Új privát üzeneted érkezett!

Karmen, szerintem hallgass az anyai ösztöneidre! Lehet, hogy tényleg nem éhes ebben a melegben, csak szomjas. De ha megkóstoltatsz Vele valami nem túl savanyú gyümit, akkor sincs baj. Nem bizti, hogy rendszert kell még belőle csinálni, de majd látod! És ha egy kicsit későbbre vennéd a büfiztetést? Esetleg próbáld ki azt is!Kép

Dancsi, ez nagyszerű, hogy ilyen jól alszik Józsika! Irigylésre méltó.
Sztem ne keseredj el attól a kis várakozástól, addig is ott van Józsika, csak rá szentelheted figyelmed, ő ebből sokat nyer és később a tesó is !Kép

Mi megvagyunk. Holnap megyünk szüleimhez, egy darabig nem leszek netközelben.
Mindenkinek szép hetet!

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Erika! nem merem mert ha többet evett akkor meg szinte mindent kihányt a böfivel. Egyelöre amig egészséges, vidám megvárom a fél évet, már csak 1 hónap lehet hogy akkor meg nem is fogadja el a hozzátapit.

Lányok! ezen a 7végén a Corában minden könyv -30%. Vettünk is Orsinak mesekönyveket, jó lesz az késöbbre.

Erika! mikor jöttök haza? ha itthon lesztek és van kedvetek sétához majd üzenj. Jó nyaralást!

Dancsi! nekem nem mondta a doki császár miatt várni kellene, én nem szedek gyógyszert.

Holnap de. lesz Orsi keresztelöje, ma tudtam meg nem az a pap tartja akit szerettünk volna, vidéken lesz. Kicsit szomorú vagyok emiatt, de igy is biztos szép lesz.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


sziasztok,
talán így mindenki tud segíteni, ha szeretneKép
http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?forumid=31029&id=57&step=0&page=2

Karmen,
próbáld úgy szoptatni Orsit, hogy a feje feljebb legyen mint a többi testrésze. Ás valóban lehet, hogy szomjas.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 

 
 

Sziasztok!
Hogy telik a hétvége?
Mi ma Mártélyon voltunk. Tomika is elég jól bírta, csak aludni nem akart. Napközben kb. 1 órát aludt. Este is nagyon nehezen aludt el, eddig kb.3-szor ébredt föl. Valószínűleg a pocija fáj, pedig már nem nagyon szokott. Meg ma többször volt kaki is, mint szokott.
Arra gondolok, hogy tegnap este is ittam kakaót (általában csak reggel iszom 3-4 decit, ettől nincs is semmi baj), lhet, hogy az okozta a bajt? Csak ez lehet, mert semmi más olyat nem ettem.
Nagyon sajnálom szegényt. Remélem, végre elalszik.
Ja, tegnap fél 9-től fél 5-ig aludt. Akkor ébredt először. Már egyre többször van, hogy fél 4-ig, fél 5-ig alszik.

Melinda!
Nagyon jók a képek!

Szilvi!
remélem, azóta sikerült elküldened az emailt. Én is úgy csináltam, hogy kijelöltem, és bemásoltam a levélbe. Még az volt a baj akkor, hogy automatikusan rosszul adta meg az email-címet (a vége: "hu-ra" volt), ezért azt javítani kellett.

Ági!
Tomika már most is nagyon gyorsan kiszúrja a fényképezőgépet, és akkor csak azt nézi nagyon komolyan. Egyre többet kell taktikázni, ha nevetős képet akarunk.

További szép hétvégét mindenkinek!
Tünde+Tomika
ptünde
 
 


Sziasztok!
Tunde, no igen, de Tomika legalabb egy helyben marad! Kép
Kristof viszont...Maszik bele a kepbe. Itt meg sikerult lekapni.
Kép

Dancsi, szerintem elvezd ki, hogy csak Jozsikaval folglalkozhatsz. En biztos nem fogom elkapkodni.

Babamama, orulok, h. talalkoztunk. Kép

Mindenkinek jo hetveget!
Agi
agi77
 
 


Sziasztok!
Ági, nagyon jól tetted, hogy rám szóltál, pocsék a memóriám, nem ismertem volna rátok:-))) Egyébként Kristóf élőben talán még aranyosabb! És milyen szépen el tud játszadozni!
Lucifer folyamatosan hisztizett, úgyhogy a végén mi is elmentünk és a Coop bolt lépcsőjén tornáztunk:-))))

Egyébként örvendetesnek találom, hogy az utóbbi időben sokkal több kép kerül ide fel. Olyan jó látni ezt a sok szép, egészséges, vidám kis pockot!
Babamama
babamama
 
 


Ágci! sajna igy bukik nagyokat, hogy feljebb van a feje csak ugy etetem.

Gyermekklinika. Én pénzt akarok nekik átutalni, csak eddig elmaradt de most már végighivom a barátokat is hátha más is adna pár ezret.

Ági! Orsinak nem lehetne ö a vőlegénye majd? Rajtam nem múlna Kép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Írtam egyet, és kiléptem. Most írhatom újra.
Tomika ma már jobban van, nem fáj a hasa (bár nem is ettem semmi tejterméket).
Az én babám igen fura: ma végigröhögte az orrszívást!!! Korábban is láttam már, de azt hittem, rosszul látok.
Pár napja pedig egyedül levágtem mind a 20 körmét (a férjemmel ketten szoktuk hatalmas üvöltés kiséretében), csak nevetett és beszélgetett. Nagyon fura.

Ági!
Kristóf mindog nagyon aranyos!

Iderakom a mai egyetlen nevetős képet:
Kép

Jó éjszakát!
Tünde+Tomika
ptünde
 
 


Dancsi! Az Én dokim fél évet mondott. Semmi többKép. Vannak különböző vélemények, de ha belegondolsz, ha a heg begyógyult, igazán utána nem változik ot már semmi. Az pedig nem fél év, hanem maradéktalanul begyógyul minden, és a helyére áll max 3hónap alatt.
Mi fél évet vártunk, akkor kezdtünk próbálkozni, és ahogy mondod, január 3án fogant meg, 10hónapra Boglárka.
FOgigátlót? ez meglep. Nem elég intenzív szoptatás mellett figyelni? Úgy sem nagy az esélye a teherbeesésnek. (De ez csak az én privi véleményem, sosem szedtem gyógyszert, ellene vagyok)

Ági! Remek, h belinkelted a topicot, holnap írok is oda! El nem tudja képzelni, aki nincs benne, milyen hónapokig kis kórtermekben a gyerekkel lenni, mikor alig élnek sokszor a kemó miattKép. VOlt szobatársam az anyaszálláson leukémiás kisfiú anyukája, 10hónapig voltak bent, anyuka 2négyzetméteren mindig mással tetőtérben nyáron... embertelen. Miközben a gyerek élet-halál között. HAzamentek, és sajnos visszaesett a kisfiú, újabb hónapokig tartó kezelések, míg végül elmentKép. A mai napig összeszorul a torkom... Embertelen, aki nem látja, el sem hiszi. Aki tud, segítsen. Az új osztály lényege, h a szülővel együtt lehet a beteg kisgyerek, ami a hónapokig tartó fájdalmas, veszélyes kezelések alatt igazán nem nagy kívánság...
Karmen! Ha ezt az osztályt szeretnéd támogatni, akkor konkrétan az Ő alapítványukat keresd. Bár asszem pénznek mindegyik osztályon helye van, és a gyerekek megérdemlik...
bocs a szomorú sorokért

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Karmen, rajtam sem! Kép Majd ok eldontik. A lehetoseg adva van. Kép

Babamama, pedig Lucifer is nagyon szepen hintazott. Kép Vagy o is szeret idegenek elott viselkedni? Kép
En is szeretek kepeket nezegetni!

Tunde, nagyon edes Tomika! Irigyellek a koromvagasert, nekunk napi 1-2-t sikerul levagni.

Mi voltunk ma fagyizni, es hintazni, Kristof nagyon jol birta a babakocsit.

Sziasztok!
Agi
agi77
 
 


Angi, ha csak figyelsz, akkor tenyleg nem eshetsz teherbe. Kép De ha szex is van...Kép(na jo, a Te eseted most mas. Kép)Valahogy azert erdemes vedekezni, ha nem is gyogyszerrel. Es hat ugye sosem tudhatod mikor van eloszor peteeres. 1x mar korbekerdeztem, es volt akinek mar a 2.honapban megjott. (Sok ismerosom esett teherbe szoptatas alatt.)

Agi
agi77
 
 


OK, mi alternatív módszerrel védekeztünk mindig, az meg nem mindenkinek jön beKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi! megérdeklödtem, ennek az osztálynak ua. a számlaszáma amit Ágci is irt.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Hú de gyönyörűek ezek a gyerkőcök! Nehéz dolga lesz a zsűrinek a pályázaton! Én is örülök, ha fotóket is látok rólatok.

Gabi3, nem semmi ez a kép Bátorról, nekem is mosolyt csalt az arcomra.

Sajna én lemaradtam a cumisüveg-kérdőív akcióról, mert juni 20-val lezárult a dolog. Remélem azért közületek sokan megkapják!

A hétvégén megtartottuk Edi keresztelőjét. Jó kis ünnepséget csaptunk. Edi elég jól bírta. A misét átaludta, még a keresztelővízre sem ébredt fel, utána meg a babakocsiban kétszer is sikeült elaltani a gyerkőcöt. Délutánra azért már elég nyüszi letta sok dajkálástól.

Méreckedni is voltunk. Edi 6 kg és 62 cm. Nem töltötte be még a 3 hónapot, és megduplázta a születési súlyát. Teszek majd föl képeket róla.

Üdv Mindenkinek!
Gabici

ui: nem tudjátok véletlenül, hogy szoptatás alatt szabad-e aranyeret gyógyító krémet használni? Volt valakinek ilyen problémája? Általános orvoshoz kell ezzel elmenni, vagy valamilyen szakorvoshoz?
gabici
 
 


Sziasztok!

Nem semmi amit a hétvégén összeirkászoltatok! Nem győzöm olvasni! :-)

Akkor én is lecsúsztam az AVent-ről. :-) Bár úgy is van elég cumisüvegünk, meg nem is használjuk már. Flóra kezd kinőni belőle, Bátornak meg nincs szüksége rá.

Ma voltunk vérvételen meg csípőszűrésen. Természetesen a "kedvenc doki" volt az ambulancián. Szerencsére az egyik aszisztens vette a vért és nem kellett a banyával szóba állni.

Angi, Karmen: Én azért nem hiszem, hogy jó megoldás még szoptatás során sem védekezni a gyermekáldás ellen. Túl kicsi korkülönbség sem jó, főleg az anyának, elszívják a kölykök az erejét. Persze én is örülnk egy harmadiknak, csak hát ésszel él az ember. Nem azt mondom, hogy nem csinájátok jól, mert tudom, hogy felelősségteljes szülők vagytok, csak nekem ez a véleményem.

Dancsi: Mennyi időt szeretnétek a két gyerkőc között, ha nem kéne kivárni az időt?

Képzeljétek, már voltunk kinn a háznál takarítani. Nemsokára onnan netezhetek!!! Nem semmi lesz ott felnyalni a dolgokat minden héten, nap!

Gabi3
inecsg
 
 


Gabici: Inkább szakorvoshoz menj az aranyérrel. Van olyan krém, amit várandós anyukák is kenhetnek. De szerencsére nem kellett használnom.

Gabi3
inecsg
 
 


Sziasztok!

Tomika éjjel megint 3/4 4-kor ébredt először. Egyre többször bírja ilyen sokáig. Ma napközben is sokat aludt, de kicsit nyűgös volt: délután óránként kérte a cicit. Most alszik, remélem, már nem ébred fel.
A csörgőjét már néha átveszi az egyik kezéből a másikba. Nagyon ügyes.

Gabici!
Gratula a keresztelőhöz. Aranyérre a Sperti kenőcsöt lehet használni szoptatás alatt is. Recept nélkül kapható. Nekem 1-2 nap alatt mindig használt.
Az aranyérrel a sebészetre kell menni, ha a kenőcs nem mulasztja el. (Bár nekem a régebbi háziorvosom is "megnézte", a dokitól függ.)
Szerintem érdemes előbb a Spertit kipróbálni.

Gabi3!
Ki a "kedvenc doki"! Én az ambulancián csak telefonon beszéltem az egyik - állítólag aranyos - doktornővel, aki be akarta vitetni Tomikát 3 hetesen a sárgaság miatt. Nekem nem tűnt aranyosnak.

Gyógyszer: én is fölírattam, ki is váltottam, de még nem kezdtem el szedni. De egyelőre nem is sok szükségem van rá, estére semmi erőm nem marad.

Jó éjszakát mindenkinek!
Egy másik kép Tomikáról velem:
Kép
Ptünde+Tomika
ptünde
 
 


Szijasztok!

Enikö! Igen az Andrea volt, végülis nem volt bunkó, csak valami furcsa volt benne, nem is tudom mi..
Hanga kapott b.himlö elleni oltást, nem volt mellékhatása, a doki szerint pár nyugati országban ez már kötelezö védöoltás.
Nekem azt mondta a doki, hogy életre szóló védettséget ad az oltás + az ővsömör ellen is véd.

PTünde! Nagyon édes Tomi!

GAbi3! Bátor hány hetes kora óta alszik ilyen sokat? Küldöm hozzátok Bercelt, hátha ö is eltanulja, mert ö max 5-6 órát alszik egybe. Persze nem éjjelKép

Dancsi! Látom Józsika is jól nyomja az alvást! Hanga 6 cm-t nött az elsö hónapban anno, úgyhogy minden lehetséges.

Ági!Kristóf is nagyon szép kisfiú!

Lara
lara
 
 


Tunde, aranyosak vagytok igy egyutt! Kép

Gabi, kitol vettek vert? Batortol? Ha igen, miert?

Angi, eszmeletlen, milyen ugyes Virag! Kép

Lara, igazan irhatnal tobbet Magatokrol! Kép Csak egy oltas kell a baranyhimlo ellen?

Megirnatok, hogy milyen vizsgalatok lesznek 1 eves korban? A szemeszetrol mar tudok, arrol irtatok.

Kristof ma homokot evett, nem izlett neki, remelem egy eletre elment a kedve tole. Kép Mondtam a baratnomnek, hogy valoszinuleg elkelt Kristof, ugyhogy uj pasi utan neznek. KépA nagylegeny amugy hosiesen turi a pofonokat es vereseket a lanyoktol, sot meg direkt oda is megy, es tartja a fejet, csak a szemet hunyja be, es fintorog. Talaltam is egy ilyen kepet:

Kép

jo ejt: Agi
agi77
 
 


Tünde: Ha már a szexnél tartunk, nem csak éjjel lehet csinálni! Kép Legalább is mi ki szoktuk használni azt az időszakot, amikor minda2 kölök durmizik hétvégén, délután.
Valamilyen Gabriella, egy idős banya. Mézes mázas, de tud bunkó is lenni.
Tomika ilyen ügyi már!!

Lara: Bátor kb. 6 hetes kora óta alussza át az éjszakákat. De nagyon változó, van hogy felébred 3-kor de ma pl. 7-kor ébredt először.

Ági: Bátortól vettek vért. Fogalmam nincs miért a körzeti doki néni adott beutalót. Szerencsére tökéletes a vérképe. Holnap tőlem vesznek. Egy kis genetikai kutakodás.Kép

Nem hiszitek el,mit csinál a férjem. Meggyet pucol!! Én meg csak ülök és netezek. Megyek segítek neki.

Gabi3
inecsg
 
 


Nem igaz, hogy senki nem nézett be tegnap este óta!

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi! a fáradtság nekünk is megteszi a védekezést Kép Szoval komolyan mondva, kissé átalakult az életünk, nem olyan aktiv mint régenKép
Foto. Nekem DVd-n lejátszva sem tetszett, a szeme tök homályos, szoval nem éles, igy az arca sem tünik annak.

Gabici! Gratulálok a gyarapodáshoz! Nekünk is 20.-án volt a keresztelönk.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Gabi! Én nem mondtam, h nem kell védekezni!!! Azt mondtam, nem feltétlen gyógyszerrel. És tudom, h teherbe lehet esni, nanáhogy.

Virág is belefejelt tegnap a homokbaKép

VOltunk szívUHon, szerencsére Virág szíve nem változott, továbbra sincs szükség beavatkozásra, hugi szíve is szépen működik, minden nagyobb rendellenesség kizárható!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Karmen: Én ma hoztam el a cd-t, de még nem sikerült megnézni, mrt a táskámban maradt, az meg a garázsban. Sajna csak két kezem van, és két gyerekem. Kép Azért mi sem hempergünk folyton. Nálam is nagy úr a fáradtság!

Angi: Hát persze, hogy kell védekezni.Persze ki-ki a maga módján. Én nem bíznám magam a megfigyelésre, mert könnyen elfelejti az ember lánya 2 kölök mellett. Pont ezért nem szedek gyogyót, tuti kimaradna 1-2 szem. A spirállal nincs gondom, lekopogom.
Örülök, hogy minden rendben Nálatok. Írj súrúbben Virágról és a hugicáról! Volt nagy sírás a bukfenc után? Flóra tegnap egy méteren belül esett kettőt. Szerencsére boltban voltunk és nem betonon. De ahogy lekerült a hosszúnaci, rögtön sebes lett a térde.

Gabi3
inecsg
 
 


Nem volt sírás, észre sem vettük. Én épp hátat fordítottam, Ági is Kristóf szájából igyekezett kiszedni a homokot. Én már csak azt láttam, h csupa homok a feje, de nem zavarta:D

Szegény FlóKép. Bár asszem ez mindennapos még 1 darabig.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Gabi,
minél kevesebb időt szerettem volna a gyerekek közt, azért voltam/vagyok kicsit elkeseredve. Idén én már újból pocakos szerettem volna lenni.

Angi,
köszi. Boglárka lesz a baba? Ez a kedvenc nevem.
Azt hiszem, inkább szedem azt a fogigátlót, nehogy baj legyen. Egy barátnőm, szoptatás alatt ikrekkel lett terhes... Most van egy 3 évese, meg két 1,5 évese, hát no comment... Én sem szerettem volna nagyobb korkülönbséget, de az ikrek azért durva!

Hát én akkora barom vagyok,amilyet a föld a hátán még nem hordott! :-(
Ma 8-ra kellett vinni a gyerekklinikára Józsikát csípőszűrésre. Apukám beszélte meg az időpontot, ismerőshöz kellett menni, így tényleg nem is kellett semmit sem várni. Józsika este fél 10-kor aludt el, gondoltam felkel majd szokás szerint 3-4 körül, aztán pedig 7-kor. Hát ma nem kelt, én barom pedig felébresztettem 4-kor. Hát volt balhé! Nem akart szopizni, aludt tovább. Én hülye meg erőltettem, amin bepöccent, de nagyon. Evett végül valamennyit és a szeme is kipattant de teljesen. Dumált, mosolygott, gőgicsélt és nem akart visszaaludni, pedig hajnalban eddgi MINDIG egyből visszaaludt. Nagy nehezen elráztan fél 6-ra, de ugye 7-kor megint keltenem kellett, amiből megint balhé volt. Szegénykém ordított, nem evett, csak sírt, de keservesen. Én barom, legközelebb inkább megváratom a dokit, de biza fel nem keltem a babát. Olyan nyűgös volt egész délelőtt, sírt, hisztizett (pedig délelőtt mindig olyan jó kedvű), végül 11-kor evett és aludt is fél 3-ig utána (ez már a szokásos napirendünk), mostanra talán megnyugodott.
Én pedig hulla voltam, nem aludtam hajnali 3-tól. Most délután viszont olyan jót aludtam, mint anno lánykoromban. Igaz, nem az ő szobájéban aludtam, így nem is keltem fel minden nyögésére. Azt hiszem itt az idő, hogy kiköltözzem mellőle. Szerintetek nem korai? Olyan nehezen hagyom magára. De hát tényleg nagyon jó alvókája van, szinte csodababa.

Még egy kérdés: 3 napja rengeteget kakil. Minden kaja után nyakig kakás. Túleszi magát? Nem nagyon mérem már. És megint benne van az a fehér túrószerű anyag.
És estére sajna kell neki a pótlás, estére valahogy nincs elég tejcim, éhes marad mindig, még 2 ciciből is. :-(
Még szerencse, hogy napközben tudok annyit fejni, hogy azt este megkapja (50-70 gramm kell csak neki), meg nővérem is hozott haza rengeteg fagyi tejet, az ő kislánya tavaly Karácsonykor született és nem hajlandó már anyatejet elfogadni. Szóval nem tápszert kap.

Bocsi a hosszúságért!
Vendég
 


Mi sem szeretnénk tul hamar a köv. babát, eleinte azt gondoltuk jöjjön csak, de igy is hulla fáradtan esünk az ágyba, igy rájöttünk jó lesz az 1 év mulva is. Én amellett hogy ikreket nem vállalhatok, nem is birnám, pedig Orsi jo baba, de mellette is volt hogy már sirtam a kimerültségtöl. Le a kalappal aki megbirkózik ezzel is.

Dancsi! Azt hittem ilyen jol beindult a tejed hogy nem kell pótlás. Mindegy a lényeg hogy nem kell tápszer!!

Szegény Flóci! Biztos nagyon sirt.

Angi! Örülök hogy jol vannak a gyerekek!!

Ági! Nagyon szupi ez a kép is. Milyen lovagias fiú, hogy nem bántja a lányokat, söt a kedvükben jár. Mondom én, hogy nagy cibész lesz!! Kép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Dancsi! Ne hergeld magad, jót akartál, hibáztál, lesz ez még rosszabb isKép. Jól is elsülhetett volna...

KAkiba a fehér az nem emésztetlen tej? Lehet, h tényleg túleszi magát, de mit tudsz csinálni? Nem veheted le a mellről, ha Ő még enne...

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sztem ezt a testvérdolgot mindenki maga érzi. Az 1év, az teljesen jó. Azért intenzív szopi alatt nem érdemes. Hadd kapjon a gyerek az anyjából annyit, amennyit megérdemel. Meg ugye eléggé kiszipolyozza a női szervezetet egy terhesség, és a szoptatás is. Ha lesz még gyerekünk, az biztos, h több év után lesz. Kellek Én még magamnakKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Dancsi! én kezdettöl ragaszkodok hozzá hogy Orsi külön szobában aludjon, igy sokkal jobban tudok pihenni. Ezért többen is megszoltak, de nem érdekel. Az ajtaja nyitva van, hallom ha sir, de nem kell és nem is akarok minden mocorgásra felriadni.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen,
Ja beindult a tejci rendesen, de este valahogy vacakol a cicim. Pedig fejtem én, hogy kapja a jelet, hogy hahó este több kell, de mégis. Fejjek tovább este?
Napközben nincs gond, csak este. Meg hozzáteszem, hogy este szeretem jól megtömni a Józsika pocakját, hogy minél tovább nyomja a szunyát.

Angi,
Hát igen, jól is elsülhetett volna, de ennyit a számításokról, hogy mikor eszik, alszik azt nem én fogom eldönteni. Kép
Testvér dolog: engem mindenki komplet idiótának néz a környezetemben, hogy vágyom már a kistesóra, amikor nincs még 6 hetes sem a kisbabám. De ez van. Meg legalább 3 gyereket szeretnénk és már elmúltam 28. De te még fiatal vagy. Már bánom, hogy nem szültem hamarabb. A nagy karriert úgyis feladtam már, nem érdekel. Ilyenkor gondolok bele, hogy minek is mentem egyetemre? Vagy beleunok majd az itthonlétbe? Egy kolleganőm mesélte, akinek még csak 3 hónapos a kisfia, hogy vágyik már vissza, unja az otthonlétet. Hát én nem vágyom vissza (bankban dolgoztam, vállalati finanszírozással foglalkoztam)!
Vendég
 


Sziasztok,
néhány szép gondolat:
" Gyermekeitek nem a ti gyermekeitek

Ők az Élet önmaga iránti vágyakozásának fiai és leányai.

Általatok érkeznek, de nem belőletek.

És bár veletek vannak, de nem birtokaitok.

Adhattok nekik szeretetet, de gondolataitokat nem adhatjátok.

Mert nekik saját gondolataik vannak.

Testüknek adhattok otthont, de lelküknek nem

Mert az ő lelkük a holnap házában lakik,

ahova ti nem látogathattok el, még álmaitokban sem.

Próbálhattok olyanná lenni, mint ők,

de ne próbáljátok őket olyanná tenni, mint ti vagytok,

Mert az élet sem visszafelé halad,

sem meg nem reked a tegnapban .

Ti vagytok az íj, melyről gyermekeitek

eleven nyílként röppennek el.

Az íjász látja a célt a végtelenség útján,

és ő feszít meg benneteket minden erejével,

hogy nyilai sebesen és messzire szálljanak.

Legyen az íjász kezének hajlítása a ti örömetek forrása:

mert ő egyként szereti a repülő nyilat és íjat,

amely mozdulatlan."

Khalil Gibran: A gyermekekről

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Ágci! ez gyönyörű!!

Dancsi! akkor ne legyél megijedve legalábbis a korod miatt, mert én 34 vagyok és bizony mi is szeretnénk 3at. Szerintem a fejés csak használ.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Kérdeznék valamit. A barátnőm terhes kb 5-6 hetes lehet most. A kisfia bárányhimlős volt (tudjátok akiről meséltem). Szerintetek van-e félnivalója a barátnőmnek, hogy esetleg valami baja lesz a babának a himlő miatt? Meg még valami, migrénes és elég sok Cataflamot szedett (amikor még nem tudta, hogy terhes). Holnap megy dokihoz, de nagyon fél, hogy a doki lebeszéli a baba megtartásáról, attól függetlenül, hogy nem volt tervezett baba, megtartaná......

Vélemények?
Köszike!
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Nem sírt Flóra semmit, ez nálunk megszokott, hogy néha esik-kel.

Angi: Flóra meg a homokozó szélére ült és hanyadt esett, csak azt hallottam, hogy sír, de nem láttam. Kép

Karmen: Sztem teljesen normális, hogy nem akarsz együtt aludni Orsival. Bár én az elején jobbnak láttom vele aludni. Én sem szoktam felkelni minden nyögésre.

Dancsi: Ha te úgy érzed, hogy már Józsika és te is megérettetek a különalvásra, akkor nyugodtan alhattok külön. Nem vagy még öreg, ráérsz még szülni akár 4-et is!

Enikő: Ha a csajszi átesett már himlőn akkor kutya baja a babának. A gyógyszert nem ismerem.

Gabi3
inecsg
 
 


Dancsi! Ne nevetess ki a koroddal, de azt hiszem ezt a témát már körbejártuk rendesenKép

Gabi3! Még mindig tündériek a csemetéidKép Lottikát se kellett altatni, bár apánk későn ért haza.

Enikő! Én is migrénes vagyok, Flectoron éltem, Cataflammal megfejelve. Másokat is szedtem régebben, de ezek hatottak. Ahogy babás lettem, leállítottak róla, nem vettem be semmit, csendben szenvedtem, hánytam, nehéz volt, de túléltem. Mit mondott a bnődnek a migrénes doki?

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melinda: Flóra kimondta Lotti nevét. Emlegette, hogy homokot szórt a hajára. Kép Lotti igazi kis bohóc!

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi3! Imádom a lányod!KépKép

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melinda: Még semmit, majd csak most megy hozzá. Nagyon aggódom értük. Remélem jó hírrekel jön majd hozzám. A Fectort nem ismerem, de a Cataflam tájékoztatóján írja, hogy terhesen nem szabad szedni. Viszont nem tudta, hogy terhes és a migrénjére csak ez vált be. Tegnap megnyomkodtam a homlokát meg a nyakát, attól jobb lett neki, de igazából csak a Cataflam segít(ene) rajta Kép

Ja és nem tudja volt-e már himlős. Reméljük, hogy volt. De sztem ha eddig nem volt, most a kisfiától tuti, hogy elkapta volna nem??? Jócskán pöttyös volt a kisfia és a lappangási 2 hét is elmúlt már, szóval már ki kellett volna, hogy jöjjön bnőmön...

Rájöttünk Bogi mitől lett a múltkor kiütéses. A naptól. Tegnap kint voltunk bográcsozni és Bogi pucéran pancsolt az udvaron (árnyékban, de azért néha nap is érte) és tele lett a pocakja meg a háta ugyanolyan apró pöttyökkel, mint a múltkor. Szegény teljesen kivakartaKép Pedig 20-as faktorszámú babanaptejjel kentem le előtte (Avonossal). Nem tudom mi lett volna ha nem kenem le....

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Enikő, szerintem nem fogják lebeszélni a babáról. Úgy tudom, az első néhány hétben kémiai kapcsolat nincs az anya és az embrió között. Gondolom, a beágyazódás hosszadalmas folyamat.
Himlőről nem tudok nyilatkozni.

Bogi csak nem napallergiás??? Lucifernek mindig ott pöttyös a háta, ahol a ruha takarta a naptól. Gondolom, az izzadság, pedig minden ruhája pamut.

Melinda, a párod hogy áll? Találkozom vele 2 hét múlva?

Ági, képzeld, nálunk is csinálják a homokozót. Itt az ideje. Valamiért az a játszótér nem jött be a lányomnak. Amikor harmadjára is kimentünk, akkor is hisztizett, úgyhogy kénytelen vagyok keresni másikat.
B
babamama
 
 


Enikö! Én Orsit 60+-al kenem, patikában lehet kapni. Mi nem neki vettük, hanem anyu frissen mütöt hasán kente vele a sebet, de szerintem ez már tényleg olyan erös, hogy neki pont jó lenne.
Himlö. Barátnöm ikerterhesen lett himlös, tehát ö is elkapta akkor a genetikus tanácsára elvetették a babát. Ha nem kapja el a barátnöd nem tudom átfertöz-e mert a baba még nem volt himlös (7végén olvastam a feketehimlö elleni szuri feltalálója beoltotta a terhes feleségét és a baba himlösen halva született). Ez nem ijesztgetés, ne emlitsd a barátnödnek csak azt akarom mondani, hogy nem biztos hogy a babába nem tud átmenni, minél elöbb keressen fel orvost aki tudja erre a választ mekkora a kockázat!! Ne halogassa.

Holnap utazunk nyaralni, Sopron meg ausztria, remélem ott jó idö lesz!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Enikő: Ma már ki tudják deríteni, hogy volt-e az anyuka himlős. Nekem is csináltak ilyet, az első vérvétel között van. Nálunk is volt olyan eset, hogy a 7 hónapos kismama fia kapta el a rubeolát és az anyuka nem volt előtte himlős, és a gyerkőc egészséges.

Melinda: Én is imádom az enyémeket!!! De Lotti nem semmi csajszi!

Gabi3
inecsg
 
 


Babamama! Mi lesz 2 hét múlva?

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


http://www.noklapja.hu/forumkifejt.php?id=134&forumid=31313

ugyan próbáljátok már ki, vicces

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok!

Melinda, kiprobaltam, tenyleg jo! Kép

Eniko, en is ugy tudom, hogy az elso hetekben nincs igazi kapcsolat a baba es mama kozott, de majd az orvos ad tanacsot.
Mi is kenjuk Kristofot, 40-s kremmel, eddig nem is egett le. Viszont az o hatan is vannak pottyok a melegtol.

Babamama, kar, hogy nem szereti Luca azt a jatszot. Hova fogtok jarni? Vagy maradtok a sajatban?

Karmen, jo szorakozast, vigyazzatok Magatokra, es Schonbrunn-t nezzetek meg, ha van ra lehetoseg.

Agi
agi77
 
 


Sziasztok!
Ma megvolt a 4 hónapos oltás. Szegény Tomika nagyon sírt. Mire odaértünk, elaludt, föl kellett ébreszteni. Emiatt rossz kedve volt, aztán még kapta is az oltásokat. Nagyon sajnáltam.Délutánra belázasodott, kúpot kellett neki adni. Egész nap nagyon nyűgös volt, csak akkor érezte jobban magát, ha a kezünkben volt vagy a cicin. Már alszik, remélem, jól alszik éjszaka.
ja, 6300 gramm (700 gramm hízás), és 65 centi (3 centit nőtt).
Viszont a nyelvét csak föl kell vágni, mert a doktornő szerint a beszédben ez probléma lehet.
Egyébként minden rendben, ha minden igaz, a szájpenészt is leküzdöttük(bár még visszajöhet).

Angi!
Jó, hogy rendben vagytok!

Dancsi!
Tomikánál is van, hogy egy nap többször is kakál (pl. tegnap nem volt egyszer sem, ma meg vagy ötször).Fehér darabok meg mindig vannak benne. Nálunk is volt, hogy a füle is kakás lett, mire levettem róla a bodyt (azóta rájöttem, hogy lefelé is le lehet húzni). A doktornőnk szerint ez normális.
Tomika kezdettől a kiságyában alszik (egybenyílik a hálószoba a babaszobával), de én reggelente át szoktam vibbi, és együtt alszunk még. Néhányszor volt, hogy köztünk aludt, ha nyűgös volt, de én akkor alig aludtam.

Karmen!
Jó nyaralást kivánok!

Jó éjszakát!
Tünde+Tomika


Ang
ptünde
 
 


Melinda: Lehet,hogy én vagyok a béna, de nekem nem 5 jegyű szám jött ki, pedig számológéppel csináltam, és nem egyszer számoltam végig.

Tünde: Éppen ma gondoltam rátok. Szegény Tomika, biztos nem lesz baj éjjel. Jó súlyban van!

Gabi3
inecsg
 
 


Képzeljétek már megint kijött a gyomorfekélyem. Úgy fáj, hogy majd megpusztulok. Szerintetek kell beutaló a belgyógyászatra? És hol is van sz itt Szegeden? Helyileg?
Köszike
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Eltelt az éjszaka, Tomika elég jól aludt, bár fél 3-kor fölébredt - mire kimentem hozzá 180 fokban megfordult az ágyában. Nem tudom, hogy csinálta, mert nagyon csöndben volt. Aztán 2 óra hosszat fent volt. Utána aludt majdnem 9-ig. Most megint elaludt, de sírt, mintha fájna valamije. Lehet, hogy az oltás helye? Szerencsére láza már nincs.

Enikő!
Úgy tudom, hogy a belgyógyászatra kell beutaló, de hogy hova kell menni, nem tudom pontosan, Szerintem menj el a háziorvosodhoz, ő biztos tudja.
Jobbulást Neked!

Gabi!
Kösz az együttérzést, szerencsére viszonylag jól alud éjszaka Tomika.

Ági!
Kristóf igazán nagyon lovagias, és nagyon jól tűri a lányok agresszivitását.
Régebben én is mindig azt mondtam, hogy ha a lányok verik a fiúkat, annak oka van, de egy fiú nem bánthatja a lányokat. Nem tudom, mi lesz, ha Tomikámnak esik majd egy leányzó...

Na, megyek, kihazsnálom az időt, míg Tomika alszik, egy kis házimunkára.

További szép csütörtököt!
Tünde+Tomika
ptünde
 
 


Sziasztok!

Nem jártam még itt, de most szeretnék kérdezni Töletek 1-2 dolgot:
Szült valamelyikötök a klinikán? Konkrétan Koloszár adjunktusnál? Milyenek a szülésznök, kit tudnátok ajánlani? Szüléskor mit kell vinni, és mi az amit ott adnak? (gondolok itt betétre, mellszivóra, stb) Baba-mama szoba mind? Hirtelen ezek jutnak eszembe. Ja, és egy indiszkrét kérdés: mik a tarifák? A doki megmondja konkrétan mennyit kér, vagy amennyit adsz, annak örül? Kép Mi nem Szegeden lakunk, csak ott szeretnék szülni (van még idöm, most léptem át a 20. hetet!) és mástól nem tudom beszerezni ezeket az infókat!
Elöre is köszi a válaszokat! Ha valamelyikre nem publikus a válasz, akkor az e-mail cimemre is küldhetitek.

Marica
marica69
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: