Új privát üzeneted érkezett!

Angi:Az nem házi danonino,hanem félreérthetően írtam.Házi kaja,meg üveges kajára gondoltam.Bocsi!
A sör:nekem akkor is csinál tejet,ha nem jóízűen iszom.Reggelre lett is.Kőkemény volt a cicim.
Dávidomról sem mondhatom el,hogy jó gyerek lenne.Napok óta nyűglődik.
Tegnap este bekapcsoltam a cd-jét a szobájába,és negyed óráig meg se nyikkant.Azt hittem már,hogy így fog elaludni.De azért nem változott meg egyik napról a másikra.
Nem üvöltött úgy,mint előtte,de azért sírdogált egy háromnegyedórát.Valószínű,hogy ez hiányzik neki.
Mi van Évi?Merre vagy?Talán te is csavarogsz egyet?

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Megvagyok, most néztelek meg titeket, majd délután írok, ha lesz egy kis időm Kép
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Na, itt vagyok. Hol is kezdjem? Tegnap este 1/22-kor feküdtem le aludni, na nem a gyerekek miatt, ők angyalok, hanem segítettem Tibinek rajzokat hajtogatni és dossziézni. Na de végre kész lett, már nagyon vártam, talán visszakapom a férjem Kép
Reggel 6-kor keltem, szopi, 7-kor visszaaludt Ákos, elvittem Virágot az oviba, elmentem sógornőmért, 9-re visszamentem az oviba nyíltnapra. Nagyon ügyik voltak a gyerekek, ott voltam 1/211-ig. Közben Klári elvolt Ákossal, igaz 10-ig aludt, utána adott neki tápszert. Mivel ráért, ezért megkértem hogy maradjon még, és 11-kor elmentem végre a konditerembe! Már most érzem, hogy holnap iszonyatos izomlázam lesz. Pedig csak egy laza átmozgatást csináltam kis sorozatszámmal és kis súlyokkal, de nagyon jól esett. 1 órát voltam ott, elsőre elég is volt. De olyan jó volt Kép Úgyhogy mostantól rendszeresen fogok járni, remélem Tibi is így akarja...
Miután hazajöttem megszopiztattam Ákost, házimunkáztam, fél 2 körül megpróbáltam újra főzeléket adni neki, de nem kellett. És ami szomorú, hogy a gyümölcsöt, amit eddig mindig megevett, most nem kérte. 2 kanállal evett belőle és kész. Kicsit el vagyok szontyolodva, lehet hogy ő lesz az első ember a Földön aki soha nem fog enni csak szopizni Kép Na komolyan, nekünk egyáltalán nem megy az evés, szinte semmit sem fogad el, pedig holnaptól fogok neki főzni, remélem nem hiába. Virág mindent úgy evett, Ákos meg szinte semmit. Összeszorítja a száját és nem nyitja ki, nehogy beletegyem a kanalat. Sőt néha még a fejét is elfordítja, hogy nem kér.
Most elballagtunk a zöldségeshez, Ákosmákos elaludt a babakocsiban, kint hagytam az udvaron, remélem nem csak fél órát alszik!
Tök fáradt vagyok, főleg a lábaimon érzem. Ha Ákos is úgy akarja, akkor most lepihizek, megnézem videóról a tegnap esti Barátok Köztet.
Most ennyi, majd még jövök!
Évianyu
 
 

 
 

Évi!
Nem írigyellek, sem a kialvatlanság, sem a kajagondok miatt.
Írd le, hogyan alakul a napotok, Ákos mikor mit eszik, hátha tudok valami tanácsot adni (nem nagyképűsködni akarok, de tudod, hogy én a mesterséges táplálás terén sajna már tapasztalt vagyok).
Viszont írigy vagyok, hogy eljutottál mozogni! Én még mindig csak a Norbi tokját nézem, a dvd-t még be sem kapcsoltam, viszont Rékát száműztem, mert tíz perc után csont ideges lettem attól, hogy állandóan csivitelt!

Ma Emma is megcsinálta a kajamutatványt, amit a tesói is eljátszottak párszor, természetesen a legzöldebb kajával, és szigorúan akkor, ha anyán fehér polo van. Mutatvány: kaja szájba, kaján vigyor, és egy nagy ppfffff kiáltással röpül minden szanaszét.

Pussz!
cipó
 
 


Annyira fáradt vagyok, hogy ülve el tudnék aludni. Már nagyon várom, hogy este legyen.
Ildi: mi még szeptemberben kölcsönöztünk ki egy elektromos mellszívó gépet, amikor a mellgyulladásaim kezdődtek, azóta nagy hasznát veszem, nem is vittük még vissza, medela vagy mi a neve.
Ma már nem jövök, holnapi viszlát! Sziasztok!
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Tegnap délután leadtam a gyerkőcöt zaciba a mamáékhoz és végre elintéztem a dolgaimat, amik már egy hete torlódtak (posta, OTP, CIB, szülinapi ajándékvásárlás magamnak Kép )Jó nagyot rohantam a városban, hogy visszaérjek, mire szopizni kell.
Úgy érzem, hogy már megint bújkál bennem valami kórság. Meghalok, ha nem tudok elmenni buliba, mert beteg leszek. Már mindent leszerveztem. A barátnőm szabit vett ki péntekre, hogy el tudjon jönni Pestről. Klári mama izzítva van ittalvásügyileg. És már úgy beleéltem magam...
Elszalajtottam Tamásomat a patikába oscillococcinum-ért. Nekem az nagyon bejött a múltkor, mikor még csak így éreztem, hogy beteg leszek, nem is tört ki rajtam teljesen a betegség.

Évi! A kórházban én is azzal fejtem (elektromos medelával) de azzal nem tudtam olyan jól kifejni, mint ezzel a kézivel. Mindenkinek más válik be. Kata pl. csak kézzel tud rendesen fejni. Én úgy egyáltalán nem tudok.
Kaja szempontjából a lényeg, hogy legalább a tápszert elfogadja Ákosmákos. Akkor mit tudtál volna csinálni, ha azt sem ette volna meg??? Talán cserélgetni a tápszereket, hátha megeszi valamelyiket... Oli nem nagyon válogat, eddig mindent megevett, amit adtam neki, egyedül az őszibaracknál láttam, hogy nem úgy csúszott, fintorgott neki nagyokat Kép
Én is irígy vagyok Rád, hogy már járhatsz tornázni, úszni stb.
Nyárra szerettem volna egy kicsit jobb formában lenni, de ha addig szopizik Olivér, akkor abból nem lesz semmi.

Angi a múltkor írta, hogy jó nekem, mert vékony vagyok. Hát ez csak a látszat Kép Szülés előtt S-es gatyákat hordtam, most meg L-eset. Bár ez szerintem amiatt van, hogy szétcsúsztak a csontjaim szüléskor, mert súlyra nem vagyok több, mint előtte. A csontok azok visszaállnak idővel, vagy már ilyen ortopéd maradok? Kép

Na abbahagyom és megreggelizek, amíg még alszanak a fiúk.

Szép napot mindenkinek!

Ildi

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!Jó reggelt!
Dávidom tegnap este már csak fél órát ordított.
Haladás.
Megjött az eső meg a melegfront,és ma már nem is nyűgös./eddig!/
Ildi:Hová mentek buliba?Csak nem leszel beteg!Kúráld magad.A te gyerkőcöd mekkora?Lehet,hogy már írtad,de elfelejtettem.Õ is csak szopik,vagy tápszert is eszik?
Na sziasztok,még jövök!
Rakjatok fel képet,már rég láttam a gyerkőcöket!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Szeszike!
Olivér pont ma 6 hónapos. Ugyanolyan idős, mint Évi Ákosa, mivel egy napon születtek Kép
Csak szopizunk és naponta egyszer kap Oli gyümölcsöt, vagy főzeléket.
A Pub-ba megyünk Retro buliba. Apa csinálja pont a bulit, már kiokítottam, hogy milyen zenéket rakjon be nekünk (ennyi előnye van, ha az ember ura diszkós) Kép Kúrálom magam, hogy ne dőljek ki holnapra. Nagyon be vagyok sózva... Kép

Kép
Kép

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Gyors leszek, mert 11-re fogorvoshoz megyek, ált ellenőrzésre.
Ákossal kapcsolatban megnyugodtam, ha nem akar enni, akkor nem eszik, én mindig kínálgatom, majd csak egyszer elfogadja. Főzök neki és lefagyasztom, így gazdaságosabb.
Kézzel én sem tudok fejni, pedig a dokik és védőnők állandóan ezzel nyaggattak amikor a mellgyulladásaim voltak, de hát nem megy. Meg sebes mellbimbót kézzel fejni... bent a kórházban egyik nővérke próbálta, majd beszartam a fájdalomtól. Abba is hagyta...
Akartam is kérdezni Ildi, hogy ki a barátnőd, de hát ezek szerint pesti. Õ hol fog aludni? Ja és az alakod tök jó, szívesen elfogadnám, nehogy panaszkodni merj Kép A csontok (főleg csípő) szétmennek, szülés után visszaállnak, de szerintem ez is alkati, lehet, hogy van akinek teljesen helyreáll az eredeti alak, de szerintem 10-ből 9-nek csak félig-meddig megy vissza, szóval szélesedünk Kép
Bejött anyu, ő fog vigyázni Ákira, most megyek mert elkések.
Szeszike! Ákos és Oli ma 6 hónaposak!!! (egy napon születtek)
Évianyu
 
 


Hát gratulálok a fiúknak!
Ildi:Ha te vagy a képen,akkor tényleg ne panaszkodj az alakodra.
Én is ugyanannyi kiló vagyok,mint terhességem előtt,csak átalakultam,és ez egykicsit zavar.A seggem,meg a combom már nem olyan kemény.Ezért is kellene már tornázni,hogy nyárra jó lenne,dehát az uraság had szopizzon még.
Egyszer elkezdtem már Norbi dvd-jére tornázni,de egy-két alkalom után észrevettem,hogy kevesebb lett a tej.Így hát legalább van kifogás,hogy miért nem tornázunk!Nembaj majd még bepótolhatjuk!
Ildi:Ki a te férjed,hogy hívják?Rakjál fel róla képet.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!
Úgy érzem az utolsókat rúgom.Jó pár napja nem aludtam ki magam,a max idő amit egyhuzamban aludni tudtam az 1óra 10perc volt.
Szonja holnap megy a Mamáékhoz és csak vasárnap hozzuk haza.Talán tudok pihenni egy kicsit.TALÁN.
Ha most végre elalszanak (egyszerre)akkor én is lepihenek,bár sosem tudtam napközben aludni.
Jók legyetek.
Ui:A Maja ma végre megette a paradicsomos krumplit,eddig csak olyat evett amibe volt gyümölcs is a többit kiköpte.
Sziasztok
Kép
szivi76
 
 


Szeszike!

A képen én vagyok, de csak felülről látszom és hát deréktól lefelé lettem ortopéd Kép Kép Istenigazából engem nem zavarna, ha az emberek nem lennének olyan kedvesek ezt az orrom alá dörgölni lépten nyomon.

Teszek fel képet apácskánkról. Egyébiránt nem a férjem, mivel nem vagyunk megházasodva, bár ez semmit sem jelent szerintem Kép Aki az elmúlt 20 évben Baján és környékén járt valamikor diszkóba az ismeri Õt.

Szivi! Drukkolok neked, hogy végre ki tudd aludni magad.

Évi! Azon hogy hogy fogunk aludni agyalnom kellett egy kicsit. A nappaliban van egy kanapé, ami két személyes ággyá alakítható és hát ugye van a mi ágyunk. Végül is azt találtam ki, hogy mama alszik a kanapén. Én és a barátnőm az ágyunkban, a hálóban. Tamás csak reggel 7 felé ér haza (a buli végén még összepakol, elszámolnak stb.), ha hazaér akkor hazaviszi a mamát, és utána Õ alszik a kanapén Kép Kép Kép Ki van ez találva... Kép Ilyenkor nem bánnám már, ha végre kész lenne a házunk.

Kép

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Ildi: milyen ajándékot vettél magadnak? Kik dörgölik az orrod alá, hogy deréktól lefelé nem vagy jó? Szerintem semmi baj veled, szeretnék így kinézni, ezt már mondtam.
Szivi: hogy megnőtt Maja! Melyik gyermek miatt nem alszol éjjel? Biztos nem lehet könnyű napközben két kicsivel. Nekem ebben jó a nagy korkülönbség, napközben Virág oviban, ha meg hétvégén itthon is van, olyan nagylány, hogy teljesen lefoglalja magát, vagy a szomszédban lakó kis barátnőjével játszanak.
Tök jó, hogy ma bent volt anyu, délelőtt elintéztem a városban a dolgaimat, kora délután meg elbattyogtam a kondiba. Ma már egy fokkal jobban ment, de hát ehhez idő kell, tudom.
Voltam az oktatási centrumban, most indul egy könyvelős tanfolyam, csak hát 7 x 20000 Ft, 8 hónap és egy csomó idő. Ráadásul gyeses támogatást csak a gyerek 1,5 éves kora után adnak. Aztán ha ezt elvégezted, utána még van egy 1 éves mérlegképes. Angi, te ilyenre jársz?
Képzeljétek! Miután hazajöttem a kondiból megkínáltam Ákost sütőtök-almával, és fél üveggel megevett. Szórakozik velem ez a gyerek. Persze utána szopizott is egy jót. A mai nap megdöntötte az alvási rekordját. Reggel 7-ig aludt, szopizott, 9-kor visszaaludt és délben kelt. Délután anyu kivitte babakocsizni, 2-3-ig aludt, és most is lustikál, bár most szerintem csak fél órát. Ha az éjszakát is átalussza, megcsókolom a kezeit Kép Egyébként szerintem nincs olyan porcikája, ahova még nem kapott volna puszit. Hát persze, nekünk nagyon cuki, imádjuk. Tegnap Tibi dajkálta, nézte a cukros pofiját, erre azt mondja neki: Ákos, én olyat csinálok veled, hogy elvisz a gyám. Kép Kép Kép
KépKép
Évianyu
 
 


Hát az én gyerekem ma elég sokat volt az apjával.Majdnem egész nap.Tökre elvoltak!Nem nyűglődött,meg semmi ilyesmi nem volt.Lehet,hogy már unja a gyerek a képemet.Hát nem csodálom.Évi,jó neked.Az én fiam kétszer aludt ma fél órát,tehát összessen 1 órát aludt ma.Remélem az apja úgy lefárasztotta,hogy reggelig aludni fog.Habár,ő reggel 8 fél 9-ig aludni szokott,ha este egyszer elalszik.Ma reggel is 3/4 9-kor hozta az apja a nagyágyba./addigra már felöltöztette/
Évi:a barátnőm is volt ma az oktatási centrumba,és mesélte,hogy micsoda tesztet kellett kitöltenetek.
Mit eszik a képen Áki ilyen jóízűen?
Szivi:Nem csodálom,hogy kibuksz,két ilyen örökmozgó lurkótól!Dehát a Zsolti benne van a harmadik gyerekbe is!Nem?
Ildi:Hát igen.Ismerős a párod!
Ti voltatok babafalván?Én regisztráltattam magam,és nem fogadta el utánna a dolgokat,mikor beütöttem.Azóta sem jártam ott.
Na sziasztok!Majd még jövök!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Hát nem alszik reggelig.Megy a szokásos esti program.Rakok fel képet!Kép

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Szeszike: ez a gyerek tiszta apja!
Ákost most raktam le aludni, de még fönt van. Újabban nem alszik el a cicimen. Cumi-gyongyó, és elalszik magától, szerencsére nem cirkuszol.
Lassan ki kell vinnünk fürödni a fürdőszobába, tökre kipacsálja a vizet a szőnyegre a szobájában. Készítettem képet, nem lett túl éles, de talán látszik a vízen, mekkorákat csap és rúg.
Jó éjszakát mindenkinek, holnap gyertek!
Kép
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Tegnap Oli jó sokat aludt, nyilván a melegfront miatt. Azt már születésekor (sőt még a pocakos korszakban) észrevettem, hogy érzékeny a frontokra. Erős hidegfrontkor tiszta gyagyás szokott lenni. Melegfrontkor pedig aluszékony. Mint a felnőttek...

Szeszike! A Dávid is így hasal? Mármint arra gondolok, hogy nem nyomja ki magát a karjaival, csak a mellkasát és a fejét tartja (repülőzik) Engem Olinál ez még mindig zavar, pedig már megmutattuk dokinak és azt mondta, hogy minden OK nála. Csak látom az ilyen korú gyerekek már milyen szépen tartják magukat, sőt már némelyik mászik is. Olivér meg csak még a fordulásnál tart. Azt is csak nagy ritkán műveli, ha éppen olyan kedve van. Persze, tudom, nem minden gyerek egyforma és más a fejlődés ritmusuk... De nem bánnám, ha enyém gyerek is aktivizálná magát egy kicsit Kép

Évi! A könyvelős tanfolyamoknál a tanfolyam díja mellé még számold hozzá a tananyag árát is, mert azt sem adják ingyé, sőt... Habár nem tudom, hogy ez most is így van-e, de régebben érdeklődtem, és akkor több tízezerbe kerültek a jegyzetek is.

Ildi

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Hát, kezet csókoltam Ákosnak Kép Reggel 7-ig aludt szó nélkül. Hason. Pedig háton aludt el, de mikor Tibi jött 1-kor aludni, volt bent Ákinál és mondta, hogy hasrafordult szépen, és úgy alszik. Azt már észrevettem a nappali alvásoknál, hogy oldalára fordulva alszik mostanában.
Most megyek, adok neki cicit, megpróbálom visszaaltatni, mert ma is nyílt nap van az oviban 9-től, és szeretnék megint elmenni. Tibi meg tudna dolgozni, ha Ákos visszaaludna. Igaz 9-re már nyilván nem érek oda, de nem baj, ha kések egy kicsit.
Ildi: ne izgulj Oli miatt, látod, mondta a doki, hogy rendben van. Igaz Ákos kinyomja magát rendesen, de még nagyon messze van a mászástól, azt még nem kell nekik tudni. Csak vannak babák, akik ügyesebbek, de "hivatalosan" a forgásoknál kell tartanunk, és az megvan.
Ha még mindig nem vagy megnyugodva, hívd el Vandát, nekünk nagyon sokat segített.
Évianyu
 
 


Ildi:igen Dávid is így tartja magát.Habár ez egy kicsit régebbi kép.Most már kicsit ügyesebb.Én nem idegeskedek a lustasága miatt.Már megfordult párszor,láttam,hogy tudja,nincs baja.Csak egy kicsit lusta és nagy a popsi.
A hasalásnál mostanába kitolja a popsiját,a fejét le a plédre,karokat szétdobja,és így mászik egy kicsit,ha megtámasztom a lábát.
Évi:Miért nem fürdeted Ákit nagykádba?Nálunk apával fürdik,és már az első alkalommal is nagyon élvezte.Úszkál hason,jár a lába,pacsál.Nagyon élvezi.És legalább apának is van feladata.
Ja Ildi:Mindenki azt mondja,hogy addig örüljünk amíg nem forgolódik.Évi is utánna azt írta,hogy visszacsináltatná Vandával.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!
Hú micsoda termés mióta nem voltam.
Ilyen gáz időt, ez katasztrófa, mai séta azt hiszem elmarad.
Tegnap itt volt egész nap anyum, én meg dolgaimat intéztem, fénymásoltam a tételeimet, meg turiztam, tök jó holmikat, igaz, hogy már megint nem nadrágot, ami igazán kellene, de bánja fene, a turiban mindig azt kell vinni, ami van! De jövő héten nem megyek, mert lassan anyagi csődbe viszem a családot!
Ma délután farsang, Bori bohóc lesz, Bodó indián, nagy az izgalom. Ma én sem megyek suliba, elmegyek én is Emmával a farsangra, remélem tűri majd a ricsajt, rohangálást.

Évi!
Én Perfekt által szervezett mérlegképesre járok. Hát valóban elég sokba kerül, de szerencsére nekem cég fizeti. 180 volt a tandíj, plusz a könyvek (de ezeket javarészt kölcsönkértem, vagy a könyvtárból kikölcsönöztem)plusz a vizsgadíjak, darabja 7ezerért.Eddig négy vizsga volt és még öt lesz, tehát 63ezer csak a vizsgadíj.
A pénzügyi-számvitelit én is elvégeztem előtte, az oktatásin keresztül, a mérlegképessel összehasonlítva, ott jobbak voltak a tanárok.

Mi is a nagykádban fürdünk. Valakihez mindig hozzácsapjuk az Emmát, nagyon élvezi a nagy vizet, akkor sem ijed meg, ha véletlen egy picit merül és érdekes, hogy nem nyel vizet.

Jövő téltől már irány családostól az uszi.
De addig még vár ránk egy szép tavasz nagy sétákkal, és egy jó kis nyár remélhetőleg minél több strandidővel, meg egy laza ősz, ami nekem már a munkakezdést jelenti (azt hiszem ez eléggé meg fog viselni, de remélem apánk helytáll)

Na szasztok!
Majd ebéd után még benézek!
Angi és a holnap öt hónapos Emma
cipó
 
 


Sziasztok!

Voltam az oviban, nagyon ügyesek voltak a gyerkőcök. Pont akkor ébredt fel Ákos, mikor hazaértem.
Ez a nagykádban fürdés nálunk kicsit kényes téma, Tibi nem szereti, Virággal sem fürödtünk soha együtt kádban. Igazából nekem sem tetszik, de ez csak az én véleményem, semmi bajom azokkal, akik így csinálják! Legalábbis amíg ilyen pici, addig biztos nem, de Virággal később sem fürödtünk együtt. Szerintem majd a két gyerkőc, ha Ákos már nagyobb lesz.
Hihetetlen drágák ezek a tanfolyamok. Azt hiszem, utánanézek én ennek a támogatási lehetőségnek.
Évianyu
 
 


Sziasztok!
Évi:A csajok felválta voltak fent a Maja a takony miatt,a Szonja + mostanában nagyon sza... alszik,fogalmam sincs miért.
Szent elatározásra jutottam:hétfőtől usziba viszem a Szonját talán ottmajd kifárad.
A tegnapi pihi elmaradt,pedig a csajok aludtak.Leginkább ilyenkor tudok bármit is csinálni.
Lefeküdtem a kanpéra és akkor:"csak még leszedem a ruhát,berakok egy adag mosást,ki is kéne vasalni"és már fent is voltak a csajok.
Nálunk a lányok együtt fürdenek nagyon cukik.
Másnál is horror a hajmosás (Szonja) vagy csak nálunk?
Tegnap hál.égnek a Zsolti átvállalta de hétről-hétre egyre rosszabb.Pedig fürdeni imád csak hajat ne keljen mosni.
Szeszike:HE HE HE harmadik gyerek.Hozzánk gyerek már csak vendégségbe!Mondtam a Zsoltinak,hogy ha még egyszer megemlíti itt hagyom őket egy hétvégére háromasban és utána elmondhatná a véleményét újra.
Egyébként ő sem akar többet,csak két haverjáéknál is most jön a harmadik és tömik a fejét.
Ja ma éjjel csak négyszer volt fent a Maja.Ez Jó, az előzőekhez képest, ahogy gyógyul úgy javul REMÉLEM.
Jók legyetek
Sziasztok
szivi76
 
 


Nem hiszem el,megint eltünt amit írtam!
Lehet,hogy ez is?
Na majd később visszanézek.
szivi76
 
 


Hát képzeljétek mi történt velünk ma.Elmentem tápszert iratni Dávidnak,mert egyre kevesebb a tejem.Kiírt a doktornő Humana banánost.Szerintetek Dávid hogy reagált rá?Kiköpte,öklendezett a cumisüvegtől.Pedig innivalót már kezdett inni szépen üvegből pár kortyot.
Úgyhogy ennyit a tápszerről.Szerintetek más fajtát elfogadná?Vagy ha víz helyett pl.narancslével higítanám?Katasztrófa.
Úgyhogy tápszer helyett tejpépet ettünk.
na majd még jövök,mert ma este kettesben vagyunk a fiammal,úgyhogy szabad lesz a gép.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Jaj elfelejtettem:Ildi :Nem lettél beteg ugye?Tudsz menni buliba remélem!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

De jó lett az idő délutánra! Akkorát sétáltunk...Ákos elaludt a babakocsiban 3-kor és 6-kor kelt fel, addig kint aludt az udvaron.
Angi: milyen volt a jelmezbál?
Ildi: ugye nem lettél beteg? Itt van a barátnőd? Gondolom te most nem fogsz írni, majd talán holnap. Azért számolj ám be!
Szivi: hajmosást Virág sem szereti, régebben cirkuszolt is, de most már nagylány, megérti, hogy meg kell mosni. Nála inkább a fésülködéssel van gond, mindig összekócolódik a haja. Vettem neki olyan balzsamot, amelyik könnyíti a kifésülést. Egyébként mondtam neki, vagy kibírja, vagy levágatjuk rövidre, és akkor nincs gond. Azt választotta, hogy kibírja...
Szeszike: érdekes, hogy ilyen banános nyaflancot írt fel a doktornőtök. Ki ő? Nekem szerencsém volt, hogy Ákos megitta cumisüvegből, nekünk Milumil HA-t írt fel a doktornő. Szerintem próbálj meg valamilyen más fajtát, ami nem ízesített. Narancslével szerintem ne higítsd, mert később ha már tehéntejet vagy kakaót kap, akkor sem fogod azzal higítani.
Évianyu
 
 


Sziasztok!
Csak egy gyors bejelentkezés, szuperjól sikerült a farsang, de sajnos csak apa tudott menni, mert a legkisebb ma tiszta zizi volt. Nem aludt, állandóan nyafogott, sírt. Így nem akartam vele elmenni.
Készült sok kép, holnap teszek fel, de most mennem kell, fürdés, kaja, utána meg Lost!
Szeszike!
Mi is a Milumil HA-t isszuk, a dr-nőnk azt mondta, hogy legközelebb már AR-t ír fel, ez fogalmam sincs egyelőre, hogy mit jelent, de kedden úgyis megyünk az öthós oltásra, és akkor kapunk receptet is.

Pá!
Mindenkinek jó hétvégét!
cipó
 
 


Az előbb írtam én is egy hosszút,és akartam képet felrakni,és eltűntettem.Majd írok még egyettKép

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Nem tudom,hogy a mi doktornőnk miért ezt írta fel.Rögtön 2 dobozzal írt,de én mondtam a gyógyszertárosnak,hogy elég egyenlőre egy doboz.Tudtam én hogy gázos lesz ez az átállás.
Most még reggel ,este szopizik.Napközbe meg változatos kaják vannak.Még jó,hogy nem válogatós a kajákba!/csak a krumplipürét nem eszi/Majd hétfőn iratok azt hiszem másik fajtát.
Ildi:jó bulizást!!!Érezzétek jól magatokat!/ne úgy mint mi/
Jó éjszakát!/Marcsi neked is!Remélem a Maja hagy aludni!/

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!Remélem mindenki jól van. Micsoda gyönyörű idő van, nagyon szuper.
Szeszike! Én is írattam ki tápszert, amikor megijedtem, hogy nem lesz elég tejem, mert éjjelente mindig felkelt, én pedig már nagyon akartam, hogy átaludja azokat. a doktornő azt mondta, imádják a gyerekek, nahát az én gyerekem le nem nyelt volna egy kortyot sem. Aztán rájöttem, elég a tejem, pedig nagyon lazák már a cickóim, mégis elég reggel és este neki. És egyik napról a másikra átaludta az éjjeleket. Most 7 hós lesz jövő hét pénteken, max. még 2 hónapig szopiztatom, aztán annyi. Tegnap pici csipet kenyérbelet is adtam neki májkrémmel. Mint kacsa a nokedlit!
Szivi! Milyen édes ez a Maja! Kijön a jó idő, remélem találkozunk már. Anna még nem ül, most jött rá, hogy térdei vannak, négykézláb hinzázik és kever minden irányba. Egy botanikus micsurin, szegény virágaim. Remélem kialudtad már magad. Puszi nektek. Mindenkinek szép hétvégét!
borkaborka
 
 


Hát Borkaborka:én is úgy érzem,hogy lazák a cickók.
Olyan jó idő volt ma,hogy egy jó nagyot sétáltunk.Jövő hétre is jó időt mondott.
Dávidot ma becsaptam.Adtam neki krumplit almával,és bejött.Megette!
Tegnap olvasgattam a régi leveleiteket.Cipó mi majdnem egy napon ünnepeljük a szülinapunkat.Én szeptember 24.-én születtem.A kisfiammal pedig 29.-ére voltam kiírval,és már 3.-án kopogtatott.
Ildi:Jó volt a buli?
Mindenki sétálgat ilen jó időbe?
Sziasztok

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Nem, én nem sétálgattam még, én főztem. Sonkás-tejszínes spagettit, de előtte még boltban is voltam. Ákos reggel fél 7-ig aludt, szopizott (nekem is lazák a cicijeim), 8-kor visszaaludt és akkor én is visszafeküdtem és aludtunk 10-ig. Úgyhogy én délutánra tervezem a sétát. Egyébként azon gondolkodtam, hogy ha Ákos enne főzeléket, gyümit és tejpépet, nem is kellene a tápszer, mivel regge és este szopizik. Hát egyszer majd csak eljön ez az idő is. Úgy látszik nálunk később...
Ha már a szülinapoknál vagyunk, Tibi szept. 22-ei.
Ákos most készül elaludni, még egy kicsit nyafkál a szobájában, de már látom rajta, hogy nem sokáig bír már ellenállni. Cumi-gyongyó.
Megyek rendbe teszem a konyhát. Szuper az idő, Virág is kint játszott az udvaron a barátnőjével ("segítettek a barkának kinyílni", hát szegény, mi lesz belőle?).
Szilvi, Anett mi újság veletek?
Évianyu
 
 


Mi van veletek csajok?Látom nincs fejlemény.
Főztök?
Angi:tegnap mit főztél?
Ildi:még pihened a buli fáradalmait?
Na sziasztok,majd délután bekukkantok,hogy írtok e addig.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Nálunk nincs különösebb újság. Tegnap Tibi elvitte Ákost estefelé Bátmonostorra az egyik rokonukhoz, ahol van egy 6,5 hós kisfiú. Van neki bébikompja meg olyan rugós hintája, Tibi kipróbáltatta Ákossal, azt mondja, tetszett neki, de hát ő még nem tud ülni rendesen, úgyhogy ki is vette. Úgy vettem észre, hogy most már teljesen megkülönbözteti Ákos az idegeneket és az idegen helyeket a megszokott-tól (ezt hogy kell írni?). Jó, eddig is megismert engem, de most valahogy másképp látszik rajta, ha idegen helyen van, meg sem szólal, csak néz a nagy szemeivel, itthon bezzeg... Tegnap evett gyümölcsöt, nem túl nagy lelkesedéssel, de megette. Hurrá! Ma megyünk apósomékhoz, Tibi nővérének a lányának a 20. szülinapját üljük Kép Úgyhogy főznöm ma sem kell Kép És amióta megvan a mosogatógépem (tavaly kaptam anyutól a szülinapomra), azóta nem is nagyon mosogatok. Ez a mosogatógép egy szuper találmány. Mondjuk nekem a házimunkák közül a legútálatosabb a mosogatás. Minden mást szívesen megcsinálok, csak ne kelljen mosogatni. De hát géppel, így tök jó! Szegény nagymamám mondta mindig, hogy milyen okos ember volt aki föltalálta a mosógépet (szegény még kézzel mosott fiatal korában). Ha belegondolok, az tényleg nagyon szar lehetett. Amennyit mosok, azt mind kézzel kellene sikálni a fájós derekammal...hát minden bizonnyal igaza volt. Nekünk meg szerencsénk, hogy a mai világban milyen könnyű dolgunk van. Na, ez most csak úgy eszembe jutott.
Ildi: ilyen jó volt a buli?
Évianyu
 
 


Hello!
A változatosság kedvéért a Szonja bárányhimlős lett.Most csak abban reménykedek,hogy a Maja is elkapja és legalább túl leszünk rajta.
Tök jó,én mindíg csak arról írok,hogy melyik lányom beteg.
Talán ha jön a jóidő akkor már mi sem fogunk betegeskedni.
Örüljetek,hogy tudtok szoptatni,addig legalább nem betegek.
Szegény Maja fél év alatt többet volt beteg mint a Szonja a (közel)két és fél év alatt.
Mosogatógép:Egy "csodatalálmány" imádom (valószínü mert mosogatni útálok)
Tápszer:A Maja már este sem akarja megenni,egy-két kortyot iszik és kész önthetem ki a többit.
Ha felébred hajnalban kb 5-fél6 körül akkor eszik 100-150-et és kész.Mit adjak neki vacsira tápszer helyett?Fél hat körül eszik tejpépet azt kéne átraknom vacsira és mást etetni vele délután?
Várom a véleményeteket köszi.
Ildi:Buli?
Szeszike:A Dávid gyönyörű!
Kép
szivi76
 
 


Én is mikor terhes voltam Dáviddal minden nap főztem itthon.Akkor még volt időm elmosogatni.Ritkán használtam a mosogatógépet.Na de most mindent csak bedobok.Azt az időt a manóval tölthetem.
Akkor nem csak a Dávid nem issza a tápszert?
Napközbe mindenfélét összeeszik.Ma például krumpli,alma és hús volt összeturmixolva anyuéknál.Õ becsapta.
Na megyek,mert már idegeskedik.
Lehet holnap el kellene mennem turiba.Melyik a legjobb?Én még nem voltam./Csak apa hozott neki Szegedi turiból tök jó dolgokat/Kellene neki valami vékonyabb dzsekit találnom.
Majd még jövök!
/Lehet az Ildinek még mindig tart a buli/

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok! Szivi, mit hallok, bárányhimlő? Szonja csúcsszuper ezen a képen. Maját próbáld etetni mással délután és este tejpép. Igaz mi nem eszünk tejpépet, valószínűleg nem is fogunk. Mit eszik meg? Van már foga, ő is hamarosan 7 hónapos, nyugodtan adj neki mindenfélét. Én a héten Annának adtam kenyérgalacsinokat, persze nagyon aprókat. Olyan szépen nyitja a száját és elfogadja. Szerintem jövő héten fogok rá tenni krémsajtot, aztán valami csirkemell sonkát. Kapott már paradicsom-és meggyszószt is. Lehet, hogy egy idő után elunják a tápszert, bár igazán nem tudom. De húgom, amikor 3 hós volt, berekesztette a szopit. Aztán anyukám szépen adta neki a rendes kaját. Igaz nem most volt. Próbálkozz, szurkolok. Ja, és gyógyuljatok. Majd felhívlak jövő héten. Puszi
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Szivi: barátnőm kisfia is bárányhimlős, a német oviba jár. Nem volt nálatok onnan kisgyerek?
Hát én étkezés ügyben nem tudok tanácsot adni, mert Ákos nem nagyon akar még enni. Virágnál úgy volt, hogy reggel tápszer, délelőtt gyümölcs, délben főzelék, délután joghurt, este tejpép, lefekvés előtt tápszer (210 ml). Ákosnak próbáltam adni tejpépet este, de kiköpte, utána próbáltam almát megfőzni és leturmixolni, kirázta tőle a hideg és öklendezett. Bezzeg a szopi, az kell neki. Hát ez már csak egy ilyen gyerek, később fog elkezdeni enni.
Délben szülinapi ebéd jól sikerült, délután meg egy tök jót sétáltunk, el is aludt Máki a kocsiban. Amíg aludt, kicsit rendet raktunk apával az udvarban, aztán bementünk. Hónapok óta az első közös vasárnap délutánt töltöttük együtt úgy, hogy Tibi nem dolgozott. Igaz, van benne kanalam, mert már sokszor morgolódtam neki, hogy állandóan dolgozik, változtassunk ezen egy kicsit.
Na megyek, lepihizek, gyerekek már alszanak. Virágom azt számolja, hogy mennyit kell még aludni a farsangi bulijukig (pénteken lesz). Anyu megvarrta neki a Pán Péter jelmezt, föl is próbálta, nagyon tetszik neki, jól eldugtam, mert állandóan föl akarja húzni "csak egy kicsit". Tudom milyen kicsi lenne, péntekre teljesen széthordaná. Szóval izgul.
Sziasztok, jó éjszakát mindenkinek!
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Most jutottam géphez. Még mindig nem pihentem ki magam a pénteki buli óta. Nagyon jó volt Kép Szerintem rajtam kívül mindenki be volt rúgva Kép de én így is jól éreztem magam. Annyira, hogy a végéig maradtunk, és Apával együtt jöttünk haza. Fél hatra voltunk itthon. A tegnapi napot kihagytam volna az életemből Kép Mire levetkőztem, megmosakodtam, fejtem addigra Oli fel is ébredt szopizni. Aztán pedig (szerintem direkt kitolásból) nem akart aludni egész délelőtt. Délután tudtam aludni össz-vissz másfél órát, kész voltam teljesen. De hát aki éjjel legény, az legyen nappal is legény Kép
Ízelítőül pár kép Kép
Kép
Kép
Kép
Szerintem ma sem kell elringatni, még mindig olyan fáradt vagyok.
Megyek is az ágyikóba.
Jó éjt mindenkinek!

Kép
vrucsincá
 
 


Jó reggelt!

Ildi: irígyellek a buli miatt, de a nemalvás miatt már kevésbé. Ne izgulj, eljön még a mi időnk is, ha már nem szopiztatunk. Csak azt szeretném kérdezni, hogy a barátnőd nem bajai vagy környékbeli? Vagy lehet, hogy csak hasonlít valakire, de nekem nagyon ismerős.
Ákosom ma is 6-kor kelt, de nem bánom, egész éjjel szépen aludt. Most szopiztattam, nemsokára vissza fog aludni (remélem), és akkor jön Virágom. Szóval indul a nap...
Évianyu
 
 


Sziasztok!
Ildi:Irigylem a barátnődet a haskivillantós pólóért,én már az életbe nem húzhatok fel ilyet.Nem elég,hogy lóg a bőr a hasamon,de tisztára szét is van repedve a bőröm.BORZALOM.
Téged is irigyellek a buliért,de mi is tervezzük a Zsoltival,hogy elmegyünk valahová.Ez most egy kicsit csúszik a bárányhimlő miatt.Valószinü én is elkapom mert még nem voltam (egyfolytában viszketek,pedig nincsenek rajtam pöttyök)

Évi:Fogalmam sincs kitől kapta el a Szonja mert nem voltunk szinte sehol a betegségek miatt,kivétel a gyerekorvosnál.(valószinű ott)
Tegnap a Maja megint rendesen megette a tápszert 250ml + hatkor 150ml-t,úgyhogy tovább próbálkozunk.
Mikortól lehet adni tésztát vagy rizst a babáknak?
Még jövök:Sziasztok
szivi76
 
 


Sehol senki?
Biztos mindenki sétál ebben a gyönyörű időben,csak mi vagyunk szobafogságon ez nem igazság!
szivi76
 
 


Hát igen, mi sétáltunk. Délben indultam, zöldséges, ovi, Virággal irány a vizu, és mivel időben voltunk, előtte bementem vele a Cserbával szembeni turiba, játékot nézni. Talált magának egy plüss őzikét, most mosom. Én meg Ákosnak egy tök jó tigrises kertészgatyót meg egy vékony hosszúujjas fölsőt. Onnan elbattyogtunk a Déry-kerthez, mert még volt negyed óránk, Virág megnézte az új játszóteret, félig már kész van. Van egy nagyon jó kis hajó, azon már lehet játszani, Virágnak nagyon tetszett. Aztán 2-re irány a vizuális suli (ez a régi gyerekkórház mellett van, ahol ovi volt régen). Jó fél 3 volt, mire hazaértünk. Ákosomnak adtam sütőtök-burgonyát, úgy-ahogy megette. Utána azért megszopiztattam.
Hahó, többiek, mi újság?
Szivi: tényleg szar lehet ilyen klassz időben a szobában, de hát lesz még jó idő bőven...
Évianyu
 
 


Mi is sétálni voltunk.2 órát.
Évi:felétek is voltunk.Nagyon jó idő van.
Dávidom délutánra eddig egy negyed banánt evett,most pedig keveselte.Csináltam neki még egy negyedet.Reszeltem bele almát,narancslevet facsartam bele,meg sütötököt,és ezt mind összeturmixoltam.Nagyon bejött neki.
Nyomtattam ma fotókat/ez az én feladatom/Rakok fel egyet,majd a következőre,mert az előbb is elment az egész szöveg amit írtam.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Mi is voltunk sétálni. Ha Apa hazaér, akkor megyünk még egyszer Kép Olyan gyönyörű szép idő van. Bárcsak így maradna... Ha jól hallottam hétvégétől ismét visszahűl Kép

Ma voltunk tanácsadáson is. Olyan rosszul lettem, mert mellettünk éppen egy cigány nő volt a gyerekével és hát iszonyúan büdösek voltak. Grrrrr a hideg kiráz, ha eszembe jut az a szag. Szegény kisbaba...

Évi! A barátosném nem bajai, mezőtúri. Egy tömbben laktunk anno gyerekkorunkban. Biztos hasonlít valakire.
A Déry-kertben egy dolgot elcsesztek szerintem, azt hogy azzal a sárga nem tudom mivel szórták fel az egészet. Nem lehet tolni a babakocsit rajta. Múltkor ott vártuk Tamást, gondoltam megyek egy kört babakocsival, de nem igazán jött össze.

Kép
vrucsincá
 
 


Dávid manó hasal:Kép

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Ildi: Déry-kert, ez bizony így van. Jól kicombosodtam, mire körbetoltam a babakocsit. Arra gondoltam, hogy biztos nem ez a végleges, erre még jön rá valami, mert ha így marad, akkor nagyon vacak. Főleg eső után, úgy süppedt...
Mi jövő héten megyünk tancsiba.
Anita: ti erre felénk laktok? Nem is kérdeztem Tibitől, hogy merre. Majd megkérdezem, ő biztos tudja. Egyébként ha erre jársz, gyere be nyugodtan, legalább megismerkedünk!
Teszek Mákosról képet (a pólóján nyálfolt van Kép)
Kép
Évianyu
 
 


sziasztok!
Hát, nem kevés időbe telt végigolvasni, mi mindent írtatok, miíg nem voltam erre...Olivér mindent megeszik, egy a lényeg: a szopi legyen kéznél.
Láttam szóba jött az "alak" téma. Ebben szintén szerencsés vagyok, összesen 8,5 kilót híztam a terhesség alatt, ez már mind eltűnt az első 2 hónapban és mára már teljesen ugyanolyan az alakom, mint volt.
Ildi!Örömmel látom, hogy van aki eljut buliba.Én nem vagyok nagy bulizós (táncolni szeretek, de a tömeget meg a zajt nem bírom..), de most el bírnám viselni.
A Déry-kertről csak annyit, hogy mi itt lakunk a régi gyerekkórház épületében és már többször nekiugrottam babakocsival a sárga köves sétánynak. Mire kiértünk, elégettem pár ezer kalóriát, de mivel hízókúrára akar fogni a család (pedig elég jól eszem!) kénytelen leszek lemondani erről a fajta edzésről.
Vasárnap végre mi is sétáltunk egy nagyot, méghozzá apával! kivételesen nem horgászott reggeltől...Délután szeretett volna, de a tervét Olivér és én megvétóztuk...véletlenül.
Angéla: a HA hypoallergént jelent a tápszeren.Nem okoz allargiát.
Képzeljétek az unokatesómnak 3 hónapos lesz a kislánya, és nekik Pesten azt javasolta a dokijuk, hogy karamellel itassák a kislányt.Tápszeres és az rendben, hogy minél előbb próbálgassa a gyümölcsöt, de tehéntejet...A védőnőm sikítófrászt kapna, ha ilyet hallana.
Ildi: ismerős vagy te is és a barátnőd is.Nem jártatok anno a Sakáltanyába bulizni?
Na megyek megfürdetem a manókát.
Sziasztok
anettke
 
 


Sziasztok!
Évi:Mi a Szabadság utcán lakunk.A régi lánykolesz mellett./Koronával majdnem szembe/
Tegnap este Apa beszélt a Skype-n,ölébe a gyerekkel.A Dávid fogta és lerántotta neki a mikrofont/minek az a beszélgetéshez-gondolta/
Kezdi minden érdekelni.Most éppen az a sláger,hogy direkt köhécsel.Engem nagyon idegesít ezzel.
Évi:majd ha legközelebb arra sétálunk,előző nap egyeztetünk majd.O.K.?De ha ti jártok erre,ti is feljöhettek ám!
Egyébként gyerekreceptes könyvbe én is olvastam,hogy a tápszerbe 3 hós kortól lehet karamellt vagy instant kakaóport rakni.De nem hiszem,hogy mi még kipróbáljuk.
Marcsi:pettyes vagy már?
Jó éjszakát mindenkinek!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Évi! Szerintem ez a sárga kő már végleges a Déry-kertben Kép

Anettke! Neked a csontjaid nem változtak meg? Normál úton szültél?
Képzeld pont tegnap mutatta anyósom, hogy mikor mit kellett adnia anno az akkori ajánlások szerint a két fiának. Leírta egy táblázatba.
1 hónaposan már kaptak őszilevet, almalevet, reszelt almát
2 hónaposan feles tejet!!!!
3 hónaposan cukros nyákos rizst és így tovább...
Mégis itt vannak, két jó nagy melák lett belőlük Kép
Mondtam is neki, hogy ha ma ilyesmit adnék a gyereknek a védőnőnknek kihullana a haja.
A sakáltanyában egyetlen egyszer jártam csak, a barátnőm pedig most járt harmadjára itt Baján, Õ biztos nem lehet ismerős Kép

Kép
vrucsincá
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?