Új privát üzeneted érkezett!

Karmen: Én Flónak a Nestlét adtam, abban nincs sem hozzáadott cukor sem tejpor meg ilyesmi. Én sem adtam volna neki. Sőt biztos vagyok benne, hogy az üveges jobb mint a piacon vásárolt zöldség gyümi. Nem tudhatod, mivel permetezték. Az üvegest szigorűan ellenőrzik! A változatosságról, 6 hónapig csak anyatejet kapott az nem uncsi?...Nem is baj ha lassan, fokozatosan ismerteted meg vele az újabb kajákat. A hozzátápi nem azt jelenti, hogy rögtön elhagyod a szopit, hanem a fő táplálék marad a tejecske míg fokozatosan megismerteted a felnőtt étekkel. 10-12 hós korában meg már a felnőtt kaja lesz a meghatározó és a tejecske a plusz.
Ha Örsinak elegendő a tejcsi az a legjobb. Flóránál én is fejtem mint egy gép, de most Bátorral csak egy hónapig, de az is csak 4-5 litert termett. Kép

Dancsi: Nekem van egy ismerősöm, egy álló hétig fogadták a vendégeket, miután hazaengedték a kórházból őket. Az anyuka ki is akadt... Nyugodtan mondj nemet a látogatóknak. Ha te és Józsika már felkészültetek az "atyala-patyalázásra", akkor jöhetnek a kíváncsiskodók. Én mindenkinek megmondtam még a Flóra idejében, hogy még a klinika kozelébe se jöjjenek. Majd otthon meglátják a kölköt. Nem fog az elveszni. Kép Ráadásul Flórát 6 hetesen látták először. Jó készítetünk róla videót 3 hetesen, de az nem ugyan az. Ja, mew nem adtam senki kezébe. Főleg míg olyan kicsi volt.

Gabi3
inecsg
 
 


Látogatók... brrrr...
Főleg a mi tizenpárnégyzetméteres koliszobánkba. Én bizony eleinte simán nemet mondtam, éppen elég volt szüleim és anyósomék "kötelező" látogatása.
Egyszerűen nem tudom megérteni, hogy miért kell azonnal megrohanni az újszülötett. Beszélgetni még úgyse lehet vele és a valóságban is úgy néz ki, mint a képeken. (Ezt az okosságom elő is adtam, de végül is senki nem sértődött meg, betudták annak, hogy a PIC miatt kivagyok idegileg.) Valahol olvastam, és nagyon egyet értek vele, hogy az újszülött érkezésekor az a legjobb látogató, aki hoz egy ebédet vagy egy vacsorát, amit csak bead, mondván, hogy most nem ér rá látogatni. El is határoztam, hogy én ilyen leszek és csak akkor megyek kisbabás barátnőimhez, ha hívnak.

Angi!
Szegeden merre van biobolt?
Amúgy én sem a piacon vásárolt dolgokból szándékozom főzni, hanem a szüleim, anyósomék illetve majd a saját magunk által termelt bioalapanyagokból.

Gabi!
Megnézem a Nestléket.

Karmen!
Neked még rengeteg tejed van. Én Léna 1 hónapos kora óta nem fejek, és mondhatom Lénánál nincsen hatékonyabb mellszívó. Van, hogy olyan erősen "szív", hogy mondom is Zolinak, most turbo 5-ös fokozat. Régebben jobban figyeltem rá, hogy hányszor szopik, meg, hogy min. 1,5-2 óra elteljen 2 szopi között, de most már egy csöppet se ügyelek rá, így van, hogy fél óra telik el 2 szopi között van, hogy 4, ahogy Léna meg a cicik gondolják. Szerencsére nem hasfájós a lány. Így bármennyit is alszik, nem marad ki szopi, mert pl. délelőtt egy nagy éjszakai alvás után 1,5-2 óránként eszik.
Ja, és én is elkezdtem mindent enni, és láthatólag Lénának nincs kifogása ellene.

Nóri
norcee
 
 


Eddig kerek-perec nemet mondtam a látogatókra, de a hétvégiek annyira akaratosak voltak! OK, jöjjenek el, de lépjenek le 10 perc után. AMúgy nálunk is sértődés van, nem értik meg, hogy miért nem akarok látni senkit sem. Ha a baba alszik, örülök ha végre én is le tudok feküdni, vagy itthon tudok egy picikét tenni-venni.
Szegénykém annyira kiüthette magát tegnap, hogy 10.30-kor evett 120 grammot, 11.30 óta pedig alszik! Hason alszik, azt hiszem ez jön be neki, pedig tiltják rendesen. Legalább én is aludtam egy nagyot.

Dancsi
Vendég
 

 
 

Nóri! A Szent István tér mellett a Vajda utcában. Meg biojoghurtot készítek Neki, szóval amit meg bírok fizetni, előállítani az bio, sajna vannak anyagi korlátainkKép

Feltöltöttem a többi képet, elnézést a késésért: http://babanet.hu/album/main.php?album=2631

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Tettem fel új képeket! FlóciII.ben találjátok!Gabi3
inecsg
 
 


Katicabogár!

Igen, sokat szoktunk játszóterezni. Délelőtt általában megyünk a városba ügyet intézni, vagy a Retek utcai játszóra megyünk, délután meg itt a közelben egy játszótérre. De már Jankát is ki kell venni, ha játszótér közelébe érünk, sikítozik. Kép A Retek utcairól nem tudok most semmit, mert régen jártunk arra.
Változó, hogy Janka mennyit szopizik, általában napközben 4x, éjszaka meg már 1 hete nem szopizik, előtte még akkor is volt 2. De most pl. nem tudok írni, mert idejön, felhúzza a pólómat, mondja, hogy cici. De csak játszik vele. Kép
4 foga van, de nagyon duorodnak már a következők. Kincsőnek?


Angi!
Jók a képek. Kép Az nincs meg, amin Janka is rajta van? Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Gabi3! Nagyon tetszik a "tök fej".

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok

Katicabogár, megkaptam a levelet, csak betelt a postaládád (akár csak az enyém, de már töröltem), és nem tudtam válaszolni. Kincső Kép nagyon szép lányka.

Megnéztem a talis képeket, nagyon jók Kép. Szuper játszótér lehet a Retek utcában.

Ildianyu, gratulálok az ÁV-hoz. Kép

Biobolt a Szent István térnél van, egy rámpán kell felmenni a bolthoz.

Dancsi, nem tiltják a hason fekvést, Virág 3 hetes kora óta csak úgy hajlandó aludni. Részvétem a látogatók miatt, nehéz velük, már elfelejtik, milyen volt, amikor nekik is pici babájuk volt, vagy még nem tudják. Kép

Virágról csináltak képet Zsófiék, feltettem az oldalára. (http://babanet.hu/album/main.php?album=1826)

Gigi
gigi1
 
 


Dancsi! amikor ugy jöttek barátnök hogy tartottam töle ittragadnak akkor elöre megmondtam max. másfél óra! szerintem máskor te is közöld elöre! Én se adtam csak 4 honaposan más kezébe, korházban megtiltottam a látogatást, itthon is csak 3 hónapos kora után.

Nóri! ti koleszban laktok? és hogy tudsz bejárni az órákra baba mellett?



Hozzátapi ügyben köszi, tényleg megnyugtattatok.

Gabi! néha lehet veszünk üvegeset de nagyon drága. Tényleg hány napig jó hütöben? Nagyon tetszik az a puszis kép!!

Angi! nagyon jók a képek meg ez a játszótér os.

Gigi! én mindenütt azt pévasom hogy tiloshason fektetni mert gyakori ok a csecsemöhalálra. Én akkor se merném ha Orsi szeretné.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


ja és fent van a többi műtermi kép is.

http://amina.sztar.hu

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
Sehogy nem járok órákra, mert már van 3 diplomám és rendszergazdaként lakunk itt a koliban ingyen, amolyan szolgálati lakásként. Ja, és előttünk Ági férje volt a rendszergazdi. Kép
Arra nagyon jó, hogy gyüjteni tudjunk, se lakbér, se rezsi.

Nóri
norcee
 
 


Sziasztok

Túl vagyunk a névadón.
Minden nagyon jól sikerült.Ádi is olyan kis ügyin viselkedett.


Gabi
Most egy kicsit megnyugodtam kaja ügyileg ugyanis voltunk méretkezni és 11,10 kg a kislegény. 1 hónap alatt fél kg hízott.
Nem tudom hogy csinálja Kép
Mostmár nem idegesítem magam ha csak levest eszik akkor azt eszik.De azt viszon olyan jó ízűen csak persze azért hús ne kerüljön bele.
Úgy látszik vega a srác Kép Kép
Az tvágygerjesztő valami kotyvasztott volt nem tudom mi volt a neve ugy állították össze a gyógyszertárba.

Ildianyu
Megkésve gratula a vizsgához.

Babamama
Ádi is vashiányos és a rántottát ugy falja.
A tojás is jó vashiányra?

Dancsi
Szerintem is nyugodtan zargasd el a látogatókat ha maguktól nem jönnek rá hogy menni kellene.

Ádám is hason aludt állandóan még a babakocsiban is .
Nekem is mindig mondták hogy nem kellene hason fektetni de mit csináljak neki ha csak ugy hajlandó aludni.

Szilvi
szedem
 
 


Karmen!

Nagyon jók a képek. Kép Kép Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Karmen: A legjobb kép Orsiról az utolsó, a sárga!
Bátort én sem mertem először hason altatni. Nem is aludtam szinte semmit itthon az első héten. A védőnőm mondta, hogy nyugodtan tegyem hasra. Az ő első fiát is csak hason tudta altatni. Bátor a babakocsiban és az autósülésben alszik csak háton. De vasárnap fekve szopizott reggel, mert már nem bírtam vele és oldalt fekve aludt 1 órát. Pedig azt nagyon útálta, mikor próbákoztam. Flóra nagyon ritkán aludt hason, nem mertem. Csak akkor ha mellette tudtam lenni. A második gyereknél már könnyedebb az ember lánya. Kép
Az üvegesre rávan írva hány napig lehet felbontva tárolni. Ha jól emlékszem 2 vagy 3 napig. Az elején biztos kifizetődőbb saját készítésű kaját adni neki. Flónak akkor adtam üvegeset, amikor későn értünk haza és már nem volt idő főzőcskézni vagy ha elmentünk vhová.

Melinda: Zoli nevezte el tök fejnek.

Szilvi: De jó, hogy Ádi ilyen sokat hízott, pedig nem eszik rendesen. Fló is leveses, de a husika nem csúszik. Csak összecsócsálja és kiköpi. Flórának én a Vironal nevű homeopátiás szert adtam, jó étvágygerjesztőnek is és az immunrendszerét is erősíti.

Nóri: Így már csak könnyű gyüjtögetni! Kép

Gabi3
inecsg
 
 


Karmen,

nekem mindket gyekocom hasonalvo volt picinek, csak igy tudtak jokat aludni. Simonnal alig vrtam, hogy a koldokcsonk leessen. Eleinte en sem orultem, az emlitett okok miatt, de vegulis tudjak, mi a jo nekik. Amikor elkezdenek forognu, akkor meg mar ugyis ugy alszanak, ahogy akarnak. Kulonben koraszulotteknek es hasfaujosoknak kimondottan ajanljak a hason fekvest. Igazabol a hatonfekves sem jo, mert mi van, ha kijon a tejecske?

Lanyok ez a Retek uccai jaccon ilyen klassz kovezett resz is van? Ott legalabb Simon maszhatna....

g.
gabomamo
 
 


Sziasztok

Gabi
Melyik gyógyszertárba lehet kapni ezt a gyogyót?
Akkor végülis nektek használt?

Szilvi
szedem
 
 


Sziasztok!
Szilvi, állítólag nagyon jó a tojás sárgája a vashiányra, bár sokan belekeverik a kristálycukrot. Emlékszem, nekünk az énektanárnő javasolta, de nincs hozzá gusztusom így nyersen. Viszont rántottába még nem próbáltam, valahogy csak a fehérjével tudom elképzelni. Te hogyan készíted el?

Én nem mertem a lányt hason altatni, inkább vettünk a tescoban bölcsőpárnát, és így kissé oldalvást feküdt Luca, de úgy tűnt, tetszik neki. Persze azóta már 88 féle pozitúrát végigpróbál éjszakánként. Érdekes, ő sem bírja a takarót, de nálunk a tetőtérben olyan meleg van, hogy nincs is értelme. Nyaranta van legalább 35 fok szerintem.

Gabomamo, olyan raccsos kövezet van, nem teljesen sima, szerintem próbáljátok ki.

Ki látta az új játszótereket az északiban?
mert az nekünk közelebb van és akkor inkább oda mennénk, ha kisebb gyerekek is tudják használni.

Melinda, eszméletlen a videó:-)))

B
babamama
 
 


Gabomama! Hanyatt fekve mindig oldalra fordítja a fejét, igy a tejcsi (mert elég bukós) mindig ki tud folyni a pelusra.

Mi eleinte oldalán altattuk de véletlen többször is hasra fordult utána nem mertük, jött a hanyattfekvés.

Nóri! köszi, már értem. 3 diploma? nem semmi.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Szilvi: Nálunk bevált a Vironal. A Sas patikában Biztos van, de nagyobb gyógynövényboltban is megtalálod. Az ára húzós, 5ezer, de kiadós. Flónak egy nap egy csepp, 20 napig, utána 10 nap szünet. Ha beválik nem kell több kúra. Ősszel és tavasszal érdemes elkezdeni. 3 alkalommal érdemes megismételni. Ádi hány hónapos?

Karmen. Én is attól tartottam, mint GAbó, hogy véletlenül megfullad. Most már szoktam hátra is fektetni, de akkor általában nézelődik. Volt már hogy Bátor nem fordította oldalra a fejét és úgy büdizett. De az sem túl jó, ha hason van, akkor is bele tud fulladni a saját büfijébe.

Gabi3
inecsg
 
 


Babamama

Én normál rántottaként adom Ádinak a tojást.
Eleinte volt még hogy csak a sárgáját sütöttem meg de nagyon száraz szerintem legalábbis.
MAgánvélemény csak de szerintem adhatod Lucának.
Ádi pl imádja egyedül eszi kisvillával.

Gabi
Ádi 15 hónapos múlt.
Tegnap kapta szegénykém a szurikat de nagyon ügyesen viselte alig volt sírás.

Szilvi
szedem
 
 


Szilvi, szurikat? Hány szurit kapnak 15 hónaposan? Nekünk is mennünk kell ebben a hónapban, mire készüljek?

A rántottától kicsit félek még, de majd meglátjuk.
B
babamama
 
 


Sziasztok!

Babamama: egy szuri az MMR, és még egy az ActHib Kép

A legújabb Kismamában van szó a hirtelen csecsemőhalálról, és a cikk egyáltalán nem egyértelmű, hogy a hason alvás rizikó lenne. Én azt olvastam valahol, hogy nagyon hasonlít a hason fekvő a testhelyzet arra, ahogy a baba a méhben elhelyezkedett, és azt álmodja, hogy még mindig odabent van és egyszerűen elfelejt levegőt venni. Hát nem tudom.
Kincső két hónapos koráig a hátán aludt, de akkor egyszer csak hason volt jobb, és jóval nyugodtabb volt így, biztos a hasfájását csillapította a nyomás.

Ildianyu, Kincsőnek egy foga van, most nő szerintem a második. Melyik az a közeli játszótér, ahol délután szoktatok lenni? Mi is csatlakoznánk, kíváncsi vagyok már nagyon a gyerekeidre Kép.

Nóri, én eddig két olyan bébiételt találtam, amit adnék Kincsőnek, a Hippnek van sütőtök krumplival, és sütőtök almával. Ezekben nincs semmi "plusz", csak ivóvíz.

Angi, hogy készül a biojoghurt?

Kati

Kati
katicabogár
 
 


Katica!
EgyszerűenKép. vettem egy joghurtkészítőt, és heti kb 2-3alkalommal készítek benne bioalapanyagokból (1joghurt+1tej) 6pohár joghurtot. Hosszútávon visszajón a készítő ára, főleg nálunk, mi sokat eszünk.
Áig is így készíti.
Mediaba 4ezer ft a készítő, egy liter tej (rendes, nem akciós áron zöld farmos) 280ft, egy biojoghurt mondjuk 100ft. Ebből lesz 6*2dl.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Akkor érdemes a Bartók téren, a Markoban cipőt nézni. Még valahol? Szombaton nyakunkba vesszük a várost! Majd beszámolok az eredményről.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Szilvi: Ádinak sztem elég egy nap fél csepp. Úgy kell fél cseppet adni, hogy kb. 50 ml vízbe cseppentesz 1-et. Azt műanyag kanállal összekevered és kettéöntöd. Én minden vacsi után adtam, de elméletileg minden evés-ivás előtt vagy után 1-1 órával kellene adni. Most reggeli után kapta Fló.

Angi: Azt hittem a joghurt késztő drágább. Nem jut több jó cipő bolt eszembe. Talán még a Tisza cipő, de az nem a legjobb. Jó az is, Flónak Tisza cipő volt az első csak annak a belső csatos részén varrás van és az feltörte a lábát.

Gabi3
inecsg
 
 


Anyu joghurtot tejböl készit egy kancsoban tesz bele valami élö gombakultúrát.

Én is olvastam a Kismamás cikket, hát nem tudom én azért örülök hogy Orsi hason nem akar feküdni.

Szilvi! Én ugy tudom a szuri után 1 héttel lesz "beteg" megfázáshoz hasonló tünetekkel. Esetleg láza is lehet.

ma megnéztem a Minimax boltot (hát nem egészen ott kerestem ahol gondoltam, azt hittem nem ez volt a Zöld béka, ugy tudtam itt kinai diszkont van) nagyon tetszik. 7végén elmegünk keresni Orsinak valami játékot ami hasznos lehet hogy ügyesedjen.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Ja elfelejtettem a témában írni.
Szóval Szegeden minden jelentősebb játékbolt minimax boltKép. 3 van, a plazaban, a passagon, a széchényi téren.
És semmi különös, annyi, h ezekben az üzletekben lehet kapni a minimaxon reklámozott kizárólagos termékeket.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Katica!
A Bihari utcán szoktunk lenni délután. Ott is nagyon jó hinták vannak, meg tök jó homokozó. Tudod, hol van?
Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok,
cipőket a Cserepesen is érdemes megnézni, nagyon jó minőségűek, és lényegesen olcsóbbak, mint máshol. Azért is merem írni, mert gagyit nem szoktunk venni gábornak, és itt is vásároltunk néhányszor. (Utolsó sor.)

Tojás: próbálhatjátok főve adni, bár nálunk nem nagyon menő, de pl összetörten lehet főzelékhez keverni, ezzel sűríteni, akkor kicsit jobban csúszik.Kép
A régi-új zöldséggel-gyümölccsel egyetértek apukáddal, ez tényleg igaz. A paradicsomnál főleg, de szerintem a baracknál is.

Nálunk Gábor kb. 8tól alszik reggel fél 7ig, aztán a bölcsiben déltől fél 3ig. Ha előbb fektetem le este előbb alszik el, de uagyanígy kel. ha nem indulok reggel hamar, és mellénk tud még "kucorodni", akkor még 7ig aluszkál. Hétvégén, van, hogy 3-3,5 órát alszik délután, vagy semmit.Kép

Legyetek jók:
Ági

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!
Végre itt vagyok. Megjavították a számítógépet. Bár inkább ne tették volna, mert egy halom pénzt elkértek, és mindezt csak azért, hogy működjön a nyomtató.Ha tudjuk, hogy ennyi lesz, el se vittük volna. Ráadásul az internet be se jött, úgy kellett a tvnetworkot fölhívni,és egy csomó dolgot újra beállítani.
Megnéztem a képeket, mindenki nagyon aranyos. Tomikáról mostanában nehéz nevetős képet csinálni, na nem azért, mintha nem nevetne, hanem mert ha meglátja a fényképezőt. eélkomolyodik, és csak azt nézi. Suttyomban lehet csak nevetőset fotózni. Mi is úgy csináljuk, hogy Apu digit.gépével fotózunk rengeteget, és abból a legjobbakat időnként előhívatjuk.

Az Anyukámat tegnap kiengedték a kórházból. Jobban van, bár a fél feje tiszta hólyagos és sebes.Állítólag már jobban néz ki. Szerencsére a gyógyszerek hatottak, és legalább a közérzete jobb már.

Mi jól vagyunk, Tomika megint 240 grammot hízott 1 hét alatt (az utóbbi 4-5 hétben kevesebb volt). lassan elérjük a 6 kilót.
Én sem nézem soha az órát, mindig akkor szopik, amikor akar. Az első 6 hétben el sem tudtam volna képzelni, hogy lesz olyan, amikor ébren van és nem akar szopni. Most meg vasárnap este szopi közben (az esti szopi+altatás a hálószobánkban van, és én ilyenkor halkra bekapcsolom a tévét), egyszercsak kiköpte a cicit, elfordította a fejét, és nézte e tévét. Ezt megcsinálta egy párszor. Muszáj volt a tévét kikapcsolni. Még talán nem kéne rákapnia.

Megyek lassan aludni, mindenkinek jó éjszakát kivánunk!
Tünde+Tomika
ptünde
 
 


Ildianyu:
Ott tényleg jó kis "Amózó" VanKépKépKép

CipQ:
Mi is a cserepesen szoktuk venni a cipQket, ott ahol Ágci irta. Ugyan azok a cipQk vannak a Marcoban is 7-800 forinttal drágábban.
Nina
nina74
 
 


Tünde! Örülök hogy anyukád jobban van! Mennyiért javították a nyomtatót, hova vittétek?

én meg ma elejtettem a kölcsön megszivó motorját, nem müködik. Szerencsére nem tört el igy lehet meg lehet javitani, ha nem akkor jó drága mulatság lesz.

Hát én karácsonykor akartam venni a Plázában játékot a keresztfiúnknak 2-3e-ért nem találtam semmit. jó mérges is voltam, olyan borsos árak voltak, végül a Metróban vásároltam.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Ildianyu, persze, hogy tudom, hol a Bihari utca, tök közel van hozzánk! Ma meg holnap már más programunk van, de pénteken elsétálunk arra. Mikor szoktatok ott lenni?

Képzeljétek, ahhoz a szemészhez, akihez mi tartozunk, nem kell időpontot kérni. Kíváncsi vagyok, mennyien lesznek.

Érdekel ez a joghurtkészítő. Mit csinál ez a szerkezet tulajdonképpen? Kefírgombánk, amiről szerintem Karmen írt, volt nekünk is, csak az volt a baj, hogy gondatlan voltam és elpusztult. Azt nem lehet sokáig tej nélkül hagyni, és vannak olyan időszakok, amikor nem kívántuk a kefírt.

Vettünk cipőt a Márkóban. Kerek egy órát töltöttünk a boltban, Kincső hol sikítozott, amikor rá akartam adni egy cipőt, hol meg nem volt hajlandó felállni. De egyelőre úgy látom, jót választottunk, és a kezdeti nehézségek után már meg is tűri a lábán.

Kati

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!

Katica:
Van 6 uveg a joghurtkeszitohoz, ebbe kell beletolteni a tej+joghurt kevereket. Bele kell tenni az uvegeket a szerkezetbe, bedugni a konnektorba, es 12 ora alatt kesz. Melegitessel, erlelessel keszul el a joghurt. Ime egy kep:

Kép

Orulok, hogy sikerult vennetek cipot, mar nekunk is voltak probalkozasaink, mi csak a hsztiig jutottunk el. Kép

Vegul mi is elmentunk fenykepezkedni, de nem a verseny miatt, hanem mert nagyon tetszettek Orsika kepei. Persze Kristof sem volt csucsformaban, ma nezzuk meg a kepeket.

(Lattuk Lotti fenykepet, o is nagyon szep! Kép)

Angi, irsz, hogy mi volt ma?

Agi
agi77
 
 


Nina!
Ugye? Kép

Katica!
Olyan 4 - fél 5 felé szoktunk lemenni. Kép

Tényleg a Cserepesen nagyon jó cipők vannak. 1,5 éve ugyanezeket árulták a La Halle-ban is.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Ági,Melinda,Gabi! Én is szivesen megnézném a fotókat! mikor és hol lehet?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Voltunk méreckedni, Bátor még Tomikát is leelőzi, 6035g!!! és 59 cm. Két hét alatt hízott 645g-ot és 3 cm-t. Nem semmi kis csákó. Kép

Karmen: mi holnap megyünk fotózkodni, majd felteszem a képeket a netre, szólok, ha megvannak. A többiekre én is kíváncsi vagyok!
Jól tudod, hogy a 15 hós szuri után kb. 1-2 hét múlva lehet szutyorgós a kölök, sőt láz is előfordulhat.

Gabi3
inecsg
 
 


Engem is elkezdett érdekelni ez a joghurtkészítő masina. Eddig úgy tudtam, hogy hat óra alatt kész van a joghurt, de gondolom itt se muszáj kivárni a 12 órát, ha nem akarja az ember, ugye?

Karmen, szerintem ha a főtt rizst bevezeted az elején, akkor nagyon jó és változatos ételeket tudsz adni Orsinak már 7-8 hónaposan is. A rizs szinte minden mellé megy, szvsz jobb, mint a krumpli. Pl gyümölcsös rizsről hallottam már, krumplisról nem. Benedek nem is nagyon szereti a krumplit...

Tünde, szegény anyukád, jobbulást neki!

Én mindegyik gyerkőcöt hason altattam, ezt jobban szerették. Igaz, ők mellettem aludtak mindig. Mikor Benedek újszülött volt, és fény alatt volt, mindig izgultam, hogy nehogy félrenyelje a kibüfizett tejet háton fekve.
Danival volt egy esetem, akit érdekel elmesélem(akit nem az menjen tovább).
Még pici baba volt, talán 2-3 hónapos, mikor bent aludt az ágyunkon, én kint voltam a konyhában, főztem. Egyszer csak olyan furcsa érzésem volt és erős késztetést éreztem, hogy megnézzem a gyereket, hogy minden rendben van-e vele. Bementem és láttam, hogy arccal lefelé feküdt, az orra belefúródva az ágyba, valszeg nagyon mélyen aludhatott. Rögtön odamentem, és oldalra fordítottam a fejét, vett is egy nagy levegőt! Remélem nem nevettek ki, de én azóta is úgy érzem, hogy valami őrangyal vigyázhatott rá, nem volt a szokványos, hogy én csak úgy berobogjak aggódva a szobába, hogy mi van, és mintha a tudatom mélyén éreztem is volna, mintha valaki-valami erő terelgetett volna akkor be a szobába és nem értettem, mit akar. Aztán megláttam Danit, akkor megértettem...Na furcsa volt, csak ennyi. Nincs semmi bajom:-)

Ja Benedek az első gyerekem, amelyik 6 után is képes aludni babaként. A nagyobbak már hajnalban felébredtek, aztán nem is volt visszaalvás.
Azért szerintem az csalóka lehet, hogy nem érezzük fáradtnak magunkat, lehet, hogy csak a tartalékunkat éljük éppen fel. Szvsz érdemes pihenni, amikor van rá módunk, minek öregítsük, terheljük le a szervezetünket feleslegesen? Persze, ha valamit meg kell csinálni, akkor azt meg kell. Egyébként meg csak kényelmesen, szvsz.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok!

Na megneztuk a kepeket, hat nem is tudom...
Karmen, Ti hogy tettek fel? Bescanneltetek?

Vettunk cipot is, Horil a neve, nem rossz.

Angi, bocs, hogy feltartottalak, legkozelebb rugjal ki!Kép Irsz?

Erika, nem tudom milyen lenne a joghurt 6 ora alatt, ki kell probalni.

Anyukaknak jobbulast kivanok!

Agi
agi77
 
 


Ági! igen, végre van szkennerünk. Nagyon kiváncsi vagyok Kristófra.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Erika: Igen is van fincsi krumplis meggyszósz vagy alma szósz!!! Érekes lehetett a sztori Danival!

GAbi3
inecsg
 
 


Sziasztok

Babamama
Igen 2 szuri van egy a karba és egy a combiba.
Nekünk azt mondták hogy 8 nap a "lappangási idő"
Remélem nem lesz semmi gond.

Gabi
Bátor hasonló ütemben hízik mint Ádi.
Ádi 3300 gr-mal született és 6 hetesen volt 5000 gr. (6 hét alatt 1700 gr Kép )
Pufók is volt.
Most bezzeg hogy örülnék ha annyit enne. Kép

Erika
Én abszolut nem nézlek "hülyének" ez az érzés miatt.
Hasonlóképpen én is jártam.
Ádi hasonfekvő volt és egyszer éreztem hogy be kell mennem és tényleg jó hogy bementem mert visszabüfizett és belefeküdt.
Előtte és utána se történt ilyen visszabüfizés de akkor egyszerűen azt éreztem hogy be kell menni.
Biztos vannak ilyen anyai érzések vagy nem is tudom minek nevezzem.

Képzeljétek ma voltunk fürdőbe a barátnőmékkel.
Ádi előszőr nem igazán díjazta a vizet.
Nem akart beleülni az úszógumiba.
Aztán kézbe vittem be először egy kicsit parázott de a végére annyira belejött hogy szinte alig akarta hogy kimenjünk.
Lehet hogy holnap is megyünk ha jó idő marad még.
Utána elmentünk vacsizni.
Most nyilt Makón Roxy és kipróbáltuk.
A kaja nagyon finom volt csak jó sokat kellett várni.
Kicsit fennforgás volt még.
Alig győzték.
Ádi akkorát taknyolt hogy ugy néz ki mint egy egyszarvú.Középütt a homlokán egy hatalmas púp van.
Ugy sajnáltam akkorát koppant.

Cipő:
Mi is a múlt hét pénteken vettünk cipőt a cserepeset elég jók voltak.

Szilvi
szedem
 
 


Gabi, lehet, csak én nem hallottam róla. Régebben biológusoktól hallottam, hogyha tudnánk, mi van a krumpliban, nem biztos, hogy ennénk, vagy valami ilyesmit. Szóval én babának annyira nem erőltetném, dehát mindenki tegye belátása szerint!Kép

Jó éjt!

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Szilvi, ez megnyugtató, akkor leg nem vagyok ebben egyedül...Kép

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Lányok,
Józsikát tegnap mértük és 4770 gramm volt. Több, mint 1 kg-ot gyarapodott (1030 grammit), nem egészen 4 hét alatt (szombaton lesz 4 hetes). Igaz, zabál, mint egy kis disznó. A gyerekdoki szerintem padlót fog fogni. vagy ez normális hízás?
Vendég
 


Dancsi: Sztem telsesen normális. És vajon mit csinálnál vele fogyókúráztatnád?? Az elején ilyen sokat híznak!

Erika: Sztem más gyümölcsben és zöldségben is vannak olyan dolgok, amit nem kellene megennünk. Sőt ahúsokról nem is beszélve. De ezzel az erővel levegőt se vegyünk, mert abban is sok ártalmas dolog van...Kép

Gabi3
inecsg
 
 


Dancsi, lehet valakinek nem fog tetszeni, de mindegy. Egyébként Benedek is hasonlóan sokat hízott az első hónapban, vagy még egy kicsit többet is. Ne izgasd emiatt magad szerintem.

Erika

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Uhh csak gyors nincs időm olvasni sem.
Gerika! Láttalak autóból tegnap fél 7 körül a Tisza Lajos krtonKép. Te voltál, ugyi?

Ági! MAjd kiruglak, ha akarlak;). Olyan édesek voltak a kölykök, máér megintKépDOkinál minden OK volt, teljesen zárva vagyok.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi! Igen, én voltam. Épp fogászatról jöttem...

Keresek magamnak valami jó kis rövidujjú pólót, nem azt a szűk fazont. Vannak ötleteitek, hol van jó árban szép? Tegnap néztem a Centrumban, ott vannak szépek, de az áruk...

Gabi, igen sajnos így van. Csak annyit tudunk tenni, hogy a kevésbé rosszat választjuk. Én húst nem is nagyon eszek, meg a gyerekek is csak ritkán.
Igazából mindenből a bio és a friss lenne jó...

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


gabi,
ez a fogyókúra megjegyzés tetszik. :-)

Amúgy sokszor túleszi magát és hasmenéses.
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: