Új privát üzeneted érkezett!

Na, ismét én!

Próbáltam a táblázatunkon javítgatni, de az új kismamik, anyukák adatait nem tudom biztosra így nem is írtam még be. Ha megadjátok akkor "dokumentálom". Na meg persze mindenki másét is, akinek nem megfelelő valamelyik adata. :oops:

Pussssz!
Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Hát jó, magamtól ennyire jutottam :oops: :P :oops: :
Kép

Jóéjt!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!!!

Itt vagyok még/már én is…csak mostanában nagyon elfoglalt voltam, és utána meg már fáradt. :? Na akkor mesélek mik történtek velünk…..Szóval mióta nem irtam, eltelt vagy 2 hét, ebből egy hetet majdnem teljesen Miskolcon töltöttem, mert párom sokat járt vidékre és Pestre is, igy gondoltam nem maradok egyedül itthon, az orvost is és Hajnit is az uh alkalmával megkérdeztem, h 36 hetesen bevállalhatok-e még ilyen utat és ilyen időtávban és nem ellenezték. Az én felelősségem, ezzel tisztában voltam, de nem éreztem, h még akkor ki akar jönni Kamilla, igy belevágtam. Szerencsére minden rendben volt otthon, pihentem és pakolásztuk a gyerek játékokat, mert nekünk rengeteg van otthon minden korosztály számára nagyon jo állapotban, mert anya megőrizte még a miénket. Ugyh eltelt az az egy hét elég gyorsan. Aztán itthon pedig rendezgettem a dolgokat, pakolásztam, főztem, mostam és nap végére ugy elfáradtam, h alig vártam h ágynak essek, és nem foglalkoztam semmivel.
A lábam olyan szinten vizesedik, h nagyon csúnya :evil: , készitettem is róla fotot majd h el ne felejtsem, a kis malacka mamuszommal együtt, h melyik a pufibb könnyen össze lehet téveszteni. :D
Múlthéten vasárnap este voltunk a Klinikán, egyrészt azért mert párom ment hétfőn szintén pestre, és nem akartam akkor mással menni hétfőn NST-re mert akkor kellett mennem, másrészt meg azért mert meséltem Nektek már arról a tompa hüvelyi fájdalmamról, ami már átcsapott ilyen nagyon fájó, szúró érzéssé, és azt hittem az már vminek a jele lehet mert annyira fájt. Szóval rámtették az NST-t, vagy 1 órán keresztül, minden normális volt, meg is vizsgáltak és még nem voltam/vagyok kitágulva. Nagyon kedves volt a vizsgáló fiatal csajszi doktornő és az összes szülésznő akivel akkor taliztam, voltak vagy 4-en. Ekkor megfogalmazódott bennem az a döntés, h tul képpen felesleges még szülésznőt is fogadnom, ugyis mindig van ott vki, és mindenki ott segít ahol csak tud, igy ebben a kérdésben abban maradtunk, h akkor majd aki ott lesz, és látom/tapasztalom, h végig h fog velem viselkedni, majd neki adunk pénzt, és olyan arányban amennyire meg voltunk elégedve vele.
Azért is nem tudtunk igazából választani, mert sok helyről kaptunk ajánlást , mindenki maximálisan meg volt elégedve a saját szülésznőjével, na akkor ez alapján h mérlegeljünk? Szóval ezért döntöttünk igy, h azért általában mindenki nagyon jo szülésznő ott, és többen is vannak, ugyh majd ott minden eldől. Orvos is van mindig ügyeletben, igy legalább ha a fogadottamnak elfoglaltsága van, (de ugye nincs fogadottam) nem kell attól tartanom, h nem ér oda időben.
Szóval felvilágosítottak nagyon kedvesen, h mikor mit kell majd éreznem (már ezért érdemes volt bemenni vasárnap este, mert felvilágosultabb lettem minden téren), de sajnos az orvos ezt az NST –t nem tekintheti a rendelés szerintinek, ezért hétfőn ujra kellett mennem. :roll:
Ez a hetem ezzel telt el, ugyanis kedden tg-n voltam, szerdán vérvételen, csütörtökön az eredményért, pénteken meg jött a védőnő. Hozta a recepteket is amit a körzeti gyerekorvossal iratott fel, ezeket az ápolási szereket.
Aztán ( na ezért mondom h elment ez a 2 hét gyorsan) szombaton itt voltak a radiátorszerelők, ugyanis az egész panelházban fűtéskorszerűsítést csinálnak, mindenhova vmi uj kütyüt tettek fel, meg majd még jönnek felrakni termosztátot is. Ugyhogy utánuk is lehetett takarítani :evil: …aztán ha már ők zajonghattak, akkor mi is megcsináltuk a fúrásokat a lakásban, mert pl még nem volt fent egyik szobába a karnis, meg pár kép, meg 1-2 dolog a gyerekszobába…szóval azután meg megint olyan por lett, de legalább egy kalap alatt letudtuk a nagytakarítást. Szóval elment a nap, és ugy kifáradtam már a végére. Fel is tettem a képeket a picasara, láthatjátok a gyerekszoba végleges külsejét és a mostani pocimat is. :wink:
Ma pedig egész nap pihentünk, délután elmentünk kajcsizni a Paripa csárdába (ugyanis van még oda ilyen 50%-os kuponkedvezményünk, ami csak szept. 30ig használható fel, ha vkinek kell, nagyon szívesen adok oda!!!!!!!!!), nagyon kis hangulatos hely, és nagyon finom a kaja, ugy teliettük magunkat, h alig birtam magam elvonszolni az autóig. :roll: :wink:
Holnap pedig megint NST, nagyon izgi, mert az utolsó menses szerint szept.22-re irtak ki :roll: :lol: , de utána az uh alapján KK az OTIban módosította szept.30ra, és a Klinikai uh szerint pedig okt.6….na ezen igazodjak ki. :lol: :twisted:
Ha még nem szülünk, akkor kedden tg lesz, aztán pedig várunk nagy izgalommal :wink:

Visszaolvasni nem nagyon tudtam, csak nagyjából vagyok képben, ezért most nem is mindenre válaszolnék.


Pintyus, Évi, Anita!!!

Nagyon szépek a babáitok, szépen fejlődnek, olyan jó már titeket együtt látni!!! :!: :wink:
Kérdésem lenne, h nekem azt mondta a védőnőm, h a baba ápolási szereket amit a gyerekorvos irt fel, csak akkor tudjuk kiváltani , ha már megszületett, mert ugye rá kell irni a születés dátumát is, én pedig ugy emlékszem, h közületek régebben vki azt irta, h már hamarabb kiváltotta, az hogy volt lehetséges??? :?:
Jajj és még az is kérdés, h ti a kórházi napokra vittetek be a babáitoknak külön ruhácskát, vagy a kórháziban voltak azalatt a 4 nap alatt??? :?:
Na meg tudom h ti is a saját/rokon cégéhez vagytok/voltatok bejelentve, ilyenkor szülés előtt mi a teendő, miért jó a táppénz? Vagy az csak akkor lehet ha már több mint 180 napja dolgoztok ott? És szülés után mi volt a teendő, hogy megkapjátok a TGYÁS-t??? Olyan tanácstalan vok ebben, h mit is kell csinálni. :roll:

Andi!
Köszönöm szépen az smst, és az aggódásod nagyon aranyos voltál! Természetes h szólok, ha odakerülünk h szülőszobán vagyunk, és szerintem ez max. 1-2 hét múlva be is fog következni, és mivel amugy is ott leszel a közelben, nagyon szívesen látlak majd :wink: , remélem minden rendben lesz, és nem leszek olyan nyűgös, de előre nem tudok ígérni semmit. :roll:
Amugy már sikeresen összekészítettem a kórházi cuccaim, én is teljesen meglepődtem magamon, hiszen tudod mennyire nehézkesen indult, de gondolom azért ment már gördülékenyebben, mert minden a helyén van a babaszobába, és igy az én lelkem is nyugodt lett. :wink:

Hirtelen most ennyit irok, ne haragudjatok Rám amiért nem irok mindenkinek, de már elfáradtam most, az éjszakáim is nagyon nyugtalanok, nem tudok rendesen pihenni.
Izgalomban vagyunk már igy az utolsó napokban

Nagyon jó éjt mindenkinek!!! Majd jelentkezünk, h 2in1 vagy már ketten, majd kiderül
Pussszz

Kép
dinaedo
 
 

 
 

Sziasztok!

Andi!
Igen, csak úgy kapná, névnapja megvolt már júliusban :wink: nekem is tetszene, csak vki rálicitál :evil: :x , így most nincs, de állítólag lesz még :roll:
Tábla:Emili 1 éves, és 6 hónapos elmúlt :wink:

Edina!
Tgyás:védőnőt kérdezd meg, vagy hívd fel a MEP-et :wink:
Húha, tényleg sűrű volt a program!De legalább készen vagytok, ki is van takarítva, és a fűtésszámlátok is kevesebb lesz talán :wink: De jó, hogy megvannak a régi játékok, az igazi kincs!Nekünk is van meg, de nem túl sok :? Azért csak jó, hogy bevállaltad Miskolcot :wink:
Remélhetőleg szülésed napján is ilyen rendes szülésznők/orvosok lesznek!!!A sok időpontban az a jó, hogy ha túlhordás van, akkor nem macerálnak a sok vizsgálattal, mert nem is lehet igazán tudni, hogy mikortól lenne túlhordás :lol:
Nagyon szép a babaszba, látom ár van kisszéke is asztallal :lol:
Van pocid is ám rendesen, én az arcodon látom hogy már nem sok van hátra :wink: Kitartást!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Szia bendor!A 26 éves fiam gyula,a másik csaba.Mindkettő spontán született.A kis mazslám ő császárral jött a világra.Én januárban töltöm a46-évemet.Kevés időm van itt lenni miota dolgozom,de szerdán irok majd.Abölcsi nagyon tetszik Patrinak,csak addig sir mig az ajton beadom.Azt mondja Enikő néni hogy mostmár megül az asztalnál evés közben és játszás közben is a szönyegen.Alszik is és eszik is jókat.A rácsot is kinyitja az ajton és állandoan menne kezet mosni.Most egyenlőre ennyi majd jelentkezem.Most rohanok mert indulok dolgozni.Panka neked is puszi.Igérem a héten lesz fent kép csak a fiam 2 heti könyörgés után is lusta erre,de talán ma!Sziasztok szép hetet.Puszkó. :P :P :P :P :P :P :P
cilamila
Debrecen
 
 


Sziasztok kedves Annyukák!
Ha nem is irok mindig ,
de olvaslak benneteket .Fanni nonstop használja a gépet, ugy kell kirobbantani mellőle most épp suliban ,igy van egy kis nyugi.
Andi!
44 vagyok, az életkoruk jó, mindkettő császár, Kenézy kórház.köszi hogy engem is számba vettél!
Voltak meccsen a fiuk? az enyémek ijjazni járnak de most kihagyták az eső miatt, volt is mérgelődés! :x :x
Évi!
Lehet téged elfelejteni!Nagyon örülök hogy szépen gyarapodtok,és megy a szopcsizás :lol:nagyon ügyes vagy! :lol: Eggyüttérzek veled Anyukád miatt de fel a fejjel !Meg fog gyógyulni!Lehet úgy érzed most minden összejött,de ott van neked adrága angyali jó kisbabád,aki egy mosolyával mindenen átsegit!!Sokszoros erőt és kitartást neked!!
Panka!
Emilit, nézegettem tündér baba!!Örülök hogy tul vagy aműtéten s minden oké,én még 4 hétig gipszben vagyok de már egészen fürgén közlekedem .Azért nem irok több részletet a balesetről hogy senkit ne sokkoljak vele :(
Aliz!
Köszi az eggyüttérzést de jó, hogy vagytok! igy könnyebb tul lenni rajta,!az Anyukák problémáit sokkal szivesebben oldom meg mint a magamét!
mártid
 
 


Oszman Kata!
Sajnos tul sok lehetőséged nincs a meglepire .Jó ha elfogadja az alapokat s aztán lehet variálni .Az alma ,krumpli ,répa ,sütőtök ,őszibarack, meggy, a sorrend is fontos és mindig csak egyet próbalj kanalanként emelve amennyiséget,Később akrumplival lehet sűriteni bármelyiket.Ha elakadsz hivj ha segithetek06304063607
Kriszti!
Bocs ha felzaklattalak pont ezt nem akartam!Ne félj vezetni én is vissza ülök az autoba ha acsizmátol megszabadulok
Pintyus !
Nagyon jó volt olvasni hogy már jol vagytok csak az ijedelem volt nagy!Körtét szőlőt szilvát NE!Sajnos ahéjas aprómagvas gyümik puffadást hasfájást okoznak Marad az alma meggy őszibarack.Sok tejcsit és mielőbbi pihentető alvást kivánok :)
mártid
 
 


Lilla!
Végre elmult arosszulléted :lol: mostmár nagyon boldog időszak következik.Élvezd ki minden percét!A sulyoddal is ráérsz törődni szerintem most még fogytál is ,a babád ugyis elveszi ami neki kell!
mártid
 
 


Edina!
Ha még el tudod olvasni !Szerintem is jol döntöttél a szülésznő kapcsán , előre nem tudhatod hogy ki lesz ott.Nagyon sok erőt és kitartást kivánok Kamilla érkezéséhez :) !!
mártid
 
 


Sziasztok!

Végre tényleg elmúltak a rosszullétek. Már 3-4 napja egyáltalán nem jött elő semmi. Úgyhogy végre tudok rendesen tanulni, bár nem tudom, hogy fogok 30.-ig mindent megtanulni :(
Nézegettem a 4D ultrahangokat. Andi azt hiszem te emlitetted a Lézer rendelőt... Oda érdemes menni? Van elég sok Debrecenben és fogalmam sincs,melyikbe kéne menni, bár még van időm eldönteni.
Képzeljétek, sikerült eladni a lakásunkat, egy ismerős orvos házaspár vette meg. Kb. decemberben kell kiköltözni, csak az a ciki, hogy az újépitésű lakás, ahova mennénk, csak májusban lesz kész. Szóval fogalmam sincs, mi lesz addig. Lehet hazaköltözünk addig anyukámékhoz, csak azt nem tudom, hogy a bútorokat addig hova tesszük :?
De sajnos nem volt más választásunk, mert muszáj volt eladni, hogy az újba be tudjunk szállni...
Na megyek vissza a könyvem mellé.... :(

Szép napot mindenkinek
Vendég
 


Hello,

Jaj Márti sajnálom, ami történt, veled is meg a családoddal is. Mielőbbi jobbulást!!!!!

Edina: örülök, hogy megint itt vagy. Mostmár tényleg bármikor jöhet Kamilla.
Tgyás: a www. magyarorszag.hu honlapon jól le van irva és ott vannak a nyomtatványok is. Nekünk István vitt be mindent az OEP-hez, és 2 hét múlva már kaptam a családi pótlékot, meg az anyaságit is. Tgyást még nem, de azt mondták is hogy több idő lesz. Kellett Anna szül.kivonat, tajkártya másolata és az én személyi okmánymásolataim, na meg persze én irtam alá a nyomtatványokat (de igényelheti a férjed is akkor nyilván az ő papirjai kellenek).
Én is saját cégben voltam alkalmazott, de nekem már 8 éve folyamatos munkaviszonyom volt, igy február óta táppénzen voltam. Egészen Anna születéséig.
Engem lehet érdekelne az a kupon. Hol is van a Paripa csárda?Én még nem voltam ott. Ja és már akartalak kérdezni hogy maradt ki nekünk pár Huggies newborn pelus, rád gondoltam. Nem sok, és sztem ti még el tudjátok használni. Ez a 2-5 kg közötti. Természetesen ingyen.
Pintyus: nem voltatok ma sétálni?Mert nem szóltál . . .

Egyre jobban leamortizál ez a hasfájás, már alig élek. De még él bennem a remény, hogy hamarosan elmúlik, kinőjük. Akinél volt ilyen, kinél meddig tartott? Fáradt vagyok és feszült, persze igyekszem nyugodt maradni, de érzem, hogy belül nem vagyok teljesen az. Ráadásul családi problémák is vannak, ami kicsit elkeserit. . .

Mikor lesz a héten tali?Lehet el kéne mennünk, hátha jót tennétek nekünk, a hangulatomnak. Én szerdán megyek kontrollra, Annát meg csüt-ön délben visszük, egyébként ráérünk. Persze nem hiszem hogy sokáig tudnánk maradni, mert nem akarom hogy Anna a ti fületekbe sirjon, de egy fél óra is jól esne.

Bocs, hogy nem reagálok mindenre, olvasom amiket irtok, de sok mindenre már nem is emlékszem, és sosincs annyi időm, hogy összeszedjem kinek mit akartam volna irni.

Puszi:
Anita@Anna

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!

Ismét jó mozgalmas hétvégénk volt. :) Szombeton az érettségitalálkozó előtt még egy esküvőn is voltunk, ez már egy ilyen nyár volt, a munkahelyemen a 15 fős laborból 4-en házasodtunk :) .
Az érettségitalálkozó nagyon jó volt, jó volt találkozni a régi barátokkal, nagyon jó kis osztály volt a miénk. Ez abból is látszik, hogy eddig 5 évente minden találkozó meg volt tartva, és mindíg egész sokan voltunk, most 32-en a 41-ből. Először a suliba mentünk, ahol mindenki elmondta, hogy mi történt vele az elmúlt 5 évben (vagy aki már régebben volt, azóta) , majd a vacsora az új 5 *-os Divinus Hotelben volt. Eredetileg a Babaluban lett volna, de állítólag az megszűnik (ha igaz, sajnálom, mert én szerettem). A Divinustól nem voltam elájulva, igaz, szép, de inkább egy konferenciát tudnék ott elképzelni, mint egy érettségitalálkozót. Valami kis otthonosabb, barátságosabb hely jobb lett volna. Na mindegy, azért jó volt.

Tegnap pedig anyósoméknál voltunk, akiknek egy ismerősük tanyasi vendéglátással foglalkozik, oda is kimentünk. Igaz, a gyerekeknek nem túl nagy újdonság, de azért tetszett nekik a sok állat, nekünk pedig maga a vendéglátó rész ( nagyobb társaságok szokták lefoglalni, és főznek nekik kemencében, jófajta magyaros kajákat :) )

Lilla! Örülök, hogy vége az émelygős korszaknak! Mi voltunk a Lézerben 4 hete, nekem nagyon tetszett, nagyon alaposan megnéztek mindent, majd kaptunk egy 25 perces videofelvételt és 44 avi klippet (amiből lehet fényképeket kivágni). Az egész család bejött ( a férjem és a két gyerek), és nagy plazmatv-re volt kivetítve az egész. Nagy élmény volt!

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma a Klinikán NST-n, kész kabaré volt. Ugyanis párom ma pesten van, igy egy baráti pár vitt el engem, és mivel egy darabig volt idejük, vártak velem. 11-re mentünk, hamarosan be is hivtak, de annyira aktiv volt Kamilla, h majd kiugrott a hasambol, 180-200 volt a szívverése, és azt mondták h ez igy nagyon sok, értékelhetetlen, menjek ki, üljek le, pihenjek. Valszeg azért volt ennyire aktív, mert nagyon ideges voltam, h mára is ki vagyok irva, apa pesten van, én pedig itt vagyok és ki tudja maradok-e. :roll: Aztán beszéltem párommal telefonon, kicsit megnyugodtam és egy fél óra múlva visszamentem. Na akkor is aktív volt még, de már nem olyan látványosan, viszont az a másik NST készülék nem volt a legjobb, többnyire inkább az én szivverésemet mérte. Igy átültem a 3.géphez is, ott meg az volt a baj, h annyira nyomtuk h jo legyen , igy átment a hasam másik oldalára, ott nyomott engem, fájt is, igy megint alig lehetett mérni, aztán már az asszisztens nő tartotta rajta, nekem már ugy elzsibbadt a kezem…na ekkor már eltelt 2óra hossza. :? Aztán végre jo lett az eredmény, de még várnom kellett az orvosra, aki elment ebédelni, vagy 3/4 óra mulva jött vissza, aztán bementem és aláiratta velem a papirt, majd adott jövö7re időpontot…de már addig lehet ki sem huzom, ki tudja,szóval azaz orvos nem sok mindent tudott.
Na de holnap is tg, majd remélem ott többet tudok, meg elmegyek uh-ra Hajnihoz is, mert kiváncsi vok a 2 hét alatt mennyit fejlődött Kamilla. :wink:

Anita!
Köszi az infot a segélyekkel kapcsolatban.
Kérdésem lenne még, h nekem azt mondta a védőnőm, h a baba ápolási szereket amit a gyerekorvos irt fel, csak akkor tudjuk kiváltani , ha már megszületett, mert ugye rá kell irni a születés dátumát is, én pedig ugy emlékszem, h ti már hamarabb kiváltottátok, az hogy volt lehetséges???
Jajj és még az is kérdés, h ti a kórházi napokra vittetek be Annának külön ruhácskát, vagy a kórháziban volt azalatt a 4 nap alatt???
Más… Paripa csárda…az kint van Vekeri tó mellett a másik oldalon. Nagyon hangulatos hely. Itt meg is tudod nézni. www.paripacsarda.hu
Különböző napokon más és más programok vannak, egy 50%os kupon 2 főre vonatkozik, minden ételre, csak italra és dohányárura nem szol. Csak ugye az a baj, h már csak szept.30 ig érvényes, de nagyon megéri kihasználni.
Pelenkát mi most Liberót vettünk, de nem vagyok vele tisztában h melyik lesz neki jobb, ugyh ha gondolod akkor barterozhatunk
Ha szerdán mész kontrollra, akkor fel is ugorhatnátok a kuponért, mert én nem nagyon mozdulok ki sehova, meg szerdán jön anyukám, mondjuk kedden az OTI-ban leszek, ha hamarabb kell, ott is összefuthatunk. Irj privit, és akkor megbeszéljük, h hogy legyen, de lehet megvan neked a telszámom is, nem is emlékszem már.

Hasfájás remélem elmúlik mihamarabb!!! Nekem azt tanácsolták, h elkerülhető az ilyen, ha minden etetés után rendesen megbüfiztetem. Gondolom, ezt ti is megteszitek, csak gondoltam elmondom nekem mit tanácsoltak.

Márti!
Köszönöm a biztatást, és ha odakerülök, h esetleg nem tudok majd szoptatni, fel is kereslek, na de remélem inkább majd más indokbol, mondjuk egy baba-mama talin

Lilla!
Szerintem is a legjobb 4D rendelő a Lézer klinika! De ezt a többiek is tapasztalták, Pintyusról és Zsebiről biztosan tudok, a készült 4D felvételeinket és meg tudod nézni a picasan, szerintem nagyon jo minőségű lett mind a kép mind a dvd felvétel, nagyon megéri és a szonográfus hölgy is nagyon kedves volt.

Panka!
Köszike, igazad van benne, h igy legalább tényleg nem macerálnak idő előtt aminoval, mert ők az okt-6ot veszik alapul, mert a Klinikai uh-bol azt állapitották meg, de ugye már bármikor jöhetne. A kis asztal és szék, még az is a mi régi gyerekbútoraink voltak vagyis inkább már tesóméké, de nekem akármilyen állapotban is lett volna, sokkal többet jelent mint egy uj, mert ehhez rengeteg gyerekkori élmény kötödik, ugyh örülök h itt van:wink:


Évi!
Jajjj, Te…mennyi minden borul egyszerre a nyakadba! Pedig muszáj lenne kicsit pihenned, nehogy idő előtt kikészülj! Próbáld vhogy bevonni a rokonságot is, ilyenkor megértik, h segíteni kell! Mi volt a 6 hetes vizsgálaton??? Anyukádnak jobbulást!!!

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok Lányok!

A táblázatban módosítottam az adatokat amiket megadtatok, most csak az a bajom, hogy vagy felül marad le a fejléc, vagy alul a Zsuzsiék adatai. Férjem majd megnézi és megkreálja hogy jó legyen és akkor fel tudom tenni. :P

Edina!
Hát... bár úgy lenne hogy a hasfájás a rendes büfiztetéssel megszűnne illetve nem is lenne hasfájás.Sajnos mi nem ezt tapasztaltuk. Gondolhatod mindenféle pózban voltak a gyerekek, masszíroztuk a hasukat, mindenféle csodaszerrel próbálkoztunk, de szinte semmi javulás nem volt. Az idó oldotta meg a gondunkat.
De kívánom, hogy a Te babádnak majd ne kelljen átélni hasfájós időszakot, minden rendben legyen az első perctől. Vannak olyan szerencsés babák és szülők akiknek ez megadatik, hátha Ti is ilyenek lesztek. :wink:
Az NST-s história elég kabarés volt ma Neked. EL tudom képzelni dagadt lábbal, várakozni, szórakozni egyik gépen majd a másikon, csak azért mert azok vacakok. Áááááá.... nem is értem. Több mint két éve jártam NST-re de akkor a 3 készülékből is hol egyik hol másik működött normálisan. Őrület, hogy nem fejlődtek semmit, pedig nagyon sok kismami fordul meg, érdemes lenne beruházni egy hiperszuper gépre. Ha nincs pénz pályázzanak, vagy mittudomén, ezt a vezetésnek kellene szorgalmazni. :roll:
Jajj, a Paripa-csárda nagyon tuti hely, nekünk is nagyon bejött. Igaz túl sokszor nem voltunk, egyébként is ritkán jutunk el étterembe, de ha igen, akkor oda szoktunk menni. :wink:

Zsebi baba!
Mozgalmas volt valóban a hétvégétek, örülök, hogy a találkozó is jól sikerült. A Divinusról én is hallottam már ezt-azt, nagyon pazar hely de persze nagyon drága is. :roll: Pazar... a berendezésre gondoltam, de gondolom a kiszolgálásnak is annak kell lennie.

Anita!
Jajj, ne legyél depis, meg negatív!!!!!!!!!!!!!!!
Tényleg ilyenkor legjobb ha kimozdulsz kicsit otthonról. Nem tudod megoldani, hogy a pici Annát egy-egy alvás alkalmával rábízod férjedre, anyukádra, vagy bárkire akiben megbízol és elmégy bevásárolni, vagy éppen bárhova, csak hogy kicsit kiszellőztesd a fejed???? Nálam ez mindig használt. :P
Sajnálom, hogy még mindig hasfájós a picid, de kitartás!!!! Általában 3 hónapos korra el szokott múlni. Igaz nem akarlak rémisztgetni, de van akinél később. Nem emlékszem nálunk meddig tartott, amjd megnézem a gyerkőcök naplójában és megírom. Sajnálom, hogy a családban sem stimmel minden, de remélhetőleg minden megoldódik minél hamarabb. :wink:

Cilamila!
Ügyes a kis Patrikod, a bölcsiben nagyon jól veszi az akadályt. Igazi nagyfiú. :P

Lilla!
Tök jó híreid vannak. Elmúlt az émelygésed végre: EZ azért jelentősen tudja javítani a hangulatot.
Nagyon jó, hogy a lakást is sikerült eladnotok, kirááááááááály!!!!
Valahogy majdcsak megoldjátok májusig a tárolási gondot. :wink:
Az már inkább a kisebb gond, az eladás nagyobb falat volt, nem???? Bár nem tudom. 8)

Panka!
Óóó, sajnálom, hogy a kisszékek és az asztalka ennyire kapósak és más akarja elhappolni előletek. (mondjuk, hogy ennyire kapós azon nem csodálkozom, nagyon jópofi :wink: )

Márti!
Ijjaznak a fiaid? Hát nem csoda hogy mérgelődtek az eső miatti kihagyás miatt. EZek szerint nagyon szeretik.
Csizmácskád tényleg lassan lekerül már a lábadról, kitartás addig is. A rossz gondolataidat meg próbáld elhessegetni. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok,

Edina: sajnos gyakorlatból tudom biztosan állitani én is - ahogy Bendor is - hogy ez a fajta hasfájás nem orvosolható büfiztetéssel. Anna büfizik eleget, kezdetektől nagyon sokáig van még ölben a büfi miatt evés után, de sajnos ez nem elég.
Bendor én is most nyugodtam bele, hogy ezt majd csak az idő oldja meg. Ez van és kész. Bármennyire is rossz látni, hogy szenved, sajnos nem tudom megszüntetni, maximum segitek elviselni neki. Nekünk is a torna, masszirozás jött be leginkább, úgyhogy mostmár nem is adok neki semmit. Eddig sem használt. Ma egész keveset sirt a hasa miatt, igazából este 7 körül volt kb 3/4 óra. Ezek a jobb napok.

Edina: mi nem váltottuk ki előbb a recepteket, mint ahogy Anna megszületett. A védőnő is azt kérte hogy leghamarabb Anna születése után 1 nappal váltsuk ki. De nem is kellettek a cuccok hamarabb. A kórházban úgysem használsz semmit ezekből, mire hazaértek meg kiváltja a férjed. Én vittem be Annának pár ruhát a kórházba, de igazából a kórházi ruhákat használtuk. Egyszer adtam rá egy bodyt, mert amit kaptunk réklit olyan nagy volt, hogy felcsúszott a tipegő alatt a nyakába, közben nagyon meleg is volt, igy átöltöztettem. Sztem vigyél 1-2 darabot, vagy legalább készitsd oda a férjednek és ha kell beviszi utánatok.

Megnéztem a honlapot, jónak tűnik. Ha megirod priviben a számod és a cmied, akkor szerdán mikor jövök a kontrollról beugranék érte és elvinném a pelusokat is. Mi tervezzük, hogy az egyik nagyinak lepasszoljuk egyik este 2-3 órára Annát és kicsit kettesben elmegyünk vhova. Eredetileg csak vásárolni akartunk - Annának sapit kell vennünk, mert vagy kicsi vagy nagy rá, amiket Anditól vettem és kéne egy ami most pont jó - de jól esne egy éttermi vacsi.

Andi: van hogy elmegyek itthonról, pl vasárnap délelőtt is én mentem a sparba bevásárolni, de az nem az igazi. Amikor elmegyek itthonról is rohanok és közben azon jár az agyam, hogy vajon alszik-e még, sir-e ha felébredt ... stb. De gondolom tudod miről beszélek.

Holnap este ha minden igaz meglátogatjuk Zitáékat, remélem sikerül. Nem szabad itthon hagynom a fényképezőt!!!!!El ne felejtsem.

Most elteszem magam holnapra egy kis konyhai munka után.


Puszi

Kép

Kép
lolita_78
 
 



Sziasztok!!!

Most csak a tali miatt jöttem. Szóval: mit szóltok a pénteki naphoz? ( úgy olvastam páran nem tudnak jönni szerdán-csütörtökön)
Kérném mihamarabbi visszajelzéseket!!!
A címemet majd kiküldöm priviben, ha meglesz az időpont!

Andikám: Te pénteken meddig dolgozol? nem rövid napod van olyankor? Utána jöhetsz, nagyon szeretnénk :wink:

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok!

Olgi, nekünk jó a péntek!

Anita, kitartás! Nekem is elég hasfájós volt Nelly+ állandóan evett, biztos pont emiatt, de mit tehettem volna??? Nem hagyhattam éhesen sírni, sőt, minél többet sír, annál több levegőt nyel, abból meg jön a hasfájás stb.
Igen, a torna, hason alvás valamit javít, de nem 100%, csak az idő javít és ha már emelgeti a kis lábát, dolgozik a pocija.
Jól teszitek, hogy kimozdultok, nagyon nehéz tud lenni ez az időszak...
A családi problémákat sajnálom.
Nem vagy nagyon feszült? Lehet, hogy azt is érzi Anna.....
Olyan kis radargézák még ilyenkor.

Képzeljétek nagy felfordulás van, mert a Balmazújvárosi úton épül a Ford szalon mellett egy nagy shopping center (mi a frásznak ?????) és kivágják a gyönyörű kiserdőt, ami nálunk van. Plusz meg akarnak nyitni egy utcát, ami oda vezetne felőlünk. Na ezt jól megaszontam,
Lényeg, hogy óriási lenne a forgalom, a szmog, esnének az ingatlanárak, benzingőz brrrrrr.
Most tiltakozunk írásban , de nem hiszem, hogy sok értelme van...... :cry: :cry:
Plusz még járdát sem építenek, lehet közlekedni az autók között vagy a sárban, fűben. Se egy 30-as tábla,úgy mennek itt , mint az állatok.
Nesze neked lakópark........ :evil: :evil: :evil: :evil:


Kééééééééééééész vagyok!



Jó reggelt!

Kriszti! Örülök, hogy Nelly beindult! Lehet, csak ennyi kellett, hogy letedd a földre, nem? Rehabra azért gondolom, elviszed. De tutira minden OK! :wink:

Olgi! Nekünk jó a péntek!!!!!! :D

Anita! Úgy sajnálom, hogy ilyen hasfájós Anna... :( Nagyon rossz lehet hallgatni a fájdalmas sírást, ilyenkor megszakad az ember szíve, ezt ismerem sajna... :( Kitartást Nektek, tényleg az idő fogja megoldani, bár tudom, ezt könnyen mondom kívülállóként.... Az nagyon jó lenne, ha tudnátok jönni a talira Ti is! Megcsodálhatnánk a gyönyörű babádat! :D Ha nagyon fáradt vagy, azt esetleg nem próbáltátok, hogy Apa vagy nagymama elviszi Annát sétálni, Te meg alszol egy nagyot? Amúgy meg biztosan érzi is, hogy feszült vagy, ördögi kör ez sajnos... :(

Edina! Az jó, hogy szimpik voltak a szülésznők, reméljük így lesz, ha szülni mész is! :wink: Nekem nem voltak iylen pozitív tapasztalataim velük kapcsolatban :( , de kívánom, hogy Neked az legyen! Hát a büfiztetés egy ilyen durván hasfájós babánál semmit nem old meg! Igazából a büfi alap egy teljesen panaszmentes babánál is. Pannika kicsi korában szinte sose büfizett, hiába volt percekig a vállamon szopi után, utána meg persze bukott nagyokat....meg még most is szokott, de most a turbó mozgásától, amit tele hassal is művel... :roll:

Lilla! Mi a Lézerben voltunk, abszolút profi a szonográfus, jó az uh gép, jók a felvételek! Pannika szinte végig az arca előtt tartotta keresztben a 2 karját, de a nő kitartóan próbálkozott, így lettek jó képek az arcáról is! És mikor megszületett, pont olyan volt, az arca, mint a 4D-s képen! :D Én ajánlom őket jó szívvel!

Márti! Jobbulást Neked!!!! Szörnyű lehetett a baleset, nagyon sajnálom, de tényleg az a lényeg, hogy megúsztátok! Én nyár elején belecsúsztam az előttem lévő kocsiba, szerencsére egyedül voltam, nem lett semmi gond, még a kocsiknak se, de azóta félek, főleg ha Pannikával megyek. Ez mondjuk nem jó, de csak vezetek, mert muszáj lenne leküzdenem... :?

Zita! Nem azért írtam ám, hogy most fáradtabb vagyok, mint az első hetekben, hogy emiatt elkeseredj! Nehogy!!!!! ÁLtalában nem így szokott lenni, és hülyén működök, úgy látszik... :? Az szuper, ha ilyen jókat alszik Patrícia a jó levegőn! Mikor Pannika néhány hetes volt, már akkor beájult, mikor betettem a bundazsákba, még bent a szobában, és bármilyen hosszú sétát végigaludt! :lol:

Panka! Ez az asztal-szék kombináció irtó édes! Kár, hogy rálicitáltak... :twisted: Lesz még másik?

Andi! Fiúk nem fáztak meg az esőben? :roll: Dorka baba jól érzi Magát a bölcsiben?

Évi! Nagyon sajnálom, hogy ennyire nincs segítséged! :( Anyukádnak jobbulást! Anyós nem tud segíteni? Nem okoskodásnak szánom, de ha nem is tudtok menni sétálni Szaszával, ha kiteszed a kertbe babakocsiban, az ugyaolyan jó! Ő levegőzik, Te pedig csinálhatod a dolgodat! :wink:

Kép
zsuzska81
 
 


Nekem tegnap megjött, először szülés óta.... 2 hete éreztem Pé-félét... Lehet úgy fogok működni, mint egy normális nő??? :roll: Ideje lenne végre, főleg majd tesó szempontból! :D Pannika tegnap délben úgy megharapta a cicmet, hogy sírtam tök sokáig, és még este is fájta, de furcsamód nem látzsik. Mióta ilyen sok foga van, nekem már egyáltalán nem jó érzés a szopi..... :( Rossz ilyet mondani, de ze az igazság sjanos. :(

Hétvégén anyóséknál voltunk.... Hát, megint nem megyek egy ideig, az tuti! :twisted:

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Edina!
Nem is írtam, de engem érdekelne akupon, ha van még fölösleged :wink:
Persze, hogy értékes az emlékek miatt :D Sajna nekem csak egy kis szakadt fonott székem van, de Emilinek ez is tetszik:)

Zsu!
Sajnálom hogy Pannika ilyen kis vámpír lett:(Gondolkodsz az elválasztáson?
Anyósprogram::(
Van még ilyen kisasztal, ma megyünk megnézni;)

Olgi!
Nekünk jó a péntek, címedet írd meg a közös mailra, így csak 1x kell megírnod/küldened :wink:

Kriszti!
Na az faxa, hogy oda építkeznek, én már most elkezdeném árulni a lakást, hogy frekventált helyen eladó... :twisted: :lol: :x Nagyon bosszantó lehet, hogy nem veszik fiogyelembe akörnyék lakóit!!! :x

Többre nincs időm, megyünk a 18 hós oltásra :?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Na most jol kilettem oktatva hasfájás téren :oops: :lol: , de tudjátok h nem az én tapasztalatomat irtam, csak nekem is mondták, én naiv meg azt hittem h az a titka és tényleg olyan egyszerű :oops: …de ugy látszik h nem az, na majd a tapasztalat megmondja később. Persze én nem is szállok emiatt veletek vitába, mert biztosan nektek van ebben igazatok, bár ne lenne, akkor könnyebben meg lehetne oldani ezt a problémát. :wink:

Ma délben megyek tg-re, kiváncsi vok mi lesz, mert este is olyan aktiv volt Kamilla, nagyon megijedtünk olyan erősen és gyorsan izgett-mozgott, h azt mondta a párom, h menjünk el az ügyeletre…de mondom ma voltunk NST-n csak nincs semmi baja, ugyh nem mentünk, de nagyon mérges volt rám, ha vmi baja lesz…remélem h nem, ezért nagyon várom már a mai uh-ot!!!

Anita!
Köszi megint az infot, akkor nem ti váltottátok ki, de ha azt mondod bőven elég majd a születése után kiváltani, akkor hiszek neked. Ruhácska ügyben is ugy fogok akkor tenni, elviszem, de nem feltétlenül adom rá, a többit meg majd a hazajövetelhez. Csak ebben a témában is sokan sokfélét mondanak, ezért kérdeztem inkább meg a friss anyukákat, mert azért ti nemrégen tapasztaltátok az ottani helyzetet.
Akkor megirom emailban a számom és a cimem, és akkor szerdán várlak!!! Anna babát nem hozod el megkuksizni??? Egyébként tényleg nagyon tudom ajánlani én is h kettesben kimozduljatok, nagyon jó lesz, hidd el, fontos h egy kicsit romantikázzatok, jot tesz mindkettőtöknek! :wink:

Olgi!
Talira én már sajnos nem mernék elmenni, lehet addigra (remélem) már a szülőszobán leszek, igaz lehet h még nem, de ki tudja. :roll:

Kriszti!
Húúú..de gáz h ilyen hülye shopping centert akarnak oda épiteni, nincs még elég debiben belőle?? Ott van a Stop Shop és a Parkcenter is most épült és most a Mikepércsin is épül vmi…kinek van erre szüksége?? És egy olyan szép lakóparkba ezt beszúrni!!?? Igaznán felháborító!! :twisted:

Zsuzska!
Szuper!!!! Kezdődhet a második babaprojekt?!!! :wink: Sajnálom h ennyire fáj már a szopiztatás, Pannika nagyon erős kiscsajszi! De azért már nemcsak anyatejet adsz neki, eszik már vmi szilárdabbat is? Nagyon tapasztalatlan vok ebben, azért kérdezem ennyire.

Panka!
Akkor neked is teszek félre egy kupont, csak sietni kell vele, mert sajnos csak szept.30-ig használható fel!!! Irj majd, h hogy tudod te átvenni, Anita szerdán jön érte, esetleg ha összebeszéltek nekem ugy is jo.


Na most megyek készülődni, majd még jövök délután a tg. után.

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!
Andi !
Kösz abiztatást :) Igen ijjaznak nagyon imádják főleg Szabikám :lol A keresztapja lovasijjász innen az ötlet most csak hétvégén tudnak menni, mert Zoli a párom csak akkor ér rá, de sajnos az időtől is függ ,mert szabadban van a pálya. :? Már nem vagyok nagyon összezuhanva,sokan hivnak, nincs idő elméllyülni :)
Anita!
Kösz ajókivánságot :D ,igyekszem.A hasfájás valóban az emésztőrendszer beérésével mulik,ez akkor jön el ha ritkábban van kakis pelus naponta egy vagy csakkétnaponta.Segithet ha minél több hátsó tejet szopizik Anna .kétszer is vissza teheted ugyanarra amelledre egy szopi alkalmával ha nem fejsz
Edina!
Csak bátran szólj segitünk!AzNSTd tényleg felháboritó amit műveltek Veled,mert nincs egyjol működő gépük :( :( szégyen!!
legközelebb gondolom nem indulsz a párod nélkül!
mártid
 
 


Mi már voltunk vásárolni, sétálni, Pannika aludt 20 percet, ami persze édeskevés... :roll:

Panka! Drukk az oltáshoz! Reméljük, nem viseli meg Emilit! Elválasztás: nagyon nem szeretném, kicsit belehalnék, a lányom meg nagyon.... :( Húzom ameddig csak bírom.

Edina!Majd mesélj, mi volt tanácsadáson! :wink: Második babaproji azért még várat kicsit magára.... Persze, Pannika sok mindent eszik már. Már csak reggel szopizik, déli alvás előtt (de ott nem a mennyiség a döntő, hanem csak altató), meg este, na meg éjjel. SZóval napközben 4-szer mást eszik! :D

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Olgi! Nekem is jónak tűnik a péntek!

Kriszti! A Füredi kapuban laktok? Már bocsi, hogy ilyet írok, de mindíg azon csodálkozom, miért tartják olyan jó helynek (már magát a helyszínt), hiszen két nagyon forgalmas út kereszteződésében van. Biztos alapból nagy a forgalom, a zaj. Persze a házak nagyon jól néznek ki, a lakások is biztos klasszak. De lehet, hogy én ilyen "faxnis" vagyok, mert van-volt egy lakásom a Simonyi úton, amit végre most sikerült eladnunk. Na, én ott sem szívesen laktam volna (nem is laktam benne soha), pedig sokan hanyatt esnek a Simonyi úttól.

Panka! Nekem is nagyon tetszik a kisasztal-szék kombináció! Képzeld, nekem olyan kisszékem volt, amit még a nagyapám csinált apukámnak! Boginak fehérre festettük, mert az ő szobája fehérrel van bebútorozva, Gergőnél pedig visszafestettük eredeti színére (azt hiszem, dió vagy tölgy), és az Ikeában vettünk hozzá egy kis fenyő asztalt, ami eredetileg dohányzóasztal, de így pont jó volt neki rajzolós játszós asztalnak. Azt hiszem, majd a Szabié is így lesz.

Zsuzska! Pannika nem érezte meg a szopiban, hogy neked megjött? Nekem Bogi egyik napról a másikra abbahagyta a szopit 8 hónaposan (igaz, már nem sokat szopott akkor), nem is tudtam, mi az oka, aztán rá 1 hétre megjött, úgyhogy biztos ez volt az oka!

Nálunk Bogi volt hasfájós, illetve már nem is vagyok benne biztos, hogy valóban ez volt a baj. Mivel kevés volt a tejem, gyakorlatilag az egész napunk abból állt ki, hogy szoptattam, a mérleg szerint eleget is szopott, mégis, amikor elkezdtem a hozzátáplálást (úgy 3,5 hónaposan), rögtön megszűnt az állandó sírás. Ezek után nekem gyanús, hogy inkább éhes volt szegény gyerek, mint hasfájós :(

zsebi_baba
 
 


Zsebi! Nem vette észre, pedig nekem is ez volt az első gondolatom, de ugyanolyan nagy kedvvel szopizik! :D Kiszékek szépek lehetnek! Még mindig használják a gyerekek? Akartam már kérdezni, Bogi nem bánta meg az új egyesületet?

Kép
zsuzska81
 
 


Zsuzska!
Neked is köszi az eggyüttérzést!Pannikádnak lehet a tej ize nem tetszett ,az sajnos ilyenkor megváltozik,de remélhetőleg megszokja!Ne legyen több rossz élményed!!!
mártid
 
 


Zsuzska! Már nem használják, tavaly, amikor Gergő iskolás lett, kicseréltük íróasztalra, most a padláson vár sorára :) Találtam egy képet, amin valamennyire látszik. (a másik szék fonott)
Kép

Bogi egyáltalán nem bánta meg az egyesületváltást, sőt jobban is szeret ide járni. Ez az edzőnő kedvesebb is, és még Bogi is észreveszi, hogy teljesen máshogy tanulják pl. az egyes elemeket. Szegénykémnek most újra kell tanulni az összes nehézelemet, mert mint kiderült, a másik helyen nem jól tanulták. Mi meg csodálkoztunk, hogy miért kaptak mindíg olyan kevés pontot a nehézelemekre. A múlt héten beszéltem az edzővel is, azt mondta, hogy a következő versenyidényben (azaz 2009-ben) mindenképpen akarja Bogit versenyeztetni, de addig sokat kell még tanulnia. Most az idén lenne még 2 verseny, amiből kimarad, mert ez még az előző idényhez tartozik, de ezt nem veszi tragikusan szerencsére. (És ezt tudtuk is, hogy így lesz)

zsebi_baba
 
 


Tettem föl a Picasara is néhány képet a hétvégéről. Jó nagy pocim van már, ugye? A gyerekek számával úgy látszik, a pocak mérete is nő :) . És sajnos a felszedett kilók száma is. +9 kg-nál tartok, pedig gyakorlatilag csak a pocakom kerülete nőtt, a csípőm és a combom nem (na meg egy kicsit a mellbőségem, de azt nem is bánom :wink: )
Mindenhol azt írják, hogy ilyenkor már kezdenek a babák lelassulni, na Szabika nem! Gyakorlatilag egész nap mocorog, sokszor éjszaka is, néha majd kirúgja a pocakom oldalát! :D Bogi volt ilyen, és meg is maradt ilyennek születése után is. (mostanában pl. állandóan kézenáll, sőt úgy is közlekedik a nappaliban) Gergő olyan jó, nyugis kisbaba volt. De most úgy látszik, megint egy örökmozgót kapunk. :)

zsebi_baba
 
 


Zsebi! Aranyos a kisszék, és tényleg pont olyan a kisasztal, mintha hozzá készült volna! :wink: Ez jó hír, hogy jól váltott Bogi! Tényleg jó nagy már a pocid, de a 9 kiló nem látszik, hidd el! :wink: Mindenkitől azt hallom, hogy többedik terhesség hamarabb látszik, nagyobb a pocak, mert lazábbak a kötőszövetek. Bogi kézel jár? Nem semmi! :lol: Véletlen nem a Tuba tanyán voltatok?

Kép
zsuzska81
 
 


kézel=kézen

Kép
zsuzska81
 
 


Igen, kézen jár, én meg a frászt kapom, hogy valamit vagy lerúg, vagy magát töri össze...
Nem ott voltunk, nem tudom, ennek a tanyának van-e neve, Berettyóújfalu mellett van.

zsebi_baba
 
 



Sziasztok!!!

Akkor pénteken talizunk!!!!!!!!!!

A címemet elküldtem a közös e-mailbe a picasara ( Panka. köszi a tippet :wink: )

Alíz, Andi, Anita, Évi, Pintyus ( tudom, hogy még várnál vele, de azért megkérdezem :lol: ). Bea, többiek, még várom a válaszotokat!!! Gyrertek , elférünk :wink: :lol: !!!!!! Babáknak külon gyerekszoba van tele játékokkal.

Puszika

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok!

Olgi!
Emailt megnéztem, okés, megyünk, ha nem jön közbe addig semmi:)

Edina!
Odaadhatod Anitának, lehet este elmegyünk érte, köszi szépen.Csüt-ön el is mennénk akkor van a kemencés nap!;)Hogy működik a kupon?A végösszegből jön le az 50 %,m vagy fejenként van?

Anita!
Ha nem gond neked, akkor elmehetnénk a kuponért,holnap este?Mert úgy tudom ma Zitáékhoz mentek.:)
Nagyon jó lenne szerintem is, ha kimozdulnátok, és jönnétek a atlira, neke m is sokat segített anno a trásaság, még apa is!!!ha itthon volt!Emili is nagyon sírós violt, én is szenvedtem miatta sokat, és fáradt nyűgös voltam, uh. nagyon megértem amit érzel:(Gyertek el!:)

Nem is kapta meg Emili az oltást, mert elfogyott az oltóanyag :roll: :? Így majd jöv7en .

Zsu!
Tényleg, lehet hogy a megváltozott íz miatt harapdált.Pé. körül is változik az íze, lehet ezért kezdett el harapni, de vhogy biztos meg lehet neki tanítani, hogy ne harapjon.Tényleg jó lenne még szoptatni, amig csak lehet:)
A Picasát mirét vetted ki az aláírásodból?
:roll:

Márti!
Köszi szépen.Még 4 hét gipsz???:(:(Kitartást!De nem fáj már ugye?

Lilla!
Gratula alakáseldáshoz/vásárláshoz!Merre vettetek?Szerintem csak azokat a bútorokat vigyétek anyudékhoz,amihez ragaszkodtok, a többit próbáljátok meg eladni.(már ha ez lehezséges :wink: )Gondolom új lakásba lesznek majd új bútorok is, költözéskor lehet egy csomó mindent kiszelektálni, így kevesebb lesz a motyó:)Én ezt szeretem nagyon a költözésben:)Aztán persze mindig lesz helyette másik:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Olgi! Megnéztem a címet! Megyünk! :wink:

Panka! Oltóanyag... :twisted: De miért nem szólnak, hogy ne menjetek? :shock: Észre se vettem, hogy nincs az aláírásomban a Picasa.... :oops: Kicseréltem a vonalzót, és így a régivel együtt azt is kitöröltem....pedig a férjem kínlódott vele, hogy beférjen.... :?

Kép
zsuzska81
 
 


Sikerült visszatenni! :lol: Ez a vonalzó rövidebb, így ment nekem is! :lol:

Kép
zsuzska81
 
 


Hülye vagyok, az előbb olyat linkeltem be, amin be voltam jelentkezve.... :oops: Mégse megy ez nekem...

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

A baba-mama talira olyan is mehet, akinek még nincs gyereke? :oops:
Vendég
 


Lilla!
Persze hogy jöhetsz, hiszen neked is van babód, csak még beltéri lakos :lol: Eddig is jöttek pocakosak, és nem pocakosak is, Olgi biztosan Téged is szeretettel lát, legalább megismerünk Téged is!!! :D

Zsu!
Vonalzócserekor elég csak a régi v. linkjét törölni :wink: Én egyébként most sem látom,de nekem mind1, mert a a könyvejlzők közt van :wink:
Oltás:nem tudhatják hogy én mikor megyek, ezért nem szóltak :wink: Egyébként múlt7en lett vona esedékes, csak akkor aműtét miatt nem mentünk, nehogy má' Tominak egy lázas gyerekre kelljen egész nap vigyáéznia :?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Lilla! Ha visszanézed a régi talis képeket, mindig voltak kismamik is! :wink:

Panka! Elírogattam itt magamnak...először betettem, de rájöttem, hogy úgy már a bejelentkezett oldalra visz, azt meg mégse kéne kitenni nagynyilvánosság elé, így levettem! :lol: Csak közben itt hangosan gondolkoztam. Ja, oltásra mi mindig időpontra megyünk, azért kérdeztem. Amúgy súlymérésre is így járunk.

Kép
zsuzska81
 
 


Zsu!
Nálunk nincs időpont, de nem is tudnák tartani,mindig jön egy pici baba :lol:
Picasa jó volt úgy egyébként, mert idegenek, akik nem tudják a jelszót, azok nem a belső oldalra lpnek, hanem a kezdőre, és kéri tőlük a jelszót :wink: Ez bennem is felmerült, de ki is próbáltam, férjemnek nem is működött :wink: Te azért látod egyből a képeket, mert vszleg be van ixelve hogy megjegyezze a jelszót :wink: , így nem kell belépni.De ha kilépsz, és újra próbálod hogy rákattintasz, akkor már kérni fogja tőled is a jelszót :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Nos a mai tg….először is helyettesítő doki volt, ugyh kicsit várni kellett rá, de utána gyorsan haladt. Vizeletemben megint 3+ volt :oops: :twisted: , de már nem is számitottam jobbra, mert tegnap este megkivántam egy kis édességet, és megettem 2db túrórudit :lol: :lol:
Aztán kiderült h 2kg-ot hiztam is, na ez is sok volt :evil: , lábam nagyon vizes, diétát irtak ki, de azt ki tudja követni, egy nap csak gyümölcsöt enni és semmi mást, én nem teszem ki magam ennek. Mondta a doki, h mostantól tényleg bármikor megszülhetek, ez csak a kis csajszin múlik!!!! :wink:
Aztán …a legjobb dolog a mai nap ami történt velem, az amikor Hajnihoz mentem uh-ra! :D Azt mondta első körben, h nagyon sokat nőtt a hasam a 2 hét alatt, én észre sem vettem, aztán a méreteiből is kiderült, ugyanis képzeljétek 2 hét alatt, 500g-ot hízott! :!: Igy mostmár 3470 g körül van a súlya és 9400mm a fejátmérője, ugyh nem kicsi:wink: :lol:

Kivetítette 4D-re is és látszott az arcán és a mellkasán h nagyon kis pufi :D , pisze orrú kiscsaj, most a nuniját is megmutatta, viszont gyorsan el is takarta a kiskezével az arcocskáját, ugyh képet nem engedett magárol csinálni :D
Jajjj de nem vagyok elfogult, de olyan szép volt, h a könny is kijött a szememből olyan boldog voltam, h ilyen kis szép és milyen kis pufi, nem is gondoltam volna, pedig a hasam szerintem kisebb mint más ilyen korú terhes kismamáknak.

A magzatvizem viszont eddig mindig átlagos volt, most viszont az átlagosnál kicsit több, de Hajni szerint nem vészes állapotban van, viszont megszülethet bármikor és az orvos is javasolta neki a hétvégét márcsak a lábam nagyfokú vizesedése miatt is, nagyon izgi :wink: :D

Panka!
A kupon ugy működik, hogy egy 50%-os kupon a számla teljes végösszegére vonatkozik, de csak 2 személyre, és csak az ételből! Italra és dohányárura nem vonatkozik! (tehát minden kaja amit fogyasztotok, az éppen aktuális étlap árából lejön 50%)
Akkor odaadom holnap Anitának, ha ugy akkor jo lesz. És JÓ szórakozást kívánok hozzá!!! :!:

Kriszti!
Akkor neked is félreteszek egy kupont, telon meg majd megbeszéljük a részleteket! Szintén JÓ szórakozást és kellemes, romantikus estét kívánok hozzá!!!

Ezennel akkor jelentem, h elfogytak a kuponjaim, de ha esetleg a párom barátiköréből visszamondja vki, akkor még lesz.

Kép
dinaedo
 
 


Csak egy pillanatra vagyok, mert mindjárt kezdődik az esti móka, de ezt muszáj elmondanom! Pannika délután megtette élete első 2 önálló lépését!!!!!! :D Kapszkodott az ágyba, én hívtam, és elindult felém, csak aztán 2 lépés után elbillent! Kis ügyes szerintem, még 9 hónapos sincs.... :oops: :D

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Olgi!
Köszi a meghívást, úgy néz ki én is el tudok menni Dorkával a talira.
Igaz nem 10-től, de talán 11-re odaérünk. Pénteken amúgy is férjem szabit akart kivenni , el akarta vinni a gyerekeket az élményfürdőbe. Persze én meg dolgozom. :roll: De módosítottunk. Itthon lesz a két gyerekkel, én a pénteki munkámat megpróbálom a lehető legrövidebb idő alatt befejezni és jövök haza minél hamarabb. Férjem elvisz engem és Dorkát hozzátok, aztán ő megy tovább Bencével az élményfürdőbe. Max. 2 óra hosszáig lesznek ott, hazafelé uton meg felvesz minket. Az úgy megfelelő Neked/Nektek????? Kb. 11-re ha beesünk Hozzátok? :D :shock:
Ja és persze ki kell kúrálnom magam, mert kicsit taknyi vagyok. :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: Nyilván csak makkegészségesen megyünk. :wink:

Zsuzsi!
Gratula Pannika első önálló lépéseihez!!!! Nagyon ügyi Kislányka!
Dorka is 9 hósan indult el. :wink:
Babaprojekthez kezd a szervezeted is alkalmazkodni, amint látom. :lol: :lol:
Kis harapósodnak nyomj egy cuppanóst az édes kis pofijára, na nem a harapás miatt, hanem mert ennyire ügyesek a kis lábai. :lol: :lol: :lol:
Szerencsére a fiúk nem fáztak meg a meccsen, le is kopogom, kopp-kopp....
Ma volt Bencém első lovaglás órája az oviban, nagyon élvezte. Ez nagy szó , mert ment eleinte a hiszti, hogy ő oda nem akar menni. Mondtuk neki, ne mondjon véleményt addig, míg azt sem tudja milyen. Próbálja ki, és ha nem tetezsik neki továbbra sem, akkor elfogadjuk, hogy nem akar járni. És láss csodát.... élvezte, és tök jó buli, már ma a ló hátára ülhettek. (Az én időmben ha ilyen lehetőségem lett volna az oviban, azt hiszem nagyon értékeltem volna. )
Csak sajna az volt ma a difi, hogy szegények 4 órára értek vissza az oviba Halápról a lovaglásból, és 3/4 5-re mentünk vele fociedzésre. Most épp hullafáradtan , már megfürödve ,pizsamában fekszik az ágyon és néz ki a fejéből. :lol: :lol: De a lovaglás a rossz idő beálltával már nem lesz , majd tavasszal folytatódik, ugyhogy pár húzós kedd lesz még talán az idén.
Dorka élvezi a bölcsit, megszűnt a sírás, sőt a nyafogás is egyre ritkább. Esténként együtt választjuk ki a ruhát amiben másnap megy bölcsibe. Bölcsiben talpraesett kiscsaj, önállóan mos kezet, huzza a cipőjét le-fel, önállóan eszik. Nagy dumás, be nem áll a szája. :lol: :lol: Beszéde rengeteget fejlődött az utóbbi hetekben. Az én kicsi lányom , csak azt veszem észre egyik napról a másikra már önálló kész nagylány. Őrület hogy telik az idő. :roll: :roll:

Zsebi baba!
Tényleg nő szépen a pocid, megnéztem a képeidet. Klassz lehetett a tanyán az állatok közelségét látom élvezték a gyerekeid.
Ja és édes a kisszéked(gyerekeid kisszéke) is. :wink:

Kriszti!
Ahhhh..... bevásárlóközpont egy lakóparkban. Hát ez csúcs. Nem csodálom, hogy morci vagy. :roll: :roll: :roll:

Edina!
Nagyon szépen nő a kis Kamillád, édes lehet a pufi pofija is. Nemsokára gyönyörködhetsz benne közelről is. :wink: :wink:
Jól láttam én hogy nőtt sokat a pocid, szemmel látható a változás a Picasára előzőleg feltett pocakképed és a legujabbak közt. :wink: :wink:

Jahhh mit tudtam meg. :evil: :twisted: :roll:
Vöröskereszthez bemehet bárki és "rászorulóként" válogathat a ruhákban ingyen és bérmentve. Debreceni etnikum 3 havonta bejár és felújítja a porontyok és saját ruhatárukat. Mondom ingyen (!!!), tehát olcsóbb mint egy turkáló.
Elsőkézből tudom a hírt, ugyanis ott dolgozik egy ismerős nénike , ő mondta. Néha szokott a gyerekeinknek hozni pár darab ruhát, cipőt.

Kép
Kép
bendor
 
 


Zsu!
pannikának hatalmas gratula!!!! :D Tényleg nagyon kis ügyes!!!Lehet hogy beszélni is hamar fog :wink:

Edina!
De jó, hogy ilyen jó híreket kaptál az uh-on!!!:)De azért nem kívánok neki 94 cm-es fejet :lol: , szerintem te a 9.4 cm-el is beérde :lol: Persze gondolom elírtad, csak először lestem, hogy mi az a 9400 mm :lol: Emilinek 10-en felül volt :twisted:
Kupont akkor holnap elhozomAnitától, vagy ti merre laktok?Mert ha nem olyan messze, akkor hozzátok is elmehetünk.Köszi szépen még1x!!
Hízással mostmár ne is foglalkozz, ráérsz utánna
:wink: Túrórudi jó is a vizesedésre :wink:

Megnéztük a kisaztalt a székekkel, élőben is nagyon aranyosak, Emili gyorsan ki is oróbálta, bár volt ott egy cica is, na azért azt jobban szerette volna megfogni :lol:
Kb.2-3 hét múlva lesz meg az asztal:(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Előre is bocs a szőkéktől: :oops: :lol: :lol:

Egy szőke és egy barna nő jelentkezik egy cégnél ugyanarra az álláshirdetésre. A cégvezetőtől kapnak egy-egy kérdőívet, hogy azt töltsék ki. Mindketten kitöltik, majd a leendő főnök értékeli a válaszaikat:
- Mind a ketten azonos pontszámot értek el, és én úgy döntöttem, hogy önt választom - fordul a barna lányhoz.
- Ezt nem értem! Biztos, hogy valamilyen előítélet miatt döntött így! - háborodik fel a szőke lány.
- Nem hölgyem. Az utolsó kérdésre egyikük sem tudta a választ, de míg a másik hölgy azt írta: "Nem tudom", az ön papírján ez áll: "Én sem".

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi!
Na Emili imádja a pacizást, vasárnap ráült a pónilóra ami a játszinál van:)
Vörös+:én ezen nem csodálkozom, már mástól is hallottam :?

Képzeljétek, Emili most nagy érdeklődést mutat a "pisilőnk iránt, az előbb hisztizett, hogy apáét is megnézné :oops: :roll: :lol: Húzta fel a gatyáját, és lesett be alá, majd hajolt volna hogy puszit adjon rá :oops: :( (bár mostanában mindent puszil).Nme korai még ezen irányú érdeklődése??Vagy csak azért kíváncsi, mert ugye azt ruha fedi, és nem látja?Mert mostanában sokat mutogatja az arcomon a testrészeket is :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Andi! Ügyes nagylányod van! Büszke lehetsz Rá! :wink: De ezt előre lehetett sejteni, hogy jó lesz Neki a bölcsi! Dorka annyira társasági baba, ez néhány találkozó alatt világosan kiderült! Azt meg sokszor hallottam már, hogy a közösségbe kerüléskor hirtelen sokat fejlődnek a gyerekek mindenféle szempontból. Nagyon örülök, ha Ti is tudtok jönni! :wink: Bencének kimerítő programja volt tényleg! De olyan jó, hogy most már ovisoknak is ennyiféle program van! Mikor én kicsi voltam, nem volt. :?

Panka! Hűha, Emili új érdeklődése.... :roll: :shock: Hát, én tanácsot nem tudok adni, de kiváncsi vagyok a többiek véleményére, már csak ha mi is érintve lsezünk néhány hónap múlva.... :? Kis bátor Emili, hogy felült a pónira! Hát, ha Pannika rám üt beszédben (mint a legtöbb dolgoban, kivéve a mozgékonyság, azt Apától öröklte) is, akkor hamar fog beszélni. Én 15 hónaposan már hosszú mondatokban beszéltem. De azt mondja Anyukám, nekem már 3 hónapos korom óta egész nap járt a szám. Pannika csak az utóbbi hetekben lendült bele a dumcsizásba, itt csicsereg egész nap a kis vékony hangján! :D

Kép
zsuzska81
 
 


Panka!
Azta.... nagyon érdeklődő Emili. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Hát, fogalmam sincs mit lehet tanácsolni ebben a helyzetben, mi a leghelyesebb, de gondolom a szitu adja magától. :lol:
Mi hasonló helyzetben nem mutogattuk meg magunkat mikor kérdezősködött a gyerek, de ha látott és rákérdezett akkor elmondtuk, hogy kinek micsodája van. De fürdéskor, wc-zéskor, törölközéskor óhatatlanul is beosonnak mellénk és olyankor nem szemérmeskedünk. Dorka is tudomásul vette már, hogy anyának és neki nunija van, apának és Bencének meg pucusa. :lol: :lol: :lol: A legjobb most Dorkánál, hogy kénytelen voltam azt mondani neki, hogy anyának is pelenkája van mint neki, mikor betétcserénél őrzött a wc-n. :roll: :roll: :roll: Merthogy nálunk még ott sem lehet egyedül az ember. :roll: :lol: :roll:
Hurrááááááááááá........ örülök, hogy meglesz az asztalka a székekkel.
Pónizást nem csodálom, hogy élvezte Emili, gyerekek általában szeretik az állatokat. :wink:

Anita!
Jót fog tenni a vacsi kettesben a férjeddel, ebben biztos vagyok.
Persze egy bevásárlás közelsem ér fel egy romantikus vacsival, az is biztos, de kis fejszellőztetésnek megteszi.
Igen, egyébként ismerős a helyzet, persze én is mindig arra gondoltam amire Te, ha kitettem itthonról a lábamat, hogy evett-e a gyerek, aludt-e, jól van-e, nem sír-e utánam stb. De hidd el elvan Annácska nélküled is, ugyis csak olyan emberrel hagyod otthon aki tutira a legjobbat akarja neki és vigyáz rá. :wink:
Lehet hogy furán hangzik, de jobb ha az anyukáján kivül másokat is gyakran lát maga körül a baba, sokkal könnyebben el fog tudni engedni később is bárhova. Én ezt saját tapasztalatból írom. Bencémmel nagyon összenőttünk, szinte állandóan csak én voltam vele, de ha el kellett mennem valahová nem igazán akart elengedni. Vagy ordított és úgy hagytam itthon, vagy ki kellett osonnom mikor nem látta. (Persze mikor rájött, hogy leléptem ugyanugy üvöltött)Így elmenni itthonról meg nem volt soha a legfelemelőbb. Éppen ezért Dorkánál már gyakrabban leléptem itthonról, szokja csak, hogy apával is lehet lenni, vele játszani anya jelenléte nélkül is. Így Dorka könnyebben elengedett, mindig csak annyit mondott hogy "pá anya". Igaz most ebbe kissé bekavart a bölcsi, mert amióta jár ismét jobban ragaszkodik hozzám, hazajövünk és fél óráig ki sem mászik az ölemből. Szombaton sem akart elengedni a boltba , jönni akart velem. Férjem szerint ez a hiszti is csak nekem szól, mert addig tart míg lát. Cseles nagyon, a szívemet fájdítja ezzel is.

Zsuzsi!
Bizony-bizony, sokkal több manapság már a lehetőség az ovikban is mint a mi korunkban. Bencééknél a klinikai oviban lehet angolt tanulni, néptáncra járni. Nagycsoportosok pedig ezek mellett járhatnak lovagolni, és úszásra is. :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 



Andi, Zsu, Panka, Zsebi, Kriszti, : ez nagyon szupi, hogy tudtok jönni :D
Lilla: Természetesen mindenkit szeretettel várunk!!! Ez a meghívás minden topiklakónak szól!!! Független attól, hogy babás, várandós vagy jövendőbeli kismama :wink: Gyertek minél többen, akkor jó igazán a buli 8)

A mobilomat is megírom közös e-mailben, ha van valami gond, akkor szóljatok!!



Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok!

Gyorsan irok..mert lassan fekszünk le. Anyukám jön holnap hozzánk, megnézni a lakást, segít takarítani, na meg hozza a vendégszobába a függönyt és az ágytakarót amit frissen varrt. :P
Olyan nehéz otthonról kirobbantani, minden oda köti, de végre egy napra sikerült. :wink:

Panka!
Igazad van, bocsi, siettem és elírtam :oops: :oops: a fejkör méretet, tényleg 94 mm, de elég az is. :wink: Emilinek akkor nagyon „nagy” volt, szerencse h nem lett vele semmi gond, akkor még nyugodt vok, h léteznek nagyobb méretek is, persze ezt csak jo szándékbol mondtam. :wink:
Anita még nem szólt nekem vissza, h mikor jönnek, mondjuk elvileg ugyis egész nap itthon leszünk, ugyh mindegy mikor. Amugy a Tóciban lakunk, ahogy emlékszem az nektek messzebb van, mint Anitáék, de te tudod, nekem mindegy.

Most csak ennyit irnék...majd válaszolok a többieknek holnap este.
Pusszz

Kép
dinaedo
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: