Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Panka!
Köszi az infót.
Megnéztem netbankon, nekem is a gyes és családi is a számlámon van. :wink: :wink: :wink:

Pintyuska!
Megnéztem Patrícia új képeit a honlapgyáron. Tündérke csajszi nagyon. Láttam a szopcsispárna kéznél van. :wink: :wink: :P

Kép
Kép
bendor
 
 


BENDOR!! erre gondoltam.

Kép Kép



Kata&Milán


oszman777
 
 


1990ft,amit elfelejtettem. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:



Kata&Milán


oszman777
 
 

 
 

Sziasztok!

Tegnap délután megvolt az évnyitó, Ma délelőtt be is fedtem a Gergő könyveit, füzeteit. A Bogiét majd hétfőn adják haza.
Andi! Kérdezted, hogy várják-e az iskolát. Kb úgy van, ahogy gondoltad, várják a barátokkal a találkozást, magát a tanulást nem annyira. De ezzel szerintem mi is így voltunk :) .
Ez a félév Boginak most elég kemény lesz, ráadásul akkor lesz a felvételi előtti hajrá, amikor a pici születik. Remélem, azért megoldjuk!

zsebi_baba
 
 


Oszman!
Köszi az infókat, meg fogom nézni. :wink:

Zsebi baba!
Előttünk van a Kereskedelmi Szakközép, itt is ma volt a tanévnyitó.
Igen, gondoltam én, hogy a haverok hiányozhatnak a gyerekeidnek is,akárcsak az én fiamnak az oviból.
Lányod hova készül továbbtanulni????

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Nos, lejárt a suli, megpróbálok mindenre reagálni, de nem biztos, hogy egyből sikerül!
Andi! Többször kérdezted, h. hol voltam a múlt héten. Ausztriában voltam Anyukámnál 10 napot. Nagyon szuper volt! Teljesen kicserélve jöttem haza:)!
Sopronba moziztunk, megnéztük a Mamma mia-t! Hát, iszonyat jó film! Nagyon tetszett, annyira, hogy megnézzük itthon is!
Alíz! Most esett le, h. nem is laktok olyan messze tőlünk! nagyon szép, csini házatok van. Balázska milyen nagy lett!
Kriszti! Szociálpedagógiát tanulok, a Böszörményi fősulin. Ebben a félévben rengeteget kell írni. Szinte mindenből beadandós vizsga van, ami jó, mert nem kell menni vizsgázni, de viszont amíg mindent megirunk meg bepötyögünk, az sem két nap lesz:). Meg hát gyakorlat, szakdolgozat. Na de sebaj, majd meglesz minden!
Vendég
 


Pintyuska!

Sok szeretettel gartulálok Pici Lányotok érkezéséhez! Jó egészséget, sok boldogságot kívánok nektek!
Kép Kép
Kép
Kép

Bea
Vendég
 


Zsebi! Iskolakezdéshez a gyerkőcöknek kitartást és jó tanulást!

Képzeljétek holnap megyünk kirándulni 3 napra. Anyósékkal, sógiékkal, úgyhogy gondoljatok majd rám:(. Remélem azért jól fog telni így is.

Megyek benézek a fotoalbumokba, ha sikerül teszek képet, de semmit nem ígérek, mert a gépünk még nem lett újratelepítve és hol megy, hol nem:).
Vendég
 


Sikerült pár fotót feltenni!:)))))
Majd lesz még, ha hazajöttünk a nyaralásból!
Vendég
 


Bea!
megnéztema képeket, nagyon jóóók!!Nagyon csini vagy ám! :wink: Megboldogul lánykoromban én is kb ilyen víkonka voltam :? :lol: De az már régen volt... :(
Én nagyon utáltam az írásos vizsgákat, én sem szeretek körmölni.Ezért sokszor sokmindent kihagytam, amit szóban elmondtam volna, így ezek a jegyek rosszabbak is lettek :?

Voltunk tegnap a Sóstózooban:DNagyon jó volt, bár átalakítás alatt áll egy része.Pont akkor értünk oda, amikor kezdődött a fókashow.Aranyosak voltak, Emili a nyakamból nézte:)
Etette a zsifiket, meg a pipiket is, volt szabadon egy pár páva, meg egy zergebirka is vagy mi :roll: .Bár gondolom ezek nem kaptam épp akkor kimenőt, hanem meglógtak. :lol:
Emilinek is tetszett a sok állat, bár avégére már elfűradt, és bekéretszkedett a babakocsiba:)
Szerencsére elaludt már 11kor itthon!!!, ami ritkaság, de így hamar ébredt f2kor.Így időben el is tudtunk indulni.
Az állatkert után még bementünk Tomi egy barátjához Napkorra.Éppen építkeznek, így nem is voltunk sokáig, a kiskonyhában tudtunk csak leülni:)
Este 9 volt mire hazaértünk,mindenki jól elfáradt, Emili egyből be is aludt a fürcsi után.:)
Ma reggel meg takarítottam, addig Tomi elment Emilivel a játszóra, dél körül értek haza!Tök jó volt, bár ma is elfáradtam a sok takarításba, levest is főztem, meg sütöttem palacsintát! :P Emili is evett belle, másfelet+még tépit is kért :shock: De hogy ezt hogy találta ki??? :roll: Na mind1, adram neki:)Ebédre pedig evett rendesen ,bropkkolifőzit rizzsel, husival.Persze turmixolva, a hus és a rizs miatt. :twisted:

Emili tudja mondani, hogy büdi:D, persze a tappancsát mutigatja közben:D
Na enyi minden történt ,mennem kell, itt hisztizik :(

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Panka! Mi is voltunk a Vadasparkban, de mi ma! :D Fókashow-t láttuk mi is, aranyos volt. Összesen kb 4 órát mászkáltunk ott. Pannika a babakocsiból nem látott minden állatot, meg ha látta is, egyelőre nem nagyon érdekelte. A szökőkútnak viszont dumált és sikongott nagyokat! :lol: Meg is ebédelt az egyik büfében, aludt is egy fél órát.

Bea! Én is megnéztem aképedidet, nagyon jók! :D

Én ramatyul vagyok.... Nagyon megfáztam néhány napja, és már hőemelkedésem is van. :? Csak Pannika el ne kapja!

Zita! Örülök, hogy oitthon vagytok! Gyönyörű a leányzó, megnéztem az új képeket is! :D

Na, bocsi ennyi, mert zsong a fejem.... Ráadásul az esküvő, amire megyünk jövő szombaton lesz, nem kéne vörös orral mennem... :?

Kép
zsuzska81
 
 


Jaj, azt még nem is mondtam, hogy néhány napja Pannika elkezdte a bababababa, mamamama-t. :lol: És engem hív mamának, pedig én minden anyának neveztem magam, nálunk a nagymamák a mamák. Nyújtja a kis kezét felém, és mondja, hogy mama.... :D

Kép
zsuzska81
 
 


minden=mindig... :oops:

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Panka!
Jaj, nagy örömmel olvasom, hogy bejött a Nyíregyházi Vadaspark. De jóóóóóó. Valóban el lehet ott több óra hosszát is bóklászni, múltkor mi is pont 4 óra hosszáig voltunk, akárcsak most Zsuzsiék.
Emilid a kaját illetően nem válogatós, igaz? Megeszik mindent amit adsz neki? Az én lányom a brokkolit kisebb korában ette, de most hiába adom neki, nem eszi, még a bölcsiben sem, pedig ott olyasmiket is megeszik amiket itthon egyáltalán nem. :?

Zsuzsi!
Örülök, hogy tetszett Nektek is a Vadaspark. Minél nagyobb lesz Pannika nyilván annál jobban tudja majd értékelni a látottakat. :wink:
Jobbulást Neked!!!!! Remélhetőleg Pannika nem kapja el, és nyugisan tudtok készülni illetve menni az esküvőre. :wink:
Nagyon-nagyon ügyes a lánykád, hogy már elkezdett "beszélni".
Gratula a szavaihoz!!!!!

Bea!
Szépek a képeid, tényleg kis csini vagy rajtuk. Bár eddig is tudtuk, hogy az vagy.
Szuper lehetett anyukádnál nyaralnod, nem csoda hogy feltöltődve jöttél haza. Mamma mia szerintem is csúcs film, mi kb. 6 évente járunk moziba, de most júliusban mi is ezt néztük meg és tetszett mindkettőnknek. Kikapcsolódni vágyóknak kötelező. :P :P :P
Kellemes kirándulást Nektek, a következő 3 napra!!! Merre mentek? Állj pozitívan az egészhez és biztos jól fogod érezni magadat Te is. :wink: :wink:

Anita!
Klasszak a képeid a kicsi Annácskáról a Picasán, megnéztem. Tündéri nagyon. Ha van időd, gyere és mesélj Róla, Magatokról. :wink:

Évi!
Ti hogy boldogultok? Szopcsizás kellemesebb élmény már? Kis Szasza baba napjai hogy telnek ?

Pintyuska!
Milyen otthon babázni? Hogy sikerült az első fürdetés? Gondolom rendben ment minden. Hasfájással hogy álltok?
:shock: Gyere ha van időd, várunk vissza. :wink: :wink:

Jóéjt Mindenkinek!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Zsu!
Nahát, majdnem taliztunk a zooban:DJó kis hely tényleg:)Emilit sem izgatta még tavasszal annyira, most is inkább a vizes dolgok tetszettek neki, de ami állatot meg lehetett simogatni, azt meg is simizte:D
Na akkor Pannika is dumálásba kezdett:DMost még csak a szótagismétlés megy nekik, Emilinek is voltak ilyenek,főleg a dedede:D
Jobbulást neked, jöv7re biztos elmúlik, sok C-vit., hársaftea.

Andi!
Hát annyira nem válogatós, de van hogy egyk alkalommal nem eszi meg amit máskor igen.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Első nap az iskolában... legalábbis ebben a tanévben :) Kezdődnek a dolgos hétköznapok a gyerekeknek.

Andi! Bogival a Kossuth 6 osztályos gimnáziumát szeretnénk megpróbálni. Nem lesz egyszerű, elég nagy a túljelentkezés, de az 5. év végi bizi kitűnő volt, remélem, ilyen lesz a félévi is, és akkor már "csak" a felvételit kell jól megírni. Az idéntől nincs szóbeli, csak írásbeli felvételi. Igazából úgy megyünk neki az egésznek, hogy ez most nem vérre megy, ha nem sikerül, nem dől össze a világ, akkor marad itt 8. osztályig, de azért jó lenne, ha sikerülne. Bogi is nagyon lelkes, remélem, nem lesz gond!

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Zsebi baba!
Értem, de biztos össze is jön a felvétel a Kossuthba, hisz ügyes lányod van. :wink:

Panka!
Írok privit. Picasás nyűgöm van. :lol: :P :P

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Csak gyorsan irok, mert lassan készülődök, indulok az OTI-ba tg-re.
Látom nagy pangás van mostanság, meglátszik h elkezdődött a szeptember, vele együtt a bölcsi, ovi, iskola és a munka :( na de nem baj, én már vártam a szeptembert kiváncsi vok a kis Kamillámra :wink: :D

Annyit akartam kérdezni, h tudom h sokan használtok itt ilyen Avent mikrós sterilizálo készüléket...mi kaptuk kölcsön egy családtól, mert ők nem használják, de viszont a doboza nincs meg, igy a használati utmutató sem, ha egyáltalán van neki.
Ha esetleg van, akkor vki esetleg el tudná küldni e-mailban pl. beszkennelt változatban, vagy ha nincs meg akkor elmondani (használat, tisztitás stb.) . Ja és még annyi, h ezt általában a baba mennyi idős koráig szokták használni?
Bocsi az értetetlenkedésem miatt, de tényleg nem találtam máshol infot!
Előre is köszönöm!
Majd még jövök délután...
Pussz

Kép

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!

Nem nagyon jövök, mert kicsimini Nelly nagyon csúnyán köhög, sajnos antibiotikumot is kapott (Sumamed, lórugás :shock: :cry: ).

Panka, milyen tápit isztok?
Van egy doboz Hipp1-es tejalapú bio tápszerünk, az egyik csomag bontatlan, a másikból 5x használtunk.
Nellynek vettem, ha elszabadulok otthonról pótkajcsinak, de nem issza meg.
Szivesen nektek adom, ha kéritek.

Edina, nekünk is ilyen sterilizálónk van.
Én 6 hónapos koráig fogom használni, nagyon egyszerű. 2 dl csapvizet kell beleönteni, rápakolod az elmosogatott eszközöket, a mikrót 800 W-ra kapcsolni és 8 perc alatt sterilek lesznek a dolgok.
Olivérnél kiskanalat, játékot is sterilizáltam.

Nekünk is megkezdődött az ovi, nem akart menni Olivér , de délután teljesen feldobva
jött haza.
Így most facérok vagyunk, kezdődik a csavargás!

Nyíregyházi állatkert szuper, mi is megyünk évente 3x-4x, nem lehet megunni.

Megyek, mert nyüszi Nelly, nagyon anyás szegénykém.. :cry: :cry:

Kriszti



Sziasztok!

Edina!
Na már csak egy hónap van hátra, vagy még annyi sem :wink:
Én csak eleinte sterilizáltam a cumikat, kb 2 hónapig, aztán meguntam :oops: , de nem lett gond.Szerintem addig csináld, amig te is meg nem unod :lol: Én amúgy nem vagyoka sterilitás híve, hisz ha kifőzöm ,majd megfogom a tiszta kezemmel, már ott tartok, mintha csak elmostam volna.De ez csak az ÉN véleméynem :wink: Meg a babát amúgy is fogdossuk, magunkhoz öleljük, tehát a ruhánkhoz is ér, és mi sem vagyunk retkesek, így nem láttam sosem értelnét a külön edény, külön mosásnak, stb. :?

Kriszti!
Köszi szépen, de Emili az Allete 3-ast issza, régebben mi is Hippeztünk, de azt megunta.Bár már régen itta. :roll:
Oh szegény Nelly bébi,jobbulást kívánok neiki!!!!
Olivérnek meg jó ovizást:)

Lányok!
Indul egy zeneovi 17.-én 9.20kor a volt Domussal szembeni templomban.Vagyis a plébániáján gondolom
:roll: Előtte játszóház, amjd vmilyen zenei szaklképesítéssel rendelkezőú emberke fogja tartani.Mi szeretnénk menni, tudtommal korhatár nincs, ha vkinek van kedve, menjen el, biztos jó lesz. :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!!

Megjöttem én is.
Hétvégén Győrben voltunk céges Sport napon pénteken 10-kor indultunk busszal ,majd vasárnap du. 5- kor jöttünk haza.
Jó volt nagyon Balázs id jól érezte magát még a buszozást is jól viselte pedig 6 óra volt az út!Ügyes volt nagyon.
De még most piheni ki a sok élményt. :D Tegnap is fél 10-ig aludt reggel ma meg 9-ig.
Rengeteg program volt ott Györben most bornapok,termény ünnep,gyereknapi party az aranyparton ami a szállásunk mellett volt így Balázzsal a nap nagy részét ott töltöttük,míg apa focizott meg bowlingozott.
Jaj nagyon szép város Győr,nekem nagyon tetszett.
Tettem fel képeket majd nézzétek meg akit érdekel. :lol: :P

Panka:
Tök jó ez a Picasa,nagyon hamar fel tudtam tenni a képeket és nem kellett kicsínyítenem sem ami olyan uncsi néha főleg ha már 10-15 képet is felteszek.
Ügyes Emilid,ő is egyre többet beszél már.
Balázs is egyre több érthető :D szót mond most a legújabbak az eper,tó,csücs. :D

Kriszti:
Jobbulást Nellykédnek,reméelm rendbe jön hamar és nem megy rajtatok végig.
Akkor beindult nálatok is az ovi. :D
Nekünk is bejön a Nyíregyházi vadaspark tényleg nagyon szupiiiiiiiiiii.

Pintyus:
Hogy vagytok?
Hogy telnek a napjaitok otthon?
Sok puszit küldök a kicsikédnek,nagyon édes volt a kórházban ahogy szopizott.Rád cuppant és nem akart elengedni. :D
Így a jó,nagyon ügyes!

Anita,Évi:
veletek mizu?
Rég nem írtatok már?

Zsebi:
Megnéztem Szabika képeid,nagyon édes, szépen látszik mindene tényleg anygon jók a képek.


Zsu:
Remélem már jobban vagy,kúrálgasd magad hogy hétvégére formában legyél.
Pannika jól van?Nem kapta el?

Andi:
Már csak 1 nap és itthon van Tibi ,igaz?
Gondolom örülsz hogy eltelt ez a 10 nap.
Látod minden oké volt ,megoldottad.Dorkád is nagyon ügyi hogy
hamar megszokta bölcsit.

Na megyek vasalni,majd még jövök ha tudok.
Pá.

Ügyi vagy te mi megmondtuk előre. :wink:

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok,

Igen, valóban nem jelentkeztem mostanában, de olvasni szoktam ám (nagyjából).

Jól vagyunk, csak mindig van valami, ami megzavarja a napunkat, ezért nem irtam. Pár napja úgy tűnt enyhült a hasfájásunk, de sajnos azóta meg csak 3 naponta van kaki, de lehet nem is ez zavarja szegénykémet, hanem vmi más. Uis annyit erőlködik, és utána nagy nehezen jön csak sok puki. Teljesen tanácstalan vagyok. MIre egy valamit sikerül kezelnünk, addigra jön helyette vmi más:-((
Egyébként nagyon édes, olyan grimaszokat tud vágni, na és amikor mosolyog akkor meg kell zabálni.

Bendor: már akartam irni, hogy persze gyere bármikor, ha lesz majd időd. És tényleg ügyi vagy, hogy ilyen jól elvoltál a 2 gyerekkel egyedül. Na de már azért jó lesz hogy itthon lesz ismét a férjed.

MOst megyek, kihasználom az időt, amig édesen alszik Anna.

Puszi

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Sziasztok!

Na ma végre találkoztam a védőnőmmel. Nagyon kedves nő, mindent átbeszéltünk. Csütörtökön kell mennem az OTI-ba a nődokihoz, Székely Péterhez. Ismeri esetleg valaki? Mondjuk annyira úgyse számit, mert kb. annyit fog látni, amig ideadja a beutalókat :)
A férjem sajnos már 10 napja bent fekszik a tüdőklinkán :cry:
Még mindig nem találják, hogy mi a baja. Csak már ő is meg én is nehezem viselem az egyedüllétet... Még holnap megnézik a szivét, aztán ha ott se találnak semmit, akkor azt mondták, hogy nincs több ötletük, hogy mitől lehet. Hát nagyon megnyugtattak. Jobb lenne, ha már itthon lenne, aztán én tudnám ápolgatni. A klinikán se tudnak sokkal több mindent csinálni. Na megyek alukálni, mert ma még nem sokat pihentem.
Jó éjt mindenkinek!
Vendég
 



Sziasztok!!!

Mi is megvagyunk, csak most sokat van itthon a férjecském, ezért nem is tolakodok a gép elé. Holnap meg elutazunk Ungvárra, már alig várom!!!

Most mennék pakolni, mert holnap reggel már megyünk is. ( ja, reggel még jön mester lefújni a kádunkat, eléggé rossz állapotban van, csak eddig nem foglalkoztunk vele). Szóval nem is tudnánk fürödni 48 órát, meg büdi is, ezért lelépünk.

Mindenkinek puszika, majd jövök.

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok!

Jajj, lányok, ma arra mentem a bölcsibe, hogy Dorka kisírt szemmel ült Éva néni ölében, nem is játszott. Nagyon sajnáltam, gondolhatjátok. :( :( :( Azt mondták egész nap ilyen sírós volt, semmivel nem tudták igazán vigasztalni, mindig csak anya kellett volna neki. :( :( :(
Most este úgy aludt el a drágám, hogy szorosan fogta a nyakamat.
Köszi lányok, tényleg kibírjuk már ezt a pici időt holnap estig apa nélkül, de már mindenkinek hiányzik, gyerekek is állandóan kérdezik mikor jön már.
Képzeljétk eddig Dorka nem használta a személyes névmásokat erre tegnap saját magára mondta hogy ÉN, nekem meg azt hogy TE. Kétszótagú szavak egész jól mennek, a több szótagúak is egyre jobban, rengeteget fejlődött a beszéde az utóbbi hetekben. Pl. eddig azt mondta a nyalókára hogy NYA, most ez már NYAJÓ. Vagy kalap eddig KA volt, most meg KAJAP. Piros eddig PI volt, most már PIJO. Annyira jó látni , hogy ilyen kis ügyeske.
Bencém szerencsére minden gond nélkül jár az oviba, vele legalább nincs gond. :wink:

Olgi!
Jó utat Nektek, érezzétek jól magatokat!!!!!

Panka!
Remélem hétvégén már tényleg eljutok a kinőtt ruhák átnézéséig. :oops: :oops:

Anita!
Köszi, egyszer összehozzuk azt a pár perc talit, oké????
Sajnálom, hogy mindig van valami ami beárnyékolja a kisbabád napjait és így a Tieteket is. Közhely, de így nőnek fel a picik. Mindig van miért aggódni, mindig van valami probléma amit meg kell oldani . Megnéztem a feltett képeidet, nagyon drága Annácska, tényleg édi kis pofija van. És a haja, jajjjj... az nagyon-nagyon tetszik. :D

Lilla!
Ó, szegény férjed még mindig nyomja az ágyt? Ráadásul a klinikán? El is hiszem hogy kivagytok már, főleg hogy nem tudják mi a konkrét baja. De azért kezelik?Javul?
Székely Péter volt az én körzetes nőgyógyászom a terhességeim alatt. (gondolom most is az lenne, de nem járok hozzá, van saját dokim a klinikán :wink: )Bár, két Székely Péter is van úgy tudom. Én a vörös hajú, szemüvegeshez jártam. És mint ahogy Te is írod, én is csak a papírok, kiskönyvbe való pecsételések miatt mentem hozzá. Én elégedett voltam vele, de mint írtam semmi nyügömmel nem traktáltam, soha nem panaszkodtam neki. Védőnő meg is jegyezte engem valahogy kedvel az orvos , mert vannak kismamik akik nem szeretik és az orvos is oda-oda szólogat nekik, nincs mindenkivel "jó" viszonyban. EZ nem tudom igazán mit takar , mert az én "viszonyom" vele elég kevéske volt.

Alízka!
Nagyon örülök, hogy jól telt a hétvégétek. Megnéztem a képeidet, nagyon jók , Balázska édes nagyon az egyenpólóban. :lol: Meg persze minden képen.
Ügyes kisfiú ő is, hogy egyre tisztábban mondja a szavakat. Úgy látszik ebben a korban változik sokat a beszédük, rengeteget fejlődnek.
Te hogy vagy már???????????????? :shock: :shock: :shock:
Elmúlt már a pocakfájás, émelygés , rókakoma???? Remélem igen és éled a kismamik boldog életét. :wink: :wink:
Persze már nagyon örülök, hogy ez a 10 nap is eltelik lassan a férjem nélkül. Csak jobb mindenkinek ha itthon van. :lol:

Edina!
Sterilizálással kapcsolatban:
Nekünk egyik gyereknél sem volt strerilizálónk, pedig mindkét gyerek cumisüvegből itta a tejet és tápszert is. Forraltam időközönként ( eleinte 2 naponta , majd egyre ritkábban ) vizet és ebben főztem ki az üvegeket és tartozékait pár percig. Nem is amiatt hogy mi szennyeztük volna össze , hanem, mert a cumin a lyukból , és az üvegből nem voltam biztos hogy ki tudtuk normálisan mosni a tej és táp maradványokat sima mosószerrel. Meg majd tapasztalod ha üvegben sokáig benne marad akkor hamar bebüdösödik. Főleg ha esetleg tápszerezni kényszerülsz. :? De ha van lehetőséged sterilizálót használni, az csak biztonságot ad az első hónapokban . Legalább ezt kipipálhatod, hogy nem fertőzöd a gyereket a cumin, cumisüvegen keresztül elvileg semmivel. :wink:
Milyen a szülésfelkészítő? Mesélj!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Jóéjt!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Anita!
Hát azt kell hogy mondjam, hogy ez így is lesz. :? Legalábbis nagy általánosságbamn így szokott lenni, hogy mire azt hinné az ember, hogy beállt vmi féle rend, és ismeri a babáját, akkor gondol egyet, és mindent másképp csinál.Aztán megint vált, mire megszoknád. :wink: Az első hónapok az alkalmazkodásról szólnak, és az összeszokásról, de sajnos olyan gyorsan eltelik, hohy észre se vesszük, és már fújjuk is a szülinapi gyertyát.:)
Kakilás:belefér ha csak több naponta van, meg az is, ha naponta többször.Vszleg jól emészti, hasznosítja az anyatejet, ezért ritkább a kaki:)
Pocakfájásra homeós bogyót nem próbáltál?Vagy nem is akarsz?

Andi!
Szegény Dorka, biztos rossz napja volt:(
Nagyon ügyesen fejlődik a dumálója:DJó hatással van rá a bölcsi ilyen szempontból:)
Akkor már nem kell sokat aludni, és jön haza Apa!:)
Rucik ráérnek:)

Olgi!
Jó utat, jó pihenést!Tényleg jókor léptek le:)

Lilla!
Nagyon sajnálom a férjedet!:(Esetleg nem mentek Pestre, vagy a mátrai tüdőszanatórimuba?Hátha ott okosabbak lennének.:?Férjem nagyapját is a mátraházán kezelik, olyankor mindig jobban van.
Jobbulást a férjednek!Neked sok türelmet, kitartást!

Alíz!
Megnézem mndjárt a képeket:)
Győr az tényleg nincs a szomszédban, én nem bírtam volna ki ilyen hosszú utat, Emiliről nem is beszélve :oops: :D Nagyon ügyes Balázska, hogy így bírta!!!
Te hogy vagy?Tünetek?Pocak látszikmár?

Emili tegnap megtanult cuppantós puszit adni:DHát majd elolvadtunk, olyan édes volt!!!!:D
És amikor bekakilt, mutogatja a pelusát:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltam tg-n, hát mit ne mondjak nem kellett volna előző nap annyi édességet ennem ebéd után teljesen elfelejtettem h ez milyen sokat számit, igy képzeljétek 3+ os lett a vizeleti cukrom. :oops: :cry: :x Teljesen el voltam keseredve, mikor tudom h a vércukri nem is sok. Az orvos rögtön cukor és szénhidrátmentes étrendet rendelt el, nem ehetek olyan gyümölcsöket sem amik sok cukrot tartalmaznak (őszibarack, szőlő, dinnye), szerencsére lecseng lassan a barack szezon is pedig azt nagyon szerettem, helyette lehet alma, szilva.
Aztán mostmár mehetek hetente tg-re és kaptam beutalót is NST-re és jövőhét kedden ha visszamegyek a dokihoz ad beutalót a 36. hetes uh-ra, és akkor azt már valszeg Hajninál tudom megcsináltatni, vagyis remélem. :wink:
Amugy a cukron kívül minden rendben volt, szépen hallható Kamilla szívhangja és a lábam sem ödémás már. :P

A szülésfelkészítő tanfolyamon végülis már a többiek is elmesélték h hogy zajlott, szerintem nekünk is ugyanolyan volt. Első nap szóban egy lepukkant oktatóteremben elmondták h mire lehet számitani a szülésnél, mikor mit fogunk érezni és az időpontokat. Másnap pedig körbevezettek a szülészeti osztályon, a sorrendet felcserélték, mert a szülőszobán pont szülés volt igy a kórtermekkel kezdtük. Megmutatták az egyágyasat és a 2 ágyas szobákat, nem voltam elragadtatva a látványtól, a szagok is olyan rosszak voltak, de lehet csak tul érzékeny vagyok rájuk. Viszont láttunk pici pár napos babákat és olyan aranyosak voltak, h már én is nagyon várom azt a pillanatot mikor kezemben tarthatom az én kis babám. :wink:
Aztán sorba mentünk a folyosón, majd fel a szülőszobára…ott megmutatták az egyágyas vajúdót…ott már annyira rosszul voltam a sok állástól, h le kellett üljek :? és csak egyetlen egy szék volt bent és az 5 kismama közül csak én éreztem magam rosszul olyan kellemetlen volt, majd a szeparált vajúdó részleghez mentünk, épp tele volt, aztán tovább a szülőszobára ott viszont épp kezdődött egy császáros műtét, szóval nem mehettünk tovább. Na ekkor megint rámjött a rosszullét, kezdtem szédülni és elmosódni körülöttem a dolgok…na ekkor már tudom h az ájulás kerülget :? , ugyh megint le kellett üljek ott a szeparált vajúdók előtt, és innentől kiesett a beszélgetés, mert ők mentek tovább én meg nem birtam ott állni, annyit tudott beszélni a nő, h már a végére sajnos azt kell mondjam, h meguntam, lehet azért is mert már nem először hallottam, meg ugye h nem birtam állni, mondjuk az tényleg kellemetlen volt, de sajnos nem tehetek róla. Párom sem akart otthagyni, pedig jo lett volna hallani még miről beszélgetnek…de valszeg arról volt szó, mikor megszülünk h utána mit csinálnak velünk és a babával…na ez kimaradt, de majd tapasztaljuk.

Andi!
Még nem is irtam, köszönöm az infót az oxitocinról és az EDA-ról!
Sajnálom szegény Dorkát, h igy telt el a bölcsis napja, de reméljük nem veszi el a kedvét a későbbiekben a bölcsitől! És látod már milyen ügyesen beszél, lehet ott ragadt rá vmi esetleg a többi gyerektől ha ott vannak nagyobbak is, tanul a kiscsaj :wink:
Köszönöm a tanácsot a sterilizálóval kapcsolatban, legalább tudom, h nem létfontosságú készülék, de azért jó ha van. Na majd kipróbálom nekem meddig lesz hozzá türelmem.
Milyen volt visszacsöppeni a munkába? Hogy fogadtak a többiek? Sikerült könnyen visszarázódni?

Kriszti!
Tudtam h van neked ilyen sterilizálód, ezért is kiváncsi voltam a tapasztalatodra, szóval akkor ha lejárt a mikró és kiveszem belőle akkor már egyből lehet használni a cumikat vagy az még nagyon forró és várni kell h kihüljön? Ja nekünk a legnagyobb fokozat 750 W- gondolom azért elég az is?? És azt h döntötted el h 6 hónapos koráig használod, miért pont addig? Utána már csak simán mosogatod?
Jobbulás kívánok Nelly babának!!! Olivér meg nagyon jó fiú, ha igy szeret oviba járni! :wink:

Panka!
Neked is köszi a tanácsot, nem is gondoltam volna, h nem kell ebből akkora ügyet csinálni, de hát ugy megvan ijedve ilyenkor a kezdő anyuka.
Igen..lassan eljön az én időm is, kezdek is izgulni, főleg h nem tudom mikorra várható pontosan a kiscsaj, ugyanis párom sokat lesz fent pesten üzleti ügyben és izgulok h nehogy akkor legyen fent…mondjuk 2 óra alatt hazaér ha vmi kezdődne (ezzel nyugtatom magam), és addig meg van aki bevigyen a kórházba , de azért az mégis más ha ő van mellettem.

Anita, Pintyus!
Nagyon édesek a képeitek, fantasztikusak a csajaitok! Azért gyertek ha tudtok ti is sűrűbben, mert látjátok mindenki nagyon kíváncsi, h mi történik veletek! :wink:

Pintyus!
Tőled pedig még a szüléssel kapcsolatos élménybeszámolód és tapasztalataid várjuk! Főleg én nagyon kíváncsi vok rá, hiszen nemsokára eljön az én időm is, remélem addigra megosztod velünk a nagy élményed! :wink:

Évi!
Te is gyere, és várjuk a képeidet, mert teljesen ki vagyunk fogyva Szasza baba képeiből :wink:


Kép

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!

panka, kedves testvírem, szívembűl beszéltél. :lol:
Én nagy naív azt hittem a második gyerekkel milyen profi leszek, erre tessék! Még szerencsétlenebb vagyok, mint Olivérrel. Mindig van valami új nyűg.
Mi már be is jelentkeztünk a Zenekuckóba a 9.40-es bulira, Olivérrel is jártunk2 évig és nagggyon szuper volt. Ti is jösztök?
Mert ha igen felíratlak benneteket is!

Edina, nem tudom miért éppen 6 hónapos koráig, valahogy akkor már nem olyan picikebaba.
De lehet én is megunom hamarabb. :?
Természetesen forró, amit beleteszel, amikor lejár a 8 perc, hiszen 120 fokos gőzben sterilizál.
Amúgy valóban nem létfontosságú, hiszen tiszta a környezete, nem koraszülött, csak ha van , akkor használjuk.

Lilla, jobbulást a férjednek, neked sem hiányzik a stressz.
Hihetetlen, hogy nem tudják mi a baja...
Neked nincs ötleted? Lehet hamarabb rájönnél!!!

Sajnos Nelly még szörcsög, de olyn nagyokat sétálunk, közben süti a nap a pofiját. Úgy látom jót tesz neki.
De hogy öröm is legyen életében először szopizott 150 ml-t!!! Nem akartam elhinni, de mégis! Ki is nyúlt utánna, csak pihegett, majd aludt 2, 5 órát.

Hajrá Dorka! Andikám, mivel várod Apát? Valami jó kis hazai recept?

Ennyi volt a szabim, megyek ápolóskodni!

Puszi



Helloka!

Ahhhh... Dorka katasztrófálisan kedzte ismét a napot, már itthon ment a nyöszörgés öklendezésig a bölcsibejárás miatt. Bölcsiben ma már picit jobb volt a napja, de azért ma is sokat sírt.
Kép Kép Kép

Fél 3-ra mentem érte (héten még meg tudom oldani) és akkor is az Éva néni ölében ült, már túlvolt egy rövid alváson.
Perpillanat kakilással küzd, szegénykének nem volt 3 napja. :roll: :idea:
Szóval nyűgök azok vannak, nem is baj ha jön már apa és kicsit segít ezek elviselésében. :oops: :P :oops: :roll:

Kriszti!
Ezer millió bocsika, tegnap este mikor lefeküdtem az ágyikóba akkor jutott eszembe, hogy a drága lányodnak nem is kívántam jobbulást. De már annyira paff voltam, hogy nem volt erőm újra bekapcsolni a gépet. Szóval, bocsiiiiiii!!!!!
Gyógyuljon a kis szörcsögő csajod gyorsan. A sok napsütés biztos segít neki .
Azta..... 150 ml-t beszopizott? Ügyes nagyon. :wink:
Apát lasagne-val várom, azt szereti nagyon , és nemcsak ő hanem az egész család. Mostanában gyakran csinálom, mert imádja mindenki. :wink: :wink: Na meg sül a friss ropogós kenyérke, vettem hozzá fini kolbászt ha épp nem kívánja a főtt ételt. Sajna nagy terülj-terülj asztalkámat nem tudok varázsolni, két gyerek mellett ráadásul Dorka is nyöszörög, sokszor kellenek neki.

Edina!
Óóóó, a szülésfelkészítő akkor nem igazán sikerült hejde jól, :cry: ha majdnem ájuldoztál. De végülis nem hiszem hogy sok okos dologról maradtál volna le. A tapasztalat százszor többet fog érni.
És már nincs is sok hátra. Férjem unokatestvérééknek tegnap született kisfiúk a 37. héten. (Nem is pici, 3250 gr, és 55 cm. Ja és hajnal 2-kor mentek be a kórházba és 4-kor már babázhattak, pedig első gyerekük. :wink: :wink: )
Munkahelyen egész jól érzem magam, kezdem átlátni a közeljövőben a dolgaimat. Örömmel vártak vissza a munkatársaim, legalábbis akiknek én is örültem azok biztosan. :wink: Elég vegyes a társaság , így nyilván vannak a szívemhez közelebb állók és elég távol állók is. :lol: :lol: :lol: Leginkább azt szeretem a munkámban, hogy nem minden nap a közvetlen főnököm adja ki aznapra a melót, hanem 2 hétre előre be tudom magamnak osztani az időmet. Lényeg hogy a gyakorlatok előkészítésével 2 hét alatt mindig elkészüljek. Ez azért is jó, mert ha Dorka miatt hamarabb el kell jönnöm , mint pl. ma is akkor délelőtt összekapom magam és többet dolgozom. Így nincs gond belőle. :wink: :wink:
Csakhát most még Dorka körül forognak a gondolataim egész nap, hogy szegényke vajon mit csinálhat, jól érzi-e magát . :oops: :P És mivel reggelente vacakul indul a napja, már tudom értékelni azt is, ha napról napra picit haladunk előre és egyre kevesebbet sír. :wink:

Többiek merre???????????????

Kép
Kép
bendor
 
 


Évi, Olgi!

Szuperek a Picasán a képeitek.Megnéztem. :wink: Mindkét helyen gyönyörű(ek) a gyerek(ek).

Évi, irhatnál is nekünk ha van 10 perced.

Pintyuska, te is.

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Bocsi előre is hogy nem irok csak a "közösbe" és azt is magunkrol.
Az az igazság hogy nem nagyon van időm semmire :cry: .Szasza továbbra is nagyon jó gyerek eszik alszik nem fáj a hasa és nem sír ugy különösebben semmiért csak ha éhes és nem kap cicit 2percen belül :lol: .
Időm viszont nincs mert anyum csak egy hétig tudott segíteni mert ennyi szabadsága volt :cry: .Anyosom jön segít amikor tud de Ő sem jön minden nap mert elég beteges és az orvosokat járja /67 éves/.Sajnos én csinálok itthon mindet a babóca mellett :cry: .Már kezdek belejönni csak sajnos rohan az idő.
Képeket raktam fel a többiekét megnéztem :lol: nagyon tetszik mindenkié!!!

Hirtelen ennyi.
Igérm probálok több időt rátok szánni.
Pusza Évi
awe
 
 


Évi!
Örülök,hogy Szasza baba tiovábbra is mintababa. Élvezd és értékeld, mert nem minden gyerek és anyukája ilyen szerencsés, hogy elkerüli a hasfájás. Bár tudom, nálatok meg a szopcsi nem zökkenőmentes. Javult már azért valamit a helyzet??????????

Képzeljétek:
Férjem mai útján mi volt, és még nincs vége. :roll: :roll: :roll:
Reggel 6-kor indult Kínából, vagyis indult volna, de sikerült 4 óra késést összehozniuk. 2x fordult a gépük vissza a kifutópályáról. :evil: Először kiderült, hogy a 4 légkondi ventillátorból vagy mi a csodából csak 1 lehet hibás, de ezen a gépen 2 volt az. Másodszor meg kiderült a nyomáskiegyenlitő sz@r. Bemondták, aki bízik a repülőben és a pilótában az maradjon, aki nem az leszállhat de keressen magának másik járatot. :evil: :roll: :roll: Majd végül hivták Frankfurot tanácsot kérni, és azok valami köztes megoldást javasoltak. Végül másik gépre szálltak és azzal mentek Frankfurtig. Szerencsére ott sikerült Ferihegyig áttetetni a jegyét, ahonnan 22.20-kor indul majd. Ugyhogy csak hajnalban lesz itthon valamikor ha egyáltalán a reptéri minibusz hozza őket. Ha meg nem akkor vonatozhatnak. :roll: :roll: :roll:
Férjem így is fél a repüléstől, többször került már viharba, de azt hiszem a mai kaland überel mindent.
Jajjj, csak érne már haza.
Dorka nyafog, folyamatosan hajtja hogy nem akar bölcsibe menni, ráadásul még a kakival is küzd mindig. :roll: :roll: :roll:
Gondolhatjátok, már én is a végsőket rúgom. :twisted: :twisted:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Hazajöttem. Hát nem is tudom mit mondjak....végülis eltelt és túléltem :lol: .
Majd jelentkezem bővebben, csak most időm sincs!
Vendég
 


Sziasztok!

ost dúlok-fúlok mert ez a retkes Family Fosos autó felébresztette Emikét! :evil: :evil: :evil: :x :x :x :twisted: :twisted: :twisted:
Mindig ilyenkor jön, persze a ház előtt kapcsolta be a szirénáját!!!!Áhhhh, felrobbanok, lett volna egy csomó dolgom! :evil: Na írtam is nekik egy jó kis lecseszős levelet!!!! :D Nagyon útálom ezt a céget, szerintem egy nagy fos amit árulnak!Bocsi attól aki esetleg szereti!Mindegy hol vagyunk, anyáéknál, anyóséknál is jön, és mindig alvásiodőben!!!!!Brrrrrrrrr............

Na erre most a gané alsó szomszéd is kijött az erkélyre cigizni, dől be a füst!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

Na menetm, bocsi, most kimérgelődtem magam, Emike meg sír.Majd jövök még reagálni.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Kriszti!
Bocsi, de most nem értelek, hogy mire is mondtad, hogy " panka, kedves testvírem, szívembűl beszéltél. Laughing
Én nagy naív azt hittem a második gyerekkel milyen profi leszek, erre tessék! Még szerencsétlenebb vagyok, mint Olivérrel. Mindig van valami új nyűg. "????? :oops: :oops:
Én 9.40-et tudok, de biztos egyről beszélük, a templomiról ,ugye?
Busszal megyünk, így kb.akkora leszünk ott.
Nellyke jobban van?150 ml?Ez igen!:)

Bea!
eZ A LÉNYEG, KÉPeket várjuk:)Meg az élménybeszámolót is:)

Andi!
Oh, szegény Férjed, nem semmi kalandja volt!Én is izgulok mikor Tomi Japánba járkál:?De már nemsokára itthon lesz!:)
Kitartást neked Dorkához, mégsem olyan egyzserű ez a beszoktatás:(
Rokonságnak gratula a kisbabához!Téynleg mázlista a mama!!:D

Éva!
Megnéztem a képeket, nagyon édes továbbra is a kis Mintababád!:DNem is értem, hogy nncs mellette időd netezni
:twisted: :lol: :wink:
Férjednek nem járt az 5 nap szabi???? :roll:
Bizony azért segítség nélül nem könnyű, még egy jó baba mellett sem!Én Emili 1 éves kora után tudtam csak főzni mellette, előtte hozattam :?
Szopizás megy már simán?

Olgi!
Megnézte a kis Tündérkédet, nagyon csini volt a kis rucija, sapija:)
És az Aquaparek is bejött:)Mi csak 1x voltunk, de én nem szeretem a csúszdát, így nem is mentünk többet:)Majd ha Emli nagyobb lesz
:wink:

Úgy látom már majdnem mindeki tett fel képet a Picasára, ennek nagyon örülök, ezek szerint nem olyan bonyolult:);)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Jajjj nagy gondban vagyok...olyan sok koraszülést hallok mostanában mindenki csak óvva int...meg ez a beszolások h nem sok van már hátra, bármikor megszülethet a falra tudok mászni tőlük!!! Mindenki jön a tapasztalatával én meg csak parázok! Ne vegyétek magatokra ezt a kijelentésemet, csak azért irom, mert ugy volt hogy holnap megyek haza Miskolcra (párom vinne) ő meg menne pestre 2 napra dolgozni, de előtte beszélt ugy akarva akaratlanul 1-2 ismerősével, és mondták h nekem már nem kéne kimozdulni itthonról hacsak nem akarok máshol megszülni. Jöttek a storykkal, hogy az ismerőse 37. héten szült mert váratlanul elfolyt a magzatvize, egy másik kismama meg novemberre van kiirva, de már most 3kg felett van a babája, igy már nem engedik kimozdulni otthonról, igaz neki a 3.gyereke lesz, és azt is mondják, h az már könnyebb, gyorsabb, hamarabb terhesség és az első sokkal lassabb ütemben zajlik. Szóval most tanácstalan vok, h merjek kimozdulni 100km es körzetbe vagy ne??? Nem hiszem h vmi bajom lehetne ha utazok a kocsiban, otthon meg csak pihenek.
Jövőhéten leszek 36 hetes, hétfőn lesz az első NST-m, azért csak van még időm hátra!!!
Ti hogy gondoljátok???? Melyek lehetnek a "vész"jósló jelek??? Persze azokra gondolok, amik már nagyon hamar napokkal előtte jelentkeznek??? Gondolom mindenkinél máshogy van, de azért kicsit csak lehet általánosítani!!!
Kiváncsi vok a véleményetekre!! Nagyon köszönöm!!!!

Kép

Kép
dinaedo
 
 


Évi, Anita, Pintyus!!!

De jó nektek, ti már tul vagytok rajta és kezetekben tarthatjátok gyönyörű babáitokat, nem gondoltam volna h az utolsó hónapom ilyen para lesz, de én már annyira ki vok, most kezdtem el félni és izgulni is, lehet jön rám a depresszió...nem tudom mit csináljak, nem jó most semmi sem...veletek előfordult ez a szülés előtti para??? Ha igen, hogyan lehet ellene tenni??? Néha még a sírógörcs is rámjön, teljesen kész vok. :? :cry:

Kép

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!

Edina! Ne idegeskedj!!!!! Azzal csak rosszabb mindkettőtöknek. Szerintem mindenki érzi azt, hogy mit bír még. Ilyen helyzetben én is inkább elutaznék, mint itthon egyedül.... mert ha már neadjisten történik vmi, legalább nem vagy egyedül....Amúgy is jól vagy, igaz? Tehát semmi kóros dolog a terhességedben. A történeteket meg ... le nagy ívben. Terhességhez, gyerekneveléshez mindenki ért... :twisted: Happy end-ként elmesélem, hogy 31 hetesen lettem toxémiás, na onnantól kezdve lényegében semmit nem csinálhattam. Nem járkáltam egyedül sehova, amúgy is csak orvoshoz mentem, vittek, hol a férjem, hol Apukám. Mert ugye toxémiások közt rengeteg a koraszülött... :( Csak azon rimánkodtam, a 36. hétig maradjon, és maradt! :wink:

Panka! Family Forst... :twisted: Visszaaludt EMili?

Andi! Jaj, nagyon sajnálom, hogy Dorka ilyen kis sírós a bölcsiben. Nagyon nehéz lehet mindkettőtöknek... :( Kitartást hozzá! Csak javul a dolog! Tibi mikor ért haza? Ez a hozzállás, hogy maradjanak ha bíznak a pilótában... :twisted: :shock: Mi is repültünk már viharban...hát, nem vágyom rá... :shock: :twisted:

Képeket megnézegettem, nagyon jók mind!

Olgi! Nektek jó utat! :wink:

Tegnap voltunk súlymérésen Pannikával: 7530 g és 68 cm. :D Mikor a hátát hallgatta a doktornéni, Ő felpattant négykézlábra és átmászot az íróasztalra! :lol: :lol: :lol: Úgy nevettek! A sebe viszont ma reggelr megint gennyes lett... :( De most a felszínen, így Anyukámmal kiszúrtuk, nagyjából kijött, de szerintem még holnap is szúrni kell... :( De szerencsére nem fáj Neki! :D Holnap is megyünk Anyáékhoz (ma is egész nap ott voltunk), ebéd után ott is hagyom Pannikát, szépülök egy kicsit: manikür, pedikür, stb. Rám fér nagyon! :?

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Edina! Szerintem ne idegeskedj! (tudom, könnyű azt mondani...) Egyrészt valóban az első baba nem jön olyan gyorsan, másrészt a 37. hét azért már nem annyira nagyon kora. Hány g körül van most Kamilla? De ha semmi bajod nincs, szerintem se maradj otthon, jobban leköti az idődet, ha emberek közt vagy!

Én is megnézegettem a képeket, nagyon jók!

zsebi_baba
 
 


Panka a famili honnan tudja hogy a te gyereked pont alszik?Neki az a dolga.őt azért fizetik.
cilamila
Debrecen
 
 


Sziasztok!

Hajnal 1-kor ért haza végül a férjem. Nem jól értettem, nem 22.20-kor indult Frankurtból hanem már akkor szállt le Pesten a gépe. :wink:
Persze a gyerekek csak reggel találkoztak apával, de hatalmas volt az öröm, egyből az ölébe ugrottak mindketten. Az ajándékok is tetszettek mindenkinek, ugyhogy happy volt mindenki.
Dorka bölcsiben töltött ma napja is picit jobb volt a tegnapinál, ugyhogy talán nem reménytelen a helyzet. :wink:
Bence holnap tartja utólagosan a névnapját az oviban, mivel fényképező csak most került haza. :wink: Lesz torta, tüzijáték, üdítők, szóval buli lesz. :wink: :wink:

Panka!
Jajj, tényleg nagy bosszúság hogy felébresztették a lányodat. A Family Frost-tal egyébként nekem nincs gondom, de a csilingelése nem épp gyerekbarát, főleg ha altatod a gyerekedet, vagy éppen már alszik is. Én mindig attól kaptam idegbajt, mikor Dorka elaludt és tök idegenek a kaputelefonon felcsengettek, de kiderült nem is bennünket kerestek, vagy épp az emeleten nyomták a csengőt hülye árusok. :roll: :roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

Edina!
Látom kissé Te is ki vagy bukva, de nyugiiiiiiiiii. Utolsó hónapban már szerintem előjön minden elsőbabás kismaminál, de legalábbis a nagy többségnél a para, mivel nem tudja előre, hogy mi vár rá.
Én sem azért írtam a rokon gyerek kiirt idő előtti érkezését, hogy bosszantsalak vele, nem ez volt a szándékom. Bocsika ha rosszul esett.
De az tény, hogy nem sok van már hátra a terhességedből, ugyhogy ezen ne akadj fenn, ha ezt hallod. :wink: :wink: Nem hiszem egyébként, hogy ezt bárki rossz szándékkal emlitené meg Neked.
De ha olyan kedves tanácsokat kapsz amik nem is "kedvesek" számodra, akkor meg se hallgasd. :wink: Persze tudom a hormonváltozások hangulatváltozásokkal is járhatnak és egy-egy beszólás érzékenyebben érinthet mint általában. (gondolom a sírógörcs is ennek tudható be :( )
Van aki már tényleg az utolsó hónapokban ki sem moccan, valószínűleg ilyenek mondhatták Neked, hogy ne mozdulj ki hétvégén. De mások meg nyugisan élik tovább a hétköznapjaikat és az is tök természetes. Ha Te az utóbbiak közé tartozol akkor szerintem nyugodt szívvel menj el Miskolcra, mégiscsak jobb ott tölteni a hétvégédet szeretteid körében mint egyedül Debrecenben, ha a párod is melózik. Légy határozott és éld az életedet, ne mások döntsenek helyetted, hisz mégiscsak Rólad van szó. :wink: Persze ez csak az én véleményem. :wink: :wink:

Zsuzsi!
Pannika gyarapodásához és doktor néninél a produkciójához gratula!!! Nagyon drága lehetett a mászásával. :lol: :lol: Sajnálom, hogy begennyesedett a lábujja,de remélem hamar elmúlik neki és nem fog fájni.
Esküvőre készülődtök? Te rendbe jöttél már?


Pá-pá!

Kép
Kép
bendor
 
 


Bea!
Képek + élménybeszámoldó jöhet!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Köszönöm mindenkinek a tanácsot!!!!! mindenhol megoszlanak a vélemények a témában, viszont ez a helyzet megoldódott olyan szinten, h már nem férek be a kocsiba, mert 3-an mennek és rengeteg cuccal, ugyanis amiről már meséltem vagy hallottatok a szelektív panelházi szemétgyűjtő miatt mennek fel, ami itt már van debiben és most alakítják ki pesten is, amit a párom talált fel „szabadidejében” a programozás mellett. Szóval nem megyek velük Miskolcig sem, de lehet csak 1 napig maradnak. Szóval holnap itthon rendbe rakhatom a gyerekszobát, már amit egyedül meg tudok csinálni.


Zsuzska!
Az biztos, h nem jobb itthon egyedül, mert ugy van ideje az embernek gondolkodni és ilyenkor rossz dolgok is megfordulnak a fejemben, de próbálom majd elhesegetni. Mondjuk Miskolcon nem szeretnék megszülni, abból kiindulva h mikor bent feküdtem milyen rossz körülmények voltak, sokkal rosszabb mint a Klinikán. Amugy elvileg jol vagyok, néha keményebb a hasam mint kéne legyen, de ez már gondolom az utolsó időszakkal jár. Szegény, át tudom érezni mikor nem mehetsz egyedül szinte sehova, én is csak ugy mozdulok ki ha vki visz, max. a 300m-re levő postáig megyek el. És a végén akkor Pannika hány hétre született?
Jaj de aranyos lehetett a dokinál, elhiszem h tetszett nekik is Gyógypuszi a sebére!
Húúú..neked meg nagyon jó dolgod lesz holnap, gondolom alig várod már a „szépülést” nagyon ki tudja kapcsolni az embert

Zsebi!
Az az igazság, h nem tudom pontosan hány kg most Kamilla, jövő7en kedden megyünk 36.heti uh-ra, akkor majd megkérdezem, én is kiváncsi vok már. Szerintem olyan 2,5 kg körül lehet, de ez csak tipp az előző 32.heti 2 kg-hoz mérten.

Andi!
Akkor gondolom örülsz már h hazajött a férjed, kicsit könnyebb is lesz majd a munka mellett a gyerekekkel. És milyen ajándékokat hozott ha szabad kérdeznem? Esetleg vmi kinai nevezetesség? Örülök, h Dorka már jobban birta a bölcsit, remélhetőleg hamarosan már teljesen jol fogja magát érezni.
Igazad van, biztosan azért jön elő ez a para nálam is, mert első baba és tul képpen nem tudom mit kell majd vele csinálni, biztosan a másodiknál már nem lesz ilyen, mikor már tapasztaltabb leszek, de addig marad a para
Nem is hibáztattalak és nem haragszom érte, h mondtad a rokonságotokba a babát, csak a tényeket mondtad, és gondoltam h nem rossz szándékkal, csak én már annyi ilyet hallottam mostanában, h felhalmozódott.
Az a pláne, h párom főleg pasikkal beszélt erről a témáról és nem is gondoltam volna, h ő lesz az aki annyira vigyáz rám, h nem akar sehova engedni, inkább elvisz mindenhova. Jó is az a kis féltés meg nem is, ugyh már én sem tudom mi lenne a jobb. Mondjuk abból kiindulva h nem volt épp zökkenőmentes eddig a terhességem, mert 2-szer is kórházban feküdtem és egyiket Miskolcon pont a stressz miatt, lehet jobb ha már ennyi idősen nem megyek, nehogy megint ott kelljen korházazni. Nem sok van már tényleg hátra és ez tény, ugyh lehet nyugton maradok inkább, majd együtt megyünk, akkor legalább mindketten biztonságban tudjuk a babánkat.

Kép

Kép
dinaedo
 
 


Panka!

Na igen, nagyon bosszantó lehet a Family Frost zenéje, de szerintem a termékeik nem rosszak. Az meg h mikor mennek felétek, az gondolom a főnökiek osszák be és nem gondolkodnak olyanban h a babáknak alvásidő van.
Jaj képzeld felénk meg ilyen tejet áruló autó szokott nagyon lassan járni, és a Boci, boci tarkát játsza folyamatosan , de olyan iszonyat lassan vontatva és szörnyű hangon már nagyon messziről lehet hallani, már most a falra mászok tőlük, akkor mi lesz később,, ilyen alapon jobb a Family zenéje erre gondolj :wink:
A szomszéd mégbosszantóbb lehet azzal a borzalmas cigifüsttel, pfújjj :x :twisted:

Évi!
Gyönyörű Szasza baba, nagyon sármos kisfiú meg fogják enni a csajok :wink: Hogy vagytok már? Szopizással miz ujs? Gondolom nem lehet kellemes egyedül ezekben a hetekben, párod nem tud segíteni kicsit? Mesélj hogy telnek a napjaitok egy ilyen gyönyörű nyugodt baba mellett? Amugy jobban vagy már? Kisebesedéssel hogy állsz? Remélem minden rendbe jött :wink:

Kép

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!

Cilamila!
Megírtam nekik, hogy melyik városban, utcában lakunk, és azt írták vissza, hogy majd intézkednek. :roll:
De azért had legyen már jogom kiakadni rájuk, jó?? :twisted: Lehet hogy téged nem lehet ilyesmivel felbosszantani, de engem nagyon, főleg hogy ez ne az első ilyen eset.Egyébként is utálom a hangjukat, így meg főleg.Tudom hogy őket ezért fizetik, de ez az egész rendszer nem tetszik nekem, hgy így hívják fel a figyelmet maugkra, mások nyugalmát zavarva ezzel.Apukám is rendszeresen felébredt rájuk, mivel a szüleimnél is délután jártak, de mivel zsákutcában laknak, így apukám "kitiltotta" őket, meg amúgy sem vesz tőlük senki soha semmit az utcában, csak öregek laknak szinte.
Így is van elég zajforrás, nem hiányzik még ez is!
De te az alkalmazottjuk vagy, hogy így véded őket?

Bocsi attól aki szereti acéget, de én akkor is utálom őket továbbra is!

Edina!
Hát azt be kell látnod, hogy már tényleg kevesebb van előre,mint hátra :wink: Na nem felhúzni magad rajta! :D
Az én véleményem:100 km nem nagy táv, bármikor vissza lehet jönni.DE:én sem mentem már sehová messzire(anyáékhoz, anyósékhoz), a 36. hét után.Ők messzebb laknak.
Mindent csinálj úgy, ahogy érzed, hogy fizikalilag képes vagy rá, nem megterhelő.Tudom hogy nehéz mások véleményét nem meghallani, jól bele tudják ültetni az ember fülébe abogarat.
Egyébként meg ha holnap születne meg, akkor is egészséges baba lenne, csak kisebb súllyal lenne :wink: Idekint meg meghízna :P
Szóval a 36. hét után már ne parázz, innentől szabad az út, bár azért még min. 2 hetet hízlalja csak odabent a kis popóját :wink: :lol:

Andi!
De jó, végre itthon van a férjed!!Képeket majd kérünk!
Bencének jó bulizást az ovipartyhoz:)

Zsu!
Pannika mászik az asztalon, elképzeltem: :lol: 8) Emili si midnig fogdos vmi iratot, nem si értem miért ott tartják? :lol:
Bibis lábaujja gyógyuljon hamar!
Jó szépülést holnapra!!! :wink:
Manikür mit takar?Lesz műkörmöd is?
Ja, nem aludt vissza Emike, csak dörzsölgette aszemét egész nap.Aztán estére feléledt, voltunk vele még játszón is, de aztán egyből elaludt fürcsi után:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Edina!
Csak pozitivan!!!!!!
Persze minden újtól tart az ember, ezernyi kétely merül majd fel mindent jól csinálsz-e a babád körül, de hidd el, ügyes leszel, és ami nem fog menni első nekifutásra, az fog menni másodikra. :wink: :wink: :wink: Gondolod másnak jobban megy első gyereknél? Ááááá, dehogy. Minden nő szép lassan tanul bele az anyaszerepbe. (szerintem)
Ja... ha a párod félt ez azt jelenti szeret (benneteket). :wink:

Ajándékok:
- Bence kapott:
2 db transzformert (átalakítható robotok ), piros olimpiai logós baseball sapit, szerencstalizmánt , beleirva a Bence nevével és egy ló van rajta, mivel Bence a ló évében született. Ez nyakba akasztható, hisz egy zsinóron lóg, ma ebbe ment az oviba. :lol:
- Dorka kapott:
1 transzformert (Bence utánzása a menő, igy ő is azt kért, de már nem is érdekli, igy valszeg Bence megkapja majd), 2 db achát köves karkötőt, budha medálos nyakláncot (ez is egy zsinóron lóg, ő is a nyakába tette és reggel ebben villogottt be a bölcsibe :lol: :lol: ), legyezőt.
- Én kaptam:
Legyezőt (kicsit nagyobb mint a Dorkáé), igazgyöngy fülbevalót , achát merev karkötőt (olyan mintha zöld márvány lenne) arckrémeket, de talán az egyik szemránckrém, amibe igazgyöngy van porítva, és a Frankfurti duty free-ből egy Kenzo parfümöt (In Bali).
Közösen kaptunk cukrokat, zöldteákat (jázminteát is, ami állitólag nagyon fincsi), teában áztatott aszalt gyümölcsöket., evőpálcikákat.
- Férjem magának szerencsetalizmánt hozott és egy diszdobozos evőpálcika -készletet.

Hétvégén talán lesz időm kínai képeket feltenni a Picasára és akkor teszek fel az ajándékokról is. :wink: :wink: :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Edina!
Tudom én, hogy nem gondolkodnak olyanban, hogy du, alvásidő van a babáknak, de most kibukott belőlem, és meg is írtam nekik.Na hát ha a tejes is járna, akkor azoknak is írnék:D
Nekem akkor is az a heppem, ha nem hagyják a gyereket aludni.Mert utána csak nyűgösködik , vissza aludni nem tud, semmi sem jó neki sehogy sem.És még én sem haladok a dolgommal, mert ugye sok mindent csak alvásidőben tudok csinálni.
Kisebb korban még több mindenre felébredt,pl. én csak suttoghattam,míg mások normál hangon beszéltek, mert az én hangomra egyből kinyilt a csipája. :twisted: :D
De a zenére, csilingelésre különöse érzékeny, így erre az autóra is. :(
Telefonokra is mindig ügyelek, vsizem őket magammal a lakásban:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!
Huuu... most aztán tényleg kiakadtál a Family-s kocsira. :P :P Persze hogy szived joga felháborodni. :wink:
De lehet hogy kicsit feszültebb voltál ma és azért rágtál be rájuk? Hisz irtad hogy rendszeresen halljátok a hangját, és gondolom nem hetente irogatsz nekik. :lol: :lol:
De ha a leveled hatásos lesz már nem irtál hiába. :wink: :wink:

Zsuzsi!
Kellemes szépülést Neked holnapra! :wink:

Cilamila!
Te gyereked egyébként hogy viseli a bölcsit?


Na dugulok, jóéjt Mindenkinek!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Jó reggelt!

Andi! Köszi kérdésed, javulok, de még nem az iagzi.... :? Ja, azt nem írtam, csak itthon szépülgetek, de ezt sem tudom Pannika mellett, mert minden érdekli. Első dolga lenne belemászni a lavorba...na és a manikürkészlet is érdekes ám! :lol: Holnap viszont megyek fodrászhoz, kozmetikushoz! :wink:

Edina! Az jó, ha csak egy napra megy a Párod, az azét kibírható! :wink: Egyébként tényleg nem lenne már baja Kamillának, de azért hízzon még picit odabent! :wink: Pannika 38+6-nál született, de ugye nem magától kívánkozott kifelé, csak kikapták... :? Ő még elüdült volna odabent! :lol:

Panka! Bár nagyon nem ismerem a Family Frostot, néhány fagyit ettem már tőlük, nincs velük bajom, de azt tökéletesen átérzem, ha bosszant, hogy felébresztik Emilit! Nálunk is ez volt vmelyik nap. Pannika már hót fáradt volt, és mindig mikor elaludt, akkor kezdtek fúrni, ami ugye panelben halálos... :twisted: Felriadt 5-6-szor, és utána nem is aludt már vissza, persze ilyenkor csak csetlik-botlik, sír mindenért. Mindenkinek jobb, ha szépen kipiheni magát. Nekünk sokszor az ablakunk alatt is kiabál 1-2 kedves szomszéd, és hiába nem a Pannika ablaka alatt, behallatszik. Na meg a lépcsőházban is mindenki a földszinten ordít... :twisted: Ha meg szólunk, még nekik áll feljebb, hogy ők is neveltek anno kisgyereket, nehogymár meg merjek szólalni, mert én csak fiatal vagyok... :twisted: Ezeknek a fejét lerúgnám... :evil: :x

Kép
zsuzska81
 
 


Andi! SOk szép ajándékot kaptatok! Várjuk Bence névnapi fotóit! :wink: Reméljük, Dorka napjai egyre jobbak lesznek a bölcsiben! :wink:

Kép
zsuzska81
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: