Új privát üzeneted érkezett!

Én közben rájöttem, hogy nekünk a Retek utca túl messze van. Férjemmel próbáltunk párszor elsétálni addig, de mindig messzinek bizonyult. Szoptatni csak fekve tudok, még mindig, így szabadban nem kivitelezhető, tömegközlekedni meg babakocsival szintén nem tudok, ja és bérletem sincs.
Ja, meg bevallom nektek nálunk a séta sokszor a legközelebbi nyugis padig vezet. Ott, én leülök olvasni, Léna meg durmol a babakocsiban. Kép

Nóri
norcee
 
 


Ahogy elnezem, a holnapi talibol sem lesz semmi.

Nori, bent leszel holnap a kolliban? Valamikor beugrunk a baratnoimhez, a 815-ben leszek. Ha van kedved talalkozhatunk.

Tunde, vartam, hogy jelentkezz, de vegul bementunk a varosba. Sajnalom, hogy nem jott ossze a seta.

Agi
agi77
 
 


Ági!
Valamikor megyünk sétálni, de ha itt vagy feltétlenül nézz be hozzánk!

Nóri
norcee
 
 

 
 

Sziasztok!

Először is köszi a dicséreteket, Tomika egyre aranyosabb. A napokban elővettem a bébitornáztatót nagyon élvezi, hogy ha meglöki, csörög. Néha már tudatosan löki a kezével a játékot. Annyira aranyos!
Az utóbbi 2 napban szerencsére jól aludt (remélem, nem kiabálom el!!!), mert előtte 3 éjjel alig bírt visszaaludni. Náthás volt szegény, szortyogott, nehezen kapott levegőt. Már jobb, ezért is alszik jobban.
A "hízása" most kicsit lelassult, most "csak" 150 grammot hízott egy héten, A védőnőnk szerint ez így van: aki nagyon gyorsan fejlődik, utána kicsit stagnál. De azért nem szakadt, szép kis hurkácskéi vannak a lábán. Szerintem nőtt is egy csomót, mert újabb rucikat nőtt ki. Jövő héten megyünk tanácsadásra, majd kiderül, milyen magas.

Enikő!
Én nagyon szerettem a borfesztivált, de az ideit nyilván kihagyom. Majd jövőre!
Örülök, hogy Dancsiéknál rendeződött a szopi. Nekem is két nap után mondták, hogy kezdjek fejni.

Babamama!
Valamivel többet, meg a legfőbb dolgokat legalább már meg tudom csinálni. Mindig egy kicsit tovább bírja magát Tomika. Szopi után beteszem a kiságyba, ahol csodálja a felkötött Pampers-napocskát. Ez megy egy ideig. ha megunja, beültetem a pihenőszékbe, és oda viszem, ahol vagyok. Ez megint megy egy ideig. Utána (ez új) a babatornáztatóval játszik. Mire ezt is megunja és elfárad, ált. már kész vagyok és mehetünk sétálni.
Szóval lassan alakulnak a dolgok. Meg az anyukám is els szokott jönni időnként, akkor ő elvan az unokával.

Ági!
Tomika du. 1-kor ébredt, szopott, utána 3-kor nagyon nyűgös lett, gyorsa le kellett vele menni. Korábban néztem a netet, de akkor, amikor írtál, nem volt bekapcsolva. 3-kor voltunk felétek, de kb. fél óra múlva Tomika fölébredt, és elkezdett üvölteni, úgyhogy följöttünk. Majdcsak összejön már egyszer. Szerintem egyszerűbb lenne telefonon egyeztetni. A mobilom száma még benne van a profilomban, ha gondolod. Ha esetleg Te is megadnág a tiédet (email-cím a profilomban), könnyebben tudnánk talit megbeszélni.

Na megyek, jó éjszakát!
PTünde
ptünde
 
 


Enikő: A házunk nagyonkészül. Már csak a melegburkolás és egy sor festék hiányzik. A budik meg a beépített bútorok. A kerítés és a garázs majd akkor készül, ha már benn lakunk. Kb. 3-4 hét múlva pakolhatunk. Nagyon várom, mert akkor nem kell 3 emeletet megmászni két kölökkel. De a modern játszó és a zöld környezet nagyon fog hiányozni. Itt lakok már 3 éves korom óta.

Úgy néz ki túléltem ezt a napot. Egyedül fürdettem és altattam a két kölköt. Nem irigylem azt, aki egyedül csinálja minden nap.

Képzeljétek úgy érzem megfáztam. Fáj a torkom. Most szürcsizema forró mézes, citromos csipkebogyóteát.

Gabi3
inecsg
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek, milyen érdekes dolgot hallottam tegnap:-)) A pisis zacskó ugye a legtöbb kisbabánál nem válik be (csak tudnám, minek találták ki). Egy ismerősöm megfordította a pelenkát. A külső réteget adja rá a babusra és amikor bent van a pisi, steril vattával kitörli és utána kinyomkodja belőle. Kicsit faramuci, de ki fogjuk próbálni.

Sajnos én is elkövettem azt a hibát, hogy nem tudtam felmérni, mennyire meleg odakint. Szerencsére Luca nem fázott meg, viszont a kis háta a pelus vonalában tele van kiütésekkel. Szegénykémnek szórom hintőporral meg levegőztetem, de nagyon nehezen múlnak.

Tegnap kint voltunk a jásztón, nekünk is messze van, de jót tesz a mozgás, már 3 kg-t fogytam és ennek nagyon örülök.
Egyébként meg ha oda megyünk, nem is nagyon kell a babakocsi, úgyis a lábacskáin megy mindenfelé, úgyhogy akár ki is buszozhatunk.
Szerintem megéri, itt a Diófánál nem kicsikre szabták a játékokat.
Remélem, a mai még szép nap lesz, beleértve a délutáni vizsgámat is:-)))

B
babamama
 
 


Sziasztok!

Babamama! Mintha ezt valaki már írta volna korábban, hogy kifordította a pelust és úgy pisiltette a gyereket. De szerintem fiúknak jól működik a zacskós is. Tényleg, voltatok már az egy éves vizsgálatokon? És mit tanulsz, miből fogsz vizsgázni?

Tejszaporításnak én a tejet és a pihenést szoktam használni a gyakoribb mellrehelyezéssel együtt. Eddig még bevált. Bár most már nincs rá szükségem, éppen leszokófélben vagyunk. A baj csak az, hogy éjszaka még mindig felébred Benedek. De még nincs szívem "drasztikus" módszerekhez folyamodni.
Dani fiamat egyébként egy nap alatt szoktattam le az éjszakai szopiról, de akkor már nem volt más választásom. Óránként felébredt, ezt csinálta pár napig, én meg már nagyon fáradt voltam. Egyszer mikor így éjszaka felébredt, már annyira ki voltam, hogy azt mondtam, nem vagyok hajlandó ezután éjszaka szoptatni(kb 8-9 hós lehetett) és a nyomaték kedvéért ki is mentem a szobából( egy szobában aludtunk). Mondtam férjemnek csináljon vele amit akar , mert én nem szoptatom tovább éjszaka. A gyerek persze üvöltött, lehet már inkább attól, hogy még el is mentem onnan. Egy darabig bírtam a másik szobában hallgatni az üvöltést, aztán csak visszamentem, megsajnáltam, de mondtam szoptatni azt nem fogok. Magamhoz vettem, mellém fektettem, odabújt a drága hozzám, de nem is próbált szopizni, örült, hogy ott vagyok vele. Simiztem, aztán szépen elaludt. Azon az éjjelen nem ébredt fel már, másnap éjjel is csak egyszer nyikkant meg, de aztán aludt tovább, és onnantól fogva átaludta az éjszakát...

Szerintem szervezzük úgy a talit, hogy egyik héten délelőtt, a másikon délután, megadunk két időpontot, ami közül választanak és döntenek az érdeklődök, aztán aki akar és tud jön, aki nem az nem. Olyan időpont úgysem lesz, ami mindenkinek jó. És legfeljebb akkor elmegy egy hét múlva, ha szeretne találkozni a többiekkel.
Mit gondoltok róla?

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Erika, a vérvizsgálaton már túl vagyunk, most fogunk menni a szemvizsgálatra. Azért ilyen későn, mert még emlékszem a szemfenékvizsgálatra és apa nélkül nem vagyok hajlandó elmenni. Tiszta gyerekes dolog, tudom, de képtelen vagyok lefogni Lucát, amikor ott szenved. Apa meg sokat utazik és elég nehéz összehozni az időpontot.
Ma éppen krízismenedzsmentből fogok vizsgázni, de nem erőltettem magam halálra.

Miért kellene drasztikusan leszoktatni Benedeket a szopiról? 2-3 nap alatt megszokná, ha csak vizet adnál neki éjszaka, szerintem. Mondjuk könnyen beszélek, mert nálunk ez nem volt annyira tervezett, inkább úgy vettem észre, annyira nem igényli és csak vizet adtam neki. Érdekes dolgot vettem észre: elalvás előtt este odabújik hozzám, szájába veszi az ujját és símogatja az arcomat vagy a mellem. Annyira kis drága, hogy néha kedvem lenne sírni.
Kijött a 7. fog is, de nagyon szenved vele éjszaka. Nappal nem látok rajta semmit.

Nekem a délutánok jók, mert délelőtt még mindig alszik, de 3-4 óra körül már a játszótéren tudunk lenni.
B
babamama
 
 


Gabi! Én is megfáztam(?), szerintem köze van ehhez hogy a gyermekkorházban egy kisfiu és az anyukája majd megfulladt ugy köhögött. Orsinak szerencsére nincs baja.

Enikö! Irogatom befele az új babákat, de nincs most idöm (és eröm) hogy megszerkesszem. Ha meg tudod csinálni elküldöm a táblázatot neked.
Az a "baj" vele hogy tul sok a baba és igy nagy a mérete nem engedi feltenni ha meg lekicsinyitem nem olvashato ez volt utoljára is. Arra meg nincs eröm hogy most átszerkesszem.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Teszek fel egy képet, most készült a hétvégén. Luca a barátnőm kislányával abajgatják a kiscicát. Még az autó alá is bemászott utána:-)))
Kép
B
babamama
 
 


Gabi3! Mi autóval voltunk kedden, vittük Lottit anyósomékhoz.

Enikő! Tervezünk kistesót Lottinak, én nagyon szeretnék 2006 tavaszán szülni. Eddig minden tervünk bejött, így remélem ez is így lesz. 3. baba néha eszünkbe jut, de az már tényleg a jövő zenéje.

Babamama! Irtó édi Luca evvel a macskával.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Gabi3! Én 1 hete kaptam anyutól tönkölybúza szopis párnát, hát fantasztikus, nagyon szeretem, iszonyú kényelmes rajta feküdni, szoptatni, Hanga is nagyon szeret rajta feküdni. A Faktumban vette 11ezerért.

Lara
lara
 
 


Tettem fel képet Bercelről a profilomba, ott 1 hetes.
Lara
lara
 
 


Lara! Bercel gyönyörűűűKép. NAgyon formás kispasi.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Lara! Tündéri kisfiad van!
Hogy irigyellek! Te babázol, én meg tanulok. Kép
De ugye majd te is folytatod?

Mesó
meso
 
 


Tünde! A te fiad is formás, szép baba!
Régen a fiuk nem voltak ilyen szépek.
Emlékszem azért örültem, hogy lányaim vannak, mert a fiúk olyan tehénlepényfejűek voltak.
Meg is lepödtem, hogy az én fiam nem lett olyan rút.

De most ezek a srácok szép arcuak, formás fejűek.
Öröm rájuk nézni! KépKépKép

Mesó
meso
 
 


Sziasztok! Nézitek a Hír tévét?? A császármetszésről van egy műsor. Érdekes......

Enikő

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Lara: nagyon édes ez a babóca, és milyen nagynak néz már itt ki!!!

Tünde: honnan várod a kaját 12 előtt? Mármint rendeled valamelyik kajáldából? Honnan és milyen a kaja? Ára? Én is hasonlóakon gondolkodom...

Gabi3: A baba-mama torna hol, mikor van? És mennyibe kerül? Mit kell vinni? És gondolom előtte ne etessem be a picit... Ott csak a babákat tornáztatjuk vagy a mama is mozog? Én is mennék, ha meg tudom szervezni.

Szerintem is jó ötlet, hogy délelőttre és délutánra is szerveztek találkozót. Remélem én is mihamarabb el tudok menni, mert már nagyon szeretnék veletek személyesen is megismerkedni.

Sokat sétálunk Edivel. Minden nap kimegyünk de. és du. is. Csak kicsit unalmas egyedül az utcákat róni. Olvasnivalót szoktam magammal vinni, általában azzal utöm el az időt egy padon a közelben.

Tegnap mi is kinéztünk a borfesztre! A Tokaji későérlelésű furmint eszméletlenül finom, kár, hogy csak éppen megkóstolhattam. De vettem egy palackkal belőle arra az időre, ha Edi majd nem szopizik.
Kóstoljátok meg!!! (édes, fehér, 200 ft/dc, ha szemben állsz a Kárász utcának a jobb oldalon van, a zöld napernyő környékén)

Üdv. Mindenkinek!

Gabici
gabici
 
 


Lara! Nagyon szép, formás fiad van. Gratu.

Babamama! Szerintem az a pelusból kinyomott pisi sok mindent tartalmazhat,én tuti nem küldeném be vizsgálatra.A zacsi jobb.

Ma voltunk a Vedres utcai bölcsi (a férjem keresztanyja ott dolgozik) családi napján. Sok család volt. Lotti remekül érezte magát. Csúszdázott, homokozott, műanyag kukacban mászott, házikóból kukucskált kifelé. Volt tombola is. Nyertünk egy plüss bohócot (kockás nadrágos), meg egy karúszót.
Holnap megyünk a Vitéz utcaiba, oda ahova járni fog.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Gabici: Akkor Edi ma este jót fog aludni! Kép A torna az újklinikán van, ahol kismamatornán is voltunk. Szerdán du. 4 órától van, 500 Ft, de ha havi bérletet veszel az 4x400. Legalább is augusztusban még ennyi volt. Ott mindenki tornázik, de főleg a mama. A végén lehet a babákat is tornáztatni. Nyugodtan etesd meg előtte Edit, ha bealszik akkor tornázhatsz medicinlabdával.

Melinda: De jó, hogy Lotti így szeret gyerekek között lenni, Flóra rögtön szalad a szoknyám mellé,ha más gyerek is a mászókánál van. Bár lehet ez csak azért van,mert múltkor egy iker pár kicsit megagyabugyálta szegényt. Meg egy kis fiú minden szó nélkül el kezdte rángatni. De hát valamikor meg kell szokni. Jó lenne, ha Algyőn is lenne olyan bölcsi, ahová el lehet vinni egy héten 1-2x délelőtt.


Gabi3
inecsg
 
 


Babamama: Én is gondoltam rá, hogy kipróbálom, hogy vizet adok szopi helyett, mert szerintem csak megszokásból szopizik, ha teleeszi magát este, akkor is felébred. Majd bevetem a csőrös poharat, remélem majd nem fog ezentúl meg ahhoz ragaszkodni. Nem a szopival van a gond, hanem azzal, hogy egyáltalán felébred...
Akkor ezek szerint Luca nagy cicamániás...:-)


Lara: Tényleg gyönyörű a kisfiad, és nagyon szépen fejlett, sok örömet kívánok hozzá!

A taliról meg tessék nyilatkozni, ki az ,aki egyáltalán szeretne jönni!Kép

Kellemes hétvégét!

UI: Apósomék is kint vannak a borfesztiválon(borász), az alföldi boroknál megtalálható az ő bora is.

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Az én kis csúnya békám: KépKépKépKép
meso
 
 


sziasztok, tettem fel képeket a babáról.

Dancsi
Vendég
 


Kép

Dancsi, nagyon szépek vagytok együtt!
Legyetek mindig ilyen boldogok!

Mesó
meso
 
 


Dancsi! Nagyon helyes a kisfiad, sok boldogságot kívánok nektek.

Ma voltunk a leendő bölcsinkben. Lotti ismét jól elvolt, pl. kapásból beleült az egyik leendő gondozónőjének az ölébe. Ahol is elkészítette élete első képét. Ragasztóval rajzoltak neki egy halat, napocskát, felhőt, tengert, ő meg beszórta grízzel. Nagyon büszke vagyok a lányomra!
Taliztam egy volt oszt. társammal a bölcsiben, ők már január óta járnak. Csak jót mondott a bölcsiéletről. Remélem nagyon, hogy Lotti hamar be fog szokni, szeretni fog járni, nem lesz vele semmi gond. A 2 leendő gondozónénink nagyon szimpinek tűnik.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Sziasztok

Dancsi

Nagyon szép kisfiad van.
Olyan mintha nem is újszülött lenne.
Nagyon aranyos.
Remélem te is jobban vagy már.
Szülésről majd kérünk beszámolót ha egyenesbe jöttök? "Bevállt" a doki és a szülésznő választás?

Szilvi
szedem
 
 


Dancsi! tényleg nagyon szép a kisfiatok!! gratulálok.

Lányok! Ha valakinek van eladó cumisüveg termosza, 1 üveges akkor engem érdekelne.
karmen@fw.hu

Melinda! örülök hogy Lotti jol érezte ott magát, akkor valoszinü hogy könnyen be fog szokni.

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!
Megnéztem az összes képet a babákról, amit feltettetek, írtó édesek!! Ilyenkor nosztalgiázom.

Karmen, arra a hungarocel hengerre gondolsz,ami zipzáros? Odaadom én neked ingyen is, sosem használtuk, mert elnéztem a méretet, az a cumisüveg, amit talán kétszer használtunk, szélesebb. Egyébként a tescoban vettük annak idején, itthon meg csak porfogó. Írj és megbeszéljük, ha kell.

Melinda, szuper, hogy Lotti mennyire barátkozós. A barátnőm is viszi októbertől a másfél éves kislányát, mert nagyon úgy tűnik, hogy a gyereknek hatalmas játékigénye van, otthon nem bírnak vele. Majd mesélj, mert jövő márciustól nekünk is lehet, hogy szükséges lesz.

A pelusról nem tudok nyilatkozni, amjd megkérdezem előtte a klinikán a dokinkat. Egyébként hajlok rá, hogy egyetértsek veled.

Meso, miért csúnya kis béka??? Szerintem huncut manó:-))))

B
babamama
 
 


Dancsi: Ez a nagyfiú rettentően hasonlít az apukájára. Jól szopizik? Hogy vagy? Majd írj a szülésről! Ki volt a dokid? És a szülésznő?

Melinda: Lottival biztos nem lesz baj a bölcsiben.

Gerika: Sztem tök jó ötlet, hogy de. és du. is szervezünk talit. Mi mennénk, csak délelőtt.

Ma kinn voltunk a vásáron. Flóra rettentően élvezte. Láttunk csacsit. Kapott egy tök jó kis hátizsákot. Bátor meg egy nyuszikát. Éppen nézegeti. Délután 4-re értünk haza. Jól elfáradtunk. Bátor végig aludt. Mielőtt hazaindultunk volna a kocsiban szopizott, mert hazáig tuti nem bírta volna ki. 11-4-ig húzta.

Gabi3
inecsg
 
 


Gabi,
A dokim dr. németh Gábor, szülésznő Tóth Zsóka. Mind a ketten szuperek voltak, 100%-osan megbíztam bennük.

A pici Józsi május 15-én született, 10 órás vajúdás után császárral. Téraránytalanság volt, így nem tudott lemenni a baba és én pedig nem tágultam ki. Ezt előre sejtette amúgy a doki, így nem ért váratlanul. De még szerencse, hogy így alakult, mert a köldökzsinór 3-szor volt a nyakán, ami gond lett volna, így is úgy is császár lett volna a vége.
Amúgy EDA-t kértem, 3 óra vajúdás után, így ébren voltam a műtét alatt is. A császár elég horror volt, a következő napokról nem is szólva.

Amúgy valóban baromira a Papájára hasonlít. :-)

A szopi még nem az igazi, egyszer 100 gramm, máskor pedig csak 20-50 gramm. ilyenkor pótlás kell, mert hatalmas zabagép.

Születéstörténetet majd üres perceimben megpróbálom megírni, előbb utóbb kész lesz.

Dancsi
Vendég
 


Babamama! köszi, irtam levelet.

Dancsi! Ez nagyon jo, hogy ilyen jo étvágya van Józsinak!! Nekem nem volt vészes császár után, pedig féltem nagyon a fájdalmaktol, de semmiség volt. Persze lehet hogy 2 ember se egyformán éli meg.

Mi 3 hét alatt 300g hiztunk lesz is megint vita szerdán. Orsi visit ha nem kell neki a tejcsi, folyik a szájába ö meg elforditja a fejét. Bezzeg amikor éhes, akkor meg azért ordit ha elveszem töle a cicit kicsit böfire várva. Kép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Dancsi! Gratulálok még1szerKép. Józsika eszméletlen szép kisember, komolyan. NAgyon kifejező, okos kis feje van!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


JA, Dancsi! átérzem, nekem is pokoli volt a császárKép. De majd most. Remélem ezennel szülök.

.:Angi:.
angiszeged
 
 


sziasztok,
Horror éjjelünk volt. Józsika zabált egész éjjel, benyomott 100 gramm tápit 5-kor, aztán pedig 100-at szopizott 7-kor. 5 óta nem alszik, csak nyűglődik, gondolom túlette magát, az előbb sugárban bukott a vállamra. :-)
Most az a taktikám, hogy minden második kajcsi a szopi, így összejön a 100 gramm. Szerintetek jó így?

Nemsokára jön anyósom segíteni, remélem tudok akkor pihenni egy picit. Meg hajat mosni, meg összepakolni. Az a gond, hogy 1 hete nem pihentem ki magam. A klinikán a csecsemősökkel küzdöttem, rengeteg vitám volt velük, annyira lelkiismeretlenül állnak a babához. Persze nem mind, a délelőtti műszakban volt egy ismerős (Anikó), ő egy tündér, az éjjeliben pedig lepénzeltem egy nagyon szimpi nőt, de a nappali fruskák a maguk 20 évével borzalmasak voltak. Semmit nem segítettek, csak piszkáltak, hogy hogy nem tudok én még pelenkázni, öltözetetni, stb. Vágták a pofákat, ha kértem valamit.

Kaptunk egy babazenés CD-t, láthatóan tetszik a babának, észrevehető, ahogy fülel. Baba Zene 1 a címe.
Vendég
 


Sziasztok,
Dancsi,
gratulálok a picihez, nagyon aranyos.
A szopihoz csak annyit tennék hozzá:
ha kevesebbet szoptatod, egyre KEVESEBB lesz a tejed, nem pedig egyre több. Ha kihányja a tápszert, teljesen felesleges megterhelni vele a pocakot!!! Szoptatni és szioptatni, ez, amit leginkább lehetne tenni, azért, hogy több tejed legyen, és elég legyen a babusnak.
kérdeznék néhányat:
mennyivel született pontosan? mennyi volt a legalacsonnyabb súlya (kórházban vagy hazaadáskor)? Hányszor szopik egy nap? Mennyi ideig tart egy szoptatás (hány perc), és hányszor kap kiegészítést? Méred a szopi mennyiégeét? Ha igen, akkor mennyit eszik, mennyi a kiegészítés? Mennyi most a súlya? Mennyi cm-t nőtt?
Ki mondta, hogy milyen és mennyi tápszert kell kapnia a babának? Kap más folyadékot is?
Bimbóvédőt használsz esetleg szoptatáskor?
A szopikat, ha méred, ki mondta? Hány pisis-kakis pelusa van a picinek?
No, röviden ennyi, ha van kedved, írd meg a válaszokat, jöhet priviben is, és akkor alakítunk egy kicsit ezen a szopin.Kép
Ja, még vmi: azért ne felejsd el, hogy mi sem eszünk örökké 2 tányér húslevest, 5 gombóc töltött káposztát, 3 db krémessel megfejelve. A pici babák is, néha többet esznek, néha csak szomjasak, néha meg csak anyukájuk közelségére van szükségük, ezért lehet, hogy 1x ennyit másszor annyit esznek mennyiségben. Ha nem mérnéd, észre sem vennéd a különbséget, mert mindig elégedett babát látnál.Kép

Nos, a pihenéssel kapcs:
kérdezd csak meg Gabómamót, vagy a többi anyukát, mikor pihenték ki utoljára magukat! Ezen át kell lépni, sokára jön még el a nap, mikor úgy érzi az ember, most igazán egy jót aludt, és nem érzi az állandó fáradtságot. Nem kell rá gondolni, amikor meg teheted, pihenj a picivel, akár napközben is.

Mindenkinek szép napot:
ágci

Kép
Ágci
 
 


Dancsi: Nagyon aranyos a kis Józsika, tényleg apucira hasonlít.
Tudom, hogy az első gyereket az ember túlizgulja, és hogy sokan mást fognak mondani, mégis azt tanácsolnám(és itt sokan mások is), hogy ne adj tápszert, hanem inkább többször szoptass, még akkor is, ha esetleg nem hízna a kezdetekben sokat(bár ez ritka). Vedd úgy, mintha nem is létezne tápszer, és kénytelen vagy annyiszor szoptatni, amennyiszer csak lehet, hogy jóllakjon. Ha az ember elkezdi a tápszerezést, előbb-utóbb méginkább lecsökken a teje, és méginkább szükség lesz a tápszerre. Ezzel egyébként az orvosok is tisztában vannak...
Angi, Ági a taliszervezést egyébként rátok hagyom, Ti kezdtétek, én csak segíteni próbáltam az ötleteimmel. Nekem ezen a héten egyébként csak a szerda délelőtt jó.

Meso: Nagy huncut a kislányod! MIlyen idős most?

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Sziasztok!
Dancsi, én majdnem elkövettem ezt a hibát, hogy azt hittem, nem eszik eleget a lány, mert majdnem 2 óránként szopizott.
Ágcinak igaza van, ha kell, tedd cicire 2 óránként, vagy mindkét mellből szopizzon, lesz tejcsi bőven 2 nap alatt akár, csak igyál sok folyadékot.

Karmen, vacakol a freemail, egyelőre még nem tudtam megnézni a levelet, de igyekszem.
B
babamama
 
 


Dancsi, nagyon aranyos Jozsika! Kép
A tapit en is hanyagolnam, inkabb szoptass gyakrabban. Bar ezt a tobbiek mar irtak. En az elso 1-2 honapban szinte allandoan szoptattam. Merleget viszont 6 hetes koraig nem is latott a gyerek. Az egesz csak arra jo, hogy idegesitse a az anyukat, es a babat.

A tali akkor lehetne szerda delelott. Kinek jo Erikan kivul?

Meso, nagyon szep baba Panna, van albumotok?

Agi
agi77
 
 


nekünkKép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Angi, ok, akkor mar 3-man vagyunk. Kép Hanykor menjunk?

Agi
agi77
 
 


ágci,
az a szitu, hogy benyom ciciből 90-100 grammot, 1,5-2 óra alatt, mert állandóan beájul. Ha meg leteszem, ordít. Hagyjam sírni, vagy hagyjam a cicimen aludni? Ott elvan, néha szív egy picit és halál elégedett. SOS!!!!!!

Dancsi
Vendég
 


Dancsi: Sztem tök felesleges a tápi!!!!Bátor is állandóan cicin lógott az első időben. És közben Flórával is foglalkozni kellett. Szóval ne aggódj egyszer kipihened magad, de nem most! Hallgass Ágcira tuti tud segíteni a tápit meg felejtsd el. Még rosszat is tehetsz vele Józsikának. A mérleget is vidd vissza csak idegesíteni fogod vele magad. Elég ha egy héten 1x méred a tanácsadáson. Ilyen pici babának az anyukájára van szüksége és anyatejre. Végülis 9 hónapig össze voltatok kötve. Ha sír nyugodtan vedd fel, ha így sem nyugszik meg szoptasd meg. Akár óránként is! A babád tudaja mi kell neki: az Anyukája és a Cicije! Kép

Csajok nekünk nem jó a szerda, szurit kap Bátor. De legközelebb elmegyünk.

Sztem bárki szervezheti a talit, ha van ötlete mikor és hol. Júni első péntekén lesz megint baba-mama klub a Mikkában. A következő már csak szeptemberben lesz.

Gabi3
inecsg
 
 


Dancsi! Ha bírod, h folyamatosan mellen lóg, akkor nem baj. próbálj Vele ágyban maradni egész nap, csak bújjatok össze, és hagyd szopizni, mikor Ő akarjaKép. Persze, ha nem fáj, vagy sebes a bimbód. Ahogy Ági mondta, Kristófja egyfolytában mellen volt csomó ideig, és a mai napig nincs gond a tejjel.
Én is arra bíztatnálak, hogy ne mérd a szopikat. Bízz a kicsi fiadban, ha nem sárga, és egészséges (márpedig azKép ), akkor hagyd, h beálljon egy ritmus, és alakítsa ki a szokásait.
Én a helyedben (ahol nem vagyok, szóval, ha nem tetszik, tégy másképp!), most eltenném a mérleget, és a tápszert. AMire Józsikának szüksége van: Te, és a tejed. MElléfeküdnék, innám a szaporító teát, és bízz magadban, hogy van elég tej. Ahol van 100ml egyszerre, ott van több is. De a 100ml rengeteg!!! Egy szopásra egy újszülöttnek az remek. Megközelítőleg Józsikának most a napi adagja 500-600ml... Ezt símán megtermeled, szóval nincs miért aggódnod!
LEgyetek ügyesekKép, Én szurkolok nagyon!

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Gabi3! Egy rugóra jár az agyunk;)
Épp ezeket írtam Én is.

Nem jó? JAjjKép. Pedig nagyon szeretnék Veletek találkozni.

Amúgy persze, szervezze bárki! Csak szervezze! Kép

.:Angi:.
angiszeged
 
 


Dancsi! Orsi is sokat volt cicin, mert folyton bealudt evés közben. De lett is elég tej.
És Orsi nem evett annyit mint Jozsika, mégis gyarapodott, bár nem annyit mint a nagy okosak szerint kellene, de egészséges mosolygos baba, az egész méricskélés csak arra volt jo hogy engem kikészitsen. Most hetente ellenörizzük csak a sulyát, tényleg felesleges gyakrabban mérni.

Gabi! Ti is szerdán szuriztok, mi is. Kép

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Dancsi! Gabi3, Ágci, Angi sokat tudnak a szopiról, kérlek hallgass rájuk. Tedd el a tápit, mérleget, szoptass, és bízz magatokban.

A lányom egy humorzsák. Ha az apja 2 szólás után nem figyel rá, rászól, hogy "Gabi". Miket meg nem tanul egy apróság, nem?

Hol lenne a tali? Lehet csatlakoznánk.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Hello lányok!
Megint van az Oskola utcai Sootersben babafotó-pályázat. Már lehet jelentkezni. Tel:542-525.
egyeztetett időpontban fotózzák a gyerkőcöket.
Mi csütörtökön megyünk.

Melinda

Melinda és

Kép

Kép
melinda29
 
 


Lányok! Végül is meg tudom oldani, hogy a csütörtök délelőtt is jó legyen, ha nektek úgy jobb, vagy legfeljebb majd később találkozok veletek. A Retek utcai játszóra gondoltatok?
Később esetleg lehetne máshol is talizni pl Rooswelt téri játszó, hátha oda mások is el tudnának jönni. Bár pl a Károlyitól az is messze van.

Erika

Lilypie First Birthday tickers
gerika
 
 


Melinda! köszi az infot!!

Karmen

Kép

Kép

Karmen
karmen
 
 


Sziasztok!

Tettem föl új képeket Tomika albumába. Címe: Szalontai Tomi albuma, elérhetőség a profilomban.

Tegnap este elkezdtem visszaolvasni, de Tomika másképp döntött. Pénteken szombaton kisangyal volt, tegnap ördögfióka. Nem aludt napközben csak kb.2 órát, levittem: üvöltött, kivettem a kocsiból: üvöltött, följöttünk: üvöltött. Aztán délután nagy nehezen aludtunk egy keveset. Gondoltam, jó hamar elalszik. El is aludt kb. 9-kor, de gyorsan fölébredt, és kb.fél 1-kor sikerült elaludnunk úgy, hogy köztünk volt Tomika. Az ágyába hiába tettem, azonnal fölébredt. Így persze mi alig aludtunk, mert nem szokott köztünk aludni, és féltünk, nehogy ráfeküdjünk. Ma aztán bepótolta, modt is alszik, pedig még nem volt se fürdés, se vacsi. Biztos a front viselte meg ennyire. Remélem, ma nem lesz ilyen éber, mert nygaon jó lenne aludni.
Ma voltunk a csípőszűrésen 3 hónapos kontrollon. Minden rendben, de van egy kis köldöksérve. A doki szerint ez magától rendbe jön.
Szerdán oltás.Már előre sjnálom szegényt.

Gabici!
Egy kajaszállító cégtől rendelem, 2 féle menü van+kb.5 féle egyéb kaja. A menü 420,-, a többi 400-600,-ft. Nics külön kiszállítási díj. Ételhordó nem kell, mert műanyag edényben hozzák a kaját. Szerintem jó. Ha érdekel, megírom a számukat.

Karmen!
A bababolt a Csongrádi sgt. 102. alatt van. A telefontorony mellett van 4 toronyház. Az egyik aljában van.Az új cuccok sem drágák, de használtban is van sokminden (nemcsak ruha, hanem minden egyéb is).

Dancsi!
Szopi ügyben én is csatlakozom az előttem szólükhoz. Tomika is az első hónapban folyamatosan a cicn volt, én is pánikba estem, hogy biztos kevés a tej, még a doktornőt is felhívtam, de ő szerencsére azt mondta, hogy ha egyszer kevesebbet szopott, legközelebb majd többet fog. Én is idegesítettem magam amérleggel, aztán néhény nap után abbahagytam a szopok méregetését, csak hetente 1x mérjük azóta is Tomikát. Az első hónapba én is azt hittem, hogy Tomika örökké a cicin lesz, senkinél nem maradt meg, csak akkor nem szopott, ha aludt. És mostanra ott tartunk, hogy cici nélkül is jól érzi magát, de ha éhes, mindig szoptatom, és nem nézem, hogy mennyit és milyen sűrűn szopizik. Bár este még mindig a cicin alszik el.
Szóval csak azért írtam le ezeket, hogy szerintem is hallgass a többiekre és főleg a babád jelzéseire.

Ági!
Bocs, hogy elvesztünk, de pénteken Tomika jó sokáig aludt, aztán csak késő délután mentünk le újra Gáborral (a férjem).
Ma meg a tegnapi nap után szintén összevissza volt a séta.

Na, mára ennyit, jó éjszakát!
PTünde
ptünde
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: