Új privát üzeneted érkezett!

Drága Moncsi!

Akkor majd írok neked a freemailre, de azért néha menj is oda. Kép
Amit a tejelapasztásról írtál, meg az "anyukáról" aki megkapta az utolsó arra való gyógyszert az is olyan szívfájdító.
A könyvkiadás nagyon jó ötlet, főleg egy olyan hiteles és nagyszerű embertől mint te!!
Én már jó régen drukkolok neketek és ezzel továbbra sem hagyok fel!!
Sok szeretettel ölellek: Linda
bellana
 
 


Sziasztok,
en szombat ota irogatok de mindhiaba, nem kerul fel az irasom. Martikam: neked most irom le vagy negyedszer a mondani valomat. Szoval: homokozo szuper de a pancsit nem lehet überelni. Az a gyereknel a csucs. Remelem, hogy a heten mar levonulnak a melososk, kicsit unom ezt az uj, trendi enteriort, miszerint szgep a kandalloban(es onnan irok!!Kép ) nyomtato a konyhai samlin, iratok a viz nelkuli aquariumbanKép Es ha a heten elkeszulunk, jovo heten megrohamozunk szerintem. Bar mar 3 helyre melo miatt eligerkeztem + bankba is kell mennem Pestre utalni de osszehozzuk valahogy.
Palinta: nagyon-nagyon sok sikert kivanok Neked es remelem, hogy egeszseges babak utan visszater a regi onmagad. Ha barmiben segitsegedre lehetek szoljal kerlek.
Konyv kiadasahoz en is drukkolok.
Minden jot mindenkinek, puszi,
M.
k_mariann
 
 


Sziasztok!
Nem tüntem el csak belustultam.Szóval a szombati bográcsozás szuper volt.Lány imádta,hogy a füben jön-megy,senki nem mondja,hogy nem szabad és ezer gyerek van körülötte.Meg egyébként is!Mindenki körülötte forog.A bográcskaja nagyon fincsi volt Timinek is ízlett,erösítve ezzel az immunrendszerétKépGondoltuk majd jó hatalmasat alszik a kimerítö nap után.Túrót,vírrasztottunk.Nem lehet öt kimeríteni.
vasárnap elvitték a keriék.Lógó nyelvvel jöttek,mert egy kilóméter gyaloglás után sem volt hajlandó megunni Timi azt,hogy vezetgetik.
Tegnap a naggyal Westendbe mentünk Harry Potterre.Jó volt a film,kicsit horroros.Mondjuk a könyv alapján valami ilyesmire számítottam.Lányka maradt a mamiéknál és este végre aludt.

Mariann:a pancsi nálunk is nyerQ,bár csak a fürdQkádban,és kivételnél megy az ordítás.Nem tudom mért nem tudsz ide írni?Nekem eddig egyszer fordult elö,hogy elszállt az írás,de akkor valami hiba volt a babaneten.Most nem leszek majd 2 napig.Timi tutira érzi,mert bújik és folyamatosan itt kuszmálkodik a lában alatt.

pussssssssssssz:Márti
pkismarti
 
 

 
 

Sziasztok,

Linda, múltkor éjjel egyszerre írtunk, amikor felraktad pici Gergő 4D fotóját, tényleg igaz, amit Mesi írt, hasonlítanak Danira az arcvonásai. Hétvégén sajna fáradt voltam írni, de olvastam, amit írtál, itt nevettem magamban a gép előtt...a gondolkodás szintjén túllépve, aktívan gyakoroljuk a dolgot, de még védekezünk. Majdnem két hónap van még hátra a háromból, amit ki kéne várni. És ha sikerül augusztusban megfogannia, akkor jövő májusban jönne a kistesó. Ma pont találkoztunk egy ismerőssel, a kisebbik gyermek nincs még egy hónapos, picit megfogtam és kisBéla is ölelgette, simogatta...jó volt nézni, megmelengette a szívem.

Márti, talán még fog sütni a Nap a Balcsin holnap meg utána. Lesz időd munka mellett kikapcsolódni is? Ezt majd valszeg utólag tudjuk meg. Egyébként Borival azóta nem találkoztam. De nem felejtem a puszi-küldést! Gratulálok férjednek a sikeres vizsgához!

Mariann, a homok nálunk is általában itthon köt ki...nekem annyi előnyöm van, hogy én talán jobban szeretek homokozni, mint kisBéla, és így rajtam is hazajön egy adag homok.

Moncsi, jobbulást kívánok neked, a genetikai vizsgálatokra többször kell mennetek. Az UH-vizsgálatnál szerintem is kérdezz rá arra a másfajta mérésre is nyugodtan, sepercig nem tart neki egérrel kijelölni és lemérni, mekkorra a babócád. Tényleg, most a Kondérhoz jársz? Becsülöm az optimizmusod, szurkolok nektek!

Velünk annyi történt, hogy folyamatosan elesünk (kisBéla mindkét lába csupa heg), mert sajna mindent gyorsabban akar csinálni...Ja és megvolt az első utcai (házon kívüli) földhözverős hisztink tegnap. Alig bírtam vele mit kezdeni (Nem akart babakocsival menni, OK, menjünk gyalog, nem volt jó az irány, de boltba egy út vezet stb-stb), folyt a nyála-taknya üvöltött, nehezen higgadt le, szóval a tegnapi napunk nagy része rémálom volt. Ma már nyoma sem volt, hál'Istennek.
Na befejezem a regélést.
Jó éjszakát nektek,
Tündi
tunde_n
 
 


Hello,
mindenki a friss szeles levegőn tölti az idejét?
Képzeljétek, megvan a záróvizsgaidőpontom, jún. 29. Már csak tanulni kell!

Gratepetra, eltűntél. Most nézem a babaaprón, hogy hirdetsz rucikat eladót. Csak zsákban lehetséges a dolog, vagy darabra is súly alapján? Vácon laksz? Jó lenne, ha írnál, kiderülne, van-e fiúrucid is.

Puszi nektek,
Tündi
tunde_n
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy kicsit eltűntem, de kicsit sűrű mostanában a családi program.
Megvolt az első orvosi vizsgálatunk a Pocaklakóval. Végül jól összekavarodtak a dolgok és mégsem Vácon kötöttünk ki. Sajnálom, mert pont azért volt szimpatikus a kórház, mert nem "nagyüzem", családias, Tőletek is pozitív véleményeket hallottam. Ezeket azért köszönöm, különösen Mártinak a Ferenczi infokat, még fejben tartom, ki tudja időközben nem-e lesz rá mégis szükségem. Szóval a helyzet a következő: Rájöttünk, hogy nem tudjuk megoldani a Botira vigyázást csak úgy, ha a férjem a fél délutánt ellógja, vagy szabira kiveszi a munkahelyén, ugyanez reggel a laborokkal. Ezért kellett egy olyan doki, aki közel van a munkahelyéhez. Így egy Mávos orvos mellett döntöttünk. (a párom a Nyugati körnéykén dolgozik.
A lényeg: A babócával egyenlőre minden rendben van, korának megfelelő, betöltött 6 hetes, 8 mm, bennt van a helyén. Azt mondta, hogy arról még semmi biztosat nem tud mondani, hogy vajon az antibiotikum,amit a felfázásra szedtem pont a beágyazódás alatt, csinált-e valami gubancot, de valószínű, hogy megúsztuk, mert ilyenkor a Mindet, vagy semmit elv uralkodik. Mivel korának megfelelő méretű, pulzál a szive, nagy a valószínűsége, hogy nem okozott galibát a gyógyszer.
És képzeljétek az egyik legjobb barátnőm, akivel már eddig is elég sok közös pont volt az életünkben szintén bejelentette, hogy babát vár. És 3 nap van a szülésre kiírt időpontjaink között. Ő is ehhez a Mávos orvoshoz jön, úgyhogy a szülés még vígjátékba illő jelenet is lehet. Apukák is haverok, kórház, orvos közös.

Moncsi! Nagyon örülök, hogy szépen fejlődik a babácskád! Csak így tovább, drukk, drukk!!!

Üdv:
Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok Lányok és Babák!
Nem volt időm eddig írni, csak olvasgattam. Örülök a kismamák híreinek és szurkolok, hogy minden sikerüljön.
Mese! Én is a MÁV-ban szültem a negyediket (a SZabolcs és Vác után), és a legszuperebb a MÁV volt, ha éedekel bővebben is beszámolhatok.
Márti: mi mostmár nem valószínű, hogy kikötünk a játszótéren, mert arra nincs időm, bár a gyerekek igényelnék, de amit írtál azzal teljesen egyetértek. Egyébként én idegen gyerekre is rászoktam szólni, ha nem normális, még ha a "szülő" jelen ven is. Úgy látszik belém van kódolva az anyatigris.
Ettől függetlenül találkozhatnánk akár itt nálunk is elég nagy a kert és nálunk nem számít, hogy egy-két gyerekkel több van-e.

Mariann:szombaton megyek Sződligetre, egésznapos buli lesz a Dunaparton, mit szólnál, ha ott találkoznánk, valószínű lesz nálam gyerek is 2-3. De. a barátnőmet is meglátogatom és majd mondom neki a babás talit. Du. lent leszek a parton a színpad környékén. Ha van kedved és időd, találkozzunk.
De ez áll az összes többi anyatársra is.
Pusszantás a babusok orrára! Egye fene a tiétekre is (hajtsátok be a férjeiteken!)

Mona
vinnÉ
 
 


Sziasztok,

elnyúlt a mai éjszakám, épp letöltögettem a kidolgozott tételeimet...

Mesi, gondoltam rád kedden. Végülis, szerintem a MÁV jó választás volt részedről. Itt Nagymaroson is vannak kismama ismerőseim, akik ott szültek, és jókat meséltek a kórházról. Tényleg, ott tudják a cukorbetegséget kezelni a várandósságod során? Úgy örülök, hogy minden OK. Melyik orvoshoz mentél?

Mona, remélem nem veszed tolakodásnak: mi lesz Sződligeten a hétvégén. Csak azért kérdem mert egyik volt osztálytársam ott lakik és én nem hallottam tőle erről. Gyerekprogram is lesz?
A puszikat köszönjük.

Márti, várjuk a beszámolódat a Balcsiról.

Üdv mindenkinek,
Tündi
tunde_n
 
 


Sziasztok lanyok,
MINDEN BABATVARO lanykanak sok puszi es sok egeszseg.Meskete, feltetlen szamolj majd be a tarsasagi szulesrolKépJo lesz am a babaknak, hogy egyutt tudnak majd jatszani, felnoni, raadasul barati korben.
MOna: ha mar nem lesz nalunk melo (villanyszerelok csuszhatnak addig a munkakkal), akkor lemegyek a partra. Mirol ismerlek meg Benneteket?
Marti: beszamolo?

Kedves "minden lany",
erdekel benneteket polora/parnara vasalhato matrica vagy fenykep sajat egyedi felirattal, uzenettel stb? Csak azert kerdem, mert a babaszoban felvetettem a dolgot es nagyon sokaknak tetszett, a "slager" a fenykep+uzenet illetve a kedvenc rajzfilm+uzenet kombiaciok voltak. Ha erdekel valakit, szoljon, van mintam is.
k_mariann
 
 


Sziasztok!
Na ha már ennyire akarjátok akkor tessék a beszámoló(persze enélkül is megírtam volnaKép)
nagyon szuper volt minden!!!Legközelebb is ott a helyem.
Szerdán 10-re érkeztünk meg.Visszajött a lánykori kórságom ami azt jelenti,ha hátul ülök a kocsiban akkor róka komával randizom.Végül is megúsztam kisebb gyomor imbolygással a dolgot.
11-kor kezdödött a nagy értekezlet.15-re volt vége mialatt végig szakadt az esö.Közben bíztattak minket,hogy a müsor végére megvan rendelve a napsütés(én nem tudom mik ezek?jÓs békák?)mindenestre igazuk volt.Repkedtek a levegöben a kisorsolt milliók euróban.A födíj nyertese mégcsak ott sem volt.Sajna én nyertem semmitKép
Müsor után spotdélután.A barátnömmel az ülö sportot választottuk.Ö kismama lévén nem állt be focizni én meg szolidarítottam vele.Miután végig mutagattam a családi fotókat(mert nehogy már ne legyenek velem ott mégha képen csak)felhívtak otthonról.Timikével jót beszélgettünk ööööö meg egyebek,mindenestre utána jobban éreztem magam.
Este héttöl szabad rablásos grill party volt.700 emberre svéd asztal,de dQzs a javából.Hajnali 3/4 1-ig mulattunk.Aztán elmentünk parázsló szemeinket megpihentetni.A kollégámnak nem jött el a szobatársa ezáltal összetudott cuccolni a menyasszonyával(eredetileg én voltam vele beosztva).Megegyeztünk,hogy akkor én alszok egyedül.Na szóval a buli jól sikerült,nekem nagyon tetszett.
pkismarti
 
 


Néhány dokumentáció:
Kép
Buli hajnalig.
Kép
A sportnap.

(a szöke,dagi vagyok én)
pkismarti
 
 


Most kapok idegbajt. Írhatom újra az egészet!

Sziasztok Lányok!
Holnap Sződligeten juniális lesz, egésznapos programmal. 10-től mindenféle gyerekpr. játékok, vetélkedők lovaglás, arcfestés, ugrálóvár, mese, bábszínház, kézműves fogl.
14.30-tól népitánc,
15.00 Farkas trió
16.00 Sasvári Sándor: Az operaház fantomja
este divatbemutató Dévai Nagy Kamilla, Varga Miklós
21.30 tüzijáték
Biztosan nem fog unatkozni aki elmegy
Mariann, Tündi: de. is szeretnék lemenni a gyerekekkel, du. pedig "hivatalból" is ott leszek.Szerénységem lesz a keret, a beszéd előtt(16.50) és után zengedezem.
Márti: ne mondd azt, hogy dagi vagy , mert én fel sem merek rakni képet (már ha valaki megtanít rá, hogyan kell) .
Nekem is szőke a hajam és én is teltkarcsú vagyok. (legközelebb megyek veled a csikkzsebben)

Remélem holnap személyesen is találkozhatok valamelyikőtökkel. Addig is pusszantás minden éjjeli bagolynak!

Mona
vinnÉ
 
 


Sziasztok!

Na, kiváncsi vagyok sikeül-e felrakjam végre a hozzászólást, még jó, hogy elmentettem, mert tegnap egyáltalán nem engedett fel!

Köszönöm mindenkinek a rámgondolást és a drukkot!

MOna! Ha van kedved szívesen veszem, ha írsz a Mávról. ( hunyadyemese@freemail.hu ) Egyébként jókat hallottam róla, kivéve a cirkuszt nemrég azzal a dokival, aki előbb indítgatta a szüléseket. (amúgy ez az amitől egyáltalán nem tartok, mármint, hogy valaki beindítja majd idő előtt a dolgot, ugyanis nekem indul az magától is hamarabb, mint kellene, Boti 4 héttel hamarabb született)Talán azért szerettem volna jobban Vácon szülni, mert kisebb a kórház, nincs annyi szülés és ugye most újítják a szülőszobákat, úgyhogy szerintem felszereltségben sem marad el a pestiektől.

Tünde! Dr. Banczik Zoltánhoz járok végül, a magánrendelése a Kodály Köröndnél van, Boti simán elsétált velem a Nyugatitól odáig. Mondtam neki a terhességi cukorbetegséget, de egyenlőre nem veszi túl komolyan. Remélem, ha mégis előjön akkor elirányít a megfelelő helyre. Azt hiszem konkrétan a Mávban sem foglalkoznak túl komolyan ezzel. Az a szerencsém, hogy már tapasztalt vagyok a diéta terén, szerencsére iznulin nem kellett előzőleg, remélem most sem fajulna odáig a dolog, úgyhogy valamennyire magam is tudom majd kontrollálni az ügyet.

Mariann! Tényleg jól hangzik a barátnőmmel való együtt pocakosodás és babázás, csak eredetileg úgy terveztük, hogy majd egymásnak segítünk a szülés utáni időszakban, vigyázni néha a nagyobb gyerkőcre, meg főzni, vásárolni, mert neki sincs a közelben nagyszülő. De ez így valószínű nem fog menni. Úgyhogy vannak a dolognak hátrányai is, de amúgy tényleg poénosan hangzik az egész.

Márti! Örülök, hogy jól érezted magad! Szerintem se vagy dagi! Nem csak udvariasságból mondom, én láttalak élőben is. Timi különben hogy bírta nélküled? Nem sírt sokat utánad? Én el sem tudom képzelni, hogy éjszakára oda tudjam valakinek adni Botit. A múltkor mikor otthon voltunk a nagyszülőknél Boti olyan jól érezte magát, hogy közölte, hogy ő ott akar maradni. Mikor megkérdeztük, hogy anya és apa hazajöhet-e, akkor már rögtön nem volt a válasz.

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok!

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!
Ma végre nyugi van és tudok írni bővebben.
Mesi, ha nem haragszol, ide írom a tapasztalataimat, mert hátha más is okul belőle.
Az első két gyerkőcöm a Szabolcsban született, egy nagyon idős profnál (Gáti prof.) 93-ban még ő volt a klinikaigazgató, akkor minden olyan rendben volt, mint egy laktanyában. 96-ban is nála szültem, de akkor már más igazgatott és a színvonal is nagyot esett az előzőhöz képest. Ezek miatt, meg más egyebek miatt úgy gondoltam, a harmadikat itthon (Vácon) szeretném világra hozni. Kerestem egy olyan orvost, aki lehetőleg hanyagolja a gátmetszést, mert előzőleg sok gondom volt a varrataimmal, ez a doki a Kardos volt (van). Nekem jó tapasztalataim vannak vele. A váci szülészet már sokkal jobb volt (1998), mint a Szabolcs u-i. Csecsemősök és nővérek is aranyosak, segítőkészek voltak. Az viszont nagyon nem tetszett, hogy egész napos látogatás van, ami nem lenne baj, de 5-6 ágyas szobák vannak, mindenki bemehet a kórterembe, állandó a nyüzsi. Én olyan fáradtan jöttem haza, hogy alig éltem. Meg egyébként is olyankor van az embernek ezer gondja, baja és mindíg vadidegenek vannak a szobájában. Ez nagyon rossz volt.
A MÁV-ba mentem a doki után. Csenge 99-ben született. Mindennel meg voltam elégedve. Éjjel indult a szülés, szóltam a dokinak kb. fél 5-kor, hogy indulunk. akkor ébresztettem, ő is váci. Előbb beért, mint mi. Beőltözve várt a szülőszobán. Azt kihagytam, hogy még a terhesség alatt, bár ide jártam a magánrendelésére, elküldött a kórházba, hogy nézzem meg milyen lesz a szülőszoba, és mik a lehetőségek. Ez új volt. Szóval amikor beértünk, már eléggé jól álltam, egy kicsit leültett a társalgóban, szivhangot néztek, beszélgettek a férjemmel, próbálták elterelni a figyelmemet, aztán bementünk a legfélreesőbb helyen lévő szülőszobába, a doki leült a sarokba és onnan figyelt. Én meg a labdán (azéert negyedikre már sikerült megtanulni a szülés technikáját) a labdát csak ajánalni tudom mindenkinek. Van minden más is, bordásfal, matrac, medence kötél stb. , de nekem nem volt időm ezeket kipróbálni. Csenge jött, mint a rakéta a maga 4 kiló 20 dekájával. Mivel a doki tudta, hogy nagyon vérzős vagyok, meghagyta a személyzetnek, hogy erre különösen figyeljenek. Ez nagyon jólesett, mert a Szabolcsban a kutya sem törődött velem.
A szobák nagyon ideálisak. 3 ágyasak mindegyikhez saját zuhanyzó, és két kijáratuk van. Az egyik a nővérek felé és acsecsemősökhöz, a másik egy zárt folyosóra, ahol a látogatókat lehet fogadni. A babák kocsikban vannak, olyan mint egy bevásárló kocsi, csak nem olyan mély. Ha jön valaki látogatni, odatolod a gyereket az ajtóhoz, így látod te is meg a rokonság is meg tudja csodálni, mégsem zavarod a többi kismamát. Szerintem nagyon ideális. A csecsemősök is nagyon segítőkészek voltak és nem etették meg a gyereket semmivel, még akkor sem ha az anyuka betolta az (oviba), mert pihenni akart. Ha éhes volt a kicsi, kihozták, megszoptatta a anyja és ha úgy akarta, visszavitték. Megmutattak mindenféle tennivalót a babával. (Nem így a Szabiban, ahol, mivel befektettek, idő előtt egy babás szobába , én tanítottam a első gyerekes mamákat a legalapvatőbbre, mert senki nem volt aki ezt megtegye.
No ez egy kicsit hosszúra sikerült, de remélem hasznát veszed.
Olyan gondmentes pocakosodást kívánok minden gömbölyödő anyatársnak, mint amilyen nekem a negyedik volt, akkor jó lesz nagyon.

Tegnap a sződliget buli nagyon jól sikerült, az idő is jó volt. Aki ott volt az biztosan jól érezete magát. Én is. Csak egy gyerekkel voltam, de így is megérte.

Pusziljátok meg helyettem a babusokat.
Üvd. Mona
vinnÉ
 
 


Sziasztok!

Mona! Örülök, hogy jól sikerült a tegnapi buli! Köszönöm a részletes beszámolót a MÁV-ról. Bíztatóan hangzik. Bár, ahol előzőleg szültem, a Szent Imre, az is hasonló paraméterekkel bír, mint a MÁv. Azt két éve újították fel teljesen, 1 és 2 ágyas szobák vannak, szülőszoba szintén felszerelve mindennel, úgyhogy nekem ott is pozitív élményeim voltak. Boti is elég gyorsan született, nekem sem volt időm kipróbálni a mindenféle alternatív lehetőségeket. Meg fájdalomcsillapításra sem volt idő, úgyhogy egy darab Nospa injekción kívül nem kaptam semmit és így is az első igazi fájásoktól, (5 perces körül lehetett, 1 ujjnyi méhszájjal)kb, 3,5 óra alatt lett meg Boti. Azt mondják feleződik az idő a többedik szüléseknél. Tényleg erről mi a tapasztalatod? Szóval, ha Boti így sietett kifelé, akkor gyors szülésre számíthatok a Mávban is, úgyhogy lehet, hogy nem fogok a labdán ugrándozni. Még olyan messzinek tűnik ez a szülés dolog és olyan sok mindenen kell addig keresztülmenni, AFP, cukorterhelés stb, hogy egyenlőre még nem izgulok túlzottan emiatt.

További kellemes hétvégét!

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok Lányok!
ide is beteszem ezt a hírdetést amit a babaszobán feladtam,hátha valaki tud segíteni.
Heves megyei olcsó nyaralást keresek !!!!!


Unokahúgom megbízásából keresek Heves megyei,vagy környéki olcsó nyaralási lehetöséget.Hosszú hétvégéröl 3-4 nap lenne szó,strandolási lehetöség a gyerekek miatt szempont.Valami bérbe vehetö házikó lenne jó.
2 felnött (az unokahúgom és testvére)2 kislány és a 16 éves fiam menne nyaralni,mint férfi.Sajnos az apuka tavaly szeptemberben meghalt.
Az ajánlatokat ide kérném,vagy az email címemre ,majd továbbítom.
pkismarti@freemail.hu
pkismarti
 
 


Sziasztok!
Mona:remélem jól sikerült a Ligeti nap.Szívesen megnéztelek volna,de Apát nem lehetett kirángatni a gép elöl.
Csikkzseben az nincs(nem dohányzomKép),de a kedvedért varratok legközelebre és akkor jöhetsz.
A találkozást majd valamikor megejthetjük.

Mariann:ezt a matricás dolgot már nézegettem.Majd ha eljutok hozzád megnézem élöben és addig kitalálom mire lehetne rátenni.Nem nagyon van olyan holmink ami ne lenne mintás.Tényleg a gyerek képét is tudnád matricásítani?Az jó lenne még ajándéknak is.Lehet hogy már írtál róla csak én figyelmetlen voltam

Mesi:Hát Timi egész jól türte a távollétemet az apja szerint.A hiányom abban tünt ki,hogy amikor hazajöttem sírt és kb:5percig nem volt hajlandó hozzámjönni.

Tündi:mi van a vizsgáddal?Képzeld Timi legújabb szokása,hogy csíp és karmol,úgyhogy S.O.S-ben körömtelenítettem a kisasszonyt.Azért írtam,mert annak idején kisBéla ez idö tájt harapott,ha jól emlékszem.

Moncsi:nálad mi újság van?Jól van az anyuci és a babuci is?

Lindácska?:nagyon eltüntél!
Utólagos boldog szülinapot kívánok:
Kép

pusssssssssssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


HAHÓ LÁNYOK!!!!
Hol vagytok?Mindenki nyaral?
pkismarti
 
 


csaó! én megvagyok, jól vagyunk köszönjük szépen. már kismama gatyókat hordok mert nő a pocim, igaz a baba még csak legalul domborodik, de már az egész hasam olyannagy mint múltkor 5 hónaposan.
a kismam ruhák miért olyan nagyon drágák???
Járjak végig 2 nadrágban meg 2 fölsőben???
a varrónők tök bénát varrnak, kár az anyagért, képtelenek modern fazonban gondolkodni.
mit tegyek, honnan szerezzek divatos, kecses kismami ruhákat?
amúgy :fogyok!! elképesztő. 63,4 vagyok, a 15. héten. emlékeztek mikor februárban 66-ról kezdtem fogyózni? 3-mat leadtam és úgy látszik a terhesség alatt sem jön egyelőre vissza semmi.
bár a 20. hétig a Bálinttal is csak 1 kilót híztam, utána a 32-ik hétig 8-at, utána meg semmit! mondjuk az már a bajra utalt, mert nem nőtt a baba. remélem most megnő!! de azért inkább a baba nőjön nagyra, ne a fenekem.
nem fogyózok, de nincs nagy étvágyam. nagyon kevés cukrot és pékárut eszek, biztos nem leszek cukorbeteg

Meskete, én nem is tudtam hogy te is!!! Hol vagyok én elmaradva?? Gratulálok! Irigyellek hogy a MÁVba jársz, én is oda mennék ha tehetném de Gyarmatról nem tudom megoldani hogy olyan messzire járkáljak terhesgondozásra.

Köszönöm a jókívánságokat mindenkinek!
A könyvet a vetélésről nem én fogom kiadatni de én is megírom majd benne a történetünket. Majd szólok, ha megjelent! Remélem nem vész el a lelkesedés a kezdeményező lányból! Elég sok bukatója van egy ilyennek!

Úgy szeretnék baba-mama kapcsolatanalízisre is járni, de azt sem tehetem meg. Mintha a világ végén laknék.

Házfelújítók! Szép, olcsó, meleg színű padlószőnyeget keresek! Vácon találok? 1000 ft/nm alatt kéne 3*5 m csupán. Azonnal Kép Tanácsot plííz!

puszi: Moncsi
palinta
 
 


Szia Moncsika!
már kezdtem azt hinni,hogy magamban kell itt momológoznom.Valahogy pang mostanában a topicunk.
Padlószönyeg ügyben írj Mariannak.Árult egy nagyon szép kéket ,tök olcsón,hátha megvan még neki.Képet is tud küdeni.Kismamaruha ügyben nem tudok tanácsot adni.Nekem elég szegényes volt a ruhatáram,de nézz fel a babaszoba apróhírdetésében a kismamaruhákhoz.Szoktak olcsón,szépet és jókat árulni.Nem igazán lehet ezeket elhordani.
Csak étvágyad nincs,vagy returt játszik a kaja és azért fogysz?
Lány felébredt ,majd folytatom,mert így 1 kézzrl nem lehet.
pkismarti
 
 


szia Márti
nincs étvágyam, csak gyümit ennék folyton, meg virslit. most a cseresznye van soron Kép)
megnézem a kismama ruhákat ott ahol mondtad.
köszi!
palinta
 
 


Sziasztok!

Ma hajnalban megjöttünk végre a nagy nyaralásból,azért jó itthon lenni.Kicsivel többet vártunk,mint amit kaptunk,de ez van.
Örülök,hogy mindenki jól van,mi is ,a kicsi lány is meg pocaklakó is jól viselte az afrikai kinntlétet meg az ottani"higéniát".
Moncsi,én a C&A-ban vásároltam elég jó áron ruhákat,mert az előző tavaszi gyerek ugye és egy halásznadrággal kihúztam a telet,most meg könnyü nadrág,rövid nadrág,polók,fürdőruha és én max 3-4000-t vagyok hajlandó adni egy gönccért.Próbáld meg,hátha van kedvedre való!
A MÁV-ról én is csak jókat hallottam,aki ide pályázik szerintem jó helyen jár,nem fog csalódni.
Röviden ennyi mert a repülő ma nagyon korán indult,és végre csibe is alszik,ki kell használni az időt.
Tali?mi most vagyunk egy darabig!
Pusza
Alice
alice70
 
 


szia Alice
Te komolyan Afrikában voltál pocakosan meg kisgyerekkel???? (én erről sem tudtam...) Ezt a bátor csajt! És hol, és mivel telt az idő? Feketére sültetek?
Mi az a C&A, hol van olyan? Pesten? Én se akarok duplát fizetni csak azért mert "kismama" ruha. Pofátlanság, hogy minden duplába kerül! De a varratásokkal még egytől egyik megjártam, az kilőve.
Fürdőruha.. rövidgatyó... erről álmodozom én is mert csont-fehér vagyok Kép
A babszoba.hu-n amit Márti ajánlott, már rendeltem egy piros lennadrágot, és egy cuki kék fürdőruhát is, de azt még nem biztos hogy megkapom mert az eladó már másvalakinek igérte aki egyelőre nem jelentkezett és most várja kell-e neki, vagy megkaphatom én Kép
És még találtam egy másik ajánlatot is és nagyon örülök a tippnek, Márti!!!
palinta
 
 


Sziasztok, sziasztok,
kicsit el voltam tunve, 1000 bocsanat. Szeretnek mindenkihez szolni nehany kedves szot de nagyon rovidre kell fognom magam, mert usznak idehaza a teendoim.
Mona: voltam/voltunk szombaton a parton a szomszedasszonyommal es a ket babocaval. Mi sajna kevesse elveztuk, a babakat szetcsipkedtek a szunyogok, az edesseges neni jol at akart minket verni stb... Egyebkent jobban sikerult, mint a majalis, azt elmosta az eso. Sajna Teged viszont nem leltunk, igaz este 6 fele mentunk le. Lent voltunk ugy 9-ig, mar pakoltak mikor haza indultunk.
Pocakosok: Remelem jol vagytok, minden rendben es a valtakozo, fulledt idojarast is jol birjatok. Kismama ruhabol en annak idejen a Coraban tankoltam fel, ott februarban szokott lenni ilyen vasar. Van az Auchanban is egy bababolt, ott is arulnak kismama cuccokat de arat nem tudok. C&A-t en csak a Polusban latogattam meg, ott ki lehet fogni tenyleg elfogadhato aron.
Martikam: nem voltunk nyaralni sem szabadsagolni, jelentem, hogy kimaradasaim oka egeszen mas jellegu volt. Melosok levonultak hetfon, azota megy a haboru utani romeltakaritas, raadasul van egy hitelunk es avval kapcsolatban is be kene caplatnom a Terez Krt.-ra a bankba, lejar a jogsim es mennem kell Vacra hosszabbittatni, az Internet elofizetesem el akarom hozni az Axelerotol es athoznam az Invitelhez, APukam szulinapja, Anyukam nevnapja lesz hetvegen, 2 het mulva a Parom szulinapja, 3 het mulva a lanyome es a lanyom keresztmamajae. Ezen felul a babaszoban nagyon sokan erdeklodtek, rendeltek a fenykepes ajandekokbol, ugyhogy ez az ejszakai programom. Hat ezert tunedeztem el.
Kerdeztel ezekrol a fenykepes ajandekokrol:
-Fenykepes ravasalhato matrica (polra, parnara...) aki vallalkozo kedvi csinalhatja maga is.
-Fenykepes kulcstarto
-Fenykepes hutomagnes,
Lesz:
-Fenykepes kepeslap
-Fenykepes egerpad.
Rendeltek kedvencekrol(pl.Harry Potter), rajzfilm hosokrol(Scooby doo, Teletubbies, Disney figurak, Nemo,Yu-Gi-Oh....) szeretteikrol, elso sorban persze babakrol. Ezen fotos ajandekokat feliratozom is, jopofa ajandekokat hoztunk ossze. Egyelore szerettek, nem panaszkodott senki, remelem es azon vagyok, hogy ez igy is maradjon.
Ha erdekel, ez egy babaszobas tunderi kisiu ajandeka az Apukaja szulinapjara.
Mindenkit puszilok, ne haragudjatok ha megint csak egy het mulva nezek fel. Pocakosok kitartas, lesz ez a nyar meg melegebb is ;)
Ja es Marti: Micccolnal a jovo hethez? Marmint kolok osszeeresztesre celzom...Kép
k_mariann
 
 


Sziasztok!!!
megvan a genetikai vizsgálatok eredménye!!!!
Negativ!!!! Nem hordozunk semmilyen génmutációt ami a Bálintnál erősen feltételezett szindrómát okozhatja (tehát ez a gyerek nem örökölheti ezt a szindrómát) és a kromoszóma vizsgálatunk is teljesen negativ tehát így nem kell pocakszúrásra mennem Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép Kép
köszönöm a sok sok sok drukkolást
jaj annyira örülök
Istenkém, köszönöm!
pusza
Moncsi
palinta
 
 


Sziasztok!
Moncsi:szuper hír!!!Nagyon boldog vagyok,rád fér már egy kis megnyugvás,hiszen annyira hösies voltál.Én nem tudom hogy fogtam volna fel a veled történteket,de te hatalmas lélekkel rendelkezel az ismereteim alapján.Úgyhogy nagyon megérdemled a boldogságot.
Remélem sikerül megvenned a rucikat.Egyébként javaslom a fórumot más holmik beszerzésére.Minden tized ár,legtöbb esetben és jó cuccokhoz lehet hozzá jutni.

Mariann:nekem jó a jövö hét majd priviben lebeszéljük a napot és az órát,meg a többit.
Látom elvagy havazódva a munkákkal,mindig nézem épp mit hírdetsz,de mivel úgy gondoltam úgy is találkozunk,akkor megmutatod miröl van szó.

Alice:tök szuper helyen voltál és nem is tudtunk róla!Mi volt ez valami kiküldetés?bövebben írsz majd róla?Szerintem mindenkit érdekelne mik történtek veled azon a távoli kontinensen.
Tavaly egyik kolléganQm is volt valami túlélö safari túrán Afrikában.Tényleg ezer oltás adnak mielött kimész?szóval jöhet minden apró dologKép

Tegnap nem volt kedvem tovább írni anyós felhúzott az utcán való pletyizésével.
8 kilóméterre lehetett hallani a velünk kapcsolatos élménybeszámolóját és mégcsak észre sem vette,hogy hallom és látom öt.Ma mindenesetre mintha mi sem történt volna feljött 10-kor és 3/4 2-kor távozott.Gondolhatjátok!!!!

Lindácska:továbbra is az éteren keresztül szólok hozzád ,egyszer majd csak közibénk is leereszkedsz már ugye??????

Többiek???

pusssssssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok!

MONCSI: EZ SZUPER HÍR!!!!
Kép

Márti: ne legyél undok. Kép Igyekszem majd ide is írni.

Linda
bellana
 
 


Szia Linda!
Nem vagyok undok,csak rég nem írtál és így csapódott le nálam a dolog,de legalább reagáltál ráKép
pussssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok!

Moncsi! Nagyon örülök, hogy minden rendben!!!! Tényleg nagyon szorítottunk netek!! De olyan jó, hogy végre megkönnyebbülhettek. Akkor most már csak élvezned kell a felhőtlen pocakosodást!
A kismamaruha: Az egyik barátnőm a ManuArt-ban vásárolt 2-3000 FT-ért felsőket és a ruhák sem voltak túl drágák. A Mammutban van ilyen üzlet, de lehet, hogy van Pesten is.
Egyébként meddig fogsz dolgozni? Botival én is elég sokáig dolgoztam, 7 hónapig, ezért kellett egy csomó normális ruha. Szerintem nekem most elég lesz, amit Botival hordtam, 3 hónap csúszás van a két pocakosság között, Botival is télen már elég nagy hasam volt, így vannak kieresztős nadrágjaim. Egyedül a télikabáton izgulok, azt hiszem azt nem úszom meg vásárlás nélkül.

Egyékbént továbbra is tök jól vagyok. Ma vagyok 8 hetes, legalábbis a mensi első napjától számítva. A doki 5 nappal későbbi céldátumot hozott ki, de mindegy. A legnagyobb bajom, hogy iszonyatos lusta lettem. Szalad a lakás én meg csak fekszek folyton szundikálok. De majd elmúlik ez is nemsokára.

Alice! De jó lehetett nektek a tengernél. Én is vágyom már nagyon, mióta megvan Boti nem voltunk. Tavaly szerettünk volna elmenni Korfura egy Last Minute útra, de mindig húztuk halasztottuk, míg végül elmaradt. Most meg az építkezés miatt nem tudunk menni, jövőre meg nagyon kicsi lesz a kistesó, úgyhogy majd két év múlva esetleg. Addig meg marad a Balaton.

Mariann! Jó ötlet ez a fényképes ajándéktárgy! Észben tartom, tök jó lesz majd Karácsonyra, úgysem fogom tudni nagy pocakkal az üzleteket járni, ennek meg tuti minden nagyszülő nagyon fog örülni!

Márti! Tényelg idegesítő lehet az anyósod. Én mindig azt mondom az enyémmel kapcsolatban is, hogy jót tesz nekünk az a 220 km távolság, mert így viszonylag békességben megvagyunk. Max, ha nagyon idegesít és hülyeségeket beszél beveszek egy "lesz.romtablettát", ahogy az egyik kedves barátnőm mondaná, és egyik fülemen ki, másikon be. De hát ezt nem biztos, hogy meg tudnám csinálni, ha napi kapcsolatban lennénk. Különben Timi kedveli a nagyanyját? Mert akkor én emiatt is hajlandó lennék tűrni, ha kell. Azért jól jöhet még később, ha szeret vele lenni.

Üdv mindenkinek! Végre itt a nyár!!!!! És úgy tűnik hétvégén is marad!!!!

Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Moncsika,nagyon örülünk a jó híreknek,már nagyon Rád fért egy kis jó is.C&A van a Pólusban,Árkádban,Mammutban,Westendben,nagyjából majdnem minden nagy bevásárlóközpontban,én 3000 körüliekért vettem nadrágot aminek be kell húzni a derekát esetleg utána is lehet használni,mert a pocakbetétesket melegnek találom nyárára,meg rövid gatyót,felsőket,és csibéknek is lehet jókat találni.Remélem találsz valamiket.
Afrika nagyképüen hangzik,de ez csak Tunéziát takarta.Eredetileg Görögországba szerettünk volna menni,csak ott még ilyenkor nincs olyan nagyon meleg,Horvátországban kevés a homokos part,Ciprusra nem találtunk jó helyet mostanra,Egyiptomba nem csibével akarunk menni,Törökország a jó szinvonalú nagyon drága(300-400 ezer Ft 12 nap Kb),maradt Tunézia.Ott is kifogtunk egy kis rossz időt,de alapjában jó volt,csak tele volt viselkedni nem tudó oroszokkal.Nem kellett oltás,csak egy igazolás a nőgyogyitól,hogy repülhetek.Szafarira majd talán egyszer eljutunk.Csibével nem volt semmi gond,volt víz meg homok,nagyon finom,de azért maradt a parton is,a tengervíz is finom,betegek nem lettünk!!!
Bocsi a hosszúra sikeredett beszámolóért.
Pusza
Alice
alice70
 
 


Szia Danika!
Nagyon boldog szülinapot kívánunk!!!!!
Tudod neked kell,hogy írjak,bár még nem tudod elolvasni,de Anyukád valahogy nagyon hanyagol itt minket.Ja és persze rögtön gonoszkodásnak veszi a dolgokat,pedig nem is!!!!Csak hiányzik ám a pezsgéseKép
Legalább azt másolja ide amit máshova regényként ír.Mond meg neki légyszi.
Sok pusssssssssssssssz:Márti néniKépKépKépKépKép:
pkismarti
 
 


Szia Márti!

Anyukám mindig csak a babaváró topikba ír, de én írok neked, jó? Köszönöm, hogy gondoltál rám. Kép
Ma volt a szülinapom, kaptam 1 csomó játékot: dömpert, autót, cicijját...Finom csokitortám volt.
Szólok anyukámnak, hogy írjon neked,szia: Dani

Kép
bellana
 
 


Szia Danika!
Látom rád lehet számítaniKépIgazán rendes kisfiú vagy és persze így a tortát is naná,hogy megérdemelted!Nagyon szupi a torta látom nem féltél a tüzijátéktól sem.Apát meg lefejeztétek a képen,de nem ö a lényeg,hanem te.Akkor gyözködd anyát az írással kapcsolatban.
pussssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Márti néni!

Anyukám üzeni, hogy tele a hócipője, (azt nem tudom ám micsoda) mostanában, majd írni fog neked mélt.

csókolom:
Dani
bellana
 
 


Sziasztok Lanykak!
Latom am, hogy nem csak en vagyok "kimaradozos" Na ezzel persze csak nyugtatom a sajat lelkifurcsimat. Remelem a pocakosokkal minden rendben van, jol vannak. Moncsika, Neked kulon drukkolunk!!!
En csak "felteteles" Gyesen vagyok, idonekent jo szellemkent visszadolgozom a cegnek, ahonnan a Gyesre is jottem. Itthonrol is tudom csinalni es ez igy mindkettonknek nagy szerencse. Szoval kb. ez elmaradozasaim oka.
Marti: Hogy vagytok, Timike? Megy mar onallonan?
Vikimnek meg az egyik kezet legalabb fogni kell de annyira siet, hogy folyton hasraesik. Homokozast szorgosan probalgatjuk, tulleptunk a megeszem szinten, most a hajamba szorom majd belefexem es panirozom magam poziturakat gyakorolja. Egek is mindig hmokozobol hazafele jovet, mert mas anyukak toljak velem szembe a patyolat tiszta babakat, az en gyermekemnek meg mero kosz az arca, ruhaja, haja, zoknija(ha meg rajta van egyaltalan).
Kis Mesketem, udulni mi is megyunk, Vikim 11 honapos es a terhesseg alatt is voltunk. Viszont - mivel en besz@ri alak vagyok- maradtunk kishazankhatarain belul, terhesseg alatt Debrecenben voltunk, a gyogyfurdo szallodajaban, most szeptemberben pedig Bukfurdre megyunk, szinten gyogyvizezni. Terhesseg alatt a nogyogyaszom tanacsara 40 foknal melegebb vizbe nem mentem na jo, a 42 fokosba bementem de olyan nagyon jol esett lebegni...sulytalanna valtam. AZ igazat megvallva en majd'egesz terhessegem alatt jartam uszi heti 3 alkalommal es olyankor mindig leusztam a 3 kilometerem. A 8. honap kozepen hagytam abba.
LANYOK! Vigasztaljatok mar meg kicsit:
Vikim ilyen rossz vagy ebben a korban ez a termeszetes? MIert?
1., rajott, hogy hogy tudja kiszedni a kisagya racsait es most rajar, aztan meg meg is ragta a kisagyat de igen rendesen, le kell csiszolni es festeni, nehogy szalka menjen a szajaba. (tudom..ecetezzem be...na de olyan budi lesz az egesz agyKép )
Aztan meg odamaszik a futotestekhez es felall, majd lecsavargatja azok szelepeit, amit meg nem lehet csontra rafesziteni, igy lesem ot. A szobajaban kinyitja a szekrenyajtokat es ramol, a pelenkazo asztalat feleri es amit talal viszi, pl. tegnap szetkente a popsikremjet a parkettan. Baratnom itt volt tegnap a kisfiaval es mondta, hogy szeret a Vikihez jonni a fiaval, mert itt nem unatkoznak. Soxor vigasztaltak mar, hogy oruljek ha a gyerek eleven es nem egy tesztakepu babakocsitoltelek de akkor, amikor tegnap 2 jatekat is eltorte elkornyadtam. A masik a durvulasa. A hajunkon log de 2 kezzel, ut, vag, rug, karmol. Tanacsoltak, hogy adjam vissza neki. Probaltam, o utott en picit vissza, elso alkalommal meglepodott, aztan veiccesnek talalta es utott ujbol, en vissza. A vegen mar sirt de meg akkro is pufolt 2 kezzel. Nagyobbat meg nincs szivem utni. Mona Neked nagyobb tapasztalatod van, HELP!!!
Hajtepesnel is visszahuztam a hajat, mar osszeert a fejunk, ahogy huztuk egymas hajat, o sirt is de akkor sem engedett.
Egyebkent aranyos gyerek a Viki, csak nagyon eleven, pedig meritem az akkumulatorat ahogy tolem tellik. Kertben kavar a fuben, felnott medenceben lubickol uszogumiban vagy napi 1,5 orat. Persze Anyos szerint hiperaktiv a gyerek es majd ovibol, sulibol specialisat kell keresni de azert szerintem ennyire nem sulyos a helyzet, vagy igen? AKinek van tapasztalata vigasztaljon Kép Kép Kép
Na sziasztok!
Bellana Danika! BOldog szulinapot!
M.Kép
k_mariann
 
 


Sziasztok!

Linda! Boldog szülinapot Daninak!

Mariann! Kisebb nyaralások azért nekünk is vannak, egy-két nap Balaton, meg a nagyszülők GYula mellett laknak, ott is van egy szép termálfürdő, a gyerekmedencéket nemrég újították fel, Boti már biztos élvezi. Én így most a terhesség kapcsán elég óvatos lettem. Eddig is inkább a természetes vizeket részesítettem előnyben, most meg egyáltalán nem merészkedek bele medencékbe. Tudom, hogy a rendes uszodákban általában nagyon figyelnek a vízminőségre, de én elég besz.ri alak vagyok ebből a szempontból. Sajnos az ismerettségi körömben pont ilyen okból kifolyólag fordult már elő vetélés és félidőben méhlepényleválás befertőződés miatt, úgyhogy én inkább nélkülözök pár hónapig egy-két olyan dolgot, ami nekem ugyan kedvtelés, esetleg nehéz lemondanom róla, de a babámnak egy életre szóló bajt is okozhatok vele. Egyébként a sportot én sem hanyagoltam el annak idején Botival, mert 4 hónapig még jártam aerobicra, na nem stepre, meg utána végig kismamatornáztam. Szóval, hogy óvatos vagyok, az nem jelenti azt, hogy úgy viselkedek a terhesség miatt, mint aki hímestojásokon lépked :-).

Szerintem amúgy Viki teljesen normálisan viselkedik. Ahogy visszaemlékszem Botinak is ebben az időszakban volt a fő pakolós korszaka. Nem akartlak elkeseríteni, de azóta is tart, kisebb nagyobb intenzitással. Én úgy voltam vele, hogy voltak dolgok, amiket szabadott és voltak, amiket nem. PL a zonkisfiókot szabadott pakolni, naponta röpködtek a zoknik a szoba négy szegletébe, a szennyeskosár tartalma minden nap a fürdőszoba közepén kötött ki. Meg csináltam neki a konyhában egy saját pakolós szekrényt. Az egyik polcot csak műanyag tálakkal, dobozokkal, fakanalakkal raktam tele és órákig el tudott pakolászni. Ez csak rajtad múlik, hogy mi az, ami téged már idegesít. Mi azt tanultuk annak idején, hogy a gyerekek fő motivációja ebben az életkorban a kiváncsiság. Ha letöri az ember és semmit nem szabad neki megvizsgálni stb, akkor azzal előbb utóbb letöri a kívácsiságát, a felefedezés vágyát.Úgyhogy nálunk az ésszerűség határain belül szabad a pakolás. Egyébként a szekrénypakolásról Boti leszokott pár hónap alatt, most éppen a játékait tudja szétszórni egy pillanat alatt a lakásban. Nálunk most az a program, hogy megtanuljuk, amit szétszórunk azt össze is kell pakolni és ez néha igen nehezére esik a fiatalúrnak.
A verekedés is szerintem átmeneti viselkedés. Nem gondolom, hogy egy ekkora gyerek agresszióból püfölget. Egyszerűen ez is egyfajta tapasztalatszerzés, hogy milyen reakciót vált ki, ha meghúzom anya haját stb. Én is azt csináltam, hogy megfogtam az ő kis kezét és visszacsaptam vele saját magára, úgy, hogy azért ő is érezze, hogy ez nem kellemes. Szóval nem csak úgy, hogy játéknak érezze, hanem, hogy csattanjon, ahogy az én arcomon is csattant (azért nem kell ám rögtön a GYámügyet kiküldeni hozzánk, mert verem a gyerekemet :-) Általában meglepődött és hamar leszokott róla.
Na befejezem a kisregényt, Boti itt toporog, azt hiszem indulnunk kell a játszóra!

Mindenkinek szép nyári napot kívánok!

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok Lányok!
Talán ma sikerül elküldeni is a levelet, mert tegnap este nem ment, pedig úgy összeszedtem magam.
Kimaradásom oka: múlt héten ingáztam a kórház-itthon-uszoda között. Levit megcsípte egy méhecske és elfertőződött, kicsik úszni tanulnak.
Itthon nekifogtunk sk. a nyílászárók lakkozásának. Meg sem merem számolni, mennyi összesen.
Szóval munka full.+ most jutott mindenkinek eszébe, hogy énekes vagyok, minden egyszerre, majd egész nyáron a kutyának se jutok eszébe. Egy kicsit besokalltam. Most viszont itt vagyok.

Moncsi lélekben veled vagyok! MOst lazíts egy kicsit. Remélem sikerül.

Mariann! Kár, hogy nem sikerült találkozni Sződligeten. Ott voltam 5-8 között. A barátnőm jött pelusért és említettelek neki, nagyon örült és felhatalmazott a telszám stb, elküldésére. Kérlek írd meg hová küldhetem.
A kislányod egy tünemény. Szó sincs hiperaktivitásról. Nagyon egyet értek Mesivel. Felfedzésvágy az van, egészséges, normális gyerek nem ül be a sarokba. Ha olyat csinál, amit nem szeretnél, akkor azt határozottan mondd meg neki, és az nagyon fontos, hogy mindíg ugyanott legyenek a tűréshatárok, így hamar megszokja, hogy meddig mehet el. Most éppen ezt próbálgatja. Ha következetes tudsz lenni, könnyű dolgod lesz, bár nekem az egyik akkor is mindíg egy lépéssel túlmegy a határon, ha a fejem tetejére állok is. Ő ilyen, egyébként rendkívül értelmes és megbízható. Rá is rámondták, hogy hiperaktív, pedig csak annyi, hogy úgy kell vele bánni, mintha felnőtt lenne. Akkor, ha egyenrangúként kezelem, minden OK. Ilyen is van.
Más: matricás buli engem is érdekel!

Danika! Boldogságot, türelmes szülőket, kényeztetős nagyikat kívánunk szülinapod alkalmából!

Üdv az egész csapatnak!

Mona
vinnÉ
 
 


Sziasztok Lanyok!
Pocakosok kulon udv.!!!
Koszonok minden jo tanacsot verekedo 11 honaposom ugyeben. Ma beszeltem a vedonenivel is a dologrol, avval biztatott, hogy nem egyik naprol a masikra fog leszokni a dologrol az tuti es ne adjam neki vissza, mert eroszakkal nem torhetem meg az eroszakot, lehet rossz szokas de lehet figyelem felkeltes is vagy csak meg mindig sok az energiaja. Minden esetre erejes tiltas alkalmazasat javasolta.
Hogy meddig mehet el azt probalom beloni. Szerintem vannak teruletek ahol tul engedekeny vagyok es van ahol hamar elszakad a cerna.
A csatolt kepen egy kis delutani szieszta folyaman megejtett fagyizas lathato. Na ezen meg ki sem akadtam.
Amit nem turok az pont ez a verekedos, karmolaszos heppje, volt mar, hogy belekapott Apukam szemebe is.
Most lepek, puszi mindenkinek.MariannKép
k_mariann
 
 


Szia Mariann!
Csúcs a fénykép!
Az én gyerekem ezt a kézkrémemmel csinálta. Akkor a fagyi (amint látom tejszínhab) még mindíg jobb, mert legalább biztosan nem lesz tőle beteg. Egyébbiránt, ha a pelenka tartalmát fogja így szétkenni egy délutáni ébredés után, akkor se ess kétségbe! Pár év múlva örélnél neki, ha csak ilyen gondjaid lennének!

Jó babázást! Élvezd, mert már nem tart soká!

Pusszantás: Moni
vinnÉ
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak úgy berobbanok ide!
Lenne egy kérdésem:
Ismerősöm nemrég szült a váci kórházban. Gyors szülés volt, mindenféle komplikációtól mentes, de a szülésre az apukát mégsem engedték be! Apás szülést terveztek, bent anyuka, kint meg apuka kérte, hogy bemehessen. Nem mehetett be.
Érthetően ezt most roppant nehezen dolgozzák fel a szülők.
Ez általános a váci kórház szülészetén, vagy nekik alakult szerencsétlenül ez az egész? Szerintetek?
Kerestem a kórház topikját, nem leltem megKép
Véleményeteket előre is köszönöm, hogy ne legyünk itt nagyon offok, magánban is szívesen fogadomKép.
Még egyszer bocs a berobbanásértKép

Sziasztok
Csi
csii
 
 


Szia Csi!
Hát ez elég érdekes dolog.Az orvossal meg volt beszélve az apás szülés?Jártak elötte felkészítö tanfolyamra?Én tavaly apás szüléssel hoztam világra a kislányunkat a váci kórházban.Orvossal egyeztetés vállalaja-e,tanfolyam ami 3 alkalomból állt,ez kellett hozzá.Egyébként úgy tudom olyat is beengednek,aki nö rokon,barát és már szült és neki mégcsak nem is kell semmi tanfolyam.
Szerintem az ismerösöd vagy kimaradt valami ilyesmiböl,vagy......Itt arra gondolok,hogy megkezdték a szülöszoba átalakítását és a mütöbe folyik a szülés oda meg senkit nem engednek be.De ez csak tipp.Linda biztos tudná,mert nem sokára apásan fognak szülni.Hátha ö tud segíteni ha olvassa.Kérdezd meg töle priviben.
Szia:Márti
pkismarti
 
 


Hello Lányok!

Mi az, hogy vkit nem engednek be, aki apaként jelentkezik? Én is szültem Vácon igaz immár 6 éve, de se tanfoly. se más nem kellett. Talán elég volt az is, hogy már a 3. volt együtt.
Szerintem nagyon sokat jelent a kismamának, ha ott van mellette akit a legjobban szeret. Mi a véleményetek a témáról. Ha azt mondom, hogy nálam mind a 4-nél ott volt a "kispapa", akkor azt hiszem nem kell túl sokat mondanom. Csak annyit fűznék hozzá, hogy 2 számú jelölt nélküle szerintem nem jött volna normális úton világra. Nekem így volt kerek az élmény. Nálatok mi volt a helyzet??? Tényleg kíváncsi vagyok, mert hallottam ellenvéleményt is, igaz nagyon keveset.

Márti, ha már ilyen közelben vagyunk, nincs kedved egyszer erre sétálni, vagy valami semleges helyen találkozni?
A többi anyamancsnak is áll a kérdés. Nyitott vagyok. Nincs a családban kicsi és ki vagyunk éhezve a babázásra!!

Jó éjszakát minden erre tévedőnek!

Mona
vinnÉ
 
 


Köszönöm a válaszaitokat!
Én is azt gondolom, hogy ha nincsen egészségügyi indok, akkor semmi olyan feltételt nem szabhat egy kórház, aminek meg kell felelni egy szülő nőnek az apás szüléshez. Leginkább nem etikus utólag, a szülés lezajlása után bármit is indokként felhozni. Nagyon nem azKép

Még egy szösszenet, aztán nem is zavarok tovább:

"3.) A szülő nő joga, hogy a vajúdás, a szülés és a gyermekágyas idő alatt, az általa megjelölt nagykorú személy jelen legyen. A törvény helyesen a szülő nő egyoldalú döntésétől teszi függővé, hogy ki lehet mellette, egyetlen feltétel, hogy a jelenlévő személy nagykorú legyen. A kezelőorvos azonban kizárhatja ezt a lehetőséget, de csak az újszülött vagy gyermekágyas egészségi állapota veszélyeztetése esetén."

Köszönöm a véleményeiteketKép
Sziasztok
Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Csi: válasz ment. Kép

Lányok mindenkinek köszönöm a köszöntést Danika nevében. KépAki mellesleg még itt aktívkodik, hallod Mariann?
Dani a mai napig lerámolja a könyvespolcot ha rájön. A lenti szekényeken már jó régóta gyerekzár van, a konyhában és a fürdőben is, de van amire nem tudunk tenni pl. fiók és akkor megesik, hogy a bugyik-zoknik közszemlére kerülnek. Kép Mára már egyre ritkábban. Kép
A hajhúzós korszakára kifejezetten emlékszem, mert többek közt ezért vágattam le a hosszú hajam, ill. ez volt az utolsó lökés hozzá. Úgy egy. másfél éves kora körül volt ez a dilije. A csapkodással kapcsolatban én nem ütöttem vissza semekkorát, inkább "rászóltam", hogy ez fáj anyának, nem szabad és keserű pofát vágtam hozzá.
Egyébként ma is megesik, hogy egyszerűen belémcsíp...Szóval gondolom, hogy majd ezt is kinövi. Tarts ki, nincs gond a kicsiddel. Kép És milyen bájos. Kép

Mesi: hogy vagy mostanság? Kép

Alice, hogy vagy?

Mona: elképesztő a sztori amit Csi írt. És elég szomorú, mind emberileg, mind jogilag. Kép
Kiváncsi vagyok velünk mi lesz. Mindenesetre nekem is az a véleményem, hogy az ember lányának a legnagyobb támogatást az apa nyújthatja. (Vagy közel álló rokon, barátnő)

Moncsi: hogy vagy, minden oké????

Márti: látom írt nekd Dani. Kép
Én még nem írtam mailt. Elég zűrös az életünk mostanában. Kép
Azért sok puszi neked és Timcsikének. Kép

Linda
bellana
 
 


Sziasztok!

Márti néni, hol vagy? Anyukám küldi neked és a többieknek ezt a képet magáról. Kép

Kép

Danika
bellana
 
 


Danika
a mamád GÖNYÖRŰ Kép utólagosan is nagyon boldog szülinapot!

Linda,
jól vagyunk, köszönjük, tegnap szentkúti "zarándoklaton" volt az egész család és én csak 3× lettem rosszul, nem birok álni még 20 percig sem. nekem még nagyon picike a pocim. 25-én megyünk 4d ultrahangra és remélem kiderül hogy ki lakik bent, bár már neve is van és jó lenne ha a neme egyezne a választott névvel Kép
és a héten megyek AFP-re de az nem érdekel cseppet sem, de minden egyéb más vizsgálatot is most csinálnak nálam első alkalommal, úgyhogy azért érdekel. a gyarmati kórházban lesznek ezek. szóval a váciban komolyan nem lehet apásan szülni? nekem erről amúgy a doki említést sem tett. nálunk apás vajúdás és nem-apás szülés lesz, vagyis lenne, hát erre főleg kiváncsi vagyok, hogy majd hogyan fogják tolerálni hogy apuka ki be járkál, szerintem sehogy. bár az sem biztos hogy szülhetek simán, erről sem beszéltünk még a dokimmal. márminthogy alapból a 2. is császár lesz-e vagy majd a körülményektől függően. de ez még úgyis messze van.
mindjárt folytatom
palinta
 
 


Sziasztok!

Látom Moncsim, nem sikerült folytatni a levelet. Kép Melózol, ugye?
Ezek szerint Gyarmaton fogsz szülni, nem Vácon, vagy csak a vizsgálatok lesznek ott? Milyen vizsgálatokat csinálnak neked amit eddig nem???
Apás szülés: én annyit tudok a dokimtól, hogy mivel átalakítják, felújítják a szülőszobát, addig ideiglenesen a műtőkhöz kerül a szülőszoba. Emiatt volt némi huza-vona az ANTSZ-el, de már kiegyeztek, legalábbis a dokim is ezt állítja és a Vác tv.-ben a kórház igazgató is ezt mondta.
Amit Csi írt az szerintem egyedi eset lehet és nagyon csúnya húzás volt a személyzet részéről. Kép

Nagyon szorítok értetek továbbra is, nagyon sok puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok!

Meskete:NAGYON BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!!Kép

Linda:megkaptam Danika levelét,tök rendes kis srác vele szót lehet érteniKépKép:
Nagyon jó ez a pocakos kép.Te jó ég mekkora lesz a GergÖ?Mit jósolnak a méret alapján?Klimával hogy álltok?Nekünk mégsem lesz az idénKépElkellett dönteni a fontossági sorrendet és az ablak cserét választottuk.

Mona:kösz a meghívást.Azt hiszem élek vele,anál is inkább mivel becuccol hozzánk a hónap végéig a 10éves keresztlányom és társaság kellene neki.Van hasonló korú csemetéd ugye?

Moncsi:majd folytasd ezt a levelet.Csak nem rajta csíptek?Nagyon hirtelen abbahagytad!

Mariann:mi aztán jól lebeszéltük a talinkat és ebben a hónaban a plusz gyerek miatt nem is lesz aktuális nem akarok csöstül a nyakadra költözni.
A tejszínhabos képetek nagyon nyerö.Hét végén kipróbáltuk mi is ,Amig mi fagyiztunk Timi kapott tejszínt.Hasonló volt az eredmény,bár mehetne Vikihez tanfolyamraKépAmikor meg elfogyott a habja kunyizott a fagyiból és az persze jobban ízlett neki,hisztizett is rendesen a repetáért.Mostanában két naponta höemelkedése van a lánynak a fogától:legutóbb tegnap és fekszik is rendesen kis bágyadt.Verekedési rohamai neki is vannak.Az a legklasszabb,mármint a heti sztori:a kis ágy és a mi ágyunk egymás mellé van tolva kényelmi okokból és reggel felébredvén a lány mit csinál?Ébresztö és elmarja az orrom!!!Minek áll ki annyira,hogy eltudja kapni.Persze még ö volt megsértödve,hogy nekem nem tetszett az ébresztés eme módja.Pofozott is a lelekem Én bizony picinykét visszaadtam ,erre megint volt sértödés,de a harnadik próbálkozás után abbahagyta.Szóval eredményes volt a dolog és szerintem nem drasztikus úgyhogy minket sem kell ám feljelentgetni gyerekbántalmazás miattKépKép

Pussssssssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Hello Mindenki!
Mi van? Uborkaszezon?

Márti: most megyek azonnal a gyámügyre! Veled együtt. Engen teljesen kiakasztott a múltkor egy rádió műsorban a "cihológus" néni, mert 1 órán keresztül taglalta, hogy milyen undorító dolog, ha egy szülő visszaél a helyzetével, és megüt egy gyereket. Nem agyonverésről volt szó, hanem egyszerüen kezet emel vki a saját csemetéjére. Hát akkor én egy nagyon undorító szipirtyó vagyok, mert bizony a nevelési palettámon van a dádá. Érdekes módon nem kell egyformán adagolni mindegyik gyereknél, mert hát ugye hiába testvérek, ahány annyi féle. Arról nem szólt ominózus néni, mi van akkor, ha a gyerek él vissza a saját helyzetével. Mi van olyankor, ha már semmilyen más mód nem tudja megállítani, hogy a vesztébe rohanjon. Én sem vagyok híve a verekedésnek, félreértés ne essék, de a szülő is lehet idegesebb az átlagnál, és hamarabb elszakad a húr, uram bocsá a gyerek is lehet önveszélyes. Szóval szerintem, ha néha a kezére vagy a fenekére legyintünk annak a .. kölöknek, attól még nem lesz senkinek baja. Érdekes módon nem szoktak reklamálni, ha jogos a 2 pont.

Más: van hasonló korú csemete, mint a keresztlányod, a nagyfiaim 11 és 8 évesek. Lehetne valami közös programot kitalálni.
Várom az ötleteket, nálunk nagy kert van.
Linda: mikor jön ez a bébi, hogy már ilyen nagy ez a pocak? Lehet, hogy írtad már, csak én nem emlékszem jól. A háttér különösen tetszik!

Mariann: nem tudom a címedet, hová küldhetem a barátosném telszámát.

Mindenkinek jó nyaralást! (mert olyan kevesen lettünk, úgy látszik mindenki pihen)

Mona
vinnÉ
 
 


Szia Mona!

Ötletem nem igazán akad.A strandot pl.nem szeretem és a lánnyal nem is mennék a vácira:Most panaszkodott egy ismerösöm,hogy a kislányának még mindig gyulladt a szeme a strand vízétöl.A dunára hordja.Mintha az tisztább lenne!!!Na ennyit erröl.
A kertelés az jónak tünik,ha nem zavar,hogy hirtelenjében plusz két gyerekkel megszaporodtok.
Majd küld el a telcsiszámod és felhívlak mikor tudnánk menni,ha neked is jó pesze az idöpont.Lánykám sokáig alvó,miután az éjjeleket még sokszor virrasztja és valamikor aludnia kell.Anyuci meg szoldáris ámKép
Na aztán meg még kikell ismernem a keresztlányom szokását is alvás terén.Két éve nem volt nálam és ha nem változott akkor ö is szeret aludni.

pusssssssssssssssssssz:Márti
pkismarti
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: