Új privát üzeneted érkezett!

ó bocsánat a duplázásért :oops:

KépKépKépKép
*orsi*
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Nektek gratulálok! :D :D :D
Majd egyszer össze hozzuk a találkát.

Ma elutazom a szüleimhez így nem leszek pár napig!

Puszi mindenkinek:

Ildikó
morozildi
 
 


Ildikó!
Köszi:D

Nagyon szép a konyhád! És jó nagy:D A miénkről is mutatok majd képet. Nálatok nem voltak gondok a lakással?Nálunk volt egy nagy lyuk a bejárati ajtón....kicseréltettük....aztán lehámlott a gyerekszobában a festék....még mindíg nem tökéletes,pedig valamit alkottak rajta...aztán beáztatták a parkettánkat....nem csukódtak az ajtók rendesen stb. Ja meg penészedünk sokszori szellőzetés ellenére is... De amúgy nagyon jó itt lakni:) Kicsi,de a miénk!:D


Jó utat nektek!

Bebi!

Örülök,hogy minden rendben a picivel!

Judit!

Látom a te kisbabáddal is minden renben,ez is nagyon jó hír!
Ez az angol tényleg olyan jó mint mondják? Én itthon próbáltam tanítani a Domit,de nem túlzottan érdekelték a kártyák.

Gabi!

Szentendréről azért költöztünk el,mert akkor még anyunál laktunk. Nem nagyon jöttünk ki egymással és muszáj volt valamit néznünk.Az egyik első internetes hírdetésben megtaláltam a lakóparkot és teljesen belezúgtam...párom is,csak ő kicsit később.:)

KépKépKépKép
*orsi*
 
 

 
 

Sziasztok!
Orsi, gratulálok, most már Te is a kismamák táborát gyarapítod, egyre többen vagytok.
Tök ciki hogy ilyen sokáig nem tudok géphez ülni, és hozzá sem tudok szólni nagyon a témákhoz, de együtt örülök attól függetlenül veletek amikor írjátok, hogy minden rendben van a babákkal. :)
Néha amikor le tudnék ülni írni, mert nagynehezen elaltattam a Lilit, a férjrm meg a lányom autóversenyeznek egymással a 2 gépen, tehát mivel látom hogy esélyem nincs hogy valamelyik is rövíd időn belül elhúzza a csíkot, lefekszem aludni.
Nektek volt valamelyik gyereketek hajhúzós? Fogalmam sincs, hogyan szoktassam le Lilit arról hogy húzza a hajamat, altatásnál, ha nyúgös és egyébként is. Szívesen fogadnám ha lenne rá humánus ötletetek. :roll: Szép napot nektek, sziasztok!
Barbara: tényleg, hol vagy? Hogy van Kittike? Bea
bey78
 
 


Sziasztok!

Orsi! Gartulálok. Annyira örülök, hogy lassankén gyarapodik a kismamák tábora. Bár csak Zsófinak is sikerülne már.

Zsófi! Vajon merre csavarogsz? Mikor jöttök el hozzánk? Most már igazán rajtatok a sor.

Bey! Nem nagyon van ötletem. Én nagyon érzékeny vagyok a fejemre. A fodrászt sem szeretem, mert fáj. Szóval én amikor kicsik voltak nagyon határozottan és mérgesen rászoltam, hogy ne és nem csinálta egyik sem. De mondom ehez hozzá tartozik, hogy ki sem bírnám ha tépné, sírva fakadnék.

Ildikó! Jó utat!!!

Annyira szép nap van ma is. Lementünk és színte nem is akartam feljönni, mert olyan melegen süt a nap. Szegény férjecském meg lázasan ment dolgozni. Vajon mi lehet most vele. Jó lenne ha mi nem kapnánk el tőle. Útálok beteg lenni.

Most, hogy megláttam a fűtés számlát, a vérnyomásom kétszáz lett és elhatároztuk a férjemmel, hogy épíkezni fogunk. Szóval most telket keresünk a környéken. Azért remélem lelkesebben mint eddig.


Kép

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


sziasztok!

Na remélemmost tudok írni!

Orsi! Nagy Gratula! Várjuk majd a további híreket!

Nevessetek Ti is csajok! Befalazták a konyhánk ajtaját! Végülis, lehet körbe is tudtunk volna járni, mert lesz ajtó az erkély felöl is. De persze gyorsan kivágták!:)

bea: Én még nem is hallottam ilyenről! Nekem lányom a körmét rágja, de csak akkor, ha izgul valami miatt! Persze engem nagyon idegesít,olyan csúnya a körme!

ildikó: nagyon szép a konyhátok! Én nem nagyon szoktam főzni, szerintem nekem fel ennyi lesz!

Csajok, én ma is olyan rossz híreket kaptam, ezt már le sem írom! De sz@r kedvem van az biztos!

Ezt gyorsan elküldöm mielött eltünik!
mamiblue
 
 


Sziasztok!


Bocsánat, hogy így eltűntem. Csak az útobbi 3,5 hétben annyi jó és rossz dolog történt az életemben, hogy eddig emésztettem. Nyakamon a suli is szóval minden össze jőtt. Alig tudok leűlni a gép elé mostanában. Úgyhogy a vissza olvasással nem is próbálkozóm nagyon, mert nincs sok értelme.

Amit én is megosztanék veletek, hogy Kittikének TESÓJA lesz.
Ma délután megyünk orvoshoz ill. ultrahangra. Az én számolásom szerint kb 6 hetes terhes lehetek. De délután tőbbet tudunk.
Kicsit vegyes érzésekkel fogadtam ezt a babát, mert félek. Elég kicsi lesz a korkülönbség a két gyerek között, és már előre parázok tőlle. De reméljük ez az érzés hamar elmúlik.
Az útobbi 3 hétben én is folyamatosan aludnék, csak hát Kitti miatt nem mindig van rá módom. Így már esténként nyolcórakkor alszom, olyan álmos vagyok. De tudom ez csak az első három hónapnál van, és akkor elmúlik. Kicsit lelkiismeret furdalásom van emiatt is mert úgy érzem elhanyagoltam miatta Kittit is.

Holnap kapjuk a 15 hónapos oltást. Reméljük nem fog sírni Kitti.

Megígérem most már jönni fogok ha nem s mindennap de ígyekszem.
De a délutáni eredményt majd közlöm veletek.

Addig is szép napot mindenkinek!

Barbara és Kitti
kutasi kitti
 
 


Hello!

Barbara: Ez olyan szuper! Hidd el, ha az elején nehéz is lesz, jó lesz a kis korkülönbség! Csajok is úgy össze vannak nőve, és a nagy majd "húzza" a kicsit, sokkal könnyebb lesz. Legalábbis nálunk így volt!

Ez a mai napom sem túl sikeres!:( Valami rontás lehet rajtam...2 hónap után bejöttem dolgozni, és mehetek haza, mert a gépemen nincs rajta a program amivel dolgozni tudnék!
Beszaladok vásárolni, mert apa babgulyást rendelt valentin napra! Csajok meg sütit akarnak sütni!

Szép napot mindenkinek!

Judit
mamiblue
 
 


Sziasztok!

Gratulálunk az új kismamáknak! Nagyon jó, hogy ilyen sok kismanó fog születni! Kár, hogy mire felnőnek, nem lesz hova járatni őket, mert nem lesz elég óvoda meg iskola.

Orsi,Ildi! Mi is szívesen csatlakoznánk hozzátok egy találkozó alkalmából /séta,játszótér.../, hiszen nagyon közel lakunk hozzátok.

Bea! Te vagy az én sorstársam! Fanni állandóan piszkálja a hajamat, és irtóra utálom.Ajánlottak már nekem mindent, de Fanni csak nem akarja abbahagyni.Egyik ismerősöm a durva módszerre esküdött.Ő 3-szor szintén meghúzta a fiacskája haját, és abbahagyta.Én próbáltam először elmagyarázni, hogy nem szeretem, próbáltam eréjesen, próbáltam kézre ütéssel, de babráltam már én is az ővét..minden hiába...Már időnként azon gondolkodom, hogy lenyíratom a hajam kopaszra.

Judit! Én már az építőiparról mindent el tudok képzelni!Amióta itt élek egy építkezés közepén sok mindent láttam már.Csodálkozok, hogy egyáltalán vannak még olyan lakások, amivel nincs probléma.
Egyébként nyugodtan írd le, ami a szívedet nyomja.Tudjuk, hogy az ember időnként már attól megkönnyebbül, hogy kiírja magából a bajokat.

Anikó! Férjed hogy van? Milyen fűtést szeretnétek, ha építkeztek?
Minket mostanában sokat foglalkoztat a napelem ill.a mostanában gyakori szélviharokat is lehetne valahogy hasznosítani. Nálunk gázfűtés van, de az se olcsó mulatság.

Barbara!Jó újra hallani rólatok! Várjuk a délutáni vizsgálat eredményeit.
Én holnap megyek újra dokihoz.Én csak ezt nem szeretem a terhességben, hogy állandóan valahova menni kell.Védőnőnél decemberben voltam utoljára, de tegnap már hívott, hogy mikor megyek legközelebb.Gondolom, holnap megkapom a következő adag beutalomat a dokitól /nagy labor, új cukorvizsgálat/
És a főnökömmel is kellene egyeztetnem, hogy szeretném a szabijaimat kivenni a GYES mellett.Remélem, épp nem külföldön csavarog megint.

Andi! Nálatok mi újság? Jó lenne összefutni még, mielőtt újra kimentek.

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!

Én is gratulálok mninden új kis pocakos mamának.

Mi jól vagyunk. Hétvégén volt Barnabás 2 éves. Kicsit most besűrűsüdtek az én dolgaim is, de azért próbálok néha írni nektek.

Március elején vége lesz az angolnak de lesz egy vizsga és arra kell készülnöm meg elég sokat kell járni a nődokihoz ís. Olyan gyorsan elmennek a hetek hogy hihetetlen.

Anikó!
Ígérem, hogy meg fogunk látogatni titeket, de valószínűleg csak március vége felé sikerül majd.

Mindenkinek jó egészséget és szép napokat.
Üdv:
Zsófi
gezso
 
 


Sziasztok!
Barbara: nagyon örülök, hogy nektek is születik még egy Kisbabátok, tehát helyesbítek, így már hatan vagytok áldott állapotban. Gratulálok, és vigyázz magadra Te is.
Az aluszékonyság miatt ne aggódj, ezt kikerülni úgysem tudod, ezen mindannyian átestünk és gondolom szégyenkeztünk is emiatt amikor még nem tudtuk hogy miért is alszunk annyit. Ha van segítséged, aki tud 1-2 órát játsszani Kittikével, vszleg most igénybe kell venned. A kis korkülönbségnek is van előnye is hátránya is, de szerintem az előnye felé billen a mérleg nyelve. Játék, tanulás, közös érdeklődés, később bulizás stb. :wink:
Hamarabb találhattok újra egymással a férjeddel is ha most egyszerre "letudjátok" az éjszakai virrasztásokat, fogzást, ilyesmit. :P
Na jó, ha nem voltam elég megnyugtató Barbara számára akkor lőjetek le! :lol:
Gabi: Ezen a kopaszra nyiratáson esküszöm én is gondolkodtam már. Egyedül a hiúságom tart vissza, mert már voltam majdnem kopasz és bűn ronda. Alig vártam hogy megnőjön a hajam, dehát a válás nagy fordulat az ember életében és ilyenkor sokmindent nem gondol át. :roll: Tehát továbbra is várjuk a tanácsokat, immár ketten.
Minden jót nektek, és várjuk Barbitól az uh-os eredményt. Bea
bey78
 
 


Sziasztok!


Voltunk tegnap a korházban a dokimnál, megerősített amit én már 100 %-ra tudtam. Kb 6-7 hetes terhes lehetek, a kiírás október másodika. Viszont ultrahangot nem csinált amit én is furcsálottam, így mehetek vissza március elején megint ultrahangra. Na mindegy, de jó lett volna valamit már látni. Köszönöm a jókivánságokat. Én is minden pocakosnak ezt kívánom.

Judit, Bea: Mindenki azzal vigasztal, hogy jó a kis korkülönbség. Sőt a férjem is azt mondta, hogy legalább hamar letudjuk a " virrasztásos " korszakot. Csak erre én megnyugtattam a férjemet, hogy Kittinél sem ő virrasztott hanem én. :) Szóval én akkor is azt mondom, hogy nem lesz könnyű.

Gabi: Már előre félek én is a napi korházba meneteltől, mert Kittit nem lesz egyszerű megoldanom. Úgyanis a buszra babakocsival nem igazán tudok felszállni. Múlkor is inkább majdnem oda csukott a sofőr mert nem az első ajtónál szálltam fel jegyet venni. Úgyhogy mi is inkább délutánonként fogunk menni a dokihoz ill. uh-ra amikor a férjem is tud jőnni. És ha meg reggelre kell mennem akkor meg szólok anyósomnak hát ha tud szabit intézni magának arra a napra.

Mindenkinek szép napot Barbara
kutasi kitti
 
 


Hello!

Gabi: Nekünk hőszivattyúnk lesz meg napkollektorunk! Most csinálják az árajánlatot, remélem 10 millióba belefér. Mert erre hitelt akarunk felvenni, bár ha szerencsénk lesz, akkor nem is kell majd felvenni, de majd eldől. Én azért akartam ezt, mert 10 éven belül megtérül, és utána is nagyon alacsony lesz a fűtési-hűtési költség!

Semmi normális ajándékot nem tudtam kitalálni valentin napra. Úgyhogy marad a finom vacsi (ami nálam nagy szó) , meg veszek 1 tábla csokit!
Na mentem, mert a csokit még nem vettem meg! Ki vagyok purcanva, végignyaltam az egész lakást...kár, hogy 2 nap múlva kezdhetem elöről...
Ma volt a férjem orvosi kivizsgáláson, és közölte vele a doki, hogy hát, lehet majd egy kicsit tovább kell probálkozni, ha gyereket szeretne. De férjem mondta neki, hogy teljesen az ellenkezője van velünk...de nem hiszi, hogy 3 gyereknél már többet szeretnénk!:) A 3-ból 2 az első hónapban "összejött"!

Szép Valentin napot!
Judit

mamiblue
 
 


Hello!

Orsi: Igazából, még nem tudom, hogy mennyire jó az angol! 1 órán voltunk. Ugye itthon hallgatni kell a Cd-t, de néha nem figyelnek rá, azért van amelyik dalt már tudják...majd meglátjuk!

Gabi: olyan mitha nem telne az idő a vonalzódon, vagy csak én látom rosszul?

judit
mamiblue
 
 


Sziasztok!

Most láttam az egyik hírben, hogy nemcsak a háziorvosnál, de kórházban töltött napok után is kell ezt a 300 ft-ot fizetni!!! Én erről eddig nem is hallottam, Ti? Lehet , hogy csak nekem kerülte el a figyelmem, de majdnem leestem a székről mikor olvastam! Hu, most nagyon mérges vagyok!

Gabi: látom már telik az időd, csak valahogy úgy tünt mintha hetek óta a 20. hétben lennél!:)

Judit

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Judit! Hát igen, nekem is úgy tűnik, hogy nem telik az idő.De tegnap voltam dokinál, és minden renben van szerinte.Most egy hónap pihenőt kaptam tőle, legközelebb csak márc.közepén kell mennem hozzá, de ultrahangra be kell mennem a jövő héten, mert vmit nem tudtak rendesen megnézni ill. a védőnőt is meg kell látogatnom majd.
Anyukámékat is szeretném még vmikor meglátogatni mostanában, amig még el merek indulni.
A hőszivattyú az, amit még alapozás előtt a földbe tesznek és annak az energiáját használja? Egyszer láttam egy riportot róla, és engem is nagyon megfogott.Ha egyszer építkezünk majd, én is azt szeretnék.

Barbara! Tényleg, neked se lesz könnyű dolgod! Kittike pont akkor lesz igazán mozgalmas, amikor megszületik a kistesó. Habár, ahogy én megismertem Kittit, ő sokkal nyugodtam baba, mint Fanni valaha is volt.


Képzeljétek, vasárnap voltunk Tropicariumban.Fanni először nem is tudta, hogy melyik akváriumhoz szaladjon.Irtóra tetszett neki.Az esőerdőből ki se akart jönni.A cápák különösen nem hatották meg.De összeségében tetszett neki, szerintünk.

Szép napot Mindenkinek!

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!

Igaz a mondás....Mindenhol jó,de a legjobb otthon!
Pár nap anyuéknál eszembe juttatta,hogy jó pár hónapig ne menjek megint.Az a típus vagyok aki alig várja,hogy menjen,amikor meg ott van alig várja,hogy haza jöjjön.

Tegnap az út Alexával több mint három óra volt haza felé.A drágám alig aludt egy órát(pedig direkt ebéd után indultunk!)A póniját legalább ötször megálltunk pisiltetni,mindent kitalált.Elfáradtam!
Oda felé meg végig aludta az utat.Kiszámíthatatlanok!

Gabi!
Sikerült elérni a nővéremet?Tudott segíteni?

Mikorra beszéltük meg a találkát?
Kép
Vikiéknél már lement a farsang múlt héten.
Az egész osztály törpnek öltözött.Az én lányom volt Törpiri.

Szép estét!
Ildikó
morozildi
 
 


Szia Orsi!

Nem csodálkozom,hogy nincs semmi rendben a lakásotokban hisz akárkivel beszéltem mindenhol volt probléma.
Ennek ellenére nálunk semmi nagyobb.
A legtöbb gondom a panorámaablakkal volt a nappaliba.Azóta sem csinálták meg.
Mi úgy rendeltük az ablakot,hogy az egész fal tiszta üveg legyen,egy vagyonért.Első körben vártam a takarólécre 3hónapot.Majd letört egy pöcök belőle(az azóta is hiányzik!)majd szétesett a kilincse.Közben kiderült,hogy ahonnan rendelték az ablakot az a cég már nem is szállít ide.Erről ennyit!

Nálunk nincs penész,jók az ajtók.Az egyik erkély reped nagyon,de az a ház mozgásától van szerintem!

Ma is jó ronda időnek nézünk elébe.
Ildikó
morozildi
 
 


Sziasztok!

Nem tudom, mi van mostanában Fannival, de már 3.napja fél 12-kor elalszik.Lehet, hogy csak az idő teszi.Igaz, ma nekem is sikerült majdnem elaludnom, miközben a hölgyemény játszott.

Ildi! Köszi, sikerült a nővéreddel beszélnem, és lehetséges az a dolog, amit én kitaláltam,csak a főnökömtől függ, hogy belemegy-e a dologba. Vele még nem beszéltem, mert nem egy egyszerű dolog őt elérnem.

Hova tűnt mindenki???Hogy vagytok kismamák?Remélem, az influenza mindenkit elkerül.

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Hello!

Képzeljétek ma színházban voltunk, a Hófehérke és a 7 törpét néztük. Balett...de szupi volt! Csajok is elég jól bírták, a végén mozgolódtak kicsit! Néha kifejezetten élvezték!

Gabi: Szerencsére mi nem vagyunk betegek! kop-kop-kop Elég lehangoló mostanában ez a borus idő...

TÉnyleg nagyon jó, hogy ilyen sok kismama van közöttünk! Lányomék járnak tornára, ott is rajtam kívül még 2 kismama van.:)

Jó jövőhetet!

Judit

mamiblue
 
 


Szaisztok:

Új vagyok itt nálatok ( a Dunaharasztis topikban vagyok.)
Most várjuk a második babucit áprilisra, az első kisfiam Márk 15 hónapos.

Avon termékekkel foglalkozom ha érdekel valakit szívesen viszek katalógust és termékeket, valamint embereket is tudok beléptetni ingyen, kockázatmentes 15-30% vásárlási kedvezménnyel.

Bocsi a zavarásért!!!!!!!!
Sziasztok

Csilla
fehérné csilla
 
 


Sziasztok!

Hova tűnt mindenki???Kivettétek a szülési szabit???

Judit!Ti merre jártatok a csajokkal, amikor még Fanni-korúak voltak?Szeretnék minden alkalomra, amikor apuci is itthon van vmit kitalálni, hogy ne csak a rohangálást lássa, hanem ténylegesen élvezzük, hogy egy család vagyunk. Utoljára a Tropicariumban voltunk.Gondoltam "úttörő vasutazásra" is /buszt,villamost nagyon élvezi/.Az állatkerthez még kicsit hideg van.Voltunk a macifarmon is már.

Szép napot!

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Hali!
Tényleg!Hova tűnt mindenki?

Szenvedek!
Elhatároztam,hogy rendbe rakatom a fogaimat mert egy autóbaleset következtéban kicsit elcsúszkáltak.
Ma lecsiszolták az alsó négyet mert erre kerül majd a korona.
Hát én nem vagyok egy beszari és a fájdalom küszöböm is elég jó.De ez a mostani érzés...........pokoli.
Az injekció most kezd kimenni, érzem!Még beszélni is fáj.Ennek a férjem biztos örül majd.

Ma megrendeltem a bababörzére a jegyet.Annyi kinőtt ruhánk van és csak foglalja a helyet.

Ti szoktatok börzére járni?

Megyek lepihenek!

Ildikó
morozildi
 
 


:D Jó magammal beszélgetni! :D

Az éjszakát túl éltem,bár kicsit muszáj volt bőgni a fájdalomtól. :cry:
De ma már határozottan jobban vagyok. :lol: Csak enni nem tudok nagyon.

Remélem felébred lassan mindenki!

Ildikó
morozildi
 
 


Sziasztok!

Elég mocskos időnk van kinn megint, pedig én már úgy utálom ezt az időt. Én szerencsére jól vagyok, az álom elkerűlt a múlthéten ill most is. Kittike megint mint a golyó, úgyhogy most már futhatok utána ezerrel. Remélem minden kismama jól van.
Lányok: Hogy tudok csikot feltenni a gyerekekről? Tud valaki segíteni?

Ildi: Öszinte részvétem a fogaid miatt, gondolom mennyire fáj.
Amikor KIttivel én is terhes voltam egíszerre én is 7 fogamat rakattam rendbe. De most megfogadtam, hogy nem megyek, mert 2 húzásom van, és attól borzasztóan félek.
Hogy zajlaik egy ilyen bababörze? Hol tudsz jegyet rá rendelni?
Milyen autóbalesetetek volt?

Na megyek mert reggelizünk.

Barbara
kutasi kitti
 
 


Sziaszztok,

En majus vegen fogok szulni es tavaly koltoztem Miklosra.
Tudtok itt kismama tornat valahol?
Koszi,
Lorcika

Kép

Kép
lorcika
 
 


Sziasztok!

Az én fogaim épek és szépek, ezeket az alsókat is csak esztétikai okokból csináltatom meg.
A szépségért megkell szenvedni!Én is tudom!Remélem megéri!


Barbara!

A Bababörze évente kétszer szokott lenni, tavasszal és ősszel.Az idei kicsit elcsúszott mert május 20.-án lesz.A helyszín a BNV területe.
Jegyeket csak annak kell rendelni aki árulni akar.De szerintem a Kismamában is benne van.Ott utána lehet nézni.

Az autóbalaesetem 6éve volt és nem nagyon szeretek róla beszélni.Jó,hogy életben vagyok!

Szép napot! Ildikó

„Gyermekeinket nem megvédeni kell az élet nehézségeitől, hanem
alkalmassá tenni őket azok leküzdésére.”
morozildi
 
 


Sziasztok!

Hát, a mai nap tényleg elég szörnyű volt. A reggeli köd megadta az alaphangulatomat, Fanni rosszasága pedig tetőzte.Semmit se tudtam nyugodtan csinálni, állandóan a fenekembe volt. Ha épp nem volt ott, akkor valamiért nyávogot. De még mindig nem alszik!!!

Lorcika!Talán az Oázisban van kismama torna, de nem biztos.Tavaly még igérték, hogy azon az új helyen lesz, ami az új OTP épületében van/most nem jut eszembe a neve/, de lehet, hogy nem indítottak.A Ficánka torna is elköltözött onnan.

Barbara!Lehet, hogy jobban járnál, ha még most mennél el fogorvoshoz, mert két gyerek mellett már nehezebb lesz.Én is ezzel próbálom győzködni magam.

Ildi! Nem most márc.10-én lesz a börze a BNV területén.Legalábbis itt mindig úgy hirdetik a lap tetején, amikor belépünk az oldalra.
De lesz a sárga házban is rá egy héttel, ha jól emlékszem.Ez milyen szokott lenni.Én még sose voltam, pedig már párszor terveztem, hogy megnézem.

Többiek!!!Ébresztő!!!Hol vagytok Andi,Anikó,Bea,Judit,Zsófi..????Bocs annak, akit kihagytam.
Sziszikéékről tud vki vmit?

Jó éjszakát!

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!

Én a nagy börzéről beszéltem.Az május 20 lesz.
Tudom,hogy lesz márciusban is valami,de ez nem az.

Az idő ma is elég ramaty,kimozdulni sincs kedve ilyenkor az embernek.
Pedig muszáj mert holnap lesz Alexának a farsang és sütni akarok pár féle sütit.Aztán a süti megy a büfébe,ott eladják,a pénz meg a bölcsi alapitványának.
Hiába,szar időket élünk.

Ráadásul kiakarták rakni a lányomat a böliből mert nem Erzsébeti lakosok vagyunk.Valami új rendelet megint.Borzasztó!

További szép napot!
Ami nekem nem lesz mert megint fogorvoshoz megyek!

Ildikó
morozildi
 
 


Sziasztok!

Ildi!Tele a hócipőm már az új rendeletekkel! Hogy maradhatott végül is a lányod a bölcsiben? A munkahely már nem elég, ha ott van?
Milyen sütiket készítesz? Valamikor imádtam sütni, de az utóbbi időben teljesen leszoktam róla.De ahogy nő Fanni, azt hiszem, kénytelen leszek visszaszokni.

A tegnapi rosszcsont lányom mára kisangyal lett.Nyugodtan nézte a meséket, amíg takarítottam a konyhát.Néha türelmesen megjegyezte, hogy anya takarít, és nézte tovább a mesét.
Tegnap reggel volt egy haláli beszólása.Épp hogy felkelt reggel, rögtön ment a játékokhoz.Egyszercsak megszólal:fáj. Mi fáj Fannikám?
Erre a csepp lányom azt válaszolta, hát a seggem. Irtó jót nevettem rajta.

Kitartás a fogdokihoz!

Üdv.
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!

Ma megint megkínoztak!Nem tudom meddig fogom még bírni!Este egy jó kis adag fájdalomcsillapítóval fogok nyugalomra térni.

Alexa végül azért maradhatott a bölcsiben mert még ott laktunk amikor volt a beíratás és a címet meghagytuk.
Én is hülyeségnek tartom ezeket rendeleteket,de szerintem az olyan gyerekeket nem kéne bevenni akinek anyukája otthon van pici babával.
Végül is nem ezért van!

Nagy dolgokat nem fogok sütni mert ídőm nincs nagyon.Igy maradok az egyszerű dolgoknál.Csokis muffin,Kavart meggyes és leveles tészta.Ennyi!
Én csak azóta szoktam rá a sütésre,hogy itt lakunk.Imádom a konyhámat!

Megyek kicsit zsibbasztani a képemet,hátha jobb lesz!

Szia!
Ildikó
morozildi
 
 


Sziasztok!
Ildikó: melyik fogászatra jársz? Itt Miklóson vagy Erzsébeten? Sajnállak nagyon, 2 éve nekem is ugyanez volt csak a fölső 4. Apósom pálinkája zsibbasztotta el. Nem kell lenyelni, csak amíg bírod rajta tartani. Próbáld ki. :wink:
Sütni én is szeretek, remélem nyáron többször el is jutok odáig hogy finomakat süssek, de most Lilu nem nagyon hagyja. Ildikó, nekem is fennt van a konyhám, csak kicsit régebben tettem föl, a 12.-dik oldalon van, én is "szerelmes" vagyok belé, ha tiszta és rend van benne. :? Bár nem egyforma a két stílus, a maga nemében mind a kettő nagyon szép.
Barbara: Te is ígértél képet a konyhádról, remélem nem csak én maradtam le róla.
Gabi: annyira furcsa hogy egy év múlva már a Lili is ilyeneket mondhat, most még el sem tudom képzelni milyen lesz majd. Aranyos lehet a Fanni. :)
Lili most még csak halandzsázik, néh mondja hogy vau-vau, Beus (Beuhh), de ennyi. Akit nem ismerek még iwiw-en keresztül közületek, bejelölne,? Wágnerné Baráth Beáta.
Jó éjt, sziasztok. Bea
bey78
 
 


Sziasztok!

Vissza térve a fogakra, nekem kettőt húzni kellene. Egyik a bölcsesség fogam lenne, azt tavaly valamikor megpróbálta a fogorvos kíhúzni( 3 érzéstelenítéssel). De amikor elkezdte feszegetni csillagokat láttam a fájdalaomtól. Ennyire hatott akkor az érzéstelenitő. A doki szerint amennyit kaptam az egy lónak is elégnek kellett volna lennie. Sajnos nekem nem volt elég! :)
Lehet nem voltam elég nagy ló! :D

Lányok! Hogy tudok én is csikot feltenni a babákról?

Gabi: Fanni megbarátkozott a gondolattal, hogy jőn az öcsikéje?

Bea: Igen beszéltünk a képekről csak az a helyzet, hogy ide nem tudok képet feltenni. De e-mailbe küldök neked. Sajnos még nem tökéletes a számtech. tudományom.

Most lépek reggelizni.

További szép napot!

Barbara
kutasi kitti
 
 


Sziasztok!

Nem tudom mi van most itt a környéken, de most derült ki, hogy Tildus egyik ovistársának az anyukája is terhes! Hát kell az utánpótlás az biztos!

Én most kicsit megint bosszankodom, de mindjárt megyek rendet rakni csajok szobájába, remélem attól lenyugszom! Tegnap délelött bementem megint dolgozni, de délután olyan voltam mint akit agyoncsaptak...semmihez nem volt kedvem, csak olvastam meg pihentem. Szerencsére csajok is lefoglalták magukat!
Kutyusunkat szerdán műtötték, de most kezd jobban lenni, már sétálni is van kedve lemenni...
Barbara: Vonalzót több weboldalon is tudsz csinálni. Én a babafalva.hu-n csináltam. Ott van a menüben, hogy vonalzók, értelemszerűen kitöltöd és utánna ad egy kódót, amit a profilodban az aláríráshoz ha bemásolsz, akkor megjelenik minden írásod után. Nem a html kódot kell használni hanem a másikat...

Ildikó: nem értek egyet avval. hogy akinek otthon van a kistesó annak nem jár ovi..(tudom bölcsibe jártok, az tényleg nem). Mert az a fél nap amire beveszik az már egy közösséget szerető gyereknek nagyon sokat jelent és szüksége is van rá. És neked is jobb hogy tudsz a picivel foglalkozni délelöttönként...Az adót, meg amiből az ovit fenntartják ugyanúgy befizeti mindenki, tehát jogosan kéri a helyét az oviban...na ezt jól leírtam! De a bölcsi más, oda tényleg csak akkor viszi az ember, ha dolgozik...szerintem. Ez a lakóhelyhez kötöttség meg olyan baromság, mint pld a vizitdíj, meg sok egyéb...de nem akarom itt a kedélyeket borzolni, megyek inkább iszom egy kávét aztán irány a gyerekszoba!:)

Szép napot!

Judit

mamiblue
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem de betegek voltunk. Most meg alig győztök vissza olvasni.

Barbara! Gratulálok. Azt mondtad, csak jövőre akartok másik babát. Azért jó, hogy ennyen vagyunk már kismamák. Kép

Judit! Vicces a konyha dolog, de gondolom te nem nevettél.

Gabi! Padló fűtés az tuti a földszintre. A többi még képlékeny de ennyi tuti nem lesz a számla, mint itt. A napenergián én is gondolkoztam, de nem tudtam, hogy ennyire drága. Persze tudtam, hogy nem olcsó.

Zsófi! Én várlak benneteket. Olyan régen taliztunk már. Barnusnak Boldog szülinapot így utólag. Bocsi de nagyon lemaradtam.

Ildikó! Én mindig megyek. Mármint vásárolni. Nekem is van egy csomó ruhám, de még nem szántam rá magam az árulásra pedig jó ötlet. Most is megyek meg, márciusban is lesz egy vásár ami nem a kismamás de azt halottam az is jó. Te melyikre mész?

Szerintem is szüksége van a gyereknek a közösségre. Az én lányom pl. nagyon igényli. Januárba lesz három és viszem is oviba. Szerintem hiányzanak neki a gyerekek. Persze mindig próbálok neki társaságot keresni. Ha egyedül van mondjuk a játszón ami ebben a hideg időszakban elég gyakori, unatkozik.

Sziasztok!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Ma végre mindent meg tudtam nézni rendesen az ultrahangon.Először a gerince miatt kellett visszamennem, most meg a gyomra miatt. De úgy tűnik, rendben van minden.
Fanni viszont irtóra lefárasztott.Amikor a babakocsiban volt, ki akart jönni, amikor sétált, akkor azt akarta, hogy vegyem fel. Pedig tök szép volt az idő, és jót lehetett volna sétálni is.De hát, én ezeket a hisztiket mostanában nem igazán bírom elviselni. Azt vettem észre magamon, hogy sokkal türelmetlenebb lettem, mint voltam.Ez is a terhességgel jár???Fanninál mindenen nevettem.

Ildi! Jobban vagy már? Hogy sikerült a farsang a böliben?

Anikó! Ezekre a takarékos megoldásokra általában az a jellemző, hogy drágák, viszont a mai árak mellett elég hamar meg is térülnek. Habár én nem szólhatok egy rossz szót se, hisz a 140m2-es házban kevesebb a gázszámlám, mint az 52m2-es panelban a távfűtés volt. De ehhez az is hozzátartozik, hogy én nem bírom azt a meleget, ahogy a panelban fütenek.Múltkor az egyik barátnőmnél kemény 10 percig bírtam a 27 fokot.Ők is egyfolytában szellőztettek.Utána meg fizetnek...

Barbara:Fanni egyfolytában a tesóját etetné. Neki szerintem most még mindegy, hogy öcsi vagy hugi lesz.Egyelőre még én nem tudom elhinni, hogy fiú lesz, pedig mindenki áradozik, hogy milyen szerencsések vagyunk ezzel a leosztással.
De lehet, hogy az az igazság, hogy én vágyok még egy kislányra legbelül.


Egyébként mit szóltok ehhez a remek időhöz.Igaz, hogy a hét elején még havazást mondtak mára, erre 10 fok volt és ragyogó napsütés.Ma azt hallottam, hogy hétvégén lehűlés, de jövő héttől itt a tavasz. Csak nehogy hóvihar legyen belőle!!!

További szép napot!
Kellemes hétvégét!

Gabi

Kép

Kép
taga
 
 


Sziasztok!


Lenne egy kérdésem, hogy tudom a vonalzót a profilon belűl bemásolni. Megkaptam azt a bizonyos kódot, az e-mailre.
Nagyon béna vagyok, de ne röhögjetek ki! :D

Köszike a segítséget!

Barbara
kutasi kitti
 
 


Barbi: konkrétan a másolásra gondolsz? Vagy hogy hogyan tudod a profilodat elérni?
a másolás: bal egér gombot lenyomva tartva kijelölöd amit másolni akarsz, aztán jobb egér gombbal feljön egy lista, abból kiválasztod a másoláts, aztán belépsz a profilba (segédleteket kell legörgetni fent a lap tetjén) , ott ugyanilyen ablak van mint itt és jobb egér gomb, beillesztés. Bocs, ha nem erre gondoltál...

Anikó:
De a konyhán már én is nevettem! Egyébként azt hiszem írtam már, hogy nálunk hőszivattyú lesz meg napkollektor, ez nagyon energiatakrékos, mert a klimát is kiváltja, és környezetbarát is!
Viszont azon nem nevettem, hogy a héten a bankban férjemnek 800 e ft helyett 400 e-ret adtak csak, és csak később vette észre. Gyorsan vissza is ment, és odaadták neki a maradék pénzt...szóval annyira nem nevettem, hogy majdnem rosszul lettem mikor mesélte, persze csak akkor mert felhívni mikor már nála volt az összes pénz....

Judit
mamiblue
 
 


Sziasztok!

A farsangon túl vagyunk.Szerintem jól sikerült!A sütik is finomak lettek bár én még mindig nem nagyon tudok enni.
Felhagytam a fájdalomcsillapítóval mert a végén még rászoknék.Igy is kilehet bírni!

Bea!
Vissza néztem a konyhád.Tényleg nagyon szép.
Sőt láttam,hogy nektek is van a Graco elektromos hintátok.Alexa imádta!
Fogorvoshoz Erzsébetre járok,ott találtam egy jó maszekot.
Megkérdezhetem,hogy neked mennyibe jött a négy fogad?Koronát kapot,nem?Vállasat?

Bebi!
Én a májusi börzére megyek.Nincs értelme gyűjögetni a ruhákat mert csak a helyet foglalja.Ha meg megint terhes leszek úgyis újakat veszek.
A gyereknek szerintem is kell a társaság,én ezért is örülök a bölcsinek.

Nemrég megismerkedtem az egyik felső lakóval.Neki is annyi idős lánya van mint Alexa.Igy mindennap össze járunk.
Lányok is jól elvannak,meg mi anyukák is.Remélem sikerül elintézni,hogy egy oviba járjanak majd.

Kép

Ma csináltam először jaffa-szeletet,kíváncsi leszek a végeredményre.

További szép napot!

Ildikó
morozildi
 
 


Sziasztok!

Ildi! Igazad van de én lusta vagyok össze válogatni, rendbe tenni stb... Csak gyülytögetem, és mindig veszek egy csomó újat. Egyszer azért majd rászánom magam.

Barbi! Hogy haladsz a vonalzó készítéssel?

Gabi! Az enyimek is úgy oda vannak a kicsiért. Puszilgatják, simogatják. Bár én nem hiszem, hogy Bianka tudná és értené a dolgot. Majd megtudja ha kint lesz.

Judit! A bankok már csak ilyenek. De mint bankos bizton állíthatom, hogy a pénztáros este rájön, hogy több a pénze. Mármint ha szabályosan jár el. Gondolom azért, hogy infarktust kaptál.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!
CSatlakozni szeretnék hozzátok ha még lehet. Ezen a héten költözünk Szigetszentmiklósra, a Boglya utcába. :D Van egy 5 hónapos kislányom, Bernadett :P
Nem nagyon értem még ezt a rendszert, de igyekszem felderiteni.
anyunyika
 
 


Próbáltam vonalzót létrehozni, remélem sikerült.... Egyszóval a lányommal szivesen csatlakoznánk másokhoz akik szoktak sétálni a környéken. Nagyon örülnék ha más kismamákkal és babáikkal is megismerkedhetnénk új otthonunkban. Addig is ha ki tudna ajánlani jó gyerekorvost aki házhoz is kijön, azt megköszönném.

Kép
anyunyika
 
 


Sziasztok!

Nem tüntem ám el, de ez a költözködés nagyon lefogalalt..

Csütörtökön voltunk az Örsön oropédián, de nem vagyok jó véleménnyel a nőről.
Közölte másfél hónap alatt nem 1 kilót kellett volna híznia, szte adjak neki tápszert az sose árt!!!:(
Annyira kiakadtam ezen, mert milyen jogon mond ő ilyeneket, nos nem kaartam veszekedni azt mondtam megbeszélem a gyermekorvosunkkal...

6hét múlva kontroll.

Nem tartja szte még a fejét, pedig ilyenkor már kellene..Ez hol van leírva, ki mondja?????????
Amikor hason van emeli a feját , de neki ez kevés..rakjam többet hasra szte..naponta kb. 1órát is el van hason.

:(

Amúgy jól vagyunk..majd hamarosan rakok fel képeket is!

A házunk sajnos sehol, illetve, 7végén meglestük és készen van, de szárad, a szerződéskötést 2* halasztották el, még mindig szülőknél vagyunk..már 5hete..

Barbara, orsi: gratulálok a picihez.

Barbara: nálunk 19 hónap külömbség lett és megbírkózom vele..ne izgulj..egy ügyes anyuka vagy és, majd feltalálod magadat.:)

Bebi: Tudod már a nemét? Vagy csak véletlen a rózsszín vonalzó?:)

Taga: örülök, hogy minden rendben veletek.:)

Puszi: Sziszike.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!

Nem tudom nállatok volt-e front de az én lányom egyáltalán nem bírt magával. Olyan hisztis volt egész délelőtt. Most raktam le aludni kiváncsi vagyok sikerűl-e elaludni. Hétvégén odavolt Kittike a keresztanyjánál, mi meg apával szombaton este romántikáztunk.
Moziztunk meg vacsizni voltunk.
Kedden megyek uh-ra remélem jókat mondanak majd.

Anikó: Sajnos nem megy a vonalzó készítés elakadok. A profilon belűl nem tudom, hogy mit kell keresni, meg hova kell beilleszteni.Ennyi ilyen béna vagyok. Olvastam, hogy a baba vagy Botond vagy Bettina lesz, szép nevek.

Anyunyika: Üdv a csapatban. Nekünk van egy jó doktornénink aki házhoz is megy ha kell: Dr. Lakos Piroska 06303037888
a rendelő száma: 0624466-283 ő a faluban rendel, és minden nap.
Ha gondolod hívd fel hátha fogad titeket. Mi a mozi mellett lakunk, úgyhogy sajnos nekünk a Boglya utca elég messzire esik.

Sziaszike: Üdv megint. A doktornővel ne foglalkozz, amig tejed van addig szerintem csak azt adj a babának. Pesze ha már nem lesz elég akkor gondolom, hogy pótolni fogod neki. Hogy áll a házikótok? Melyiktek szűleinél laktok most? Elfértek?

Na lépek én is további szép napot!

Barbara
kutasi kitti
 
 


Kádúszás otthoni környezetben 2 hetes kortól; Babaúszás 3 hónapos kortól a dunavarsányi Igazgyöngy Babauszodában szerdán és vasárnap 9.00-12.00. Szakmai felvilágosítás: Viczkó Andrea 30-407-8301, bejelentkezés: Álló Zsuzsa 20-377-8690; www.babauszas.atw.hu, www.esemenyrogzites.hu - video

Viczkó Andrea
Úszóoktató
30-407-8301
viczkoa
 
 


Sziasztok!!

Szüleimnél vagyunk, elférünk és egész jól el vagyunk, de már nagyon vágyunk az új otthonunkba!!

VAn elég tejci és kakis, pisis pelus is, ráadásul nyugodt baba evés után...ahány ember annyi véleményt hallani, de azért bánt!

A házunk lényegében készen, de most szárad ki, 7végén festhettek , ahogy láttuk. Remélem 1-2hét és énis közetetek lehetek.:)

Puszi.

Kép
sziszike1000
 
 


Sziasztok!
Túl vagyok az AFP-n! De előre tudom, hogy nem lesz jó az eredmény, egyik csajszinál sem volt jó! Képzeljétek elhatároztuk, hogy nem kérdezzük meg a nemét, meglepetés lesz a szülésnél. Mondtam a férjemnek, hogy legalább jobban fogok igyekezni, mert kiváncsi leszek,hogy hugica vagy öcsike lesz! Remélem tényleg kibírjuk...

Anikó: Nektek már nevetek is van? Nekem férjem fiúnévnek Rudolfot nézte ki, hát nekem sajna nem tetszik, de majd csak megegyezünk!

Anyunyika: Mi a madarász utcában fogunk lakni...majd egyszer, remélem még idén! Férjem nagyon belendült, ami a munkát illeti, remélem meglesz a hiányzó pénzünk is

Mindjárt jövök, csak félek, hogy elveszik amit írtam...

mamiblue
 
 



Sziasztok!

Sziszi! De örülök neked. Szerintem ne figyelj rá a harmadik gyereknél már érzi ezt az ember, mikor mennyit kell ennie. Nehogy most ess kétségbe. Nem tudom még a nemét. Gondolom, hogy fiú lesz, legalább is a férjem nagyon örülne neki.

Barbi! Igen Botond lesz vagy Bettina. Bár szerintem a Bettina nem túl szerencsés mert aug. 06-án van a névnapja naptár szerint de mi nem akkor fogjuk tartani, mert van később is. Mármint ha lány lesz.

anyunyika! Üdv köztünk. A sétát én majd jobb időbe vállalom. Egyéb taliban benne vagyok.

Judit! A Rudolf szerintem sem a legszerencsésebb. Persze a vezetékné is számít. Én is gondolkodtam ezen, hogy meglepinek meghagyjuk a nemét de nem hiszem, hogy kibújik. A férjem sem hajlik rá. Ő még nálam is kíváncsibb.

Puszika!

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Barbi! Az aláíráshoz kell beilleszteni a kódot amit kaptál. És akkor minden hozzászólásnál ott lesz.

Kép
Kép
Kép
bebi
 
 


Sziasztok!

Sziszike! Örülök, hogy nem vesztél el.Annak már kevésbé, hogy nektek se megy olyan könnyen ez a költözködös buli.
Hogy bírsz a 3 gyerköccel? Például egy bevásárlást hogy oldasz meg? Én ettől félek a legjobban.Ez Fannival egyedül se könnyű dolog, hát még egy tesóval. Igaz, nálunk apuci most teljesen mentesítve van a bevásárlás alól.Mire ő hazajön 2-3 hét után, minden megvan neki a következő útra.

Barbara! Délelőtt kis tündérke volt Fanni, de a délutáni alvás után egy rémálom.A számítógépsztalnál sikerült addig kavarnia, amíg lerántotta a billentyűzetet tartó fiókot a lábamra.Ettől úgy megijedt, hogy irtózatósan elkezdett ordítani.Melegében rögtön alámászott egy asztal alá, amibe természetesen beverte a végén a fejét.Újabb ordítás.És ez ment egész délután.És még most se alszik, az előbb épp az egyik levelemet törölte ki, mielőtt elküldtem volna.

Anyunyika! Üdv.köztünk.A Boglya utca nekünk sincs épp a szomszédba, de tavasszal azért egy köztes helyen összefuthatunk.Ill.kocsival azért messzebb is el tudunk menni.

Judit! A férjed azért nem semmi.Nekem ilyet azt hiszem utólag se merne elmesélni a férjem, mert tudja, hogy leharapnám a fejét.Ugrok az ilyen dolgokra.
Mi még Fanni születése előtt megállapodtunk abban, hogy mivel férjem ragaszkodik hozzá, hogy ha fiú lesz az ő nevét kapja a baba, ezért cserébe a lányneveket én választhatom. Először én se szerettem volna tudni, hogy mi lesz a neme a babának, de egyedül maradtam vele a családban.Mintha ez lenne a legfontosabb dolog! Igaz, utána mindenki azt hangoztatta, hogy nekik mindegy, hogy mi lesz, csak egészségesek legyünk, de az első kérdés az ultrahang után mindig az volt, na és mi lesz?


Jó éjszakát!
Gabi

Kép

Kép
taga
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: