Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Enikő
Nagyon aranyosak a gyerekek,és örülök hogy jó lett a kabát.Ne haragudj hogy multkor nem tudtam oda menni.Szombaton a piacra jön minden rokon.

Puszi

Ildikó
Kép
bebafa
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a hozzászólásokat.
Tanácstalan vagyok továbbra is. Átkukkantottam a nők lapjás fórumra, ott olyanokat írnak, hogy Csabán senkire nem bíznák magukat.
Az egyik ismerősöm meg azt mondta(bár csak hallomás alapján), hogy Szeberényi szakmailag megosztja a betegeket.És hogy állítólag öntelt.
Nehéz ügy ez az orvosválasztás. Főleg, hogy tényleg nem akarok már kísérletezni.

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok.
Zazzy most hozzád lenne kérdésem.Rájöttem hogy amit Te pco-nak hívsz,ugyan az van nekem is.
Mi a teendő ilyenkor?Ugyan is mint azt írtam,én csak Norculutot kaptam de azt meg nem fogom beszedni mert elapasztja a tejet.Ezt velem elfelejtették közölni pedig mondtam a dokinak hogy még este szoptatok de a papírra az asszisztens azt írta hogy "már nem szoptat".
Szóval igazából az lenne a kérdésem hogy ha nem szedem be a gyógyszert akkor súlyosabb következményei lehetnek?
Anyu szerint keressek másik orvost és kérdezzek meg mást is mert Ő azt olvasta a neten hogy igazából nem túl vészes de elfajulhat rosszindulatúvá.Nálunk a családban az összes felmenő nőrokonomnak volt már nőgyógy.műtétje és mind méh vagy petefészek eltávolítás.
Először azért téged kérdezlek hogy neked milyen vizsgálatokra kellett járnod emiatt és tényleg elég e 5 napig norculutot szedni ráés minden oké lesz?
Azért utána nézek én is a neten,és remélem nem baj hogy megkérdeztelek.
Előre is köszi ha tudsz segíteni.

Puszi mindenkinek
Amint tudok jövök.
enikõ24
 
 

 
 

Zazzy:és akik a másik fórumon írtak, valaha jártak már az egyik csabai dokinál is?Mert hallani sokmindent lehet...meg pletykálni is...szerintem aki ezeket írta, az sosem járt még az általam is ajánlott dokinál.(Szeberényi)Tudod, írtam már priviben, én egy másik dokit váltottam le vele, mert az nem volt túl "kedves".A Szeberényire mindent lehet mondani, csak azt nem, hogy öntelt.Ez személyes tapasztalat, mert hozzá járok lassan egy éve és nála normálisabb nőgyógyászt még csabán nem találtam!
Úgyhogy ezt TE döntsd el személyes tapasztalat után és ne hallgass a rosszindulatú pletykákra. :wink:
Vendég
 


Sziasztok!

Jól elmaradtam, de Zsófi mellett nem sok időm van. És persze fogyózom is, ami sok szabadidőmet elveszi.

Örülök, hogy mások is csatlakoztak. Zazi, Nóri! Üdvözöllek én is benneteket! Kitartást és sok sikert kívánok!
Az orvos választás nehéz ügy. Nekem sokiáig egy orvosom volt, majd szülés után váltottam. Szerencsére egy nagyon is normális dokit találtam ( B.A. ) Akivel mindent meg tudtam beszélni. Bár az is igaz, hogy nem voltak gondjaim! De szülésnél is nagyon korrektül viselkedett és szülés után is.
Bárkit is választasz Zazi, kívánom, hogy találd meg azt az orvost benne, akiben megbízol és megfelel elvárásaidnak!

Mi jól vagyunk, vagyis most éppen nem nagyon. Zsófinak jöbbek a felső fogai és nagyon taknyos ettől. Köhög is. Pont így volt az alsó fogaknál is. Mikor kibújtak, másnapra szinte el is múlt minden nyavajája.
Amúgy kúszik. Mászni is próbálkozik, de még nem igazán megy neki. Nagyon édes, gagyog sokat. mamamama, babababa. Bejárja a lakást, pakol, tanulja a tiltást is! Jól eszik, főleg a rendes kajákat szereti. Egyre jobban szokatja le magát az általam készített babakajákról. Azért elfogad elég sok mindent, de a kedvencei a felnőtt kajcsik. Kenyér, répafasírt, stb...

Megyeget a fogyi is, de most stagnálok éppen. Január 7-én kezdtem el és 7kg lement. De satgnálok. A héten megyek a masszázsszalonba, hogy melyik maszás kúrát ajánlják nekem. Van alakformáló, fogyasztó és narancsbőrre. Majd látjuk. Jó lenne lefogyni 60 kg-ra június 1-re. Karácsonyra pedig 55 kg szeretnék lenni. Jó nagy fába vágtam a fejszét igaz?

Ildi! Ti hogy vagytok? Az ovinak már bizti nem tudok ilyet szerezni ( aqwa draw ) csak dágák vannak. Játszik még vele Bálint? Geri szereti.
Enikő!
Édesek a gyerekek. Jó nagy már Liló is. Remélem egyszer összejön a tali. De amíg ilyen hidegek vannak, nem igazán megyünk Csabára. Holnap is megy Gabi tárgyalni, de mi nem megyünk vele, mert megfagyunk. De ha jön a jóidő csapunk egy kis bulit. Ildiékkel is olyan jó lenne.

Na mennem kell, mert fürdés lesz!
Puszi mindnekinek!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Enikő!
Nézd meg a www.pco-szindroma.hu oldalt!!!Nagyon sok hasznos infót találsz, kitölthetsz egy tesztet, amiből már lehet sejtés, hogy az vagy vagy nem.
Semmiképp ne ijedj meg!Bár semmilyen betegség nem valami felemelő, de azért ez túlélhető. Együtt kell tudni élni vele, mert nem múlik el! Az esetek nagy többségében a policisztás petefészek inzulinrezisztenciával párosul, erre nemrég jöttek rá, és sajnos sok nőgyógyász a mai napig "ki akarja sajátítani" a betegséget, pedig össze kell dolgoznia egy belgyógyásszal(endokrinológus), aki ért a cukorbetegséghez. Én Gyulára jártam, sajnos csak negatív tapasztalatom van.
Én a cukorbetegséget örököltem, csak nem gondoltam, hogy ez a baj, mert a hormonokkal volt probléma, nagyon ritkán jött meg, aztán csak híztam és híztam és nem tudtam fogyni - hát ez a cukor miatt volt. Amióta tudom, hogy ez van (7 év kellett, hogy elteljen :evil: pedig ezt ma már még a háziorvosnak is tudni kéne)többet mozgok, diétázok, fogytam 16 kilót, ebben a hónapban hosszú idő után megjött végre magától Norcolut nélkül, úgyhogy kezd helyrejönni a szervezetem.
De inzulinrezisztencia lehet cukor nélkül is, és egyáltalán nem mindenki túlsúlyos, aki pcos!
Ha van még kérdésed írj nyugodtan, de azon a honlapon mindent megtalálsz szerintem, nagyon hasznos.

Nóri! Tudom én, hogy sokmindent lehet hallani, meg tényleg ez van, hogy aki valkinek bejön, az a másiknak tuti nem. Nekem is először Párduczot ajánlották, akivel én már pórul jártam...
Hiszek én neked, csak úgy félek már kísérletezgetni. De valószínűleg őt fogom felkeresni, mert jobbat nem tudott mondani senki. Ez is érdekes...

Kép
Kép
zazzy
 
 


Zazzy:félre ne értsd, nem rábeszélni akarlak, csak segíteni.Akiről hallottam (!) jót, az a Baukó, közvetlen barátosnőm szült nála kettőt.A Rucz főorvos meg a Tóth Attila nekem mint orvos szimpatikus nagyon, de nem ismerem őket, talán tini koromban rákszűrést csináltak nekem mindketten...A többi orvost látásból tudom, de semmi infom róluk.
Na jó, azt hiszem befejezem az orvos osztályozásomat! :roll:
Remélem hamarosan kismamiként csatlakozhatom hozzátok! :wink:
Vendég
 


Sziasztok!
Kismama vagyok és most járok először ezen az oldalon. Egy kis dilemmával küzdök és ezért kerestem egy helyi oldalt.
A terhességi vizsgálatokra eddig egy dokihoz jártam magánrendelésre. A dokival szakmailag semmi bajom, azt eddig is tudtam, hogy "kissé" pénzéhes és nem mondható olcsónak a tarifája. Az már csak másodlagos, hogy be vagy jelentve és így is 1-1,5 órát kell várni mire bejut az ember a rendelőbe.Keringett néhány pletyka is de ezekre nem adtam, de most biztos forrásból tudom, hogy az ő nevéhez köthetők ezek.
Ezért úgy döntöttem nem fogadom meg a szüléshez. Másik dokit már nem akarok keresgélni. Fogadtam szülésznőt és az ügyeletes orvosnál fogok szülni. (egyébként ezt az "ötletemet"a szülésznő és a védőnő is támogatta)
Azt nem tudom, hogy ha összefutok vele a kórházi rendelésen mit mondok? Mert tuti rákérdez miért nem a magánrendelésére megyek?!
Szóval hülye vagyok, hogy így döntöttem?
Köszi előre is a hozzászólásokat!
andi.k
 
 


Andi:bár én még nem vagyok kismami, de szerintem jól tetted, a szülésznőn fog múlni minden, a lényeg, hogy benne bízz.A dokinak meg semmi köze ahhoz, hogy mész e hozzá magánba vagy sem.Nem kötelességed RÁ költeni a pénzed!
Vendég
 


Andi!
Én cseréltem már párszor orvost, pedig még nem voltam terhes, hidd el, jól döntöttél!!!Ha így áll a helyzet, nehogy már még egy rakás pénzt ki is fizess neki a szülésért!
Viszont, ha nem nagy gond(esetleg priviben)megírnád, hogy kiről van szó? Mert én épp orvoskeresőben vagyok, és érdekelne, hogy kit kerüljek még messziről is.Köszi!

Kép
Kép
zazzy
 
 


Szia Andi!

Semmi esetre sem vagy hülye, hogy így döntesz.
Én az első gyerekem születése után váltottam orvost, mert akinél a kisfiamat szültem... szóval több emberséget vártam volna tőle. Hosszú történet. Kisebb dilemma után orvost váltottam és nem bántam meg.
Eleinte nekem is felmerült az a gondolat, hogyha 2. babámat szülöm és találkozom vele, mit fog szólni, de aztán úgy voltam vele, hogy a paciensek vándorlása nem ritka, szokatlan dolog.
Örülö, hogy jó orvost sikerült fogadnom és végre olyan szülésem volt, amit elképzeltem. Az előző dokimmal találkoztam a kórházban. Ha meg is ismert, ami valószínű, nem zavart. Ez van.
Így ha nem fogadod meg a dokidat, nincs belőle semmi. Ne érezd magad feszélyezve emiatt.
A lényeg, hogy ismered a szülésznődet. Ő lesz veled, ő vizsgál, ő ad tanácsot, mit hogyan csinálj vajúdás alatt. A doki csak néha néz be hozzád, esetleg ő is megvizsgál.
Mennyi idős kismama vagy?
Az én kislányom 8 és fél hónapos. A nagyfiam 5 éves lesz hamarosan. :)
Ha van kedved, gyere sűrűbben.

Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Egy mai kép Zsófiról.

Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 



Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok

Zsófi nagyon ügyes és mekkora?Igazi kis nőci.Annyira aranyos a sapis képen.
Bocsi hogy nem jövök ,de annyira magam alatt vagyok,hogy semmit nincs kedvem csinálni.Úgy látszik hogy öregszem,mert még ilyen vacakul nem éreztem magam.Na nem is szomorítalak el benneteket.

Puszi

Ildikó
Kép
bebafa
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, kissé megnyugodtam, hogy nem én gondolkodom így egyedül.
A kérdésekre válaszolva:most vagyok a 32. hétben.
A doki pedig-most gondolom páran nem értenek velem egyet, mivel láttam az előző oldalakon, hogy dicsérték- Szeberényi.
Mondom szakmailag semmi kifogásom és tudtam eddig is erről a kis bibijéről -már 14 éve hozzá járok- de amit a védőnőtől hallottam az feltette az i-re a pontot. Másik dokit már nem keresek, nem lesz fogadott orvosom. Szülés után majd keresgélek.
Sziasztok, Andi
andi.k
 
 


Andi:elmondod, hogy mit mondott a védőnő?Persze csak ha nem gond...Én Szeberényihez járok, de nem volt vele gondom, nekem nagyon szimpi, én Rónát cseréltem le. :roll:
Vendég
 


Sziasztok

Nem nagyon szeretek beleszólni senkinek a véleményébe,de szerintem csak saját tapasztalatra szabad halgatni.Én is a fent nevezet dokihoz járok már 20 éve,szinte a család orvosa ,és senkivel nem bánt úgy ahogy a mendemondákból hallani lehet.Még azt mondhatom hogy az ismeretségi körömből sem.A védőnénik is csak hallomásból tudhatnak ilyet. Szóval szerintem,ha meg vagy elégedve vele akkor nem szabad a hallomásokra halgatni.Szinte nincs is olyan doki akira nem mondanak jót vagy rosszat.Én már az évek alat megtanultam hogy csak a saját tapasztalatomra hagyatkozom.És ez érvényes minden területre.A gyerekek ovodai és iskolai életére is igaz.Mikor a nagxfiam alsós tanárnéniét megláttam majd el ájultam,kivel hozott össze a sors.De olyan kellemes meglepetés volt ,mert a gyerek imádta innentől kezdve én is kezdtem vele megbékélni és mára jó ismerősök vagyunk.
Bocsánat ha megsértetem valakit,de ezt le kellet írnom.

Még egy észrevétel,a gyerek orvosokra is nagyon sok minden rosszat mondanak .A hugom egy sokak álltal nem szeretett dokinénihez hordja a lányait és nagyon szeretik,engem kiver a víz ettől a dokinénitől.

sziasztok

Ildikó
Kép
bebafa
 
 


Bebafa!
Teljesen igazad van!Én is ezzel kezdtem a múltkor, hogy aki valakinek bejön, az a másiknak tuti nem. Ezért nehéz így orvost keresni, sajnos tényleg mindenki csak a saját véleményére hagyatkozhat. Csak annyira nem akarok kísérletezni.
Ezek a "hallomások" pedig olyan durvák. Mire egyik fülből a másikba jutnak, gyakran túlzás lesz belőle.
Aki például nekem mondta az "öntelt" jelzőt, az soha nem találkozott ezzel az orvossal, de "úgy hallotta". Inkább hiszek hosszú évek tapasztalatainak, mint holmi hallomásoknak!Annyi a rosszindulatú ember!
Na ez az én véleményem!

Kép
Kép
zazzy
 
 


:) Sziasztok!
Most írok először már többször kerestem békéscsabai kisgyermekes anyukákat több oldalon.Nem olvastam vissza minden üzenetet, de szívesen csatlakozom.Van egy másfél éves kisfiunk és augusztusra várjuk a következő babát. :D Remélem tudunk érdekes témákról beszélgetni!Írjatok!Szép napot mindenkinek!!! :D
eryka
 
 


Sziasztok

Üdv közöttünk Erika.Nekem 3 gyerkőcöm vam , 16, 13,és 5 éves lesz juniusba a legkissebb.

Mi ujság orvos választás terén?Sikerült találni valakit?

Lányok hol vagytok?

Ildikó
Kép
bebafa
 
 


Sziasztok!
Valóban, nem túl nagy a forgalom erre.
Egyre inkább napolom az orvoskeresés-témát. Most úgy döntöttem, majd ha terhes leszek, akkor lépek valamerre. Olyan gáz ez a sok összevissza infó. A nemrég említett dokiról továbbra is több a negatívum, nem szakmailag, hanem emberileg :roll: Mostanában Maczót hallom egyre többet dicsérni. De nyilván itt is lennének olyanok, akiknek más a véleménye. Nehéz ügy ez. Tényleg mindenki csak maga választhat.

Eryka! Üdv itt! Én sem régen "csatlakoztam", de nekem még nincs gyermekem. :(

Kép
Kép
zazzy
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy ilyen rég jártam erre,de Bencém szinte minden időmet leköti és mire a gép elé kerültem apuka játszott.


Zazzy: Üdvözöllek így utólag is.
Én Csabán szültem és nem volt fogadott orvosom,én o.R-nél szültem és maximálisan meg vagyok vele elégedve.Attól függetlenül,hogy ő volt az ügyeletes,ugyanúgy bánt velem,mintha ő lett volna a fogadott orvosom.A szülésnél is normális volt meg utánna is.

Andi:
Én is csak azt tudom mondani,hogy valóban minden a szülésznőn múlik, velem is nagyon rendes volt,de ha segítség kell az ügyeletes orvos Biztos ott lesz,sajnos nálam is szükség volt rá,mert Bence elfáradt és nem akart kibújni.

Anikó: Megnéztem Zsófit,nagyon ügyes,hogy így tud mászni:)
Fogacskákkal hogy álltok?
Nekünk már van kettő és a harmadik is bújik.
Szerencsére elég jól viseli,igaz az elsőnél nagyon belázasodott,el is vittük orvoshoz,mert azt hittük,hogy beteg,de pár nap múlva kiderült,hogy csak a fogacskája.

És a legjobb hír: Átalusszuk az éjszakákat:)

Puszi Nektek
Kép

EsztiKép
eszti21
 
 


Helló csajok!
Bocsi, de én is egy kicsit elmaradtam! Látom a téma az azért napirenden maradt.
Szóval nálam a dilemmát nem az orvos személye jelentette, hanem az, hogy könnyelműség-e manapság fogadott orvos nélkül szülni?
Mert szeretném én eldönteni, hogy adok-e az orvosnak pénzt és ha igen mennyit! Ha felfogadsz egy orvost általában megmondja mennyit kér és ezt akkor is oda kell adnod ha meg voltál vele elégedve - ha nem ugye!?
Jártam más oldalakon is és ott ahányszor felmerült a téma igencsak megoszlottak a vélemények. Még az ismerős válasza is az volt a kérdésre, hogy ő ezt nem merné!
Aztán csak megkérdeztem a védőnőt is ezzel kapcsolatban. Megnyugtatott, hogy szerinte ebből semmilyen hátrányom nem származik.
Azért elég nagy különbségek vannak város és város között is!
Van olyan kórház, ahol nem is lehet fogadott orvosod, na meg olyan is ahol az orvosok egyáltalán nem fogadnak el pénzt. Na persze ezek mondhatni kivételes esetek, de az ember ha ilyet hall azt gondolja talán ő is találhat olyan orvost aki legalább kis részben hasonlít ehhez az "álomképhez", de legalább megpróbálja.
Szóval nem szeretnék senkit eltántorítani olyan orvostól aki szimpatikus neki és akiben megbízik orvosilag, főleg ha már cserélt orvost is. Hiszen nem vagyunk egyformák, mindenkinek más és más fontos és a tapasztalatok sem egyformák sokszor még ha az orvos ugyanaz is.
Na ennyi "röviden" az én véleményem.
Sziasztok
andi.k
 
 


Sziasztok!
Látom nagy dilemma ez az orvos kérdés mindenkinél, nem egyszerű az biztos.Szerencsére nálunk nincs ilyen probléma, nekem van fogadott orvosom.
Csodálatos szakember, az első szülésem nagyon jól sikerült, végig mellettem volt, nem csak a végén és utána is rendszeresen meglátogatott és szó sem volt kötelező tarifáról.
Én a kórházban több mindenkivel beszéltem és le voltak döbbenve mi megy itt Békéscsabán, ez az előre megmondott összeg teljesen fel voltak háborodva.
Én Szegeden szültem és most is oda megyünk, jó a kórház minden szoba babás szoba.Szóval csak azt kívánom mindenki találjon ilyen orvost.Sok sikert!
eryka
 
 


Sziasztok!

Eryka! Örülök, hogy megtaláltál minket! Gratulálok a picikéhez is! :)
Éb Békéscsabán szültem. ( B. A. ) volt a fogadott orvosom. Lehet, hogy sok hír kering a levegőben, sokszor bolhából is elefántot csinálnak. Nekem a dokim nem mondott összeget! Sőt! Szerintem nagyon is korrekt volt. Én persze adtam pénzt neki, hisz maximálisan meg voltam vele elégedve! De a szobatársamhoz képest keveset adtam. De nem bánt velem másként. Ugyanúgy beszélt velem, foglalkozott vele, mint szülés előtt és a másik anyucival, aki többszörösét adta, mint én.
Én nagyon örülök, hogy nem hallgattam senkire és őt választottam. Hisz róla is mondták, hogy pont ezt a dokit kellett megfogadnod? Tudodo mit hallottam róla? stb....
A terjesztett hülyeségeket mindig felhízlalják és már teljesen másról szólnak, mint a valóság!
Na befejeztem!
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Eszti!

Bence mekkora!!!! :shock: Jesszusom! De rég láttam már!
És olyan szép baba!
Zsófi már jól mászik,mindenhol feltérdepel, eleven nagyon. Hisztis és íros iy. Mert ha valahova beüti a fejét, akkor már sír, minta akkora tragédia lenne.
Zsófinak is még csak 2 foga van és jön felül 2.
Lehet ezért nyűgös. Nem tudom. Imádja Gerit. visít, ha meglátja! :)

mennem kell, Geri felébredt!
Puszi!
Anikó :)

Kép

KépKép
anyko
 
 


Eryka!
Küldtem neked egy privát üzit, olvasd el légyszi!
Köszi, Andi
andi.k
 
 


Sziasztok.
Nem voltam mostanában mert elég sok minden összejött meg el is voltam kenődve rendesen.
Remélem mindenki jól van.Visszaolvasni most nem nagyon tudok,csak átfutottam.
Mi jól vagyunk.Liló ma állt fel.Köszönhető a gyógytornának mert amióta járunk,rohamosan elkezdett fejlődni a mozgása.
Patrik megint beteg.Azon kívül nagyon nagy fiú már,sokszor elájulok tőle olyanokat mond.
Én nem fogyok még mindig,pedig már mindent csinálok csak éppen nem zsírleszívok magamnak.:lol: Bár aki nem látott pár hete,hónapja,azt mondják fogytam,pedig kilóra csak 1 ment le rólam.
Zazzy köszi amit írtál és az oldalt is amit ajánlottál.
Anikó,remélem hogy most már tényleg tudunk talizni,mert már lassan 1 évesek lesznek a lányok és még nem is találkoztak.
Ildikó,lehet a hátihordozó nem lesz kihasználva mert úgy néz ki Gabinak bejött egy új munka és jövőhéten már lehet indul is el repcsivel.Többet most nem mondok babonából mert nagyon szeretném hogy összejöjjön.
Mára ennyi futotta.Megyek lefekszek mert tegnap is Liló 1 után felkelt és 6ig kb.5-ször felkelt.Ha nem ő volt fent akkor Patrik sírt vagy 3szor mert ugye ő meg beteg.Szóval mindjárt elalszok.
Puszi mindenkinek.Sziasztok
enikõ24
 
 


:D Sziasztok!
Mindenki eltűnt mostanában? Lenne egy kérdésem, van e Békéscsabán olyan hely ahol kisgyerekek tudnak találkozni?A kisfiam másfél éves és szeretném elvinni valahová, ahol hasonló korúakkal lehetne és az anyukák is tudnak egy kicsit beszélgetni pl. ringató vagy ilyesmi, mert én nem tudok ilyenről.Várom a válaszokat! :D
eryka
 
 


Sziasztok

Erika a Centerben van egy játszó ház ,vagy a ligetben nyilt egy .Azt nem tudom hogy milyen korú gyerekeket lehet vinni,de érdemes megpróbálni.Mi Bálinttal nagyon szerettünk járni a Centerbe, és ott 2 éves korig csak szülői felügyelettel lehetet lenni.


Enikő remélem hogy sikerül Gabinak a munka.És majd használjátok a babahordót is egyszer.Patriknak jobbulást.
Ma én is a nyavajámnak betudhatóan nagyon rosszul éreztem magam.

Anikó ,
remélem hogy jól vagytok.!

Puszi

Ildikó
Kép
bebafa
 
 


Kép
Sziasztok
Kellemes Húsvéti Ünnepeket Kívánunk Mindenkinek.

Gabi kedden elrepült Londonba,úgyhogy egyedül vagyunk a gyerekekkel.Elég fáradt vagyok mert nem tudok aludni.Aggódom eléggé.
Puszi mindenkinek.
enikõ24
 
 


Sziasztok!

Kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk mindenkinek!
Kép

Enikő!
Hú, nagyon rossz lehet most. De kitartás! Meddig lesz kint?
A gyerekek írtó jópofák így a kádban! :) Látszik, hogy szeretik egymást.
Nálunk is mostmár sokat játszanak együtt, csak ugye Geri már durvább. Úgy játszana vele, mint az ovisokkal. De ura vagyok a helyzetnek, pedig sokszor csípik egymást. Zsófi meg kis hisztis. Tipikus kényes kilány színészi vénával.

Puszi
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok.
Csak rakok fel gyorsan képeket ha sikerül.
Anikó,nem tudjuk meddig lesz kint Gabi és azt sem hogy mi mikor tudunk kimenni hozzá.Én szeretnék junius 30-án Liló szülinapján.Jó lenne ha minél tovább kint tudna lenni és valamikor kimennénk utána.De ez még csak álom.
A gyerekek jól vannak.
Patrik is néha durvulna vele de én nem hagyom mert Anyu se hagyta sosem hogy bántsuk egymást és meg lehet nézni hogy milyen jó testvérek voltunk és vagyunk is.Nálunk sosem volt olyan hogy a nagyobb bántotta a kicsiket.Rám mindig rá lehetett bízni a kisebbeket és szeretném ha az én gyerekeim is így nőnének fel,hogy tudnák a testvérének nem szabad fájdalmat okozni sem testileg sem lelkileg.Ez alól Liló sem kivétel,amikor húzná Patrik haját vagy karmolná neki sem hagyom.
Szerencsére úgy vettem észre nincs gond velük,még sosem volt olyan hogy kikapják egymás kezéből a játékot,vagy megüssék egymást.És a későbbiekben sem fogom hagyni hogy akármelyik bántsa a másikat.
Nem egy anyukával azért szakítottam meg a kapcsolatot mert a gyereke nem ismert más játékot csak azt hogy verekedjünk romboljunk....Ez mind abból fakad hogy amikor a baba elkezdi paskolni a felnőtt arcát nevetnek rajta.Aztán ha kicsit jobban paskolja még mindig nevetnek.Pár hónap múlva meg már pofoz mindenkit de azon is nevetnek mert milyen aranyos.Hát nekem nem aranyos mikor nem lehet megfogni vagy megpuszilni egy gyereket mert rögtön pofoz.Kár hogy az az anyuka nem netezik akiről most szó van mert akkor rájönne hogy róla van szó. A mai napig szó szerint nem tudok jó szívvel a gyerekére gondolni mert mindig bántotta Patrikot.

Lehet nagyon drasztikus vagyok és katonás de én nem tudom elképzelni hogy Patrik meg Liló valaha is bántsák egymást.Ha kell szép szóval ha kell szemvillogtatással de én csírájában még babakorban elfojtom a tesvérharcot.Tudom nagyon durván hangzik de látom apu nővéreit ahol nem foglalkoztak ezzel,és látom anyut a tesóival ahol mami ugyanúgy nevelte őket ahogy anyu minket meg én Patrikékat.Na de erről ennyit.

Voltunk ma Debrecenben anyuékkal az állatkertben,mert elmenekültünk a locsoló áradat elől.Jól éreztük magunkat,Patrik minden kis és nagylányt meglocsolt aki az utunkba akadt.
Liló jót aludt a babakocsiban.

Ja,annyira nem nehéz a gyerekekkel mert eddig is sokat voltunk egyedül.Már megvan a napi rutinunk és így sokkal könnyebb minden.Patrik emlegeti sokszor Gabit de nemsokára vesz laptopot és akkor tudunk msn-ezni esténként,talán úgy könnyebb lesz Manónak is ez a helyzet.
Elteszem magam holnapra.Puszi mindenkinek
enikõ24
 
 


Kép
Ennyi mindent hozott a nyuszi a két gyerkőcnek
enikõ24
 
 


Sziasztok.
Most olvastam vissza hogy mit írtam tegnap este és így visszaolvasva olyan bunkónak tűnik.Olyan mintha Anikó téged akarnálak kioktatni pedig nem!!!!!Mert tudom hogy milyen ügyes anyuka vagy,láttam és hallottam hogyan beszélsz Gergőhöz.
Szóval ha az jött le akkor bocsika,mert így olvasva tényleg olyan. :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:

Erika.Tegnap elfelejtettem megírni neked hogy a Belvárosi bölcsinél van egy játszóház,óránként 150 forint.Általában kevesen vannak.Lehet szülővel is a babó meg ott is lehet hagyni mint 1 bölcsiben.
Na csak ennyit akartam.Sziasztok
enikõ24
 
 


Sziasztok!
Köszi mindenkinek a hozzászólásokat.Majd utána nézek a lehetőségeknek.
Most már biztos, hogy a második babánk is kisfiú lesz. :D
Remélem nem lesz nagyon nehéz két fiúval!? :D
Vigyázzon magára mindenki!!
eryka
 
 


Sziasztok!

Jesszus Enikő! és ezt mind meg fogjátok enni? :D :D
Nálunk most lett a mikuláscsomag elvéve anyuékhoz, mert apu és bátyám imádják az édességet. A mikiket pedig anyu sütibe teszik. nagyon jó muffinba pl, mert nemolvad el, hanem egészben marad.
Na én mondjuk 1 falatot sem ehetek belőlük. Nálunk is volt ám húsvétolás, de ennyit azért nem gyűjtöttek...szerencsére! :lol: :lol:
Nem volt félreérthető, hidd el, amit írtál! :wink: Geri is nagyon sokat fejlődött. Már utólérte a kortársait, nagyon magas az iq-ja ( ami nem biztos, hogy annyira jó ), logikája, térfelismerése kiválló és minden jó lett. Csak a beszédben van még valamennyi elmaradása. Bár idegennel amúgy sem úgy kommunikál, mint pl velem.
Szóval már nem kellenek fejlesztések csak logopédia. Ugye milyen jó hír? :)
Nem tudsz fogyni? De miért, Azért, amit írtál? nem próbálod meg a táltos diétát? Hátha beindítaná. Én azt hiszem nagyon jól fogyok. Főleg, ha fogyóhold van. Most reggel 66,5kg voltam és január 2-án, amikor elkezdtem fogyózni, akkor 77,8kg voltam. Ez azért nagyon jó! Nagyon látványos és még most is nagyon fogyok. Remélem a keresztelőre 60kg leszek.

mennem kell, de majd jövök. Geri játszani szeretne.
Puszi!
Anikó

Eryka!
Szívből gratulálok a 2. kisfiadhoz is! :wink: Jó lesz m ajd hidd el.

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok.

Anikó,láttam ma Gerit és Gabidat az ovi előtt reggel.Milyen nagy fiúcska már.Múlt héten pedig téged láttalak mikor jöttetek az oviból befelé a városba biciklivel.Zsófi ült a kisülésben Geri meg a Te üléseden.Csak megállni nem tudtam mert jöttek mögöttem.Azért vagyok mostanában sokat Békésen mert sokat vagyunk anyuéknál és ha jövök be Csabára vagy megyek Újfaluba ugye Békésen keresztül kell.

A sok csokit nem ettük meg.El vannak rakva a kamrába és majd beviszem az oviba.Én eleve nem vagyok csokis csak nagy ritkán ha megkívánom eszek pár kockát aztán hetekig undorodok tőle.A gyerekek ennék csak én nem engedem mert felesleges kalória,ráadásul megvadulnak tőle.Na azért ha Patrik kér ehet pár kockát vagy egy-két cukorkát de megszokta hogy nincs több és szerencsére nem hisztizik érte.Nagymamáéknál vagy vendégségben úgyis kap,felesleges hogy még itthon is ilyeneket egyen.
Örülök hogy Geri ügyesen fejlődik.Igazad van,nem mindig jó hogy valakinek magas az iq-ja.Patrik például nem szeret most már a kortársaival játszani,hanem a 6-7 évesekkel de azok meg néha durvák.A babákat szereti de valahogy a 3-4 évesekkel nem tud mit kezdeni,szerintem untatják.Anyu szerint olyanokat kérdez mint egy elsős.Mondjuk ebben én is ludas vagyok mert én meg úgy elmagyarázok mindent neki hogy sokszor szerintem azt is megbánja szegény hogy kérdezett.ma reggel éppen arról beszéltünk hogy miért kell benzin a kocsiba.
:lol:

Sajnos a fogyás még mindig nem indult be.De már nem is erőltetem.Patrik után sokszor ájulásig tornáztam meg futottam,alig ettem de egy évig nem ment le egy deka sem.Ahogy eltelt a szüléstől egy év,fél éva alatt fogytam 15 kilót.Most is már szaunáztam minden nap,méregtelenítő tea,nem ettem csak ittam.tornáztam,biciklivel vittem Patrikot oviba de semmi nem ment le egy hónap alatt.Azt értem el vele hogy már alig van tejem.Úgyhogy felfüggesztettem,pedig szerettem volna legalább 10kilót fogyni nyárig.Úgy látszik ilyen a szervezetem hogy egy évig nem megy le semmi.Anyu azt mondta Ő is így volt vele.A petefészek ciszták miatt is lehet,de az meg furcsa hogy hízni sem hízok.Csak állok már 9 hónapja egy helyben.A táltos diétát próbáltam még 2006 nyáron de legyengült az immunrendszerem tőle és tiszta herpesz lett 1 hét után a szám.Én úgy vagyok vele hogy éhezni jobban tudok,valahogy sosem szerettem azokat a diétákat hogy ezt egyek meg amazt és ebből ennyit abból csak annyit.Én inkább nem ettem csak minden másnap vagy egy héten egy nap nem ettem csak ittam.
Pont a femina.hu-n olvastam hogy sokkal könnyebb semmit sem enni mint enni de csak pár falatot.
Na de erről ennyit.
Nagyon örülök Anikó hogy neked sikerül,nagyon ügyes vagy.
Eryka,gratula.Milyen jót fognak együtt játszani a fiúk.Mindig lesz párjuk focizni vagy autózni,nem kell a haverokra várni,ott lesznek egymásnak is ha nem ér rá más.

Gabinak összejött egy Hollandiai meló,hajókat kell összerakni.Breda ba fognak menni 4 magyar.Az utcánkban megy egy srác és a szülei ajánlották Gabinak mert a szülők ismerőseihez mennek.Május közepén indulnak.Angliából hazajött csütörtökön emiatt mert intézni kell a papirokat.Kint is volt már melója de ez biztosabb ,meg közelebb van.Furcsa hogy itthon van,vissza kellett szokni :lol:
Puszi mindenkinek.Örüljetek a jó időnek.
enikõ24
 
 


Sziasztok!
Mi újság, mindenkivel? Nálunk semmi különös, minden rendben.A picurka nagyon mocorog odabent , Dominik pedig idekint.Szóval el vagyunk.Várjuk az igazi jó időt.Bár gondolom ezzel mindenki így van.
Most nekem is figyelnem kell a súlyomra, hogy nehogy sokat szedjek fel.Az a baj, hogy eleve volt rajtam pár kiló és így hamarabb elértem a szülési súlyomat.Most nagyon figyelek mindenre.Vigyázzatok magatokra és a csemetékre!
eryka
 
 


Sziasztok!
Szia Enikő! Erre nem lehet semmi okosat mondani.Megdöbbentő.Számomra az ami leginkább,hogy mindez két hét alatt.Nem volt ennek valami előzménye, máskor is félrelépett már, hogy így megy neki?Ilyen gyorsan. :(
Azért nem lesz egyszerű két gyerekkel egyedül.Nem is tudom erre mit lehet lépni. :cry:
Vissza fog menni a csajhoz?A férjed egyébként mit akar ezek után?Mutat valami megbánást egyáltalán?Nagyon vigyázz magatokra!A gyerekeknek sem lesz egyszerű.Kitartás!
eryka
 
 


Sziasztok


Enikő ez nem semmi,pedig olyan aranyosak vagytok együtt.Nagyon sajnálom.
A gyerekek hogy bírják, nem viselte meg őket nagyon? :( :(

Remélem hogy azért valahogy majd csak megeggyeztek a gyerekek kedvéért.

Puszi és nagyon erős legyél.

Ildikó
Kép
bebafa
 
 


Sziasztok!

Jól elmaradtam, de alig látszom ki... Újra belefogtam az alkotásba és végre sok megrendelőm is van. :)

Közben elolvastam, hogy miket írtatok!

Enikő!
:cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Erre nem nagyon lehet mit írni! A szívem szakad meg értetek! Mosz hogy álltok? Végül beadtad a válási papírokat? Jesszus! Azért Gabi túllőtt minden határon! Két kigyerek várja itthon tiszta szívvel, sok szeretettel és erre tessék... Őket is retteneteen sajnálom. Édes nagyon Liló is! Meg Patrik is imádnivaló kis kölök lett!
Hogy vannak? HOgy viselik? mert tudom, hogyha te ideges vagy, az rájuk is hatással van. Te hogy vagy? le tudtál valamellyest nyugodni? Írtad kicsit később, hogy beszélgettetek. Most hogy áll a helyzet! Engem nem riaszt el az ilyen, sőt, írj nyugodtan, mert tudom, hogy az jót tesz a lelkednek! ha másban nem is tudok sgíteni, meghallgatlak! De ha tudok valamiben segíteni, írj!
Egy atlálkozót is meg kellene ejteni, nem? Jót beszélgetnénk. Csak legyen szép idő, hogy valahol ki tudjunk menni.

Amúgy velünk minden rendben van. Zsófi hatalmas és mozgékony. Imádja Gerit , de Geri is imádja Zsófit. Néha vitáznak, én közbeszólok, de semmi különös nincs. zajlik az élet.
Geri is hatalmas. Sokat változott. Olyannagyfiú. tanulja az oviban a csúnya beszédet. :x Én pedig beszélgetek vele itthon erről. Mert mindennapra jut valami. Dühítő nagyon. Pedig a szülőnek kellene figyelnie erre otthon.
Rakok fel majd képeket, jó?
Készülünk akeresztelőre is. 1 hónap múlva lesz. Mint egy lagzi. De adig lesz még Zsófi nevenapja is és majd a keresztelőna szülinapja. Van elég sok szervezni való is.
Nekemmég kellene fogynom pár kilót addig, de hátha sikerülne. Szerencsére így is lement 16 kg, nem panaszkodom.

Erika!
Mennyi idős a pocaklakód? Biztos írtad már, de olyan régen voltam, hogy már elfelejtettem. :oops: :oops:

Ildi!
Veletek mi újság? nemszoktam apiac fele járni, pedig olyan jó lenne összejönni egy kicsit. majd nyáron összejöhetnénk valahol nem? Enikőék is jönnének és jól kibeszélnénk magunkat. Én már vágyom a kikapcsolódásra, pedig nagyon jó, hogy két gyerkőc van.

Megyek, mert lassan megyünk vásárolni.
Puszilok mindenkit és próbálok sűrűbben jönni
Anikó

Kép

KépKép
anyko
 
 


Kép
Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Kép

Kép

KépKép
anyko
 
 


Sziasztok!
Szia Anyko!
Tündérek a gyerekek.Olyan hirtelen megnőnek ,hogy hihetetlen.
Mi jól vagyunk, most leszünk 26 hetesek.Minden rendben van a picivel, most voltunk orvosnál.
Sajnos betegek is voltunk, mert Domi lebetegedett én meg elkaptam tőle, de már túl vagyunk a nehezén.Hányt szegénykém, nagyon meg volt rémülve,de csak egy nap volt az egész.
Szóval mást így hirtelen nem tudok, puszi mindenkinek, vigyázzatok magatokra! :D :D :D :D
eryka
 
 


Sziasztok.

Nagyon ügyes vagy Anikó hogy ilyen sokat fogytál.Nekem még csak 5 kg ment le de annak is nagyon örülök.
Nagyon édes a kis Zsófi,és milyen hatalmasak a szemei!!!!!Kis szépség.
Geri pedig hihetetlenül nagy fiú és még mindig azt mondom hogy tiszta Gabid kicsiben :D

Nálunk betegeskedés van,Patrik már kifelé van belőle,Liló ma reggelre lett beteg.Folyik az orruk és köhögnek sokat,lázuk van de még a könnyük is ömlik.Nem tudom mi lehet ez a vírus vagy baci,de szó szerint mintha sírnának annyi könnyük van.Először allergiára gondoltam de az nem jár lázzal.Dokinéni írt köptetőt,kalciumot,cseppeket és ha nem tudnának éjszaka aludni a köhögéstől,kúpot.

Rakok fe képeket is ha sikerül.

Erika jó pocakosodást neked és remélem már meggyógyultatok.

Ildikó,ha kell a hátihordozó szólj.Hát hegyekben még nem voltunk vele,de Szanazugban az erdőt már keresztbe kasul bejártuk.Szereti Liló,de ha álmos akkor átrakjuk a kenguruba,ha felébredt újra a hátiban ücsörög. :D

Zazzy,Andi,Gyöngyi,Nóri,Eszti,Tündi merre vagytok?????????

Én viszonylag jól vagyok ha néha ha eszembe jutnak a Dolgok,olyankor kicsit lefekszek vagy beveszek egy orbáncfüves bogyót.Próbálkozunk próbálkozunk,de néha úgy érzem hogy én nem is igazán akarom ezt az egészetmegoldani de néha meg minden tök jó.Gabi nagyon rendes sokat segít meg minden,elviseli ha kitörök néha de tényleg nagyon vegyes érzések vannak bennem.
Na erről ennyit.
Puszi nektek.
enikõ24
 
 


Kép

Kép

Kép
Patrik az anyák napi műsoron

Kép
enikõ24
 
 


Sziasztok!
Most éppen mérges vagyok.Nem értem ,hogy itt Békéscsabán, milyen jogon és ki bírálhatja felül a cukorszint értékeknél a WHO-t.A normál érték 3,9-5,5-ig van.Mindenhol az országban,de nem itt Csabán egy kismamának nem lehet több 4,3- nál. Most ezzel fárasztanak.Mert ők így határozták meg, hihetetlen, hogy lehet ilyet csinálni.Nekem a 4,5-ös cukrom magas.Hát ez vicc.Az első terhességemnél is mindig ennyi volt, soha nem volt bajom.Akinek alacsony ilyen 4 körüli annak sokszor vannak rosszullétei, miért akarják lenyomni a normális értéket?Ha most agyonütnek sem értem ezt az egészet.Az orvosom sem érti, de mivel ide járok tanácsadásra Csabára, ezért itt ők mondják meg mi legyen.
Na mindegy,nem fárasztok senkit tovább.
Mindenkinek szép napot!
eryka
 
 


Sziasztok!

Lencsési lakótelepen lakókat keresek!
Tudtommal intimtorna tanfolyamot szerveznek és erről érdeklődnék.
kököjszi
 
 


Sziasztok.
Kököjszi,ha jól emlékszem a korházban a fizioterápiánál a hirdetés falon ki volt téve ezzel kapcsolatban valami.

Eryka,nekem még Patrikkal volt valami amire én azt olvastam hogy magas de Ők nem tartották annak. :roll:

Többiek hol vagytok?
Ildikó,az elmúlt héten 3szor voltam piacon de nem láttalak,minden oké?????????

Velünk minden okés.
Patrik mindig meg akar mindenkitől védeni és mindenkinek beszól aki neki nem szimpatikus,pillanatok alatt rám szól hogy menjünk ha valaki olyannal beszélek az utcán aki Őt nem érdekli:-)

Lilóka már nagyon beszél,persze csak Ő tudja hogy mit mond :lol: ,már kapaszkodva bejár mindent,rövidebb időkre el elengedi a dolgokat.Rájött arra hogy négykézláb mászásnál gyorsabb ha kinyújtott térdel mászik és tényleg úgy tud nyargalni,néha alig érem utol.

Írjatok néha többiek.Sziasztok
enikõ24
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: