Új privát üzeneted érkezett!

Zita!
Remelem nem lesz beteg Jazi!Lehel is eleg furcsan viselkedett az elmult napokban, mar en is nezegettem a torkat, persze nem lattam semmit....irj majd ha voltatok orvosnal!!
Vendég
 


Sziasztok!

Most villám leszek!

Zita!

De, olyan kép volt a profilomban, de az csak egy rövid ideig volt. Előtte hosszú szőke hajam volt, aztán jött a változtatási roham, ebből lett a rövid barna. Kép Most ismét félhosszú melírozott szőke, majd teszek fel olyan képet is. Kép
Nem tudom ,hogy hogy állsz menstruációval...de nem lehet, hogy Jázi azért nem fogadja el a tejcsit, mert meg fog jönni? Olyankor megváltozik a tejcsi is, és sok baba megérzi. Remélem, hogy csak ilyesmiről van szó, és a rend hamar visszaáll, és nem lesz semmi baja Jázinak!

Ildi!

Szerintem inkább az örömünk volt nagyobb! A férjem közölte, hogy ő nem bánta meg, hogy korábban jött Lilla, mert már nem volt türelme várni. Kép Persze ezt azután mondta, hogy tudtuk, nincs semmi baja. Kép De azért én minden nap rettegve hívtam fel a kórházat, nehogy rosszhírt közöljenek. Egyszer közölték, hogy Lilla elaludt, nem vett levegőt. Én meg teljesen kétségbeestem, erre mondta a nő, hogy ez semmi, természetes. Engem meg alig lehetett összevakarni utána. De ez tényleg természetes volt náluk, utána másnap ki is rakták gyerekosztályra. Kép
Nekem kb. négy nap alatt született meg LIlla. CSüt. hajnalban arra ébredtem, hogy görcsölök, irány a doki, ő megállapította, hogy nincs gáz, szedjek magneB6-ot, és pihizzek, elmúlik. Csüt., Pénteken nem múlt el, szombaton hajnalban már nem bírtam tovább, annyira rossz volt, irány a kórház. Ekkor következett a tényleges visszatartás, ami sikertelen volt végül, és vasárnap este megszületett a csajszi. Itt született egerben, de felvitték Pestre a II. gyerekklinikára!

Bocsi a hibákért, de rohanok, viszem LIllcsit orvoshoz. Nem beteg, csak ki kell vizsgálni a hétfői műtét előtt.

Pussz mindenkienk!

Jaaa, volt már valakinek ilyen gázos altatása a gyereknél???

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Halihó!

Maris, szerintem véletlenül irtad hozzám a táblázatban a filmnél a baba-mama tornát, mert nekem ilyen nincsen. Majd nézd meg!Kép

Timi!
Lehet azt nekünk tudni, hogy miért műtik a kislányodat? Vagy csak én nem figyeltem és már irtad?
Egyébként Virágnak is lenne egy kis plasztikai műtétje, de pont az altatás miatt, eddig még nem vállalkoztam rá. De mivel ez csak szépséghiba, (a nyakán van egy szemölcs) az orvosok rám bizták, hogy megakarom-e csináltatni vagy sem.
De én nem birnám nézni ahogy ott fekszik a műtőasztalon, úgyhogy majd ha nagylány lesz eldönti ő maga.
Timi, azért ha túl lesztek rajta, szivesen meghallgatnám a tapasztalataidat az altatással kapcsolatban.

Na most megyek, sziasztok!

Viki
biti
 
 

 
 

Sziasztok!
Sajnos beteg lett Jázi. Kép
Most ment el a doktor néni, kihívtuk, mert nem akartunk délutánig várni. Megint piros a torka, azért nem evett.
Az oltás legyengítette az immunrendszerét és ilyenkor könnyen összeszednek mindent.
Azt mondta a doki néni a torka lesz a gyenge pontja, mindig ott jön ki rajta. Sajnos ezt Rolitól örökölte kiskorában ő is kéthetente beteg volt a torkával.
Még nem kap antibiotikumot, mert most még annyira nem csúnya, mint a múltkor, csak Panadolt, kalciumot, vitamint. Ha belázasodik, vagy rosszabbul lesz, csak akkor kell neki.De most jó lene ha magában leküzdené, azt mondta a doki néni.
Éjszaka nagyon sokszor fent voltunk, szopizott egy keveset félálomban, bár tejem is alig van megint. Ez most nagyon nem hiányzott. Mindig van valami baj, vagy vele, vagy velem.
Reggel óta megint nem hajlandó szopizni, csak a teát fogadja el. Remélem a gyógyszertől visszajön az étvágya, mert 2 napja szinte alig evett.
2-3 napig ki sem mehetünk ebben a vacak nyirkos időben, úgyhogy most kúráljuk Jázikát.
ZitaKép
anzizi
 
 


Zita!

Mielőbbi gyógyulást kívánok a kis Tündérhajasbabádnak! Nektek pedig kitartást!
Egyébként is bámulatos a kitartásod a szopizás mellett, sokan már rég feladták volna!

Viki, Timi!
Bulcsúnak mandulaműtétje volt másfél évvel ezelőtt. (Salgótajánba vittük) Õ valamilyen szuris "kábszert" kapott, és mikor kezdett hatni szédült, kettőt látott, és a beszédje olyan elkent volt. Nagyon sajnáltam. Viszont azóta valóban kevesebbet volt beteg, tüszősmandulagyulladása azóta nem is volt (kopp-kopp)

Torna dvd nekem van, de nem nagyon jelentkezik Rá senki.Gondolom mindenkinek elég a napi teendő, a fene se akar tornászni is mégKép

Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Zita, nagyon sajnálom Jázit, jobbulást neki! Na meg neked is, mert szerintem te jobban ki vagy akadva. Ne aggódj, biztosan van tejed, csak hát most kevesebbet szopizik. Fejjed, aztán nem lesz gond, biztos vagyok benne.

Amikor olvasom, hogy mennyit aggódunk és szenvedünk, hogy minél tovább tudjuk szoptatni a mazsolákat, még mérgesebb leszek arra az ismerősömre, akinek 6 hetes a pici, és nagyon sírós volt eddig. Kiderült, hogy az a probléma, hogy túl nagy a mellbimbója, és nehezen tudja bekapni a pici. Elment a dokihoz, és iratott tápszert! Még feji, de csak amennyit muszály... Olyan mérges lettem, amikor azt mondta, nem próbálja ki a bimbóvédőt, mert a fiának most ez nagyon is jó, hiszen végre jóllakik, és alszik eleget... Azt is elutasította, hogy mellszívót vegyen, drága szerinte, és nem ér annyit. Szerintem meg 100ezret is megér, hogy anyatejet kapjon egy hat hetes baba... Szóval ez így neki kényelmes, és kész. Meglehetősen önző...

Na mindegy. Ildi, azt hiszem, én is önző vagyok a pelussal kapcsolatban. Köszönöm a tippet, de azt hiszem, nem élek vele. Úgy vagyok vele, hogy elég a kakis pelusból a tisztába tevéskor ill. amikor kidobjuk a kukát,(pedig tudjuk, az anyatejes kaki illatos... Kép ) nem hogy még a mosás előtt tisztogassam... Mert gondolom, azért előtte kell valami "előkezelés", mielőtt a gépbe tennéd. Persze tudom, hogy környezetbarát, és sokat lehetne rajta spórolni, de a kényelem... Csodállak érte, hogy van erre is energiád a két pici mellett. Talán majd a másodiknál én is kevésbé leszek önző... Kép
A séta azt hiszem, akkor volt tervezve, amikor beteg volt Levedi, azért nem jöttél. 1,5 hete talán. De majd legközelebb, remélem!

Timi, nem írtad tényleg a műtétet. Reméljük, semmi komoly! Majd nagyon szorítunk!

Viki, még mindig nincs cd... Csomagként küldted? Vagy bélelt borítékban? Remélem, a postás nem volt olyan értetlen, hogy belegyömöszölte a postaládába, mert akkor onnan ki is tudták szedni... A Magyar Nemzetünket is gyakran kilopták, most már összeköti a postás, úgy dobja be. Kép

Tegnap engem is alaposan megijesztettek. Talán írtam, vagy a séta közben mondtam, hogy Botinak 1,5 hete néha zöld a kakija. Mivel rendszeres a dolog, nemcsak egy-két alkalom volt, szóltam a dokinak, aki az ÁNTSz-hez székletmintát küldött, azt mondta, az a biztos. Tegnap felhívtam, mondta, hogy még nincs eredmény. Aztán meghallgattam a hangpostámat, és az ÁNTSz-ből üzit hagytak, h.sürgősen hívjam őket, mert Holló Botondnak fertőző bacit mutattak ki a székletéből, lenne pár kérdésük... Nagyon vészjóslóan hangzott... Majd' elájultam, bőgve hívtam őket,és akkor még jobban megijesztettek. Stafilokokkusz aureusz (magyarítottam a nevét...), ez a baci neve, azt mondták,az emberi szervezet nyálkahártyájában benne van, de neki a székletébe jutott. Bármi miatt lehet, minden esetre hívjam a dokit,majd ő elmondja a kezelést... Megkérdezték, hányan lakunk egy háztartásban, mit eszik a baba, cumizik-e... Kiderült, hogy a mellett, különösen az első hetekben nem elég vízzel mosni, pláne ha kireped, hanem minden szopi előtt fertőtleníteni kell... Hát ez bennem fel sem merült, annyi szent!
Hívtam a dokit, elmondtam neki, ami a helyzet, erre megnyugtatott, h.ő sejtette,h. ez lesz a baci, nem kell aggódni,tök gyakori, csak ha tünetmentes a gyereknél,sokan nem foglalkoznak a zöld kakival. Hagyjam rájuk a fertőtlenítést, de ne csináljam, felesleges. Bármi miatt kialakulhat ez, akár a kórházban is bejuthatott a szervezetébe. Antibiotikumos kezelés (Zinnatot kapott),és rendbe jön, nem vészes, felnőtt emberre nem is veszélyes, és a gyerekeket csak egy éves korig betegíti meg, de nem terjed cseppfertőzéssel, úgyhogy nyugodtan mehetünk csecsemők környezetébe is, semmi gond nem lehet. Csak akkor múlt el a lábremegésem, amikor letettem a telefont...

Szerencsére Botin semmi nem látszik, továbbra is egyszer kel éjjel fél 4 körül, és napközben is nagyokat alszik, (most is itt mellettem a hordozóban...Kép ) sokat mosolyog, és mostanában már próbál hangokat is kiadni. Olyan édes, mindig csücsöríti a száját, ha beszélünk hozzá! Kép

Na megyek, mert már megint nagyon sokat beszéltem... Kép

Legyetek jók, és mindenkinek nagyon szép hétvégét a rossz idő ellenére is!

Puszi, Judit
Vendég
 


Szia Betti, egyszerre írtunk! Kép
Vendég
 


Sziasztok!

Zita!

Még elfelejtettem válaszolni egy kérdésedre. Tanító szakra járok most éppen. Kép

Sajnálom, hogy Jázi beteg, gyógyuljatok meg hamar. Jó a dokitok, ha nem ad azonnal antibiotikumot! Enyém sem ad, csak nagyon ritkán, és ettől függetlenül Lilla szépen meg szokott gyógyulni. Persze dokinéni tudja, hogy mikor kell, és mikor nem. De volt már helyettesítő doki, aki, mikor elvittem Lillcsit, hogy este 39.2 volt a láza, akkor azonnal antibio-t írt fel, aztán másnapra kijött a gyerekem foga. Szóval én szépen nem adtam be a bogyót.

Betti!

Engem ma vígasztalt dokinénink, hogy semmi baj nem lesz, meg jobb, ha megcsináltatjuk. Lillcsi nem fog szurit kapni, vagyis nem azzal kábítják, hanem maszkon át kap vmi gázt. De tengap a telcsibe a csajszi azt mondta, hogy utána fog infúziót kapni (tehát csak megszúrják Kép ), mert délig nem ehet, és infúzión keresztül adnak neki táplálékot, hogy ne legyen éhes.

Viki, Judit!

Szerencsére "semmi komoly". VAn egy árpa a szemén, ami nem tud kifakadni magától és azt kell megnyitni. Ha épp nyugalmi állapotban van, akkor elgondolkozom, hogy érdemes e, akkor nem annyira vészes. Viszont elég gyakran begyullad, ilyenkor feldagad, könnyezik, vörös a szeme, ilyenkor biztos vagyok benne, hogy meg kell csináltatni.
Majd leírom altatásos tapasztalataimat!

Érdekes ez a fejés dolog! Nekem Lilla két hónapig evett úgy, hogy lefejt anyatejet kapott üvegből! Mikor nem volt velem, én akkor is keltem éjszaka is három óránként fejni, hogy ha megerősödik, legyen neki mit enni. Már mindenki lemondott arról, hogy szopizni fog valaha is, de ő két hónaposan (pont akkor, amikor születnie kellett volna) elkezdett egyik pillanatról a másikra szopizni. És ettől kezdve nem volt üveg. Mondjuk az rosszul esett , mikor hét hósan magától abbahagyta, de azért ez is jó volt. Kép

Megyek, már megint fáj a fejem, és még van a bogyómból 6 szem, amit be kell szednem. Csak utána hagyhatom abba, pedig tuti attól fáj már másfél hete. Kép

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok,

csendesülni látszanak a hormonjaim. Beni egyre kevésbé sírós, Liza meg nem hisztizik annyit.

Zita,
sajnálom Jázit, olyan szörnyű, ha a baba beteg!

Judit,
Lizának és Beninek is volt néha zöld kakija csak szopi mellett, Liza kapott laktobact-ot, Beni semmit. Állíólag attól is lehet, hoy nem jól szívódik fel a tejcukor.

Segítsetek nekem!!!
Volt már veletek is olyan, hogy szinte nem is telődött a melletek? Ill. nem éreztétek úgy? Azt hiszem Beni most ugrik egyet étvágyban, de hallottam olyat is, hogy pont a 6. hét körül van némi hormonális átállás az anya szervezetében, mindenesetre úgy érzem kevés neki a tej. Jajjaj! Most 5 hetes, pont 1 kg-t hízott, de akkor is! Estére meg pláne kevesebb termelődik, pedig vedelem a laktoherbet, eszem is rendesen. Hiába, nem könnyű ez lelkileg, pedig 1x már végig csináltam...Nem is olyan rég.

Zsuzsa,
sürgős!!!
Mennyi méz kell a mézeskalácsba? Vagy csak én vagyok ennyire gyagya, hogy nem evidens???Megkaptad a cd-ket?

Maris,
nem tudom elmenteni a táblázatban az adatokat. Bocsássatok meg a bénaságomért, (pl. digitális szövegszerkesztés miatt kell évet halasztanom az egyik szakomon....Kép), de vannak dolgok, amiben kifejezetten jeleskedem.KépEz nem az.

Timi,
Pesten műtik Lillát, ugye? A klinikán? Minden rendben lesz, mamám is számtalan ilyet műt, rutin. Ne izguljon, Anyuka!!!

Kata
Vendég
 


Szia Lányok!

Gyorsan a lényeg:
Ildi és Kata!!!!! Megkaptam a cédéket!!!! Nagyonnagyonnagyon hálás vagyok, köszönöm!!! De még mindíg nem tudom, hogy én mit küldjek a Mikuval cserébe Nektek, és hová???

Kata, lehet hogy tényleg nem írtam a mézet? 25 dkg kell!!!
A telítődésről: Én azt vettem észre, aztán olvastam is okos könyvekben, hogy egy idő után nem érezzük a telítődést, tehát nem feszül, mégis lehet hogy elegendő van benne!! Főleg ha jól gyarapszik a baba. És már csak az tűnik föl, érzetre, ha a szokásosnál több tej termelődik, ha a baba többat kezd szopizni, és utóléri a tejtermelés az igényeket...aztán ezt se érzed pár nap után. Az én mellem hónapok óta üresnek tűnik! Pedig nem az, Marci folyton szopik, és sűrűn nyel! Biztos minden OK!
Milyen érdekes, hogy a gyerekek átveszik a mi hullámhosszunkat, érzelmi állapotunkat, és visszatükrözik, nem?

Betti, de jó lehet éjjel aludni! Csak maradjon így!

Viki, jobbulást neked!! Mi is így megszenvedjük a fogzást, hát még a babák!
Ránk is vár egy műtét, ha Marci egy éves lesz (fütyigond, az oldalán van a hugycsőnyílás, nem a végén, és ettől görbe...tehát ezt muszáj műteni) de én is pont ettől félek, az altatástól!! Pedig a legjobb sebész csinálja, dr. Verebély Tibor. Azt mondják, ma már jól be tudják lőni az altatás mértékét...és mégis félek tőle.

Timi, köszi, azt hiszem, tényleg nem kiszáradás, azért alszik annyit, mert a sok ácsorgás-lépegetés kifárasztja...
Te jobban vagy már? Gyógyulj meg! A fejfájáshoz meg kitartást!
Jaj, nem irigyellek, rettenetes lehetett, hogy elvitték a babát tőled Pestre, mikor megszületett! Én még azt a csaszi utáni 10 órát is alig éltem túl, mikor a szomszéd osztályon volt! Tényleg szuper, ahogy küzdöttél a szopiért, mint Zita is!
Timi, a műtéthez minden jót, gyors felépülést Lillának!

Zita, az anyai megérzések, hogy valami nincs rendben... Jázika, gyógyulj hamar! Viszont akkor már tudod, hogy mi a baj, ha majd nem fáj már a torka, többet eszik, meglátod, vissza is áll a tejtermelésed gyorsan!

És te Sasiorsi? Te is beteg vagy még?

Orsi, jó hogy rendbejöttök lassan!
Jó, amit írsz arról, hogy te váltottál hozzáállást magadban az éjszakákkal kapcsolatban!! Ez tökjó!
Hat hónapos volt Marci, mikor elegem lett az éjszakázásokból, és változtatni akartam...aztán elolvastam minden szakirodalmat...aztán rájöttem, (és ez derült ki a körkérdesemre írt válaszaitokbúl is)hogy a gyerek vagy eleve ilyen szerencsés alkat, hogy alszik éjjel, vagy könnyen rávehető, az mázli, ...vagy nem. És akkor vagy nagy véráldozatok, brutál sírnihagyás árán lehet leszoktatni róla, vagy ki kell bírni. De olyat, hogy egy gyerek éjszakázós, és némí praktikával mami ügyesen alvásra trenírozta volna, és nem sérült a gyermek bizalma, a kapcsolatuk...olyat még nem hallottam. Így aztán én is úgy élem túl, hogy egyszerűen nem is hasonlítgatom, (már) másokhoz, ezt a sok éjjeli szopit veszem normalitásnak. így ha már csak 5-ször kelünk, bár ez ritka jó, az már ajándék Kép
Én a magam részéről csak akkor szánnám rá magam a sírni hagyásra, ha ez lenne a kisebbik rossz, ha végképp nem bírnám tovább. De talán akkor is csak úgy, hogy ne azt érezze, hogy magára hagyom, hogy azért alkalma legyen hozzám bújni, vagy közelemben, biztonságban lenni. csak mondjuk nyakig felöltöztetve csitítgatnám...így képzelem...biztos úgy is ordítana. (bár még csak egy éjjel próbáltuk, hogy Apa hurcolta fölalá, hátha elalszik, nem sikerült, de aztán láttam, hogy másnap milyen hulla szegény Ember.)
Én abból indulok ki, hogy az én anyámék építkeztek, mikor én féléves se. Õ keverte a betont, és naponta 4X hazabiciklizett vagy 3 km-t, hogy engem szoptasson, aztán vissza. Auztán elege lett, engem nagyikra bízott, hogy etessenek bármivel, ő ezt nem bírja, és csak 1x jött már. Én meg nagyon megsértődtem, és a kapcsolatunk azóta se állt helyre, ott motoszkál bennem vmi bizalmatlanság, elutasítottság, seb, mióta az eszemet tudom. Én ettől tarok, mert ha a fiam is az én hülye természetemet örökölte... Kép
Na de ez csak az én aggályoskodó véleményem, mindenre van ellenpélda is biztos!

Te Maris, biztosra veszem, hogy a csemetéd tökéletes! Bízd rá a dolgot, az sincs előnyben, aki két hetesen kezd el fogat növeszteni, vagy sakkozni...mert előbb-utóbb biztos megtanulja/kinöveszti, úgyis utolérik egymást, három évesen mind egyformán tökjól fog enni, aludni, mozogni, satöbbizni... hülyeség, hogy én is néha büszkeségi kérdést csinálok a Produkciókból, pedig a normálisba annyiminden belefér! Ne parázzál!

Ildi, én is folyton óvnám a fiacskámat, meg óvom is nagyobb kölköktől...8 hónapos korában meglátogattak minket a vele egyidős-lányos barátnőim. Arra nem voltam felkészülve, hogy őket kell megvédeni Marcitól!! Egyik mimózát megtépte, másiknak majdnem kikaparta a szemét, hipphopp.
Mi a neve annak a pelusnak? Mi talán a köv. gyereknél váltunk majd, de a sógornőmet érdekelné!!

Judit, szegény, nagyon nehéz lehetett neked ez a bacis ügy!
Tényleg, sokan mondják, hogy a mellfertőtlenítés elavult javallat már...bár azt anno azt hiszem az emlőgyula ellen ajánlották... Nálunk is volt zöld kaki néha, de én nem is tudtam, hogy ez baj! (Gázos anya az ilyen?)

Huh, bocs, megint tú máccs vagyok, viszont nem jövök hétfőig.
Puszi, Zsuzsa
zsanya
 
 


Sziasztok skacok!

Nem vesztem el, olvasgatlak ám benneteket nézegetem a képeiteket, szóval vigyázó szemeim rajtatok tartom és el vagyok most képedve, hogy mennyi beteg babuci és anyukája, meg műtét és miegymás, lányok mi van most?
Drága kicsi babácskák gyógyulatok meg!
Timi, a műtéthez nagyon sok sikert kívánok Lillácskának! Nem semmi!

Zsanya, Judit,
ez a zöld kaki érdekes, Ádinak is szokott és én sem aggódtam eddig miatta, a védőnénink szerint akkor van, ha többet szopizik, mint amennyit meg tud rendesen emészteni.

Zita,
nagyon sajnálom kicsi Jázi-babát, kívánom, hogy mielőbb helyre álljon a rend és boldog babuci és anyuci legyetek!

Na én most elhalasztottam egy héttel azt a 4 hónapos oltást, még mindig ugyanaz a helyzet az oltáshellyel ezért, másrészt pedig azért mert Miku ünnepségre vagyunk hivatalosak aznap. És meg akarom csinálni az Orsi által ajánlott homeos kúrát.

Orsi!

Fontos kérdésem van homeos ügyben!

Leírtam az oltásos bogyók nevét valahová, de most hirtelen nem találom, tehát, amit előtte kell beadni azt 3 napon kersztül kell adnom? Amit utána, azt pedig egyszer 2 hétre rá? Kösz a válaszod!

Judit!
Én elküldeném postán a babazene cd-t neked,vagy ha kocsiba ülünk legközelebb, akkor lehet, hogy inkább elvinném nektek, mert ez a sétálás dolog úgy látszik mostanában nehezen jön össze. Írd meg a címed ide: orsolya.fiser@chello.hu

Nálam van a Zita vándor cd-je is a babazene1-2-vel, azt kinek juttassam el?

Képzeljétek közben sikerült eladni a lakásunk a fejünk fölül! Éljen, hurrá! De szerencsére április végéig itt lakhatunk, közben épül a kiskuckó Noszvajon, ma voltunk megnézni az alapot és olyan kicsinek találom most a házat. Kicsit elbizonytalanodtam, hogy elég nagy lesz-e nekünk, na nem is akartam nagyot, így ez 98m2.

GYors körkérdés:

Banánt lehet adni 4 hónapos bébinek, ha még csak almalevet kóstolt? Ugye citrusféléket nem lehet még? Akkor mivel próbálkozzak?

Maris!
Szerintem se aggódj Virág miatt! Az a lényeg, hogy vidám és aktív, meg eszik is!!!
Írtam neked múltkor egy mailt, remélem megkaptad. Beírkálnám én a táblázatba az adataimat meg a zenéket (folyamatosan bővítem) de nem tudom a táblázatot megnyitni.

Kata,
Ha Beni nyugodt és vidám, biztos van elég tejed. Néha én sem értem mit szív még Ádi, néhe szopi közben ellenőriznem kell van-e még benne valami, de van!

JÁrunk úszni szorgalmasan, gyertek Ti is gyerekek!!! Ádi az úszást követő napokban mindig cselekszik valami újat, felgyorsul a fejlődése tőle, nagyon jó. Ma hoztak egy babát, aki 5 hónapos és 10kg!!! Látjátok, nem csak mi vagyunk az óriásbébik! Kép

Ildi,
Ilyen életkorral még nekem is jó volt az arc és névmemóriám! KépKép

Pusszantalak benneteket, megyek kipróbálom magam mézeskalács fronton!
Sasiorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok,
Ildi,
írtam neked emilkét, majd olvasd el lécci!
Viki,
én nem látom, hogy nálad lenne a torna cd. Legalábbis az én utolsó változatomban nem. Mindegy, majd elküldöm, ha lesznek változások!
Kata,
akkor küld el emilben az adataidat, majd én beírom!
Sasiorsi,
talán nincs ilyen program feltelepítve a gépedre, vagy nem ez a verzió és azért nem tudod megnyitni, ez nem lehetséges? Nem kaptam meg a leveled! Sajna! Próbálj küldeni újat! Az adataidat is elküldheted,meg a zenéket és majd én beírom.
Nagyon-nagyon gyors javulást kívánok a babáknak, legyenek inkább egészségesek és nevetősek, mint betegek. Az anyukák se izguljanak, mert akkor nem lesz tejcsi!
Szorítok a műtéthez!
Rohanok,mert kitaláltam, hogy anyukámnak szülinapjára (dec. 7) Virág képeiből naptárat csinálok és most mindenfelé ilyen programot keresek a neten, meg szétnézek, hogy melyik a legjobb, ha kész lesz, majd elküldöm megtekintésre.
sziasztok
Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!

Zita Jázmin hogy van? Remélem már túl van a nehezén és olyan huncutul mosolyog, mint az albumban a képeken.

Judit!
Már csak most olvastam, hogy akár chat-elhettünk is volna, sajna már késő.
Fú én is nagyon bepánikolnék egy ilyen hangposta üzenettől, de a lényeg, hogy Boti gyönyörűen fejlődik. Megeszi a Zinnatot? Hogy tudod Neki beadni?
Ez a szopi előtti fertőtlenítés nagyon meglepett.
Bulcsúnál még mnden alkalommal mosakodtam, Bálintnál az elején ha ÚGY JÖTT KI A LÉPÉS AKKOR IGEN, AZTÁN 6 HETES KORA ÓTA CSAK ELÕKAPOM ÉS MÁR ESZIK IS, AMÚGY IS NAGYON TÜRELMETLEN, HA ÉHES. (nagybetű véletlen műve)
-az ismerősöd szerintem is nagyon kényelmes és önző.

Timi!
Nagyon szorítok Nektek! Hát persze, hogy semmi baj nem lesz! Ez a makacs fejfájás nem az izgalom miatt is van? Lehet, hogy ez is elmúlik, Lilcsi műtétje után.
Megértem a tétovázásodat a műtéttel kapcsolatban. Én is ugyanígy voltam, hogy amikor nem volt beteg Bulcsú úgy gondoltam miért tegyem ki egy ilyen beavatkozásnak. De a 3. antibiotikumos tüszősmandulagyuszi után úgy gondoltam, hogy ha ez segít, és nem lesz több gyógyszer, akkor legyünk túl rajta. Õ már nem is nagyon emlékszik rá.

Kata!
Beni milyen sokat gyarapodott?! Nem semmi!
Velem folyamatosan olyan van, hogy néha úgy gondolom, hogy csak cumizik a cicin Bálint. Aztán elengedi, mosolyog, büfizik egy nagyot, sőt néha hallom, ahogy lötyög a pocijában a tej. Pedig az enyém is hót puha és üresnek tűnik.
Kitartás, hamar átáll a Te szervezeted is a nagyobb tejcsiigényhez, aztán minden rendben lesz!

Zsuzsa!
Igen, tényleg jó lenne végigaludni egy éjszakát. Nálunk ha Bálint renben van, akkor Bulcsú korzózik egész éjszaka.Szerencsére már magától ébred pisilni. Néha inni kér, néha viszont csak odaáll az ágy mellé, és annyit mond:"anya, visszakisérsz? " Kép Ez olyan mókás...


Orsi!
Gratulálok a lakáseladáshoz, nem kis művészet mostanában!
Szerintem banánt lehet adni.Citrusfélét 6 hó után, bár Devics j-né szerint 3 hónapos is kaphat narilevet(Mit egyen a gyerek c. könyv - valaki már írta, nekem is ez van meg, néhány szempontból szerintem korszerűtlen- . Bálint sajnos nem eszi meg gyümiből csak a konzevet. A
főzelékeket viszont imádja amiket készítek Neki.
Az úszással megvárom a tavaszt. Talán. Lehet, hogy kipróbálom hamarabb. Kicsit bizonytalan vagyok ezzel. Vagy mégse.....?

Maris a naptár tutti ajándék, egyszer karácsonyra mi is megleptük a nagyszülőket egy ilyennel, odáig voltak.

Ildi!
Mail-em megkaptad?

Puszi lányok Mindenkinek, manek alunnyi!
Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


sziasztok'
Nagyon gyorsan par sort irok'
Anyukamaeknel vagyunk, nagyon-nagyon jo, en imadok itthon lenni!!!
Mindenkinek megkaptam az e-mailjet, uzenem hogy mindenkinek meglesz amit igertem, csutortokig maradunk!
Juca, ugyanilyen bacink volt, torokban Lehelnel, szinten 6 hetesen....nem lesz semmi gond, ez semmi komoly, de ennek ellenere engem is nagyon nyugtalanitott!

Kata!
Az en melleim mostanra olyan uresek es tenyleg a 6.het ota......pedig van bosegesen...a tej nagyresze szopi alatt termelodik en azt tapasztalom, meg fejni is tudok sokat, pedig ossze tudom nyomni, olyan uresnek tunnek!

Mindenkinek minden jot, Timieknek is a mutethez!Kicsi Jazi jobban van mar?Ha hazaertunk majd irok!Sziasztok!
Vendég
 


Sziasztok!

Senkit nem akartam megijeszteni ezzel a zöld kakival, bocs érte. A helyzet az - meg kellett volna írnom -hogy először én sem aggódtam.
Amikor zöld volt, felhívtam a védőnőt, és azt mondta nekem is, mint Sasiorsinak. Azt olvastam egy könyvben is, hogy zöld lehet, ha többet eszik, mint amit megemészt. De ilyenkor csak esetenként zöld, és másnapra elmúlik. Nekem rendszeresedett, és amikor hívtam a dokit, akkor már 5-6 napja minden nap egy kaki zöld volt a 3-ból. Szóval no para, általában nem jelent bajt... Ha bárkinél az lett volna, akkor nem múlt volna el... Bocs, hogy rémhíreket keltettem! Kép

Maris, nagyon jó a naptár, mi is azt akarunk a szülőknek karácsonyra. Sok oldalt megnéztem, sokszor csalóka az ár,mert áfa nálküli, illetve hozzájön egy majdnem 1000 forintos postaköltség. A többieknek is mondom, hogy amit a legjobbnak találtam, és ahol a képek feltöltése is könnyű, az a freeweb.hu oldalon van a digitális képkidolgozáson belül az ajándéktárgyaknál. Persze 3300 egy asztali, ami elég sok, de Egerben átvehető, nincs plusz költség, ill. benne van az árban. 10 munkanap alatt van készen.

Betti, Boti simán beveszi a Zinnatot, semmi gond nincs vele. Remélem, majd a kajákkal is így lesz 3-4 hónap múlva! Egyelőre ami a szájába kerül, azt mindent lenyel szépen, nem is fintorog, nem tolja kifelé.

A hozzátáplálásról, bár még nekünk nem időszerű. Nekem 3 könyvem van, igaz csak kölcsön, bármelyiket szívesen kölcsönadom egy séta alkalmával, nekem még nem kell 1-2 hónapig minimum.
Devics Józsefné: Csecsemők szakácskönyve
Geday Ildikó-Geday Gábor: Baba konyha
T. Puskás Ildikó: Baba-mama szakácskönyv

A 2.-ban van egy lista, kiírom (Sajna van időm, mert apa egy hétre elment kiképzésre... Kép )

Az egy éves kor alatt adható gyümölcsök listája:

1 hónapos kortól adható:
-alma
-narancs
-citrom

2 hónapos:
-banán
-körte
-meggy
-őszibarack
-ribizli
-sütőtök

8-10 hónapos:
-mandarin
-szőlő

Csak egy éves kor után:
-cseresznya
-földi eper
-sárgabarack
-szamóca
-szilva

ZÖLDSÉGEK

3 hónapos kortól:
- burgonya
-cékla
-édeskömény
-lilahagyma(csak teának)
-paradicsom
-sárgarépa
-fejes saláta

6 hónapos kortól
-karalábé
-karfiol
-retek
-sóska
-spenót
tök+kapor
-zöldborsó

8-10 hónapos:
-fokhagyma
-póréhagyma
-kelkáposzta
-kelbimbó
-zeller
-zöldbab

Persze ez csak egy vélemény, minden estre jó kiindulásként. Sorsi, egy másik könyv is az első gyümik közt említi a banánt. Más déli gyümikről úgy tűnik, megoszlanak a vélemények...

Más. Sorsi, a Babazene cd-t, amit Zita írt, várom nagyon, remélem, majd össze tudunk futni hamarosan. Ha az idő miatt esetleg most nincs közös séta, valamelyik nap elugorhatnék felétek, és oda tudnád adni. Persze csak ha alkalmas. Kedden délben megyek haza a szüleimhez, jó lenne elvinni, hallgathatná már a kis Mazsola. Kép Ha megadod a címedet, elmennék a házatokhoz. Ja, most olvasom, te is ezt javasoltad! Kép A címem, ha erre járnátok: Laktanya u. 16/E4. Szerintem a postázás felesleges hercehurca, hiszen nem lakunk messze. Tel: 30/349 82 74, de talán tudod is. Ha nem vagyunk itthon, a postaládába is bedobhatod, a kapuban van. Holló István van kiírva.
Betti, ugye neked kell még a babazene? Átírom magamnak, és akkor ez a példány, amit Zita másolt, a tiéd lehet!

Zita, jobban vagytok? Tejcsi? Sokat gondolok rátok!
Timi, szorítok én is nagyon! Majd írj, ha már gépközelben vagy és lesz energiád!

Kata, szupi, hogy jól bírod a gyűrődést! Kép Tejcsi miatt ne aggódj! Pont azért ne, mert egyszer már működött. Természetes, hogy az első 1-2 hét telítettsége megszűnik, puhább lesz a mell. Igen, én is olvastam a 6 hetes ugrásról. Nem minden babának van, de az ilyen jó étvágyúaknak, mint Beni, biztosan. Szóval normális a dolog, semmi para, hónapokig fogsz még szoptatni! Kép Nekem az elejétől nem feszül soha a mellem, nem is folyik a tejem,(a melltartó betéteket a szomszédnak adtam...) 2 hónaposan mégis 5 kiló Boti! Éppen tegnap este mértük. 2950-nel született. Kép

Na szóljatok rám, hogy elég! Kép

Puszi mindenkinek, Judit
Vendég
 


Hali,
Ildi, küldöm a naptárgyártási címeket:
http://origo.hu/szoftverbazis/multimedia/grafika/resizewin.html
adobe photoshoppal
Szupi naptarat lehet kesziteni a Microsoft Office Publisherre. Kb 1 óra alatt kitanulod az egészet.
http://www.ingyenprogram.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=6
http://origo.hu/szoftverbazis/seged/texteditor/index.html egyszerű naptárkészítő
http://disney.go.com/magicartist/calendars/index.html
http://zmamgmwspro07-f.tay.hp.com/activitycenter/us/en/customizable/calendar_var iety.jsp
http://origo.hu/szoftverbazis/multimedia/grafika/photoshopcs2tryouthu_win.html


Naptár van még a rossmann, a dm, a photohall oldalain is. Azokat még nem néztem.
Ezekből a progikból van olyan ami elég gagyi, de nézd meg neked hátha megtetszik vmelyik.
Én most nézelődök tovább. Ja nekem van itthon szupi nyomtatóm hozzá, úgyhogy csak fotopapírt kellett venni. A többit elintézem.


Maris

Maris
feketemaris
 
 


Sziasztok!
Gyors leszek. Roli átengedte a gépet, hogy a dogámhoz keressek anyagot. Kép Ha-ha
Nem is tudom hogy állunk a betegségel, tegnap mintha jobban lett volna Jázi, ma megint nagyon nyűgös délelőtt óta. Nem is nagyon szopizott. 2-3-at kortyol, utána sír. Biztos fáj még mindig a torka és nehezen tud nyelni szegényke. Pedig tegnap már egész jó étvágya volt.
Most éppen nyitott ablaknál alszik beöltöztetve, mert már arra is gondoltam, hogy azért is lehet ilyen nyűgös, mert 3-4 napja kint sem voltunk. És érdekes módon a sétáink időpontjában a legnyűgösebb mindig.
Maris! Köszi a naptáras oldalakat. Én is ezt találtam ki ajándéknak, még a múlt héten, de én nem találtam hozzá programot. Majd áttanulmányozom, ha lesz egy kis időm.
De most tényleg megyek,muszáj rászánni magam a tanulásra. Este még benézek!
Sziasztok:
Zita
anzizi
 
 


Sziasztok!

Judit,
akkor holnap délelőtt vagy dél felé arra megyünk és beadjuk a cd-t. De másoltam neked, így a másik egyenesen mehet Bettinek.

Betti,
szívesen elviszem neked is a babazenét!

Judit,
ez a lista szupi, ki is másolom!
A banán szerintem is mehet, olyan élvezettel hamizta Ádi (persze felhígítottam egy kis tejcsivel). Tegnap pedig kinézte a mandarint a szánkból, így adtam neki egy gerezdet, had szopogassa, kirágni úgy sem tuda, hát kiszopizta a levét belőle. Kép és most látom, hogy azt még nem is lehetne neki. Na nem baj, ettől sem lett semmi baja.

Hogyan alakul Boti bacija? Elhagyta már a harcteret?

Zita,

Gondolom nem szeretnéd a torokfájós Jázit kivinni ilyen hidegben....jobban érezte magát a hűvösben? Ezt a nyügizést én is tapasztaltam már, ha nem megyünk sétálni. Tegnapelőtt összekötöttem két hasznos dolgot, ablakpucolás és gyereklevegőztetés a szobában egyszerre! Működött! Kép

Maris,
én itt a táblázatokat kép formájában látom a fórumon, vagy megvan megnyitható excel formátumban is? Vagy lehet, hogy nem jó táblázattal próbálkozom....megpróbálom az e-mailt újra.

A naptár tényleg szupi ötlet! Nálunk tavaly anyósom már sajnos lelőtte ezt a poént. Idén karira én is saját készítésű ajándékokat fogok adni.Szerintem gyűtsünk még ötleteket.
Én ilyenekre gondoltam: fűszerezett oliva olaj sk. festett üvegben. A fűszerek: rozmaring, bors, fokhagyma, bazsalikom (egész levelek)....csak mutatós legyen
vagy
csoki flipp, tojáslikőr szintén festett üvegben.
aztán
mézeskalács dobozban, névre szóló sütikkel.
Hirtelen ennyi jutott eszembe, de írjátok meg, ha van valamilyen ötletetek.

pusza:Sasiorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok!

Sasiorsi, angyal vagy, holnap dél körül itthon vagyunk, várlak!

Maris, én kértem a naptáras oldalakat, nem Ildi! Kép Nagyon jók a megadott oldalak, különösen az ingyen programos! (Ez a 2. Maris által megadott cím, a többieknek mondom. Zita, ajánlom, mert könnyű megcsinálni tényleg!) Olyan jó, kipróbáltam, úgyhogy nem is csináltatok naptárt, hanem én készítem el! Tényleg könnyű, és így csak a fotópapírt kell megvenni. Ha a legdrágábbat veszem, akkor is sokkal olcsóbb lesz, mintha a neten rendelném! A nyomtatónk nem a legtutibb, de gondolkodom, hogy kinyomtattatom egy nyomdában. Szerintetek foglalkoznak ilyesmivel? Tudja valaki, hol lehet színes oldalt fotópapírra kinyomtattatni?

Zita, szerintem vidd ki Jázit, öltöztesd fel alaposan. Sokkal könnyebben gyógyul, ha elégedett.Max nem maradtok kint sokáig, de mégis kint van. Végülis mindegy, hogy kiviszed vagy az ablakot nyitod rá... Jobbulást nektek!

Boti kakiján még nem látom a változást, sőt egyre zöldebb. De a doki azt mondta, ez normális, örülnek a bacik. Kép 4-5 nap az antibio, addig remélem, rendbe jön.

Jó éjt mindenkinek!

Puszi, Judit
Vendég
 


Hali, még valami! Én biztosan nagyon béna vagyok, de nem mennek ezek a gifek. Zita, beírtam a keresőbe, találtam is oldalakat, de mit csináljak utána?
Ha mentem wordbe, nem mozgó képként menti el, ha képként mentem, akkor nem tudom áttenni ide. A másolásra kattintok a jobb egérgombbal, de utána nem tudom beilleszteni...
Betti, Zita, segítsetek, gifeket akarok! Kép

Köszi, Judit
Vendég
 


Halihó!

Judit, én a gifeket a jobb egérgomb "kép mentése más néven" mentettem el, aztán a melléklet feltöltése gombbal tettem ide. Próbáld igy, mert nekem igy mozognak.

Viki
Kép Kép
biti
 
 


Kép

Megvan! Köszi, Viki! A cd viszont sehol... Kép Borítékban küldted?

Sok ajándékot a csizmába mindenkinek!

Puszi!
Vendég
 


Hali!

Judit!
Igen, bélelt borítékban küldtem a cd-t, szerintem ha eddig nem ért oda, már nem is fog sajnos.
Na de hogy legyen, most hogy küldjem, hogy meg is kapd? Van ötleted?

Viki
biti
 
 


Sasiorsi!
A tojás és csokilikőr nagyon jó ötlet! Lehet hogy bevetem én is!
Én pár éve rendszeresen csinálok ehető ajándékokat főleg Karácsonyra. Innen-onnan (Stahl, Oliver, Polz Alain...)szedtem az ötleteket, felsorolom, hátha valakinek bejön valamelyik...(a csomagolástól lesz ajándék...de egy egyszerű celofántasak, szalaggal vagy raffiával átkötve már tök szép tud lenni. Festett üveghez nekem még sose volt bátorságom, pedig az gyönyörtű lehet!)

-mézeskalács
-bármilyen édes/sós aprósüti, linzer
lehet beléjük alufóliába csomagolt üzenetet rejteni...
-házi bonbon, szaloncukker
-fűszerecet, főleg tárkonyból
-erdeigombás-zsályás olivaolaj
-csípőspaprikaolaj
-ágyaspálinka (aszalt gyümölcsök+fahéj, szegfűszeg; kömény; boróka...)
-likőrők (narancs, citrom, menta)
-dzsemek (narancs, citrom, kökény, vaníliás alma, v bármi)
-birsalmasajt
mandulás habcsók
-ünnepi kalácska
-fűszeres kenyér
-saját teakeverék
-"meditációs tea" (minden filter papírjára egy idézet)
-mézes, pirított műzli
-fűszeres fetasajt olajban
-fűszeres sajtok díszdobozban (tejfölből készül)
-színes házi száraztészták
-mandula-dió-mogyoró mézben
-szörp (bodza, málna)
-házi mustárok
-házi ketchup


Judit! Én anno a kis Dobó téren, a híd melletti fotolaborban nyomtattam színeset, nem vót occsó. (Hogy mér csak Bp-en van Copy General?)

Mindenki! Egy orvos mondta a tegnap, hogy a Germicid C (csak a "C") nagyon durva cucc, szerinte lelkiismeretes doki nem ír fel olyat kicsi babának, mert, ha jól emlékszem, barbiturát van benne, és egy napra bekábítja a babát, mint az alkohol, míg pl a paracetamol csak láz és fájdalomcsillapít... igaz, pár mama követeli, mert "olyan jó vót a gyerek tüle!"
zsanya
 
 


Jaj, még egy ötlet az ajikhoz: bor, vagy bármi bóti cucc, amit egyéni, személyes csomagolással, cimkével, idézettel látunk el.
Zsuzsa.
zsanya
 
 


Sorsi! Aranyos vagy, akkor holnap délelőtt, ha az idő is engedi összefuthatunk, és egy séta és némi cseverészés közben a cd-t is lebonyolíthatjuk.

Lányok! Kinek van kedve csatlakozni?

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Bejöttem az iskolába E-magyarország pontba, mert a T-online továbbra sem tud megbírkózni velünk...Kép (A türelmem meg már nem a régi.)

Olyan sokmindet írtatok, hogy biztos nem fogok mindenre emlékezni.

Sorsi!
Igen, úgy kell adni, ahogy leírtad! De, általában a homeo bogyók hatása 3. napon kezd látszani.
Mingyá' megyek oszt ellenőrzöm a munkásaidat az építkezésen Kép!

Nálunk (mármint a cégecskénkben) most karácsonyi őrület van. Nem is alszom 4. napja, úgyhogy elég ramaty az állapotom.

Van jó és rossz hír: Csenge meggyógyult, Ambrus viszont kipöttyedt, méghozzá jó ronda vakarnivalóval van tele szegénykém Kép. De, remélem itt a vége és pápát inthetünk a barikáknak (hacsak én nem jövök...).

Zsuzsa!
Házi mustár, kecsap receptet ide nekem, de izibe Kép!!!
Nem tudsz képeket fölrakni a cuccaidró'?
Érdekes, hogy minden csodaszerről (Germicid c) kiderül, hogy egy rakás sz*r, és méreg, az ember lány, csak össze-vissza zavarodik!Kép (Én is adtam a gyerekeknek! Most dühös vagyok.)

Zita!
Sajnálom Jázit (meg persze Téged is), nem akarsz fájdalmat csillapítani? Chamomilla 3*3 bogyó vagy Belladonna (ez brutálabb fájdalomra).

Ildi!
Kár, hogy nem 4 éve találkoztunk, mert akkor mindent tűvé tettem a mosható nadrágpelenka után, de nagyon bonyolultan lehetett beszerezni Kép. Majd tán legközelebb Kép...
A verekedés sztem is kiszámíthatalan és bizonyos keretek között normális. Én eldöntöttem, hogy bármilyen idiótán fognak viselkedni a gyerekeim nem fogok szégyenkezni miattuk (legalábbis amíg gyerekek, utána elő a nadrágszíjat!Kép), szégyenkezzen az aki egy néhány éves gyerek viselkedéséből mélyreható következtetéseket von le. (Persze nem a kóros elváltozásokról beszélek!)
Én is mindentől féltem a gyerekeket, ezért jó, hogy vannak az apukák, mert Õk ezt (is) másképp látják és megnyugtatják az idegeskedő tyúkanyókat Kép.

Kata!
Napró napra jobb lesz (hány ilyen okosat hallasz egy nap?) Kép! Kitartás!
Újrázok; Mi járatban voltál a havas Finnországban?

Timi
Huh, én nagyon félek az altatástól, Egerben csinálják?

Viki
Belladonna-fogfájásra Kép!

Judit
Jaj, ez a zöld kaki nálunk is szerepelt. Jó, sétálást és szervezkedést!

Holnap jön hozzánk a Mikulás (az egyik barátunk személyében), a fél falu ott lesz Kép. Remélem jól sikerül a buli.

Szasztok!
Borsi (nemá csak a druszámnak kelljen megkülönböztető betűjel Kép!)

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Jajj! Bocs!
Maris!
Bojkottálja a hóhér, csak ez a trágya, csiga analóg nem bírta, majd most megnézem!!!!Kép
Tsók Orsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Sziasztok!

Végre vége a rémálomnak. Éjszaka nemsok semmit aludtam. Fél óránként néztem az órát, hogy mikor lesz már reggel el ne aludjak. Borsi kérdésére válaszolva: nem Egerben csinálták, ugyanis elvittem ide is, holott tudtam, hogy itt nincs gyerekszemészet. De azt is tudtam, hogy azért vannak jó orvosok. Viszont megnézte a doki, és közölte, hogy "húúú, megy hajjjajjj, meg de kicsi még, és hogy egy felnőttnél két perces, helyi érzéstelenítéses beavatkozás, a gyereknél pedig altatásban kell, és hajjjajjjajjjj!" Na ezen felbuzdulva vittel Pestre az 1. sz. szemészeti klinikára. Lillának a koraszülöttség miatt volt a jobb szemén ROP II-je (hetente hordtuk Pestre, de akkor még a 2. szemklinikára). Na szóval ebből a ROP-ból kigyógyult a lelkem, mondták, hogy egy éves korában vigyem szűrésre. És úgy esett, hogy az egyéves szűrésre is az I.sz.szemklinikára vittem. Ezért döntöttem most is emellett, itt van már kartonja..stb.
Na, némi bevezető után...elindultunk hajnal hatkor. Gyerekemet felkeltettem fél hatkor (negyed nyolckor szokott kelni), reménykedtem, hogy álmos lesz ahhoz, hogy nagyon hangoztassa éhségét. Kb. a második szava volt, hogy "hamma". De szerencsére nagyon ügyesen viselkedett végig, nem volt hiszti a kajáért. Büszke vagyok rá nagyon!!! Kép Elindultunk, aludt még egy kicsit a kocsiban. Sajna már a fóti Corától állt a sor az autópályán, onnan csak lépésben lehetettt haladni. MÉg a leállósáv is be volt dugulva. Kép Fél kilencre voltunk hívva, felhívtam a kórházat, mondtam, hogy bocsi, de mi itt dugulunk már Pesten. MOndták semmi baj, szólnak a műtőben, hogy érkezünk. Késtünk vagy negyed órát, aztán még a regisztrációnáll álltunk vagy negyed órát. Kilenc körül felküldtek minket az osztályra, ott kapott Lillcsi pizsit, és modnták, hogy mindjárt szólnak, ha mehetünk a műtőbe. Kedves volt az ápolónő, még rá is telefonált a dokira, hogy itt vagyunk. Kb. fél 10-kor szóltak, hogy lemehetünk a műtőbe. A műtő előtt volt összesen három szék. Ami mind a három foglalt volt. A gyerekem mezitláb az ölemben, már majdnem megszakadtam alatta. Vártunk. Kijött egy dokinő, papírokat töltögettünk, aztán bement, hogy mindjárt jöhetünk. Erre érkezett egy kisfiú, aki visított nagyon, őt vitték be először, mert "Lilla úgyis annyira nyugodt". Ok. Hamar készlettek, csak szemnyomást mértek nála. És ekkor megállt az élet! 11 óra 15 perckor került be a gyerek a műtőbe. Addig egy falatot nem evett, semmit nem ivott, csupasz volt a lába, le sem tudtam tenni a földre, hogy mászkáljon, le sem tudtam ülni, már majdnem megszakadtam alatta, mert természetesen ilyenkor csak "aja, aja", apa nem jó, ő csak legyen ott! Megbeszéltük Ricsivel, hogy 12-ig kapnak haladékot, ha akkor még semmi, akkor irány haza. Nagyon mérgesek voltuk már akkor! Na, de negyed 12-kor bekerült a kicsilány. Vitték el tőlem, ő meg nyújtotta visszafelé a kezét, és üvöltött, kiabált, hogy "aja". A szívem majd megszakadt. :~( Szerencsére hamar készen lettek, altatással együtt nem volt 20 perc. Az altatás úgy történt, hogy maszkon kapott gázt, ezzel kábították el. MIkor kihozták, akkor már ébren volt, de még teljesen kába. Itt is megoszlottak a vélemények! Kérdeztem, hogy mikor ehet, ihat. Az egyik azt mondta, hogy még két óráig semmi. A másik, hogy amikor teljesen magánál van, akkor ihat. A harmadik mondta, hogy fél óra mulva ihat, egy óra múlva ehet...szóval fejetlenség ezerrel. Na sebaj, felvittük tündérkémet az osztályra. Ott "élesztgettük". Ekkor jött ki szegénykémen az éhség, ekkor már sírt nagyon, ha eszébe jutott. Délben adtunk neki egy kis vizet, de szegénykém nem szereti a vizet! Kép Így nem is ivott. Aztán úgy döntöttünk, hogy nem várunk sokat, adunk neki enni. Vittem neki a "reggeli kakaóját". Annyira megörült neki fél egykor. Kép Benyomta a kakaót, és teljesen magához tért. Mosolygott, kezdett visszajönni bele az élet! Elindultunk hazafelé. A kocsiban még aludt egyet. (Pont alvásidőben jöttünk haza ) Volt a szemén egy kötés, amire azt mondták, hogy leglább estig jó lenne, ha rajta maradna. Ülünk a kocsiban, várjuk apát, mert beugrott a gyógyszertárba Lillának szemkenőcsért (amit természetesen itt a cseboxban nem lehet kapni), hátranézek, erre látom, hogy a gyerek úgy vigyorog rám, hogy az egyik kezével felemelte a kötést, és lesett ki mögüle. Azt hittem megfalom. Úgyhogy hazajöttünk, és le is szedtem neki. Kicsit meg van dagadva a szeme, de nem vészes. A vágás nem látszik, belülről csinálták.

Na, kicsit hosszú lett. Bocsi!

Most ennyi, hulla vagyok, az agyam most kezd felengedni kicsit, meg nem is aludtam az éjszaka, szóval megyek pihizek egy kicsit!

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Sziasztok!

Timi,
mi tagadás, sírtam azon, ahogy olvastam Lillcsi kiabálását, amikor a műtőbe vitték. Az a llényeg, hogy túl vaygtok rajta. Úgy látom az eü-ben mindenhol fejetlenség uralkodik.

Mi ma voltunk 6 hetes kontrollon a sOTE-n, gyorsan megvolt, még karácsonyi lézengésre is futotta. Beni jól viselkedett, szoptattam a klinikán, meg a Westend parkolójában a kocsiban is. Odaállt mellénk egy kisbusz, és a sofőr direkt 10 percig molyolt, hogy jól megbámulja mit csinálok...

Séta jó lenne, ha nem szakad az eső!!!

Betegek, gyógyuljatok! Kaki, torok és himlő-ügyben is!

Sorsi, Zsanya
hogy milyen ügyeskék vagytok! Van időtök házi ajándékokat alkotni! Nekem sem időm, sem kézügyességem. Még rendesen rajzolni sem tudok Lizának, pedig mndig kéri. Vmelyik nap halálra röhögtük magunkat este Csabival, hogy az ő rajzolt seprője vagy az én medve-cicám bénább...Kép

Borsi,
először is előző életemben rénszarvas voltam. Ebben meg a szüleimmel mentünk ki 10 éves koromban Finnországba. Azóta is hazajáró lélek vagyok!!!


Judit
jó, hogy írtd, hogy nem csöpög a tejed, az enyém sem, fonódtam is rajta, hogy most miért nem, csak már nem akartalak ezzel zaklatni titeket.

Kata
Vendég
 


Hali!

Timi! Ez igen, nagyon hősiesen viselte Lilla a műtétet, remélem már minden rendben van nála! Vajon miért nem adták át a helyet a váróban? Annyira utálom, hogy baromira nincsennek tekintettel a kismamákra az emberek, az autósokról nem is beszélve....Borzasztóan tud dühíteni!

Betti!
A cd-t ma odaadtam Juditnak, mert nem tudtam mi legyen vele, jobb is így, mert mi holnap nem tudunk sajnos sétálni menni. Okmányirodázunk- Ádinak útlevelet kell csináltatnunk, mi ugyanis utazó nagykövetség vagyunk, mindig lógunk valahol, Januárban is készülünk el...

Orsi!
A bárányok veszélyes jószágok úgy látom, jobbulást kívánok Ambrusnak! Aztán mit csináltok abba a bizniszbe, hogy így megy a bót?

Na és mondd a bogyócskákat fel lehet oldani tejcsiben? Vagy milyen módszerrel lehet belediktálni? Ma egyébként megvettem az egyiket, a másikat meg kellett rendelni (ugyanaz a cseboxos patika). Ez az adagolás iyen piciknél is érvényes?
A munkások a sarat dagasztják szegények állítólag, de lassabban haladnak az biztos, hát nem irigylem őket ilyen nyál időben.

Judit!
Hogy-hogy zöldebb? Most jutott eszembe, hogy Ádinak egyszer benetton zöld kakija is volt, tudod olyan kékes zöld, durva nem? És volt már spenót zöld is, olyan szép üde nyers spenót színű. Mostanában viszont mély narancs sárga.....Kép Hat az az antibici egyáltalán?

Zsanya!

Ezt nevezem ötletözönnek!
Engem a feta sajt és a fűszeres sajtok érdekelnének részletesebben, továbbá a mustár és ketchup is, amit Borsi drusza is kért!

Figyu, a mézeskalácsokra a mintát a sütés után kell tenni? És amikor megírókáztam, már csak meg kell szárítani vagy kell még vele valamit csinálni?
Nem mondd má', hogy Te mint iparművész félsz az üvegfestéstől! Tényleg, szívesen megnézném én is a munkáidat!!!!

Zita!
Hogy van Jázi?

Kata!
Van elég tejcsi?

Voltunk ma a Miku-nál anyukám munkahelyén. Egész nap azt tárgyaltuk Ádival, hogy hogyan fogjuk meghúzogatni a Miku szakállát. Persze szakadó esőben babakocsiztunk a suliba, de ez annyira nagy megelégedéssel töltötte el csemetémet, hogy mély álomba zuhant, így végig aludta az ünnepséget! És az ajándékát is nekem kellett átvennem, így nem húzotagga meg a szakállát sem.....nem baj majd jövőre!

Hozzon a Miku nektek sok finomságot a cipőtökbe az éjszaka!
Csocsi: Sorsi
sasiorsi
 
 


Sziasztok,
Timi, az elején nagyon sírtam, a végén meg nagyon nevettem a kötés emelgetésen. A lényeg,hogy akkor a Te ijedséged nagyobb, volt, mint a gyereké. De inkább így legyen.
Javulást MINDENKINEK.
Én tök ideg vagyok, mert nem boldogulok azzal a fránya naptárral!
puszi
MAris

Ja a mosható pelusnál a megmaradt pénz nem folyik bele a víz és villany számlába? Mert ugye ha nem pelus akkor az elmített két számlát dobja meg valamelyest.

Maris
feketemaris
 
 


<!--attachment: t_lap_-307685.unk*attachment_icon.gif*image/bmp*17.3**t%e9lap%f3%2ebmp --><center><pre>
Kép
télapó.bmp (17.3 k)</pre></center><!--/attachment-->
Megy ezt nekem is?
sasiorsi
 
 


Nem megy! Kép
Bocs!
sasiorsi
 
 


Kép

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Sziasztok!

Sasiorsi, köszi még egyszer a cd-t, angyal vagy. Most melyik az enyém? Már nem tudom követni a zenéket... Kép
A zöldebb kaki olyan benettonost jelent. De jelentem, ma már sárga volt, szerintem hatott a gyógyszer. Holnap reggel kell neki utoljára adnom. Sasiorsi, a mély narancssárga a tökéletes szín. Ne aggódj, ha esetleg volt is valaha baci a kakitokban, amit kétlek, mostanra kiürült, mert akkor nem lenne addig normális színe!

Mi is voltunk ünnepségen a suliban, kaptunk csomagot, és a Mikulás azt mondta Botinak: "Ugye te még nem énekelsz nekem?" Kép Utána a kezébe adtam a gyereket, és lefényképeztem a krampuszokkal együtt. A képet betettem az albumba, ha érdekel benneteket.

Egyedül vagyok a héten, Pisti az alföld közepén kiképzésen... Nagyon depis vagyok, tegnap éjszaka nem tudtam eleludni csak fél 3-kor (fél 2-kor csapot és wc-t takarítottam...), Boti pedig 3-kor kelt. Ma pedig sírok... Kép Haza is megyek holnap anyukámékhoz, és ott maradok péntekig. Nem nekem való ez a magány... pedig már kibírtam egy fél év Irakot, de a gyerekkel még nehezebb. Ráadásul a fürdéskor annyira nézelődött körbe, szerintem az apját kereste... Kép

Timi, hősök vagytok! Mindketten, ill hárman, mert gondolom, a férjed legalább olyan ideges volt. A lényeg, hogy túl vagytok rajta, és egy hét múlva már nem is fog a kis manó emlékezni rá.

Orsi, majd leírod egyszer egyben a házi homeos patikát? Jó lenne, ha ki tudnánk menteni, hogy bármikor kéznél legyen! Himlő ügyben kitartás, legalább túllesztek rajta, és többet nem kell aggódni, mikor kapja el!

Zsuzsa, köszi az ötleteket, sajna én Katához hasonlóan képtelen vagyok bármit saját kézzel elkészíteni. A legjobb az volt, amikor a 2,5 éves keresztlányom arra kért, hogy rajzoljak neki gólyát. Nehezen ment, de megszületett valami madárszerű lény. Erre rám nézett és csalódottan mondta: "Keresztanyu, ez kis pipi! Kép Hozzá kell tennem, most 5 éves, és már jobban rajzol, mint én. Kép

Kata, pont Pesten voltál, amikor én folyton paráztam a tejcsi miatt. Látnod kellett volna, minden üzenetem arról szólt, hogy biztos nem elég, mit csináljak, nagyon aggódom, ki mit javasol... A többieket szerintem az őrületbe kergettem. Kép Szóval mondd csak a panaszaidat!

Zita, jobban vagytok?

Na elmegyek, megpróbálok aludni, mert ez nem mehet péntekig...

Jó éjt mindenkinek!

Sok puszi, Judit
Vendég
 


Sziasztok!

Jázi szerintem nem sokat javult. Holnap visszavisszük a doki nénihez. Ma is elég nyűgi volt, az étvágya sem a igazi még.
Ráadásul a c vitamintól úgy megy a hasa, hogy még az a kevés is csak átszalad rajta. Pedig abbahagytuk 2 napja!
Lehet hogy mégsem ússzuk meg antibiotikum nélkül, de majd meglátja a dokinéni. Nagyon sajnálom szegénykét.
Lassan már én is kezdek bekattanni, 4 napja ki sem tettem a lábam a lakásból.

Timi!
Gondoltam ma rátok, örülök, hogy túl vagytok rajta és minden rendben van. Nem semmi lehetett, én még egy torokgyuszin is halálra izgulom magam.

Orsi!
Lehet kipróbálom a homeos bogyókat, ha nem lesz javulás. Tényleg várjuk a listát!

Judit!
Ne legyél elkeseredve! Küldök neked egy katonát!
Lehet, hogy nem olyan mint Pisti, de jobb mint semmi! Péntekig megteszi!KépKép

Olyan sok mindent szerettem volna még írni nektek, de már hulla vagyok, megyek be én is tentikélni.
Remélem reggelre ide Felnémetre is kiér a Miku!
Jó éjt mindenkinek! Kép
Zita
anzizi
 
 


Hali!

Remélem kipihentétek magatokat az éjszaka! (Dádim még mindig alszik!!!)
Judit,
a nagymamizás jót tesz én is mindig elmegyek, ha Sasi nincs itthon.
Bocs a cd kavarásért, mindegy melyik a tiéd, mert egyforma. Bénáztam itt vele, mégiscsak el kellett volna vinnem Bettinek, valamiért úgy gondoltam, hogy ti gyakrabban találkoztok, nem tudom miért.... bocs lányok.

Kárpótlásul mondom milyen új cd szerzeményeim vannak: "Szép álmokat" Bölcsődalok -Friderika énekel rajta, egész jó, és Kaláka: Bőrönd Ödön, Tamkó Sirató K. verseivel, iszonyat jó, a férjemmel szénné röhögjük magunkat a szövegeken, aztán van még "Jazz for kids" angol nyelvű feka zene, nem igazán gyerekeknek való, de nekem tetszik. (majd én hallgatom)
Ha érdekel valakit, akkor szívesen veszek át!


Zita!
Szegény Jázi! Írd meg mi volt a doki néninél!

Csocsi: Sorsi
sasiorsi
 
 


Kata!

A Westendben van szoptatós és pelenkázós szoba!

Pusz: Sorsi
sasiorsi
 
 


Hali Lányok,
már készülődik a naptár, ha meglesz majd közre adom. Most forgatok, kivágok, beillesztek szivecskébe stb. szóval remélem sikerül.
Zsanya, a felsorolt ajándékok közül a sajtokat és az olajakat Te magad készíted? Ha ilyen hogyan?
Én ma nagyon depi voltam. Fodrászhoz akartam menni, senkire nem tudtam Virágot rábízni, így elindultam vele. Szakadt az eső, az egész falu fel van túrva szennyvíz vezetés, de persze a balek vezetőség úgy köt szerződést, hogy csak akkor állítják (ha-ha-ha) vissza minden ház előtt az eredeti állapotot, ha már az egész falu kész. Addig még van 1 évünk! Ha én így dolgoztam volna, már rég kirúgnak!!!! Szóval botorkáltunk az esőben, az undorító faluban, sárban, pocsojában, bokáig merülve és azon elmélkedtem, hogy miért kell nekem idáig lecsúszni. Amikor meg befutottunk végre a fordászhoz, festetni szerettem volna, de nem tudtam, hogy Virág mit szól majd hozzá, hogyan bírja, volt ott egy lány, aki nagy örömmel pesztárlta Virágot végig, semmi gond nem volt. Szóval a Jóisten csak rámkacsint néha, milyen boldog lenne egy csomó ember, ha ez lenne a legnagyobb problémája így karácsony előtt! Ugye milyen gagyi vagyok.
De már haza értünk, Virág alszik, mi pedig szereksztjük a naptárat.
Judit kitartás neked is!!!! Annál édesebb lesz a találkozás.
Mi csüt. megyünk a tárkányi oviba mikulásozni, már nagyon izgulok, mit szól hozzá Virág.
Még mindig javulást minden beteg manócskának s anyukának.
sziasztok
MAris

Maris
feketemaris
 
 


Üdv Mindenkinek!

Itt járt nálunk a Télapó és rengeteg csillogó szempárt kápráztatott el (nem lehetünk elég hálásak az egyik barátunknak, aki a "testét kölcsönözte" ehhez a bulihoz, ráadásul még nincs gyereke sem, úgyhogy duplán imádjuk!).

Timi
Csatlakozom az előttem szólókhoz és én nem tudom, hogy kibírtam volna-e. Gratulálok az erőtökhöz, meg persze a kiscsajszihoz, aki nagyívben tesz a béna eü. állapotokra Kép.

Sorsi
A cégünk nemeskő ékszereket (bizsu) és ajándék- és dísztárgyakat készít elsősorban. Megtekinthető néhány példány a most nyílt INKA boltban (ami mellesleg a sógornőmé). Ez vót a reklám helye...

Jajj, itt is nagyon trágya egy idő van, több szót nem is érdemel.Kép

Elmúlt éjszaka Ambrus és az é.anyja (azaz szerénységem) 2v3 órát hunyta le a pilláját (na, az utóbbi nem önszántából), nemtom mi baja volt, de még mellettem sem tudott aludni.
Remélem ma jobb lesz (a remény hal meg utóljára...).

Judit
Kitartás, én is utálok egyedül lenni, mióta vannak a gyerekek! Irakban is járt az urad?! Nem pite!

Kata
Vannak ott még élő kapcsolataid (mármint Finno.ban)?

A homeolista készülget, de most tényleg nem érek ráKép.
Én úgy tudom, hogy csak vízben szabad feloldani, de éppen csak 5-10ml is elég neki, amit egy kortyra leöntesz a gyermeked torkán Kép!
Kép

sziasztok Borsi

Kép
Kép
Kép
borsolyka
 
 


Timi, micsoda hős szegény kicsi lányod, hogy így bírta az éhgyomrot!! Meg egyáltalán, mind ügyesek voltatok! Szörnyű lehetett!!! Én tutira rég kivertem volna a balhét ott... Jó hogy túl vagytok rajta!

Juca, ez a depi ismerős, én se bírom, még azt se, ha későn gyün Ember haza. És Irakba viszik, meg ilyesmi, komolyan? Huhh! Nehéz a dolga a katonafeleségeknek! Kitartás!
Jaj ezen a kispipin akkorát vonyítottam, Marcika csak lesett, hogy mi van anyával

Orsi, küggyétek má el azt a nyájat a csudába!!

Maris, én is letöltöm majd ezt a naptárkészítőprogramot asszem. Köszi! És Nektek meg jó munkát, ez olyan jó kis elfoglaltság! Annyira igaz, annyira jellemző, amit írsz erről a falusi depiről, jaj, én is olyan sokszor&#8230;pedig, pedig!

Ildi, Kata!
Elhoztuk Pestről a CDket, meghallgattuk, nagyon tetszett Marcinak!!!
Hogyha nincs más kívánságotok, még egyszer kérdem, akkor megy a feladónak az üres, mert láttam, az rajtavan!

puszi, Zsuzsa
zsanya
 
 


Orsikákok!!!

Fetabefőtt:
kevés szárított hegyes erőspaprika, amit felaprítunk, bazsalikom, petrezselyem, kakukkfű, oregano, törött bors... (v más).Ezeket a fűszereket öszekeverjük és egy vágódeszkán szétterítjük. a fetát kockákra vágjuk, és ebbe beleforgatjuk, h rátapadjon. Szorosan egy befőttasüvegbe rakosgatjuk, ha tele, felöntjük színültig olivaolajjal. Egy hét alatt átveszi a fűszerek aromáját. (Oliver)

Mustár:
Lehet a mustármagot kávédarálón ledarálni, azt leszitálni, de lehet mozsárban zúzni is, (lehet fehér v. fekete mustármagot is használni, keverni)
A lényeg: Ha az őrleményt hideg vízzel, v folyadékkal keverjük el, csípős lesz a mustár, ha forró folyadékkal, enyhe ízű lesz. (lehet vízzel, musttal, ecettel, borral v pezsgővel is készíteni!, és különféleképpen ízesíteni, akár karamellel is)
Pár variáció:
-zöldfűszeres m.: 5 dkg fehérmustárpor, 75 ml melegvíz, 25 ml. tárkonyosecet, 5-5 g porított petrezselyem, kapor, tárkony, oregano, csipet só.
-Angol m: 5dkg fehérés feketemustárpor keveréke, 1dl hideg víz, 5 g finomliszt, mokkáskanál kurkuma, csipet só.
-mézes m.: 5 dkg zúzott fehérm.mag,75 ml víz, 25 ml fehérborecet, 5-5 g őrőlt fahéj, szerecsendió, gyömbér, csipet só.
(Praktika)

Kecsöp:
(szerintem lehet par.püréből is!!! ez óriási mennyiség, én osztom 2-4gyel. )
2kg paradicsompaprika, 1kg paradicsom, 1 kg hagyma sok babérral összefőzve.
ha puha, átpaszíroz vagy turmixol,és fűszerez:
1/2 kg mustár, 10-15 dkg cukor, 5 dkg só, 1 dl ecet, 1 tubus csípős pirosarany, 1 kávésk. szalicil.
A fűszeres cuccot felforaljuk megint, és eltesszük, mint a lekvárt.

Fűszeres sajt:
1/2 félzsíros tehéntúró 10 dkg vajjal egy serpenyőbe morzsol, kis lángon melegít, míg olvad, akkor 1 csapott teáskanál só, 1 mokkásk törött köménymag, 1 késhegynyi őrőlt fehér bors, és a tűzről levéve összedolgoz. Formába nyomkod, légmentesen lezár, hűtőben érlel 3 nap.
Lehet fokhagymával vagy kaporral, vagy többféle törött borssal... vagy akármi mással is.

Borsos sajt.:
1 liter sűrű tejfölbe 1 kávésk. rum, 1 kávésk. só, 1 mokkásk. törött bors, majd ritka szövésű vászonzacskóba tölt, felakaszt. 4-5 nap lóg, míg savó kicsöpög. akkor vizes kézzel átgyúr, formába töm. tetejére nehezék, 1 hétig tovább érlel. Légmentesen csomagolva hűtőben sokáig eláll.


Orsikákok!!!

Fetabefőtt:
kevés szárított hegyes erőspaprika, amit felaprítunk, bazsalikom, petrezselyem, kakukkfű, oregano, törött bors... (v más).Ezeket a fűszereket öszekeverjük és egy vágódeszkán szétterítjük. a fetát kockákra vágjuk, és ebbe beleforgatjuk, h rátapadjon. Szorosan egy befőttasüvegbe rakosgatjuk, ha tele, felöntjük színültig olivaolajjal. Egy hét alatt átveszi a fűszerek aromáját. (Oliver)

Mustár:
Lehet a mustármagot kávédarálón ledarálni, azt leszitálni, de lehet mozsárban zúzni is, (lehet fehér v. fekete mustármagot is használni, keverni)
A lényeg: Ha az őrleményt hideg vízzel, v folyadékkal keverjük el, csípős lesz a mustár, ha forró folyadékkal, enyhe ízű lesz. (lehet vízzel, musttal, ecettel, borral v pezsgővel is készíteni!, és különféleképpen ízesíteni, akár karamellel is)
Pár variáció:
-zöldfűszeres m.: 5 dkg fehérmustárpor, 75 ml melegvíz, 25 ml. tárkonyosecet, 5-5 g porított petrezselyem, kapor, tárkony, oregano, csipet só.
-Angol m: 5dkg fehérés feketemustárpor keveréke, 1dl hideg víz, 5 g finomliszt, mokkáskanál kurkuma, csipet só.
-mézes m.: 5 dkg zúzott fehérm.mag,75 ml víz, 25 ml fehérborecet, 5-5 g őrőlt fahéj, szerecsendió, gyömbér, csipet só.
(Praktika)

Kecsöp:
(szerintem lehet par.püréből is!!! ez óriási mennyiség, én osztom 2-4gyel. )
2kg paradicsompaprika, 1kg paradicsom, 1 kg hagyma sok babérral összefőzve.
ha puha, átpaszíroz vagy turmixol,és fűszerez:
1/2 kg mustár, 10-15 dkg cukor, 5 dkg só, 1 dl ecet, 1 tubus csípős pirosarany, 1 kávésk. szalicil.
A fűszeres cuccot felforaljuk megint, és eltesszük, mint a lekvárt.

Fűszeres sajt:
1/2 félzsíros tehéntúró 10 dkg vajjal egy serpenyőbe morzsol, kis lángon melegít, míg olvad, akkor 1 csapott teáskanál só, 1 mokkásk törött köménymag, 1 késhegynyi őrőlt fehér bors, és a tűzről levéve összedolgoz. Formába nyomkod, légmentesen lezár, hűtőben érlel 3 nap.
Lehet fokhagymával vagy kaporral, vagy többféle törött borssal... vagy akármi mással is.

Borsos sajt.:
1 liter sűrű tejfölbe 1 kávésk. rum, 1 kávésk. só, 1 mokkásk. törött bors, majd ritka szövésű vászonzacskóba tölt, felakaszt. 4-5 nap lóg, míg savó kicsöpög. akkor vizes kézzel átgyúr, formába töm. tetejére nehezék, 1 hétig tovább érlel. Légmentesen csomagolva hűtőben sokáig eláll.
(3 utóbbi Polz Alaine recept)

Maris!
Csípős olaj: Sima hegyes paprika, soksok, osszevágva, kis üvegbe rakva, sima étolajjal felöntve. A Zuracskám kedvence levesbe.
Gombás olaj: 1 liter olivaolajat
5 dkg szárított erdei gombával (Tesco), 5 evők. morzsolt szárított zsályával, 1 e.k. morzsolt rozmaringgal 8 perc alatt összemelegítjük nagyon kis lángon. ha kihült, üvegekbe szűrjük.
Fűszerolaj: Bármilyen zöldfűszert + borsot, stb. üvegbe tenni, hideg olajjal leönteni. sztem jobb a egészben szárított fűszer-ágacska, mert ha friss, akkor az kis állás után bepenészedik az olajban.)((A fűszerecethez pl.forrón kell ráönteni az ecetet, abba jó a friss ződ, évekig eláll))

Sasiorsi!
A mézest ha olyan tojással írókázod, amit anno írtam, peresze a sütés után, akkor az simán megszárad negyed óra alatt a szobában...azt mehet bele a mazzag.
(Az üvegfestés nekem olyan mint a rántotthús, túl macera, azt se csináltam, mióta férjezett vagyok...)

Jó mulatást!
(maj rakok pár képet.)
(amúgy sztem azért jó ez, mert nem kell hozzá ügyesség, csak amennyi az ebédhez... és bele lehet rakni befőttesbe, rákötni raffiával, vagy spárgával egy csomipapírt a tetejére, tök ünnepi máris. vagy még egyszerűbb: vasedényes csatosüveg!)
(meg én sokszor pénz híján ezzel szúrom ki a rokonyok szemét, ez csak pár iccakába kerül, hahaha)
Zs.
zsanya
 
 


Sziasztok!

Nagyon aranyosak vagytok, hogy gondoltatok ránk! Kép
Lillcsike jól van, annyira nem vészes a szeme. Tegnap este nagyon csúnya volt, dagadt, vörös, váladékozott. Felhívtam ma reggel a kórházat, hogy megkérdezzem meddig "természetes" ez az állapot. Mondták, hogy ha estére ilyen csak, akkor még egy hétig ok. Szerencsére így van, hogy csak estére lesz ennyire csúnya, tegnap napközben nagyon szép volt.

Majd visszaolvasok! Rohanok, mert valami történt a gyerekszobában, nagy püffenés után, most nagy a csend...

Sziasztok!

Timi

Timi

Kép

Kép
bnéhtimi
 
 


Borsi!
Isten éltesse Ambrust neve napján!
zsanya
 
 


Maris!
Te melyik programmal készíted a naptárt?
Valamelyikkel lehet egy oldalas naptárt is készíteni, amin 1 foto + a 12 hónap rajta van?
Zita
anzizi
 
 


Halihó!

Képzeljétek, úgy jött ki a lépés, hogy Virág két télapóval is találkozott, nagyon örült mindkettőnek.Kép
Én meg már napokkal előtte izgultam, hogy fogja fogadni.
Szóval a második mikulás az hozzánk jött, akit "rendeltünk", egy kis csengővel csengetett az ajtó előtt, mielőtt bejött, aztán Virág megfogta a kezét és bekisérte, miután megkapta az ajándékokat, neki is látott bontogatni, később megpróbáltuk a télapó ölébe ültetni, ez kb. 1 másodperc erejéig sikerült, na de nem baj, a lényeg hogy tetszett neki, a végén még meg is ölelte a mikulást. Nagyon aranyos volt, azt hiszem jövőre is őt hívjuk.

Timi!
Szuper kis csajszid van, jól birta a gyűrődést, pont azt akartam kérdezni, hogy viselte, hogy nem ehetett.
Nálunk az ivással gondok lennének, Virág nem birná ki, hogy ne ihasson, az evés még hagyján, de tea nélkül nincs élet.Kép

Majd teszek fel képeket a mikulás buliról, de most megyek.

Sziasztok!

Viki
biti
 
 


Timi!
Örömmel olvastam, hogy szerencsésen túl vagytok a műtéten. Hogy van Lillcsi? Lassan már Ti is kipihenitek a hétfői napot gondolom. Elfelejteni szerintem soha nem lehet, ha az ember gyerekét zöld ruhások a műtő felé viszik, ahogy leírtad, nekem is könnyek szöktek a szemeimbe.

Borsi!!
Ambrusnak nagyon sok boldog névnapot!!!Kép
Pöttyei hogy alakulnak? Te sem voltál még baris?

Zita!
Jól van már Jázmin? Tejcsi is helyreállt, ugye?
Múltkor elfelejtettem írni, hogy nővérem a Különleges bánásmódot igénylő (vagy valami
hasonló) című t.képzésre jár. Te ?

Sógorom kollegája vállalta a Mikulás szerepét, és hétfőn este a nővéreméknél éppen gyanútlanul játszottak Csemetéink, mikor csöngetett. Bulcsú és Domink (az unokatesónk) nagyon meglepődtek, hogy a télapó a " mindentlátó távcsövén" keresztül látja amit ők csinálnak. Nálunk is jól sikerült, volt nagy szemkikerekedés, mikor belépett.

Bulcsú így nézett mikor meglátta:
Kép

Aztán pedig szavaltak
:Kép


Betti

Betti

Kép

Kép
betécske
 
 


Hahó!

Maris, ma feladtam a cd-t, remélem te megkapod, nem úgy, mint Judit!
A Szabó Gyula: Mondókás albumot nem tudtam átmásolni, valószinű hogy megsérült.

Majd irj, ha megkaptad!

Viki
biti
 
 


Sziasztok!
Jázi meggyógyult! Kép
Tegnap visszavittük a dokinénihez, azt mondta ne aggódjunk, nem csúnyább a torka, az étvágya is vissza fog jönni, de kell egy pár nap, míg leküzdi.
És tényleg, délutánra megjött az étvágya, 2 óránként szopizott, nem győzte bepótolni a lemaradást. Szerencsére tejcsi van elég, így gondoltam minden rendben, megnyugodhatok.
De hogy ne legyen minden olyan happy, tojt egy extra nagy spenótzöldet. Azóta sem kakilt, így várom a következőt, de remélem nem lesz semmi gond.

Betti! A Tesóddal járok akkor suliba! Én is egyéni bánásmód szakon vagyok! Látásból akkor biztos ismerem. Bár most még nagyon sokan vagyunk, több szak együtt, több mint 100-an, de jövőre mi szakunk már külön lesz.
Õ fényképez a fotón amit feltettél?
Te is elhalasztod az úszást tavaszig?
Én is szerettem volna januártól vinni Jázit, de féltem, hogy ilyen könnyen betegszik! Nem tudom jót tennék-e vele neki.

Sasiorsi!
Engem majd érdekelne a bölcsődalok cd! Merre laktok a Cseboxban? Anyumék is ott laknak, a Shell kúttal szembeni 9 emeletesben, gyakran megfordulok arra, valamikor majd összefuthatnánk, ha kölcsönadnád nekem!

Viki! Nagyon aranyosak a Mikus képek!

Judit!
Anyukádéktól is szoktál írni nekünk, most miért hanyagolsz?

Ildi! Várunk téged is, ha hazaértetek írj, mi újság veletek!

Nekem csak egy ajándékötlet jutott az eszembe, tavaly csináltam:
üvegbe töltöttem rétegesen rizst, mákot, sárgaborsót, meg mindent amit a kamrában találtam. Nagyon jól mutat a konyhában, és nagyon egyszerű megcsinálni, én még az ovisokkal is csináltam.

Most megyek, mert már ezt vártam, hogy letudjak a suliban mindent, és hozzáfoghassak matricafestékezni.
Jázi nagyon szereti amiket eddig csináltam neki az ablakra, mindig meg kell nézni. Beszélget vele, megtapogatja. Mobilokat is csináltam neki a pelenkázó fölé, de már az összes állat farkát leszakította! Kép

Kata!
Te hogy állsz a sulival?

Éljenek az Ambrusok!

Jó éjt mindenkiinek!
Zita
anzizi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: