Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
jelentem kész a naptár!!!!!!!!!!!!!!!

Zita, a cím:
http://www.ulead.com/pe/trial.htm. Ez egy 30 napos próbaváltozat. Elég nagy progi, sokáig tölti a gép, (vagy 3 óra)de megéri, mert nagyon szuper!Angolul van az egész, remélem boldogulsz majd vele, a nyelvezete érthető, szuper jó volt csinálni. Igaz, néha nem tudtam, hogy miért is történt a következő lépés, de utána rájöttem ám.

Zsanya, köszi a mindenféle recepteket, majd bedobom magam a köztudatba ezekkel az ajándékokkal.

Biti, köszi a feladást, remélem meg fogom kapni!

Most eltűnök pár napta a szüleimhez, majd szombaton jövök.
pussszancs mindenkinek
MarisKép

Maris
feketemaris
 
 


Jó lehet ez a Miku-buli, mi majd jövőre! (Képzeljétek, ez Zsámbékon úgy megy, hogy egyik apuka kölcsönkéri a plébánostól a piros püspökruhát, süveget, botot, és a faluban az össszes gyerkőcöt végigjárja...abban a faluban persze annyi ilyen jó dolog van, egy nagy közösség az egész, fonó van, ami amolyan mama-klub, meg együtt énekelnek, zenélnek, kirándulnak, sportolnak, stb. a falubeliek... csak ne lenne olyan drága hely, ott laknánk!
no mindegy, fecs-fecs.)

Maris, a Szabó Gyulát én is át tudom írni Neked, ha gondolod!
Nagyon ügyes naptárt csináltatok!

(Szó volt itt a nyomtatásról...az jutott eszembe, hogy színes fotóként is elő lehet hivatni, nagy méretben, az a legjobb minőségű)

Zita, örülök, hogy jól van Jázi!

Én meg dobozolok, már csak másfél hét ebben a penészes albérletben, juhéjj!!

pusz, Zsuzsa
zsanya
 
 


Sziasztok!

Zita,

mi a Lila sulival szemben lakunk. Általában 11 körül szoktunk sétálni indulni és kb 1-ig lent vagyunk. Akkor beteszem a tatyóba a cd-t és bármikor erre jársz akkor hívj fel és össze futhatunk. A telcsi számomat megírtam mail-be neked!
Örülök, hogy jobban van Jázi! Biztos csak azért zöld a kaka mert most hogy már tud jobban enni, hirtelen túlette magát! Remélem legalábbis!


Judit!

Köszi a könyveket, vannak benne tök jó dolgok, nekem inkább a Devics Józsefné Csecsemők szakácskönyve jön be. Kiírok belőle pár dolgot és visszaszolgáltatom őket.
Az a könyv, ami nekem is megvan ír furcsa dolgokat, pl. hogy egész pici korban már lehet feles tejet adni, meg 2/3-os tejet cukorral és citromlével. Ilyen marhaságok! Az ember haja égnek áll tőle.

Viszont ma a védőnéni leszidott, mert adtam Ádinak almalevet és banánt-anyatejjel, a banán hallatán majdnem dobott egy hátast, pedig azt írja mindegyik könyv, hogy ilyen idősen lehet. Pedig tényleg csak kóstolási mennyiségeket adtam neki, nem lett tőle semmi baja! Kép Úgyhogy visszafogom magam, pedig úgy élveztük mind a ketten a kísérletezést!

Maris,

Nagyon tetszik a naptár! Megkaptam a mailt, mindjárt meg is nézem akkor a táblázatokat.

Zsuzsa,
Hová költöztök?
Képzeld megsütöttem a mézeskalácsokat, nem tudom milyen ízűek, viszont nagyon jól néznek ki! Csak a lyuk a közepén úgy összenőtt, hogy most nem tudok szalagot kötni bele....na majd legközelebb!

Nagyon köszönjük a mindenféle klassz recepteket és az ötleteidet! Istennő vagy!


Megyünk ma Ádival baba-mama jógára! Remélem nem alszik el, beszámolok milyen volt!

Puszi:Sorsi
sasiorsi
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Most sem leszek túl hosszú, és nem vagyok valami vidám hangulatban. TEljesen készvagyok! Meg kell írnom két beadandót, zh-t írok két tárgyból. Reggel nyolcra kell menni, ami csak akkor sikerülhetne, ha repcsivel mennék. Autónk szervízben, lejárt minden papírja. EGyik dogámhoz könyvtárba kéne menni, de nem tudok menni, mert nincs aki a gyerekre vigyázna. Tegnap éjfélig tanulta, előtte egész nap vixoltam a lakást, és most ismét úgy néz ki, mint ahol tornádó söpört végig...úgy érzem nem kell ecsetelnem tovább.

Lilla szeme jobban van, még néha kicsit duzzadt, piros, estére váladékozik, de azt mondták, hogy egy hétig még természetes.

Zita!

Örülök, hogy Jázi jól van! Nagyon rossz, ha a manó beteg!

SOrsi!

Jóga tapasztalatokra kíváncsi leszek, bár esélyem sincs ilyen helyekre eljutni. Kép

Maris!

A naptár nagyon szép! MI a rossmann-ban csináltatunk egy határidőnaplót, asztalit, LIlla képeiből. Ez lesz tesóm karácsonyi ajándéka. Tesóm a keresztmamája Lillcsinek.

Tök jók a mikulásos fotók. Mi még ennyire nem mikulásoztunk az idén. Talán jövőre. Mostanában nagyon nehezen hangolom össze a dolgokat, nem tudok figyelni a részletekre.Kép

Viki!

Enyémlány nem iszik sajna. Pedig nagyon szeretném, ha litereket vedelne. Kép Belé úgy kell belékönyörögni két deci valamit. De az sem mindegy, hogy mit adok neki. Naponta váltogatni kell. Most épp a csipke-málna tea narancslével a soros. Kép

Asszem most ennyi! Semmi értelmes nem jut az eszembe. Kép

Legyetek jók, majd talán vidámabb állapotomban vissznézek egyszer!

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Halihó!

Timi,
kitartás! Mit tanulsz?

A jóga nyűgösködésbe, majd szopizásba ezt követően alvásba fulladt, így én csak néztem, hogyan jógáznak a többiek. Egyébként jó lenne, de az én babám nem tolerálja az én mozgásigényem. Pontosabban rosszkor van, mert Ádi pont olyankor szokott aludni.

Most megpróbálok én is beszúrni egy képet.
Ádi átvette a mikuláscsomagját az ünnepségen...Kép

csoki:Sorsi
sasiorsi
 
 


Maris!
A naptáradon a felirat "szeretettel" lenne?
Mert elírtad!
Csak azért szólok, hogy nehogy így nyomtasd ki!

Sasiorsi!
Ma is voltunk anyuméknál, sétáltunk is felétek, de a tel.számod sajnos itthon maradt. Kép
Nem baj, majd legközelebb!

Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Aranyosak vagytok, hogy hiányoltatok, jól esik! Kép
Igen, innen anyáéktól is tudok írni, de olyan futkározós napok voltak. Majd holnap otthonról, végre hazajön a Drágám is, már nagyon hiányzik!

A futkározást pozitív értelemben írtam, mert nagyokat vásároltam, fodrásznál voltam,közben pedig Anya vigyázott Botira. Nagyon jól elvan vele is, napközben is nagyon sokat aludt egész héten. Éjjel itt is egyszer kelt fel, és ez egyre tolódik, a 4 órát már mindig megvárja. Szóval kis angyal, és emiatt különösen jó volt itthon. Felfrissültem kicsit, úgy érzem.

Muszály is a frissülés, mert hétvégén vendégeink lesznek. Szombaton 5-en jönnek hozzánk Tatáról, köztük 2 gyerek, 5,5 és 1,5 éves. (Ez utóbbi a kersztlányunk! Kép ) Örülök nekik nagyon, mert régen találkoztunk, de azért csak más 7 személyre főzni...

Ma este még egy könnyed filmet szeretnék megnézni, valami olyat választok, amin nem kell sokat gondolkozni. Kép Otthon ritkán nézünk dvd-t, mert miután Boti eleludt, inkább beszélgetünk, mert csak akkor tudunk teljesen egymásra figyelni.

Ígérem, majd reagálok a levelekre (alig győzöm olvasni... Kép ), egyelőre csak annyit, hogy Maris, remek a naptár, Zsanya, szuper az ötlet, hogy fényképként hívjuk elő! Ezt fogom tenni, azt hiszem!
Zita, örülök, hogy Jázi jobban van! Már bánom, hogy leírtam ezt a zöld kakit, mert feleslegesen aggódtok! Nem akartam ilyen lavinát elindítani... Kép Egy-két ilyen kaki normális teljesen. Sokat evett, azért van. Nem emésztett meg mindent, hiszen képtelenség is, mert az előző napok után különösen nagy a mennyiség a pici gyomrába. Ennek örülni kell, újra van étvágy!
Mindenki meggondoja magát a januári úszással kapcsolatban? Akkor Botival egyedül legyünk kezdők? Kép Úgy nekem sincs kedvem...

Timi, kitartás!
Sasiorsi, a védőnőnek sincs mindig igaza! A könyvet is olyanok írják, akik értenek a gyerekekhez, mi van, ha az ő véleményük a jó? Ne ijedj meg szerintem, amiért babánt evett, pláne, ha ízlett neki! Az a könyv, ami mindkettőnknek megvan, régimódi felfogású kissé, de ügyesen felülbíráljuk! Kép Évről évre változik egyébként, hogy mit szabad, és mit nem... Erről jó sztorikat mesélt az egyik barátnőm, akinek 3 gyereke van, és ugyanaz a védőnője a kezdetektől. Mindhárom gyereknél teljesen más tanácsokat adott a kajával kapcsolatban. Olykor szöges ellentétét mondta a 3 évvel korábbinak. Változnak az idők, mást mondtak neki a továbbképzésen... Ebben azért sok olyan dolog van, ami elgondolkodtató. Az első gyerekénél kiakadt a védőnő, mert csak tejet kapott még négy hónapos korában a pici, a teát hajtogatta folyton, de persze csak cukorral! A másodiknál tiltotta a teát, ha mégis ad néha, akkor mézzel adja! A harmadik gyereknél igény szerinti szoptatás, későn hozzátáplálás, tea felesleges, méz tilos, allergizál... A barátnőm már a 2.gyereknél is csak meghallgatta, aztán azt tette, amit a szíve diktált. Na meg a pici. KépIgaza van.

Ildi, Kata, merre jártok? Kata, mi az az email, amit küldtél? Nem értem...

Borsolyka, utólag is Isten éltesse a pici (nagy) fiadat! Igen, a férjecském megjárta sajna Irakot, muszály volt mennie, nem önként jelentkezett, ajánlották... Ahogyan most is Afganisztánt, úgy néz ki, augusztusban megy fél évre... Kép (Ha lenne több időm, ide most egy sírós gifet csatolnék... )

Na elmentem, mert mi lesz a filmmel? Legyetek jók, és vigyázzatok magatokra és a csemetékre!

Sok puszi, Judit
Vendég
 


Jaj, Kata, rájöttem: képeslap! Kép Bocsi, csak alapfokúm van angolból! Kép Köszönöm, nagyon szupi!
Vendég
 


Sziasztok!
Nagyon sokat írtatok...teljesen le vagyok maradva!
Mi anyuéknál maradtunk,történt pár dolog ami nem volt tervbe véve.
Itt nagyon-nagyon-nagyon lassú az internet és alig bírtam felkapaszkodni, de vannak ékezeteim, így nem tűnök olyan értelmetlennek!...Kép
Rengeteg dolog történt velünk, bele se tudok kezdeni.Itt elég pihentető, már az hatalmas súlyt vesz le a vallamról, hogy nem kell házimunkázni!!!
Este csinálunk a városban programokat Apával, de mindig készenállunk, hogy hazajöjjünk ha valamelyik kicsi felébredne, de ilyen még nem volt.
Anyukám egy oviban dolgozik és a Mikulás napját ott töltöttünk.Autó híján héveztünk, sétáltünk,Lehel az utazást nem de minden mást nagyon rosszul viselt,Levedinek viszont hatalmas élmény volt a világ legkedvesebb Mikulása.Ebben az oviban Mikulás szoba volt, besötétítve, gyertyafényben..sejtelmesen kidíszítve....még én is elhittem hogy ez a télapó...Kép
A jóhírünk hogy Lehelke átalussza az éjszakát és mi ezért semmit se tettünk....úgy látszik neki kellett egy kis káosz előtte, hogy beálljon!Nem bízom el magam...biztos fog még ébredni, de most alszunk.
Amiért aggódom viszont(de nagyon!!), hogy sem oldalra, a hasára pedig egyáltalan nem fordul...17-én lesz 5 hónapos,azt mondják a nagy súlya miatt...Sorsi!Ti még nagyobbak vagytok, írjatok hogyan álltok mozgás terén!Zita, és ti?

Timi!
Nem könnyü órakat élhettetek át, a legkínzóbb mikor velük történik valami....hamarosan remélem elfelejtitek mindannyian!Sok-sok erőt a sulihoz és a többieknek is, pokoli nehéz gyerekek mellett (én abba is hagytam, de tényleg nem volt más választásom).

Zsusza!
Klasszak nagyon a receptjeid...remélem egyszer lesz időnk kipróbálni.Írtam egy e-mailt, hogy szeretnénk, nem kaptad meg?Ha jól emlékszem,van Rudolf Péteretek...?

Judit!
Teljes szívből átéreztem, mikor írtad, milyen rossz egyedül..sorstársak vagyunk.Lacus mikor Levedi született fél évig volt oda,Lehelkével pedig terhes voltam mikor megint 3 hónapig...Mikor mondták hogy januárban megint menjen...már azt mondtuk, hogy azt már nem!!!
Tényleg jó néha hazamenni, de attól még hiányoznak.

Maris!Annyira jó ötlet ez a fényképes naptár!Nagyon fognak örölni a mamiék.Én nem kezdek bele otthon.

Zita!Örülök hogy Jázi jobban van.Te hogy vagy?Hogyan viseled hogy mindig történik valami?

A többieket is üdvözlöm :Borsit,Bettit(nagyon jók a Mikulásképek), Vikit,Katát, Sorsit!
Puszi nektek, Ildi
Vendég
 


Halihó!

Hol vagytok lányok?!
Borsi, Zsanya, Viki, Timi, Betti, hahó merre jártok?

Zita,
írd be a telefonodba a számom.

Judit,
ne hagyd magad eltántorítani az úszástól. Mi (mint nagyon gyakorlott úszóbajnokok ott leszünk) segítünk majd nektek és mindig vannak újak az órákon. Ha Boti egészséges szerintem kezdjétek el, mert nagyon jót tesz a babáknak a testi fejlődésben. Komolyan!

Ildi,
Szerintem ne aggódj, Ádi sem csinál semmit, nagyon lusta baba! Én görgetem állandóan és csak annyit csinál, hogy az oldaláról visszadől hanyattfekvésbe vagy éppen hasra. Õ állandóna ülni akar mostanában, azt persze még nem lenne szabad neki....
Most jutott eszembe, nem találkoztunk mi egyszer Varga doki bácsi rendelője előtt NST-re várva és késett vagy egy órát, úgy mentünk vissza és Te voltál előttem? Fehér nadrág volt rajtad. Ha nem Te voltál, akkor ezer bocs, tudod a szenilitás nálam jelentkezik itt a legelőrehaladottabban.


Gyerekek, nézzétek milyen mézeskalácsokat készítettem. Azért baromira büszke vagyok magamra, ahhoz képest, hogy életemben először csináltam ilyet és balkezes vagyok, tök jó lett:
Kép

Ádi 2 napja extra nyűgös, a ti babáitok jól viselkednek?

Pusza: Sorsi
sasiorsi
 
 


Kata!
És Te merre jársz?
Láttlak ám tegnap a városban!

Borsi!
Az az INKA nem az az INKA, amelyik a Dobó utcában van? Az mondjuk már nem új.

Cső:Sorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok!

Sasiorsi!
Tényleg szépek lettek a mézeskalácsok!
A kaja ügyben szerintem se hallgass a védőnőre. Te tudod mi a legjobb Ádinak.
Nekem se tudja se a doki, se a védőnő, hogy Jázi már 3 hónapos kora óta eszik gyümölcsöt.
Mi banánt és almát nem ettünk még, pedig éppen ezek lennének az elsők, de mind a kettő fogja a hasat. De ezen kívül nagyon sok mindent evett már Jázi.
Imádja az őszibarackot, körtét, paradicsomlevet, sütőtököt, répát. Most nem evett napok óta, úgy vagyok vele, most a betegség miatt inkább szopizzon, erősödjön, de már kinézi a kaját a szánkból ha eszünk.
Nagyon szeret ő is kóstolgatni. Szóval szerinetm nyugodtan próbálkozz te is, ha Ádinak tetszett, a védőnéninek nem kell mindent tudnia.

Ildi!
Ne aggódj Lehel miatt! Vannak ilyen babák, akik később kezdenek el mozgolódni, de ezzel semmi baj.
Érdekes, mert Jázi pont 3 hónapos volt amikor hasra fordult. Csinálta egy hétig minden este, aztán leállt. Néha, ha eszébe jut átfordul, mint ma is, de túlzottan nem érdekli. Viszont oldalra nagyon szeret forgolódni, már elfordul a játékokért és elveszi amit kinéz magának.
A legújabb kedvenc foglalatossága, hogy bekapja a lábát. Egész nap azt vizsgálgatja, jobban el van vele, mint akármelyik játékkal.
Új hangokat próbálgat, folyik a nyála, habzik a szája annyira mondani akarja, mi meg olyan jókat nevetünk rajta. Ez tetszik neki és akkor ő is velünk nevet. Úgy imádom a nevetését hallgatni, még mindig nem tudok betelni vele.
Imádja a könyveket. Nézegetjük a képeket, mesélek neki, és akkor ő is rákezd. Mondja, mondja.
Itt tartunk most. Tényleg gyönyörű ez az időszak, minden napra tartogat valami újat.
Tettem fel pár új képet, ha érdekel nézzétek meg.
Meglátod Lehelke egyszer csak beindul, aztán meg sem áll.

De most megyek, mert még festegeni szeretnék.
Jázinak már csináltam egy nagy karácsonyfát, és Mikulást matricafestékkel, ma feltettem az ablakra, nagyon tetszik neki. Holnapra angyalkát ígértem neki.

Jó éjt mindenkinek!

Zita
anzizi
 
 


Judit!
Bár nem tudom ma tartod-e a névnapod, de nagyon sok boldog névnapot kívánok!
Puszi:
ZitaKép
anzizi
 
 


Ildi, nem, nem kaptam meg azt az emilt! De remek, akkor hétfőn föladom Neked azt a R.P. cédét! Kép

Sasiorsi!
Nagyon-nagyon ügyes vagy! Gyönyörűek a kalácsok!!!

Fűzd fel tűvel cérnára! Bocs, biztos neked is eszedbejutott...

Gyöngyöstarjánba megyünk laknyi Kép

Ádi nem lusta, csak fiú, és nagy baba! A pici csajszknak minden hamarabb összejön...de nem jó a hasonlítgatás, csak idegesíted magadat! Gondolj arra, hogy tökéletes baba, és tudja, hogy mikor érett meg egy újabb lépcsőfokra! Marci fiam is majdnem 5 hónapos volt, mikor először a hasára fordult! Õ se sieti el... még mindíg nem tud ülni, mászni, viszont a bútorokon kapaszkodva már végiggyalogolja a szobát 11 hónaposan, ami nagyszerű...igen ám, de a barátnőm fia már 8,5 hónaposan elindult, amire a mamája nagyon büszke...de csak mert nem ismeri az a másik babát, aki viszont már 7 hónaposan egyedül járt...
Kép Kép Kép
szóval szerintem inkább ne aggódjunk, örüljünk annak ami már megy, tudva, hogy négy éves korukra mind egyformán klasszul fog enni, aludni, mozogni, vécébe kakilni, beszélni Kép

Judit! Afganisztán fél évre?? Upsz. Aztamindenit.
A katonafeleségek nem járnak össze, egymást támogatandó, mikor a férjeik távol vannak?

Jó karácsonyi készülődést mindenkinek!

Zsuzsa
zsanya
 
 


Sziasztok,
megjöttünk a Mikulás ünnepségről és a nagymami köszöntésből!
Virág hihetetlenül élvezte,az ünnepséget, csak úgy repkedett a kezeivel. Először nem értette kit néznek a gyerekek az ablakon, de amikor belépett a szobába, neki is nagyon tetszett a piros ruhája. Közben báboztak is, jó magas paraván volt, így szuperül látta és nagyokat sikongatott. Néha alig lehetett hallani tőle az előadást. Csupa mosoly volt az egész gyerek. Kíváncsi leszek mi marad ebből jövőre. A műsor végére, szét is szaggatta a csomagját, mert ugye a csörgős papír volt a lényeg! Annyi csomagot kapott, hogy most megint nem győzök ellenállni a sok csokinak. Nem is veszek szaloncukrot a fára!
Az anyukámnak is tetszett a naptár, jövőre majd, 12 oldalasat csinálok.
Timi,
remélem jobb kedved van már?
Zita,
kösz, hogy szóltál a felirat miatt, akkor vettem észre, hogy rossz képet szúrtam ide be, mikor már késő volt. Anyukám jót kapott, hála égnek!
Nagyon jók a képek megnéztem. Virág már elmúlt 8 hónapos és még mindig szereti rágni a lábújját.
Sasiorsi, a kaja miatt ne aggódj! Virág is kapott már 4,5 hónaposan gyümiket, mert nyár volt itt volt minden a kerben. Sőt tegnap szezámmmagos barna kenyeret evett vajjal. Csak úgy gyűrte befelé!
Kitartás a katona anyukáknak, mindennek van jó és rossz oldala!
Zsanya, Sasiorsi, hol lehet mézeskalácshoz formákat kapni? Nekem csak pogácsa szaggatóim vannak, de abban profi vagyok, ma is sütöttem egy hatalmas tállal.
puszi Mindenkinek
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!

Úgy néz ki nálunk végre tényleg elhallgattak a bárányok! Bár Ambrus néhány napja az éjszaka közepén ébred és küzd valamivel, de nem mondja meg, hogy mivel, úgyhogy egyenlőre a viszketésre tippelek, mert azt a szót eddig mégnem ismerte, na majd eztán...
Most az uram dőlt ki a sorból, neki is a hasa fáj, nem részletezem, rosszabb, mint a gyerekek együtt.

Sorsi!
Ezek a mézeskalácsok profik! Ez a Zsuzsa receptje alapján készült? És a díszítés után is ki kell sütni, vagy csak megszárad?

A Dobó utcai az INTI, és az is az Õ boltjuk volt, de most szétváltak a cégtárstól és ezért nyitottak másikat.

Maris!
Engem a pogi recept is felettébb érdekel!!!!!! Sztem minden 100 Ft-os boltban is lehet kapni formákat, legalábbis Egerben tuti.

Judit!
Én is gondolkodom az úszáson, csak asszem, hogy Amrusnak késő (bár beszéltem erről az oktatóval és azt mondta, hogy pancsizni tud, csak az "ősmozdulatokat" már nem tudja.). Vettem is csodálatos úszószemüveget és tánccipőt, óriási sikerem volt, mostmár csak járni kéne Kép.
A férjed miféle katona, hogy ilyen világhírű-világjáró Kép, bár Neked inkább Kép. Borzasztó lehet! Afganisztán, brrrrrrrrrrrr!

Ildi
A lustaság fél egészség Kép!! (nálunk mindkét gyermek is későn kezdet pörögni, na, de aztóta Kép)

Mindenkinek sok tsók!
Sziasztok!
Borsi
Kép

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Szép napot Mindenkinek!

Mi is megvagyunk ám, csak kicsit sűrűek a napjaink!

Tegnap megírtam két zh-mat, leadtam két dolgozatomat, úgyhogy most egy darabig jó vagyok. Kép A következő zh csak hat nap múlva lesz. Kép

Borsi!

Én is gondolkozom úszáson, bár Lilla már nagylány. De nem is azért vinném, amiért a piciket viszik, hanem azért, hogy szeresse meg a vizet (szereti, de mégis más a mélyvízben Kép ), és ne féljen tőle. Viszont nagyon tartok tőle, hogy elkap valami fertőzést, gombát...bármilyen randaságot. Kép

Ildi!

Enyémlány egész későn kezdett mindent csinálni. Még akkor is, ha levonjuk azt a két hónapot, ami neki pluszban van. Viszont mióta megtanulta a dolgokat, azóta pörög. Meg sem lehet állítani. Én is aszerint gondolkozom, mint Zsuzsa! Eljön az idő, mire minden gyerek mindent meg fog tudni csinálni. Valahogy én rosszul vagyok attól a versengéstől, hogy "az én gyerekem már ezt csinál-azt csinál, a tiéd még nem???" Hülyeség!

MIndenkinek küldök Sok Puszit! Most megyek, mert gyerkőc felébredt! Megyünk vásárolni, jönnek nagyonszülők mikulásozni. MÉg főzni kell, és nincs itthon semmi hozzá.

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Maris, szerintem nagyobb áruházak, vasedények környékén biztos van pár féle...sőt némely játékboltban is. Anyóson pl. papírsablont vág körül késsel...
Zs.
zsanya
 
 


Halihó!

Lányos anyukák!
Lenne egy kérdésem, hogy ti mikor tettetek fülbevalót a kis csajsziknak, mert Virágnak még nincs, de szeretnék, csak nem tudom most hogy fogadná, megengedné-e, fájna-e neki. Szóval ha van ötletetek, hol csinálnak ilyet viszonylag fájdalom mentesen, akkor irjátok meg légyszi!
Ha van tapasztalatotok hogy milyen korban érdemes, ha eddig még nem csináltunk neki. Egyébként most 17 hónapos, és legnagyobb szívfájdalmam, hogy amikor megkérdezik hogy hívják, mindig csodálkozva néznek rám, mert azt hiszik hogy kisfiú.Kép
A múltkor is mondom valakinek, hogy Virágnak hívják, erre ő visszakérdez hogy: Milán? Kép
De van egy másik vicces sztorim is: amikor még kicsi volt, kb: 3 hónapos, beöltöztettem full rózsaszinbe és akkor is rákérdeztek hogy kislány vagy kisfiú? Kép
Egy másik alkalommal meg narancssárga kalap volt rajta, akkor meg azt mondták, milyen szép kis legény.
Pedig szerintem látszik hogy egy gyönyörű kislány, persze én elfogult vagyok.Kép
A férjem mindig mondja, hogy ne foglalkozzak vele, mit mondanak, de engem már kezd idegesiteni.Kép

Na most jól kipanaszkodtam magam nektek!
Remélem nem baj?

Sorsi, nagyon szépek a mézeskalácsok, még én is megkívántam, pedig nem is szeretem.Kép

Az úszásra már én is gondoltam, igaz Virág már nagylány, de annyira szeret pancsizni, hogy esténként sír ha kivesszük a kádból.

Irjatok már róla, hogy hol, mikor indul úszás, hány hós kortól meddig érdemes menni, ha tudjátok.
Köszi.

Megyek, mert felébredt Virág.

Sziasztok, puszi mindenkinek.

Viki
biti
 
 


Sziasztok!

Viki!

Mi Lillcsikének 4 hós korában tetettünk füllbevalót. Akkor semmi gondja nem volt vele. Csak a kattanástól (lövettük) ijedt meg, aztán már nem is foglalkozott vele.
Szerintem inkább most csináltasd meg, mint később. MOst még minden ilyen "fájdalmat" jobban viselnek. Pillanatok alatt elfelejtik. Én a Széchenyin a Daragó éxerboltban (mozival szemben) csináltattam. Orvosi fém füllbevalót lőnek be, megmondják, hogy meddig kell bennemaradni, aztán arra cseréled, amire akarod. Nem kellett sem borogatni, sem kamillázni, semmit. MÉg csak piros sem volt a füle. És mindenképpen jó télen lövetni, mert a hidegben nem fáj annyira. /bár ez lehet, hogy óriási baromság, csak hallottam valahol. Kép /
Szóval mindent bele! Kép
Egyébként a mi lányaink majdnem egyidősek!!! Kép Ennek most úgy megörültem! Kép

Na, megyek, csak beugrottam.

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Ez nem igaz, írtam egy regényt és elveszett, na akkor újra!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sziasztok,

Viki, szerintem kislány, az a kislány, úgyhogy néha hallgass a férjedre. Főleg a narancssárga kalaposban, de a grimaszos is szupi. Én még a kórházban kilyukasztattam Virág füleit, mielőtt hoztuk haza, akkor reggel csinálták meg, igaz, hogy a nővér kezébe nyomtam a fülbevalókat és rohantam is kifelé, nehogy meghalljam a sírását. Az enyémet 5 évesen lyukasztották ki és emlkészem, nagyon bőgtem. De szerintem azért, mert tudtam mit csinálnak velem. Szóval minél hamarabb, annál jobb. Ha találsz vmi jó fülbevalót jelezz, mert mi is most keresünk Virágnak, ugyanis az enyéimet kapta meg elsőre. Tudjátok, azt a 3 piros pontocska, háromszög alakban, mindenkinek olyan volt régen, vagy kékben még esetleg. Az az ékszerbolt, amit Timi írt, tényleg jó, én is ott csináltattam magamnak, de az már csak klónozás volt, nem fájt!

Köszönöm a cd-t, megkaptam, most hallgatom is. A Sz. Gy féle lemaradt róla, de akkor arra megkérném Zsanyát, hogy csinálja meg nekem és ha tudsz mp3-ban akkor a Gr. és a R.P is kellene, mert akkor az ráfér egy cd-re!

Már csak az Öreg néne hiányzik, Ildi megcsináltad, mert én most persze el is felejtettem jelentkezni érte, de nem is lettetek volna otthon. Majd szólj ha kész, mert pénteken, 16-án megyünk Egerbe.

Sasiorsi, mennyi ideig tartott a mézes sütögetés? Mert pesztonka híjján nekem ezt be kell kalkulálni!

Anyukák! Úszni járni mindig jó, teljesen mindegy mennyi idős a gyerkőc, ez úgyis vízhez szoktatás először. Az meg sosem árt!

Most bánatomban, merthogy elveszett az első levelem, megettem egy fél tábla milka csokit, mikor lesz vége ennek az ünnepi zabának? Utána gyűrhetem a gépemet!
pusszancs Mindenkinek
MarisKépKép

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!

Viki!
Jázmin is már a kórházban megkapta a fülbevalóját, mert szerintem is jobb minél hamarabb túlesni rajta.

Maris!
Jázi is az én babafülbevalómat kapta meg, úgyhogy már én is nézegettem neki. A városban nulla a választék, a Tesco ékszerboltban viszont nagyon szépek vannak, legalább 10 féle volt amikor én néztem nem is olyan rég.

Hova tűnhettek a többiek?Kép
anzizi
 
 


Sziasztok!

Viki!
Jázmin is már a kórházban megkapta a fülbevalóját, mert szerintem is jobb minél hamarabb túlesni rajta.

Maris!
Jázi is az én babafülbevalómat kapta meg, úgyhogy már én is nézegettem neki. A városban nulla a választék, a Tesco ékszerboltban viszont nagyon szépek vannak, legalább 10 féle volt amikor én néztem nem is olyan rég.
Hova tűnhettek a többiek?Kép

Zita
anzizi
 
 


Bocsi, csak egyszer akartam!
anzizi
 
 


Sziasztok!
Hazajottunk, ujra itthon!
Szupik a mezeskalacsok, kedvet kaptam en is a sutesehez!!
Nem tudok sokat irni, amiert jottem:
Lanyok, elkeszultek a zenek, holnap postazom mindenkinek...Maris, neked is , akkor nem kell pentekig varnotok!!
Mar tul vagyok a forgas aggodason ,az a legujabb hogy egy vedono mondta, nem tarja elegge a fejecskejet Lehelke, fektessuk sokat hasra hogy erosodjon a hata....!Talan ezen is tul leszek egyhamar...sokat fektetjuk hasra es tenyleg naprol napra jobb, de a lelkem melyen aggodom.Koszonom mindenkinek a nyugtatast!

Sorsi!Tenyleg volt egy feher kismamanadragom...leheseges hogy lattal a rendeloben, azt hiszem akkor voltam kiborulva egy ultrahang utan...szules elott masfel hettel 2200g-nak mertek a kicsit (egri ultrahang....)Egy lannyal beszelgettem akinek epp begyulladt a melle.

Mindenkit udvozlok, jo ejszakat!Ildi
Vendég
 


Betti!
Irtam egy neked egy e-mailt a zenekkel kapcsolatban!
Vendég
 


Hahó!

Köszönöm a tanácsokat és tippeket, majd elkezdem nézegetni a fülbevalókat, és ha látok valami szépet, akkor szólok.

Maris, nagyon örülök, hogy megkaptad a cd-t,izgultam hogy megérkezik-e, mivel Juditnak nem ért oda.
De lehet hogy nem a posta volt a hibás, hanem tényleg ellopták a postaládájából.Kép
Ezért inkább személyesen kellene neki eljuttatni, de majd ezt megbeszéljük ha jelentkezik, mert pár napja semmi hir róla.
Judit merre vagy?Kép

Maris, én is a gyerkőc miku csomagjait dézsmálom, és még csak most kezdődik a nagy zabálás: karácsony=bejgliKép
Már előre félek, ha ennek vége, mit mutat majd a mérleg!

Timi! Megnéztem a képeket, és tényleg olyan mintha egy álomszép játékbabát tartanál a kezedben.Kép Nagyon szép kislányod van! Bár volt kitől örökölnie, ha az anyukáját nézem.
Hogy van Lillcsi szeme?

Kata!
Mi újság veletek? Rég hallottunk rólatok, remélem minden rendben van!

Puszi mindenkinek!

Viki
biti
 
 


Sziasztok!

A hétvégén vendégeink voltak, azért tűntem el. Tatai barátaink látogattak meg, úgyhogy nem volt idő gép elé ülni, tegnap este meg már annyira fáradt voltam, hogy csak arra volt erőm, hogy elolvassam, mit írtatok.

Köszi a bíztatást Afganisztánnal kapcsolatban, majdcsak átvészeljük valahogy... Nem önként jelentkezett Pisti Irakba sem, hanem "felkérték". Az ilyenekre most már nem is nagyon lehet nemet mondani, aztán ha mégis megteszi, akkor az valahol biztosan visszaüt... Az a fél év nagyon kemény volt, a távolságon kívül az volt a legszörnyűbb, hogy minden nap rettegtem az életéért, a tévét alig mertem bekapcsolni reggelenként, hogy mi történt Irakban... Az a februári robbanás.. talán emlékeztek, amikor a táborukba hajtott egy öngyilkos merénylő... Szerencsére nem a híradóból tudtam meg, mert felhívott nem sokkal utána, de így is rettenetes volt. Szerencsére karcolásokkal megúszta, a sisak szakadt le a fejéről, és elesett, de semmi komoly, hála Istennek. Afganisztán is veszélyes, de klasszisokkal jobb, mint Irak, és akik mindkét helyen voltak, azt mondják, ahhoz képest nyaralás. Szóval legalább ennyivel könnyebb lesz. Kép
De persze így is alig merek belegondolni még. Õ lesz a parancsnok, aminek többek közt annyi az előnye, hogy gyakran tud hívni, és emailben is sokat tudunk majd kommunikálni. Sőt, most vettünk webkamerát, úgyhogy minden nap láthatjuk majd egymást! Ez különösen fontos Botond miatt, így nem csak fényképeken látja fejlődni. Nyár végére talán már Botond lesz annyira értelmes, hogy a monitoron látva megismeri majd az apját... Meglátjuk... Majd vigaszt keresek itt a babaneten is, ok?
Zsanya, egyébként szerencsére a katonafeleségek összejárnak, úgyhogy nem leszek itt sem egyedül(na meg a szüleimhez bármikor hazamehetek), hiszen egy 8 lakásos sorházban lakunk, és mindenki katona az udvarban. Kép Úgy néz ki, hogy a legjobb barátnőm férje is kimegy, ők Irakban is együtt voltak, úgyhogy most is egymás támaszai leszünk, és ő is itt lakik a szomszédban.

Ildi, örülök nagyon, hogy Lehel átalussza az éjszakát! Tényleg tudják ők, mikor mi a jó nekik! A mozgással is így van, úgyhogy tényleg semmi aggodalom, mert tündéri baba, és remekül fejlődik! Remélem, Lacinak nem kell egy darabig külszolira mennie! Pistinek sajna olyan a beosztása, hogy innen gyakran küldhetik veszélyesebb helyekre... Persze ennek is van előnye, csak én kevésbé érzem... Kép

Sasiorsi, nagyon szépek a mézeskalácsok! Kép Köszi a bíztatást, januárban megyünk úszni! Addig még rábeszéljük Bettit és Zitát is! Kép Betti, merre jársz?

Zita, köszönöm a jókívánságokat! Kép Nagyon édes lehet Jázi, a 3. hónaptól tündéri, miket csinálnak! Boti a múlt héten kezdett gagyogni, hát nagyon aranyos, olyan jókat nevetünk rajta! Persze még csak egy-két hanggal próbálkozik, de közben annyira koncentrál! :D

Timi, grat a zh.-khoz!
Viki, Virág tündéri kislány, egy percig se aggódj! Kép

Borsi, jobbulást a férjednek!

Ma megyünk a két hónapos oltásra, szorítsatok! Mondtam Pistinek, hogy jöjjön el velünk, mert én nagyon félek... Kép

Na megyek, puszi mindenkinek!

Judit
Vendég
 


Szia Viki!

Köszi, hogy hiányoltzál, megvagyok! Kép Majd megbeszéljük a cd-t. Már nem merem kérni, hogy küldd, mert ki tudja... Max, ha ajánlva adnád fel, mert azt nem teszik a postaládába, hanem csak személyesen adják át... De akkor már tényleg küldöm a költségeket! Puszi
Vendég
 


Hali,
Judit, nekem is van webkamerám, úgyhogy majd dumcsizhatunk mi is! Kitartás, mást úgysem tudsz tenni!
MAris

Maris
feketemaris
 
 


Hali,
Zsanya egy kis értetlendekés a részemrő! Rászánnám magam a mézeskalács sütésre, a recepted most olvasgatom és amiket az elején felsoroltál margarin, gyömbér, szergfűszeg, fahéj, narancshéj azokat is bele kell gyúrni a tésztába ugye? Mert utána ez nem derül ki. Úgy gondolom, hogy a felsorolt minden hozzávalót összegyúrom és úgy pihiztetem a tésztát egy éjszakán keresztül ugye? Nagyon tök vagyok mi?
Szóval ha kisült és kihült, díszíthetem, majd levegőn hagyva fogyasztható 1 nap múlva, ha légmentesen csomagolom akkor pedig dísz lesz belőle.
köszike előre is
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok lányok!

Sorsi,
csudálatosak ám a mézesek!!!Én még mindig nem adtam fel a reményt sütés ügyben. Mikor-hol láttál? kellőképpen el voltam borulva?

Borsika,
vannak még ismerősök Finnországban, magyarok, finnek egyaránt. Amíg repültem, addig többször jutottam el oda, van pl. jogsim rénszarvas-szánra is, de most már nem sűrűn megyek. Majd a gyerekekkel megyünk Rovaniemibe a Joulupukkihoz, ha nagyobbak lesznek.

Judit,
nem semmi katona-feleségnek lenni. Ezek után nem rinyálok a havi 2-3 ügyelet miatt! Főszervező asszony, amíg ilyen jó idő van, nem tetszik összerántani a társaságot egy sétára?

Viki,
én nem tetettem be fülbevalót Lizának, majd ha már meg tudjuk vele beszélni a dolgot. Egyébként őt is állandóan fiúnak nézik, ha rózsaszínben van, akkor is. Hát istenem, nem nő a haja gyorsabban, pedig már kapott csomó hajcsatot, de még kicsúszik a hajából. Sőt, a férjemtől egyszer úgy kérdezték meg, hogy fiú vagy lány, hogy Liza szoknyában volt!!!

Betti,
hol vagy???

ZIta,
nem tudom neked mi a véleményed a főiskoláról- ide jársz Egerbe, ugye?- de minket állandóan szívatnak a nagy fejetlenséggel. Pénteken pl. nem tudtam megírni a zh-t, mert rossz teremben várakoztunk többen, a helyszín meg előző nap megváltozott, és sehol nem volt kiírva. Most szóbelizhetek januárban...

Na,megyek, Liza felébredt.

Kata
Vendég
 


Hahó!

Judit! Ma feladtam megint a cd-ket, de most ajánlva, plussz ráirtam, hogy saját kézbe adhatják csak át. Reméljük most megkapod, nagyon szeretném. Majd szólj ha megérkezett.
Ja, mi volt az oltáson?

Puszi: Viki
biti
 
 


Sziasztok !

Tök jó érzés, hogy kérdezitek merre vagyok, köszi Lányok!Kép
Teljesen el vagyok veszve, az egész család dáthás,Bálint a legjobban, mától már Ceclort is kell szednie mert köhög is. Bulcsú már csüt. óta itthon van, most is csak olvasni jöttem 1/4 órára. Ha elalszanak a Töpörtyűek még visszajövök.

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Szasztok csajok!

Lányok,

nagyon köszönöm a mézeskalácsaimnak szánt bókjaitokat, ezért érdemes élni! Kép
Maris,
végülis én nem Zsanya receptjét csináltam meg, mert az az én képességeimet felülmúlja, hanem egy sokkal egyszerűbbet. És nagyon gyorsan kész volt, összekevertem, aztán másnap a hűtőből kivéve kinyújtottam, kiszaggattam, és képzeld nem több mint 5 perc alatt megsültek. Csak ott csesztem el, hogy Zsanya figyelmeztetése ellenére én liszteztem a tepsit így lapáttal kellett őket felkaparni, de egészben maradtak. A díszítés után csak hagyni kell megszáradni és kész! Próbáld ki tényleg nagyon gyorsan megvan!
Sajnos nem tom, hol lehet ilyen formákat kapni, mert nekem már 1000 éve megvannak, csak még eddig soha nem használtam őket. Ja és fogalmam sincs hogyan lesznek puhák, mert az enyémek kicsomagolva és műanyag dobozban is kőkeméynek valamit elbénázhattam!

Szóval Milka csokival tömöd magad? Ahhaaa...! Én marcipános bonbonnal, azt kaptam Mikura, mert még nem vagyok elég tehén! Kép

Viki,
pedig Virág tényleg egy tündéri kislány! De tényleg ne aggódj, mert Ádit is szokták lánynak nézni, pedig olyan FÉRFIAS feje van! Kép (az útlevelébe is bele van írva, hogy "férfi", ezen olyan jót röhögtem)


Betti,
jobbulást a családnak!

Judit,
minden elismerésem a tiéd és a többi katona feleségé! Nagyon nagy erő lakozik benned, hogy ezt így kibírod! Mi volt az oltáson?
Mi is ma voltunk, kettőt kapott picúrom, és most sírt is, olyan fájdalmasan....de estére már jó kedve lett ismét, remélem ezt most könnyen átvészeljük.

Viki,
Úszás:
3 hónapos kortól lehet hozni, 2 évesek is vannak.
Szombatonként van 9- fél10-ig és fél 10-től 10-ig, két foglalkozás. Nem kell előre bejelentkezni, csak oda jöttök, kicsengetitek az 1500 Ft-ot, vagy a 4 alkalmas bérlet árát és lehet menni. Úszópelus kell és neked fürdő felszerelés.
Viszont a víz egy kicsit klóros, bár kevesebb vegyszer van benne, mint máskor szokott....Ádi bőre viszont nagyon érzékeny , kiszárad tőle nagyon, és a szeme is ki szokott pirosodni, úgyhogy ma a doktornéni megpróbált lebeszélni az úszásról. De ez a mi egyéni problémánk a dologgal, nem minden baba bőre ilyen finnyás....úgyhogy most nem tudom mi legyen a továbbiakban, sajnálnám ott hagyni, mert tényleg jót tesz a punnyadt kis testének, olyan dundi és persze nem csinál semmit ő sem, ennyi mozgás igazán kell neki! Kép

Kata,
Narisárga dzsekiben voltál, de csak hátulról láttalak tovasuhanni ezért nem tudom mennyire voltál elborulva a Dobó térnél!Kép Hogyan alakul Beni? Még mindig éjszakai pillangó?

Timi,

Lilla szeme hogyan alakul?

Zsanya,
én azt hittem, hogy Ti Gyöngyöstajánban laktok.

Ildi,

.... akkor Te egy nagyon csinos csajszi és szép kismama vagy! Kép


Lányok,
létezik olyan kenguru vagy valami, amibe 9kg feletti babát is bele lehet tuszkolni? A januári nyaralásunkhoz nem szeretnénk babakocsit vinni, hanem valami kenguru megoldáson gondolkozom, de Ádi most 8 és fél kg!

Orsi,
jobbulást a családfőnek!

Puszi: Sorsi
sasiorsi
 
 


hahh, ma este kirugtam a hámból és a fenekére néztem egy doboz Buckler alkoholmentes sörnek! Kép Ihaj-csuhaj, ez jót fog tenni a tejtermelésnek is...dupla haszon!

(reggel meg szépen megiszom a koffeinmentes kávécskámat ez ám az élet babocsai néni!Kép)
Jó, hogy gondolnak a szoptatós anyákra!

CsocsiKéprsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok!

Túlvagyunk az oltáson, szerencsére nagyon jól viselte a kis drágám... Felsírt, miután megkapta, de gyorsan meg is nyugodott. Egész este szundikált, és most is gyorsan elaludt. Ja, és beszélgetett! Hihetetlen, hogy most napról napra többet gagyog. A bölcsője felett van egy kis kutyus, és azt vettük észre a konyhából, hogy kiabál neki. Olyan édes volt, gyorsan fel is vettük! Kép Kép
Apa is elkísért minket, kellett is a lelki támasz, mert én fogni sem mertem, amikor kapta, oda sem néztem... Kép

Viki, angyal vagy, hogy feladtad újra a cd-t! Ki szeretném fizetni a költségeket, mennyi volt? Nagyon köszönöm!

Akkor séta randi! Kép Nekem is volt eszemben. Mit szólnátok a szerda 11-hez? Kép A sétáló posta felőli végénél? Hm? Zita, Betti, mi talizhatunk 3/4-kor a laki előtt. Tök jó lenne, ha mindenki el tudna jönni. Ildi, neked a belváros a jobb vagy a laktanya előtt? Várunk téged is nagyon! Ezt neked küldöm! Kép Kép Sasiorsi, Kata, ez ok nektek? Timi, tartsatok velünk ti is! Betti, viszem a cd-t, amit Orsi hozott. Nagyon jó a babazene! Kép Na remélem, holnap mindenki benéz, és tudunk egyeztetni. Reklamációt elfogadok! Kép

Jó éjt mindenkinek!

Puszi, Judit
Vendég
 


Hali,
Sasiorsi, akkor írt már meg légyszi a Te mézeskalács receptedet ha nem titkos! Majd meglátom melyikbe vetem be magam.

Maris

Maris
feketemaris
 
 


Maris, mp3 nincs, akkor csak a Rp. kellene, vagy küldjek 3 cd-t?
Zs.
zsanya
 
 


Maris!
Először forró 25 d mézbe mind fűszerek, 2-2-kk ő. gyömbér, fahéj, szegfűszetg, narancshéj, kever, aztán bele a 30 d marharin.
Aztán 3 tojást 30 d porcukorral kikever.
Aztán 1 kg lisztet kever 3 kk szódabikarbónával.
Aztán a mézbe a fele lisztet.
Aztán a mézes lisztbe a tojáshabot.
Aztán a maradék lisztet a többihez.

És máris KÉsssz!!!

Aztán tészta pihi hűtőben, aztán olajos tepsin kisüt, aztán díszít, szárít....aztán felfal mindet.

Nekem egy nagy fémdoboz Raffaellót hozott a Miku, mind megettem!


SOrsi, azért van a profilomban, hogy már ott lakunk, mert azt reméltem, hogy előbb ott leszünk, de húzódik a dolog, a burkoló még mindíg tököl...

Annyira nem érek rá mostan a gép előtt ülni a költözés mag a Karácsony miatt, hogy nem sűrűn jövök egy ideig!
Jók legyetek!

Zsuzsa
zsanya
 
 


Sziasztok!

Viki, megérkezett a cd! Nagyon köszönöm! Annyira jó! A Mákosrétes a kedvenc albumom, gyerekkoromban megvolt bakeliten, és még most is minden dalt tudok kívülről! Kép Mivel tartozom?

Ja, tegnap akartam írni, hogy Boti 59 centi, és 51-gyel született. Azt mondta a doki, hogy ez a négy hónaposok növekedése! Kép

Puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!
Juca, nagyon jo hogy szervezed a setat, mi majd meglatjuk, de valoszinu, hogy megyunk.Nem semmi.....milyen nagy vendegeskedest csaptatok hetvegen!Minden elismeresem a haziasszonye!El tudnad majd kuldeni nekem a Knauerne szamat?, megvolt, csak kitorolte a kicsi a telefonombol...

MIndenkinek...aki a kislanya szepsege es a kislanyossaga miatt aggodik.....a legtobb ember nem is figyel oda, csak akar valamit mondani, szerintem ezert is keverik a babak nemet.....
Peldaul en egy nagyon fius baba voltam, szegeny anyunak meg azt is mondtak csunya vagyok...szegeny(milyenek az emberek...)Most mar csak azt mondjak neki, milyen szep lanyai vannak, a vegeredmeny szamit!!!!
Nagyon szep es tokeletes kislanyokKép a lanyaitok, nyugi!!!

Timi!
Ott alltam a postan (Kallomalom...)cimed a kezemben, de mi a vezetekneved?-azt nem tudom!Igy nem tudtam feladni a lemezeket!!!

Maris!
Megy a lemez postan, elvezzetek, hallgassatok!Kép

Sorsi!Nagyon koszonom!Engem az nyugtat meg, hogy meg 30 folott is egy no lehet ilyen fiatos, akar egy huszoneves(akkor nem felek a kortol),tenyleg nem gondoltam volna hogy mar betoltotted a harmincat!Kép

Mindenkit udvozlok,remelem akkor holnap seta!!!!
Vendég
 


Hahó!

Judit, úgy örülök, hogy ez végre megérkezett!Kép
Nekünk is megvan a legtöbb H.J. bakeliten, én is tudom majdnem mindet kívülről. Remélem Virágnak is ez lesz a kedvence, bár neki jöhet minden, ami zene.Kép
Nem tartozol semmivel, legyen ez az én karácsonyi ajándékom. Legfeljebb ha egyszer találkozunk (ami nagyon jó lenne), majd meghivsz egy fagyira.Kép

Sorsi!
Azt hiszem te irtad, hogy megvan neked a "Szép álmokat - Bölcsődalok - Friderikától". Nagyon kiváncsi lennék rá, mert nekem Friderika a kedvenc énekesnőm, de nem tudtam ,hogy ilyen dalokat is énekel.

Most megyek, Virág felébredt.

Viki
biti
 
 


Sziasztok Jánykákok!

Alszik a siserehad, talán most írhatok is.

Sorsi!
Benned egy cukrász veszett el! Ahogy megláttam a művedet, szinte éreztem szegény nagymamám mézeskalácsának az ízét. Minden karácsonyra sütött, olyan finomat senki nem tudott mint Õ. Hátha örököltem Tőle valamit, egyszer talán kipróbálom.
Aranyos a mukis kép!

Ildi!
A babák mozgásfejlődése eltérő ütemű, mint az is nagy különbségeket mutat, ki mekkorának születik.
Ne agódj, mindenre rá fog jönni Lehelke is!
Ha ez megnyugtat, Bálint pont 5 hónaposan fordult hasról hátra, majd másnap vissza, és utána nem csinálta minden nap.Most 7 hónapos, de még nem mászik, viszont ügyesebben csücsül mint anno Bulcsú.

Maris!
Ti korban elég közel álltok hozzánk. Kenyeret csak szezámmagosat adsz Virágnak? Bálint is úgy kinézi már az asztalnál a kaját a szánkból, úgy adnék neki valami finomat!

Na enny, mindkét Csipita-srác felkelt, majd egyszer folytatom és puszilok mindenkit!
Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Ildi!

Nagyon köszönöm a Cd-ket,tetszik Bulcsúnak is, "bulizott" az öregnénére, le is kellett vetítenem neki dián az Öregnénét miután meghallgattuk a cd-t.Úgyhogy ez volt a nap fénypontja!
Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Megvagyunk, csak már megint kicsit széthullottam agyilag. Kép Igyexem összekapni magamat.

Sorsi!

Lillának teljesen rendbejött a szeme. HÉtfőn voltunk Pesten, azt mondta a doki, hogy nem is látszik, hogy műtötték. Megvizsgálta tüzetesen, dioptrieltérés, kancsalság nincs. Kép

Ildi!

Elfelejtettem írni, hogy Balázsné vagyok! Kép

Judit!

Mentek ma sétálni? Lehet, hogy megleslek titeket! Kép Ha 11 körül a posta környékén vagytok,akkor lehet, hogy arra járunk. Bár Lilla akkor már álmosodik, nem nagyon tologatom, mert félek, hogy elalszik a babakocsiban, de azért megpróbáljuk. Kép

Megyek, dolgom rengetek van!

MIndenkinek puszi! Azoknak is természetesen, akiket nem említettem név szerint. Kép

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!
Sajnos mi ma nem tudunk menni veletek sétálni. Most telefonált anyukám, hogy kijön segíteni vasalni, csak nem hagyhatom itt egyedül.
Tegnap el volt szörnyűlködve amikor meglátta, hogy a vasalatlan már kidől a szekrényből, annyi van.
Majd még jelentkezem este, de most megyek mert Jázi már nyávog.
Nem tudom mi van vele is, 3 napja olyan nyűgös, hogy nem bírok vele. Szerencsére étvágya van, nem hiszem, hogy beteg.
Sziasztok: Zita
anzizi
 
 


Lányok!

Ezt nemrég kaptam, nekem nagyon tetszett, gondoltam megosztom veletek.Kép

Viki

>A '80 előtti hősök>
Ma olvastam, hogy akik a 80-as évek előtt születtek,>azok valódi Hősök, olyasféle igazi hollywoodi, mindent>túlélő fenegyerekek. De tényleg! Gondolj csak bele, az>1980 előtt születettek, azaz MI, kész csoda, hogy>életben maradtunk. Nekünk még nem volt gyerekülésünk>az autóban, sőt még biztonsági öv se nagyon, viszont>bizton tudhattuk, hogy a gyerekágyak festékében akadt>bőven ólom. A gyógyszeres és vegyszeres üvegek>könnyedén nyithatóak voltak, nem volt semmi furfangos>védelemmel ellátva, de>még a fiókokok és ajtók sem voltak felszerelve>biztonsági nyitóval, és mikor bicajozni mentünk,>nemhogy könyökvédőnk és sisakunk nem volt, de még>rendes biciklink sem. Azért az nem volt semmi.>Mi még csapból ittuk a vizet, és azt se tudtuk, mit>jelent pontosan az ásványvíz. Én speciel sokáig>kevertem a szódavízzel. Azt hittem az ugyanaz.>Szúr-szúr. Semmi különbség a kettő között, miért>pazaroljak hát rá külön szót.>Mi nem nagyon unatkoztunk, ha tehettük kimentünk>játszani. Igen, ki. Egész nap kint voltunk, a szüleink>pedig csak sejtették, hogy élünk és megvagyunk, hiszen>még Matáv telefon se nagyon volt, nemhogy mobil. Pláne>nekünk! Nyáron a derékig érő fűben és közeli>kiserdőkben játszottunk, mégsem lettünk kiütésesek és>nem tört ránk allergiás roham. Nem tudtuk mi az a>pollen, és a parlagfűről azt hittük, hogy a sárkányfű>egyenes ági rokona.>Ha elestünk, megsérültünk, eltört valamelyik>végtagunk, vagy csak szimplán betört a fejünk, senkit>nem pereltek be ezért. Egyszerűen mi voltunk a>hibásak. Sőt! Ha az erősebb elgyepálta unalmában a>kisebbet és gyengébbet, az is rendben volt. Ez így>működött, és a szüleink nem nagyon szóltak bele ebbe>sem. (- Kisfiam, bemegyek az iskolába, az nem lehet,>hogy téged mindenki Rambonak csúfol. / - Hagyd csak>anya, ez az én háborúm!)>Étkezési szokásaink Schubert Norbi mércéjével mérve>nap mint nap tartalmazták a halálos dózis>többszörösét, de még egy McDonald's-on edződött>átlagos amerikai elhízott kisgyerek is helyből nyomna>egy hátraszaltót attól, amit mi leküldtünk kaja>címszóval. Gondoljunk a zsíros kenyérre, a kolbászra,>a disznósajtra (ki tudja, mit tettek bele), az iskolai>menzára (ki tudja, mit NEM tettek bele) és mégis itt>vagyunk. A kakaóban nem volt A,B,C,D és E vitamin,>viszont "bedeko"-nak hívták és már ez is elég volt a>boldogságunkhoz. (a szerk.: És sohasem hallottunk>bifiduszeszenziszről, vagy tartós/ultrapasztőrözött>tejről.) Szobi szörpöt ittunk, ami hírből sem ismerte>az édesítőszert, viszont tömény cukorból készült. A>limonádét még magunknak kevertük és mosatlanul ettük a>fáról a gyakran éretlen gyümölcsöt, a WC pereme alatt>pedig a baktériumok ezreinek a kolóniái telepedtek meg>a még háborítatlan nyugalomban, a preDomestos korban.>Volt néhány barát, aki már ismert olyat, akinek>videója volt, vagy esetleg Spectruma (az valami>számítógép vót), de szó sem volt Playstationról,>Nintendóról, X-Boxról, videojátékról, 64>tévécstornáról (a szerk.: és hétfőn nem volt adás.),>műholdról és kábeltévéről, filmekről, dvd-ről,>Surround Soundról, internetről, fitness club kártyáról>vagy mobiltelefonról. Kicsit le is maradtunk;>bevallom, már háromszor vettem ki egyik kedvenc filmem>dvd-n a tékából, de még nem nagyon sikerült>lejátszanom. Mindig lengyelül indul el, én meg egy>negyedóráig nézem, aztán inkább visszaviszem.>Viszont voltak barátaink! Olyanok, akikkel>találkoztunk kint az utcán, a focipályán vagy a>pinpongasztaloknál, vagy ha mégse, akkor egyszerűen>becsengettünk hozzájuk és beengedtek. Nem kellet>megkérdezni a szülőket. Sem a miénket, sem az övéket!>Nem vittek és nem hoztak a szülők... Mégis itt>vagyunk.>Nyakunkban lógott a lakáskulcs, mikor játszani>mentünk, és nem ritkán fadarabokkal, botokkal>harcoltunk, labdával dobáltuk egymást, mégis itt>vagyunk. Nem ütöttük ki egymás szemét, a többi seb>pedig begyógyult. Focizni is csak az állhatott be, aki>tudott. Akkor még volt egy íratlan szabály, amit ma>nehezen értünk már meg mi is: azt csináld, amihez>értesz. Aki pedig nem értett a focihoz, pláne nem>tudta rendesen kirúgni az ellenfél bokáját, az csak>csalódottan nézhette a játékot a rácson túlról, vagy>odébb állhatott, és más játékot, más játszótársakat>kereshetett magának.>A szerelmet nem brazil sorozatokból tanultuk, csak>egyszerűen megéltük. Boldogan szaladtunk végig az>utcán az első csók után, úgy, mintha már sohasem>akarnánk megállni. Nekünk a szexhez nem kellett>pornófilm és szexújság, de még szálloda sem. Akkor és>ott csináltuk, ahol lehetőség volt rá, és ha valamit>rosszul csináltunk, vállaltuk a következményeket, és>újra próbálkoztunk. Ha egy tanár nyakon vágott, nem>szúrtuk le egy késsel és nem pereltük be, és nem>sírtunk otthon a szülőknek. Sőt! Ha lehet el se>mondtuk. Ismertük a törvényt, és ha vétkeztünk,>szüleink nem álltak mellénk. Megtanítottak úgy élni,>hogy tudjuk, mit jelent a kötelesség, a bűntudat, a>jóérzés, a felelősség. Ismertük ezeknek a szavaknak a>mélységét. Ezek voltunk mi.>Hősök?>Talán.>Hősei egy letűnt kornak, amelyen a mostani fiatalok>értetlenül mosolyognak.
biti
 
 


Sziasztok!

Viki, ez nagyon jó! És igaz! Kép Nagyon szépen köszönöm még egyszer a cd-ket! Remélem, majd tudom viszonozni! Mikor jársz Egerben? Akkorra összehozunk egy sétát!

Na ebből a mai sétából, úgy látom, nem lesz semmi... Betti, gondolom, betegek még a gyerekek, azért nem is írtad. Jobbulást nekik!
Zita, örülj, hogy van segítséged! nagy áldás, ha a szülők a közelben vannak...
Kata, Sasiorsi nem is reagált a sétára, Timi csak kicsit nézne meg minket, és Ildi sem mondta biztosra... Szervezkedhetek én... Kép Na talán majd legközelebb. Remélem, összejön még karácsonyig!

Lányok, töltsétek a táblázatot!

Puszi mindenkinek, Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Jelentem Bulcsú holnaptól oviba megy újra, meggyógyult. (kopp-kopp-kopp) Remélem 2 nap után nem szed össze megint valamit.
Viszont Bálint nagyon kész van, dől a nózijából a cucc, nyitva a szája mert nem kap rendesen levegőt, ezért a nyála is folyik. Egyelőre a babakocsizást hanyagoljuk.

Viki!
Ez valóban így van. Nosztalgikus érzés kerített hatalmába míg olvastam.

Timi!
Örülök, hogy minden rendben Lillcsivel.

Judit!
Kinek fájt legjobban a szuri? Kitalálom, Neked! Az első hónapokban kicsit sűrűn jönnek egymás után, nekünk 1-2 napunkat felborította a sok oltás.
Én is remélem, hogy hamarosan tudunk találkozni és kicsit dumcsizni.Kép

Zita!
Jázmin ilyen hamar kezdett forogni?
Akkor az úszást egyelőre Ti is későbbre halasztjátok?

Hali Kata!
Itt vagyok, csak volt nekem is pár elborult napom. Ha betegek extra nyűgösek, főleg a kicsi, de Bulcsú meg hajlamos elhagyni magát - de úgy is modhatjuk, hogy ilyenkor több ölelgetést igényel.
Írod, hogy "amíg repültem", stewardessként dolgoztál?


Borsi!
Akkor túlvagytok a bárnyokon? A szomszéd kisfiú is most kapta el. Ez ilyen bárányos év volt az idei.

Ildi!
A Mozartot is meghallgattuk, úgy veszem észre, hogy Bálint elég muzikális, szereti, ha szól valamilyen zene.

Na, nálunk indul az esti "buli" - vacsi, fürcsi, mese, tentiztetés, puszi mindenkinek!

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: