Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Nóri
Én is Edire gyanakszom Kép

Angi
Ádi is rákapott most arra hogy 6-kor már kéri a tejet és akkor többnyire még visszaalszik 1 jó órát.
Csak nekem az a gondom hogy ezt megissza 6-kor
utána amikor felkel többnyire nem reggelizik semmit délelött egy kis alma esetleg és ő még dél 1 órakkor nem éhes vagy legalábbis nam akar enni.
És én ezt nem nagyon akarom elfogadni hiszen ennyi idő alatt még én is megéhezek.
Szerintetek mit lehet tenni ha nem akar semmi kaját elfogadni ?
Olyan idegelő hogy mindenre csak fordítja el a fejét meg se kóstolja.

Szilvi
szedem
 
 


Nóri: Szrem Edi az!

Katica: Nekem nem vált be a Bartók B. utca. Ugyanaz az cipő drágább volt ott,mint a Márkóban. A Centrumban meg bóvli cipők vannak. Elvétve egy-két márkás, megfelelő. Tényleg jó ha viszed Kincsőt, és érdemes mindkét cipőt felpróbálni és járatni benne. Feltéve ha már jár. Ha nem akkor felesleges még a cipő. Nem szabad túl nagyot venni,mert abban tényleg bukdácsol. Vannak márkák közötti méret különbségek.

Szilvi: Ne emészd magad a nem evés dolgon. Megérzi Ádi is és ki is használja. Nem jó egy idegbeteg anyuka mellett. Meglátod, ha nem idegesíted magad annyit a kaján tuti javulni fog a helyzet. Milyen étvágygerjesztőt adtál neki?

Gabi3
inecsg
 
 


Sziasztok!

Köszi a cipős tippeket! Melyik a Márkó cipőbolt? Kincső elég sokat van már két lábon, ha valahol tud egy kicsit támaszkodni, akkor így közlekedik, egyébként négykézláb. Előfordul, hogy a szoba egyik sarkából a másikba inkább a falak mentén megy, kicsit érintve a falat. Próbáltam kézen fogva vezetni, de az nem megy, azt hiszi, fel akarom venni. Na, nagyon nem bánom, lustább vagyok én annál, minthogy állandóan sétálgassak vele. Itthonra nem is adnék rá cipőt, csak ha esetleg séta közben letenném. Szerintem pl. a babakocsiját körbejárná, vagy egy megfelelő magasságú padot.

Ági, idézek a hozzátáplálás topikból, Pildi írta a tej-tejtermékek bevezetésével kapcsolatban: sajt, túró, joghurt az első kör (én ebben a sorrendben adtam, de asszem mindegy), lényeg, hogy a savanyitott tejtermékek az első menet. Tej, tejszín, tejföl, vaj a második kör. Az első kört -ha nem volt allergiás a családban, s nem vagy emiatt extra óvatos- 10 hósan el lehet kezdeni és 1 évesen a másodikat. Ha volt allergiás, akkor 1 évesen jön az első kör, aztán 1-2 hónapra rá a második.

Gigi, nincs fent kép Kincsőről sehol, valahogy idegenkedem attól, hogy feltegyem egy mindenki által elérhető helyre. Ha szeretnéd, emilben szívesen küldök, de ha lesz tali a Stefánián, vagy máshol, akkor élőben is látod majd.


Kati

Kati
katicabogár
 
 

 
 

Gabi! Engem is érdekel, hogy melyik cipőboltra gondolsz, a Tolkien mellett volt régebben azt hiszem egy Marko bolt, volt is , hogy ott vettük cipőt, de szerintem kissebb a választék, legalább is nagyobb méretben, nekem az utóbbi években meg az kellett, valszeg ezért tértem át a Bartók térire. Egyébként tényleg nagyon drága hely, cipőn kívül nem nagyon szoktam ott venni semmit...

Tejtermék: Benedek 11 hós, joghurton kívül adok már neki minden tejterméket(tejet is), igazából ha nem hajlamos az allergiára, akkor miért kellene a savanyított tejtermékeket előtérbe helyezni a tejnél? A forralt tej nem emészthetőbb nehezebben, mint a nyers tejből készült túró, a sajtról nem is beszélve...
Ha meg valaki tart az allergiától kül. okok miatt, várja meg az egy éves kort.

Kellemes hétvégét mindenkinek!

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Ja bocsi, sajtot sem adok még. Majd később.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


A Minimax üzlet valami játékbolt? És érdemes ott vásárolni, hol van?

Nóri! szerintem is Edi az!!Kép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Gerika: nem akarok nagy hülyeséget írni, én nem értek hozzá, a védőnőm mondta, hogy a savanyított tejtermékekben a tejben lévő hosszú fehérjeláncok kicsit összetöredeznek, ezért azok könnyebben emészthetők. Mondjuk az én lányom még annyit szopik, hogy nem gond, hogy nem kap tejet, legfeljebb annyiban, hogy nem adok neki olyan kajákat, amikben van tej.

Karmen: a Minimax játékbolt a Széchenyi tér és a Nagy Jenő utca sarkán van, ahol nagyon régen a Quick cipőbolt volt. Bent még nem voltam.

Kati

Kati
katicabogár
 
 


Katica! köszi az infot, egyszer elnézek oda. Orsinak nincsen semmilyen játéka csak plüss.

Tényleg van valahol Szegeden használtjáték bolt?
Tud róla valaki?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Enikő, Karmen

Az új minimax játékbolt a Széchenyi tér sarkán van, a Sparral átellenes sarkon.
Régebben valami bizsus volt ott, elötte meg a zöld béka cipő bolt.
Mindenkinek csak ajánlani tudom!Kép
Nagyon nagy a választék, és meglepően olcsó! KépKépKép
Tágas is, így van hely körülnézni.
Például vettünk egy kerekeken guruló, zenélő cicát (clementoni!) 998 Ft-ért, amit a Tecsoban 5 ezerért láttunk. Meg a nagykedvencük a tologatós kacsa, illetve pillangó, ami fából van, és a kicsi 690, a nagy 1290 volt. Ugyanaz máshol 2 ezren felül van.
Most szülinapra ott fogunk venni bébitaxit.
Meg a 17 éves lányom talált ott magának subázó, és keresztszemes készletet, egészen izgalomba jött. Úgyhogy minden korosztály megtalálja ott a kedvére valót.
A kicsiknek is nagy választék van csörgőkben, meg készségfejlesztő játékokban.

Gabi3
mindjárt feltöltöm a gépről a képeket.

Mesó
meso
 
 


Ja, használt játék bolt, a Rókusi körúton van.
Kb a Mc döncivel szemben, egy garázsban. Csak délután van nyitva, azt hiszem 3-6-ig.
Mostanában nem voltam, de régebben jó volt.
Mindig talált az ember valamit.
Igaz, mi a Barbis, és matchboxos korszakunkban jártunk oda sokat.
Meg ömlesztett legót, és duplot vettünk ott.

Mesó
meso
 
 


Meso:

Megszünt sajna az a bolt.
Nina
nina74
 
 


Elkészültek a képek.
Nem valami nagy szám, sajnos. KépKépKép
Más gyerekéről pedig elég jókat csináltunk!
Van kép Lottiról, Flóráról, Bátorról, és Virágról.
Ime a mieink:

Kép
Kép
Kép
meso
 
 


En is a Bartok teri City gyermekboltot ajanlom cipo ugyben. Lehet, hogy kicsit dragabb, ami van mashol is pl. a Siesta, de csomo markat csak itt lehet kapni es hatalmas a valasztek.

Hasznalt jatek van meg a lengyel uccai hasznalt ruhasban is.

Szilvi, ne aggodj mar ennyire. Simon is igy eszik, ahogy Adam, csak Simon meg szopizik.

Angi,

Simon ejszakankent 2-3x szopizik, Jazmin 1-2x, semmi fura nincs abban, hogy Virag is eszik. En a helyedben a viz helyett is tapot adnek. Kitartas en meg csak 2,3 eve nem aludtam at 1 ejszakat sem Kép. De lassan te is ujra kezded Kép

A Sinlacrol annyit, hogy en adtam mindket gyerkocnek, sot most jazmin ujra eszi es szereti. Csokipudingnak hivjuk. En ugy adtam, hogy 150 ml-be raktam 5 ek port es 1 kanal kakaot. Egyik gyerkoc sulyat sem dobta meg nalunk. (sajnos)

Meso, milyen aranyosak a purdekok Kép
g.
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Nem tudjátok véletlenül, hogy erre az új vírusra hol lehet letölteni írtót?
Köszi
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Meso: Édesek a törpékKép Akkor jövő héten beszabadulok a Minimax boltba, ugyanis Bogi lenyúlta Bence tologatós kacsájátKép Majd kap Benci másikat Kép Kacsa legyen, vagy lehet más is?

Gabómamó: Mi az a Sinlac? Hogy vagytok? Sikerült már kialudnod magad? Kép

Puszka
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Enikő, a Sinlac tápszerféleség, pár napja volt róla szó itt.

Kati

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!
Koszi az infot a tejtermekekrol es a cipokrol. Szerintem Gabi a Tisza Lajoson levo cipoboltra gondolt.

Meso, nagyon aranyosak a babak! Kép

Mi is beneztunk a multkor a Minimaxba (a Szechenyi teribe), es tenyleg nagyon jo.
Angi, a Ti boltotok is Minimax nem? Es a Plazaban levo is.

Tovabbi szep hetveget!
Agi
agi77
 
 


Talált, Edi az!

Katicabogár!
Kincső is szopizik még éjjel?

Gabomamo!
Lehet ezt birni fizikailag? Mármint ilyen hosszú ideig az át nem aludt ájszakákat?

Meso!
Nagyon helyesek a gyerkőcök!

Ha van kedvetek leírhatnátok, hogy gyerekeitek hánytól hányig alszanak, és, hogy ti mennyit alszatok mellette! Nagyon kiváncsi vagyok, mert kezdem azt hinni, hogy én extra lusta vagyok, Kép (Általában 10-11-től 9-10-ig szunyálok 1-2 szopival megszakítva.)

Nóri
norcee
 
 


Persze nem én szopizom! :-)
norcee
 
 


Nóri:

Mikor megszületett Vandi, akkor totál ki voltam akadva, hogy a fenébe tud még éjfélkor itt ülni Gabomamo, Ágci... meg a többiek. Én meg allíg vártam, hogy ágyba kerüljek.

Most éjfél elQtt szinte soha nem fekszem le.6-7 körül pedig ébresztQ. Közben pedig jópár szopi.

Szóval meg lehet szokni. Nem is vagyok fáradt egyáltalán. Napközben sem alszom soha.Vandi is ritkán.
KépKépKép

Nina
nina74
 
 


Mindenkinek köszi a játékbolt infot.

Nóri! Orsi este fél 10-10-töl alszik reggel fél 8-ig (ha nem ébred akkor is felköltöm) majd fél 10-töl délig. Én alszok du. ha nem sétálunk 1-másfél órát.

Meso!gyönyörüek a gyerekek és hogy megnöttek!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen!
És miért kelted fel?

Nóri
norcee
 
 


Sziasztok

Katicabogár, szívesen megnézném Kincsőt Kép, küldhetsz képet róla, remélem jövő héten élőben is láthatom.

Nóri, Virág többször felsír éjjel, nem mindig azért mert éhes, este 9 fél 10 között alszik el, és változó reggel meddig durmol, attól függ hányszor kelt éjjel. Ha 6-7 között kel, akkor utána koradélelőtt még visszaalszik egy órácskát. Léna hogy viseli a 6 fogacska kibújását?

Nina, én még csak szokom Kép (nehezen) a kevés alvást, mert ha felsír és elaltatom, utána nehezen alszom vissza.

Meso, nagyon aranyosan kotyvasztottak Kép a gyerkőcök a klubban.
Zsófi, hogy sikerült a vizsgád?

Enikő, végülis milyen ajándékot vittél a zsúrra?

Gigi
gigi1
 
 


Sziasztok!

Katicabogár!
Túl vagyok az államvizsgákon, úgy örülök. Kép))
Én Jankának Siesta-t vettem, a Tisza Lajos krt-i Márkó cipőboltban volt a legolcsóbb, 6000 Ft. Ugyanez a Bartók téren 8300. Kép Nyitott, három állítható csat van rajta, nagyon jól tartja a lábát. És fontos, hogy vidd el Kincsőt is.
Kaja: rengeteget eszik, de csak olyat, mint mi. Egy időben nem evett, és nem tudtam, mi a baja, tök véletlenül derült ki, hogy az, hogy pépes volt a kaja, és neki már darabos kellett volna. Az almát meghámozom, a kezébe adom, és megrágja. Lili most kezdte el így enni. Kép
Tejeset és tojásosat egyáltalán nem kap, de liszteset már igen.
Hol laktok? Miért nem futunk össze soha?

Ági!
Az a jó méret elvileg, amibe még belefér hátulra a kisujjad. Nagyon gyorsan kinövik a cipőket.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Meso! Lottiról a képet elküldhetnéd.
Bencus és Panka tök vageszok együtt.

Zsófi! Nem tudom gond e, szeretném visszakérni a mellszívóm, kölcsönígértem vkinek, akinek aug-ban jön a babája. Szóval nem sürgős annyira.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Nóri! mert akkor már spriccel a tejcsi fáj is ahogy feszit meg igy is szidnak keveset gyarapszik nem akarom még 1 evés kimaradjon.

Lányok! tesom szerint 6 hónaposan lehet enni spenótot, a védönö szerint tápszeres babáknak már 5 hónaposan is, a kismama naptár hátulján meg az van hogy 10-11 hónaposan adhatok elöször. Ti mikortól adtátok?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Nori,

Jazminnal en is rosszul birtam a gyurodesteleinte, este 10kor fekudtem az ejszakai 1-2 oras Jazmin nyuglodesekkel a ferjem volt ebren. Nappal is komas voltam. Pedig regen olyan nagy alvo voltam, hogy hetvegeken delig aludtam mindig. Mostanra mar annyira beleszoktam, hogy ejfel 1 elott sosem fexem, (na jo van nagy ritkan 11kor) es reggel azert 7 korul keles van. Igaz en csak Simcit szoptatom ejjel, Jazmin t a ferjem eteti, de mindig en szolok a ferjemnek, mert o nem hallja. Ha megteheted legyel lusta. Lena sem biztos, hogy mindig igy fog aludni. Kulonben engem mar az ejszakai keles nem is zavar. Azonnal visszaalszom. En azt nem szeretem, ha koran kell kelni.

Karmen,

en sem ebresztenem Orsit. A cici hamar hozzaszokik a dolgokhoz.


g.
gabomamo
 
 


Nori, Kristof egesz kicsi koratol ataludta az ejszakat, este 8-tol reggel 7-8-ig. Kb az ora atallitasatol viszont borult minden, tobbszor felsir ejjel, de ilyenkor csak felveszem, megsimogatom, es alszik tovabb. Nappal mindig is keveset aludt, kb 2x fel orat. (Es persze total nyugos, de aludni nem akar.)

Ildi, gratula a vizsgakhoz! Mit tanultal?

Tenyleg erdemes korbenezni, hogy hol mennyi a cipo. Pl. a Brendonban 7300, ami a Micimackoban 6900.

Agi
agi77
 
 


Karmen: Bogi 5 hónaposan már kente a spenótot. Most is imádja. Tojássárgájával dúsítottam. De hát nem én vagyok az etalon, ugyabárKép

Gabómamó: Az tök jó, hogy vissza tudsz aludni. Velem az a baj, hogy ha fel is sír éjjel Bogi, utána egyszerűen órákba telik mire vissza tudok aludni. És persze reggel amikor kelni kell, úgy érzem magam mint akit kimostakKép!És a legsz*rabb, hogy egész nap ingerült vagyok azért, mert nem aludtam elegetKép Ezt a részét nagyon utálom az "anyaságnak". Csak akkor tudom kialudni magam, ha Bogi mamáéknál van pár napig. De akkor egész nap csak alszomKép Megőrülnék 2 gyerekkel akik tök különböző időpontokban ébrednek fel!És a páromra sem számíthatnék úgy mint Te, mert hajnalban elmegy itthonról dolgozni és késő este jön haza. Valamikor neki is kell pihennie. Nem várhatnám el Tőle, hogy keljen fel Ő ahhoz, amelyik éppen sír..... Nem tudom, nehéz ügy! Ilyenkor jó ha a közelben van a nagyiiiiKép

Ági: Mázlista vagy, hogy Kristóf átalussza az éjszakát. Bogi amikor picike volt, alig aludt, vagy a cicin lógott vagy ordítottKép

Ildianyu: Millió gratula a sikeres államvizsgához! Kép Hogy vagytok? Sikerült elmenni Csillához?

Gigi: Holnap lesz a szülinapi zsúr. A neten rendeltem egy Harry Potteres játékot a Play Stationba. Csak jövő héten jön meg, de majd mondom, hogy bocsika a késésértKép Nem hiszem, hogy fognak haragudni....

Cipő: Mi kint vettünk szandit Jugóba. 4000 ft-nak megfelelő dinár volt és nagyon meg vagyunk vele elégedve! Tartja a bokáját, tiszta bőr (szellőzik) és puha a talpa. nagyon klassz kis szandál. Bogi egyedül veszi fel és le. Ügyes Kép

Jóéjt
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Ildianyu! Gratulálok!

Enikö! na meglátom a többiek mit mondanak a spenótra amig van tejcsi addig inkább halogatom akkor. Még azt is olvastam hogy 2 hetente ehet csak. Te tudtad? Nöklapja irta.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen: Nem tudtam, egyébként miért??? Nem hinném, hogy veszélyes lenne. A nem kívánatos részecskék, az abáláskor kifőnek belőle (legalább is mi így tanultuk konyhaművészetóránKép), akkor meg mi gond vele? Főleg ha biztos helyről szerzed be......

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Én úgy emlékszem, spenótról már volt szó korábban. Akkor (azt hiszem) Angi azt írta, nem túlságosan egészséges a hiedelmekkel ellentétben és érdemes megvárni a 10-11 hónapot.
Igazán nincs tapasztalatom, mert Luca utálja és nem hajlandó megenni. Nem tudom, mi lesz ha az oviban azt adják majd neki:-)))

Ildianyu, gratulálok én is! Nagy dolog!

Enikő, nagyon sorstársak vagyunk alvás ügyben, bár éjszaka csak egyszer ébred fel a lány és akkor is gyorsan visszaalszik, de én ilyenkor már nem tudok elaludni rendesen, a tv-t meg nem kapcsolom be, mert átvilágít a szobájába, úgyhogy csak fekszem a sötétben és meditálok:-))) Legtöbbször arról, hogy mekkorát tudtam aludni annak idején:-D

Írattam fel milupa babatejet, nagyon finom önmagában is és tejbegríznek.
Észrevettétek, hogy a piciknek szánt tejutánzatok mindegyikének van valami almára emlékeztető mellékíze?
B
babamama
 
 


Eniko, irtam, hogy felebred nehanyszor Kristof. KépKép Es persze en sem alszom vissza konnyen. Most meg itt voltak a szuleim, es Kristof eleg zaklatott, nem is tudott visszaaludni. Ugyhogy a mi agyunkban landolt...Persze nem csinalunk ebbol rendszert.

A spenotot mi csak 1x probaltuk ki, es izlett is, de nem akarom gyakran adni.

Agi
agi77
 
 


SziasztoK!

Melinda képet mindjárt küldöm, a mellszívót mikor adjam oda? El van téve szépen a dobozábaKép Kérlek majd e-mailben írj időpontot, jó? Nekem a köv. babaklubb is jó, csak kérlek szólj előre, mert sokat felejtekKép

Gabi, képet küldöm neked is, és Giginek isKép

Zsófi

Enikő, mindegy, csak a kisebbik fajta legyen, jó?

Zsófi

3 gyerek anyukája :)

Különcségeink: mosható pelus, hordozás, természetesség :)

Rendelj tõlem Lizann Mei tai-t!

www.mamami.hu
zsuzsófi
 
 


Sziasztok!

Köszi a gratulákat! Kép A német szakot fejeztem most be.

Enikő!
Á, nem tudok elmenni, csak ha valakire rá tudom bízni a gyerkőcöket, az meg ugye nagyon ritkán van. Kép

Spenót: azért nem szabad sűrűn enni, mert van benne oxálsav (vagy mi), és az állítólag nem jó. Ezért is kell leönteni az első főzővizét.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Katica:

a szemészetre a gyerekdoki ad beutalót, de idQpontot kell kérni telefonon.
Elég sokára tudnak adni(3-4 hét)

Nina
nina74
 
 


Sziasztok!

Az oxálsav valahogy megköti a kálciumot, azért nem jó a túl sok spenót. Én egyébként imádom.

Ildianyu, igazán büszke lehetsz magadra, nem semmi, amit az elmúlt bő egy évben véghezvittél, gratulálok! Mi lesz a következő? Nem tudom, miért nem futunk össze, biztos azért, mert ti Lili miatt játszótereztek (?), mi még inkább nagyobb távolságokba megyünk, mert Kincső főleg a babakocsiban ücsörög. Ti mikor szoktatok menni, és merre? A Retek utcai játszótérről mit tudsz? Kincső nem nagyon rajong a darabos kajákért, csak nyalogatja őket meg játszik velük. Janka mennyit szopik még? Hány foga van?

Karmen, szerintem még sok ilyen dologgal fogsz találkozni, hogy egy bizonyos dologról valaki ezt mondja, másvalaki meg amazt, és neked kell eldöntened, hogy hogyan csinálod. Szerintem fontos a hozzátáplálásnál, hogy az új dolgokból kis mennyiséget adj először, és figyeld Orsit, nem lesz-e kiütéses, nincs-e hasmenése. Én személy szerint inkább később adok mindent, amúgy sem rajong Kincső az újdonságokért.

Köszi Nina, beutalót már kaptunkde nem gondoltam, hogy ilyen távoli időpontot adnak, ez elég gáz, mert már mennénk. No majd holnap telefonálok. Mostanában alig írsz Vandáról, hogy van?

Akkor kiválasztunk egy napot a talira? A MET szerint kedd és szerda napos, a többi napra esőt jósol.

Gigi, küldök képet emilben.

Kati

Kati
katicabogár
 
 


A Nöklapján az van hogy a spenót evést azért lehet csak 2 hetente mert veseköképzödéshez vezethet.

Katica! egyelöre még csak szopi van, de anyu máris elkezdett Orsinak a garantáltan Bio spenótból fagyasztgatni. DE ha ugyse adhatok sürün akkor felesleges ennyi adagot eltennie nekünk, ezért kérdeztem. Amugy meg gondban vagyok hogy fél évesen mi a fenét tudok neki adni hogy ne minden nap répát és krumplit egyen.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen:
Írtam mailt
Nina
nina74
 
 


Karmen!
spenót: amiket Én összeszedtem a témában, szóval nem szentírásKép. Oxálsav van benne, és valóban vesekövet okozhat. Sajnos a mai spenót már nem a régiKép. A híres vastartalma igencsak megcsappant, több, mint 50%a, mint 20-30éve, mikor mi ettük. A hiedelmekkel ellentétben rosszul szívódik fel belőle a vas, így tulképp sokat nem nyerünk vele, Én inkább időnként adok vörös húst, leginkább marhát.
Példa: egy felnőtt ember napi vasszükséglentének kielégítéséhez 3nagy tányér spenótot kéne megenniKép.

Nekünk nagyon zsufi hetünk lesz, de csütörtöktől jó. NEm baj, ha szerveztek kedd-szerdára!! Majd lesz még tali.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Karmen!
Szerintem Orsi is, Léna is, nagyon jó helyzetben van a hozzátáplálást illetően, hiszen, pont nyáron kezdjük. Ott lesz a rengeteg gyümölcs; meggy, őszibarack, meg az állandó alma, banán és a csomó friss zöldség.
Elkezdtem nézegetni a Tescoban a bébiételek, de nagyon kiábrándítónak találom a kinálatot. Szinte mindben van cukor, meg olyan dolgok, amiket én nem találok odavalnak, pl. tejpor. Meg az árúk is húzós. Mondjuk, mivel Enikőhöz hasonlóan, imádok főzni, eddig is biztos voltam benne, hogy főzök inkább, hát most már 100%.

Nóri
norcee
 
 


Kalcium + oxalsav = veseko (mar aki hajlamos ra)
Szvsz a meggyben, soskaban es paradicsomban tobb az oxalsav, mint a spenotban. Ugy tudom a nitrat miatt nem ajanlott meg a spenot.

Karmen, megvan a kismama tablazata? Abban eleg jol ossze van folglalva mit adhatsz majd Orsikanak.

Nekunk mindegy mikor lesz a tali, raerunk egesz heten.

Agi
agi77
 
 


Agi: jól tudod a nitrátot, viszont elvileg ha felhasználás előtt megfőzöd (megabálod) akkor kifől belőle. Pont ezért kell az első főzővizet leönteni! És az oxálsav az ami megköti a vasat, szóval az oxálsav miatt nem tud a spenótban lévő vas felszívódni a szervezetben. Egyébként annyit úgy sem tud az ember enni, amennyitől veseköve lehet Kép Ez hülyeség.... A vesekövet a megfelelő mennyiségű folyadékbevitellel szépen meg lehet előzni! Aki nagyon hajlamos rá annak semmivel sztem!Kép

Karmen:A főzéssel kapcsolatban egyetértünk. Az a biztos amit Te készítesz! Én nem tudom miért, de sose voltam olyan fáradt, hogy ne tudjak főzni a gyereknek, pedig igencsak gyötrelmes hónapok voltak az elejénKép!

Istenit buliztunk ma. Eszméletlen jó volt a kaja. Faszénen grillezett husika husikávalKép, meg csomó féle sali. Ott voltak a párom kollégái és mindenki gyereke. Bogi nagyon élvezte. 9-kor jöttünk haza, utána pancsi majd mint akit elvágtak szunyál, pedig délután is lenyomott 2 órát jó kis tucctucc zene mellett....Jó a gyerek alvókája, ha zenére alszik el. Bezzeg ha síri csöndben, akkor a légydöngésre is felébredKép Ezért is szól nálunk mindig valami muzsika, jobbat alszik törpe!

Puszó és jóéjt
Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Melinda, írtó nagyot nőtt Lotti!! Szerintem gyönyörű.

Most, hogy így végigolvasgattalak benneteket, eszembe jutott valami.

Apám nagy rajongója a természettudományos csatornáknak és mesélte, hogy nemrégen volt egy film a magyar zöldségekről.
A mai zöldségfélék állítólag tizedannyi vitamint, nyomelemet, stb. tartalmaznak, mint pl. a hatvanas évek elején.
Ő a paradicsom feltétlen híve, de állítja, hogy még az íze is más, mint gyerekkorában.

Érdekes, nem?

Most hallottam olyat is, hogy reggelire sokkal egészségesebb színtiszta gyümölcslét adni, mint tejet. Persze a tejtermékek nagyon fontosak, de reggelire a narancslé a legjobb.
Lehet benne valami, mert mamákkal épp most témáztuk, hogy van, akinek a gyereke vashiányos és úgy falja a tojássárgáját, hogy csuda. Mintha tudná, hogy mire van szüksége. Nálunk a narancslé ilyen, amint bekerül reggel Luca a konyhába, mindjárt mutatja, hogy mit kér (üdítős doboz)
B
babamama
 
 


Sziasztok!
Nem győzöm visszaolvasni...Kép

Ildi: Gratula a vizsikhez!!

Katica: A Tisza L. krt-i boltra gondoltam. A centrummal srégen szemben.

Zsófi: Köszi előre is aképeket. Még nem jutottam el a levelekig.

Karmen: én sem adnék 6 hónaposan nemhogy spenótot, de mást sem ha ilyen sok tejcsid van. És amit Ági írt, ha meg van a táblázat abban annyi minden van amivel elkezdheted a hozzátápit. Flóra 7 hónaposan kapott először más kajcsit. Gyümivel kezdtem. Alma-, barack-, répalé.

Nóri: Bátor 10 körül alszik el és van hgoy 3.kor szopizik, de volt már hogy 6 kor kelt. Én ahozgy leteszem a fejem alszok, mint a bunda. Az éjszakázásokhoz hozzá lehet szokni. Én sem pihizek napközben. És nem is hiányzik. Mikor Flóra du. alszik Bátor vigyorog ezerrel. Kép

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi! már nincs annyi tej, csak 70-100ml plusz. De a lényeg Orsinak elég még.

Mindenkinek köszönöm a hozzátálálásos dolgokat, igen a kismama táblázat megvan, de ugy véltem sokkal okosabb nem vagyok töle, mert elég kevés ételt sorolt fel.

Bébiétel. Szerintem is nagyon drága, és ahogy néztem tényleg alapban minden van cukor!! amit én ugye tuti nem akarok adni a gyereknek.

Nina! Köszi, ez nagyon jó amit küldtél!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Elképzelhetőnek tartjátok, hogy tegnap azért nem aludt Józsika, mert folyton sokan voltak körülötte? Ebéd anyóséknál, nagy hangzavar. Aztán babalátogatás, 5 ember üntyülöm püntyölömözött 2 órán át a feje felett. Majd szét robbantam, nem vették a lapot, hogy húzzanak el a francba. Aztán este felé átjött a sógórnőm, meg a 2 éves kisfia, és megint nem volt csend, ami érthető is, ugye egy 2 éves mellett. Miután elmentek, beájult. Szóval hajnali 5-től este 7-ig max. 1,5 órát aludt, de inkább 1-et.
Észrevettem, hogy ha hangosan beszélünk mellette, mindig felébred. És nem tűri a takarót sem, ordít ha betakarom. Muszáj hálózsákba tuszkolnom, még ha sétálni megyünk, akkor is.
Vendég
 


Dancsi, nyugodtan mondj nemet a latogatoknak! Mi kerek-perec megmondtuk, hogy meg nem alkalmas. Volt is nagy sertodes, de legkozelebb is igy fogom csinalni. A gyereket is zaklatotta teszi a sok latogato. Sot Neked is sokat kellene pihenni.

Karmen, nem is adhatsz tobb mindent Orsinak, mint ami a tablazatban van. Ha pl 5 naponta vezeted be a 6 hosokat, akkor mire a vegere ersz, jonnek 7 hosok. Pl 5 nap krumpli, 5 nap alma, 5 nap oszibarack, 5 nap repa, 5 nap meggy. Es persze lehet a mar korabban bevezetett kajakkal keverni. Pl meggy+krumpli, alma+krumpli, alma+osizbarack, stb.

Agi
agi77
 
 



Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


JA még 1et elfelejtettem:
Karmen! EGy kisbabának nem fontos, sőt nem_kell, hogy változatos legyen az étrendje. Ahogy Ági írja, ha 5naponta vezetsu be újat (célszerű), akkor úgy is eltart egy darabigKép

BÉbiétel: nyári szezonba egyet értek Veletek kaja ügyben. De mi most a telet pl eléggé megszenvedtük. MErt Én biz nem adtam a paicon vásárolt zsget a lánynak. AKkor már megbízhatóbbnak tartom a tuti bio üvegest. Ha pedig eljutottam a bioboltig, akkor főztem nagyobb adagot, és lefagyasztottam, de mi sok bébiételt fogyasztottunk (mondjuk rosszul voltam, főzni nem esett jól), mindig megnézem, mi van benne, lehet azért válogatni.
Még spenót: ha leöntöd az első főzővizet, akkor mit eszik a gyerek? ázott nullátKép. MErt ami kifőtt belőle, azt szépen ki is borítjuk a cspba, persze nitrátostól, de vasastól, nyomelemestől. Ezért sincs sok értelme sztem.

.:Angi:.
angiszeged
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: