Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Mi egyenlöre nélkülözünk minden programot!Sajna ugy fest még a holnapi oszt.talimra amit én szerveztem se tudok elmenni.Ugy elkapott ez a nyavalya.Pedig a takonykor után azt hittem ennyível megusztam.Hát nem,már köhögök,fáj a torkom a tüdőm lázas vagyok stb...Kurálom magam mert nagyon szeretnék menni,de viszont mindenkinek van kisgyereke nem szeretnék senkit összebacizni.
Hívott a könyvelő délelött!Azt állitotta 34 nap szabim van a 3 év után!!
:shock: :shock: :shock: Leraktam a hajamat!Állitolag gyesre nem jár
Csak az első másfél évre adják!!(gyás,gyed)+ a gyerekek után.Ugyhogy csak okt.15-töl leszek szabin,dec 1.-ig.Aztán mehetek dogozni! :cry: :cry: :cry:
Hát ennyi!
Megyek lefekszem,hátha síkerük kikurálnom magam holnapra,bár ennek nem sok esélyt adok,ez tovább fog tartani egy-két napnál. :cry: :cry: :cry:
Vendég
 


Sziasztok!

Andi!
Igen, sajnos csak ennyi jár! Engem azért nem ért váratlanul, mert egyik ismerősőm mondta, hogy ez van.
Nekem 32 napom van, mert Sanya vette ki idén, és tavaly a gyerek után járó kettőt, mondván, én úgyis itthon vagyok.
Azt meg nem tudtuk, hogy 2005-re is jár a 2 nap, így az most az enyém lesz.
Én elvileg dec.29.-én kezdek, de a 32 nappal hivatalosan csak feb.13-tól fogok dolgozni, ami nem is baj, mert ugyebár beszoktatás, meg ezt-azt elkap a gyerek, amivel majd lehet otthon maradni, bár azt mondta a vezető a bölcsibe, hogy a sószoba áldásos hatásának köszönhetően, nagyon keveset betegek a gyerekek.

Évi!
Én nem is tudom, mennyire általános a helyzetem. Anyukák elmondása alapján, inkább olyan fele-fele. Van 1-2 ismerősőm, akit simán visszavesznek a régi munkahelyére, és van akinek kerek-perec megmondták, hogy nem várják vissza.
Elvileg gyed-gyes-ről 1 hónapig kötelesek visszavenni! Most hogy utána megtartanak-e, még nekem se 100%, de bízom benne. Mi francia cég vagyunk, ott nincs ez az 1 hónap, ha valaki vissza akar menni, akkor azt kötelesek visszavenni. Főnököm megsúgta, hogy nem árulta el a franciáknak, hogy itt csak 1 hónapig kötelező. :lol:
Elvileg a végleges döntés majd csak októberben születik meg, de mivel én állományban vagyok, és amúgy is fog kelleni ember, szinte 100%, hogy oda mehetek, nem egy másik laborba.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok csajok!Hát bécs nagyon jó volt nem vagyok ágyhoz kötve söt séta az szabad meg hát két gyerek mellett nem igazán tudsz egész nap feküdni.Látom mindenki beteg hála istennek mi még nem most azt hiszem ez nem is hiányzik a fiamnak csak folyik az orra de nem vészes.Mondjuk nekem három napig hasmenésem volt de az lehet a vastablettától már jól vagyok.Tegnap voltam pesten olyan édes rúgikat vettem tök jó élvezem.Ha már piacról van szó miért nem jöttök vörösvárra minden szombaton van és olcsó ráadásul sok árus is van lehet válogatni .Na jók legyetek megyek pihizni ja olyan függönyt vettem 2 db-ot 4000ft volt ezért érdemes volt átmennem.És 3m*180-as és a másik 3m*250-es.

Kép[/url]
Kép[/url]
fricike
 
 

 
 

Sziasztok!

Általános gyógyulást mindenkinek!

Fricike! Hol van piac Pvváron minden szombaton? Tényleg ilyen jó? Bár nekem nem aktuális, mert szombat délelőttönként tanítok. De azért lehet, hogy Balázst elküldeném megnézni.

Sancsi! Múlt héten szombaton mi valószínűleg összekevertük az óvodákat. A Ligeti Cseperedő Óvodát néztük meg, hogy vannak-e programok. De semmi nem volt. Valószínűleg ez a másik ligeti ovi lehetett, ahol a banzáj volt. Ti voltatok?

Holnap nem tudunk megint menni a Zenebölcsibe, mert anyukám szabin van, és tud vigyázni egy kicsit a gyerekre, így én addig beiktattam egy-két magántanítványt.
De azért nem adom fel. :lol: :lol: :lol: Tényleg szeretnénk járni! Csak a pénz nagy úr! Ha választanom kell, hogy pénzt adok ki, vagy keresek akkor sajnos a keresek a hangsúlyosabb.

Andi! Ez nekem is új, hogy nem jár szabi a gyes idejére. A 2 éves szabid pedig az, amit most kivehetsz ugye?

Egyébként a bölcsi témára visszatérvegy egy kicsit: nekünk, a kismamáknak kéne pressziót gyakorolni az önkormányzatra, hogy igenis létesítsen már bölcsit. Sajnos Pvvár mulasztásos törvénysértést követ el, hogy nincs. 10,000 lakos felett kötelező lenne fenntartani egyet.

Évi
kreisz éva
 
 


Szia Évi!
Ez a 34 nap a 3 év után jár,mármint csak az első másfél évet veszik figyelembe!!De már 3 évet én is otthon voltam!! :cry: :cry: :cry:
Piac szombatonként a Bányatelepi nagy CBA mögötti téren van,nekem az a bajom vele,ha 9-kor megyek ki már pakolnak össze!!Tehát "kakasok" elönybe!! :lol: :lol: :lol:
Bölcsitémához én már nem csatlakozom,nekem már oly mindegy lesz e vagy sem,ez már max.a gyerekeimet érinti.Egyébként szó volt róla,hogy itt az utcánkba lesz egy 50 főt befogadó bölcsi,amikor itt melettünk megszüntették az ovit.Azóta (3 éve) se történt semmi. :cry: :cry: Most már nem is érdekel!! :lol: :lol: :lol:
mennem kell
Vendég
 


Sziasztok!

Én sem hallottam még arról, hogy a gyes idejére nem jár a szabi!!!! :shock: :shock: :twisted: :twisted: Ha tényleg így van, akkor az nagyon nagy szemétség. Nem elég, hogy az embernek állítólag abból a 24 ezer forintból kéne megélnie és hogy még csak bölcsődei elhelyezési lehetőség sincs a vidékieknek, még attól a néhány nap szabitól is megfosztják a kismamát. Pedig egy gyerek mellett aztán pláne jól jön az a pár plusz nap. :twisted: :twisted:

Bölcsi: tényleg nagyon szar, hogy nincs a környéken. Engem most hívtak egy régebbi munkahelyemről, hogy tudnék menni vissza dolgozni (akár 6 órában is), csak a gyerek-elhelyezést kéne vhogy megoldani. Felhívtam 3 III.ker-i bölcsit, és az egyikben tudnának fogadni, de "csak" október 15-től, utána min. 2 hét beszoktatás, tehát nov. eleje előtt nem tudnék munkába állni, nekik meg elvileg sürgősen kellene ember. :roll: Nehéz ügy. Pedig nem kéne elszalasztani a lehetőséget, ki tudja egy év múlva hol és hogyan tudnék elhelyezkedni. Igaz, azt nem tudom, hogy oldanánk meg, hogy Gergő is eljusson/hazajusson a munkába(ból), mert akkor nekem kéne a kocsi minden nap. Télen, hóban, fagyban robogózni meg életveszélyes.
Mennyivel jobb volna, ha lenne a környéken bölcsi, könnyebben lehetne mozogni.

Na, mindegy, megyek inkább pihenni!!!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Bölcsi azért nincs, mert a polgármester asszony nem adja oda az ovi épületét! :? Pedig lenne az üzemeltetésére szakképzet ember! Már körbejárt mindent, de nem kapja meg azt az ominózus épületet, ami Andiék mellett van.

Piaccal nekem is az a bajom, mint Andinak! :?

Odex!
Mi vonattal fogunk járni bölcsibe-dolgozni! Lehet Ti is jobban járnátok, ugyanis reggelente a 10-es valami katasztrófa! Legalább 1 óra, míg eljutsz az ürömi elág-ig!

Zenebölcsit sajna mi is kihagyjuk, ugyanis Enéh kicsit meg van fázva, és így inkább nem viszem.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Hát az tényleg gáz, hogy 9-kor már csomagolnak. Én mondjuk szeretek korán kelni, de sajna a szombat délelőtt kilőve.

A bölcsi témában nem nagyon értem, hogy mi köze van a volt polgármester asszonynak az épülethez? Ugye már nem polgármester asszony van. Hanem polgármester, Gromon.

Ami a 10-es utat illeti, tényleg csak egy megoldás van, a vonat. Az viszont szuper. Én még napközben sem mennék szívesen a 10-esen. Akkor is csak araszolnak az autók.

Hajni! Tényleg van olyan III. ker.-i bölcsi, ami fogadna pilisszentiváni gyereket? Ez meglepő! Azt hinném, hogy ott is teltház van. Akkor az nem is olyan rossz megoldás. Végülis a III. ker. vonattal nincs is olyan messze nem?
Melyik cégnél dolgoztál a III. ker.-ben?

Sziasztok: Évi
kreisz éva
 
 


Sziasztok!

Sancsi!
És ebben az épületben jelenleg történik valami, használják valamire vagy csak áll üresen?
Pedig nagy igény volna rá, szerintem az 50 férőhely is simán kevés volna... :cry:
Vonat nem is rossz ötlet, csak nekem onnan a bejutás volna gáz. Bár -bevallom- még sosem mentem vonattal Pestre, fogalmam sincs hol van megállója. :oops:

Évi!
Úgy fogadnak szentiváni lakosokat, hogy van bejelentetett III. ker-i munkahelye vagy neked vagy apukának. Régen a Hajógyári szigeten volt a cég, most a Kalap utcában. A bölcsi meg a Váradi utcában volna.
Nem tudom, hogy a vonatozás nekem megoldást nyújtana-e egyáltalán így. Ti akik már mentetek vonattal, hogy gondoljátok???

Ma is beszéltem a munkahelyemmel, és úgy érzem, hogy elég nagy szükségük volna rám, sürgősen, mert nem találtak még olyat akit szívesen felvettek volna. Velem meg ugye előnyben volnának, mert már megvan a gyakorlatom, a termékeket is ismerem stb. Ez a cég importálja az Its Noize, No Excess stb. termékeket, és együtt csinálják a Tom Tailorral. Még ruhákhoz is olcsóbban jutnék jóval. :roll: :lol:

Kiscsajom ma megint nem akar aludni menni, pedig én már tudnék szundizni egyet. :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Még annyi, hogy ma volt az 500 ft-os árus. Szóval innen számítva kéthetente kell itt lennie. Ma sok mindent nem talátam Aisának, csak egy kis kantáros farmernacit, az egy ezres volt. Meg lett volna jópofa télikabát is, csak az ujja rövid volt Aisának. Azt is egy ezresért adta. :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Odex!

Vonat megáll: Solymár, néha Üröm, Óbuda, Aquincum, Újpest, Angyalföld, Rákosrendező(?), Nyugati.

Mi tervezzük, hogy lassan elkezdjük a vonathoz szoktatást is. előszőr csak felsétálni, aztán 1-2 megálló, majd irány a bölcsi! :lol:

Enéh eddig kb. 2x vonatozott, de szerintem abból nem sokra emlékszik, akkor még nagyon kicsi volt.

Fogalmam sincs, hogy mi van most azzal az épülettel.

Piac szerintünk nekünk nem fog összejönni, Sanya ilyenkor délelőttös, 2 hét múlva is az lesz!
Csütörtök pénteken szabin lesz, :lol: :lol: de sajna vasárnap be kell mennie. :cry:
Ebbe a hónapba minden hétvégén dolgozott. :?

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Évi!

Hogy mi köze van-volt a p.asszonynak, fogalmam sincs, de az, aki el akarta indítani a bölcsit, az még a p.asszony idejében akarta, és az nem adta oda neki az épületet. Neke is ezt mondta a hölgy. Nem feszegettük a témát, inkább siránkoztunk hogy itt nincs bölcsi.

Nekem olyan szempontból mindegy, hogy én akkor is oda vinném, ahova most fog járni!
Így is, úgy is korán kell majd kelteni, nem kerülő (csak megállóval kell többet menni), és így legalább a közelébe vagyok, ha bármi van.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Sancsi! Így már értem, Grószné nem adta az épületet. Most már valószínűleg semmi köze nincs hozzá, mivel nem ő a p.mester.
Ki volt az, aki bölcsit akart itt csinálni?
Nem írtad, hogy voltatok-e szombaton a ovis banzájon?
Neked hol van helyileg a munkahelyed?


Hajni! A vonatozás egyszerű: elmész az Aquincum megállóig. Ott pedig átszállsz a hévre, amivel a Filatorigátig mész Onnan tudnád a Hajógyári szigetet megközelíteni. Csak egyszer kéne átszállni.
A Váradi utca nem tudom, hol van, és hogy hogyan lehetne a vonattal megközelíteni. Valószínűleg az nehezíti a helyzetet, hogy Aisát be kell dobni a bölcsibe.

Évi
kreisz éva
 
 


Hi!

Sancsi!
Az óbudai megállóhely merre van? Melyik utca környékén?
Asszem hétvégén ha nem lesz jobb programunk, mi is kipróbáljuk Aisával ezt a vonat témát. Már régóta gondolkodunk rajta, de amikor unatkozunk itthon, sosem jut eszünkbe! :twisted:

Évi!
Most már nem a szigeten van a cég, hanem a Kalap utcánál. Azt sem tudom, hogy arra milyen busz jár...

Nem vagyok jártas a városban való közlekedésben. Sem autóval, sem tömegközlekedve. :oops:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!!
Micsoda termés!! :lol: :lol: :lol: Alig gyöztem visszaolvasni!!
Na szóval én mint igen illetékes a témában azt tudom,hogy itt a mellettünk levő "oviban" most a "régiuj" kulturház müködik bizonyosszinten.Mármint most itt tartják a képzömüvészeti szakköröket,valami nyugdijas összeröfit is hallok néha.stb....Szóval ez most itt valami potkuli!! :lol: :lol: :lol:
Én sanda gyanum szerint DE EZ MARADJON "KETTÖNK" KÖZÖTT :lol: :lol: :lol: az a probléma,hogy ez tulajdonképpen ugye az önkormányzat tulajdonába van.Legalábbis mindenki (majdnem) ugy tudja.Viszont amikor mi épitkeztünk akkor ugye minden szomszédtol kell beleegyezés ha akarsz valamit csínálni.És mivel nekünk ugye az egyik szomszédunk az ovoda ezért gondoltuk onnan nem kell.Aztán kiderült,hogy bizony az ovi tul.lapja szerint van ennek a teleknek tulajdonosa,akinek a nevét címét megadták ugyan de sehol nem találtuk.Akkor elkezdtek kutakodni,hogy most akkor mi van,és lássatok csodát hirtelen megoldotott az z aláirás ügy. :shock: :shock: :shock: Mi is ledöbbentünk akkor,szóval sztem itt valami nem tiszta!!
Meg egyébként milliokat kéne költeni rá,mert már elégé romos!!Gondolom erre az önkormányzatnak nincs pénze!!
De kedves Anyukák akiket még érintene a téma!!Harcra fel!!Lehet panaszt tenni Gromon urnál!!Hátha ő lép valamit!! :lol: :lol: :lol: Gyüjtsetek aláirásokat!!
Na jó egye fene én is aláirom nektek!! :lol: :lol: :lol:

Bölcsi: Bocsánat ha én tudom rosszul de én amikor jártam Kírával pestre bölcsibe a 3.ker Kerék utcába akkor nem volt elég a kerületben dolgozni,hanem oda kellett bejelentkezni a gyerekkel lakni!!Sztem ez most is igy van. :? :? :? (mi az uncsitesomékhoz jelentkeztünk be ideiglenesre)
Hajni!
A vonat sztem neked nem annyíra tuti.
1. Szentivánrol átkell jönnöd Vörire vagy Solymárra
2.Még véletlenül se esik utba egy megállo se,azt hiszem az Obudai temetönél áll meg (de erre nem teszem a fejemet)
Hajrá,hajrá vonatozás!!Probáljátok ki!! :lol: :lol: :lol:
Miron nagyon élvezi!!
Most megyek mert kezdödik a filmem!!
Holnap jővők!!
Vendég
 


Sziasztok!

Ha esetleg lesz petició, akkor én is aláírom, bár már nekünk sem aktuális.

Szerintem ismerősnek, leginkább a pénz miatt nem akarták odadani az épületet, de erre annyira nem tértünk ki.
Biztos olcsóbb kifizetni a bírságot, mint üzemeltetni egy bölcsit. :?

Hajni!
A 60.-as busz végállomásánál van az óbudai megálló!
javaslom: www.utcakereso.hu nagyon kis jó oldal! Mi mindig ezt nézegetjük, ha elakadunk.

Bölcsivel kapcsolatban nem tudom hogy van, kérdezz rá, mert nekem egyik ismerősőmnek is a III.ker-be járt a gyereke, és úgy tudum, hogy nem volt oda bejelentve, de az már nagyon régen volt, Andi infója frissebb az enyémnél.

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


[color=indigo]Halihó!

Andi!
Én kétszer is rákérdeztem a bölcsivezető hölgytől telefonban, hogy elég-e, ha csak a munkahelyem van a III. ker-ben, és kétszer is azt mondta, hogy igen. Sőt, még az is jó, ha az apuka van oda bejelentve. Már megvan a helyünk is, október 15-től kezdődik a beszoktatás. Én meg hétfőtől megyek dolgozni.... :shock: :? 8)
Kicsit hirtelen történt az egész, remélem nem hoztunk rossz döntést. :roll: Már most kivagyok, hogy itthon kell hagynom "egyedül" Aisát szinte egész napra. :cry: :cry: :cry:
De a szükség nagy úr sajnos. :twisted: :twisted: :twisted:

Sancsi!
Köszi a linket, megnézem majd. Biztos fog segíteni. A 60-as busz meg ha jól néztem megáll a Váradi utcánál, az nekem jó a bölcsi miatt. Már csak azt kell kitalálni, hogy onnan hogyan jutok el a Kalap utcába. Most lesz három hetem, amikor még egyedül megyek, addig ki tudom majd kísérletezni a dolgokat. Mondjuk amíg jó idő van, tudok kocsival menni. Meglátjuk majd, milyen lesz a 10-es, bár sok jóra nem számítok! :twisted: :twisted:

Marha drága volna egy önkormányzatnak fenntartani egy bölcsödét, gondolom ezért nem is fognak bele. Ahogy Sancsi is írja, hogy olcsóbb a büntetés, mint az üzemeletetés. :twisted: :twisted: A kismamák meg oldják meg a problémát, ahogy tudják!!!! :twisted: :evil:

Jajj, olyan fura lesz újra "rendesen" dolgozni! :oops: 8)[/color]

Aisa és Hajni
odex
 
 


A lilaság meg lemaradt! :twisted:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!!

Hajni!
Ezt nevezem!Nagyon bátor vagy!!Ilyen hirtelen beleugrani!Bár jól teszed,ha tényleg van ilyen super alkalmad akkor azt megkell ragadni!
Én még mindig itt szenvedek ettöl,hogy mi lesz!Én dec.1-töl kiléptem a régi helyemtöl,ugyhogy onnantol nálam szabad a pálya.
A héten már ne de jővő héten átviszem a Dm-be és az Auchan-ba is az őnéletrajzomat,hátha felvesznek 4 orába dolgozni.A központi Dm-be már beküldtem,de ugy hallottam lesz ide Solymárra felvétel,és jobb ha itt adom le személyesen a vezetőnek.Én ugy fest egyenlöre csak hétvégén fogok dolgozni,legalábbis amig Miron meg nem szokja az ovit.Megaztán itt van ugye Kíra is akit szintén napközibe kéne tennem,ha 8 orába mennék.Nagyon ellenkezik.
Hát majd meglátjuk,lehet,hogy takaritok inkább ha nagyon nem jőn be semmi.Azzal csak az a baj,hogy nem leszek bejelentve!
Tényleg Hajni mi lesz a takaritásaiddal?? :lol: :lol: :lol:
Bár te Magdolna-völgybe jártál,az nekem nem jó,nem akarok utazni,itt kéne helyben valami.
Mit is fogsz csínálni,az "új" munkahelyeden??És pénzbe megéri??Szabid?
Most kezdett a Váradi utcai bölcsibe a nénikém a mosodába!!Egyébként szembe van vele a Kerék utca az is nagyon jó,mi oda jártunk.Akkor oda elég sok környékbeli járt.De az nem mostanába volt hanem 6 évvel ezelött. :roll: :roll: :roll: :roll:
Én fél évig birtam,nem jött be nekem se meg Kírának se ez az utazás reggelente.Már akkor dugó volt a 10-esen.Meg persze délután 4 ora felé hazafelé is állt a sor.
Remélem neked bejőn,vonattal biztos könnyebb.Idáig meg csak áthoz Gergő!! :lol: :lol: :lol:
Na jó megyek mert én hülle tegnap nagytakaritásba kezdtem,de nem jutottam a végére,most persze nincs kedvem hozzá.

Fricike!!
Ugye a ide-oda vonulo frontok miatt,azért jobban figyelsz magadra.Egyik ismerösöm most éjjel szült meg és még 3 hete lett volna!!De jól vannak,minden ok!! :lol: :lol: :lol:
Csak azért érdeklödöm mert nagyon eltüntél!!

Sancsi!
Megnéztem Enéh honlapján a videokat!!A tánci 2 nagyon jó!!
Vendég
 


Sziasztok!

Hajni! Ez nem semmi. Akkor nem lesz semmi a pvvári zenebölcsiből. De nem baj, inkább legyen jó melóhelyed. Mit fogsz csinálni?
Ez jó hír viszont, hogy III. ker.-i bölcsikbe ilyen könnyen felveszik a vidéki gyerekeket.

Andi! Hogy érted, hogy dec. 1-től kiléptél a munkahelyedről? Ezt előre meg kellett mondani, hogy szabi után maradsz-e? Hol is dolgoztál, ahonnan gyes-re mentél?

Én is elég elfoglalt lettem. Egy kolléganőmet helyettesítem a nyelviskolában, aki 2 hét szabira ment. Az esti óráit vettem át. Így minden este tanítok. Persze sokat kell készülni is az órákra. A sajátjaimat természetesen viszem tovább.

Évi
kreisz éva
 
 


Sziasztok!

Andi!
Néha én is megijedek magamtól - így utólag - , hogy illyen könnyen belevágtunk. :shock: Igaz, tegnap este és éjjel is alig tudtam aludni, folyton azon agyaltam, hogy jól döntöttem-e. :oops: :roll: Remélem, beválik a dolog, és nem kell visszatáncolnom. Szorítsatok!!!
Jól teszed, hogy körbeküldözgeted az önéletrajzodat. Biztos találsz valami jó lehetőséget te is. :wink: Gondolom most nem igazán vagy így nyugodt te sem, hogy nem tudod mi lesz majd.
Takarításaimmal egyelőre semmi nem lesz. Mindenki kérdezte, hogy tudok-e valakit. Akartam is kérdezni tőled, hogy érdekelne-e estleg, de ezek szerint nem nagyon. Egy barátnőmet kérdezem még meg, ő is otthon vagy gyerekkel, neki talán jól jönne. Sajnálom ezeket a családokat nagyon, kicsit úgy érzem, hogy kicsesztem velük, de szerintem mindegyikük megérti, hogy a takarítás azért nem egy álomhivatás. :?
A munkám rendelések felvétele, szállítólevél-írás, számlázás, vevőkkel/szállítókkal való kapcsolattartás lesz. Ugyanezt csináltam annak idején is, gondolom könnyen visszajön majd a rutin. :)
Pénzben ugyanúgy jövünk ki, mintha három napot 5 órában, és két napot 8 órában takarítottam volna, és Aisát két napra magánbölcsibe adtam volna. Csak hát már elég fárasztó a takarítás, fáj mindenem tőle, inkább az irodát választottam, ha már muszály valamit csinálni. :(
Utazástól én is félek, de majd csak kialakul. :roll:
Szabiról még nem tudok semmit, majd megbeszélem még odabent. Eddig mindent csak telefonon egyeztettünk, a részletek maradnak a személyes találkozóra! :wink:

Évi!
Akkor neked is jól jön most a kis plusz munka és pénz. Gondolom, fáradtabb vagy a szokásosnál.
Én nem is tudom mi lesz velem 7óra meló + 1 óra utazás után. :roll: És itthon vár még a kis tündérem is....:) [color=indigo]
[/color]

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok! Bocs hogy ilyen soká irok de nem volt idöm,én jól vagyok de sajna anyukám a jánosba levágták a lábujját,a páromat tegnap elött vitték be öt is oda csak másik osztályra 210/130-as volt a vérnyomása és még most is magas nem tudják mi a baj a leletek mind jók.Hát csak ennyi kis felfordulás van körülöttem.Most megyek az utolsó vércukor vizsgálatra majd este próbálok irni.Andi miért nem próbálod meg a csabán nyiló aldi boltba leadni az életrajzodat az egyetemnél most épitik.Na jók legyetek sietek mindjárt itt az autó értem változatosság képpen megyek a Jánosba.
l

Kép[/url]
Kép[/url]
fricike
 
 


Sziasztok!

Hajni! Még annyit szeretnék kérdezni, hogy a volt munkahelyeddel, ahonnan gyes-re jöttél mi lesz? Egyszerűen bejelentetted nekik, hogy kilépsz és ők kiadják a papírokat? A másik, hogy milyen igazolásokat kért a bölcsi a munkaviszonyról? Hogy tudtad igazolni, hogy ott dolgozol? Miről kérdezgettek a felvételinél a bölcsiben?

Szerintem jól döntöttél. Ezt az egy évet kibírjátok utazgatással, utána úgyis átkerül a helyi óvodába Aisa.

Igen, én is fáradtabb vagyok, mint szoktam lenni. De a pénz is jól jön.

Kellemes hétvégét!

Évi
kreisz éva
 
 


Sziasztok!

Fricike!
Sajnálom a történteket, kitartás! :roll:
Remélem, mindketten hamar rendbe jönnek!!

Évi!
Volt munkahelyemen elvileg maradok ugyanúgy állományban mint eddig. Ugyanis a legújabb törvények alapján gyes ideje alatt 8 órában bárhol vállalhatok munkát. Nem kötelező a régi munkahelyre visszamenni, és a gyest is kapom mellé. Annyi a hátulütője, hogy ilyenkor a két jövedelmet (gyes+fizu) összevonják, és azután fogok adózni (míg a gyes adómentes alapesetben). Azt, hogy ez gyakorlatilag hogyan működik, nem tudom még, mert a régi munkahelyemmel még nem vettem fel a kapcsolatot ezügyben. :lol:
Bölcsi semmi igazolást nem kért egyelőre, annyi hogy majd ha már be leszek jelentve, kérnek egy munkáltatói igazolást. És ezt is ráér bőven jóval később benyújtani nekik (én legkorábban nov. 10-től leszek bejelentve). :shock: Ezen a lazaságon én is elcsodálkoztam, de hát ez van. :lol: :lol: Ez csak nekem jó :)
Azóta már beszéltem még egyszer telefonon a bölcsödevezetővel, már fix a helyünk, egyik nap jövő héten vagy utána bemegyek egyedül a részleteket megbeszélni még. Meg valami papírt kell majd kitölteni és aláíratni a gyerekorvossal.
Sokmindent nem kérdezett a nő, csak annyit, hogy milyen idős Aisa, és hogy mikortól szeretném vinni. Inkább én kérdezgettem őt. :)
Gondolkodsz te is ilyesmiben, ezért kérdezgetsz? Szívesen válaszolok még ha tudok segíteni! :)

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Én nem akarom Danit bölcsibe adni, mert szeretnénk egy 2. gyereket is. De lehet, hogy a következő gyerekkel már nem várom meg a teljes 3 évet, hanem a GYED lejárta után visszamegyek dolgozni.
Azért kérdezgettem ennyire, mert egyszerűen érdekel ez a téma.

Évi
kreisz éva
 
 


Sziasztok!!
Hajni!
Dolgozol-dolgozol :?: :?: :?: :?: Én még pizsibe vagyok most keltem ki az ágybol!! :lol: :lol: :lol: De gonosz vagyok,bocsika de most eszembe jutott,hogy te ma kezdtél.Nem irigyellek,majd fizetéskor foglak. :roll: :roll: :roll: :wink:
Azt nem értem,hogy akkor ahova most mentél ott nem jelentenek be téged??Mert ugye két helyen nem lehetsz bejelentve??+ még a gyes ís.Akkor 3 helyröl fizetnek utánad járulékot?? Nem értem!! :oops: :oops: :oops: Én pont ezért szüntettem meg elöző helyemen a jogviszonyom dec 1-töl,hogy ha esetleg lesz uj helyem akkor ott egyböl tudjanak bejelenteni.
Nem lett volna neked ís egyszerübb ott mgszüntetni a munkaviszonyod??Legalább most kifizették volna egybe a szabidat!
Aísa akkor most Anyukáddal lesz?Ő nem dolgozik?
Nálunk az a baj,hogy Anyu hiába nyugdijas dolgozik mellette,igy nem tudom két napnál többet ráhagyni Miront.
Aísa jővő szeptembertöl már ovis lesz??Ha szobatiszta akkor már két és fél évesen is beprobálkozhatsz!!Mikor Kíra odajárt akkor is volt ott egy 2,5 éves kislány.Igaz,hogy az Juhász unoka volt.De azért sztem probálkozhatsz.Nem tudom ugyan ki az uj vezető de hátha. :lol: :lol: :lol:
Ha arra kerül a sor mármint az ovira majd privibe írok egy-két nevet
akit kerülni kell. :lol: :lol: :lol: Mi 4 évig jártunk oda szinte mindenkit ísmerek,első két év super volt.utána :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

Fricike!!
Család,hogy van??Gondolom napjaid nagy részét akkor most a Jánosba töltöd!! :twisted: :twisted: Kiderült már mitöl a magas vérnyomása férjednek?Nem idegeskedett kicsit sokat ezzel az átépitéssel pakolással mostanába??
Gáboromnak se stimmel valami,szinte minden éjjel arra ébred,hogy befeszül a felső teste és nem kap levegőt. :cry: :cry: :cry: :shock: :shock: :shock: Persze még véletlenül se maradna otthon,és menne dokihoz!Már ugy néz ki mint egy zombi a kialavatlanságtol.

Szombaton lesz szüreti felvonulás!Mi is ott leszünk ugyanis kötelező Kíráéknak a megjelenés!!Még eggyen szerkojuk is lesz.Mármint csak a szoknya és kötény .3-kor indulunk a búcsútérröl.Azt még nem tudom merre,mert állitolag a Ligeti tura nem vállt be.Remélem maradnak az eredeti utvonalnál.Fő ut végig le,Gilde étteremig,onnan vissza a mi utcánkon (szent istván),aztán nem tudom hova vissza a fő uton.Semmi kedvem a ligetig mászni!! :oops: :oops: :oops:
Na jó lépek vasalni,ugyanis hétvégénket a kertben töltöttük itt meg csak gyült a vasalnivalo.De legalább már a kert rendben van!!
Évi!!
Hogy állsz a némettel??
Szép napokat mindenkinek!!
Vendég
 


Sziasztok!

Andi!
Igen, ma volt az első napom! :lol: :lol: És köszi, hogy még pizsiben is rám gondolsz! :wink: :lol: :lol: :lol:
Nagyon gyorsan eltelt a bent eltöltött idő, amikor előszőr az órára néztem már majdnem dél volt. Egész nap ütöttem a billentyűzetet, délutánra már alig láttam ki a fejemből. :? Tök hamar visszajött minden régi dolog, néhány óra elteltével már úgy csináltam a dolgomat, mintha mindig is ott dolgoztam volna. :wink:
A reggeli utazás az zűrös lesz, ma kb. 50 perc alatt értem be, hazafelé viszont gyorsan ment szerencsére. :lol:
Na, akkor leírom rendesen: a wet-ből fogom kapni a gyest a gyerek 3 éves koráig. Addig ott gyesen lévőként vagyok nyilvántartva, de nekik be kell jelenteni, hogy máshol hivatalosan munkát vállalok. Az új helyen pedig legkorábban nov. 10-től leszek csak bejelentve, mert akkor lesz Aisa 2. És nem akarom elbukni a "jól fizető" gyedemet. :lol: Ha majd Aisa 3 lesz, akkor eldöntöm, hogy megszüntetem-e a munkaviszonyomat a wetnél, vagy visszamegyek oda dolgozni (márha addig még lesz a cég :? ). Az új törvények alapján a gyerek egy éves kora után lehet dolgozni akár napi 8 órában is, és nem kötelező a régi céghez visszamenni. Az meglehet, hogy ők kirúghatnak időközben, ezt nem tudom pontosan. De majd ha már aktuálisabb a bejelentés téma, akkor úgyis hívom a wetet, aztán kiderül pontosan, hogyan is van ez.
Október 15-ig Aisa most anyuval van egész nap, aztán két hét lesz kb. a beszoktatás (addig én nem dolgozom, max. annyi ideig amíg Aisát ott tudom hagyni a bölcsiben), és utána már reggel viszem magammal őt is, és délután hozom majd el. Anyu már nyugdíjas, itthon van, tud rá vigyázni. Valószínű, hogy majd ha már beszokik a bölcsibe, akkor sem fogom minden nap vinni, néha marad majd itthon anyuval.
Igen, elvileg jövő ősztől már ovis lesz Aisa. Korábban nem akarom vinni és mivel nyár lesz, amikor ő betölti a 2,5-et, nem is nagyon tudnám korábban vinni. De ha marad még kicsit a bölcsiben (ha nem pusztulunk bele a sok utazgatásba :roll: ), az sem baj, ha jól érzi ott magát. :lol:

Na, jó sokat írtam, ha holnap este még nem leszek elég fáradt, akkor megint benézek! :)

Sancsi, merre jársz?

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok! Hát a páromnak még mindig nem jöttek rá miért ilyen a vérnyomása.Andi ne csodálkoz a férfiak már csak ilyenek az ennyém évek óta küzdöt fájt a feje amúgy soha se idegess azt mondták ez a baj magába tartja ö is mindig csak a meló most is csak azért van bent mert bevitték különben otthon lenne nem foglalkozna vele.Tegnap voltam cukor vizsgálaton hát csajok olyan rosszul lettem majdnem összeestem mig végül másfél óra múlva sugárba kijött minden (mondjuk utána már nem volt semmi bajom).Ha minden igaz ma jön haza a párom remélem csak nem akarom elkiabálni de vissza kell járni még van egy pár vizsgálat.Anyukám is ha minden igaz holnap hazajönn(most azon gondolkodtunk a párommal ezek után már nehogy mindenki hazajön és én mennyek be nehogy egy kicsit jól érezzük magunkat).Na jók legyetek megyek mert a lányomhoz megyek remélem sikerül utolsó renoválásra szülés elött.

Kép[/url]
Kép[/url]
fricike
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Akkor újra dolgozó nő lettél! Az a kérdés engem is érdekel, hogy a munkahelyed kirúghat-e, ha a GYED vagy GYES alatt máshová mész el napi 8 órában dolgozni? Én úgy tudtam, hogy csak GYES alatt lehet elmenni dolgozni. Te azt írtad, hogy már a gyerek 1 éves korától. Ez biztos?
Végül kocsival mentél dolgozni? Nem próbálod ki a vonatot?

Mi voltunk ma a Zenebölcsiben. Jó volt, bár Dani nézett nagyokat. Nincs nagyon hozzászokva ennyi emberhez. Ahhoz képest nagyon jól viselkedett. Megyünk jövő héten is, kell neki a társaság. Annál könnyebben szokik majd be az oviba.

Andi!
Megyeget a német. Bár a nyelvtan egyre nehezebb. Egy nyomorult mondatot nem tudok írni önállóan, szótár nélkül, mert hiába tudom a szót, ha a névelőt nem tudom. Az elöljárószavak meg kifejezetten az őrületbe kergetnek. Nehéz egy nyelv! Azt monda a tanárom, hogy a német kezdetben nehéz, de később könnyebb lesz.

Fricike!
Milyen renoválás lesz a szülés előtt?

Évi
kreisz éva
 
 


Sziasztok!

Hajni!
Itt vagyok! Kicsit elmentünk Veszprémbe! Sanya csüt.-pénteken szabin volt, így leugrottunk, úgyis olyan rég voltunk!
Még jó! Beugrottunk a C&A-be, kinéztem Enéhnek egy télikabátot, egy hosszú ujjú polót, és egy bodyt, anyósom meg jól kifizette! :lol:

Örülök, hogy jól sikerült az első napod! A szemed meg majd hozzászokik az egésznapos monitorozáshoz.
Nincs hozzá szemüveged? Nekem nagyon sokat segít, ha rajtam van gépezés közben.

Amúgy mit tudsz-tudtok arról, hogy a gyest a bruttó fizuhoz csapják?
Már nem tudom, hogy hol hallottam, de mintha ezt hallottam volna! Ha hozzácsapják, akkor abból is levonják az adót? Mert akkor nem sok marad! :?

Andi!
Hogy sikerült a szüreti felvonulás? Valamiért megértem, hogy a Ligeti túra nem vállt be!

Évi!
Mi megint jól nem mentünk zenebölcsibe!
:? Ti melyiken voltatok? Tesómék a 9-esen.

Fricike!
Jobbulást mindenkinek, Te meg vigyázz magatokra!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!
Hajni!!
Hogy vagy?Gondolom fáradtan.Tegnap én is elküldtem az Auchanba az őnéletrajzomat.Beszéltem valakivel aki szintén 4 órás és 50-et kap kézbe+étkezési hozzájárulás.Azt mondta elég rugalmasak.Ő például tegnap ment dolgozni 6 órát és utána legközelebb majd csak 9-én megy. :shock: :shock: :shock: Igaz,hogy raktárba van,de gondolom a pénztárosoknak is hasonloan müködik.Hát majd meglátjuk.Lehet,hogy síkerül hétvégére időzitenem,akkor nem kéne Miront itt hagynom és Kírát is tudnám intézni.Igaz,hogy Gábort nem igen látnám,dehát ez van. :cry: :cry: :cry:
Mondjuk sok kedvem nincs hozzá,dehát takaritással nem lennék bejelentve,csak a pénzem lenne jobb.Na meg persze az idegeim. 8) 8) :lol: :lol:
Sancsi!
A felvonulás mégcsak most lesz szombaton.3-kor indul a Bucsú-térröl,végig le a Dózsán,Hösök-tere,Gilde,Mi utcánk :lol: :lol: (remélem),Fő ut,Gimnázium!!!Ott a vége és ott pedig lesz mindeféle program,meg zene-bona.Azt hiszem ingyenes. :wink: :wink: Lehet csatlakozni!! :lol: :lol: :lol:
A gyesröl én is azt hallottam,hogy összecsapják a keresettel.Ugyanugy mintha nyugdij melett dolgozol,azt is összevonják,és ugy adoztatják.
Fricike!
Család hazajött??Azért te még várjál pár hetet azzal a korházba vonulással.Bár ezek a frontok könnyen indithatják a szülést.
Amúgy már készen állsz??Ugy értem indulásra készen?Milyen átalakitás?
Évi!!
Igen tudom,hogy nehéz a német nyelvtan,én is ott ragadtam le anno,ezért nem szolalok meg.Most ujra tanulom Kírával,hátha síkerül.Jó tanárnak bizonyul ugyanis mindig javitja a kiejtésem.Nagyon megy neki,jó nyelvérzéke van.Miért van az,hogy magyarul még dadog olvasásnál,viszont németül folyékonyan olvas?? :roll: :roll: :roll:

Na jó lépek,mert Miron olyan taknyos,orrot kell szívnom neki.
Szép napokat!!
Vendég
 


Sziasztok!Hát az a renoválás arrol szólt hajfestés kozmetikus meg egy komplett szépészet,(legalábbis próbáltak emberi formát csinálni) szerintem jó lett.Végre ma mehetek ruhákért amit én adtam erre bemondta az unalmast a mosogép most megint kezdek kiborulni valahogy nem úgy alakulnak a dolgok ahogy terveztem.Ráadásul a cukrom tökéletes de a doki mondta mert görcsöl a jobb oldalam elég sokszor ez nem jó pihenjek.na ezt oldjam meg.Na jó nem fárasztalak a nyavajáimmal titeket.Andi sok sikert az auchenhoz,mondjuk volt olyan ismerösöm aki nagyon szidta de van olyan aki 2éve ott van és dicséri hát neked a második változatott kivánom.Odex nektek sok sikert majd a bölcsihez nekem is mindig ez volt a bajom hogy itt nincs de én nem akartam pestre vinni.Na jók legyetek majd irok.

Kép[/url]
Kép[/url]
fricike
 
 


Sziasztok!

Sancsi! Mi is a 9-esen voltunk. Az nekem időben jobban kijön. Nem kell a tízórai időpontját megváltoztatni. Nagyon aranyos volt Teri óvónéni. Megyünk jövő héten is.
Hogy néz ki a tesód? Mi a gyerekének a neve?

Andi! Én szeretem a nyelvtant. Érdekel! Nem véletlenül végeztem az egyetemet nyelv szakon :D . Ott pedig 5 éven át nyomatják a nyelvtant. De ez a német nyelvtan enyhén szólva érdekes. :twisted:

Hajni! Látom nem sok energiád van írogatni. Azért remélem, minden rendben.

Évi
kreisz éva
 
 


Sziasztok!!
Nem fogjátok elhinni!! :lol: :lol: :lol: Hívtak az auchanbol!!! :lol: :lol: :lol: Szombat délelött 10-re kell bemennem megbeszélni,hogyan milyen beosztásba kívánok dolgozni!! :lol: :lol: :lol: Ja és kasszába leszek!!Ugyhogy nem meglepödni,ha nálam fizettek!!! :lol: :lol: :lol:
Most itt pörögaz agyam,hogy mi lesz!! :shock: :shock: :shock:
Megprobálok majd hétvégére ídőziteni,de sajna a kasszába 4 oránál többet nem lehetek,ugyhogy vszinű vagy 4 ora letelte után megyek mást csinálni,és akkor letudok 4 napot és csak eggyet kell mennem hétköznap vagy akkor 3 napot hétköznap is kell mennem hogy meglegyen a 20 orám.
Csíní kis auchanos egyenszerkom is lesz!! :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: Fuj undoritó.De kibirom,aztán márha Miron is ott alvós lesz az oviba,meg Kírát is rátudom venni a mindennapos napközire,hát akkor majd váltok ha ez nem jőn be.
Erre max egy évet szánok.
A pénz nem rossz,föleg ha marad melette a vasalásom. :lol: :lol: :lol:
Na most megyek csak ezt akartam.
Szurkoljatok nekem,majd szombaton jővők a hírekkel,márha lesz időm a szüreti felvonulás,és a Dédi buli miatt.
Szép estét!!
Vendég
 


Sziasztok!!
Nem fogjátok elhinni!! :lol: :lol: :lol: Hívtak az auchanbol!!! :lol: :lol: :lol: Szombat délelött 10-re kell bemennem megbeszélni,hogyan milyen beosztásba kívánok dolgozni!! :lol: :lol: :lol: Ja és kasszába leszek!!Ugyhogy nem meglepödni,ha nálam fizettek!!! :lol: :lol: :lol:
Most itt pörögaz agyam,hogy mi lesz!! :shock: :shock: :shock:
Megprobálok majd hétvégére ídőziteni,de sajna a kasszába 4 oránál többet nem lehetek,ugyhogy vszinű vagy 4 ora letelte után megyek mást csinálni,és akkor letudok 4 napot és csak eggyet kell mennem hétköznap vagy akkor 3 napot hétköznap is kell mennem hogy meglegyen a 20 orám.
Csíní kis auchanos egyenszerkom is lesz!! :lol: :lol: :lol: :twisted: :twisted: :twisted: Fuj undoritó.De kibirom,aztán márha Miron is ott alvós lesz az oviba,meg Kírát is rátudom venni a mindennapos napközire,hát akkor majd váltok ha ez nem jőn be.
Erre max egy évet szánok.
A pénz nem rossz,föleg ha marad melette a vasalásom. :lol: :lol: :lol:
Na most megyek csak ezt akartam.
Szurkoljatok nekem,majd szombaton jővők a hírekkel,márha lesz időm a szüreti felvonulás,és a Dédi buli miatt.
Szép estét!!
Vendég
 


Bocsika!!! :oops: :oops: :oops:
Vendég
 


Andi!

Szurkolunk!
Majd keresni fogunk, és jól beállunk a sorodba! :lol: :lol: :lol:
Remélem nem a tied lesz a leghosszabb.
Huh! Akkor Te jó sokat fogsz találkozni a csini zöldségesfiúval! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Jól hangzik ez a szüreti buli, de ha Sanya itthon lesz, akkor lesz futkosnivalónk bőven.

Fricike!
Egy renoválás már rám is rám fér! Holnap megyek is fodrászhoz, csak még azt nem tudom, hogy milyen hajat is vágassak.
Vágni kell a végéből, de a fazonról lövésem sincs.
Hajlok a tépetthez, meg lehet merészen rövidíttetek is.

Évi!
Tesóm, Szilvi, szőke haj, kék szem, lánya Regi, szintén!
Remélem kedden már nekünk is öszejön ez a zenebölcsi.

Nah! Megyek, nézem a Frei dossziét!

KépKép

www.eneh.gportal.hu

"Ne feledjem, hogy gyermekem első mintája és alakítója én magam vagyok."
sancsi
 
 


Sziasztok!

Sancsi! Emlékszem tesódra és Reginára. Mesélte is Szilvi, hogy egyáltalán nem akar húst enni a kislánya, így minden másnap kell vinni őt a Cili nénihez méretni. Ő az nem? Danival jól összemelegedtek, Regina rögtön ráugrott.
Jó lenne találkozni jövő héten. Remélem megismerjük egymást.

Andi! Gratula az álláshoz. Ha félállás kell, akkor tényleg jó az Auchan.

Hajni! Kár, hogy nem tudsz már annyit írni, mint régen. Hiányoznak a hozzászólásaid.

Évi
kreisz éva
 
 


Sziasztok! :)

Andi!Örülök, hogy neked is alakul valami munka ügyben! :) Remélem, bejönnek a számításaid!
Mikortól kezdesz majd, lehet már tudni, vagy mindent csak szombaton?

Sancsi!
Helyes zöldségesfiú??? :lol: :lol: :wink: Na, majd jól megnézem magamnak. :wink:

Évi!
Köszi a hiányolást, jól esik! :lol: Igyekszem majd jönni esténként, de olyankor a lehető legtöbb időt Aisával szeretnék tölteni! :) Gondolom megértitek! És hát az alváshoz mostanság már nem kell altató. :wink: :roll:
Egyébként így négy nap elteltével annyit tudok csak mondani, hogy jól érzem magam így. Persze hiányzik a kiscsaj nagyon, de napközben megint "fontosnak" érzem magam, délután meg sokkal türelmesebb vagyok Aisával. Bölcsis időszak megint más lesz majd, kíváncsi vagyok.
Sajnálom a zenebölcsit viszont, Aisa is élvezné biztos. :cry:

Most már aludni is hajlandó volt második napja a mamával. Hétfőn meg kedden egész nap nem aludt, este meg már fél 8-kor vinni kellett szunyálni. Úgy látszik rájött, hogy jobban jár, ha napközben is alszik valamicskét. :wink:

Fricike!
Tényleg próbálj meg minél többet pihenni, már nincs sok hátra. :) Nemsokára minden rendben lesz. Mindenkinél vannak hullámvölgyek....
Köszi a jókívánságokat, majd úgyis beszámolok hogyan alakulnak a dolgok.

Idővel bentről is tudok majd írni, de most még sok a munkám is, meg aztán elég hülye helyen ülök, ahonnan mindenki rálát a gépre! :twisted: :twisted:

Mennem kell, kellek a királylánynak! :lol: :lol:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!

Na, mi van csajok, csak a dolgozó anyuka van jelen??? :wink: :wink: :wink: :lol: :lol: :lol:

Andi!
Gondolok rád, nemsokára mész az Auchanba! Majd írd meg, hogy mi volt! :)

Többiek??

Aisa és Hajni
odex
 
 


Sziasztok!!
Itt vagyok,de csak röviden mert hulla vagyok!!
Szóval:IGEN!!!Megyek az Auchanba dolgozni.A héten elkell intéznem az orvosit,én hülle persze ídén elöször nem voltam tüdőszürőn és hát persze,hogy kell hozzá a papir.Ugyhogy hétfön megyek be a Fő-térre tüdőszürésre.Ha megvan az eredmény akkor pénteken kell mennem az Auchan dokihoz,szombaton aláirní és már kezdhetek is.
Sajna a hétvégék mind foglaltak,mármint elég sok kismama van ugye aki ugy mint én csak akkor tudja a gyereket intézni mással,ezért a "csak "hétvége nem jött össze.Ugyhogy ahogy esik ugy puffan hétköznap esténként megyek+szombat vasárnap 4 órát.Nembaj,csak kibirom,csak az lesz gáz,ha este 11-éjfél körül hazaérek és reggel mehetek vasalni. :cry: :cry: :cry: :shock: :shock: :shock: Dehát ez van.A pénz elég jónak mondható,lehet (nem kötelező) tulorázni amit 150%-ban fizetnek ja és a hétvégéket és ünnepnapokat is.
Szóval belevágok,aztán lesz ami lesz,ha nem megy abba hagyom és kész.
Viszont Gábornak is kell alkalmazkodnia majd,mármint a munkahelyének,na erre leszek kiváncsí. :twisted: :twisted: :twisted: Mert ugye ha este 5-6 ra kell mennem akkor bizony ő nem tud fél hétig melozni,mert senki nincs itthon akire itt hagyhatom a gyerekeket.
Dehát egy hónapra elöre megkapom a beosztásom,ugyhogy végülis ís nem elötte valo nap fog szólni,hogy ő nem tud tulorázni.
Na mindegy majd meglátjuk. :lol: :lol:

A szüreti felvonulás super volt,Miron nagyon élvezte,majd holnap rakok be képeket,de most már nincs kedvem,megyek aludni!!
Szép estét mindenkinek!!!
Vendég
 


Sziasztok,


kb 1-1,5 hónapon belül költözünk a párommal és 10hónapos csemeténkkel Piliscsabára, tudnátok nekünk jó gyerekorvost ajánlani? nem fontos hogy P.csabán legyen, jó akörnyéken, a lényeg az, hogy ne futószalagszerűen rendeljen, hanem tényleg szeresse a gyerekeket és ne minden apróságra a legerőssebb antibiotikumot adja, az már csak hab a tortán ha a homeopátiát részesíti előnyben.
ugyanígy érdekelne hogy van e a környékbeli babaúszásokkal kapcsolatosan valakinek tapasztalata? már féléve járunk Székesfehérváron de nyilván P.csabáról már nem szeretnénk odáig elmenni:-)

nagyon köszönöm a segítséget!!!

Bessy
breiter
 
 


Szia Bessy!!
Üdv itt köztünk!A mi gyerekorvosunk DR.Kelemen Ilona nagyon super és szereti a gyerekeket.A homeopátiát szokta adni de mivel csak nemrég kezdett ezzel foglalkozni,ezért valamikor még sztem nem jut eszébe.De támogatja,én is a jó multkor rákérdeztem ezzel kapcsolatba valamelyikre és egyböl mondta,hogy persze nagyon jó.
Ez a doktornő Vörösváron rendel,mindennap délután/délelött váltakozva.Őt merem ajánlani.Egyébként be lehet hozzá jelentkezni és akkor várakozni se kell,sőt házhoz is megy szivesen.Antibiotikumot végszükség esetén ad,nekünk ha fel is írja akkor is mondja,hogy csak akkor váltsam ki,ha nem javul.
Gyerekuszás van Csabán is és Vörösváron is,de bébiuszásrol csak itt Vörösváron hallottam erröl érdeklödni Vörösváron az egészségházba tudsz (Attila utca)ott láttam tölük szórólapokat is és plakátot is.
Csabán hova???Klotildliget??Ugye nem a falu közepére költöztök??
Miért pont Piliscsaba??Jó gondolom itt Vörösváron 3-szor annyí lenne egy ház,na de van Pilisszentivánon is.Az nagyon szép kis falu!!
Ugye Hajni??? :lol: :lol: :lol: :lol: Egyszer mi is tuti oda költözünk!!! :lol: :lol: :lol:
Akkor az igért képek:

Kép A hintó.:)
Kép A kép jobb oldalán az oszt.fönök követi a gyerekeit!
Kép A fő osztálytárs!:)
Kép Népviseletben!
Kép Kisparaszt lyány!:)
Kép Ez is tegnap volt!Dédi 80 éves szülinapja!
Eldugultam!!
Vendég
 


Szia Andi,

Garancsligetnél építkezünk, remélhetően februárig beköltözhetünk, de már fel akarunk költözni albérletbe, hogy ne kelljen innen annyit rohangálni.
P.vörösvárt is néztük, de ami tetszett az aranyárban volt, és Csabán beleszerettünk a telekbe, ráadásul nagyon jó áron sikerült megkaparintanunk.
nagyon köszi a segítséget! amint megvan,hogy mikor költözünk pontosan megkeresen a doktornénit akit ajánlottál!

nagyon köszi!
Bessy
breiter
 
 


Sziasztok!

Sancsi! Holnap elmarad a zenebölcsi, ezt üzente Manhercz Teri néni. Akinek tudod, add át légyszi. Megy az ovisokkal szüretelni, ezért nem tudja megtartani a foglalkozást. Jövő héten lesz újra.

Bessy! Mi is a Kelemen doktornőhöz járunk. Mi is elégedettek vagyunk vele. Igaz, olyan nagy tapasztalatom még nincs, mert szerencsére Dani nem volt beteg eddig. 19 hónapos egyébként.
Mi jártunk Pvvárra babaúszásra, de az oktatóval nem voltunk megelégedve, mindig a barátnőjével csacsogott, ahelyett, hogy a gyerekekkel foglalkozott volna. A pénzt persze beszedte. :evil:

Andi! Mi volt az Auchanban? Tisztáztátok a részleteket?

Évi
kreisz éva
 
 


Sziasztok!

Andi!
Gratulálok, ügyes vagy! Üdv. a dolgozók között! :) Mikor kezdesz?

Bessy!
Üdv. itt, gyere többször, mesélj magatokról. Az én dokinénimet nem ajánlom, mert nem felel meg az elvárásaidnak. Sajna ő nem foglalkozik a homeopátiával. Ez nagy bánatom nekem is. :cry:
Szentivánon is aranyárban mozognak az ingatlanok, persze gyönyörű, nyugis de akkor is. Garancsliget meg szép lehet nagyon. :lol:

Aisa és Hajni
odex
 
 


Hali!
Ma voltam tüdőszürön,holnap megyek körzetihez,szerdán vissza a tüdőszürés eredményért.Pénteken megyek délelött az üzemorvoshoz,szombaton szerzödést aláirni.Aztán sztem már kezdek is,gondolom hétfői nappal.
Viszont én ma beszéltem az ex munkahelyem könyvelöjével,hogy most akkor mi van,azt tanácsolta,hogy egyszerübb ha felmondok most.Ha ugyse akarok semmiféleképp gyes után visszamenni,akkor kár bonyolitani a helyzetett.Ami még erre a 3 honapra járt volna szabim azt most nem onnan fizetik ki,hanem majd az Auchan kiadja.A 4 óra után járó szabi semmivel se különb mint ha 8-at dolgoznék.Szóval bukni nem bukok rajta semmit.Tehát én idén már szabira ís kell menjek majd az uj munkahelyemröl. :lol: :lol: :lol: :lol: (6nap)Ugy várom már!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Részleteket már megbeszéltük szombaton(pénz,beosztás stb..) ugyhogy márcsak várom első fizumat,hogy mi lesz.Tényleg annyí e az az annyí.Ja meg persze reménykedek,hogy nem fognak 3 hónap után seggbe rugni.Mert ugye csak szerzödéssel vesznek fel az első 3 hónapra,ha beválok akkor véglegesitenek.Jó lenne mert hiába megy Miron már akkor majd oviba,akkor se tudok mást csínálni 4 órába,többet meg Gábor beosztása miatt nem tudok majd vállalni..Ja és semmi kedvem ujra keresgélni uj helyet,föleg ha ezt megszokom.Egyébként Gábor is keres uj munkahelyet,nem marad itt. :cry: :cry: :cry: Nem éri meg!! :cry: :cry: :cry: Pénze ís rohadt kevés erre a 12 órára,gyerekeit se látja,én se tudok miatta normális munkahelyet keresni.Ugyhogy azt mondta járjunk nyitott szemmel.Ezt az évet még vszinű megcsínálja a prémium miatt mert azt nem akarja ott hagyni,aztán lép. :cry: :cry: :cry: Ez van,hoztunk tavaly ilyenkor egy rossz döntést,eljött a tuti helyéröl.És sajna oda még egyenlöre nincs visszaut,mert van ott valaki aki nem kedvelte Gábort a piercingjei miatt,előitéletei voltak,na ez az illető erösen befolyásolná a döntést,hogy vissza vegyék e.Igyhát esélytelen még legalább 2 évig.
Na jó rohanok vasalok tovább!!
Szép napokat!!
Vendég
 


Sziasztok,

nagyon köszi a tanácsokat!

Rólunk: van egy gyönyörű imádni való 10 hónapos fiókánk: Zoti (Reiter Zotmund Álmos a becsületes neve). Ő a mindenünk.

A férjemmel közös vállalkozásban dolgozunk, eddig játékkártyákat fejlesztettünk és forgalmaztunk országszerte, de épp most adjuk el, mert már túl sok ez kettőnknek,(mind fizikailag mind idegileg túl megterhelő már) alkalmazottal meg nem akarunk bajlódni (ahányszor próbáltuk mindig nekem kellett két pelenkázás között megcsinálnom azt, ami miatt másnak fizetünk)...tehát a szakmai előéletünkről ennyi:-)
mivel játékforgalmazásban "futottunk", imádjuk a társasjátékokat, a férjem nyáron párbaj-játékokat tartott gyereknek, akik ettől teljesen megőrültek. elég vicces amikor pl egy 2 éves kislány a szivacskarddal úgy elnáspángolja a nagy tesóját, hogy az megér rohanni előle:-)

Zoti már 3 hónapos kora óta úszik és imádja! nagyon ügyes is, szerencsére nagyon jó az oktató Sz.fehérváron, de hát már el kell kezdenem új helyet találni. Még mászni is úgy mászik, mintha úszna a padlón:-)
Kedvence a Forma1, hihetetlen átéléssel tud bürrögni és drukkolni. Kép

hirtelen ennyi magunkról

jó éjt mindenkinek
Bessy
breiter
 
 


Sziasztok!

Andi!
Akkor még van egy heted pihenni kicsit! :wink: :lol: És a Terka nénihez hányszor fogsz majd járni?
Sajnálom, hogy a Gábornak nem jöttek be a számításai a cégnél. :( Azért ez nem szép dolog, hogy ennyi túlórát nem fizetnek meg. :twisted:
Gábornak mi a szakmája? Írtad már, de nem emlékszem. :oops:
Jók a képek nagyon! :)

Bessy!
Micsoda neve van a fiatoknak! Nem is hallottam még, de szép nagyon! :) Nagyon helyesek vagytok a képen! :)
És most akkor mivel foglalkoztok, ha eladjátok a céget? Gondolom, te azért az időd nagy részében otthon vagy a gyerekkel. :roll:
De jól hangzik ez a "párbaj-játék gyerekeknek". Errefelé is fogtok ilyesmiket szervezni? Írhatnál erről, érdekes dolog lehet ez. :roll:
Úszás ügyben én annyit tudok segíteni, ha itt a környéken esetleg nem találsz megfelelő helyet, hogy Esztergomban az Aquaparkban is tartanak ilyesmit. És nem is túl drága, viszont kicsit messzebb van, az utazással számolni kell. Mi nem jártunk, de egyik barátnőmék igen, és nekik nagyon bejött. Tiszták, rendesek, stb. :) Van honlapjuk, ott telefonszám stb., ahol lehet kérdezősködni. Albérletet találtatok már??

Jó éjt mindenkinek!

Aisa és Hajni
odex
 
 


Szia Hajni,

biztosan fogunk párbaj játékokat csinálni, szerencsére úgy tűnik hogy a gyerekek nem csak a számítógépes csihi-puhiban vannak benne és a szülőknek is nagyon tetszik, hogy beöltöztetjük őket történelmi ruhába és indulhat a haddelhad:-)
valószínűleg nyitunk Pesten egy kisboltot, ahol történelmi ruhák, fantasy jellegű dolgok (olyan felszerelések mint amilyeneket pl a Gyűrűk urában lehetett látni, vagy bármelyik kosztümös filmben), latex fegyvereket amik úgy néznek ki messzebbről mintha fémből lennének pedig nem:-), páncélokat stb....
pár hónapja kezdtünk vele foglalkozni és úgy tűnik hogy beválhat (na jó, nagy villánk a tengerparton nem lesz belőle, de azért remélehetően megleszünk).
a www.legalmasters.hu weblapon találsz képeket meg videókat a párbaj dologról, amennyiben érdekel.

az időm nagy részében persze, itthon vagyok, pláne hogy az irodánk is itthon van..... gondolhatod mennyire szeretem, hogy épp elkezdek mondókázni a gyereknek és tutira jön az alkalmazott egy kérdéssel, hogy ezt meg azt hogyan is kell......

ezért is örülök, hogy a nagykerhálózattal való kereskedelemből kiszállunk.... így remélem több időm lesz a Mukira, mert hát mindig velem van, de szörnyű érzés, hogy sokszor játék közben is azon kell gondolkodnom, hogy mit hogyan csináljunk hogy jó legyen. A férjem zseniális kereskedő ,de a cégvezetés fontosabb dolgai sajnos rám maradnak és pláne hogy itt az iroda is, hát sokszor úgy érzem, hogy végem...ja, és ugyebár az építkezés is itt van a nyakunkon...
még szerencse hogy a férjemmel imádjuk egymást, a gyerekért pedig rajongunk. Még fontos tárgyalásra is vittük magunkkal már 3hónapos korában. sokan csodálkoznak is hogy milyen nyugodt idegen környezetben is és nagyon mosolygós. amikor a párom nyáron vásározni járt hétvégeken akkor mi is mentünk vele, és amíg ő dolgozott, mi felfedeztük a környéket. soha semmi gondja sem volt azzal hogy nem a saját ágyában alszik. Nagyon kis jó fej, egyedül ő érte érdemes ezt az egész cirkuszt csinálni a vállalkozással jár..

köszi az uszis tippet, biztosan kipróbáljuk.

albérlet: egyenlőre csak 1 potenciálisat találtunk Esztergomban, sajnos amiket Solymáron néztünk volna elkeltek menetközben, az esztergomit remélem hogy csüt-péntek magasságában megnézzük.

De, mesélj te is magatokról.
Honnan ered a gyönyörű kis lánykád neve? majdnem pont 1 év van a gyermekeink között. ti terveztek még babát? mivel foglalkoztok? én is kiváncsi vagyok :-)))
küldj esetleg képet magatokról.

szép napot
B
breiter
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: