Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

Hú, csak gyorsan válaszolok a kérdésekre, amikre még emléxem Kép
Igen a fiaim cumiznak, de úgy tűnik Bettinek volt igaza, és csak függő helyzetben esik be a kutacs, azóta nem is izgulok Kép Köszi Betti!!!

Betti,
Megnéztem a fotókat, hát nagyon állatok. Majd én is rakok fel néhányat.

Mi ma voltunk ötösben sétálni, és nagyon élveztük mindannyian. Utána úgy bealudtunk (mindannyian), hogy öröm volt nézni Kép
Petárdástól én annyira nem tartok. Hála istennek, sem Orsi, sem a fiúk (eddig így vettem észre) nem nagyon hatódnak meg a zajoktól, ha alszanak. És most már azt is látom, hogy Viktor fiam teljesen különbözik a másik kettőtől. Ő nagyon igényel engem, az alvókája sem olyan remek, mint a másik kettőnek, és gyakrabban kéreckedik cicire is (pedig már behozta Gábort, most nagyjából egysúlyban vannak).

Na muszáj szopiztatnom Kép

heppi

U.i.: Mindenkinek Buék, és bocsi, majd még próbálok jönni

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Hello!
No, végre egy kis mozgásKép.

Mica!
Miért? Veled volt valami? Az is érdekel ám!!
Jól teszed hogy nem méregeted, csak idegesíti az embert!
A mi szomszédunkban is van jó néhány piromániás eszement... van egy aki tavaly is a gyerekszoba alatt tüzijátékozott. Az autót elvittük anyósékhoz, hogy ne szenvedje meg az újévet..
Gyuszkónak részvét a fülbajok miattKép. NEkem mindig - évente min.egyszer- begyüllad a fülem. Hát nem egy leányálom, vetekszik a fogfájással..
Képeket várom még mindigKép

Szilvi!
Örülök hogy be tudtál ugrani! Remélem hamar jössz majd megint!

Heppi!
Még mindig irigy vagyok a zajokra immunis gyerekeidreKép. Van mikor Kevint se zavarja semmi, de ritka. Most meg.. hát kutya legyek ha mostmár értem mi baja van a fiamnak! Lassan tényleg nem marad más ok, csak a fogzás. ma borzasztó volt. Még cicivel sem tudtam megnyugtatni. Felváltva idegesít minket, ha én adom fel, apa veszi át, és fordítva. Szopi közben van hogy ok nélkül elkezd sírni, vagy inkább visítani. De amúgy is. Egyik percben még tök nyugodt, aztán ordít, látszik hogy valamije fáj. Megnéztem az ínyét, és érzek egy kis "dombocskát" alul, de nem hiszem hogy a foga lenne, mert inkább középen van. MEg nem emlékszem Mendinél volt e ilyen. nem tom. Ötlet?
Bár már biztos unjátok a fejem, meg a hülye kérdéseimKép.
Ígérem ebben az évben már nem panaszkodom többetKépKépKépKép
Most én megyek szopiztatniKép
MÉgegyszer boldog új évet!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Úgy néz ki én voltam az óvév utolsó és az újév első hozzászólója eme topikbanKép. JuhééKép
Mégegyszer BUÉK mindenkinek!!

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 

 
 

Sziasztok!

Hééj, azért remélem "az idei egyedüli hozzászóló" nem én leszekKép. Mindenki a szilveszteri pezsgőt piheni ki?
Én már megőrülök. Sose gondoltam volna hogy ilyet írok, de már várom hogy Ati menjen dolgozni. Annyira megváltozott az itthon töltött idő alatt, hogy szinte rá sem ismerek. Régen nem volt ilyen. Most fél perc alatt felidegesítik a gyerekek -főleg Kevin-. És ha baj van velük egyből lepasszolja őket nekem -főleg Kevint-.
Persze megérteném, mert tényleg idegesítő mostanság, de ő tényleg sosem volt ilyen. Már kezdek megijedni hogy mi van.. No, de nem fárasztalak titeket megint és egyből ilyesmikkel..
Kevinnek egyébként már majdnem áttört a fogacskája, nem tudom meddig kínlódik még vele szegényke.
A petárdázást egész jól viselték, Kevin átaludta az egészet, Mendi végignézte a tüzijátékokat, aztán egyből bealudt. Én egy cseppet fáradt voltam/vagyok, de semmi különös.
Kezdem egyre jobban úgy érezni hogy velem van baj..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Betti!
Ezt az időzítést!Nem semmi!KépKépKép
Férjed házon kívül töltötte a Szilvesztert?
Enyém 30.-án volt éjszakás,reggel 7-ig szól a műszak,ennek ellenére du.f3-kor talált haza.Kis elő-Szilveszter...Kép
Nagyon tetszettek a képek!!!Kép
Azt mondják a Laktoherbtől fájhat a gyerkőc hasa.
Nálad az a bizonyos mellpuhulás(mikor beáll a kereslet-kínálat)már bekövetkezett?
Nem tudom nálam most erről van-e szó,vagy a tejcsi kevesebb.
Mondjuk Patrik a bal cicin csak lóg,a jobbat meg nem üríti ki teljesen.Fejni én sem tudok.
Úgyhogy szopios tanácsot azt hiszem én nem tudok adni,ugyanaz a helyzet,amit Te és Momo írtatok.Kép
Hogy aludtak a gyerekek?
Mi ma is hármasban töltjük az éjszakát...

Momo!
Aranyos a kép!Kép
A jó alvókából küldhetnél nekünk is!Kép
Mint írtam Bettinek,Patrik is ezt a tekergést csinálja.Előbb-utóbb kipróbálom a homeós bogyót.

Mica!
Nagyon örülök,hogy megy a szopi!KépKépKép
Remélem Zoli jó baba marad.
Patrik is az,csak időnként úúúúgy el tud romlani!Kép
Gyuszkónak tetszik az öccse?
Te jól vagy?
Patrik is üvöltött eleinte,ha vetkőztettem,fürdettem,most pedig akkor,ha öltözünk és kiveszem a vízből.Kép

Szilvi!
Remélem rendeződnek a dolgok körülötted és tudsz majd írni!

Üdv.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Betti!

Látod,nem vagy egyedül.Kép
Hát férj-ügyileg nálunk sem rószás a helyzet mostanában.Kép
Jelenleg nem sokat tárgyalunk-az elő-buli miatt-,de ha itthon van,engem is csak idegesít.
Próbálja magát kívül helyezni a dolgokon és ez engem borzasztóan idegesít.
Jó lenne az a tali.Szerintem már akár tavasszal is lehetne,nem?Soptatni bárhol tudunk...
Na,jól kipanaszkodtuk magunkat.Kép
Anyósom is itt volt tegnap,tök jóóóóóóóó volt az este.Kép
Mondjuk szépek voltak a tüzijátékok.
Raul éjjel 2-kor aludt el,olyan izgatott volt.Kép

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Szia Kata!

Végre valami mozgásKép.
nem, itthon volt az uram is.
Nem tom, Kevinnek nem volt pocibántalma a Laktoherbtől. Ezt még sose hallottam.
Nálunk megoldódott a tejcsiprobléma is -már ha nem a foga miatt kínlódott egyébként-. Lehet hogy azért is mert a fogacska miatt többször kéreckedett cicire.
Tekergés még előfordul néha, talán azért mert Mendi zörög, ő meg kíváncsi hogy mi az.
Mellpuhulás nálam is volt, de már rögtön az elején, kb. két-három hetes lehetett Kevin. Azért kezdtem el méregetni hogy mennyit eszik, mert hiába tudtam hogy ez természetes, mégis ijesztő volt, én is azt gondoltam nincs is tejem. De Kevin uúgy hízott, ugyanannyikat evett. Aztán észrevettem hogy mikor beindul a tejleadó reflex -ami a harmadik hónaptól szintén nem olyan erős hogy folyna közben a másik ciciből a tejcsi! legalább nem kell cicibetétre is költenemKép-
akkor "megkeményedik" a cicim, és érezni hogy van abban üzemanyagKép.
Szóval ne izgulj emiatt, biztos elég Patriknak, ha nem is szívja ki mindet!
Tényleg, cumival hogy álltok? Azóta nem is kérdeztem. Kibírta nélküle, vagy adsz neki?
Fürdés eleinte nálunk is ordítással telt, de Kevinnek az vált be, hogy előtte megetettem, meg utána is. Teli pocival jókedvűbb volt. Mostmár csak utána kapKép. Öltözésnél viszont még mindig sír, gondolom várja már a kaját..
Igen, most én is "nemtárgyalós" kedvemben vagyok. Asszem észrevette, mert próbál kedves lenni, de ilyenkor már nem érdekel az egész.. ahh
Persze, lehet tavasszal is, csak Micára gondolván akartam inkább nyáron, hogy ő is ki tudjon kapcsolódni, ami egy fél éves babával már valamivel könnyebb mint egy három hónapossalKép. De majd megkérdezzük őt isKép.
Igen, ez az előnye megvan a szopinak..
Ha már itt tartunk, rakok egy képet Kevről a legutóbbi szopi közben készült, nem túl profi a picture, de olyan édi voltKép:
Kép

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Hat szep evkezdest mindenkinek, es ne ilyen hapsikatKép
Tudom, logok a kepekkel, toltodik a gep aksija, holnap mar igerem, hogy lesz kepKép
Nalunk nagyjabol rendben minden, este volt egy kis nyafizos idoszaka a lurkocanak, de napkozben egesz jol visszallt a regi alszok-eszek rendszerreKép Hat inkabb nappal nyikorogjon es ejjel aludjonKép Tudom, nem kivansagmusorKép De nem is panaszkodomKép Meg igazan nincs miertKép

Betti,
Gond nem volt velem, de a korhazi menetrend szerint 5. napon engedik a szulo noket haza, de lgalabbis 4 nap kell hozza, ha jol tudom.Nekem meg ugy az ejfel elott feloraval szulessel eppen volt 4 napom..
Csak ennyi volt a gond, mert amugy furge, friss es jo anyuka voltam bentKép

Nah, nezem a lurkot, anyukam kezeben bufizett, hatha megy aludniKép

Mica
mica
 
 


Mica!

Már nagyon várom a képeket!
Na,jó,holnapig még kibírom!Kép
Szerintem Te is benne lennél egy taliban valamikor később,igaz?
A játszóterezés is tök jó volt!Kép

Betti!

Igen,a tejleadó reflex most már nem olyan könnyen indul be,lusta fiam pedig nyekereg eleget emiatt.Inkább a szopira fordítaná az energiáját!Kép
Akkor Nálatok tényleg a fogacska kínozta Kevint!Kép
Én még nem foghatom erre a nyügit.
Olyan furi,hogy legtöbbször evés közben fáj a hasa.
Na,mindegy,remélem túlleszünk ezen is hamar és megint úgy eszik majd,ahogy eddig!
Már nem bánnám,ha a tejfolyás megszűnne,mert még mindig egy csomó kifolyik és emiatt ki kell mennem,hogy elmossam a tejgyűjtő kagylókat.
Éjjel Kevin hányszor kér enni?
Ezt a Laktoherb dolgot,már több helyen hallottam,most nem is merem inni.Raulnál ittam,tény,hogy nagyon-nagyon hasfájós volt,lett egy pár ősz hajszálam.Aztán,hogy a Laktoherbnek vol-e köze hozzá??
Jó ez a kép!Kép
A fürdés szinte közvetlenül evés után van,még nem hányt emiatt és így jókat mosolyog közben.Kezdi megtalálni a hangocskáját is.Kép
A kiütéseket még mindig nem látta orvos,mert a mi dokink szabin van.El akartam vinni a másik gyerekorvos tanácsadására csütörtökön.Ruszlán kétszer is megnézte,hogy hány órától van.Elkészítettem a két gyereket,el is mentünk.Tanácsadás sehol:nem mindegy ugyebár,hogy 15,vagy 13 óra...Kép
Nem akarok ám férjszapuló topikot nyitni,mert amúgy egész jól elvagyunk,csak most olyan könnyedén ki tud hozni a sodromból,aztán néha jól esik nyafogni.Kép

Na,bedugulok mára!
Remélem mindenkinek nyugodt,sírásmentes éjszakája lesz!Kép

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Ime a keptar:
http://babanet.hu/album/main.php?album=4358

Gyorsan csak ennyi, remelem, hogy jol lathatoKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Mica!

Nagyon aranyos Zoli baba!És Gyuszkónak milyen jól áll a kezében!KépKépKép
Úgy nézem,hogy máris fogytál,tök más az arcod!
Mégegyszer gratulálok,sok boldogságot az egész családnak!

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Mica!
Gyönyörű a fiad! Mind a kettő!Kép
És ahogy Kata mondta, te is jól nézel ki nagyon!

Kata!
Igen, ez a fogacska.. nem tom, miért de még mindig nem tudta áttörni az ínyét szegénynek, pedig mostmár nemcsak érezni hanem látni is lehet neki. Vajon meddig tart még? KépKép
Én azt olvastam hogy szopi közben indulnak el valami emésztési folyamatok, lehet hogy ezért feszengenek a bébijeinkKép.
Kevin átlag kétszer kel éjjel, vagy mondhatni úgy is, hogy alszik egy négy- négy és fél órás időszakot, aztán három óránként kel mint nappal. Vagy -mint most is- alig alszik vmitKép.
És Patrik?
Még vannak pöttyei?
Férjszapuló topik jó ötletKép. Azért nálunk sincs nagy probléma, csak hát ez a kicsi babás időszak ilyen érzékeny dolog.. hamar felidegesítjük magunkat..

Ma voltam egyet pizzázni a barátnőmmel. Egy éve nem láttam, mert kint lakik Londonban, csak karácsonyozni jött haza. Már általános suli óta barátnők vagyunk, nekem nagyon rossz hogy csak mailban tudunk beszélgetni, mert igazi lelkitársak vagyunkKép. No, mindegy, még egy hétig itthon lesz, elkísér minket szerdán tanácsadásra -oltásra-.
Jó volt kicsit kimozdulni. Ki is fáradtam kicsit, pedig csak másfél órát voltam távol. Itthon meg vár két nyűgös gyerek. Holnap meg már tök egyedül leszek velük..Kép
Tényleg, Heppi, a te férjed is dolgozik már holnap?


Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti!

Irigyellek,olyan ritka manapság,hogy egy barátság hosszú ideig memaradjon!Kép
Gondolom jó sok megbeszélnivaló gyűlt össze.Kép
Én még nem voltam gyerekek nélkül sehol.KépIgaz,a gyerekekkel sem.Kép
Itt nem igazán van hová menni,cél nélkül ténferegni meg valahogy nincs túl sok kedvem.
Éjjel hármasban voltunk,de nem volt semmi gáz,meg tudtam fürdetni mindkettőt,sőt,még én is zuhanyoztam,és még vacsizni is tudtunk!Kép
Holnap gondolok Rátok!
Hasfájásod -pizzázásból ítélve -úgy látom már elmúlt.Kép
Raulnak is nehezen bújt ki az első foga,jól megszenvedtük,aztán meg csak bukkantak elő sorba.
Kenegeted valamivel az ínyét?
Nekünk bevált a hűthető rágóka is,azzal dörzsölgettem.Volt valamilyen szirup is,de már nem tudom a nevét.
Olyan régen volt!De furi,hogy megint babázok!Kép
Patrik még pöttyös,de már nem vészes,mióta nem iszok tejet.Lehet,hogy az okozta.
Elfelejtettem írni,hogy cumizik,de nem viszi túlzásba.Kevin?
Úgy látom Ő is nagyjából annyiszor kel éjjel,mint az én fiam.Ennyit arról,hogy pár hét múlva talán többet aludhatok már...

Na,megyek,nyöszörgés van.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Koszonjuk a dicsereteketKép
Nah igen, a fogyas, 77kg-al kezdtem a terhesseget, es most annyi vagyok... szoval csak az aldott allapot elotti tulsulyomat kellene lefogynomKép
Viszont a baboca, ha tenyleg jol merte Apa, akkor nagyon no, tegnap este csupaszon 4300g voltKép
Kajalasi mennyisegre meg 110g-ot mert..
Ma reggel megtortent az elso hogyan oldjuk meg, hogy baba is eszik es Gyuszko oviba megy tortenet. Most egesz jol sikerult, de lesznek meg huzos napok, ugy latomKép
Ma meg valahogy be kell mennem Cegledre baboca pairjaiert, remelem a kovetkezo kajalas utan nagyot alszikKép Ha nem, majd a mamat orjiti meg, bar ugyis csak ugy indulok el, ha latom, hogy sikerult jol letenni..

Most puszi, majd jovok meg vmikor.

Mica
mica
 
 


Sziasztok

Hú ma nagyon el vagyok havazva, mivel ma már mi is négyesben töltjük a napot. Hál' istennek eddig semmi szörnyűséges nem történt. Bár mongyuk én a délelőttöktől annyira nem is féltem, mert mire a két fiú megkezdi a napját, Orsi pont bevágja a délelőtti szunyát. Csakhát a délután... Próbálok jó képet vágni a dologhoz és nem idegeskedni. Anyukám szerdán jön, tehát min. 2 napot ki kell bírnom Kép Csütörtökön oltják a fiúkat.

Ja, jut eszembe. Igen, Betti, hozzánk azért jár ki a doki oltani mert ikrek, ÉS Orsi még kicsi, ÉS még elég rossz az idő Kép De ne nagyon irigykedj, mert csak ez meg a következő lesz itthon, aztán már menni kell. Hát nemtom hogy fogom megoldani, ha sorbaveszem a következőket:
-nincs tárolónk, a babakocsit a házban tartjuk
- a váz maga közel 10 kg
- fiúk hordozóstól kb 6kg/kop
- Orsi maga több, mint 12kg
A kérdés:
Kivel kezdzem az öltöztetést, és hányat kell fordulni a második emeletről, mire útnak indulhatok? A háromból mennyi fog leizzadni? Én hanyadik forduló után fogok leizzadni? Mennyit kell edzenem a fenti projekthez? Két üvöltő gyereket hogy fogok megnyugtatni a tanácsadáson?

Szal ez van Kép

Most meg ordiba, szal mennem kell

heppi

u.i.: képeket megnéztem, fantasztikusak Kép

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi!
Remélem nyugis lesz a délutánotok!
Jók a kérdések,gondolkodtam,hogyan lehetne minél egyszerűbben megoldani a dolgot,háááát,nem sok jó ötletem támadt.KépMajd meséld el,hogy sikrül.
Nincs valaki,aki legalább néha segítene?
Oltásról majd kérek beszámolót,hamarosan nekünek is esedékes.Kép

Mica!
Férjed máris újra dolgozik?
Babóca volt már kint?
Szépen gyarapodik,gratulálok és nagyon örülök,hogy sikerül szoptatnod!Kép

Puszi.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok!

Asszem ezt a levelet csak elkezdem, befejezni csak írtó nagy szerencsével tudom majd.Kevin még mindig szenved a fogával, ahogy nézem jön a második is, szóval nem lesz egyszerű hetemKép.

Kata!
Igen, ez a barátság már 13 éve tartKép. Nekem igazából sosem volt sok barátom/barátnőm, de akik igen azok még ma is azok. Kicsit értelmetlenül írtam de remélem érthetőKép
Örülök hogy jól telt az esteKép. Ügyi vagy!
Nem, nem volt még alkalmam Dentinoxot venni, én Mendivel azt használtam, bár mikor nagyon fájt neki akkor semmit sem ért. Most néha adok Kevinnek Panadol bébi szirupot, de inkább chamomillával tömömKép.
Tejtől tényleg lehet a pötty. Nálunk szntem azért nem volt, mert én nem merek tejet inni, mert Ati tejallergiás.
Igen, KEvin is cumizik, de ő sem mániákus. Bár egyre ügyesebb. De a cicizést nem zavarja egyeltalán. Azért adtam neki, mert nem akarom hogy az ujját szopja. Szerintem meg a cumi se rosszabb mint az ujjszopás abból a szempontból hogy cumizavart okozna. NEm?

Mica!
Én 68-al kezdtem a terhességet- a csúcs 83 voltKép-, és most 73 vagyok! Pedig már eltelt négy hónapKép. És én is túlsúllyal kezdtem. A versenysúlyom átlag 62-64 kg volt. KépKép De útálom magamKép.
jajj, még azt akartam kérdezni mindenkitől, hogy nektek nem nyúlt ki a bőrötök? Vagy csak nekem volt óóóriási pocim? Visszamegy még ez valahogy, vagy menthetetlen?
Sok sikert, remélem problémamentes lesz a napodKép.
NEkem az volt nehéz mikor visszamentünk hallásvizsgálatra négy hetesen, és egyedül vittem a kettőt. Odáig még jó volt hogy elmegyünk autóval, de hordozóstól cipelni a parkolóból a hetedikre meg vissza... hát leizzadtam. Ja meg közben még megnéztük a teknősöket is a parkban.. ráértünkKép

Heppi!
NEked is kitartást az egyedülléthezKép! remélem jól viselkednek a bébik és a nagylány isKép!
Orsi még mindig kétszer alszik egy nap?
Mendi ma fél egykor kelt fel! az jó?Kép Igaz, nyolckor bevágott két deci kakaót de egyből visszaaludt..
Huhh, akkor nálatok is oltásos hét van.. majd együtt virrasztunkKép.
Dehogy irigylem én tőletek a dokit, csak tényleg örülök hogy rendes hogy nem várja el azt amit leírtálKép. Bár ha már kétszer ki tud jönni akkor nem lenne mindegy neki még két alkalom? Vagy túl sok igényem van?
Töröm majd a fejem valami jó megoldáson, de ha tudok segíteni valamiben akkor szólj nyugodtan. A Füle dokinak is itt van a -nem biztos hogy ez az utcanév- Kárpáti Aurél utcában a tanácsadás? Ahol a rendelője van?
Ja, eszembe jutott valami! Anyósomat szabira rendelem, és elmegyek veletek tanácsadásra, még elhozni is segíthetek neked őket! Mit szólsz? Addigra már az enyém is fél éves lesz, anyós elpépezget neki, vagy kibír egy etetést pohárból, és így neked is könnyebb. Oltás után meg feljöhettek, meg tudod etetni nálunk mindetKép.Mit szólsz?

Ééés csoda történt, be tudtam fejezni a leveletKép. juhééé
Mindenkinek szép és nyugis napot kívánokKép

Betti

Ja, és majd elfelejtettem dicsekedniKép. Kevin Karácsonykor fordult először hátról hasra, azóta kitartóan gyakorolKép

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,
Felajánlást köszi Kép lehet, hogy élnem kell vele Kép Bár megmondom őszintén, én Scenic-kel fogok menni, mert azért babakocsival az már tényleg elég katasztrofális lenne. Így nem kell még külön Orsi után is rohangálnom. Bár abban is bízom, hogy akkora ide tudom rendelni az anyukámat, és azért úgy mégiscsak könnyebb Kép
Füle dokinak ott van a tanácsadása, ahol a rendelője (csütörtökönként 11-től). Egyébként ezt a háznál oltás dolgot azért nem akarom reklámozni, mert elvileg szabálytalan (ezt meg is mondta), én meg akár írásba is adom, ha kell, hogy minden következményével együtt vállalom Kép Persze ezt nem kérte, de ha gond lenne, utólag is megírnám neki azt a papírt.

Na, csakhogy ne legyen egy nyugodt fél órám Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Heppi,
Ok, szólj nyugodtan ha kell a segítségem, tényleg szivesen bármikor!
Kevinnek tegnap este végre áttört az első fogacskájaKép juhééé

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


please
 
 


Lányok, mi ez a kihaltság megint?
Én már lassan megőrülök.. nincs valami jó napom, szokás szerint.
Mendi elvan, de a fiam.. és mi lesz még holnap ha kapja az oltást..
no, mindegy. Most elgondolkodtam valamin.. igaz, van még két hónapom, de már előre tervezem hogy hogy fogom megoldani a hozzátápit. Mendivel nem görcsöltem rajta, neki úgy adtam hogy két tejcsi között, és szép fokozatosan nőtt az idő előtte is utána is, és tudtam napirendet kialakítani.
De most ugye mindenhol azt olvasni hogy szopi után adjuk a cuccot. De én nem akarok hetekig várni mire már "csak" pépezik egy kajánál. Akkor már mire egy éves lesz még csak két pép lesz, meg hat szopi.. szerintetek akkora bűn, ha szopi előtt fogom adni majd a pépet? Persze teljesen fokozatosan, nem állat módjáraKép.
Nem tom, végülis még van időm, csak mivel sose tudok dönteni jó előre elkezdek filozofálgatni a dolgonKép. Meg hát kíváncsi vagyok a véleményetekre, úgyhogy hajráKépKép.
No, közben eltelt egy óra, próbálkoztam elaltatni a fiam, de nem sok sikerélményem vanKép. Mire lerakom felkel.. kiértiezt??
No, megyek, mert Mendi a századik kakaóját követeli rajtam..

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!

Végre eljutottunk a tanácsadásra.Most már tudom miért fáj a derekam:kicsi Patrikom 5900grammosra növesztette magát és 61 centis már.Szombaton lesz 7 hetes...Kép
A pöttyök tejkiütések.


Betti!
Szerintem nyugodtan csináld úgy az elválasztást,ahogy Te jónak látod.Ha legalább 6 hónapos koráig szopizik,akkor már elégedett lehetsz.Kép
A tanácsadáson volt egy kisebbségi(Kép)nő a két éves fiával,beszélgettek a védőnővel,hallom ám,hogy a gyerek még csak szopik,semmi mást nem kap!!!!!Olyan volt pedig,mint egy kisdömper.
Gondolom azért ilyen cél nem lebeg egyikünk szeme előtt sem!KépKépKép
Raulnál,míg baba volt mindig bekevert,ha fújt a szél,sírósabb volt és keveset aludtPatriknál is így van.
Ráadásul mindenféle frontok lesznek a héten,ne is készülj sok nyugalomra,én sem teszem.Kép
Remélem az oltáson kevés nyűggel lesztek túl!Kép
Mivel Patriknak is vannak nagyon rajtam lógós napjai,a Jézuska hozott nekünk hordozókendőt,nagyon jó!!!Szépen megnyugszik benne,én pedig tudok mászkálni.

Mica!
Hogy vagytok?
Láttam a másikon,hogy tényleg nem vagy egy otthonűlős!Kép
Megkaptad végül is a Felicitas csomagot a kórházban?

Puszi mindenkinek!

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Kata!

Tyú, nem semmi ez a srác! Lassan utoléri KevintKép. Akkor már ti is 68-as rucikat hordtok?
Két évesen csak anyatej?? hát az azért durva,nem? az az érdekes hogy a "kisebbségi" nőknek szinte soha nincs gondjuk a szoptatással. bár lehet, hogy csak az én megfigyeléseim szerint van így.
Én nem tudom hogy vannak ezek a frontok. Kevin este tök jól aludt, csak egyszer kelt fel, pedig végig esett az eső, kopogott az ablakpárkányon. Mendi is mindig akkor aludt a legjobban mikor minden más gyerek szenvedett a széltől, fronttól, dögmelegtől, hófúvástól...stb..
Én már rég nem reménykedemKép
Én még Mendivel vettem hkendőt, de nem sokáig használtuk. Szerette az elöl ültetős módot, de mikor hátamra akartam már kötni, mert nagy volt, az sose jött össze, lehet hogy béna voltam hozzá. Kevinnek meg nem igazán jön be a hordozás. Neki inkább azt a függőágyat kéne megvenni, csak veszett drága, meg én nem tudnám felkötni a kiságyra, mert két oldalt rácsos csak ha meg oda kötném nem férne el.
Szóval nem egyszerű..

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Betti,
En nem filoztam anno a valtason sokat, miutan tapszeres volt, es az ugy anyagilag se egy kifizetodo dolog, igy eleg hamar elkezdtuk az atallast, es a baba nem sinylette meg, lathato, hogy milyen nagyfiuKép Ami a lenyeg volt, hogy ne ott adj neki masfele kajat, ahonnan a megszokott folyadekot varja, mert nalunk se akarta megenni az almapepet ott, ahol a tapszert szokta inni. Masik szobaban mar priman bekajaltaKép
Gratula a fogacskahozKép Fogzas es front kornyeken nem lehet sajnos nyugodt babat varni, es miutan nalatok most mindketto megvan, igy csak kitartast tudok kivanni.

Kata,
Jujj, hatalmas lett PatrikKép Meg jo, hogy kendobe kotve elbirodKép Mi anno, mikor kengurura valtottunk volna, csak egy ok volt, hogy nem hasznaltam: nem birtam el GyuszkotKép
Jah, a csomagot megkaptam, a tavozas napjan vegre feltunt a holgy, es egybol lett csomag isKép
Koszi, amugy jol vagyunk, most hoztam haza nagyfiamat az ovibol, Zoli szopi utan volt, de miutan epp vmi hasfajossag is becsuszott, igy Anyukamat boldogitotta egy kis nyafival, amig odavoltam. Mikor hazaertunk, epp elaludt. Indulas elott is volt nyafi, de miutan epp pelusoznom kellett, mert jol telirakta a nadragot kaja kozben, igy nem volt olyan feltuno, hogy mondja a magaetKép
Nah igen, most meg megoldhato, hogy rohangaszom ide-oda, amig van Anyukam, ki is hasznalom, nameg ugyintezes is volt dogivel.. Majd ho vegen lesz meg jo program, mert vinni kell Zolibabat ortopediara, meg hallas kontrollra.. hat kivancsi leszek ra, mikent oldom megKép Nameg addig is, hogy ha nem lesz segitsegem, az ovibahordast.. de talan addigra majd szokatom a lurkot a kinti lethez, egyenlore meg nem is probalkozom, foleg ilyen idoben..

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Megint tanácsra lenne szükségem,most kopszmó ügyben.
Anno Raulnak a fejbőrén volt egy kevés,könnyen megszabadultunk tőle.Patriknak a szemöldökén van,hiába próbálom olajjal lazítani,nagyon ragaszkodik hozzá.
Tudtok valami tippet adni?Kép

Betti!
Nagyot nézett a védőnő is Patrik gyarapodására.Kép
A doktornő szerint túl sokat eszik(!)azért pöttyös.Még jó,hogy nem írt elő diétát!
A koszmóra viszont szteroidos emulziót írt fel,természetesen eszem ágában sincs használni!
A 62 rucik általában szűkösek,de nem értem a méretezést,van,amelyik jó.
Össze-vissza írkálnak a ruhákba is mindent.Kép
Tényleg,én is észrevettem,hogyetnikumnál nem gond a szoptatás általában,lehet,hogy mi olvasunk túl sokat és aggódunk feleslegesen.Elvégre a testünk tudja a dolgát.Kép
Gratula az első kis fogacskához!!Kép
Vezetsz babanaplót?
Most azon problémázok,hogyan oldjam meg,hogy a 6 hetes kontrollra el tudjak menni.
Amilyen szerencsés vagyok,biztos aznap lennénsk ezren,mikor megyek.Kép

Mica!
Le a kalappal előtted,én még alig dugtam ki az orrom itthonról,nem hogy ennyit intézkedjek!
Nálatok is majdnem minden evésnél van kaki?Kép
Eszel mindent,vagy van,amit most hanyagolsz?
Gyuszkó Apával,Te pedig Zolival alszol?

Heppi,Momo!
Jól vagytok?Lurkók?Kép

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Még egy gyors utolsó bejelentkezés a nap végénKép

Mica!
Igen, én is ezért nem aggódtam Mendinél, merthát ő is "menthetetlen" tápis voltKép.
Persze, ha már szilárdat eszik majd, kitelepítem a konyhábaKép.
Miért kell menjetek ortopédiára? És hallásvizsgálatra? Megint nem volt jó a gép?
Anyukád meddig tud veled maradni?

Kata!
Mendinek anno csak a buksiján volt koszmó, neki se jött le olajjal, pedig kentem mint állatKép. Mi is kaptunk gyógyszertári izét, valami kenőcsöt, én kipróbáltam egyszer, jó is volt, de maradt még neki. Aztán hagytam , mert hát minek szekáljam a bébit, ha úgyse jön le? Persze nem volt neki vastagon, csak a kutacsánál egy kicsike részen, ott nem mertem vakargatni neki.
Most úgy nézem lehet hogy Kevinnek is van egy kicsi, én is kipróbálom az olajat, de csak holnap este hogy ne lenyalt fejjel menjünk a dokinénihezKép.
Na, ezt utálom mikor azt mondják "túl sokat eszik".. anyatejjel elvileg nem lehet túletetni egy babát.. a diéta már tényleg durva lett volnaKép
Igen, valóban. Én főleg a Tescos badikat imádom, most is van hogy 62-es van beleírva és simán jó Kevre, pedig már 74-es cuccokat hordunk. Igaz, rugikból -Kenguru Goldos plüssök- még jó neki a 68-as is. Szóval tényleg csak irányadók a számozások ezek szerintKép.
Majd holnap én is írok paramétereket.
Igen, vezetek babanaplótKép
Hathetesen én akkor voltam mikor Kevin már nyolc hetes elmúlt. Úgy időzítettem hogy hó vége legyen, és csütörtök, olyankor kevesen vannak, és valóban csak egy nő volt előttem. De ha menned kell, bejöhettek hozzánk, és mielőtt mégy megeteted, hozzánk kb. öt percre van a rendelője, így több időd van. Meg ha nagyon sírna én is meg tudom etetniKépKép.
Nálunk a minden evésnél kaki kb. egy hónapja változott meg. Most minden reggel van , de akkora hogy még a nyaka is olyan , úgyhogy reggel mosással kezdekKépKép.
No, jó éjt, szurkoljatok holnap!!!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti!

Látod,még én is itt...Kép
Köszi,hogy felajánlottad a pesztrálást,de tudod,én úriasszony vagyok és mindenhová a férjem visz,Raul pedig kísér,nem szeretném egyre népesebb családomat Rád szabadítani!KépKépKép
Köszi,hogy az etetést is átvállalnád,de az én fiaim nagyon kényesek(na,ja,egy úriasszony gyerekei?Kép).Raul annyira kétségbeesetten sírt az éhségtől a kórházban,ahol született,én meg annyira nem tudtam szoptatni,hogy kapva kaptam az ajánlaton,mikor a szobatársam mondta,hogy adjam,megszoptatja,mert már a szíve szakad meg...De Raul csak szimatolt,elhúzta a száját és ordított tovább.Kép

Na,szófosi befejezve mára.
Holnap szorítok,írj majd!Kép

Jó éjt!

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Betti,
Ortopediara altalanos szures miatt kell menni, nalunk igy szokas, Gyuszkonak is volt. A hallaskontroll meg azert kell, mert a korhazban csak a jobb fulenel jelzett a gep, a bal meg addigra nem tisztult ki, es ezt kell ellenorizni.
Anyukam ugy nez ki, hogy jovohet pentekig marad, aztan talan Anyosom jon el, remelem addigra helyrejon, mert beteg volt.

Kata,
Hat en is csak most vagyok ilyen virgonc, hogy van segitsegem, Anykamban nagyon megbizomKép Kesobb majd nekem se lesz olyan egyszeru az eletem, amikor egyedul leszek itthonKép De hatha addigra Zoli is ugyes baba lesz (nem mintha most nem lenne az), es jol fog menni minden. Tudod, a pozitiv hozzaallasKép
Kajakbol jelenleg csak a tejet es a kavet (reggeli tejeskavem) hanyagolom, mert a korhazban ilyet nem ittam, csak itthon 2 reggel, es utana volt nyugosebb Zoltan, igy most probajarat. Bar tegnap vmi mas is zavarhatta, szerintem a fokhagymasabb brassoiKép De ezt eldonteni...Kép Viszont tegnap, ajanlasra vettem Infacolt, ami ugye hasfajasra van. Nos, barkinek szivesen atadom, mert a lurkonak eppenhogy csak a nyelvehez ertem, hat olyan oklendezest levagott tole, hogy hozta ram a szivbajt.. Errol ennyitKép Gyuszkonak anno Espumisan volt, de azt beleraktuk a tapszerbe, masabb volt..
Alvasunk ugy van, hogy Gyuszko Apaval, babocaval pedig en es Anyukam vagyunk egy szobaban. Eddig bevaltKép

Tobbiek, merre vagytok? Marikarol ezereve nincs hir, hol jar?

Mica
mica
 
 


Sziasztok,

Betti,
Hozzátápit csináld úgy, ahogy gondolod. Azért szokták a szopi utáni hozzátápit javasolni, hogy a baba jó sokáig szophasson. Viszont ha te már mongyuk egyévesen csak egy-vagy-két szopit szeretnél meghagyni, nyugodtan add a pépet szopi előtt Kép Bízz magadban Kép

Kata,
Tanácsadást én úgy oldottam meg, hogy előző két nap minden szopi után fejtem. Mikor mennyi jött. Aztán (mivel itt sok gyerkőc van egyrakásonKép ) berendeltam anyósomat aZuram mellé, és két cumisüvegbe elosztottam a tejet. Mondtam, hogy ha odaérek, rájukcsörgök, hogy mennyien vannak. Mivel sokan voltak, melegvízben felmelegítették a két cumisüveget, és megetették. És láss csodát, egyetlen üveges kaja miatt semmi gond nem lett a szopival sem Kép

Magunkról annyit, hogy a lányom éppen az anyukámmal takarít. Nagyon élvezi Kép Az miért van, hogy tizenévesen meg úúúútálnak még rendet rakni is ??? Anyukám most nem marad sokáig, viszont már a fél házat kinyalta. Én meg pocolok itt a gép előtt Kép Na meg a fiaimat istápolom.
Hozzánk holnap jön a doki, paramétereket majd akkor írok, mert ez hivatalosan tanácsadás lesz, jön a védőnéni is Kép Gondolom lesz cm és g mérés is, meg szeretném, ha Orsit is átvizsgálná a doki. Igaz tegnap már nem volt láza egyáltalán, és az étvágya is mintha kezdene visszajönni, viszont most meg a fiúk kezdenek szörcsögni és köhécselni. Eddig nem is zavarna, csak nehogy vmit benyaljanak Orsitól. De remélem csak a visszajövő anyatejtől van az egész hajcihő.

Még megpróbálok feltenni pár képet karácsonyról, aztán húzok innen Kép

heppi

Kép

Kép

Kép

Kép

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

No, megjöttünk a tanácsadásról. Paraméterek: 7800gramm, 67centi. Viszont kicsit aggódom mert ezek szerint csak 280grammot hízott egy hónap alatt. Az nem kevés? A doki nem szólt "érte" a védőnő meg azt mondta hogy mivel nagy baba ne aggódjak emiatt. Ok, ha legalább 40dekát hízott volna. De így nem lehet hogy kevés a tejcsim? Nem tom.. már várom hogy egyen mást is mert engem ez a szoptatás a sírba visz lassan...
Lehet hogy azér tnem hízott annyit mint szokott, mert "diétára" fogtam? De így is két és fél óránként eszik. Meg már második napja átalussza az éjszakát -nálam ha már hat órát alszik az már átaludt éjszakának számítKép- ha éhes volna akkor csak felkelne nem? Jajj, rosszabb vagyok mint az elsőnél..
Oltásnál szegénykém sírt, össze-vissza puszikáltam, és megnyugodott. Addig nem kezdtem el öltöztetni, sőt le se raktam amíg sírt, meg láttam hogy sírna. De egy kis hős módjára amint kiértünk szinte egyből megnyugodott, és öltözhettünk. Hiába, igazi férfiKépKép
A kedvem megint eléggé.. szomorkás.. valahol egy kis zöld állatka ülepe alatt ..
Kicsit elkedvtelenedtem egy-két szomszéd miatt. Túlélem , no.

Mica,
Aha,akkor jó ha csak rutinból csinálják.
Hát reméljük addigra meggyógyul anyósod. Pihenj is azért kicsit!
Nálunk is így megy az alvás, csak anyu nélkül.
Tegnap mondtam Atinak, hogy ha Kevin már egy hónapig átaludná az éjjeleket akkor összerakhatnánk végre a két kölköt. Elkezdett "könyörögni" a fiának hogy aludjonKépKép.


Heppi!
Nagyon jók a képek!Kép Orsi nagyon édi a vasalóvalKép látom neked ezzel nincs gondodKépKép
Kicsit zavarban vagyok, mert ahogy látom mindkét képen kék ruha van, így csak megérzésből vagy tippből mondom hogy Viktor nagyon hasonlít rádKép De gondolom Gábor is, úgyhogy nagyon nem téveszthetekKép.
No, én se leszek már sokkal hülyébb, igaz?Kép
Látom ti is Avent cumit használtok. Fiúk szeretik? -bár gondolom ha nem szeretnék nem az kapnának.. tényleg hülye vagyokKép-
Hozzátápival kapcs. Valóban úgy szeretném ha egyévesen már csak két-három szopi lenne. De ki tudja.. már nem mindig tudom hogy mit akarok..
Remélem a fiúk nem lesznek betegek!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok!
Szomorúan látom hogy megint sehol senkiKépKép
Amilyen állat vagyok, tegnap kihagytam Katát a hsz-bólKép nehari kérlek, de agyatlan vagyokKép.
Szóval:

Kata,
Nincs mit, ha mégis igényt tartasz rám, szóljKép
Fiaid meg nyilván tudják mi a jó , okos gyerekek!

no, szóval. Elkiabáltam az "oltást jól viselést" mer a fiam estére jól belázasodott , még éjjel is lázas volt, most reggel már nem, de egy órája megint felszökött a lázaKép. Remélem hamar rendbejön. Most már nem mertem neki Panadolt adni, várok vele hátha jobban lesz.

Mica!
Tőled meg azt felejtettem el megkérdezni hogy Zoli baba mekkora fejkörfogattal született? Próbáltuk a baránémmal megfejteni a Bpd és a szül. fejk. összefüggését..
ja, tegnap kapott a kórház 4D-s gépet, a doki elsőként a barátnémat vizsgálta veleKép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Betti,
Hat az alvasi rend most meg eppen jo, de en se szeretnek sokaig a parom nelkul aludni, ugyhogy nem ussza meg a koltozest szerintem a ho vegen. Gyuszko meg mar amugy is kulon szobaban aludt, ugyhogy ot remelem, hogy nem fogja zavarni, max. idonkent atkoltozik kozenkKép Jol fogunk kinezni akkorKép
Zolis fejkorfogata 37cm volt, ha jol lattam a papiron. Meg az Apgart is csak 2 nap utan tudtam meg a csecsemosoktol, mert szulesnel elfelejtettem megkerdezi, a szuleszno meg kesobb nem tudta, de mondta, hogy szerinte tuti 10es, mert minden oke volt.
A bpd es felkorfogat nem fugg igazan ossze szerintem, mert vannak kerekebb feju babak is (mehen belul, mert szules utan ugye majdnem mind csucsfejuKép)
Nah, UHrol is lemaradtunkKép Most meg nem mondom, hogy majd legkozelebbKépKépKép

Kevinhez kitartast, en szerencsere nem ismertem az ilyen dolgokat, mert Gyuszko nagyon jol viselte az oltasokat. Ilyenkor erdemes kupot adni nekik, fiamnak mindig javasoltak a "nyugtatos" kupot, de azt hiszem, hogy csak 1x kapott, megelozes szempontjabol.

Nah, megyek, pihenek egy kicsit, mindenki ebedelt, baboca isKép

Mica
mica
 
 


Sziasztok,

Csak néhány percre ugrottam be, mert az anyukám szeretne netezni.

Szal:

Betti,
Panadol szirupot 5óránként adhacc, lázcsillapító kúpot 3órénként, de a kettőt együtt is adhatod. Remélem érthető voltam Kép

Nálunk minden okés, csak borzasztóan fáj a hátam. Legjobb lenne egy tuti masszőr, de sajnos ilyesmire mostanság nincs időm.

No megyek, hagyom kibontakozni az anyukámat

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok!

Tegnap csak a félig-meddig visszaolvasásra volt időm,egyedül voltam a fiúkkal és mindkettő aznapra időzítette a nyűgösködést.
Ma sem túl fényes a kedvük,de egy fokkal jobb.
Biztos a front...

Betti!
Gratulálok,jó nagyot nőtt megint Kevin!Kép
Nekem előre felhívta a védőnő a figyelmemet,hogy hamarosan alaposan visszaeshet a gyarapodás,ne ijedjek meg,szerintem Neked sincs aggodalomra okod!
Patrik alig eszik két napja,úgy látszik önkéntes diétűt tart,mióta megtudta mennyit hízott.Kép
Ma még fejnem is kellet,pedig nem szoktam
Rusz éjszakás,remélem lenyugodnak a kedélyek itthon!Kép
Ezek az oltások annyira nem hiányoznak!Tudom,hogy kellenek,de már előre kivagyok.Raul nagyon rosszul viselte,szinte mindig lázas volt utána és persze nyűgös ezerrel.
Kevin jobban van már?
Kérdezted a hasat,most jutottam el odáig,hogy válaszoljak.KépSzóval az enyém egyszerűen gusztustalan,mint a kelt tészta,úgy néz ki.De rosszabb,hogy a tapintása is olyan.Kép
Már olvasgattam a hasplasztikás topikot,asszem kihagyom,maradok kötényhasú.
Pedig az ott olvasottak alapján úgy tűnik,hogy szétnyílt a hasizmom,a TB támogatja ebben az esetben a műtétet,de nem hiszem,hogy valamikor is belevágnék.
Elmondod,mi volt a szomszédokkal?
4D-s gép?!
Na,erről lecsúsztam.

Mica!
Egyenlőre nem kellett még a hasfájásra semmit adnom,csak a derekem törik le a dajkálástólKép
Végül is milyen tapasztalataid voltak a nővérekről?Gondolom sokat számított az is,hogy veled volt a baba.
Ma én is intézkedtem ám!Kép

Heppi!
Egy takarítás nálunk is elkelne,de senki sem ajánlkozik...
Mit mondott a doki?
Nagyon jók a képek!Kép

Puszi.
Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Ja, tényleg!!! El is felejtettem, hogy ígértem nektek paramétereket. Tehát:
Viktor (született 48cm, 2800g) 2 hósan (ma) 4600g és 54 cm
Gábor (született 48cm, 2910g) 2 hósan 4550g és szintén 54cm.
Védőnéni nem volt, hivatalos tanácsadás sem volt. Bár a doki megint elmondta, hogy már el kellene kezdeni a gyümilevezést. Egyik fülemen be, a másikon ki. Orsit nem vizsgálta meg, mondván láccik, hogy jól van Kép
Ja, de a srácoknak ici-picit kötöttnek találta a csípőt. Elmondta, hogy a 3kg alatti gyerkőcöknek általában kötött, de ki tudná megmondani, hogy ezt ki fogják nőni, vagy később komolyabb bajuk is lehet belőle. Ezért aztán 8 hét terpeszpelus. Annyira nem zavar a dolog, holnapra az is meglesz. Úgyis 3 hét múlva viszem Gábor vérvételre a kórházba a vérszegénysége miatt. Anno kapott Maltofer cseppeket, most lesz kontroll. Ott a Jójárt dokit szintén megkérem a csípővizsgálatra, aztán ha ő is azt mondja, hogy inkább terpeszpelus, bizti-ami-tuti alapon, akkor legyen. Addig is ártani nem árt.
Ma elég nyűgösek voltak oltás után a fiúk, úgyhogy délutánra ki is fáradtam, még a hátam is megfájdult. Végül is letettem őket a kiságyban, és álomba sírták magukat. No nem is kellett hozzá 20 perc, de azért időnként rájuk néztünk, dudu stb ügyében Kép Így aztán még én is kómázhattam egy órát.
A mosógépünk viszont egyre furább hangokat ad ki. Lassan tényleg ki kell hívni a szerelőt.
Most viszont megyek teregetni, és kiélvezni, hogy most CSAK Orsival jáchatok Kép

heppi

heppi
KépKép
KépKép
heppi
 
 


Sziasztok,

Kata,
A noverekkel nem volt gondom, egyikkel se, tok rendesek voltak, volt amelyiket meg meg is kertem, hogy mutassa mar meg a jo kezi fejesi technikat, mert szerintem vmit nem jol csinaltam. Normalis volt, segitett, sot meg a szobatarsaknal is korbejart es mindenutt mutatta a helyes etetest/ebresztgetest a szunyizo babaknal. Inkabb az szamitott sokat szerintem, hogy jo volt a hozzaallasom a babahoz/szoptatashoz, velem nem volt igazan gondjukKép Volt olyan csecsemos, hogy amig en rohantam wc-re, a kezeben fogta a babocat a tv elott, amig nem vegeztemKép

Heppi,
Huha, hatalmasat nottek a fiuk, gratula nektekKép Lassan en is megmerem ujra Zoltant, lassan eltelik megint 1 het. Bar most nem tunik annyira nagy kajasnak, inkabb visszaallt a tobbszor-kevesebbet menure.
Az oltastol en is tartok majd, de hatha nem lesznek gondok. Lassan a levegoztetesen kellene torni a fejemet, de lehet, hogy majd a kenyszer megoldja, amikor Gyuszkot egyedul kell vinnem oviba, es lurkot tehetem a hordozobaKép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!
Úgy néz ki reggelre lement a láza Kevinnek. NEm tom mi lehet a baj. Csak az oltás, vagy a foga is? Előbb utóbb csak kiderülKép.
Ma nagyon ügyi voltam, mostam takarítottam terigettem meg még főztem is.. Ati rám se fog ismerni..

Mica,
Nálunk azért vált be hogy Kevinnel alszom, mert így mindenki többet aludhat. Mendi és Ati nem ébrednek fel, mert egyből meg tudom szoptatni ahogy felébred, nincs percekig tartó ordítás. Nekem is egyszerűbb, hogy nem kell felkelnem odaosonni a kiságyhoz, félórát fagyoskodni amíg szopizik, aztán imádkozni hogy ne ébredjen fel mikor lerakomKép. Így meg csak odafordulok és aludhatok is továbbKép. Persze én sem akarom éveken keresztül ezt csinálni, de amíg felkel éjjel addig így a legjobb mindenkinek. -mármint nálunk-
Akkor te még hamarabb szereztél tudomást az apgarról meg a többi adatról.. Én már csak hazaérkezéskor a kiskönyvből tudtam meg hogy 10/10-es az apgarja, és 37,5 a fejkörfogata. Azt is mindig én kérdeztem meg reggel hogy mennyit fogyott eddig meg hízik e már.. Elvégre mi közünk hozzá? Csak az anyjuk vagyunk, nem?Kép
Ja, azt én is elfelejtettem tegnap hogy most 44,5cm a fejkörfogata a srácnakKép.

Heppi,
Köszi az infókat. Tegnap már nem is adtam neki semmit, mert csak hőemelkedése volt, feleslegesen nem akartam terhelni a szervezetét.
Ne is említsd a hátfájást! Tegnap éjjel alig aludtam vmit, annyira fájt a hátam.. hiába, aki majd nyolc kilóval szaladgál nap mint nap, az elhasználódikKép. -Mendiről nem is szólva..-
Szép egyenletesen nőnek ezek a srácok!
Szerencsére engem nem terrorizálnak gyümilevezéssel még mindig. Sőt, most megkérdeztem hogy meddig kell adni a K-vitamint, mondták hogy majd ha már kap mást is akkor adhatok, de most még csak anyatejet kapjon, úgy a jó! Pedig Mendivel anno a védőnéni engem is szekált már almával meg tojássárgájával öt hósan.. de engem se hatott megKép.
Állítólag van már olyan body is amit a terpeszpelust helyettesítheti. Valahol találtam múltkor a neten.. de amilyen ökör vagyok nem tom holKépKép
Nálatok hogy alakult az oltás? Remélem nem lettek lázasak meg nyűgik nagyon!
Férjednek nem volt nehéz "otthonhagyni" titeket?
Mosógéppel mi a szitu?

Kata,
Mit jelent az hogy alig eszik?
Nekem az volt fura hogy a kezdeti fél óra- egy óra helyett van mikor öt-tíz perc alatt jóllakik..
Annyira rémísztő a hasplasztika?
Szomszédokat inkább nem is említem, nehari érte, de nincs idegzetem megint felidézni a dolgokat..

NO, többet nem is írok mert nem vagyok olyan állapotban..


Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Mica!
Ez a körbejárós kérdezgetős nővér nem egy alacsony szőke nő volt?

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Betti,

Nem, egy nagy darab, vilagosabb barna haju no, elegge ferfias jelensegKép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Gyorsan pár sor,elég pocsékul érzem magam,mintha menne fel a lázam.Kép

Heppi!
Gratulálok,nagyon szépen nőnek a fiaid!Kép

Mica!
Úgy érzem,nekem is jó volt a hozzáállásom a szoptatáshoz,nem is tartom magam egy problémás embernek.
Biztos csak nem voltam szimpi.
Egyébként volt köztük pár nagyon kedves és segítőkész nővér is.
Csak úgy összességében maradt nagyon rossz emlék az egész.Kép

Betti!
A hasplasztikáról horrort olvastam.
Patrik rövid ideig cicizik és akkor is inkább csak alszik.
Ma én is tudtam itthon pár dolgot csinálni,amíg meg nem éreztem,hogy ráz a hideg.KépFogalmam sincs mi lehet,nem fáj semmim.

Kata

Kép
Kép
ruszlána
 
 


Sziasztok,

Ma voltak batyamek, es igy kibovitettem par keppel az albumot, nezegessetekKép
http://babanet.hu/album/main.php?album=4358

Kata,
Remelem jobban vagy, es nem mellgyuszid lesz, ahogy a masik topikon irtad..
A noverekkel meg ne foglalkozz tobbet, volt, elmult, nem erdekes, a lenyeg PatrikKép

Puszi,
Mica
mica
 
 


Sziasztok!

No, hát mi van itt megint? sehol senki? ILyen jó volt a hévégeKép?
No, jó semmi cukkolásKép
Nálunk sincs nagy mozgás.. minden szürke hétköznapi.
Nem is nagyon tudok írni semmit.

Kata, remélem jobban vagy!

Mica, nagyon édik még mindig a fiúkKép!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Kata ide nem irta (masik topikon szolt), hogy most nem tud lenni par napig, mert meghalt a NagypapajaKép
Amugy ugy lattam, hogy jobban lett, mellgyulladastol tartott.

Itt sincs nagy mozgas, lurko picit szorcsog, lehet, hogy nem kedvelte a levegot, pedig jo idoben es csak kicsit volt kint, akkor is aludt.. vagy ki tudja, hogy hol fazott meg.
Ma hajnalban nagydolgos nap volt 3 pelust is telerakott, lehet, hogy ennek koszonheto, hogy delelott is, meg most is hatalmasat alszik, de elotte nezelodik majd 1 oratKép Ma megkaptam tole az elso adag tatott szaju vigyorgast, vagy 5-6-ot egy sorozatban, amig dumaltam hozza ebrenlete alattKép Jo, hogy ilyet alszik, viszont most a cicim lazad egy kicsit, lehet, hogy szopi elott fejek belole egy keveset, hogy ne granittombot szopogasson a lurkoKép

Most ennyit, majd benezek megKép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!

Megint csak beugrás szintenKép

Kata,
részvétem a nagypapád miattKép
Remélem, mellgyuszi elkerül! Az én Zsebim már 2 napja lázas (no nem magas, csak folyamatosan 38 körül kóricálKép) és ezen kívül semmi látható egyéb tünet. Már kezd nagyon idegesíteni...

Mica,
Zoli, ha jól olvasom, szopiban és alvásban is egy kis angyal...maradjon is ígyKép Képeken tüneményes kispasiKép

Heppi,
akkor tuti nincs tejhiány, ha a fiúk így gömbölyödnek és nyúlnakKép Orsit meg már meg se ismerném élőben, ha nem tennél fel róla képeketKép

Betti,
a szürke hétköznapokról és a bezártságról én is tudnék regényt írni, de minek...Nekem ezek a hideg hónapok mindíg az agyamra mennekKép Eddíg legalább volt időm kicsit netezni, ma már a 3 csaj mellett ez is ki van csukva.

Marica, Szilvi,
mi van veletek???

Nálunk elég tré a helyzet: Zsebi lázas, Mesi olyannyira becsapja magát az ujjszopással, hogy alig kajál, amitől persze nem is hízik rendesen, Timi meg csak simán hisztis és álló nap Zsebit cukkoljaKép Komolyan a megkettyenés határát súrolom, már a pszichológus gondolatával is eljátszottam...de mikor van nekem arra időmKép

Na megyek tovább bosszankodni...

Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok,

Momo,
Jajj, neked aztan most kijutott akkor a "jobol"Kép Most meg atszaladni se tudok, mert este van.. bar lehet, hogy most nem kene, probalok nem osszeszedni semmi bacit, eleg, hogy most szorcsog a lurko orra. Bar Apa barmit hazahozhat a vonatrol.. a fiam meg az ovibol..Kép
Zoltan helyzetet jol latod, de en nem szoltam, nem akarok semmit elkiabalniKép

Viszont:
Most van talan egy kis idom, megprobalom leirni a szules-tortenetemet isKép
Dec. 25-en hajnalban 3/4 5kor ebredtem eloszor huzosabb fajasra, es idovel megallapitottam, hogy ezek bizony 10 percenkent jonnek, es nem olyanok, mint az eddig megszokott joslok. Miutan se az erossege, sem az idotartama nem valtozott, igy utjara engedtem paromat, aki epp az 1 hete tavollevo fiunkat keszult hazahozni a nagymamatol, hazafele pedig beugrani keszult az o csaladjaert, hogy delutan egyutt tudjunk karacsonyozni. Mondtam, hogy menjen, ha vmi van, hivok mentot. Delutan 2 utan erkeztek meg, en hajmosassal, zuhanyzassal es fozessel toltottem az idot, fajasok megvoltak. Lurkom megerkezett, jott meg a sogornom es a keresztlanyom is Szolnokrol. Nekilattunk karacsonyozni, gyerkocok bontogattak az ajandekokat, a fiam ajandekat (fa-vasut keszlet) meg segitettem osszerakni, ez is csak en lehetek, akkor mar 8 perces fajasokkal sin-palyat epitek negykezlabKép 16 ora tajban szoltam paromnak, hogy 6-7 percesek kezdodtek, igy vartuk ki a 16. 40et, akkor mondta, hogy indulas. Lurkot keresztanyjara hagytuk, mondtuk, hogy valoszinuleg csak apa jon mar haza vmikor.
A korhazba 17. 20kor vettek fel, ctg oke, mutatott fajast, 6 perces idoben. Ugyeletes megvizsgalt, bo ketujjnyi tagulas, beindult szulesnek tartva. Felveteli procedura, borotvalas, zuhanyzas (beontest megusztam, mert delben volt nagydolgom utoljaraKép). Utana apuka is beoltozott, setaltunk, vartunk a dokimra, fajasok 6 percenkent. Dokim megjott, o is bo ketujjnyit mert, majd burkot repesztett, es bekotottek az oxitocint, 2-es cseppszammal, viszont igy fekudni kellett. Idoben nem tudom, hogy mennyi volt (pedig volt ora a falon), elertuk a bo 3 ujjnyit, ekkor kicsit pihi volt, igy emeltek 4re a cseppszamot es labdazhattamKép A fajasok mar szepen jottek, parom mindig kozolte, hogy epp toronyhazat, vagy csak lapos-tetos hazat rajzoltam a ctg-n a fajasmeronelKép Mondtam neki, hogy ha kisviragot rajzolok, az jo lesz?Kép Labdazas utan megint volt egy kis pihi, mert nem haladt a dolog, igy felemeltek 6ra az oxitocint es fekves jott. Nos, ez mar nem volt olyan kellemes, viszont hasznalt, mert eleg hamar eltuno lett a mehszaj. Itt megint lusti lett a fiam, ugyanis nem akart lefele indulni, igy a vegen allnom kellett, 8as oxitocinnal. Ez bevalt, eleg hamar ereztem, hogy vmi alakult, szoltam is, hogy mintha ez mar tolofajas-szeru lenne. Felfekves, vizsgalat, probanyomas, aztan hajra, labzsak ramhuzva, elokeszitve, johet a fajas, szoljak. 2 tolofajast vittem vegig 2 szakaszban (4 tolas, levegovetel kozben) - bar a labamat eleg nehez volt tartanom, de parom segitett, aztan a 3-nal szoltak a levegovetel utan, hogy na meg egy kicsit (parom is mondta, hogy hajra, mert latta a lurko fejet), igy a 3. fajas 3. tolasanal (doki kicsit rasegitett kezzel), kibukkant lurko feje, majd egybol a teste isKép Gatmetszes volt ugyan, de en arra nem emlekszem, hogy mikorKép Ennyi Kép A mehlepenyre meg varni kellett (anno Gyuszkonal is), aztan a tobbi mar nem erdekelt, a fiamat lestemKép

Mica
mica
 
 


Sziasztok!
Bocsánat, hogy csak úgy Rátok török!
Szeretnék egy távmunkát a szíves figyelmetekbe ajánlani!
Köszi, hogy megnézitek!http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/cgi-bin/show.cgi?tpc=118983&post=436153#POST4361 53
Buda Krisztina
mazsola_muzsika
 
 


no, hát akkor másodszor is sziasztok..
az elébb elszállt amit írtam, hála az egérnek..

Túlvagyok egy nyűgös délelőttön.. Mendi mostanában elég hisztikés.. mi lett az én angyalkámból?KépKép
Sebaj, előbb-utóbb elmúlik ez a korszak is talán.
Ahogy mondani szoktam mire tavasz vége lesz minden sokkal jobbra fordulKép. Mendi csúzdázhat, hintázhat, sétálhat agyba-főbe, Kevin is nagy lesz már, talán mászik is majd a füvön, vagy homokozik, én meg dumálgatok az anyukákkal miközben őket figyelgetemKép. ÁlomKép.
De meg kell mondjam sokkal jobb már hogy Kevin nem olyan kicsi már! Jut eszembe, tegnap végre sikerült visszafordulnia hátról hasraKépjuhéé, eddig mindig hasrafordult és ordított hogy fordítsam vissza, talán mostmár egyedül is megy majd neki mindigKép

Kata!
RészvétemKépKép!

Mica!
Tényleg jól hangzik amit Zoliról írtálKép!
Ahogy a történeted olvasom, az jut eszembe, hogy veled se volt valami türelmes a doki.. végülis karácsony volt, sietett haza..
neked mondta egyébként hogy mikor cserélj levegőt meg ilyenek? Vagy te is csak azt hallottad tőle: "nyomjon,nyomjon,na még egy kicsit" ?

Momo!
Nem lehet hogy a háromnapos láz jelentkezett Zsebinél?
Én is ezért nem akartam hogy ujjszopis legyen Kevin. Mendit se tudtam még leszoktatni róla, lehet ő is azért evett keveset. Bár ki tudja. Most hogy Kevin is cumizik, ő se hízik túl sokat. Szopitanácsadó szerint nem kéne a cumi, inkább szopizzon éjjel nappal . Lehet hogy úgy kéne, de ÉN nem bírom!
Szerintem ne aggódj hogy ha nem hízik "nagykönyv" szerint! Egy lánynak időben kell kezdeni vigyázni az alakjára, mer különben úgy jár mint énKép.
Piszihomókus nekem is eszembe jutott már, és szintén az az érv szólt ellene, hogy mikor lenne időm erre? Meghülyülni bezzeg ráérekKép.
Majdcsak elvonul a viharfelhő felőletek is, nemsokára tavasz is lesz, addig tartsunk ki, jó?Kép

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Sziasztok,

Betti,
Nekem akkor es ott nem tunt turelmetlennek a doki, en voltam az inkabbKép Bar utaltam es fajt a vizsgalat fajas kozben, de en inkabb orultem volna, ha tobbszor ramnez. Nade neki volt igaza, minek piszkaljon, igy is rossz volt, ha epp nem haladt a dolog..
Tolofajasnal nekem mondta, hogy mikor legyen levegocsere, eleg sokat segitettKép Azt persze mondta, hogy nyomjak, es hogy jo sokaigKép

Kevin mar tunderi lehet, alig varom, hogy elerjuk ezt a kortKép Fiamat is imadtam, amikor forgolodni kezdettKép A tavaszt en is varom, lehetne vegre jokat setalni, nagyfiammal is anno mentunk minden nap kilometereketKép De ebben az idoben?? Brr... Meg kiszokatni se lehet a lurkot. Mondjuk most amugy se tennem, mert szorcsog meg.. mennyire mas volt egy nyari babaval.. ott meg a tulzott naptol kellett vedeniKép
Viszont ma megkapta delelott a Konakiont.. a bevetel meg jol is sikerult, csak kicsit fintorgott, de most szerintem nem tetszik a pocakjanak. Szegenyke faradt, aludna, de a pocija nem hagyja.. Ezt mar tobb helyrol is hallottam, hogy gondot okozhat egyes babaknal, volt, aki ezert is hagyta abba az adasat..

Nah, megyek, mert lassan Gyuszkot kell begyujteni az ovibol.

Mica
mica
 
 


Mica,
Nekem nagyon rossz tapasztalatom van vele kapcs.. lerítt róla hogy semmi kedve rám se nézni. Engem nem vizsgált csak egyszer, akkor már négyujjnyira voltam nyitva, és egyúttal burkot is repesztett. Aztán fél óra múlva már varrt.. szóval nem lehetett volna egy szava sem..
Nekem azt sem mondta mikor cseréljem a levegőt, semmit! Pedig vártam. MEndivel a szülésznők is részletezték mit is kéne és hogy csinálni, itt semmi.CSak nyomjon.. hát kösz..
ja, és azt se várták meg hogy a méhlepény magától távozzon.. valszeg ezért maradhatott bent egy burokdarab.. szóval az én szülésemet sikerült tottál elrontaniuk a szürkeséggel, közönnyel!
Elgondolkodtató hogy az a szülésem volt a szebb ami az ügyeletes orvossal történt, egy "rémhírű" doki vezénylésével, aki mégis ezerszer kedvesebb volt velem mint az az ember akihez havonta jártam költeni..

Én nem tudom milyen nyári babával, nekem mindkettő őszi, Mendi november közepén született.
Igen a levegőztetés fantasztikus. Főleg a lánnyal volt az, akkor voltak iszonyú nagy havazások, ki se tudtunk menni a lakásból. Viszont az az előnye van hogy mire kitavaszodik ők már ülve nézik a szép fákat, bokrokat, boldog emberkéket látnak nem egy halom havat, vagy jeget.
Sőt ha Kevin is olyan lesz mint Mendi akkor júliusban már sétálhat is a szabadbanKép.
Konakion valóban iszonyú ízű. Az én fiam már totál hozzászokott, nem is fintorog mikor beadom neki. Gyors lenyeli és készKép. Igazi komoly pasi.

Én is lépek, mer Mendi az összes plüssöt rápakolta Kevinre...

BEtti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 


Hello csajok!

Ahogy látom mindenkinek megvan a dolga..
Én is csak azért jövök, hogy kipanaszkodjam magam..
Kevin tegnap nem sokat aludt éjjel.. nem tom mi lehet megint. Reggelre már a gyerekgyilkosságon gondolkodtamKép.. Most már ott tartok hogy rettegek az éjszakától, hogy megint nem fog aludni egy percet se. Na, jó azért ez túlzásKép. De el tudnám viselni ha legalább egyszer annyit aludna mint a szomszéd gyerek. -Aki mellesleg két hetes korától átalussza az éjszakát /10-12 órát../ és a nappal nagy részét is-
De nekem már csak ilyen "alvászavaros" gyerekek jutnakKép. Viszont, ahogy az uram szokta mondani, legalább szépekKépKép.
MEgyek is, mert Ati még szétdolgozza a buciját, hogy legyen mit ennünkKép.
Jó éjt mindenkinek!

Betti

KépKép
KépKép
szabobetti
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: