erzed magad?hanyadik hetben vagy mar?
agi szio,kosz neked is nagyon.Nem tudom h Marcust megviseli e,mert eddig is hozzam ragaszkodott apja nem sokat torodott vele,par percre felkapta,de ennyi volt sajna a nagy apai szeretete.azt tudom,h ha en megyek suliba minden hetfon,az megviseli,mert tejet nem fogadja el csak tolem,v nagyon ritkan,csak a pureket...meg jo h csak 2,5ora elotte be kell kajaltatnom.te hogy birod 3 gyerekkel?le a kalapom.en nem hiszem h vallalok ujat,legalabbis most ugy erzem.
pussz
ibigirl
 
 


Kép
ibigirl
 
 


Kép
ibigirl
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a válaszaitokat a szüléssel és az álláskereséssel kapcsolatban.
Így könnyebb a készülődés ,ha van az embernek elképzelése róla hogy működnek a dolgok.
Olvastam a tapasztalaitokat ,hogy Angliában több türelem és idő jut egy emberre az orvosnál a védőnőnél.Olyanoknak mint még én is aki még itthon vagyok ez nagyon bátorító arra nézve ,ha ott ér minket az az öröm ,hogy gyerekünk szülessen.
Üdv mindenkinek!
Szilvi :?
j.szilvi
 
 


Sziasztok!
Nagyon jó veletek dumcsizni, mert kevés az ismerős és nagyon jó ez a sok tanács.
Nem megyünk szét! Mi? Dehogy! Egy földrész sem tudna szétválasztani minket, ne féljetek, imádjuk egymást a párommal.
MA voltunk az első UH-n és láttunk egy ici-pici ficánka kis babát (63mm :)), akivel minden rendben volt és csodálatos volt látni! Sajnos Ricsi nem jöhetett be, mert itt egy ilyen új rendelkezés van, de kaptunk kis képeket, ingyen, azt mutogatjuk. Sajnos aki nem ért hozzá, nem lát rajta semmit. :) Feltöltjük valamelyik nap ha sikerül, hátha ti többet láttok!
Nézegettük a 4D-s UH árakat is későbbre... azt hiszem inkább majd otthon befizetünk egyre. :roll:
Most a 13. héten vagyok, még biza sok van hátra, de sokkal nehezebben viselem, mint az elsőt. Az éjszakáim telnek nehezen, iszonyú rémálmaim vannak, érdekes, de ez legyen a legkevesebb. De most jön a kellemes rész, próbálom élvezni amíg lehet!!!

Ibi! Csodálatos Marcus, azép baba, azt hiszem ez minden bánatodat pótol. Jó hogy ilyen ügyesen megoldod a dolgaidat és szépen kialakul minden. Otthon pihenj egy nagyot és légy sokat Marcussal!

Taram! Igen. látom már hogy teljesen kielégítő és nagyon jó az ellátás, van összehasonlítási alap is, de nem kell ecsetelnem hol a jobb.. Egyébként ti merre laktok? Ezt még nem is tudom.
JA! Az előző terhességnél a pocakkal az volt, hogy Ricsi jól beült a medencémbe és ott jól megvolt, és inkább azt nyomta, mint előrefelé nőtt volna, de már kezdett a 7.hónapban szűk lenni a hely és előre is kitolta magát, de ez a medencémben a végén szörnyű fájdalmat is okozott vajúdásnál- Remélem, most máshogy lesz.
Igazad van, fel kellene írni a beszólásait, mert most hirtelen nem is jut eszembe egy sem, pedig halálosakat mond! Megígérem, írni fogom!

Rima! Nálad mizu? Hogy alakul a baba? Jól vagy? Érdekes helyzetben vagy mindenképp, reméljük idővel jól alakul a végén minden!

Na megyek rémálmaimhoz, legyetek jók és szép időt!
Xena

xena
 
 


Sziasztok Mamik, Papik! :)

Köszi a sok bíztatást, de leírom a titkomat! :)
Ez a munka, amit most végzek, (support worker) nagyon laza, végül is semmi olyasmit nem csinálok, amit itthon nem tennék meg. Igaz, nincs megállás egy délelőtti műszakban, de ha elfáradok ihatok egy kávét, nézhetem a tévét pár percig. Leülök és vasalok, vagy ruhákat hajtogatok, szöszmötölök a számítógéppel. Ilyesmi. Nagyon változatos a munka. Ezért tudom összehozni a 60 órát, úgy hogy általában még a heti 2 szabadnapom is megvan!
Ebből 30 óra éjszaka van, na akkor tényleg kb. 2 órát dolgozom és a többi lógás, tv nézés és fél szemmel szundikálás! :) Viszont az nehéz, amikor befejezem reggel 8-kor és 9-re megyek a másik helyre, ilyenkor néha kókadozom egy kicsit, főleg ha sokat kell vezetni, mert viszem a klienseimet a másik városba foglalkozásokra, és ez 20 perc vezetést jelent. Ez kemény, mert nem szabad vezetés közben aludni, milyen kár! :)
Ráadásul ehhez a munkához ált. nem kell képesítés, tudom javasolni mindenkinek. Egy lányt már rábeszéltem akivel az izgin levelezek és szereti csinálni. Akit érdekel, keressen meg emilben. A legjobb, hogy nem minimál béres munka! :)

Ibi!
Fel a fejjel, majd csak jóra fordulnak a dolgok!
Marcus szeretni fogja a nursery-t, itt ahova Peti jár még nála kisebb babák is vannak és mindenki őket kényezteti! :) Megszokja és sokkal vagányabb lesz, mint az otthon tartott babák! :)
Itt biztos hogy jobban fogsz tudni érvényesülni, mint egyedül álló anya, mint otthon. Sok szerencsét neked, és jó pihit otthon! :)

Olyan rossz híreket hallok Magyarországról! :( Egy csomó ismerősöm munkanélküli, akinek meg van munkája halálra dolgozza magát fillérekért. Mi lesz ebből az országból?

Bocsi, hogy ilyen ritkán jövök!

Ági, persze hogy gyere, te már a csapat tagja vagy, és mindegy hogy most hol laksz!!!

Kár, hogy Berni nem talál meg minket!

Sziasztok,mindenkinek minden jót!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Ibi, nagyon édes ez a Marcus! Kúszik-mászik már? Esetleg kapaszkodva fel is tud állni?
Szegény, nem irigyellek az anyós miatt, de azért rendes tőle, hogy befogadott. Gondolom neki se lehet könnyű, hogy a fiával szétmentetek, és tuti szereti az unokát :) És végülis ez a lényeg...

Egyébként Andi igazad van a bölcsivel kapcsolatban! Mi a férjemmel megbeszéltük, hogy itthon maradok, amíg kicsik a gyerekek, ahogyan otthon szokás, Magyarországon. De már látom Veronikán (13 hónapos), hogy hiányzik neki a társaság. Mivel a bölcsi nagyon drága, ezért majd childminder-höz szeretném iratni, mert az rugalmasabb, és csak 3-4 délelőtt egy héten, mert végülis itthon vagyok... Főleg a gyerek miatt, hogy tanulja az angolt és társaságban legyen. Szerintem január végén fogjuk elkezdeni a beszoktatást, és február-márciustól fog odajárni.

Ibi, Veronikának már a saját kajánkból adok :) Így ezerszer könnyebb. Viszont elég válogatós. Nem mindent hajlandó megenni, és néha a hangulata szerint is változik. Mondjuk nem vagyok egy nagy szakács, szóval azért megértem :P

Timur, Xéna, remélem itt jobb élmények érnek majd benneteket! Imádtam itt szülni! Bár állítólag kórháztól is függ.
Mi egyébként Guildfordban lakunk, Surrey megyében (ahonnan Harry Potter is származik :D ). Itt a kórház rettenetesen kiváló! Hallottam, hogy Londonban vannak gáz helyek, de a többi városról nem tudok semmit. Szerintem ha tudtok, mivel első szülők vagytok itt, angliában, menjetek majd el ilyen active birth class-ra, meg ilyesmikre (a védőnőnél kérdezz rá, neki van szórólapja róluk, és időben foglald le a helyeket, mert gyorsan betelnek). Ezek alkalmával van lehetőség a kórházat is körbejárni. Mind ingyen van, és többön is részt lehet venni (van az, amit említettem, aztán nekem még volt egy fizioterápiás is, meg még egy active birth class... stb.)
Így legalább azt is megtudjátok, hogy a kórházatok hogy áll hozzá mondjuk a császármetszéshez, a segédeszközök használatához (vákum, fogó, stb.). Rá lehet kérdezni dolgokra. Szerintem nagyon jók voltak :)
Xéna, hogy bírod a terhességet Ricsi mellett? Nem szoptattad már, amikor terhes lettél? Mondtátok már neki a kistesót? Hogy mondjátok/tátok el?

Szilvi, mikor jöttök? Van-e már terv, hogy hová?

Andi, jól hangzik ez a munka, bár kicsit soknak tűnik a 60 óra...! Örülök, hogy jól bírod!

Ez a Magyarország tényleg egyre rosszabb. Semmi másról nem szól az élet csak a munkáról meg a pénzről... Mindenki nagyon negatív. És sajnos ezt mind meg is tudom érteni, tekintve a helyzetet.
Viszont azt nem értem, hogy miért kell a csapból is a politikának folynia. Itt azt szeretem, hogyha nem érdekel a politika, akkor egy szót sem kell hallanom róla. És tök nyugodtan élhetek anélkül, hogy minden nap kiderüljön, hogy ki honnan lopott, és jelentett fel, stb.
Na, de nem akarom már korán reggel negatívkodni én is!

Láttátok, hogy elkezdődött az ősz? Tiszta köd volt nálunk minden! Annyira szép! Imádom az őszt!

Megpróbálok feltenni egy augusztus eleji képet. Remélem sikerül!
Puszi! Kép Veronika és én
taram
 
 


Sziasztok!

csak annyit akartam még írni, hogy örülök, hogy így beindult a topik!

és hogy végre sikerült Veronikának vonalzót csinálni! juhééjjj! jól benne van vagy fél óra kísérletezés, de megvan :D

Puszi Nektek!

Kép
Kép
taram
 
 


Helló Lányok Asszonyok!
Ezaz! Pörgés van! Áramlik az infó. gyerünk-gyerünk!
Taram ugye megérte a fáradozás?! jó lett a vonalzó, és a kép is szuper :-)
JAj ezt elmesélem! Tudjátok hogy megy a lefekvés? Őrület! Minden nap elájulok ettöl a gyerektől. Fürdés (egyedül megmossa nyakát, fülét, hasát, hóna alját, mindent) a pizsama húzós mert ott kicsit kergetni kell mert a kis fürge mindig elakar szaladni, és ez néha sikerül. Utána irány anyáék ágya. Van egy kis könyvecske ami arrol szól hogy van a baba 1 napja. A vége az hogy megy a baba aludni. Ahogy végig érünk a mesén, Ricsi közli hogy Ő is megy aludni és már mászik le az ágyról és vonulunk át az Ő szobájába. Bemászik az ágyba lefekszik, magamellé gyüjti az alvó társakat (két jegesmaci)(néha egy birka is) és kéri az esti puszit, szigorúan mindkettőnktől, és leteszi a fejét és kész! TÁDÁM!!!! De ezt csinálja már egy jó ideje. Elképesztő. Egyszercsak elkezdte és kész.
na mára ennyi, és nemám megint eltünni!!!!!!!!!

timur
 
 


Sziasztok!

Bocsi, h ilyen ritkan jovok, de nagyon sokat dolgozom, remelem januarban sikerul elmennem maternityre, vagy az lustasagnak szamit, mert csak marcius 20ra vagyok kiirva :roll: ?

Xena! Bizti nagyon jo lehetet latni a babat :) ! es mikortol van ez az uj szabaly, h gyerekek nem mehetnek be? csak mert amikor en voltam egy csomo kismama kisgyerekekkel ment be :? ! Az ejszakakat ne is emlitsd, kesz remalom mar most, nem csak, h remalmaim vannak, de egyszeruen nem tudok hogy aludni, a pocakom faj, a pici rugdos(na ennek azert orulok :wink: , csak ugdoson agyon :D )! Latni is rajtatok, h imadjatok egymast, parom is mindig azt mondja, h imad, de en nem hiszek neki, szerintem velem van a gond, mert egesz eletemben nem volt onbzalmam, igy nem ertem, h miert pont engem akar, mikor annyi szep no futkos kint, na jo hulye vagyok, meg terhes, bocsanatot kerek :lol: !

Timur! Ez igen, latszik profin nevelitek Ricsit :) ! es gyere nyugodtan minden nap :) !

Agi! Irnal legyszi errol a child tax creditrol! Marha hulye vagyok a benefitekbol! Ez mikortol jar, meddig? Mindenki kapja? csak mert a parom maganvallalkozo...es hogy kapod? marmint utanna kell jarni? bocsi a sok hulye kerdesert, de en mondtam h hulye vagyok :lol: !

Taram! Hat ez a Veronika gyonyoru :) ! nagyon hasonlit a noverem kislanyara, mikor pici volt, o is veronika, csak megjegyzem ilyen pofibol tuti egy kis bombazo lesz :)! Remelem nekem is jo tapasztalataim lesznek a szulessel kapcsolatban, most minden dokit az en korhazamrol faggatok :) ! Mivel telnek a napjaitok?

Ibi! En nagyon csodalom, h ilyen eros vagy es januartol egy teljesen uj, szebb elet var ratok! Azert szerintem is szep az anyostol, h igy befogadott, de elhiszem, h nem lehet konnyu, foleg most, h meg keze sincs :lol: !es mar tudod, hol fogsz dolgozi? Az en paromtol nem olyan konnyu megszabadulni :lol: ! Bizony bizony, porognek a hetek, mar alig varom a 20hetes UHt :) !megkerdezhetem, h hol vetted a kismami nacikat? mert ram az osszes nagy, de egyszeruen mindenhol, arulnak vhol 34es kismamanacit :? ?

na puszi mkinek

Kép Kép
rima
 
 


szioka

taram:igen marcus mar maszkal,es sajna v nem sajna mar rajott,hogyan nyissa ki a szekreny ajtokat is :D ...ja es felhuzza magat mindenhol,ugyhogy nagyon resen kell lenni,kovetem mindenhova.
tok jo mar nem kell veszodni a babakajakeszitessel nalatok.bar mondjuk biztos oda kell meg jobban figyelni,mert nem kaphatnak tulfuszereseket,ahogy en eszek pl.jo kis magyarosan.
veronika mar megy?lehet irtal mar rola de nem vok most kepben...
meddig szeretnel otthon maradni vele?amig suliba megy?

xena ,timur:csucs a fiatok,h igy elalszik,de edi lehet.es mikor szokott felkelni reggel?o joetvagyu?

rima-mami hello:persze azert rendes anyos h befogadott,de nyugi adtam neki kis lovet az elejen,es mar ki is jelentette mikor dolgoztam 4napot(de o akkor torte el a kezet,hogy ker majd tolem penzt,h tudjon maganak uj ruhakat venni) :D sebaj,vegulis nem ingyen gondoltam.de most h eltorte a kezet nem ker penzt azt mondta,mert nem tud segiteni...mondjuk most nincs is sok...
annyibol jo.
ja,,gatya...en kaptam anyukamtol egyet meg otthonrol,pesten vette...meg 2ot unokatesomtol,ket egyuttest(ove volt).de en azokat nem is hasznaltam,mert az egyik barackviragszinu a masik meg vilagoskek....ha neked kell odaadom,bar sztem te kisebb lehetsz mint en...a gatyo meg ok...
ja es itt nalunk van olyan bolt h peacock,biztos ott is van es kulon arulnak maternity wear-t,vannak tok jok.persze mikor en terhes voltam meg nem arultak.
en vettem magamnak melegitogatyokat mindig nagyobb szamut mint amugy vok es igy nem szoritott.meg kardiganokat kototteket telre ami elolgombolos es jo kenyelmes volt a pocomnak.matalan is olcso es ott is vannak kismamaknak passzentos dereku pamutgatyok en ott vettem egy sima feketet.de nezd meg ebay-en ott rengeteg van es ajanlom ott vegyel jo szoptatos melltartot,mert ott sokkal olcsobb mint pl a boltokban.en 2ot vettem 12fontert amugy meg 20-25font darabja ahol neztem oket itt.otthon is vettem egyet mamaboltban es otthon volt 5900 ft...
es legyen egy jo mellszivod!!!nekem eletet mento volt.
van uh keped a picirol?
pusszancs,leptem
ibigirl
 
 


Sziasztok!!!!

Itt vagyok megint! :)

Na, kár volt engem dícsérni, mert most nagyon lógós vagyok!

Ugyanis képzeljétek, szerdán nyugodtan lefekszem és még mondom is a páromnak, hogy csüt. ő kel fel a gyerekekhez, mert én végre kialszom magamat! :) Aszongya: nem dolgozol? Mondom nem.
Oké, alszom mint a medve, de állandóan csörög a telefon. Ez nem szokott zavarni, alszom tovább, de egy idő után elegem lett. akkor fölkeltem és beugrott a cudar igazság, hogy nem is csüt. voltam szabadnapos, hanem péntek és 9-re ott kellett volna lennem!!!!! Jujj, mit lehet tenni? Akkor betelefonáltam, hogy beteg vagyok és az orvosnál voltam délelőtt, de sokat kellett várni..... Tök ciki, ilyet még nem csináltam, május óta nem is voltam beteg, akkor is csak 2 napot.
Most meg azon filózom, ha már beteg vagyok, holnap is itthon maradok, megspórolom a bébiszittert, mert hogy szombaton ugye nincs se ovi, se suli. (20 font)
Az a baj, hogy direkt azért nem szoktam beteg lenni, hogy ha valami komoly van, a gyerekekkel ne adj isten, vagy velem, akkor arra tartogatom, de szerencsére semmi sem szokott lenni..... Most meg elalszom. :shock:

Visszatérve az ovira ill. bölcsire, én mindkét gyereknél úgy éreztem, hogy már kevés vagyok nekik, nem tudom az energiájukat kielégíteni, és unatkoznak otthon. Ezt megoldotta a bölcsi, és sokan emiatt úgy gondolták, hogy én milyen szívtelen vagyok, hogy bölcsibe adom, de én tudtam hogy nekik ez jó és kiegyensúlyozott boldog gyerekek. Minden gyerek más és a legtöbb anya tudja mi a jó az ő gyerekének. :)
Szóval nem akarnék rábeszélni senkit, de nekünk ez jött be.

Rima,
Ez érdekes hogy ilyeneket gondolsz, én is sokat gondolok ilyesmit, hogy miért engem szeret, amikor ott az a sok szép, csinos nő, de aztán megpróbálom elhinni neki hogy tényleg és megnyugszom.
:) :) :)


Terhesrucik.
A melltartó a Matalanban nagyon olcsó, vannak pamut szoptatós melltartók, és 2 van egy csomagban, valami 7 vagy 8 font, de nagyon jók. Én azokat szeretem, ami rugalmas és nem csipkés, mert attól viszketek. Még most is van nekem belőle, mert amikor jöttünk, Peti még szopizott és vettem 2 dobozzal. :)

Puszi nektek! :)
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Nagy problemam van! Jo ezt igy kezdeni :lol: ! na azert nem olyan nagy!szoval ugy terveztem, h januarban elmegyek gyesre es ugye 2009januarjaban kene visszamennem dolgozni, de en a picivel szeretnek maradni, igy gondoltam majd elotte decemberben felhivom a munkahelyemet, h nem tudok visszamenni, erre ma a midwife azt mondta, h koteles vagyok visszamenni, kulonben visszakell fuzetnem mindent amit a ceg adott :shock: ! ez ugye nem igaz :cry: ? tud errol vki vmit?
olyan edesen vert a pici szive, es meg a hulye not is jol agyonrugdosta(mit nyukal anyja hasahoz :twisted: , igaza is van :D )! amugy elkiabaltam az itteni terhesgondozast, hat ez a no akkora egy bunko volt, kesett 20percet, aztan johogy 5perc utan kiakart kuldeni, egesz ido alatt semmi mosoly, kozolte, h o elkuldene magzatviz kivizsgalasra, mert h nagy az eselyem Down koros babara, kozben mar a 12hetes uhn azt mondta a szonograus, h o nem lat semmi rendelleneseget es a vervetel utan kaptam a korhaztol levelet, h kicsi az esely a Down korra!

Ibike! kepzeld sikerult vennem kismami nadragot, meghozza a new lookban, vettem hozza pulcsit is, total 18font :) ! mikor mentem felprobalni a no ram szolt, h az terheseknek van, mondtam, h en is az vagyok(4honapos :) ), erre hivta a kolleganojet, aki egyidos terhes velem, na annak a csajnak akkora hasa volt, mintha lenyelt volna engem is egeszben :lol: !

jo ejt :)

Kép Kép
rima
 
 


Oh My istenem!
Kihez szoljak mit is mondjak. :?
Szerintem most kismamanaci és szoptatós meltartó témában nem adok tanácsot. De műszaki és egyéb fiús kérdésben szivesen segítek, ha tudok.
Inkább Írok Ricsiről. kb. 9-körül van fekvés és majdnem ilyenkor kel reggel is. Meg van egy 1-2 órás alvás ebéd után. Meg ka elmegyünk valahova kirándulni akkor visszafele a kocsiban de ez nem mindennapos. Néha annyit eszik mint egy század katona, néha meg úgy kell lekönyörögni valamit a torkán. Viszon kajában szigorúak vagyunk! NO csoki! NO csipsz! No cukorka! Kivéve vendégségben! Egyszer mondtam hogy nem kéne csokit ennie majdnem meglincseltek, hogy mekkora szívtelen szemét dög vagyok. Tanul, és eszik még annyi rosszat oviban, bölcsiben, suliban, másoktól. De tőlünk csak a jót, okosat, és egészségeset. Ezzel nem azt mondom hogy ott csak rosszat tanul!!!!!! Pl. imádja a könyveket. Hetente kap is egyet-kettöt. De nem ilyen bugyuta mesekönyeket. Olyat amiből tanulni is lehet. Tudjátok "okosbaba program" játszva tanulni! Azt hiszem mára eleget sztároltam a Hercegem! 8)
have a nice weekend

timur
 
 


Szia Timur!

Hat minden elismeresem a gyereknevelesben, a mi pici babank tuti a fejunkre fog nolni, de nem gond :) ! de ti aztan tudtok nevelni, lehet, h majd elmegyek hozzatok orakat venni :) ! en sajna az edessegrol nem tudok lemondani es egyetertek veled, h ez nem jo egy pici gyereknek, de mivel en edesseg manias vagyok(cukraszdaink vannak otthon) igy tuti nem fogom tudni letiltani a gyereket rola, tuti mar a tejem is edes lesz mint a mez :wink:

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!!!

Édesség téma! :)

Timúr, ne hari ha nem értek egyet! :)

Nálunk esznek édességet, persze módjával és csak normál kaja után. Ha nem éhes, akkor is meg kell kóstolnia az ebédet, vacsorát, és csak utána kap egy kis csokit, (kitt-katt) vagy csokis kekszet.
Persze cukrot nem nagyon veszek, de néha van az is, pár szem, chips nagyon ritkán, heti egyszer max. egy kis csomaggal.
Attól azért kicsit ideges szoktam lenni, amikor az anyukák (apukák?) lezabálják a Túró Rudiról a csokit, szegény gyereknek a savanyú, ízetlen túrót adják, és még büszkék is magukra, hogy milyen jót tettek a gyerekkel!
Szerintem ez nem fair és kész!!! Akkor vagy ő is egyen sima túrót, vagy adjon a gyereknek is! :)

Pusszantás! :)
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Sajnos én Timurral értek nagyon egyet. Veronika ugyan még csak 13 hónapos, de még sose kapott cukort-csokit. gondolom még kicsi is hozzá, de később sem akarom rászoktatni egyikre sem. csak néha-néha persze. mi is így kaptunk, és nem is vagyunk édesszájúak és a fogaink is nagyon jók.
szerintem kicsi korban a gyerek nem is tudja, hogy mi az a csoki. Veronika sem tudja. szóval amíg "nem mutatod be" neki, addig nem fogja kérni, addig a gyümölcs ugyanúgy édességet jelent neki (a banán kiváló erre). Veronika pl. a sima kenyeret imádja, amit a férjem süt a kenyérsütővel. és nem iszik üdítőt sem, hanem csak vizet.
uhh, lehet, hogy most ilyen munkatáborosnak tűnök... :shock:
persze kap sok natúrjoghurtot, amibe gyümölcsmixet rakok, eszik wheatabixet tejjel, meg medvesajtot :)

Rima, gratula a kismamaruhákhoz! emlékszem, én is olyan boldogan kezdtem kismamaruhákat hordani!
a céges dologgal kapcsolatban nem tudom, hogy van. itt az egyik lány is mondta, hogy vissza kell mennie dolgozni, különben vissza kell fizetnie. szóval vszínű van ilyen. viszont ő úgy megy vissza, hogy csak heti egy napra :) lehet, hogy ezt Te is meg tudod csinálni.

Andi, Te aztán jól elaludtál! sajnos Veronika mellett ilyen még nem fordulhat elő :) azért kipihented magad a végén, ugye?

Jó hétvégét mindenkinek!

Kép
Kép
taram
 
 


Hali!

Hát, igen! Szerencsés vagyok, mert mostanában a férjem a "gyerekfelelős". Mivel otthon ugyebár mindig ő dolgozott látástól mikulásig, most meg felcserélődtek a szerepek, amit élvezünk is egy kicsit. Én mindkét gyerekkel végigcsináltam azt az első 2 húzós évet, amikor éjszaka ébrednek, meg hajnalban, meg cicin alvás, stb. Szóval az alvókámnak annyi lett. :) Ezért is könnyű nekem az éjszakai munka. Most meg ha meg tudjuk oldani, a férjem kel fel velük reggel, hagy engem aludni és én nagyon is élvezem ezt, mert mindig is inkább későn fekvő, későn kelő tipus voltam, de a gyerekeim korán keltek bármit is csináltam, ami nem rossz nekik, csak nekem. :)

Az édesség dologgal teljesen egyetértek, ügyes aki be tudja tartani. Nálam ez olyan, mint a húsevés, legszívesebben nem ennék, morálisan teljesen vege vagyok, de imádom a húst és nem tudok róla lemondani. 8)

Többiek, merre vagytok?

Pá!
Andi
andi68
 
 


Muzsikával az újszülöttekért
- jótékonysági gálakoncert a Gólyahír Egyesület javára -

Időpontja: 2007. november 03. szombat - 16h
Helyszíne: Otthon Művelődési Ház – Soroksár
Bp. XXIII. Ker. Szitás u. 112
(a Hősök terei Templomtól egy percre)

Műsorunkban felejthetetlen dallamok hangzanak fel
egyebek mellett Puccini - A bohémélet, Gounod - Faust, Donizetti - A szerelmi bájital
és Donizetti - Don Pasquale című operáiból!

Fellépnek a Magyar Állami Operaház művészei:

Cecília Loyd, Boross Csilla, Csák József, Szvétek László, Vághelyi Gábor, Ghillány Márta
Németh Mónika, Szentidai Szilvia, Töreky Katalin, Angyal Enikő, Czira Judit, Réder Katalin
Zongorán közreműködnek: Katona Anikó és Köteles Géza
„Szívből reméljük, e nemes cél érdekében sokan döntenek majd úgy, hogy részesei kívánnak lenni e remek szórakozást ígérő koncertnek, és adomány-tartalmú jegyeik megvásárlásával segítik a Gólyahír Egyesület munkáját!”
Jegyek 2007. október 1-től válthatók 2000 Ft-os áron az Operaház jegypénztáraiban, vagy elővételben a Gólyahír Egyesületnél, számlára befizetve a jegy árát 2000 Ft/fő
név megjelöléssel, (a jegyek a koncert előtt a helyszínen vehetők majd át).
Érd és Vidéke Takarékszövetkezet: 64800073 - 10705005

KépKép
KépKép
kelimoni
 
 


Sziasztok!

Hat en csak azzal nem ertek egyet, ha a szulok olyan dolgokat esznek mitol a gyerekuket eltiltjak, szoval ha a ti esetetekben nem szeretitek az edesseget, akkor az jol is van ugy, h a gyereket sem tomitek vele, de ha ti azert megeszitek, akkor :roll: ! Pl.en mar most tudom, h en a gyerekemnek nem fogok disznohust adni, mivel mi sem esszuk, en 5evig voltam vegetarianus, miota tudom, h kisbabam lesz rakenyszerultem a husevesre, de a baba szuletese utan szerintem nem fogom folytatni, persze a picinek es a paromnak tovabbra is fogok huseteleket kesziteni! De ugyanakkor nem fogom az edessegektol sem eltiltani, mivel en imadom az edesseget, azert tuti nem fogom bele tomni, meg annyit sem fogok neki adni amennyit en eszek, mert az mar tulzas, de viszont nagyon odafigyelek ezek mellett a helyes taplalkozasra is, szoval nem csak csokival tomom a fejem :) ! es a fogaim ritka szepek es egy gramm sulyfelesleg sincs rajtam, sot a verkepem es az osszes kivizsgalas eredmenye olyan, amilyennek a nagykonyvben megvan irva :wink: , ebbol is latszik, h azert nem elek egeszsegtelenul, mert eszek edesseget! en inkabb a sportnak fektetek nagy hangsulyt, szerencsere a parom is :) ! De mindenki mast szeret, mashogy neveli a gyereket es ebben az a szep, h ezert annyi kulonbozo emberke futkos ezen a Foldon :) ! es azert mert ti igy nevelitek a piciket, nem vagytok munkataborosok :lol: , csak fantasztikus szulok, akiknek fontos a gyerekuk egeszsege :wink: !

Taram! meg en sem tudok a ceges dologrol semmit, de lassan utanna kell jarnom!

Ibi!!!!!! Hol vagy?

Kép Kép
rima
 
 


Helló mindenki!
Mindenkinek igazat adok valamiben. Ezért jó hogy nem vagyunk egyformák 8) Milyen rossz lenne ha mindenki egyformán gondolkoldna. Nem lenne soha probléma és konfliktus az emberek között :lol: És akkor nem embernek, hanem droidnak hívnának minket. :lol: :lol: :lol:
Rima neked teljesen igazat adnék DE!!!! NEm azért küzdötem fel magam a tápláléklánc csúcsára hogy vegetáriánus legyek. :wink: én símán belehalnák ha nem ehetnék húst! Természetesen kerül söldség is az ételbe, hiszen én ugy gondolom hogy minél szinesebb egy étel (persze nem az "E... vitaminoktól") annáál egészségesebb. Spec én a csokit nem is nagyon szeretem. Nagynéha megkívánok egy Bounti csokit de nem jellemző. Remélem ezt elörökölte tőlem :wink: De be kell vallanom férfiasan hogy bizony a pudingokat és joghurtokat nagyon szeretem. És itt olyan fincsiket lehet kapni. A kedvencem az a nagy tál 800g-1kg között boltja válogatja, allul gyümiaztán valami tészta és a tetején vanillia puding tejszinhabbal. MMMMMMMM
Sokan azt mondják szerencsés alkat vagyok de én néha inkább átoknak tekintem. Bármit csinálok vagy eszek nem hízok!!!!!!!!! Öröm az ürömben hogy a kedvesem így szeretet meg, és én azóta talán nagy keservesen hízhattam 2-3 kilót.
A Ricsi imádja a banánt , almát, narancsot, körtét, ananászt . Szoval szereti a gyümiket.
Hé kelimoni! Bizti jó a műsor de ha nem gond akkor kicsit húzós innen hazaugrani megnézni. Kihagynánk ha nem gond :cry:
Andi tudnál egy képet vagy linket dobni a kocsiról? nem találom sehol. Tudod nagyon sok kocsit másképp hívnak más országokban. köszi.
Kellemes hétvégét mindenkinek!

timur
 
 


Szia Timur :) !

Orulok, h azert te is eszel pudingokat, mert azokat en is imadom :) ! Azert lehet, h a terhesseg vegere raszokom a husevesre es maradok husevo :) ! es Xena nagyon szerencses, mert sok estben nem jo a nagy darab pasi, az en parom 100kg, nem haj, csak izom, de mikor este hazajon munkabol es nagy oromeben ramveti magat, hat hogy is mondjam....fajdalmas...
Ricsihez meg csak ismt gratula, akkor nalatok nincs para a gyumik miatt :) ! Xenankkal mi ujsag?
jo ejszakat es kellemes hetveget!

Kép Kép
rima
 
 


Sziasztok!

Taram kérdezted ,hogy mikor jövünk
Igazából már október - novemberben készültünk és Londonra gondoltunk. De a férjem tologatja az időpontot.Rátört egy kis pánik így hogy már kész tények előtt állunk .Elég eredményes a munkájában és attól fél ,hogy mint külföldi nem biztos ,hogy újra ezt eléri.Bár itthon hozzuk az átlagot és mindezért gyakorlatilag semmi szabadidőnk nincs.
Úgyhogy egy kicsit csalódott vagyok mert én már készen lennék arra hogy új kihívásoknak nézzek elé és reménykedem benne ,hogy van hely a hol az éjjel-nappali munka helyett meg lehet élni "normális" munkaidő mellett. is.
Bocs ,hogy ilyen lehangoló vagyok.Én készülődök magamban, remélem a férjem is megnyugszik.
Szilvi
j.szilvi
 
 


Sziasztok!

Timur!
Próbálok csatolni egy képet ide, bár mind túl nagy, és nem nagyon szokott sikerülni. Addig is köszi !:)

Azért jó tudni, hogy te is "bűnözöl" néha és egy kis puding lecsúszik! :)
Érdekes, hogy van egy nagyon jó barátnőm, náluk 2 gyerek van és mindig halomokban állt az édesség az asztalon, cukor, csoki, minden, a gyerekek rá se néztek. Szerinte amit tiltunk tőlük, az kell nekik, ezért ő kiteszi a csokit az asztalra stb. Nálunk ezt nem lehetne megtenni, a fiam minden mennyiségű csokit megenne és szerintem beteg is lenne. A lányom sem különb, talán ő tudja hol a határ. Így csak napi egy kis csoki van, amit már írtam is, szerintem ez elfogadható.
Rájöttem, hogy amikor elhozom őket az oviból, suliból, mindig nagyon ki vannak éhezve, ilyenkor bármit viszek, megeszik. Banánt szoktam vinni, bár amúgy is megennék de olyankor biztosabb, vagy egy almát. Ma viszont nem volt itthon se alma se banán és gyorsan megpucoltam egy répát és kettévágtam hosszában. Azt vittem nekik, de olyan sikere volt, (a többi gyerek is csak nézte!) hogy máskor is viszek! :)

Szilvi!

Üdv. köztünk, azt hiszem még nem üdvözöltelek.
Szerintem fel a fejjel, majd csak összeszedi magát a párod is, szerintem ha még nincs felkészülve lelkileg, ne sürgesd nagyon, nehogy aztán a "te bűnöd legyen" ha esetleg nem azonnal talál munkát és ezt a férfiak nehezen viselik, az én férjem is azonnal elfelejtette, hogy ő akart jobban kijönni, és nem én! Amint kiértünk, én akartam kijönni, ez nem tudom miért is van így, nem mondom hogy hazudik, csak én máshogy emlékszem! :)

Puszi nektek!
Andi Kép Ez nem a mi kocsink, de ugyanilyen.
andi68
 
 


Sziasztok!!
Vagyok ám én is, és mindíg olvasok mindenkit, de a bőbeszédű kis férjecském mindíg szívesen válaszol helyettem is. :) Most éjszakás, úgyhogy végre írok én is! Na jó, nem egészen így van, csak este lefektetés után már olyan fáradt szoktam lenni.
Szóval minden rendben, baba nő a pocakban, meg kint is a nagyobb. Bár most behívtak a nőgyógyászatra novemberben, de még nem tudom miért. Remélem nincs semmi gond, majd kiderül. Bár az is lehet, hogy megígérték nem engedik meg, hogy mégegyszer olyan fertőzést kapjunk, mint Ricsivel szüléskor és már most vigyáznak rám, külön vizsgálatokkal. Remélem ez az ok.
Amikor ti terhesek voltatok szintén nagyon hullott a hajatok? Mert bizony az enyém Ricsi előtt is meg most is nagyon. Lehet, megint le kell vágatnom sajna. Ez normális ugye?

Andi! Nagyon tetszik az autód, nekem is kellett volna egy ilyen a te helyedben. Timur azt mondta holnap hazaér majd ír neked.

Látom a kajatémát már kiveséztétek. Én inkáb azt szeretném megtudni, ha ebben tudtok még segíteni, hogy nagy méretű szoptatós melltartót hol találok? Mert eleve nagy kell, de most már... a Matalanban nem találtunk és a Mothercareben sem. Még hol érdemes nézni? Van tippetek?

Most épp nagy babakocsi nézegetésben vagyunk, de ami jó az majdnem 3-4-5száz font. Majd behidaltam, de otthon is még drágábbak! Bár nekünk nagyon bejön a kiddicare.com is, ott jó dolgokat találtunk.

Na köszi előre is a segítséget! jó éjt!
Xena

xena
 
 


Sziasztok!

Xena milyen fertozest volt a szulesnel csak probalok mindenre felkeszulni es elore figyelmeztetni a dokit, midwifeot, h figyeljenek oda mindenre, mert otthon tenyleg az van, h egy rakas penzt adsz a dokinak, a vegen meg ugyis szarnak a fejedre :twisted: !
Melltartok?! hmmm... en tiszta hulye vagyok mindenfele ruhazkodasi kerdesben, meg szerencse, h a parom egy divet orult, igy o vasarol nekem ruhaat, de mivel a szoptatos melltartoval nincs sok kapcsolata :lol: , igy nekem gozom sincs az egeszrol, de szerintem ebben Andi tud neked segiteni, igaz Andi :wink: ?
Babakocsik? na azzal hihetetlen gondban vagyok en is! egyszeruen nincs tokeletes, a parom oda van a loolajert, bugabooert es a quinny buzzert, na en ezektol foleg a bugabootol falra maszok, nekem az egyszeru, 4kerekes babakocsik tetszenek,pl a silver crossnak 3dje, de annak viszont kicsik a kerekei! Szoval tapasztalt anyukak irjatok babakocsi tipusokat, markakat, amik a babaknak es a szuloknek is kenyelmesek :wink: !
Xena, amugy nagyon jo az a web oldal, amit irtal! koszi
na szep napot mindenkinek

Kép Kép
rima
 
 


Haliho forumozok,

Itt Berni vagyok es ragyogok :D ! Remelem mindenki el, virul es gyarapszik, gyerkok nonek, okosodnak!
Atfutottam gyorsan a neveket ezen az utolso lapon es biza sokan csatlakoztatok miota utoljara hozzatok szoltam...ugyhogy ugy erzem en vagyok az akinek be kellene mutatkoznia :wink: :
Topiknyito Berni vagyok Londonbol egy 2 eves leanyzoval (Antonia aka Tini)... eeeeeeees ...ez hir a regiek szamara is :wink: ...egy 2 honapos kisfiuval, aki a Viggo Abel nevet kapta :D .
Sajnalom hogy igy eltuntem. Sajnos elhavazott a terhesseg utolso nehany, de fokent a kislegeny elso par honapja. Majd meselek, nem volt egyik sem zokkenomentes...olyannyira hogy edesanyamat egy hettel ezelott mertem csak hazaengedni. Most is ki sem latszok a teendokbol, bizony nem konnyu dolog ez a ket lurkos felallas :roll: .
Mirol diskuraltok manapsag? Latom az utolso par hsz-bol hogy szoptatos melltartokrol van szo ...Xena, esetleg probaltad mar a Blooming Marvellous boltjaiban, vagy ha nincs a kozeletekben, a weboldalukon?! A masik tippem hogy keress ra a neten "nursing bras" "large/extra sizes" meg hasonlo neveken. En peldaul nem is tudtam hogy a Matalan csinalja a szoptatos valtozatot is...az elso utam oda fog vezetni.
Puszi mindenkinek, b
mrsnoname
 
 


Hat ezt meg le kell irnom gyorsan, hogy nagyon tunderek a picurkaitok - gyonyoruek a fotok egytol-egyig!!! Remelem lesz idom utanaolvasni is hamarosan, kivancsi vagyok hogy kivel mi tortenik!
mrsnoname
 
 


Sziasztok!!!!

Hali Berni, te elveszett gyermek!!!!!!!! :):) Orulok hogy megvagy!!!
Gratula a kisfiuhoz, igy van jol a nemek aranya, gondolom orultok! Kepet kerunk csatolni azonnal!!!!!:)

Szopis melltarto: en meg mindig tartom magam a Matalanoshoz az nem letezik hogy nincs, ha itt van a vilagvegen akkor mindenhol van. Franko pamut, elastan egy picit, de semmi muszal erzesed nincs benne. Nem birom a csipket. :(

Babkocsi.
Tegnap lattam az ARGOS kirakataban egy szuper jot, nem kell szerintem az a nagy kerek, kiveve ha futni akarsz vele, en nem szeretem a felfujhatot, mert akkor enged le amikor akar. Legyen bolygo kerek, vizszintesig dontheto, jo kupola, hogy ne csapjon be az eso, oszt olyan gyorsan elmegy az a 2 ev, a vegen ugyis csak egy 20 fontos esernyo kocsival fogtok jarni, a draga kocsi meg ott all es senkinek nem kell.
Persze ez csak az en (skot) velemenyem!!!!!!! :)

Megyek, mert meloban vagyok es nincsenek ekezetek, plusz az y es z csere is az agyamra megy, mert hogy vakon irok/nek.

Puszoka!
Andi
andi68
 
 


Sziasztok!

Udv ismet Berni :) !!!! Nagy nagy gratula a kisfiadhoz!!!!!!! en vegigolvastam a topicot meg par honappal ezelott es vegigizgultam a terhessegedet Antoniaval, persze csak utolag :wink: ! Ha jol tudom, csak Andi maradt a regiek kozul, de ot nem engedjuk, most meg mar teged sem :) ! Te del Londonban elsz, igaz? esetleg te is tudsz babakocsi ugyben tanacsot adni, ami megfelel az orult londoni elethez :wink: ?

Andi! Hidd el nalam nagyobb skotot meg nem latott Nagy Britannia, parom meg pont az ellentetje, kolti a penzt ezerrel, en meg morgok rajta tizezerrel :lol: ! Azert te jol birod ezt a 60oras munkamaratont, csodallak :) !

Kép Kép
rima
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: