Új privát üzeneted érkezett!

Halihó!

Sasha, oké, elfogadtam!Kép Ennyit takarítasz? Volt több barátnõm aki tudat alatt a szülés elõtt közvetlenül esett ebbe a rendmániás idõszakba, csak neeeeem most jön el a nagy pillanat?
Apai indítás nálunk Annával sikerült, elsõre!Kép Julcsi más tészta, kórházban voltam, az infúzió indított! És Bánkkal meg a hüvelytabletta amit valamilyen kis fertõzésecskére kaptam, majd a terhesség alatt végig megvolt. Na olyan ügyesen sikerült a tablettát felrakni, hogy pár perc múlva repedt is a burok. De legalább biztos hogy kifertõtlenítette az utat a manó elõtt!Kép

Kata.Azért Ti még várhatjátok, elsõ gyerek, vele még mi is így voltunk!Kép Éjszakázásért senkit nem irigylek!Kép

Szia Ági, üdv a fedélzeten. Gratulálok Gergõhöz! Hamar túllesztek az oltás utáni mizérián remélhetõleg. Miért kell tápszert is adni? Nem elég a tejcsi és nem fejlõdik rendesen? És kihez jársz gyerekorvoshoz ha nem titok? Merrefelé laktok? Na egyenlõre ennyi kérdés elég lesz! Gyere sûrûbben!

Puszi, és a többiek is néha-néha benézhetnének ide!!!

Sasha most már tényleg kitartást! És azért nem kell túlzásba vinni a takarítást sem!Kép

Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Szia Norcsi!

Köszi a gratulációt!
Geri sajnos fogyott az egyik mérés alkalmával és akkor jöttünk rá, hogy már nem elég neki az anyatej. Még mindig 8x eszik naponta és nem tudtam már követni az étvágyát. Vegyes táplálás mellet sem eszik kevesebbet, naponta 7x, 5 hónaposan 7820 gr.

Csonka doktornõhöz járunk bár nem hozzá tartozunk (Jáhn Ferenc utca), még hála istennek nem kellett komolyabb dologgal hozzá fordulnunk, csak az oltás miatt mentünk. A Jutka a védõnõnk, õt nagyon birom.

Ti is a foggal küszködtök? Létezik, hogy Gerinek már most ez a baja. Mindent a szájába vesz és nagyon nyûgõs. Hõemelkedése van, de azt hittem az oltás miatt.

Sasha melyik kórházba mész szülni?

Sziasztok! Golyó
golyó
 
 


Sziasztok!

Golyó. Hát szegényke akkor most már tápszert is kell kapnia?! Nálunk egyik sem volt tápszeres szerencsére, sokáig szoptak, Julcsit két évesen a terhességem miatt kellett leszoktatni. A Csonka drnõ. az SZTK-ban rendel? Mi oda járunk Bánk 2 hónapos kora óta és nagyon örülök hogy váltottunk, már régen kellett volna!
Mi már a Bánkkal két hónapos kora óta küzdünk a fogzással. Na akkor még csak a mélyebb rétegeket törte át a fog, de az is nagyon nagy szenvedés volt neki. Aztán mégsem lettek fogacskák 6 hónapos kora elõtt. A legtöbb babának akkor bújik ki az elsõ foga, attól azért már Ti sem vagytok olyan messze.
Nektek szerintem még tényleg az oltás miatt van hõemelkedésetek, mert a szemfog az ami ezeket a rondább lázakat produkálni szokta.

Ildi, ha erre vetõdsz, Kriszti meggyógyult?

Kata, tegnapi nap hogy telt?

Sasha gondolom még egyben, mert ugye csak jelentkezett volna?!

Tikk remélem majd tényleg sikerül találkozni!

Nekünk most egész jól telt az éjszaka, hajnali 3-kor megint kezdett nyávizni, meg késõbb is többször, de a szopizással visszaaludt (tegnap nem), nem is tudom mi lenne ha már nem tudnám szopiztatni, állandó éjszakázások???

Most megyek, szokásos reggeli készülõdés, meg az elmaradhatatlan cirkusz.

Gyertek és írjatok!

Pusza, és mindenkinek szép napot!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 

 
 

Sziasztok!!

Hát megint nyafi volt éjfélkor, és ez ment 1 óránként nem is tudom, meddigKép ne már! A szemfog még rosszabb?? Jajj nekem!!

Sasha! Nekem olyan érzésem van, ma fogsz szülniKép ugyanolyan az idõ, meg valahogy "valami van a levegõben" mint aznap, amikor Peti születettKép Kiváncsi vagyok, bejön-e???

Megyek, mert rángatnak, meg megyünk kenyérért.

Puszi: Kata

Tegnap sem hánytunk!!! Ja, ugye írtam, csináltam gulyás levest (végülis gulyás lett belõle), mert baromi sûrû lettKép

Csabi mondja, kimegyek vacsizni, Peti kikísérte. Nagyon gyanús volt a gyerek feje (enyhén szaftos) visszafelé. Hát, nagykanállal evett Apával, és nagyon ízlett neki. Utánna meg kubut ittak üvegbõlKép Bejöttek, két perc múlva Peti kézenfogta Apáját, és kihúzta a konyhába, hogy õ kér még pörköltet is, kubut isKép
Esküszöm, Csabinak kéne gyesen lennie..Kép

Ja, azér volt egy jó nagy fejbeütés még este, (csak hogy mindig legyen min aggódnom), szelesen rohangált szokás szerint, és nekiesett az ajtónak, ahol az üveg kerete van, abba vágta be a fejét. Háát, jó nagyot szólt!!Kép
Lett egy fura, hosszúkás púpja, ma csak egy piros vonal van ott. kb 5 cmKép A feje oldalán, "ahová a kislányok coffját kötik kb, tehát szerencsére nem a halántékánál)
Norcsi! ilyen eséseknél mikor kell orvoshoz vinni????

No megyek!

Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Borzalmas éjszakám volt! Tegnap betett a pogácsa, illetve az elkészitése. Borzalmasan fájt a derekam ami szerencsére pihire elmúlt. Aztán Gabi boxolta a méhszájat, de mozogni nem éreztem úgyhogy jó kis dilemmába voltam hogy most Õ az vagy nem. Õ volt. Utána kispapát is bevetettemKép Aztán éjjel 2-kor görcsökre ébredtemKép NA!! Ez az gondoltam, de valahogy furcsa volt! Csak nagyvécéznem kellettKépKép Ilyenkor megállapitani már hogy mi a fene bajom van már nehéz még nekem isKép Aztán mág fenn voltam párszor úgyhogy most paff vagyok.

Norcsi!
A takaritási "láz" már kb 2 hete rajtam van és több mint valószinü hogy szülni fogok, csak az a nagy kérdés mikor?KépKépKép

Kata!
Ezek szerint nagyon jól sikerült az a gulyásKép Hát nem tudom ma jön e el a nagy nap, de majd kiderül. 12:00-re megyek CTG-re!

Golyó!
Szia! Jó hogy idetaláltál! Az Istvánban fogok szülni, éppen annál a dokinál aki bent lesz!Kép

Na megyek még visszadõlök negyed óráraKép
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!!!!

Milyen pogit csináltál??? Én annyira nulla vagyok pocikészítésbenKép annyiszor nekiálltam, de mindig olyan lett, mint a csizmatalpKép

Puszi: Kata

Leírhatnád a receptetKép
LadányiKata (ladán
 


Szia Sasha,

nemtom ez vigasztal-e, de en is pogacsat sutottem egy delutan, jol bezabaltam belole, masnap de. 11-kor meg mar megvolt a kislanyomKépKépKépKépKépKépSzoval nekem bejott a pogacsa...

Udvozlettel es sok drukkal,

bb
borisbogyo
 
 


Kata!

Pocikészítésben??KépKépKép Hi-hi. Ez tetszett! Legalább valami felvidít.

Sahsa gyorsan, és ügyesen, tudod!!!

Szóval mégiscsak betegek vagyunk!Kép Elvittem mert Annának is kellett szirupot iratni, erre ugye meg is vizsgáltattam ha már ott voltunk. Na reggelre olyan váladékos volt a kis szeme hogy ihajj, ezt is megmutattuk. Vírusos torokgyuszi (már megint vagy még mindig, két hete is ez voltKép), meg bakteriális szemfertõzés (szerintem a taknyát sikerült a kis szemébe belekennieKép), szóval most ápolgatom... Remélem most már csak kilábalunk ebbõl a kórból!!!

Most megyek is, etetem, majd megkísérlem lerakni. A lányokat már leraktam de még nem alszanak!

Pusza:Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Kata!

Akkor kell orvoshoz vinni ha agyrázkódás-gyanús: sokat alszik, fáj a feje (ez ugye nagyobbaknál mérvadó, egy kicsi nem tudja még megmondani).

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Megjöttem nem vesztem el! Reggel fél 10-kor lekisértem a páromat a megállóba, utána a barátnõmmel elmentem az EuroPark-ba. Megnéztük a cipõket, mert azt akart venni és miután csak 2 megállóra van ezért elkisértem. Aztán jöttem 12-re CTG-re és jött velem a barátosném is. Babával minden okés. Vérnyomásom kicsit magas, de még mindig normális 140/valamennyi. Emlitettem a dokinak hogy a lábam iszonyuan vörös, fényes szurkál és tele van vizzel, pedig tartom a sódiétát (ami nem igaz, de egy kollégája nyomatékosan megigértette velem merthogy a baba élete meg miegymás). Erre a doki mondta, hogy a sódiéta már elavult dolog és nem kellett volna komolyan vennem.(jó mi???Kép) Adott beutalót holnap reggel 10:30-ra az Istvánba Flowmetria vizsgálatra. Mindenesetre sürgõsségi vizeletet csináltatott a laborban amivel vissza kellett mennem. Találtak benne kicsi fehérjét és a doki nagyon nem örült. Úgyhogy az UH-s papirra ráirta, hogy ha a vizsgálat eredménye nem jó meg ha úgy itélik meg akkor bennttartanak, szóval pakkot vigyek. Ha nem tartanak bent akkor meg szombaton délelõtt baktassak be az Istvánba és CTG lesz a szülõszobán. Már éppen köszöntem el mikor a dokinak még eszébe jutott, hogy megnézi a méhszájat!!!Kép Na ennek én is nagyon örültemKép Jól megpiszkált és feldugott valami fémcsövet is... Aztán közölte, hogy 1 ujjnyira kinyiltam és a magzaviz is tiszta. Ezek szerint az a fémes bigyo a magzatviz vizsgálatára szolgált.Kép Hát halljátok én úúúúúgy örültem mint majom a farkának!!! Már a magzatburok is látszik, hiszen meg tudta nézni a vizetKépKépKép És elkezdtem kitágulni! Doki is mondta, hogy bármikor megindulhat már! Aztán hazajöttem és egybõl mentem pisilni mikor is eltávozott a nyákdugó! Szóval most itt ülök és várok. Kicsi mensis görcseim voltak, de most semmi! Remélem éjjel már arra ébredek ,hogy menni kell!KépKép Olyan jó lenne és úgy fel vagyok dobódvaKép

Norcsi!
Jajj!Kép Mielõbbi gyógyulást!Kép Remélem hétvégére sikerül kilábalni a betegségekbõl, vagy ez nem olyan "kedves" betegség?

Kata!
Még a végén igazad lesz és ma születik meg Gabi, de azt sem bánnám, ha napra pontos lenne!Kép
Az a pogi amit csináltam a világ legegyszerübb pogija!!! És iszonyuan finom!!! Fél kg liszt, fél kg túró, fél kg margarin, só. A tetejét tojás sárgájával meg kell kenni és reszelt sajtot kell rá szórni. A tepsit ki kell vajazni.
Ebbõl az adagból két tepsi pogi lesz.
Én a vastagabbakat szeretem, olyan újjnyi méretüeket, kb 1 cm-es szaggatóval csinálom. Kis falatka az egész, de igy nagyon sok vele a munka...Kép Könnyebb, ha kinyújtod a tésztát megfelelõ vastagságúra, megkened tojással, szórsz rá sajtot és utána vágod fel késsel. Igy nem kell egyenként szöszmötölni vele! Vagy ha van nagyobb szaggatód...Kép Próbáld ki mert nagyon finom! Hülés után zacsiba szoktam tenni, mert akkor jól megpuhul, még az alja is ami sülés után kissé ropogós! Szóval ne ijedj meg tõleKép

Borsibogyó!
Kép Hehe! Hát lehet, hogy már holnap babázokKépKépKép Jó lenne!Kép

na puszilok mindenkit és jelentkezem mindenféleképpen, ha még ma indulunk a kórházba. Holnap megyek mindenféleképpen úgyhogy Csabámon mulik mit fogtok megtudniKép
Puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek Geri felfedezte, hogy milyen ügyesen tud kiabálni. Nem is lenne baj, ha ezt nem hajnal 4-kor próbálgatná. A férjemmel a másik szobában azon nevettünk hogyan kiabál és brümmög és köhög. Nem tudom a köhögést kitõl hallotta, de imád ilyen hangokat kiadni. Már hasra fordul, de vissza még nem tud, ez a másik dolog amin éjjel kikészülök. Megfordul és utána addig sír, míg vissza nem fordítom. Mikor tanulja meg ezt visszafelé is?

Sasha: szurkolok neked!!!! remélem könnyû szülés lesz! fiú lesz vagy lány? Gerit én egy nappal hordtam túl. Aug. 30. helyett május 1-én született. A munka ünnepén is csak én dolgoztam!

Norcsi:Az SZTK-ba járunk, ott rendel a Csonka doktornõ. Imádja a Gerit, meg persze az összes többi gyereket is. Vele beszéltük meg a tápszert is. Nutrilon 2 plusz 4-6 hónapos babáknak, remélem nem fogja felfújni szegényt. Mindenesetre szereti, bár mindegy neki mit adok mindent megeszik (az apjára ütött). Vettem dentinoxot, most ezzel fogom bekenni az ínyét este. Remélem jobb lesz.

Puszi: Golyó
golyó
 
 


Kedves golyó!

"Aug. 30. helyett május 1-én született", az nem egy nap,hanem majdnem egy év!KépKépKép Jó, értem, csak jót nevettem!

Sasha, mindent bele. Nekem a nyákdugóm sose ment el látványosan, sohasem találkoztam vele. Igen, az a magzatvíztükrözés volt, ez is megindíthatja a szülést, a Julcsinál ez is besegített nekem.
Akkor toxémia-gyanús vagy? Szegény! Drukkolok hogy ne menjen följebb a vérnyomid, nehogy megcsászározzanak. Nekem Annánál nagyon rezgett a léc, de azért csak sikerült simán...
Hát "kedves" betegségnek semmiképpen sem hívnám!Kép Én is remélem!

Puszi, és ahogy már korábban is írtam, csak ügyesen, gyorsan és komplikáció-mentesen!!!

Norcsi
O
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Olvaslak ám Benneteket, de idöm nem nagyon van írni. emberem csak késõn jár haza, így az egész gyerek hercehurca este az enyém. Persze nappal is.Kép Csak este szokott jönni egy kis felmentõsereg.

Sasha! Szoritok! Ez a történet már nagyon szülésgyanus volt.KépKép
Golyó! Kicsit túlhordtad akkor ha aug 31. helyett május 1-én született.KépKépKépKép
Kata! Olvastam a hányás balhjét, örülök, hogy túl avgytok rajta. Most nem tudom lemaradtam-e valamirõl, Peti elkezdett járni???meg számol???Kép

Na megyek, készítek vacsit, még kicsit játszunk, aztán meg a többi szokásos.Kép

Pussz mindenkinek

Tikk
tikk
 
 


Norcsi!

A "történetet" eredetileg a Friss kismamikba irtam, csak átmásoltam ide is mert nemvolt kedvem annyit gépelni! A nyákdugó abban benne van. Mármint hogy milyenKép szerintemKép Kicsit gusztustalan hasonlat, inkább nemirom le ide, de ha van kedved nézz utánaKép ma 16 valamikor irtam. Meg azért is vettem ki a szövegbõl, mert gondoltam itt már mindenki szült és lehet tudja milyen, mig a másikban nagyon sokan elsõ babásak és én sem tudtam milyen az a nyákdugó. Na jó leirom a hasonlatomat, de nem megbotránkozniKép Olyan mint egy nagy adag sperma amit kicsit rózsásra festett a vér... Bocs!

Golyó!
kÖszi! Fiút várok! Gábor lesz!

Tikk!
Dejûó hallani rólad is!Kép HÁt már remélem szülök!

na cupp
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha!

Nem botránkoztam meg, jó kis hasonlat volt!Kép

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Köszi mindenkinek! Áprilisra gondoltam! Puszi! Golyó
golyó
 
 


Sasha!!!

Na ugye, hajrááá!!!

Tikk! Hát igen. Peti megy, rohangál, a számolást csak annyira megy, hogy hány éves vagy, arra vigyorog, vagy mondja, vagy segítek, mutatom, és akkor mondja, hogy edddggy. A kettõ is sikerült néha, de én azt hittem, csak én hallom annak, de a doki is megörült neki, meg a barátnõm, aki amúgy nagyon skeptikus ö is azt mondta, hogy tisztán értetteKép
Most már gyalog megyünk a kisközértbe (másfél óra) és elrángatja a kezét, hogy haggyáááál, ne fogjál. Így aztán arra megy, amerre jónak látjaKép
Kaptunk ma reggel a kisközértben valami csokipudingos sütit, nagyon ízlett neki. Ilyen szépen harapni, elrágni rég láttam nála valamitKép még a száját is nyaltaKép

Megyek, mert mammmázik, veri itt az asztalt, és rángat, meg üvültözik mérgesenKép

Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Hát a tegnapi vizsgálat után jó sok kis görcsöm volt, de aztán este elaludtam és legközelebb csak hajnali 3 kor keltem fel... pisilni... 8-ig húztam a lóbõrt. Ma megyek be a kórházba Flowmetria vizsgálatra, remélem nem tartanak bennt hétvégére, ilyenkor úgysincs semmi csak CTG arra meg be tudok sétálni ha nagyon muszály szóval drukkoljatok továbbra isKép Remélem hogy a tegnapi fájások tovább nyitottak és a mai vizsgálat már meginditja teljesen!!!
Olyan rossz, mert tegnap már tényleg azt hittem, hogy szülök!Kép Éééééééés megint reggel lett és megint sehol semmi! De nem baj, mert már csak egy kicsi van hátra!KépKépKépKépKépKép Puszi Nektek és kispapi jelentkezik ide is (kitanitottam) ha valami miatt nem tudok irni!Kép Telcsizni nem fogok tudni talán Kata Neked, mert matávot hivni azért csak egyszerübb... meg occccsóbbbKép a fülkébõl hivniKép

Na megyek még a dolgomra és utána 10:30-ra irány a kórházbaKép
sasha

Kép
sasha
 
 


No, Sasháék???? Ezek szerint nem jöttetek vissza....

Csabi!!!

Mi újság?????????????????????


Kata

szorítok, és gondolatban veletek vagyok (még a hideg is kirázottKép )
LadányiKata (ladán
 


Helló!

Megjöttem! Közben még ebédeltem az anyosékánl és voltak itthon a szüleim is. MOst mentek el.
Az istvánban a doki jól megkinzott rohadjon meg! Azt hitte a hasamra meg a gyerekre, hogy karfa! Ott támaszkodott ránk miközben UH-zot!Kép Menni nem tudtam utána, mert a gyereknek sem tetszett, hogy támlának nézték és úgy beindult, hogy majd beszartam a fájdalomtol amit csinált! Kénytelen voltam apósért telefonálni jöjjön értem mert egyszerüen menni nem birtam.
A gyerek viszont jól vanKép Óriási bébi! A doki több mint 4 kg-ra saccolja. Adatai: BPD:99, OFD:112, APD:114, TAD:113. Ez számomra annyit jelent, hogy a feje már több mint 11 cm...
A lepényhez meg azt irták, hogy: grannum I tip. Na ezt nem tudom mi , de annyi biztos hogy nem homogénKép

Na megyek ledõlök kicsit, csak tudatni szerettem volna, hogy még MINDIG!!!!!!

sasha

Kép
sasha
 
 


Szia Sasha!

Úgy tudom, az I típus jót jelentKép nekem II-es volt aznap reggel, de semmit nem mondtak, itthon néztem meg (most is megnézném, ahol megnéztem, csak csattan a szekrény amiben a könyv van, Peti meg alszik), azt jelentette a II-es hogy már mészdarabok vannak benne. A doki semmit nem mondottKép a zárójelentésen meg az volt, hogy elöregedett méhlepényKép

Te, én úgy tudom, 10 cm-nél nagyobb buksinál autómatikusan császároznakKép De nem akarlak ilyesztegetni, de nekem ezt mondták anno....

Hûha jó nagy kölök lesz!!!

Megyek, mert nyüszögést hallokKép

Kata

többiek?????????
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Sasha, akkor ezek szerint nem tartottak bent, ez legalább jó, mert azért sokkal másabb itthonról szülni indulni mint ha bent fekszel. Én sajnos tudom!Kép
Lepény témához nem tudok hozzászólni, nekem sosem volt elöregedett méhlepényem! Viszont a fejkörfogat az a BPD, ami ezek szerint nálatok még éppen 10 cm. alatt van. A másik az a fej átmérõje keresztben, ha jól emlékszem. Szóval azért akkor még nincs kizárva hogy még ma meglesz. TOvább nem tágultál, vagy azt nem nézte?
Drukkolok továbbra is!!!

Na nekünk meg ma reggelre feltörték a kocsinkat, valami vadbarom el akarta lopni. Nagyon bunkómódon csinálta, nem egy profi volt az tuti. A kapu mellett parkoltunk, tehát fényárban úszott a kocsi, ez a marha meg ott próbálkozott. De a kocsi kifogott rajta!Kép Viszont azért kárt azt csinált a rohadék,hogy ott kapna infarktust ahol most van! MÉg jó hogy most éppen nem voltak bent a gyerekülések! Mondjuk elvinni nem vitt el semmit, de akkor is nagyon-nagyon bosszantó! Most már berakatjuk a régóta meglévõ másik riasztónkat, úgyhogy reszkessetek kocsi-feltörõk!!!

Megyek, most alszik még Bánk,viszont a lányok már fent dübörögnek, még csak az kéne hogy felverjék nekem, mikor olyan nehezen tudtam elaltatni!

Tényleg, a többiek merrefelé császkálnak????

Puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

Norcsi! Csabi kérdezte, milyen kocsitok van? Nekünk az európark parkolójában akarták elvinni az autósülést, csak idõben érkeztünkKép Kép

Jajj, muszály elmesélnem valamit!!!

Peti gyerek ugyebár mostanában úgy öltözködik, hogy nem öltözködik, hanem kergetni kell minden eggyes ruhadarabbal, a pelusról már nem is beszélve....
Ma reggel, egy szál alul kigombolt badyban, persze pelus nélkül, elrohant, aztán visszajött, legugolt a nappaliban szekrény elõtt a játékosdobozõához, meg ott tett vett, én meg ültem a szõnyegen, és pont nem rá néztem, hanem a tv-t. Erre hirtelen odarohan hozzám, megmarkolja a vállam, és teli pofával vigyorog... nagyon hirtelen jött oda, ez már gyanús voltKép aztán elkezd dumálni, és mutogatni a játékosdoboz felé. Odanézek, hát a parkettán egy naaagy tócsa. Mondom neki játékosan: Teeeee gyazember, hát odapisiltééééél???? Erre sikkant egyet, és úúgy elrohant, közben sikkantgatott, hogy csak na.. nem semmi a kölök. Lassan velhetünk bilit??? Aki így megmutatja, hogy odapisilt....
Amúgy már teljesen érti mindenki a hány éves vagyra az egy-et, megmutatja hol a lámpa, az óra, a maci, a TV (hiába, mûszaki a lelkem).
Ma anyósék vigyáztak rá du. elmentünk a cipõvásárra, nekem + Csabinak összesen 6000 ft-ért vettünk cipõt (Csabinak dolgozósat 4000-ért, nekem sportcipõt 2000-ért) Petinek egy tök jó bélelt magasszárú bõrcipõt 4000-ért. Csak sajnos kicsi (21-es), holnap megyünk kicserélni. (a mostani cipõjéhez mértük hozzá, és pont akkora, a mostani nem bélelt, igaz, nem pont passzentos, de hordja, bár lehet, hogy egy kicist nagy...meg hát 1 számot biztos nõ a lába, + a vastag téli zokni, azt hiszem, kell a 22-es, nem Norcsi??? Vagy mi a véleményed errõl? Ha a bélelt cipõt a talpához teszem, számolok a vastag zoknival + béléssel,+ a lábnövéssel szerinted meddig érjen a nagyujja a cipõ talpán???
Ja, amúgy tök jó volt, utánna még császkáltunk aWest -End ben, meg vacsiztunk a Kakasban. Peti szépen vacsizott, és 8-kor!!!!!!!!!!!! lefektették..... Kép gyanús is a dologKép

SAsha! Nagy a csendKép Kép

Megyek, mert végre idõben lefeküdt, én is alszomKép

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Szia Kata!

De jó, akkor nektek a cipõ-gondotok már le van tudva. Nálunk az Annának majd valamikor elmegyünk a Siesta márkaboltba, Bartók B. út (most fel van túrva rendesen), mert amelyik cipõ nekünk bevált az csak a Siesta Sympatex volt. Azt meg ott lehet kapni nagyobb választékban. A Julcsinak talán jó lesz az Anna tavalyi cipõje, a Bánknak meg meglátjuk, neki azért több varia van cipõ terén. Szóval mi még a cipõ-vétel elõtt állunk. Valamelyik évben ezen a cipõ-vásáron nagyon feltankoltunk olcsóbb cipõkkel meg szandikkal, a cipõkkel nagy mákunk volt, mert elkezdtek szépen kiesegetni azok a kampók amibe a cipõfûzõt kell beakasztgatni, de egy cipész megcsinálta ingyen (oda hordtuk az egyéb cipõinket is). Na ezek a cipõk beáztak volna ha nem lett volna az a tél olyan száraz amilyen volt. A szandik meg ovis szandinak meg játszó-szandinak elmentek.
Szerintem is jó az ha nagyobb a cipõ (bár télen nem szokott nagyon nõni a lábuk), ha nem esik el benne, tud benne járni akkor jöhet neki a 22-es is.
VW Passatunk van, 13 vagy még több éves, hogy törjön le a keze aki ilyen rohadt hogy ilyesmit csinál. Az ülésetekkel akkor tényleg mázlitok volt. Nem is gondoltam volna hogy ott a parkolóban is van merszük kocsit feltörni.

Szóval nem elég hogy a gyerek már fut, számol, néhány szót beszél is, most már bilizni is fog?Kép Hol vagyunk mi még ettõl??Kép

Sasha tényleg nagyon csendben van, de akkor meg ahogy ígérte csak klimpírozott volna ide valamit ha elindultak volna szülni, nem?

Jó éjszakát, puszi:Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Kép Sziasztok!

Vagyok nem vesztem elKép
Norcsi! HOgy mik vannak?! Már olvastam, de elfelejtettem reagálni... autó ügybenKép Megáll az eszem.

Kata!
Milyen ügyi ez a Peti!Kép Megmutatta hova pisiltKépKépKép

Igen-igen a gyerek feje éppen hogy csak 1 mm hijján 10 cmKép ElirtamKép Azért ha tovább bent marad még nõhet nem?
Holnap CTG az Istvánban a szülõszobán... délelõtt. Már nem is reménykedem abban, hogy éjjel fájásokra kelek. Úgysem!
Na megyek aludni, aludjatok ti is jól!

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Szia Sasha!

Lehet hogy már nem olvasod, mert nem írtad hányra mentek CTG-re, de még mindig drukkolunk ezerrel a kis mérlegnek, hiába no, nem cáfol rá arra hogy a fiúk szeretnek tovább bent-idõzni!Kép
Nem biztos ám hogy olyan óriási baba lesz, majd meglátod, ki tudnak bújni még a nagy babák is nagy mázli esetén könnyen. Annát már 7-8 hónaposan 3-4 kilósra saccolták, aztán megszületett 3200 grammal, szóval ezek a dokik sem nagy ászok ám mindig! Mindenesetre tudod, gyors, könnyû, és nagyon szép szülést kívánok!
Most megyek is, csak benéztem hogy nem babázol-e még?

Puszi, és mindenkinek nagyon jó hétvégét kívánok!!!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Köszönöm! Még vagyok! Most keltem 20 perce, kicsit zürös éjszakám volt. A tegnap délutáni 1 órás alvás miatt csak éjjel 2-kor birtam elaludni, de irni nem mertem mert múltkor is a másik topikban azt hitték hogy azért irok olyan késõn, mert indulunk...Kép Aztán 6 körül már fent voltam azóta ébren "aludtam". Volt egy-két hatalmas jóslófájásom amik egyenként tartottak legalább 4-5 percig és mit ne mondjak fájtak na! NagyonKép
CTG-re valamikor délelõtt kell menni, ill odaérniKép Gondoltam 10 felé beesünk. Remélem a Turányi bent lesz és megint megbolygat és végre elindul a kis szaros. KépKép

Nektek meg nyugalmas napot ám a gyerkõcökkelKép
Kata? Puszi nektek is!Kép
Tikk? Hogy halad a lakásvásárlás?
Id? Olyan régen hallottam felõledKép Mi újság van? Leköt a két gyerkõc?Kép

Puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

2 órát vártunk a szülõszoba elõtt, mert éppen 4-en szültek... utána CTG 30 percig és jöttünk haza. Azóta fáj a fejem, most megyek aludni, ha még mindig fájni fog akkor felhivom a dokit, hogy akkor most mi van...

puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Itt vagyok, sziasztok Lányok!
Kb. 2 hete nem jártam erre, sajnálom, Kata, hogy a védõnõnél sem tudtunk egy percnél többet beszélni, csak siettem etetni a babucit. Én nagyon hányós vagyok, tapasztalatból tudom, hogy nem étkezésekkor jó inni, hanem 2 kajálás közt. próbáld így Petikédnél, hátha javul. Nálad van még az Aloe Verás tájékoztató? Mert akkor elkérném egy napra. Egy régi barátnõm foglalkozik ugyan vele, de most nem találtam otthon, pedig elolvasnám a könyvecskét.
Bogyó, örülök, hogy eggyel többen lettünk!
Sasha, most már csak kibírod valahogy azt a pár napot! Kép Ismerem a hiábavaló várakozást, nekem mindkettõ késett 11 napot.
Ági, nálatok is járt az a fosós-hányós vírus? Ha igen, mit kaptatok rá és mennyi ideig tartott kb.?
Tikk és persze Norcsi, Ti mindent tudtok rólam. Kép

puszi, ha valami fontos van, írjatok magánba, mert nem biztos, hogy idejutok belátható idõm belül!

ildikó
ld
 


Sziasztok!

Szegény Sasha!! Hát, nem irigyellek, hogy már napok óta jóslófájások....Kép
Nekem szerencsém volt, úgy látszik, mert tényleg, 9 hónapig semmi, aznap déltõl fájások a mûtétig 17.-ig. De semmi nyákdugó, jóslófájás, stb.....

Most már biztosan meglesz a gyermek, szerintem legkésõbb holnap éjfélig.....

Puszi: Kata
LadányiKata (ladán
 


Sziasztok!

Id!
Szió! Jó hallani felõledKép Örülök, hogy nem vesztél elKép

Kata!Kép
Inkább ne mondj ilyenekt jó? Már nem reménykedem abban, hogy magától megindul és fõleg nem holnap éjféligKép Látod hogy Id is 11 napig hordta túl a gyermekeit...

Felhivtam az István K.-t hogy fáj a fejem, meg vizes vagyok, meg volt kicsi fehérje és mondták menjek be vérnyomást mérni, nehogymán toxémia legyen. Vérnyomi felsõ határon 140/.Úgyhogy hazaengedtek, pedig reménykedtem hogy történik valami...Kép Hétfõn megint CTG aztán meglátjuk.

puszi
sasha
Na most aztán jól magam mellé beszéltem a reménykedem/nem reménykedem szövegemmelKép

Kép
sasha
 
 


Sasha most már tessék megszülni! Mindenki Neked szorít! Minden nap ez az elsõ amit megnézek, itt vagy e még a neten.
Beszéld meg Gabikával, hogy most már nagyon szeretnéd ha megszületne, nekünk bevált.

puszi: golyó
golyó
 
 


GolyóKép

KösziKép De nap-mint-nap dumálok neki, még gondolatban is és mindenki "unszoja" de nem akar kibújniKépKép
A neten vagyok általában, de nem mindig van kedvem ámKép De azért pár sort bepötyögök hogy mi van. Szóval semmi nincs ill. A fejem még mindig iszonyuan görcsöl. A pocak jósol, a gyomrom ég, a láb zsibbad a tököm meg teleKép úgy ennyi a helyzetKép

na puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Ildi, valóban MINDENT tudunk rólad?Kép

Sasha, még mindig itt?? Én is azt hittem hogy bekapcsolom a gépet este és akkor majd itt lesz feketén fehéren hogy mikor született Gabóca, hát erre mit látok? Szegény, a fejfájásra szerintem nyugodtan bevehetsz olyan szert amit terhesség alatt is lehet szedni, nekem a Miralgin vált be, én a terhességeim elején voltan nagyon fejfájós. De kérdezd meg az Istvánban, ott van kifejezetten egy ilyen társaság akik azzal kapcsolatban adnak felvilágosítást hogy a terhesség alatt milyen gyógyszereket lehet vagy nem lehet bevenni. Mondanám a homeopátiát, de itt aztán nem lehet beszerezni sehol, pláne nem hétvégén...Kép
Továbbra is drukkolunk, és húzzatok bele!!!

Puszi, és jó éjszakát mindenkinek!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Köszi szépen a tippet! Már este 8-kor bevettem egy Aspirint. A többi kínom még megvan, de legalább a fejem nem fáj és ez már akkora megkönnyebülés. De szerintem az az 1 órás kutyasétáltatás tett jót, mert a hüvös levegõt nagyon élveztem! Igaz a derekam leszakadt, de megérte! Csabival dumáltunk Gabikának, hogy igazán kijöhetne, erre vagy 20 perc kõkemény tombolás volt a válasz...KépKépKépKép Még mindig feszeget, de már jobbKép Ez van, már most ellenkezikKép De nem akarok már annyit panaszkodni, mert már magamnak is unalmas vagyokKép Majd kibújikKép

Megyek alukálni és Nektek is jó éjszakát!Kép
sasha

Kép
sasha
 
 


Jó reggelt lányok!

Nálam minden oké. Húú olyan forró a hangulat a FrissbenKépKépKép Egy nagy fájsra ébredtem fél órája, de azóta semmi. Majd még jelentkezem, hogy mi van, ne izguljatok feleslegesen és ugye a sok-sok drukk is majd akkor jön igazán jól, ha már tényleg a vajúdóban fogok én is fetrengeni. Tegnap végre láttam AZT a helyet. Pont teltház voltKép Az összes vajúdó ágy foglalt és 4 baba is születt 2 óra alattKép Olyan édes kis apróságok hogy nem is igaz. És milyen tökmagokKép Ha erre gondolok akkor minden bosszúságom tovaszállKép

No legyetek jók és kellemes vasránapot a már kintlévõ gyerkõcökkelKép
puszi
sasha

Kép
sasha
 
 


Szias Sasha!

Akkor ezek szerint az éjszaka egész tûrhetõen telt! Fejfájás elmúlásának nagyon örülök, nekem ez az egyik dolog amit képtelen vagyok hosszútávon elviselni.
Akkor most már ízelítõt kaptál a vajúdóban történtekrõl?Kép Nem baj, legalább nem úgy csöppensz majd oda hogy azt sem tudod hogy mi fog veled történni!
Pihizzél sokat és továbbra is beszélgess a kis Gabival hogy bújjon már ki, és egy jó kis langyos fürdõ is jó ilyenkor, a fájások beindulásakor mindenképpen (kivéve ha a magzatvíz megy el).

Pussssz, és csk ügyesen!!!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Hajrá Sasha! Hajrá Sasha! KépKépKépKép
Ma olyan hülye idõ van, hogy biztosan megszülsz. Egész nap csak kóválygunk az álmosságtól, biztos, hogy front van. Geri is egész nap nyûgõs. Én is megnéztem a szülõszobát mielõtt mentem volna. Szerencsére május 1-én csak én voltam, így bármi is történt csak az orvos, a szülésznõ és a férjem hallotta és látta. A labda nekem nagyon jó volt, ha gondolod próbáld ki.

Szorítunk. Puszi. Golyó
golyó
 
 


Na sziasztok!

Norcsi!
A babával már annyit beszéltem, de tojik a fejemre, az apja fejére és mindenki máséra is.

Golyó!
Tegnap kezdõdött a front a tv szerint de megint jön majd egy. Tegnap görcsölt a fejem, és ez stimmel is...

Jaj lányok néha már úgy ki vagyok akadva. Mikor szülsz már? Na mi van már? Ma biztosan szülsz mert ...
De ez megy már 1 hete...

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Mostmár én is itt vagyok. Felujítás befejezõdött, hozzáférek a géphez.

Sasha! Bencém 10 nappal késõbb érkezett a vártnál. Hát engem is megörjített a sok "mikor szûlsz már?"és a "szerintem holnap megszületik". Kitartás, már a finisben vagy (hacsak le nem maradtam az eseményrõl).

Norcsi! Egyet értek a balfácán kocsitolvajnak szánt jókivánságaiddal!!!!!
Jártok oviba? Mi most a legnagyobb kupi alatt két gyerkõcöt kergettünk itthon, mert Bence nem volt oviban. Nem tudom mi volt a baja. Vasárnap, hétfõn, kedden belázasodott, azonkívûl semmi. Pénteken lementünk a dokinénihez "oviba mehet" papírért. Azóta egyet-egyet köhög. Nem tudom hogy vigyem e oviba? Az egyik anyuka mesélte, hogy neki is egy hétig beteg volt a gyerkõc. Kikúrálta, mentek oviba, két nap múlva újra beteg lett a sok náthás gyerektõl. Szerinte vigyem nyugottan a Bencét, mert a többiek sokkal betegebbek.
Na most legyek okos!!

Kata! Gratula Petikének!!! Nekem Gergõ most nyáron lett szobatiszta ( a kaki még nem 100%-os ).

Id! Mi megúsztuk eddig a fosi járványt! Ti benne vagytok?

Golyó! Üdv néked!!!!!!
Druszám vagy, a fiad pedig a kisebbik gyerkõcömnek, tök jó!!! Merre laktok?

Kicsit hosszúra sikerûltem.
Sasha nagyon szorítok! Én a Turányinál szültem.

Puszi! TÁgi
tÁgi
 
 


Szia TÁgi!

Megnéztem a profilod aranyosak a gyerkõcök. Nekem is Gergõm van úgyhogy ebben is megegyezünk. A Jáhn Ferencbe lakunk, ti merre? Jó lenne ha sokat értekezhetnénk itt a neten is meg a valóságban is, mert sajnos kisbabás ismerõseim nagyon messze laknak.

Puszi: Golyó
golyó
 
 


Szia Golyó!

Mi a Toldy u.-ban lakunk. Azért nem lakunk messze egymástól. Ha érdekelnek a gyerkõceim többi fotói, látogass el az "ismerjük meg egymást-TÁgi, Bence és Gergõ" topikba. Rólatok vannak már fent képek?

TÁgi
tÁgi
 
 


Sziasztok!

Sasha, akkor sem tudok mást küldeni csak egy pár jó szót, meg kitartást kívánni! Nekem mázlim volt Bánkkal hogy 16 nappal elõbb jött, mert biztos megõrültem volna ha túl kellett volna hordanom, egyiket sem hordtam túl (mondjuk Julcsit indították).

TÁgi. Szia, igen, mi járunk oviba. Bizony, ettõl szoktam falramászni mikor olyan szemmel láthatóan beteg gyerekeket is behoznak, mert nincs hova tenni, akiért aztán délben csak érte kell hogy jöjjenek, mert magas láza van, stb. És persze az ovónõk beveszik. Na ezt nem kéne...
Bánkócám lett csak beteg, õ is csak kicsit, a nagyok egyenlõre még nem, lekopogom, úgyhogy remélem még egy darabig nem is lesznek! Autótolvajnak mást is kívántam, de az nem publikus!

Na megyek, jó éjszakát mindenkinek, puszi: Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Sziasztok!

vagyok és olvasok is, csak Hanna aktivitása és egyéb házimunkák nem hagynak nekem! MIndig nézem, hogy mizujs. Nekem ugyanez volt a szitu tavaly. nov 14-re voltam kiírva, öcsémék már nov 6-tól fent voltak Pesten, mert azt mondták nagy baba hamarabb fog születni. minden éjjel ha mentem wc-re minidgi kikiabáltak, na mi van? Aztán huh Nelly hideg front ma éjjel biztos. Szóval mire eljött a kiírás napja én úgy megvoltam sértõdve, hogy nem született meg....már olyan volt mintha 2 héttel akkor túlhordtam volna. Aztán befeküdtem, aznap inditottak reggel, nem indult be, anyósom, anyukám mind Pesten voltak, jöttek délután hátha, jött a páromm, hátha, jött a doki mi van és amikor mindenki hazament (anyósom, szüleim vidékre) akkor elindult.KépKép 21-én hajnalban született.
Na csak annyit akartam mondani, hogy jön amikor akar.KépKép

Mindenkit puszilok, mi jól vagyunk, Hanna újabban megsimogat és ma elkezdett fésülködni a keféjévelKépKépKép Valamint a falatkák egyedül eszi meg, így most már én is tudokenni.Kép

Jóéjt

Tikk
tikk
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Még egyben vagyok! Viszont mindjárt indulhatok az Istvánba CTG-re amitõl már elõre borsódzik a hátam ugyanis az Ambulancián csinálják ahol mindig ezren vannak és nagyon remélem hogy nem lesznek elõttem sokan mert akkor csak holnapra érek haza A macska rúgra meg! A gyerek tegnap megint megkinzott A párom és a sogornõm itt mozizott... a pocakom úgy hullámzott, dudorodott, deformálódott, hogy még. Szerencsére nem sokszor csinálja ezt Szegény sógornõm kicsit megfázott, a párom meg "ráparancsolt" hogy jöjjön el velem a kórházba. Én mondtam hogy el tudok menni egyedül is, de én is meg lettem fenyegetve, hogy szét lesz rúgva a hátsóm, ha megtudja egyedül megyek Kicsit aggódik Mert ugye borultam egyeb a 32. héten, meg a múltkor is megkinoztak az UH-n, nem tudtam megmozdulni sem... de most csak CTG lesz! Nem érdekli, kell nekem a késéretKép

Bocsi, most nem tudok reagálni a leveleitekre, mert igy is már annyit "beszéltem" és még ma oda szeretnék érni...Kép

Puszi!
sasha

Kép
sasha
 
 


Sasha, jó CTG-t! Már amennyire ez jó lehet, én úúúúútáltam!
És remélem hamarosan már a jó hírt halljuk!Kép

Tikk! Szia! Jó foglalózást, meg talit ma, hát jó hûvös van, nem irigyellek! Nagyon ügyi Hanna, nálunk még nem hagyja hogy én is egyek vele párhuzamosan, bár már szépen eszeget, néha õ is elveszi a falatkákat, de inkább hagyja hogy én adjam a szájába. Ja, és nekünk egyenlõre az etetõszék nem vált be, továbbra is az ölemben ülve eszik. Simogatni engem is szokott, és mikor mondom neki hogy adjon puszit, akkor odanyújtja az arcát, hogy adjak én!Kép

Puszi, és jó hétkezdést és szép napot mindenkinek!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 


Hali!

Megjöttem! A CTG tökéletes lett. Néztek vizeletet, fehérje most nem volt benne, viszont a vérnyomásom az egekbe 150/valamennyi!!! Persze fekvés után, és még azt sem mondthatom hogy hirtelen ültem fel, mert a derekam közben úgy fájt már, hogy csak miliméterenkét tudtam feltornázni magam. Pedig féloldalt feküdtem, pechemre a szék foglalt volt. Igy viszont már holnap mehetek az Sztk-ba a dokihoz, nézzen megint vizeletet, meg mérjen vérnyomást és mondjon valamit. Az Ambulancián mondták, hogy még ma méressem meg valahol a vérnyomásomat... Hát jó. Még szerencse, hogy a barátnõm meg tudja mérni. Szóval ennyi az újság, és most várok hogy VÉGRE kibújjon az uraság, mert már kezd az agyamra menni a sok mászkálás.

Mindenkinek minden jót én most rohanok kutyát levinni utána bankba...
sasha

Kép
sasha
 
 


Jó esteét!

Vagyok! Délután jó nagyot aludtam. Utána a barátnõmnél voltam és 2 óra alatt 3x mért vérnyomást. 140/80, 140/90, 150/90... Hát nem tudom, de holnap doki mindenféleképpen. Majd reggel felentkezem még! Bocsi, de most fáj a fejem!Kép De szerencsére nem nagyon inkább nyom!Kép

sasha

Kép
sasha
 
 


Kata!

Jut eszembeKép Te kerestél telefonon délután??? Valami halványan dereng, de nem vagyok benne biztosKép

sasha

Kép
sasha
 
 


Sziasztok!

Sasha, nem akarlak rémísztgetni, de engem anno 150/90-es vérnyomással haza sem akartak engedni, alig tudtam kikönyörögni hogy legalább a cuccomért hazajöhessek. Szóval szerintem ha egy csöpp esze van a dokidnak akkor holnap már bent-tart, készülj úgy, mert ezzel tényleg nem lehet viccelni. Nálam sem volt meg az összes tünet, sõt csak a magas vérnyomás, és mégis az állt a zárójelentésben hogy toxémiás vagyok, pedig még csak egy icipicit sem vizesedtem és fehérje sohasem volt a vizeletemben. És nem sokon múlott hogy nem császár lett a vége, hála egy nyelv alá fújt vérnyomicsökkentõnek ami megállította a vérnyomásom felfelé kúszását.
Egyszóval én nagyon drukkolok azért hogy most már tényleg minél elõbb kibújjon ez a baba, mert ez lesz már mindkettõtöknek a legjobb!
Jó éjszakát, és gyors, komplikációmentes szülést kívánok!

Norcsi
norcsi
Lenti
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: