Új privát üzeneted érkezett!

panka! neked is és mindenkinek szép napot. :P :P :P :P
cilamila
Debrecen
 
 


[quote="dinaedo"][ írta:dinaedocolor=red]Sziasztok!!![/color]

Kérlek szépen titeket, ha van egy kis időtök, MÁTÓL lehet szavazni a boon.hu (borsod online)-on a legszebb kutyusokra. Feltettem én is a család kedvencét, Tomikát (palotapincsi) az én nevem alatt (Béres Edina) aki az öcsém kiskutyája volt, ha van egy kis időtök szavazzatok RÁ az álábbi linken!!! a 3.sor, balról a 3. kutyi

http://apps.boon.hu/szavazas/BOON-Állatszepsegverseny---2008---Kutya---Felnõtt-(1-eves-kortól)/welcome/496&page=19

(lehet a linket nem tökéletesen teszi fel, mert ez a boon.hu és a haon.hu hibája is hiszen egy kaptafára megy, de remélem működik, de ha bemásoljátok az egész sort akkor bejön, felteszem róla ide is a képet biztos ami biztos alapon :wink: )
Szavazás menete: a kép alatti "Rá szavazok" ikonra kattintva bejön baj oldalon egy ablak, melyben meg kell adni kötelezően a nevet és a mail cimet, ide jön egy megerősítő email, melyre rákkatintva "Szavazat megerősítése" lesz érvényes a szavazás (több különböző email cimmel is lehet szavazni ha van időtök) NAGYON KÖSZÖNÖM, SOKAT SEGÍTETEK VELE!!!!

NAGYON KÖSZÖNÖM!!!


Kép Tomika


Kép

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára dinaedo 2008.09.10 14:16-kor.
dinaedo
 
 


Cilamila!
Köszi, viszont:)
Mennyi idős a kisfiad?

Lilla!
:(Sajnálom hogy most kezdődik a hányós korszak, de talán ha eddig nem volt hányás, akkor most csak 1-2 lesz, és elköltözik tőled aVuk család apraja- nagyja:DNekem speciel sosem volt hányingerem, és egyszer sem hánytam,de ez annyira egyéni, nem lehet tudni nálad hogy lesz.Általában a 2. harmad könnyebb, de én az egészet élveztem :wink: (leszámítva asok parázást :lol: ).

Sütöttem túrófánkot, meg spenótos lasagne-t, nagyon fincsi lett minden, Emili is ette:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 

 
 

Sziasztok!

Lilla!
A terhesség második harmada a legkjevésbé problémamentes általában, a kismamik nagy része ezt szokta élvezni. Remélhetőleg Te is fogod. Sajnálom a hányást, de hátha nem fog hetekig tartani.
Férjed jobban van már? Kiengedték?

Cilamila!
Ó, szegény Patrik. Én lányom is, na meg minden gyerek (gondolom én) nyűgös , hisztis ha fáradt. :P :P
Jahhhh... hát a két ünnep közt én is mindenképp itthon akarok lenni, a gyerekenek szünet lesz. :wink:
Oké, jöhet a kép bárkiről, bármiről. :lol: :lol: Előre is köszi a nagyfiadnak. De majd idővel Te is belejössz a képfeltöltésbe, hisz az írás is remekül megy már. :lol:

Panka!
Túrófánk jól hangzik, tedd már fel léccccci a receptjét.

Voltam ma a Charles Vögele-be, akinek van törzsvásárlói kártyája az a holnapi napon 20 % kedvezménnyel vásárolhat.
Nekem ma szólt az eladó, egy nadrágot és egy pulcsit akartam ma venni, de csak a pulcsit hoztam el, az volt az olcsóbb. Kaptam ma törzsvásárlói kártyát és holnapig elteszik nekem a nadrágot és 4000 ezer helyett 3200-ért elhozhatom. :wink: Tök jó, meg is köszöntem az eladónak hogy szólt erről a lehetőségről. Ritka az ilyesmi manapság.

Kép
Kép
bendor
 
 


Panka!22.hónapos lesz 20-án.Borzasztó nyügi volt ma.Mihelyt tudok tetetek képet fel.Ma pl-ul a mosógép tetejéről szedtem le.Borzasztó,miota dolgozom hulla vagyok.Na jó ennyire futotta az időmböl mert már rajtam csüng.Majd jövök puszi mindenkinek.Ja de a kicsi melett van egy 26 és 21 éves fiam is.Patri a második kapcsolatom édes kis gyümölcse. :P :P
cilamila
Debrecen
 
 


Sziasztok!!!
A teganpi éjszakánk sem volt valami kellemes,Balázs hajnalban elkezdett hánymni és reggelig szinte mindne kiürült belőle,a végén már epét is hányt. :( :( :( Volt hőemelkedése is.
Adtam neki ampullás B6-ot utánna már aludt 9-ig majd elvittem reggel az orvoshoz,szerencsére már ott sem hányt.
A dokinő azt mondta hogy valószínű egy vírus ment át rajta,de nem ír ki neki csak B6-ot és meglátjuk ha rosszabbul lesz akkor vissza viszem.
De szerencsére semmi jele rosszullétnek.
Jó kedvű volt és eleven mint mindig.
Nem tudom mi lehetett :? ,de szerencsére végig vonult hamar.
így aztán elég fáradt voltam ma nem találtam a helyem pedig még aludtam Balázskával is egy kicsit ebéd után.
De estére hamar elfáradok amúgy is.Állandóan aludnék :D

Andi:

Jaj nagyon édes Dorkád egyem meg milyen kis okos hogy emlékezett ránk.Mindenre fogékony, hipp-hopp már folyékonyan fog beszélni.
Balázs is néha olyan dolgokra emlékszik hogy csak lesek.
Ez a nem evése nem túl jó de remélem hamarosan elmúlik és rájön hogy enni CSAK kell.Az jó hogy már nem sír reggelente,legalább kicsit könnyebb neked is.

Panka:
Aranyos Emilid,a kis morcika. :lol:
Örülök hogy jobban van ,neki is egy nap volt ez a hányás?
Túrófánk recept engem is érdekelne. :oops: :D


Cilamila:
Majdnem egyidősek a gyerkőceink,írtad hogy nem nagyon akar bilizni.
Nálunk is ez a helyzet.Néha ráül de pisilni,kakálni nem igazán szeret bele.
Ha apelenkában van kaka akkor szól hogy Tyű, de ennyi.
Majd csak rászokik.
Nagyon ügyes Patrikod is,örülök hogy jobban van.


Anita:
Naaaa de jó,hogy Annának már nem fájdogál a pocakja,örülök.
Ügyes kislány ,legalább hagyja az anyukáját is pihenni.

Edina:
Szavaztam a kutyulira. :wink:
Nem semmi melót csináltál végig nagy pocakkal.
De most már tessék pihenni.
Örülök hogy mindne rendben a kis Kamilláddal.

Zsebi:
Én is akartam már írni hogy szépen növekszik már a te pocakod is.
Látványosan nő Szabikád.
Jók a képek.

Pintyus,Évi:
Mizu veletek?
Ha van egy kis időtök írjatok.


Lilla:
Nekem a 13. héttől lett jobb a közérzetem,hányingerem még néha van ,meg öklendeznem kell,de lényegesen jobban érzem magam ,csak hamar elfáradok meg délután már alhatnékom van. :D
Hátha csak múló rosszullét,és nem látogat meg most már a róka.
Férjedet kiengedték már?

Na sziasztok,jó éjszakát mindenkinek!

Kép

Kép
aliza
 
 


Alízkám!
Drága fiadnak jobbulást, remélhetőleg már túl is van a víruson és nem lesz több gond.
Én is mindig álmos voltam kismamiként, délutánra mindig hulla voltam. (na nem mintha most sokkal jobb lenne a helyzet, de estére valahogy túljutok a holtponton és kuruttyolok éjfélig általában :roll: :roll: )
Pihenj amennyit csak tudsz, nagyon jól teszed, hogy Balázskával most délután lefeküdtél. Bár mint irtad ez az éjszakai fentlét miatt is volt. :?
Hátha a mai éjszakátok nyugisan fog telni és Balázska is végigalussza az éjszakát.
Pozitív bölcsis dolgaink:
- Képzeld, ma először Dorka a bölcsiben a bilibe kakált. Itthon még ilyet soha nem csinált, sőt ő is rá sem nagyon akar ülni. Ha "nagylányoskodik" akkor is inkább a wc-t használja, de abba is igen ritkán pisil. Inkább csak ül és szórakozik a wc-papírral, meg a wc-t öbliti állandóan. :lol: :lol: :lol: :lol:
- Ma már nem sírt, csak nyöszörgött többször, hogy anya kell. Már az egész csoport megtanulta tőle és néha minden gyerek hajtja hogy 'anya kell'. :lol:
Viszont még mindig rossz, hogy ma sem evett, rá is kérdeztem nemcsak az ebédet és uzsonnát, hanem a reggelit is kihagyta. :roll: :evil: :roll: Én nem is értem, hogy bírja éhesen egész nap. :roll: De amint a kocsihoz értünk ma is a kezébe nyomtam egy kiflit majdnem mindet be is majszolta mire hazaértünk, pedig nem lakunk messze a bölcsitől. Itthon még folytatta az étkezést, csak azt fájlalom, hogy hideg kaját (szendvicset, kakaós csigát) volt hajlandó enni, főtt ételt nem. :( :( :( Szerencsére még mindig 12.5 kg, nem fogyott eddig. De ha igy folytatja akkor biztos veszít majd a súlyából. :( Emlékszem Bencém is fogyott 2 kg-t az első hónapokban, pedig ő evett rendesen.Próbáltam reggel itthon etetni még a bölcsibe indulás előtt, de nem kell neki. :? :roll:

Kép
Kép
bendor
 
 


Aliza!Köszi hogy irtál.Manó is szol de már mikor benne van a pellusba.Nem kell eröltetni majd tudatosul benne hogy a bili mire is való.Mi már egyedül eszünk kis segitséggel.A szilárd kajákat azt teljesen egyedül eszi.Ma pl -ul nagyon nyügivolt3 és 1/2 órát aludt. :P :P Neked lányod vagy fiad van?Na mindenkinek jó éjt hulla vagyok.Holnap meló,este majd jövök. :lol:
cilamila
Debrecen
 
 


Jó reggelt!


Andi:
Ma éjszaka már aludt a drágám,így remélhetőleg ennyi volt ez a fránya vírus.
Jaj sajnálom hogy ennyire nem eszik Dorkád,én sem értem hogy bírja egész nap. :shock: Eddig azért eszegetett,nem?
Lehet hogy így reagál a változásra?
Hátha hamarosan elkezd majd enni.
Na azért van jó dolog is,ügyes Dorka hogy bilizett.
Elfelejtettem írni tegnap hogy jól jártál akkor tegnap,tényleg rendes volt az eladó hogy szólt.
Egyébként vannak jó dolgok?
Bár én most úgy sem nagyon veszek semmit ,mert kismami cuccok lesznek csak rám jók. :D
Előszedtem már a kismami farmerom az már jó lesz lassan ,meg a barátnőmtől kaptam vagy 5-6 felsőt meg 2 vastag nadrágot az meg jó lesz télen mert ő januárban szült így kérdezte hogy nem kell-e mert nekem inkább nyáriak voltak.
Így most elvagyok látva.
De majd itthonra valami kényelmes gatyót nézek.

Cilamila:
Nekem is fiam van és Balázsnak hívják.
Persze igazad van nem kell ezt erőltetni,majd csak megérik rá.
Az egyik ismerősömnek a kisfia most ment oviba és előtte vagy 2-3 héttel szokott rá a bilire.
Teljesen egyéni szerintem.
Nálunk is vannak ilyen nyügis napok,általában ha nem alszik jól.
Már Balázs is szépen eszik egyedül,a levest is csak az néha még valamennyi lecsorog a kanálról,de nem mindig. :wink:
Vagy ha nincs kedve már egyedül enni akkor tartja nekem a kanalat és mondja hogy: anya, adja most már. :D

Na megyek vasalok egy kicsit míg alszik a fiatal úr. :wink:

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Pankaa! Emili tündéri ezen a csúnyán nézős képen!! :)

Andi! Jó, hogy pozitív hatásai is vannak a bölcsinek, lassanként szerintem a nem evés is biztos megoldódik, ahogy hozzászokik Dorka a bölcsihez. Nagy változás ez nekeik, idő kell, hogy hozzászokjanak. Nálunk az evéssel hál'istennek soha nem volt gond, sőt Gergő az oviban is és most az iskolában is még általában repetázik is, de sokaktól hallottam, hogy így reagálnak a kicsik a változásra.

Aliz! Nehéz lehet most egy-egy ilyen nem alvós éjszaka, hiszen anélkül is épp elég fáradt lehetsz estére. Én is elég álomkóros voltam az elején
:( .

A pocakom tényleg nő rendesen, Bogival már ekkora pocakkal majdnem szültem! De megnyugtat, hogy megtaláltam a méreteimet, amikor Gergővel voltam terhes, és vele pont ekkora volt a hasam, és "csak" 3 kg volt ő is. Úgyhogy reménykedek, hogy nem lesz óriásbébim most sem!

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Hát, szégyellem, hogy ennyire nem jut időm jönni... :oops: Pedig többőtöknek is jóval többa dolga, mégis benéz minden nap. Úgy tűnik, én béna vagyok... :?

Olvastam, hogy többen is láttátok az esküvős képeket, köszönjük a dicséreteket! :wink: Tudtam, hogy jó kislányom van, de hogy ennyire, azt álmodni se mertem.... Nagyon jól viselkedett az esküvőn! Itthon aludt 1-től 2-ig, 4-re mentünk. Aggódtam, hogy nyűgi lesz a kevés alvás miatt, de nem. A templomban elnézelődött, meg beszélt sokat, jól visszahngzott az egész! :lol: A végén pedig mikor megszólalt az orgona, elkezdett "énekelni" tisztára komoly fejjel! Úgy röhögtünk! :lol: Átmentünk a szállodába, ott volt a polgári szertartás is, de addig volt még egy bő óra. Vittem Neki gyümit, azt megette. A polgári alatt Laci kicsit kijjebb ment Vele, mert csak a zenét kezelő bácsi mellett volt helyünk, és Pannika mindenáron bele akart piszkálni, nyilván nem hagytuk, és ez nem tetszett... :lol: Na, meg akartuk, hogy aludjon, de egy frászt aludt. Még vacsi előtt elkezdtek néhányan táncolni, na ez Pannikának annyira tetszett, hogy tátott szájjal nézte, és megint énekelt! A zene sem zavarta, pedig baromi hangos volt, hiába mentünk messzebb. Vacsinál evett a húslevesből répát, husit és egy kis levét. Jó sokat benyomott! Aranyosak voltak, mert előre oda volt készítve az etetőszék, és Neki is volt névtáblája! :lol: Leves után volt egy kis szünet, ekkor már 9 óra volt, és kezdett nyűgösködni, így kimentünk a kocsiba szopizni, hogy elaludjon. El is aludt, vittünk babakocsit, abba áttettem, visszamentünk vacsizni, Ő pedig aludt 9-től 3/4 12-ig a nagy sürgés-forgásban. Mindenki csodájára járt, hogy milyen stramm gyerek, hogy így bírja, meg hogy miylen szép. Hát hízott a májam rendesen! :D Éjfélkor a torta, de különösen a tűzijáték nagyon tetszett Neki! Aztán táncoltunk is kicsit, és 1 óra előtt egy kicsivel indultunk haza. Nem gondoltam volna, hogy ilyen sokáig tudunk maradni! A doglonak csak annyi szépséghibája volt, hgy reggel negyed 7-kor ébresztőt fújt... :?

Napról napra ügyesebb! Már a babán és a mamán kívül a hamm-ot is mondja, mondjuk a h betűt az elején nem ! :lol: Egyedül iszik pohárból, fogja a két kezével, és nem is önti magára! Persze ott vagyok készenlétben, meg nyilván fog még ráömleni a víz, tudom én. A bútorok melletti séta már nagyon gyorsan megy. Állás közben pedig lehajol a leejtett játékokért, és akkorát nyög, mint egy vénasszony! :lol: Na, azt hiszem, hirtelen ennyi.... Igyekszem majd jönni reagálni is, de megint fent van 20 perc alvás után, már hallom... :?

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!!!!

Jajj, fáj a torkom, alig bírok nyelni, fájnak a végtagjaim is. :roll: :evil: :? :cry: :cry: :cry: :cry: Gyerekekbe nyomom a vitamint, na meg magamba is, hátha ők nem kapnák el. Munkahelyen - én hülye - nagyon hideg vizet ittam, amiatt lehet az egész. :roll: :roll: :roll:

Alíz+ Zsebi baba!Igen a gondozónők szerint is az evés megtagadásával tiltakozik Dorka az új helyzete miatt. Van aki sír állandóan, van aki nem eszik, van aki nem alszik. Nálunk most a nem evés van soron. De ma már a levesből legalább kiette a zöldséget. Ez is haladás nála. Itthon meg alig bírt jóllakni. Evett makarónit, pogácsát, burkiflit. :lol: :lol: Ma reggel eljutottunk odáig, hogy mosolygósan mentünk, nem volt üvöltés. Tudtam értékelni, gondolhatjátok. :wink: :lol: :lol:
Bence ma ovi után a Loki focisuliba ment apával az első edzésére és nagyon tetszett neki . :wink: Dorkával elmentünk az utolsó 10 percet megnézni. Fényképeztünk mindketten. Képeket megtaláljátok az albumomban. :wink:

Zsuzsi!
Dehogy vagy Te béna, :roll: ne írj ilyeneket.
Lányod most kezdi felfedezni a lakást, résen kell lenned állandóan. :wink:
Ez a kis gyöngyszem így mulatott a lagziban????? Hát nem semmi. Nem lehet ezt elég korán kezdeni. :lol: :lol: :lol:
Édes lehet nagyon ahogy mondja az új szavait. :lol: :lol: :wink: :wink:

Cilamila!
Ügyesen eszik a kis Patrikod, és meglátod napról napra egyre ügyesebb lesz még. :wink:
Nálunk Dorka most mindenben utánozza a bátyját. Azt eszik amit Bence, olyan evőeszközzel amilyennel Bence, akkor és oda megy ahova Bence, szóval utánozza rendesen. :lol: :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Lányok!hulla vagyok dolgoztam.Majd holnap irok mindenkinek.Jó éjt pusza. :P :P
cilamila
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Most csak gyorsan, megyünk a piacra:)

Andi!
Itt is kívánok Neked nagyon sok boldog születésnapot, gyógyulj meg gyorsan,Emili is küldi a gyógypuszikat:D
Kép
Kép

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Andi!!!! Nagyon boldog szülinapot kívánunk Neked!!!! Zsuzsi és Pannika

Kép
zsuzska81
 
 


Andi! Én is boldog szülinapot kívánok!!!!

zsebi_baba
 
 


Andi! Megnéztem a fényképeket, látszik, hogy élvezte Bence az edzést! Nem felejtettem el, hogy mondtad, hogy írjak a kapusedzésről, de szerencsére ez most felejtődött Gergőnél. Túl messze van, így is elég Bogit hurcolni, bár nagyrészt busszal és villamossal jár, de néha azért viszem, hozom (ő a TK-n edz). Szóval nem bánom, hogy a Gergő edzései itt helyben vannak.

Mutatom a bölcsőt, bár ez az a kép, ami a teszveszen volt. Már előszedtem az előző bölcső ágyneműit, csak egy matracot kell még venni. Ha már "otthonosítottam", majd csinálok róla új képet is!
Nem tudom, emlékeztek-e, hogy kérdeztem, hogy babakocsira új huzatot lehet-e csináltatni. Nos, lehoztuk a padlásról a babakocsit, leszedtem róla a huzatot, kimostam, és kiderült, hogy nem is kell új, csak egy kicsit poros volt, meg egy picit ki van fakulva, de az nem vészes. Egyébként pedig tök jó babakocsi, én nagyon szerettem. Kép Kép

zsebi_baba
 
 



Sziasztok!!!
Már pár napja itthon vagyunk, nagyon jó volt. Vissza felé Szlovákián jöttünk és Sátoraljaújhelyen megszálltunk még 2 napra. Majd rakok fel képeket.

Most rohanok, de majd írok többet.

Andi: SOK_SOK BOLDOG SZÜLINAPOT KÍVÁNOK!!!

Kriszti: adzsika a polcon van, mikor kéred??? :D

Mindenkinek puszika!!!

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok!

nagy nehezen idejutottam én is.... :cry:

Rohangálok fülbevalóért, persze nincs, ami tetszik.
Fülbelövős ismerősötök van??????????????????
Legalább az a része meg lenne, majd teszünk bele fülit, ha találunk megfelelőt.
Végre megálmodtam a menüt is:
Bográcsos babgulyás (ezt előfőzöm itthon kuktában, majd bográcsban befejezem) hozzá vajas és tepertős pogi, rablóhús (csirkemell, szalonna, gomba vagy kolbi), , baconba göngyölt csirkemáj szintén grillen sütve, görögsali, Waldorf sali, hagymás törtkrumpli, házi somlói.
Ha van kedvetek kukkantstok meg, bár elég korán lesz 9.15-től a Nagytemplomban.

A hétvégi meleg kikészítette Nellyt, ő meg bennünket. A szörcsögés mellé kapott egy szép kezdődő tüdőgyuszit (állítólag félrenyelhette a tejet és attól), de szerencsére mostmár jobban van.

Viszont tegnap kaptunk a Rehabra beutalót, mert csak fekszik, mint a bot, max. a lábát emelgeti (na meg ülni-állni akar, de ezt nem mondtam a dokinak :shock: .).....
Tudjátok mikorra van időpontunk??? Október 8.-ára dr. Szabó Évához az Ibolya utcára! Panka, Olgi ismeritek esetleg?
Nem semmi azért, egy hónap múlva! Ennyi beteg gyerek van???
Nagyon remélem, hogy csak a nagy súlya miatt lustika. Amúgy nagyon megállt a hízásban , csak 400 gr-ot hízott az eddigi 800-1000-1200 gr-mal szemben. :cry:

A külön alvics nem vált be, 3-4x is felébred és még túrázhatok is.
:? :? :? :?

Olgi, köszi az adzsikát, hétfőn elhoznám, ha neked is megfelel, bár nem érdemli a férjem most haragszomrád van , mert cselédnek néz. Azt hiszi, hogy csak annyi a dolgom, amiért itthon vagyok, hogy utána pakoljak.
Na nem panaszkodom túl leszünk ezen is!

Andi, Isten éltessen a szülinapodon!

Panka, néztem a beosztást, de nem láttalak a 9.40-es csoportban!
Édes a "gonosz" Emili!

Csenget a milady, mennem kell!

Zita, írj te is, remélem azóta minden O.K. Patriciával!!!!!!!!!!

Puszi mindenkinek és szép hétvégét, hétfőn jövök a képekkel!

Kriszti



Andi!

NAGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!!!

Kép

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok Drágák!

Nagyon-nagyon szépen köszönöm Mindenkinek a köszöntést, nagyon arik vagytok, hogy gondoltatok rám. Kép Kép Kép

Hát igen.... ismét öregebb lettem egy évvel, de sebaj, remélhetőleg leszek még öregebb is. :lol: :lol:

Később még majd jövök, most megyek Dorkázni, míg Bence és a férjem nincsenek itthon. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Andi! Nagyon- nagyon sok boldog születésnapot![/b]
Vendég
 


Kriszti! Tudom, hogy ezer a dolgod, de majd ha lesz időd akkor kérdem ismét, hogy a kutyus még megvan, amit egyszer említettél? mert ha igen, elhoznánk! Köszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Visszaolvasni nem tudtam, ui. reggel óta hányingerem van(nem, nem vagyok terhes, biztosan), mikor Emili aludt én is aludtam.f5kor keltünk fel, de most sem lett jobb :( Biztos benyeltem én is vmit :evil: Csak remélem, hogy honap nem hasmars követi, szonbat du. mennénk anyósékhoz, vasárnap szüret, persze mi nem megyünk ki, csak Tomi.

Ráadásul tegnap voltam a J.K drnőnél, ő fogja megműteni a Bartholini cisztámat jövő szerdán, altatásban. :? Csak kisműtét, de azért van egy kis para.Tomi lesz itthon Emilivel.Dr.nő rendes volt, hangnem is norm. volt :wink: csak délbe jöttünk haza, Emike szétunta a fejét, a babakocsiban el is aludt.

Kriszti!
Így mi most nem megyünk a zeneoviba, de azt nem tudtam hogy fel kell íratkozni :roll: Van telószámuk?Írd már meg légyszi, köszi.

Na ennyi voltam, veszek be Daedalont.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Kriszti! Mi tegnapelőtt lövettünk be Boginak 2. fülbevalót itt a mi környékünkön. Ha érdekel, megírom a címet.

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Fiúk Loki-meccsen vannak.Dorka fényképalbumot nézeget, így most tudok írni. :wink:

Bea!
Neked is nagyon köszönöm a jókívánságodat!!!! Kép

Kriszti!
Mi is reméljük, hogy semmi problémát nem találnak a leányzódnál, csak valóban most kicsit lustibb időszakát éli. Ne parázz, ha egy mód van rá.
Jó kis menüt rittyentesz majd a nagy napra, biztos fincsi is lesz minden.
Sajnos én nem tudok elmenni megnézni Benneteket, mert anyuéknál leszünk. De ha Debrecenben lennék szerintem elmentem volna. :wink: Na de sebaj, majd várjuk az élménybeszámolót és a képeidet. :wink:
Dorkám füle fúrva lett nem lövetve, nekünk egy védőnő jött házhoz, ő csinálta. :wink:

Panka!
Köszi a gyógypuszikat, de amint látom rád is rádférnek. Jobban vagy már?
Ne parázz a műtét miatt, nem lesz gond és ezen is túl leszel.

Zsebi baba!
Nagyon klassz a kis bölcső, tetszik nagyon. És amint látom a babakocsi sincs agyonstrapálva, a huzata sem kopott. Kék alapon fehér virágok, vagy pöttyök vannak benne? Mert azt nem látom, vaksi vagyok. :roll:
Nem gond, ha a kapusedzésről nincs infód, elkezdtük most az egyetemnél levő műfüves pályán az edzést Bencével. Reméljük a lelkesedése nem hagy alább és fogja szeretni. Holnap megyünk venni neki egy focit, hisz a gyerekek nagy részének volt az edzésen sajátja. Meg férjem olyan Loki mezt akar csináltatni amin hátul a BENCE név lesz. :wink: :wink:
Egy szakmai kérdésem lenne, mivel Ti is vegyészek vagytok. Szerintetek az ortofenil-fenol nem rákkeltő véletlenül???????? :shock: :shock: Mi ugy tudjuk hogy minden fenol-származék az. A Plusban vásároltam ma és láttam a citrom fölött a kiírást egy táblán: A citrusféléket kivülről ortofenil-fenollal kezelik, ezért alaposan meg kell mosni fogyasztás előtt. Majdnem padlót fogtam. Minden szart belénk nyomnak már akarva -akaratlanul is. Semmi sem egészséges, mert minden agyon van kezelve, vegyszerezve. Őrület. Nem kell csodálkozni a sok daganatos megbetegedésen szerintem.
Másik amit olvastam : fejőgéppel fejik a bocikat , de ezzel semmi újat nem mondtam. Sajnos az állatok tőgye nem egyformán bírja a fejést, sokszor kisebesedik, genny és vér is kerül a tejbe. :roll: :evil: Beantibiotikumozzák az állatokat, sőt ha helytelen körülmények közt nevelik őket akkor be is nyugtatózzák őket. Isszuk a tejet, esszük a hust. ( és ez nemcsak a szarvasmarhára igaz, sajnos) No comment. :evil: :evil:
(Utólagos hozzászólásom: Ezt találtam, gondoltam, hogy az eltarthatóság miatt kezelik a citrusokat ezzel a vegyszerrel:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Ortofenil- ... t.C3.A1sok )

De nem is okoskodom itt tovább, bár én inkább felháborodásnak érzem ezt.

Képzeljétek!
Ma már Dorka az ebédnél megette az összes fasírtot. Idáig jutottunk a héten. Ma sem sírt, az éltette a drágámat egész nap, hogy most 2 napig nem kell mennie.
JA ma önállósította magát elég rendesen :lol: :lol: :
-Egyik gyerek arca koszos volt, kivitte a mosdókhoz és megmosta neki. persze a kislány üvöltött. (de legalább tiszta lett :lol: )
- Sírt egy másik gyerek , erre Dorka mondta hogy ne sírjon, ne hisztizzen. :lol: :lol: :lol:

Férjemtől és gyerekeimtől kaptam ma egy gesztenyetortát és egy cserepes orchideát. Teljesen meglepi volt mindkettő. Még számgyertyát is vetta férjem a tortára. Teljesen meghatódtam. Meg vettem egy pulcsit tegnapelőtt a Charles Vögele-ben, mondván azt kapom szülinapra.

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Andi! Szakmai kérdésedre a következőt tudom válaszolni: elképzelhető, sőt valószínű, hogy ez a vegyület valóban rákkeltő. A citrusféléket, banánt legtöbb esetben gombaölővel, érésgyorsítóval kezelik (német nyelvterületen találkoztam olyan naranccsal, amire rá volt írva, hogy nem kezelt). Ezért ezeket alaposan meg kell mosni fogyasztás előtt, főleg, ha a héját is felhasználod. DE!! Szerintem ezt az adalékanyagmizériát eléggé fölfújják, fölösleges pánikot keltenek sokszor. Valóban, tudomásul kell vennünk, hogy manapság gyakorlatilag nem tudsz olyan élelmiszert vásárolni, amiben nem lennének adalékanyagok. De abban biztosak lehettek, hogy a magyar szabályozás ezekkel kapcsolatban sok esetben szigorúbb, mint a nemzetközi. És azért vagyunk mi, hogy vizsgáljuk ezeket. Igaz, hogy ezeknek az anyagoknak a nagy része ilyen-olyan mellékhatásokat, kásosodásokat okozhat, de azért ahhoz nagykanállal kellene enni őket!! És belegondoltál pl. abba, hogy egy nyáresti kerti sütögetés közben mennyi rákkeltő anyag keletkezik a finim grillhusiban? Nem vagyok benne biztos, hogy nem több, mint a kezelt citrom héjában van.
Úgyhogy szerintem két dolgot nem szabad csinálni: pánikolni, illetve legyinteni az egészre. Úgy, ahogy megmossuk a tojást felhasználás előtt, hiszen bacik lehetnek rajta, mossuk meg a gyümölcsöket is, de azért nem kell pánikolni!

zsebi_baba
 
 


Zsebi baba!

Köszi a válaszodat, nem is a pánik miatt kérdeztem én, hanem elképesztő, hogy tényleg minden kezelve van valamiféle vegyszerrel. És akárhogy nézzük ezek nem az egészségünket szolgálják. Attól, hogy megmosom a citromot pl. nem vagyok benne biztos, hogy minimális mennyiség nem szívódik-e fel a héjon keresztül. És ugye ahány ember annyiféle, van aki érzékenyebb ezekre az adalékanyagokra van aki nem. De aki mégis annál nem nehéz bajt csinálni, mert ugye nem tud már élelmiszert sem venni ezek nélkül. NIncs egyszerűen választása.
Nyár esti grillhusi még mindig természetesebb számomra (nem a hús eredetére, agyonkezeltségére gondolok, mert az is brutális) hanem a kissé égett husi égett, szenes részét nyilván nem esszük meg, vagyis ott a lehetőség hogy mi döntsünk megesszük-e vagy sem. De a boltban megvásárolt termékeknél. pl. PE palackos üditőknél az nincs feltüntetve hogy mivel fertőtlenitik, kezelik a palackok belsejét, és ki tudja mennyi oldódik magába az üditőbe. :roll:
Ja és ami nagyon dühít az az, hogy élnek a vásárlók megtévesztésével. Marketing-fogásokkal mindent el lehet adni, csak jól kell tudni tálalni. :roll: :roll: :roll: Ezt gondolom Te is elismered.

Kép
Kép
bendor
 
 


Oszman Kata!

Látod , a mi pelusaink dereka hátul gumis:
Kép




Reggel ébredés után így szerették egymást a kis pizsamásaim: :lol: :lol: :lol: (Nem a Dorka kezében levő fakanálra gondoltam :mrgreen: )
Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi! Persze, én is utálom az olyan"bifidus eszenzisz" típusú reklámokat, meg a kozmetikai szerek reklámjait. És azzal is egyetértek, hogy az arra érzékeny egyéneknél az olyan anyagok is problémát okozhatnak, ami másnál nem. De azért a média fel tud fújni egy-egy dolgot rendesen! Egyébként nem csak a média. Tavaly voltunk egy konferencián, ahol az egyik előadásban arról volt szó, hogy a Na-benzoátot és aszkorbinsavat taratalmazó élelmiszerekben ezen két vegyület reakciójából benzol képződik. Ez így azért elég brutálisan hangzik, nem? Egészen addig, amíg ki nem derült, hogy egyes élelmiszerekben, mint pl a banánban (és itt most kezeléstől függetlenül!!) természetesen sokkal több benzol van, mint az előbb említett élelmiszerekben.
Egyébként én is szeretem azért megválogatni, hogy mit eszünk, próbálom a műkajákat kiszorítani az étrendünkből, és a gyógyításkor is hamarabb nyúlok a gyógynövényekhez, természetes módszerekhez, mint a gyógyszerekhez. Az első sokk engem akkaor ért, amikor az egyetemen környezetvédelmi anal speckolon tanultuk az ilyen élelmiszeradalékok analitikáját. Gyakorlatilag ott tartottunk, hogy már levegőt sem lehet jóízűen venni. Úgyhogy ezért írtam, hogy persze, oda kell figyelni, de azért fenntartásokkal kezelni az erről szóló híreket.

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Eltevős hétvége van, ma voltunk a piacon, bevásároltunk, holnap eltesszük.
Ez az adalékanyagos téma azért összetett, de persze a negatív oldala fel van fújva rendesen. Nyomják a szöveget, hogy csak a bio-t vedd meg, csak arról nem szól a fáma, hogy honnan tudod azt, h. pl. a bio tényleg bio. Amúgy erről az egészről van egy egyszerű és igen sarkallatos véleményem, de azt nem hangoztatom, mert sokan nem értenek velem egyet.
ja és pl. citrom vásárlás. Soha nem az egészségesnek kinéző, hibátlan, fényes citromot veszem meg, hanem a kisebb, fénytelent, mert az finomabb is, meg (talán) nincs tele mindenféle vegyszerrel.
Tény, ami tény: van, ami van és fontos a szervezetben, de ugyanaz az anyag más formában meg mérgező a szervezetre nézve (pl. foszfor).
ja, és egy örök igazság: Minden ami jólesik vagy egészségtelen vagy erkölcstelen, vagy hízlal! :lol:
Vendég
 


Zsebi baba!

Jól ellevelezgetünk itt ma kettecskén, megtárgyaljuk az élet nagy dolgait, nehézségeit. :lol: :lol: :lol: :lol: Többiek hozzá sem szólnak a témához. :shock: :shock: :shock:
Hát igen, igazad van , valóban ha nagyító alatt néznénk mindent akkor még a levegőt sem szívhatnánk be nyugodt szívvel mert az is szennyezett. :roll: :( Szörnyűűűűűűűűűűűűűűűűű.........
Képzeld múlt héten egy reggelre nem tudom milyen eső esett, de iszonyat retkes lett az összes ablakunk és a kocsink is tiszta sár lett. Persze gondolom annyira poros volt a levegő, hogy az eső szépen lenyomta a port, de csak néztem nagy szemekkel, alig akartam elhinni hogy ekkora a légszennyezettség. :roll:
Mellesleg kb. 3 hete pucoltam meg az ablakokat. :evil: Erről ennyit. :roll: :roll:

Kép
Kép
bendor
 
 


Hello Bea!
Végre itt vagy Te is. Miket vásároltatok és tesztek el télre?
Az utolsó mondatod milyen igaz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P :P :lol: :lol:
Igen , sajnos az is igaz, hogy a bio is sokszor nem bio, csak legalább 3x-os áron adják. :roll: :roll: :roll: De ami bio lenne tényleg, azt sem hiszem, hogy 100%-osan annak lehetne nevezni, kiindulva a talaj- víz- és levegőszennyezettségből. :roll: :roll: :roll: Legfeljebb annyira bio, hogy nem permeteznek a bio-területeken. :wink: Na de mikor cégek buknak le, hogy hipermarketekből felvásárolt termékeket csomagolnak és cimkéznek át bio-vá, az már azért tényleg kiveri a biztosítékot.
Ja és olvastam olyan tesztelt termékről is amit piacra dobtak, 31 emberen tesztelés után. (valami fogyasztószer vagy hasonló terméket), ez azért már tényleg felelőtlenség.

Kép
Kép
bendor
 
 


SZIASZTOK!

Nagy most a csend,bár igaz vasárnap déután van.Gondolom mindenki pihizik.

Andikám:
Megkésve de annál nagyobb szeretettel kívánok neked:
NAGYON SOK BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT ERŐBEN EGÉSZSÉGBEN MÉG NAGYON SOKÁIG!!!

Kép
Kép
Kép

Voltál eszemben még csütörtök este hogy pénteken megköszöntelek de délelőtt vásárolni voltunk Balázzsal ,délután meg szalonna sütésre mentünk tegnap meg anyósomnál voltunk Mária napon,már délelőtt 10-től mert a férjem főzte a babgulyást bográcsban ,délután meg flekkeneztünk.
Így nem voltam gép közelben,ma is még most jutpttam idáig mert főztem meg Balázskával motoroztunk az udvaron.Vagyis ő motorozott. :D Szóval el telt a nap,és most láttam hogy milyen lökött vagyok nem köszöntöttelek meg. :oops: :oops: ezért most pótóltam.
Jja de jó hogy Dorka már hajlandó enni a bölécsiben és hogy nincs sírás.Ez már haladás.
Ügyes kis okos lányka és megérti a helyzetet.
Megnéztem én is a képeket,nagyon ügyes Bencéd,Dorka meg haláli ahogy kifeküdt. :lol: :lol:
Egyébként egyet értek én is veletek ezzel az adalékanyaggal kapcsolatban.
Az fekete vágóhídakról ne is beszéljünk amiket nap mint nap felderítenek.amik ott mennek az már tényleg gyomor forgató.
Na meg most ez a savanyúság üzem.Felháborító hogy mit meg enm etetnek velünk és nincs semmi lelkifurdalásuk hogy akár ember életbe is kerülhet.
Na jól kimérgelődtem magam. :evil:

Zsebi:
Szupi a bölcső,és a babakocsi is tök jó,nem is látszik tényleg kopottnak.


Kriszti:
Remélem semmi gond nem lesz Nellyvel és tényleg csak lustika,de persze biztos ami biztos ,jó ha megnézik.
Hú fincsi kajcsit csináltál.
Milyxen volt a keresztelő?Varázsoljál majd fel képeket légyszi,hadd gyönyörködjünk Nellykédben.

Panka:
Jobbulást neked.
Jaj mütét???? :shock: :shock: Ú te szegény majd szorítok és ne parázz nagyon.


Na megyek adok enni a gyerekeimnek. :lol:
Pá,pá.

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Szép estét!

Megvan a télire való! Sütöttünk padlizsánt (padlizsánkrémhez) parázson. A hideg és nagy szél ellenére kész lett! Főztünk zakuszkát (givecs), ebből lett 24 üveg (dupla adagot csináltunk). Most meg hulla vagyok. Reggel fél kilenctől du. fél hatig tartott a sütés-főzés, elpakolás. Most meg fürcsi és jól megérdemelt pihenés. Holnap viszem a szakdogát konzultálásra.
Kellemes hetet!
Vendég
 


Szoasztok!!!
Mi sajna mindannyian betegek vagyunk, benyeltünk valami vírust, mert egyszerre egyformán kifeküdtünk. :( Mára már jobb a helyzet, de lehetne jobban is.

Közben hegynyi vasalnivalóm van meg stb... :?

Kriszti: a számomat elküldtem priviben, szóljál, mikor jönnél :wink:
Szabó Évához mi is járunk. Sztem ő a főorvosnő és érti a dolgát.
Mi is októberben megyünk kontrolra. Nem lesz a csajszidnak semmi baja, mindenki más ütemben fejlődik. Nézd a Pannikát: már megy, mi meg még csak ülünk, fordulászni is később kezdett. No para :wink:


Mindenkinek megnéztem a képeit, nagyon tutik, nekünk sajnos nem nagyon készülnek újak, mert nincs most jó gép. Telefonosakat raktam fel, de eléggé gázos minőségben.

Itt a rossz idő, itthon ülés :evil: Gyerekek nem nagyon bírják. tegnap hirtelen kellett meleg cuccokat elővennem, és fele kicsi rájuk :shock: Andi: a Dorka ruháit tavaszra szántam, de Tüncsire most jók :shock: :lol: Eszméletlenül nőnek :lol: :lol:

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok!

Gyorsan felteszek pár képet.
Sajnos a szél miatt a kerti parti elmaradt, majd szombaton tartjuk.

Nellykém nagyon ügyes volt, nem sírt, nézegetett és dumált folyamatosan. Nem voltam valami elegáns, mert a szép ruhámban kifagytam volna, de mindegy az ünnepet csodaszép volt (mint mindig :lol: ).
A szertartás is megható volt, jól beszélt a lelkész, pedig mi nem vagyunk templombajárók.

Bea!!!!!!!!
Elvitték a kutyuskát, de nagyon köszi, hogy gondoltál rá!!!!

Aliz, hogy viseled a 2. terhességedet? Balázska mellett fittmami vagy biztosan!!!

Zsebi, szép a bölcső, jó, hogy ringatható!

Andi, csak a hozzászólásokból következtettem ki, hogy Dorka jól halad a bölcsivel, hajrá csak így tovább! Tudom milyen az síró gyereket otthagyni, én végül kivettem a bölcsiből. De hát ugye megtehettem, mert otthon voltam, csak azért írtattuk be, hogy gyerekek között legyen.
Képzeljétek eljött a durva tesóféltékenység ideje is! Olyan szemekkel néz Olivér Nellyre, hogy jjjjjaj. inden reggel sírás-üvöltés van, hgy nem megy oviba, menjünk érte már délben stb.
Múlt héten elhoztuk mindig hamarabb, de csak rosszabb lett a helyzet, így most rendes időben megy érte Laci.


Adalékanyagok és társaik- :shock:
Én már bele sem merek gondolni mit eszünk, mert tuti, hogy fakérgen meg magokon élnék.........
Ez a bio téma a halálom, mert megfizethetetlen (ok. az egészségünk a legdrágább), de amíg ilyen túlnépesedett a világ, addig nem lesz normális mezőgazdaság. És sajnos egyre rosszabb lesz!
A gennyes, nyugtatós, antibiotikus, növekedésfokozós tejtől azóta is annyira hányingerem van, hogy rá sem bírok nézni....


A Liberón szoktam olvasgatni anukák agyament elmélkedéseit, hogy "az a biztos, amit én főzök, nem adok üveges bébiételet", na ilyenkor kiakadok! Vajon van házi laborja a hülyéjének, ahol analizálja a piacon vett cuccokat?????
Na nem is mérgelődök , én inkább adok babakajcsit, mint a Tesco-s 29 Ft-os répát.......
Mert mint tudjuk a kis aranyos nénikék megvették egy időben a tojást, répát, aztán árulták a piacon....
Emlékeztek mikor meghalt az a kis 4 hónapos, mert a piacon vásárolt répában a nitráttartalom a megengedett többszöröse volt???

Bocsi, hogy ilyen negatív voltam, pedig tök jól vagyok, csak éljük már az életünket, úgyis olyan rövid!
Szegény nagyim is egészségesen étkezik, barna kenyér, no stressz, zsír , cukor stb. Kérdem én mi a francnak? Ha 20 évesen élnék 80 évig akkor ok, de hogy 70 évesen éljek 120 -ig?????????

Na befogom, inkább jöjjön a kis ünnepeltem:

Kép A keresztszülők balról jobbra : nŐvérem, sógorom, sógornőm.

Kép Fellépőruha

Kép Egy édes portré

Kép A szent család [img]

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 8.0121.jpg[/img] Kár, hogy Olivér lemaradt

Olgi itt a számom, csörgess meg és visszahívlak! 0670 255-8158.


Puszi mindenkinek!



Hihi, Olgival egyszerre írtunk! Mindjárt megcsörizlek!



Valami történt az utolsó képeem, hmm. Itt van újra! Bocsi, hogy nem a Picasara tettem, de az nekem mostanában olyan béna, csak miniatűröket hoz, marha nehéz megnézni a képeket!

Olgo, jobbulást neketek!!!!
Nelly is a 6-9 hónapos korig való rucikat hordja....

.. Kép

Panka, egy kalappal!

Csáááááááááó mindenki



Sziasztok!

Kriszti! Nagyon szépek a keresztelős képek!
Bízom benne én is, hogy szombaton jobb idő lesz, mert nekünk akkor lesz az érettségi találkozónk, és fogalmam sincs, mit vegyek föl. Már nem nagyon akarnék újabb alkalmi ruhába beruházni. Esetleg nincs valakinek kölcsön valami őszi-tavaszi alkalmi kismamaruhája, vagy legalább egy fekete kismamanaci?

Az adalékanyagokkal kapcsolatban tényleg csak egy gondolat még: (ez a 29 ft-os répáról jutott eszembe) nem gondolhatja senki komolyan, hogy annyi pénzért, amibe néhány pl. virslinek csúfolt borzadály kerül, hús lehet benne. Szóval az ár sokszor (nem mindíg) elárul valamit, ami nagyon olcsó, annak gyanúsnak kell lenni!!

zsebi_baba
 
 


Sziasztok minden kedves Anyukának!Bocsi az eltünésért de sorozatos családi problémák voltak.Anyukám kórházban volt nagyon legyengült egy komoly virus ledöntötte pedig ő sosem volt beteges Aztán Anyósom folytatta szintén kórház na őviszont örökké beteg.Ami viszont még drámaibb hogy baleset ért és eltört a lábam igy jelenleg nagyon padlón vagyok lelkileg és fizikailag.Mai nap kezdtem talpra állni és egyből a géphez indultam,mert tudom hogyTőletek vigaszt kapok még akkor is ha senki nem válaszol legalább megnézem Ti hogy vagytok
Andi
Te jobban vagy már?Használt a vitamin vagy más gyógyszer is kellett?. :roll: Gyönyörüek a gyermekeid a képen is.Bár utólag én is KIVÁNOK NEKED NAGYON SOK BOLDOGSÁGOT SZÜLINAPODRA
:lol: :lol: :lol:
Panka!Szoritok neked a műtéthez :( tényleg apró beavatkozás de én is biztos paráznék kitartást :lol: :lol:
mártid
 
 


Sziasztok!

Andi!

Én is nagyon sok boldog szülinapot kivánok igy utólag! :)

Én ma voltam a 12. heti uh-on. Hát mit mondjak, sokkal többet vártam tőle. A nő alig mondott valamit, a monitort meg maga felé forditotta, úgyhogy nem láttam semmit. :evil:
Ráadásul pár dolog nem is stimmel, de bezzeg nem mondott rá semmit, hadd idegeskedjen itthon a hülye kismama. Tényleg nagyon ideges vagyok, bocsika.
Kiderült, hogy a lepényem nem jó helyen van, mert eléri a méhszájamat. Plusz a femur is tök kicsi lett (5mm), a többi érték szerint már 13 hetes vagyok, de ez alapján még 9 se. Most itt izgulok, hogy mi lehet szegénykém lábával, már mindenféle szörnyűség eszembe jutott... :(
Vendég
 


Sziasztok!

tettem fel képeket a picasára,az állatkertről, szüretről, gyulai pantimimesről, stb.:)
Nekem szombaton már nem volt semmi bajom, így elmentünk anyósékhoz.

Lilla!
Sajnálom hogy nem úgy sikerült az uh ahogy vártad volna:(Szerintem a combcsontra ne sokat adj, lehet elmérés is, meg az i lehet, hogy alacsonyabb testalkatú lesz.;)Ti milyen magassak vagytok?Nekem is kissé lentebb volt a lepény, de idővel majd feljebb csúszik, csak pihenj, és ne eemelj, ne cipekedj most!!!
Ha nagyon parázol,menj el 4D-suhra, Andi talán tud segyteni, ő ismer egy jó uh-st! :wink: Férjed hogy van?

Márti!
Óh, nagyon sajnálom a családoddal és a veled történteket is!!!Hogy tört el a lábad?Mielőbbi jobbulást mindenkinek!

Kriszti!
Nagyon jók a képek!!!
Édes az a horgolt sapi:)

Olgi!
Akkor már jól vagytok?Lehetett vmi vírus akkora levegőben, hogy mi is elkaptuk:?
Én is most turizom Eminek a meleg rucikat:)

Adalékanyagok/bio kaja:
Tudjátok, hogy mi a bio, és a nem bio közt a különbség?
Az, hogy a nem biot nappal permetezik, a biot meg éjjel
:lol: :lol:
Nekem csak ennyi a hozzáfűznivalóm, a többit már kiveséztétek.
Üveges babakajában én is jobban bízok, de szoktam főzni is Emilinek, a piacon vásárolt dolgokból,vagy amiket a szülőktől hozunk.Ja, szülök éjjel alszanak, kvázi azok a cuccok biok :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!

Én is azon gondolkodom, hogy elmegyek egy 4D uh-ra. Lehet, hogy hülyének néznek majd, hogy megjelenek 12 hetesen, de még mindig jobb, mint idegeskedni. Köszi szépen, a férjem már jobban van, már szerda óta dolgozik. Még köhög, de ezzel már nem tudunk mit kezdeni.
Ja szegény jött ma velem az uh-ra, mert nagyon szerette volna látni a picit, ott várt velem 2 óra hosszát, aztán mondta neki az uh-s csaj, hogy bocs de a "kispapa" nem jöhet be. Hát ennyit a klinikáról....Szegény nagyon el volt kenődve.
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Továbbra is köszönöm szépen Mindenkinek a köszöntést, tényleg nagyon aranyosak vagytok.
Kép
Szerencsére az én torkom is jobban van már, és a gyerekek sem kapták el . (úgy néz ki).
Ma a munkahelyen olyan sokat dolgoztam, hogy hullafáradt lettem, két percet engedélyeztem magamnak ebédelni összesen. :roll: Majd holnap kicsit lazábbra veszem a figurát. :lol:
Dorkám egyre ügyesebb a bölcsiben, ma csak lekonyult kicsit reggel a szája, de nem sírt. Eszegetett már végre, jól aludt és sokat játszott.

Panka!
Megnéztem a képeidteket, nagyon jók. Tündéri Emili kis gumival a hajában.
Jajj, Panka ma mindenképp előhorgászom a cuccokat és hozok róluk képet, hogy mi van a turimban. :lol: :lol: :lol:


Kriszti!
Édesek a Te képeid is, nagyon csini csaj volt Nelly baba a keresztelőn. :wink: Az a szerelés nem semmi, mint egy kis angyalka. :wink: A Te ruháddal sem volt semmi gond szerintem. :P
Olivérnél előjött a féltékenység? Hát igen, Te maradsz otthon a hugicával neki meg mennie kell az oviba nap mint nap, persze hogy zokon esik neki. Legyetek vele türelmesek, meg ha hazaviszi férjed próbálj kettesben vele lenni kicsit. Ilyen időszakot mi is átéltünk, de 1-2 hónapon belül javult a helyzet. Megpróbáltam Bencével kettesben vásárolni, együtt fürödtünk, beszélgettünk sokat és valahogy helyreállt a kis lelki békéje. Olivér is okos fiú, tudja hogy a kistesó mellett őt is ugyanugy szeretitek és le fog csillapodni, csak kicsit előtte felhivja magára a figyelmet. Kitartás!!!!!!!!!!

Alízkám!
Semmi gond, hogy a napján nem köszöntöttél, hidd el nem veszem zokon. :lol: :lol: :lol:
KIcsi babád mocorgását nem érzed még? Jajj olyan izgi, bármelyik pillanatban tapasztalhatod. :wink: :wink: Ez olyan klassz érzés. Második babánál hamarabb észre lehet venni általában, szerintem neked is napok kérdése, ha még nem érzed.
Balázskát a kis drágát nagyon rég láttam már, pontosabban Anitáéknál a talin. Az sem most volt. :?

Zsebi baba!
Ez igaz, ha a virsli, vagy húsvét tájékán a kötözött sonka túl olcsó, akkor az nem is valódi. És általában azok ehetetlenek is. Ezekre irtam hétvégén hogy minden vackot el lehet adni, csak jól kell tálalni. :roll: :evil:

Márti!
Köszi a Mebucain , lóadag C-vitamin és a Neocitran segitett, már megmaradok. :lol:
Te viszont jól megjártad. Hogy sikerült ennyire nagyot vagy ennyire szerencsétlenül esned, lépned? Mesélj!
Mielőbbi felépülést Neked!!!!!!!!!
Nekem is volt már bokám repedve, csuklóm eltörve,így gipsz volt már kezemen-lábamon, tudom milyen vacak érzés. De kitartás, hamar rendbe jössz. Sajna törések után viszont az időváltozásra, hidegre a törött testrész érzékenyebb, fájhat. Nekem 6-8 évig is fájt, persze ez már nem éles fájdalom, csak éppen annyira fáj, hogy jelezze ez volt a bibis testrész.
Jobbulást a nagyiknak is!!!!

Lilla!
Ne idegeskedj!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Én már rájöttem, ha orvoshoz megyek és valami nyugtalanit, ott helyben mindenre rákérdezek, mert maguktól nem igazán tudatnak semmit, én az Uh-n is mindig kérdezősködtem. lehet nem tetszett, de nem érdekelt, a megnyugtatásom miatt muszáj volt.
A Lézer Magánrendelőben már több kismami is megfordult itt közülünk. Ha nem tudsz megnyugodni, igaz pénzes, de mindenképp jelentkezz be 4D-re. Vagy a Bethlen utcán a Tg mellett van a VESZ UH-rendelője. Ott délelőttönként az én barátnőm a szonográfus, Kovácsné Rácz Hajnalka.( 8-tól 14 óráig) Jó szakember és kedves, részletesen megnéz és elmagyaráz mindent. Ha nem voltál még nála akkor első alkalommal beutalóval menj. :wink:

Olgi!
Jobbulást Nektek is!
Úgy látszik bejött a vacak idő és egyből támadnak a csúnya vírusok is. Gyógyuljatok Ti is.
Megnéztem ám a képeket a Picasán, és mintha a kis Tüncsi baba abban a rugiban lenne amit tőlem vettél? Vagy csak lassan már de ja vue-m van minden babaruha látványától? :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Szia Andi!

Hajninál voltam 2 hete kb., amikor elöször kellett tg-ra mennem az OTI-ba. Tényleg nagyon kedves volt, csak én hülye azt mondtam Székelynek, hogy a klinikán szeretném megcsináltatni a 12. heti uh-ot, igy oda adták a beutalót. Igy utólag már én is bánom, de most mit csináljak?
Gondolom nem mehetek vissza az Oti-ba, hogy ott is csinálják meg a 12 . heti uh-ot.....
Vendég
 


Lilla! Az Andi által említett mindkét uh rendelőben voltam én is, mert a klinikán elég futószalag az egész. Ha még nem akarsz a Lézerbe menni, szerintem is menj Hajnihoz, engem is ő nyugtatott meg, amikor nekem is lepényproblémám volt (és az övé is 4d). Nekem is ua. volt a lepénnyel, hogy elérte a méhszájat. Ez a 17. héten volt, majd 2 héttel utána mentem el Hajnihoz, akkor már "csak mélyen fekvő volt, de már nem érte el a méhszájat, a követkző uh-on pedig már jó helyen volt. Úgyhogy ne idegeskedj, de pihenj, mert azért ez gondot is okozhat, bár úgy tudom, inkább csak a 14-15. hét után.

zsebi_baba
 
 


Panka!
Előkapartam a kollekciónkat, végre.
Hát.... igazán nem tudom mi való Emilire, van-e egyáltalán valami. Próbálok téliesebb cuccokról képeket hozni azért, ha valakinek valami bejönne akkor ám legyen. :lol:
Szerintem Dorka tavalyi melegebb nadrágjai közül Olgi vitt el 1-2 darabot. Ugyhogy igazán nem találtam sok mindent. Sajnálom. :(
Kép 3 db overál, mindhármat a nagynéném küldte New Yorkból. Ez a legvéknyabb, plüss, kb 12 hónapos babára való. Kb. mostani időjárásra való.
Kép Vastag , 18 hónapos korban (ez van beleirva, de valóban Dorkára tavaly télen még jó volt)
Kép Ez a legnagyobb a méretezés szerint, 24 hós babára való, de akkorának látom mint az előző overált. :wink:
Kép 2 éves gyerekre együttes. (tavasszal volt jó Dorkára, de az van beleirva hogy 2 évesre való, Amerikából van)
Kép 2 éves gyerekre való plüss felsők, a rózsaszín szintén Amcsi-s.
Kép 80-as méretű őszi/tavaszi kabát polár béléssel. (De nem téli, bár annak árulták, de szerintem annak vékony)
Kép Két hótaposó 24-es méretű (de pici 24-es), a kék cipő és a kis mamusz pedig 22-es.

Hát ennyi hirtelen. :P

Kép
Kép
bendor
 
 


Alízkám!
Nem tudtam, miről beszélsz mikor a savanyúság -botrányt irtad. Megnéztem neten , elképesztő hogy mik fordulnak elő. Hogy van emberekben ennyi gerinctelenség, hogy lejárt, vacak dolgokat adjanak el, ráadásul azok a körülmények, ahol készítették :shock: :shock: :( csontkukacokkal teli. :evil: :evil: :roll: :roll: Borzadály..... Ja és kifőzdékbe és menzákra szállitottak. Tehát nem is az van, hogy a boltban esetleg megnézhetjük a lejárati időt és ha lejárt akkor nem vesszük meg, (az más kérdés hogy ezt ki sem pakolhatnák :roll:, )hanem látatlanban ki tudja hány gyerek evett belőle. Meg akár felnőtt is. Áhhhhh... szavakat sem találok.
Na de ma végiglapoztam a "Tesco -újságot".
199 Ft/kg áron lehet venni Value baromfivirslit. Hát ehhez sem kell sok ész, hogy húst tutira nem látott, vagy ha igen akkor azt tudni sem szeretném, hogy milyet. :evil: :evil: :evil: :evil:
Na lépek, beugrom az ágyba aludni, mert csak hergelem ezeken magamat.

Jóéjt Mindenkinek!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi!
Érdekelnek a cuccok, főleg az overálok, meg a kiskabi, meg a felsők, mikor tudnánk megnézni Emilivel?7vége?
Nem felejtettem el ám a túrófánokt sem,íme:

Túrófánk:
50 dkg.túró
25-30 dkg liszt(attól függ, mennyire vizes atúró, a lényeg, hgy ne ragadjon a tészta, de nyújtáskor is kell még bőven lisztezni, mert ragacsos lesz közben)
2 egész tojás
2 kanál porcukor(lehet bele vaníliásat is tenni)
pici só
késhegynyi szódabikarbóna

Tojásokat, túrót, sót, cukrot, szódab.-t elkeverni, majd hozzáadni a lisztet, jól összegyúrni.Fél órát pihentetni, majd elnyújtani, kiszaggatni(én kb.3 cm átmérőjű pogácsaszaggatóval szoktam).Mindezt lisztezett deszkán.Majd lábasban bő olajat melegítünk, és a kis fánkok közepét ujjunkkal kulukasztjuk, és így tesszük az olajba.Nem kell széthúzni a tésztát,csak simán beledobni.Ja, és ujjnyi vastagságúra nyújtani, nem kell vékonyra,mert nem nagyon dgada meg sülés közben.Világosra sütni, de ezt már úgyis mindenki látja hogy milyen. :wink:

Férjem teljsen izgul már aholnapi műtét miatt, én meg majdnem elfejkeltettem, úgy kell a telómat beállítani,nehogy elaludjak reggel :lol: Szóval nem is paráűzok annyira 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: