Új privát üzeneted érkezett!

Na, ilyenek voltunk 32 hetes körül. Vagy ki tudja hány hetes voltam már :roll:

Édes kis vagány csávó ez a Zsombi! Olyan kis nyugis babának tűnik nekem! :D
tokajkincse
 
 


Édes Zsombi. :wink:
Tényleg nincs nagy pocakod, Orsi.(mondom én, akinek tán még ennyi se volt.)Olyan vacak idő van. :evil: Szegény Eni, ill. inkább a menyasszony. :cry:
Az uram a tv előtt alszik, magzatom meg a kiságyban. Lili felfedezte a tükröt. Van egy játéka, amiben van egy nagy tükör. Egész nap annak magyaráz. :lol: :lol: NŐ.
pedina
 
 


Köszike! Zsombor tényleg nyugis gyerkőc!
Orsi jól nézel ki pocakosan, jól áll! És nincs is nagy hasad.
Gyerekek én már úgy unom ezt a palackosvíz témát.
sz.szilvia
 
 

 
 

Edina! Hol rendelted a szopipárnát (a szopiparna.uw.hu-n?) Jó?
sz.szilvia
 
 


Sziasztok!
Mi hazajöttünk anyuékhoz,mert már én is nagyon untam a palackos vizeskedést! Olyan jó,hogy itt nem kell figyelni,hogy mivel mosom meg a dolgokat,meg a fogmosás is sokkal egyszerűbb,mint ásványvízzel! :mrgreen:

Szilvi!
Zsombi nagyon aranyos!
Én is rendeltem már szopipárnát, de sajnos itt nem tudom megnézni melyik oldalról,lehet, hogy az az oldal amit írtál.Én egyenlőre még csak alváshoz használom, de biztos jó lesz majd szoptatáshoz,mert elég masszív,de mégis puha. Azt hiszem olyan 4500 ft.körül volt,és még egy pót huzatot is küldtek hozzá!
editmaci
 
 


Szilvi! Te a Semmelweisben szűltél? Ott is dolgozol? :roll:
editmaci
 
 


Szilvi, onnan rendelte Edit. Én is gondolkodom rajta.

Végülis a magzatvíz normális, gyerek nagy, jól mocorog. Ha nem férne el, akkor nőne kifelé. :)
tokajkincse
 
 


Jaj csajok pocsék éjszakám volt! Annyit görcsöltem, de most más volt, mint eddig. Ha megfordultam jó volt egy darabig. Olyasmi érzés volt, mintha meg akarna jönni. A méhem meg mintha tele lett volna valami gríz félével, ami elkezdett volna dagadni. Nem puffadtam és nem is keményedtem. Fogalmam sincsen mi volt. Reggel meg mintha megjött volna. Folyt egy kis cucc belőlem. Hát nem mernék megesküdni rá, de lehet magzatvíz volt. Nagyon remélem, hogy nem kezdett el szivárogni, mert semmi kedvem kórházba menni! Figyelgetem még, aztán ha folytatja felhívom a védőnőt vagy a dokit. Vettem be magne B6-ot, egyelőre jónak tűnik. Kellett nekem itt hencegni, hogy milyen jól vagyok! :(
tokajkincse
 
 


Orsi! Ha még olvasod: ne szórakozz, húzzál befelé a kórházba!!!!Most vérzel?! Nekem a dokim mindig azt mondta: görcs, keményedés, vérzés, vagy vízfolyás esetén azonnal húzzak befelé. Ha meg nincs semmi baj, akkor is jobb, ha megnéznek.
Aztán szólj, hogy mi van. Ha nem jelentkezel, akkor sejtem... :lol:
pedina
 
 


Itthon vahgyok. Azóta csak egyszer görcsöltem megint, de valószínű, hogy a lépem vagy a májam nyomja akkor a gyerek és az alhasamra sugároz ki a fájdalom. Persze próbáltam aludni és erre keltem. Szegény férjem azt sem tudta mi van, meg se tudtam mozdulni. Ja és kellett pár pillanat, mire megszólaltam. Szegénykém milyen tehetetlen lesz szüléskor! Lehet estére megyek anyámékhoz, mert ha gáz van, akkor innen nem visze be Miskolcra a mentő, mert már Szabolcs megye. Robi meg dolgozik. Ha sokáig folytatódik, akkor úgysem fogok kétségek között lenni. Bármennyire is utálom a kórházakat a gyerekem az első!
tokajkincse
 
 


Hú,Orsi! Elolvastam, és végig futott rajtam a hideg! Tényleg jobb lenne ha látna doki,nem? Inkább menjél be feleslegesen, és küldjenek haza,minthogy valami bajod legyen! :(

Én olyan jól kipihentem magam otthon! :D Ettem egy csomó friss zöldséget meg gyümölcsöt! :lol: :lol: :lol: Olyan aranyosak az utcában az öregnénik,úgy izgulnak értem! Az egyikük küldött cseresznyét, egy másik meg borsót! Ja meg osztották a jobbnál jobb tanácsot, hogy mik a szülés biztos jelei!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ilyen tuti tippeket még a dokim sem tudna mondani!
editmaci
 
 


:lol: Úgy mint megnagyobbodik az orrod és társai. Meg kifordul az alsó ajkad? :lol: :lol: Ilyeneket hallottam én...
Orsi, te mit csinálsz még otthon?
Nekem ilyen mensi-jellegű alhasi fájdalmaim akkor voltak, amikor elkezdett nyílni a méhszájam. Alig éreztem valamit, és mikor a doki megvizsgált, bő kétujjnyira nyitva voltam... :idea: . Szerintem a biztonság kedvéért tényleg aludj az anyudéknál, de jobb lenne, ha inkább bejönnétek a kórházba az ügyeleti ambulanciára. Max. hazaengednek, és tartoztatok az ördögnek egy úttal, de akkor is biztosabb. Még elég sok időd van hátra.
Én bejönnék, de persze te döntesz...
pedina
 
 


Annyira azért nem vészes a helyzet. Azért telefonáltam anyának, hogy holnap küldje el Robival az otthoni papucsomat, köntösömet és egy bőröndöt bepakolni. Nekünk csak hatalmas táskáink vannak, azt meg sem bírnám emelni.
Tegnap olvastam el Edina beszámolóját a kórházról. Ott van egy oldal, ami a szoptatásról szól. Ott van a szülésről is cikk. Szerintem érdemes átolvasni.
Most már csak a hátam akar beszakadni.
Találtam neten jó mellszívót és matracot. Ha kedden nem találunk, akkor veszek onnan. De az olyan szendvics matrac kókusz-szivacs -kókusz. Nem tudom milyen lenne, mert 10 cm vastag ( ezért szeretném). De a kókusz előnye ugye, hogy át lehet mosni rögtön ugrik, ha ott van közte a szivacs. De gondolom azért a pelusok bent tartják a cuccot, nem hiszem, hogy sokat kellene a szivacsot is mosni, nem? Ígérem keddtől megszebadultok a " mit is vegyek a gyereknek" problémámtól. Vagy még rosszabb lesz.
Ilyen mellszívód van, Edit?

Kép
tokajkincse
 
 


Így van,ezeket elmondták! :lol: Meg még azt, hogyha a tenyeremet úgy oda tudom rakni a cicieim alá, hogy már nem ér rá a hasamra, akkor tuti, hogy 24 órán belül megszülök! :lol: Mi mindenre kell ezek után figyelnem! :mrgreen:
editmaci
 
 


Igen, ilyen van.
Orsi! Szombaton ahogy mentünk a Metróba láttam,, hogy a Fonoda udvarban van valami "matracház" (lehet, hogy nem ez a pontos neve), Ott nem néztetek még szét? Lehet, hogy ott is van,vagy vágnak méretre!
editmaci
 
 


Iminek mondtam, hogy vehetnénk egy jobb (Avent-es) mellszívót, de azt mondta majd ha meglesz a gyerek, és meglátjuk, hogy szükség lesz e rá egyáltalán! :shock: :shock: :shock: Pedig én olyan jól kitaláltam, hogy ezt még megveszük! Azért még megpróbálom terrorizálni egy kicsit! :mrgreen:
editmaci
 
 


Nekem ezt ajánlották többen. Állítólag nagyon jó. Mindenki szerint szükséges egy jó mellszívó. Majd próbálok ilyet keresni Miskolcon. Biztosan van valahol. Itt a neten 3800 ft, szóval nem is drága. Az Aventes sokaknak bevállt, de többeknek nem. Szerintem nem is lehet ezt eldönteni, mert tényleg valami vagy jó, vagy nem. Pl. ha kókuszmatracunk lesz sosem tudom meg milyen lett volna a szivacs. Vagy éppen fordítva.
Elkezdtem összepakolni a kórházi csomagot, de nem megyek be még. Majd ha gáz van sógor bevisz, nem dolgozik éjjel. De nem lesz semmi gond. Lehet csak azért parázok mindenen, mert mondta a doki, hogy hamarosan szülhetek. Eddig sosem volt semmi bajom. Sajnos én képes vagyok produkálni bármilyen tünetet, ha arról van szó. Jó, ezeket a görcsöket nem én akartam, mert azért szarok voltak. Milyen lesz a szülés? :?:
Amúgy lehet van valami ezekben a népi dolgokban. Egyik nap mondta anyós, hogy ma egész nap pisilni fogok, mert vizes vagyok, látszik az arcomon. Szerintem ugyanolyan voltam... És igaza lett. Szerinte még van egy jó hónapom! Eddig úgy gondoltam kell nekem ennyi idő, de ha ilyen nyűglődés az utolsó hónap, akkor szívesen bevállalom hamarabb ezt az egész szülés félét!

Anyósnak tartoztunk lóvéval ,de azt mondta, hogy hagyjuk csak. A rezsibe se adjunk, majd ha helyrejöttünk. Mikor lesz az?????? Így lehet jobban vásárolni, bár utálok tartozni. Habár mindig ez van. Sosem kérik vissza. Ilyenkor jön az, hogy mi csináljuk a nagybevásárlást. Mondtam már, hogy imádom?

Kép
tokajkincse
 
 


Hűha Orsi, remélem már jobban vagy. Nekem azt mondták, hogy figyeljem az órát, ha rendszeresek a fájások, akkor tuti, hogy lekezdődött. A nyákdugasz előtte 1-2 héttel is eltávozhat. Nekem egész éjszaka voltak fájásaim, de nem tudta senki, csak reggel szóltam anyának, meg a páromnak. Jól esik ilyenkor zuhanyozni is.

Edit, nem dolgozom a Semmelweisben, régebben voltam ott, de nem sokáig. És igen, ott szültem.
sz.szilvia
 
 


Ja, meg még a Brendon kuponos mellszívót néztem. Ha lenne még esetleg...
tokajkincse
 
 


bocsi, lekezdődött= elkezdődött
sz.szilvia
 
 


Azt olvastam tegnap, hogy ha a fájások/görcsök helyzetváltoztatásra elmúlnak, akkor nem szülés még. Nekem elmúlt, ha megfordultam. 4-5 alkalom lehetett kb. Most nappal meg csak egy. Kíváncsi leszek az éjszakára.
tokajkincse
 
 


Ez így van, és rendszeresen jelentkeznek majd a fájások,meglátod.
sz.szilvia
 
 


Most nézem a Brendonos kupont, tényleg nem lehet rossz az sem! Kérdés, hogy van e még! Bár pénteken már láttam, hogy játszószőnyeg is van,amikor meg én akartam venni nem volt! :cry:

A Chicco mellszívó azon az oldalon van,ami a képen is van?
editmaci
 
 


Már megtaláltam,megnéztem!
Egyébként engem is most döbbentettek rá otthon, hogy kell egy jó mellszívó; ugyanis anyu mondta, hogy egy nem rég szült csajnak majdnem el kellett apasztani a tejét,mert a baba nem szívta ki teljesen,ő meg nem tudta magának lefejni, és mind a két melle annyira begyulladt,hogy injektiózni kellett,lázas lett tőle,stb. :cry: Nem lehet valami jó élmény! Nem szeretnék így járni!
editmaci
 
 


Igen, ott van.
Lehet veszek kuponos plédet és a pólyán gondolkodom. Megyünk Nyíregyre is szerdán, ha esetleg Miskolcon nem lenne.
Bár elméletileg lehet nem sokat kell, de tényleg azt olvastam, hogy hasznos. Sógornőm "majd " ideadja. Anyós mindenre ezt mondja. Kicsit most fasírtban vagyunk, nem kérek semmit sem. Rászóltam a fiára, hogy ne rámolja ki a szekrényt és ne másszon fel sáros cipővel az ágyra. Ha már mondjuk bunkó módon a szobába bejönnek cipővel ( padlószőnyeg van) , akkor az ágyra ne másszon fel legalább. Majd Orsi kirázza. Mondom nem. Nem erről van szó, de az a gyerek belemászhat kint a kutyaszarba, macskaszarba, ami rám most veszélyes. Meg nehogymár én hajolgassak, mert a gyerek kipakol a szekrényből. Meg rossz helyen van a vasalódeszka, a váza stb... Hát ez az én szobám, oda teszem, ahová akarom. Meg sógornőm szerint így nem jó a kiságy. De nekem így kell. Elhoztam a "ruhákat" tőlük. Hát amit még mi vettünk a gyereknek azokat vettem ki + amit az én uncsitesómtól hoztam el. A többi mind csak rongy. Sőt, még azokat sem adta ide, amiket én hoztam uncsitesómtól. Hát nekem vagy adja ide a normálisakat is vagy semmit. Kiraktam a tornácra szinte az egész zsákot. Nem kell a ruha? Hát mondom, nem olyan jó minőség, majd veszek. Meg a matracon is megsértődött, mert ők kapták azt is. 10 éves gyerekről, mondván nekem miért kell új. Hát mondom, mert az én gyerekem nem lesz egy 12 éves matracban, azért. Mondom tele van porral, meg ki tudja mivel. Az ajtót most azt tette be, hogy kérdeztem hol van bababolt Nyíregyen. Erre: ő nem tudja, mert ő nem járkált bababoltokba. Olyan gúnyosan, mintha bűn lenne oda mennem. Ti el tudjátok képzelni, hogy ne vegyetek semmit? Mikor azon osztok-szorzok, hogy mit tudunk megvenni, miből lehet lefaragni stb... Ezek képesek voltak semmit nem venni a gyereknek, pedig több lóvé jön be nekik, mint nekünk. Jó, bevallom, használt a kiságy, használt a kocsi, sok ruhát turkáltam Marcinak nem szégyenlem. De ne legyen már ilyen. Szerinte elég lett volna 1 fürdőlepedő. :?: :?: :?: :?: :?: Feleslegesen költök. Szerintem meg a cigi, amit ketten szívnak felesleges. Most úgy, de úgy felhúztam magam! Ki kellett írnom magamból. :evil:
Ja , és nem kérek tőle tanácsot. Itt vagytok nekem ti, sokkal több mindent tudtok, mint ő. Meg így, hogy semmit nem vett.
Most be se jöttek köszönni sem. Így jártam.
tokajkincse
 
 


Ja, sógornőmmel vagyok fasírtban, nem anyóssal. A majdot meg azért írtam, mert ugye lassan szülök. Tehát ha én valakinek oda akarok adni valamit, akkor nem az utolsó héten teszem meg. Bár ő egy darab ruhát nem látott szülés előtt, ágy sem volt összerakva, sőt még a ruha sem volt megvéve a gyereknek, amiben hazahozzák. Pedig 3 nappal szült hamarabb a kiírtnál. Babonából. Oké, ne vegyen az ember az első hónapokban semmit, ha babonás, de azért a 9.-ben sem! Én örülök, hogy pár dolgot folyamatosan szereztünk be, mert most rohadt sok lenne a kiadás! Na, nem fárasztalak benneteket!
tokajkincse
 
 


Nyugi Orsi! Ilyen kedves rokonokkal szerintem mindenki meg van áldva! És igenis ne vegyék már el tőled a vásárlás örömét! én még életemben nem élveztem annyira semmit,mint a gyereknek vásárolni! :lol: :lol: :lol: ( Imi szerint néha már túlzás is!) Én is elfogadtam amit esetleg mások adtak,de rongyokat én sem fogok ráadni,még ha ingyen van akkor sem! Biztos, hogyha lesz több gyerekünk,akkor fele annyit nem kell majd költeni,meg nem is fogok megvenni mindent,amit valahol látok, de most amit tudok megveszek,még akkor is,ha magunkon spórolom meg az árát!
Az a lényeg, hogy ne is törődj velük, azt vesztek, és annyiért amit ti akartok! :wink:
1 fürdőlepedő :?: Nevetséges.Gondolom nekik sem csak egy van fejenként?
editmaci
 
 


Bababoltba járni pedig igenis jó! :) :D :lol:
editmaci
 
 


A z én sógornőm pl. a 34 hét alatt még egyszer sem kérdezte meg, hogy vagyok,hogy érzem magam,stb.Kétszer tette ezt a megjegyzést: "de nagy már a hasad!" Hát terheseknél már csak így megy ez,gondoltam magamban.. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
editmaci
 
 


Köszi, Edit!

Eddig nem volt semmi gond. Lehet az a baj, hogy most a mi gyerekünk lesz a középpontban. Nyílván, hiszen ő a kicsi.
Vagy az a gond, hogy most a sajátomra költök? Amikor megszületett vettünk neki 1 zenélő-forgót, egy játszószőnyeget, egy nagy olyan szivacs betűszőnyeget, ruhákat és vagy 3 féle játékot. Azért számold össze mennyi volt... Nem azért, mert tényleg olyan örömmel adtam! Utána amikor jöttünk haza mindig vettem neki valamit, ha másnem akkor gyümölcslevet, bébiételt. Na most semmit.
Vagy az a gond, hogy itthon lakunk? Ők a disznóvágáson a fél disznót megkapták... Akkor? Tény, hogy pénzt nem vesz el anyós, de azért szoktunk vásárolni minden héten rendesen mi is. Meg ő így segít.
Mi leszünk a keresztszülők, ha egyszer meg lesz keresztelve az a gyerek. Na most Marci keresztszülei még nincsenek meg, de nem ők lesznek. Szerencsére Robi is egyetért velem. Azt hittem lesz egy kis gubanc, mert csak az ő tesójáék, de nem. Csak mi görögnek akarjuk és mivel Robi családja görög így kicsit gázosabb. De a mi családunkból szeretném uncsitesómékat, viszont ők rómaiak. Nem tudom akkor lehet-e görögnek keresztelni?

Szóval lesznek itt még gondok.

Ja, és azért az meg lett jegyezve, hogy milyen jók lesznek ezek a kisruhák nekik. :lol: Milyen jó anyagból vannak. Hát mondom, szerintem én el fogom adni, ha nem lesz sok pénzünk és abból veszünk nagyobbat. Úgyhogy kopp. Majd ha lesz másik, akkor neki úgyis csak ruhát kell venni, mert akkor már minden meglesz.
tokajkincse
 
 


Ja, majd képet küldhetnél mekkorák vagytok! :lol:
tokajkincse
 
 


Most kérdeztem barátnőmet, akinek a vőlegénye majdnem görög pap lett, hogy a görögöknél a gyerek apja számít, így lehetnek római keresztszülei. Na, azért majd a papot is meg kellene kérdezni, de nem merek a szeme elé kerülni. Eski óta nem voltunk ott.... :(
tokajkincse
 
 


Most kérdeztem barátnőmet, akinek a vőlegénye majdnem görög pap lett, hogy a görögöknél a gyerek apja számít, így lehetnek római keresztszülei. Na, azért majd a papot is meg kellene kérdezni, de nem merek a szeme elé kerülni. Eski óta nem voltunk ott.... :(
tokajkincse
 
 


De belelendültetek!
Itt voltak a barátnőmék két gyerkőccel, Lili persze nem tudott tőlük aludni, most már evett is, de még mindig nem alszik. Momentán tévézik... :lol:
Ezt az első chicco-s mellszívót gondoljátok meg, mert nincs tartálya. Egy szobatársam a kórházban ezzel fejt, és percenként öntözgette egy pohárba belőle a tejet... :cry:
Edit! Én nagyon mellszívó-párti vagyok, nem tudom velem mi lett volna, ha nincs. Amikor belövellt a tejem, ordítani tudtam volna, ha hozzáértek, úgyhogy tuti nem tudtam volna kézzel lefejni. Lili elég bambácska volt az elején szopi terén (gondolomazért, mert csak 36 óra múlva hozták be nekem szopni...). és nagyon jól jött, hogy amikor már mindketten meguntuk a kínlódást, lefejtem, és megitta üvegből. Aztán meg sok tejem volt, gyulladás ellen kellett fejnem nekem is. Aztán volt olyan, hogy kevesebb volt a tejcsi, és olyankor egy napig minden szopi után fejek, és megugrik a mennyiség. Szóval én szeretem. Most nem fejek, mert emiatt a szar baci miatt nem merek mosogatni....
Futnom kell, mert Lili nyűgös.
Jó éjt!!!
pedina
 
 


Jó reggelt! :D

Minden rendben volt az éjjel, semmi gond. Kivételesen nem emlékszem, hogy felébredtem volna. Lehet nagyon fáradt voltam már. De tudomásul vettem, hogy pihennem kell egy kicsit többet, mert nem akarom, hogy gond legyen Pocokkal. Tényleg nagyon felpörögtem mostanság.

Kádállványra szükség van szerintetek? Mert még azt nem döntöttem el. Vagy csak simán ráteszem egy székre?

Már nagyon várom a holnapot! Tök jó lesz vásárolni! :lol:
tokajkincse
 
 


Na, jó, hogy minden oké, de akkor tényleg pihenj többet. :wink:
Nekünk nincs kádállványunk (nem tudnám hová tenni), úgyhogy először 2 székre tettük a kádat, most már csak a földre, lassan meg úgyis kinövi Lili. Ja, igen: ha még nem vettetek kádat: igaz, hogy nem egy húzós árú tétel, de inkább nagyobbat vegyetek, mert hamar kinövik...És akkor vagy veszel újat, vagy irány a nagykád. :roll:
Én is kaptam ruhákat, de momentán olyanokat többnyire, amiket ők is úgy kaptak már, "örökölten". Úgyhogy köszi, kimostam, és visszatettem a zacskóba. Engem zavarna még itthon is, ha kinyúlt, kifakult ruha lenne a gyereken. Amúgy egy méretből az elején ne vegyetek sokat, mert baromi hamar kinövik. Mi a 68-as méretet gyakorlatilag átugrottuk, Lili annyira megnyúlt az utóbbi egy hónapban. 62-est sokáig hordott, szinte csak olyan ruhái voltak, egy-két 56-os csak; most meg 68 centi, tehát 68-as ruhákat elvből nem veszek rá. Ami van, azzal ellesz egy darabig, de én már 74-es bodykat vettem.
Csajok, ma reggel gyakorlatilag hypo folyik a csapból. Csak azt nem értem, hogy ha itt nem volt fertőzés, akkor miért fertőtlenítenek?! :?: :!: :idea:
pedina
 
 


Na,és még azt hittem, hogy én ébredtem ma nagyon korán! :lol:
Orsi,örülök, hogy jól vagy! :D
Egyenlőre nekünk sincs kádállványunk, de nem hiszem, hogy fogunk venni,mert mi sem tudnánk hova tenni.Szerintem mi is székre fogjuk tenni! Az a jó a bérházban, hogy lehet benne pakolni! :cry:

Én meg sem merem nyitni a csapot! Nem hallottátok még, hogy kb.mikor lesz normális a víz? Még azon is gondolkodom, hogy a ruhákat kimossam e; mert Iminek is olyan érzékeny a bőre minden vacaktól kipattog! :cry:
editmaci
 
 


Képet majd délután küldök! :lol:
editmaci
 
 


Minden éjjel felkelek pár órára. Most ez kimaradt, így hamarabb keltem. Most kitaláltam, hogy nekem szalonna kell és újhagyma. Tiszta terhesdiéta. :lol: De megint fogytam 2 kilót... Nem tudom mitől. Nem tudok többet enni, mert nem esik jól! Most -6 kilónál tartok. Ha megszülök tiszta jó lesz, mert lemegy a gyerek súlya is! Nem mintha ártana...
Kádból nekem is a nagyot mondták. A legnagyobbat. Nem tudom, azokat még nem nézegettem, mert olyan 1500-1700 ft körül van, tehát mindegy hol veszem. Majd valami jó színt találok valahol az dönt.
Megyek reggelizni. Ja, férjem pörköltöt eszik nokedlivel... Reggelire...
tokajkincse
 
 


Nagyon diétáztok ma! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
editmaci
 
 


Közel vagy te, Orsi! Akkor szoktak anyukák ilyen kalóriadús étkeket kívánni. :lol: Ez is egy jel, Edit! :mrgreen:
Amúgy addig egyetek pl. hagymát, amíg nincs szopi. Lili szerencsére nem volt hasfájós, meg nyomtam is bele az Infacolt 2,5 hónapig, de olyan sok mindentől fáj a hasuk... :cry: És amiről eszembe jutott: állítólag az újhagyma, a póréhagyma meg a spárga megváltoztatja a tej ízét...Én már hónapok óta meghalok egy kis rakott káposztáért, vagy rántott karfiolért, de nem merek enni, mert a K betűs kajákat nagyon illendő kerülni, némi szélproblémák miatt.
Lili készségfejleszt. Van valami irtó készségfejlesztő játéka. Épp a tükröt nyalja rajta. :mrgreen: :mrgreen:
Krisztivel mi van? Még Orsi beelőz a végén... :shock: :mrgreen:
tegnap spenótot ettünk, ma reggel arra keltem, hogy magzatom keményen pakolja tele a pelust. :mrgreen: Pedig attól féltem, hogy a vas megfogja...
pedina
 
 


Ezt nem is hallottam még, hogy a K betűs kajákat kerülni kell!
Az Infacolt javasolták, vagy magadtól adtad neki? Ezt sem ismerem! :(
editmaci
 
 


A védőnő javasolta, de addigra én már adtam neki. Ez egy szirup-szerű valami, ami úgy hat, hogy a pociban lévő kicsi buborékokat összegyűjti naggyá, és akkor könnyebben jön ki akár alul, akár felül. :wink: Amúgy nem szívódik fel a gyomorból. Kicsit húzós az ára - 1300 Ft körül -, de nekünk bejött. A védőnő az Espumisan-cseppet javasolta inkább, de mivel nekünk ez bejött, nem változtattunk rajta.
Edit, semmit nem javasolnak, ami puffasztó, "szélkeltő": hüvelyesek, káposztafélék, retek, uborka, paprika.... Csípős, túl fűszeres. Ismerek anyukát, aki a szoptatási időszakban csak rántott húst evett, mert állítása szerint csak ttól nem fájt a gyerek hasa.
pedina
 
 


Hú,akkor ezek szerint még jobban kell figyelni arra, hogy mit eszek mint most! :lol: Bár,gondolom majd ezt is ki kell tapasztalni, hogy mire hogy reagál majd a picur! :D
editmaci
 
 


Nagyon. Főleg ha hasfájós lesz a babátok. Nálunk a reteknek vannak Lilinél hangos következményei, úgyhogy nem ettem idén... :cry:
pedina
 
 


Én is gondoltam rá, hogy a szoptatás miatt oda kell majd figyelnem mindenre amit eszek. Hát remélem nem lesz azért annyira hasfájós Pocok!

Elhozta Robi a bőröndöt. Rájöttem, hogy kicsi. Pedig eddig azon tanakodtam, hogy mit tudnak bepakolni akkora táskákba a kismamák. Pár dolgot összeraktam és rájöttem! :D

Kriszti nagyon hallgat... Én arra tippeltem, hogy vasárnapig megszül. Ezek szerint nem jött be!
tokajkincse
 
 


Nagyon szomi vagyok! :cry: :cry: :cry: Megakartam venni a Brendonban a mellszívót - természetesen nem volt! Azt mondjuk elfelejtettem megkérdezni, hogy kapnak e még így,akciósan,de majd felhívom őket! 8) Néztem az Aventes cumikat,tényleg olyan formájuk mint a cicinek. :lol: Még lehet, hogy egy olyat fogok venni cumisüveggel együtt! Milyet érdemes venni a legelején? Elég a kisebb, vagy kell a nagyobb cumisüveg? Elég drágák,egyenlőre csak egyet akarok.
editmaci
 
 


Először én is elkezdtem bepakolni egy bőröndbe,kb. az 1/3 -nál már kicsi lett, úgyhogy lehet, hogy marad az utazótáska! :lol: Van még ugyan egy nagyobb bőrönd,de az meg akkora hatalmas,abban még Imit is eltudnám magamnakl csomagolni! :mrgreen:
Most volt egy hatalmas csattanás itt az ablakunk alatt,két autó szépen összekoccant! szegények! :cry: Elég sok itt a baleset.
editmaci
 
 


Edit, olyan chiccosat nem láttál mellszívóban? Meg pléd volt még? És pólya?
Esetleg ha gondolod megnézhetem neked Nyíregyen szerdán, ha nagyon azt szeretnéd.
Szerintem nem drágábbak az Aventes cumik, mert a chiccos és a nuk-os is annyiba kerül. Ahogy a neten néztem. Talán a 125 ml-eshez van újszülött cumi, a 250-hez már a kettes méret. De az avent oldalán ott van. Szerintem elég a kicsi az elején, max 2x töltöd! :D
tokajkincse
 
 


Volt még pléd és pólya is.
Annyira nem ragaszkodom hozzá,csak ez jó lett volna,mert az ára elfogadható,és még közel is lett volna,nem kell kocsikázni.De még megkérdezem őket, hogy várnak e még addíg amíg akciós.
A Chiccosat nem láttam,de szerintem a Brendonban nem is tartanak Chiccos termékeket. Nem tudom azt hol lehetne megnézni!
editmaci
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?