Új privát üzeneted érkezett!

KRISZTIÁNNAK! :D
zichy
 
 


Ezt nem értem....... Ti látjátok, amit én nem???? :shock: :oops: 8)
zichy
 
 


Helló Zita!

Én sem látom....

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 

 
 

Szia Timi! :lol:

Próbálom újra, előnézetben még megvolt... :oops:
zichy
 
 


Gabi!Gabi! Gabi!

Jelentkezz, mert ilyen bizonytalanságban nem tudok vasalni.
:wink:
Frontok jönnek-mennek, Esztike?


Zita!
Nem akarlak sürgetni, de kíváncsi vagyok már a meglepire. Tudom, hogy nem is nekem szól. :oops: :lol:

Kép

Kép
thimó
 
 


Kép


Itt a maci! :lol:
zichy
 
 


Bocsi, Timi, csak közben telefonom is volt...

Keresek neked is valamit :wink: :lol:

Kép
zichy
 
 


Bocsi, Timi, csak közben telefonom is volt...

Keresek neked is valamit :wink: :lol:

Kép
zichy
 
 


Zita: Kép

A babanet: Kép

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Hát ez a babanet :roll: :roll: :roll:

Timi
Tudtommal Gabi jól van, még nem telefonáltak, h izgulnunk kéne :wink: Anyáék tegnap voltak náluk a gyerekeket köszönteni aztán hozzánk is feljöttek, ők mondták, h a náthájuk is javulóban van, már sokkal jobban érzik magukat :lol:
Szegény Benike, jobbulást Neki! Szörnyü lehet, mikor fullad vki :(

Zita
Nagyon aranyos a babás kép :wink:

Mi jól vagyunk, Lilinek szépen bevarasodtak a pöttyei, egyre kevesebb van rajta :lol: Köhögni még köhögnek, de talán már az is javulóban van náluk, az orruk sem vészesen folyik, nem sok mindent tudok leszivni... A derekam ugy néz ki rendbe jött, legalábbis 3. napja egyáltalán nem fáj :lol:

Bevallom, h bár uuuutálom a telet most kicsit örülök a hónak. :lol: Végülis hozzá tartozik a télhez és a gyerekek már annyira várták-vagyis Lili, mert Dani még nem is igazán tudja mi ez :wink: Megigértem nekik, h ha estig marad annyi hó, h lehessen egy picit szánkózni akkor kimegyünk a ház mögé mikor apa hazajön a melóból :lol:

Gabi
Krisztián sem kaphatott volna klasszabb ajándékot szülinapjára :wink: :lol: Egész télen ezt várta! :lol: Szánkózott már :?: :lol:

Megyek, Lilike megéhezett :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Frontok nem hatnak a kislányomra :shock: :shock: :shock: reggel én vittem Adrit, akkor és utána voltak keményedések, nekiestem a vasalnivalónak, ne maradjon meg apának. A vasalnivaló elfogyott, és elmúltak a keményedések is :shock:
nem baj délután még megyek sétálni :lol: :lol: Gyüjtöm az erőt :wink:
Egyébként ma megint elég mocorgós napja van, szóval még mindíg nem igen akar kibújni.

Egyébként megint nem volt netünk, tegnap este kikapcsolták, és nem volt reggel sem :cry: :cry:

Itt is esik a hó, viszont az úton nincs semmi, szánkózni max. a tetőn lehetne :lol: :lol: :lol:

Köszönjük a szülinapi köszöntéseket :wink:

Timi
sajnálom azt a fránya kruppot :cry: Krisztián is köhög még mindíg. A héten nem viszem, v. visszük le a 3 éves oltásra sem, így teljesen felesleges. Majd holnap azért mondom a védőnőnek, úgyis mennem kell.

Ildi
most nem bolygatja a hó Krisztiánt, holott tényleg egész télen ezt várta :roll: nem baj Tibinek muszály lesz délután keresni valami havas részt :lol: :lol:
Pont tegnap beszélgettük, hogy ezen a télen az overall nadrágok nem is voltak kihasználva, még jó, hogy nem vettem :shock:

Zita
Neked jól vannak a gyerekek?

Egyébként ez a hó ilyen hőmérséklettel a virágoknak még nem vág oda, ugye???
Olyan szépen sorol a nárcisz és a tulipán. A rózsákon meg akkora hajtások vannak, sajnálnám ha most lefagyna :shock:
Primulám, meg szépen virágzik a kertben :D

Móni, Szuzy???

Na megyek elpakolom a ruhákat :?

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Micsoda jóhírek!!! :lol: Örülök, hogy jobban vagytok. :lol:

Gabi!
Nem baj, hogy nem szülsz még, ráértek. :wink:-a vonalzó szerint még 6 nap. :wink:
Net kikapcsolás: :evil: , egyébként gyorsabb már?

Kép

Kép
thimó
 
 


Timi
még mindíg nem gyorsabb. Azért sz@rakodnak, pedig tudják, hogy mindenképp kikell jönniük beállítani, mert központilag nem megy. nem úgy állították be a gépek amikor kötötték a netet :cry:
Ráadásul megint töltött apa amikor se kép semmi :evil: :evil: :evil:
Szerintem ha itthon lesz és ezt eljátszák többször is, megy és rájuk borítja az asztalt :D :D

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Először is Boldog szülinapot a kis Krisztiánnak!
Gabi! Lehet, hogy mind a 3 gyerkőc februári lesz? Hajrá!

Mi voltunk kinn szánkózni a picurkámmal. Úgy örültem reggel, amikor megláttam, hogy esik a hó. Szép nagy kövér pelyhekben. És nem olvad azonnal el! Gondoltam akkor irány egy kis szánkózás! A szánkót már egy pár hónapja előkerestettük a nagyiékkal, s már azt hittem, hogy ezen a télen nem lesz kipróbálva. Szilárd pislogott, hogy vajon mi ez a fehér izé...ami az arcába hullik.... A szánkót élvezte kicsit, de még nem igazán tudta, hogy mi is ez.... Levettem az etetőszékről a biztonsági övet, rátettem a szánkóra kibéleltem 3 pléddel s indulás!!!
A mi utcánk csöndes, zsákutca, s mivel kevés autó jár erre, nem olvadt el a hó mindjárt.

Aztán meg délelőtt kicsit főzőcskéztem, mostam,,illetve még mindig mosok. Annyi a ruha, gogy ki sem tudom mindet mosni, mert már nem tudok hová terigetni.

Timi! Most olvasom a picurkádnak kruppja van. Hát azt hiszem én ha ilyet látnék nem tudnék mit csinálni úgy megijednék.
Egyik ismerősünknek volt ilyen baja mindkét csemetéjének, ő azt mondta, hogy ilyenkor azonnal friss levegő, akár milyen hideg is van. Jó fel kell öltöztetni picurt s kivinni. Ő mondta, hogy még télen is nyitott ablaknál aludtak gyakran. De aztán kinőtték e gyerkőcök. Így kitartást nektek!

Sziasztok
Szuzy

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

A nettel én is megkínlódtam ma. :x Reggel egyáltalán nem volt, utána olyan csiga, mint ahogy Timi illusztrálta…majd most talán.

Szépek az új vonalzók, ügyik vagytok! :D Móni, hajrá neked is! Timi, nagyon csípem a smileykat! :wink:

Ildi, Gabi, örülök, hogy javulgattok! :D Timi, ez a fulladás tényleg szörnyű. :( Pici korától megvan? Nálunk a nagylány még mindig itthon, mert tegnapra teljesen betaknyosodott (de mitől???) :shock: és a köhögés sztem semmit nem javult. :? Holnap megyünk megint dokihoz ( ma valszeg reménytelen próbálkozás lett volna).

Felénk rengeteg hó leesett, egész délelőtt szakadt, de már alig van belőle. Azért kiélveztük a lehetőségeket. :wink: A virágok miatt én is aggódok, de végülis fagy nincs, legalább edzettek
lesznek. :roll:
Szuzi: aranyos lehetett az elsőszánkós Szilárd! :D
Többiek: kérem a havas beszámolókat! Timi, Móni? Gabi, háztető? :lol: :wink: Ildi, összejött az apás szánkózás?

Gabi: jó kis ajándékokat kaptak a gyerkőcök! Varázslatos iskolabuszt az én fiam is szerette, mikor ment a Minimaxon. Adri miket olvas legszívesebben?

Látom, általában jó munkás, ünneplős, vendéges hétvége volt. :wink: Én pénteken kihasználtam a napsütést és az ettől támadt takarítási lázam, és kisuvickoltam a szobánkat, épp csak az ablak-függönymosás maradt le.( A gyerekszobához még edzenem kell. :oops: ) Hétvégén meg kerteztünk, vasárnap délután anyukám és nagyikám is jött segíteni, szépen haladtunk. Sőt, még a férjemmel kenyeret is sütöttünk, Ildi receptje alapján. Lányok, fantasztikusan jó lett, óriási sikere volt, mindenkinek ajánlom!!! (Aki még nem próbálta.) :wink: :D Nem mellékesen, kb harmadannyiba került egy kész kenyér, mint boltban vásárolt hasonló társa. :wink:
Tócsni: de rég ettem, pedig nagyon szeretjük! Köszi az ötletet! :D

Zöld fórumok: régebben gyakran olvastam, a mosódióról is sok tapasztalatot , szal innen tudom, hogy tényleg jó, de több helyen meg azt írták, hogy fehér ruháknál nem hozza az arieles színvonalat…. Igazából emiatt kérdeztelek titeket, hátha.. :?: ( Mostanság örülök, ha a topicot végigolvasom meg legalább hetente átnézem a postám – sajna vége a jó kis órákig tartó békés szopiknak és olvasmányhegyeknek. :( Bár szerintem vásárlás előtt csak rászánom az időt még egy kis kutatásra. :wink: )
Gabi, régebbi kérdésedre válaszolva: igen, azt mondják, az elöltöltős mosógépek szebben mosnak, mert máshogy dolgoznak a ruhával, de én mostani felültöltősünkkel is teljesen meg vagyok elégedve minden téren. Márkában: én személy szerint, két rossz tapasztalat alapján a Whirpoolt egyáltalán nem ajánlom, nem tart sokáig. Egyébként meg a fogyasztási kategória a legmérvadóbb talán. Érdemes alaposan tájékozódni vásárlás előtt. :wink:




Biztos kihagytam még egy csomó mindent, de mennem kell, mi korán szoktunk pancsizni.
Szép estét mindenkinek!
zichy
 
 


Sziasztok!

Igen ez a fulladás tényleg szörnyű. :cry: Amikor először jelentkezett Beninél kb. 22 hós volt, utolsó hónap táján jártam Dáviddal.
Egy délutáni alvásból fulladva ébredt. Szuzy, mi is nagyon megijedtünk, még nem is hallottam eddig ilyenről. Bevágódtunk a kocsiba, irány az ügyelet. Akkor még nem tudtuk, hogy a hideg levegő jó a kruppra, de ezt is megtapasztaltuk, mert mire beértünk mérséklődött neki a fulladás. Így mivel egyrészt a terhesség utolsó hónapját tapostam és a fulladás sem volt olyan súlyos, nem kellett bennt maradnunk a kórházban. (magára semmiképp sem hagytam volna ott). Felírták ezt a zöld kúpot, ajánlották a hidegpárásítót és kész. Kérdéseimre azt a választ kaptam, hogy ez gége-hangszál gyulladás(beszűkül a gége=ezért az ugatós hang) és némelyik gyereknek hajlama van rá. Ami az egyik gyereknél enyhe orrfolyás az a kruppra hajlamosnál fulladás.
Különböző súlyosságú lehet. Olvastam már olyan esetről, hogy a picurt lélegeztető-gépre kellett rakni. :cry: Nálunk szerencsére nem ilyen súlyos a helyzet, de azért éjjel rémisztő volt.
Ez(is) egy tipikusan olyan betegség, ahol fontos, hogy a szülő ne pánikoljon be, hanem tegye a dolgát. Benikével már könnyebb, mert megérti és csinálja is amit mondunk neki, könnyebb megnyugtatni. Ha sikerül megnyugtatni, az már fél siker, mert jobb lesz a légzése. Viszont Dávidnak is volt már és ő egész pici volt, (7-8 hós)vele nehéz volt, mert nem kapott rendesen levegőt- sírt- még nehezebb lett a légzése.
A hidegpárásító nagyon-nagyon jó, használjuk folyamatosan éjszaka ilyen vírusos időszakokban. Ha nem lázas, akkor az ablakhoz is lehet állni, ez is segít.
Kinövik, ez bizti. Beninek már nagyon régen volt és akkor is csak egy kis ugatós köhögés, de nem fulladás. Remélem, most már nem is lesz ....

A kenyér mennyi ideig áll el?

Bocsánat, hogy ilyen hosszan regéltem a kruppról. :oops: A férjem kételkedik, hogy ezt valaki is elfogja olvasni.... :roll:

Jó éjszakát!

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok! A nap végére én is beestem. :oops:

Reggel rohantunk, ráadást szétdurrant egy dobozos tejem, indulás előtt gyors takarítás és ruhacsere. Párom bepötyösödött, talán mosópor alergia :arrow: sajna váltani kell.

Délután 3körül értünk haza és ebédet is kellet kreálni.

Mosógép: nekem előltöltős van, de nagyon jó.Márka most fejből nem megy, a fürdő is foglalt, majd holnap.

Takarítás: haladni kell nekem is vele, van mit bepótolni. :oops:

Vonalzó: egyszer csak összejön, kezdek rájönni. :lol:

Krupp: hallottam róla, de még nem találkoztam vele. Reméljük hamar kinövitek.

Születésnapos:ISTEN ÉLTESSEN SOKÁIG, mérgesítsd anyáékat sokáig.
Mára kidőltem, jövök holnap.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Krupp: mi helyettes dr.-nőhöz kerültünk vele, aki semmit nem adott, hanem azt mondta ha előbb nem is de ha már lilul a gyerek akkor kórház. Krisztike 10 hónapos volt. na mi nem vártuk meg a lilulást, és mentünk :roll:
Szerencsére azóta ugatós köhögés volt , de fulladás nem . Időben sikrült eddig "elkapni". :wink:

Hát szánkót én nem vettem elő, viszont voltunk kinnt. Én havat takarítottam, de rájöttem már nem az én derekamnak való :? Majd jövőre :D :D
Krisztikém letakarította a szomszéd autóit :lol: azt díjazta legjobban :wink: :wink:
azért tiszta vizesen jöttünk be.
Hát remélem nem fagy meg reggelre, mert akkor tuti, hogy nem megyek a védőnőhöz, de Adrit sem viszem, majd a nagyanyja :twisted:
Estére olyanok lettek a lábaim, mint a nem is tudom micsoda. Én minimálisan vizesedtem csak a másik 2 gyerekkel, de inkább csak a kezem. Most a bokám...hát elég bizarr :twisted: :twisted:

Zita
az én mosógépem Whorpool :evil: :evil: meg is van róla a véleményem. De ez nem elég még a páraelszívónk is az, na az is egy nagy rakás.........ér. Szóval ilyen márkájú műszaki dolog többet nem kell a portára :?

Ha holnap még egybe leszek töltök fel képeket a szülinapról és a hóról :twisted: :twisted: :twisted:

Jó éjszakát!!! Kép

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Móni
milyen mosóport használtok???
Mi a Persiltől voltuk pöttyösöek, de legjobban én a többiek inkább csak vakaróztak :twisted: :twisted:

A napokban nálunk vizet klóroztak, na azóta én is állandóan viszketek. :evil: :evil:


A vonalzódat már látni, de inkább az aláíráshoz tedd be :wink: :wink:

Na tényleg lépek Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi, az aláíráshoz hogy kell?
A mosópor nákunk is Persil, én 3 éve használom, páromék viszont 8éve. Lehet hogy mindent cserélünk.
Képek hol vannak?Honnan veszed le?
Jó éjt.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Zita
Örülök, h izlett a kenyér :lol: Milyen változatban készitettétek?

Mosógép: Na, erről én is mesélhetnék! Anno még az esküvőnk előtt apósom elrángatott a haverja boltjába, kiválasztottuk a hütőt-mosógépet - Whirlpool :twisted: Jó márkának számitott és az árak is igen szépek voltak. :x Először nagyon elégedett voltam vele, szépen mosott...stb. Még Gabinak is ajánlottam, talán emiatt is választották Ők is ezt a márkát. Hát igazuk van a szerelőknek, h az uj gépeket 5-8 évre tervezik :twisted: Most lesz 8 éves és szépen jönnek a hibák :twisted: Olyan pazarlást csinálok emiatt mostanában, h ihaj! Öblitőt már csak a program lejárta után szoktam beletenni, máskülönben nem érezni, de sokszor ez sem segit :( Mai mosásom: hosszu progi 40 fokon, ezután még egy öblités öblitővel, de olyan büdik maradtak a ruhák, h még egy öblitős progit lefuttattam természetesen megint egy nagy adag öblitővel, még ki is kapcsoltam közben, h a ruhák szivják jól magukba az öblitős vizet. Hát egy frászt! Ugyan olyan maradt mint az első mosásnál! Én ezt nem értem :roll: Már nagyon nem szeretem, de egyenlőre sajna nincs pénz másikra :cry: Bár igy meg majdnem dupla vizet+öblitőt használok :roll:

Gabi
Te hol látod Móni vonalzóját???
Anyósodnak magától nem jut eszébe, h ha már otthon van legalább ezt a terhet leveszi a válladról? Mármint hogy Adrit vigye-hordja a suliba! Pláne igy, h csak a főutig kell elmennie :? Vizesedést tudom milyen, Danival volt szerencsém megtapasztalni :roll: A papucsom alig jött a lábamra, na de legalább egy kis ideig nem voltam "pipaszárlábu" :lol: :lol: :lol:

Timi
Kenyér egy hétig is simán eláll, még akkor is finom nem ugy mint a bolti :wink: Mikor apa Nyiregyházán volt akkor Lilikével 1 hétig ettünk egyet. Nyár volt, de igy sem lett soha semmi baja!

Szuzy
Aranyos a kisfiad :lol: Mikor Lili kicsi volt és éppen lent voltam vele anyáéknál azt találtam ki, h a babakocsi felső részét rákötöttem a szánkóra igy mikor elaludt (kb. 5 p után) csak ledöntöttem és ugy huzogattam. Könnyebb volt mint babakocsit tologatni mert elég nagy volt a hó :lol:

Ma nem jutottunk ki sajna, mert délutánra elég vizes lett a hó. A városban egész más mint falun :( Igaz mi nagyon szép helyen lakunk, mögöttünk már csak erdő van, de a ház mögé kutyákat is szoktak hordani igy eléggé összejárkálták és sok helyen latyakos lett. Lili nagyon aranyos volt, mert megértette, h miért nem megyünk szánkózni :lol:
Holnap kellett volna vinnem Danit a 18 hónapos oltásra, de még kicsit taknyos meg köhécsel igy nem viszem le csak a jövő héten. Ugy terveztem, h Lilivel meg szerda délután megyünk, a multkor is sikerült kifogni, h senki nem volt a rendelőben. Hátha most is szerencsénk lesz :wink:

Jó éjszakát mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Na még a mai éjszakánk is nagyon jól telt. Olyan jót aludtam, csak hamar vége lett :shock:

Móni
a vonalzót ugyanoda teszed ahová a nevedet is beírtad :wink: :wink:
Segédletek :arrow: profil :arrow: aláírás, (a neved után úgy tedd, hogy új sorba :wink: ) :arrow: és le okézod :wink: :wink:
A mosóporral miúgy jártunk, hogy 10 kg-os kiszerelést vettem. Előtte nekünk sem volt vele problémánk. Viszont ezek szerint a nagyobb kiszerelést valamivel keverik :roll: v. mit tudom én :shock:
Képek: Majd keresek olyan oldalt ahol jók vannak, ill. én többnyire smylie-s oldalakat tudok. Én le szoktam menteni a gépre egy külön mappába ott gyorsan megtalálom.

Ildi
anyós :evil: :evil: :evil:
Papucsban megy szomszédolni, a latyakba amit persze majd letakarít valaki :? (én) utána meg panaszkodik, hogy tiszta víz lett a zoknija, este meg rázza a hideg.... Kép
gyerekek aranyosak lehettek az ablakban :wink: :wink:
nekem Adrikám is csurom vizesen jött haza :shock: :shock: Lelki szemeim előtt meg megjelent, hogy ma mivel jég is van, tiszta sár lesz :shock: :shock:
Ja, Móni vonalzója az avatar helyére volt beillesztve

na, majd később még jövök, és rakom a beigért képeket :wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Na, akkor rakom a képeket :wink:
Kép
bennszülöttként Adrika :wink:
Kép
:D :D
Kép
hisztis-Kriszti :twisted:
Kép
gyertyafújásra várva
Kép
"mamimommal" :wink: :wink:
Kép
hóban
Kép

Kicsit sok lett :oops: :oops: :oops:

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Jó reggelt!

Húú, Gabi de korán keltél! :D

Éjszaka: valami lehet a „levegőben”, mert már második éjszaka úgy alszunk, mint a tejbe esett légy.Mi korán fekszünk, korán kelünk, de ma még el is aludtunk… :oops:

Timi: én férjem hasonló. Ha tv-ben nézek betegségről filmet, vagy a neten olvasok, teljesen kiakad, hogy mit érdekel ez engem. Pedig nagyon jó, hogy leírtad, mert soha nem tudhatja az ember mikor van szüksége ilyen ismeretre. :!:

Kenyér: biztos sokáig eláll(na), mert teljesen más, mint a boltiak. Inkább gyerekkorunk, jóízű, ropogóshéjú kenyeréhez hasonlítanám. :wink:
Ildi, fele fehér, negyede teljeskiőrlésű, negyede rozslisztből csináltuk elsőre. Férjem gyúrta, miután megkelt, én újragyúrtam, formába tettem, miután ott is megkelt, sütöttem. Dupla adagot csináltunk, két püspökkenyérfoma (na így hívják, múltkor nem jutott az eszembe :roll: ) fér bele a sütőbe. És 50 perc alatt kész volt (most jó volt a gáz). Ecsetem gajra ment, így nem tudtam kenni, nem lett fényes a teteje és nagy izgalmamban a magokat is lehagytam róla, no majd legközelebb. :wink: Ezek sima olcsó lisztek voltak, majd ha járok olyan helyen, nézek biolisztet vagy más őrlésűeket is, teljesen be vagyok izgulva a lehetőségektől. :D

Móni!
Tejrobbanás :(
Persil: talán, ha 3-szor próbáltam, mindig szívás volt, nekünk nem jön be. :?

Whirpool: na igen, nálunk is erről van szó. :? Dettó, mint Ildiék. Tök drágán megvettünk egy mosót, szuperül mosott meg minden. Anyukám is akkor keresett, naná, hogy ezt ajánlottuk. Nekünk röviddel a garancia után ment tönkre, kihívtam a szerelőt, megnézte, fűtőszál és a vezérlése lett kaputt, azt mondta, min 4o rugó a javítás, max a csillagos ég (ha esetleg más hibát is talál). :shock: Így inkább vettünk másikat, persze más márkát. Anyum gépe kb két évvel bírta tovább (mert ő mondjuk kb harmadannyit használta), most jutott oda, hogy már muszáj újat vennie, mert alig él a tragacs. :x A mostani gépünk Fagor, már lassan kétszer annyi időt használtuk, mint az előzőt, még nagyobb igénybevétellel, per pillanat semmi baja – de már vásárláskor bekalkuláltuk a rövid élettartamot. :? Egyéb háztartási gépeink Boshok, nagyon hűségesen szolgálnak (ha már a márkánál tartunk). :wink:

Gabi: vizesedés :(
Nekem, hála Istennek egyáltalán nem volt sosem, de láttam, hogy mennyire megkínozza a kismamikat. :(

No, az én fiam is átöltözve jött haza a suliból, mert vizes lett a reggeli nacija – ma már overált adtam rá, és tettem újabb váltóruhát. :wink:

Képek nagyon jók!!! :D A torták csuda finomnak látszanak! :D Esetleg ha megosztanád a receptet…. :wink:
Tegnap én is fényképeztem az udvaron a gyerekeket a hóban, de nem igazán díjazták a buzgólkodásomat, mert feltartottam őket a nagy hó-sárember építésben. :roll: Úgyhogy maradt a természet. :wink:
Szánkózás: húztam őket vagy 5 métert az udvaron, azt mondták elég….
A legkisebbünknek be nem állt a szája a hó láttán, olyan édesen summázta az újdonságot. :lol:





Ennyi voltam, a lányok hiányolnak.
zichy
 
 


Ideértem.
Vonalzó: nem bírom onnan sem átrakni, inkább kitöröltem.Csak szöveget írt ki mikor megprób beilleszteni. Majd később újra, hátha sikerül egyszer. :roll:

Csajok amúgy arik a képek nagyon. Mi mostanság nem fényképezkedtünk, nincs új képünk. :cry:

Ebéd ügy:milyen kaja ötletetek van? Párom kívánsága rántott vagdalthús krumplival. Rég hallottam róla, de készen van.

Máglyarakást hogy szoktátok csinálni?
Nem tudom pontosan,az almát le kell reszelni, vagy fel kell szeletelni?

Szuzy. Használt valamit a kúp, amit írtam?
Gabi!Egyben vagy még?

Később visszanézek.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Móni
Beillesztésnél csak szöveget fogsz látni, a kép csak itt a fórumon fog megjelenni :wink: Mi még ma is a vasárnapi maradékot ettük, husleves és sertéspöri. A máglyarakáshoz én az almát szeletekre szoktam vagdosni, de már olyant is láttam, h reszelték... Én a vagdalthusból huskrémet v. bolognait szoktam csinálni, rántva még nem ettem. Finom?

Zita
Az olcsó lisztek is vannak olyan jók, mint a drága bio lisztek! Ált. a Tescoban szoktam venni, sima Tescosat, de vettem már pl. a DM-ben is bio teljes kiőrlésüt...stb, 200 ft-ba kerül 1 kg!
Ja és még vmi! Ugye a liszt minősége nem szokott egyformán jó lenni, ilyenkor van az, h nem ugy kel meg a cucc ahogy kéne. Ezen esetek elkerülése végett érdemes minden adaghoz egy kis kávéskanálnyi buzasikért tenni :wink: Bio boltokban kapható :wink:

Délelőtt megnéztem puszta kiváncsiságból, h 84e-ért vettük anno a mosógépet :twisted: (7,5 éve) Ma sikerült egy "normális" mosást produkálnia, igaz az öblitést megintcsak a program lejárta után csináltam, biztosra akartam menni :roll:

Gabi
El is felejtettem irni, h köszi a tortát! Fincsi volt mind a kettő... Én ettem meg az egészet:wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Zita! Igen, tényleg van valami. Ugyanis már két éjszaka nem ébredt föl Szilárd. Sem sírás, sem szopi. Tegnap 5,30-kor, ma 6,20-kor keltünk. Így a kúpot sem próbáltuk ki. ( amikor kellett volna még nem volt, meg kellet rendelni a patikában) Bármi is ez, remélem állandósul!!!! Sok ilyen éjszakát szeretnék!

Mosógép: Nekünk Siemens Siwamat XS, előltöltős gépünk van. Kb 6 éves, eddig bevált. Ha nem volt a mosópor adagolója kitisztítva, akkor elől folyt egy kicsit a víz belőle. De mint kiderült csak egy tisztítás kellett neki.

Ma nagyon szép napos időnk volt. Szilárd most ébredt föl. Kb 2 órát aludt a jó levegőn. Most viszont már szpozni akar, így mennem kell lassan.

Móni! Én sóskét főztem fasírttal. Nem volt rossz, de azért frissen finomabb a sóska, mint a fagyasztóból.

Sziasztok

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Szuzy
én is pont akartam kérdezni a kúpot. Amúgy kijött már az a 3. fogacska?

Zita
torta: a piskótát anyósom sütötte, annyit tudok, hogy 5 tojásos piskóta volt. :D
A töltelék, egyik gesztenyés, másik kakaós. Növényi tejszínnel lettek kikeverve.
Csak úgy gyorsan mindenféle macera nélkül :wink: :wink:
Vizesedés nekem sem volt a másik két gyerkccel :wink: csak az ujjaim voltak bedagadva. Most meg a bokáim, hát kecsesnek nem mondhatóak.
Viszont most egy kicsit megindult a víz is :wink: :wink: Már tudok normális mennyiséget pisilni :oops: :oops:

Mások az utolsó hetekben nem híznak. Rajtam betegség+étvágytalansággal együtt 1 hét alatt másfél kg, ennek a zöme víz szerintem :roll: :roll:

Nálunk ma az ebéd: savanyú gombaleves, sertés pörkölt nokedlivel, és palacsinta :lol: megint bolonddá tett a fiam :oops: :wink: :wink:

Na ma úgy felment az agyvizem :oops: Anyósom ment Adrikáért, ma előbb el kellett jönniük. Látom az ablakból, hogy a lányom pulóverben, sapka nélkül ballag :evil: :evil: :evil:
A mama megengedte neki, mert melege volt, hát mit ne mondjak. Így is olyan csúnyán köhög, ráadásul ugye bármikor szülhetek. Ilyeneket csinálnak nem, hogy egészséges lesz a banda mire hazajövünk, hanem még ápolásra szorultak is lesznek :shock: :shock: Tiszta főnyeremény lenne :twisted: :twisted:

Na mára azt hiszem elköszönök:Gabi

Ja, Móni mindjárt nézek még Neked oldalt, amit igértem :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Délelőtt vásárolni és hivatalos ügyeket intézni voltunk.
Mire hazaértünk fél 2 elmúlt. Az ebéd: (kapaszkodjatok meg) hamburger ill. sült kolbász volt. + Pepsi Cola . Nagyon finom volt. :lol:
Aztán vendégeink voltak. Ez plussz 3 gyereket is jelent. Így még alvás előtt vár rám egy kiadós pakolás. :roll:

Móni!
A vagdalthusit még én sem ettem rátva. Én tulajdonképpen szinte csak a főzelékek tetejére szoktam sütni. Egyébként nem valami jó minőségűek ezek a löncshúsok, olyan pasztaszerűek. Viszont a Lidl-ben vettünk a múltkor, az jó volt. A férjem most mondja, hogy jobb, ha nem tudjuk, hogy mi mindent darálnak össze az ilyen konzervekben. Lehet, hogy igaza van. :wink:


A máglyarakásba én már mindkét módon tettem az almát. Így is-úgyis fincsi. :)

Mosógép: nekünk Fagor van, immár 7. éve. Még nem volt rossz, habár szokott érdekes hangokat kiadni amikor szivattyúzza a vizet. Ja, és néha a rövidprogin elfelejt centrizni. :x Ő sem tökéletes, de hálás jószág.
Mosópor: én az Arielre szavazok, még nem találtam jobbat. Az ajándékba kapott kinőtt ruhácskákat is olyan szépen "rendbetette".

Zita!
Kis pékmester. :lol:

Gabi!
A képek szuperek! :lol: A varázslatos iskolabusz nálunk is kedvenc. Kár, hogy mostanában nem megy a Minimaxon. :wink: Húú, micsoda kukásautó. Biztos nagy volt az öröm. :D
Anyósod: :roll: :evil:

Ildi!
Azon gondolkodtam, hogy a kenyértésztát zsemlének sütném meg. Szerinted? Kételkedem a sütőmben, de közel vagyok a kenyérsütéshez. :lol:

Szuzy!
Továbbra is ilyen végig átaludt éjszakákat kívánok nektek. Nincs is annál jobb, mint amikor az ember lefekszik és ugyanott ébred reggel. :lol:

Tegnapi beszólás Dávidkától alvás előtt: ( tudni kell, hogy ugye úgy alszik el, hogy fogja a cicimet :oops: )
Nagyon kedvesen azt mondja nekem: ana nadon szép a cicid, hol vetted?

Megyek pakolni gyorsan! Kép


Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok csajok.

Vagdalthús: párom szereti, mindegy milyen formában, ma ez kívánságműsor volt, összejött. :)

Baleset:kisfiam hirtelen megjelent mögöttem, ahogy csukom be a kiskonyha ajtót :oops: . Sikerült a kezének is ottlennie, csak zúzódás van :) .Kicsit összevesztem az ügyeletes orvossal, nem akarta megröntgenezni (csak picit volt földagadva a fiam újja) :?
20perc és minden rendben. :D

Máglyarakás: megpróbálom mind a kétfélét,kiderül melyik tetszik. :wink:

Timi: ari a fiad nagyon, az enyém csak veszekszik néha.
Volt hogy szólt ha kaja vagy inni kellett. "anya enni, agyá tea."
Kb ilyeneket,de veszekedve.
Amúgy párom eredetileg hentes+vagy 4papír ami más szakmát is takar.Mégis megeszi még pocsék párizsit is.

Lassan megyek aludni én is,jobban megilyedtem,mint a fiam az újjával.

Megpróbáltam megint a vonalzót, sikítsatok ha ott van.
Jó éjt.
Apropó: képekről kérek valami támpontot, hogy lehet feltenni.Timi,ez neked szól.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Jó reggelt!

Móni
http://hok.duf.hu/wade/smiley/ 
Az igért smayliek :wink: bocsi, de tegnap már apa bűvölte este a gépet, azért nem jöttem.
A vonalzóhoz nincs ötletem. Megnyitni meglehet, minden további nélkül, de, hogy miért nem adja rendesen?
Remélem a picinek minnél előbb helyrejön az ujjacskája :wink:
Vagdalthúst nagyon ritkán én is szoktam rántani, a párom is szereti. Viszont mi a pápait vesszük, az drágább katagóriás, de nem potyog szét :wink: :wink:
Viszont látni már láttam, hogy a Hamé is csinál, azt még nem próbáltam, pedig nekik jó termékeik vannak, és nem tiszta szója minden mint nálunk :cry: :cry:

Timi
rendrakás :cry: :cry: :cry: ismerős. A keresztgyerek állandóan fel van háborodva, ha merek szólni, hogy ugyanmár de menjen pakolni :twisted: :twisted: Persze nekem a legkönnyebb, már hajolni nem is tudok a pocimtól :roll:

Mosópor: nektek bejön az Arielnek ez az új fajta eurós változat is? Mert nekem ugyanannyi kellett belőle, de nagyon szépen nem mosott. :cry: :cry: Jó tudom mosógép is :roll:
Én most Bonux-ot használok, már ha kapok :shock: :shock: nekem ez kb. úgy mos mint az Ariel :wink: :wink:

Szuzy
most milyen éjszakátok volt???
Kezdek ám irigy lenni, holott még meg sem szültem :lol: Az én gyerekeim amíg szopiztak keltek éjjel, és ez sokáig volt :shock:
Adri 21 hónapig, Krisztián 18-ig. Szóval én sokáig éjszakázgattam velük :wink: :wink:

Én megint nagyon jól aludtam, sehol egy kóbor fájás, v. keményedés :roll: :roll: Hát ha így haladok indítani kell a kicsit :cry: :cry: pedig azt nagyon nem szeretném.
Ennyit arról, hogy a 3. gyerek korábban jön :shock: :shock:

Szép napot:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Móni
most nézem, hoyg ez az oldal már megszünt, pedig olyan sok jó smaylie volt rajta. na majd keresek másikat :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok.

Ki az aki nem bír aludni, mi fél8-kor keltünk, a fiam a hasamon aludt el hajnalban.Apa meg elment számítózni, mikor felkelt, nem szólt,hogy reggel van. :wink:

Gabi nyugi, nincs gond, nem sürgős csak érdekel. Az újunk rendben van, igaz éjszaka cataflan cseppel aludtunk. :cry:
Tegnap kimostam majdnem mindent, csak mosóporban és vizes öblítésben, talán bejön. Akkor öblítőt váltunk, ha nem jó, akkor mosóport váltunk. :oops:

Sehogy nem bírom előhozni élőbe a vonalzót.Egyenlőre így hagyom, hátha meggondolja magát, vagy jön egy ötlet.
Majd jövök.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Nem tudom, hogy jobb-e az euro-s... :shock: Nem igazán szoktam méricskélni, kb. háromnegyed pohárkával szoktam a gépbe rakni.
Arielt használom már nagyon régen, igaz nem is próbálkoztam mással.(1x-2x Persil=viszketés).
A múltkor telefonon közvéleménykutatást tartottak arról, hogy melyik mosópor-tisztítószer reklám éri el a célját. Olyan jókat nevettem, mert alig tudtam háziasszony létemre mosóporokat és tisztítószereket felsorolni. :oops: :lol: Mondtam, hogy utálom a reklámokat és nem is szoktam sokat tv-ni, de a hölgy tovább fagatott.
Az volt a legjobb, amikor azt kérdezte:
- Ön szerint mi a reklám mondanivalója, üzenete?
- Ááá, semmi, csak elakarják adni.-válaszoltam.

Ti hányfelé szoktátok válogatni a szennyest? Az én anyósom anno olyan sok mindent együtt mosott, hogy csak lestem. :shock:
Én meg van amikor 5 felé: 80 fokon mosom a konyharuhákat, törölközőket, külön a teljes fehéreket, megint külön a halvány, de nem fehér, aztán ugye a színeseket, aztán a sötéteket, külön a színeresztőseket (piros) :roll:

Gabi, nálatok mennyi ideig várnak az indítással? Nekem Dáviddal azt mondták, hogy kiírt időponttól számítva max 1 hét.
Hogyha ez nálatok is igaz, akkor még nem kell aggódnod az indítás miatt. Még a kiírt időpontot sem értétek el.
Egyébként nekem is az utolsó napok voltak a legnehezebbek, mindenki azzal ugratott, hogy miért nem szülök már. Mintha az csak úgy menne....

Móni!
Sikít,sikít, sikít!!! Ott van, de rá kell kattintani, mert csak akkor látszódik. Te olyat tudsz, amiról nekem fogalmam sincs. Hogy csináltad? Titkos vonalzó: :shock: :lol:
Képek felrakása: mai nap folyamán megpróbálom az általam ismert 2 fajta képkicsinyítési-módot felrakni. A tudományom Ilditől és Zitától származik, a dicsőség őket illeti. :lol: :lol:
Levike balesete: :cry: :cry:

Zita!
Itt a Babaneten is van topik, ahol ilyen bio-módszerekről csevegnek a lányok. Majd megkeresem és leírom neked, hogy hol van pontosan.

Szuzy!
Éjszaka milyen volt?


Ebéd: karfiolleves, de a második mi lesz még nem tudom. :oops: Rántott krumplit ennék franciasalátával, de nincs kedvem panírozni. A panírozás az egyik olyan konyhai művelet, amit én nem csípek.

Még valami az eszembe jutott! A múltkor láttam a tv-ben, hogy mennyire elterjedt dolog lett a légzés-figyelő készülék. Aztán egy doki beszélt, hogy az addig rendben van, hogy jelez a készülék, de ha szükség van rá, akkor vajon az anyuka újra el tudja-e indítani a gyerek légzését?-mert ugye csak így van értelme a dolognak.
Ez szöget ütött a fejembe.
Én mit tennék hasonló súlyos helyzetben, tudnám-e hogy mit kell csinálni? ( más életveszélyes helyzetben is akár...)
Az én gyerekeim még nem voltak életveszélyben, de mi van, ha....

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Úgy látszik véget ért a jó széria, ami az alvást illeti. Igaz nem voltunk fönn csak egyszer szopizni, meg hajnalban dajkálni, de a végig aludt éjszakának búcsút mondtunk.

Egyébként még nem bújt ki a 3. fogacska, de úgy látszik egy kicsit megpihent mielőtt kibújik.

Gabi! Azt hiszem egy hetet engednek ráhúzni, addig nem indítóznak. Így még bőven van időd.

Adjatok nekem tanácsot légyszi, hogy milyen folteltávolító tünteti el a sárgarépa és a sütőtök foltokat. Eddig Vanisht használtam, de ezekhez a foltokhoz kevés. Pedig sajnálom a kicsi ruhácskákat, hátha még szükséeg lesz rájuk egy iistesónál.

Móni! Fáj még a kicsi fiad újja? Szegényke. Szilárd is becsukta az elmúlt napokban kétszer. Volt ordítás, mert ugye nem elég, hogy rácsukta a szekrény ajtót, nem birta kihúzni a kezét. Persze azóta is a szekrény ajtót akarja nyitogatni...

Sziasztok

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Zita!
Hátha érdekel: Életmód :arrow: Környezettudatos mama.
Életmód: :arrow: Receptek-tudatos táplálkozás

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Lányok
sajna itt Pásztón nem várnak még egy hetet sem. Ha szerencsém van legalább "le tudom " alkudni a mensi szerinti kiírást, aszerint márc. 7 :wink:
Nekem eleve az előzmények miatt sem várnak, így elméletileg ha hétfőn befektetnek, kedden indítás :cry: :cry:
Holnap többet tudok mondani, akkor megyek nst-re, és a doki gondolom elém vetíti teveit :roll: :roll:

Nálunk ma nem kell főzni :lol: :lol: tegnap úgy főztünk, hogy ma is legyen :wink: :wink: :wink:

Timi
én a szennyest nem válogatom ennyire :oops: Általában sötét v. világos. Ill. a világosban van amit 90 fokon mosok, és van amit 60-on. Általában nálunk a "fogós" ruhákat sem kell külön mosnom, mert sok a sötétkék fekete piros, ugye vagyunk rá bőven :wink: így azok elmennek együtt :wink: :wink:
Viszont mostam már én is össze dolgokat :D :D
Amitől falnak tudok menni amikor a babaruhák olyan anyagból vannak, hogy fognak :evil: :evil:
Még Adrika kapott picinek egy totyogót, fehér és egy piros, ill egy zöld zseb volt rajta. Akkor még forgótárcsás mosógépünk volt, így kéz közt mostam a ruhákat csak a centrifugában voltak együtt. Na ezen a ruhán úgy fogott a piros zseb, hogy az egész tiszta folt lett. Azért sikerült helyrehozni, de sokáig engedte a színét :x :x

Szuzy
megmondom őszintén ilyen fogós kajákat megpróbáltam olyan ruhákhoz adni amit lehet hypózni :oops: ugyanis van olyan folt amit gőzöm sincs mivel lehet(ne) kihozni.
Én amíg picik voltak foltokra használtam a mosópasztát is :wink: azzal jó vastagon bekentem és hagytam állni.
Egyébként valahol olvastam, hogy ezek a karotin tartalmú foltok a napfénytől is halványulnak :wink: :wink:

Ajtó, fiók hát tudnak fájdalmat okozni, de mindent nem lehet lekötni, leragasztani :shock: :shock: :shock:
a pláne amikor bezárják, és nem, hogy kifelé nyitnák az ajtót, még befelé tolják :shock: :shock: :shock:

Légzésfigyelő: nekünk nem volt, most sem lesz.
Adrival a kórházban azért húztunk rá 2 napot mert szerencsémre a gyerekorvosi vizitkor elfelejtett levegőt venni, és beszürkült :evil: erre kapott gyógyszert. na ott mondták, hogy amikor látom, hogy nem vesz levegőt fújjak az arcába :wink: :wink: ez eddig jó erőteljes sírások alkalmával is bejött :wink: :wink:

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Timi
Én is Arielt használok, nem is szoktam próbálgatni más mosóport. Öblitőt igen, de ált. mindig visszatérek a Lenorhoz. Én 90 fokon nem szoktam mosni, de én is válogatom a ruhákat. Amig ketten voltunk apával akkor ált. 2-3 felé, de mostmár sokan vagyunk, igy mosok fehéret, sötétet, szürkét és külön a pirosat. Ha van annyi majdnem fehér ruha akkor külön mosom, de ha csak 1-2 van akkor beleteszem a fehérekhez (pl. nagyon halvány kék, zöld, sárga -amik tutira nem engedik a szinüket). Ja és max. 60 fokon mosom. Nagyon ritkán ha nagyon koszosak a fehérek akkor 70 fokon, de akkor csak fehér ruhákat.

Légzésfigyelőnk nekünk sem volt. Ilyen témáju beszélgetést már én is láttam, tényleg igaz, h a gyors cselekvés a fontos!!! Sokszor láttam már mit kell tenni ilyen-olyan esetekben, sőt ált. iskolás koromban elsősegélynyujtó tanfolyamra is jártam, szóval elvileg tudom, de hogy éles helyzetben mit tennék :shock: Remélem soha nem fogom megtudni mert nem lesz rá szükségem!

Szuzy
Nekem is vannak sajna ilyen foltos ruhák, Dani nem vmi szépen eszik :? Én a narancs foltokkal szoktam megküzdeni. Vanisht már nem szoktam venni mert nagyon drága, pl. a Tesconak is van saját termékes folttisztitója, az is van olyan és feleannyiba kerül. Legutóbb pedig a DM-ben vettem Denkmit márkájut, ez még olcsóbb és sztem ez jobb mint a Vanish.

Móni
Mikor elkészült a babafalvás oldalon a vonalzód akkor azt elküldted mailben magadnak? Próbáld meg ugy, aztán amit elküldenek kódot azt másold be az aláirásodhoz :wink:

Nálunk a mai ebéd krumplistészta lesz :wink: Ti hogyan szoktátok elkésziteni?
Délután viszem vissza Lilit az orvoshoz, remélem megint szerencsénk lesz és üres lesz a rendelő :wink: Addig apa lesz Danival, nem akarom betegek közé vinni ha nem muszáj, na és ha esne az eső akkor meg nem lenne egyszerü közlekedni két gyerekkel :roll:

Megyek mert már megint jó nagy kupi van és porszivózni kéne...Ti hányszor porszivóztok egy héten? Nekem szinte minden nap muszáj, ritka ha ki tudok hagyni 1 napot! Pedig nem vagyok egy tisztaság mániás...

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok.

Krumplis tészta:egyik kedvencem, nagykocka tésztát kifőzöd, :arrow: krumplit kockára vágva megfőzöd, :arrow: paprikás-hagymás zsírt csinálsz, :arrow: főttkrumplit belerakod és ott összetöröd, vagy villával vagy recés nyomóval. Nálam ez vált be és annyira nem macerás.:lol:

Kezünk jól van, reggel fél8-tól most aludt el, délután menni kell ügyvédhez, remélem most kibírja estig.

Ildi.Azt másoltam be az aláíráshoz és ezt hozta ki. Jobb ötletem egyenlőre nincs.

Légzésfigyelő:nálunk sem volt,de ha veled alszik egy szobában, szerintem automatice figyelsz a gyerekre. Levi mikor pici volt, egy hónapig úgyaludtunk,hogy a kicsi lámpa égett egész éjszaka.Szuszira már párom is felébredt, ébre alvók lettünk,mint szülők, a fiunk meg mint akit fejbekólintottak.Később rátértünk, csak kajakor égett a villany, most már egész éjszaka nincs villany csak a redőny van leengedve.Még mindíg felébred, ha rosszat álmodik,vagy éhes. Hajnalban, 5körül ha kel, a hasamon alszik vissza reggel 7-ig.

Gabi! Ne izgulj, ha a súlya rendben és nincs gond nem bztos hogy megindítanak. Tarjánban egyszerre 2-en szültünk, engem császároztak, a pici súlya miatt, és a magzatviz sem akart elfolyni az indítástól. A másik anyuka 42hétbe lépett és megszült simán. Nem indították, csak előkészítették.Megindult a szülése. Nem tudom,milyenek voltak az előzmények nálatok, de amúgy meg orvosa válogatja.

Még este visszanézek, ha tudok, attól függ, hogy alakul a nap.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Móni
Ha minden igaz akkor két kódot kaptál a mailben. Az egyik HTML, a másik PHPBB kód. Az utóbbit kell bemásolnod!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Én sok hagymával és fokhagymával paprikáskrumplit csinálok és ezt töröm össze, majd összekeverem a kifőtt tésztával.
A tésztát nem szoktam gyúrni, nekem nem megy. :oops: Volt egy- két meddő próbálkozásom.

Nekünk sem volt légzésfigyelőnk.(ezt csak apropóként írtam) Nem is vagyok különösen aggódós fajta, de azért én is elvégeznék egy elsősegélynyújó tanf-ot. (nekem nincs jogsim). Szerintem is életet menthet a szakszerű, gyors beavatkozás.

Porszívózás: nálunk amióta laminált padló van mindenhol mindennap porszívózhatnék. Másnaponta szoktam, kivéve, ha soronkívül kell, mert szétszóródik valami. Ja, és sötétbordó a szőnyeg :roll: , ezen aztán minden látszódik, naponta 2X is porszívózhatnám.
Szóval, nem olyan tiszta a padló, mint ahogy szeretném, de ez van...
Ha tudom, hogy vendégek jönnek, soronkívül porszívózok. :oops:

Szuzy!
Nekünk is volt egy-két foltos ruhánk. Én nem használok folttisztítót. Vannak foltok, amibe bele kell törődni. :wink:
Érdekes, hogy Beninél mindig használtam előkét, de Dávidnál már nem mindig...

Gabi!
Hétfő????? nem várnak? Ezt nem értem. Hát drukkolok, hogy addig meginduljon Esztike kifelé.

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Ildi. A második kódot pötyögtem be, de akkor is ez van. Most ígymarad és kész. Talán meggondolja a gép magát és kiteszi a vonalzót. Amúgy tök jó, rejtett vonalzó. Hogy hogy csináltam, a gép bővebbet tudna mondani,mint én.

Porszívózás: ahol gyerek van, ott naponta kismilliószor lehetne porszívózni. Nálunk csak akkor lehet,ha az apjával van, amúgy meg ordít a porszívó hangjától.

Mostmár csak este jövök, ha tudok.

Sziasztok.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Kép

Ezt csináltam meg vonalzónak. Sajna nem látszik.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 


Móni!

A kódot nem bepötyögni kell, hanem kijelölni és bemásolni. :wink: Lehet, hogy itt van a kutya elásva :idea:

Ildi!
Gondolj arra, hogy milyen jól esett a párod szombati meglepetése. :lol: , ne haragudj rá sokáig....

Timi

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Timi, köszi az elérhetőséget, régebben sok hasznos dolgot olvastam ezeken a fórumokon, de most egyszerűen semmi időm rá. :( Egy időben teljesen rá voltam kattanva a témára, de sajna csak kevés dolgot mentettem el, még kevesebbet jegyeztem meg….de majd alkalom adtán pótolom. :wink:

Hamburger és tsaik: vásárlós-utazós napokon nálunk is becsúszik néha gyorskaja. :D Sőt nyáron, itthon is gyártjuk a hamburgereket, persze a retrós, hatalmas puffancsos, csupazöldséges, ketchupban tocsogó vátozatot. :lol: :wink:

Én ma spenótot főztem és csikefarhát levest.
Palacsinta: már úgy ennék, de ehhez is apa kell – ő fincsibbre csinálja. :D :wink:
Torták: sztem egy gesztenyéssel én is megpróbálkozom nemsokára. :wink:
Krumplis tészta: nálunk is listás. Én majdnem széfőtt paprikáskrumplit keverek a kockatésztához.

Szuzi, neked Szilárd már sokmindent megeszik a szopi mellett?

Móni: ujjbecsukódás :(

Mosás: őszintén, én meglepődtem, hogy ilyen "veterán" mosógépeitek vannak :shock: :oops: :oops: :oops: , nálunk alig több, mint 2 évet bírtak az előzőek, a mostanink már a 4 –et húzza, de hol vagyunk hozzátok képest… :oops:
Por: szintén ariel.
Timihez hasonlóan válogatok, de nagyon, a legkisebbét is teljesen külön, és még szín szerint is, mert a ruháink szépségére rettenetesen kényes vagyok. 8)

Gyümifolt: előke+hipó :wink:

Porszívó: én azt kérdeztem volna, hogy hányszor porszívóztok/felmostok egy nap. :oops: Én néha úgy érzem sosem tiszta a padló (na jó, a lakás sem). :cry: A napokban már teljesen belecsömörlöttem a rendrakásba. :cry: Én nagyon szeretem a tisztaságot magam körül, de gyakorlatilag sosem érem el mostanság azt az állapotot, amiben jól érezném magam. :? (Nemrégiben beszélgettünk erről egy szintén 3gyermekes kedves ismerősömmel: jobb helyeken ez nem gond, mert jár a takarító, meg hozzák a kaját az étteremből…. Mit mondjak, kibírnám. :D )

Légzésfigyelő: nekünk sincs, nem láttam értelmét, igaz, amit írtatok egyébként ezzel kapcsolatban.

Életmentés: nos, gyakorlatilag én már megmentettem egyszer a saját lányom életét egy baleset alkalmával – az más kérdés, hogy azóta is hibázatom magam, mert sztem én is idéztem elő. :cry:
Jogsi elsősegélytfolyamát végeztem, és nagyon-nagyon hasznosnak tartottam. :!: Addig úgy viszonyultam ilyesmihez, hogy „ááá, én még a vértől is rosszul vagyok”. Persze kiderült, hogy nem, ráadásul jól tűröm a stresszhelyzetet, és irtó nagy gáz esetén azonnal tudom mit kell tenni, nem vesztem el a fejem. Sajna már többször kerültünk ilyen helyzetbe, és valahogy mindig én lettem, aki kezébe vette az irányítást, hívta a mentőket stb.. :oops: Soha nem gondoltam volna, hogy valaha velem ilyenek történnek majd, és utólag mindig hálát adtam Istennek, hogy tudtam segíteni. Igazából én folyamatosan, már iskolás kortól kötelezővé tenném életmentő,elsősegélynyújtó, balesetmegelőző ismeretek oktatását, elsajátítását.

Szülésmegindítás: óóóó, az nem lenne jó. :( Nálunk tényleg várnak 1 hetet, néha picit többet.
Egyébként nálunk is a 3. jött legkésőbb – csak, hogy megnyugtassalak, Gabi. :wink: :lol:

No, megyek tovább, vasalni, hajtogatni kéne.. :?
zichy
 
 


HÁZIASSZONYOK NAPIRENDJE! BETARTÁSA KÖTELEZŐ!
Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép

Kép

Kép
thimó
 
 


Sziasztok!

Gabi! Én 2004-ben kb 3,5 hónapot voltam itt Pásztón kórházban, s ott akkor azt láttam, hogy vártak egy hetet az indítással, sőt volt olyan, hogy többet is. Ne aggódj! Persze tudom könnyű mondani. Szorítunk Nektek.

Zita!
Szilárd már sok mindent eszik ( pl: sütőtök, alma, banán őszibarack, körte, krumpli, sárgarépa, borsó, kelkáposzta, karalábé, cékla, karfiol,brokkoli,husi-ezek variációi. Főzelékek. És most kezdtem bezetni a trappista sajtot, és a kenyeret.

Timi! Mi előkét mindig használunk, de a fiatalúr egy percig nincs egyhelyben hiába ül az etetőszékben.A szája körül mindig maszatos, aztán odanyúl, és a kezével szétkeni a ruháján is....

Én is próbálom a fehér ruhákat adagolni, mert azt lehet hypózni, de nem mindig csak fehér van rajta.

Légzésfigyelő! Úgy látom mi vagyunk a kivétel. Nekünk van. Engem megnyugtat a tudat. Éles helyzetben nem biztos, hogy tudnám mit kell tenni. Egyébként is leblokkolok. Remélem nem lesz rá szükség, de én abban bíztam ilyen esetben felriadna a hangjára, ami ugye olyankor visít. Hiszti esetén nálunk is bejöt az, ha az arcába fújtam.

Takarítás! Úgy látszik én vagyok a leghanyagabb. Nálunk ha egy héten egyszer van porszívózva az már jó. Nálunk konyha és étkező burkolva van, ott söpörni szoktam. Szobákba nem járunk cipővel. Mondjuk ha kimenne valami akkor kénytelenk lennénk gyakrabban porszívózni. Valószínű ehhez a "gyakorisághoz" az is hozzájárul, hogy nálunk nincs nagyobb gyerek aki piszkosságot csinálna.
A férjem szerint így is rendmániás vagyok.

Móni! Nekem a vonalzó úgy sikerült, hogy az egyik kódot a profilomban kikapcsoltam. Ha mind a kettő be van kapcsolva nem engedi az aláírásmezőt rendesen használni.

Sziasztok

Kép
szuzy
 
 


Sziasztok!

Köszönöm, hogy próbáltok bíztatni :D
Sajnos nekem az előzményeim miatt nem fog várni a dokim, elővigyázatosság. Adri előtt volt egy koraszülésem, ami szomorú véget ért. :cry: :cry: Sajnos ez nálam sokat nyom a latba :cry:
Én már annak is nagyon örülök, hogy a terhességem problémamentes volt, és nem kellett kórházba feküdnöm :D :D

Zita
nekem Krisztike volt a 3. szülés :wink: :wink: Őt sokáig hordtam, remélem most Esztikét nem fogom addig. A kicsit kérdezgetem szorgalmasan mikor lesz tesója, állítólag ők érzik :shock: eddig mindíg azt mondta, hogy később, tegnap pedig azt, hogy a jövő héten :wink: :wink:

Porszívózás: alapjáratban 2-3 naponta, most a gondolattól is rosszul vagyok. Már egy jó pár hónapja négykézláb tudok csak porszívózni, most már úgy se nagyon. Szóval amikor a párom rászánja magát, ez általában hétvége :shock: :shock: Nem baj lesz ez még máshogy is :wink: :wink:

Timi
a legfontosabbat kihagytad :twisted: :twisted: :twisted: a netezést melyik napszakban kell elvégezni???
Kép vagy az hivatalosan csak a gyerekeknek jár :?: :twisted:

Amúgy én rájöttem, hogy patyolattisztaságot ennyi ember mellett nem lehet tartani :oops: legalábbis én kevés vagyok hozzá.
Főzve is legyen mindíg, rend is, meg kinnt is minden rendben legyen, na meg vasalás, emellett ugye a legfontosabb a gyerek(ek) sem legyenek elhanyagolva. Ehhez kevés 24 óra. Szóval valaminek csúszni kell, és nálam nem a gyerekek kerülnak az utolsó helyre :D :D

Úgy néz ki holnap anyósomnak be kell mennie dolgozni :cry: hát nagyon nem örülnék neki. Akkor reggel vinni Adrit, de nst-re csak 9 után mehetek. Na akkor felcaplatni haza a dombon, utána vissza a kórházhoz, ami hozzánk jó messzire van, főleg ilyen lábakkal :cry: Ott doki, ha vizsgálódni akar Krisztiánt hová teszem, szóval hosszú....
Közölte a főnöke, hogy ők a gyerekkérdést meg tudták oldani 2 nyugdíjas nagymamával. Nálunk ehhez csak a 2 nyugdíjas nagymama hiányzik :shock: :shock: :shock: Ráadásul anyu hiába szeretne segíteni, ha 35 km-re laknak :? :?

Jó éjszakát, ma már nem jövök :wink: :wink:

Kép Kép Kép Kép

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Gabi!

Nagyon sajnálom azt a bizonyos esetet. Megértem teljesen az izgalmad.
Sajnos Szilárd nekem is a 2. gyerkőcöm, mégis az egyedüli.....
De amig egyben vagy nem akartalak izgatni ezzel a témával.

Nagyon remélem, hogy ezek után a Jó Isten vigyáz majd rátok, s minden rendben lesz.
Jó éjszakát és puszi Nektek!!!!!

Ha megjön az ifjú hölgy elmondom velünk mi történt....

Szuzy

Kép
szuzy
 
 


Gabi, Szuzy! Sajnállak titeket, de remélem mostmár rendben minden.
Gabi! Ha meglesz a baba, tudni fogod hogy mennyire is szereted őt, ugyanúgy mint a többit. Nehéz túllenni a rosszon, de sajnos muszáj. A muszáj pedig nagy úr. Nekem is volt gond, de elmúlt, sajna. :cry:
Amúgy nagyon ari a számítógépes baba, a mi babáink is nemsokára ezt teszik. Még egy pár év... :lol:

A mai kajamenü: leves nincs, hús van sütve, ami paniros, és krumpli, szintén sütve. Gyors kaja, de muszáj volt az ügyvéd miatt, aki egykicsit megszívatott. Majd valamikor elmesélem, talán.

Holnapra a terv a sajtos rakott burgonya és 4levél megírása. :wink: Valahogy majdcsak sikerül. :D
Egy átka van a vállalkozó férjnek: sok a papíros teendő. :?

Vonalzó: még mindíg nem akarja kirakni a gép, egy kódot letiltottam, úgy sem engedi. Bemásoltam a mailról a kódot, úgy sem engedi. Erről ennyit. Jobb ötlet, vagy az én gépet van megbolondulva?
Holnap jövök, valamikor.
Sziasztok és jó éjt.

Móni
Kép

Kép
horvathne.d.m.
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: