Új privát üzeneted érkezett!

Saara! egy barátnőm ajánlotta, mert szerinte tudnék hasznosítani belőle egy-két gondolatot. ő azért javasolta, mert még a mai napig nem aludtunk át egyetlen éjszakát sem. persze lehet genetika, meg millióegy ok, s gondoltam elolvasom azt is hátha megvilágosodom :mrgreen: . ha nem gond akkor élnék a felajánlásoddal! :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi

Nem akarlak kiabranditani, de szerintem nem sok baba alussza meg at az ejszakat Angi koraban.Emlexem hogy orultem, mikor Emi 2 honaposan ataludta...aztan meg 6 honapos koratol tobb, mint 1 eves koraig meg nem.... Danny szinten, de nala kozrejatszott a hasfajossag is.
Sok fugg attol, hogy milyen keson eteted utoljara es mivel. Este valami jo laktatot kell neki adni es csak kicsi tejet (szopizik meg ugye?), akkor nagyobb esellyel alussza at. Es mit csinal ejszaka? Ehes? Vagy csak anyazni akar...?
De lehet mas oka is. Melege van, fazik stb....
En egy ilyen konyvet sem olvastam, es bevallom ez a leteszem es hagyom sirni modszer sem jott be nalunk. En nem birtam hallgatni a sirast... :roll:

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Sziasztok! Nekem Andris fiam egy éves korág csak minden este Phil Collinsra aludt, ugyanarra a kazira, és fel alá sétálva velem, cumival a szájában...Hát azt hittem megőrülök...Egszer apa elküldött(ez kb fél évesen), hogy majd Ő. Hát elmentem sétálni, a gyerek még 2 és fél óra múlva is üvöltött!Nála a hagyjuk bőgni nem jött be...Aztán egy évesen már igen nagy volt, és nehéz, és uncsi, és persze már pocakos voltam eléggé a másodikkal, és nagyon megelégeltem...Kipróbáltam egy jó módszert:
Betettem az ágyba, nem vettem ki, hát sírt, de percenkén odamentem megsimizni, betakarni, megnyugtatni...Aztán 2, 3 majd 5 percenként...3 nap után mint akis anygyal aludt az ágyában szó nélkül, és nem kelt fel éjszaka sem...Hát nem volt könnyű, de megérte.És nagyon nyugisan alszik azóta is. A lányommal szerncsére nemigen volt gond. Már a kórházban is majdnem 6 órát aludt éjszaka, aztán pik pakk átaludta az éjszakákat!
Van ismerősöm ahol még 2 évesen is felkel a gyerek éjszaka..Hát nem irigylem.
Viszont a lányom most 4 évesen nemigen bír elaludni este(biztos meleg is van), de reggel, az ember gondolná majd alszik, és már 6kor kukorékol, és nem hagy aludni, mert folyton jár a szája, meg piszkál, és csináljak kakaót nyávogás...Hát ez se egy élmény, de előbb utóbb kinövi, remélem.Bezzeg, ha oviba kell menni....
Mindenkinek kitartás!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 

 
 

Barbi, holnap megyünk Gödre. Ha még benézel ide ma, küldj egy privit és akkor összehozzuk :) Lehet, h vasarnap is megyünk, de az nem 100%.
Ha ilyen gondjaitok vannak tudok egy masik könyvet ajanlani, ami 2 baratnömnek is bejött (ök olvastak elöször a Suttogot :lol:). Az a neve, hogy Minden gyerek megtanul aludni: http://www.libri.hu/hu/book/csalad_es_s ... nul_aludni.
Asszem 2 hét alatt megvolt az eredmény, azota is atalusszak az éjszakat a gyerköcök... :shock:

(Szivesen odaadnam azt is, de nincs meg :mrgreen:)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


köszi a hsz-eket. per pill ott tartunk hogy cici nélkül alszik el, de átlag 5x-6x felébred az éjszaka, s csak cicivel alszik vissza. a sírnihagyásra képtelen vagyok. nekem is van ismerősöm akinél 2évig tartott. végülis idáig bírtam, menni fog ez tovább is :wink: :D úgy látom lassan fokozatosan vannak eredmények, szóval majd kialakul. :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi

Es ha nem veszed fel a kisagybol, hanem odaulsz melle, simogatod, beszelsz hozza? Csak megnyugtatasra vagyik.... szerintem. En mikor Emit le kellett szoktatnom a cicizesrol ( honapos volt es en mar 2 honapos terhes voltam es nem hiztam sehova 45kg rol) akkor azt mondtam neki, hogy a cici mar alszik. :) Soha nem felejtem el a kis meglepett arcat, de megertette. Nem mondom, hogy nem nyafizott onnantol, de ezen erosen elgondolkodott.:) Neha nem hiszed el ,mennyi mindent megert mar egy ilyen kisember is!!!! Probald ki, veszteni valod nincs!:)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Ágota! az énekléstől kezdve a simin át az ölelésig mindenfajta kedvességet már bedobtam, de az esetek 98%-ban sír, s csak cicivel tér vissza a világbéke.
azon hogy mennyi mindent megért, már egy pár hónapja folyamatosan leesik az állam :lol: (imádom :lol: 8) ) jó ötlet amit mondasz, csak attól tartok, hogy ő ilyenkor nincs eléggé ébren, ahhoz hogy meghallana. azért ha jön az ihlet bedobom. :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Saara! ez a dög bnet nem enged privit írni. holnap itthon vagyunk, s gyertek nyugodtan könyv nélkül is :wink: :lol:
gödibarbi
 
 


Sziasztok!

Linda:
nagyon örült a nagylányom, hogy jön kistesó, ő akkor 8 éves volt és egy másik apukától van a két kicsi, de nem volt semmi gond!!
Egy 16 éves fiú teljesen más, de írd meg hogy reagált!!
egyébként hogy vagy? jól bírod itt az elejét??

Barbara:
aki a suttogót olvasta mindenkitől én is azt hallottam, hogy nem érezte utána jó anyának magát és egy csomó lelkifurdalást okoz!
szerintem nincs tuti tipp éjszaka átalvásra, nekem pl. Patrícia mindig átaludta, Dorina 17 hónapig cicivel, ő akkor szokott le, amikor fürcsi előtt megszoptattam és Peti vitte fürdeni/letenni.
bettina meg dec. 20-a óta, amikortól nem alszunk vele egy szobában.
mások meg megunják a felkelést és az ágyukban alszik a baba, később meg simán átszokik a sajátjába, megint mások .....

ki kell próbálni azokat a módszereket, amik közel állnak hozzá/hozzátok, aztán egyszer csak sikerül!!

Óvoda:

Dorinát úgy néz ki, hogy nem vették fel a Lenkey utcai oviba, 90 helyre 144-en jelentkeztek és 30-as létszám lesz :roll: , jelezték, hogy ez már inkább gyerekmegörző, mint érdemi foglalkozás... teljesen kikészültem, aztán felhívtam a Palánta ovit, de ott meg 33ezer 1 hónap :shock:

A Waldorf nálunk azért nem jött igazán szóba, mert ott nagyon bele kell folyni az ovi életébe és erre nincs erőnk/energiánk, meg hát az is van 20ezer/hó kb. eddig csak délután 2-ig lehettek ott a gyerekek, nem tudom ez változott-e most. viszont az egészséges életre nevelnek, vegetáriánus kajcsi van. utána egy sima általános suli kész rémálom lesz azoknak a gyerekeknek (ez csak az én véleményem)

Végül elmentünk Sződre (ahova hivatalosan tartozunk) s nagyon-nagyon pozitív!!! :)
5 csoport van, nagyon emberi a vezető, most újítják fel a nyáron az egészet, minden gyerekre egyénileg figyelnek (sződi barátnőm is megerősítette ezt), a kert is nagyon családias.
Amikor ott voltunk a dadus épp egy nagy vajling meggyet hozott a gyerekeknek, Dorinát elhívták rögtön játszani aranyos kislányok... szóval oda irattam! :P
jó, nem tudunk gyalog menni, de ez legyen a legkevesebb

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Verus:
nálunk is nagyon nehezen alszik el Dorina este, ráadásul délután sem alszik. egy kis éjjeli fényt is kell hagyni, szerintem ez egy ilyen korszak. reggel szerencsére hagy minket aludni, nálunk a kicsi ébreszt 8 körül. szeptembertől az oviba 8 körül oda kellene érni, akkor remélem este is időben el tud aludni

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Hali]

Tunde

Ez durva amit irsz a Lenkey ovirol, gondltam, hogy sok gyerek lesz, de hogy ennyi!!!!
De az jol hangzik, amit a szodirol.... vegul is akkor fog oviba jarni a kislany.:)
A Waldorf oviban miert vega a kaja vajon? Valasztani sem lehet? Azert furi, hogyha pl. nekem tetszene a nevelesi elvuk, de nem akarom hogy vega kajat kapjon akkor ne oda irassam?
Persze mi is ide jelentkeztunk a Lenkey utiba (remelem felveszik :roll: ) csak kicsit meglepodtem a Waldorfon.

Barbi

Miota csinalja ezt? Nem lehet hogy jon a foga?
Nalunk is sokaig kezben altatas volt, szerintem vannak ilyen lelkuletu babak. De nemsokara "kinovi" ne felj! Ejjeli feny nalunk is van a mai napig.
Nehez ugy, tudom, de kitartas, esetleg agyazz meg magadnak a kisagya mellett... hatha attol megnyugszik, nem szabad hagyni, hogy mindig o gyozzon, mert akkor sosem lesz vege. Meg kell hogy ertse, hogy az ejszaka alvasra valo. Volt, hogy korbevittem a hazban, a sotetben, sot meg ki is vittem a kertbe, megmutattam neki, hogy minden es mindenki alszik... Kitartas! Szurkolok...:)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 



Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


aranyosak vagytok hogy ennyit hozzászóltok :lol: , de nincs ám gond :wink: ! volt egy idő amikor kétségbeestem, de már elfogadtam, s jól hozzá is szoktam a szaggatott alváshoz 8) .
már egy jó ideje közöttünk alszik, ami lényegesen könnyít a helyzetemen.
olvasgatok mindenfélét, próbálkoztam ezzel-azzal (hozzá kell tegyem nagyon puhány nőszemély vagyok bizonyos szempontból, szóval drasztikus megoldásokat nem bírok bevetni)

Ágota! még egyetlen éjszakát sem aludt át, ergo vmit kezdetektől nagyon rosszul csinálok vagy az ő személyiségében keresendő a titok nyitja :?: .
( pár hetet aludtam már mellette is a földön, szóval az is pipa 8) )
elképzeltem ahogy körbevitted a kőcöt a sötétben... :) nem ijedt meg?
tetszik, hogy ilyen kreatív vagy! :D

Tünde! örülök, hogy végül jól végződött az ovisztori. :lol:
( a zárójeledhez hadd tegyem hozzá, hogy sulik között is van már választék. én még nem tudom hová fogom vinni gyerkőcöt, de ők is a "listámon" vannak)
111 van nálunk ma :lol:

ésésés ma találkoztam Saara-val! :lol: nagyon rendi volt, s beugrott a könyvvel. sajna ded nem volt velük, de Vinceanyuka nagyon kedves, szimpatikus nőszemély :D

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi, örülök, h talalkoztunk! kicsit siettünk, bocsi... Ha kimegyünk a kis telkünkre altalaban lepasszoljuk Vincust a nagyszülöknek (Gödön vannak) különben annyit "segit", h semmit nem tudunk csinalni a kertben. Meg épitkezési terület, szoval nem az igazi.
Kivancsi vagyok mit szolsz a könyvhöz, majd ird meg légyszi!

Azt nem mondtam, de van egy olyan baratnöm is, akinek ugyanolyan nyuszi szive lehet, mint neked :). Kisficko most 22 hos és együtt alszanak nagyon régota, éjszaka félkomasan szopizik, ö sem aludta at soha az éjszakat. Megérdeklödöm, h vannak-e fejlemények (jön a kisteso ugyhogy sztem vannak..).

Agota, " a cici mar alszik": :)

Mi még nem lakhatunk a hazunkban, de egy madar csalad beköltözött, mar fiokak is vannak, nagyon aranyosak.... :roll: :) Es rendesek, mert nem mocskolnak össze semmit. Egyelöre :)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Barbi

A veletek alvassal vigyazz, vveszelyes jatek.
Volt egy kollegam, akinek a kislanya detto. A gyereket meg tobb evesen sem birtak atszoktatni a sajat agyaba, mert annyira felcukkolta magat a sirastol, hogy hanyt meg minden. Mondjuk ez biztosan extrem eset, de nehogy Angi azt gondolja, hogy "csak" ott biztonsagos koztetek aludni...
Es bizony sok mulik azon hogy anyuka mennyire "kemeny"...
Mondom, nalunk is olben ringatas volt Eminel sokaig, na Dannynelk mar probaltunk ovatosabbak lenni, csak nala bekavart a hasfajossag. De o sokkal onallobban aludt el mar meg igy is. Koztunk alvas meg kizarolag akkor van-volt, ha beteg a gyerek.

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


hogy az együttalvás veszélyes-e? ugye nehéz kijelenteni vagy ellentmondani, hisz a szakirodalmak eltérően nyilatkoznak. ahogy Saara nevezett az én nyusziszivem :lol: elhiszi hogy jó (s az is szuper hogy a férjemmel mindketten szeretjük ha velünk alszik, s nem gondoljuk, hogy gondunk lesz belőle. nem mondom hogy nem lehetséges, de ahogy ismerjük mindhármunkat nem hiszem hogy oda tartoznánk). az biztos hogy a mostani tervemmel kopp-kopp-kopp, már mutatkoznak változások! :lol: :lol: :lol:
az is biztos hogy ketteskére már okosabbak és tapasztaltabbak leszünk :mrgreen: 8) :lol: :wink:

a könyvet pedig mindenképp el kell olvasnom ennyi eltérő vélemény után! :lol: :wink:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbi

Na nem ijesztgetni akartalak, bocsika.
Nem tudom mit mondanak a szakirodalmak,mert egyet sem olvastam.Megvettem a Dr. Spock konyvet, de kb 10 oldalt olvastam belole. :)Inkabb a neten logtam es azzal a kb. 30 anyukaval ertekeztem, akikkel mar majdnem 6 eve bent vagyunk egy topikban es akik kozott mar van 3-4szeres anyuka is.
Minden gyerek mas, mint ahogy minden szulo is es ugyis mindenkinek sajat maganak kell megtalalni a "hangot" meg a helyes modszert a sajat gyerekevel.
Azert meselj, mi ez a "mostani tervemmel"...????:):):):)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Ágota! :D Ijesztgetésről szó sincs! :wink: Nem úgy vagyok nyuszi :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Jelenlegi project: ha a mi ágyunkban altatom el és ott is alszik akkor biztonságban érzi magát (mind illat, mind testközelség miatt). egy idő után elkezdtem simogatva, beszélgetve visszaaltatni. szóval amikor felébred éjjel akkor érez minket/engem, s előbb-utóbb megnyugodva visszaalszik. már többször sikerült álombasimizni :D , s már kevesebbszer kel. sőt ma reggel többször is felébred 5 és 7 között, de csak hozzámbújt, s sikerült visszaaludnia. :lol:
nem hangzik spanyolviasznak, de biztos ezért nagyszerű :wink: :lol:

szívesen tanulok másoktól, s próbáltam is alkalmazni hallottakat/olvasottakat, de ahogy írtad minden gyerek és szülője más, s mindenkinek egyéni utat kell járnia.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


sziasztok!

kicsit bajban vagyunk ovi téren!!! A kastélyban(Béke úti) nem szívesen hagyom őket , mert az is csak gyerekmegőrző lett, aztán meg gondunk is lett, és más ovik tele vannak, a palánta tül piciknek van, nagyon kezdő még az én nagy gyerekeimre, és nem sok választásom van, hogy a waldorf legyen, de pont ettől a családi belefolyástól félek! eGYÉBKÉNT EBÉD UGYANÚGY VAN NEKIK Gödről, mert nincs saját konyhájuk, és nagyon odafigyelnek a gyerkőcökre, rengeteget tanulnak meg ott a normális életből, és ez mind szimpi, csak ne kéne nekik a család!!!!Akinek kis gyereke van, és most kezdene ovit, menjen a palántába, hasonló a nevelés, és családot békénhagyják, és ottalhatnak....
Drágának sajna minden drága, és nem szívesen fizetek már ovira is, de ha egyszer csak így képesek a gyerekkel foglalkozni, hát inkább fizetek!A waldorf most 16ezer+kaja.Még egész olcsó.....
Waldorfos családokkal nagyon szívesen ismerkednék, mielőtt azt mondom megyek oda....
Sziasztok! Jó éjt!!!!

Kép
Kép
Kép
lkverus
Göd
 
 


Verus!
sajnálom, hogy Nektek is gond az ovi!! :(
mi ennyit nem tudunk fizetni az oviért, de most ez a sződi nagyon jó megoldásnak tűnik. Gödön áldatlan állapotok vannak gyerek elhelyezés ügyben :(

Barbara:
én még nem hallottam olyanról, hogy egy tini a szülei ágyában aludna :P , addig meg ha Nektek így kényelmes, akkor aludjatok együtt (persze előbb is tud majd egyedül aludni :) ). sok népnél teljesen természetes, hogy mindenki együtt alszik.

akkor tali nálunk mikor legyen?? ha van kedvetek...

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Verus! drukk hogy megtaláljátok a megfelelőt. bevallom engem is nagyon érdekel, hogy konkrétan mit takar a "család is az oviért" dolog. :idea: azt hiszem van egy waldorftanár ismerősöm. megkérdezem!

Tünde! :D én azt olvastam hogy 2éves korukban maguktól mennek saját ágyikóba. (visszaaolvastam, s én nem írtam ezt a tinis dolgot, de ezt szoktam mondani :shock: :lol: ! boszisan gondolatolvasó vagy! :lol: 8) :?: :wink: :D )
tali legyen! legyen! :lol: :lol: :lol: Jövőhét szerda, csüt, péntek nekünk még szabad. s per pill esetleg el is tudunk ugrani vkiért akinél nincs autó (csak gyerekülés kell)

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Akkor ha Nektek is jó, legyen a tali jövő pénteken, 30-án.
Délután lenne jobb, mert akkor talán nincs már olyan hőség és a kicsik is alhatnának előtte.

Ki ér rá??

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


nekünk jó a 30.a :D remélem a többieknek is!!! :lol: :lol: :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok,

Tünde nekünk is jó lenne a péntek ,
remélem a többieknek is:) .

Nem semmi ez az ovi téma. Nekem ez a nagy parám , hogy nem veszik majd fel a kiscsajt ide Gödre. Csak ugye eddig mindenki azt mondta, hogy ilyen még nem fordult elő. …. :?
Biztosan jó a sződi ovi is , csak messze van .És ilyenkor az ember elgondolkozik , mi van , ha majd suliba sem veszik fel Gödre . Azért az nem megoldás , hogy kocsival vigyük a gyerekeket a suliba is. :x

Ja és nagyon szépek ám a lánykáid :lol: :lol:

Barbara , szerintem egy baba akkor kezdi el átaludni az éjszakát ha külön szobája van. Persze gyerkőctől függ , hogy ezt mikortól lehet elkezdeni vele. Nekünk szerencsénk volt Zsófival :D , mert 2 hós kora óta este 8-tól reggel 6 -7 ig alszik és szinte sosem ébred fel éjszaka. (Sőt az elején még én keltettem fel , mert attól féltem, hogy nem eszik eleget). Persze külön szobában alszik .
Viszont , ha elmegyünk valahova, akkor ugye egy szobában vagyunk és olyankor nagyon gyakran felébred és csak cicizés után alszik vissza. Szóval nálunk zavarja a picit az együttalvás. Mondjuk ebben azért az is közrejátszik , hogy én nagyon nyugtalanul alszom és mindenféle produkciót csinálok álmomban (fogcsikorgatás, beszélgetés….) Persze ha felébredne én sem tudnám sírni hagyni, biztosan van ennél azért jobb módszer is. Szerintem észreveszed te is majd, ha a kiscicád már igényli a különszobát. Addig meg kitartást , gondolom azért már megszoktad az éjszakázást.

KépKép
trapista
 
 


sziasztok!

holnap talán megtudom mondani,remélem elengedenk szabira :)
nagyyyyyyyyon remélem :)

pusz vera

KépKép
viranka
 
 


csajok 30.a szombat! Tünde akkor mikor?

Trapista! a külön szoba is megvan/megvolt. 3hósan átvittük mert mindig felébredt amikor Apa jött/ment. Nálunk szerintem az a "gond", hogy a férjem össze-vissza dolgozik, s így nincs aparendszer az életében :( , s ez éjjel jön ki.
De amint írtam hála nagyon úgy néz ki felfedeztem a spanyolviaszt :lol: legalábbis Angiét :wink: , s szépen halad a projectem. :lol: :lol: :lol:
S csajszidnak hogy tetszik a hozzátápis világ?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Trapista

Csatlakozom az elottem szolohoz, kulonszoba nalunk is megvolt, rogton az elejetol, oszt megsem volt ejszaka-atalvas tobb, mint egyeves korukig. Mert mire lenne, meg kezdodik a fogzas, ami meg ugye foleg ejszaka tamad....:):):)

tali

sajna ez a het nem jo, mert delutanos vagyok vegig, egyedul a szerdam szabad teljesen.

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Barbara:
tiszta gáz vagyok :oops:
29. péntekre gondoltam!

Egyébként nekünk jó a szerda délután is, de ha Vera csak péntekre kap szabit, akkor...

Csajok!
döntsetek Ti!!! :D

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Halihó,

Nekünk mindegy melyik nap lesz a tali , mert még egyik napra sincs fix programunk.

Jó hogy írtam , hogy Zsófi pici kora óta nem ébred fel éjszaka , erre tegnap rácáfolt ...Felsírt és csak cicizés után aludt vissza. Fogacskára gyanakszom én is...

Barbara,
A hozzátápival jól haladunk, mert eddig szinte mindent megevett amit adtam neki. Csak sajnos nagyon kevest eszik. Ezért nem is bánnám , ha néha felkelne éjszaka is szopizni . Ebben a hónapban szinte alig hízott ,még mindig nincs 7kg.

KépKép
trapista
 
 


trapista

szerintem addig ne aggodj, amig nem fogy, jokedelyu vidam baba, van kakis-pisis pelusa,mozgekony, elenk gyerek. Nekem mind a 2 gyerekem csak 8kg volt 1 evesen!!!!Emivel meg Zugloban laktunk es az ottani gyerekorvos halalra izgulta magat, allitom jobban izgult, mint en, felirt mindenfele tapit, meg kiegeszito micsodat (Sinlac),amit fozelekbe kellett tenni, persze a gyerek nem rajongott erte...ette ugyan de nem hizott jobban attol sem. Aztan vagy 3-4 honap probalkozas utan a dokino is feladta. Latta hogy semmi baja a gyereknek, csak ilyen alkat. Meg nagyon mozgekony, hamar kezdett kuszni-maszni, felallni, meg elindult. Szoval amit megevett lemozogta...vannak ilyen alkatu babak, mint ahogy a felnottek sem egyformak.
Meg ebben a melegben nekem sincs pl. etvagyam.

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Kép

Igy nezett ki Zsofi koraban!

Kép

Es ilyen most.:)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


SzIASZTOK!

Jó a csütörtök délután is akkor is szabin vok :) sajna szerdán alvásnap lesz és nekem is ott kell lennem :( aztán meg meló ezerrel mert jövő hét enyhén szólva gáz lesz :(
vera

KépKép
viranka
 
 


Sziasztok!

Vera, megkaptam a CD-t, NAGYON KÖSZÖNÖM! Jövök neked 1 cd-vel és egy pufi boritékkal!
A CD-n az összes kalyhat ö készitette????? Nagyon sok van! Olyasmi is, mint amit szeretnénk, a valasztasban is sokat fog segiteni :).
Csak egy kérdés marad: az ar, de ezt vele fogjuk megbeszélni.

Agota, nagyon édik a gyermekeid! Ilyen joban vannak?
Es milyen volt, mikor Danny megszületett?

Trapista, szerintem sem kell aggodni, Vince sem volt soha egy dundi gyerek, zabal, de semmit nem hizik honapok ota. Kiskoraban is alig hizott (mondjuk akkor nem is nagyon evett csak cicizett), de latszott rajta, hogy jol érzi magat a börében és ez a lényeg :).

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Tünde! nekünk is jó a szerda és csüti délután is, szóval labda vissza neked :lol:

Trapista! csatlakozom Ágotához!
a mennyiségeken én is "aggódtam" az elején. 2 kiskanálért főzni :?: :roll: de azóta már belejött :D szerintem nálatok is így lesz :wink: :lol:


Ágota! ez a kééééééééééééép! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: AAAAAAAAAAAAAnyira édesek! jól látom, hogy lefekvés előtt készült? zabálnivalóak!!!

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Igen, pizsamaban vannak....:)
Azert nem ilyen idilli a kapcsolatuk, mint a kepen, bar mostanaban mar egesz jol eljatszanak egyutt. Nagyreszt Emitol fuggott mindig, mert kisse turelmetlen az occsevel, miert kisebb, miert nem tud meg beszelni, (mostmar tud ugye)..... meg ocsike elevenebb is. Es nem mindig azt csinalja, amit noverke kisasszony kitalal es akkor jon a visitas... dehat ez mindenhol igy van, gondolom....:)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 


Csajok!
Most beszéltem Virággal, nekik csak a szerda lenne jó, úgyhogy akkor legyen holnap délután 4-kor itt nálunk, Nyár utca 81.

Vera:
Ne haragudj, hogy most a szerda lett, később biztos el tudtok Ti is jönni!!!

Sütök sajtos rudacskát, muffint...

Várlak Benneteket!!!

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Tünde! holnap :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Talira mi is megyünk :) . Csinálok majd én is valami rágcsát v sütit.

Ágota szuper ez a kép a gyerkőcökről :lol: Nagyon édesek... :lol:

KépKép
trapista
 
 


Sziasztok!

Egészen véletlenül nincs közöttetek olyan kismama aki szeptember végére, október elejére vár kisbabát?
Hátha véletlenül találok olyat aki a közelben van és együtt várjuk a kisbabánkat.
tarimeli
 
 


ha lenne energiám áradoznék oldalakat dedekről és anyukáikról! :lol: szuper volt találkozni veletek! KÖSZÖNJÜK TÜNDE! :lol:

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Barbara:
szerintem is jó volt, gyertek máskor is!!!!

Meli:
szia! mesélj Magatokról!! merre laktok??
(én már nem szülök :) )

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


Akit érdekel, homeoptiás szerket forgalmazó gyógyszertár, tőlük lehet postán is rendelni (pl. oltások kivezető )

http://www.homeopatika.hu/

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


meli! egy darab kismamánk van (pont ma találkoztam velük, az utcán remek színben rohangál :lol: ), s ő szept eleje körülre van kiírva.

tünde! képzeld a másik topikról kapok mmrkivezetőt :lol: szupics! :lol:

trapista! én végül nem mentettem el a te számod :? dobnál egy üzcsit, hogy meglegyen szombaton?

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie First Birthday tickers
gödibarbi
 
 


Sziasztok,

Mi is nagyon jól éreztük magunkat a talin. :lol:
Jó volt találkozni veletek és a csemetékkel is . Köszönet a házigazdának , a szervezésért és a finomságokért is. :lol:

Barbara , holnap rádcsörgök .

KépKép
trapista
 
 


Sziasztok!
Látom milyen jó kis csapat van itt már:)Remélem nem fogtok haragudni Rám, amiért csak így beírok.Gondoltam szólók, hátha érdekel Titeket, hogy most vasárnap, ingyenes thai baba-mama masszázs lesz Gödön az Aphrodite Hotelben.Ha érdekel valakit ezen a címen bővebb információt talál:http://thaibabamasszazs.shp.hu
Köszönöm.

Szép Hétvégét![/img]
bründi
 
 


Sziasztok!

Kicsit irigy a tali miatt,de majd legközelebb :) Gondoltam Rátok meló közben :)


Tarimeli!
Szia! Én elméletileg szept 12-25 közt vagy egy kicsit később de szülök :) Írj magadról egy kicsit :)

Barbara!
Remek színben :oops: Ti is olyan jól néztetek ki :) Angi babát meg csókoltatom :)

Tünde!
elmentettem kedvencek közé gyogyótárat :)

Saara!
örülök h. tetszettek aképek én spec csak beletekingettem még jó múltkor, és láttam szép kályhákat :) Szerinetm mind ő csinálta. inkább egy tábla csoki :)

no fejezem mert megérkeztek :)

pusz vera

KépKép
viranka
 
 


Szia Viranka!

Ezek szerint te vagy az egyetlen gödi babát váró kismama akit sikerült elérnem a neten :)
Gondoltam keresek valakit aki a közelben van,ha jól látom nálatok a második baba érkezik, akkor te már rutinos vagy :D
Nekünk 6 év után hosszadalmas orvosi kezelések után, 6 inszem és 1 lombik után spontán sikerült teherbe esnem :P , de ezalatt volt 2 sikertelen terhességem. Most, hogy végre megtörtént a csoda már az elejétől táppénzen vagyok, mert nem szerettem volna ha bármi miatt (főleg a stressz miatt) megint baj legyen, a 26-dik hetet töltöttem ma be :) és hivatalosan okt.7-re vagyok kiírva, de nem lepődnék meg ha szeptember végén szülnék... Nálunk kiscsajszi lesz :P
Te hol szülted Mírát és most lány vagy fiú lesz? Most is ugyanott fogsz szűlni? Míra bölcsibe jár? Hova sikerült beadni? Ha jól látom dolgozol még??
Ha van egy kis időd írjál, kiváncsi vagyok, hogy mik a tapasztalataid..
tarimeli
 
 


Vera, tabla csoki rendben :lol:!
Van kedvenc csokid? (én speciel az atométcsokit szeretem, de tudom, hogy nem mindenki örül, ha ilyet kap :))

Tarimeli, szia :)!
De jo, hogy spontan jött össze végül a kislanyotok, huu, ezt elmesélem par embernek, ha nem gond! Kiderült, hogy mi volt az eddigi gond?
Vigyazz magatokra, minden jot kivanok!

Nalunk is lesz baba, de egy kicsit késöbb, mi még nagyon minik vagyunk hozzatok képest! :)

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Saara gratulálok !!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Tarimeli ,üdv itt és neked is gratula a pocaklakóhoz :lol:

KépKép
trapista
 
 


Saara!

Most latom!
En is gratulalok!!!:)

KépKép
KépKép
nyuszika
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: