Új privát üzeneted érkezett!

űáé
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 13:41-kor.
vas
 
 


Sziasztok Lányok!

Annyit írtatok, mióta legutóbb itt jártam, hogy vissza sem tudom olvasni.

Panni:
Hova jártok tornázni? Jövő héten elmegyek a nőgyógyászhoz a hatodik heti vizsgálatra, és ha rámondja az áment, akkor én is mennék valahova mozogni, de itt Gödöllőn csak a város széli (tesco melletti) konditermet tudom.
sildi
 
 


Kép Kép Kép
Sildi: Panni mondta, hogy a zöld házakkal szemben (temetőnél) abban az épületben van a torna, ahol a családi fogászat, trafik stb. Nekem is el kéne másznom odáig... kb. 5 perc tőlünk Kép Kép Kép Már ilyent is tudok! Kép

cicó
 
 

 
 

Sziasztok!
Vas:
Én adnél, mit nem adnék érte, de állambácsi nem támogat, munkahelyemnek örülök, hogy megtartottak kettő kicsi gyermekkel, úgyhogy nem merek ugrálni ilyen téren.Kép
Cicó:
Láttam!! Kép Kép
Sőt mi is gondolkodtunk, még az elsőnél a Balázson, csak van a családban már 1-2 Balázs ezért elvetettük.
A tornára milyen időben jártok? vagyis mikor lehet menni, mert 2 lurkó és munka mellet időt találni....
gabóca
 
 


Köszi az infót Cicó.

Vas: tegnap sétálni voltunk Botonddal és Brúnóval(ő a kutya) és most már tudom hol laktok Kép, mert pont kiszaladt az egyik fiad, a férjed meg az ajtóban kiáltotta, hogy "...becsípte Olivér ujját..." Így aztán be tudtam azonosítani, hogy csak Ti lehettek, mert azt írtad már, hogy Csanakon laktok Kép
sildi
 
 


Ja, és a kaputokon az van, hogy Vas Gábor Kép
sildi
 
 


áél
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 13:42-kor.
vas
 
 


Sziasztok! Most egy hétig tuti nem jövök, mert elmegyünk nyaralni - most hogy a kánikula után megjött a sz.. idő. Júliusban ugyanez volt - egy hétig szakadt az esőKép Amúgy hörghurutom van, köhögök mint a ló, és fáj a fogam. Cserél velem valaki?Kép Sildi, Ildikó, többiek: ismeri itt valaki egymást személyesen is vagy csak a netről? Nem is gondoltam, hogy Gödöllő ekkora városKép A legjobbakat mindenkinek a hétre. Sziasztok!

cicó
 
 


Sziasztok!

Csilla vagyok kerepesről. Tudtok esetleg nekem is fogorvost ajánlani, ahova a 2 éves fiamat elvihetném. Mikor esedékes kisgyerekeknél a fogak ellenőrzése, tudja valaki???

Csilla
csilla74
 
 


Az én fogorvosom nagyon tuti, de Pesten van a Kálvin téren Kép
sildi
 
 


Sziasztok!
Panni! örültem, hogy befutottál a tornára. Tényleg aranyos az Andi és jó tornákat is tart. Én sajnos már nem szoptatok, úgyhogy én már libegtethetem a kiürült tejes zacsijaimat.Ennél kevesebb már nem is lehet. Ma viszont nem mentem tornázni, mert nem engedett valami megmagyarázhatatlan erő felkelni. Befordultam a másik oldalamra és 9.40 ig aludtunk Katával egy jót.
Cicó , Sildi!És mindenki! Gyertek tornázni! Legalább megismerjük egymást és még az alakunknak sem árt. Persze ezt magamra értettem! Vannak délelőtt is órák 8-9 körül, és délután 17-20-ig. Én kedden csütörtökön 18 órakor és szombaton 8 kor szoktam menni. Itt szoktunk találkozni a Pannival is. Itthon , magamtól valahogy nem jön össze a mozgás.
Csilla! A Veres-dent -et ajánlom(Veresegyházon) , van honlapjuk is, ha érdekel. Időpontot kell kérni. Sőt kérdésedet email-ben is szerintem felteheted nekik az ellenőrzésről. Az én gyerekeim fogszabályzásra járnak oda.Õk már nagyok (12 és 14 évesek) Mi a gond a kisfiad fogával?
Egy kicsit későn írok most, mert az én Drága Dóri lányom rosszul csukta be a mélyhűtő ajtaját és az egész leolvadt. Nemrég végzetem. Kutyi jóljárt.
Susi
ssusi
 
 


Sziasztok!

Sildi!
Nekem mindegy hol van, csak a fiamnak jó legyen.

Susi!
Szerintem nincs különösebb baj (bár az én jógyerek fiamnak már letört az egyikből valamelyik esésnél), csak mostanság azt hallom mindenhonnan, hogy már nagyon kicsi korban jó ellenőriztetni, mert egyre rosszabbak a fogak (megelőzés).

Sziasztok

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Pár napja olvasgatom ezt a fórumot, én is csatlakoznék a csapathoz (ha lehet). Van egy 8 hónapos kislányunk. Jelenleg vele vagyok itthon.
smano
 
 


Sziasztok!
A tornára jövő héten még tuti nem tudok menni, mert pénteknél előbb nem jutok el az orvosomhoz.

Cicó :Én személyesen nem ismerek senkit a fórumról.

Smano: Persze, hogy csatlakozhatszKép Nekem egy 20 hónapos fiam, és egy egy hónapos lányom van Kép

Csilla74: Ha gondolod megadhatom a fogorvosom telefonszámát, nagyon profi, minden barátom hozzá jár, és mindenki csak dicséri.

Fiús anyukák: Mikortól lehet teljesen hátra húzni a kukin a bőrt? Botondnak még nem lehet teljesen, úgy tudom ez normális.
sildi
 
 


Sziasztok!

Sildi!
Minden fogorvos telefonszámot szívesen veszek, ahol gyerekekkel tudnak bánni.
Az én fiam 2 éves múlt, majdnem hátra van már húzódva (mondjuk kb. ennyire volt mindig, csak arra figyeltem oda, hogy nehogy jobban letapadjon), csak alul nem jön hátra teljesen. Múltkor más ügyben látták a kukacot a Bethesdában , és azt mondták, hogy még nem vagyunk semmiről lemaradva. De ha engem kérdezel, minden orvos mást mond. A mi régi gyerekorvosunk azt mondta, hogy 1 éves koráig hozzá se nyúljak, aztán meg fél évesen ő húzta hátra úgy, hogy meg sem kérdezett. (Viszont a kis disznófülű a napokban rájött, hogy milyen jó ha ő mosogatja a fürdőkrémmel a kukacot. Alig bírtam elterelni a figyelmét, hogy ne kukacozzon.)

Csilla
csilla74
 
 


úúú
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 13:43-kor.
vas
 
 


Bocs hogy beleszólok, de mindig olvasgatlak benneteket...
Én már rutinos fiús anyuka vagyok (9 és 7 évesek), szóval fütyiügyben van már egy-két tapasztalatom. Én alapban arra gondolok, hogy ez a "probléma" az utóbbi 20 évben probléma, pedig előtte néhány ezer évig is éltek már férfiak, és meg eddig nem halt ki az emberiség, ha jól tudom Kép
szóval nagyon nem kell a dologgal törődni. Persze, ez csak arra az esetre vonatkozik, ha nincs szűkület. Az tényleg orvosi eset. De a hátrahúzás majd úgyis megoldódik magától...

Csilla74 "alig bírtam elterelni a figyelmét hogy ne kukacozzon" nem baj kukacozik, az normális. Ez már beletartozik a normál pszichoszexuális fejlődésükbe. Sőt, ha "kukacozik", akkor magának meg is oldhatja hosszú távon a latapadási problémát is. Na jó, biztatni persze nem kell rá!
Egy édes sztori: A nővérem Boti fia (most 14 éves) kb. 2 éves volt, amikor nyáron a kertben meztelenül pancsolt, persze kéznél volt a fütyije is, és egyszer csak felkiáltott, de olyan igazi elragadtatással: "Idenézz, mit találtam" Hetekig ezen vigyorogtunk...

Na szóval még annyi, hogy ha időnként előfordul, hogy begyullad a még fel nem szabadult rész, és gennyes lesz, akkor sem kell megijedni. Szépen ki lehet nyomkodni alóla a gennyet (úgy tapasztaltam, nem fáj, csak azt utálja hogy ott kotorászol), és a körömvirág krém gyönyörűen elmulasztja. És az a rész, ahol gennyes volt, már többé nem is tapad visza! Kis túlzással hasznos is volt... Kép Egyébként ilyen begyulladás akkor jött elő, amikor amúgy is valami gyulladás volt a szervezetében (nálunk pl. középfül)

Szerintem egy egy kicsit túllihegett probléma. Egyébként akik most tanulnak sebésznek, azok már nem tépkedik fel. Az idősebbek jobban. Nem kell(ene) megengeni, hiszen jogod van azt mondani, hogy nem szeretnéd.

Még egyszer hangsúlyozom: ez CSAK arra az esetekre vonatkozik, ahol nincs szűkület. Bocs, ha hosszú voltam, és bocs, ha valaki nem ért velem egyet.

Cili
foltvarró_cili
 
 


Sziasztok!

Cili!
Én részemről köszönöm az információt, elvileg az a tervem, hogy hagyom kukacozni. Én is természetesnek tartom, csak olyan furcsa volt (2 éves), és eléggé belefeledkezett, nem tudom, hogy ez mikortól és mennyire normális, de mivel vele még nem tudom megbeszélni, hogy ez természetes ugyan, de nem mindegy hogy hol és mennyire (mondjuk az Auchanban elég kínos lenne), ezért gondoltam, hogy csak módjával. Szóval nem akartam, hogy nagyon rákattanjon a témára.
Ja még valami eszembe jutott, ma felsírt a délutáni alvásból, bementem láttam, hogy szíve szerint visszaaludna (hason szokott) de nem bír, aztán azt hittem, hogy a pelenka rosszul van ráadva, mert mintha az lett volna a baja. A lényeg, hogy állt a kukac, és gondolom ezért kényelmetlen volt, szegénykém nem is aludt már vissza. Ilyenkor mi van?

Köszi

Csilla
csilla74
 
 


Vszleg csak pisilni kellett neki. De biztos nagyon kényelmetlen lehet...ezt mi sosem tudjuk meg Kép

Ja persze, hát az Auchanban ne. De idő meg kell érni értelmileg ahhoz, hogy ezeket meg lehessen beszélni. Mi a 7 évessel most tartunk ott, hogy
már ne pisiljen a parkban a fánál, hanem jöjjön fel a lakásba (olyan szerencsés helyen lakunk, ahol egyedül lemehetnek a parkba, és látom őket az erkélyről, és van kapukulcsuk is), és ne húzogassa le a gatyáját poénból a lányok előtt. Kicsit nehéz, mert a csajok persze röhögnek rajta, az meg tetszik neki. Kép
foltvarró_cili
 
 


Sziasztok!
Olyan rég voltam erre hogy alig győzőzm olvasgatni...Jól beindult a topic,ennek örülök!!!
Smano,Csilla.Üdv. a csapatban!!!
Sildi!
Ahogy Susi is mondta szívesen látnánk a tornán.Egyébként van egy órarend hogy mikor milyen torna van.Én is kedden és csütörtökön járok(kedden 6 -ra,csüt.-ön 7-re mert azok nem annyira ugrálósak,nehogy elmenjen a tejem)Egyébként már elmentem hétfőn a step-aerobicra is(ez a kedvencem)elég erős volt,izzadtam mint az állat és nem vettem észre tejcsökkenést hál'istennek.Te szoptatsz?
A kuki témával kapcsoltban az én fiamnak sajna elég nagy szűkülete van(a doki szerint)és 27-én meg is műtik Kerepesen.Egyébként igaza van Csillának mert mindenki ást mond a huzogatással kapcsolatban.A védőnő azt mondta hogy kezdetektől.már újszülött kortól kezdjük huzogatni,a gyerekorvosuk meg azt mondta egy éves korig nem kell.Hát mi azért huzogattuk és mégis ez lett.A gyereksebész megmutatta hogy már tele van repedésekkel mert ugye próbálgattuk neki(tisztítás miatt),szótfogadván a védőnőnek.Azt mondta a doki ne kínozzuk tovább,essünk túl ezen a kis plasztikai műtéten.Én kb fél éve vettem igazából észre(vagyis az apja mert ő csinálta neki)hogy valami nem klaffol.Márk most 3 éves.Azért azzal nem egészen értek egyet hogy ne foglalkozzunk a dologgal mert későbbiekben komoly pszichés,szexuális problémákat okozhat a dolog.Ja és hogy ott voltunk a sebésznél megkérdeztem hogy végre mondja el hogy mikor kell elkezdeni huzogatni.Õ is azt mondta mint a gyerekdoki hogy csak egy éves kor körül,mivel addig úgyse termelődik váladék amit ki kéne tisztítani.Úgy hogy mostmár a 3 hónapos Kristófnak nem csináljuk azóta.Bocs hogy hosszúra sikrült ez a kukac téma...Főleg lányos anyák unhatták.....!!!

Susi!
Hogy-hogy nem szoptatsz már??Elapadt a tejcsi?

Cicó!
Mikor jössz tornára?

Mi most szombaton megyünk nyaralni Zsóryba,vagy telelni...???!!!
Sziasztok,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panni,
pont ezt mondtam én is hogy a letapadás és a szűkület két teljesen különböző dolog. A szűkület sebészeti probléma, amit mindenképpen meg kell műteni, azt nem lehet húzogatni, hiszen ott nem tágul a bőr. De a letapadás az valamilyen szinten normálisnak mondható, senki nem úgy születik, hogy simán hátrajön. És a "nem kell vele foglalkozni" azt arra vonatkozik, hogy nem kell orvoshoz rohangálni. Ameddig erőltetés nélkül feljön, addig lehet mosogatni is, de nem szabad tépegetni.
Lehet, hogy félreérthető voltam.

Cili
foltvarró_cili
 
 


Sziasztok!
A fütyi témába én is szívesen beleszólnék, de én teljesen elfelejtettem, hogy mit is csináltam 10 évvel ezelőtt. Úgy emlékszem, hogy én sem bántottam a cuccot, hanem egyszer a doktóre néni szépen feltépte. Akkor volt egy kis sírás és utána kellett már esténként foglalkozni vele. Ezt nálunk is az apuci felügyelte, hiszen ő a szakember.
A szűkület ügyben nincs tapasztalatom. Panni! Ez a plasztika mennyi ideig tart? Bennt kell maradnotok éjszakára? Szegény Márk!
Kérdezted, hogy miért nincs tejem. Sajnos a nagyokkal sem volt több szerencsém. Akkor még tudatlan voltam és más szelek fújtak , mint most. Ezért is örültem, hogy új módszerek vannak és talán nekem most sikerül. Rengeteget olvastam a témában. Megvettem minden kütyüt ,bogyót, teát ami kell. Kb 2 hónapig ment simán. Aztán már pótolgatnom kellett, mert annak semmi értelme nem volt, hogy csak sírt és csak sírt a Kata. Hiába szophatott amikor csak akart bizony semmivel sem volt jobb a helyzet, mint annak idején. A pótlás pedig tudom beindít egy negatív folyamatot, amit persze tudomásul kellett vennem.

Mi is szombaton megyünk nyaralni, de mi Szarvasra. Pakolok,ugyan mi marad itthon?
ssusi
 
 


Sziasztok!

Gondolom, ezt mindenki tudja, de azért leírom. Én fejtem etetések után, még ha minimálist tudtam akkor is, és így rendeződött. A másodiknál vettem egy elektromost, mert nem volt időm szarakodni.

Csilla
csilla74
 
 


Ja és a gyerekeim ügyesek voltak. Az is számít, hogy ők segítenek-e.

Csilla
csilla74
 
 


Sziasztok!

Bocsánat, hogy a héten nem csatlakoztam igazán a beszélgetésbe, de rengeteg dolgunk van a lakás körül, most hogy a végefelé tartunk még mindig merülnek fel váratlan problémák... kezd egy kicsit elegem lenni, naponta min. 10x kell felkapaszkodni a 4-re általában teljesen feleslegesen és most hogy a pocim rohamos növésnek indult, kicsit fárasztó! Kép

Lányok, ti mikor kezdtétek a tornázást szülés után? Én is szeretnék majd elmenni ill. csatlakozni hozzátok.

A kuki témához csak annyit, mint első babát váró kismama, hogy engem nem untatott, legalább az ember nem akkor hall ezekről a dolgokról először, amikor fia született és tudja, milyen tanácsokat kell bizonyos kritikával fogadni!

Kellemes hétvégét mindannyiatoknak!

Puszi
Vendég
 


úőé
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 13:44-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

Nekem ezek szerint mákom volt, de a véleményem amúgy, hogy ez a téma is túl van lihegve. Amikor az első gyerekkel kórházban voltam és a harmadik napon még nem indult be a tejem bőgtem mint a hülye, mert teljesen úgy adják elő a dolgot (újságok, kórházak, jóakarók stb….), mintha veled lenne a baj, és jaj mi lesz a babáddal. Csomó tápszeres manót ismerek, és semmi bajuk. Különben is, ha az ember levegőt vesz, már az is mérgez lassan. A barátnőm első gyereke tápszeres, és egészséges mint a makk. A másodiknál ő is vért izzadt sikerült szoptatni fél éves koráig, és mégis sokkal többet beteg, és komolyabban mint a nagy.
Hát remélem nem untattam senkit.

Jóccakát

Csilla
csilla74
 
 


Én is baromira utálom, hogy megpróbálnak lelkiismeret-furdalást kelteni az anyukákban, ha nem tudnak szoptatni, pedig ez kökeményen alkati kérdés is. Nekem a második fiam CSAK szopott, 2 hónapos korában elkezdte, hogy 2 óránként üvöltött az éhségtől, teleszopta magát, és 2 óra múlva megint üvöltött. Ez ment egy egész hétig, és utána elkezdett olyat kakilni, mint a takony. Fogtam, bevittem a gyerekorvoshoz, elétettem a pelenkát, és ránézésre mondta, hogy ez éhezéses széklet. Kösz!
Ennyit a szoptatás öngeneráló képességeiről.

És ez volt a kettes számú gyerekem, igazán nem lehet mondani, hogy tapasztalatlan első gyerekes anyuka voltam.

C.
foltvarró_cili
 
 


Sziasztok! Megjöttünk, örömmel olvastam a sok - fütyis és nem fütyisKép hozzszólást. Tornázni szeptembertől mindenképpen megyek!!! Addig még be vagyunk táblázva, csütörtöktől megint elutazunk 4 napra. De amúgy tiszta depi vagyok - félpanzión voltunk, alig ettem (persze azt este) és híztam fél kilótKép Most már tényleg csak a Norbiban bízomKép Van egy 33 napos update fogyi, a Wellness újság melléklete volt, azt szeretném első körben megcsinálni. Csak még azt nem tudom, hogy főzök nap mint nap magamnak, és hogy tornázok napi egy órát, amikor a fiam a 25 perces baba-mama tornát sem bírja ki türelmesenKép Szóval megoldást nekem is csak az jelenthet, ha eljárok valahová. És tényleg jó lenne személyesen is találkozni. Fütyi ügyben én eddig teljesen tájékozatlan voltam, nem szoktam piszkálni neki, de a dokinő is épphogy csak a csücskét szokta picit meghúzni, és mindig elégedettnek tűnikKép Kisbé kb. 2-3 hónapja fütyizik, amióta a nagykádban fürdetjük - azt is úgy kezeli mint a többi pancsolós játékát, ami kilóg a vízből. Én nem foglalkozom vele - apja meg állandóan röhög rajta, persze látszik rajta a büszkeség isKép Egyébként 9,5 hónaposan még 3x szopik, reggel és este csak cicit kér, és ebéd után még szopik, úgy alszik el. Annak idején engem is rá akartak venni, hogy tápszerezzem, de én az ellenállók közé tartoztam, és ma sem bánom. Pedig megkínlódtunk mi is, kb. 2 hónap után kezdtünk belejönni, de azóta nagyon jól megyKép Beteg még soha nem volt. Most keres, úgyhogy mennem kell, de még benézek (ha esetleg nem volt elég belőlemKép

cicó
 
 


Szisztok!

Cili, mikor folytatódik a zenebölcsi?
Már nagyon várom! Hiányzott nagyon a nyáronKép
nefelejcs
 
 


Sziasztok! Tegnap írtam este egy jó hosszút, de most látom, hogy nem jelent meg, mert összeomlott a BabanetKép Nincs valami nagy mozgás itt, pedig amikor nyaralni voltam, olyan sokat írtatok. Holnap elmegyünk 4 napra Balatonra (ebben a csodás időben), remélem jövő héten többen lesztek! Sildi, megnéztem a saját képtárad, Botond csúcs kisfiú és gyönyörű!Kép Fruzsit is meglestem, lesznek újabb képek is? Tudod a mintavétel miattKép Az én félig-Botim is szőke, nagy kék szemekkel, majd teszek fel ide egy képet róla. Jövő héten benézek, mindenkinek a legjobbakat!

cicó
 
 


űűűű
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 13:44-kor.
vas
 
 


Sziasztok! Én is nagy lendülettel bejelentkeztem, aztán nem igazán jutottam el a géphez, pedig még nyaralni sem voltam!

A szoptatáshoz kapcsolódóan szerintem is egyrészt alkati kérdés, másrészt a babán is múlik. Nekem 7 hónapig sikerült szoptatni, aztán lassan elkezdett a tejci apadni. Viszont mindkettőnknek kellet legalább 1 hónap, hogy rendesen "belejöjjünk".

Egy kérdésem lenne. Nem tudjátok, van itt Gödöllőn valahol varrónő?

További szép estét mindenkinek!
smano
 
 


Sziasztok!
A tornázásom még várat magára, ugyanis még nem jutottam el orvoshoz, akivel engedélyeztetném Kép Múlt héten haza kellett utaznunk a szüleimhez (ők a Balatonnál laknak, így nyaralásnak is felfogható a dolog) ezért csak most pénteken megyek dokihoz. Utána úgy tervezem, hogy nem esek be egyből az edzésekre, hanem előtte itthon gyakorlatozgatok, és ha már el tudok futni a kert végéig meg vissza lihegés nélkülKép akkor csatlakozom hozzátok!

Ha lesznek újabb képek a gyerekekről, szólni fogok.

Köszönöm a kukis hozzászólásokatKép

Vas: Ha már ilyen közel vagyunk, egyszer össze is jöhetnénk a gyerekekkel! Ja, ma ismét én sétáltattam a kutyát, és elmentem előttetek is. A férjed biztosan emlékszik ránk, ugyanis utánunk hozta Fruzsi sapiját, mert elhagytamKépFruzsit kenguruban vittem.
sildi
 
 


lll
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 13:28-kor.
vas
 
 


Szisztok!

Vas: köszi az infót, ha valahol meglenne az a telefonszám, jó lenne. Én itt lakok Blahán, úgyhogy nincs is olyan messze. Ha valami ki van írva a házra, akkor én is megtalálom, majd most hétvégén megnézem.
Egyébként én is hasonló okok miatt keresek varrónőt, van egy-két ruhám, ami kicsit nagyobbacska.

Sziasztok, jó hétvégét!
smano
 
 


őőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 13:29-kor.
vas
 
 


Sziasztok!
Megjöttem a nyaralásból. Egy kis élménybeszámoló következik:
Meglepően jól sikerült az indulásunk. Nálunk ezt mindig egy kisebbfajta veszekedés vagy feszültség vagy vita előzi meg. Szombaton indultunk én már pénten este indulásra készen álltam. Így még 8 kor elmentem tornázni reggel. Amikor hazaértem pakolás a kocsiba és gó! Kata jól bírta a kocsikázást .Szerencsésen megérkeztünk. A szállásunk (Liget)pompás volt. Egy kicsit drága , de volt üdülési csekkem és így lehetett egy kicsit kirúgni a hámból. A szomszéd udvarban voltak a barátaink . Õk sátoroztak. Kb 30an voltunk. Este amikor a Kata végleg kidőlt, a bébicsősszel nyugodtan bulizhattam . Katát szinte csak az etetéskor tudtam megkaparintani. A nagyobb gyerekek közelharcot folytattak egymással, hogy kire kössem rá a babakendőben. Kevesebbet evett, kevesebbet aludt , nyűglődött időnként, de nem volt vészes. Volt egy 1,5 éves kislány , aki állandóan ott serte-pertélt körülötte. Ha már tele volt a hócipője, akkor elindultam sétálni és akkor egy kis nyugtunk volt vagy felmentünk a szobánkba és aludtunk egyet. Mindent egybevetve néhány nap alatt belejöttünk mind a ketten. Kaptunk napos és esős időt is. Egy nagyon zuhis nap volt , amit utáltam. De ez a sok ember nem tud unatkozni még esőben sem. Gyorsan elteltek a napok. Eszegettünk, iszogattunk, kenu, kajak, röplabda, pingpong, tenisz, Szarvasi arborétum.
Kata már vissza is zökkent . Ma reggel 9.30 kor kelt!
Varrónőt én is tudok. A Munkácsy u. és a Szabadság út sarkán egy kis üzlet.Ahol a Hév átmegy a Szabadság úton.
Istenem én is már ott tartanék, hogy át kelljen szabatni a ruhatáramat.
Féltem egy kicsit ettől a nyaralástól ,hogy a keservesen leadott kilóimat visszaszedem, de szerencsére nem változott a helyzet. Pedig időnként igen keményen bűnöztem.
Susi
ssusi
 
 


Sziasztok!

Remélem, jó helyen járok, igazából segítséget szeretnék kérni.
Van valaki, aki csömöri közületek?
Szeretnénk mi is kiköltözni, nagyon fontolgatjuk és a tapasztalaitokra lennék kíváncsi (külön topicot nem találtam). Minden info érdekelne és elore is KÖSZÖNÖM!!!

Osoa
osoa
 
 


Sziasztok!
Mi is megjöttünk a nyaralásból!!Nagyon jól sikerült minden!Az égiek is velünk voltak mert arra Mezőkövesden csak éjjel esett így nem maradt ki egy nap se fürdőzés nélkül.Márk iszonyatosan élvezte,alig tudtam őt kikönyörögni a vízből de csak azért mert már lila volt a szájaKépMerült,ugrált meg ami belefért.Féltem hogy nehogy begyulladjon a füle ,de szerencsére nem.Kristóf baba annyira édi volt,annyira alkalmazkodó gyerek.A szálláson(béreltünk egy házat)ugyanúgy aludt mint itthon és még a strandon is evett-aludt(babakocsiban vagy a pokrócon)Jött velünk anyu így én is tudtam kicsit lazítani,strandolni a fiúkkal(apával meg Márkkal)És ebben az évben még a helyi ügyeletet sem kellet felkeresnünk(eddig minden évben sikerült...Kép)Tök olcsó hely ez a Zsóry-fürdő,tudtunk kicsit nagyobb lábon élni...Amikor Márk volt 4 hónapos, el se tudtam volna képzelni vele nyaralni menni,sőt még jó darabig utána se .Most meg 2 gyerekkel,amelyikből az egyik 4 hónapos, minden klaffolt!!!KépKristófnak próbáltam a strandon tejpépet adni,de határozottan tiltakozott!Márk ilyenkor már simán elfogadta, mert muszáj volt adnom neki a mellgyulladás miatt,mivel tápot nem akartam adni.

Egyébként a szopi témához én is írtam még a nyaralás előtt egy tök hosszú levelet,de a babanet szarakodott...Kép
Röviden annyi, hogy azok akik folyton lelkiismeretfurdalást akarnak keléeteni és lehurrogják azt aki tápot ad a babának,azok biztosan nam estek át olyan mellgyulladáson mint például én.Könnyű hangzatosan szónokolni csak ők nme gondolnak bele hogy mennyi dolog befolyásolhatja a sikeres szoptatást.Ezt csak azért írtam mert Susi olyan kicsit szégyankezve írta hogy már nem szoptat meg stb...Szóval én a Márkkla átéltem a poklok poklát(mindkét mellemet fel kellett vágni,nemakarom részletezni hogy mi volt benneKép és 6 hónapos volt a nagyfiam amikor el is kellett apasztani a tejem mert megint kezdett begyulladni.Gondolhatjátok hogy mindent próbáltam(krémeket,természetgyógyász,teák,homeos cuccok,szoptatás folyton de mégis...)Rengeteg tejem volt és a kórházban történő rossz mellre tétel és már a kórházban elkezdett fejés eredményezte ezt.Úgyhogy nem kell szó szerint mellre szívni(jó szófordult pont ennél a témánál)ha valaki nem tud már szoptatni,mert biztosan már mindent megtett előtte.Most a Kristóffal már okosabb voltam persze,de egész terhesség alatt rettegtem hogy nehogy ugyanaz legyen.Ott tartunk hogy nem fejek és érzem hogy néha nem elég neki a tejecske,akkor pótlom vagy a mások mellemmből kifolyt tejjel vagy táppszerrel de boldog és kiegyensúlyozott vagyok én is és a baba is,Márknál mindenszoptatásnál görcsben volt a gyomrom a fájdalom miatt(ja mert végig véres,sebes volt a mellem).Most bimbóvédővel szopik a pici(tudom ezt is sokan ellenzik)de nekünk bevált,és mindent megér hogy nyugodt vagyok én is és a család is.
Na bocs ha hosszú voltam, csak le szerettem volna írni a véleményem ebben a témában mert elég közelről érintett a dolog sajna.

Susi!
Sajna nem tudok ma menni tornára mert dolgozik a férjem és nincs nálam a kocsi se, hogy anyámhoz vigyem a gyerkőcöket.Sajnálom mert nagyon hiányzik már,valszeg én is híztam a nagy tivornyákban a nyaralás alatt.Na majd csütörtökön.
Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


ppőőő
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 13:29-kor.
vas
 
 


Sziasztok!

A nyári szünet után újra indul a zenebölcsi a gödöllői Petőfi S. Művházban. Egyelőre még csak 99% hogy szeptember 5-én lesz az első alkalom, csak a rábólintásra várok. Mindig hétfőn 10-kor szokott kezdődni.

A zenebölcsi mellett van egy elképzelésem, amihez a véleményetekre volnék kíváncsi. Az anyukákkal való beszélgetések során (én Dnakeszin lakom, tehát nem voltam képben a gödöllői viszonyokkal), az derült ki a számomra, hogy sok kisgyerek nem jut be oviba 3-4 évesen, helyhiány miatt. Arra gondoltam, hogy ezeknek a gyerekeknek elindítanék egy olyan foglalkozást, ami hetente lenne, de minden héten más-más. Tehát egyszer torna, máskor zenés fogl., megint máskor irodalmi jellegű, megint máskor vizuális-kézműves jellegű. Hogy ne legyen mindig ugyanaz. Mégis lenne valami közösségi élményük. Óvodapedagógus vagyok, tehát "avatott kézben" lennének. Kép
Nagy körvonalakban erre gondoltam, és kb. úgy képzelem el, hogy mondjuk 9-től lenne ez az ovi-pótló foglalkozás (kb. 45 perces), és utána 10-fél 11-től a zenebölcsi.

Kíváncsi vagyok a pro és kontra véleményekre. Nekem a negatív visszajelzés is értékes info, úgyhogy ne rejtsétek véka alá a véleményeteket.

A zenebölcsi nem kérdés, hogy elindul, csak ennek függvényében változhat a kezdési időpontja.

Cili
foltvarró_cili
 
 


Sziasztok! Beteg vagyok eléggé, nem tudok most sokat írni. Torna kizártKép Jó, hogy jól sikerült a nyaralás, Panny, Susi Kép Cili, mekkora gyerekeket lehet/érdemes a zenebölcsibe vinni? Sziasztok! Még jelentkezem hosszabban valamikor (remélem)

cicó
 
 


Cicó,
a tied most 10 hónapos, határeset, én 1-3 éves kor között szoktam meghirdetni, de 8-9 hónaposak már stabilan járnak. A legfiatalabb kezdő kor 6 hónap volt, és jártak rendszeresen ők is.
Ki kell próbálni, van akinél abszolút bejön 10 hónaposan, van aki csak 2 évesen érik meg rá.

Cili
foltvarró_cili
 
 


Sziasztok!

Vas: megtaláltam a házat, illetve a telefonkönyvben a számot. Ma fel is hívtam, úgyhogy jövőhéten valamelyik nap elmegyek hozzá. Köszi mégegyszer.

Egyébként Susi én sem tartok ott, hogy a ruhatáramat átszabassam -sajnos - csak vettem márciusban két nadrágot (decemberben szültem) és most kezdem a súlyomat visszanyerni -főleg, hogy már nem szoptatok. Bár egy-két kilo van még rajtam, de annyira nem küzdök ellenük. Majd egy kis tornával lemegy - valamikor.

Most ne nevessetek ki, de kérdeznék valamit. Itt mindenki tapasztalt egy-két gyermekes anyuka. Szerintetek létezik, hogy egy 9 hónapos baba "hisztis" legyen? Mostanában azt veszem észre, hogy a kisasszony - ha valami nem a kedve szerint történik hasra vágja magát, és elkezd sírni. Van úgy, hogy ha felveszem akkor is folytatja. És ez az egész szinte egyik napról a másikra jött elő nála. Én úgy tudtam, hogy ez a "korszak" egy kicsit később kezdődik. Van valami módszer, hogy erről már most az elején leszoktassam? Vagy magát elmúlik ez az időszak?
smano
 
 


Vas: Nem kizárt, hogy látott a párod, mert szinte minden nap sétáltatom a kutyát Kép hol Fruzsival, hol pedig Botonddal, attól függően, ki van ébren, ugyanis a séta időpontja változó. Mindig az utcátokban megyek felfelé, aztán vagy jobbra, vagy balra veszem az irányt. Nem nagy séták ezek, de Brúnónak még elég, hiszen itthon is lót-fut.
sildi
 
 


...és nekem is elég, mert én is lótok-futok itthon Botond után...Kép
sildi
 
 


Sziasztok Lányok!
Végre beestem a gép elé. Ma csak rohantam. Dóri lányom beköltözött egy használaton kívüli szobába , ami régen konyha volt. Ma kezdtük kifesteni. Elég merész színt (színeket) találtunk ki. Holnap folytatjuk. Kupi, kupi, kupi! És az én kis Tomikám is mindjárt kitalálta, hogy: Anya, az én szobámat is fessük ki! Holnap összetolom a bútorokat, jÓÓÓÓÓÓÓÓ?
Ezek a gyerekek azt hiszik, hogy én varázsló vagyok, vagy mi? Na, de nagyon lelkesek és ez hajt engem is. És akkor továbbmennek, hogy ez a szekrény is olyan csúnya , és az ajtó fehér marad? A szőnyegpadlót nem cseréljük ki? Egyszóval az ötletekből nem fogynak ki.

Panni, Ildi! Valóban ki lehet érezni a hangomból, hogy egy kicsit csalódott vagyok, hogy nem tudtam szoptatni. Valahogy azt tapasztaltam, hogy olyan sok embernek sikerül, akkor nekem miért nem? Viszont már Kata születésekor megfogadtam, hogy én ezt az utolsó lehetőséget élvezni szeretném. Hát élvezem is! És lehet az is , hogy az ember hajlamos azt gondolni, hogy a szomszéd gyepe zöldebb. Panni a te példádból kiindulva , azért te is megszenvedted ezt a szoptatást . Mindenki kűzd, ahogy bír. Nincs két egyforma eset. Így aztán valóban ítélkezni sem nagyon sportszerű.
Nem is voltál ma sem! Pedig ma minden kínzóeszköz játszott: súlyzó, lábsúlyzó, gumikötél, step pad. Tök jó volt! Na de majd legközelebb.

Cili! Nagyon tetszik az ötleted. Sajnos mi még kicsik vagyunk, de ahogy rohan az idő , hamarosan mi is be tudunk kapcsolódni.
Cicó! Gyógyulj meg!!!
Smano! Szerintem sem hisztis a kislányod. Egyszerűen próbálkozik. El kellene terelni ilyenkor valamivel a figyelmét vagy ha magától meg tud nyugodni ( tehát még nincs nagyon berágva) akár tudomást sem venni róla. Szerintem ez elmúlik szépen , ne aggódj.

És most go aludni!!!!!!!

Susi
ssusi
 
 


Sziasztok! Nem tudok képet feltenni a kisfiamról, hiába próbáltam mert túl nagy a fileKép Cili, szuper, akkor szerintem benézünk, már be is írtam a naptáramba (tudom, h. még csak 99%). Nagyon szereti a zenét, éneklést, van egy kis xilofonja, amit agyonpüföl állandóan, mindent imád rázni, ami csörög-zörög, ezért is gondoltam, hogy tetszene neki a dolog. Mindenesetre kipróbáljukKép Tudja valaki, hogy a Kismama klub mikor indul? Látom Susi, Sildi, nem unatkoztok ti sem. Megvan a napi edzés adag is duplánKép Én még tök betegen ülök itt, néha úgy érzem sosem lesz végeKép de azért igyekszem tartani magam, márcsak Balázs Boti miatt is. Más: van valakinek nagyon szuper nőgyógyásza? Nem bánnám, ha nő lenne...

cicó
 
 


Smano, elfelejtettem: teljesen természetes ez a mostani "hiszti", ez ugyanis az az időszak, amikor a babák ráeszmélnek, hogy ők és az anyjuk nem egy egység, ekkor "ébred" a személyiség, kezdik próbálgatni az akaratukat. Ezzel párhuzamosan viszont nagyon anyásak tudnak lenni, mert megjelenik a félelem az anya elvesztésétől (szinte közhelyszerűen emlegetett már a 7-9 hós babákra jellemző szeparciós szorongás). De tényleg nyugi, ez csak átmeneti állapot (tudom, időnként nagyon nehéz elviselni - teljesen ismerős a helyzetKép és az egyetlen ami segít, amiket Susi is írt: figyelemelterelés, ne vedd észre, türelem, egy kis dajka és tutujgatás csodákat tehet. Semmi esetre ne gurulj dühbe, mert az tényleg sokat ront a helyzeten. Most tényleg megyekKép Sziasztok!

cicó
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: