Új privát üzeneted érkezett!

Csilla!
Kidolgozva még semmi nincsKépMert még most fejeztük be a 11.es anyagot!De abból se sok minden van megKépHa lemezre megírod én meg kifizetem neked az árát ha gondolod!Ez nagy segítség lenne!Kinyomtatom én itthon magamnak!Ki az a pasas?Kíváncsivá tettélKép
Ági
csagi
 
 


Add meg a mail címed!

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Jolka!
Kicsit utána kerestem a gyógyszereknek. Itt vannak azok a fájdalomcsillapítók, amiket szoptatás alatt lehet szedni: Mexalen Panadol Paracetamol.
A kicsi nem jár bölcsibe, itthon marad, sőt a nagyok is csak délig fognak oviba járni, ebéd után hazajönnek.

Csilla!
Más bioterméket nem eszünk, illetve anyáék agrárámérnök barátjától szoktunk kapni saját termesztésű zöldségeket, ő sem használsemmilyen vegyszert. Egyébként kicsit bizalmatlan vagyok a biotermékekkel, mert nagyon drágák, és nem biztos, hogy bio. A biotejet is csak azért isszuk, mert egy barátnőm sógora ott dolgozott a nemzeti parkban és ő mondta, hogy tényleg megbízható.

Ági!
Sajnos tényleg sokan azért adnak a gyereknek nagyon hamar édeséget túró rudit stb. mert olyan aranys, hogy majszolja, és addig is csendben van, nem nyávog, de szerintem is lesz még rá idejük, és az allergia pedig bármikor kialakulhat. Szerencsére nálunk egyelőre egyik sem allergiás, pedig hajlamuk biztos van rá, mert a családban elég sokan Kép .
Nekem egyébként az sem tetszik, hogy az oviba mindig van olyan gyerek, aki hoz valamilyen rágcsálnivalót, és az óvónők kiöntik egy tányérba, és egész délelőtt rágcsálhatnak a gyerekek. Minek? Utána meg csodálkoznak a szülők, hogy a gyerekek nem eszik meg az ebédet. Szerencsétlen persze, hogy nem éhes, mikor egész délelőtt nassolt. Én már szóltam az óvónőknek, de szerintem szülőértekezleten is szóvá fogom tenni. Nálunk nem szokás egész nap enni. Minden evésnek megvan az ideje. Nálunk csak akkor van nassolnivaló, ha vendégek jönnek. És a csajoknak sem hiányzik

Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 

 
 

Melinda!
Ezt én is pont így gondolomKépArról nem is beszélve hogy a foguk milyen hamar tönkre megy ha ilyen korán édességet esznek!
Csilla!
csagi19@freemail.hu
Bepróbálkozok egy altatással,de azt hiszem Balázs fog győzniKép
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!
Ma készült Bencéről egy nagyon tündéri kép, meg kell zabálni, ahogy vigyorizik, fel is tettem a profilomba.
Dórával vajon mi lehet? Ugye nem jelentkezett még, mióta Petike megszületett?


Anita2!
Hogy vagytok?

Dórával vajon mi lehet? Ugye nem jelentkezett még, mióta Petike megszületett!

Melinda!
Libabokorban vettünk telket, és már lassan be is költözünk. Tavaszra tervezzük. Még egy kis festés, csempézés van hátra.

Jolka!
A Kálvin tér ott a nagypostánál van? Miket árulnak?
Én is úgy tudom, hogy tejterméket egy éves kor után, tejet két éves kor után lehet adni. Szerintem is érdemes kivárni az allergia miatt, főleg, ha a családban van allergiás.

Csilla!
Miből vizsgázol? Mikor tudsz tanulni?

Ági!
Nagyon jó az az oldal, aminek megadtad a címét, nagyon hasznos infókat találtam. Köszi! Sok sikert az érettségihez!

Petra

Kép
ppetra
 
 


Sziasztok Lányok!

Csak egy gyors bejelentkezés!
Nagyon jól vagyunk! "Kornél bébi" -így szoktuk hívni- áldott jó gyerek. Eszik és alszik. Csak akkor sír, ha már türelmetlenül várja a cicit. Az öltözködést és a pelenkázást még mindig nem szereti, a fürcsit igen. Kép Az éjszakák még nem tökéletesek. Persze egyáltalán nem várom hogy átaludja az éjszakát, mert az a jó ha eszik, hagy gyarapodjon. Mára igérkezett a védőnő, hogy jön egy mérleggel, megmérni, hogy mennyit gyarapodott mióta hazajöttünk. De lehet ilyen pocsék időben nem jön (mintha az eső esnek egy kis széllel párosulva). Tegnap meglátogatott bennünket a gyerekorvos is. Persze pont nem voltunk itthon a férjemmel, elmentünk már bevásárolni a Penny-be, mert ki volt ürülve a spájz és a hűtő is. Kicsit fel kellett tankolni az élléskamrát, seperc alatt ott is hagytunk 15 rongyot. Hát ez van. Ma főztem fini bolognai spagettit. Imádjuk!
Na visszatérve Kornél bébi evéséhez. Nappal 3-4 óránként eszik. Éjszaka pedig előfordul, hogy megéhezik, majd pillanatok alatt visszalszik a cicin. Ennek következtében nem eszik eleget, és 1-1,5 óra múlva megint kel. És ezt éppen hajnalban csinálja. Kicsit nehéz. Ma éjszaka már jobb volt a helyzet, csak egy ilyen 1 órás ébredést csinált, a többi 3 órás volt. Kép /úgy látszik nagyon beléjük verték a kórházban ezt a 3 óránkénti étkezést/. Bár van hogy csúszik, vagy éppen hamarabb van, szóval kétszer ugyanarra az időpontra nem esik étkezés. Hogy ilyen jó gyerek, meg tudok napal mindent csinálni. Főzök, pakolászok, picit takarítok. Próbálom azért magamat is kímélni. Ha pörgős volt a délelőtt, délutánra pihit iktatok. Kép Mert estére akkor tuti kidőlök. Pl tegnap este is Fábry volt, amit imádok, de nem néztem csak az elejét, a design centert már nem néztem. Igaz, babóca felkelt, mentem etetni, aztán inkább én is ledőltem, nem jöttem ki tévézni. Muszáj aludni is.
Ja! Vissza térve a dokira, nagyon tetszett neki Kornél. Kérdezte is anyóstól, hogy nem lett elszámolva ez a szülés?! Mert ahhoz képest szép nagy baba. Bezzeg ha tudná, hogy még későbbre tolták a szülés várható időpontját?! És a neve is tetszett a dokinak. Kép Ezt a védőnő is mondta, hogy a többi védő néninek is nagyon tetszik a neve. Lehet divatot teremtünk majd a városban ezzel a névvel?! Kép Kép Kép
Dominik is jól van. Még néha picit köhög és taknyos, de már nem adok neki több gyógyszert. Így is sokat kapott míg nem voltam itthon. Kicsit had küzdjön a szervezete is. Egyedül az orrcseppből kap néha. Jól viszonyul még mindig Kornélhoz. Mindig ő szeretné fogni, hozni vinni, de még elég törékeny a kistesó. Max pólyába adom neki oda, de akkor is fogom én is. Anno Dodinál nem nagyon használtam a pólyát, de most Kornélnál igen. Olyan jó kis melegen tartja. Ebben van, ha etetem is, így ha evés után leteszem az ágyba, nem veszi észre a hideg ágyat érintve, hogy letettem. Így nem ébred fel. Majd később megszüntetem ezt a rendszert, de most átváltottam ódivatúra. Lehet nagyon megszoktam a kórházban is ezt a pólyát. Persze szoktam a nélkül is fogdosni babusgatni.
Lassan majd csinálok megint új albumot.

Ennyit a rövid helyzetjelentésről. Kép
De ismertek, én keveset írni nem tudok, midnig szómenésem van. Kép
Puszika
Anita2

Kép

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok,

Épp indultunk volna sétálni, amikor totál véletlenül észrevettem, h. szakad az eső, még szerencse, h. nem öltöztetem fel Zalánt, azóta meg szerencsére bealudt.
Köszönöm a sok jókívánságot, ami a gyógyulásomra vonatkozott, azt hiszem kezd végre minden visszaállni ... na azért a teljes igazsághoz tartozik, h. a tejteremelés megint nincs a tetőfokán, de igyekszem amikor csak lehet cicire tenni Zalánt.
AZt hiszem Jolkának voltak a héten fogproblémái és megelpve olvastam, h. neki azt mondták, h. szedheti nyugodtan az Algopyrint, na nekem épp emiatt kellett egy kicsi időre leállnom a szoptatással, mert az én dokim szerint 24 óraával az utolsó szem bevétele után lehet csak szoptatni. Én a végén ezt már nem tartottam be, mert akkor Zalán napokig nem szopott volna, u.is a lázam masszivan tartotta magát Algopyrin nélkül. Ezért is írtam nektek, h. nagy volt a dilemma, h. akkor gyógyszerrel, de láz nélkül szoptassak, vagy ne csillapítsam a lázam, várjak hátha lemegy, de akkor meg a 40 fokos lázzal valóban lehet-e szoptatni, mert adokim szerint 38 fölött átmennek a lázkeltő baktériumok. AZ LLL-s nő szerint viszon nem. Amit Petra bemásolt az LLL oldaláról és még a többi pontot is elolvastam, de ez szöges ellentétben ál azzal, amit a dokik vallanak.
Örülök, h. épp a kajálás, h. mikor lehet és mit a téma. Engem is egyre jobban foglalkoztat, bár szerintem az 5 hónapot mindenképp megvárjuk, a környezetmben sokan a 4-et várták ki és onnantól indult az alma és a banán, de ahogy látom ahány ház, annyi szokás.
Lányok ti megvettétek már az ajándékokat. Én majdnem keresztbe lenyeltem a férjem, amikor közölte velem, h. elküldte a testvérééknek a meglepetés fotót Zalánról. Arról van szó, h. lefotóztam Mikulás sapiban és képeslapot akarok csináltatni a képből, vagyis annyit, h. Bolbog Karácsonyt szöveget tetetek rá és azt küldjük szét a rokonságnak ... ezt jól tudta apuci is, de mint később magyarázta annyira büszke volt a fiára, h. nem bírta kivárni és elküldte, persze megkérdeztem,h. akkor már azt is elárulta legalább, h. a kis kezés és lábát is készülök gyumába nyomni és képet csináltatni belőle, meg naptárat is kapnak a nagyszülők Zalánról????
Amugy annyira szenvedek, h. kinek mit ajándékozzunk, ugye időm sincs annyi, mint hajdanán. Ha valakinek van jó ötlete szívesen veszem. Zoli már megkapta az ajándék könyveit, ugyhogy tényleg nem tudom neki mit teszek a fa alá. A DM-ben csináltatott esetleg már valaki egérpadot, polot, bögrét ... állítólag ott a bevitt fotóból csinálnak mindenféle ajándékokat.
Tegnap itt járt a védőnő és azt mondja, h. Nyh-án, ha egy gyerek még a születése szerint a régi oltást kapja, akkor azt kapja és slussz. Nem lehet variálni a szülőknek, még ha megveszem és beviszem az újat akkor sem??? Én meg itt agyalok, meg számolok már régóta, h. hogy lenne jobb a gyereknek? Azért az, h. 4 oltással kevesebbet kapna az nagyon vonz, na meg az utána várható esetleges kevesebb szövődmény.
Ja még néhány szó az alvásunkról, annyit változott az elmúlt időszakban, h. az éjszakára azt hiszem tényleg kijelenthetem, h. végigalussza Zalán, fél 9 után elalszik és fél 6-kor kel, utána 10 perc cici, szerintem nem éhes olyankor inkább szomjas és alvás kb. 8-ig, délelőtt már csak 1 órát alszik, majd du. ugy általában 2-6-ig alszik, ezt részben az utcán. Ha ez igy marad nekem egy szavam sem lesz soha, mert napközben meg szépen elnézelődik az ágyában.
Na felteszem a Mikulás sapkás fotót, amire apuka annyira büszke, h. lelőtte a család egy bizonyos részének a meglepetést.
Tünde

KépKép
tuzal
 
 


Petra,
Tényleg tüneményes Bence a fotón. Zalánról még sose sikerült ennyire vigyorgós fotót készíteni, reggel, amikor felkel szokott ilyen széles vigyorral fogadni bennünket. Na olyankor aztán olvadozok.
Merre van Libabokor?
Na megyek vissza vasalni :-(((.
Dóráékkal tényleg mi lehet? Dóra, ha olvasol bennünket írj pár sort. Plíííííz.

KépKép
tuzal
 
 


Sziasztok!

Nem is tudom, hogy hol kezdjem. Sok az info. Kép

Tünde!
Tényleg nagyon jól sikerült a kép. Megértem, hogy apa büszke rá.
Én itthon szoktam naptárat csinálni, még anno a nyomtatóhoz kaptunk 1 progit, elég jó. Én is akarok még bögrét csináltatni karácsonyra, csak már egy jó képet kellene csinálni.
Szerintem a gyerekorvost kérdezd meg az oltással kapcsolatban.
Végül is nem szedtem algopyrint a fogamra, hanem panadolt tablettát. Előtte pedig Manó szirupát ittam. Kép
Mi is 5 hónapos korában kezdtünk adni almalevet. 2 hétig csak 2-3 kanállal kapott csak. Később kevés reszelt almát is kapott(nem szereti)Fokozatosan vezettem be. 7 hónapos korára evett meg fél üveg bébiételt, most is itt tartunk. Még mindig a tejcsi a főeledel.

Melinda, Ági!

Tejet azért még én sem adok, csak megkóstolta a kakót.
Rudit is csak 1 csippetet kapott (csoki nélkül)
Eddig is 3 Danonino evett meg összesen.
Szerintem nem lenne semmi baja sem. Hisz kellenek azok az enzimek amik majd lebontják. Ha nem vezettem be fokozatosan akkor biztos "allergiás" (ugyan nálunk senki sem az) lesz.
Gondoljatok csak bele, ha valaki hosszabb ideig nem eszik tejterméket és hirtelen elkezdi megy a hasa...
A mai tejek több vízet tartalmaznak már. Sajna.
Bio tej nem rosssz ötlett, csak egy kicsit drága.
400-500 ft litere?

Ági! Szerintem senki sem haragszik meg ha más a véleményed. Hisz ezért vagyunk itt, hogy tapasztalatot cseréljünk.

Csilla!
Bio piac ma már nem volt. Ugy látszik egyszeri volt. Kálvintér a szarvas és Széchenyi út sarkán van a Magyar Húszár szobránál (Ahol a webkamera is van).

Anita2!
Én pólya párti vagyok. Szerintem nagyon jó dolog. Jobb benne fogni a babát, könnyebb szoptatni, meleg és biztonságot nyújt a babának. Na és persze a vendégek sem gincsolják meg. Nekem bejött. Csak vasalni ne kellett volna a húzatokat.

Ti hogy érzitek magatokat ebben a rossz időben? Nekem olyan rossz hangultom van tőle.

Petra!
Zsivány kislurkó lesz a Bence.

Én is tettem felk épet a profilomba, mi most a grimasz korszakban vagyunk.

Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Anita2!

Most, hogy hamarabb szültél a gyeded összege nem változott. Meg lett a 180 napod?
Szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Anita!
Jó hogy Kornél ilyen jó baba,Balu is ilyen volt ilyen idősen.Aztán később .....Van benne valami hogy a kórházban megtanulják a 3 óránkénti evéstKépBalázs 1 óra evés után 2 órát aludtKép
Mi a pólyát csak addig használtuk ameddig hazahoztuk.A csecsemős nővér meg keresztanyám(gyógytornász) is azt mondta hogy ne használjuk,mert nem tud benne úgy mozogni ahogy kell.Én személy szerint nem voltam oda érte.Pedig a milyénket vasalni sem kellett volna,mert merev volt.Szép selyem.Olyan modernebb féleségKép
Tünde!
Itt is sz.r az idő!Szakad az eső és fúj a szél!De mi szerencsére ma már 2-szer voltunk kint sétálni!
Biztos szét robbantam volna a helyedben hogy az urad' elküldte a képeketKépÉn akartam csinálni ilyeneket,de lejárt a 30 napja a próbaverziónakKép
Jolka!
Hát én ezzel nem értek egyet!Egy ekkora gyereknek nincs még rá felkészülve a gyomra a tehéntej megemésztésére!!
http://www.med-courier.com/index.phtml?pid=230000&id=302
Petra!
Ha beírod a keresőbe hogy szoptatás(vagy bármi más)nagyon sok jó oldalt dob kiKép
http://www.III.hu/anyafoztje
Na lépek,egyébként nem aludt ma Balu egy percet sem.7-kor már tuti alvás leszKép
Ági
csagi
 
 


HáT EZT A lll.st elbénáztam kicsit!Bocsi:http://lll.hu/anyafoztje
csagi
 
 


Szia Agi!

Bírom a lekesedésedett. Kép Aranyos vagy.

De őseink is felnőttek a tehén tejen, még sincs semmi bajuk. Ugyan én 8 hónapos koromig Anyatejen éltem. Anyuék elmondésa szerint anno teával hígították a tejet, hogy ne legyen olyan tomény a babának, nem mindenkinek volt tejcsije. Akkor még nem nagyon volt tápszer. Pl. Orizza, amitől minden gyerek feje írtózatosan megnőtt. Mesziről meg lehetett mondani ki a tápszeres. Szerencsére ma már nem így van, mert a tápszerek is fejlődtek.
Én személy szerint örülök, hogy még sok tejcsim van, és nem kell neki mást adni.
Tehát tehén tejet még én sem akarok, de ha nem lenne más választás... Kép

Szoptatásért.hu oldaláról annó mi is letöltöttük az oktatóanyagot, tényleg jó csak nagyon sok. Sok minden ismétlődik benne. Még a védőnőmnek is ajánlottam hogy olvassa el.

Hú.. ennyi az idő megyünk fűrödni.
Sziasztok Jolka

Ugye nem haragszol, hogy más egy kicsit a véleményem?

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Szia Jolka!
Én meg azt hittem hogy te fogsz haragudniKépUtólag gondolkoztam hogy inkább nem is kellett vona írnom semmitKép
Persze felnőtt sok ember tehéntejen,de ha már itt van a lehetőség arra hogy a lehető legjobbat adjuk a gyermekünknek(gondolok itt az anyatejre) akkor éljünk a lehetőséggelKépHa pedig nincs rá mód hogy valaki szoptasson,akkor már inkább a tápszer mint a tehéntej!
Na ezen nem veszünk összeKépKép
Nem tudom már ki kérdezte hogy ki mit vesz karira!?Na,mi nem visszük túlzásba!A nagyik díszdobozos tusfürdő és társai csomagot,a nagyapák szintén valami hasonló+csoki.A nővérem egy pulcsi vagy nadrág.Az unokaöcsém valami zetorféleséget(ugyanis enyhén zetormániás a gyerek).Jácintnak ma vettem meg a Gillette dobozt amiért már vagy 2 hónapja nyígKép(borotva,gél,penge)Balunak majd vasárnap vagy szerdán vesszük meg Miskolcon az ajándékát.Én kijelentettem hogy nekem ne merjen venni senki semmit,inkább Balunak plusz egy ajándék!!
Ja,mondtam hogy hamar el fog aludni a drágám.Kb.5 perc alatt bedobta a szunyát az előbbKép
Szép estét mindenkinek,majd még lehet hogy benézek.Nyomok a bátyámmal egy Msn partyt mégKép
Megpróbálok egy képet rakni a profilomba.
Ági
csagi
 
 


Szia Ági!

Nálunk pedig most kelt fel Manó (1 óra alvás után), most már 10-ig biztos fent lesz. Kép

Ilyen nagy a Balu? Tökéletes kissrác, de komolyan. Láttom, nálatok is bejön a Prince olivéres badyk.
Nagyon tetszenek a buborékok, milyen progit használsz? Megadod a nevét?

Mi még holnap veszük meg a ajándék nagy részét.
Manónak ma vettem inget mellényel és 1 bársony gatyát az S olivérbe. Nem tudtam ott hagyni. Ugyis kaptunk pénzt ajándékokra. Kép Még kap egy kis fajátékot jó csörgös papírba becsomagolva, biztos élvezi majd a bontogatást.
Én is meg tiltottam, hogy rám költsenek, de nem hallgatank rám. Ja igen, a Zolko mamájától én már az idén nem kaptam mikulást. Kép Hát igen az anyukák már nem szoktak.

Hahó többiek, hol vagytok?

Most Megyek, mert Márkó már megmászott, mint egy nagy hegyet.Kép

sziasztok Jolka
Tünde!
Online rendeled meg a dm-ből az ajándékokat?
Félek, hogy nem lesz meg időben. Mintha a Szarvas utcán is csinálnának ilyet, majd megnézzem.

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Jolka!
Hát nem irigyellek!Balunak is volt egy időszaka 1 éves kora körül,hogy 23-24 óra között aludt el!Szerencsére ezt "kinőtte".Hát igen,jó nagy már!19 hónapos a drágámKépA tiéd mennyi idős is?Bocsi de nem tudtam megnyitni a táblázatot,így az újjakat nem tudom hová tenni még!!
Szeretjük a Po bodykatKépKérdeztem is itt egyszer hogy nem tudja-e valaki Nyíregyen hol lehet kapni!Mert itt a bababoltban 1400ft.Na de azóta kedves apja rátalált a nagykereskedésre Pesten(pont a kerületükben vanKép).Azóta onnan hozza,800-1000ft.Most is hoz 3 body-t meg két pulcsit neki karira.Összesen volt 5000 ft!Na,bocs a részletezésért,de úgy örülök amikor ő vesz neki valamit ekkora lelkesedésselKép
Mi is holnap akartuk megvenni az ajándékát Balunak,de nem tudjuk mikorra ér haza apja,vasárnap meg nem biztos hogy nyitva van miskolcon a játéknagyker.
Apropó!Nyíregyen nem látott valaki valahol olyan kisbicajt amit lehet tolni,meg oldalt is van olyan leesésgátló??Olyat akarunk venni,de sehol nem látokKép
Lostot néztétek?
Ja,a cím ahol le lehet tölteni a progit:http://www.ulead.com/runme.htm Photo Expressz-Free Trial-Download Now-beírod az e-mail címed és egy jelszót,sing in,kiválasztod hogy ftp site 1 vagy 2 és már megy is a letöltés.Sokáig tölti de nagyon jó a program!Én sajnos elbénáztam mert letelt a 30 nap!Most a tesómmal akarom letöltetni és kiíratni cd-re!
Megyek szunyálni!
Jó éjszakát mindenkinekKép
Ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Mi még azt sem tudjuk, hogy kinek mit vegyünk Karácsonyra. A férjem tegnap vizsgázott (2 hónapot tanult rá), sikerült. Kép Eddig nagyon beszélni sem lehetett vele a Karácsonyról, úgyhogy most kell bepótolnunk. Szerintem ma megvesszük a fát, és jövőhét elején az ajándékokat.
Na megyek, mert a lányok nem hagynak írni, majd később folytatom
Sziasztok
Melinda
Hol van Miskolcon játéknagyker?

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Melinda!
Beérsz Miskolcra,mész még egy kicsit és balra van a Rénó játéknagyker.Egyszer voltunk ott,nekem nagyon tetszett mert sok minden volt és nem olyan drága mint itt nálunk a játékbolt!
Ági
csagi
 
 


Na igen, a pólya.
Jó volna valami huzatot varratni a tesómmal, mert csak azaz egy fehér van hozzá, semmi csere. Aztán jó volna ha nem kellene addig kivenni belőle Kornélt, míg megszárad. De van itt anyag, majd a tesómnak odaadom. Ó, de az megint nem jó, mert minta is kellene hozzá, azt meg nem tudok küldeni. Na mindegy. Majd megoldjuk.

Jolka!
A thgys? Most vannak oda a papírok ügyintézésre. Meg van a 180 nap MNS, még jó hogy ezt is bekalkuláltam, mi van ha pár héttel korábban szülök?! Ezért mentem el már szinte a legelején MNS-re. Persze összegileg január elején fog kiderülni, ha átutalják, de nem hiszem hogy gond lenne velem. Legalábbis remélem.
Aztán ha visszajönnek a papírok, intézem az anyaságit és a csp-t.
puszi, Anita2

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Ági!
Merről mész Miskolcnak? Egyébként én a guliverben vásárolok itthon.

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Hol van a guliver???
Nyíregy felől megyünk Miskolcra!Rakamazon lakunk!
Hú,úgy hallom hazaért apa 1 hét uztán úgyhogy megyek.
ági
csagi
 
 


Sziasztok!

Szia Ági!

Este fél 11-kor aludt el Márk. Szerintem ma sem fog hamarabb aludni, hisz most is alszik. Biztos elfáradt a bevásárlásba, pedig időben ágyban volt délután. Legalább végre kivasaltam,amit holnap úgyis kezdek előről.
Köszi megtaláltam a progit, már töltöm is. Zolko biztos leveszi a fejem. Kép
A Guliver A tesco felé az Autó Széles mellett van. Szerintem a Kobold játék üzlet is jó. Az pedig a nyírfa utca elején van, a Univerzum mögött (egy kicsit jobbra). Ja és a Bambi (plázaban. v. a sétálón ) sem rossz, ugyan ott már vannak árak.

Ki mit süt/főz karácsonyra? Ugyan mi csak szenteste leszünk itthon, a többi napon hol egyik hol másik szülőknél leszünk.

Most nézegettem a tv paprika és mindmeggette honlapján, hátha találok valami fincsi kaját.
Manó mellett nem hiszem, hogy lesz időm pepecselni.
Már megbeszáltük, hogy 1 nappal hamarabb díszítjük fel a fát. Kiváncsi vagyok Manó mit szól majd hozzá. Ma vettem egy pár új gömböt, és szalagot. Az idén már nem teszek fel több masnit, valami újat akarok.

PO badykat lehet kapni a letibe( st. istván ut), a Pelikánba(ott nem érdemes, drága), Renoval szembeni bababoltba (k&h bank van melette a sarkon.) vagy rengeteget Debibe a Brumiba (virág piac, csapó utca sarkától jobbra).

Ja, Manó pont ma 8 hónapos.

Végül is egz búgócsigát és az SOlivéres ruccikat kapja karácsonyra,szernitem ennyi, egy ilyen kicsi gyerkőcnek elég. A nagy szülők úgy is vesznek még valamit. Úgy sem értékeli még.

Anita2!
Thgys biztos nem lesz kevés, csak a gyed is annyi legyen. Nekem nagyon rosszul lesett, mikor kevesebb lett. Nem számítottam az adóra. Kép
Azért nem vagyok telhetetlen, ígyis a maximáltat kapom.
KÁr, hogy nincs 13. havi(manapság 0. havi). Értékelném most. Kép

Sziasztok

Még majd benézzek
Jolka
További jó hétvégét nektek!

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok Csajok!
Látom a karácsony az téma, na de mi is legyen!!??
Alig van időm írni, mindig csavargok meg takarítok, na meg mosolyszünet volt a párommal, úgyhogy a hangulatom nem volt vmi kimagaslóan jó, na de megoldottuk a problémátKép Kép Kép.
Én még ott tartok ahol a part szakad az ajándék vásárlás terén, de keddig mindent rendezni szeretnék!!
Pénteken voltam Debrecenben a Brendonban, nagyon szép bolt, tetszett, a lelkemre volt kötve, hogy vegyek Kornélnak egy zsiráfotKép!!
Üdv Mindenkinek!
Rita
rita82
 
 


Sziasztok!

Karácsony?! Senkinek semmi, pedig ötletem van ezerrel, de eddig (meg ezután sem) nem jutott rá időm. Az az igazság, hogy eddig tanultam (most is kellene, de most egy pár nap szünet), most meg nem tudok eljutni, kivéve, ha a férjem vmelyik nap itthon lesz vagy ha anyukám vigyáz Angyalkára pár órát. Erre egyenlőre nem számíthatok, mert mindenki dolgozik az utolsó pillanatig.


Petra!
Aranyos Bence, milyen szépen mosolyog! Tök sokat nőtt! Így az elején olyan látványos a növekedésük!
A vizsgáimnak inkább nem írom a nevét, mert túl körülményes, a lényeg: az egyik a közokt.-i intézmények közigazgatási-, a másik a közgazdasági problémáival foglalkozott. Szerintem mindkettő elég jó lett, de erre a tanár is rásegített, ha érted, hogy mire gondolok. Viszont lehet, mégsem lesz meg a félévem a rohadt internet miatt!!! Kép

Jolka! Ági!
Most nekünk is van vagy 10-12 PO. body, de én nem szeretem őket. Nekem nyúlnak. Nektek nem?
Ha már márkásat veszek (bár nem viszem túlzásba), akkor s. Oliver, boltjuk a Metropol-üzletházban.
Jolka! Megvan már az ünnepi menü? (Nekem szerencsére ezel legalább nem kell foglalkozni, viszont még most kezdem, így a vizsgák után a takarítást és a vásárlást. Vagyis csak kezdeném.)

Rita!
Mosolyszünetek mindig vannak, és míg csak az, addig nincs ok aggodalomra. Egyébként mi nem voltunk összeveszősek, de mióta van Angyalka és nem feltétlenül egyeznek a nevelési elveink, azóta sűrűbben előfordul.

Hajni!
Gratulálok a párodnak, azért ez egy nagyon komoly vizsga (pl. az enyémhez képest)! Van még neki hátra vmi? Vagy ez a szakvizsgázás dolog úgy megy, hogy egyszer és akkor vége?

Tündi!
Aranyos a Mikulás-Zalán! Õ si angyot nőtt.
Ja, azt akartam még, hogy a Geduly-házban csinálnak pólókat, bögréket. Árat azt nem tudok írni. Szerintem is aranyos ötlet, de mi még sose csináltattunk.
Teljesen meggyógyultál?
Milyen tápit adsz Zalánnak?

Anita2!
Ügyesen megoldottad ezt a pénz-dolgot!
Fáradt vagy?

Kellemes vasárnapot mindnekinek!

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Sziasztok!

Nincs nagy forgalom a forumon, biztos mindannyian a ünnepekre készültök.
Az ajándékok meg vannak, már csak a Zolkoé van hátra. A fát is megvettük tegnap. Már megint Normand. Pedig megfogadtam ,hogy az idén hagyoményos lesz, már csak az illatta miatt is. De ahogy beléptunk a piacra egyből mindkétten ezt a fát szúrtuk ki. Most szárítom a narancsokat, hogy legalább karácsonyi illat legyen.

Csilla!
Az ünnepi menü lassan összeáll. 2 még versenybe van. Már csak az kell eldönteni hal, v. pulyka legyen. Ja meg hogy legyen v. ne legyen leves.
Csodálak, hogy ennyit tudsz tanulni, hogy oldod meg? Eddig még nem jutottam odáig, hogy letudnék ülni elé. Még szerencse, hogy most paszív féléven vagyok.
PO badyk nekem jók, igaz vannak amik nyúlnak, de már kitapasztaltam, hogy melyiket érdemes megvenni. Nem egyforma az anyaguk.

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Lányok, ez a Kornél egy hét alatt pufi baba lettKép gyönyörű édes kis poronty.........
Mi sem vagyunk összeveszősek, épp ezért voltam rossz hangulatbanKép.......

Mindent bele Csajok már csak pár nap van karácsonyig!!!!
rita82
 
 


Hát Csajok, ezt a fotót nem tudom kihagyni. Kép

Kép

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


A profilomba is új fotó. Kép

KépKép
KépKép
nagy_anita
 
 


Sziasztok!

Ági! Bocs az nem tudtam, hogy rakamazi vagy, mi pedig polgár felé szoktunk menni Miskolcra, és én ott nem láttam játéknagykert, azért kérdeztem.

Karácsony: már tudom, hogy kinek mit veszek, csak nem haladok ötről a hatra a vásárlással, pedig utálom az utolsó pillanatra hagyni. Ma megvettük a fát, nekünk is norman fenyőnk lesz, márévek óta az van. Takarítás még sehol sincs Kép Mi szenteste nem leszünk itthon, anyáéknál lesz az egész család (dédik, hugomék, nagyszülők), így itthon majd csak 25.-én állítunk fát, és ünnepelünk. Aztán nekünk még ott van a szülinap is, ezért én 27.-ére hívom meg az egész családot hozzánk.

Csilla!
Neki csak ez az egy vizsga van, és kész.

Lányok én míg a közgáz fősulit elvégeztem, addig szültem 3 gyereket, és nem hagytam ki félévet, úgyhogy szerintem össze lehet egyeztetni a gyerekeket, meg a tanulást. Nekem szükségem is volt erre a sulira, hogy az agyam egy kicsi szellemi táplálékot is kapjon ez alatt a 3 év alatt, míg itthon voltam. Sokszor kikapcsolódás volt a tanulás Kép a gyerekzsivaly után.

Most mennem kell, éhes a csapat Sziasztok !

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Szia Anita2!

Kornél bébi nem úgy néz ki mint aki most szöletett volna, nagy baba, kis értelmes nézése van. A profilodban is nagyon aranyos, a két jó tesó. Kép

Melinda!
Te, hogy oldottad meg a tanulást?
mikor tanultál, éjszaka? Ha Manó alszik mindig a háza munkát csinálom, senki sem csinálja meg helyettem. CSaládba mindenki dolgozik.
sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
Két egészséges gyermek édesanyja vagyok (ikrek)
Régóta olvasom ezt az oldalt,
Sok jót, és rosszat írtok itt egyaránt.
Tudjátok mire jöttem rá?
Hajme: Dr. Hajnal Melinda szülész-nőgyógyász orvos,.
Akkor szülte az ikreket, amikor én.
Üdvözlöm doktornőKép
Rejtve marad,

Jolka: kérdezted, hogy mivel foglalkozik. Olyan szépen kikerülte a választKép
Nem volt furcsa?
Csak nem tudtam eltűrni ezt tovább.
Ti itt szitkozódtok, hogy milyenek a szülészek stb.......és ő is szülészKép

Minden jót nektek, Boldog Karácsonyt!
Üdv. Ági
agimami
 
 


Szia Ági!
Mi nem a szülésznőket hanem az orvosokat meg a kórházat szidtukKépKép
Holnap majd jövök,mert most hulla vagyok!A lényeg hogy megvan Balunak a bicaj!Voltunk a guliverben is de azt annyira nem jött be ígyhát maradt miskolc.
Jó éjt!!!
Ági
csagi
 
 


Szia Ági!

Õ pontosan szülészorvos!
A szülésznők más lapra tartoznak, ők is szemetek voltak velem!
egyből kérdezték, ki a fogatott orvos, és szülésznő. Jó hogy nem már műtős segédet is fogadtam volna!
Sokan vitték az ajándékokat, aki meg nem vitt addig jártak a nyakukra, amíg nem adott valamit
Na én császáros voltam, de semmit sem adtam!
A csecsemősök jobban megérdemelték.Nekem sokat segítettek, mert a két gyerkőcöt egyszerre szoptattam, és mindig segítettek. Mert mire az egyiket rátettem, a másik elengedte.de ott megtanultam, és otthol könnyen ment!
Jóéjt, szia!
agimami
 
 


Ági2!

Én tudtam (ismerjük egymást), hogy Melinda kicsoda és szerintem direkt nem írta le, hogy mivel foglalkozik. Ezért hát én sem. Neked sem kellett volna. De kérdezzük meg őt is.
Amúgy meg úgy gondolom, hogy aki ide jár,az szívesen jár ide. És tudod az alapvető jogok egyike a szólás- és gondolatszabadság.

Más:
Hogy hívják a kismanóidat? Merre laktok? Dolgozol e már?
Nagyon ügyes voltál, ha megtanultad ezt a tandem szoptatást!

Ági!
Nem volt egészen világos, hogy miféle bicajt vettetek Balunak. Mjad raksz fel róla egy képet? Érdekelne.
Egyébként így ha hosszabb útra mentek, pl. Miskolcra, akkor viszitek őt is magatokkal?

Anita2!
Tetszenek a képek, aranyosak a fiúk.
És akartok majd még egy kiscsajt is?

Csilla

Kép
nycsilla
 
 


Szia Ági2!

Most mindent "elrontottál". Szerintem itt a forumon elsőnek Anyuciként, nőként vagyunk ,hogy egy jót dumcsizunk. És nem azért, hogy ki kicsoda.
Remélem Melinda vissza jössz még.
Jó reggelt mindenkinek!

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Jó reggelt!
Csilla!
Lefényképezem aztán rakok majd képet róla,nekünk nagyon tetszik!!!Igen,visszük magunkkal mindenhová!Pesten is voltunk már hármasbanKépÁltalában elvan a kocsiban(kisebb hisztiket kivéve),de tegnap hazafelé szinte végig ordítottKép
Raktam pár új képet az albumba ha valakit érdekel:
http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=13519
Az utolsó 8 kép frissebb!
Ági!
Gratulálok az ikrekhez!Fiú/lány?Írj magatokról!!
Ági
csagi
 
 


Szia Ági!
Megnéztem a képeket. Kép
Mennyi volt a bicikli? Brendonba láttam hasonlót,leírtak szerint. Ott 10-17e volt.

Petra, Tünde rég voltatok, hogy vagytok?

Ági2!
Akkor nálatok is 3 évesek a gyerekek. Tesó lesz? v. már dolgozol?

sziasztok
Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


http://www.babaszoba.hu/services/albums?alid=12395
Az utolsó kép a bicaj!6800ft volt.Lehet hintáztatni benne,van oldalt leesésgátló amit le lehet venni.Zenél is.Ez a fiús szín,a lányos piros+sárga.
Ági
csagi
 
 


Szia Ági!

Szupi a bicikli, árban is nagyon jó. Na majd nyáron mi is veszünk...

Szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!
húúúúúúúúúúú, de beindultak az események...

Megnéztem az összes babás képet, és olyan édes gyerekeitek vannak, komolyan egyre inkább kedvet kapok a babákhozKép
Mindegyik olyan aranyos....

Ami miatt írásra vetemedtem, az inkább a tegnap esti ügy...
Az eszmecserénk az orvos- szülésznő problémáról egyáltalán nem volt sértő, hisz sztem senki sem szidott egy orvost sem ok nélkül. Sztem ezzel nem sértette meg senki Melindát! De jobb lett volna, ha nem szenzációnak van feltüntetve a foglalkozása, feltételezem, nem azért nem írta le, hogy aztán a volt kollegáknak továbbadja az infót Kép Jó tudni, hogy szakértő is van a körünkben, de igaza van Jolkának, itt elsősorban mindenki anyuka, azután dolgozó nő...

Pl én sem sértődnék meg, ha valaki a pedagógusokat szidná, de ha velem kapcsolatos probléma lenne, azt kérném, hogy beszéljük meg, ne pocskondiázzon senki... Kép Ja, és ezt csak példának írtam, nehogy félreértés legyen... Kép

Egyébként mi is a Gulliverben szoktunk vásárolni, és képzeljétek, már túl vagyok a karácsonyi bevásárláson, sőt, be is csomagoltam az ajándékokat Képtadáááám Kép

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Szia Zsuzsi!

Ügyes vagy!

Ugyan nekem is csak már csomagolni kellene, még pár meglepi képet kinyomtatni Manóról a szülőknek.
Nálatok mi lesz az ünnepi menü? Egy kis ötlet jó jönne.

Szia Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok Nénik,
Én egy 5 hónapos édes kissrác vagyok Szegedről, de a Nagyiék ott laknak a közeletekben KépAhhoz, hogy náluk is "komfortosan" érezzem magam, szükségem lenne egy dönthető háttámlás etetőszékre.
Ha van valamelyikőtöknek eladó, vagy tudtok róla, akkor légyszi jelentkezzetek az Anyu emil-címén : posanekata@pro.hu.

További szép napot Nektek és előre is köszi,

Pósa Dávid Roland
pankata
 
 


Sziasztok!
Ági2! Nem volt nehéz rájönni, nem titkoltam, csak hallgattam Kép
Valóban orvos vagyok, és ha minden jól megy szülész-nőgyógyász szakorvos leszek (még a szakvizsgám hátra van) Valóban szándékosan kerültem ki ezt a kérdést, de nem azért, hogy a kollégáimnak továbbadjam azokat az infokat, amiket itt hallok róluk. Egyébként ha ilyen szándékom lett volna, akkor csak olvasom, és nem kapcsolódom be a beszélgetésbe, a másik pedig ha valaki nagyon akar, akkor a felhasználónevemből rájön, hogy ki vagyok.
Egyetlen dolog, amiért nem írtam le, hogy a szülészeten dolgozom, hogy ne kívülállóként beszélgessetek velem, hanem úgy, mint egy édesanyával. Egyébként sosem mondtam, hogy nem vagyok orvos, és sosem kezdeményeztem olyan beszélgetést, amiből esetleg a kollégáimmal kapcsolatos tapasztalatra kérdeztem volna rá. Szerintem senkivelszemben nem voltam unkorrekt. Egyébként szerintem a városban minden orvosról van aki jó, van aki rossz véleménnyel van. Mi is emberek vagyunk egyiknek szimpatikus, másiknak kevésbé.
Ági2!
Én nem emlékszem rád bentről, csak egy ikres anyukára emlékszem, egy tanárra, de úgy tudom, neki már van egy nagyobb gyermeke is. Sajnálom, hogy kellemetlen tapasztlataid vannak az osztályról Kép
Majd még írok, ha még elolvassátok
Sziasztok
Melinda

Melinda
Kép
Kép
hajme
 
 


Roland anyukája!
Sajnos nekünk nem dönthető az etetőszék hátulja, ráadásul még használjuk is... nem tudok segíteni...

Jolka!
Nálunk a szokásos menü lesz: (mi a szentestét mindig anyai nagymamámnál töltjük együtt a szűk családi körrel- 10-en...)töltött káposzta, rántott csirkemell, rántott hal, kolbásszal töltött karaj,kocsonya, hagymás krumplisaláta úgy van, hogy mindenki hoz valamit, (apukám reszortja a kocsonya) általában én sütit szoktam csinálni. Tavaly előtt tiramisut csináltam, tavaly a húgommal egy egész napot töltöttünk sütéssel a konyhában és olyan pepecses aprósütiket csináltunk, amik ráadásul kemények is lettek... szal nem nyertek...
idén a párom kívánságára gyümölcsös túrótortát csinálok, meg kirukkolok sztem még valamivel..
A karácsony első napját anyósoméknál töljtük, ő mindig csinál vagy tízféle kaját, mindig van töltött káposzta, pörkölt, sült hús, rántott hús ilyesmi, semmi extra hál'istennek, mert az újításai sajnos nem jönnek be...

Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Melinda!
Én személy szerint nagyon örülök, hogy írtálKép Csak egy kérdésem lenne, ha írok neked mélt nőgyógyászat ügyben, akkor válaszolsz nekem? De csak akkor írok, ha nem veszed tolakodásnak...
Zsuzsi

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


Sziasztok!

Én is örülök Melinda, hogy itt vagy. Már azt hittem nem jössz vissza többet.
Egy percig sem gondoltam, hogy tovább adnád az infokat, egyébként sem hangzott el semmi "rossz".
Én nem jöttem volna rá ki vagy, nyíregyen nem ismerek szinte senkit sem. Akinél szültem azzal is 2x találkoztam.
Zsuzsi!
Húú a kocsonyáért nagyon irígyelek, nálunk mindig mama csinálja, csak az idén szerintem már nem lesz ereje hozzá.
Nálunk is a klasszikus menü csak otthon lesz. 1nap miatt nem kezdek ilyen nagy sütés / főzésbe.

Sziasztok Jolka

JOLKA
KépKép
KépKép
jolka
 
 


Sziasztok!

Anita2!
Örülök, hogy minden rendben Kornéllal, nagyon szép baba!!

Tünde!
Én szombaton és vasárnap alvásidőben lezavartam a karácsonyi bevásárlást, addig anyukám volt Bencével. Ilyen gyorsan még sosem végeztem. Nagyon édi a kép Zalánról.
Én sógyurmából csináltam Bence-tenyérlenyomatot a nagyszülőknek, a dédnagymamájának és az apjának. Még nem csináltattam a DM-ben fényképes ajándékokat, de azok is nagyon szépek.
Szerencsés vagy Zalánnal, hogy ilyen jó alvó. Mondjuk Bence is egyre jobb alvó, de éjszaka két három alkalommal azért teletömi a pociját.
Én a hat hónapot mindenképp megvárom a hozzátáplálással, és banánt semmiképp nem adnék neki ilyen hamar, egyre több helyen olvasom, hogy nem ajánlják, és az én gyomrom sem bírja. Itt van egy szerintem nagyon jó cikk a témában:
Azóta még jópár vigyoris képet készítettünk Bencéről, egyre többet vigyorog, amikor beszélünk hozzá, még éjszaka is.
Libabokorba a Kemecsei útról kell letérni a Főnix presszónál, ott a Hadobás sor, és onnan még pár perc autózás.

Jolka!
Nagyon édi ez a grimasz!!
A tehéntej azért ma már nem ugyanaz, mint hajdanán és a gyerekek is másak, és ennyi allergiás sem volt őseink korában. Ebből nem szabad kiindulni. Ez olyan, mint amikor anyukám mondta, hogy mi egy hetesen reszelt almát ettünk, mert a védőnő azt mondta, hogy az megfogja a gyerek hasát, kicsit ma furcsán néznének ránk, ha követnénk ezt a tanácsot nem?

Csilla!
Tényleg rengeteget nőtt Bence, már alig bírom cipelni!

Ágimami!
Nem értem, miért nem tudtad eltűrni, hogy Melinda nem árulta el, mivel foglalkozik, ez szimpla rosszindulat.
Mindenki annyit ír le magáról, amennyit akar.
Engem pl. egyáltalán nem érdekel, ha megtudja xy, hogy rossz véleménnyel vagyok róla, sőt, örülök neki. Neked is boldog karácsonyt!
Nekem a csecsemősökről sokkal rosszabb véleményem van, mint az orvosról, akinél szültem, pedig nem volt fogadott.

Melinda!
Persze, hogy elolvassuk, amit írsz, sajnálom, hogy lelepleztek akaratodon kívül. Ne is törődj az ilyenekkel!
Petra

Kép
ppetra
 
 



Kép
ppetra
 
 


Sziasztok!
A gyerkőcök betegekKép enyhe megfázás)
Petra! Miért rosszindulat? Hallgat, mint a sírKép
nem értem miértbántjátok a nővéreket! A családomban elég sok nővérke van. Sajnos mindenhol vannak rossz emberek, és ezért nem kell az egész nővérgárdát egy kalap alá venni!
Gondolom te csak azokkal futottál össze, akik ilyenek voltak. Szerintem a csecsemőn is vannak jó nővérek. Sőt, mondom én csakis ilyenekkel találkoztamKép))))))) Ja: és nem adtam semmit, csak hazamenetelkor. ez is hülyeség, hogy csak akkor néznek rá! Nekem nagyon jó tapasztalataim voltak! Sorry! Nem érdekel mit gondoltok! Értelmes 3.diplomáját csináló anyuka vagyok!
És szerintem inkább a csecsemőitekkel foglalkoznátok, mindhogy lehordtok itt mindenkit!
egyáltalán nincs igazatok!!!!! Miért nem mondtad meg a szemébe aki "undok" volt?
Boldog Karácsonyt Mindenkinek!
Sziasztok!
agimami
 
 


Szia Ági!

Én is találkoztam kedves nővérekkel, de a legtöbb sajnos pályát tévesztett. Nyilván azért véded a nővéreket és azért voltak veled kedvesek, mert a családodban vannak nővérek. Szerencsés vagy, hogy csak ilyenekkel találkoztál.
Egyáltalán nem hordtunk le senkit, csak elmondtuk a tapasztalatainkat egymásnak. Senki nem érezte úgy, hogy csak lehordunk mindenkit, persze, néha előjött a téma, akkor aki akarta, elmondta a véleményét. Miből gondolod, hogy a gyermekünkkel való foglalkozás helyett fórumozunk?
Petra

Kép
ppetra
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: