Új privát üzeneted érkezett!

és ha kell valamiben segíteni szólj bátran, így ismeretlenül is...remélem hamarosan sétálunk közösen egyet :D

hogy milyen vagyok? kritikus, humoros, jó memóriájú:-). ha front közeleg: fejfájós:-(
szeretem a társaságot és hasonló gondolkozású, vidám embereket.
szeretnék barátságot kötni, ismerkedni, beszélgetni veletek, remélem bevesztek a csapatba;-)
a.
_annamari_
 
 


nem tudom, mi általában kétszer sétálunk egy nap, de itteni fotók alapján senkit sem láttam eddig.... :(

hogy milyen vagyok? kritikus, humoros, jó memóriájú:-). ha front közeleg: fejfájós:-(
szeretem a társaságot és hasonló gondolkozású, vidám embereket.
szeretnék barátságot kötni, ismerkedni, beszélgetni veletek, remélem bevesztek a csapatba;-)
a.
_annamari_
 
 


Ma már mi is kimegyünk sétálni. Csak még azt nem tudom, hogy mikor és hogyan. Az első emeletről kellene levinnem a két gyerkőcöt... De melyiket vigyem előbb, és melyiket hagyjam fent? :shock: Vagy hogy vigyem le őket egyszerre??? Sz@r egy helyzet... :?

Kép
Kép
giga1
 
 

 
 

Ennn!
Nagyon-nagyon szépen köszönöm a mérleget!
Lemértem hogy mennyit eszik a kiskrapek. 120-at. :shock: A védőnőnk is csak nézett. A kórházból 3030 grammal hoztuk haza és tegnap már 3470 volt. Úgy látszik ő is kis hurka-gyurka lesz, mint a nővére volt. :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


Giga, örülök, h ennyire jó evőkéje van Bulcsúnak :D Szuper. Majd Bercinek elmondhatná hogyan kell. Én örülök, ha most ennyit megeszik 5 hónaposan. :roll:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Enn! már többször sétáltam ezen a héten az utcátokban, de nem láttam, hogy hol barmolták le a kerítést. Ennyire vak lennék?

Felhatalmazok mindenkit, hogy ha rámismer, akkor nyugodtan szóljon, hogy fórumos...Ha találkozom valakivel, és még esetleg együtt is megyünk egy szakaszon azon agyalok, hogy vajon ki lehet.....gyereknévből próbálok tippelni, de még nem jött be eddig senki :)

Különleges ismertetőjelem: rohanok a gyerek után, ugyanis ő ezerrel száguld a mocin. Ja és rászólok kismilliószor, hogy állj meg. :) moci vagy piros vagy szürke.
mano20
Dunakeszi
 
 


Manó, a külső részt kerítettük anno körül kis fa karókkal meg régen medzaggal, amit naponta szakítottak le, majd ezt cseréltük vékony drótra. Na ezt vágrák le rendszeresen, majd kiszedtek 3 karót, ill a hétvégére már kiszedték az összeset, kivéve elől 3at, és a drótot is végig ledarabolták méretenként ( látszik, h vágva van). Este pedig a kutyások itt szoktak óbégatni, így mostmár ki is van több helyen kaparva. Szép kis gördrök lettek. :evil:
Pont a kutyák és a beletolató/hajtó autók miatt tettük fel a jelképes kerítést. Csak azt nem értem, h az utcában máshol miért nem szúrja senki szemét a többi elkerített, beültetett rész?????????????????????????????????
De nem fogják elérni a céljukat, mert kitartó vagyok és ha kell, hát küzdök, de a ház körül akkor is növény lesz és nem kutyaszarató meg parkoló. :twisted:

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Ja, akkor azért nem tűnt fel, mert már semmi nincs belőle. A kanyarban is van egy ilyen ház, ahol elkerítették madzaggal és karókkal, egyik nap a fiam be akart menni a rendes kerítéshez, mert ott volt egy másik gyerek mocival. Nem engedtem. Anyuka mondta, hogy nyugodtan. Mondtam, nem...nem akarom, hogy megszokja, hogy bemehet ilyen helyekre.
mano20
Dunakeszi
 
 


SZiasztok!

Ennn, ha semmi nem használ, kutyák ellen van egy növény, állítólag nem bírják a szagát.
A neve macskajaj.(Coleus canina)

Kutyák-macskák nem szeretik.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Ismerem, csak az is kidöglött. van egy tuti kis folyadék. Tavaly azt használtam amíg el nem fogyott. Sajna már felvitték az árát, de az hatásosnak bizonyult. Majd szerzek. Az átlag het 1 corás szatyor szar helyett, csak 3-4db volt. A hosszűszőrű fehér macska meg beszokott a kertünkbe és a 2 virágágyásomat használja wcnek. Pont amikor bújnak ki a tulipánok, nárciszok stb. A krókuszok már 1 hete szépen viírtanak, csak abból is kikapart 2-t :evil:
Az a borzasztó, h Berci is majd ha járni fog, akkor elkezd majd összeszedni mindent és ha nekem attól fog kapni vmit, h az utcán szanaszét vannak a kutyagumik,akkor ki fogja úgymond megtériteni??? Most szórjam mindig körbe a házat klórmésszel????? Mint a belvárosban??? Azért elég durva, h kiköltöztünk, h na majd itt zöld, meg természet, ehelyett a sitt, homok, mocsok és kutyaszar a mindennapi téma.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Enn!Beazonosítottalak...Régen is erre a házra tippeltem, csak nem tudtam, hogy az a pici utca is hozzátartozik. Láttam a karó és drótmaradványokat, meg az árkokat. Elég szomorú, hogy itt sem kevesebb azon emberek száma, akik odafigyelnek a környezetükre és esetleg másokra is.

Ma elsétáltunk a Závodszkyba, merthogy többen laktok ott, de senkivel nem találkoztunk. Nagyon szimpi az az utca egyébként, aranyosak a házak, és kevésbé összevissza stílus, mint máshol.

Mi is anno kinéztünk ott egy lakást (4-ben, a fszen), de nem volt elég a szobák száma.

Szép napot Nektek!
mano20
Dunakeszi
 
 


Rosszul írtam...pont fordítva gondoltam. Szóval itt is kevesen vannak akik....stb.
mano20
Dunakeszi
 
 


Enn, és mi ez a folyadék?

Nálunk is állandóan idejár a szembeszomszéd kutyája tojni, pedig ez családi házas környék, hatalmas kertjük van, mélgis ideengedik.
Be kéne fújni a tujákat, hátha nem jönne.Az utcai részen még nicsn virágoskertünk, lehet így nem is lesz... macskajaj mindenesetre lesz benne.

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Hát ezt tényleg szomorúan hallom, hogy ilyen állapotok uralkodnak kutyagumik területén. Én úgy gondoltam, hogy mivel nem a putriba költözünk ki feltételeztem az ittlakókról, hogy vannak annyira inteligensek, hogy az állatuk után eltakarítják a koszt. De persze minden kutyás azt mondja, hogy ő összeszedi maguk után a sz@rt, csak akkor tudnám, hogy ki hagyja el mégis... :roll: :twisted:

Mano!
Kár, hogy nem költöztetek a Závodszky 4-be. Mi ott lakunk. :wink:
Azért nem voltunk ma délelőtt kint, mert Vácra mentünk anyasági támogatást, meg a családi pótlékot intézni. Meglepően gyorsan végeztünk. Még jó, hogy nem Pestre mentünk! Még most is ott ülnénk... :evil:

Kép
Kép
giga1
 
 


Szerintem kimegyünk du. is, csak még nem tudom merre. :)
A bal oldali fsz-it nézegettük, de mindenképpen kellett a 4luk, ott meg nem volt ilyen. De az építtető jófejnek tűnt.
Téged szerintem megismernélek, mert van itt képed... :)
mano20
Dunakeszi
 
 


A mai sétát én kihagyom ebben az orkánban... :?

Kép
Kép
giga1
 
 


Mano!
Ma délután ahogy sétáltunk, láttam egy anyukát egy Andris nevű kisfiúval, motoron. Épp a bolt felé mentünk, kis rózsaszin háromkerekűn. De szerintem legközelebb mi is motorozunk. Azt hittem, sosem érünk haza...

adaka
 
 


A folyadék - amit apa csak medvepisinek hív a szaga miatt- a quellénél rendelhető. Sajna már drágább, mint tavaly. de ha kell idén literszám fogom locsolni. :twisted:
Nem tudjátok mi volt az a nagy kutyás balhé most este??????????? elég hangos volt

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Szilvi!
Ketten voltatok? Akire én emlékszem, a gyerek kisebbnek tűnt, mint két és fél éves... de lehet, hogy már keverem. Boltban is találkoztunk?
Legközelebb szólj rám! :)
mano20
Dunakeszi
 
 


Ja, egyébként már jó pár anyukával találkoztam hasonló korú gyerekkel (mármint Andris korú), de szerintem senki nem fórumozik közülük. :(
mano20
Dunakeszi
 
 


tegnap egy AAAban dolgozó emberke mondta, h a cora mögött Aldi-t építenek. De szerintem ez nem lenne logikus. Mert a cora konkurencia. Az Aldi meg olyan Lidl szerű és ahhoz túl nagy a terület meg a beruházás stb.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Ennn!
Ez egy jó kis hozzászólás lett. :lol: "AAA, Cora, Aldi, Lidl" :wink: :lol: :lol:

Kép
Kép
giga1
 
 


A sok kutyasz*r engem is bosszant, Botival nehéz megértetni, hogy semmit nem vehet fel a földről. De még inkább dühítő a sok cigicsikk. Nálunk a kulturált tulajdonostársak kerítésen belül a saját udvarunkon is százszám dobálják el (egyébként van kertészünk, csak nem tom minek, ha még a szemetet se szedi össze). Már komolyan azon gondolkodtam, hogy legközelebb egy szemeteszsákkal megyünk le, mert Boti úgyis mindent felszed, s így könnyebb elvinni a kukáig. És akad ám a cigicsikken túl még koszos zsepi, csipszes tasak, cukros zacsi, stb. :evil:
Egyébként még a háztartási hulladékokat is ahelyett, hogy ha már összeköti a zsákot, kidobná a kukába, félreteszi a tűző napon a terasza mellé, akinek meg nincs, a folyosóra. Megjegyzem a teraszokon kívül lévő terület osztatlan közös tulajdonba tartozik. :?
Nekem meg kikéne tenni a koszos pelenkákat a folyosóra? Akkor észbe kapnának?

Juli

Kép
b.j.
 
 


Tényleg, kérek is pénzt, mert reklámozom őket. :lol: Abból futja talán egy fára.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Mano!
Igen, ketten, plusz a pocakom... elég csigatempóban haladtunk, és minden helyen, ahol kavicsok vannak, meg kell állni. Lassan feljavithatjuk a murvát a házunk előtt :wink: .
Eszti egyébként elég vékonyka, de azért kinéz kettő és félnek, szerintem. De majd legközelebb szólok.

adaka
 
 


Ti használtok delikátot??? Megint van a játszóteres akció. Én nem használok, de minden ismerőst végigkérdezek és veszek 1et. Vki összegyűjti??????

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Én nem használok, de ha gondoljátok, veszek egyet. Enn! Ennyire bízol, hogy összejön a játszótér?

adaka
 
 


nem, csak h elmondhassuk, h ezt is megpróbáltuk.
hátha. eddig még csak 1x nyertem ilyen beküldős bulival 8)
de ha mindenki szól a szomszédainak, ismerősenek, csak be tuunk sokat küldeni, amivel nőnek az esélyek :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Nagyon dühös vagyok! A csajszi belázasodott pár napja, de olyan hirtelen hogy egyik percről a másikra 40 fokos láza lett. Próbáltuk lázcsillapítani kuppal meg Panadollal, de mindig visszament. 15 órától 19-ig ment így míg 39,7 fokos lázzal elkeztük hűtőfürdőztetni. Na ez segített egy kis időre és aztán u7lyra magas láz. Mindez ment 23 óráig , kúp, panadol, hűtőfürdő. Aztán ismét 40 fokios láz. Közben felhívtam 4 orvost hogy ugyan valaki jöjjön már ki nézze meg a gyerekemet, mert nem náthás, nincs megfázva, nem köhög semmi baja akkor mitől lázasodott be ennyire, mikor soha nem volt még beteg. Persze senki sem volt hajlandó kijönni, mondván nem meges ez a láz. Már majdnem sírtam a dűhtől!!! Ezt nem hiszem el hogy itt vettem házat, a nagy város és nem jön ki senki!!!
Mivel nem tudtam a lázaát lent tartani bementünk a Madarász utcai gyermekklinikára . Minden labor és vizsgálat negetív volt. Valószínű hogy egy vírust kapott el. Hála az égnek kedves kis dokit ,doktorokat fogtunk ki, a nővérkék is nagyon kedvesek voltak. A körülmény tűrhető, bár többet vártam voilna ettől a kórháztól. Hála az égnek 2 nap múlva haza is jöttünk és már nincs láz sem.
Nagyon dühös vagyok!!!! Ez az egészségügy!!! Ilyen alkapon bármi történhet egy gyerekkel!!!
Remélem ezt senki nem tapsztalja meg!!!

Kép
Kép
mese80
 
 


Mese!
Tényleg felháborító ami veletek történt! Az ügyeletes doki sem volt hajlandó kijönni? Mert ha így van, én simán bepanaszolnám. Valahol biztosan lehet panaszt emelni. Sőt! A többi dokival szemben is.
Nagyon jó hír viszont, hogy most már rendben van Hanna! Remélem te és a pocaklakó is jól vagytok! Hogy bírod? Látszik már a pocak?

Kép
Kép
giga1
 
 


Mese, ez több, mint felháborító, és nem hiszem, hogy kizárólag az eü.tehet róla. Ez már emberi hiányosság. Ezek az érzéketlenek egyszer tapasztalnák meg ezt! Lehet, hogy más lenne a hozzáállásuk, bár elég szomorú, hogy ez kell ahhoz, hogy másképp gondolkodjanak.
Mentőt nem hívtál?
Nálunk egyébként a Nurophen levitte mindig a lázat, akármilyen magas volt. Panadol nem jött be.

Ha jól sejtem, akkor találkoztunk, és együtt motoroztak a gyerekek csüt. délelőtt.. El sem hittem, hogy van ilyen nyugodt baba is, aki nem egyből tepert messze Tőled.
Én már a fejemre is állhatok, nem tudok mit kezdeni a fiammal. Csődöt mondtam én is, a férjem is. Szar érzés, mert nem tudjuk mi a megoldás. Azt nem szeretném megvárni/megérni ameddig elcsapja valaki, és jól ráijeszt.

A lányunk maximálisan megbízható volt már másfél-két évesen is a motorozás szempontjából. Andris eszetlenül megy mindenhová. Du. mire bezártuk a kaput, már elhúzott az utca elejére, azt hittem a guta megüt.
mano20
Dunakeszi
 
 


Sziasztok!
Nagyon megértelek, Emese, nem is értem, hogy hogyan lehet egy ekkora városban, hogy nincs gyerekorvosi ügyelet, és azt meg végképp, hogy miért nem csináltak semmit. Jól tettétek, hogy elvittétek Bp-re, én is ezt csináltam volna.

Más: nem tud valaki ajánlani nekem jó fodrászt, kozmetikust?

adaka
 
 


Szilvi!
Lakóparkon belül is van fodrász, szerintem ő otthon dolgozik. Enn-ékkel szemben.

Voltam egyszer (manikűr) a Fenyő lkpark alatt lévő helyen, ahol van kozmetikus is meg fodrász is, barátságosak voltak, árak szerintem jók, de nem láttam hogyan dolgoznak. Talán egy próbát megér, majd én is kipróbálom őket.
mano20
Dunakeszi
 
 


Kedves Dunakeszin lakó anyukák!

Dunakeszire szeretnénk költözni a közeljövőben (még nyár előtt). Van egy öthónapos kislányunk. Szeretném megkérdezni tőletek, hogy kisgyerekes szempontból mik a hátrányai és az előnyei Dunakeszinek? Mit lehet tudni az ovikról, bölcsikről? Hol vannak játszóterek, parkok, ahol sétálni lehet? Hol lehet vásárolni (DM, SPAR érdekelne)?

Valamint valaki meg tudná mondani, hogy hol van a Toldi lakópark, illetve hogy a víztorony hol van? :oops:

Nagyon köszönöm előre is, ha segítetek!

Üdv:

Anett

Kép
waterlilly
 
 


Szia lilly ;) Privi ment :lol:
Vendég
 


Fodrász-kozmetikust én a Tóvárosban tudok ajánlani. Én oda járok a Mónihoz (kozm). Terhesen is hozzá jártam, nagyon kedves. Ő is itt lakik a lakóparkban.
Van 2 fodrász is, meg körmös, masszőr. Nagyon szép, jól felszerelt szalon. Ha érdekel, elkülhetem a számokat priviben.

Anett, lakópark gyerekes szemmel: park nuku, bolt pici, közlekedés szinte nuku, bölcsi, ovi lehetetlen, játszótér nuku. soroljam még????? :? Ja, és nem árt, ha van 2 kocsitok.

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Üdv közöttünk Anett!
Az a nehézség Dunakeszin, hogy túl hirtelen nőnek a lakóparkok, és az infrastruktúra azt nem követi. :( De vannak fejlesztések, csak lassan. Emlékszem mennyire örültünk, mikor megjelent a gyógyszertár tábla :D , leaszfaltozták az utcánkat, lett felnőttorvosi rendelő, kitették a Reptéri útra az 50-es táblákat, vagy mikor buszmegállót építettek a ház elé. Ma meg különösen pozitív tapasztalatom volt :D : először próbáltuk a helyi közlekedést, és igaz, hogy fél órás városnézéssel, de elvitt minket a házunk elől az SZTK elé. Visszafele nem tudtam lesz-e busz, vagy taxi, de mire odaértünk a megállóba, már jött is a busz (igaz késett, s csak így értük el, meg talán mázlink is volt, hogy pont akkor jött a temető fele :D ). Szerencse vagy nem, lényeg, hogy sikerült megcsinálni a fiamnak az előírt mellkasröntgent. Sajnos tüdőgyulladása van.

Egyébként tudja valaki hol van a helyi menetrend a neten? Mert amit én találtam a volanos lapon, az már rég nem volt frissítve az újításokkal.

Juli

Kép
b.j.
 
 



KépKépKépKépKép
uxi
 
 


De azt nem tudom, mennyire friss... :oops:

KépKépKépKépKép
uxi
 
 


Hú, Enn, ez aztán jól hangzik! :? Azért köszi, pont ilyen őszinte véleményre vágytam, az ingatlanközvetítő úgyis azt fogja mondani, hogy kisgyerekeseknek ideális...

Kép
waterlilly
 
 


Jé, Panndi, te itt is? :D

Kép
waterlilly
 
 


Én mindenhol :lol:
Vendég
 


Kedves Anett!

én is osztom Enn véleményét, itt talán egy olyan dolog van, ami miatt jó kisgyerekkel: csend van, és a levegő is jobb, mint Pesten. Egyébként minden sokkal nehezebb.

Juli: szerintem csak szerencséd volt a buszokkal, de ne igy legyen. Én eddig ahányszor buszoztam, annyiszor fogadtam meg, hogy soha többet, mert ráment kb. a fél napom...Jobbulást Botinak!

adaka
 
 


Köszi a fodrászos tippeket, az ittenit és ami a Fenyőben van láttam már, csak már nincs kedvem kisérletezni. a legutóbb is nagyon ecs..ték a hajam, igaz hogy nem itteni fodrász volt. Enn! megköszönném, ha megirnád a számot!

adaka
 
 


B.J.!
Jobbulást Botinak! Szegénykém... :( Hogy bírja?

Kép
Kép
giga1
 
 


Sziasztok!

Jobbulást a betegeknek! Mi most kezdtünk el egy újfajta immunerősítőt, ha bejön, megmondom a nevét :) Elegem van már abból, hogy karácsony óta nem volt még egy olyan nap, hogy 100%os lett volna a "kicsi".

Nem tudjátok véletlenül hol van keszin rövidárú, vagy bőrárús bolt? Bringával kitekernék, csak nem tudom hová.

Köszönöm
Adél
mano20
Dunakeszi
 
 


Adaka, privi ment. :)

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok! Köszönjük a jókívánságokat! Botinak már nincs láza.
Szilvi! Jövő héten újra mennünk kell mellkasröntgenre. Akkor eszerint jobb lesz, ha megpróbáljuk ugyanazokat a buszokat elcsípni, s nem a hagyni véletrenre. :)

Juli

Kép
b.j.
 
 


Volt már valakinek szerencséje az itteni laborhoz, ami az sztkban van? Vizeletet kell majd gy
jtenünk és bevinni. ha valaki tudja a menetét ( leadás, lelet) írja meg légyszi!!!!

ennn
2120. Dunakeszi, Gérecz A. u. 7/E
 
 
 


Sziasztok!

Én már voltam, nagyon kedves volt a doktornéni és az aszisztensnő is. Vérvétel az reggel van azt hiszem 6,30-tól-8,30-ig. Vizeletet is vittem úgyhogy akkor az is. Leletet azt most pontosan nem tudom mikor de azt hiszem hogy 7-9, meg talám 15-től. De ez ha felmentek a vizelettel úgyis ki van írva. Ja nem kell már 1.-étől időpontot kérni!

Giga:Hogy vagytok? Hogy bírod két picivel? Kár hogy nem találkoztunk, csak mikor indultunk volna akkor vettem észre,hogy Hannus lázas. A második harmad most elég jó, könnyebben bírok mindent. Már van pocakunk is szépen.

Kép
Kép
mese80
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: