Új privát üzeneted érkezett!

9.45 óta (2 óra alatt durván) 4 full kakis pelusunk volt! Csupa fehér cuccos volt, szerintem megint túl lett töltve a baba. Kép
Pedig nem kap már sem teát, sem semmit, csak szopizik. Remélem nem beteg és nem attól van a kaka. De jó kedvű, étvágya az a régi, szóval nem hinném, hogy beteg lenne. Holnap jön a dokinéni, kíváncsi vagyok mit szól.

Ha valakinek megvan a menetrend, küldje el, lécci! A 71-es és a 2-es busz érdekelne, oda-vissza! Bár, 2-esből még nem láttam alacsony padlósat, 71-es, az tuti van.
Vendég
 


Sziasztok

Hazaérkeztünk!!
Nagyon szupi volt inden.Ádi elég ügyesn viselte az utazást tisztára meg voltam elégedve vele.
De tegnap reggel elkezdett folyni az orra remélem nem lesz semmi komoly.
Biztos a klima nem igazán tett jót neki.


Enikő
Nagy nagy gratula.
Ez nagyon jó hír.Úgy örültem ahogy olvastam hogy babás vagy.

Tünde
Nagyon aranyos kisfiú Tomika.

Angi
Megnéztem Virágot is nagyon nagylány már.
És olyan szépek vagytok ahol hárman vagytok a képen.
(vagyis 3és felen Kép )

Dancsi
Remélem már jobban vagy.
Képzeld el nekem semmi gondom nem volt cici ügyben csak akkor amikor már Ádi 9 hónapos volt.
Addig megúsztam a mellgyuszit és akkor jött elő amikor már nem is számítottam rá.
Hát nagyon tud fájni. Kép

Banita
Nagyon szépek vagytok.

Szilvi
szedem
 
 


És egy kép

Kép

Szilvi
szedem
 
 

 
 

Sziasztok!

Gratu Tomikának a forgáshozKép. Ügyes fiú! Érdemes egy plédet leteríteni a földre, és körbepakolni játékokkal. Sztem kihagyható a járóka, nekünk nincs is.

Dancsi! Nem semmi mennyiség. Te jó ég!!!
Ez a balatoni kiruccanás jónak ígérkezikKép. Jó korai szocializáció:D

Enikő! Nekem korán látszott, 12.héten asszem már kivehető volt, h babás vagyok. NEm semmi, h 4kilóval kevesebbel indulsz. Irigyirigy vagyok;). Hátha nem szalad fel annyi kiló, és nem lesz ezennel gondod.

Tegnap kaptunk 15hós oltástKép. Volt nagy sírás, de amúgy semmi.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Szilvi!
Azta milyen nagyfiú Ádi!!! Nagyon komoly, férfias arcot vágKép
Örülök, h jól sikerült a nyaralás. Többi kép?

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Ági,

Valszeg igazad volt, hogy nehezebben ürül a tej a beteg ciciből. Most szopi előtt letusoltam, persze a baba előadta közben a "Mama, éhen halok jelenetet", de utána rácuppant és el sem engedte, addig,amíg a fülén nem kezdett el folyni a tejci. Kép Kép Kép

Kíváncsi vagyok, a mostani kaja után hány kakis pelusunk lesz, most küzd szegénykém. A 9 órás kaja után 4 volt, a 12 órás után nem volt. Ki érti ezt?
Vendég
 


Melinda: Olvastam az ujsúgban. Kíváncsi vagyok simán meglett-e a baba.

Erika: Én sosem váltottam jegyet, mindig hátul szálltunk fel. Ha meg ellenőr jött odaadtam a jegyet és ő lyukasztotta. Egyszer volt, hgoy egy barom sofőr azt akarta, hgoy Flót a kocsival hagyjam hátul, míg én előre megyek csuklóson kilyukasztani a jegyet. Hát beintettem neki. Úgy sem mer leszállítani. Egy gyerekkel simán lehet közlekedni. Még pocakosan is mentünk, kocsival. Soha nem emeltem a kocsit, mindig megkértem valakit, hogy segítsen. Volt hogy egyszerre ketten is segítettek. Persze két kölökkel kicsit bonyolultabb, de megoldható, csak alacsonypadlóson.

Dancsi: Nekem megvan az alacsonypadlós buszok menetrendje, elküldöm. Nem kötekedni akarok, de minek annyi ágyat vinni Józsikának. Ha teljesen vízszintesbe dönthető a babakocsi én tuti nem vinnék más ágyat neki.
Én is egy kocsira bazírozok, de előbb a mostanit kellene lecserélni nagyobbra.

Bátor viszonylag jól bírta az oltást, kicsit sírt csak. Flóra meg hagyta magát megvizsgáltatni. Gondolom a matrica kecsegtette. Kép Persze Bátor most nem durmizik, remélem nem lesz lázas, vagy nem fog fájni a lábacskája. Adtam neki Panadolt.

Gabi3
inecsg
 
 


Dancsi: te miket eszel?? Eszel sok főzeléket vagy gyümölcsöt? Milyen állagú Józsika kakija?? Bűzös szúrós szagú? Színe? Ez egy kicsit soknak tűnik

Angi: De hiszen te olyan vékonyka vagy alapjáraton, én meg nemKép Én kötözött sonka vagyokKép Terhesen meg egy bálnaKép Kb!

Szilvi: Gyönyörű a kisfiad Kép És milyen ügyesen sakkozik Kép

Erika: Igen, megköszönném a papírt ha neked nincs rá szükséged!

Melinda: Mi is volt a Zalányival?

Ma voltunk tanácsadáson. Bogi 5 centit nőtt 2 hónap alatt!!! Kép Viszont fogyott fél kilót. Most 12 kiló és 90 cm. Arányos kislány Kép
Votunk ma délelőtt vendégségben a másik nagymamánál, és életében először találkozott az unokatestvéreivel, meg a nagyapjával. Nagyon aranyosak voltak a lányok.Egyikük 7,5 másik pedig középső csoportos ovista! Nagyot játszottak, úgy bele merültek, hogy Bogi nem akart hazajönni Kép Majd pénteken megyünk megint. Akkor apa is otthon lesz.

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Gabi,
a babakocsi sajna nem dönthető le vízszintesig, kell a mózes hozzá. PP Alantico-nk van + Navetta, amit csak bele kell tenni a sportrészbe, amikor az le van hajtva. De a mózes már elég pici neki (már bánom, hogy ilyet vetünk), szerintem nem aludna jót benne, bár a fene tudja.

Menetrendet köszi szépen.

Enikő,
Persze eszem rengeteg zöldséget, gyümit, különösen figyelek most erre. A kakija elég híg, teli van fehér cuccal (emésztetelen tejci), de nem bűzös, állítólag ilyen szagúnak kell lennie. De holnap megmutatom dokinéninek mindenesetre.

na, megyünk sétálni
Vendég
 


ÖÖÖ... Enikő! Még nem találkoztunkKép. én_nem_vagyok vékony! Kép))

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Gabi: Ha alacsony padlóssal mentem volna, nem lett volna semmi gond. Magamban már azt is elterveztem, hogy kit kérek meg rá, hogy lyukasszon jegyet. Meg babakocsitól is függ a dolog. Daninál a régebbi kocsival( ami már tönkrement) simán felszálltam egyedül is, csak kicsit volt macerás. De ezzel a mostanival csak az alacsony padlós jön számításba, vagy valakinek mindig segítenie kellene. Lehet, hogy máskor nem izgulok majd annyira a jegy miatt, igazatok van, miért nem raknak kükönben hátra is lyukasztót. A másik gond meg a villamos. Oda már segítséggel sem tudok felszállni, olyan széles a kocsink, esetleg az újabb típusra. Azt hallottam egyébként, hogy Pesten már leszerelték a villamosok középső korlátját a babakocsisok miatt, jó lenne itt is elérni...

Szegény babók, ez a sok szuri, na, majd csak túl lesznek már rajta!

Szilvi: Nagyon aranyos Ádi ezen a képen! Mi is voltunk a Kolpingban 2002-ben, van is ilyen sakkozós képünk nekünk is Kép .

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Enikő: Küldtem mailt.

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Dancsi: nem akarok hülyeségeket beszélni, de nem lehet, hogy azért van olyan sok kaki, mert valamire érzékeny Józsika azok közül, amiket Te fogyasztasz??? Csak mert én pölö lisztérzékeny vagyok és ha sok lisztes dolgot eszem, nekem is beinul az emésztésem.... Józsika pedig az anyetejen keresztül mindent megkap és lehet, hogy valami gyümire (pl eper,málna..stb) Ő érzékeny vagy allergiás. Az allargia nem csak kiütések formájában nyilvánul ám meg. Kíváncsi vagyok mit fog holnap mondani a doktornéni! Majd írd meg feltétlenül!!Kép

Angi: tudom, hogy nem ismerjük egymást, de az összes képet láttam az oldalatokon és csomón te is rajta vagy. Azok a képek alapján igazán nem lehet rádfogni, hogy dagadt, molett vagy túlsúlyos vagy Kép Sztem tök vékony vagy és kész! (hozzám képest biztosan Kép)

GErika: Köszi a mélt majd válaszolok rá, ha aktuális lesz, de most erre a hétre el vagyunk havazva. Írok majd! Köszi mégegyszer!

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Gabi,
Mail-t megkaptam, köszi, de nekem a 71-es busz menetrendje kellene. Az nincs meg véletlenül?

Enikő,
Nem vagy te kötözött sonka, miért gondolod?

Amikor néha elkenődök a súlyom miatt, arra gondolok, hogy egynémelyik lány tényleg baromi duci volt a kórházban szülés után. Annyira, hogy szerintem az már egészségtelen volt. Nézz szét az utcán, milyen fiatal csajok járkálnak és utána mondd, hogy duci vagy.


Dancsi
Vendég
 


Enikő! Kimásoltam az esetet:
Távollétében két év, letöltendő börtönbüntetésre ítélte a bíróság Zalányi Sámuelt. A szegedi szülész-nőgyógyászt magzatelhajtás és más bűncselekmények miatt találták bűnösnek. Információink szerint az orvos egy hónapra Norvégiába utazott. Ha Zalányi nem kezdi meg letölteni büntetését, elfogatóparancsot adnak ki ellene.

Háromról két évre enyhítette a Csongrád Megyei Bíróság kedden egy szegedi szülész nőgyógyász magzatelhajtás és más bűncselekmények miatt kiszabott büntetését.

Lapunkban is írtunk korábban arról, hogy Zalányi Sámuelt 2000 júniusában kereste fel K. M.-né, aki arra kérte az orvost, tegye őt meddővé. A nőgyógyász egy általa kidolgozott, állatkísérletekkel állítólag igazolt hatású, szabadalmi bejegyzés alatt álló módszert javasolt. A beavatkozást Zalányi elvégezte: Polydocanol nevű szert fecskendezett a nő hüvelyébe. Az ügyészség szerint az orvos által alkalmazott eljárás Magyarországon nem elfogadott. Később kiderült, a szer nem hatott. Amikor a nőgyógyász egy későbbi vizsgálaton megállapította, hogy a páciense terhes, gyógyszereket adott neki, amelyek hatására a nő elvetélt, de anélkül, hogy az orvos megmondta volna neki, hogy állapotos volt. Később K. M.-né ismét teherbe esett. Zalányi ismét abortuszt okozott. Ekkor azonban az asszony tudta, hogy állapotos, mivel vásárolt egy terhességi tesztet. Az abortusz után másik orvoshoz fordult, és feljelentette a nőgyógyászt.

A másik esetben Zalányi V. S.-nén végzett hasonló beavatkozást, amellyel meddővé akarta tenni a nőt. Sikertelen volt ez a próbálkozás, mert ez a páciens is teherbe esett. A tényt az orvos ismét eltitkolta a beteg elől, és gyógyszerekkel kívánta megszakítani a terhességet, a nő beleegyezése nélkül. Az újabb beavatkozás ugyancsak eredménytelen maradt, mert az asszonynál a Szegedi Tudományegyetem szülészeti és nőgyógyászati osztályán ikerterhességet diagnosztizáltak a meddővé tételi és a terhesség-megszakítási beavatkozások ellenére.

A harmadik esetben egy nő vérzési panaszokkal kereste fel Zalányi Sámuelt. A vizsgálat megállapította, hogy a páciens állapotos. A vádirat szerint a nőgyógyász „a terhest nem tájékoztatta teljeskörűen, és a beteg jogait megsértve, annak pszichés állapotát kihasználva, a sértett beleegyezése nélkül alkalmazott a terhesség megszakítására gyógyszeres kezelést". Az állapotos asszonynak – az előző esetekhez hasonlóan – az orvos Prosztaglandin nevű készítményt adott. A nő otthonában abortált.

Egy korábbi ügyben egyébként 2001. december 7-én a Zalaegerszegi Városi Bíróság által kimondott másodfokú ítélet foglalkozás körében elkövetett gondatlan veszélyeztetés miatt pénzbüntetést rótt az orvosra. Tavaly decemberben az első fokon eljáró Szegedi Városi Bíróság bűnösnek mondta ki Zalányi Sámuelt három rendbeli súlyos testi sértést okozó magzatelhajtás és foglalkozás körében elkövetett veszélyeztetés bűntettében. Ezért három év, letöltendő börtönbüntetésre ítélte, három évre eltiltotta a közügyek, öt évre foglalkozásának gyakorlásától, valamint kötelezte az eljárás során felmerült mintegy 110 ezer forint bűnügyi költség megtérítésére.

A Csongrád Megyei Bíróság Tóth Tiborné vezette tanácsa tegnap enyhítette az első fokú ítéletet és két év, letöltendő börtönbüntetést szabott ki, valamint két évre eltiltotta a közügyek, öt évre pedig a foglalkozásának gyakorlásától Zalányi Sámuelt, aki egyébként nem jelent meg a tárgyaláson.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


agi77
 
 


Dancsi:
71-es a Mars térről: 6.05, 6.55, 7.45, 8.45, 10.05, 10.25, 13.15, 14.05, 14.55, 15.45, 17.15,
Erdélyi térről: 6.30, 7.20, 8.10, 9.10, 10.30, 10.50, 13.40, 14.30, 15.20, 16.10, 17.40
Egyébként a menetrendi értesítőben van a Tiszavolános honlapon.

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok

Tettem fel képeket az albumba.
"Edem első nyaralása " név alatt.
Vannak ujjak még az "Edem 1 éves-be" is.

Szilvi
szedem
 
 


Dancsi,
a babó, azért is fordulhat el a "rosszabbik" cicitől, mert a mellgyulladáskor sósabbá válhat a tej íze, és ezt érzik.
Érdemes néhány napig mindig ezen a cicin kezdeni a szopizást, és minél jobban ürüljön. nem ártana egy kis tejcsi csökkentő sem-szerintem (zsálya, vagy borsmenta tea csökkenti a mennyiséget napi 2x1 csésze, illetve az Urtica urens CH 15 homeopátiás bogyó, de csak ez)
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Köszi a menetrendet.

Már nem köpdösi Jozsó baba a rossz cickót annyira.
Vendég
 


Dancsi: úgy emlékeztem, hogy a 71-esé is benne van. Megnéztm csak a 73-as van benne, bocsi. A tisza volán honlapján nincs külön alacsonypadlós menetrend, érdemes írni nekik.

A halakat elköltöztettük. Szombaton mi is visszük a nagyobb bútorokat.
Bátor tegnap estére belázasodott, csak úgy nyöszögött szegényke. De éjjelre adtam kúpot és teljesen jól aludt.
Megyek mert sürgősen pakolni kell.

Gab3
inecsg
 
 


Akit érdekel még, itt találja az alacsony padlós buszok menetrendjét, 2003.02.25*-i dátummal jelent meg.

http://www.tiszavolan.hu/Schedule/Local/Default.asp
Vendég
 


Sziasztok!
Csak röviden írok, mert Luca belázasodott. Azt szeretném kérdezni, akinek már kicsit nagyobb a babája, mennyire lázasodott be fogzásnál? Lucának az egyik rágófoga most törte át az ínyét, de a másik három hasonló fognál is nagyon dudorodik. Tegnap este belázasodott, 37,8 volt a láza (hőemelkedése). Egyébként nincs rosszul, nem folyik az orra, a tüdeje tiszta, rendes kaki van, a hangulata is jó. Enni mostanság sokat nem eszik, de mindig kap Milumil 3 tejecskét (tápit), és gyümölcsöt, a túrórudit is megeszi és a kekszet, most kicsit aluszékonyabb, ma reggel ő kérte, hoyg vigyem az ágyikójába.

Milyen tapasztalatotok van? Lehet, hogy mégis csak orvoshoz kellene vinnem?
Igazság szerint nem akarom, hogy már idejekorán megutálja a fehér köpenyt, a gyógyszereket is ráér később szedegetni. Most kap kamillateát, sok folyadékot.

Tudtok segíteni?
B
babamama
 
 


Babamama! És most sem ennél magasabb a "láza"? Mert akkor sztem tényleg fogzás.

Amúgy gyerekenként nagyon nagy különbségek vannak. Vki egész komoly tünetegyüttest produkál!!! A barátnőm egyik fia (1petéjű ikrek, és csak az egyik) pl hányt, és ment a hasa lázasan. Nem kapott azonnal antibiotikumot, hanem tenyésztettek, nem volt semmi, így továbbra sem kezelték. Ez jött 3naponta vagy 2héten keresztül, míg ki nem bújt a fog, és ezzel minden tünet elmúlt.
Szóval persze lássa orvos, de feltétlen kérj tenyésztést, és ne fogadd el az antibiotikumot azonnal!
Amúgy ezek símán fogzás tünetei, amiket leírsz, Én nem aggódnék!
Remélem segített.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Babamama: Nem mostanában kapott Luca oltást? Lehet, hogy annak köszönhető? A teáztatás mindenképp indokolt, add neki jó melegen, az segít a méregtelenítésben. (Ezért van a láz). Arra figyelj, hogy amíg magasabb a hője, állati eredetű fehérjét ne kapjon, csak növényit. A tejtől( tápitól) magasabbra mehet a láza! Azért én megemlíteném a dokinéninek. Esetleg telefonon?

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok!
Köszi a gyors választ, minden segítségnek nagyon örülök, nagyon ideges voltam!

Angi, egyelőre kivárok, most jól van, jó a kedve, nem akarom orvoshoz vinni, csak ha feltétlen kell.

Erika, most kellene kapnia a 15 hónaposat, de majd a jövő héten megyünk, mert hőemelkedéssel úgysem adnák be. Főztem neki kamillateát, ivott keveset.

Egyébként az a bajom, hogy a kicsit puhább dolgokat megeszi, pl. kukit ettünk délelőtt, rágja piszkosul, a fogkefét is rögtön azzal a fogával rágja, ami most bújt ki. De se a főzeléket, se a kenyeret nem eszi.
A milumil 3-at azért adom, mert tápszer és megissza, így legalább van valami a gyomrában.

nem fogjátok elhinni, de még a fotel karfáját is megrágná. Persze az erre való rágóka nem érdekli:-)))
B
babamama
 
 


Így mászok ki az ágyamból, mert nagylány vagyokKép
Kép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


babamama! Sztem nincs miért aggódnod. 90%, h a fogaKép
Amúgy sztem is hívd fel rendelési időben, h tudjon róla. NE menj azért így neki a 7végének! Ha tud róla, leg számít is rá, h esetleg ki kell mennie hozzátok, ha esetleg rosszabbra fordul a dolog...

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi,

Nagyon édes Virág!

Na, megjártuk busszal a várost. 4 babakocsis volt a buszon, átkoztak bennünket rendesen, nem fértek el tőlünk.

Volt dokinéni, letiltottak a tejtermékekről, meg a tojásról. Azt mondta, lehet attól van a sok és túrószerő kaksi. 2 hétig nem ehetek tejtermékeket, meg tojást, aztán majd látjuk...

Dokinéni nincs egész júliusban, mi pedig aug. 15. körül jövönk haza a nyaralásból, így csúszik a 2 hónapos oltás több, mint 1 hónapot. Szerintetek ez nem gáz?

Jozsó baba pedig nem hajlandó ma aludni, 5-10 percre beszunnyad, aztán ordít. megvigasztalom, 5-10 perc szunya megint és újból ordítás. És ez megy dél óta. Kép Kép Kép
Vendég
 


SZijasztok!

Dancsi!Én úgy terveztem, hogy fejni fogok, venni is akartam Avent fejőt, de jó hogy nem tettem, kb. 2-szer fejtem itthon. Szerintem felesleges időpocsékolás. Hozzátenném, hogy Hangával 10 hónapig fejtem...most 1 napig:-)
Bercelnek is szinte minden pelusa kakis. Hát jó étvágyuk van, naKép Most olvasom, hogy mit mondott neked a doki..
Mivel fejték le a fájós cicid? Kézzel vagy géppel?

Angi! Tejó ég, már 28.hétben vagy??? Nemsemmi!

Enikö! Gratula a tesóhoz! Nálam totál egyforma volt a két terhesség, semmi különbség. Egyiknél sem volt hányás, émelygés, gyomorégés, vagyis egyiknél sem volt semmi, csak nött a hasam. Pedig vártam, hogy majd más lesz a 2., mivel fiú, de nem jött be amit mondani szoktak, hogy a fiúknál ez van, ha lány lesz, akkor az. Ja de egy valami mégis. Bercel sokkal többet mozgott és reagált is az érintésre.
Ja és még egy (csak van itt különbség!Kép)Bercellel igazi hegyes fiús hasam volt, Hangával kerekebb, de lehet, hogy csak máshogy feküdtek a pocakban és ebböl adódott, de az tény, hogy totál más volt a hasformám.
A pocak 18-20.hét körül kezd nöni, bár ahogy olvasom ez változó.

GAbi3! Mit jelent az, hogy Bátor egyedül alszik el?

Lara
lara
 
 


Ági! du. értünk haza, tényleg szupi volt, megérte. Voltunk még Sonnentherme-ben is, van direkt 3 év alatti babáknak is strand, élményfürdö.

Zsófi! boldog szülinapot bencének!

Enikö! Gratulálok!! barátnöm 3 fiut szült, mind a 3 terhesség más volt.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Na,ma mi is kipróbáltuk a trolizást babakocsival. Igaz, Anyuval ketten voltunk, Tomikát meg Anyunak kellett vinni, mert üvöltött a kocsiban (nagyon álmos volt). Nem voltak sokan, volt is hely a babakocsinak, és a trolikon hátul is van lukasztó.
de azért nem lett a kedvenc elfoglaltságom. Maradok inkább a sétánál. Eddig csak kenguruval voltam a trolin. Azt sem nagyon szeretem (főleg melegben), de Tomika elvan benne, és utazni könnyebb. Hosszabb sétát nem vállalok vele, mert azért így is nehéz Tomikát cipelni.
Tomika ma kivételesen jól aludt napközben: délelőtt is, délután pedig átköltöztünk a szüleimhez (tegnap is), mert valahol fúrnak a házban már napok óta, és őrült hangzavar van. Ott aludtunk együtt 2-2,5 órát. Nagyon jól esett.
Tomika továbbra is mocorog, ha éppen nem forog, jár keze-lába.
És el sem tudtam volna képzelni ezelőtt 2-3 hónappal, hogy szopi közben másra figyeljen. Mostanában viszont, ha már nem nagyon éhes vagy nem jön annyira a tej, kiköpi a cicit, és nézelődik, nevetgél. Nem is hízott most egy hét alatt csak 90 grammot. Bár szerintem inkább lemozogja a kaját. Azért nem úgy néz ki, mint aki el akar fogyni, mert épp mostanában kerekedett ki szépen a fejecskéje, és szedett föl aranyos hurkákat.
Nagyon szereti, ha éneklünk neki. Ez igazán jót tesz az önbizalmamnak, mert a "csodálatos" hangomat végre valaki értékeli.

Enikő!
Nekem a 3. hónap körül kezdett látszódni, de derékban feszes ruház nem viseltem el magamon már az elejétől, pedig az első 3 hónapban inkább fogytam. Mivel nekem télre lett nagy hasam, sokan észre sem vették a terhességet, csak a mikor Tomikával megjelentem.
Rajtam maradt vagy 10 kiló, aminek nem örülök, de majd le fogok fogyni.

Szilvi!
örülök, hogy jó volt a nyaralás!
Ádi nagyon aranyos nagyfiú.

Angi!
A pléd jó ötlet. A járókát majd meglátom, sokáig biztos nem marad meg benne Tomika.
Virág nagyon ügyes!

Gabi!
Remélem, Bátor már jobban van.

Babamama!
Lucának jobbulást!

Karmen!
Üdvözlet itthon! Örülök, hogy jó volt a nyaralás.

Jó éjt mindenkinek!
Tünde+Tomika
ptünde
 
 


Karmen, Szilvi, en is orulok, hogy jo volt a nyaralas! Kép

Tunde, a jaroka nekunk nem jott be, csak addig hasznaltuk, amig Kristof meg forogni sem tudott. (egy nagy baromsag volt, Apa javasolta, nehogy a gyerek a hideg foldon legyen). Csak arra volt jo az egesz, hogy hajolgassak egy sort.

Angi, nagyon ugyes Virag! Kép Bocsi, kicsit el voltunk veszve, egesz nap a jatszon voltunk.

Babamama, remelem Luca hamar rendbejon, igazan nem tunt betegnek.

Jo ejt! Agi
agi77
 
 


Sziasztok!
Ági!
Szerencsére kaptunk járókát is, úgyhogy ki tudjuk próbálni. Sokáig biztos nem lesz jó, mert már a pihenőszékból is ki akar ugrani.

Még egy kép Tomikáról (aki valamit mindig a szájába vesz) és rólam (a tokáját tőlem örökölte):

Kép

Most már tényleg megyek aludni!
Tünde+Tomika
ptünde
 
 


Sziasztok!

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a szülinapi köszöntéstKép

A szülinap jó volt, de már nem is emlékszem rá, mert minden percemet, gondolatomat Anna tölti ki akinek eltört a combcsontja (Orsi hugom leejtetteKépKépKépKép)

Jelenleg a gyermekklinikán van, súllyal húzzák helyére a csontot, előreláthaag z három hétig tart, utána három hét gipsz.
Nagyon kivagyunk most idegilegKép

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Zsuzsófi! Mielőbbi gyógyulást Annának!
Bence szupi kiscsávó lett!

Gabi3! Remélem Bátor jobban van.

Babamama! Lucának is gyors gyógyulást kívánok. Próbáltad a Dentinoxot? Nekünk bevált anno a fogára. Most Lottinak nő vmi foga hátul, persze nem mutatja meg a nagyságos asszony, és állandóan benne van a keze a szájába. Ez a homokozóban nem túl egészséges.Kép

Ma a szüleimnél voltunk, holnap is megyünk, nagy a sürgés-forgás, egyszem hugom férjhez megy szombaton. 2 hét múlva meg a sogórnőm, tehát nem unatkozunk.

Ebben a melegben a ti gyerekeitek sem esznek? Lottikám drága csipeget, de iszik rendesen, így annyira nem aggódom. De tény, hogy jóval kevesebbet eszik, még a kedvencéből is.

Karmen, Szilvi! Örülök, hogy jól telt a nyaralásotok.

Minden gyermek olyan szép!!!! KépKép

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Ufff, jobbulást Pankának! SzegénykeKép(( (rémálom lehet egy örökmozgó 2évest ágyhoz kötve lekötni vmivel...)

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Tudja valaki mikor lesz fotópályázati eredmény? Én nem kérdeztem meg.

Zsófi! Annának mielöbbi gyógyulást kivánok!!

Lányok! kb. 2 hónapja árultak Pampers törlökendöt, kis uti adagoló dobozzal, akkor sajna nem vettem, azota meg nem találom. Ha valaki látja szoljon, mert nagyon jó lenne a doboz.

Köszi: Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Tündi, nagyot nőtt Tomi, mióta nemláttam, utoljára még nagyon újszülöttes kinézete volt, most meg már tisztára kisfiús!
Én gyakran járok trolival, mert újszegedre nem megyek át a hídon abban a benzingőzben. De nekünk elég könnyű a babakocsink (megjegyzem, 40 eFt-ért el is várom!)
Bár most volt egy jó kis dühöngésem, nem láttam a pipától. Egy anyuka a himlős kisfiával felszállt. Tiszta pötty volt a gyerek és pont Luca mellett állt meg. Ez szerdán volt, amikor estére belázasodott. Majdnem megijedtem, de a himlőnek is van látenciaideje, nem hinném, hogy elkapta volna, mert arrébb toltam.

Ági, Kristóf nagyot nőtt és olyan szép kis színes a pofikája. Luca szemén látszott, hogy nincs jól, de estére már nem volt láza és azóta sem.

Zsófi, nagyon sajnálom Annát, szegényke. Remélhetőleg gyorsan rendbejön. Fiatalon még gyorsan regenerálódik az ember...

Melinda, gratula Melissának, láttam a meghívót. Gondolom, anyukád csinálta. Az idézet honnan van? Olyan romantikus:-)
Szóval már itt tartunk, ők is tervezik a babát?

Hallottam, hogy Lotti nagy huncut! Anyukád jót vigyorgott a nagymamis történeteken, de legyünk objektívek, Ő is imádja Lottit és ott kényezteti, ahol csak tudja!:-))))))

Lucifer sem eszik, inkább csak iszik, de azt rengeteget. Nem aggódom, van bőven párna rajta, kitart őszig:-)))

Szép napot mindenkinek!
B
babamama
 
 


Sziasztok!

Zsofi, hu szegeny Anna Kép, jobbulast kivanunk Neki. Remelem hamar rendbejon!

Melinda, gratula a hugodnak es sogornodnek is!
Kristof sem eszik most sokat, inkabb szopik. Szerencsere erre meg sosem mondott nemet. Persze a kedvenc kajak is johetnek.

Babamama, orulok, hogy Luca jobban van. Mi is Dentinoxot fogunk hasznalni, ha szukseg lesz ra. (most mar ideje lenne. Kép)

Elolvastam a baranyhimlo honlapjat, es ha volt baranyhimlos az anyuka, akkor a magzatot nem fenyegeti veszely, es ha szopos baba kapja el, akkor enyhebb lefolyasu a betegseg.

Toni felrakta a juniusi kepeket, ha valakit erdekel a cim: www.nagy-kristof.tk

Agi
agi77
 
 


Sziasztok!
Csináltam egy új albumot:
Szalontai Tomi második albuma.

Pontos címe a profilomban.

Ági!
Tettem föl 2 képet a húgom kislányáról is. Mindjárt megnézem Krsitóf képeit.

További szép napot!
Tünde+Tomika
ptünde
 
 


TOmika sokat változott, mióta találkoztunk. Kezd kinyílni, egyre szebb, gyerekesebb arca van, nagyon szépKép

Kristóf pedig eszméletlen huncut még mindigKép

Jajj, mindjárt dobok Nektek egy tegnapi mocskos képet:D

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Kép

Ez tegnap készült az utcán.
Cím: segítek Apának locsolniKép)))

Hát néztek ránk sokan, h hogy engdehetjük a gyereket a sárba, de toporzékolt, ha máshová vittük. Hagytuk hát, ismerkedjen egy kicsit a kornyezettelKép. És innen egyenes út a fürdőkádba, ruhák mosógépbeKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok!
Egy kicsit lepihinek, muszáj benneteket olvasni!! Nem tudom,ha elköltözünk, mikor kerülök net közelbe!

Zsófi: Szegény Anna!! Gyógy puszikák mennek!!

Angi: Ez a csjszi!!! Nagyon édi, így koszosan is! Kép

Lara: Bátor egyszerűen bekapja az uját és szundít. Persze van hogy eltart egy pár percig, de ha szopi közben alszik el, megmozdítom felébred.

Karmen: Nekem azt mondta a raszta-bácsi, hogy júli vége, augusztus elején lesz a pályázat eredménye. Úg yis éretsítenek, ha nyertek!!Kép

Melinda: Bátornak már kutya baja. Sok boldogságot a leendő két ifjú párnak!!!

Babamama: Flónak semmi baja nem volt, egyik fogánál sem. Remélem Bátornak sem lesz gondja velük!

Gabi3

Babamama:
inecsg
 
 


Angi, halali ez a kep! Mondta Monika, hogy talalkoztatok, es hogy eleg koszos volt Virag. Gondoltam, hogy lattam en mar koszosan Viragot. Ne de enniyre? Kép

Tunde, helyes kislany az unokahugod, tenyleg nagyon jo az alakja! Kép Tomika is milyen nagyfiu mar!

Apa ma koran hazajott, es elmentek setalni. mindjart megyek is utanuk, csak felmostam.

Agi
agi77
 
 


Dancsi!
Figy, elfelejtettem írni, h ha letiltott dokinéni a tejtermékről tojásról, akkor majd a hozzátáláláskor allergiára hajlamsoként kezeld Józsikát! Azaz később kezd majd el bevezetni ezeket a cuccokat.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok!

Angi!
Nagyon édes Virág a képen! Egy igazi gyereknek így kell kinéznie! Nem kell foglalkozni a rosszalló tekintetekkel! Látnád néha a fiaimat, mikor kint malackodnak a kertben!

Tünde!
Tomika nagyon nagyfiús már!

Ági!
Kristóf még mindig gyönyörű!

Zsófi!
Szegény Anna!Kép Hogy viseli a kórházat?


Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Angi: Tök jól néz ki Virág Kép És egy gyereknek tényleg így kell kinéznie Kép Én is engedem Bogit saraskodni, ha jó az idő. Ne foglalkozz a bámészkodókkal...

A párom észrevételezte, hogy amióta terhes vagyok sokkal érzékenyebb,sértődékenyebb vagyok. Meg ez fáj az fáj. Nem tehetek róla, hogy görcsölget a hasam. Bogival is állandóan görcsöltem Kép Épp elég szar ezt a fájdalmat 9 hónapig elviselni, nem hiányzik, hogy még szekáljon is érte! Ha meg gyogyót szedek rá, akkor meg kómás vagyok és aluszékony, mint egy holdkóros!Kép Egyszerűen nyűgös vagyok, nem tehetek róla. De ezt próbálom nem kimutatni felé, csak hát nem mindig sikerülKép Pedig úgy igyekszem. És a pocsék hangulatom és a görcsölésem ellenére is, egész nap ugye én foglalkozom Bogival, takarítok, megfőzök és még jó képet is vágjak hozzá, két hányás között. Utálom! Nagyon utálom, de ki kell bírnom. A gyerekért mindent. Kép

Bocs, most kicsit padlón vokk! Ma voltunk Bogi nagyijánál és bementem a lakásba ki is fordultam, mert az illatosítótól majdnem viszontláttam a reggelim Kép Minden szagtól öklődöm Kép Ez ellen mit lehet tenni? Bogival csak a kávé és a cigi szagát nem bírtam. Most szinte semmilyen intenzív szagot nem bírok elviselni! Még a textilöblítőt se..Kép

Bocs, hogy a bajaimmal traktállak benneteket!Kép

Pusz
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Köszi az aggodást, és a jó kívánságokat!
Megyek vissza hozzá, úgyhogy csak pár szóban.
Tegnap nagyon rosszul volt, mert a sokk miatt idegrángásai voltak/vannak, ahogy elalszik.
Így képtelen pihenni. Ma délelött viszont már tudott aludni pár órát, talán az éjszaka is jobb lesz.
Tényleg nehéz lekötni. De minden nagyon nehéz.
3 hétig leszünk bent, addig húzzák a lábát a helyére, aztán 6 hét gipsz.
Próbáltam képet csatolni, de most nem megy, majd este Zsófi jön erre.
meso
 
 


Meso: Pankának megy a drukk!!! Nagyon szorítunk, hogy mielőbb felgyógyuljon!!! Egymillió gyógypuszika +++++++++++++++++! Ha jól leszek, holnap délután bemegyünk hozzátok Bogival!
Kitartás!
Puszi
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: