Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Jajj, ez az idő már megint elég ramaty. A fejem is fáj. :roll: :roll:

Panka!
Nagyon drága Emili, hogy rákattant a gyerkőceim képeire. :lol:
Hát nemhiába a számitógépkezelést időben elkezdik ezek a kis manók. Én lányomat is néha elkapja a hév és mindenáron laptopozni akar. Bencéről már nem is beszélve. Apa kapott a munkahelytől egy új gépet itthoni használatra, és Bence kapja meg a régi gépét, van is nagy öröm gondolhatod. Egyből Zsebiék jutottak eszembe, ha már fog tudni olvasni , nekem is résen kell majd lennem mit nézeget a neten. Szerencsére eddig pár játékoldallal még beéri. :lol:
Na akkor nem kell már sokáig élvezned a Plus saját termékeit, mert megszűnnek. A Plus már hónapok óta egyre jobban tele van pakolva Spar és Budget márkajelzésű termékekkel. (Felvágottak, tejtermékek....)
Charles Vögele -ben sem és sehol máshol sem tapasztaltam még hogy az én méretemben nadrág ami derékban jó az hosszra rövid lenne. Na szép is lenne. Persze kettőnk között magasságbeli és szélességbeli különbségek is jócskán vannak. :lol: :? :wink:
Jenei dr.-nővel nekem egy szitum volt összesen, köszönöm, nekem bőven elég is volt annyi. :roll: :? De vannak akik szeretik és elégedettek vele. :shock: :shock: :o

Anita!
Örülj, hogy Anna baba szereti a porszívós orrszívást. Ez nagyon jó, legalább nem kell stresszelned orrszívások előtt . Sajnálom, hogy a börzés orrszívóval megjártátok, de később biztos jó lesz. Meg ha majd elmentek otthonról nyugodtan tudjátok vinni magatokkal. :wink:
Nem vagy azért maradi mert szeretsz fényképalbumokat nézegetni előhívatott papírképről. Én is így vagyok vele.Láttad már nekünk is van sok fotoalbumunk tele képekkel, én is jobban szeretem azokat nézegetni. AZt csak lekapom a polcról és bármikor lapozhatom. De a sz.gépen levők már ki vannak irva sok-sok cd-re, dvd-re és azokat keresgetni.... pedig fel vannak címkézve is, de akkor is.

Edina!
Neked már minden perced izgisen telik , mert bármikor beindulhatnak a nagy események. Gondolom hogy nehezen viseled, már szeretnél babázni, de eljön a Te időd kis.
Várjuk ám a jó híreidet, biztos nem várat már sokáig magára a kislányod. :wink: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Emilinek küldjük:

Kép Kép KépKépKép Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Tettem fel pár képet a Picasára.
Képzeljétek drága fiam kiakaszt. Eddig csak a tej és a kakaó volt jobb az oviban , mint az itthoni, most már a krumplit sem eszi itthon. Azt mondja az oviban jobbat adnak azt azért eszi meg. Itthon bármilyen formában készíthetem, csak 1-2 falatot tüntet el a tányérról. :roll: :roll: :roll:

Kép

Kép
Kép
bendor
 
 

 
 

Andi!
Köszi szépen:D
Megszűnik a Plusz???Vagy csak átalakul?Én is láttam, hogy Sparos termékek is vannak, csodálkoztam is rajta :roll: Na nekem aztán mind1:)
Jenei:hát nekem is elég volt, szerencséje, hogy a műtét jól sikerült, bár lassan gyógyul, dehát ez már szerintem nem rajta múlik :roll: :wink:
Bence:kérd el a recepteket az oviból, mond hogy élet -halál kérdése! :lol:
Képeket mingyá nézem. :wink:

Emili tegnap jól kifáradt, csak az autóban aludt idefelé kb fél órát, és este fél9kor feküdt le,és reggel f9kor kelt föl!!Olyan jó volt ilyen sokáig aludni:D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Megnéztem, nagyon jók!!:DAranyos Dorka a kis purdéhurdé :lol:
Nekünk is iylen hintánk van, csak zöldben :wink: Tetszik Dorkán az a rózsaszín naci, ha kinövi lehet igényt tartunk rá :wink: :D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Csajok! Egy fontos kérdésem lenne! Ki az a doki itt Debrecenben, aki meddőséggel foglalkozik? Illetve kit tudnátok ajánlani? Barátnőmnek kellene!

Amúgy a tegnapi koncert fantasztikusan jó volt!
További szép vasárnap délutánt!
Vendég
 


Bea! Én Sápyhoz jártam a meddőségire, (és maradtam is nála) és őt nagyon tudom ajánlani!

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Na itt vagyunk már… ma voltunk megint a Klinikán NST –n, én előre megmondtam h ma ugysem lesz ott olyan orvos felesleges mennem, de 2 naponta kellett menni a 7en igy mentünk. Most nagyon jo volt az eredmény, teljesen szabályos 120-160 közötti ahogy lennie kell. Aztán a nővér felküldött a szülőszobára, h ott irassam alá az NST eredményem az ügyeletes dokival, vártam rá fél órát nem jött, aztán ujra megkérdeztem, azt mondták most nem is fog jönni, keressem meg a patológián…onnan jöttem…na mondom megint nagyon jo, visszamentem, pont jött a nővér, mondtam neki, h nem volt ott a doki, akkor mással alá lehetne-e iratni, mert ott is éppen volt egy a vizsgálóban. Aláíratta vele, aztán közölte, h mivel holnaptól 40 hetes vagyok, ezért naponta járhatok vizsgálatra, hétfőn amino, kedden NST és igy tovább. Ugyh holnap reggel a terhes ambulancián kezdem a napot, nagyon kiváncsi vagyok h mennyire vagyok tágulva, mert már nagyon készek vagyunk, hogy ilyen jol érzi magát bent Kamilla, mire megszületik lassan eléri a 4kg-ot, nem lesz könnyű a kiscsaj :roll: :wink:
Olvastam h ez a Flowmetria mit takar, nem tudom h van-e rá szükség, de holnap megkérdezem a dokitól h esetleg nincs-e rá szükségem. Legalább tudom, h ilyen is létezik, mert eddig nem hallottam róla. Köszi Panka!

Bocsi, mára megint csak ennyit irok, ha holnap hazaengednek akkor jelentkezem mi volt a vizsgálaton, de jobb lenne már holnap szülni!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!

Edina!
Kitartás!!!!!! Tényleg meg vannak számolva az óráid a szülésig. Már túl sok nem lehet hátra. Amnionál lehet megpiszkálnak annyira hogy be is indul a szülés. Ki tudja. :wink:

Panka!
Azt hittem ma estig maradtok anyukádéknál, de ezek szerint már reggel hazajöttetek? Vagy még Tőlük irtál babanetre?
Plus tudtommal nem szűnik meg csak a termékei. Ezt is egy eladótól tudom, mert rákérdeztem. Már nem kapnak saját termékeket, de persze a raktáron levőket még eladják.
Nacit Amerikából kapta Dorka , nagyon szereti is. Szerintem kis bohócos, amiért olyan tarka, de persze gyerekeknek minden jól áll. :wink:

Zsebi baba!
Nem voltunk a Chio kupán, anyukámék itt voltak. Hogy szerepeltek Gergőék? Gondolom ügyesek voltak.
Mi , ill. én ma vettem Bencének sípcsontvédőt, sportszárat, meg egy piros Nike rövidnadrágot az edzésekre, a Hervisben. Még jó, hogy az eladó srác segített különben nagyon béna lettem volna. :lol: Na jó, a rövidnadrág vásárlás egyedül is ment, de a többi.... Mi nők (anyu, nagynéném és én) ma délután shoppingolni mentünk, így a férjem megbízott, hogy egyúttal ezeket is vegyek. Én mint szakember. :lol: :lol: :lol: :roll: :roll: Tettem egy képet fel a Picasára, megnézhetitek. Igaz a rövidgatya is nagy még rá, de tavasszal tökéletes lesz ha ebben a tempóban nő továbbra is Bence. :wink:

Bea!
Örülök, hogy tetszett a koncert. De még életemben nem hallottam erről az együttesről . Milyen zenét játszanak????? :shock: :shock:

Jóéjt Mindenkinek!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Andi! Tényleg jól szerepeltek Gergőék a Chio kupán, másodikok lettek a korosztályukban (azt hiszem, 8 közül). Reggel pedig nagyon gondolkoztunk, hogy el sem megyünk, annyira rossz idő volt. De Gergő nagyon lelkes volt, úgyhogy nem tehettük meg, csak abban bíztunk, hogy hátha mások nem jönnek el, és elmarad. De mindenki ott volt :? . Most nagyon sok idő volt a meccsek között, meg már olyan sokat állni sem bírtam, a padok meg még csurom vizesek voltak, úgyhogy mi nem is maradtunk ott (meg a szülőknek úgysem lehetett bemenni a pályára elvileg, bár volt, aki bement), de Gergő ott maradt a haverokkal meg az edzővel. Úgyhogy mi az első meccset láttuk 8.20-kor, aztán pedig 12.20-kor kezdődött a döntő, arra mentünk vissza (közte még egy meccs volt, amit nem láttunk).
Én is kb hasnlóan tanácstalan voltam, amikor tavaly Gergőnek kellett megvenni ezeket a cuccokat. :wink:

Most viszont olyan jó időnek tűnik (legalábbis bentről).

Múlt héten vettünk egy szárítógépet, amit tegnap raktunk a helyére és üzemeltünk be. Tavasztól őszig nincs gondom, akkor az udvaron megszáradnak a ruhák, de ősztől tavaszig nagyon utálom, hogy állandóan tele van az előszoba a teregetett ruhákkal. Mindíg azt mondom, jön valaki hozzánk, és a száradó bugyikkal és gatyákkal találkozik először. :( Úgyhogy most, hogy már öten leszünk (ill. néhány hónapig hatan), úgy gondoltam, valami megoldást kell találni. És ez a gép tényleg nagyon jó! Kb egy óra alatt megszárít egy adag ruhát, és már pakolhatom is el. (Főleg a pici babaruháknál milyen jó lesz!)

zsebi_baba
 
 


Tegnap délután voltam egy barátnőmnél, akitől még kaptam egy csomó babaholmit, pl. kiskádat állvánnyal és "biztonsági üléssel", Avent mellszívót, meg pár apróságot (hálózsák, takaró, rácsvédő stb). Úgyhogy mostmár mégsem fürdetőszekrényt veszünk, hiszen van kiskádunk, pelenkázólapunk, csak azt nincs mire rakni, de úgy döntöttem, hogy inkább egy pelenkázószekrényt veszünk, amit később normál komóddá alakítva bent tudok hagyni a gyerekszobában. Csak el kellene dönteni, milyen bútora lesz majd a picinek, hogy a pelenkázó is legalább nagyjából olyan legyen... Jaj, nehéz az élet!!! :)

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Zsebi baba!
Először is hatalmas gratula Gergőéknek, tényleg nagyon jól teljesítettek, büszke lehetsz a fiadra.
Szárítógép: jajj ne is emlitsd, de jó lene nekünk is egy, mert eszméletlen, hogy állandóan mosok és én sem találom a legesztétikusabbnak, hogy a nappaliban teregetünk (nekünk máshova nem is fér :? :? ) , plusz ha többet mosok akkor az összes radiátor tele van és még néha válfákon is lógnak pólók, ingek.... hát tényleg kiábrándító látvány. :roll: :roll: Konyha felújításnál gondoltam rá, hogy be kellene iktatni egyet, de sehogy sem fér, örültünk, hogy be tudtuk terveztetni a mosogatógépet. Ha egyszer lecseréljük a mosógépet akkor biztos hogy olyat veszünk ami szárít is. Bár azt hallottam jobb a csak külön szárítógép. De nem tudom.
Ti milyet vettetek? Ha elégedett leszel vele, akkor majd kérem szépen a paramétereit, hogy milyet érdemes venni. Anyukám is nagyon kacérkodik a gondolattal, mert a téli ruhaszárítás nála is siralmas. :?
Néhány hónapig hatan lesztek, az azt jelenti, hogy ha megszülsz jön anyukád segíteni? Vagy másra gondoltál? :P

Képzeljétek, tegnap a Müllerben megkérdeztem az eladót, gyerekparfümöket árulnak-e. Visszakérdezett, hány éves gyereknek kell. Mondtam neki két éves kislánynak. (Dorkának, természetesen) Akkorát nevetett. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: De azt hiszem a Mikulás vagy a Jézuska fog neki hozni, mert állandóan az enyéimet fujkálja magára. :P :roll: :lol: :lol:

Tök jó, akkor alakul a kis Szabi ruhatára és kellékei. Azt mondom az legyen életed legnagyobb gondja, hogy azon kelljen agyalni milyen is legyen a gyerekszobabútora. :P :lol: :lol: Lehet hogy mégsem oylan nehéz az élet????? :shock: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi! Valóban ez legyen a legnagyobb probléma, én is ironikusan írtam! :wink:
Nekem volt korábban kombinált mosó-szárítógépem, de azt nagyon nem szerettem! Csak fél adag ruhát lehetett vele mosni, és azt is nagyon gyűrte. Úgyhogy amikor a párom ideköltözött, hozta az övét, a másikat pedig eladtuk. Most, hogy én is utánanéztem, milyet érdemes venni, én is azt olvastam mindenhol, hogy a külön gép az igazi, és úgy néz ki, ez igaz is. Eddig kb. 4 adag ruhát szárítottam vele, és egy az egyben át lehet tenni a mosógépből az egész adagot (sőt, tegnap két adag mosása után indítottam el úgy, hogy a másodikból kiszedtem a farmereket, vastagabb darabokat, azokat kiterítettem) , hiszen 8 kg nedves ruhát tud egyszerre szárítani. Nagyon könnyű utána vasalni, finom puhák lesznek a ruhák. Ja, és a lényeg, hogy ez már nem időre szárít, hanem nedvességérzékelős, azt kell beállítani, hogy vasalásszárazra, szekrényszárazra vagy csontszárazra akarom-e a ruhát. Úgyhogy egyelőre úgy néz ki, beválik. Ja, és lehet hozzá kapni valami szerelőkonzolt, amivel a mosógép tetejére is föl lehet tenni, mert összesen 38 kg az egész! Ez helykímélő megoldás!

zsebi_baba
 
 


Az, hogy hatan leszünk, azt jelenti, hogy most anyukám velünk lakik, és jövő tavaszig ez így is marad. A nagyszüleim velünk szemben laktak, amikor néhány éve ők meghaltak, a házat nem adtuk el, és oda fog átköltözni anyukám, így mindhárom gyereknek lesz külön szobája, ezért írtam korábban, hogy csak tavasszal lesz nálunk aktuális a babaszoba kialakítása. De anyukám sem lesz messze, hiszen itt lesz szemben.

zsebi_baba
 
 


Kedves Ismerőseim!

A BOON.HU 2008-as ÁLLATSZÉPSÉGVERSENY 1. fordulója lezárult.
Örömmel értesítek mindenkit, hogy a legszebb 50 közé, a kedvenc kis Palotapincsink Tomika is bejutott!!!!!!!
Ezúton szeretném MEGKÖSZÖNNI MINDENKINEK AZ EDDIGI SZAVAZATÁT!!!!!!!!
És egyben újra kérni a SEGÍTSÉGETEKET, és SZAVAZATAITOKAT, hiszen most közülük választják ki a legszebb 10-et aki a legtöbb szavazatot kapja.
Most még több szavazatra lesz szükség, mert nagyon kiélezett a verseny, nagyon sokan szavaznak! NAGYON KÉRLEK TITEKET, ha van egy kis időtök, SZAVAZZATOK TOMIKÁRA!!!!!!!!! NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A szavazás menete ugyanaz, a következő linkre kattintva bejön az oldal és a kép alatt a "Rá szavazok" ikonra kell kattintani, bal oldalon kijön egy szavazó űrlap melyben csak a nevet és az email címet kötelező megadni és az ellenőrző kóddal lezárni, majd az email címetekre kaptok egy levelet amellyel meg kell erősíteni a szavazást és csak akkor lesz érvényes!!!!

(3. oldal, 5.sor, 2. kutyija, Tomika, Gazdi: Béres Edina)

Az alábbi linken:

http://apps.boon.hu/szavazas/BOON-Állatszepsegverseny---2008---2.-forduló---Kutya---Felnõtt-(1-eves-kortól)/welcome/537&page=3


NAGYON KÖSZÖNÖM AZ ÖSSZES SZAVAZATOT!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Kép [/b]

Kép
dinaedo
 
 


Szaisztok!

Zsebi! Köszi a választ! Azt nem tudod, hogy fogad Erdélyből átjáró beteget is? Mert B.nőmék ottaniak, eddig ott próbálkoztak, de évek óta nem jön össze a baba és most megpróbálnák itt is, hátha.

Az Ismerős Arcok egy nemzeti rock zenekar, nagyon jók!
Vendég
 


Sziasztok!

Zsebi!
Szrítógép tényleg jó, főleg ha van neki hely:)Bár nem tudom, hogy amosógép hogy bírja el, főleg ha rázkódik centrizés közben, én félnék, hogy ledobja magáról:D

Andi!
Parfüm: :lol:
Itt leszünk egész 7en anyáéknál, csak Tomi ment vissza dolgozni:)

Edina!
Én is azt modnom, kitartás!!!Tomikának gratula, cuki kutyi:)

Voltunk ma vásárolni, de én magamnak nem kaptam semmit:(Mindenhol csak a gagyi kínai cuccok, meg béna szabású ronda holmik vannak:(
Emikének viszont vettem fél áron egy klassz bélelt vízálló csizmát, Siesta boltban, 7700-ért, 15000 helyett!!:)Emilinek nagyon tetszik, alig akarta levenni:)Dehát ő imád ruházkodni:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Teszek fel egy képet, most csináltam, olyan nagylányos már Emilim:)
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!!!!


Na jól elfáradtam takarítottam,ablakot puccultam meg még vasaltam is egy keveset.Most már pihi.
Na ,képzeljétek minden oké a fogaimmal,nincs egy lyukas sem,csak az egyik érzékeny mert a fogzománc kicsit meg van kopva de azt mondta adoki hogy ha vigyázok rá akkor nem lesz vele gond,így nem ekll mennem egy darabig,
Ezt is letudztam mert hát én is készültem már egy ideje csak hát lakás eladás,költözés,nyaralás...stb.Minden volt közben.
Hétvégén nem voltunk sehol ebben a szutyi időben,a férjem dolgozott a gépen szinte mind a két anp mert a tanfolyamra amire most jár, házi dolgozatokat kellett leadni közgazd,-ból meg szociológiából,és ezekkel bíbelődött.
Most is oda van majd holnap jön haza, de most van az utolsó oktatás,a jövőhéten csak vizsgázni megy.
Köszi mindnekinek a képdícséreteket.


Andi:
Na akkor tudd melyik az a függönyös amiről írtam tényleg nem drágán varrnak meg szépen megcsinálták tényleg.
Nagyon jó Bencén a foci szerelés,mint a nagyok. :wink:
Dorka meg khaláli,ezzel a pucizással,nagyon éde,akkor most már Wc-be pisil,kakil?
Na és még mit shoppingoltatok ti nők??? :lol:
Dorka hogy van?Gyógyul már?Mikor megy bölcsibe?
Nem semmi kérem szépen,nem lehet elég korán kezdeni a parfümözést. :lol: :lol: :lol:

Zsebi:
Én sem nagyon hiszek az ilyen térpszihológiában,meg a feng-shui is hókusz-pókusznak tűnik nekem,de vannak olyanok akik nyitottak rá.
Akkor már gyűlik a baba kelengye Szabikának. :wink:
Én is tudnám értékelni a szárítógépet,de sajnos egyenlőre nem fér. :?

Edina:
Szavaztam a kutyusra. :wink:
Ezek szerint még egyben, de most már benne vagy a finishben, drukkolok hogy most már minnél előbb megmutassa magát Kamilla.

Na megyek ,majd este még lehet jövök.
Pá,pá.

Kép

Kép
aliza
 
 


Panka:
Egyszerre írtunk. :wink:
Aranyos Emikéd,tényleg nagylány már. :wink:
Érezzétek jól magatokat anyukádéknál,Emili is biztos élvezi.

Kép

Kép
aliza
 
 


Pankaa! Állítólag pont ezért találták ki ezt a szerelőkonzolt, hogy nem tudja ledobni a mosógép. De őszintén, én is ettől féltem, úgyhogy némi átrendezés után végülis elfért egymás mellett. Csak szegény párom barlangos cuccai kerültek ki a garázsba :cry: .

zsebi_baba
 
 


Emili tündéri!!!

Az ovodánkban most van az őszi vásár, úgyhogy Bogival elmentünk kicsit "támogatni" az ovit :) . Jól bevásároltunk mindenféle sütikből, egyik jobban néz ki, mint a másik. Ráadásul délelőtt én is sütöttem, mert csak délben mondta Bogi, hogy vásár lesz az oviban, úgyhogy most el vagyunk látva sütivel :) .

Aliz! Jó, hogy nincs a fogaiddal probléma! Mikor is mész UH-ra?

zsebi_baba
 
 


Zsebi:
Majd szerdán megyek tg-ra és akkor adják az AFP erdményt és amjd azzal megyek Uh-ra.
De jó ez a vásár az oviban. :D Van más is vagy csak sütiket árulnak,ez a konzervgyárral szembeni ovi?
Akkor lehet nassolgatni. :D

Kép

Kép
aliza
 
 


Nem, ez a Szabó Kálmán utcai ovi. A lényege, hogy a szülők visznek valamit eladni, minden csoportnak van standja. A legnagyobb forgalma a sütiknek va, ezért ez teszi ki a kínálat nagy részét, de mi csináltunk annak idején zsákbamacskát kinder figurákból, ált. van lufi, most meg még egy ugrálóvár is volt. Szerencsére jó idő is volt, mert ez az udvaron van.

zsebi_baba
 
 


Ja értem,ez tök jó.
Gondolom az ovisok is élvezik nagyon,főleg az ugráló várat.
Igen ma a hétvégéhez képest ragyogó idő volt.
Jó elírogatunk itt egymásnak. :wink:
Többiek merre vagytok?

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Nos valszeg én vok közülünk az egyedüli, akinek a terhessége alatt szinte minden ami csak lehetséges előfordul…
:cry: :roll: :shock: :?
Ma voltam a Klinikán az első amino-n, nagyon kellemetlen volt! És azt mondta az orvos h itt még szó sincs szülésről, ugye 40.hét után még 2 hétig nem nyúlhatnak hozzám, ha csak nincs vmi rendellenesség, ugyh azt mondta az orvos, h várunk még, egyik nap amino, másik nap NST. Nagyon örültem gondolhatjátok…
és a másik pláne, h lehet be is fektetnek holnaptól, hiszen magas volt a vérnyomásom 150/90 , el sem hittem, hiszen az egész terhesség alatt nem volt ilyen magas eredmény. Utána olvastam ennek, és állítólag a terhesség 3. harmadában ez több kismamával is előfordul, és ez veszélyezteti is a magzatot, ja és nagyfokú ödéma is párosul hozzá (ez már ugye nekem régóta van) emiatt befektetnek vagy meg is indíthatják a szülést. Most itthon is mérnem kell, és sajnos itthon sem kevesebb. :cry: :evil:
Na nem tudom mi lesz ebből holnap, eleve cuccokkal fogok bemenni, mondjuk az biztos h megint felidegesítettem magam emiatt, szóval kevesebb nem is nagyon tud lenni a vérnyomásom. Remélem, legalább akkor emiatt megindul a szülés…vagy nem tudom, már félek is
:cry: :cry:

Kép
dinaedo
 
 


Edina!
Nagyon sajnálom hogy így alakul a vége:(
De!:
1:hívd fel azonnal a Jucust!!!Ő majd megmondja hoygan tovább, és segít neked holnap is.
2:amnio:ha fájt, akkor nem vagy még kitágulva legalább 1 ujjnyira, de ezta doki érezhette volna, és akkor nem csinálja mega vizsgálatot, vagy vékonyabb csövet használ.Tudom,mert nekem is volt, és én is nagyon féltem tőle, de én nem éreztem semmit, csak a doki kezét,mint egy szimpla vizsgálatnál.De a Jucusnak ezt is említsd meg!
Sok sikert!Remélejük Kamilla mostmár nem sokáig csigázza tovább a hangulatot, és előbújuk hamar magától is! :wink:
Puszi.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!Bendor!A klinikán szültem .Zatiknál.Nem vagyok mostanába.nagyon fáradt vagyok.Millioan vannak.Alig látom a kicsit.Most kötöhártyája van de 3 napot mentünk elötte bölcsibe mert beteg volt.Kivagyok hogy 3x volt beteg 1 hónap alatt.
cilamila
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Ma a két gyerekkel voltam itthon, ezért is nem igazán jutottam gép elé. Ma tényleg egész jó idő volt, voltunk lent a játszótéren, fiúk fodrászhoz is elmentek.

Alíz!
Köszi kérdésed, Dorka már jól van, a ma estével bezárólag beszedte az antibiotikumot. Csütörtöki napunk, vagyis az első nap volt a húzós, péntek óta már ismét eleven kisördög. Ugyhogy holnap kezdjük a bölcsit, ovit, munkahelyet. :wink: :? :roll:
Vasárnapi shoppingolásom eredménye a Bence sportcuccain kívül, neki még egy ujjatlal dzseki, vagyis mellény, olyan mint amiben Dorka ment a talira, csak persze Bence feketét szeretett volna. (Ez az első fekete ruhadarabja,mert én gyereknek nem igazán szeretem ezt a színt, de ebben van kis drappos betétrész is.)Dorka pedig kapott egy átmeneti (béleletlen, de nem túl vékony)dzsekit, amitől oda meg vissza van annyira tetszik neki.

Panka!
Nagyon-nagyon szép ez a kép Emiliről. Amúgy is szép kislány, de ez a kép kifejezetten jól sikerült. Gyönyörűek a szemei, és tényleg nagylányosodik már. :wink:
A héten akkor Ti pihiztek anyukádéknál, tök jó. Vagy nem is igazán pihenés miatt mentetek, hanem a temetéssel kapcsolatban intézkedni? Mert az már nem olyan jó. :?

Zsebi baba!
Tök jó ötlet az oviban a vásár, más ismerősöktől is hallottam már más városban hoy van ilyen "rendezvény". Ésszel élnek az ovik is, kell a bevételi forrás és ez legalább vidámabb formában történik, gyerekek is be tudnak kapcsolódni. Ugrálóvárat meg ritka az a gyerek amelyik nem szereti.

Edina!
Szavaztam én is a kutyusotokra. :wink:
Még mindig 2in1.
Hát , el tudom képzelni, hogy a vérnyomásodnak nem fog használni ha befektetnek.De tényleg próbáld nem túl idegtépőnek felfogni ha bent tartanak.
Ja és ird meg sms-ben hogy hol vagy (ha maradnod kell) és megnézlek.De hátha továbbra is csak be kell járnod naponta a vizsgálatokra. Beszélj a drága lányoddal, hogy ne feszítse tovább a húrt, akarjon már minél hamarabb megszületni. :lol: :lol: :lol: Anyukájának is az lenne a legjobb.
Mindenesetre drukkolok, hogy minden rendben menjen és ha mód van rá, ne fektessenek be holnap.

Cilamila!
Sajnálom, hogy a kis Patrik már 3. alkalommal beteg, dehát sajnos ez benne van a pakliban. A közösségben találkozik minden oylan bacival amivel eddig nem, és mivel az immunrendszerük sem olyan erős még mint egy felnőttnek így mindent könnyen elkapnak.
Nekem is ez volt Bencénél. Dorkánál már jobb a helyzet. Oviból Bence által valószínűleg kaptuk a bacidózisokat, mert most ellenállóbbnak tűnik, mint a bátyja volt.
Ha gondolod immunrendszer erősítőt irassatok fel a gyerekorvosotokkal, hátha segít.
Mi most kezdtük a Broncho-Vaxom 30 napos kúrát mindkét gyerekkel, igaz Dorka első nap után most lebetegedett. De orvosunk azt mondta, ha nem egy, hanem legalább 3-4 napja már szedte volna akkor a mandulagyulladás is elmaradt volna. Doki szerint a betegségek 60 %-át baci okozza. Az immunerősítő pedig ezek ellen véd. Illetve a szervezetet ellenanyag termelésre készteti és ha a baci bejut később a szervezetbe akkor a termelt ellenanyagok miatt könnyebben meg tud vele birkózni. Bence is határeset volt, de szedjük és lekopogom.... nem hatalmasodott el rajta a betegség.
Mindenesetre kitartás!!!!! Munkához is, betegségek átvészeléséhez is. :wink:
Egy hülye kérdés: Zatik a fogadott dokid volt, vagy csak épp ő volt az ügyis mikor szülni mentél? Ha fogadott akkor bebiggyesztem a nevét a táblázatba. :lol: :lol: :P :P

Zsuzsi!
Te jobban vagy már? Hat az antibiotikum? Pannika nem kapta el?

Friss Anyukák, Ti merre vagytok??????????? :shock: :shock: :shock: Kicsikéitek nem betegek? Remélem nem és védi őket az anyatejcsi. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Tudom-tudom el vagyok tünve rendesen :cry: .
Nállunk történések vannak!Megvolt az összes vizsgálat Szaszának is és nekem is.Mindenkivel minden rendbe :lol: .Én továbbra is el vagyok havazva mert mostmár nem alszik annyit a gyerkőc és igényel.Ha ébren van szinte mindig "dumál".Ha nem vagyok ott mellette akkor a kiságyban lévő cucokkat piszkálja és velük társalog.De probálok az ébrnlétnél mindent félre rakni és csak rá koncentrálni.Nemtudom hogy kinek mikor fordult meg a babája de nekem Szasza már fordítja magát hasrol hátra.A fejét azt már nagyon stabilan tartja mert 3 hetesen kezte emelni.Hason ugy kinyoja magát hogy félek derékba kettétörik :lol: .Nagyon figyel mindent!A játékait még nem fogja meg csak ökölbe szorított kézzel bökddösi.De ha ugy tartja kedve akkor kinyitja a kezét és a tenyerét vizsgálja.Fürödni imád!Enni még mindig ugy eszik mint egy igazi férfi :lol: .Van hogy 200ml fölött fogyaszt!
Voltunk Zitáéknál hát videozni kellett voltna :shock: a gyermekeink tuti itárgyaltak minket mert ahogy egymás mellé raktuk őket be nem állt a szájuk!Csúcs volt!Patrickó is gyönyőrűen fejlődik az Ő étvágya is "férfias" és amilyen intenzitással eszik!
Ha minden jól alakul akkor a héten Zitáék jönnek hozzánk egy egész napra.Én már nagyon várom.

Edina
Kitartás neked!Ne idegeskedj!Bár Én könnyen beszélek :cry: nekem Szasza hamarabb jött és nem később.Nem tudom milyen érzés igí várakozni.

Panka
Emili képe fantasztikus!Azok a hatalmas kék szemek.Szerintem bárkit le tud venni a lábárol.

Zsu
Remélem jobban vagy!Pannika hogy bírja sikerül elkerülnie?

Alíz
Mindjárt Szerda!Ha manócskád is ugy akarja akkor végre kiderül hogy ki bujik meg odabent :lol: .

Andi
Örülök hogy Dorka jobban van.Én most kezdelek igazán csodálni.Éddig is tudtam hogy valamiféle szuper érzékkel rendelkezel mert két gyerek mellett háztartást vezetni sem egyszerű de hogy ezek mellett még dolgozni is????Adj erőt nekem :lol: :lol: :lol: !Ja és ugye még mi is itt vagyunk neked.Még velünk is tudsz törödni.Térdre borulok előtted csak áruld el a titkodat :lol: .

Zsebi
Nagyon jol alakulnak Szabika cuccai!Külön szobája lesz tavasszal neki is vagy Ő most is külön szobába kezdi?Tök csinos kismami vagy a 29hetes képen.

Márti
Mizu veled?A gipszet levették már ugye?Fáj?Gyogytornára járni kell?

Olgi
Utolag is köszi a talis meghívást.Mint láttad sajnos nem jutottunk el hozzátok.A képek /és az eddigi tapasztalato/alapján biztos nagyon jó volt.A gyerköcök Nagyon sokat változtak/nőttek amiota nem láttam őket.

Anita
Anna haja valami csoda.Melyik mesterfodrászhoz jártok vele :lol: ?
Remélem jol vagytok és elkerül benneteket minden betegség.

Zita!
A csütörtöki nap jó lesz!Váruk szeretettel!


Ha valakit kihagytam bocsi.De ébred Szasza.
Nem igérek semmit jövök ahogy tudok.Képeink vannak frissek csak még nem volt időm felrakni de még ma felteszem őket.

Pusza
Évi

Kép
awe
 
 


Sziasztok!

Andi!
Igen, mamnál pakolászunk majd, most is voltunk iratokat eresni, meg vannak gyógyszerei azt odaadjuk a szomszéd néninek,meg a hatalmas virágait ajándékozzuk el, rengeteg virágja van.
Emili mikor bementün, rhant be, és köszön, hogy szia, utána mutatja a kezével, hogy nincs ott a dédi a fotelba :cry: :cry: :cry: Mikor eljövünk is mutat fel az erkélyre, ahol integetett neki a dédimama. :cry:

Éva!
Örülök, hogy jelentkeztél,mond meg Zitának is, hogy jöjjön néha:)
Nagyon ügyes baba Szabika, Emili csak 3 hónaposan forgott, addig csak az oldalára:)Ja, és neki nagyon nőies az evőkéje, vigyáz a vonalaira :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Zita, Anita!
Megnéztem a közös fotókat, nagyon jól néztek ki, és a babák is nagyon édesek, milyen sokat változtak már!:D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Bendor! szia!Mikor jártam a klinikára megakartam fogadni Zatikot,de mondta hogy abban az időben nem lesz itthon vagyis kb akkor jön haza és nem mert vállalni de ha addigra hazajön és kihuzom addig akkor minden oké.Igy aztán csak sikerült nála szűlnöm,ill ő császározott. :roll: :arrow: Panka! Emilid gyönyörű.Igazi porcelán baba. :arrow: :arrow: :arrow: Mot kicsit sürübben felnézek mert tp-en vagyok.Szép napot mindenkinek.
cilamila
Debrecen
 
 


Szia bendor!Mikor jártam a klinikára megakartam fogadni Zatikot de akkor ment a TávolKeletre és mondta hogy nem biztos h itthon lesz mire szűlök.De ha kihuzom addig akkor minden további nélkül.Igy aztán mikor a szűlőszobára kerültem pont ügyeletes volt és nála szültem ill ő császározott.Panka!Gyönyörű a kis Emilid.Igazi porcelán baba.Majd sürübben felnézek mert sajna most 2 hét tp.
cilamila
Debrecen
 
 


Mégegyszer valaki elmondaná hogy kell képet feltenni mert ez a lusta gyerekem még mindig csak "majd anya"
cilamila
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Edina! Nem tudom, olvasol-e még, sajnálom, hogy nem megy egyszerűen a terhesség, szülés, de próbálj meg ne idegeskedni, mert az tényleg nem tesz jót! Nekem Bogival volt ugyanígy, az utolsó napokban szaladt föl a vérnyomásom, de akor már minden értékem is rossz volt. Fehérje volt a vizeletben, a májfunkcióm borzasztó volt, pedig én nem is híztam sokat, és nem is vizesedtem. Ez a toxémia. De még szerencse a szerencsétlenségben, hogy az utolsó napokban történt. Nekem egyébként a 39. héten volt ez, és ahogy befektettek, rá 2 napra meg is indult a szülés. Neked csináltak vér és vizeletvizsgálatot? Ha jól tudom, Zsuzskának is volt toxémiája, ugye Zsuzska?

Évi! Örülök, hogy írtál, és hogy minden jól megy Szaszával! Remélem, az én Szaszám is ilyen ügyi lesz! Most tavaszig ő velünk lesz, nekem az első kettő is így volt, kényelmesebb megoldás, mint kezdettől fpgva a külön szoba, és nekem semmi gondom nem volt az átszoktatással. Igaz, viszonylag hamar történt mindkét esetben, és most is még fél éves kora körül meglesz a külön szoba. Most a két nagynak külön szobája van, de Gergőnek a Bogi szobáján kell átjárni. Ezt is meg akarjuk valahogy oldani, mert már egyre több a konfliktus emiatt.

zsebi_baba
 
 


Sziasztok Lányok!!!

Múlt szerda óta ma ment először bölcsibe Dorka, meg is volt ennek a kihagyásnak a negatív oldala. Többször is elszontyolodott napközben, többször mondta hogy anya kell neki, és el is sírta magát. Persze ez várható is volt . Nekem sem esett jól munkába menni, könnyen hozzá lehet szokni az itthonléthez. :P De gondolom 1-2 napon belül visszarázódunk.

Évi!
Végre hírt adtál Magatokról, örülök neki. És micsoda fejlemények vannak, Szasza baba nagyon belehúzott , nem tétlenkedik. Nagyon ügyes, tényleg nem semmi hogy miket produkál már 8 hetesen. Gyorsan előkaptam én is Dorka naplóját és megnéztem benne, ő 12-13 hetesen nyomta ki magát hason és szintén 13 hetesen fordult először hasról a hátára. Hátról hasra meg 20 hetesen. Szóval nagyon-nagyon ügyes Szasza baba, gratulálok!!!!
Energiám nekem is véges, mint már annyiszor irtam Nektek. Hol fitebb vagyok, hol meg le vagyok én is eresztve mint egy lufi. :? :?
Ja és nagyon örülök, hogy vizsgálatokon mindkettőtöknél mindent rendben találtak.

Cilamila!
Képfeltöltés:Itt alul ahol írod a kis levélkédet, alatta találsz egy kék aláhúzott melléklet feltöltése szöveget. Arra ha ráklikkelsz, akkor a gépeteken meg tudod keresni hogy honnan akarod a képet feltölteni. Ha egyszer megcsinálod egyedül később már segyítség sem fog kelleni. :wink:
Kisfiad jobban van már? Jobbulást neki!!!

Panka!
Hát nem épp kellemes dolgokat kell most csinálnotok, de sajnos ezen is túl kell esni. Szegény Emili, gondolom még nem nagyon érti, hogy mi is történt a dédimamájával.

Edina!
Te merre? Otthon vagy a klinikán????

Puszi!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok Lányok!!!

Múlt szerda óta ma ment először bölcsibe Dorka, meg is volt ennek a kihagyásnak a negatív oldala. Többször is elszontyolodott napközben, többször mondta hogy anya kell neki, és el is sírta magát. Persze ez várható is volt . Nekem sem esett jól munkába menni, könnyen hozzá lehet szokni az itthonléthez. :P De gondolom 1-2 napon belül visszarázódunk.

Évi!
Végre hírt adtál Magatokról, örülök neki. És micsoda fejlemények vannak, Szasza baba nagyon belehúzott , nem tétlenkedik. Nagyon ügyes, tényleg nem semmi hogy miket produkál már 8 hetesen. Gyorsan előkaptam én is Dorka naplóját és megnéztem benne, ő 12-13 hetesen nyomta ki magát hason és szintén 13 hetesen fordult először hasról a hátára. Hátról hasra meg 20 hetesen. Szóval nagyon-nagyon ügyes Szasza baba, gratulálok!!!!
Energiám nekem is véges, mint már annyiszor irtam Nektek. Hol fitebb vagyok, hol meg le vagyok én is eresztve mint egy lufi. :? :?
Ja és nagyon örülök, hogy vizsgálatokon mindkettőtöknél mindent rendben találtak.

Cilamila!
Képfeltöltés:Itt alul ahol írod a kis levélkédet, alatta találsz egy kék aláhúzott melléklet feltöltése szöveget. Arra ha ráklikkelsz, akkor a gépeteken meg tudod keresni hogy honnan akarod a képet feltölteni. Ha egyszer megcsinálod egyedül később már segyítség sem fog kelleni. :wink:
Kisfiad jobban van már? Jobbulást neki!!!

Panka!
Hát nem épp kellemes dolgokat kell most csinálnotok, de sajnos ezen is túl kell esni. Szegény Emili, gondolom még nem nagyon érti, hogy mi is történt a dédimamájával.

Edina!
Te merre? Otthon vagy a klinikán????

Puszi!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Hát, köszönöm a jobbulás kívánságokat, de sajna nem hatottak... :( Vasárnap az ügyeleten kötöttem ki. Már 4 napja szedtem az antibiotikumot, addig semmi láz, vasárnap 38,5-tel ébredtem, a csúcs 39,2 volt. Két lázcsillapító és hűtőfürdő után 38,7.... Kimentünk az ügyeletre, azok mindenkit átirányítanak valahova (nem is tudom, minek vannak...). Engem a sürgősségi belgyógy-ra. Mivel a hátam majd beszakadt, fájt karom-lábam, tüdőgyuszira gyanakodtak. De nincs! Csak az arcüreg- és fülgyulladásom mellé kezdődő mellhártyagyulladás....Majdnem 4 órát ültünk a klinikán, én nagyon fáztam, a saját kabátomon kívül a férjemé is rajtam volt, de persze azért, mert nagyon lázas voltam. Vasárnap-hétfőn végig lázas voltam, egyszer sem ment 38,5 alá, és ez nagyon leszívta az energiám. Nem is volt ilyen még mióta emlékszem... SZörnyű volt. Ráadásul vasárnap éjjel rosszullettem a wc-n, nem láttam semmit, és elöntött a hideg veríték, kiabálni Pannika miatt nem akartam a férjemnek... ÍGy ott ültem , nem is tudom, meddig, míg jobban lettem. Ha akkor felálok, tuti ájulás a vége.... Anyukám itt volt velünk tegnap meg ma, mert Pannikával sem tudtam mit kezdeni. Ma jobban vagyok, reggel nem volt lázam, délben csak hőemelkedésem. Ja, az már csak hab a tortán, hogy 3 napja a hasam is megy, de úgy, hogy semmi nem marad meg bennem.... Mondjuk ez a figyókúrámnak jót tesz! :D :roll: Erre ma a férjem is hazajött a melóhelyéről, hány és megy a hasa.... :roll: :( Holnap jön anyósom, lehet 2 napig marad, majd meglátjuk, hogy leszek. Hát ennyi van velünk, igazán vége lehetne már! Pannika nagyjából változatlanul van, taknyos még mindig, de legalább nem romlik! Csak Ő el ne kapja ezt a fosós-hányós szart! :(

Tegnap este elmentem rákszűrésre meg vizsgálatra, minden rendben szerencsére. Rákszűrés eredménnyel meg csak akkor hív Fekete, ha baj van, így remélem, nem! :? AMúgy egyre inkább megnyugszom, mert tutira vállal szülést! Nem kérdeztem rá, még nem akartam, bár beszéltünk következő terhességről :D , de amíg ott voltam, két utolsó idős kismami volt nála! :D :wink:

Edina! Igen, jól emlékszik Zsebi, nekem is volt toxémiám. És nekem nem a végén jött elő, hanem 31 hetesen.... :( Magas vérnyomi, vizesedtem, fehérje a vizeletemben. Igaz, nekem a májfunkcióm rendben volt, azt vmi HELLP (?) szindrómához nézték. Tudom, persze könnyű mondani, de nyugodj meg! Kamilla már teljesen fejlett, ha neadjisten indítani is kéne a szülést, Neki semmi baja nem lesz! Én is paráztam....de hát igencsak koraszültem volna.... :( De extra kíméletes életmóddal, sok segítséggel nagyon jól kihúztuk!

Bocsánat, most nem tudom másra reagálni, felébredt Pannika! Igyekszem jönni!

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Nos még olvaslak titeket, nem is tudom h ez most jo-e vagy nem, de olyan szempontbol jo, h legalább feleslegesen nem fektettek be. Na pedig én már nagyon rákészültem, (lehet pont ezért nem) pakoltam be már ottani ruhákat a hálóingen kívül és unaloműzőket is, szóval teljesen mindent. Ekkor már nagyon nyugodt voltam, mert próbáltam elfogadni a tényt. :roll:
Bementem a pathologián vizsgálóba, de rögtön ki is fordultam, mert annyi orvostanhallgató (minden nemzetiségű : arab, néger, magyar, félvér) :P volt bent, h oda sem fértem volna, éa az NST gépek is foglaltak voltak. Kis várakozás után már kijöttek, és mentem én is az NSTre.
Kérdezte a nővér, h van-e orvos akinek meg akarom mutatni, mondtam h láttam h Fekete dr. úr épp itt van, ha más nem neki megmutatom. (én naiv gondoltam igy, mert mertem remélni mivel jo szakember lévén ha már nem is vállalt el a szülésnél, legalább majd megnézi a papirjaim és max. megvizsgálhatna igy már a 40. héten, de azt mondta h ő most nem ér rá – na ebből ki tudja mennyi az igaz – és h, nem tehetünk semmit, csak várjunk)
Na akkor mondom megmutatom annak az orvosnak aki ott van, Dr. Juhász – nem is gondoltam h milyen jófej doki, és ismeretlenül is milyen kedves és alapos. Mondtam neki, h már 40.hetes vok, kérdezte h mi alapján, mert a menzes szerint sokat lehet tévedni, de ugye a szerint szept.22-lett volna, ugyh mondta h akkor ez már tényleg a 40.hét már átszámitva, ugyh ilyenkor ugye minden nap vizsgálat, és imádkozhatunk, na meg esetleg tehet érte a párom is, hiszen az intenziv házas élet is megindithatja a szülést. :roll: :oops: :lol: :lol: :lol: (felszabadult hormonok, és a bekerült anyag miatt) – olyan jot nevettem rajta, h egy orvos ilyet tanácsol, de mondta h viccet félretéve komolyan gondolja, és akkor holnap menjek aminora.
Amugy a vérnyomásom 140/100 volt ma, azt mondta a nővér ez még határeset, de szerintem annyira azért nem is feszegette a témát, mivel szabad ágy amugy sincs, és ugyis minden nap járok be és debreceni is vagyok, igy nem fektetnek be csak ha vmi nagyon gáz lett volna, de szerencsére nem, mert az orvos szerint is az NST tökéletes lett, pedig kicsit megint izgága volt Kamilla. :wink:

Panka!
Koszi a tanácsot!!! Nem is gondoltam volna, h egy szülésznőt ilyen dolgokkal is lehet „zaklatni” és esetleg tud segiteni. Nos még nem hivtam fel, mert a mai eredményem jo lett, de valszeg holnap az amino után fel fogom hivni.
Emili nagyon szép ’kislány”, viszont azon a képen tényleg olyan nagylányos és gyönyörű szép nagy kék szemei vannak! :wink:

Andi!
Köszi a szavazatod! :wink:
Tudat alatt megfogadtam a tanácsod, és nem idegeskedtem h esetleg befektetnek. Szóval most nem kellett maradnom, de ha majd már a szülő szobárol kerülünk le az osztályra, akkor majd megirom h hol vagyunk!

Zsebi!
Akkor lehet annyira mégsem vagyok egyedül a problémáimmal…csak ugy érzem. Igen, vettek vért és vizeletet is adtam le, de abbol csak azt állapitották meg h keveset iszom (pedig aznap reggel ugy mentem be h megittam vagy 1 liter teát – szóval erről ennyit), véremre meg semmi extrát nem mondtak, gondolom akkor rendben volt minden.
Mire gondolsz konkrétan, mit kellett volna belőlük megállapitaniuk??
Én is olvastam neten, h ez a terhességi toxémia, és sok kismamánál előfordul, főleg az utolsó időszakokban. Mondjuk ilyenkor már annyi minden előfordul, lábam is nagyon vizes, menni is nehezebb a nagy teher miatt, mert ha minden igaz már a 7en elérhettük a 4 kg-ot is, hacsak nem téved annyit az uh.
:roll:

Kép
dinaedo
 
 


Húúú…sokan egyszerre irtunk ide, igy nagyon lassu volt a rendszer, az enyémet is majdnem 2-szer küldte el, de inkább frissitettem igy nem.

Zsuzska!
Sajnálom h ennyi minden rossz betegség összejött nálatok, Jobbulást kivánok Nektek!!! És reméljük, h Pannika nem kapja el!!! Még szerencse h van/lesz segítséged!

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!

Edina!
Örülök, hogy nem fektettek be:)
Szülésznőt minenfélével meg lehet keresni, főleg ha fogadott :wink:
Ja, és ha a szülésnél is be akarnának menni mindenféle nemzetiségűek, akkor mndhatod, hogy nem engeded be őket!!! :wink:

Zsu!
Húú, miken mentél keresztül!:(Azért már jobban vagy?Még jó hgy van segítséged!Mielőbbi gyógyulást kívánok!!!

Andi!
Hát igen, Emili még nem ért semmit az egészből.
Dorka reméljük hamar visszarázódik!:)

Cilamila!
Lágyzsi próbáld már meg úgy írni a hsz-eket, ahogy mi is írjuk, mert így egybeírva nehéz kibogozni :? :wink: Köszi!
Hová szeretnél képet feltenni?Ide, vagy avatárnak, vagy vonalzót akarsz csinálni?
Ide a melléklet feltöltésére kell kattintani, és kiválasztani a képet a gépedről.Avatarnak a profilodba lehet képet tenni.Vonalzót meg kattints vmelyikünkére, és akkor azon az oldalon leszel, ahol már tudod csinálni, a leírtak szerint :wink:

Emilnek tegnap mutattam a fényképét, és kérdeztem tle, hogy ki van rajta, mire mondja, hogy Mimi :lol: , és mutat magára :lol:
Szóval Miminek hívja magát :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Tényleg szörnyű lassú ma a babanet :(

Edina! A vizeletből a fehérjét tudták volna kimutatni, ha van benne, de ezek szerint nincs, a vérből pedig a májenzimeket vizsgálják. Nekem ezek mind rosszak voltak, és 180/120 körül volt a vérnyomásom. Kaptam vérnyomáscsökkentőt, amitől kicsit lejjebb ment, de végül a szülés oldotta meg a problémát. A második terhességemkor csodálkoztak is, hogy természetes úton szülhettem, mert állítólag ilyen értékek mellett császározni szoktak. De ezek szerint nálad tényleg nincs nagy baj, úgyhogy csak nyugalom!!!

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Edina!
Mikor nem vetted fel a telefont , már azt hittem hogy bent vagy a szülőszobán esemény közepettte. De ezek szerint nem. Na nem baj, ami késik nem múlik.
Elég fárasztó lehet már minden nap menni, várni, ácsorogni... de még ha ülőhely van is, akkor sem a legkellemesebb fél napokat tölteni azzal, hogy na vajon most mit döntenek feletted.Kamilla baba nagyon jól érzi magát odabent. Én két gyerekem szintén ilyen kis elégedett volt a pociban, ugyhogy tényleg nem egyedi a problémád. Látod, Panka is , Zita is túlhordta a lánykáikat. Ugyhogy türelem..... Kamillát terem. :lol:

Zsuzsi!
Jól megjártad. De azóta jobban vagy már? Szerencse hogy van segítséged. A láz, meg maga a betegség is nagyon le tudja szívni az ember energiáját. Most újabb antibiotikumot kaptál? Vagy mit adtak? A hányós- hasmenéses valamit meg gyorsan vészeljétek túl, Pannika el ne kapja. Jobbulást Neked és férjednek is.

Aízkám!
Múltkor kérdezted, de nem válaszoltam: Dorka nem pisil rendszeresen bilibe vagy wc-be, mikor a kép készült akkor sem produkált semmit, csak szórakozott a wc-papírral és a wc-öblítéssel. :roll: De van mikor kedvet kap tőlünk és ő is a wc-re akar ülni. Van mikor belepisil, van mikor nem. Ma pl. kérte a bilit, hogy ő abba fog kakilni. De csak pisilt bele. Pelenka még mindig van rajta.Igaz vasárnap délután nem levette, hogy neki csak bugyi kell. Így kapott bugyit. Első két pisilésnél szólt , a wc-re is ült, bele is pisilt, de a harmadik már a szőnyegre ment. Szóval alakulunk lassan, de tényleg csak lassan. Én nem siettetem, az a lényeg, hogy jövő szeptemberig legyen szobatiszta, mire megy oviba, addigra meg csak sikerül neki.

Panka!
Emili édes lehet a Mimikézéssel. :lol: :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok,

Zsuzska nagyon sajnálom, hogy ennyire lebetegedtél. Nem lehet könnyű, remélem Pannikával együtt hamar gyógyultok, és nem kapja el tőled.

Panka: Emili nagyon helyes kislány, ti is lesztek majd pár év múlva bajban a fiúk miatt :-))) A szemei megigéznek mindenkit, na és azok a fürtök . . .

Edina: nagyon sajnálom, hogy igy alakulnak a dolgok, de tényleg KITARTÁS!!!!!, meglátod ezen is túl lesztek Kamillával és utána már csak egy halvány emlék marad. Tudom nekem könnyű mondani, mert egyrészt nem kellett ezt átélnem, másrészt meg nekem már itt van Anna, de hidd el mindkettőtöknek jobb, ha megpróbálsz nyugodt maradni és picit még türelmes lenni. Ja és egyetértek Pankával, hivd fel Jucust, majd ő megmondja hogy legyen és segit ha tud valamiben.

Zsebi: ez a szárítógép jól hangzik. Sztem ilyenkor a rossz idő beálltával mindenkinek jól jönne:-)))Mi is a nappaliban teregetünk, máshol nincs hely neki, de én is utálom, igy mindig meggondolom mikor jönnek vendégek és lehetőleg addigra eltüntetem. Nálunk sajnos nincs hely neki, max a mosógépre szerelve, de nem tudom az mennyire lenne jó. Bár ha rá lehet szerelni, akkor biztosan nem esik le, ráadásul a mi mosógépünk nem is rázkódik annyira. Na de nem mintha most ilyesmin törnénk a fejünket.

Alíz: még nem néztem képeket, de már nagyon kiváncsi vagyok a pocakodra. És ez a többiek fotóira is igaz, igyekszem megnézni mindenkiét. De vagy irok-olvasok, vagy képeket nézegetek, mindkettőre nem jut idő:-)) Balázska jól van?Csak mert annyi mindenki beteg most körülöttünk is, hogy csoda ha ő nem kapott el semmit. De remélem nem és jól van. Rókakoma látogat még? Olyan izgi, hogy jön a kistesó, már nagyon kiváncsi vagyok a nemére. Elhiszem hogy kislányt szeretnél, de ez a megérzés hogy fiú lesz megint??Nem lehet, hogy azért érzed ezt, mert lányt szeretnél és nem hiszed, hogy összejöhet?Egy korábbi talin is emlitetted amikor még nem volt útban a baba, hogy jó lenne egy kislány, de szted neked nem lesz. De végül is gondolom mindegy is fiú lesz vagy lány, a lényeg, hogy egészséges legyen. Mondjuk én meg a fiúkkal vagyok igy. Szeretném, ha lenne, de valahogy olyan érzésem van, hogy kevés esély van rá.
Tényleg lányok, akik már túl vannak az első babán: ti szedtetek fogamzásgátlót szoptatás alatt?Nekem irt ki a doki, olyat amit szoptatás alatt is lehet szedni, merthogy elvileg teherbe eshetek. Csak kiváncsi vagyok ti szedtétek vagy biztatok abban, hogy amig szoptattok és nincs menszesz nem estek teherbe?

Ja egyébként mi jól vagyunk, Anna napról napra szebb és ügyesebb, minden napra jut valami új grimasz, arckifejezés:-))))Mi még nem forgolódunk, de a fejét már régóta nagyon ügyesen tartja, emeli, forgatja. Szeret autóban utazni, és úgy néz ki a társaságot is kedveli, mindegy az is ha ismeretlen. Mostmár sűrűn kimozdulunk vele, múlt szombaton barátnőméknél voltunk szülinapozni, ott is jól elvolt. Bárki felveheti, senkinél nem kezd el sirni. Napközben mostmár sokat van ébren. Az étvágya jó, de nem állandó, van hogy egész nap "zabál", és van hogy alig nyammog valamit. Mint mi felnőttek is :-))) Megvannak a fotók, mostmár van egy egész fotóalbum róla.

Puszi:
Anita&Anna

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!

Anita!
Cerazettet írt fel?Csak mert amellettsokan terhesek lettek :roll: :wink: Én egyébként nem bíznám a véletlenre, mert szoptatás alatt is simán lehetsz terhes.Szóval ha nem most tervezitek a tesót, akkor vmi biztosat be kell vetni :wink:
Fotóalbumot majd köv talin megnézem.Ami talán nálunk lezs, ha öszejön :wink: , egy pár hét múlva :wink:

Voltam ma délelőtt kozmetikusnál nagy kezelésen, hát jó sok nyomni való volt,most pöttyös katica lettem :( De van púder :wink: 8)
Emili a 7végén összetörte anya halacskájának az akváriumát, mert beledobott egy kavicsot :twisted: Majd ma veszünk másikat.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka: nem tudom mit irt fel, azt mondta 1féle van csak itthon ami szedhető szoptatás mellett. És kik sokan lettek mellette terhesek?Csak mert a sima fogamzásgátló mellett is esnek teherbe, nekem mégsem sikerült, szóval ez még nem jelent semmit . . .
de nyilván vmilyen módon fogunk védekezni, mert most nem szeretnék pocakos lenni.

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!

Panka!
Szegény halacska, de ezek szerint túlélte a megpróbáltatást. :lol:
A pöttyös katica-ság elmúlik, a bőröd meg szép lesz. :wink: :P
A talin Neked el is felejtettem mondani, képzeld, megyünk november utolsó vagy utolsó előtti hétvégéjén Békéscsabára. Bencéék ha minden igaz beneveznek egy focitornára amit ott rendeznek. Megy az egész család természetesen, mert 2 napos rendezvény lesz.

Anita!
Nagyon ügyes a kislányod, és meglátod egyre több mindent fog produkálni rövid időn belül. ha a kicsik egyszer beindulnak, nincs megállás. Napról napra egyre inkább felfedezik a világot.
Anita, én Cerazette-t szedtem Dorka születése után 9-10 hónapig. (Bencével meg ennek az elődjét , a Continuin-t). Egyik gyógyszerrel sem volt semmi gondom. Igaz ezt állandóan kell szedni, nincs egy hét kihagyás, és igy esély sincs a menstruáció megjelenésére. Dokim már a kórházban tartózkodásunk alatt kiirta. :lol: :lol: Én nem mertem sosem kockáztatni védekezés nélkül. Ezt meg szopcsi alatt is lehet szedni. De mivel a menstruáció esélye sincs meg nem tudom , Panka, emellett hogy lehet teherbe esni???? :shock: :shock: Szerintem akkora az esélye a teherbe esésnek maximum mint más fogamzásgátlóknak. Nem több. Na mindegy. De mondom nekem ezzel sosem volt gondom. A szopcsi után is szedtem még míg el nem fogyott itthon. Utána már nem irattam ki, mert menstruáció nélkül mégsem az igazi. :? :lol:
De persze van akinek emellett a gyógyszer mellett is van menstr.-ja. :) Gondolom ember szervezete válogatja.Vagy nem is tudom.

Lilla Doktor néni!
Véleményed?????????????

Alízka!
Gyere már a babucid nemének megírásával!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gratulálni szeretnék!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Anita! Olyan jó olvasni, hogy ti is és Éviék is már ilyen jól vagytok, szinte már beállt az új rend, és milyen ügyesek a babák!
Fogigátló: én is mindíg nagyon "tudatos" voltam, semmit nem bíztam a véletlenre. Bogival én is a Continuint (ami ezek szerint a mostani gyógyszer elődje). Az biztos, hogy ezt nagyon pontosan kell szedni, nekem óra volt beállítva, hogy szinte percre pontosan ugyanakkor vegyem be minden nap :) . Szerintem ezért esnek sokan mellette teherbe, mert ezt nem tartják be, vagy kisebb hányás, hasmenés esetén is baj lehet. Egyébként azt hiszem, ez egyfázisú tabletta, ezért is lehet szoptatás mellett szedni, de jobban oda kell rá figyelni, mint a normál tablettákra. Gergő születése után a Depo Provera nevű injekciót adattam be, ami 3 hónapra ad biztonságot, de aztán erről elég sok rosszat olvastam, meg őt különben sem tudtam szoptatni, úgyhogy visszatértem a normál tablettára. Egyébként mindkét módszernél engem is zavart, hogy nics mensi.

Nem tudom, érdekel-e valakit, de van itt a környékünkön egy baby outlet, ami kiárúsítja a termékeit. Ma délután megnéztük, leginkább babakocsik, autósülések, babykompok vannak, ami nekünk egyik sem kellett, de néhány apróságot azért vettünk. De babakocsik nagyon jók nagyon jó árban voltak!

zsebi_baba
 
 


Akit érdekel a Cerazette betegtájékoztatója:

http://www.hazipatika.com/gyogyszerek/t ... etta/12129

Kép
Kép
bendor
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: