Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok

Edelweiss
ha erre jársz:Küldtem e-mailt !!!!

Szilvi
szedem
 
 


Karmen: És még ilyen védőnők százai vannak az országban, akik ennél nagyobb marhaságokkal tömik a felkészületlen első gyermekes anyukákat. Ez igen szomorú! A Nestlé termékek nálunk beváltak. Bátornak is azt fogok adni majd.

Angi: Ki az a tapintatlan?!Kép

Dancsi: De jó, hogy elhagytátok a tápit!

Gabi3
inecsg
 
 


Ez lemaradt

Ági
Nagyon aranyos Kristóf és milyen huncut!
szedem
 
 

 
 

Szedem, koszi, aranyos vagy.

Gabi, nekunk is nagyon bevalt a nestle.
A sinlacrol tudtok valamit? Az ugye nem tapszer?
Angi a vasasban levo nogyogyora gondolt. Eleg merev egy pasi. (Meg ezek szerint bunko is)

Tunde, tuleltetek a mai napot?

Agi
agi77
 
 


Ági: Áhá, én is a KÁ-hoz jártam most gondozásra, de egyx sem beszéltem vele. Inkább a védőnő volt a lényeg, meg azt hogy a körzeti nőgyogyit elkerüljem.
A sinlac egy sűrítő, szentjánoskenyér van benne. Én nem használtam,de biztos jó.

Most már tényleg húzok aludni.
Gabi3
inecsg
 
 


Sziasztok,
Dancsi,
nagyon ügyi vagy!!!Kép

Ági,
a sinlac nem tápszer, szentjánoskenyér örleményből van. Nyugodtan adhatod Kristófnak, gyümölcshöz, zöldségpüréhez keverve. 1 "mellékhatása" lehet: megdobja a súlyát!Kép
Nagyon helyes a képen.

Karmen,
levelet megkaptam, reggel küldöm a képeket, ha nem késő, bocsi, ma egész nap dolgoztam.
Holnap jó talizást mindenkinek.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Karmen,
Mert nekem megér annyit, hogy kijárjon a gyerekorvos az első években, és ne kelljen bejárni a rendelőjébe. Amúgy a KOvács Ildkó nagyon korrekt, 5.000,- ft/hó, és ebben benne van bármennyi kijövetel + az oltóanyagok ára is. Az első hónapokban így megéri, aztán majd meglátjuk.
Vendég
 


Sziasztok!
Ági! Irtó jó képKép)). ÍRtam mélt, remélem átmegy, annyi, h ne menjünk inkább autóval?

A sinlac nem sűrítő. Az biz "tápszer". Illetve ahhoz áll legközelebb. Vagy a rizspépekhez. Rizsből van, szentjánoskenyérmagból, és hasonló összetevőkből, mint a tápszer, viszont abszolút antiallergén. GYümölcshöz, zöldséghez, csak vízzel hígított formában szabad adni, különben nagyon tömős. (mintha rosszul adagolnánk a tápszerport)
Én ezt a kifejezést is hallottam róla, hogy "gyógytápszer".
De sztem legjobb, ha rizspépként használjátok. Annál sokkal jobb, a bolti rizspépet Én nem adnám a gyereknek.
Dancsi! Sztem is jobb, ha kijön a gyerekorvos, ez korrektnek tűnik.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi, nem kaptam meltKép Van egy masik cimem is, elkuldend ide? nagynelakagi@freemail.hu
Jo, hogy irod, hogy a sinalcot higitani kell gyumolcshoz. Tegnap csak ugy belekevertem. Majd ma megprobalom vizzel, hatha ugyis szereti. Bar nem szeretnem, ha a tejcsi karara menne az egesz, mert inkabb legyen egy vekony anyatejes babam, mint egy felfujt tapszeres.
Mehetunk autoval, a babakocsi mostanaban nem nagy favorit. azert be tudjuk dobni hatulra? Csak az alvas miatt.
Nagyon varom a holnapot, remelem szep ido lesz. Kép

Agi
agi77
 
 


Mi lesz holnap? Mert a tali ma lesz;)
PErsze, bedobjuk a sprotkocsikat, OK? Mert a nagyok biztos nem férnek be.
AZtán közben eszembe jutott, h bukós babáknak pl a tápszerbe ilyet szoktak keverni. Ami furcsa, de ezért mondhatta Gabi, hogy sűrítő. De egy sűrű főzelék állagig azért keverd ki vízzel sztem.
Ez komplexebb dolog, mint a 7gabonás. Mert Én mondjuk azt nevezném sűrítőnek. Abban nincs más, mint szénhidrát. De a sinlacot mi pl vacsira esszük, ízesítés nélkül, cumiból. Mint a rizspépet szokás.
NA majd megbeszéljük a talinKép
Pussz

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Erről a címedről meg visszapattantKép
De most elküldtem mind2 címemről, mind2 címedre. Vmelyik majdcsak odaér...
bocs az offért!!!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Ja, mar csutortok van? Kép ok, akkor keszulunk. Legyen haromnegyed 10 ok?
Agi
agi77
 
 


Sziasztok!

Angi
Nem is tudtam, hogy babát vársz. Jól lemaradtam. Hatalmas gratula!!! Hú, de szégyellem magam. Kép

Szilvi
Emilke megjött, válaszolni is fogok, csak egy icipici türelmet, jó? Azt hiszem csak este tudok majd írni.

Mi jól vagyunk. Gergő szalad, mindefélét eszik, lhetőleg mindig az kellene neki, ami a mi tányérunkban van. Kéres lenne kétszer is ebédelni a kis gézengúz. A Ti manókátok is meleg vacsit igényel? Egyszerűen nem tudom rávenni, hogy kenyeret egyen vacsira, viszont a törtkrumpi, főtt rizs, meg úgy általában a főtt kaja pillanatokon belül lecsúszik. És amin meglepődtem, hogy imádja a spenótot meg a sóskát.

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Edelweiss!
SzióKép. Amilyen ritkán jössz, nem csoda, ha le vagy maradva;)
NEm jöttök talizni? Most 10kor a Retek utcai játszón. GYertek el!

Ági! Ok megyünk értetek.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Ági! Kristóf nagyon jol vágja a pofákat, olyan aranyos!!

Ágci! Köszi, mindjárt megnézem.

Orsi nagyon fáradt, tegnap elmaradt a du. 3-4 órás alvás, 2x fél óra lett belöle, most alszik mint a tej, ha ébred akkor eszünk, szoval mi nem tudunk ma menni. Igaz irtam nem valoszinü de már látom nem jutottunk el oda.

EZ a sinalc dobozos valami v. üveges? Milyen idös kortól lehet adni, fél évesen is már? Corában lehet kapni?

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Dancsi! nekem is megérné de ez nagyon sok pénz, nem tudunk ennyit fizetni, havonta ugyis csak 1x kell menni orvoshoz akkor elvisszük.
De igy már értem miért irtad fizettek, nem tudtam mire kérnek pénzt.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen, a sinlac dobozos, rizs, illetve szentjanoskenyermag pehely. (ez lenne a karob?)
Csak orvos irhatja fel. A dobozra az van irva, hogy negy honapos kortol lehet adni.

Jo volt talalkozni Veletek, mindjart rakok fel 1-2 kepet.

Agi
agi77
 
 


HAlliKép
Jó kis tali volt, Én nem tudok fetenni képeket, mert még nem tudom, h kell. MAjd talán este.

Ági! karob=szentjánoskenyérmag
És nem minden gyerekorvos írja fel egészséges babának, érdemes rákérdezni, mert a rizspépnél sztem jobb, és talán receptre olcsóbb is.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Hello!
Jó volt talizni veletek. A lányom a hazaérkezéstől számított 10 percen belül elaludt, húzza a lőbőrt már 1 órája. Remélem jó kedve lesz a fotózáson.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok! Sztem is tök jó kis tali volt!!! Csak gyorsan eltelt az idő. A jövő heti baba-mama klub a 100xszépben?

Bátor azt várta, hogy hazaérjünk, betrotyizott, de úgy hogy a hátáig ért a kaka. Fürcsi lett a vége. El kezdtünk ebédelni, közben szopizott és megint betojt. De újból kifolyt a pelusból. Megint fürcsi. Utána nekem is sikerült megebédelni. Most minda2 durmizik.

Gabici: Milyen kis formás Edi! Nagyon kis aranyos. Jó, hogy eljöttetek!

Melinda: Ez a Lotti kész őrület,miket tud már mondani. Majd kíváncsi leszek a képekre. Mi is benevezünk, csak hogy rontduk az esélyeteket. Kép

Angi: Nagyon szép kismama vagy! Mekkora lesz a végére a pocakod, ha már most ekkora?! Virág meg irtó sokat nőtt. Nem is hisztis tyúk! Kép

Gabi3
inecsg
 
 


Túl vagyunk a fotózáson, legalábbis az egyik felén. Hiába, már nem 10 hónapos baba, akit leültetsz, ott marad, és fényképezheted. A felénél Lottika ráunt a dologra, fogta magát, és közölte, "haza". Szerencsére rendesek voltak, szerdán visszamehetünk folytatni.

Gabi3! Június végéig tart a pályázat. 2.999,-Ft, ezért megcsinálják a képeket, kapsz 4 általod választott képet ajándékba, meg az összes képet zenés CD-n.
Ha szeretnél utánrendelni, 350,-Ft (a választott 4-ből), illetve 500,-Ft (a többiből). Hát biztos jó üzlet nekik, de szerintem drága.
Még mindig szupik a csemetéid!

Angi! Örülök, hogy megismerhettelek benneteket. Tényleg szép pocakod van, Virág nagyon édi.

Gabici! Csúcs kisfiad van, szépek vagytok együtt.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Melinda: Akkor sürgősen bejelentkezünk a pályázatra! Tényleg drága, de a CD-ről tudunk nyomtatni képet.

Gabi3
inecsg
 
 


NE hozzatok zavarba! Kép
Amúgy Nekem meg az tűnt fel, hogy Ildianyu milyen jól néz ki.

Sajna a képeket este tudom felpakolni, mert nem ért rá az ember ezzel foglalkozni. De ma idekötömKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Tényleg jó volt a tali, örülök, hogy megismertelek Benneteket. Kép

Danikám tegnap elballagott az oviból, most már a sulit várjuk...

Fogorvoshoz kéne mennem, várom nagymamámat, de nem ért ide, aggódom, mi van vele, nemrég hívott, hogy jön...és mégsincs itt, szinte remeg a kezem az aggódástólKép

Angi, tényleg szép a pocid, szép kismama vagy! És tényleg, Ildianyu is milyen jól nézett ki.
Gabi, a kislányod pedig kész hölgy, nagyon tetszett ő is( meg persze az összes többi gyerek is)Kép

Sziasztok!

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Megjött Mama, csak késett, mindegy, fogorvos ma már nem lesz...Kép Kép

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


sziasztok,
szüléstörténetem itt olvasható, Mocorgó nick-en:

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9003964

Abbahagytam a méricskélést, legalábbis éjjel. Tök szupi éjszakánk volt, kikrapek a saját ágyában aludt, 3-4 óránként zaba, aztán beájulás.
Vendég
 


Köszi a sinlac választ akkor nem ez az amit fél éves kór után hozzátáplálásnak adhatok, azt hittem bárhol lehet kapni. Gondolom nem irják fel annak akinek van teje.

Erika! Szegény, remélem azért nem fáj a fogad.

Dancsi! Eleinte nem birtam ki én sem hogy nem mérjem Orsi folyton minden evésnél, hiába mondták aztán nagy nehezen sikerült eröt venni magamon és sokkal jobb lett a kedvem is. örülök hogy végre jol eszik!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Jaj, ne mondjátok már! Nagyon messze vagyok én a jól kinézéstől. Kép

Jó volt a tali, csak én nem voltam teljesen magamnál, kicsit sok már a 4 órás alvások sorozata. Vagyis inkább kevés. Kép De egy hét múlva már jó lesz... Kép
Addig is belevetem magam a tanulásba. Kép

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Nem vesztünk el mi sem, csak redukáltam a gép előtt töltött időt. Kép

Üdvözlök mindenkit, akit még nem ismerek. Látom, egy taliról lemaradtunk. Kép Na majd legközelebb, bár pár hét múlva elutazunk a szüleimhez jó hosszú időre.

Karmen, miért akarsz mindjárt valamilyen mesterséges péppel hozzátáplálni? Nem jobb a gyümölcs vagy zöldség, ami természetes?

Ági, legutóbb Kincső sem hízott annyit, amennyit szokott, a havi fél kilóhoz képest csak 15 dekát hat hét alatt. Igaz, ő amúgy elég jó súlyban van. A mi doktornőnk megkérdezte, hogy sokat mozog-e, és mivel valóban ez volt a helyzet, ennyiben maradtunk. Nem tudom, a ti dokitok lát-e mást is Kristófon, vagy csak a kis gyarapodás miatt küldené vérvételre. A miénkkel lehet beszélni, ha rákérdezek, akkor mindent el szokott magyarázni részletesen. Épp ezért én meg is bízom benne, ha azt mondaná, vegyenek vért, akkor elvinném Kincsőt.

Ildianyu, csak nem államvizsgázol? Nem irigyellek, kitartás. Ha egyszer lesz egy kis időd, leírhatnád, mi mindent eszik már Janka. Az én lányom a darabos kajákat még nem fogadja el, meg amúgy is elég változó, hogy mikor mennyit
eszik. Vannak napok, amikor csak anyatej csúszik le. A család nagy bánatára az első szülinapi tortájából se nagyon fog enni, hacsak nem kreálok valamit almából és banánból.


Fanita, hogy van Bercel?
Nina, te is nagyon régen írtál már!

Kati

Kati
katicabogár
 
 


Ildianyu, pedig tenyeg jol nezel ki! Kép Mit tanulsz?

Katicabogar, nem latott a doki semmi mast, es nem is biztos, hogy mennunk kell vervetelre. Csak ha nem hizik majd egyaltalan Kristof. Amugy tok vidam volt, integetett a doktorneninek, meg produkalta magat. Egyebkent a doki a baratnomnek irt fel eloszor sinlacot, akinek annyi teje van, hogy mas babat is etet...Persze akkor pont beteg Viki, es nem szopott rendesen. (a sinlac meg azota is a polcon all)
A jovo heten is lesz tali, talan penteken a szazszorszepben. Utana meg a Stefanian lesz valamikor.

Dancsi, oruok, hogy ilyen jol haladtok, es ilyen ugyes Jozsika! Kép A szulestortenetedet majd este tudom elolvasni.

Ma vegre sikerult felrakni az aprilisi kepeket. Ha erdekel valakit, a profilomban megtalalja a honlapunk cimet.

Agi
agi77
 
 


Hahó Csajszik!

Bátor megkapta a beígért szurit. Ez a kölök még meg sem szisszent. Nemhogy sírt volna. Bezzeg Flóra,nem akart bemenni a doki nénihez. bátor mg mosolygott is a dokira. Kép Remélem nyugis lesz az éjszakánk!

Katica: De jó, hogy írtál! Azért sűrűbben is benézhetsz, ha tudsz. Kép Ki a gydokitok?

Dancsi: Még jobban fogod magad érezni, ha nem fogod nappal sem mérni. Kép

Ildi: Pegid tényleg jól nézel ki.

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi, nagyon ugyi Bator! Adtal neki kupot? Ejjel biztos nem lesz semmi, addigra el is felejti az egeszet!

Agi
agi77
 
 


Sziasztok!

Csak pár sorra futja az időmből: "átfutottam" a legutóbbi hozzászólásokon és örömmel láttam, mennyi a régi ismerős! Sokszor puszilok mindenkit, aki még emlékszik rám, és nagy-nagy gratula a sok új babukához! Az utóbbi tényre egyébként Norcsi hívta fel a figyelmemet, aki tök aranyos volt és váratlanul "bekopogtatott" hozzám...

Angi!
Ne haragudj, hogy eltűntem; szándékomban állt és áll csatlakozni a koraszülött topikhoz, de egyszerűen nem jut rá idő. Még egyszer köszönöm a biztató szavakat, és hidd el, a ti példátok mindig előttem volt és sok erőt adott! Jaj, és nagyon örülök a közeledő kistesónak! Puszi Virágnak!

Ágci!
Téged szopi témában szeretnélek majd megkeresni, bár lehet, hogy reménytelen az eset... Elég spéci a helyzetünk és én nem voltam túl kitartó... Puszi Cumikának - aki most már bizonyára inkább Gábor...

Lara!
Neked is gratulálok a testvérkéhez - nemkülönben a névválasztáshoz! (Az én kisfiamat is Bercelnek hívják). Ha anév tényleg ómen, akkor küzdő típusú és kitartó nagy harcos lesz a Te fiacskád is!

Berci egyébként négy hete itthon van velünk, nagyon aranyos és jó gyerek - a több, mint 3 hónapos PIC-es tartózkodás alatt jó nevelést kapott... Most 4 és fél hónapos, 3 kiló, nagyon ügyes, mert az emésztőszervi problémái ellenére (amit jún. közepén műtéttel remélhetőleg végleg és sikeresen orvosolnak) egészen jól gyarapszik.
Marci is jól van, szereti a testvérkéjét, bár kissé "anyás" lett a hazajövetele óta...

Még 1szer sok puszi,

Anita
fanita
 
 


MEnnyi új arcKép. De jó! Fanita! NAgyon örülök, vártam RÓlatok híreketKép. ÖRülök, hogy végleg otthon vagytok, és mivel rutinos vagy, biztos minden rendben lesz. Már Szegeden vagytok?

KAticabogár! EZt süsd meg:
Hozzávalók:
a tésztához:
26 dkg finomliszt
12,5 dkg margarin
fél mokkáskanál só
fél dl hideg víz (nekem belement 1 dl is).
a töltelékhez:
70-80 dkg alma
1 citrom leve
4 evokanál (kb 10 dkg) cukor
5 dkg margarin

A lisztet a margarinnal elmorzsoljuk, megsózzuk, majd a vízzel összegyúrjuk, 1 órára a hutoszekrénybe tesszük. Az almát megmossuk, hmozzuk, 3 mm vastagon szeljül. (Apukák, nagyobb gyerekek bevethetoek ezen a ponton). A tisztát egy kivajazott 26 cm átméroju alacsiny tortaformába simítjuk úgy, hogy a szeletek félig takarják egymást. A citrom levével megöntözzük - vagy ecsettel rákenjük -, majd cukorral megszórjuk. Az olvasztott margarinnal meglocsoljuk, végül elomelegített sütoben, nagy lánggal (220, légkeveréses sütoben 200 C) kb. 30 percig sütjük. Mire kihül, az almából kisült levet a tészta mind beissza így nem lesz "szalonnás"

Én ebből sütöttem hármat, Nálunk 6baba volt a bulin, megpróbálok képet beilleszteni. Ezt lehet mindenkinek, allergiásoknak is.

GAbi3! Grat a kis hősnek a szurihoz!

Dancsi! NEkem a férjem észrevétlen eltüntette a mérleget egyik napról a másikra. Akkor piszok mérgeds voltam, mert ráadásul kölcsönadta, de 1hét után már hálás voltamKép.
MAjd elolvasom a történtetet is.
Kép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


régi arcot akartam írniKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Katica! mert azt hittem (félreértettem ezek szerint) hogy jo ha ezt kapja majd hozzátáplálásnak. Persze hogy fözeléket, gyümiket is adok majd, akkor a sinlacot elfelejtem. Ugy értettem itt ajánlották milyen jo.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok

Fanita, de jó hogy minden ok veletek. Kép

Dancsi, nem tudtam elolvasni a szüléssztorid, biztos béna vagyok. Örülök, hogy jól megy a szopi nálatok. Kép

Ha lesz valahol a belvároshoz közel tali, oda mi is szívesen elmennénk majd.

Mi is szerdán kaptunk szurit. A dokibácsink pedig mindenáron rá akart beszélni, hogy most már adjak Virágnak gyümit, mert különben nem fogja elfogadni a kiskanalat... Kép Azt hittem rosszul hallok. Tejem van elég és rendben gyarapszunk, mondtam is neki hogy én kivárom a 6 hónapot.

Gabi3, Bátor hű a nevéhez a szurinál is. Kép

Angi, jól néz ki a torta (kérek Kép ), el is mentettem gyorsan a receptet későbbre. Kép

Gigi
gigi1
 
 


mérleg kérdés megoldódott: tönkrement, szóval ennyi.
Vendég
 


ja, elfelejtettem, hogy a szüléstörténet hsz. száma 43954.

http://forum.index.hu/forum.cgi?a=t&t=9003964
Vendég
 


Itt van Dancsi története:

Lányok, megírtam a születéstörténetemet, ha van kedvetek hozzá, elég hosszú lett:


2004. május 13-ra voltam kiírva. Mint többször is említettem, az orvosom előre sejtette, hogy császármetszés lesz, mert a pocakom baromi magasan volt, egyszerűen nem tudott lemenni a baba feje. Tulajdonképpen téraránytalanság volt.


Szóval május 13-n be kellett feküdnöm a klinikára. Aznap csináltak CTG-t, ami semmit nem mutatott, UH-ot, belgyógyászati vizsgálatot. Szülésnek semmi jele nem volt.
Május 14-n, hajnali 5-re kellett lemennem a szülőszobára, egy terheléses vizsgáltara. Ez annyit jelentett, hogy kaptam infúzióban oxytocint, és figyelték, hogy hogyan reagálok rá. Ha a méhösszehúzódások hatására a baba szívverése lelassult volna, akkor baj lett volna, de minden ok volt, az összehúzódásoknál a szívfrekvencia megemlekedett. A CTG szerint hatalmas fájásaim voltak, de én semmi nem éreztem, se keményedést, sem pedig fájást. Az orvos, meg a szülészmő csak hüledeztek. Szóval oxytocin nem hatott, mehettem vissza a szobámba, úgy 6 óra múlva.


Május 14-n este 9-kor kaptam egy méhszájtágító tablettát, rákötöttek a CTG-re és vártunk. CTG szerint hatalmas fájások, de én semmit nem éreztem továbbra sem. Éjfél körül elmentem pisilni és akkor láttam, hogy vérzek. Szóltam a szülésznőnek (még nem a választott szülésznőm volt, hanem az ügyeletes), aki lehívta az ügyeletes dokit, aki megállapította, hogy 1 cm-re kitágultam. Kérdeztem, akkor most beindult, erre ő: ez még nem beindult szülés. Mondta a szülésznő, hogy próbáljak meg aludni egy picit, szükségem lehet rá az éjjel.
És nemsokára (kb. fél 1-kor) elszabadult a pokol, egyből 1 perces fájásokkal indult a dolog. Szóltam, hogy fájásaim vannak, újból megvizsgáltak, már 2 cm-re voltam tágulva. Közben telefonáltam a férjemnek, amit nem néztek túl jó szemmel, de én szerettem volna, ha mellettem van. Irtó rosszul voltam, sétálgattam és sírtam. Két fájás közt kb. fél perc szünet volt. Kértem, úgy 3 óra körül, hogy kössék be az EDA-t. Nem akarták, mondván, majd ha 4 cm-nél tartunk. Erre mondtam én, hogy valszeg nem fogok kitágulni, a téraránytalanság miatt. És kértem, hogy hívják az orvosomat. Gondolom telcsizhettek neki, mert nemsokára jöttek bekötni az EDÁ-t. Hát, no comment. :-((((
Egy perces fájások mellett maradjak mozdulatlanul. Nagyon nehezen sikerült bekötni, mert szorosan voltak a csigolyáim, de végül sikerült, én pedig megkönnyebbültem. De a bekötés, a rengeteg bökdösés nagyon fájt, de megérte.
A dokim reggel 6-7 körül érkezett meg a szülésznőmmel együtt, addigra 4 cm-re tágultam. Burkot repesztettek (7 körül), hátha lejjebb megy a baba, mert még mindig totál fent volt. (majd besza…am, amikor megláttam a burokrepesztős tűt). Burokrepesztés nem segített. Eztán oxytocint kaptam (8 körül), de az sem segített, a tágulás megállt 4 cm-nél. A baba szívhangja pedig romlott. Egyszer csak a szülésznőm felpattant, mint a nyúl és kirohant. Mint kiderült, drasztikusan leesett a szívfrekvencia és ez eldöntött mindent. Innentől összefolyt minden, én elkezdtem sírni, hogy miért nem tudom, hiszen előre sejtettük a császárt. Betoltak a műtőbe, ahol félig bódult voltam már, irtóra reszkettem, úgy fogtak le. De arra emlékszem, amikor kiemelték a babát. A doki felkiáltott: „te jó ég”. Én erre tértem magamhoz, megrémültem, hogy 2 feje van, vagy mi. De csak a köldökzsinór volt 3X a nyakára tekeredve. Még az a szerencse, hogy hosszú volt a zsinór. Ezért romlott a szívhangja a babának, ahogy próbált lefelé menni, szorult a zsinór a nyakán. Belegondolni is rossz, mi lett volna, ha nem császár van, hanem próbálkozunk rendesen.


Hiába voltam ébren, nem éreztem semmit abból, hogy megszületett a kisfiam. Annyira bódult voltam, és reszkettem. Ez a remegés pár órán át eltartott, elaludtam, és amikor felébredtem, baromira fájt a sebem.
A babát még aznap délután felhozták. Hát még most is érzem az orromban az első babaillatot. Annyira jó volt a karomba venni! Olyan édes volt.


Lányok, senki ne akarjon császárt! Az első 3 nap borzalmas. Teljesen ki vagy szolgáltatva, katéter van rád kötve, kapod az infúziót, nem ehetsz, nem ihatsz, nem tudsz felkelni, szörnyű. És nem tudod ellátni a kisbabádat. 4-5. nap már jobb volt.


Szóval, nekem sajnos rossz élmény volt a szülés, totál depis is lettem, ami a tejcim beindulásáig tartott. Folyton csak bőgtem mindenen. Ha valaki csúnyán nézett rám, sírtam, ha pedig szépen, akkor is sírtam. De túl vagyunk rajta, kezdem összeszedni magam, de azt hiszem nem voltam lelkileg felkészülve erre a hatalmas változásra. De így utólag, megérte, a kiskrepek gyönyörű és halálosan szerelmes vagyok belé. A dokim szerint jövő januárban kezdhetünk próbálkozni a kistesóval. Remélem, legközelebb nem lesz császár.


Tudjátok, annyit rinyáltam a terhesség alatt, főleg a végén, de most – utólag – olyan szépnek tűnik, és úgy lennék újból pocakos. De hát ugye várni kell egy picikét.


Bocsi, hogy hosszú voltam, nem is megható story-m, de ez van. És egy jó tanács – legalábbis nekem bejött – válasszatok szülésznőt! Nekem addig, míg a sajátom nem ért be borzalmas volt. Nagyon csúnyán bánt velem az ügyeletes (lehet ha nem őt kapom, akkor nincs gond, de ő borzalmas volt). Kiabált, cseszegetett, rám se nézett. Volt úgy, hogy ott hagyott a vizsgálóasztalon, a doki elment, nekem 1 perces fájásaim voltak és a kutya nem segített lemászni. Még a mindig nyugodt férjem is irtó dühös volt rá.
Szóval, én baromi hálás vagyok, mind az orvosomnak, mind pedig a szülésznőmnek. Mindkettőben maximálisan megbíztam, tudtam, hogy nem lesz baj, jó kezekben vagyok, és szerintem ez a legfontosabb.


Mindenkinek további jó babavárást, szuper terhességet, és nem császáros, könnyű szülést kivánok. Azért néha bekuksizhatok, ugye? Nekem nagyon sokat segített ez a topic a terhesség alatt. De nemsokára úgyis jöttök át ti is a 2004-es babák és mamák topikra.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Dancsi! sajnálom hogy te igy élted meg a császárt én meg remélem hogy legközelebb is igy szülhetek (bár nálam ez biztos, nem választás kérdése). Ezért a kijelentésemért biztos megköveztek de nekem nem volt fájdalmas és igy még a vajudást is megusztam, azt sem tudom milyenek a fájások. Katéter nekem csak 1 napig volt, és a korházban szerencsére Drain csö sincs.
Belegondolni is rossz hogy a nyakára tudott ennyire tekeredni a köldökzsinor! Jo hogy nem lett belöle baj.
A sors csak azt akarta ne méricskélj Kép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Karmen: azt hiszem, hogy a te császáros élményed azért is olyan jó, mert te eleve úgy készültél. Meg jó doki varrt és műtött. Kép De ha valaki nem készül fel rá, biztos nagy trauma. A hüvelyi szülésnek is meg van a maga szépsége. Én nem hagynám ki soha. Kép Talán még egyszer vállalkozni is fogok rá. De az nem most lesz, majd talán 3-4 év múlva.

Ági: Csak délután adtam neki egy fél kúpot meg este felé. De éjjelre nem,mert nem volt meg a 4óra különbség a két kúp között. Majd hajnalban, ha kell. De nem fájlalta még a lábát sem. Remélem nem lesz nyügi az éjszakánk.

Dancsi: Akkor végleg megoldódott a méricskélés ügy.

Fanita: De jó, hogy írsz! Nagyon sokat gondoltam Rátok! Úgy aggódtam értetek! Jó, hogy már otthon van Bercel!!!Kép Írj ahogy tudsz!

Gabi3
inecsg
 
 


Sziasztok!

Angi, köszi a receptet, de még se liszteset, se cukrosat nem kap a lány! Kép Lehet, hogy ez már túlzás? Csak apai ágról komoly glutén- és laktózallergia van a családban, ezért nem adtam még lisztest meg tejterméket.
Remélem nem haragszol, felhívtam a figyelmét rád egy Kisbuksi azonosítóval író lánynak, aki a Gyermeknevelés -> Halál topikba írt a napokban. Ha gondolod, nézd meg.

Fanita, én is örülök a jó híreknek!

Kati

Kati
katicabogár
 
 


Katica! NEm, nem túlzás.
De Én úgy látom, h a gluténérzékenység nem megelőzhető azzal, hogy később adja az emberKép. Az mindenképp kijön, ha egyszer elkezded adni, és Ő érzékeny. De nézz utána, mielőtt elhiszed ezt NekemKép. (és asszem a laktóz is ilyen, mert az nem "A"tejérzékenység. A tejérzékenyek a tejcukorra érzékenyek, ez előzhető meg azzal, ha minél később kapja a baba.

MAjd kedden átnézek oda, addig sajnos nem lesz időm, de add meg Neki nyugodtan a mélcímem: anya@kissvirag.hu

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Sziasztok!
Jól lemaradtam! Most sem tudom, mennyit tudok írni, mert Tomika itt ül mellettem a pihenőszékben, és lehet, hogy türelmetlen lesz.
Biztos jó volt a tali! Ha lesz délután, mi is el akarunk menni.
Szerdán megkapta Tomika az oltásokat (a 3 hónaposat+ az ajánlott agyhártyagyulladás ellenit). Szegény sírt, de hamar megnyugodott. Napközben aztán itthon nagyon sírt, délután bealudt vag 3 órát. Estére belázasodott. Hát - gondoltam - adunk neki kúpot. Benyomtam - kijött. Benyomtam - kijött. Fel kellett hívni az anyukámat, hogy hogyan kell kúpot beadni. Aztán sikerült, és nagy sokára levitte a lázát. Éjjel alig aludt - azt is köztünk, másnap meg aludt 3/4 10-ig. De csütörtökön már angyali baba volt: egész nap nevetett, beszélgetett.
Szóval túl vagyunk az első lázon. Amúgy minden rendben, csak kicsit befelé tartja a lábfejét, drnéni azt mondta, hogy tornáztassuk kicsit.
Méretei: 5600 gramm, 62 centi. Még mindig szépen gyarapszik. És egyre okosabb, ügyesebb. Már a pihenőszékből is majdnem "kimászott", muszáj mindig bekötni.
Ja, és csütörtökön volt 3 hónapos. Szerencsére javult a hasfájás is (már csak ritkán van), és az esti nyűgösség is kevesebb. Egyedül is elvan egyideig, de nagyon szeret beszélgetni.
És kb.3-4 óránként szopik. Ez nagyon nagy dolog, mert az első hónapban el sem hittem, hogy valamikor meglesz cici nélkül. Persze most is van, hogy sűrűbben kér, de most már mással is el tudja magát foglalni. Éjjel még mindig 2-szer fölébred, de jó esetben hamar visszaalszik.

Gabi3!
A kajarendeléshez őgy tudsz étlapot kérni, hogy fölhívod őket, és kivisznek egy köv.heti étlapot+egy megrendelőt. E telefonszámuk mégegyszer: 540-774, 540-775.

Gabici!
Én is arra lakom, a telefontorony melett az egyik 10 emeletesben,de mi a Miniklinikre járunk a Dr.jeszenszky Mártához. (korábban meg az Ipoly soron laktunk)

Ági!
kristóf nagyon aranyos a képeken!
Látom, sokat mozog. És már érdeklődik a könyvek, a zene és a számítógép iránt? Igazán nagyon ügyes.
Jövő héten remélem, tudunk már együtt sétálni.

Fanita!
Jó hallani rólatok! Örülök, hogy Berci jól bvan, és szépen gyarapszik.

Mikor lesz a legközelebbi tali?
Mindenkinek kellemes Pünkösdöt kívánok!

Nóri!
Lénának boldog névnapot!

Ptünde
ptünde
 
 


sziasztok

Tünde, szép nagy már Tomika. Sokáig küszködtetek a hasfájással ti is, nekünk is sokáig volt, és néha most is előjön. Hogyan látszik, hogy Tomika befelé tartja a lábfejét?

Dancsi, ki volt az ügyeletes szülésznő?

Gigi
gigi1
 
 


Gigi,
mindjárt megy mail-ben
Vendég
 


Sziasztok!
Látom, hétvégén nincs forgalom. Én most kicsit ráérek, mert Tomika elaludt (remélem, már nem ébred föl). Délután csoda történt: elaludt magától a kiságyban. Pontosabban először elaludt Anyu kezében, letette, fölébredt, de visszaaludt. Igaz csak. kb. fél órát. És délután végre én is aludtam 1 órát!!! A férjem addig elvolt Tomikával.
Most este nagyon nyűgös volt, valószínúleg azért, mert elmaradt a délutáni séta (bár délelőtt jó sokat lenn voltunk). Szóval muszáj levinni.

Gigi!
Úgy látszik, hogy amikor bahjlítva fölemeli a lábát, összeteszi a talpát. Én nem vettem észre, de a doktronő szerint sem nagy gond ez, csak tartási hiba. Ha szoktad nézni a Kismama újságot, a júniusi szám elején van két baba: a rózsaszín ruhás kislánynak is úgy áll a lábfeje. De neki még jobban, Tomikáé nem ilyen feltűnő.

További szép pünkösdöt mindenkinek!
PTünde
ptünde
 
 


Ti adtatok a babának Infacol-t, ill. Papaverines-t? Nem tudom, nekünk ettől-e, de olyan nyugodt 2 napja. Eszik, alszik, gőgicsél, pukkant nagyokat. A gyerekorvos szerint felváltva adjam, kajcsi előtt. OK, este felé, nyűgös, de éjjel 5-6 órát aludt egyhuzamban, majd délelőtt is kibírt 5 órát 2 kaja közt. Igaz, utána 140 grammot szopizott. (megjavult a mérleg, csak lemerült az elem,így néha megmérem)

Dancsi
Vendég
 


még egy kérdés: éjjel ömlik rólam álmomban a víz, csupa csatak vagyok, pedig nincs meleg a szobában. SZerintetek mi a franctól van ez? Hormonális változás esetleg?
Vendég
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: