Új privát üzeneted érkezett!

Na sziasztokKép
Mostanában egyre kevesebb az időm- a fiam jóvoltábólKép
Aki többet rosszalkodik, mintsem alszik.
Már szuperül mászik, sajnos egyre gyatrábbnak tűnik a járókánk kapacitásaKép
Megáll egyedül az ágy szélébe kapaszkodva és ezerrel gügyög.
Ma végre visszaintett egy laza "pá"-t isKép

Közben voltunk nyaralni is, Horvátországról gyorsan lemondtunk, mert pont akkor ott is zuhogott az eső, ezért kitaláltuk a férjemmel, menjünk Lengyelországba...na, itt követtük el az óriási hibát.Autópálya mint olyan, az nem nagyon van, ezért sikerült hát megdöntenünk a lassúsági rekordott, L.országban egy 80 km-es utat sikerült röpke 4 óra alatt megtennünk.nem mondom, gyönyörű város Krakkó-ott voltunk-és Zakopane meg a hegyek, de ennyit utazni miatta?Kép
Persze indulás előtt én kardoskodtam a repülő mellett, csak a párom még sosem repült és nagyon fél tőle-ezért aztán egy kb.München távolságnyi utat sikerült 13-14 óra altt megtennünkKép

Jocika nem jött velünk, a sárvári nagyi vigyázott rá-de állítólag nem hiányoztunk neki-ő annál jobban nekünk.Ezért haza is jöttünk 1 nappal korábban.

Na jó, nem dumálok tovább, minden babót+mamit puszilok!
Orsiék

Dobok képeket, frisset a gézengúzról, 1-et Apjával Zakopane-ban+elrettenttésül, hogy eső nélkül nem úsztuk meg: Csehországban lezárták a határt, ahol át akartunk menni, a kocsinkból fotóztam, nem tudom látni-e, a kamionnak a kereke már jócskán bent áll a vízbenKépBrutális volt!Kép
Kép
Kép

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Kirri
Üdv itthon!Kép Akkor jól kifogtátok ezt a nyaralást! Azért élménynek biztos nem volt rossz. Mi jövő héten megyünk Horvátországba, remélem jó időt fogunk ki!
Gondoltam rátok, mert az utóbbi 2 hétben kétszer is jártunk Sárváron fürdőzni, de nem láttalak.Kép
Gratulálok Joci ügyeskedéseihez!Kép Innen indul aztán a haddelhadd, hétről hétre többet tud majd. Nóra már a törés - zúzás fázisában van. Minden nap valami áldozatul esik a "fejlődésének". Ma éppen egy bögre.Kép

Na, megyek pihizni.
puszi
petra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Sziasztok!

Kirri! Hát igazán kalandos utatok volt! Kép Legalább emlékezetes lesz!
A gézengúzod nagyon édes! És ügyes is, hogy már ennyit produkál. Enikő még a kúszás fázisban van, a törés-zúzásosba remélem még nem mostanában jut! Akkor valószínűleg már Németországban leszünk, így az itthoni lakás megússza a nagy rombolást. Mire hazajövünk, meg már két éves "nagylány" lesz!! Úúúúúúúristen, ebbe most gondoltam bele!

Anyapoc? Hazajött Apa és kihasználjátok a szuper időt??

Szilvi holnap hazamehet a kis Márkkal, legalábbis remélem! Kép Várjuk az élménybeszámolót!!!

Én is megyek pihizni! Puszi mindenkinek!
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi is megvagyunk,Apa itthonKép,így most nem ülök üres perceimben a net előttKép!

Bulcsú megkapta a 3 éves oltást,egy mukkanás nélkül túl voltunk rajta,persze másnapra beduzzadt,jött a hőemelkedésKép.És nem engedi borogatniKép.Ma már sokkal jobb ahelyzet,már nem fáj neki,csak éjjel álmodott vmi rosszat,így Apával a nappaliban aludtak,mi lányok meg a hálóbanKépKépKép!

Villővel továbbra sincs semmi gond,múlt pénteken már 3290 gr volt,holnap megyünk ismét mázsálásra,kíváncsi vagyok,mennyit sikerült hízniKép.Néha nyafizik,már szeret fent lenni,ált. naponta 2szer(ha szerencsénk van,nem éjjelre esikKép).Akkor sírdogál néha,ha nagyon álmos,vagy ha teker a pocija,mert nem jön ki a bennelevőKép.Egyébként békésen elnézeget,vagy ölben,vagy a bébirokkerbenKép.Reméljük,így is maradKépKépKép!Bulcsú továbbra is imádjaKép.

Szilvinél voltam bent a kórházban a minap,jól vannak,akkor még nem voltak babás szobában,remélem,végül átkerültek és ma már otthon is vannakKép.A szülésről majd mesél,én már mident tudokKépKépKép!

OrsiKép

Köszi a gartut,sajna több kép még nincs,de majd ha lesz időm...Kép
Hűűű,ZakopaneKép...én is voltam ott anyumékkal,csak nagyon régen,szt szuper hely,már amennyire emlékszemKép.Látom,az időtök jó voltKép!
Biztos nehéz volt Joci nélkül,én másfél napra is nehezn hagytam ott anno BulcsútKépKép...De már nem....
Nagyon csini a nagylegényKép...És hogy már mi mindent művelKép!Csak így tovább!

PetraKép

Ma is láttalak ám!LebuktatokKépKépKép!
Megvagyunk,Apázunk...Kép
Nóra és a bögreKépKépKép...Hát igen,ez már csak így megy...és kerülnek már feljebb a cuccok a polcon?KépKép

KrisztaKép

Jujj,Ti meddig maradtok kint????Meg sem fogunk Benneteket ismerniKépKépKép...Azért mielőtt indultok, a cuccokat visszaviszem ámKép!
Törés-zúzás?KépNálunk egyébként nem volt...el sem kellett pakolni a cuccokat...Na jó,egy állóvázám bánta,de az is véletlen voltKép4

Na megyek enni,aztán egy kis szunya...du meg Almádi játszótérKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Csak bejöttem elköszönni! Hétfőn indulunk Horvátországba egy hétre. Mi már csak ilyenek vagyunk, ősszel nyaralunk. Amint visszaértünk és győztelek visszaolvasni titeket, írok élményeinkről. Nórát ismerve nem fogunk unatkozni. 27 fokot írt az előrejelzés, úgyhogy talán szerencsénk lesz.Kép

Addíg is kívánok nektek:

KrisztaKép
Jó pakolást! Van már szótár?

AnyapocKép
Jó sétákat a gyerkőcökkel! Hol láttál? Én voltam vak vagy messze voltatok?

SzilviKép
Sok tejcit, türelmet és alvást!

Mindenki másnakKép
Jó babázást és szép napokat a vénasszonyok nyarában!

puszi
petra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Sziasztok!

Látom,nem nagy a forgalom,de majd jövök énKépKépKépKép!
Éppen mindegyik gyermekem alszik,viszont mindjárt itt lesznek anyósék...Kép

Villő pénteken "már" 3540 gramm volt,szépen hízik a kisasszony,pedig néha az az érzésem,hogy alig eszikKép.Igaz, a legnagyobb kajálásokat éppen éjjel rendezi,aztán szunyál békésen...Kép

Ma voltunk kutyakiállításon négyesben.Kisasszony rám volt kötve egy magam készítette hordozókendőben,hát komolyan ,jobban megcsodáltak minket,mint a kutyákatKép.Mintha legalábbis a Marsról jöttünk volna,de komolyanKép....Jó ez a hordozókendő,de azért hosszú távon így is nehéz cipelniKépKépKép.

Szilviékről is tudósítok:jól vannak,Márk ügyesen szopizik,aztán ha összeszedték magukat,majd biztosan jelentkezik Szilvi isKép.

PetraKép

Hát ott a Skála és a volt könyvesbolt között láttalak benneteket,csak mi mentünk lefelé a parkolóba,ezért nem láttál minketKép.Éppen játékboltoztunk,mert ott van fent egy terepasztal és Bulcsú imád ott játszani...na persze ezért vennem kellett némi kacatotKép.
Nektek meg jó nyaralást,aztán majd várjuk az élménybeszámolót és a képeket!Kép

Többieknek meg dugó a fenekébe,mert nem jelentkeznekKép!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok lányok!

Még nem volt időm elolvasni az elmúlt napokat, de majd bepótolom.Apa itthon van velünk, és ez így most nagyon jó nekemKépVolt egy kis depim, mert pénteken egész nap nem volt apa, és már a kórházban is pityeregtem.De most úgy érzem jól vagyok. Bár volt egy csomó esemény amit még fel kell dolgoznom. Itt van pl. a baba akinek a születését már apa elújságolta nektekKép Köszönöm a gratulációkat!

Egy kis leírás most a szülésemről, ilyen könnyű szülést kívánok minden kismamának!Kép
Éjjel 1-kor mondtam a páromnak, hogy lehet, hogy mehetünk szülni, de nem voltam biztos abban, hogy elég erős-e a fájdalom. Így 3 órági otthon ökörködtünk a párommal. Aztán elindultunk a kórházba. Ott kiderült, hogy csak 1-2 cm-re vagyok tágulva, így a papát hazaküldték,:-(mondván reggelig nem lesz semmi.
Felgyorsultak az eseményke nagyon, fájtam, hánytam, előkészítettek, borotválás, beöntés, végül hívtam apát, hogy szülünk jöjjön azonnal! 6-ra ért be hozzám, és akkor már csak a nyomófájások voltak hátra.Jól esett, hogy ott volt!Kép Sokat segített! Végül a 6 óra 53 perckor megérkezett MÁRKKép
Nagyon gyors és fájdalommentes szülésem volt. Még véletlenül sem jutott eszembe, hogy kérjek fájdalomcsillapítót!!!!Tényleg olyan gyorsan zajlott az esemény ahogy ti most itt elolvastátok!KépKép


Dobok fel egy képet a piciről!

Most röviden ennyi!

Üdv mindenkinek
Szilvi
Kép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


SZIASZTOK!

SZILVI
GRATULÁLOK A GYORS SZÜLÉSHEZ!MÁRK NAGYON ARANYOS BABA.A DEPIT SZERINTEM MINDENKI ÁTÉLI VALAMILYEN FORMÁBAN.REMÉLEM MAJD ÖSSZEFUTUNK VALAMIKOR ITT HERENDEN.

ANYAPOC

HORDOZÓKENDÕ, EZ LENNE A TERMÉSZETES NEM A BABAKOCSI.
LILLA NAGYON HASFÁJÓS, MOST IS ITT VAN A KEZEMBEN
ÉS NYOMOM A LÁBÁT A POCIJÁHOZ,DE ÍGY IS SIRDOGÁL HA JÖNNEK A PUKIK. HOLNAP MEGYÜNK A 2 HÓS OLTÁSRA. REMÉLEM NEM VISELI MEG NAGYON.
MEGYEK MASSZIROZNI HÁTHA SEGÍT.

SZIASZTOK.

ANDI

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

SzilviKép

Örülök,hogy jelentkeztél,aztán majd gyere gyakrabbanKépKépKép!
Márk nagyon szép babácska!KépEz még a szülőszobán készült,ugye?

AndiKép

Lilla és a hasfájásKép.Nálunk is néha vannak puki-gondok,de nem vészes,sokat nem sír Villő.Na meg nekünk bejött megint az Espumisan csepp,igaz,már nem adom neki túl sűrűn,csak este egy adagot,mert szt az meg túlságosan is megdolgoztatta a kis beleitKép.
Az éjszaka is elég jó,azt leszámítva,hogy a kisasszony alszik,csak mi nem,mert olyan hangos,hogy egyszerűen hajnalban már nem lehet tőle aludniKépKép!Olyanokat nyög,meg nyikorog,hogy én sokszor kimegyek a másik szobába,hogy pihenjek is,mert különben 2 percenként fent vagyokKép!
Hordozókendő:igen,jó kis találmány,na de azért egész nap abban sem cipelnémKép.Egyébként jobban csípi,mint a babakocsitKép,ez tény.
2 hós oltás:drukkolok,bár azt mondják,ez nem viseli meg őket annyira...
MasszírozásKép...nálunk is megy a lábtorna,ha nagy a pocakfeszülésKép.

Na megyek,mert jönnek a vendégekKép!

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Kép

anyapoc
 
 


Anyapoc
Nem is tudtam,hogy az espumisant is lehet adni. Kipróbálom, mert a gripe watertől sugárban hány. A sab simplex nem használ. Masszírozom a pociját ánizsos krémmel, iszom az ánizsteát. A doktornő írt fel neki gyógyszert,de abból csak kétszer felet kaphat. Ráadásul csak 5-6 naponta kakil. Bár úgy tudom ez nem gond,de holnap azért rákérdezek.
Villő és a "nyikorgás" KépKép

Puszi

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Anyapoc
szupi, hogy betetted a tábliba Márk képét!Kép
Igen ez ott készült, és majd még teszek fel ha lesz egy kis időm és energiám.Most nagyon strapa vagyok. Sajnos nem lett jó a vérképem,és ezt érzemis alig van erő. Ma Atival lementünk a Jutasba, de azt hittem soha nem érek haza. Pedig úgy érzem a lakásban, hogy tele vagyok energiával,de kiderül mindig, hogy már abba is elfáradok,hogy lemenjek a harmadikról.Kép
Márk névnapja egyébként április 25.Kép

Most csak azért vagyk fent mert lassan enni fog Márk.Aztán megyek szunyálni.

Bambika
én is remélem, hgoy Herenden majd összefutunk.Kép

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

AndiKép

Az Espumisant lehet adni csecsemőkortól.Az van ugyan ráírva,hogy szopi után adjuk,de nekünk inkább az vált be,ha szopi előtt adjuk.Ráadásul azért nem értem,miért szopi után kéne adni,mert ha tápszerbe adod,akkor bele kell keverni,vagyis a táppal együtt megy le...akkor szopinál miért ne lehetne előtte adni?KépJa,és minden szopinál lehet adniKép.Én is adtam egy darabog egész nap,aztán ahogy javult a helyzet,akkor már csak este,aztán tegnap már egyáltalán nem kapott és ügyesen nyomta ki a pukikat és a kakát isKép!
Persze nem tuti,hogy használni fog,de érdemes kipróbálniKép.
Nálunk a torna vált be,ha nagyon tekeregKép.
Én a Laktoherbet iszom,hogy segít-e..KépKépKép
Azért remélem,nálatok lassan múlik a dolog,mert Lilla már 2 hónaposKép....
Oltás????


SzilviKép

Éjjel pihenni,nem itt lógniKépKépKép!
Pihenj sokat minden esetre!Mi lett sok a vérképedben?Gondolom vashiány...vagy nemKép?
Mert attól igen fáradtnak lehet lenni,az biztosKép.És mit szóltak a kollégák a kismanóhoz?Vagy őt nem vittétek?Kép
Egyébként az energiáidat összpontosítsd csak otthonre egyenlőre!Kép
Olvastam,hogy fájsz alul,anno nekem is ez volt,alig tudtam mozogni,minden bajom volt...de ne aggódj, a másodiknál már semmi bajod nem lesz!KépKépKépAz első kijárja az utat,utána már semmi gondKép.
Névnapot majd beírom a legközelebbi táblába...én még azt sem tuzom,Villőnek mikor vanKép!
Na,majd azért mesélj,milyen a napotok!

Pusszantás,mert megyünk szőnyeget venniKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


ENIKÕNEK BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!

Kép

Anyapoc és a többiekKépKép

anyapoc
 
 


Köszönjük a névnapi jókívánságot, nagyon jól esett!!!! Kép

Sajna bővebben majd csak a jövő héten tudok jönni, amikor már útnak indítottuk Apát. Most vasalok, pakolok ezerrel, ráadásul ügyintéznivaló is millió van.

Puszi mindenkinek!
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Enikőnek boldog névnapot kívánunk!
Orsiék

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk.
Sajna Márk pocakfájós. Sokat van ölben, nagyon sajnálom szegényt. Most infacolt használunk, de ha nem válik be akkor az Anyapoc ajánlotta csepp következik. Elég nehezen bírom a sírását ilyenkor. Bambika nem tudom ti ezt hgoy tudtátok/játok átvészelni. A kiságyát nem szereti.KépMinden időmeg leköti, ha van "felesleges" akkor inkább alszom/pihenek.

Dobok fel egy képet ról


Encinek boldog névnapot!

Üdv
Szilvi

Kép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Bambika
már többször is voltunk HerendenKép
Ha gondolod jelentkezem, ha kint leszünk.

Szia
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

SzilviKép

Édesek vagytok a képen,de azért legalább a kép kedvéért egy mosolyt erőltethettél volna magadraKépKép!De mekkora haja van Márknak!!!KépMit mondanak ,kire hasonlít?
Na és milyen pocak nélkül?KépNem furi?Gátseb?
Mit szólt a rokonság?Kép
HAsfájás:azért nálunk is jelentkezik,igaz nem rendszeresen és nem nagy felhajtással,de azért Villőt is sokat bántják a szelek és hát ugye amíg nem tanulja meg kinyomni,addig elég gázKép.Sőt,már kétszer hányt is,elég durva volt,sugárban,előszőrre még epét is,annyit szenvedett a pocija.Felhívtam az ügyeletet,ott megnyugtattak,hogy valszeg csak a pocója miatt,fájt neki,össze-vissza evett,aztán ezt a nagy esti mennyiséget már nem bírta.Tény,hogy utána megkönnyebült és el is aludt,holott egész nap szinte fent volt,sőt,előző éjjel is...
De ma megint hányt,pedig nem volt olyan durva a nap,így holnap irány a doki....
A sírást én is nehezn bírom,bár edzettebb vagyok,mint Bulcsúnál.Akkor mindig kiborultam én is egy idő után,ő hasfájósabb is volt.Pedig akkor itthon volt Zsolti is...hogy most mi lesz....Kép
Pedig Villő egyenlőre a babakocsit sem komálja,hogy sétálhassak vele...
Ja,közben eszembe jutott,ha nagyon lefoglal Márk,próbáld ki a hordozókendőt.Akkor rajtad "lóghat" és mégis könnyebben vagy,mint kézben cipelgetni ide-oda.Villő mindig nagyokat alszik a kendőben,ha megyünk vhova...Én úgy varrtam magunknak,de lehet venni is és a neten millió féle megkötési mód van!

Na,dobok én is egy képet,aztán pusszantás!

Kép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Na,ezen Villő is látszikKép!

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok.

Szilvi

Nehezen viselem én is a sírást. Most is a kezemben van Lilla, a lakás szanaszét, de ha leteszem sír. Bence alszik, nem akarom, hogy felébredjen.Ami használ neki az a papaverin/ha jól emlékszem/ tartalmu por amit a doktornő írt fel neki. Szolj ha tudod előre,hogy mikor jöttök.

Anyapoc

Nálunk is van sugárhányás hetente egyszer biztos elöfordul. Ijesztő látvány,de drnéni szerint ha nem sűrüsödik nincs gond. Az oltásnál csak egy picit sírt,mikor megszúrták. 5009 g. már elég nehéz tartani hosszabb ideig.
Sikerült végre letennem anélkül,hogy felébredt volna. Megyek is gyorsan vasalok amíg lehet.

Villő is és Márk is nagyon édes!!!!!

Sziasztok!

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


hát igen, nem vagyok egy fénykép alkat! a mosolyom is olyan mintha fintorognékKép

bambika
eddig mindig csak gondolatformán mentünk, de ha tudok pontosat,jelzemKép ha látod a kocsinkat a haz előtt és ráérsz, át is csöröghetsz.Kép


itt a gyerek az ölembe, szörnyű ez az egy újjal pötyögésKép

jó pocak nélkül lenni.
még nem tudni kire hasonlít,de termézsetesen az egész család el van ájulva Márktól.ő az első unokaKép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Jaaaaaj, mennyire édesek a babóitok! Most irigykedem rendesen, mert visszasírom ezt az időszakot. Hasfájás idevagy oda, annyira tündériek ezek a pindurkák! Kép Nálunk nincs hasfájás, de van fogzás, ami Enikőnél iszonyatos nyafival jár KépKépKép. Nem is csoda, mert egy hónap alatt kibújt négy, és már látszik az 5. és 6. is. Szinte csak akkor van nyugi, amikor alszik, meg 5 percekre, amikor Ákos bohóckodik neki. Az én nyugodt babám...KépKépKép De bízom benne, hogy csak átmenet.

Anyapoc!
Enikőből is kijött tegnap az uzsi, este nem is mertem neki mást adni, mint szopit. Lehet, hogy a fiúk hazacipeltek valami vírust az oviból/bölcsiből??? A múltkor elfelejtettem kérdezni, hogy Bulcsú hány óra és hány perckor született, mert az aszcendens kiszámolásához az is kell!

Szilvi!
Rendeződni fog ám majd a helyzet! Kialakul egy napirend, te is megnyugszol, Márk is, talán a pocifájás is enyhül. Tényleg, mindjárt nézek a kisokosomban pocifájás elleni homeopátiás szert, azt esetleg még kipróbálhatjátok. Nálunk nagyon beválnak ezek a szerek, de egy kipróbálást mindenképp megér.

Orsi!
Neked is nagyon köszi a névnapi köszöntést!!! Kép Joci hogy van? Õt nem gyötri a fogzás? És miket produkciózik már?

Apát útnak indítottuk ma hajnalban, délután meg is érkezett, aztán holnap megkezdődik a kinti élet. Mi előreláthatólag az október 8-i hétvégén megyünk, akkortól sikerült bútorozott lakást kibérelni.

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Nos, ezeket találtam:

Chamomilla akkor alkalmazható, ha a csecsemő élesen sikongat, nagyon nyugtalan, dühös, a fájdalmat nehezen tűri, nehéz megnyugtatni. Az ilyen gyerek állapota melegre és ringatásra javul. Adagolás: CHAMOMILLA VULGARIS 15 CH napi 4x5 golyócska, a tünetek felerősödésekor félóránként 5 golyócska.

Erős, görcsös hasfájás esetén Colocynthis adható, ha a panaszok a has masszírozására vagy a baba behajlított lábainak a hasra nyomásával enyhülnek. Adagolás: COLOCYNTIS 9CH óránként 5 golyócska (tünetek enyhülése után napi 3x5 golyócska).

Dioscorea a szere azoknak a gyerekeknek, akiknél hirtelen kialakuló és periodikusan visszatérő hasgörcsök tapasztalhatók, amelyek erősödnek, összegörnyedve és enyhülnek hátradőlve, illetve a hát masszírozására. DIOSCOREA VILLOSA 9CH napi 4x5 golyócska, illetve óránként 5 golyócska a hasfájási periódusban.

Lycopodiumot tanácsos adni, ha a babának igen kifejezett a haspuffadása és ha az anya által elfogyasztott ételek ezt a puffadást és a görcsöket jelentősen fokozzák. LYCOPODIUM CLAVATUM 9CH napi 3x5 golyócska.

A golyókat felforralt és lehűtött kiskanálnyi vízben kell feloldani. Nehezen oldódnak, ezért én azt szoktam csinálni, hogy a szerek fiolájának kupakjába töltök vizet és abban hagyom állni, míg el nem tűnnek a bogyók.

Jobbulást a babóknak!!!!!!!

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Kriszta

Most csak gyorsan...mi van,ha ránk majdnem minden igaz?KépKépKép...de komolyan!KépHa nem is olyan sűrűn,de hol ilyen,hol olyan....

Anyapoc

anyapoc
 
 


Igen Kriszta!

Én is azon gondolkoztam, hogy vajon ránk melyik vonatkozik leginkább.

Anyapoc
Villő nagyon édes baba.Bulcsú sokat segít körülötte?
Gátseb már nem fáj, de még érzem.
Apa már elment?
Sz.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi

Bulcsú segít,bár nagyon még nem kell,de ha bmi kell,akkor hozza...ha éppen nem a net előtt ül,mert innen nem lehet elrángatniKépKépKép...
Apa már pénteken visszament,kicsit félek,hogy sok lesz a 6 hét nélküleKép.Na nem azért,mert nehéz,inkább mert egy kicsit most egyedül érzem magamKép...Olyan,mint amikor elhúzzák előtted a mézes madzagot..KépKép

Homeo:azt néztem,hogy talán az első kettő illik ránk a legjobban,de igazából ő nem sír olyan nagyon,élesen,csak néha felsír,de ha jó pozícióban van,akkor csendben marad...Kép

Jaj,ma du voltunk sétálni,Villőt a kendőben vittem,mert a babakocsit nem mindig szíveli és nem akartam a következő sarokról visszahozni.Na,szóval úgy néztek ránk,mint vmi kísértetre.Szt el nem tudták képzelni az emberek,hogy mi a fene van a kendőben,mert ugye Villő úgy be volt csomagolva...Kép

Tényleg,neked mikor áll munkába a párod újra????

Na megyek aluszkálni,ha mindkét porontyot letettemKép...pedig megy a Sok hűhó semmiért...KépKép

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


SzilviKép

Olvastam a másikban,hogy mit mondott a védőnőd...hát,én nem akarok nagyon belekotyogni,de szt a csomós kaka nem jelent túletetést.A kórházban azt mondták,hogy azok fehérjecsomók,amik még emésztetlenül mennek át a baba emésztőrendszerén.Már ha ezekre gondolt a védőnő...Nem hinném,hogy a felesleg így jön ki.Más az,ha a baba meg akar szabadulni tőle a száján keresztülKép...
Már hogy szopik?Gondolom,jó kis mennyiségeket afogyaszt,legalább is a képből ítélveKépKépKép.Fürdést hogy csípi?Tényleg,ki fürdeti???Kép

Mi voltunk doktornéninél,aki megállapította,hogy Villőnek kutya baja,csak anya volt bénaKépKép...Aztán azért csináltunk egy próbaszopást,de nem nagyon akart a kisasszony enni,pedig már ideje lett volna...Persze a rendelőben minden érdekesebb volt,inkább nézelődött volna.Aztán nagy kegyesen nyammogott vmennyit,meg voltam győződve róla,hogy semmit nem fog mutatni a mérleg,aztán tessék,90 gr-ot benyomott ímmel-ámmalKépKép...Lehet,hogy eddig otthon nem jól olvastam le a mérleget?KépKépKép

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc
Márk 50-60-akat szopik általában, de becsúszik olykor a 40 és a 70 is. Sajnos nagyon lusta.Néha úgy érzem etetéstől etetésig élünk. Nagyon gondolkodom azon, hogy kiköltözünk Herendre. Könnyebb lenne mint itt a harmadikon. Helyben lenne a segítség és nem lennénk bezárva a lakásba. Az a k.....a babakocsi olyan nehéz, hgoy egyedül meg sem tudok moccanni.KépPedig boltba muszáj lenne menni, és sétálni is jó volna.
Apa holnap már Pesten lesz előadáson, szerda, csütörtök munka, péntek, szombat suli.
Tudom mit érzel, nekem még itthon a párom, de már most egyedül érzem magam.
A lakás romokban, nem látszik rajta, hgoy pénteken takarítottam.KépNagyon zavar.
A fürdést szereti, de az utána lévő cécót (testápolás, köldök, pelenkázás stb.)már nem. Ott már megy az ordítás.
Ma végre a kiságyában alszik délelőtt. Szegényem kicsit beájult.

Védőnő: én már nem tudom mit higgyek és mit ne. Kész zűrzavar van a kobakomban.KépKissé félek az elkövetkezendő napoktól.Kép

Márk egyébként nem dagi baba.
Sajnos van egy elég nagy vérömleny a fejecskéjén. Már kaptunk időpontot a kórházba, hogy leszivassák. Erről is a mi dokink azt mondta, hogy felszívódik, a korházi doki azt mondta, hogy szerinte túl nagy és nem fog. Eddig mindenesetre nem változott sajonos a nagysága.

Na megyek pihenek amíg akőc alszik.Kép

Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Megjöttünk. Szuper volt!Kép Kifogtuk az igazi nyári idő utolsó hetét. Minden nap napoztunk, fürödtünk és tengeri herkentyűket kajáltunk. Nórát ma már idegenek is megszólták, hogy milyen barna lett. Rengeteget fejlődött mozgásban és beszédben is ez alatt az egy hét alatt. Úgyhogy megérte a sok pakolás. Jó volt kimozdulni. Most úgy érzem könnyebben viselem majd az őszi-téli depi időt és a bezártságot. Képeket majd rakok fel, de még egyenlőre nem töltőttük le.
Nagyjából visszaolvastam az eseményeket és hát nem tűntök valami vidámnak lányok!

Szilvi!
Fel a fejjel!!!! Már csak pár hónap és jobb lesz! Kép Fogadj el minden segítséget! Ne stresszelj a lakáson és ha rám hallgatsz a méricskélést is abbahagyod. Most őszintén nem mindegy hogy 60 vagy 70? Látod rajta úgyis ha jóllakott. Ne nehezítsd a saját életedet!!! Védőnő, doki, nagymama .... úgyis mindegyik mást fog tanácsolni. Hallgass az ösztöneidre, az a tuti!
Fürdetésnél Nóra is mindíg sírdogált, amíg ki nem találtuk a tuti módszert. Javaslom nektek is: HAJSZÁRÍTÓ! A búgás a vérkeringésedre emlékezteti, megnyugszik tőle és a hajlatokat könnyebb vele kiszárítani.
Aztán legközelebb ne ilyen tele lekonyuló-szájú-fejecskés levelet írj ám, hiszen a KISFIAD GYÖNYÖRÛ!!!! Kép

Anyapoc
Villő csudiszép kislány! Kép
Te is csak stresszeled magad ezzel a méricskével!Kép Szerintem elég havonta egyszer mérni, aztán ha az alatt nem hízott, lehet aggódni. Amúgy csinál már valami említésre méltót a kisasszony evésen és alváson kívül? Nevet már?

Kriszta
Milyen egyedül 2 gyerekkel? Hogy érzi magát a párod?

Mindenkinek vidám esős napot!!!!!! Kép

petra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Begépeltem egy hosszút,aztán huss..KépKépKép
Aztán meg nem tudtam elküldeni,remélem,most sikerül...

Szilvi

Szépen eszik akkor Márk,ügyes,még ha lusti isKép.Én Bulcsúval letelepedtem a tv elé és néztem vmi jó műsort,akkor legalább lehetettKép.Villő van,hogy 5-10 perc alatt elintézi a dolgot,én meg halálra rémülök,hogy miért nem eszik...KépAztán dehogynem!A lényeg úgyis,hogy gyarapodjon szépen!
Babakocsi:na,ez nehéz kérdésKép...Nem lehet lent tárolóba berakni?Vagy a kocsi hátuljába?(nekünk is ott van)Vagy azt Apa elviszi magával?Egyébként lehet léptetni is fokról fokra,bár a 3.ról ez sem egyszerű....Én is így vittem le mindig,mert ugyan volt lift,de volt egy fél emeletnyi lépcső is nálunk anno...De ha jobban érzed magad,hogy van körülötted vki,akkor inkább menjetek ki Herendre,biztos jobb lesz!
Lakás:nálam is romokban,epdig én tegnap takarítottamKép...Én már nem foglalkozom vele,pedig eleinte engem is zavart...kosz nincs,ez a lényeg...Kép
Fürdés:nálunk is hasonló,pláne,mióta nézelődik a kisasszony.Én még Bulcsúnak ragasztottam fel a belsejébe matricákat,amiket öntapadós tapétából vágtam ki(mindenféle formákat) és ő is nagyon élvezte azokat nézegetniKép...
KiságyKépKépKép..ugye,ugye?KépRemélem,marad isKép...
VérömlenyKép:ja,tudom,mondtad...Szt jobb leszívatni,ha nem változik a mérete.Azért a kórházi doki csak jobban tudja,több ilyet látott...
Védőnő:na,senkinek ne higgy el feltétel nélkül semmit!Nekem seKépKépKép!De komolyanKép.Hallgass az ösztöneidre!Különben is,nagyon ügyes vagyKép!

Andi

Hányással nekünk sincs gond dokinéni szt,ma voltunk nála...De azért figyelgetem,ő is ezt javasolta...Most ugyan kutya baja,tk én voltam a bénaKép!
OltásKép
SúlyKép...óó,szépen gyarapszik Lilla babaKép.
Alvás:http://www.lll.hu/node/187
Ezt olvasd el,Szilvinek már ajánlottam...nekem nagyon bejött,így megértettem,miért ébred fel szinte azonnal,ha lerakomKép.
Papaverin:ezt mire adta a dokitok???Mert szerény tudásom szt ez egy alkaloid és nyugtató...Nem hinném,hogy az kell Lillának...vagy?Kép

Kriszta

Vírus?Hányás?Csak nem vittek haza a fiúk semmit...?KépKépNem hiányzik,gondolom,utazás előttKép...mikor is?
Bulcsú: 18.07-kor született,jajjjjjjjjjj nagyon kíváncsi vagyok!KépKép

Na megyek,tényleg ebédelek vmitKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


PetraKép

Örülök,hogy jól érzteétek magatokat,majd aztán jöhetsz ide Te is depizniKépKépKép!Csak gyakrabban..Kép
Az baj,hogy Nóri barna lett?Kép
Azért egy kicsit kifejthetted volna,hogy mit jelentett a fejlődésKép...kíváncsi vagyok...
Mérés:na azért engem kemény fából faragtak ám!Csak ez kellett ahhoz,hogy rájöjjek,hogy Villő nem úgy eszik,mint Bulcsú,aki órákig képes volt nyammogni egy nagy szopi után...de hát ő fiú,szerette a cicit már akkor isKép.A kisasszony meg elintézi max. 10 perc alattKépKép...Egyébként ezzel is úgy vagyo,ahogy minden mással,hogy amikor eszembe jut...Kép
Már csak a tiszta súlyt mérem,azt is azért,mert 1 hónapra kellett kölcsönözni a mérleget(én csak egy hétre akartamKép),ha meg már itt van,akkor nem kell a védőnőhöz szaladgálni...
Jelentem,eszik.alszik,nagyokat pukizikKépKép..mosoly van,de ez még csak az alvási mosoly,viszont a hangomra már elcsendesedik,és ma először "beszélt" is,Azt mondta,hogy "egűűű".Bulcsúnál is ez volt az elsőKép!
És persze köszi a dícséretet,hízott a májam...pedig nem kéneKépKép!

Na megyek autózniKép!

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok lányok!

Ma volt itt a védőnő, megegyeztünk abban, hogy iratok fel tápszert holnap a bizti kedvéért. Szigorúan kibontatlanul áll majd a konyhábanKépDe engem megnyugtat. Esténként már nagyon karcsú a tejci sztem.
Márk ma egyedül elaludt (cumi segítségéve) a kiságyában.KépNagyon megdícsérem majd ha felkel.A védőnő szerint és persze szerintem is (mmár rég rájöttem én is) nagyon szeret cicizni, ezért van, hogy ilyen hosszú a szopizás. Igazi férfi.Csak engem kikészít, azt hiszem, hgoy nincs tejci, igaz a 80-at két ciciből szívja, fejés pedig vajmi kevés utána.Most sem volt semmi.

Anyapoc
Sajnos Márkkal nem tudok a tv elé telepedni, mi csak fekve tudjuk csinálni.Kép
Babakocsi:Nincs ebben az átkozot házban tároló a földszinten se, az alaksorban se.Csak itt a második és a harmadik emelet fordulójában.KépMost néztünk egy másikat, sokkal az semm könnyebb, de valahogy praktiksabb mint az amit kaptunk.Pierre Cardin (lehet nem így kell írni).De még körül akarunk máshol is nézni.

Apa egyébként elkapatja sztem az első lurkót.De én nem igazán akarom, álandóan a fenekét cipelni.Neki még csak enni és aludni kellen, nem ám egésznap nézelődni.

Petra
köszi a tippet, a hajszárító nálunk is beváltKépBármilyen jó ötletre vevő vagyok.
Ha van fénykép a nyaralásról tegyél fel. Jövőre mi is visszük már magunkkal.Kép

Bambika
ha minden igaz vasárnap Herenden leszünk.Kép

Ja és lányok
köszönöm a biztatást.Kép
Hálából dobok fel majd egy képet.Kép




Pusz
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Itt vannak a képek.

Szopi után mindig fáradt vagyokKépKép

Megyek sportolni apáékkal, mert már van szapadidőruhám!!!KépKép

Ugye milyen szép vagyok???Kép


Nem is vagyok elfogultKépKépKépKép
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Na vgére,van itt valakiKépKép...


Nekünk két elég durva esténk/éjszakánk voltKép.Tegnapelőtt este kicsit nehezn aludt el Villő,aztán az éjfléi szopi közben élvezhettük,ahogyan a felettünk lakónál vmi nagy robajjal földet ér,utána természetesen nagy zajjal takarított,pakolt vagy fél óráig...utána,hogy ne unatkozzak,még asszisztálhattam a szexuális életükhöz isKépKépKép.Utána persze nem tudtam elaludni,mert annyira felhúztam magam,még a fejem is megfájdultKép.
Tegnap este Villő két órát kínzottKép,sírdogált rendesen,sehogy nem volt jó neki,reggel meg is lett az eredménye,nagyon csúnyát kakált,egyenlőre nem tudom,miért,de más baja nincs.Nagy nehezen 11-kor beájult,éppen elaludtam én is,amikor Bulcsú kezdett sírni,ugyanis megfázott a bölcsiben(nincs fűtésKép) és folyt az orra,nem kapott levegőt.Aznap éjjel nem sok alvás volt,mert vagy szoptattam,vagy Bulcsúhoz mentem,mert sírt...Kép
Ja,és persze este 9től kb 11-ig megint a csörgés,csattogás,puffogás fentrőlKépKép
Úgyhogy ma irány volt anyumék,hogy kicsit pihizzekKép...

Azért jó is történt,mert voltunk fent Apánál szerdánKépKép.Nagyon büszkén vitte mindenhová a lányátKépKépKép


SzilviKép

Már azt hittem,elvesztélKép.
Tápszer:nekem is volt Bulcsúnál egy bontatlan doboz,ugyanígy voltam,mint TeKépKép..DE:estére mindenkinek kevesebb a tejcsije,de az mindig táplálóbb,így a baba biztosan nem éhezik!!!!Ezt nagyon vésd a kis fejedbe és eszedbe ne jusson tápit adni,amíg Márk hízik!!!!ÁLtalában ezért van az,hogy olyakor délután,este többször is esznek...
Szóval biztosan van tej,ne aggódj!
Egyébként sokszor nekem is két ciciből szívja Villő a mennyiségeket,ez is teljesen normális!
Az meg csak jó,hogy sokat cicizik Márk,mert több inger éri a cicit,több tej lesz!Ez tuti!
Egyébként Bulcsú is ilyen volt,tényleg igazi pasikKépKép...naná,hogy Villő nem ezt csinálja..ezért paráztam én be,hogy 5-10 perc alatt sokszor leszopizza az adagjátKép.
Fekve szopi:feküdni is lehet a tv előttKépKépKép.Villő pl. nem szeret fekve szopizni,nagyon nehéz úgy mellre tennem,de éjjel nincs meseKép,nem vagyok hajlandó felkelniKép.
Babakocsi:az jó,elég könnyű is állítólaG!


Jaj,mennem,kell mert felkeltünk!Kép

Pusza,Anyapoc

anyapoc
 
 


Na,itten vagyok megintKép)))

SzilviKép

folyt.kövKép
Szóval az könnyebb fajta babakocsi,de asszem a legkönnyebbek a Peg Perego-k...Nézzetek olyat,azt könnyű cipelgetni...
De elég gáz,hogy nincs tárolóKép.
ApaKép..nálunk is ő cieplgette mindig BulcsútKép.Most meg persze Villőt isKép...
Márk nagyon édes a képeken!!!!Az a beájulós kép naggyon jóKépKép!
Ja,most olvastam a vérömlenyről,azt írta a könyv,hogy az első hetekben nőhet is,aztán szép lassan visszahúzódik,kb 1 éves korára...Lehet,azért mondták,hogy leszívják,hogy ne legyen ott olyan sokáig...

Na mentem altatni!

Psuz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok szoptatós kismamák: Szilvi és Anyapoc!

Nóra lány létére is nagyon szeretett szopizni. Már elmúlt 13 hónapos, de reggel és este még mindíg kéri. Erőszakkal nem fogom elválasztani. Kíváncsi leszek, mikorra fog sikerülni. Bulcsú meddíg szopizott?

Szilvi!
Jók a sztárfotók Márkról! Az elsőn igazi szopizós szája van.Kép
Az első 3 hétben én is fekve szoptattam, aztán már csak éjjel. Egyébként van egy-két újabb tanácsom az esti tejapadásellen: 1. du. igyál szoptatós teát (azt hiszem Laktoherb a neve) 2. próbálj meg aludni du. a kis Márkkal. A pihenés jót tesz a tejtermelődésnek.
Szerintem se nyúlj a tápszerhez!
Örülök, hogy bevált a hajszárítózás!
Babakocsi miatt ne stresszelj! Előbb utóbb meglesz a tuti járgány, vagy módszer, meglátod!

Jó éjszakázást nektek! Kép

puszi
rupetra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


PetraKép

Villő is szeret szopizni,csak nem olyan sokáig lóg rajta,mint anno BulcsúKép...Na jó,azért van egy -két maraton,olyankor meg olnyan álmos leszek,hogy helyben elaludnékKépKépKép
Bulcsú 17 hónapos koráig szopizott,igaz,az utosló 1-2 hónapban már csak reggel volt egy-két szippantás,aztán egyik reggel hiába kínáltam...KépKép.Nekem sem jutott eszembe soha,hogy erőszakkal elválasszam,mert nem volt teher.KépSzerencsére időben kelt,ígymindig tudtam neki,adni,mert aztán ugye utána irány a melóKép...
Villő is ügyes egyébként,de pl. sokkal nehezbb mellre tenni,mint anno Bulcsút.Nem nyitja nagyra a száját,úgyhogy igen ügyinek kell lennem,hogy rendesen bekapjaKép...na meg sokszor rácummant,aztán csak cuppog,de nem szív rá.Éjjel van,hogy 5 percbe is beletelik,amíg sikerül.Addigra persze ömlik a tejci,így reggelre mindig maszatos a kisasszonyKépKép.
Amúgy veletek mizújs???Kép

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Muszáj hozzászólnom a tápszeres/szopis témához, mert egy ismerősöm pont most követte el azt a hibát, hogy a biztonsági tartaléknak szánt tápszeres dobozhoz nyúlt és egy hét alatt sikeresen 100%-os tápis lett a baba Kép, holott bőven dőlt az anyatej és nem havi 500 grammokat, de szépen hízott a baba. Egy este került felbontásra a doboz, mert nem feszültek a cicik, és azt hitte, hogy nincs tej (két hónapos a kissrác). Aztán babóka rájött, hogy a cumisüveg tartalmáért nem kell megdolgozni, anyuka rájött, hogy neki megnyugtatóbb, hogy látja az elfogyasztott mennyiséget stb., aztán nem volt megállás a lejtőn KépKépKép. Szóval Szilvi!!!! Én is csak bíztatni akarlak, mert nem szabad az elején feladni! Meglátod, megnyugszol és beáll a tejtermelés! Tudom, könnyű mondani, de ne törődj a lakás állapotával (engem is idegesített eleinte, de már megedződtem és tapasztaltam, hogy más gyermekes házaknál sincs patikatisztaság és katonás rend), ne legyen lelkiismeretfurdalásod, ha nem meleg étel kerül az asztalra (esetleg megoldás lehet vmelyik. készételszállító cég) És a párod is szívesen besegít (elbeszéléseid alapján így gondolom) és tudsz pihenni az idő alatt.
A fotók nagyon édesek, és nem kelti Márk éhező és nyugtalan baba képét, én csak egy elégedett és kiegyensúlyozott édes kisfiút látok, tehát minden rendben! Kép
Babakocsi: én is úgy tudom, hogy a Peregó-k a legkönnyebbek. Tegnap jártam a Cholnoky-n a bababizományiban az Évánál, és láttam egy kétfunkciósat (bár össze volt csukva). Ha gondolod, nézd meg, hátha jó vétel...

Képzeljétek, voltam ma nőgyógyinál (nevét nem mondom) és teljesen kiakasztott. Azt mondta, hogy három hónap múlva "mindenképp" hagyjam abba a szoptatást, mert az egy éves koron túli szoptatásból "sok baj származhat" (ezt nem részletezte). Nem szálltam vele vitába, ráhagytam, de felháborodtam... Szerencsére nem ő fogja eldönteni, hogy meddig szoptatok.

Anyapoc!
Akkor most nálatok "kemény" napok vannak. Kép Én is emlékszem az első ilyen éjszakára, amikor felváltva rohangáltam, mert mindketten megbetegedtek és nem kaptak levegőt. Aztán beugrott, hogy van nekünk orrcseppünk is Kép, és elnyugodtak a kedélyek.
Szomszéd: KépKépKépKépKép Ilyenkor áldom az eszünket, hogy építkeztünk és nem mentünk társasházba (pedig én ez utóbbit szorgalmaztam).

Puszi mindenkinek!
Kriszta

Ui.: Ha érdekel benneteket, megnézhetitek, hol fogunk lakni Németországban: www.ferienwohnungen-harsch.de

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


sziasztok !!


Nagyon régen nem jártam itt ,mivel nagyon időm sincs a kisKevin már két hete jár a bölcsibe és nagy siker !!


(Hardik ! Nagyon meglepett a aleveled tegnap délután felhivott a aférjem ,de nem vetted fel... Majd ma biztos megint megprobálja délután ,remélem tud nektek segiteniKép Kép


Mindenkinek aa legjobbakat sok puszi aa babáknakKép)
aanita
 
 


Sziasztok!

Már nem jelentkeztem jó ideje, de mióta apa itthon van a kényszerszabadságán egyszerűen repülnek a napok. Remélem, most már lesz munkahelye, nem mintha bánnám, hogy itthon van velünk, de az anyagi bizonytalanság egyre nyomasztóbb.

SzilviKép
Én is csatlakozom az előttem szólókhoz, ne add fel ilyen hamar a szopizással járó küzdelmeket! Sok ismerősöm van, aki úgy járt, mint a Kriszta ismerőse. Hamar a tápszeres dobozhoz nyúltak, aztán tényleg egy hét volt, és máris elutasították a babák a szopizást. Két-három hónapig bírták. Ma már mindegyik sajnálja, hogy nem volt kitartóbb.
Én is sokszor voltam, hogy aggódtam a tej mennyisége miatt, főleg este, de mindig minden rendben volt. Ha kellett, két ciciből szopizott, akár 2 óránként (mert ilyen is volt), de aztán mindig helyreállt a rend. Én ittam a Laktoherb teát, napi 1 filtert áztattam 1 liter forró vízbe, és ezt iszogattam. ajánlom az Urtica Urens nevű homeopátis bogyót is, amikor Gergő 6 hónapos lett, akkor kezdtem el szedni, napi 2x5 bogyót, és 2 napon belül úgy megnőtt a tej mennyisége, hogy alig bírta kiszívni. Másoknak is bejött, és tényleg 2 napon belül érezteti hatását. Szerintem vegyél Te is, a rendőrség melletti gyógyszertárban lehet kapni, az Almádi úton. Fontos, hogy pihenjél sokat, meg egyél-igyál rendszeresen. A lakás takarítása megvár, a babásoknál tényleg nem ez a legfontosabb. Az elején persze én is, mint a többiek, sokat idegeskedtem emiatt, de nem éri meg! 2 hónap alatt beáll a rend a szopizás körül, persze csak akkor, ha ezt helyezed most előtérbe, aztán lesz idő mindenre. Délelőtt, két etetés között, lehet takarítani, meg egyéb házimunkát végezni. Én az ebédet az óvodából hozom, ez nagy könnyebbség. Főzni aztán nekem nem lenne időm. Elég a hétvége. Szóval kitartás, türelem, ez a lényeg.
Ja, és végül de nem utolsó sorban, nagyon édes baba Márk.

KrisztaKép
Képzeld, kedden mondta a védőnönk, hogy ő is hallotta, hogy egy orvos azt mondta a páciensének, hogy egy éven túl nem ajánlatos szoptatni, mivel növeli a mellrák kockázatát. A védőnő is mondta, hogy kiakadt, hiszen egy pár éve még azt mondták, hogy a szoptatós anyáknál ritkábban fordul elő. Most meg az ellenkezőjét állítják. Durva.
Megnéztem, nagyon szép helyen fogtok lakni! Biztos jól érzitek majd magatokat.

AnyapocKép
Nem lehetett egyszerű a mozgalmas éjszaka, de szerintem volt valami a levegőben, mert én aki kisbabás anyukával találkoztam, mind mondták, hogy rosszul aludtak aznap éjjel a gyerkőcök. Gergő is óránként felkelt és sírdogált. Hajnalban már nem bírtam tovább, és odavettem közénk, ettől aztán aludt reggel 6-ig. Aztán szopi és tovább fél 9-ig.
Gergő is szopizik még minden este és amikor először felébred, ez 6 és 7 között van, aztán még alszik 1-2 órát. Most már gondolok rá, hogy elhagyom a reggeli szopit, aztán az estit, mert tejci igazából nem tudom, mennyi van még benne, de 10 kortynál nincs több, az biztos, mert ugye hallom, amikor nyel. Utána meg csak szívja-szívja, ami elég kellemetlen, na ilyenkor mondom, hogy vége, elfogyott. Szerencsére megérti, nem követelőzik.
Szomszéd: nem tudsz velük beszélni, elég durva, hogy 11-kor ilyen zajosan vannak. Tekintettel kellene lenniük a szomszédokra. Bár, amikor Vp-ben laktunk, nekünk is volt pár kellemetlen élményünk, de ez a családi házba költözéssel szerencsére megszűnt.
A múlt héten láttalak Benneteket még apával sétálni, mentünk a cirkuszba és megálltunk a Plusnál nasit vásárolni. Akkor mentetek el a mentőállomás előtt.

Sziasztok: Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Na,ma még brutálabb éjszakánk voltKép,nem tudom,hova lehet ezt még fokozniKépKép.
Megvolt az idei ősz első kruppos rohama,elég csúnyára sikeredett.
Szegény Bulcsú úgy fulladt,hogy beszélni sem tudtott.Aznap már hangja egyébként sem sok volt,egyik pillanatról a másikra berekedt,éjjel meg előjött ez a fárnya krupp.Kiültettem a az erkélyajtóba,szt tőle visszhangzott az egész telep.Aztán rábeszéltem a kúpra,sikerült is beadnom üvöltés nélkül.Ekkor már kezdett jobban lenni,aztán magam mellé fektettem és aludt reggelig,de még sokáig hallottam,hogy hörög...De szerencsére egyszer sem ébredt fel a szopiknál,meg nyekergéseknél...Kép
Persze most megint Villő a sírós,dél óta nem alszik és sírdogál,most talán éppen elnyugszik a ringatóban,legalábbis jó lenne..KépKépKép

Kriszta

Hát elég tipikus,amit leírtál...És mennyien vannak így.Pedig annyi helyen lehet olvasni,hogy este sokszor kevesebb a tej,de laktatóbb és hogy ilyenkor többet kell szoptatni.De hát nem apad az el egyből.Kép
Jaj,mi egyszer bontottuk ki a tápit,amikor olyan 3 hós volt Bulcsú.Akkor volt egy nagy növekedési ugrása és 1 hétig kinlódtunk,mire beállt újra a rend,de addig minden szopi közben üvöltés volt.Akkor egyszer megpróbáltuk,hogy adunk neki,de szerencsére nem volt hajlandóKépKépKép
Kemény napok...háátKépKépKép
Szomszéd:én is mentem volna saját házba,de sajna ez volt a lehetőség.Hát azért igyekszünk innen is kifeléKépKépKép

Móni

Hát nálunk sajnos nem a "vmi volt a levegőben" esete forgott fentKép,hanem kemény megfázás...Remélem,mától javul a helyzet,mert ált. az első kruppos éjszaka a legrosszab...Kép
Nálunk a reggli szopi maradt meg nagyon sokáig,1 éves kora előtt szoktattam le a hajnaliról,mert mentem vissza dolgozni és kicsit fárasztó volt,hogy 6-kor kelt két kortyért,aztán 7-kor újra,akkor pesze rendes szopi..Kép
Szomszéd:de,lehetne neki szólni,csak erőt kéne venni magamon és vmikor felmenni.De hétvégén nem nagyon van itt,mert egyetemista a csaj,de ha elkapom,akkor szólok neki mindenképpen,mert nem szeretném,hogy állandósodjon ez.Õ persze nem tudja,hogy papírvékonyak a falak,mert felette nem lakik senki....

Na megyek,mert Villő megint nem bír magával...

Pusz,anyapoc

anyapoc
 
 


sziasztok

/bocs a kisbetűkért,de egy kezes vagyok/

anyapoc

gyógyulást kívánok Bulcsúnak.sokszor van neki kruppos rohama? a szomszédot meg kapd csak el és mondd meg neki a magadét.

szilvi

csatlakozom az előttem szólókhoz, had figyeljen az a tápszer a polcról,de nem kell hozzányúlni.
vasárnap nem leszünk itthon,megyek haza a szüleimhez. nagyon aranyos a kicsifiad.

kriszta

szép helyen fogtok lakni.
a hathetes kontrollon nekem is mondta a doki, hogy mostmár aztán le kell szoktatni bencét a szopiról.
de nem érdekel addig fog szopizni ameddig ő akar.

egy kérdésem lenne MEDDIG IS TART A DACKORSZAK? már kész vagyok egész nap csak vitázunk bencével. azért se fogad szót, ha megtiltok neki valamit akkor is csakazért is csinálja.néha fel tudnék robbani a méregtől.
az éjszakáink kezdenek alakulni lilla alszik 1* ébred, bence 2-4* szopizik. éjjel nagy zajra ébredtem én is. bencének nem száradtak meg a hálózsákjai és takaróval takarózott. egyszerűen átmászott az ágytámlán és leesett a földre. nagyon megijedtem.

Itt vagyok újra immár két kézzel. De közben elfelejtettem mit is akartam írni. Mostanában észrevettem ,hogy szita az agyam.
Teszek fel pár új képet az albumba ha érdekel valakit. /még mindig nem tudom lekicsinyíteni, hogy ide tegyem fel/

Puszi

Sziasztok!

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Kriszta
Azért érdekelne ki volt az a nőgyógyász, aki ilyet mondott! Ha nevet nem akarsz írni, akor írj egy egyértelmű célzást.Kép Teljesen le vagyok döbbenve. Ez az orvostudomány... katasztrófa. Eldönthetnék már végre, hogy mi a jó, nem?
Hogy állsz a pakolással? Én is megnéztem a honlapot. Ígéretesnek tűnik a hely. Férjed belakta már?

Anyapoc
Te szegény kialvatlan! Bulcsú jobban van már? Ne zavartasson, hogy a köhögésétől zengett az egész ház. Legalább visszafágtál a felső szomszédnak.Kép
Kérdezted, mi van velünk. Röviden Nóráról: jön-megy kapaszkodás nélkül, mint egy kis buldózer. Pakol ezerrel, de egyre értelmesebb, már van, hogy vissza is rak dolgokat a helyére, ha kérem. Ma meg kérésre becsukta a teraszajót, segített teregetni (adogatta a ruhákat), szóval alakul.Kép Tök jókat szórakozunk együtt.Kép

Szilvi
Remélem, a tápszer még a polcon!Kép Milyenek az éjszakák?

Csirkesz
Ha esetleg benézel: Botinak Kép NAGGGGGGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT!!!!!!!!!!!!!!!!!KépKépKép
Mi van veletek? Merre jártok mostanában? Boti miket tud már?
Csak azért írtam már ma le jókívánságomat, mert most hétvégére elutazunk Zsámbékra anyuékhoz!

Hétfőn jövök!
Jó 7végét mindenkinek
puszi
petra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Köszi lányok!
Tápszer nincs, recept vanKépKilógatom a gyerekágy föléKépEgy hóig jó.

Bocs, de most megyek szunyálni.

Bambika
ha olvasnád, már szombaton Herenden leszünk.

Sziasztok
Legközelebb bővebb leszek

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Hát nálunk sem lett jobb a helyzetKép.Bulcsú ugyan jobban van már,éjjel nem is kelt,be van még egy kicsit rekedve,meg folyik az orra,de Villőt őrizni kellett fél éjszaka.tegnap nagyon sokat sírt(végén már velem együttKép),aztán éjjel elkezdett szörcsögni,tele az orra és a torka szt.Egyszer még bukott is,mert ment le a torkára és elkezdett szegénykém öklendezni tőle..Képés mivel álmában is képes elkeseredni,ő aludt,én meg nyuggtattamKépKép..Most irány az ügyelet,ha lepasszoltam a nagyobbatKép...

Andi

KösziKép.Hát ilyenkor ősszel,télen minen megfázás ezzel kezdődik.KépIlletve sokszor innen tudom,hogy megfázott és beteg leyz,mert ált ez előbb jelentkezik...De szerencsére csak 1-2 nap...
Szomszéd....Képigyekszem,de sosincs itthon...Kép
Dackorszak:hogy meddig tart,szt gyereke válogatjaKép..De hogy ne örülj,ez elmúlik,jön a következőKépKépKép
Szt ne vitázz vele,inkább próbálj az érzelmeire hatni.Nálunk ez jött be.Ha olyat csinált,amit nem szabadott,akkor azt mondtam,hogy szomorú leszek,vagy hogy nem tárgyalok vele,ha így viselkedik...Próba szerencseKép.
Bence és az ágyKépKép.Hát gondolom, a szíved majd kiugrott..De hogy csinálta????

Petra

Köhgöés:az a baj,hogy nem felfelé hallatszanak a hangok,inkább csak lefeléKépKép...Pedig különbenKép...
Szóval Nóra baba már így ügyeskedikKép???Hűűű,akkor már nincs biztonságban semmi a házbanKép.Egyébként tegnap délelőtt is láttalak Benneteket a Kossuth utcánKép...mindig lebuktok...

Szilvi

Ügyi vagyKép.

Móni

Vettem Urtica-t,kiváncsi vagyok,lesz-e hatásaKép...

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc
mi az a krup?
Szegénykém akkor most jól ki lehetsz fáradva te is és a gyermekek is. Remélem Villővel nem lesz semmi baj.Az viszont jó, hogy Bulcsú túl van a nehezén.
Jó hallani, hogy nem csak én sírok a gyerekkelKép
Az első betegségektől nagyon félek.Viszont ha minden igaz az egyik legjobb gyerekorvos a miénk.Körzetileg is ő lett volna, így aztán nem variáltam.Kép
Az Urtica jó, én is szedem napi 5 golyócskát.KépIszom a teát is. 1 literben áztatok 4 filtert.
Napi 1x alszom amikor Márk alszik. Sok folyadékot viszek be, olyan vagyok mint egy törpe vizierőműKépNem akarom elkiabálni, de úgy néz ki alakulnak a dolgok.Márk is már ált.-ban megszopja a 50-70-et, és hát gyorsístottam is a dolgon. 20 perc egyik cici 10 a másik.Folyamatosan noszogatom, reklamál is érte.KépAzért nem hagyom egy órát a cicin, mert nem hiszem, hgoy attól termelődne a tejci, hgoy csak a szájában van, de még véletlenül sem szippant bele.

Petra
látom Nóra nagyon ügyesedik.KépAranyos kiscsajszi.Tegyél fel képet róla!
Köszönöm, az éjszakák jók Kop-kop-kop.
Ja és ami változott, délelőtt egyedül alszik a kiságyban!!!!!Képolyan ügyi.
Este viszont szirénázik, apa kezében nem nyugszik meg, és ha nagyon felhergeli magát akkor nálam is bömbölKép

Bambika
jó hétvégét a szüleidnél. Õke merre laknak. Messze kell vinni a picit?

Na itt vannak anyósék!Lépek!

Sziasztok!
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


BOTINAK SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNUNK!

Reméljük,beszámolót is kapunk a nagy eseményrőlKépKép!

Kép

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Voltunk az ügyeleten délelőtt,jó sokan voltakKépKép.
Természetesen Villő is megfázott,de a bogarat a fülembe ültette a doktornéni,mert rákérdezett,hogy nem voltam-e Strepto-sKép...Szóval ezért nagyon kell figyleni,hogy nem rosszabodik-e,mert ugye az a fárnya baci okozhat tüdőgyulladástKép.Persze a tüdeje rendben volt,csak az orra folyik,de nem kifelé,hanem a torka felé.Így orrcsappet kaptunk és porszívózni kell az orrát.Hát jön is belőle,már amennyi egy ilyen pici orrocskába beleférKép!
De ma már nem volt nagy sírás szerencsére,meg adom neki a Chamomillat is,remélem,segít...eddig jónak tűnikKép.

Szilvi

Krupp(laringitis):Ez a gége alatti terület nyálkahártyájának a duzzanata.Amikor megfázik,akkor ez is beduzzad és mivel ilyen kis korban még elég kicsi ott a járat,kicsit elszorítja a levegő útját..KépÉs akkor ilyen ugató köhögést hallat a gyermek,mert ugye szabadulna tőle,de ez nem lerakódásKép.Elég ilyesztő,de nagyon jó gyógymódja a hideg levegőKép.Ami ellazítja a hörgők és a légcső simaizmait,így jobban kap levegőt...na meg a kúpKép...Ezt egyébként elnövik nagyobb korukra,szerencséreKép.
Gyerek és sírásKép...naná,én sem vagyok az a szuperanyuka típusKépKép!Legalább megkönnyebülökKép.
Én is iszom a Laktoherbet,de csak 2 csészét egy nap.Úgy tűnik,az Urtica tényleg jó,mert elszopogattam és nem sokkal utána beindult a tejleadó reflexKép.Bár igazából nem hiszem,hogy kéne,de biztos,ami biztos alapon,pláne,hogy most elég fáradt vagyok..Kép
Szopi:akkor nagyon ügyeskedik MárkKép.Szt nem is lehet megállapítani,hogy melyik babának mennyit kéne mikor enni.A lényeg,hogy fejlődik,gyarapodik,akkor nagy gond nem lehetKép.
Hát,ha csak a szájában tartja,akkor tényleg nem nagyon érdemes hagyni.De ha cumizik,akkor igen,mert az minden inger a cicinek.Villő mondjuk elengedi,ha már nem kell nekiKép.De fiúk ezek szt nehezn szakadnak el tőleKépKépKép!
Hűűű,én már nem is alszok délután,bár ma elkelt volna 3 napi aéigalvás után,de egyébként nekem már bőven elég,amit a szopik között alszok,kipihenem magam és egyszerűen nem érzem magam fáradtnak.na mondjuk Bulcsúnál egész nap tudtam volna aludni,de aztán az ő 3 éve alatt megedzőttemKépKépKép.
esti sírás:Bulcsú ugyanezt csinálta...ismerem...Apa mászkált vele sokszor másfél órát,mire elaludtKép!
Anyósék:nekem holnap jönnekKép...

Na megyek én is tusolni,míg Villő alszikKép.

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Na,közben még vmit akartamKép.

Képzeljétek,ma nézegettem az sms-eket a telómban,még benne van,amit anyummal sms-eztem vajúdás közben.
Írtam,hogy amikor 4 cm-re voltam tágulva, a doki nem repesztett burkot,aztán szépen kimentem sétálni...Akkor írtam anyumnak nem sokkal utána,hogy mi a helyzet.Most néztem,hogy mikor választolt,persze rögötn utána,ez volt 4.48 perckor,vagyis nem sokkal Villő születése előtt(5.32).Vagyis igen hamar kitágultam 4-ről 8 centire,aztán a tolófájásokKépKép.Persze én nem így érzékeltem,de a teló ezt mutatja.
Most éppen azon morfondírozok,hogy ha végig járkálok,akkor akár 1-2 óra altt meg is szültem volnaKép...vagyis ha nem fektetnekKépKép

Na,nem olyan lényeg,csak el akartam mesélni,mert nekem olyan hihetetlenKép.

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: