Új privát üzeneted érkezett!

Reggeli csatatér
Kép
Kép
Most már mehetek bicózni.
pkismarti
 
 


Sziasztok.
Infókat szeretnék szerezni Dr.Félix Jánosról, a váci kh-ban dolgozik, most megyek hozzá elöször, mire számitsak?
bendi
 
 


Szia Bendi!
Az elsöt nála szültem,de a másodikat már nem akartam!!!!!!!!
Megnézem a privátodat és inkább írok oda.
pkismarti
 
 

 
 

Szia Márti!
Köszi!
Válasz ment. Kép
bendi
 
 


Elcsórtam a Mama pótszemét!
Kép

Már takarítani is tudok.
Kép

...és meg is eszem.
Kép
pkismarti
 
 


Sziasztok!

Márti! Köszönöm szépen a névnapi üdvözletet! Timi továbbra is nagyon aranyos és szép! Tetszenek a képek!

Mi megint lennt voltunk egy hetet a nagyszülőknél, amit Boti élvezett a leginkább. Jókat pancsolt a kertben a kismedencében, meg vannak kutyák, cicák, azokat nyúzta.
Pocaklakóval a helyzet változatlan. Ez már a 11. hét. Szerdán megyünk vizsgálatra, akkor többet tudok majd mondani!

Addig is puszi mindenkinek!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Márti: neked ki jósólta a baba méretét? A doki a rendelőben? Nekem nem mond semmit, csak, hogy hány hetes és kész. Kép Ráadásul megy szabira, lehet, hogy nem is nála fogok szülni. Kép
Holnap megyek hozzá utoljára, majd jól kifaggatom.
Mindenesetre a doki javaslata alapján felkértem egy nagyon szimpi szülésznőt, hogy ő legyen ha eljön az idő. Kép A héttől hozzá megyek CTG-re.
(NST)A múlt héten voltam a rendelőintézetben ezügyben és igaz, hogy időpont volt, de utána majdnem 40 percet kellett várnom, míg egy doki szignálta a leletet...
A klímáról nincs újabb hírem, van, hogy nem csikorog, van, hogy rájön és akkor ki kell kapcsolni. Kép A szervíz még nem válaszolt. Kép
Timcsi egyre szebb és kópébb, amennyire látom a képeken. Kép

Mona: a babát aug. 5-re várjuk. Legalábbis a kiírás szerint. Kép

Mesi: már a 11-ik hét? Kép Nekem meg már a 37-ik. Kép És ez az utolsó pár hét mintha hosszabb lenne az edigi 8 hónapnál. Kép
Utólag is boldog névnapot. Kép
Bírod a pestre járkálást? Botit viszed olyankor?

Moncsi: tessék visszajönni és folytatni a levelet! Minden oké? Úgy eltűntél!!

Sziasztok:
Linda
bellana
 
 


Hú de régen jártam nálatok!
Ave mindnyájatoknak!

Nyakig ülök a koszban, mert az ablakainkat nem csak kenni kell, de csiszolni is. szerencsére felnőtt keresztfiaim vannak, akik segítenek felváltva, így még haladunk is, de még mindíg van elég hátra. Jövő héten eltűnök egy kis lazításra.
Márti: a héten szerintem már nem fog sajnos összejönni a találka, mert örülök, ha legalább egy kicsit rendben hagyom itt a házat. jövő héten pedig Bükre megyünk egy kis nyugati levegőt szívni. Szerencsére anyuék is jönnek, mert különben egyedül lennék a 4 gyerekkel, ugyanis a férjecskémnek dolgoznia kell. Ezért nem hívom nyaralásnak a kiruccanást. 27-én jövünk haza , utána jelentkezem, és megbeszélünk egy laza napot, ha neked is jó.
Csodajó neked, hogy babázhatsz, ilyenkor a legtüneményesebbek, nem lehet rájuk haragudni semmiért. Visszasírom ezeket az időket. Vagy le kéne fogyni és szülni még egyet. Lehet, hogy így lesz. Bocs a "hangos" gondolkodásért, mindíg elragadtatom magam.

Linda: kitartás! Ilyenkor már nagyon jó lenne megszabadulni az édes tehertől, de utána meg "inkább benn lenne még", állapotok is lesznek. Sok erőt és türelmet kívánok Neked, (nektek).

Moncsi! Hahó hova bújtál???

Mariann: Veled mi van jobban eltüntél, mint én!?

Pusssssszantás mindenkinek:Mona
vinnÉ
 
 


Sziasztok!

Mona, azért bizos jó lesz a kiruccanásotok. Kép
A türelem és az erő is rámfér. Kép

Rólunk: ma voltunk dokinál. A baba jól van, szépen nőddögél, továbbra sem rejtegeti férfiasságát. Kép
A doki megy majd 2 hétre szabira, de ha időre szülök akkor addigra visszaér. Ha nem, akkor javasolta az egyik kollegáját.
Holnap délután megyek a szülésznőmhöz szívhangra, majd megkérem mutassa meg egyszer ki az illető. Persze bízom benne, hogy Gergő bennt marad még 3 hetet. Kép

Mártikám: észrevettd, hogy ha én írok, akkor meg te nem? Kép Kép

Pusza: Linda
bellana
 
 


Sziasztok Lanyok,
valoban en is eltuntem DE most ujra itt, HAHO mindenkinek!
Bellana: Nekem minden UH alkalmaval mondtak/irtak a konyvembe, hogy a gyerek gerince hany centi, fejatmeroje mennyi, gyomra, veseje mukodik -e. A gep altal saccolt "komplett" gyerek sulyt es hosszt csak mondtak. En azert a helyedben rakerdeznek. En a 34. heten tudtam meg, hogy akkor 47 cm volt es 2870 gramm.
Engem mar ez is megnyugtatott.
Mondjuk en direkt fogadott dokihoz jartam, akit jo sok dicsero tapasztalat utan ajanlottak masok, raadasul Anyukamnak volt egy kezdodo daganata, amit elotte 2 masik nogyogyasz nem vett eszre, o igen, megmutotte es a szovettan szerint pont kezdtek volna kialakulni a rakos sejtek, tehat az utolso pillanatban vette ki. Anyukam eletet es most mar a lanyomet is koszonhettuk neki. Igaz nem volt olcso es Ujpestre kellett bejarnom de a biztonsagunk es egeszsegunk mindent megert.


Aztan 52 centivel es 3550 grammal szuletett, 2003.07.16-an VikiKép.
TEHAT penteken 1 evesek leszunk! Hat ez a nap is eljott...eljott fraszt, elszaladt.Majd kuldok fotot a nagy esemeny utan. Ma megyek megrendelni a formatortajat, probalok egy TeletubbytKép
Mona: igen-igen eltuntem, bocsassatok meg nekem, en vagyok az allando csaladi ugyintezo mellesleg dolgozgatok is. A privat e-mail cimem: mariann@planer.hu. Ide tudsz irni a baratnod ugyeben Kép
Marti: Lanyom kisbaratnoje CUKKI de nagyonKép
Mi is elertuk az egy evet de meg onalloan nem kepes hosszab tavot legyalogolni. Kb. egyik foteltol a masikig 3-4 lepest. Hat ez van, lehet, hogy lustikak vagyunk. Egyebkent hisztik meg mindig megvannak, egyre jobban birom/kezelem vagy csak kezdem megszokni?!
Meskete: mar/meg a 11 het Kép Mi is szeretnenk majd meg egy babat de en csak jovo nyaron szeretnek belekezdeni, esetleg meg egy kicsit kesobb. Viszont nem szeretnek meg egyszer nyar kozepen szulni. Tavaly 40 fok, rettenetes hoseg volt!
Sok puszi minden mamanak, babanak, gyereknek, pocakosnak, pocaklakonak.
M.
k_mariann
 
 


sziasztok
valóban nagyon sok munkám van, alig tudok netezni. olyan furi hogy mindannyiótoknak van már gyerkőc és olyan sok érdekeset meséltek. a verekedős gyerekekhez annyit akartam még hozzászólni hogy azt ne hagyjátok mert a tesóm óvónő és olyan sok elkeserítőt mesél durva gyerekekről.... na persze tudom jól hogy egyikőtök babája sem lesz ilyen durva undok kis akarnok mert szerető anyuk-apuk majd szépen oviéretté nevelik őket.
Hogy bírjátok a meleget? Hétvégén Párkányban voltunk és olyan jól esett úszkálni a kellemes meleg vizes úszómedencében!! Én amúgy leginkább a hüvös irodában ülök de már nem annyira lelkendezem mert ugye dolgozni is kell, még nincs helyettesem, pedig augusztustól el akartam menni szabira. Angol-Franciás külkeres, vevőszolgálatos közgazdászt keresünk a helyemre, nincs ilyen ismerősötök???????????????
Mi a 18. hétbe léptünk és jövö vasárnap megyek 4D ultrahangra, de már annyira kíváncsi vagyok hogy megpróbáltam átrakni mostanra de nem sikerült. mindenesetre a nődokimhoz már ideje lenne ellátogatni. az AFP eredményem holnap lesz meg, és az "összes többi" amit még eddig nem csináltak nekem: vérkép, vizelet, fertőző betegségek, meg vércsoport. ezeket itt Gyarmaton "1. centrális szűrés" néven a betöltött 16. hét után végzik. Elvileg (még mindig) Vácon szülök, de csak akkor ha van apás szülés. De mivel a váci magándokim nem irt beutalókat a szűrővizsgálatokra, ezért arról magamnak kellett gondoskodnom (háziorvos) és ezért ide a Gyarmati kórházba mentem. Kicsit sokáig tartott de nem bántam és nem siettem vissza az irodába Kép

Jó pihenést a nyaralóknak. Linda, neked jó utolsó heteket! Meskete, ma mégy dokihoz, várjuk a beszámolót csapkodó kezecskékről és pálcika lábacskákról Kép Kép A gyerekeseknek meg szép nyári napokat és pancsoljatok saját gumimedencében, az Auchanban mos nagyon sokféle van és olcsó. Mi is vettünk Kép sok puszit küldök. sziasztok, Moncsi
palinta
 
 


Sziasztok Lányok!
direkt nem írtam,azért sem,mert azt vettem észre,he én írok akkor napokig senki sem.
Most majd megint várhatok,mire valaki hajlandó lesz a billentyüzethez nyúlni.

Linda:mindjárt finisben vagy ez már nagyon izgi.
Ha nem a dokinknál szülnél akkor kit ajánlott maga helyett?
Andikának láttam a kis pocaklakóját és bizony nem Lilike lesz,hanem egy fütyis-kukis utódocska .Ö örül nagyonKépMár mocorog is.A 4D-s ultrahangra hol kell bejelentkezni?Szretnének elmenni és akkor itt megejtenék nálam a dolgokat.
Kíváncsi rád,majd megmutatom a pocakos képdKép
Szülésznönek kit választottál?

Mona:gondoltam ám én amikor a múltkor ablak renoválásról írtál,hogy nem fog összejöni a találkánk.Azért jó pihenést.

Moncsi:sajna nálunk a harmadik emeleten szó sem lehet medencés pancsiról.Anno amikor Gabi kicsi volt kipróbáltuk.Az összes lyukat kitömködtem felmosóronggyal és a földszinti lakó szerint az erkélye széle azért pattogott le mert odafolyt a mi vizünk.
1.Nem is folyt,mert felitta a rongy!!!
2.Az esö az vajon nem rongálja?
Még nem tudod ki lakik bent,vagy nem is akarjátok?

Mariann:köszi a dícséretet.Vikinek elöre is BOLDOG SZÜLINAPOT!!!
Szerintem fogja élvezni a torta turkát.
Az idei nyár jó lett volna szülni nem gondolod?Most nincs 40 fokKépKép

Meskete:megint nyaralsz?Botival mi újság?

Sok puszi mindenkinek és lehet ám dokumentálni az eseményeket.

Pussssssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Szia Mártikám!
Külön csak NEKED!
Én is csak ritkán jutok ez elé a nyavajás gép elé. Ráadásul a kencefice közben még egy kis céges meló is akad. Pelenkáért is mindíg beesik valaki, no meg a 4 gyerkőcről (5 a szomszéd kisfiúval) nem is beszélve. Ma volt Matyikám 6. szülinapja. Hatalmas tejszínhabos túrótortát csináltam neki. Két ablakfestés között. Ez most nem vicc volt. De már a finisben járunk. Épp ideje, mert már nagyon unom huzatot, és hogy mindíg itthon kell lenni, mert nem zárható a ház. Ugyanis nincs mit bezárni. Talán be bírjuk fejezni a nyaralás előtt. A nyaralás után pedig szeretettel várlak benneteket. Bevallom Őszintén, kíváncsi is vagyok ám. Én sajnos nem tudok fényképet feltenni, egyrészt, mert nincs digitális ketyerénk, meg mert nem értek a számítógéphez. De majd ezt a mulasztást bepótoljuk élőben.

Moncsi! Most olvastam a Váci hírnökben, hogy bár ideiglenesen a műtők mellet van a szülőszoba, az apás szülések mégsincsenek felfüggesztve. Megkapták rá a Köjál engedélyt. Azért ne dolgozd agyon magad! Élvezd a más állapot szépségeit!

Most befejezem, mert az uracskám megint kiakad, hogy el.... az időt. Nem értenek a férfiak ehhez.

Mindnyájatoknak nyugodalmas jó éjszakát!!!

Mona
vinnÉ
 
 


Szia Mártikám!
Külön csak NEKED!
Én is csak ritkán jutok ez elé a nyavajás gép elé. Ráadásul a kencefice közben még egy kis céges meló is akad. Pelenkáért is mindíg beesik valaki, no meg a 4 gyerkőcről (5 a szomszéd kisfiúval) nem is beszélve. Ma volt Matyikám 6. szülinapja. Hatalmas tejszínhabos túrótortát csináltam neki. Két ablakfestés között. Ez most nem vicc volt. De már a finisben járunk. Épp ideje, mert már nagyon unom huzatot, és hogy mindíg itthon kell lenni, mert nem zárható a ház. Ugyanis nincs mit bezárni. Talán be bírjuk fejezni a nyaralás előtt. A nyaralás után pedig szeretettel várlak benneteket. Bevallom Őszintén, kíváncsi is vagyok ám. Én sajnos nem tudok fényképet feltenni, egyrészt, mert nincs digitális ketyerénk, meg mert nem értek a számítógéphez. De majd ezt a mulasztást bepótoljuk élőben.

Moncsi! Most olvastam a Váci hírnökben, hogy bár ideiglenesen a műtők mellet van a szülőszoba, az apás szülések mégsincsenek felfüggesztve. Megkapták rá a Köjál engedélyt. Azért ne dolgozd agyon magad! Élvezd a más állapot szépségeit!

Most befejezem, mert az uracskám megint kiakad, hogy el.... az időt. Nem értenek a férfiak ehhez.

Mindnyájatoknak nyugodalmas jó éjszakát!!!

Mona
vinnÉ
 
 


Sikerült kétszer is elküldeni. Mondtam hogy nem értek ezekhez a nyavalyákhoz!
M
vinnÉ
 
 


Sziasztok!

Márti, csak, hogy ne legyen igazad írok én is. Kép

A doki maga helyett Gyurkovics dokit ajánlotta.
Nála szült a főnöknőm és nagyon dícsérte. Azért bízom benne, hogy mi azért szépen megvárjuk a "saját" dokinkat. Kép
A szülésznőket mennyire ismered? Akit én felkértem egy rendkívül szimpatikus nő és nagyon kedves, barátságos. Nem tudom ide lehet-e írni a nevét? Örülök, hogy Ő is ott lesz. Kép
Andika hol is tart most? Szoktam lesni a rendelőben, de sosem láttam és már nem is megyek oda csak a bébike után. Gratula a kis fütyishez és puszi neki Kép
A 4D-re a praxisba mentünk.Ha Andi itt a babaneten regisztrál és utána hívja fel őket akkor ezer ft. kedvezményt kap. Képhttp://www.babanet.hu/ultrahang.php

Moncsi: örülök, hogy megvagy és graula a 18-ik héthez! Akkor már van pocid, ugye? Lehet, hogy nem is Vácon szülsz? Itt most lehet apásan szülni, ebben ma is megerősített a szülésznőm. Úgy van ahogy Mona írta.
Sajnos munkaerő ügyben nincs ismerősöm. Kép
Az agresszív gyerekektől én is kivagyok, mert Dani nem az és nem is érti, hogy miért akarják bántani, vagy pl.kicsavarni a saját lapátját a kezéből... Vagy lerugdosni a csúszdáról!!
Na én viszont nem hagyom, az ki van zárva! Képzelheted! Sajnos több olyan anyukával találkoztam aki mégcsak rá sem szól a gyerekére!!
Bár a tesód biztos tudna erről mesélni. Kép

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok Lanyok,
en is csak azert irok, hogy jol keresztbe tegyek a Marti pesszimista "beszolasanak" Kép)
Palinta: Irigyellek, amiert ilyen jol viseled a terhesseg ezen szakaszat. En rakezdtem a hanyasra a 9. heten es abba sem hagytam a 4. honap vegeig, aztan a szuloagyon ujbol rakezdtem es egesz szules alatt ment tovabb. A vegen sajna infuziora is kotottekKép
Angol-Francias kulkeres ismerosom nincsen sajnos. A baratnom Nemet-Angol-Spanyolos Kulkeres de logisztika szakos, jo magam Angol-Nemet-Olaszos vagyok de en meg kulker uzletkotos. Na en meg nem megyek dolgozni es ha megyek sem a szakmamban, mert en mindossze 1 evet dolgoztam kulkereskedelmi teruleten, aztan elkalandoztam a bankvilagba, majd a privat szferaba es egy 180 fokos fordulattal a penzugyek vilagatol elkanyarodtam az informatikai teruletre, a gyes elott mar 2 evig abban dolgoztam. Na a lenyeg: baratnom most az Oracle-nel dolgozik (98-ota) de gondolkodott valtason, mert folyton kulfoldre kuldik dolgozni, az itthoni kapcsolata meg ezt megsinyli. A nyelvek felsorolasanal a fokokat ertsd igy: felsofok-kozepfok-alapfok.
Ha esetleg megemlitsem neki, szoljal.

Marti: SZulinapi kivansagokat elore is koszi!
Majd fotozok es felrakom ha tulesunk az esemenyen. Egyelore a szerezzuk be az ajandekot projecten dolgozomKép A torta mar megrendelve. Egy Mickey Mouse fej lesz. Itt a Szodligeti cukiban csuda szep es fini formatortakat csinalnak, az eskuvoinket is ok csinaltak es tok kulonleges lett.
Ja! Szulni most kellene, nem tavaly abban a tikkaszto melegben de most -bocsanat minden pocakostol- azert nem annyira hianyozna egy szules.
Mona: Resztvetem a felujitas miatt. Szerintem ez e legembertprobalobb es idegpusztitobb tevekenyseg! Mi is tulestunk rajta juniusban de valahogy a csaladi haz olyan, hogy mindig van rajta mit csinalni...nem?
Bellana Linda:
Valoban sok a verekedos gyerek, en fel is hivtam a vedonot, hogy mit tegyek a Vikivel, amikor rajon a "hoppare". AZt tanacsolta, hogy semmi esetre se csapjak a kezere vagy probaljak visszautni, meg picit sem, mert veressel nem reagalhatok veresre. Na nem kell ram se a gyamugyet kuldeni am! Kép
Allitolag ez egy rossz szokas, probalgatja meddig mehet el, esetleg olyankor magara akarja vonni a figyelmet. Most azt csinalom, hogy ha kezdi, akkor a kezet az arcomra teszem es elkezdem a kezevel simizni az arcomat es mondom neki, hogy "inkabb simi" es ez nagyon tetszik neki.
Puszi Mindenkinek
M.
k_mariann
 
 


Sziasztok!

NAaaa!Érdemes volt panaszkodni,csak aztán tartsátok is meg EZT a keresztbetevös szokásotokat!!!!!!!!

Linda:azt hiszem Andika a 18.-ban van ,mint Moncsi.Köszi az infót,majd feljön és megcsináljuk neki a bejelentkezést.Van már pocikája.

Mona:drága vagy,hogy csak nekem szenteltél egy résztKépIgazán hanyagolva éreztem ám magam.A pelenkás dolgod érdekelne.Ha ide nem írhatod akkor légyszi priviben írd meg nekem milyen minöséget,mennyiért árulsz és Timi a maxi kategóriát fogyasztja erösen.
Egyébként digit gépünk nekünk sincs.Eddig a sima fotókat skennelte be a párom most mostanában meg az említett Andi nevü barátnöm gépét szoktam néha kölcsönkérni és akkor fotózgatok.Majd lesz USB(nem tudom jól írtam-e)kábelünk a fiam telefonjához ,mert az kamerás és akkor amilyen lesz ,olyan fotókat teszek majd fel néha.
Karácsony táján terveztünk egy saját ketyerétEz a kölcsön masina meg olyan egyszerü,hogy még én is feltudom tölteni a gépre a képeketKép

Mariann:puszi,hogy ilyen gyorsan "keresztbe tettél".Ilyen tortát én is szerettem volna,de senki nem tudta hol lehet rendelni.Majd jövöre Timi is kap figurásat.ADDIG MAJD KIDERÜL MI LESZ AZ AKTUÁLIS MESEFILM KEDVENC.mOST MÉG TÉVÉT SEM IGEN NÉZ,PEDIG SZEMBEN VAN VELE.Na ezt nem írom át hiába lett nagy betüs.Nem direkt volt.

Nyaralni mi is megyünk.Augusztus elején eltünök egy pár napra.Bár ki tudja?
A panzióba ahova megyünk korlátlan internetezési lehetöség is van.Egerbe megyünk és a szállást a neten találtuk.Fö szempont az volt,hogy elfogadják az üdülési csekket és persze drága se legyen.nagyon jó kis helynek tünik,de utólag majd elmondom milyen.

Pussssssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok!

Hú, tényleg nagyon beindult a topic, jó sokat írtatok két nap alatt!

Mi voltunk tegnap ultrahangon! Pinduri már 3,2 cm és egészen gyerekforma. Látszott a kis feje, pocakja és kalimpált össze-vissza a kezeivel. Nagyon cuki volt. MOst egy kicsit már kezedek megnyugodni, kezdem elhinni, hogy valóban kisbabám lesz.
3D-re egyébként mi is szeretnénk elmenni. Jó, hogy írtátok ezt a Babanetes regisztrálást! A dokim magánrendelőjében ugyan van ultrahang, de elég gyengécske. Botival, az előző kórházban, ilyen idősen már szépen lehetett látni a záródott gerincoszlopot és a nyakiredőt is meg tudták mérni. MOst meg alig láttam valamit. Ráadásul a nyaralások miatt csak 5 hét múlva megyünk megint, az már a betölött 15. hét lesz. Úgyhogy valószínű beiktatunk minimum 1, de az anyagiaktól függően lehet, hogy 2 plusz ultrahagot, de nem a látvány, hanem a diagnosztikai értéke miatt.

Linda! Neked mennyi idős volt Gergő a pocidban, mikor Dani abbahagyta a szopit? Ugyanis Botinak esze ágában nincs abbahagyni. Addig eljutottunk, hogy ébredéskor már nem kap, de alváshoz még követeli. Igazából engem nem zavar, sőt itt a Neten is azt olvastam, hogy nem okoz gondot a terhesség alatti szopi, de a doki szerint le kéne szoktassam, mivel 1 hónappal hamarabb szültem Botit, nehogy most koraszülést okozzon a szopi.

Mona! Sok boldog szülinapot Matyinak!

Mariann! Sok boldog szülinapot Vikinek!

Márti! Hát igen, elég rapszodikusan jelentkezem mostanában. Kicsit sűrűre sikeredett ez a nyár így az építkezéssel, Pocaklakóval és még számtalan programmal. Most pl holnap jön ANyukám és a 10 éves öcsém 1 hétre, nekik kell programot biztosítani. Aztán lesz még osztálytalálkozóm otthon, meg a férjem testvéréék esküdnek és még sorolhatnám. De nem bánom, én szeretem, ha pörögnek az események körülöttem, legalább megy azidő és mindjárt babázhatok!

Moncsi! De jó, mindjárt félidőnél jársz! Tényleg nagyon gyorsan telik az idő. Meddig fogsz még dolgozni?

Na megyek, mert ma megígértem Botinak, hogy bevonatozunk Apa elé! Annyira szeret vonatozni, hogy néha el kell vigyem egy körre, mert napokig kérlel.

Na üdv mindenkinek!
Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Mariann: az jó, hogy nem hagyod a csemetédet durvulni. Amiről én írtam az az, hogy Danit bántják és ő hagyja... És a szülők (ha ott vannak!) nem szólnak rá. Kép

Márti: sikerült regisztrálni? Küldök majd sms-t ha meglesz a baba, jó?

Mesi: micsoda méretek. Kép Istenem, hát nemrég még én voltam ennyi idős terhes. Kép
Mi is kétszer voltunk 4D-n. Egyszer a 18-ik héten AFP után, inkább diagnosztika miatt és egyszer a 33-ik-on, arc kukkolás céljából. Kép
Szopi: úgy Gergő 12 hetes koráig szopott Dani, magától hagyta abba, elutasította és kész. Igaz én kaptam hormont majdnem félidőig és az valszeg elapasztotta a tejem. Kép
Vonat: Dani is imádja, csak én nem bírok már felszállni vele. Kép

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok Lanyok! Hogy beindult a forgalom a babaneten...mennyien lettunk egyik naprol a masikra.
Marti: Formatorta: Rakas helyen lehet csinaltatni, mas kerdes, hogy milyen lesz a belseje szep de eheto szep de fini. Na utobbibol van egy itt Szodligeten a vasutallomasnal es az araik is szuperek. A frissesseggel sincs gond, mert szombat delelott csinaljak, 1-re megyek erte.
VIki mar 8 honapos kora ota nezi a tv.-t illetve kizarolag egy musort: a Teletubbies-t. Na de azt aztan rogyasig. Meg a cumi is kiesik a szajabol ugy nezi, amit en nem is bantam annyira, addig legalabb egyedul hagyhattam a szobajaban es vegezhettem a dolgomat itthon, mert eleg nehez am nekem a haz meg a gyerek meg neha a munka. Bizti rossz szervezo vagyok de neha kiakadok.
Marti, a ferjem is kapott udulesi csekket, melyik utazasi iroda engedi bevaltani? Tudsz rola nekem nemi infot adni?
Meskete: Koszi
Linda: EN nem hagyom a gyereket durvulni de ismerek olyan szuloket, akik szinten nem hagyjak, rendezettek a korulmenyeik a gyerek megis egy kis eroszakos bikuci. Rengeteg gondjuk van a dologbol, nem irigylem szegenyeket.

Szulinap elso bulija megvolt. Tegnap ejszaka 1-ig fujkodtuk Apaval a lufikat, ugyhogy K.O. vagyok. Ma volt a kiscsaladi buli es a babazsur. Mert van am hasonlo koru fiu pajtasunk!!!
Holnap lemegy a nagy csaladi es akkor 1 vagy 2 kepet felteszek, Marti Neked lefotozom a tortatKép
Mire ma felebredt a jatekok a szobajaban voltak, az egesz haz telelufizva, ugyhogy mar ebredeskor megvolt az orom!
Puszi Mindenkinek,
M.
k_mariann
 
 


Sziasztok!

Mariann: boldog szülinapot a kicsinek!! Kép Kép

Más: elnézést, hogy félreérthetően írtam, én nem gondoltam, hogy te durvulásra biztatod a lurkód, vagy hagyod, hogy ezt tegye. Nekem is van 1 barátnőm akinek a fiától szinte retttegek,(2 éves) de ő maga egy tünemény. Én azokkal a szülőkkel nem vagyok kibékülve, akik tök közömbösek ezügyben. Remélem így már nem vagyok félreérthető? Kép
Jó bulit mára is! Kép

Mi meg pakolunk, mert egy kissé át kell redezni a lakást, hogy mind elférjünk majd. Kép

Linda
bellana
 
 


Sziasztok!
Naaa mi ez a csend mar megint? Es a mi forendeszunk Marti?
Linda: Jajj nem ertettem en felre, ertem en, hogy mit mondtal, en sem ugy akartam irni....de egy allasponton vagyunk a temaban!!! Bar megmondom oszinten, hogy annyi a tereken az agressziv, verekedos gyerek, akikre ra sem szolnak, hogy nem is banom ha a Viki ilyen marad, legalabb nem ot pufolik majd folyton. Mikor mi kicsik voltunk a baratnomet klopfoltak allandoan, ugy sajnaltam szegenyt. Raadasul folyton folyvast csufoltak, pedig abszolut nem volt kirivo semmiben...azert neha nagyon gonoszak tudnak am lenni a gyerekek! Na de nem a mi gyerekeink! KépKépKépKépKépKép
Meskete: KOSZI!!!Kép
Marti: Irsz Nekem az udulesi csekk temaban? Segits legyszi!!!!! Nekunk is van, parom kapta es le szeretnenk nyaralni. Tudsz valami irodat, ami elfogadja?
Torta: Itt Szodligeten es Godon is van cukraszdaja ennek a cukisnak. Nagyon fini es kulonleges formatortakat csinalnak raadasul szuper frissek. A mienket is direkt ugy csinaltak, hogy 2-re, arra jartam 1-kor, beneztem de meg nem volt kesz....szoval rendik. Kertem a Mickey eger fejunkre egy tuzijatekot is. Na akkor nehany szoban az elso szulinapunkrol:
04/07/16 hajnal: Apa, Anya ( a ket hulye) korbelufizza a hazat, szobat, felallitja az uj jatekokat.
04/07/06 07:30 Mano felebred, kinyitja a szemet, majd meglatvan a lufikat es az ajandekokat csak ezt hallom: "ottta, ottta, ottta" aki nem erti: "ott a" es ujjal mutogatKép))
AZtan delelott jonnek a nagyszulok, du. a babazsurKép
Szombat a csalade, megint nagyszulok, nagybacsi, dedi stb....
Nehany kep:
KépKépKépKép
Mindenkinek sok puszi, pocakosok vigyazzatok magatokra!
Mariann
k_mariann
 
 


Sziaszto!
Na puff ezt megkaptam én lettem a förendész!!!
Nem tüntem el mindig elolvastam amit írtatok,de néha olyan fáradt vagyok ,meg ez a dög meleg.Azt mondja a barátnöm néha túlpörgöm magam.Lehet hogy igaza van?

Linda:igen sikerült Andikának bejelentkezni 08.25-én mennek a kukist lefotografáltatni.08.07-én lesz az esküvöjük amire egyrészt azért nem vagyunk hivatalosak mert csak családi másrészt pont akkor leszünk Egerben.Majd rendeznek a barátoknak egy közös bográcsozást.Nekem szimpibb,mint a lagzira kinyalakodni.
AZT MEG EL IS VÁROM HA LEBABÁZOL TESSÉK ÉRTESÍTENI!!!!!!!!Direkt naggyal írtam,hogy feltünö legyen.

Mesi:hasonlóan telik körülötted az élet,mint nálam.Nem fogsz akkor unatkozni.Építkezés jól halad?A vigalom jövö hét 22-25-ig lesz.Kérted majd írjam meg a dátumot.Müsor rajta van a www.vac.hu -n.

MonaKép

Mariann:tündér ez a lány.Látom habzsolja az élvezeteket és minden meg mindenki körülötte forog.
utazási csekk ügyben nem irodától megyünk.A neten böngésztem.Van goggle keresöd?Beírod,hogy üdülési csekk és kiad egy csomó szempontot.A www.szallaskeresö.hu is segítség lehet.Nem mindenki írja ám ki hogy elfogadja a csekket ,de telefonon,vagy mélben lelehet kérdezni.Iroda az még lehúzott volna rendesen.Találtam olyan helyeket akik kapcsolatban állnak velük és az áraik is háromszorosak.Esetleg van még kérdésed szívesen segítek.
www.lunapanzio.uw.hu mi ide megyünk nézd meg.

pussssssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok!

Mariann! Nagyon aranyos a leányzó! Itt a topicon olyan tündéri szép kislánya van mindenkinek. Ilyenkor magamban abban reménykedek, hátha a kistesó kislány lesz, mert nekem is kell egy ilyen kis hajasbaba, akit lehet szépen öltöztetni, meg coffokat gyártani neki :-) Bár annyira hasonlít a két terhességem egymásra, hogy nem is reménykedem túlzottan, mert szerintem úgyis kukija van a pocaklakómnak! :-))))

Linda! De jó neked, hogy nem kellett drasztikusan beavatkozz a szopi elhagyásba. Bár egyre többször alszik el Boti cici nélkül, azért pár percre mindig kiköveteli magának acicit. Aztán elveszem tőle és nem reklamál, hasra fordul és szépen elalszik magától. De ahhoz a pár perchez nagyon ragaszkodik. Persze a védőnő is ijesztget minden félével. Olyan dologgal is, ami szerintem butaság, miszerint, ha az előző gyerek minél közelebb hagyja abba a szopizást a szüléshez, akkor a második gyereknél gondok lehetnek a tejtermeléssel. Hogy ezt honnan veszi, vagy mi ennek a biológiai alapja, azt nem értem. Van aki végig szoptat szülésig, aztán egyszerre a kettőt. (azért ezt nem szívesen tenném) Talán arra gondol, hogy kimerül a szervezetem, vagy megzavarodik a hormontermelés, hogy hol szopi, hol elválaszt, hol megint szopi rövid időn belül. Na mindegy, lesz, ami lesz, talán nem fog Boti még óvodás korában is cicit követelni! :-))

Márti! Köszönöm szépen a Vigalom időpontját. Majd megnézem a programot a honlapon! Biztos átnézünk!

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Mariann: örülök, hogy nem értettél félre. Kép
Én is időnként jobban örülnék ha Dani néha visszacsapna...
Jók a képek, biztos klassz zsúr lehetett! Kép

Márti: értesíteni foglak ha végre osztódom. Kép
Andikának sok boldogságot!! Kép Kép

Mesi: tényleg szerencsések vagyunk szopi ügyben, hogy Dani magától állt le. Biztos nehéz lehet Botit elutasítani. Kép Szerintem a védőnő marhaságokat mond, a sógornőm is végig szoptatott a második babájánál és nem lett semmi. A nyári babásoknál is van 1 anyuka, aki jelenleg is szoptatja a kicsi 1-2 hetes babáját és a tesót is.
Én sem láttam még iskolás gyereket szopizni. Kép

Vigalom: én is szeretnék eljutni. Eddig úgy tűnik, hogy 24-én tudnánk menni, mert Ádi vasárnap dolgozik. Mit szólnátok ha ott taliznánk?


Pusza: Linda
bellana
 
 


JO reggelt lanyok!
A kinti idojaras homerseklet emelkedesevel egyenes aranyban lanyhul a topic? Kép Na jo, persze mindenkinek van mas dolga is....ertem en am!Kép

Palinta nagyon eltunt?! Tud rola valaki valmit?
Ugye minden rendben van?!
POCAKOSOK: foleg a mi kis finishelonk: Hogy birjatok ezt a meleget? Tavaly en juliusban szultem de mar majusban beallt a stabil 40 fok....a bokam olyan volt, mint egy teli vizeszacsko....
Marti: utana neztem az utazasi csekknek a Nemzeti Udulesi Szolgaltato Kft honlapjan: www.nusz.hu itt benne van minden az elfogado helyekrol es az elfogadas modjarol. Eleg bibis a dolog, nem tudtam, hogy csak hataron belul elfogadhato, mi meg Horvatorszagba terveztuk az utat, raadasul a Bratyomekkal. Mivel a csekk osszege eleg tetemes: tobb, mint 60e Ft, mi meg idokozben kocsit vasaroltunk.....haaaat lehet, hogy nem lesz belole udules.
Vigadalomra feltetlenul kimegyunk! Figyelem ki mikor/hogy megy...

Ma viszem Vikit 1 eves STATUSZVIZSGALATRA. Ez mi a szosz? Olyan behivot kaptunk, mint oltasok alkalmaval?! Remelem minden rendben lesz.

Lanyok, kicsit mas tema, nem baba: Vaci Okmanyiroda. Total ki vagyok rajtuk bukva!!!! EGy elidegenitesi tilalmat szeretnek a gepjarmurol toroltetni es leghamarabb szept.11-re adnak idopontot. Hat hol a feneben elunk?! Milyen korban?! A kocsi meg eladas alatt all. SZerintetek hova fordulhat ilyenkor az ember???

Bp.-en ez egesz maskent zajlott, mig dolgoztam soxor vallaltam a ceges gepjarmuvek leasing szerzodeseinek lejartakor ezt a feladatot, reggel (akkor meg a rendorsegen inteztek) ott kezdtem es ebedre mar a ceg ebedlojeben csucsultem...ez csak Bp.-en kivul van igy vagy csak Vacon? Segitsetek! Hova forduljak, a kocsi eladas alatt all, napokon belul vinni akarjak de nem fogjak tudni atirni a nevukre....engem - megjegyzem jogosan - megkovez a vevo. Van 2 papirom a leasing cegtol: 1., hogy minden tartozas rendezve, velunk szembe nincs tobb kovetelese, 2., keri az okmanyirodat a torlesre....torzskonyv is nalam. Bocsi, hogy igy kifejtettem a problemam egy babaforumon de nagyon ki vagyok akadva...

Puszi Mindenkinek,
Marinn
k_mariann
 
 


Sziasztok!

Mesi:lehet,hogy találkozunk a Vigalomban.

Linda:Nem akadály a nagy pocak:Emlékszel tavaly én még vasárnap a vásárba mentem ahol majdnem találkoztunk csak neked közbe jött valami.Következö nap meg szültemKép)

Mariann:okmányiroda!!!!Nagy hassal voltam tavaly,akkor még nem volt ez a bejeletkezösdi elöre.A fiamnak akkor intéztük a kismotoros jogsiját.Aszonta a fenemód fontosnak látszó fószer(és még finoman illettem)jöjjek délután kezdésre.Na ott állunk erre hajt a francba már minden megtelt.Kifejtettem neki,hogy délelött ö volt aki késöbbre hívott.Na és akkor már nem volt rajtam a kabát ami délelött.Ja kismama mért nem mondta?Mondom neki délelött is az voltam,nem idöközben nött meg a hasam.Mindjárt soronkívül mehettünk ami 2 óra várakozást jelentett így is.
Na szóval csak annyit nem tudom kihez fordulhatnálKép

Vigalomba mi megyünk rokonostúl szombaton,idöt nem tudom.Tölük függ.
Ami biztos kint leszek vasárnap a Zepter sátorban.Még egyeztetnem kell mettöl-meddig és aki kíváncsi rám(gyerek nélkül) azt szeretettel várom.

pusssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok!

Mariann: a váci okmányiroda tényleg hajmeresztö amit müvel. Én annó negyedszerre tudtam elintzni a névváltoztatásom, mert valahogy nem bírták kitalálni, hogy mi is kell hozzá...
Sajna autó ügyben nincs tanácsom...
Meleg: ne tudd meg. Azt hiszem finiselönek mondhatom magam, ma töltöttem a 38 hetet. Éjjel alig alszom, már most szakad rólam a víz. Danit le sem viszem ma, mert kifekszünk. Most mondták be a rádióban, hogy höségriasztást rendeltek el.
De, hogy ez mit is jelenthet pontosan, azt nem mondták. Kép
Vigalom: szerintem este fele 6-7 körül megyünk,szombaton, mert komolyan rosszul vagyok a melegtöl. Ha valaki akkor jönne, vagy akkor még ott lesz szóljon!!

MONCSIKÁM: Te is ott lehetnél ám!!!

Más: tegnap voltam az ideiglenes szülöszobán: hát nagyon lehangoló. Egy 2 ágyas, steril,rideg szoba,egy mütö;...A mütörészleg területén van, úgyhogy képzelhetitek milyen. Kép
Ijesztö. Kép
Egyedül a kedvenc szülésznőm visz be valami vidámságot. Kép

Légkondi: szoktam használni, de félek, hogy sokba kerül, ezért ilyenkor még nem merem bekapcsolni, pedig már most 30 körül van idefent a hö...
Hiába, 4-ik, egyoldalra nyíló panel...

Puszi:
Linda

(ui: megint nem veszi be a hosszu ékezeteseket.)
bellana
 
 


Sziasztok Lányok!

Még régebben írtam Nektek, azóta az én babóm is 7,5 hónapos! Akkor még volt időm ugye, mert dolgoztam... Sajnos, koraszülött lett, 34. héten született. Minden rendben volt (méhlepény, UH baba méret stb), de egyik nap úgy éreztem, hogy kevesebbet mozog és elmentem a dokimhoz (az egész család lehülyézett, hogy mit parázok - pedig tök nyugodtan, boldogan viseltem a babavárást, végig dolgoztam is). Egy éjszaka rajtam volt a CTG és nem volt nagy magzatmozgás, így másnap reggel megcsászároztak. Kiderült, hogy a köldökzsinór 10 cm részén megtekeredett és bedagadt, a tápanyag nem tudott áramolni rendesen. Szóval az anyai megérzés... Édikém 2 kg és 45 cm volt. Ma már 8kg elmúlt. Megtanítottam szopizni is.

Jó itthon, de néha azért nagyon strapás, nem könnyű lefoglalni egy ekkora babát, meg az állandó készenlét fárasztó igazából. (Én másoddiplomás egyetemre is jártam multis munka mellett, de akkor kipihentebb voltam, pedig egy szavam sem lehet, mert a kisfiam este f9-9 től reggel 7-f8-ig alszik.)
Mi Sződön lakunk, csak 1-2 kismamát ismerek itt. Ti merre laktok?

Mariann! Gyönyörű a kislányod!! A többi képet is megnézem majd. Érdemes nekik ilyen kis kocsit venni, amit tol maga előtt (ami a képen van)?
Domi (Domonkos) még csak fordulgat, de még nem kúszik, ami gyakran idegesíti is (nem tud odahaladni a kiszemelt játékhoz).
Rossz, hogy ilyen meleg van, mert kimozdulni sem lehet ilyenkor. Heti egyszer járunk bébiúszásra, nagyon imádjuk mindketten. A váci strand tényleg nem túl jó?
Üdv mindenkinek:
Zsuzsi
(kislányra készültem és Adél lett volna, ezért regisztráltam annak idején Adélra... de lehet, hogy majd újra regisztrálok)
adél
 
 


Még valami: váci vigalom. Mi a KFT koncertre gondoltuk, hogy kimegyünk a férjemmel. Addig Keresztmami vigyázna Domira (akkor úgyis alszik már). Már egyszer voltunk moziban is kettesben...
Érdemes még valamire elmenni? Csemete még kicsi tudom, de nézelődni jó lenne neki is, ha nem lesz ilyen meleg.
adél
 
 


Sziasztok.
Adel, azt hiszem mi meg nem "talalkoztunk". Mi Szodligeten lakunk, a kislanyunk Viktoria 1 eves volt 16-an. Kerdesedre valaszolva: igen, szerintem erdemes neki jarassegitot venni, Viki nagyon szereti, segitsegevel felall barhol, eljut barhova.

Megvolt az 1 eves statuszvizsgalat, nem volt semmi extra, nem tudom miert kellett ugy felfujni a dolgot?! Kepzeljetek 80 centisek es 11 kilosak vagyunkKép Na foggalmam sincs, hogy ez sok -e vagy keves de mi akkor is ennyik vagyunkKép JO sokat nottunk 1 ev alattKép
Marti: Vasarnap mikor leszel kint? Hozzank jon valamikor megint a villanyszerelo, azert szeretnelek mar meglesni.

Okmanyiroda is rendben, Godon elinteztek mindent, eladtuk a kocsinkatKép

Nagyon nagy hoseg van, pocakosok vigyazzatok Magatokra! Puszi Mindenkinek!
Mariann
k_mariann
 
 


Sajnos nem tudom hány felé,mert nem sikerült egyeztetnem a kollégákkal.Azt akarják,hogy holnap menjek,de nem hagyom itt a rokonokat nem azért hívtam meg öket,hogy bunkó módón elvonuljak.Egyébként is holnap este mennek már el.
pkismarti
 
 


Sziasztok!
Holnap,vasárnap 11-15-ig leszek kint.A sátor a Momo étteremmel szemben van,ahol a tenisz pálya.

pussssssssssz:
Márti
pkismarti
 
 


Marti,
ha nem esik meglatogatlak!!!!! Ez nem fenyegetes voltKép
k_mariann
 
 


Márti!

Ma késő délután voltunk kinnt, találkoztunk Andival!! KépNagyon jól áll neki a pocakosság. Kép
Holnap Ádi dolgozik és én már nem merek a nagy melegben nekiindulni az örökmozgómmal. Kép Kár, hogy csak 3-ig leszel, mert valszeg estefele megint kimegyünk.
Puszi!
Linda
bellana
 
 


sziasztok!
Mariann, először is Isten éltesse Vikit, nagyon szép kislányka, mint mindegyik baba ezen a fórumon, csupa válogatott kis tündérke.
Adél, üdvözlet a csapatban, gratulálok Domihoz, szép nagy babóca lett a 34 héten ilyen gyönyörű súllyal születni! És most már hogy behozta a koraszülöttséget is, szóval nagyon jó hogy semmi nagyobb baj nem történt, igen az anyai megérzés nagyon furcsa dolog, félelmetes... de ugyanakkor mégsem rohanhatunk minden egyes aggodalommal a dokihoz.. hol a határ, vajon? neked mondom csak, mert a többiek tudják hogy az én első kisfiam tavaly májusban 1230 grammal született a 37. héten és azt mondták rá hogy 34. hetesnek felel meg. sajnos őt elvesztettük 9 napos korában, mert nála a lemaradásnak komoly okai voltak, nagyon beteg volt számos fejlődési rendellenességgel, és nagyon nagy szomorúság volt ez nekünk. De nem adtuk fel és most egy (minden valószínűség szerint) egészséges, mozgékony és csodálatos 19 hetes magzatka boldog mamája vagyok!!!!!!!!!!!!!

Szóval! Tegnap voltunk 4D ultrahangon és íme ki lakik a pocakomban, ki ugrál, pörög, forog (főleg ha dinnyét eszek!):
Kép

30-án még lesz egy szív ultrahang a biztonság kedvéért, a kardiológiai intézetben! de tutira minden okés lesz, és 10-én elutazunk 10 napra Horvátországba, egy szuper pocakos nyaralásra Kép Kép annyira várom!
annyira boldog vagyok
annyira más mint tavaly augusztusban, amikor a kötelező várakozási idő miatt szinte a napokat is számoltam.... hogy mikor lehetek újra várandós....
annyira csodálatos ajándék és érték egy új kis élet!

Linda, jaj de izgalmas, te már tényleg finishben vagy. kit választottál szülésznőnek? továbbra is úgy néz ki hogy Vácon fogok szülni, a dokim nagyon figyelmesen és kedvesen vizsgált múlt héten, ő is csinált "genetikai" ultrahangot, mindent megbeszéltünk, azt is hogy nem lesz császár, csak ha bármi más is közbejön. az előzetes császár csak 1 ok, és az újbólihoz 2 ok kell. én is akarok szülésznőt választani és még lehet hogy dúlát is. a babákat ott teszik rendbe az ideiglenes szülőszobán? én nem akarom hogy elcibálják tőlem, én nem akarom hogy a csap alatt mosdassák súrolókefével. meg lehet beszélni hogy kiskádban fürdessék és a jelenlétemben???? vagy ez nagyon "alternatív"??? vagy túl korai ilyeneken aggódnom?
palinta
 
 


Drága Moncsi!

Micsoda öröm látni a babátokat! Istenem, de aranyos! Éppen a szemecskéjét dörzsöli? Kép
Azt lehet tudni milye lesz? Kép
Sajnos nem tudom mi lesz szülőszoba ügyben addigra amire te is a finisbe érsz, de szerintem addigra már a csodásan felújított szülőszobába és gyerekágyas osztályra kerülsz. Kép Én még a rideg ideiglenesbe megyek, meg a félig lezárt 3-ikra, ahol jelenleg is ütvefúróznak!! Képzelem hogy lehet ott pihenni a mamáknak és babáknak...Elég kiábrándító. Kép
A szülésznőnek Mádi Máriát választottam, nagyon kedves, rendes, örülök neki nagyon. Kép
Na még 10 nap a kiírásig...Szoríts! Kép
Nagyon sok puszi!!!

Adél: mintha emlékeznék, de azt hiszem 1 időben 2 Adélunk volt? Azért üdv újra itt és gratula a kicsidhez. Kép

Márti: mi volt a vigalomban?

Linda
bellana
 
 


Sziasztok Lányok!

Már régen írtam Nektek, mert nem volt net, de most már sikerült hozzáférni.
Nekem 9 hónapos a kislányom, Dorina. Már ügyesen kúszik, még nem emeli fel a hasát közben. Voltunk egy gyógytornásznál, aki azt mondta puhák az izmai, de nincs semmi komoly baja. Nektek mikor kezdett mászni a babátok?

Adél: Mi a Nevelek-dülőben lakunk és minden második kedden van kismamaklub, ha érdekel hívj fel 06-20/9925-791 számon.

Moncsi: Nagyon örülök, hogy annyi szomorúság után végre egészséges kicsi babátok lesz! Kinél fogsz szülni? Nagyon sok boldogságot kívánok Nektek!

Linda: Én is Marcsit választottam szülésznőnek és Kondér dokinál szültem. Nagyon jó választás volt, mindketten aranyosak, segítőkészek, türelmesek voltak és szakmailag is nagyon meg voltam elégedve velük. Nekem másfél óráig tartott a kitolás és könyörögtem, hogy vegyék ki a babát, de mivel a szívhang tökéletes volt a doki türelme és hogy labdára ültetett meghozta a sikert, kiderült, hogy én nyomtam rossz helyre. Most már nagyon örülök, hogy nem császár lett a vége. Remélem neked könnyű szülésed lesz!

Márti: Amikor először írtam ide még csak készülődtél a szülésre és ha jól emlékszem a nagyfiad akkor ballagott. Nagyon elrepült az idő, én akkor még csak aggódtam, hogy megmaradjon a picim és már 9 hónapos lesz. Nagyon édi kislány lett Timike! Átalussza az éjszakát? Dorina még 2-szer ébred szopizni, drasztikusan nem akarom leszoktatni.

Már késő van most ennyit írok, Puszi mindenkinek!

Tünde

Bettina 2006.02.09.
Dorina 2003.11.03.
Patrícia 1995.05.09.
tünde_szõd
 
 


sziasztok megint!
nem értem, elveszett a 2. számú hozzászólásom amit még szintén tegnap írtam! na nem baj. akkor megismétlem. egyelőre nem látszik semmiféle kuki, tehát valószínűleg ezúttal kislányunk lesz Kép már várja őt egy rakat világoskék és -zöld ruhácska Kép
Tünde, én is Kondér doktornál szültem a Bálintot és most is hozzá járok. Én eléggé sokat kérdezek és úgy tűnik hogy ehhez nincsen hozzászokva (sosem mondja: "van valami kérdése?"), de mindig válaszol. Nyugodt, határozott, nem éppen közvetlen de nem is komor, sosem riogat, de ha muszály akkor teszi amit kell. Velem nagyon rendes volt a kórházban is, minden nap bejött és mondta hogy ő mit tud Bálintról, meg kérdezte hogy mi mit tudunk, meg hogy hogy vagyok...
Hát remélem Lindának igaza lesz és karácsonyra tényleg készen lesznek a felújításokkal, a dokimatt kérdeztem az ideiglenes szülöszoba és az apás szülés miatt és nem mondta hogy addigra készen lennének!!! Pedig milyen jó lenne. Te hogyan választottál szülésznőt, hiszen a tanfolyamot mindig ugyanaz ttartja! És szerinted meg lehet velük beszélni a baba fogadását, hogy ne vigyék el a csap alá súrolni? szorítok neked hogy minden flottul menjen a Gergővel (ugye jól emlékszem?) nagyon izgulok!!!! és majd mi hogyan értesülünk a nagy ESEMÉNYRŐL?? Hmm?
jaj megyek gyorsan sietek fodrászhoz Képű
puszi
moncsi
palinta
 
 


Sziasztok!

Tünde: üdv újra itt. KépÚgy tűnik még a végén mindenki előkerül. Kép
Megtennéd, hogy priviben megírod mennyit adtál a szülésznőnek? És mikor? A mail címem a profilomban van. Köszi!


Moncsi: a súrolásról nincs infóm, sajnos most egyáltalán nem hagyják ott a babákat. Kép Dani végig velünk volt a megfigyelés alatt.Nagyon szomorú vagyok,hogy ilyen körülmények várnak minket. Kép
Én szülésznőt úgy választottam, hogy megkérdeztem a dokit, kit ajánlana, kivel dolgozik szivesen együtt. Nehezen, de kibökte. Kép Aztán felhívtam telefonon a szülésznőt és személyesen is találkoztunk. Már akkor nagyon szimpi volt, neked is csak ajánlani tudom. Kép
Gergővel remélem minden oké lesz, bár meglenne már. Kép
A Mártinak írok sms-t ha meglesz a manó és akkor remélhetőleg felteszi majd a hírt ide is. Bár a 2004-es nyári babásoknál is biztos meglesz majd. Kép
Sok puszi!!!

Linda
bellana
 
 


Sziasztok!
Linda,
annak idején pont a baba projectre álltatok rá úgy emlékszem és írtam is Neked, hogy nálunk, hogy volt. De látom hamar sikerült Nektek is! Nem lehet könnyű nagy hassal ebben a hőségben...
Palinta,
Nem semmi, amit írtál. Nem is tudom, hogy lehetett ezt feldolgozni. De nem értem, ezt nem lehetett látni az UH-okon? Nem kapott tápanyagot, azért nem tudott fejlődni szegényke? A császár előtti éjszaka az örzőben, ctg-vel a hasamon rengeteget gondolkoztam. Annyira semmit nem tudtam a koraszülöttekről, hogy azt hittem, hogy meg fog halni a babánk. Mikor éjszaka bejött a dokim azt mondta, hogy 99% az esély és minden rendben lesz. Így is volt 10/9-es apgart kapott, pár napig volt inkubátorban a melegben, de minden szerve rendben volt (nem volt lélegeztetőgépen, ilyenek). 3 hétig voltam vele korházban, a Margitban. Nem volt könnyű, de itthon megtanítottam szopni is és azóta is szopik.
Lányok,
Nem tudom, hogy bírjátok ilyen sokáig az éjszakai szoptatásokat. Az én kisfiam f9-9 körül lefekszik és f8-f9-ig alszik. Szépen fokozatosan húztuk ki eddig az időt. 3 hónapos korától először 4-ig, aztán sokáig 6-ig aludt. Szerintem nagyon fontos a tökéletes sötétítés a szobában!

Bár a kisfiam korából elméletileg egy hónapot le kéne vonni, amikor a mozgásfejlődését nézzük, eddig mindent jó időben csinált. 5,5 hónaposan megfordult, de most 7,5 hónapos és felemeli már a popsiját, de nem jött még rá a kúszás-mászás technikájára. Ha én felültetem üldögél és játszik, de még dülöngél. Nektek hogy volt??
üdv mindenkinek!
adél
 
 


Na végre itt vagyok!
Sziasztok Lányok!
Üdvözlet minden számomra új mamusnak és babusnak!

Jó volt ez a nyaralás, de 4 gyerekkel nem pihenés, csak környezetváltozás. Bár utánunk jött a férjem is , meg a nagyszülők is, mégsem pihentem egy percet sem. Majd most itthon . (Gondolom én naív )
Annyit írtatok, hogy nem győztem olvasni. Kedves kis pocakosok! Hogy bírtátok a hőséget? Gondoltam ám rátok a strandon egy fa alatt az árnyékban. (Na azért még sem volt olyan rossz az a nyaralás!) Szörnyű lehetett Linda neked. Egyátalán egészben vagy még ennyi front után? Megbolondult az időjárás mostanában. Még így bentlakó nélkül is nehéz nagyon elviselni a változásokat, vagy csak én öregszem?
Moncsi: nagyon örülök a híreidnek és a fotó is csudajó. Örülök, hogy ilyen boldog vagy. Kérdezd majd meg, hogy egyátalán mosdatják-e a picurt, mert nekem a legutolsónál nem csináltak semmit vele a mérésen kívül, csak belecsavargatták két puha rongyba úgy mázasan. Talán rájöttek, hogy a magzatmázban sok értékes anyag van és jó ha felszívódik. Ez a MÁV-ban volt.

Márti! A meghívás továbbra is áll. Ha Zeppter ügyben is tudsz felvilágosítással szolgálni, örülnék neki. A pelusokról annyit, hogy itthon csinálom, tépőzáras légáteresztős mind, a maxiból van sok féle 33, 35, 36, 37, és 38 Ft-ért/db. Gyári áron kapom , azért ennyi, ha érdekel, írj.

Mariann! Gratulálok a Hölgy első nagynapjához! Az a baj, hogy a fotót nem lehet megszeretgetni, megölelgetni, megpuszilgatni. De legalább nézegethetjük. Ez is vmi. Köszi.
Remélem lesz lehetőségünk találkozni és majd bepótolhatom.

Mindenkinek puszika, most mennem kell, mert az uram már nagyon türelmetlen. Nem hiába mondom mindíg, hogy ő az 5. gyerekem.

Mona
vinnÉ
 
 


Sziasztok!

MÁRTI: boldog névnapot!! Kép
Kép

Adél: hú, hát ilyen régen írtál? Kép

Mona: még egyben vagyunk. Kép Ma vagyunk 39 hetesek. Kép

Puszi mindenkinek:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok!
Linda:köszi a köszöntést!Persze,hogy megírom ha megtörtént a nagy esemény.Remélem csak ijesztgetnek a befektetéssel és jön idöben a lurkó.Most már akármikor kibújhat,lásd Timikét.

Tünde_Szöd:Gratula Dorinához!!!!!!!!!!!Timi éppen fogzik ezerrel eddig nem volt neki csak egy foga és most egyszerre akar mind kibújni.Igazándiból ezért nem alszunk mostanában.Elötte meg a 7 órás vacsi után még képes volt este 10-kor is enni és ha éppen jól esett neki akkor hajnalban is felkelt.

Moncsi:drága az a gyermek ott a képen.Lehet,hogy lány lesz?Biztosat mikor mondanak.Persze lehet hogy szégyenlös a lelkem.Timit nekem akkor mosták le,miután hagyták picit pihenni a hasamon.Akkor is csak a vért és a máz az rajta volt talán még 2 naposan is.

Adél:nem tudom ezt a sötétítési dolgot,szerintem szoktatás dolga.Timi nem szereti a nagyon sötétet,akkor sír.Váci strandra azt mondta az egyik babás ismerösöm,hogy inkább a Dunába Füröszti a gyerekét!!!!!!!!!!!!!!!!!!!mert annyira klóros a medence vize,hogy begyulladt töle a gyerek szeme.

Marinn:nálatok esett?Ugyanis nem találkoztam veled,pedig még csak meg sem ijedtem a fenyegetésedtöl:-)
Megnéztem rólad a babaneten a képeket,legalább van róla valami elképzelésem kivel csevegek.

Egyébként meg nagyon rám jár a rúd mostanában.A Vigalomban napszúrást kaptam,de az is lehet,hogy gyomorrontás volt.A hütönk beadta az unalmast a legnagyobb melegben.Persze tele kajával amit a rokonoknak föztem.Rengeteg mindent kikellett dobnom,mert ezek gyrost ettek:Én ettem a töltött csirkecombból vasárnap mielött kimentem a vigalomba.Akkor még nem éreztem rajta,hogy baj van.Délután meg amikor enni akartunk belöle akkor már keményen szaga volt.Végül is megúsztuk új hütö nélkül egy kapcsoló cserével 5 ezer forintból.Ettöl sokkal többet kellet kidobnomKép
Aztán meg a múlt héten a csap maradt a kezemben.Mondta is a párom,hogy valami rontó hullám van rajtam.Már alig merek bármihez,bárkihez érniKép

Mona:hát igen a hapsik úgy viselkednek,mint egy plusz gyerek,majdnem minden tekintetben.

Pussssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Márti!

Látom utólért egy pech sorozat. Kép
Remélem már elmúlt? Mi a légkondival szívunk továbbra is, már a beltéri egység is csöpög és a szerelők nem bírnak ideérni és ha itt vannak is csak húzogatják a vállukat.
Úgy döntöttem felveszem a kapcsolatot a fogyasztóvédelemmel, mert már elegem van. Holnap azért még felhívom azokat akik a garanciát adják, hogy egyáltalán beküldte e a panaszt a szerelő...

Más: szeretném megkérdezni, hogy szerinted mennyit illene adnom a fogadott szülésznőmnek? Annyira rendes nem akarom megsérteni.
Priviben is jöhet a válasz.

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok Lányok!

Mariann! elnézést, hogy eddig még nem sikerült elküldeni az ígért telszámot, de most pótolom:
Soron Zsuzsinak hívják a barátnőmet, a 590-251-en tudod őt elérni, bár most a hétvégén nem lesz otthon. A Határ úton 15/a-ban laknak. Szürke ház, kicsit beljebb a kerítéstől. Ez az utca Barackos felőli része, közvetlenül a domb előtt.
Biztos, hogy örülni fog Neked, mert mostanában panaszkodott, hogy egésznap csak a gyerekek vannak, kezdi unni, hogy nincs felnőtt társasága. Remélem nem vallok szégyent, mint kerítő.

Márti!Isten éltessen sokáig névnapod alkalmából!!! Én sajnos nem tudok olyan szépeket feltenni, mint Linda, de a kívánság így is él. Remélem nem telefonáltál fölöslegesen délután, mert vki hívott, a gyerekek félretették a telefont és csak később vettem észre. Holnap de. be kell mennem a városba 1-2 órára, de egyébként itthon leszek. Várlak a babussal együtt.

Linda! Szorítok Neked! Legyen jó idő. Se meleg se hideg, férj időben kéznél, lábnál stb. Kitartás! Veled vagyunk itt mindannyian, remélem ez erőt ad. Itt talán furcsán hangzik, de azért mégis mondom: ne foglalkozz senkivel és semmivel, csak a saját testedre, intuícióidra, meg a babára figyelj. Sajnos ezt nem tanítják sehol én is a 4.re tanultam meg, hogyan kell. Egyszerüen nem szabad viselkedni, csak a természetet hagyni érvényesülni. A labda szerintem is nagyon jó, mindenkinek csak ajánlani tudom, mert ha ráülsz, ellazulnak a kismedence izmai és könnyebben bírsz tágulni, a gravitáció pedig segít a babának.
Más. Van egy légkondis ismerősöm, ha esetleg szükséged lenne rá, csak szólj, megadom az elérhetőségét.

Zsuzsi! Tündi!
Üdvözöllek Benneteket. Mi újak vagyunk egymásnak, ezért egy pár szót magamról. Én már "öreg" babás vagyok, mert már kinőttünk a babakorból, de mivel nagyon szeretem a kicsiket, rendszeres látogatója vagyok a lapnak. Van három fiam 11, 8, 6 évesek és egy majdnem 5 éves lányom. Egy kicsit kötődöm Sződhöz, mert kántor voltam ott évekig, amíg nem volt ilyen nagy a család, és sok szödi ismerősöm lett. Ott lakik a nagybátyám is a családjával. Majdnem oda költöztünk, így kicsit a falut is ismerem, Ti merre vagytok? Van Sződön egy kismama, aki olyan babaklubfélét szervez, ha érdekel benneteket megadhatom a címét. Az oviról is belső infóim vannak, nem ne nevessetek, nagyon hamar el fog jönni az az idő. Addig is jó babázást!

Mesi hol vagy?

Üdv az éjjeli bagjoknak!

Mona
vinnÉ
 
 


Mona!

Nem is tudod milyen jól estek a bátorító soraid. Kép Nem tudom mi lesz, Danival nem volt könnyű szülésem, ráadásul a szülésznő "viselkedésre" szólított fel...
Most direkt ezért választottam szülésznőt és ő eddig nagyon bevállt.
Nem tudom van-e most labda, vagy bármi is itt a műtőben. Kép Jó lenne ha már csak akkor mennénk be mikor már csak a kitolás van hátra.
A légkondis ajánlatod köszi, lehet, hogy szükség lesz rá. Bár akkor ugrik a garancia. De legalább működni fog ugye? Kép

Na, megyek fetrengeni, puszi:
Linda
bellana
 
 


Szia Mona!
De jó, van egy sokat tapasztalt anyukánk! Elvileg mi 3-at szeretnénk, de ez nem tudom, hogy lesz, fogja-e bírni az ember... Most 1 is elég fárasztó... Viszont akkor, ha több a gyerek, az öröm is több. Mennyi korkülönbség a legjobb szerinted?
Mi a focipálya mellett lakunk. Nem sok mindenkit ismerek, 3 éve lakunk csak itt, Bp-ről költöztünk ki. Imádunk itt lakni csak a szüleim messze vannak, ezért lehet, hogy hosszú távon beköltözünk majd.
üdv
Zsuzsi
adél
 
 


Sziasztok!

Üdv mindenkinek,bocsi a szokásos eltünésért,de van mentségem.Ismét felújítunk: egy kis ablakcsere,burkolás,villlanyszerelés,a vizes is volt már és holnap végre festenek.Remélem,hogy jövő héten már takaríthatok,mert ezt a koszt és felfordulást már nagyon nehezen viseljük.Kiscsibém meg anyukáméknál van és nagyon hiányzik!!!
Linda,te már nagyon finiselsz,drukkolok ezerrel,én is abban bízom hogy időben jön és nem siet hamarabb kibújni,mert még nincs minden rendben.Úgy jó szerintem,ha a megérzéseidre hallgatsz,babácskának is így lehet segíteni a legjobban.
Mona!
Nagyon jók a tapasztalt infóid,olvani még sikerült Benneteket,csak már írni nem volt energiám.Engem is érdekelnek az ovis infóid,mert még nem tudom csibét hova irassuk majd,lévén hogy mi Csörögön lakunk.Előre is köszi.
Márti,nagyon megkésve is boldog névnapot!Gitta lányom is most fogzik,összesen volt eddig négy foga,most jön tíz.Kínlódik anyuékkal,kap homis bogyót,hol jobb,hol rosszabb.És megyünk ha haza hoztam 15 hónapos oltásra...
Adél,mi is későn csinálunk mindent.Volt már vagy 10-11 hónapos amikor ülésből ment át négykézlább,és sokáig nem tudta maga alól kihúzni a lábát,aztán kezdett mászni.És még menni most sem akar,csakk áll,meg átfog úgy hogy kis időre elenged mindent,de még nem érzi szerintem igazán az egyensúlyt.Doktornénink azt mondta nem kell sürgetni.
Moncsika,nagyom örülök a jó híreknek,sok erőt és kitartást kívánunk!
Mi elvileg most vagyunk 33 hetesek.
Jó hétvégét mindenkinek!
Pusza
Alice
alice70
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: