Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

AnyapocKépKépKép
Örülök, hogy minden rendben, és nem maradtatok tovább kórházban a szükségesnél. Nagyon jó, hogy tejci van bőven, Bulcsú mit szól hozzá, hogy újabb, kézzel fogható valaki van a családban?
Hol írtad meg a születéstörténeted?

SzilviKép
Na, már feltűnt a célegyenes, most jön a nagy hajrá. Én is lennék a helyedben szívesen, nekem nagyon nehéz szülésem volt, de olyan jó! Számítottam rá, hogy nehéz lesz, így nem taglózott le a dolog. Voltak pillanatok, ami borzasztó volt, de összességében nagyon jó emlékeim vannak róla.

KrisztiKép
Mi is kocsi ügyben utaztunk, de sajnos az élet közbeszólt, de talán pár hónap múlva, újra rendbe jövünk anyagilag, és godolhatunk kocsivásárlásra.

Gergő nagyon jól megtanulta a "nem" szócskát, egész nap gyakorolja. Hihetetlen miket tud már! Napról-napra elképedek.
SziklakertKép Kutya kikezdte, így a növénytelepítéssel még várnunk kell, addig nem is rakok fel róla képet, mert nem érdemes.

Sziasztok: Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Itt olvasható a szüléstörténet:

http://www.babanet.hu/cgi-bin/discus4/show.cgi?tpc=7486&post=614010#POST614010

MóniKép


Szüléstörténet feljebb linkelveKép.
Bulcsú egyenlőre élvezi a helyzetet,szeretne mindig Villővel lenni,nem akarja,hogy betegyem a kiságybaKép.Persze nem macerálja ,csak úgy tűnik,igényli,hogy velünk legyenKép.
Kórház:nem volt vészes,én anno is szerettem ott lenni,mert nem volt semmi gondom,meg most is jó volt,pláne,hogy több ismerős csecsemős is volt az osztályon.Kép
Most kicsit egyedül érzem magam,mert a párom ugye nincs itthon,de ez majd elmúlik...Olyan nagy változást sem érzek egyenlőre a mindennapokban,de majd meglátjuk,mi lesz,ha a kisasszony cseperdni kezdKép.
Gergő és a nemKépKép.Ezt tényleg hamar megtanuljákKép.
SziklakertKép.Nem lehet vhogy elkeríteni,hogy a kutyu ne tudjon bemenni?

Na megyek,kicsit játszaunk a nagyobbikkal,amíg nincs etetésKép.

Puszi mindenkinek,Anyapoc

anyapoc
 
 


Még vmi lemaradt!

Bambika Bencéjének BOLDOG NÉVNAPOT KÍVÁNUNK!!!!

Kép

anyapoc
 
 

 
 

AnyapocKép
Elolvastam a születéstörténeted, én is szeretnék legközelebb így szülni. Az elsőnél intenzívebbet nem tudok elképzelni, hiszen ömlesztették belém az oxitocint, fájtam rendesen, folyamatosan, órákon keresztül. De jó élményként maradt bennem, már pár nap múlva mondtam, hogy megint végigcsinálnám, megéri nagyon. Na meg amikor kibújuk végre, az annyira, de annyira jó és boldogító, hogy gyakrabban is átélném.KépKépKép
Megkérdezhetem, hogy kinél szültél? És hogy ki volt az a választott orvos, aki a tragédiánál jelen volt?
Sziklakertet nem tudjuk elkeríteni, bízunk benne, hogy a kutyu elunja a kaparászást.
Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


MóniKép

Az első nekem is oxitocinos volt,akkor azt hittem,ennél intenzivebb nem lehetKépKép.De lehetKép!Egyébként nem is lehet igazán összehasonlítani,annyira mások a fájásokKép.De ez lehet,hogy eleve minden szülésnél más...majd a harmadiknál megmondomKépKépKép!
Én Gáspár Leventénél szültem,meg vagyok vele elégedve,jó munkát végzettKépKép és aranyos volt a maga módján. A másik doki nevét ide inkább nem írom meg,de mélben szívesen elküldöm.

SziklakertKép.Kutyu gondolom még fiatalKép....

Na megyek vacsit csinálniKép!

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


AnyapocKép
OK, küldd el légyszíves e-mailben: v-monika@freemail.hu.
Gáspár Leventéről én még csak jót hallottam, most Te is csatlakoztál az elégedettek táborába.
Kutyu 2 héttel idősebb, mint a Gergő, tehát fiatal.
Pusza: Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Anyapoc ne szidj meg!!!Kép
Ha egyszer itt nem lehet kapni teát, akkor még többet is megér az embernek.Kép
Sajnálom, hogy apa már nincs veletek!KépMikor jön meg végleg? Bulcsú szülinapját megtartottátok?
Boldog szülinapot Bulcsúnak! (Ha még nem mondtam volnaKép)
Kép
Mit kapott?
Ugye nem az én dokimról beszéltek?????KépBár elég kevés az esélye, hogy nála szüljek!

Bogumil
jó hallani, hogy itt mindenki csak jó emlékekkel tért haza a kórházból.Ez elég sok erőt ad!!Kép
A kutyus reméljük idővel megkomolyodik, bár náluk soha nem lehet tudni, hogy mi lesz a "hobbija".
De lehet, hogy le tudjátok majd szoktatni, gondolom nevelgetitek.KépVagy esetleg kutyasuliba jár?Kép

Na lelépek pihenni!!!

Majd holnap jelentkezem!

Sziasztok!
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Én is elolvastam a szüléstörténetet, és nagyon örülök, hogy ilyen szép emlékként marad meg benned Kép. Jaj, és az is nagyon jó, hogy Bulcsú ennyire rajong a kishúgáért. És abban is biztos vagyok, hogy ez nem csak valamiféle kezdeti rajongás... tapasztalatból mondom, mert nálunk is már 9 hónapja tart, és bízom benne, hogy örökre így is marad KépKépKép.
Enikőt én is majdnem Gáspár dokinál szültem, de mivel ügyeletváltás volt, ő csak "felvett", majd a következő dokinál bújt ki a kicsi. Pedig a felvételtől a kibújásig mindössze egy óra telt el KépKépKép.

Szilvi!
Egyáltalán nem kicsi az esélye, hogy a saját dokidnál szülj. Én már 3 esetet is hallottam, amikor összejött. Meg elég sokat vannak ügyeletben, úgyhogy remény van...
Kocsivásárlás: Most az egyetlen szempontunk az volt, hogy jó nagy legyen a csomagtartó (kiköltözés miatt). Meg persze az is, hogy olcsó legyen. Így Renault Thaliát veszünk, mert annak 510 literes a csomagtartója, ráadásul nagyon sok mindennel felszerelt, és még így is elég kedvező az ára. Ja, és a Renault-k a biztonságosságukról is híresek. A héten péntek környékén meg is jön, majd beszámolok az első benyomásokról.

Móni!
A kutyus nem semmi, hogy egy darabig hagyott benneteket bizonytalanságban, aztán egyszer csak nekiesett a sziklakertnek KépKépKép.
Én is emlékszem, hogy Ákos mikor megtanulta mondani a nemet, jó darabig mindenre rögtön rávágta Kép. Aztán egyszer csak ritkábban használta. Ez a ritkábban azt jelenti, hogy a napi 130 helyett 30-szor KépKépKépKép.

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

SzilviKép
Kutyuli sajnos nem jár suliba, de nagyon ráférne. Párom sok mindenre megtanította már, ügyes nagyon, de csak neki fogad szót. Nekem nagyon-nagyon keményen kell rászólnom, hogy megcsinálja, amit kérek. Sokan nem azért nem jönnek be hozzánk, mert félnek tőle, hanem azért, mert tudják, ha észreveszi őket a kutya, máris a nyakukba van. Ez egy 60 kilós kutya esetében nem egy nagy élmény. Erről az ugrálásról és persze a párhuzamos nyalogatásról nem tudjuk leszoktatni, ilyenkor még a páromra is nehezen hallgat. Majd rakok fel róla képet.

KrisztaKép
Kutyuli szerintem egyébként bosszúból rosszalkodik, olyankor csinál kárt, amikor elmegyünk itthonról, meg ha koplalónapja van.
Van egy macskánk is a lakásban, arra is nagyon féltékeny. Ha látja az ablakon keresztül, hogy a Gergő játszik vele, már be is dühödik, csahol mérgesen.
Szerencsére Gergőre jól lehet hatni, tehát ha nemet mond valamire, amire én igent várok, akkor kis rábeszéléssel meg lehet változtatni a véleményét.

AnyapocKép
Éjszakák hogy alakulnak? Bulcsú még mindig átjár az ágyadba? Gergő reggel 6-7 között mászik fel hozzánk, akkor szopizik egy kicsit, aztán alszik még 8-9-ig. Lassan le akarom szoktatni a reggeli szopizásról, gondoltam, majd a nyaralás után. Elég lesz neki most az a trauma, hogy idegen helyen leszünk hosszabb ideig.
Így utólag kívánnék Bulcsúnak nagyon-nagyon BOLDOG SZÜLINAPOT, annyira figyelmetlen vagyok, hogy elfelejtettemKép!

Pusza: Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a gratukat Bulcsú nevébenKép.
Apája tartotta a szülinapot,készült róla felvétel is,majd csinálok róla képeket és felteszemKépKép.
Nagyon örült az ajándékoknak,kapott sokféle munkagépet kicsiben(ez külön kívánságra mentKép),aztán mesekocka-kirakót(vagy miKép),meg egy olyan készségfejlesztőt,amiben a színeket és formákat gyakorolja.Ez utóbbi is nagyon tetszik neki,igaz rá kellett jönnöm,hogy kicsit elkéstem vele,mert ismeri a formákat és színeketKép,de a dobozon az volt,hogy 3,5 éves kortólKép.De azért jól szórakozik veleKépKép.

Éjszakák: a mai kicsit gáz volt,mert Villő hol bekakált,hol böfizett,hol cicizett,persze ez az etetéstől számított 1 órán belül,aztán szépen elnyugodott.Na meg ma 2szer keltKép...Aztán jött BulcsúKépKép.De azért kibírható voltKép.

SzilviKép

Na jó,akkor nem szidlak meg,csak a párom volt nagyon elképedve,meg kicsit zavarban,hogy az egész tea nem ért ennyitKépKép.
Már azt hittem,van nálatok vmi,mert nem nagyon jelentkeztél tegnapKépKép.
Nem a Te dokid volt az a bizonyosKép,nem kell aggódnod.egyébként az idpsek nem nagyon vannak szülőszobán,de gondolom,ha Te szülsz akkor,biztosan bemegy hozzád.Úgy vannak vele,gürizzenek a fiatalokKépKépKép.
Aranyos a képKép,majd megmutatom BulcsúnakKép.
Apa jön haza jövőhét kedden 10 napra,aztán majd csak november elején,de akkor hosszabb időre,elvileg tavaszigKépKép.Már nagyon várja a drágám,hogy a kezében tarthassa a lányátKép.


KrisztaKép

Én is remélme,hogy marad a rajongás,vigyázok is,hogy ne minden második szavam Villő legyenKép.Inkább magamra vállalok mindentKép.
egyébként ma is odabújt hozzá,tegnap mellénk feküdt,amíg szopiztunk,nézte a kamerában a szülinapját és közben nem a saját haját bizergálta(ahogy szokta),hanem VillőétKépKép.Ha lett volna még két kezem,biztosan lefényképezemKépKépKép!
A szülés tényleg szép emlékként maradt meg,már most hiányzik kicsit az élményKép.Pedig fájdalmasabbnak éltem meg,mint az előzőt.Vagy talán inkább annyira gyors volt,hogy ezért fel sem tudtam fogniKép.
Kár,hogy Gáspár doki nem várta meg azt az 1 órátKépKépKép.De biztosan a másik doki is jó voltKép.Akkor Enikő is rakéta módjára jöttKép.
Szóval kocsit vesztek?Kíváncsi vagyok,hogy fog tetszeni...KépAkkor a kiköltözés már tuti?

MóniKép

Küldöm majd a méltKép.
Gáspár Leventéről a kórházi dolgozók is jót mondanak,pedig olyan kis furiKép.de már tudom,hogy miért. A csecsemős ismerősöm mondta,hogy egyrészt erdélyi(akik ugye nem túl bőbeszédűekKép),na meg aneszteziológus volt,aki ugye nem sűrűn kommunikál a betegekkelKépKép.de azért a csecsemősök szokták macerálni,hogy beszélgessen már a kismamikkalKép.Szóval az,hogy velem még viccelődött is,egész nagy lépés volt az ő részéről és ettől csak még szimpatikusabb lettKépKép.
Reggeli szopi:én Bulcsú 1 éves korában vetettem véget,kb ő is 6-kor keltKép.De csak 3 korty volt,aztán vissza is aludt,ráadásul 1 óra múlva kelt,akkor meg jött a rendes reggeli szopiKép.Két napig hallottam,hogy nyöszizik hajnalban,aztán semmiKép.Muszáj volt leszoktatni róla,mert mentem vissza dolgozni és 7-kor keltem,így meg 1 órával előbb kellett és már nem tudtam visszaaludni és nem akartam fáradtan menniKépKép.
Hova mentek nyaralni?Lehet,hogy írtad,de még nem olvastam minden el rendesenKép.
KutyiKép...akkor neked is most kér kis porontyod van igazábólKépKépKép.

Pusz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Bogumil
milyen fajta a kutyi?
Az olyan kutyikat én sem szeretem (ha nem játszós ruciban vagyokKép) amelyik ugrál és nyalogat.Egyébknt a kutyákat jobban szeretem mint a macskákat.Van ill. volt egy pincsim, most anyuéknál van, de már nem tudom elképzelni, hogy panelben legyen egy kutyám, még akkor sem ha kistermetű.

Kriszta
dobhatsz fel képet is a kocsiról! Ez most új, ugye?
Kiköltözés kb mikor lesz? A szülők, hogy fogadták a hírt? Gondolom, nekik sem lesz túl jó, hogy messze lesznek az unokák.Kép
Gyerkőcök jól vannak? Most megint lesz egy kis jó idő, élvezhetik a levegőzést!Kép

Anyapoc
Képzeld Ati szept. 9-re tárgylást szervezett magának.KépMost azzal nyugtatgat, hogy a babák 5% születik csak a kiírt időpontra.Mondtam neki, hogy amilyen szerencsés vagyok, pont akkor fogok szülniKép, és hogy én a helyében lemondnám.Kép
Kérdés: közvetlen szülés előtt, (mikor beöntés és borotválás van)kell legyen nálam törölköző? Vagy a csomagomat vajúdás alatt viszem megammal, mint a pocakot???Kép
Milyen vizsgálatoknak nézek majd elébe??
Még jó, hogy a párod pár napra haza tudott jönni!Most anyud segít a két poronty körül,vagy Bulcsúnak bölcsi szünete van?

Sziasztok
Szilvi

Húúúúúúú, látom már megint mindenkitől csak kérdezek....Kép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


SzilviKép

Csak kérdezzKépKép.
TárgyalásKép.De igaza van,tényleg kevés baba érkezik a kiírt időpontraKép.És ha már görcsölgetsz(mert lesek ámKép),akkor jó eséllyel indulsz hamarabbi időpontraKép.De gondolom,azért ha tényleg akkor indul a szülés,még le tudja mondani...vagy nem?
Egy csomagot készíts,mert azt viszed mindenhová.Egyébként a baba cuccait ráér párod később behozni,így az sem foglalja a helyet.Meg ami a fejéshez,egyebekhez kell,azt is ráér behozniKép.(mindenzt csak azért írom,mert figyeld meg,hogy jóval több csomaggal/cuccal mész haza,mint ahogy jösszKépKép)
A felvételen vannak szekrények,ahová be lehet tenni a cuccokat,bár ide inkább a ruháid fognak csak elférni,amit levetsz akkor.A csomagodat beviheted a vajúdóba az ágy mellé,de az enyém a szekrényem mellett volt a felvételi szobában.
Hálóinget adnak,papucs nem árt és legyen ott törölköző és tusfürdő,wc papír(először borotválás,aztán beöntés,irány a wc és utána szuper a tusolásKép).Ez lényeges szülés után is,mert máshoz úgysem lesz kedvedKép.Ja,meg pohár és evőeszköz,mert inni kell,meg majd enni is,ha túl vagytok rajtaKép.A bőröndödet a szülésznő viszi majd,aki áttol osztályra,ezért nem érdemes több táskával közlekedni.
Viszgálatok:először is csinálnak egy méhszájvizsgálatot,aztán UH-ot(megnézik,hogy fekszik a baba,kb mekkora,milyen a lepény érettsége,nem kevesebb-e a magzatvíz,milyen az áramlás az erekben,kap-e még elegendő oxigént a baba...),aztán ctg-t és nst-t.Ez utóbbiakat lehet,hogy folyamatosan,hogy nézzék,minden rendben van-e a babával.Aztán gondolom lemérik a medencédet egy kőrző szerű izével,hogy a nagyfokú téraránytalanságot kiszűrjék.Aztán már csak elvileg 2 óránként méhszájvizsgálat.
Anyum segít,de igazából nincs szükség rá,mert egyenlőre nagyon szuper a napirend és nem igényel két embert.Ma ugyan itt volt és főzött,mert nekem be kellett mennem a bankba,meg pénzt feladni stb...de egyébként a pockok ellátása egyenlőre nem megerőltető...Mire meg az lesz esetleg,addigra hazajön a páromKépKépKép.
Bulcsút most nem viszem bölcsibe,amíg apája haza nem jön kis pihire,aztán szeptember közepétől megyünk.Nem is tudnám vinni,mert Villőt még nem vihetem ki(furi is,hogy nem jövünk-megyünkKép),ezért meg nem akarom anyumat becitálni minden reggel és délután....Mire kivihetjük,addigra megjön a férjem 10 napra,akkor meg azért nem akarom vinniKépKép.
Egyéb?KépKépKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Jaj,ezt el kell még mesélnemKép!

Szülés másnapján elég fáradt voltam,mert éjjel nem nagyon tudtam aludni a görcsöktől.Jött a vizit és persze én aludtam,mint a bunda.Arra ébredtem,hogy Turcsányi doki rámköszön jó hangosan,hogy "jó reggelt"Kép.Na nem ez a poén,hanem a többiek később mesélték,hogy a másik,igen fiatal doki(nem nevezem nevénKép)nem mert felébreszteni,csak elkezdett nekem beszélni,hogy hogy vagyok,meg nagyon sápadtnak látszom...KépKépKépMiközben persze én aludtam...KépNa,ekkor vette kézbe a dolgot a másik...KépKépHát én akkorát nevettem,olyan aranyos voltKép.

Na,ez a nagy sztori,így nem jön le igazán,de nagy szám voltKép.

Anyapoc

anyapoc
 
 


Anyapoc
köszi.Akkor ha jól értelemzem, ne csomagoljak külön törcsit, úgy is jön vlem a pakkom?Kép
A baba cuccait amúgy sem vittem volna, és a szoptatós cuccokat apának kell majd fertőtlenítenie, és utánam hozza be.Vagy valami ilyesmiKép
Remélem nálunk nem szokás szó nélkül különböző beavatkozásokat művelni. Gondolok itta méhszájtágításra.Kép
Jó, hogy ilyen flottul menneka dolgaitok!
Pont akartam mondani, hogy kedden milyen pihentnek néztél ki. Nem is látszódott rajtad, hogy most estél át egy szülésen.KépEl tudom képzelni ahogy a doki magyaráz Neked, közben a többiek majd meghalnak a röhögéstől.Tiszta cikilehetett a dokinakKép
Tárgyalás: csak az a baj, hogy nem itt lesz, hanem PestenKép
Vizesedés: szerencsére nem olyan gáz, bár akik látják rögtön kérdezik, fáj-e.Egyébként csak a jobbos van bedagadva. Igen furin néz ki a kettő egymás mellettKép.

Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


mellékelek képet a Gergőről + kutyuról
MóniKép

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Szilvi

Nem tudok róla,hogy csinálnának ilyet,de szt ez dokifüggő is lehet...KépVelem nem csináltak semmit,de eddig senkitől nem is hallottam,hogy csnáltak volna vele olyat,amiről nem tájékoztattákKép.
Igen,azaz nem kell külön törölöző,mert minden megy veled.Magyarul először bevonulsza szülőszobára mindenestül,aztán áttolnak osztályra,ha végeztélKépKépKép.
A fejőt sem muszáj fertőtleníteni,mert odaadod a csecsemősöknek és szépen elmossák neked forró vízbe,meg fertőtlenítővel,ahogy a többi cuccukat.Kép
Nekem 3 éves kosszal jött a mellszívóm,mert az utolsó pillanatban(illetve elsőbenKép) lett szükség rá,mert kézzel nem ment a fejés a teli,fájó cicikbőlKépKép.És szépen lepucoltákKép.
A kórházban még Te is pihent leszel,ki is kell használni,hogy éjjelre bent lehetnek a Manók,illetve szopizni kihozzák őket(ha olyan a csecsemős),mert később nem lesz pihenés,otthon minden a Te nyakadba szakadKépKép.Meg igazából a szülés és anyaság izgalma az,ami szt ilyenkor az anyákat felpörgeti,azért is látszottam pihentnek.Bezzeg aznap,amikor hazajöttünkKép.Idegileg kicsit megviseltKép.
A mai napra sem panaszkodhatok,mert a Kisasszony csak evett és aludt szinte,nem voltak extra körökKép.Szépen kel négyóránként,percre pontosanKépKép.Aztán majd jól elmúlik neki..KépKép
DokiKép.Na igen,szt is röhejes volt,főleg,hogy én éreztem magam kellemetlenül,aztán amikor elmesélték a vizit után...KépKép
PestKép.Hát azért már elég előre lehet tudni,hogy lesz vmi,akkor azért csak le lehet mondani...Vagy ha éppen Pesten van és történik vmi,akkor telefon és tűzés hazaKépKépKép.
Vizesedés:most kicsit én is vizesedtem,de igazából nem lehetett észrevenni,csak én láttam a lábujjaimon a vége felé,meg szülés utánKépDe az lehetett attól is,hogy annyit vedeltem utána,mint egy teveKépKép.Azért az érdekes lehet,hogy egyik ilyen,másik olyanKép!
Pocifájás?Kép

Móni

Jaj,nem félted azt a csöppet attól a nagy kutyától??????Na nem vagyok kutyaellenes,sőt,imádom őket(Almádiban 11-én lesz kutyakiállítás)...csak olyan sok rosszat lehet hallani...Bár gondolom,felügyelet nélkül nincsenek is együttKépKép.
Na meg most már tudom,mi a halála a sziklakertnekKépKép.
A kutyu egyébként nagyon szépKép.Neve?

Na megyek,mert vacsizni kéne,közben a fiam a wc-n ül,szóval program vanKép.
Ja,és megvarrtam a fürdőlepedőt végreKép.Majd rakok fel képet róla,olyan édi lettKépKép.

Pusszantás,joccakát,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Végre itt vagyok és most megint szarakodik ez a lap. Póba 1, ha elmegy írok még.
Végre ráérek kicsit

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Sziasztok!

Bocsi a közjátékért, de baljós előjelek voltak!

Mindenkinek utólag is nagyon köszönjük Nóra születésnapi gratulációját! Azóta már megünnepeltük anyukám, öcsém és nagymamám szülinapját is. Szóval volt pörgés nálunk: ajándékok, utazás.... Még a sógorom szülinapja hátra van.Kép
Nórát ma vittük vissza orvoshoz, torok és középfül gyulladása volt. Kép

Anyapoc
22-én bár ezt a topicot nem olvastam, de mivel Bringával összefutottam, hallottam híredet és nagyon szorítottam. Így kell ezt csinálni! Szívből gratulálok a kislányodhoz! Most már teljes a család! Ahogy látom jól is bírod! Akinek este ennyi ereje van írni!Kép Vagy már alszol?
Jó szoptatást éjjelre!
Bulcsúnak NAGGGGGGYON BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT! Küldtem e-mailt, remélem megkaptátok!

Csirkesz
Hogy van Boti? Remélem nem lesz tojás alergiája! Egyik barátnőmnek van. A fehérje kicsapja az egész mellkasát, fejét. Elég gáz. Tojás rengeteg ételben van. Egyébként most evett először Boti tojást? Csak azért kérdem, mert Nóra ma este rántottát vacsizott jóízűen életében először.Kép Főtt tojást már evett, attól nem lett baja. Nálatok volt előzmény?
Strandoltatok mostanában? Mi jártunk Pápán és Sárváron is fürdőzni. Balcsi kimaradt a szülinapok és az időjárás miatt.

Szilvi
Mi hír? Bírod még?

Kriszta
Képzeld nekem 1 hét alatt megjött az útlevelem. Gondolom már te is megkaptad. Ez végre egy pozitív csalódás volt! Kép Hová utaztok vele? Mi pár hét múlva elmegyünk Horvátországba nyaralni.

Mindenki!
A legnagyobb újságot a végére hagytam! Nóra megy! Már 12 lépést meg tud tenni egyedül!!! Kép Kép Kép

puszi mindenkinek
petra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Sziasztok!

Már elég hulla vagyok, de megpróbálok még néhány értelmes mondatot kipréselni magamból Kép.

Anyapoc!
Különös, amit Gáspár dokiról írtál, mert nekem pont az az érzésem, hogy mindig megpróbál valami vicceset mondani, és kommunikál rendesen. Sőt a kórházban ő adott elő a szülésre felkészítő előadássorozaton nem is egyszer. Na nem azt mondom, hogy nagyszájú és nagyhangú, de nem is kuka Kép.
A fiatal dokis sztori aranyos Kép, és tippem is van, ki lehetett... KépKépKép
Villő nagyon édes, hogy így beilleszkedett a családba. Enikő is ilyen volt kezdetektől, és ilyen is maradt... Még most is sokat alszik, és ha fent van, akkor is nagyon jól leköti magát. Ha egy baba a kezdetektől nyugis, akkor már nagy az esélye, hogy ilyen is marad.
Már akartam kérdezni, milyenek voltak az utófájások??? Még egyszer régebben beszélgettünk erről a témáról.

Móni!
Most már én is értem az aggodalmat a sziklakert bővítése miatt. Nagyon jó fej a kutyusotok, és a helyébe én is nagyon mérges lennék, ha egy macska több joggal rendelkezne a gazdámnál Kép.

Szilvi!
Igen, a kocsi új. Használtban gondolkodtunk, sokat meg is néztünk. Hitelt is veszünk fel, a használt kocsiknak viszont sokkal rosszabb a finanszírozása. Ha egy 3-4 éves kocsit veszel hitelre, a végén ugyan oda jutsz árban, mintha újat vettél volna. Ráadásul a mi használt kocsinkat sehol nem akarták beszámítani használt kocsi vásárlásakor, itt a Renault szalonban viszont szó nélkül és elég jó áron.
Utazás: Most már biztos, a férjem már fel is mondott. A szüleink nem repesnek az örömtől, főként Enikő miatt. Az egy év alatt kimaradnak a nagy-nagy fejlődésből (beszéd, mozgás...). De hamar el fog repülni az a 12 hónap!

Petra!
Akkor kiünnepeltétek magatokat az utóbbi időben Kép. Nálunk a családban a szeptember ilyen.
Nórának gratulálok az egyedül járáshoz!!!!!!!!!!!! Kép
Útlevél: Mi egy szerdai napon voltunk az Okmányirodában, és következő hét kedden hozta is a postás a 3 db útlevelet. Leesett az állam a nagy gyorsaságtól Kép. Ha sürgősségit kértem volna kétszer annyi illetékért, akkor egy nappal előbb jött volna meg...

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


KrisztaKép
Szóval most már visszavonhatatlan... utaztok. Mikor indultok? Milyen kocsit vettetek? egyébként mit keresel még éjnek évadján is ébren??? Irgum-burgum, tessék pihenni!

SzilviKép
Még mindig egyben?? Hogy vagy? Bírod még idegekkel a várakozást? Remélem minden oké, és így is maradKép

AnypocKép
Minden csodálatom a Tied. Már akkor is megemeltem előtted a kalapom, amikor egyedül Bulcsú volt a felügyeleted alatt (Neki ezúttal kívánok megkésve bár, de igen-igen boldog szülinapotKép), és mégis rettentő sok időd és energiád volt. Most meg kifejezetten büszke vagyok, hogy ismerlek innen a netről, mert a pici Villő és Bulcsú mellett is van energiád írni. Én egyfolytában olyan vagyok, mint akit kifacsartak, aludnék bárhol, bármikor, bármennyit, bármilyen pózban.
Képet mikor mutatsz a kicsi lányról? Kíváncsiak vagyunk BotivalKép

PetraKép
Először is hatalmas gratula Nórának, a nagy sétabajnoknőnekKép Csak így tovább. Na és persze jobbulást!
Látom nálatok is mindenki egyszerre szülinaposKépKép Jól jön ez a pénztárcánakKépKép
Voltunk most hétvégén a pápai termálban kétszer is. Boti még mindig nagyon élvezi.
A tojás-felpuffadásnak vége, azóta már evett tojás tartalmú sütit, és nem lett semmi baja. Szerintem csak a mennyiség volt hatalmas. Korábban nem kapott még tojást ennyire koncentráltan, úgyhogy remélem nem lesz tojásallergiája.

Megyek, mert lefektettem Botit, és lopok magamnak egy kis szunyásnyi időt én isKépKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Mi is megvagyunk,túl doktornénin és védőnéninKép,pénteken már kimehetünk,már nagyon várom,mert a bezártság nem az én műfajomKépKépKép
Na jó,ma voltunk kint Bulcsúval 2 órát,de az is ügyintézéssel,vásárlással letlt,de legalább kicsit feltöltődtemKép...Na meg Apa jövő héten ilyenkor már itthon leszKépKép.

Villő még mindig nyugis,csak hajnalban hiszi azt,hogy itt a reggel és szórakoztat úgy 2 órán keresztül,de majd ez is megoldódikKépKép.

CsirksezKép

Épp kérdezni akartam,hogy mizújs BotivalKép,de ezek szt már jól vanKép.Lehet,hogy a tojás mennyiségével van a baj?KépKépKépRemélem,tényleg nem lesz allergiája!!!
Köszönöm az elismerést,kicsit zavarban is vagyok tőleKép.Aranyos vagyKép.nem is igazán az én érdemem,hanem hogy a gyermekeim jó természetűekKép,igaz Villőről még nem akarom elkiabálniKép.
Te meg nyilván fáradt vagyKépKépKépAmúgy mi újság a pocakban?Kép
Kép:most újítottam a profilomatKép
Ja,és köszi a köszöntést utólag isKép.


PetraKép

Köszönjük a képeslapot,meg is mutattam Bulcsúnak,de nem sikerült neki a bohócot felismerni...már nem is tudom,mit mondott rá,de nagyon édi voltKép.Mélben kérdeztem is,hogy mi van veletek,de utána láttam,hogy írtálKép.
Szóval jó volt a szülinap?KépAkkor azért majd képeket tegyél ám fel!Mégsem minden nap van az ember lányának ELSÕ SZÜLINAPJAKépKép!
Ja,fél 10 felé van szopi,utána már nem vagyokKép,mert néha aludni is kell..KépKép
Köszi a drukkokat,akkor ezért ment ilyen gyorsan a szülés,mert annyian gondoltatok rámKép...bár ez akkor biztos nem hatott volna megKépKépKép!
Torokgyuszi?Minden rendben már?Nem ér nyáron ilyen betegségeket összeszedniKép!Remélem,nagyon nem viselte meg Nórát!
Jaj, a lényeget meg én is a végére hagyom!Hát gratulálok a jövés-menéshezKépKép.Bár amilyen kis intenzív Nóra,nem is csodálkozom,hogy már lábra is kapott!Csak gyakoroljatok szorgalmasan!és most már nem lesz ám pihiKép!

KrisztaKép

Gáspár doki:hát én voltam nála SZTK-ban is,ott sem f...sta a szótKép.Azt tudom,hogy ő adott elő az előadáson,de azért összehasoníltva más dokikkal..KépKépettől függetlenül nekem nagyon szimpiKép.Szülés után alig imsertem meg,mert amikor szültünk még volt szakálla,két nappal később már nemKépKép.Valószínűleg nem marad ő sem sokáig,mert most jogra jár...gondolom,nem véletlenülKép.Kár,mindenesetre...
Szóval Enikő még most is jó babaKép.Akkor ő lesz a példaképünkKép.Nagyon remélem,hogy Villővel sem lesz gond,bár még éppen oroszlán a szentem és hát ő már a 3. a családban...ismerjükKépKép!
Utófájások....egy szóval jellemezném,borzalmas volt...KépAz egész szülés nem volt iylen szörnyű,mint az a 3 nap.Ráadásul most nem csak szopi alatt jelentkezett,hanem bmikor,amikor úgy gondolta....Persze vigasztaltak,hogy annál előbb húzódik vissza a méhem,meg hát ez ilyen,meg minél többedik gyerek...Sokra nem mentem veleKép.Volt,hogy le kellett tennem Villőt szopi közben,mert egyszerűen nem bírtam,csak ha össze vissza görnyedhettem....Első két éjjel alig aludtam..KépAztán szépen elkezdtek ritkulni,mire hazajöttem,már semmi nem volt.Már majdnem lapos a hasam isKépKépKép.Nálad milyen volt?Kép
Érdekes,hogy beszélgettem több olyan anyukával,aki a másodikat szülte és mindenki fájdalmasabbnak élte meg.A védőnő mondta is tegnap...gyorsabb,de jobban fáj...Na jó,azért nem Téged veszünk alapul,aki 1 óra alatt megszültKépKépKép.

Megyek,mert jönnek anyósék és még ebédet is kell Bulcsúnak csinálnomKép.

Pusszantás,Anyapoc

Ui:Új a profilomKépKépKép!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Kicsit összeszedtem magam,és leültem a gép elé.
Fáradt vagyok, egybe vagyok, már a jóslóakat sem érezem olyan sűrűn.....Kép, Párommal a héten minden este sétálunk másfél órát, hátha.....Kép
Nem akarok pont hétvégére bemenni a kórházba.Kép Jővő7 csütire vagyok kiírva, ha nem lesz semmi addig, akkor pénteken irány a kórház.Azt hiszem haza fogom magam könyörögni hétvégére, ha nem lesz semmi gáz!!

Petra
köszönöm kérdésedet, így bíromKép
Gratulálok, hogy Nóra baba már megy!!KépNagyon ügyi!
Nóra teljesen rendbe jött már?

Kriszta
megtudom érteni a nagyszülőket, pont egy ilyen látványos fejlődési korszakról maradnak leKépDe azért fogtok ti haza is látogatni! nem igaz??KépIgaz elég sovány vigasz ez.Ezt a lehetőséget viszont nem lehet kihagyni. Sztem én/mi is így cselekednénk.

Csirkesz
igen, a legnehezebb a várakozás, és a bizonytalanság, hogy mikor lesz már valami.Eléggé kikészít, kicsit labilis most az érzelmi világom.KépPárom előtt igyekszem titkolni, van szegénynek elég baja!KépAzt hiszem elég húzós félévnek nézünk elébe!

Anyapoc
már aggódtam értetek, hogy ilyen "sokáig" nem jelentkezel.Jó, hgoy a dokinéni mindent rendben talált!Kép
Mennyi időre mehettek ki pénteken?Bulcsú is biztos nehezen bírja a 4 falat.Főleg ilyen jó időben!
Megmondom őszintén, hgoy alig várom az első sétánakt!Kép

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Anyapoc

Nagyon szép baba Villő! Kicsit irigykedem, hogy bírod a két kicsivel. Alig ülök a gép elé valami mindig történik. Olvasni még csak-csak sikerül ,de írni nem nagyon. Köszönöm a névnapi köszöntést.Utólag kívánok BULCSÚNAK boldog szülinapot.

Szilvi

Rajtad a világ szeme, te következel. Már helyetted is izgulok.Tudom milyen nehéz ahogy közeledik a kiírt időpont,de gondolj arra, ez a pár nap már semmi az eddigi várakozáshoz képest! Nemsokára a kezedben tarthatod a babát.

Még írtam volna, de LILLA fél órát bírt aludni és már sír is.

Sziasztok. A.

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

SzilviKép

Na,már azt hitem,izgulhatunkKépKép.
Ne aggódj,nem jelent semmit,hogy a jóslófájásokat már nem érzed.Nekem Bulcsúval csak egyetlen nap volt,az is inkább mensiszerű,semmi keményedés,csak nagyon fájt az egész alfelem.Aztán az aznp el is múlt és 1 hét múlva megérkezett a legényKép.Most meg nem is voltak jóslókKépKépSzóval semmi vész.
A kórház sem vészes,ne aggódj,a jó szobatársakkal ,tök jókat lehet dumcsizni,de biztosan nem kell befeküdnüdKép.Nekem nagy élmény volt,hogy most sokmindenkivel megismerkedtem,mert Bulcsúval is csak beestem és azonnal babás szobába kerültem,ott meg folyamatosan cserélődtek az emberekKép.
Csak sétáljatok szorgalmasan,az biztosan jót teszKép.
Ja,ja,jól eltűntemKép.Csak jöttek.mentek nálunkKép,meg intézkedni kellett,bankba menni...blabla...
Séta:hát egyenlőre pénteken csak annyira megyünk ki,hogy elmegyünk a védőnénihez,mert a babakocsi még nincs kész.Illetve csak a merevítő lemezek nincsenek meg,de szombatra az is meglesz,aztán megyünk.A friss levegőhöz már hozzá van szoktatva a kisasszony,mert a kórházban is végig nyitva volt az ablak,meg nappal itthon isKépKép.
Első sétaKép...jaj,nagyon emlékszem,vitatkoztunk,hogy ki tolja a babakocsitKépKépKép.Mert persze a férfinak kellKép.De amikor az ember olyan büszkén tolná...Aztán pár hónap múlva már nem volt kérdés,hogy ki tolja...KépKépKép

AndiKép

Na végre,hogy jelentkeztélKép.
Köszi,köszi Villő nevébenKép.Anyumék szt detto olyan,mint én voltam csecsemőnekKép.
És köszi Bulcsú nevében isKép.
Azért még ne kiabáljuk el,hogy hogyan bírom kettővelKépKépKép....Bár Bulcsú tényleg nagyon ügyi és simulékony,aztán szeptember közepétől megy megint bölcsibe,így gyakorlatilag csak du-tól lesz két gyerekemKép.Na meg aztán jön apja isKép.
Lilla nem hasfájós?Csak mert azt mondják, a lányok nem...Bulcsú az volt,most reménykedek,hogy Villővel nem lesz gondKép...
Azért ha tudsz ,gyere ám,még ha csak pár mondatig isKép.

Na megyek fürdetni a nagyobbat,mert hamarosan kel a kisebbikKép...

Pusszantás,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Köszi a körkérdést! Nóra meggyógyult.Kép Jön, megy, elesik és PAKOL ezerrel. Nincs unalom, de ahogy látom senkinél.

Anyapoc
Szép formás kislány Villő. Nóráról pont ilyen képet csináltam én is.
Ez az utófájás-dolog nem túl bíztató rám nézve, aki még csak az elsőn vagyok túl. Kép
Írtad, hogy párod jön haza! Kicsit vagy már kezdődik a több hónapos itthonlét?
Nem is kérdeztem: kitapétáztad a szobát, vagy festés volt? Szép lett?

Csirkesz
Boti miket ügyeskedik mostanában?
Akkor csak nem lesz allergiája szegénynek! Kép
Pápai fürdő Nóránknak is nagyon tetszett, de a sárvári szerintünk bababarátabb. Azért majd járunk ide is oda is, mert hát víz nélkül télen sem élet az élet.Kép
Pocakod nőtt már sokat? Jól van a lakó?

Kriszta
Te nem félsz elköltözni? Segítség nélkül, messze mindenkitől! Vagy annyira megéri?
Aztán nem ám kint ragadtok!Kép
Mikor indultok? Lesz internetetek?

Szilvi
Ne aggódj! Az első babát a nők többsége túlhordja. Azt mondják annál szebb, formásabb lesz és ragaszkodik majd hozzád. Amúgy vannak "tuti" módszerek a szülés beindítására. Hallottál ilyeneket? Írok néhányat, ha gondolod próbáld ki, hátha.... Tonic a kinin miatt, min. fél litert kell inni. Fűszerek közül a curry állítólag hathat úgy, hogy beindul a dolog. Meleg fürdő. Talpmasszázs. Szex. Akár egymás után is. Jó próbálgatást! Kép
Amúgy ha bekerülsz a kórházba annak is megvan az előnye: kiszámíthatóbb lesz a dolog és jobban el tudod képzelni, mi vár rád. Főleg ha élesben végighallgatsz egy szülést. Én így jártam. Tuti volt!Kép Aztán jöttek a rémtörténetek! Ne higgy nekik!!!!!!! Én még azt is túléltem, hogy az Orosz metszett gátat és varrt össze! Annál rosszabb sztori pedig nem nagyon van. Kép
Abba ne éld bele magad, hogy 7 végére hazamész. Max. kilógsz a délelőtti vizit után és du. vissza. Ismerek olyat, aki ezt csinálta 3 napig aztán megszült. Ne aggódj, tehát! Szorítok!!! (én is)

puszi mindenkinek
petra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Nem akartam ma már írni,de annyira tetszett,amit Petra írt Szilvinek,hogy muszájKépKépKép....

PetraKép

Először is köszi Villő nevébenKép.Nálunk Bulcsúról van detto ilyen kép,Annyi a különbség,hogy neki nagyobb haja és határozottabb szemöldöke volt(már akkorKép).
Utófájás:Ne aggódj ,ezt is túl lehet élniKépKépEgyébként nem mindenkinek ilyen fájdalmas,de az általános tapasztalat ez...a szülésznők is mondták,minél többedik baba,annál erősebb és annál tovább tart...Na most volt bent egy nőci,aki asszem a 8.-at várta..KépKépMondanom sem kell,hogy kreol bőrű voltKép.Az egyik csecsemős mondta,hogy sokszor a harmadszor,többedszer szülők nem is nagyon kérik a babát rooming-ba,mert annyira szenvednek,ők meg nem erőltetik...Azért én nem rettentem el eddig a harmadiktólKépKép.És a legfontosabb,hogy kis szuszogóért még ez is megériKépKépKép...
Párom:sajna csak rövidet lesz itthon,10 nap,aztán megy vissza....De ha ennyire ügyik lesznek a csemeték,akkor okt. elejétől-közepétől megint feljárunk Pestre és akkor hamar itt lesz a novemberKép.Akkor jön haza hosszabb időreKép.Jaj,szegénykém még meg sem foghatta VillőtKépKép...már nagyon várom,hogy itthon legyenKép.
Lakás:anyumék a nagyját megcsinálták,ebédlő,előszoba,gyerekszoba kitapétázva,utóbbiba új szőnyeg került,varrtam új függönyt.Varrtam függönyt a nagyszobába is,aztán anyummal még kitapétáztuk a mi szobánkat(mert itt alszunk Villővel már) és oda is került új szőnyeg.Meg lefestettem a beépített szekrényt barack színűre...Erre futotta a végénKép.
Túlhordás:igen,mondták,hogy a második hamarabb szokott jönni,de pont ma állapítottam meg,hogy úgy látszik,nálam 38 hét a terhességKépKép...igaz,Villő papírjára azt írták,hogy a 40. héten jöttKép.
Orosz doki:rémtörténetKép.Tényleg rémes volt?KépHát,szegénykémnek tanulnia kell vhogy,csak az a gáz,amikor Te vagy a próbababaKép...Még jó,hogy a meló nagy részét szülésznők csináljákKép.
Rémtörténetek:sajnos egyik ismerősömmel tényleg tragédia történt nemrég,ráadásul fogadott orvosnál,de az biztos,hogy én mindkét szülést nagyon pozitívan éltem meg,még ha a másdik jobban is fájt...nagyon örültem,hogy minden természetesen zajlottKépKép.
PraktikákKépKépKép

Na megyek,mert csak fosom a szót,aztán aludni is kéneKépKépKép...

Joccakát,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Mit szóltok a nyárhoz? Kép Sejtettem, hogy szeptemberre megjön... Úgy látszik jövőre már ha nyaralni akar az ember lánya, akkor ilyenkorra kell időzíteni. Anyumék tavaly szeptember 20. környékén mentek Hajdúszoboszlóra egy hétre, és csokibarnán jöttek haza.

Csirkesz!
Ismét éjnek évadja van, jöhet a leszúrás KépKépKép!!! Majd holnap ebéd után ledőlök... Ákos megkezdi az óvit, így megtehetem. A kiutazás előtt már nem akartam vinni, de beszéltem az óvónővel, aki rábeszélt. Szerinte egy ekkora nagyfiúnak már szüksége van a gyerekek társaságára, az elválás pedig nem fog gondot okozni. Én hiszek neki, azt meg már én is látom, hogy nagyon kellenek a haverok Kép.
Október elején indulunk, illetve Apa már szeptember közepén előre megy, hogy előkészítse a terepet. Még nem visszavonhatatlan a dolog, de már nem is vacilálunk, belevágunk. Később biztos nagyon bánnánk, hogy nem próbáltuk ki, nem használtuk ki a lehetőséget. Veszíteni valónk nincs, ha nagyon nem működik, hazajövünk. Fő cél a nyelvtanulás!

Anyapoc!
Nagyon édi a kislányka!!!! És milyen derűs álmában a kis pofija!!!! Bulcsúról is nagyon jó a kép, ő igazán fotogén kissrác! Kép
A korai ébredés Enikőre is jellemző volt már kezdetektől fogva, de sikerült rászoktatni, hogy miután felébred, szórakoztassa magát még egy kis ideig. Most úgy néz ki a dolog, hogy fél hét-hét körül ébred, az ágyában lévő játékaival beszélget és játszogat nyolc-negyed kilencig, és csak utána kéri a cicit Kép. Persze újszülöttként még nem kezdtem el a szoktatást, de amint érdekelte a külvilág, mindenfélével teleraktam az ágya környékét és az ágyat, hogy ébredés után ne egyből a pocija jusson az eszébe. És bejött Kép.
Oroszlán: Megnéztem, Villő Hold jegye Bika, ami azért elég jelentősen kompenzálja a Nap jegyét. A Bika az egyik legnyugisabb jegy Kép. Ha lesz egykis időm, kiszámolom neked az aszcendensét is, az méginkább pontosítja a képet.
Utófájások: Hát igen, ez ismerős. Június 15-i hozzászólásomat ha visszaolvasod, ott leírtam az "élményeimet".

Szilvi!
Gondolom egyre nagyobb a várakozás benned. Próbálj meg ráhangolódni a babóra, beszéld meg vele, hogy te mit szeretnél, hátha meghallgat Kép. Próba szerencse, szokták mondani!
A férjed sokat dolgozik, emiatt sok a gondja??? Ha meglesz a baba, hidd el, neki is sokkal jobb lesz. Mikor hazaér, és leültök beszélgetni, nem a munkahelyi gondok lesznek a középpontban, hanem a kisbaba, az esti fürdetés pedig egyenesen feltölti majd!!! Ez tuti!Kép

Petra!
Hát félelem az van bőven, de a kiváncsiság és a nyelvtanulás iránti vágy sokkal nagyobb. Hogy megéri-e, azt jövő ilyenkor megmondom... Kép
Internetünk biztosan lesz, mert vettünk egy laptopot, maga a szolgáltatás pedig kint nagyon-nagyon olcsó (10 EUR/hó, ami 2500 Ft körül van).
Tuti szülésindítási módszerek: KépKépKépKépKépKép

Puszi, most már tényleg lefekszem, mert a végén még tényleg jogos lesz az irgumburgum...

Kriszta

Kép

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

KrisztaKép

Köszi,Villő nevében is...bár a kép nem a legjobb,mert a kamera felbontása elég pocsék..Kép
Gyönyörűek a srácok és annyira látszik,hogy Ákos imádja EncitKépKépKép
Ovi:így belegondolva igaza van az óvónéninek,én sem hinném,hogy nagy fennakadást jelent majd neki az elválás,de addig legalább élvezi a társaságot,Ti meg nyugodtan tudtok pakolászniKép...
Jaj,mielőtt mentek,visszaviszem a rucikat!!!!KépKépKépHátha...Kép
Korai kelés:szerencsére nálunk Bulcsú nem korai,ha 7-kor kel,az már korán vanKép.Na de komolyan,ált. fél 8-kor kel,ami pont idális a bölcsibe menetelhezKép.
Egyébként ő is hasonlóan evett éjjel,csak nem volt ennyi szórakoztatás...de lekopogom,ma éjjel nem volt semmiKép,sőt,úgy érzem,hogy hatalmasokat aludtamKépKépKép(ma előszörKép)....
Bulcsút 1 évesen a 6 órás két cummantásról kellett csak leszoktatni,amikor visszamentem dolgozniKépKép.
Utófájások:visszaolvastamKép....hát igen,detto....Csak nekem 3 napig tartott..jesszusom,mi lesz a harmadiknál?KépKépKépNa igaz,3. nap már enyhék voltak,mint az első gyerek után...Én ugyan már hallottam róla,de asszem ezt átélni kell,felkészülni nem lehet.Nekem ugyan a szülési fájdalmak is erősek,intenzívek voltak,de azért mégsem hasonlítanám össze őketKépKép:Ég és föld...Az utófájások után,azt mondtam, a szülés meg sem kottyantKép.Én előrelátóan már első nap kértem fájdalomcsillapítót,bár vonatkodva adott a nővér.Na,akkor anyummal hozattam be algopirint és el volt intézveKép.Igaz,olyan sokat nem ért...Kép
Horoszkóp:jaj,nagyon örülnék neki!!!!Nem is tudtam,hogy foglalkozol ilyesmivelKépKép.Ha nem pofátlanság,Bulcsúét is meg tudnád nézni?Kép
Nyár:én titkon reméltem,hogy lesz hosszú indián nyárKépKépKép.Így van esélyünk még kicsit jó időben sétálgatniKép...nyaralni meg amúgy is ősszel megyünkKépKép.Csak akkor már nem lesz ilyen jó időKép.

SzilviKép

???????Mizújs?Igaza van Krisztának,beszélj a bébivel,nálam bejöttKépKépKép.Na jó,nem szó szerint,de nagyon határozottan szerettem volna előbb szülniKépKép...

Na megyek,mert a fiam követeli az internetetKép....ez lesz a következő mumus,amiről majd le kell szoktatni...bár a játékok nagyon jókKép.

Pusszantás,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Kórház: a baj az a befekvéssel, hogy párom szeretne bevinni,és természetesen nem jó az időpont.Jönnek rokonok is, akikkel szívesen találkoznékKépÍgy nekem a vasárnap lenne a legjobb, ha addig nem történik valami!KépKár, hogy ez nem kívánságműsor.
A babával természetesen én is beszélek, sőt már apa is kéri, hogy bújjon ki időben.Úgy néz ki a baba nem fogad szót már most a szüleinekKépA kis neveletlen!Kép
Tippek:szex, ha "kell" akkor az nálam nem igen működik!Most sajnálom nagyonKép Ti ezzel a kérdéssel hogy álltatok anno?
Talpmasszázs: már ez is az esti program része, séta után. (tegnap csak 17 órától 20.30-ig sétáltam folyamatosan).Azt mondják nem látszik rajtam, hgoy csak 1 hetem van hátra.Kép
Tonic: ezt még nem hallottam.
Curry:sajnos nem a kedvenc fűszerem.
A melegfürdő nem ellazít inkább?A vajúdó nőket szokták kádba "tenni", hogy a fájdalom enyhüljön.Legalábbis én ezt olvastam.Nem jól tudom?

Kriszti, Anyapoc
mind a 4 csemete gyönyörű. Én is ilyeneket szertnék.Természetesen mi sem akarunk az elsőnél megállni, de az élménybeszámolók után már gondolkodóba estemKép

Petra
Nóráról nem készült szülinapi kép???

Andi
nem tudom, de nekem ez a két hét hosszabbank tűnik, mint az előtte lévő 38.Kép

Szeptemberi nyár: én is úgy szerettem volna ilyen időt, hogy a picivel minnél többet tudjunk sétálni, télen úgy sem lesz nagyon lehetőségünk rá.

Köszönöm mindenkinek a drukkot, remélem a babóka meggondolja magát, és 8-a előtt kibújik erre a szép világra!Kép

Sziasztok
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


SzilviKép

Jaj,nehogy elrettenjKépKépKép.Én tényleg csak jókat tudok mondani,az meg,hogy vmi fáj,természetes ilyenkor,én legalább is így gondolok rá.Inkább ilyen édes fájdalomKépKépKép....
Meleg fürdő:de valóban ellazít,de emellett alhasi vérbőséget okoz,ezért sem ajánlják kora terhesség esetén a forró,meleg fürdőt,a vetélés kockázata miatt.Viszont így a végén,ha vannak előjelek is,akkor segíthetKépKép.Nekem pl. azért adott a szokásosnál melegebb beöntést a szülésznő,hogy így is erősítsük a fájásokatKépKép.
A másik tipp még a ricinusolaj,de ezt talán már írtam,vagy mondtam.Ez is alhasi vérbőséget okoz,egyik ismerősöm pár hónapja így szült meg a kiírt időpont előtt pár nappal.Megitta az adagot és rá egy napra jött is a babaKép.Ezen én is elgondolkoztam,de úgy voltam vele,max. akkor alkalmazom,ha már vannak előjelek...de aztán felesleges voltKépKépKép.
Ráadásul szt egyáltalán nem kell félned,hogy nem fog időben kibújni a baba,ahogy most a dolgok állnakKépKép.És a málnalevél teát szorgalmasan idd,mert az intenzív bélmozgások is megindítják a méhtevékenységet!KépKép

Köszike a dícséretet,már nem győzöm őket beseperniKép.De hát melyik törpentyű nem gyönyörű????KépKépKépNagyon kíváncsi vagyok a Ti babátokra is márKép.Kár,hogy a kórhzába nem tudok majd bemenniKép.
Ja,az utolsó hét nekem is szörnyen nehezen ment...Sőt,a 36. héttől már nagyon nyüglődtemKépKépKép

Tél:én anno simán kivittem Bulcsút,semmi baja nem lett.Ha nincs minusz 20 fok,akkor jól felöltöztetve fél-1 óra nem árt meg neki.Sőt,mi még többet is kint voltunk,napjában kétszer.Na persze nem hóviharban.Nem kell azt a gyerököt óvni a széltől isKépKépKép.Akkorra azért már 4 hónapos leszKép...Egy jó meleg bundazsákot érdemes beszerezni,abban bhová viheted.Arcát esetleg bekenni hidratálóval,hogy a hideg ne kezdje ki,aztán hajráKépKépKép.

Na,eldugulok,mert aztán jótanácsból már biztosan van elég a padlásonKép!

Pusz,Anyapoc

Ui:Végre elaludt mindkét gyerekem..huh,húzós volt a délelőtt...Villő kicsit módosított éjjel a napirendenKép,aztán most addig nem aludt el,amíg be nem hozta a késéstKépKép,csak hogy visszaálljon az eredeti menetrend....Kép

anyapoc
 
 


Most jöttem meg a masszázsról. Már nem hagytuk ki a derekemat semKépPont azon vihogtunk, mi lesz ha éjszaka beindul valami. Mindenesetre akkor hálás leszek a masszőrenkKép Természetesen a ma esti sétát sem hagyom ki, és a fórró fürdőt is tervbe veszem.Kép

Téli séta: azt hiszem a Kismamában vagy a Baba magazinban olvastam, hogy - fokokba ne nagyon vigyük ki az alvó csecsemőt.

Inkább a jótanácsokat hallgatom, mint a rémtörténeteket.KépMostanában valahogy az emberek ha megállítanak csak negatív dolgokat tudnak mondani nekem. Kicsit unom már. Ha nekem lesz kismama ismerősöm, én nem fogom elrémiszteni!

Anyapoc
Van fotoalbumod? Örülök, hogy a szándék benned van, hogy meglátogass a kórházba, ilyen rövid ismeretség utánKép Jól esik!

Üdv
Szilvi

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!!


Ezer + egy éve ,hogy nem voltam itt .

Visszaolvasva nagy gratula Villőhöz!


Remélem mindenki jól van;)


Puszi sziasztok
aanita
 
 


SzilviKép
Bocs, hogy belekotnyeleskedem, de nem értek egyet az újságban olvasottakkal. Nekem minden gyerekdoki ismerősöm azt mondta, hogy -5 v -10 fokig nyugodtan altassam kint a gyereket felöltöztetve, betakarva. Én így is tettem, és olyan jókat azóta sem alszik, mint akkoriban. Minden alvásidőpont előtt becsempésztem a bundazsákba, bele a kocsiba, betakartam, kitoltam a gangra, kettőt löktem a kocsin, és már aludt is. A gyerekdoki ugyanezt tette a saját csemetéjével anno, ha akkora baromság lenne, tutira nem csinálta volna. Boti is, meg a doki gyereke is hihetetlen módon bírják a hideget - ez sem utolsó szempont.
Voltunk vele szánkózni, síelni, és még csak nem is tüsszögött.
A hóvihar persze más kérdésKép Oda nem tenném ki.

De ez is csak egy lehetőség. Semmit nem KELL úgy csinálnpd, ahogy mondják más okosok. Hallgass a szívedre / fejedre, és mindig mindent csinálj úgy, ahogy szerinted a legjobb. Hidd el, nem fogsz nagyot hibázniKép

Paráztató ismerősöket rázd le!

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Csirkesz

Nyugodtan mond a tapasztalatodat te is. Azért azt nem gondolom, hogy nem lesz kint a gyerek télen. De az biztos, hogy inkább apájával fog sétálni a nagy hidegben. Anya ugyanis allergiás a hidegreKép.
Én addig majd rendbe teszem a lakást. Ja, én sem hiszek el mindent, amit az újságok írnak, természetesen majd a dokinénit meghallgatjuk.
Boti kiheverte teljesen a tojást???Kép

Sz

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Csirkesz

mi újság a Te pocaklakóddal?Jól van? Hányadik hétnél tartasz? Most már lasan lesznek genetikai vizsgálatok, nem?

Sz

Kép
Kép
kismama2004
 
 


SzilviKép
Tojás?? Az meg mi?
Túl vagyunk rajta, de sütiben, panírban továbbra is eszi a kölök, oszt semmi bajaKépKép
Pocakmanó tegnap volt betöltött 20 hetes, de az uh most már konstans fiatalabbnak mutatja, úgyhogy dokinénim is visszaminősítette 19 hetesre. 2006. jan. 25 az előirányzott nagy nap.
Neme még mindig titok, legalább még nem kell neveket vadásznunkKépKép

Na megyek, mert apája mindjárt hazaér, én meg még sehogy sem állok pakolásügyileg, pedig indulnánk Vp-be. Modtam már, hogy jövő héten lesz a keresztelőm? Holnap vizsgázom az Atyánál, drukkoljatok!

Mindenkinek kellemes hétvégét!
Szilvi, neked drukkolok, hogy minden úgy menjen, ahogy szeretnédKép

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Szilvi
Akkor holnap költözöl be? Remélem, még beköszönsz a legfrisebb fejleményekkel mielőtt elmész a "nagy útra"!
A hideg allergia hogy jelentkezik nálad? Piros foltok, vagy mi?
A téli séták ügyében egyetértek Csirkesszel. -5 fokig én is simán kitóltam Nórát és jól is esett neki. Ne aggódj!
Annyi tanácsot fogsz még kapni minden ügyben mindenkitől, hogy még meg is unod. Csak az anyai ösztöneidre hallgass!!! Az a legtutibb!
Pihenj sokat a nagy napig!
DRUKKOLOK!!!!

Csirkesz
Ez a megkeresztelés-téma már múltkor is felmerült. Akkor nem nagyon kapcsolódtam be a beszélgetésbe, csak figyeltem, hogy nem vagyok egyedül. Az összes iskolába, ahová jártam és szinte az összes barátom meg van keresztelve. Én nem. Mindíg örülök, ha hasonló sorstárssal találkozom, hogy nem csak az én szüleim gondolkoztak az átlagtól eltérően. Na, most ezt az egészet tul.képp egy kérdés miatt írtam csak le: Miért most? Kíváncsi lennék rá. Nem akarok itt teológiai eszmefuttatást folytatni, de érdekelne, hogy mi vagy ki győzött meg!
Jó vizsgázást!

Kriszta

Holdhoroszkóp!?!?! Nem is mondtad még! Érdekelne engem is. Hol és hogy keresed ki az aszcendenseket? Van internet cím? Nóráról tudom, hogy ő oroszlán oroszlán aszcendenssel! Mondd ez neked valamit?
Németországgal kapcsoltaban teljesen megértem az aggályaidat és az érveidet is! A gyerekeknek pedig biztos nagy előny lesz egy életre. Csak aztán gyertek haza!! Ahogy elnézem az aranyos szöszi fejüket biztos nem lesz nehéz beilleszkednetek!

Anyapoc

Bizos szép lett a lakás!!! Ilyen új körülmények közt talán nem olyan uncsi otthon lenni a gyerkőcökkel!
Jó pihenést mára is!

puszi mindenkinek
petra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Ez volt Nóra az 1. szülinapján a vadi új gumicsizmájában. Kép

petraKép

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 


Sziasztok!

Tegnap már nem tudtam írni,mert volt egy kis pocifájásunk déltuán.Nagyon remélem,hogy nem az a bizonyos hasfájásKép,hanem csak nehezen megy a böfi és hát utána a pocit tekergetiKépKép.Na meg még nehezen megy a kakálás is néha...Most kap Villő édeskömény teát egy kanállal etetés előtt ,én meg iszom a Laktoherbet,mert ugye az is jó...csak a cicim akart szétdurranni reggelreKépKép.De az éjszaka nyugis volt,csak egyszer keltünkKépKépMost reggel volt egy kis tekergőzés,de már alszik,úgy tűnikKép.Aztán megyünk méreckedni és végre kimehetünkKépKépKép!

AnitaKép

Köszi,aranyos vagy,de azért gyere gyakrabbanKép!Mi újság Kevinnel?Kép

SzilviKép

Masszás...hmmmmKépKépEgyszer én is kipróbálnám....Kép
Negatív emberekKépKép.Beszélgess velem,én garantáltan csak pozitív dolgokat mondokKépKépKép.
A Kismamáról már beszélgettünk,nem szabad neki midnent elhinniKép.Vagyis fenntartással olvasniKép.
De ezt úgyis akkor fogod majd látni,amikor rájössz , aTe babád mennyire nem úgy működik,ahogy ott leírják és így azok a dolgok sem működnek,amiket ott írnakKépKépKép.
HidegallergiaKép...Szt azért egy idő után örülsz,hogy kimehetsz,hideg ide vagy odaKépKépKép!
Amúgy mizújs a pocakban?KépKép
Fotóalbumom van,Bulcsú albuma,Bulcsú albuma 2 és Hajózás címenKép,ha erre gondoltál....

Csirkesz

Hűűű,már félidő?Hát nem semmiKép....Az egy dolog,hogy én két gyerekkel vagyok egyedül itthon(még egy darabigKép),de azért nálatok sem lesz semmi a helyzet,két picivelKép...Én meg ezt csodálom,hogy így bevállaltátokKépKép
Miért titok a neme?Nem mutatja meg magát,vagy nem akarjátok tudni?Kép
NevekKép...hát nálunk a fiúnév volt ilyen gázos,mert annyira kislányban gondolkodtunk,hogy végül utolsó pillanatban egyeztünk meg azért egy fiúnévben isKép.És ami érdekes,előre meg sem kérdezték a neveket,csak amikor már kibújt VillőKépKépKép.Úgyhogy tényleg ráértekKépKép

PetraKép

Édes Nóra babaKép.De már vmi járó képet is mutathatnál róla!Sőt,amint mobilabb vagyok,akár talizhatunk isKép.Bringának is szólunk,már ő is könnyebben van,hogy Hanna ovibanKép.Mit szólsz?Kép
Lakás tényleg sezbb,mint volt,de azért közel sem olyan,mint amilyet a végleges otthonunknak el tudok képzelniKépKép.Na meg ettől függetlenül így sem olyan jó bezárva lenni...főleg ilyen szuper időbenKép.Ettől függetlenül nem tudtuk tegnap Bulcsút rávenni,hogy lemenjen anyumékhozKép.De ma már megyünk kifelé,hadd legyenek kint a törpékKép.
Tök jó az a kendő Nóra fején...elfordult,vagy direkt van így?Kép
PihenésKép...

Na megyek,mert készülődni is kellKép...

Pussz,Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

A héten nem igen jelentkeztem, mert ugye holnap indulunk, és rengeteg dolgot kellett intézni. Bevásárlás, takarítás itthon, hogy ne rumliba jöjjünk haza, meg a szokásos dolgok. Egy kisgyerekkel nem annyira nyugis dolog a készülődés, de hát ezt mindannyian (Szilvi Te is nemsokára) tudjátok már. Izgulok kicsit, hogy minden rendben legyen.

SzilviKép
Én is csatlakozom a többiekhez, a Gergő tavaly télen délelőtt és délután is kint aludt a babakocsiban 1,5-2 órákat, semmi gond nem volt belőle. Minél hűvösebb van, annál jobban alszik. Nekem is nagyon jó volt, hiszen míg kint volt, bent nyugodtam végezhettem a dolgomat, nem kellett vigyázni a neszezéssel. Persze, ha hófúvás volt, én sem raktam ki, de egyébként igen. Jól fel kell öltöztetni, alá meg raktam a babakocsiba egy birkabőrt, ez jó melegen tart. De majd Te is kitapasztalod.
Kívánok Neked könnyű és gyors szülést, és élvezd ki nagyon az első napokat, annyira jók! Persze a többi is, de az első napok felejthetetlenek, amikor ismerkedsz Vele.

CsirkeszKép
Én nem is figyeltem eddig - bár ugye nem olyan régen csatlakoztam Hozzátok - hogy babát vársz, és már ilyen sok hete. így terveztétek, vagy csak egyszerűen így jött össze? Nem nehéz egy egyéves fiúcska mellett pocakosnak lenni?
Mi is tervezzük már a kistesót, de úgy tűnik ő is várat magára, mint a Gergő. Pedig reméltem, az első próbálkozásra összejön. Igaz, a mensim sem az igazi, lehet, hogy a szopi miatt, még este meg reggel van egy-egy cici.

PetraKép
Nagyon édes az a kis csizmácska! Egy ilyen gyönyörű kislányhoz csakis ilyen csinos lábbeli illik!

AnyapocKép
Én is alig vártam már, hogy ki lehessen menni sétálni. Büszkén sétálgattam a legénykével, nagyon vártam már azt a helyzetet, hogy a saját gyerekemet tolhassam a kocsiban. Másét is mindig szívesen tologattam.
Gergőt nem féltjük a kutyától, néven nevezve: Hektortól, maximum összenyalogatja, bár azt igazán nem szeretem, futok is vele mosakodni. Amikor kicsi volt a Gergő és kint aludt a kocsiban, a kutya mindig ott feküdt mellette és vigyázott rá. Amikor sírt, akkor felugrott és keringett a kocsi körül, így tudtam, hogy menni kell. Szóval együtt nőttek fel, megszokták egymást. Gergő kicsit tart tőle egyébként, mert ugye már fölé nőtt, de imádja etetni. Feltartja a mutatóujját és mondja neki, hogy ül, aztán adja a falatot. De azért egyedül soha nem hagyjuk őket, ugye az ördög soha nem alszik.

KrisztaKép
Gyönyörű gyerkőcök, megértem a nagyszülőket, hogy oda vannak, hogy sokáig nem láthatják őket. De ha lett volna egy ilyen lehetőség nekünk is, biztos, hogy úgy döntünk, ahogy Ti. Jó lesz biztos, megismertek egy új életformát. Sok ismerősünk van kint, kimentek dolgozni, aztán kint is maradtak. Mindannyian jobban élnek, mintha itthon maradtak volna. Persze ők még egyedülállóként mentek ki, aztán kint találtak párra.

Képzeljétek, Gergő ezen a héten rettemtő nagyokat esett, jó sebes a fejecskéje, elöl és hátul egyarántKép. Teljesen kész vagyok, egyszerűen nem tudok rá minden pillanatban figyelni. Annyira merész és mozgékony, hogy mindenhova felmászik, aztán nem mindig sikerül úgy lejönnie, ahogy szeretné. Meg persze mindenhova fut, megbotlik, aztán repül. Szóval nehéz vele, féltem nagyon, nehogy nagyobb baj érje.
Holnap hajnalban megyünk, majd egy hét múlva jelentkezem, remélem azzal, hogy szuper volt a nyaralás!
Sziasztok, addig is mindenkinek jó napokat, Szilvinek még jobbakat! vigyázzatok magatokra és csemetéitekre.
Puszi: Móni

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok Mamik!Kép

Most csak kutyafuttában, mert el vagyok havazva, de amint lesz egy kis időm, jövök és olvaslak Benneteket, mesélnivalóm van bőven!

Mindenek előtt azonban:
ANYAPOCÉKNAK HATALMAS GRATULA VILLÕ BABÁHOZ!
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
1 képet láttam róla a profilodban, majd jövök és megkuksizom, ha találok még rólaKép
puszika mindenkinek
Orsiék

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Sziasztok!

Kismama2004 férje vagyok és a rám kirótt házi feladatomat szeretném teljesíteni. Így hát tudatom veletek, hogy kisfiunk Márk 2005.09.04-én 6:53-kor megszületett. Súlya: 3300 g, Hossza: 54 cm. Anyuka és babája jól vannak.

Az orvosok szerint mindenki ilyen gyors és könnyű szülést szeretne, ezért aki még előtte áll, annak hasonlót kívánok.

Üdvözlettel: Apuka

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi és FérjeKép

Sok boldogságot kívánok itt isKép!Pici Márknak sok finom tejcit!Kép

Kép

Ha lwhwt,majd kérünk képet isKép

Anyapoc

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Kismama2004 férje vagyok és a rám kirótt házi feladatomat szeretném teljesíteni. Így hát tudatom veletek, hogy kisfiunk Márk 2005.09.04-én 6:53-kor megszületett. Súlya: 3300 g, Hossza: 54 cm. Anyuka és babája jól vannak.

Az orvosok szerint mindenki ilyen gyors és könnyű szülést szeretne, ezért aki még előtte áll, annak hasonlót kívánok.

Üdvözlettel: Apuka

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi és Apuka!

Szívből gratulálok a család gyarapodásához! Kép Sok boldogságot, örömet és jó egészséget kívánok!!!!!!!!

Kriszta

Kép

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Ja, és azt mondják, hogy a "vasárnapi gyerek szerencsegyerek"!! KépKép

Kép

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Szilviéknek mi is szívből gratulálunk a kisfiúhoz!Kép
Orsiék

KépKép
KépKép
kirri
 
 


Szilvi mi is gratulálunk innen a herendi szomszédból! Sok boldogságot a fiucskához!

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Kedves ifjú Anya - Szilvi, és Ifjú ApaKép
Szívből gratulálok a kisfiatok születéséhez, kívánok sok-sok örömöt és egészséget! (na meg tejecskét perszeKép)

Csirkesz

Csirkesz

Kép

Kép

Kép
csirkesz
 
 


Sziasztok!

Szilvi és férje!Kép
Szívből gratulálok Márk születéséhez!Kép Remélem, jól vagytok! Várom a részleteket és a képeket!

Anyapoc
Mi van mostanában veled? Ritkábban jössz! Csaknem itthon van a párod? Kép

Csirkesz
Hogy sikerült a keresztelő?

puszi mindenkinek
petra

Petra

Kép

Kép
rupetra
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: