Új privát üzeneted érkezett!

Zsuzsi!
Okés, értettem én. :wink:
Ja valóban, már kérdezni is akartam, hogy jártok még rendszeresen úszni Pannikával? Hogy megy neki?
Sajnálom, hogy most nem tudtok menni. :? Remélhetőleg nem betegszik le nagyon.

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Én is Assora tippeltem :wink: Nagyon szép!Nme szedi le atépőzárat??Emilinek ezért nincs tépőzárasa :twisted:
Miért nem tudsz feltenni képet??? :roll:
Tényleg mizu a babauszival?Mi múlt7végén voltunk először a nyári szünet óta, de Emili hamar ismét rákapott :lol:
Most olvasom,remélem nem Emilitől kapta el Pannika!!!:(Emilinek egylébként nem vészes, nem lett beteg, szívni sem kell neki, néha megtörlöm és kész:?

Andi!
Sajnos ez a felnőttel is így van, hogy ha meg van szokva a reggeli felkelés, akkor az 7végén is működik :evil:

Edina!
Na szép kis kálvária!Azért Kamilla szép lassan cxsak igyeszik kifelé :wink: Én is Papp Jucival szültem, nagyon jól jártál vele, hogy elvállalt!!!:DMegnyugodhatsz, jó kezekben leszel!Nekem is ő intézte 34 hetesen, hogy ne kelljen bent maradnom, hanem haza mehessek.Ezért is mondom mindig, hogy legalább sz.nőt érdemes fogadni, mert az ilyen "apró-cseprő ügyeket" ők el tudják intézni, nem neked kell mindenért utána járnod, várakoznod!

Alíz!
Rókakoma csak ólálkodik akkor még nálad! :evil:

Most anyóséknál vagyunk, egész jól telik a 7vége.Tegnap megjártuk Pestet is, de képzeljétek el, hogy délbe mentünk oda a talira, ami 10-től violt meghírdetve, és nem volt még ott senki(vagyis csak 2-3 ember, akiket én nem ismerek).Így szépen eljöttünk:(Sajnálom hogy így alakult, nem tudom miért volt, tavaly sokan voltak már ebben az időpontban.Utána visszamentünk keresztanyámékhoz, ebédeltünk,Enmili megevett egy hatalmas tányér levest, gombával!!!!,csak lestem!!
:shock: Még rántott husit, és párolt krumplit is evett, ami szintén nagy szó!!Sajnos vásárolni nem jutottam el, de majd talán a Jean Michelle Jare koncert napján!Merthogy oda elmegyünk anyával, nov. 12.-én lesz!Már nagyon várom, szeretjük a zenéjét.:)
Anya a jegyet kapja a szülinapjára, jövő 7végén megyünk hozzájuk.Kíváncsi vagyok mit szól majd hozzá, biztos nagy meglepi lesz neki. :wink: Aznap majd Tomi és anyósék fognak vigyázni Emilire :roll: :? Ez miatt vannak aggályaim, de az ráér majd akkor :wink:

További szép napot!Itt szépen süt a napocska, és elég meleg is van :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Hello Panka!

Sajnálom, hogy a találkozóból nem igazán lett semmi. :? Ez milyen találkozó lett volna egyébként, érettségi?
Hát..... nem tudom felnőttel mennyire van így, hogy a szervezete hétvégén is jelez, hogy ébredni kellene. Az enyém nem ilyen, :lol: nekem a gyerekek gondoskodnak róla, hogy ki ne essek a napi ritmusból. :P :lol:
Anyukád biztos fogja értékelni a Jean Michel Jarre jegyet, főleg hogy kedvence neki is. :wink:
Emilinek mikor lesz meg az asztalka a székekkel?
Igen, nekem is az a tapasztalatom, ha nincs saját orvosod vagy szülésznőd akkor nem kapod meg azt a figyelmet a klinikán, amit egyébként meg kellene, sajnos. Nekem ezért is van orvosom, meg azért is, hogy ne ambulánsan hol egyik hol másik nézzen rám. :roll: Volt abban is részem és nagyon nem tetszett, és ha már választani lehetett, hát választottam. Nem is bántam meg egy percig sem. Persze mindenki maga dönti el mi a legjobb neki, hogy érzi legkényelmesebben magát, megbízik-e valakiben vagy sem. :wink: Pro és kontra lehet sorolni miért legyen és mirét nem, de nekem szerencsére csak jó tapasztalataim vannak, voltak az orvosommal. Van aki hiába választ magának és nem jön be neki, vagy az orvos sem úgy kezeli ahogy kellene, még a paraszolvencia mellett sem.

Kép
Kép
bendor
 
 

 
 

Sziasztok!

Tegnap kaptam egy üzenetet az IWIW-en egy zenetanár ismerősömtől, ami engem még nem érint, de mivel a talin beszéltetek a zenebölcsiről, gondoltam, megosztom veletek, hátha ez bejön nektek:

"Kedves Zsuzsa!
Szeretném felhívni figyelmedet a zenebölcsimre, hátha Te, vagy valamelyik ismerősöd szeretnétek járni. Tudnivalók:

Helyszín: Turmalin Ház
Debrecen, Csapó u. 19 I/1
Hansa Wellness és Jóga Stúdió,Db-Józsa, Gönczy P.u 60.

Időpont: Keddi napokon 15.00 - 15.30 (Db.)
Csütörtök 10.00 - 10.30 (Józsa)
(2008. októbertől)

Ára: 500,- Ft / baba-mama/ foglalkozás

Kiknek ajánlom?

Babáknak, szülőknek, nagyszülőknek, várandós kismamáknak, babysittereknek
Akik már elfelejtették a régi dalokat, mondókákat, ölbeli játékokat
Akik a néhány megunt dal mellé bővíteni szeretnék a „repertoárt”
Akik felismerik a jókedvű éneklés, hangszeres játék fontos, sokirányú fejlesztő hatását
Akik mélyebb, meghittebb kapcsolatra vágynak babáikkal.

Érdeklődni, jelentkezni nálam lehet.
Szeretettel várlak, hangbújócskázzunk együtt!"

zsebi_baba
 
 


Mi tegnap kirándultunk egy kicsit kettesben Szarvason. Nagyon szép idő volt, sétáltunk egy bő órát az arborétumban, majd sétahajóztunk a Körösön, utána pedig ebédeltünk egy jót a Halászcsárdában. Teszek föl képeket a Picasara. Nagyon jó kis kirándulás volt, csak sajnos hazafelé jövet beálltunk az autómosóba a Mol kútnál, és képzeljétek, letörte a visszapillantó tükröt :( . A páromnak eléggé fölment a pumpa, hiszen 2 hónapos a kocsi, és először még a kútkezelő is pattogott, nem akart jegyzőkönyvet fölvenni. Végül aztán vettek föl jegyzőkönyvet, úgyhogy reméljük, a biztosítójuk fizet. Kár, hogy ez így elrontotta a nap végét :( .

Edina! Nem semmi, ami a Klinikán történt. És mi az, hogy ha hazamész, továbbra is benntfekvőnek vesznek föl, és nem hívhatsz mentőt?????? Kíváncsi lennék, ha hívnál, megtagadnák-e a segítséget? És ha elfolyik a magzatvíz? Vagy ma már lehet elfolyt magzatvízzel sétálgatni?
Egyébként nekem Gergővel így indult a szülés. Valami nedvességet éreztem én is, azt gondoltam, hogy magzatvíz. Bementünk, és kiderült, hogy nem az, ép volt a burok. Máig sem tudom, mi volt, de nekem hamarosan beindultak a fájások is, úgyhogy én már akkor nem mentem haza (pedig nekem meg azt mondták, még nyugodtan hazamehetek).
Örülök, hogy Sápy szimpatikus volt! Remélem, nekem is jó élményem lesz vele a szülésnél!

Zsuzsi! Nagyon tündéri a kis szandi! (én úgy tudom, a 18-as méret a legkisebb létező cipőméret, de már régen vásároltam ilyet)

zsebi_baba
 
 


Télen szült anyukáktól kérdezem, mivel nekem mindkét gyerekem nyárias időben született: mibe öltöztettétek a babát pl. hazavitelkor, illetve utána levegőztetéskor? Tegnap a hajón láttunk egy picit, max 1-2 hónaposnak saccoltam, de szerintem kissé túl volt öltöztetve. a normál body rugi öltözéken egy vastag (szerintem téli) dzsekis overál volt rajta, és így még egy vastag bundazsákban volt szegényke. Ezt onnan tudom, hogy az anyukája a hajón tette tisztába, és láttam, mennyi mindent szed le róla. Nem túlzás ez egy kicsit ilyen jó időben?

zsebi_baba
 
 


Sziasztok,

Zsebi: tök jó hétvégétek volt akkor. A tükröt meg sajnálom, de mi az hogy még a kutasnak állt feljebb?????Sztem fizetnie kell a biztositónak, vagy pedig az állja, aki letörte, nem?
Nekem ugye még Anna az első babám, de én nagy bajban voltam az elején az öltöztetésével. Lehet annak a nőnek is ez az első babája, azért öltöztette túl kissé, nem? Amúgy sztem látni fogod Szabin, hogy túl öltöztetted-e vagy esetleg alul. A lényeg, hogy minél több réteg legyen rajta és akkor egy séta közben is tudsz mit lefejteni róla. De lehet a tapasztaltabb anyukák jobb tanáccsal tudnak neked szolgálni.

Zsuzska: tök jó ez a zenebölcsi. De miért mondod, hogy téged nem érint?Nekem Anna már most imádja, ha énekelek neki, mosolyog és néha mintha már ő is az én szám mintájára formálná az ajkát. Vagyis csak próbálja, de még nem sikerül neki. Mennyi idős kortól lehet menni?Csak mert irod, hogy azoknak is jó, akik már nem emlékeznek a gyerekdalokra, versekre és én pont ezzel küszködök. Kaptam egy cd-t tele csupa jó dalokkal, amiket régen még tudtam, de már nem emlékszem a szövegükre. Engem érdekelne, csak nem tudom, nem-e vagyunk még hozzá túl kicsik. Mert amúgy közel lenne.

A mi hétvégénk is gyorsan elszaladt, alig voltunk itthon. MOst először mozdultunk ki ilyen hosszú időre. Szombaton Józsán voltunk, kivittük Annát a dédihez, aki persze nagyon boldog volt. Vasárnap meg István szüleinél voltunk. Persze Anna amennyire nem alszik mostanában itthon annyira sokat aludt most a nagyszülőknél. Vicces volt:-)

Edina: még mindig semmi?Azóta volt vmi szivárgás?Ma is menned kell vizsgálatra, igaz?

Már alig várom az estét, megyünk vacsizni!!!!!!!!!:-)Végre kiöltözök, sminkelek . . . hihetetlen

puszi

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!

Mi is ma akartuk kipróbálni a Bukfenc tornát, de Nelly megint szörcsög és köhög vasárnap reggel óta. :cry:
Remélem nem megy megint a kis tüdejére.
Ezt a Turmalinos-t megnézzük majd, mert mindenképpen szeretnék vele járni valahova, ha más nem baba-mama jógára.
Most is alszik szegény, ma már másodjára, tehát tutira van valami kórság. :(

Panka, ti voltatok a Bukfencen?

Olgi, még nem is köszöntem meg a vendéglátást, olyan jól éreztük magunkat! A kókuszkocka nekem nagyon bejött....
Ruci ügyben most nem zavarkodnék egy darabig, de ha szeretnéd őket eltenni a tesódéknak mond meg nyugodtan és nem zargatlak tovább. :wink:

Edina drága!
Nagyon égő ám, mert én írtam neked (?) sms-t, hogy nem kérjük a kupont , már csak az a kérdés hova küldtem!!!!!
Nem mentettem le a számodat, csak a fogadott hívásokból néztem ki.......... :? :? :?
Bocsi, sajnálom, hogy vártál minket. :oops: :oops: :oops:


Képzeljétek, ma egy hülye nőci odament Lászlóhoz reggel az oviban, hogy miért visszük Olivért mikor mindig folyik az orra és különben is az ő gyereke immunhiányos és az ilyenek miatt ( mint Olivér) egy nap ovi másnap már lázas.
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁáá, jó, hogy nem én voltam ott, szerintem kiíratkozott volna végleg... :evil: :evil: :evil:
Tudni kell ehhez, hogy Olivérnek valóban folyik az orra, mivel allergiás, de tudtommal ez nem fertőző.
Amúgy meg egyszer sem volt beteg egész télen, móta a Rimomubylt szedi.
Mennyi hülye van a földön!
Szerencsére a férjem roppant türelmes és diplomatikus, elintézte rövid úton.

Jut eszembe, terhes pathológia.
edina, jól teted hogy nem maradtál azon retek helyen.
Valóban nem lehet igénybe venni, nem is inkább nem ajánlatos mentőt hívni, mert papíron bent fekszik anyuka, akkor mit keres otthon??
Ugye ez így elég faramuci, jókora büntetést von maga után a Klinika felé, mivel ők fekvőbetegként veszik fel az ellátásra a pénzt.
Viszont, ha aláírta Edina, hogy saját felelőségre távozik, akkor nem értem, mivel nem bent fekvő.
Hülye bürokrácia.
Én is ott kaptam ágyat a TP-n a császár után, na gyorsan hívtuk is a dokit, hogy valamit csináljon, mert az nem állapot.
Szerencsére csak odaszólt és mehettem is a kétágyas--fürdőszobásba. Ha más nem ezért jó a fogadott doki. :D
Vicc volt, nekem jól esett, hogy volt fogadott.
Nagyon gáz a TP, tele cigánnyal, mert ugye velük van a legtöbb gond, beltenyészet, cigi, pia stb.

Anita, jó szórakozást estére!

Nyüszög a drága, megyek ápolni.
Hjjjjjj, a híres anyatej és az ő védelme..... :? :? :? :?



Andi!

Kisbútorok pár 7en belül érkeznek.
Ez csak kolis tali volt, akik vmikor a koliban laktak.
Azért írtam, mert én is felébredtem 7végén a szokott időben, amikor még dolgoztam;)Bár akkor nem volt Emili, aki felköltsön:)

Zsebi!
Köszi az infót.:)
Szerintem is sok az a 2 réteg vastag holmi.Persze télen kell az overál, azalatt body+rugi, és én az overált is betakartam még.
jót kirándultatok ismét!Használjátok is ki a jóidőt, na meg amig Szabika engedi:)

Anita!
Jó szórakozást mára, aztán számolj be milyen volt!:)

Kriszti!
Nellykének jobbulást!Mondja a férjem, hogy a munkatársai gyerekei is betegek, van akinek véres a kakija.:(Vmi járvány van:(

Voltunk a tornán ma, Emili nagyon élvezte, és szerintem is jó,csak egy kicsit drága(900ft!).De alkalmanként azért el fogunk járni, a keddi 10 órás csoportba.

Zsebi!
Erről van szó a Turmalinban is?Mert azért ott olcsóbb lenne ugyanez
:wink: Vmilyen Magdi tartja.
Képeket nézem mindjárt.
Sajnálom a tükröt, de akkor csak ki lesz fizetve, azért azt sem ingyen osztják!
:twisted:

Képzeljétek, ma délelőtt maghalt a nagymamám :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:
Nagyon nagyon szerettem Őt!!!!!
Múlt kedden műtötték húgyhólyagsérvvel.Nem is volt gond, még aznap beszéltem vele.Másnap hányt 2x, de próbált enni, anya vitt neki kaját.Aztán csak hányt utánna is 1x 2x.De hiába mondta nővérnek, dokinak, csak egy hányinger csillapítót kapott,meg hashajtót, mert nem volt kakija műtét óta.Persze ez is rátett a lapátra, de inkább a hányás,amivel nem foglalkoztak!!!! :evil: :evil: :x :x Beszéltem vele tegnap is, hallottam a hangján, hogy nem jól van, lelkére beszéltem, hogy szóljon dokinak, hogy kössenek be neki infúziót!!Cukros is volt,bár nem nagyon, de most lement neki a cukra is 3ra!!!Az neki kevés.
Ma azt mondta a doki, hogy volt vmi agyi történés, és a halál előbb utóbb úgyis bekövetkezett volna! :x Hát persze, senki sem él örökké, de azért nem mind1, mikor, és miért hal meg!!!Szerintünk a kórház felelőssége, és perelni fogunk!Mert a műtét után jobban volt, a 7végén romlott nagyon az állapota, de nem csináltak semmit. :x Felelősnek érzem magam is, hogy miért nem hívtam fel én a kórházat, vagy anyáék miért nem csaptak az asztalra, hogy márpedig kapjon infúziót,hisz ki volt már száradva.Azért egy idős embert jobban megvisel egy műtét, jobban oda kellet volna rá figyelni!Ráadásul azt a marék gyógyszerét sem tudta bevenni,mert ugye hányt :(
Ez van Magyarországon!!! :evil: Nem megyei kórház, csak városi.Pedig mondtam is neki, hogy ne oda menjen! :(
Szegény mielőtt bement, odaadta anyának a fényképet, amivel majd temessék, és azt is megmondta, hogy hamvasztást kér :cry: :cry: :cry: Lehet, hogy előre érezte?Bár szerintem csak felkészült mindenre. :cry:
Szóval most kivagyok akadva, hogy ezért kellett meghalnia???
Keresünk most ügyvédet, és független orvosszakértőt, hogy ne a kórház boncolja fel, hanem egy független szakember.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Anita, Pankaa! Iwiwen megírom az ismerősöm nevét, számát, ott rá is kereshettek. Nem tudok semmi egyebet a zenebölcsiről, de nála érdeklődhettek. (nyugodtan hivatkozhattok rám is, bár nem hiszem, hogy szükséges, gondolom, örül, ha minél többen érdeklődnek) Ja, Anita, én írtam a bölcsit, nem Zsuzska, ezért írtam, hogy még nekem nem aktuális :) )
Pankaa! Részvétem a nagymamád miatt!
Az öltöztetést én is úgy gondoltam, hogy a normál benti öltözékre vastag téli overál, és takaró. Plusz babakocsiban a lábzsák, autóban meg úgyis fűtünk. Vastag overálunk van 2 is, bár nem tudom, nem lenne-e praktikusabb a bundazsák?

Andi! Te komolyan írtad, hogy szebb emlék a terhespatológia, mint a gyermekágyas osztály????? Én szerencsére csak Bogival voltam bent néhány napra toxémia miatt, de borzasztó volt. Egyrészt, ahogy Kriszti is írta, a betegek összetétele, másrészt pedig annyi rémtörténetet, amit ott a kismamák meséltek egymásnak, életemben nem hallottam! Igaz, ez a Kenézyben volt, de gondolom, a Klinika sem jobb. Mondjuk a gyerekágyas osztályon sem éreztem magam sokkal jobban, legszívesebben szülés után hazamennék, olyan kórháziszonyom van, de azért persze a biztonság kedvéért jobb az a néhány nap bent. Kibírja az ember, és akkor már ott a baba.

zsebi_baba
 
 


Nem Iwiwen küldtem el, hanem a Gmailre írtam föl a zenebölcsis ismerősöm nevét.

zsebi_baba
 
 


Sziasztok,

Megvolt a vacsi. Hát nem akarok panaszkodni, mert nagyon jól esett kimozdulni, meg minden, de semmi nem volt amit enni akartam. Gondoltam előételnek eszek egy kis libamájat zöldségekkel, piritóssal, de arra kapásból azt mondta a pincér, hogy most nincs libamáj (pedig főételnek is sok libamájas kaja van), aztán kértem csirkeszárnyakat csipős mártással, ami szintén nem volt. Egy kicsit rosszul esett mert már nagyon készültem ezekre a finomságokra:-((( De egyébként finom volt a kaja, jól be is laktunk, utána még sétáltunk egyet ott az erdőben, meg a városban is egy nagyot és csak utána jöttünk haza. Anna nagyon jól viselkedett, a 3 órából csak egyet volt ébren, akkor megfürdették a nagyszülők, meg kapott cumisüvegből anyatejcsit. Most este volt egy kis sirás, a hasija fájt, de István hamar orvosolta a bajt és mostmár alszik.
Múlt éjjel is ilyenkor aludt el, és egészen 5-ig fel sem kelt enni, pedig este 8-kor evett utoljára. Ilyen még sosem volt.

Mára ennyi.
Jó éjt!

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!

Végre csend van a lakásban, alszanak a kicsik, tudok írni. :wink:

Panka!
Őszinte részvétem! Sajnálom nagyon hogy ilyen megtörténhet. Ez iszonyatos. :evil: :evil:
Gondoljátok, hogy a kiszáradás lehetett a halált kiváltó ok? Ezek után nagyon kíváncsi leszek én is a boncolás eredményére. Nem csodálom, hogy ki van akadva a család, tényleg abszurd. Milyen idős volt nagymamád? :shock: Békéscsabán történt mindez? Kívánom, hogy legyen erőtök végigcsinálni ami Rátok vár. (temetéstől a perelésig mindent :roll: )

Zsebi baba!
Megkuksiztam én is a képeidet, nagyon jók, jól tettétek, hogy elmentetek kicsit kikapcsolódni. Mi is voltunk már a szarvasi arborétumban, igaz még a gyerekek nélkül, nekünk is nagyon tetszett. Sajnos nekem sikerült egy kullancsot begyüjtenem. :roll: :roll:
A hajón alaposan bebugyolált baba kissé túl lett öltöztetve szerintem is. Remek idő volt hétvégén, akkor az anyuka minusz 10 fokban mit fog ráadni vajon a babára?! Persze kezdő szülők dilemmában vannak, én is abban voltam sokáig. :wink:
Tényleg komolyan irtam, hogy a terhespatológián töltött időmet jobban élveztem. Biztos defektes vagyok, de tényleg így volt. Na jó, nehogy félreértsétek nem a babázás volt a terhemre, mert azt nagyon vártam, hanem az összes többi dolgot összevetve éreztem így. Bencémmel császármetszésem előtt 7 napig feküdtem ott, a gyermekágyas osztályon pedig a tüdőgyulladása miatt még 8 napig. Volt alkalmam összevetni a két helyet. A terhespatológián vagy a jószerencsémnek, vagy az orvosomnak köszönhettem, nem tudom, de normális kórterembe kerültem, normális emberek közé, a személyzettel sem volt gondom, mindig segítőkészek , kedvesek voltak.Napi kötelező vizsgálatokat és a viziteket leszámitva nem zavartak különösebben. Orvosom pedig minden reggel nálam kezdett, hogy minden rendben van-e. Az etnikum külön 10 ágyas szobába volt csoportosítva -rettegtem is hogy nehogy betegyenek közéjük, mert infarktust kapok- ami azóta már két gyermekágyas kórteremmé lett szeparálva. Ez a szoba nem is a mi folyosónkon volt, (hanem rá merőlegesen egy másikon) tehát a wc-t és a zuhanyzót sem ott használták ahol mi,mert az távol volt nekik. (örültem neki nagyon) Persze a kórházi koszt és a rettenetesen kényelmetlen ágyak minden percben emlékeztettek, hogy hol is vagyok. :lol: :lol:
Ezzel ellentétben a gyermekágyas osztályon igaz a csecsemősök nagy része kedves, rendes volt, de mindkét gyermekemnél összeakadtam egy-két banyával, akivel nem kellett volna, és az én hormoningadozásaimmal akkor nem viseltem igazán jól a dumájukat. Ráadásul voltak dolgok amiben a csecsemősök véleménye is eltért, egyik nap ezt hallottam, másik nap meg már mást tanácsoltak. :roll: Bencém a tüdőgyulladása miatt bekerült a gyerekosztályra, össze-vissza hol pohárból, hol cumisüvegből, hol kanállal adták neki a tejet, volt mikor nem is szóltak éjszaka hogy menjek szoptatni. Császár mellett amúgy is nehezebben indult be nálam a tejcsi. Volt aki azt mondta ne adjam cumisüvegből, mert utána nem fog kelleni neki a cici, erre másnap másik csecsemős a kérdezésem nélkül megettette cumisüvegből. :roll: Alig vártam, hogy végre hazaérjünk. Itthon küzdöttünk a cicizéssel, de hiába, csak üvöltés volt állandóan (hetekig), holott a lefejt tejet behúzta a cumisüvegből szó nélkül.

Kriszti!
Nagyon ördögi kör ez az orrfolyásos dolog a közösségben. Ha úgy viszed a gyereket akkor kinéznek, hogy a gyerekeddel sem tudsz foglalkozni. Ha minden orrfolyásnál otthon maradsz velük, akkor a munkáltatód mond fel fél éven belül. Választhatsz. :roll: :roll:
Azt tapasztalom, hogy csak a lázas gyerekek maradnak otthon (jobb esetben) az orrfolyás, köhögés még belefér. Persze főleg bölcsiben ahol még nyalják a játékokat a bacik jönnek-ennek ezáltal köztük. Dehát ez van. Én már beletörődtem, ez is kell hogy erősítse az immunrendszerüket, nincs mit tenni. Azt már nagyon erősnek tartom viszont, hogy reggel begyógyszerezik a gyereket a szülők és beadják oviba, hagy kókadozzon ott egész nap, és nyugodtan fertőzze csak a többit. Ráadásul mindezt orvosszülők teszik (pl. Bence ovijában). :evil: :evil: :evil:
Én most mindenesetre kiirattam a Broncho-Vaxom-at mindkettőnek, és elkezdjük nekik a kúrát. A bacik ellen legalább védve lesznek. Vírus ellen meg sajna ugysincs mit tenni.
Egyébként ma én is megijedtem, hogy Dorkám elkezdi a köhögést. A bölcsi után kimentünk a Jubileumira és ott a hintában egy 5 perces köhögési rohamot produkált nekünk. De így utólag csak morzsa mehetett a torkára, mert előtte mézeskalácsozott, és azóta sem köhög. Mindenesetre a frászt hozta ránk.
Jahhhh..... zenebölcsi. Dorkáéknál az is van a bölcsiben, csütörtökön voltunk az első foglalkozáson. Hát mit ne mondjak nem voltam elájulva, hiába akarta kitenni a lelkét a szegény Alíz néni. A gyerekek inkább a csoportszobában levő játékokat választották és azzal jöttek-mentek minthogy a citerázásra vagy az énekekre, dalocskákra figyeljenek. :lol: :lol: :lol: Havonta egy ilyen alkalom van, lehet következő alkalommal nem is megyünk, nem sok értelmét láttam. :oops: :P

Anita!
Remélem szuper vacsin vagytok túl. Majd várjuk az élménybeszámolót!!!!!!!!!!!!!!!!!
Láttam a Ti képeiteket is, gyöngyszem a kislányod. :wink: Látod, ha kimozdultok egyből másképp viselkedik. A gyerkőcök már csak ilyen cselesek. :lol: :lol:

Márti!
Ügyesek vagytok, hogy tettetek fel képeket. Szépek vagytok, büszke lehetsz a gyerekeidre. :wink:
Gyere és irj, ha van egy kis időd.

Edina!
Mesélj , mi volt ma a Tg-n és NST-n???????

Pussssssz Mindenkinek!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Anita!
Ügyes volt a kislányod nélkületek is. :wink: :wink: :wink:
Hát akkor kicsit vegyes érzelmekkel jöttél el a csárdából, sajnálom, hogy nem volt az az étel amit kinéztél magadnak.
Egyszer már én is ettem ott libamájat, mondhatom fincsi volt. Legközelebb ha mentek hátha szerencsésebb leszel és lesz.

Erről a Paripa-csárdáról irtam régebben, hogy vasárnaponként svédasztalos ebéd van. Egyszer elmentünk egy olyanra is. 2500 Ft/fő felnőtteknek, 1500Ft/fő gyerekeknek, és ebben az étel van benne. De az dögivel. Középre ki van pakolva egy nagy asztalra legalább 3 féle leves, töltött káposzta, frissensültek, 6-8 féle köret, egytálételek, összesen vagy 15 féle étel, meg 8-10 féle sütemény. Ezekből annyit és annyiszor lehet szedni ameddig bírja az ember és nem szégyelli. :lol: :lol: :lol: :lol: Aki nem fogyókúrázik annak nagyon megéri és finomakat ehet. (mikor mi voltunk pl. volt rántott lazac,pisztráng, mangalicasült stb)

Bea!
Látom a talis képek másik felét is feltetted. Jók nagyon. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Anita!
Sajnálom, hogy nem sikerült azt enni amit kinéztél:(De most megnéztem, és a libamájas kaják elég drágák, így élek a gyanúperrel, hogy azért "nem volt", mert nem akarták 50%-osan adni :evil:
De jó hír, hogy Anna remekül elvolt!:)

Zsebi!
Köszi a számot, majd utánaérdeklődök.

Andi!
Nagyim most volt augusztusban 75 éves :cry:
Biztosak vagyunk benne, hogy a kiszáradás okozta, de a kiszáradást meg a sok hányás, hasmenés okozta.Hogy annak mi volt az oka, azt kell kideríteni, mert éltében nem foglalkoztak vele :cry: :x

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Panka!
Nagyon sajnálom, ami történt, sajnos ebben az országban sok minden megtörténhet...

:evil:

Az egyik ismerösünk itt a Kenézyben halt meg májusban, ott is félrekezelés dolog lehetett a háttérben. Menjetek utána a dolgoknak, hátha kideritenek valamit.

Képzeljétek, ma végre levizsgáztam gyerekgyógyászatból :D
Szóval elvileg már csak 1 vizsga van, utána meg az államvizsga.
Csak sajnos megint nem vagyok valami jól. Tegnap óta nagyon fáj a hasam alja. Azonnal felfázásra gondoltam, elmentem az Otiba vizeletet nézetni, de negativ lett.
Szóval most attól félek, hogy a babával van valami baj, úgyhogy felhivom a nőgyógyászomat délután. Remélem semmi komoly :(
Vendég
 


Sziasztok!

Ma már kedd van (szept.30) a második kiírt időpontom (az OTI orvos szerint) a szülésre pont ma van :wink:
De már biztos vagyok abban, h az a 40 hét amit meg szoktak állapítani az az első uh szerint a legvalósabb, tehát nekem okt. 6-a igy ezen a héten még „csak” 39 hetes vagyok az alapján.

Szóval még mindig Klinikai beteg vagyok, csak éppen hazajárós. Hétfőn voltunk megint NST-n, szerencsére nem mozgott annyit, de igy is 160 körül volt megint, állandóan fel van, másnak meg mindig alszik a babája ugy kell ébresztgetni, max 140 körül van a szívhangja. :roll:
Mostmár ugye nem lent az ambulancián csinálják a vizsgálatokat, hanem a patologián, itt nincsenek olyan sokan, de igy is várni kell szinte ugyanannyit. :evil: Levették a vért és vizeletet, és nekem kellett levinnem a laborba, meg is lepődtem rajtuk. Aztán meg megint várni kellett az orvosra, akire most „csak” 1 órát vártam, levette a kenetet amiből az un. páfrány vizsgálatot csinálják, ebből tudják megállapítani h szivárog –e a magzatvíz vagy sem. Leletemet pedig csak délután tudják megmondani. Be is telefonáltam, kiderült nem szivárog a magzatvíz, csak valszeg több a folyásom a kelleténél (ja és emiatt akartak benntartani 7végén, hiába mondtam én az akkori vizsgálat után, h akkor biztos nem az volt, hiszen azért azt érezném). :twisted: :twisted:
Tényleg én is az összetétel miatt nem akartam ottmaradni a patologián, hiszen több a sötétbőrű mint a világos, nem akartam magam kitenni még ilyen stresz helyzetnek, sokkal jobb itthon! Igy is mostmár 2 naponta mennem kell NSTre, szoval legközelebb holnap, viszont igy már az OTIba nem kell járnom, legalább csak egy felé megyek igy.

Andi!
Én is nagyon elcsodálkoztam, h te jobban érezted magad a patologián, de hát mindenki másképp látja/tapasztalja, és minden alakalommal más lehet a helyzet, na ebben neked szerencséd volt, vagy lehet tényleg az orvosodnak köszönhetted. :roll:
Persze, van rá szabály, mégpedig az, hogyha vkit felvettek a szülészetre és ráadásul 7végén, szabályzat szerint nem engedhetik el 4 napig, erről h saját felelősségemre is hazajöhetek, csak akkor nyilatkoztak mikor nem hagytam annyiban az egészet. Amugy meg tényleg az van, h inkább bent tartanak papíron, felveszik utánam a támogatást, minthogy hazaküldjenek, akkor meg kéne irni a zárójelentést, ami bonyorultabb, szerintem azt gondolják, h ott leszek már legalább a szülés végéig, ugysincs sok hátra.

Zsuzska!
Nem semmi te is miken átmentél szülés előtt, nem is gondoltam h tényleg nincs 7végén uh, még annak sem aki éppen szülni fog! Felháborító!!!!!!!!!!!!! :twisted: :twisted: Ha ilyen a Klinika, akkor a többi még rosszabb???? El sem hiszem! :roll: :evil:
Kiváncsi leszek azért, h Fekete elvállal-e téged a második babánál!!!??? Mikor ott voltam az NSTn hallottam félfüllel h xy kismama Fekete dr.-hoz tartozik, ugyh lehet csak engem nem akart elvállalni, pont a párommal való régi „baráti” kapcsolatuk miatt, érdekes, nem tudom miért, pedig össze sem vesztek.
Pannikának jobbulást!!!!! Most tényleg van vmi nátha járvány
Amugy milyen az uszi??? Majd ha odakerül a sor, minket is érdekelni fog, ti hova is jártok?

Panka!
Igen, már nekem is eszembe jutott h te ajánlottad Anitának is Papp Juditot. Remélem nekem is minden rendben lesz, azért megnyugodtam h tudtam vele személyesen is beszélni, és h többen is ajánlottátok! :wink:
Jajj megvettem a Tantum Verdét a torokfájásra, nem tudom h az most mennyire hatásos, mivel mellette rengeteg mézet megeszek, mondjuk köhögni még köhögök, orrom nagyon folyik, de a torkom már nem fáj ugy.
Tényleg, ti ma mentek a Paripába, remélem nem lesz olyan kellemetlen élményetek benne!
Részvétem nagymamád miatt, tudom min mentek keresztül, nagyon igazságtalan az ÉLET!!! :cry: :cry:

Zsebi!
Igen..ez van, ha itthon vagyok és papíron a Klinikán, nem hivhatok mentőt, mert ugye papíron ott vagyok, jol megbüntetnék a kórházat! De a lelkemre is kötötték, h tényleg be tudok jönni autóval, van aki behozzon, mert csak ugy lehet! Erre persze azt mondja az ember h van, tényleg van szerencsére, és alig várja a beteg h vmilyen uton módon meneküljön abból a környezetből ha nincs semmi baja!
Érdekes, h neked meg az ellenkezőjét mondták, pedig pont ott volt a baj!!! Ki mondta akkor ezt??? Vagy már nem emlékszel ….volt orvosod akkor??? Sápyval (ha ott lesz mikor kell) akkor biztosan jol fogsz járni, jó szakember!!! Beszéltetek már a szülés tarifáiról?? Mennyit fog kérni? Hozzá jársz terhes gondozásra is?

Anita!
Sajnálom, h nem a legjobb tapasztalataitok voltak a Paripában a kajáról…mondjuk mi 2szer voltunk az utóbbi fél évben, de sohasem ütköztünk ilyenbe h ne lett volna az amit enni szerettünk volna. Mondjuk legalább eltöltöttetek együtt a pároddal egy kellemes estét, és még Anna baba is jol viselte a hiányotokat szerencsére! :wink:

Kriszti!
Tényleg nem kaptam meg az sms-ed, biztosan más számra küldted, de aki megkapta gondolom csodálkozott rajta. Szegény Olivér, nem is beteg szerencsére, és ilyen anyukák vannak, h nem értik meg h vki allergiás is lehet, ami olyan kellemetlen dolog!
Amugy milyen szer az a Rimomubyl, hogy ennyire nem lesz soha beteg tőle senki!!!???

Kép
dinaedo
 
 


megváltoztattam a vonalzómon az időpontot, mert különben kiírja mára, h Kamilla megszületett, pedig még nem, igy legalább még vonalzó szerint is van 6 napunk hátra :wink: addig már tényleg remélem h megmutatja magát a kiscsaj! :wink:

Teljesen együtt érzek Pintyussal, amikor minden nap milyen ideges volt, h még mindig semmi fájdalom, most ugyanugy vagyok vele :? szertném már érzeni, h fáj, de azért mert ki akar bujni :wink:

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!

Edina! Annak már 8 éve, és a Kenézyben volt, úgyhogy már nem emlékszem, ki volt. Volt akkor is orvosom, de sajnos éppen nem tartózkodott Magyarországon, úgyhogy nem sikerült nála szülnöm (2 héttel hamarabb szültem a kiírtnál).
Sápyval én még nem beszéltem a tarifáról, de úgy tudom, 70 000. De azért rá fogok kérdezni, az a tiszta. Ez az elején kicsit rémísztően hatott rám, de aztán amikor körbekérdezgettem ismerősöket, kiderült, hogy azért majdnem mindenkinél ekörül mozognak az árak, sőt ennél magasabbak is simán vannak, és mivel ő nagyon szimpatikus volt nekem már a meddőségin is, maradtam nála. Tg-ra is járok hozzá, de eddig még csak 3X kellett menni a magánrendelőbe, de azt mondta, a végén majd sűrűbben kell menni, és úgy tudom, akkor már a klinikára hívja a kismamákat. Persze az OTI-ba is járok, de mindíg elhúzom, 1-2 héttel később megyek, mint ahogy hívnak, úgyhogy eddig oda nagyjából 4-5 hetente jártam, és úgy csináltam, hogy felváltva legyen Sápyval. Egyébként súlyt, vérnyomást, még vércukrot is tudok itthon is mérni, a szívhangot Sápy is meghallgatja, sőt, ő még a méhszájat is mindíg megnézi. Mivel megvan már 5 pecsétem, majd az OTI-t hanyagolom, ha Sápy besűríti a tg-t. Tegnap is több, mint 2 órát ültem az OTI-ban :evil:

Ma délelőtt bevásároltam betétekből a szülés utánra, meg pelust is vettem egy ismerőstől, akinek maradt ki, és féláron átadta nekem. Betétet vettem Always éjszakait (a legnagyobb), illetve Jessa márkájú (DM-es) inkontinenciabetétet. Ez jó nagy :) Ismeri valaki? Úgyhogy lassan én is kezdem összeszedni a cuccost :wink:

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Sikerült feltenni az összes talis képet. Jó későre, mert közbe párom elvitte a melóhelyre a gépet, s este már nem nagyon volt hozzá kedvem.

Panka! Nagyon sajnálom, ami a nagymamáddal történt, részvétem.

Betegeknek jobbulást!
Tényleg van vmi a levegőben, mert én is lebetegedtem. Múlt héten még semmi jelét nem éreztem, különben nem mentem volna a talira sem. Tegnap reggel kezdődött torokfájással, estére már lázam is volt. Tegnap össz-vissz egyszer tudtam enni, ma már kicsit jobban vagyok, már csak hőemelkedés+torokfájás+orrfolyás van, meg a hátam fáj egy kicsit. Azért igyekszem hamar túllenni rajta, úgyis én nyerek, nem a nátha!
Vendég
 


Sziasztok!

Betegeskedőknek jobbulást! Sajna mi is azok vagyunk, Pannika is, én is....Tegnap vittem orvoshoz, torka (még) nem piros, csak nagyon taknyos, alig kap levegőt szegényke, meg hőemelkedése van... :( Szívom az orrát naponta sokszor, már profin megy, de Ő még mindig retteg tőle, egyem meg. A kedve viszont jó szerencsére, ugyanúgy eljátszik egész nap. Éjjel együtt alszunk, féltem, hogy nem kap levegőt... Én is sz@rul vagyok. A múltkor 4 hét szenvedés után végül antibiotikumtól jöttem helyre, jól voltam 3 napig, aztán újra rosszul. Elmentem ma orvoshoz, de minek? :twisted: Semmit nem adott....Csak, hogy orrcsepp, torkfertőtlenítés, stb. Így aztán meggyógyulni nem fogok egyhamar az tuti, és nincs több antibio-m itthon. A múltkor sem voltam orvosnál, csak utánanéztem és beszedtem.

Panka! Őszinte részvétem a nagymamád miatt! :( Átérzem a fájdalmad! A kórház viselkedése meg felháborító... :twisted:

Zsebi! Én télen body, hosszú ujjú rugi, bundazsákba öltöztettem Pannikát, plusz a babakocsiban alatta-felette pléd, és a babakocsi lábzsákja. Elég volt, nem fázott meg soha, bár tény, hogy nem volt nagyon hideg tél.

Edina! Hát,már biztos maradsz papíron bent fekvő végig! De hát nyilván, ha lehet, mindenki vállaja, hogy bejár inkább! A klinikán melyik időpontodat nézik? Amniot csináltak már? Babauszi a termálban van szombat délután és vasárnap. Oda járnak Pankáék is! :wink: Én még mindig azt mondom, hogy nagyon bízom benne, hogy elvállal Fekete! :wink: De nekem téynleg csupa-csupa pozitív tapasztalatom volt vele kapcsolatban, terhesség előtt, alatt és után is. Lassan esedékes lenne nekem egy rákszűrés....

Lilla! Gratulálok a vizsgádhoz! :wink:

Anita! Örülök, hogy azért ki tudtatok kapcsolódni, még ha nem is tudtál azt enni, amit szerettél volna... :? Anna ügyes volt! :D Megmondom őszintén mi nem voltunk még egy este sem távol mióta Pannika megszületett. Napközben persze bátran ráhagyom Anyukámra, most már fél napokra is. Az esti amúgy szerintem azért is alakult így, mert nagy szopis, még most is, üvegből meg sem itta volna, nem is ismerte az üveget múlt hétig... :D Félre ne érts, nagyon jól tettétek, hogy kimozdultatok, ha erre vágytatok! :wink: :D

Kép
zsuzska81
 
 


Ja, azt elfelejtettem, hogy tutira azért vagyunk betegek, mert fűtöttek jópár napig, aztán leálltak, és este meg éjjel nagyon hideg van. Pedig Pannika body, vastag plüssrugi, paplanos hálózsák, plusz paplannal alszik... :roll:

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!!!

Minden betegeskedőnek, kicsinek és nagynak egyaránt mielőbbi gyógyulást kívánok!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Képzeljétek ma jött haza a nagynénim New Yorkból 3 hétre és hozta Dorkának a csajos rucik utánpótlását. ( Bence pedig ruha helyett dollárt kapott.) Igaz ezek 4-5 éves korban lesznek csak jók, de sebaj. Ma már azért próbálgatta Dorka és azt mondta ezekben megy bujiba. (buliba) :lol: :lol: :lol: :lol: Kérdezte Bencétől is: Bece, ugye tyép Doka??? (Bence ugye szép Dorka? :lol: :lol: :lol: :lol: ) Persze Bencét nem hatotta meg miben illegeti előtte magát Dorka. :lol: :P :lol: :lol:

Zsebi baba!
Huuuu... lassan Neked is a kórházi cucc összerakása közeleg, de izgis. :D Én kifejezetten inkontinenciabetétet nem használtam , de biztos jó lesz, miért is ne lenne. Én Libresse vagy Always betétnek a legnagyobb méretét vettem és az is elég volt. (Mondjuk enyhe túlzással majdnem köldöktől a hátam közepéig ért . :lol: :lol: :lol: :lol: )
Remélem Neked sem kell majd Sápyban csalódnod és olyan elégedett leszel vele Te is mint Zita volt. :wink: Ja és igen, annyi a tarifája amennyit irtál, régen Zita irta ide is. :wink:

Zita Anyuka, Évi Anyuka!
Ti merre vagytok?????? Ha tudtok gyertek és adjatok hírt Magatokról és a Drágáitokról!!!!

Edina!
Jajjj, nagyon szorítok Neked hogy mihamarabb babázhass már Te is. Na és hogy minden gond nélkül megszülethessen a pici babád és egészséges legyen. Nincs is annál nagyobb boldogság, majd meglátod.
Október 6., hétfő az új időpontod? Anyum szülinapja is akkor van. :wink: Ugyhogy ha akkor születik Kamilla tutira nem fogom később sem eltéveszteni. :wink: :wink:
Hát nemhiába mondtam én hogy biztos defektes vagyok, hogy én még a terhespatológián is jól tudtam magam érezni. De amiket irtok, hogy milyenek a körülmények, én szerencsére ebből kimaradtam, így nekem ezek szerint tényleg iszonyatos mázlim volt mindkét alkalommal, hogy a terhespatológia szebbik oldalát láthattam. De mondom én mindkétszer a feketesereg nélküli környezetet "élvezhettem". Ha valamelyik kismami közülünk bekerül oda kívánom, hogy legalább olyan élményekkel jöjjön ki onnan mint amilyenekkel én jöttem. :wink: :wink:

Zsuzsi!
Nagyon drukkolok, hogy majd Fekete dokid el tudjon vállalni a következő babádnál is, és hasonlóan pozitív tapasztalataid legyenek vele, mint eddig voltak. Ez nagyon fontos lenne, tudom magamról is. Nekem is felröppent a hír, hogy elmegy a dokim a klinikáról mikor Dorkát terveztük, ugyhogy én kerekperec rá is kérdeztem nála. De akkor vártak kisbabát (neki is Dorcsinál fél évvel idősebb leánykája van,) a családja is ide köti,így maradtak. :wink: Nagy kő esett le a szívemről. Gondolhatod, hisz mondtam a családomnak is az Északi sarkra is utána mentem volna. :lol: :lol: De hál'Istennek nem kellett.
Ismét nem fűtenek Nálatok? Nálunk hétvégén is volt fűtés, és most is van.Igaz így meg már meleg van a lakásban, ismét 26-27 fok van nálunk. Így Dorkámon éjszaka rövidujjú body és egy hosszú pizsama nadrág van, meg vékony takaró (amit általában lerúg magáról :roll: )
Lekopogom (már kb. századszor), hogy augusztus 11.-e óta járunk bölcsibe és még nem kellett betegség miatt hiányozni. Emlékszem, Bence ilyenkor kb. már 2 betegségen volt túl. :? :( :( Remélem Dorka ellenállóbb lesz, hisz egyébként is Bence már több bacit hazahordhatott neki az oviból, több mindennel találkozhatott már mint annak idején ennyi idősen Bence.
Gyógyuljatok mihamarabb!!!!!!!!!!!!!!!!!

Alízkám!
Balázska hogy van már? Vettél neki Vitacolant? Beveszi szó nélkül? Hőemelkedése elmúlt már? Remélem jobban van már ő is és Te sem kapsz el semmit. :wink:

Bea!
Végre megnézem már a talis képeidet , mert du. mikor meg akartam megjelent anyós. :roll: :roll: :roll: Így nem tudtam.
Gyógyulj turbó módon Te is!!!!!! :wink:

Panka!
Ma voltatok ugye a Paripa-csárdában???? Majd mesélj!!!!
De gondolom az estéteket beárnyékolta kicsit nagymamád halála, amit tényleg nagyon sajnálok. :( :( :( Próbáld összeszedni Magad, bár tudom csak modnani könnyű, átélni nem. :? :? :?

Lilla!
Remélem semmi komoly nincs a pocifájásod mögött, de ha megijedtél inkább menj el a dokidhoz. Inkább feleslegesen menj el , és majd ő megnyugtat. Lehet a vizsgáid miatt kicsit túlterhelted Magad és igy reagál a szervezeted, nem gondolod???? Próbálj pihizni, biztos használni fog.
Ja egyébként ha már gyerekgyógyászatból vizsgáztál, akkor Neked nem fognak gondot jelenteni a babád körüli teendők a kisebb betegségek idején sem, igaz???? Majd Tőled kérünk tanácsot ha gondunk lesz, rendben Doktor néni???? :lol: :lol: Gratula a vizsgádhoz egyébként!!!! Már tényleg nincs sok hátra, kitartás!!!!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Jó reggelt!

Betegeskedőknek én is mielőbbi jobbulást kívánok!!!

Voltunk tegnap vacsizni, szerintem jó volt.Főleg féláron :wink:
Edina köszi még1x a kupont!!:)
Finomat ettünk,Emili kitáncolta magát az élőzenére:)Neki húzták a nótát:)De a végére már nyűgös volt, jöttünk haza 8kor.Mikor odaértünk még várni kellett az asztalra, mert korán érkeztünk:)Addig megnéztük a pacikat, Emilinek nagyon tetszett.Meg a csárda belseje is, mutogatta a felaggatott csizmákat:D

Képzeljétek, tegnap anyáék voltak a kórházban. és mik derültek ki!!!
Én ezekre nem is tudok mit mondani, csak hogy ilyen NINCS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dokival beszéltek, és persze hogy nem kapott infúzoiót, miután betelefonáltunk sem! :x Erre a doki azt modta azért, mert hogy hasmenése van, és akkor nem tud majd kimenni wc-re!!!!!!!!!!Hát eldobom az agyam, ilyet hülyeséget hogy mondhat????????Legalább hazudott volna olyat, amihez nem értünk, de ilyen baromságot????Inkább haljon meg,minthogy összecsinálja magát az ágyban???????Ez egyszerűen hihetetlen!!!!!!
Utána beszéltek a patológusnővel, aki kikérte magának szó szerint, 2x is, hogy nem bízunk benne, és független szakértővel akarjuk felboncoltatni!!!Ilyen primitív hogy lehet, ezt neki is kéne tudnia, hogy ha elfogultság van, vagy részrehajló, akkor lehet mást felkérni, bírót is szoktak iylen esetben mást kétrni, ez természetes!!!
És erre azt modnja, hogy neki is meghaltak a szülei, tudja miről van szó!!!!!!!!!Hát én megfolytottam volna ott helyben!!!!Hogy mondhat ilyet???Együttérzés az nulla??????Persze hogy egyszer mindenki meghal, de nem mindegy hogyan, mikor!!!!! :x :x :x :x
Na szóval iszonyat mérges vagyok, megnyugodni nem is fogok, amig nem elsz igazságszolgáltatás!!!!!Bár az sem hozza vissza a nagyit, na de hogy ilyenek megtörténnek, ezen nem térek napirendre!!!!
Bocsika hogy off voltam, de ezt ki kellett adjam magamból.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!!!!

Jobbulást a kis és nagy betegekenk!
Balázsom is taknyos meg volt hőemelkedése is ,de az szerncsére már nincs.Meg néha köhög de már javul.

Andi:
köszi kérdéses,már jobban van ,köszi a vitacolan nevét.
Tényleg jó,én is vettem be belőle pedig nem vagyok gyerek. :wink: :lol:
Ó ízlik neki már mutatja hogy oylan nyam-nyam-ot adjak neki. :lol:
Te hígítva szoktad adni a gyerekenek?
Biztos szép rucikat kapott Dorka,elhiszem hogy illegette magárt benne a drága.Igazi kislány.

Panka:
Sajnálom ami a nagymamáddal történt.
Őszinte részvétem,ez borzasztó hogy emnnyire nem tőrödnek egy idős emberrel,és utólag persze mossák kezeiket.
Próbálj azért megnyugodni.
Örülök hogy jó volt a vacsi és jól éreztétek magatokat,meg persze Emili is.
:D


Zsu:
Nálatok hogy hogy ki meg be kapcsolják a fűtést?
Az oké hogy napközben jó az idő,de azért estére lehül,mi is befűtünk esténként.
Remélem mihamarabb meggyógyultok.

Bea:
Köszi a képeket!
Gyóygulgass te is!

Kriszti:
kedves anyukávak akdtatok össze mondhatom. :x
Akkor most már megértette hogy allergiás a gyerek és nem fertőzz.
Ez a Rymomubyl immunerősítő?

Lilla:
Voltál már dokinál?
Mit mondott?Remélem semmi gond.
Lehet csak nő a babád és ezért fáj a hasad,nem?
Vagy tényleg csak a vizsgadrukk miatt ahogy Andi is írta.


Anita.
Kár hogy nem tudtál azt enni amit kinéztél,de azért gondolom jól telt az este ettől függetlenül.
Jól esett egy kicsit kikapcsolódni,igaz?

Zsebi:
Nagyon jók a képek,csini volt a rucid.
Mi is voltunk már az arborétumban,tényleg nagyon szép.
Köszi a számot,lehet mi is elnézünk majd,bár nem tudom Balázsnak hogy tetszene,de egy próbát megér. :wink:
Köszi mostanában nem fáj már annyira a hasam,csak néha bele nyilal,de az nem vészes.
Te hogy vagy?


Olgi:
Nagyon jó lett az indián fejdísz.Ügyes vagy!
igazi kis indián lett Zoziból. :wink:
Akkor még estig elmedencéztettek pénteken. :lol:

Na puszi mindenkinek,megyek könyvet nézegetni Balázzsal.
Mert már itt áll a drágám a könnyvvel hogy menjek mááááárrrrrrr! :lol:

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Fél 7 óta alszik Nelly, kezdek unatkozni. :lol: :lol: :lol:

Panka, részvétem a nagyi miatt!
Sajnos ma Magyarországon az emberéletnek nincs értéke.
Az egészségügy is csapnivaló.


Alizzzzzzzzzzzzzzz! Hol vetted a Vitacolant????????
Vadászom már mióta, de hiánycikk, pedig nagggyon jó!!!
Adnám Nellynek is, de elfogyott.
Ráadásul nekünk ez vát csak be Olivérnél étvágyjavítónak!
A Rimomubyl bölcsis és ovis korban ajánlott, mindenféle felsőlégúti betegséget okozó legyengített bacitörzs van benne, kúraszerűen kell szedni.
A broncho-waxom is ilyen, csak a R.-ban komplexebb.

Látom mindenkire lecsapott a nátha (?), jobbulást nektek!
Szerencsére Nelly tünetmentes, bár ez az alvás elég gyanús, de nem baj, a legjobb gyógyír is egyben.

Lilla, kedves dokinéni, majd bombázunk kérdésekkel, ha nem baj! :wink: :wink:
Tudod én már egy dokinak nem hiszek, bocsi. :shock:

Nekem a Picasa megint csak miniatűröket hoz, kínszenvedés megnézni az albumokat. Nektek is ezt csinálja????

K.



Sziasztok!

Kérdezzetek nyugodtan, max. nem fogok tudni rá válaszolni. :)
Ja meg kihagytam a tételsorból 30 tételt, szóval azokból se kérdezzetek! :lol:
Ma reggel elkezdtem a pszichiátria gyakot. Hát mit mondjak. Ahogy lehetett menekültem haza. Iszonyatos, hogy milyen betegek vannak ott. Tényleg sajnálom öket, de az az igazság, hogy félek is. Ráadául a zárt osztályra tettek be. Gondolhatjátok mi van ott :shock:
A hasam még mindig fájdogál, de csak akkor ha ülök vagy fekszek. Lehet csak el kéne menni a dokihoz, csak attól félek, hogy majd hülyének néz. Lehet, hogy ez tök normális dolog, és csak a baba nyomja hólyagomat. Lehet felhivom a védőnőmet, aztám megkérdezem tőle, hogy mi legyen.

Kriszti!

Nyugi, én se hiszek már az orvosoknak egy ideje. Anyukám kb. 2 éve elég beteg volt, és senki nem jött rá, hogy mi a baja. Aztán azt hiszem már vagy az 5. orvosnál voltunk, aki segitett rajta. Azóta tudom, hogy ha az embernek baja van, akkor addig kell menni, amig valaki nem segit... :(
Vendég
 


Sziasztok!

Zsuzska! Akkor jól gondoltam az öltöztetést, hiába, olyan ez, mint a biciklizés, nem lehet elfelejteni. :D Meg gyerektől is függ, hogy fázósabb típus, vagy sem. Gergő pl a suliban sem hajlandó hosszú ujjúban lenni télen, csak rövid ujjú pólóban, neki mindíg melege van. Én bezzeg fagyos vagyok :) Bár most nem fázom annyira, mint eddig, nem tudom, most ez a terhesség miatt van, vagy a pajzsmirigyem miatt, mert az bizony okozhatott korábban fázékonyságot. Mindenesetre eddig én voltam a legfázósabb a családban, mostmár kibírom én is a 22 fokot (legalább kevesebb lesz a gázszámlánk :) )

Andi! Valóban izgi már a készülődés, kezd rámjönni a fészekrakó ösztön is :) . Eddig a párom izgult jobban, hogy lekésünk valamiről, én meg azt mondtam, hogy van még időnk bőven, de mostmár ha belegondolunk, nem is olyan sok az az idő.
Sápyra még visszatérve eddig két embertől hallottam negatív véleményt róla, elsősorban az anyagiak miatt, de persze egyik sem volt a betege, csak "úgy hallotta". Nekem eddig egyáltalán nem tűnt anyagiasnak, a szakértelme, hozzáállása emberileg pedig eddig engem legalábbis meggyőzött. Remélem , ez így is marad.

Aliz! A piros felsőre gondoltál, hogy csini volt? Én meg akkorának éreztem magam benne.... Persze mostmár akkora vagyok
:)
Köszi, én is jól vagyok, néha nyom, feszül itt-ott, tegnap pl. elég sok dolgom volt, estére el is fáradtam, és ezt éreztem a pocimon is, keményedett, meg fájt is kicsit lent, de vettem be 2 extra Mg-ot, és lefeküdtem pihenni, így hamar rendbe jött.

Kriszti! Mi Bogival használtuk a broncho-waxomot, de ment tőle a hasa :( Sőt kimondottan görcsölt is tőle. A doki azt mondta, ilyennel még nem találkozott, de biztos attól volt, mert amikor abbahagytuk, elmúlt, majd ismét próbálkoztunk vele, és megint visszajött.
Nekem jó a Picasa!

Lilla! Ez jó, hogy abból a 30 tételből ne kérdezzünk :D ! Majd a gyakorlatban megtanulod azt is!
Az egyik kolléganőm kisfia tavaly ótvaros volt. A doki csak valami allergiának állapította meg. Egy másik kolléganőm, akinek huszon valahány éves a fia, és gyerekkorában volt ótvaros, mondta neki, hogy ez bizony ótvar. Visszament a dokihoz, aki akkor is azt mondta, hogy ez csak allergia. Aztán elmentek egy másik dokihoz, aki tényleg megállapította, hogy ez ótvar. Egyrészt tényleg bosszantó, és valószínüleg az a doki is hiányzott arról az óráról, amikor az ótvart tanulták, másrészt az ilyen ritka betegségeknél valóban nehéz lehet az, hogy amíg élőben nem találkozik vele, hiába tanulta meg a tüneteket, meg tudja-e állapítani, hogy mi is az? (na, ezt jól megbonyolítottam, de remélem, érthető, amit írtam :) )

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Köszi a jókivánságokat, már megmaradok:). Ugyanis mára jobban érzem magam.

Lilla! Kitartás a pszichiátriához. Bár én csípem Őket. Sok türelem kell hozzájuk és vigyázni kell, hogy senki ne kerüljön a hátad mögé. Legalábis nekünk ezt mondták, amikor gyakszin voltunk ért.fogyiknál.

Olgi! Most néztem meg a képeket! Hát nagyon jó lett az indián fejdísz! Láthatóan tetszik Zolcsinak is! Ügyi vagy! Na meg örülök, hogy sikerült ilyen örömet szerezni a tollakkal. Majd páromnak is megmutatom, mert már többször kérdezte, hogy "örült a kisfiú a tollaknak":))
Vendég
 


Sziasztok!

Voltunk ma bölcsi és ovi nézőbe:)Oviba (Lehel ovi)áprilisba kell beíratkozni, ahoz hogy 2010 márciusában kezdhessen.Lesz nyilt napjuk is, majd jövőr elmegyünk rá :wink:
Bölcsibe (ősz utcai)meg márciustól lehet hogy járna, de oda meg dec. közepén, jan. elején kell szólni, hogy bevennék-e márc-tól.

Zsebi!
Valóban, gyerekdokik nem mindig ismerik fel az ótvart, viszont nagyon gyakori betegség, és a szülök inkább bőrgyógyászhoz rohannak vele, lehet ezért nem ismerik a dokik :wink:

Picasa nekem is jó!
Kriszti!
Nem lehet, hogy elállítottál vmit?Uyganis látom, hogy van egy olyan lehetőség, hogy ha belemész egy albumba, akkor a képek felett jobb oldalt vagy egy csík, rajta egy kerek gom, 2 oldalán fénykép, az egyik kisebb, a jobb oldali meg nagyobb.Ha arra viszed az egeret, és húzod jobbra-balra, akkor változik a fotók mérete:D

Márti!
Megnéztem a képeidet:)Aranyosak vagytok:)

Talis képeket is megnéztem, az újakat:)

Andi!
Azt még mindig nem árultad el,hogyan elehet egyszerre 5nél több képet felteni;)Vagy csak elkerülte a figyelmemet??

Lilla!
Hogy lehet egy kismamát zártosztályra tenni???? :?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Én se tudom, mit keresek a zárt osztályon (mármint átvitt értelemben)
de rájöttem, hogy még mindig itt a legjobb. Szerintem ha 2szer bemegyek a héten, az már elég, mert a viziteken kivül nem csinálunk semmit.
Ja most voltam bent a klinikán a dokimnál a hasfájás miatt. Megnéztek uh-on, de szerencsére a babának semmi baja.
Úgyhogy marad a magnézium meg a sok pihenés a doki szerint. Viszont nagyon el vagyok kenődve. Volt májusban egy LEEP műtétem. Nem tudom, mennyit tudtok róla, de az a lényeg, hogy mivel 2szer PII-III lett a citológiám, a doki mondta, hogy szedjük le a méhszájamról az elváltozást. Meg is volt a műtét, most volt a kontroll citológia, és megint P II-III lett :cry:
A doki szerint ne izguljak, mert szerinte a terhességekben mindenkinél rosszabb a citológia, de engem akkor is idegesit. Akkor mire volt jó a műtét? Meg most már sosem leszek egészséges? :(
Vendég
 


Lilla!
De biztosan leszel egészséges, lehet hogy a szülés fogja helyrehozni :wink: Most is van méhszájsebed?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!

Köszi a biztatást. :)
Már nincs ott semmi. A doki szerint teljesen rendben van kinézetre. Ezért nem értem az egészet.... :roll:
Vendég
 


Sziasztok!

Hétvégén Mihály-napi vásár, megy valaki? Én szombaton tervezem, hogy kimegyek, ha az idő is engedi, hisz vasárnap anyuékhoz megyünk.

Panka!
Igen, reagáltam már a képfeltöltéssel kapcsolatban, biztos elkerülte a figyelmedet, de sebaj. Az az igazság, fogalmam sincs, hogy enged 5 képnél többet is a Picasa egyszerre, de enged, pedig én aztán semmit nem állitottam rajta, nem is tudnom hol kell. :lol: Kérdeztem a férjemet is hogy szerinte ennek mi lehet az oka, de gőze sincs neki sem.
Nagyon érdekes dolgok történnek abban a kórházban, ahol a nagymamád feküdt. Hol is van ez helyileg? Én meg ezt kérdeztem már. :lol: Pathológusnő nem csodálom, hogy nézett egy nagyot, gondolom nem minden nap kérnek független szakértőt. De persze ne hagyjátok magatokat, jogotok van hozzá. Igazságszolgáltatás.... hmmmmm...... általában kéz kezet mos alapon mennek a dolgok. :? :? De ne adjátok fel, hátha "sikerrel" jártok.
Csárda örülök, ha tetszett. :wink:

Olgi!
Nagyon jó lett a fejdísz Zozikának, gondolom tetszik is neki nagyon. :wink:

Alízka!
Szerintem sem rossz ízű a Vitacolan, én is kóstoltam már. Ha meg hat is Balázskának az külön öröm. :wink: :wink:
Örülök, hogy a hasad nem vészesen nyilalgat.
Mikor is lesz meg az AFP-eredméyned, mikor mégy UH-ra? Jajjj már én is nagyon kíváncsi vagyok . :lol: :lol:

Kriszti!
Ma este kell menni a Dorka székletlazítójáért az Ibolya uti gyógyszertárba, kérdezzem meg van-e Vitacolanjuk????

Lilla!
Brrrrrrr..... zárt osztályon egy kismaminak valóban nem lehet a legfelemelőbb, bár szerintem senkinek nem az ott lenni, ott dolgozni. Arra születni kell,hogy el tudd visleni nap mint nap az ottani stresszt, szitukat, gondolom én. De elég laza a gyakszitok ha még igazán be sem kell járni minden nap. :wink: Így még kibírhatóbb. :lol:
Lilla, tényleg próbálj meg nem parázni a citológia eredményed miatt. Esetleg konzultálj másik orvossal is, vagy újra kérdezz rá, hogy akkor most mi is a nagy helyzet valóban.
Örülök, hogy a babucid rendben van.
Neveken gondolkodtok már_?????

Zsebi baba!
Én is fázós vagyok, de terhességem alatt állandóan sültem meg. :lol: Állitólag a megnövekedett vérmennyiség miatt van, de nem tudom.
Visszatérve sokadszorra is Sápyra..... valóban minden orvosra tudnak mondani negatív és pozitív dolgot is egyaránt a "betegei", de hallgass a Te tapasztalataidra. Ha Te elégedett vagy vele, akkor mással ne foglalkozz. Biztos mint mindenkinek neki is vannak kevésbé happy napjai. Én Dorkával való terhességemkor futottam vele össze pár alkalommal (ő vett fel terhespathológiára, akkor épp ő volt a terhesambulancián az ügyeletes) és irtó rendes , normális dokinak tűnt számomra is.Ami a tarifáját illeti nézőpont kérdése hogy ez sok vagy kevés. Sajnos nem mindenki tudja kifizetni ezt az összeget, meg van aki nem is akar ennyit "kidobni". De aki rászánja az biztos elégedett is lesz vele.Gondolom én. :wink: :wink: :wink:

Egyébként érdekes dolog ez a "tarifarendszerű" paraszolvencia, hisz klinikán , klinikai felszereltséggel zsebre dolgozni.... nem semmi. Itt max a doki fáradozása lesz megfizetve ha hétvégén, ünnepnapon, éjszaka vagy akár egy ledolgozott nap után kell visszamennie.
Egy fórumon olvastam egy másik orvosról, hogy szintén volt aki megkérdezte mennyiért vállal szülést a doki, mondott is egy összeget. Ugyanennél az orvosnál volt olyan kismami is aki nem kérdezte meg mennyi az annyi , és a tarifa alatti összeggel honorált, de a doki azt is ugyanúgy megköszönte és később is normálisan viselkedett vele.

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Pannika hálistennek egészen jól van. Ma nem is volt hőemelkedése sem, "csak" taknyos. Én viszont ramatyul. Nagyon fáj a fülem, sőt már a fél fejem,így holnap megyek a fül-orr-gégére... :(

Andi! Most megint fűtenek... :roll: Remélem, most már marad! AZért bármilyen jó idő van napközben (bár ma délelőtt nem volt túl meleg, de lehet csak azért éreztem így, mert nem vagyok túl jól.), azért éjjel hideg van, 4-5 fok. Tényleg szuper, hogy Dorka newm betegeskedik! :wink: De valószínűleg tényleg igaz, hogy a második gyerkőc már ellenállóbb, főleg ha a nagy közösségbe jár, edződik a bacikhoz, sajna... :?

Panka! Örülök, hogy jól sikerült a vacsi! Emili is evett vmi fincsit? :wink: Hát, tényleg kritikán aluli, ami abban a kórházban történt.... Nagyon sajnálom, hogy ebben a helyzetben még ilyeneken kell keresztülmennetek! :(

Alíz! Balázskának jobbulást!!!! Vitacolan finom, én is megkóstoltam, bár kicsit tömény, de jó édes! :D Pannika is szereti ezeket az édes gyógyszereket, vitaminokat! Panadolnak cuppog is! :lol: Bár egy szót sem szólok, mert a Cebiont, és a DE vitamint is simán beveszi, tátja a kis száját, ha hozom! :D Mikor mész uh-ra?

Kriszti! Én a nyáron vettem Vitacolant a Kossuth u-n abban az új gyógyszertárban, az elején, a cipőbolt mellett. De több helyen mondták akkor nekem is, hogy hiánycikk.

Lilla! Örülök, hogy a babáddal minden OK! Citológián tényleg ne idegeskedj! Ha a doki azt mondta, hogy rendben van, higyj neki! Bár, ezt mondani a legkönnyebb, tudom... AMúgy ki az orvosod? Lehet, mondtad már, de nem emlékszem... :oops: Zárt osztály... hát, nem kismamis hely, de még jó, hogy viszonylag lazán veszik a gyakorlatot!

Zsebi! Andi pont azt írta, amit én is akartam! :lol: Nyilván nem lehet minden orvos minden kismamának szimpatikus. Ha Neked jók a tapasztalataid Sápyval, megbízol benne, akkor minden rendben, szerintem ez a legfontosabb! A tarifa meg... Szerintem ez olyan dolog, hogyha elégedett az ember, akkor ha tud, jó szívvel fizet. Legalábbis én úgy voltam vele, hogy rábízom az orvosra magamat és a gyermekemet, és ha ő megtesz mindent értünk, akkor én tényleg hálás vagyok, mert ezt akartam! És nem is tudom, mi a jobb, ha van fix tarifa, vagy nincs. Mert ha nincs, akkor esetleg bajban van az ember, mennyit is adjon. Meg szerintem a 70 ezres tarifája Sápynak úgy kb. reális. Az én orvosomnak nem volt fix tarifája, ill. meg sem kérdeztem, én 60-at fizettem neki. Szerintem a legtöbb doki itten körüli összegeket kap.

Andi! Amúgy ez teljesen igaz, hogy klinikai infrastruktúrával látja el sok doki a magánbetegeit.... De hát ezt mindenki tudja, mindkét fél, hallgatólagosan bele is egyezik mindenki..... Amíg lesz paraszolvencia, addig ez így lesz.... :roll:

Kép
zsuzska81
 
 



Sziasztok!!!

Betegeknek jobbulást, mi is átestünk ezen a betegségen, csak korábban.

Panka: őszinte részvétem a Nagymamáddal kapcsolatban :(
Azért ez borzasztó, nincs szavam rá :( Sajnos nemrég az én mamám is meghalt, csak én épp vele voltam a halála pillanatában, fogtam a kezét, ő is csak 75 volt :( Nagyon szerettem... Kitartás...

Képzeljétek: összeraktunk a babákat egy szobába :wink: A tali utáni naptól együtt alszanak, mi meg visszakaptunk a szobánkat ( most már haló a dolgozó szobával együtt van) Majd egy alkalommal megnézitek :wink: Holnap pincét lomtalanítjuk, pénteken meg veszünk egy szekrényt a babáknak, a meglévő szekrénynek a folytatását. Játék polcot meg levisszük a pincébe.
Szóval most ez van nálunk, meg szüreteltünk és szőlőlevet főztünk. Sok lett és finike :wink:

Edina: Zolcsika előtt én is bekerültem a terhespatológiára, másnap saját felelőségemre haza mentem, csak senki nem mondta, hogy mentővel tilos bejönni. Hát én még aznap éjjel bejöttem, meg is kaptam a magamét, de hát 5 perces fájásaim voltak és autónk sem volt akkor :shock: Én baromira fájtam, nekem meg mindenki azzal jött, hogy "MIÉRT JÖTTEM MENTŐVEL!!! KI FOGJA FIZETNI 50 000ft? :twisted: " Mondtam nekik, hogy hagyjanak már békén szülni, nem érdekel, oldják meg , ahogyan akarják, eléggé üvöltöttem velük :oops: Barmok...
Drukk ezerrel 8)
Puszika

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok!

Szeretnék kérdezni valamit. Nektek mikortól kezdte el nézi a dokitok, hogy a méhszájatok nem nyitott-e? Mert tegnap beszéltem a védőnőmmel a hasfájás miatt, és ő kérdezte, hogy nézte-e a doki,nem nyitott-e a méhszájam. De nekem nem nézett semmi ilyesmit :oops:
Vendég
 


Sziasztok!

Betegek gyógyuljatok!!!!

Ahhhhh...... mi is lebetegedtünk. :evil: :evil: :evil:
Éjszaka felébredt Dorka inni, de nagyon meleg volt, persze nem hagyta rögtön megmérni a lázát. Reggel felé újra ébredt a fülét is fájlalta, ekkor adtam neki egy kis Panadolt és cseppentettünk a fülébe. Reggel 7-kor 37.8 volt, a Panadol ekkor már elvileg egy órája hatott. Orvoshoz is mentünk , megállapította hogy madulagyulladása van, és a fülét is nyomhatja a duci mandula. (meg elkezdtük szívni is az orrát, beindult a váladéktermelés rendesen ) Bacis fertőzés, családon belül is szépen lehet passzolgatni. Na erre mondtam is neki, hogy reggel Bence is úgy ébredt hogy nehezebben nyel.(adtunk neki Mebucaint, aztán meglátjuk mi lesz estére)
Így most itthon kuksolunk Dorkával hétfőig, illetve ha minden okés lesz leghamarabb kedden mehet közösségbe. Addig fülcsepp, Cefzil antibiotikum és melegíteni is kellene a fülét ha hagyná. :roll: :roll: Ja és ha egy mód van rá ne is vigyem ki. Ugyhogy a hétvégi progi is változott, valószínűleg nem megyünk anyuékhoz hanem ők jönnek hozzánk.
A drágám most elaludt, éjszaka nem tudott normálisan pihenni.
Munkahelyemen tudják hogy mi az ábra itthon, helyettesítenek, bár igazán nem kell még a héten, mert a heti melómat megcsináltam tegnapig. Igaz azért holnap benézek ha Tibi hazajött, mert mégiscsak érdekel, hogy a jövő heti gyakorlatok is jól menjenek.
De ma meg hétfőn tutira itthon vagyok. Kár, hogy betegség miatt kell itthon lennem, jobb lenne ha csak sima pihenés miatt kellene.

Zsuzsi!
Jobbulást Neked is, látom nagyon elkaptad Te is. :(
Az már jó, hogy Pannika alakul, csak vissza ne fertőzd, bár tudom ez kivédhetetlen. :?

Kriszti!
Vitacolan nincs a mi gyógyszertárunkban sem, azt mondták már elég régen kaptak.

Olgi!
A gyerekek egy szobában? Ügyesek vagytok. Igazatok is van, később nehezeben menne. Mi legalábbis ezt tapasztaljuk Dorkával. Meg ő aztán míg nem járt közösségbe éjjeli bagoly volt, és nem akartuk, hogy Bencét se hagyja aludni holott neki másnap ovi. Most meg épp elég a bölcsi új helyzetnek, majd később akarjuk Bencéhez átköltöztetni. :wink: De reméljük menni fog és nem lesz hiszti belőle. Bár most a bölcsi miatt ismét nagyon anyás lett. :D

Lilla!
Dokifüggő szerintem, hogy mikor nézi először a méhszájat.
Enyém csak a 32 hét után nézte valamikor (34-36 hét körül), mert nem akart véletenül sem fertőzésveszélynek kitenni. Addig soha nem nézte, de mondjuk nem is volt panaszom. Mármint olyan jellegű amiből esetleg a méhszáj nyitottságára lehet következtetni.Nem keményedett a hasam, nem fájdogált.... ha egyáltalán ezekből arra lehet következtetni, mert nem tudom. Te vagy a doktor néni. :lol: :lol:
Tényleg, 6 hetes szülészet gyakszin voltál már gondolom Te is, vagy az a rezidenseknek van? Ha voltál, milyen volt? ????


Baci és vírusmentes szép napot Mindenkinek!!!!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

húú, de hosszú éjszaka volt. :shock: :shock:
Nellykém 1,5 óránként szopizott, de mindig csak pár kortyot.
Lehet, hogy melege volt, pár napja fűtünk.
Bogyókám szerencsére jobban van, kb. 5 féle gyógyszert kapott. Muszáj lesz kiváltani a közgyógy kártyát , ezt nem lehet bírni anyagilag.

Lilla!
A P2 az jó eredmény, nem? Nekem mégig pirossal volt bekeretezve a kiskönyvemben. Nem értem.
A P3- ról tudom, hogy vannak gyanús sejtes stb., de ezt te úgyis jobban tudod.
Méhszájat szoktak nézni, ha görcsöl a kismama..... :shock: :shock:
Nekem gyakorlatilag végig görcsölt, olyan ütemben nőtt a kiscsajszim.
Biztos csak a tartószalagok feszülnek.
Pihenésre nem múlik?

Zsebi, nem a Vitacolanra gondoltál? Mert annak van hasmenéses tünete, ha túldagolják.
1-10 évig napi 5 ml.
Nem értem miért nincsa dobozon, hogy 1 hónapos kortól adható, pedig a Kismamában így hírdetik. :?

Zsu, édes az a kis miniszandi!!!!

Panka, jó messzire néztél ovit!
Pedig van a környéketeken 4 is ( mi is oda járunk a Pallagi utiba).
Csak kiváncsiságból kérdem miért döntöttél a Lehel utcai ovi mellett (az ott van Olgiéknál).

Andi, köszi, de a Kossuth utcán végül tudtunk venni Vitacolant, nyomom is a kölkökbe.
Mindig elfelejtem Bibionét.
Igen, a képen szereplő partszakasz Bibione széle, mert oda jártunk a családi beachre, a napernyőset nem szerettük.
Amúgy a központban volt a szállás a Corso del Sole (egyik főutca) mellett az első utca.

Jaj, nyiszog Pinyóka, menem kell.

Szép napot nektek!
Talán ma kijutunk, tegnap nem voltunk levegőn, akora nagy szél volt. :evil:
Kriszti



Sziasztok!

Lilla! Nekem a körzeti doki, ahová tg-ra kell járni, még soha nem nézte a méhszájat. Gyakorlatilag ő semmi manuális vizsgálatot nem csinál. Sápy viszont mindíg megnézi, azt hiszem kb. 15-16 hetesen voltam nála először, ő azt mondta, havonta azért "illik" megnézni.

Olgi! Ügyesek a "babák"!!!! :wink:
Én meg már úgy szeretnék babaszobát csinálni!!!! De sajnos majd csak tavasszal csinálunk, addig Szabi velünk fog lakni.

Tegnap beszéltem a gyerekorvossal, elvállalt minket. Persze azt még nem is tudja, hogy rögtön 3 gyereket kapott! :) Mert persze, ha meg leszek vele elégedve, a nagyokat is áthozom ide.

Köszi, amit az orvosokról írtatok, nagyjából én is így gondolom. A paraszolvencia valóban eléggé dühítő, de sajnos tudomásul kell venni. Nem tudom, mi megérjük-e, hogy ez változzon, hiszen először a fejekben kellene ezen változtatni, talán nem lehurrogni a több biztosítót, na de nem politizálunk....

Most lesz a vásár? Én úgy hallottam, hogy majd csak jövő héten.

zsebi_baba
 
 


Kriszti! Nem a Vitacolan, a Broncho-vaxom volt. Mondom, a doki is azt mondta, nem szokott ilyen mellékhatása lenni, de nálunk volt... sajna.

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Andi!

Igen, már voltam szülészet gyakon. Nekünk 5 hét volt, és a klinikán csináltam. Engem állandóan a műtőbe tettek valamiért, de a végére már belejöttem. Szerettem ott lenni, csak az volt a baj, hogy nem sok idejük volt a dokiknak magyarázni, meg foglalkozni velük. Viszont jól láttam, hogy te Pókánál szültél? Az a pasi egy tündér :) Nála akartam szülni, csak valaki azt mondta, hogy ő Nyiregyházáról jár át, és ha esetleg hétvégén szül valaki, akkor nem jön be hozzá... Lehet, hogy ez hülyeség?

Kriszti!

A PII tökéletes lelet. A P III már gyanús. Ugye én meg a kettő között vagyok :shock:
Vendég
 


Képzeljétek!

Most olvastam a Debrecen újságban , hogy "épül" itt egy tó, olyan , mint a Békás.
Pont a nagy forgalom okozta por megkötésére!!!
Tavasszal lesz kész, egy pihenőparkot is kapunk! :lol: :lol:
Remélem nem hajléktalanszálló lesz, mint a Nagyerdő... :?

Zsebi, értelek, hát igen ki hogy reagál.
Szerencsére engem sem vizsgált a körzeti nőgyógyi (rosszul voltm tőle, csak a magándoki.
Sáynak én is örülnék, ha megvizsgálna.
:oops: :oops: :oops: Bocs, ez nagyon alpári volt...

Lilla, biztos azért tettek oda téged gyakszira, mert az a leglazább..
Gondoltam ám rád sokat, nagyon félek az elmebetegektől.
A múltkor is odajött a Ideg- és Elmeklinika mellett egy nó hozzám, hogy adjak neki cigit. Totál le volt szedálva, de látszott, hogy nagy "gond" van.
Amennyire taszít legalább annyira vonz a téma.
Krimikben is a lélektaniak a legjobbak.
Na jó, sajnos ez a valóság, nem mozi.
Biztos vannak durva esetek. Mi a francért van itt zárt osztály????
El kellene őket különíteni. Tutira nem tudnak kiszökni? :roll: :roll:

Vásár nem a jövő héten lesz?

Sajnos megint nem tudunk sétálni, elviszi Loncikát a szél. :evil: :evil:

K.



Lilla!
Igen Póka dokinál szültem mindkét gyerkőcöt, ill. mindkettővel ő császározott. Hozzá járok 7-8 éve, és szerintem is tündéri pasi. Bármikor lehet rá számítani, bármiben. Nem pénzéhes, nem lekezelő hanem végtelenül türelmes, mindenre normálisan válaszol. Olyan emberi... :lol: :lol: :lol: Való igaz, hogy Nyíregyről jár át, de engem szabadsága alatt onnan jött Dorkával megcsászározni. És szabi alatt is kétnaponta benézett hozzánk a gyermekágyas osztályra, Bencénél meg minden nap jött munkaidőben 1-2 alkalommal. Megadta a párja mobilszámát is, ha őt nem tudnám elérni valami miatt és esemény lenne akkor bátran hívjam a kedvesét aki nyilván szól(t volna) neki és jött volna kocsival egyből. Férjemmel össze is tegeződött, gyerekeinkről rengeteget beszélgettem vele, tudod irtam, neki is 2. kapcsolatából most van pici lánya. Még emailben fotókat is küldött róla. Hát ilyen az én dokim. Ritka kincs manapság minden értelemben jó orvost találni az eü. bármelyik területén, de ő számomra ilyen. Egy rossz szót nem tudok róla írni. Biztos van persze aki tudna, de nem vagyunk egyformák. Hallottam másoktól is, hogy nehéz hozzá "bejutni", mert sok a betege. Tény, hogy rengeteg van neki, (sokszor vártam rá én is, mivel állandóan műtőben van), de még anyumat is elvállalta mikor megkérdeztem hogy rákszűrését megcsinálná-e. Szóval ez sem igaz, és láthatod docens létére nincs elszállva. Ja és mint klinika dolgozó, picit közelebb ülök a tűzhöz (húúúú de nagyképűen hangzik, pedig nem annak szánom :P :oops: :roll: :roll: ), de szakmailag is elismert, jó orvos, felsőbb körökből tudom. :wink:

Biztos észrevettétek már , szeretem megismerni az embereket és ha valakit a szívembe zárok annak annyi.... :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Közvetlen vagyok általában mindenkivel, Pókával is sikerült kialakítani valami emberi "kapcsolatot", aminek nagyon örülök, hisz mégiscsak "közelről" ismer. :lol: :lol: :lol: :P :P :P
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára bendor 2008.10.02 11:29-kor.

Kép
Kép
bendor
 
 


Zsuzsi!
Nem tudnád megadni a villanyszerelő(nk) számát újra ?(Molnár Sándor ha jól emlékszem) Sehol nem találom, fogalmam nincs miért nincs a mobilomban. :roll: :roll: :roll: Felhívnám, ő tutira tudja mikor lesz a vásár, mert ők is árulnak. :lol: :lol: :lol:


Bocsi Zsuzsi, megvan a szám!!!!!!!! :oops: :oops: :oops: :oops:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára bendor 2008.10.02 11:58-kor.

Kép
Kép
bendor
 
 


Kriszti! Hidd el, én sem tiltakozom :D

zsebi_baba
 
 


Bocsi lányok,
De tényleg a jövő héten lesz a vásár. Félreinformáltak a munkatársaim, de kiderítettem, a villanyszerelő tudta pontosan hogy köv. hétvége a Mihály-napi vásár időpontja.

Kép
Kép
bendor
 
 


Kép


Sziasztok!!!

Ime a folytatás :wink:

Puszi


Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok!

Ma reggel fél 8-tól 12-ig az OTI-ban voltam.... :twisted: A röntgenben nincs orvos, így 3 órát vártam a leletemre. Pedig mondtam, hogy mennem kell szoptatni.... Na, jó, azt nem mondtam, hogy már nem szopizik 3 óránként Pannika.... De nem hatotta meg őket. Még jó, hogy a férjem így meg tudta etetni! Na, meg hogy szbin van, mert ma egyetemre ment.... 8 helyett 2-re be is ért... :lol: Kaptam antibio-t, gyulladt a fülem, az arcüregem, de nem szúrták fel. Pedig lehet jobb lett volna, mert úgy feszül.... Csináltak hallásvizsgálatot is, hogy miért azt nem tudom, ilyen panaszom nem volt. Megállapították, hogy kismértékben csökkent hallású vagyok, de ezt tudtam eddig is! 3 éves koromig 36-szor volt szúrva a fülem, csupa heg a dobhártyám, így nem is csoda. A doktornő mikor ezt meghalotta, majd' leesett a székről.... Bérletem volt a fül-orr-gégére... :? Pannika továbbra is taknyos, de legalább más nincs! :roll:

Olgi! Nagyon jók az összehasonlító képek! Mint 2 tojás!

Andi! Dorkának jobbulást, szegényke! :( Így tényleg nem az otthonlét! Dokid tényleg egy bűbáj lehet! Tudod, Anyukám is közel ül a tűzhöz :lol: , mondta, hogy iszonyat nagy tehetség a dokid! Jó eséllyel ő lesz a következő prof! Most állítólag csak azért nem lett, mert még fiatal. Így választottak egy öreget, aki hamar elmegy! :lol:

Lilla! Nekem méhszájat félidő után néztek először, 25-26 hetesen, mikor mondtam, hogy fájdogál a hasam, és onnantól kezdve kb. havonta, de mindig rendben volt! Sőt, még utolsó nap is "túlságosan" is rendben... :?

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Jó nagyot csavarogtunk ma is, még Beával is találkoztunk a bababiziben:)
Emili megkapta végre a 18 hós oltást, tegnap érkezett oltóanyag.
Állítólag a 3. Prevenart is megkapja majd ingyen, mivel egy még jár neki 2 éves korában.Persze előtte ki lesz váltva :lol:
Mivel még délben is a városban voltunk(nem kapni sehol semmi értelmes, rám való ruhát :evil: :x )így felhívtam Tomit, hogy hol ebédelnek, és épp a Flaskába mentek, és mentünk mi is.:)Én csak babgulyást ettem, Emili meg csak naymmogott, de jól viselkedett.Haza is hoztak kocsival.Most épp durmol:)Nekem meg mennem kéne takarítani.
De olyan nyúzott vagyok, képzeljétek az alattunk lévő bunkó szomszéd, hajnali 5ig!!!!! bulizott, több csaj is volt nála!!!!!, az erkélyen ordítoztak, húzogatták a széket, zene, cipőkopogás, stb!Már máskor is szóltunk neki, de nekem most nem volt kedvem lemenni, éjféltől 3ig ébren voltam, után f5kor mind2en felébredtünk, Tomi már nem tudott visszaaludni, én igen, 7ig.Emili is sokat forgolódott, nem aludt mélyen, csoda hogy nem ébredt fel rá!! :shock: Ő 8kor kelt:)

Andi!
Nem lehet, hogy te telepítetted a picasát, és azért van több hely feltölteni??
Jobbulést Dorkának is, és Bencének is!Milyen fülcseppet használtok?
Békéscsabai a kórház:(
Hétfőn lesz ügyvédünk, ő majd megmondja, hogy érdemes-e perskedni, vagy biztos hogy elsimítják az ügyet.:?

Zsu!
Neked is jobbulést!Nem semmi, a 36 az tényleg sokk!!!:o

Olgi!
Jók a képek, tetszik, hogy csinálsz ilyen összehasonlítást:)
Tegyél fel majd képet az új szobákról!

Lilla!
Ha gond lehet, akkor megnézheti a doki a méhszájat bármikor, hogy nincs e nyitva idő előtt.

Kriszti!
Lehel ovit a neten néztem ki, van honlapjuk is:)Vannak zenés csoportok, néptáncos csoport, ezért gondoltam.De persze adig még nézelődünk, csak most arra jártam, gondoltam kezdem ezzel:)

Zsebi!
Ki lesz a gyerekdokitok?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: