Új privát üzeneted érkezett!

Szia Betti!

Látom nem csak én vagyok ilyen korán kelőKép
És mit csinál Milán,amikor felébred?Mármint hogy játszana vagy ilyesmi?És ha magatok közé vennéd?Mi azt csináltuk mindig,szopizott és ha nem aludt vissza,úgy csináltunk mintha aludnánk és akkor már nem voltunk izgalmasak neki.
Én nem szedtem gyógyszert a szopi alatt,de nekem a Tamara 10,Kristóf 14,Viktor pedig 15 hónapos volt,amikor megjöt először.A Tamaránál már a következő hónapban elkezdtem a tablettát,mert már nem szopizott,a Kristófnál terhes lettem a köv. hónapban,így csak a mostaniról van tapasztalatom.Augusztusban jött meg és utána tök rendszertelen volt(volt,amikor 9 hét).Igaz nekem amúgy is eléggé az volt,ezért kellett a fog.gátló.
Na ezt most jó hosszan kifejtettemKép
Örülök,hogy írsz,majd igyekszem én is!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
Bocs,hogy nem jöttem,de a pasik nagyon betegek.Nimródnak szombat éjjel 40 fokos láza volt,félrebeszélt meg hasonszőrű tünetek.
A másik meg az uzsokis topicban történt tragédiából még nem ébredtem fel teljesen
Nem is utaztunk így el,szóval még az isKép
Holnap megyünk Győrbe aláírni a bankal a szerződést,így valószínű max egy hónap és elköltözünk.Sajna holnap itt lemondjuk a netet,nem tudom meddig lesz.De beírom a címemet a profilomba és ha van kedve valakinek az írjon.Ildikó tudja a telefonszámomat is.Az is lehet publikusKép
Ildikó!
Õszinte részvétem nektek! Kép
Nóra!
Már visszaszolgáltatom a szabásmintákatKép
Na mára ennyi,még takarítok,most meg épp a nokedlit kevergetm ittKép
Szép délutánt!
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a részvétnyílvánítást!

Nálunk a helyzet továbbra is elég zűrős,de megpróbálok túllépni az akadályokon.

Most nem irok külön külön,de tudjátok,hogy gondolok rátok és a babókra.

Ildikó
ilgya1
 
 

 
 

Sziasztok!

Jön valaki Tücsökzenére?
Ma 10 óra,MűvHáz.

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!

Észrevettem,hogy senki nem jönKép
Mi voltunk,jó volt megint.
Utána bementünk Pestre megnézni a Dunát.Azt nem mondanám,hogy tök jó volt,mert elég morbid lenne,de érdekes volt látni az tény.Csináltam képeket is,majd lekicsinyítem és felteszem.
De most mennem kell ebédet csinálni,aztán megyek 4-re oktatásra.Ma lesz a műszaki,aztán már csak 3 alkalom gyakorlás.Ja meg a hétvégén eü.

Pusz!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
Ma voltunk babaúszáson megint és elég jól viselte a Milán.Elaludt a kocsiba és nem akartam felkelteni mert féltem hogy nyűgös lessz,de felkelt magától és minden oké voltKép
A heim pál kórházba is voltunk ma csípő szűrésen és minden rendeKépMár voltunk régebben is csak kontrollra kellett menni.
Ti mit szóltok ehhez a kampány vitához?Mentek szavazni?

Nóra!
Hát énis szinte mindig korán kelek és ha felébredek akkor nem tudok visszaaludniKépMikor hajnalba Milán felkel enni és fél óránál tovább van fel,akkor nem bírok elaludni,esetleg néha nagy nehezen.Milán mikor felkel akkor játszik vagy beszélget(gagyog,vigyorog)meg forog és piszkál engem még fel nem kelek.Szokott közöttünk aludni és már nagyon oda is szokott a helyünkre.Pedig jobban szeretném ha inkább a helyén aludna,de mikor nyügös volt mindig mellém tettem és most meg így jó neki.Nálatok mizus?Tücsökzene milyen volt?Hogy jut ennyi mindenre időd 3 gyerek melett?

Anita!
Fiúk hogy vannak?Betegek még?Hogy bírod majd net nélkül?Azért majd kárpótol a ház biztos.KépJobbulást nektek!

Ilgya!
Kitartást neked és hidd el rendbe jön minden hamarosan.Gondolunk rádKépHa tudsz gyere és írj.

Többiek merre vannak?Nem nagyon írtok.Nekem sincs időm nagyon,de azért bekukkolok és tartom a lelket a topikba,nehogy kihaljonKép

Puszi

Betti
raczbetti
 
 


Sziasztok!

Édes vagy Betti!Kép

Próbálok jönni,ahogy tudok,de sok minden összejött,,és kicsit úgyis voltam vele,hogy kicsit írjatok ti is.Kép
Látom te szorgalmasan írogatsz is,amint időd engedi,csak így tovább,nagyon rendi tőled,hogy nem akarod,hogy "kihaljunk".

Ügyesek vagytok nagyon! Biztos nagyon szereti az uszit,általában a gyerekek odáig vannak tőle. Tud már úszni? vagy most oltári nagy hűlyeséget kérdeztem?

Épp néztem,hogy egyik nap mikor írtál,hát guvvadt a szemem mit ne mondjak.KépKép

Dávidbaba oldalKép
Az oldalra raktam fel videókat Dávidról,most újakat,talán ezt megengedi megnézni,alul jobb oldalt van kettő a videók címszó alatt.
Az egyik mikor 10 hósan táncol egy Hooligans számra,csak olyan hosszú volt,hogy le kellett vágjak így is belőle,hogy fel tudjam rakni.
Ezt már régóta szeretném felrakni,csak kár,hogy nincs hang,de dolgozok rajta,hogy legyen.

A másik mostani Dávid,nekem segít tojást pucolni,én annyira meglepődtem,hogy milyen ügyesen csinálta,hogy meg kellett örökítsem. Lehet,hogy más is 17.5 hósan pucolt már tojást,de nekem újdonság volt.Kép

Nóra!
Biztos jó volt Cini-Muzsikán,én is szívesen mentem volna,de Msn-en mebeszéltük,hogy miért nem mentem.Kép Jövőhéten szeretnék már menni,főleg,hogy bérletünk is van,nem kéne kárba vésznie.


Kriszti!
Erre emlékszel?(Ma találtam)
Kép


Szilvi!
Nagyon köszi neked is a részvét nyílvánítást,aranyos vagy. Nem tudom hogy tudjuk összehozni a talit a játszótéren hogy neked is jó legyen,de megoldjuk.
Csak már lenne tartósan jó idő,hogy lehessen kint normális ideig tartozkodni.

Jatka!
Megint eltűntél drága anyóspajti!
Remélem minden oké veletek. Mi van etetőszék ügyben van előrelépés? Doreszku baba?Remélem jól vagytok!

Andi!
Továbbra is mennek a drukkok a vizsgádhoz!

Judi!
Te bizti tanulsz,neked is sok sikert továbbra is!

Anita!
Jobbulást a fiúknak!

Anett!
Te is jó rég írtál. Szépséges lányaid?

Remélem nem maradt ki senki,ha majd lesz egy kis időm felrakok egy táblát,de most bonyesz.

Jó éjt mindenkinek!
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Pasik majdnem meggyógyultak,márcsak a kicsi lábadozik.Csajok,hogy milyen jó popsikiütésre a Sudokrém,nagyon drága de megéri.
Tegnap elvoltunk aláírni a szerződést a bankkal,lehet hogy már a jövő hét végén mehetünk a házhoz:D Olyan jó lenne már.Nem egy leányálom itthon azélet már,kezd anyósom elviselhetetlen lenni.Tegnap már nem is nála hagytuk itthon a gyereket,hanem as szomszédban maradt,de tetszett neki,még aludt is nekik délben.Odafele én vezettem egész Győrig,jól el is fáradtam,visszafele már a páromnak kellett vezetniKép
Szép napot!
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Bocs a hosszú kimaradásért!
Ildi, kitartás és gondolunk Rád!

Anita, meggyógyult Nimród? Mi volt a baj?

Nóra, hogy haladtok a tanfolyamon? Hallottam, hogy tegnap volt a műszaki rész Lacival. Ti is végigmentetek az ötvenvalahány kérdésen és végeztetek? Tudod már, hogy a vizsga mikor lesz?

Betti, mi megyünk szavazni, de a viták alól idén teljesen kivonom magam. Szerintem úgyis mindnekinek határozott álláspontja és véleménye van, ami mellől elmozdíthatatlan. És Ti mentek?
Nekem szülés után 6 hónappal jött meg először, a szopira semilyen hatással nem volt, de gyógyszert én nem szedek. Viszont nekem régebben teljesen rendszertelen volt a mensim, most nagyjából egész jól beállt. Nem pontos 28 napos, de legalább már minden hónapban megjön, ami régebben egyáltalán nem volt elmondható. Féltem is, hogy majd nem tudok teherbe esni, de szerencsére az is könnyen ment.


Nekem tegnap volt a műszaki- és rutinvizsgám, és SIKERÜLT! Nagyon izgultam, de lényeg, hogy sikerült és túl vagyok rajta. Jövő héten kezdem a forgalomban vezetést.

Lőrinc múlt szerdán kapta a 15 hónapos oltást, nem volt semmi baja utána, viszont már többektől hallottam, hogy ezután az oltás után 8-10 nappal lehet valami utóhatás: láz, ilyesmi. Ebben van valakinek tapasztalata? Lakos dr. nem mondott ilyesmit.
Lőrinc már utánozza a kutyát, cicát és a kacsát. Meg lehet zabálni, olyan édes.

Puszi Mindenkinek!
Andi és Lőrinc

Andi
idna
 
 


Ildi, de jó, hogy írtál! Kép Jobban vagytok lelkileg?

Anita, tök jó, hogy hamarosan költözhettek! El is hiszem, hogy várod már nagyon. Én is így voltam vele fél éve. Kép

Andi
idna
 
 


Anita és Ildi hozzászólása nekem csak most jelent meg, ahogy elküldtem az enyémet Kép ezért reagáltam nekik külön.
Nem tudom, előtte miért nem láttam.

Andi
idna
 
 


Sziasztok!

Sajnálom, hogy ilyen ritkán tudok csak jönni. Olvasni rendszeresen szoktam a topikpot.
A legnagyobb motívációs erő, hogy ilyen későn ne csak olvassak, de írjak is Anita üzenete volt.
Utánaolvastam Laura tragédiájának. Egyátalán nem ismertem, de így is mélyen megrendített a hír...és amit olvastam, a rengeteg őszinte hozzászólás, folytak a könnyeim.
Nagyon jó, ha az ember mögött ennyien állnak a bajban. Szóval jó ez az internet, hogy ismeretlen ismerősökké válunk.
...
Van Vecsésen Tücsökzene????
Ne haragudjatok, de nincs lelkierőm oldalt csinálni magamnak -idővel ígérem pótolom-, a kismama.hu-n van ugyanezen a néven bem-em, ha valakit érdekel és jártas ott is. Ennek az az ok, hogy ott van, amikor elkezdtem topikolni oda léptem be először és nagy lelkesedésemben megcsináltam.

Sziasztok! Anett
kállai
 
 


KépKép
kállai
 
 


Tegnap készítettem képeket a csajokról, abból kettõ. a.
kállai
 
 


Sziasztok!

Nimród már kicsit javul,már nem lázas,de szörnyen nyügös.Ma is elaludt már 11-kor.Jön a két alsó szemfoga is.
Andi!
Nálunk nem okozott semmi gondot a 15 hós oltás,annál az egynél már nem is adtam előre lázcsillapítót Nimródnak.
Anett!
Éppen ezért szeretem az ilyen barátságokat itt az interneten,olyan őszinték.Előbb megismered az ember belső értékeit ,utánna meg megismered személyesen is.Persze ovlt már hogy hatalmasat csalódtam,de ez ritkán fordul elő.

Remélem mindenki jól van.Szép napot!
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Anett, gyönyörű szép a 2 lány!!!

Anita, ennél az oltásnál én se adtam előre lázcsillapítót Lőrincnek, a doki is azt mondta, hogy nem szükséges. Egyelőre semmi utóhatása nincs.
Beleolvastam az uzsokis topicba, szörnyű, ami Laurával történt. :-(((


Még egy kérdés: van köztetek valaki, aki beadatta a babának a bárányhimlő elleni oltást? Lakos doki nagyon javasolja, de nem tudom mit csináljak...

Szép hétvégét Mindenkinek!
Andi és Lőrinc

Andi
idna
 
 


Sziasztok!
Gyorsan írok pár sor,mert nincs nagyon időm és mennem is kell el anyuékhoz stb.

Andi!
Nem adattam be a bárányhimlő elleni szurit.Mi is megyünk szavazni.GRATULÁLOK a vizsgáidhoz.Ügyes voltál!!!

Anita!
Örülök hogy már nem betegeskednek a fiúk.Házhoz gratulálok nektek.Ügyesek vagytok hogy ilyen gyorsan elintéztetek szinte mindentKép

Kállai!
Nagyon gyönyörű mindkét lányod!!!!Gondolom nem nagyon tudsz jönni.Ha tudsz gyer többször is.

Ilgya!
Nincs mit köszönnöd!Hiányoltunk ám,pedig nem is sokat voltál távol.Nekem természetes hogy itt vagyKép) Bocsi nem rosszul értelmezniKép
Uszi jó és szereti is a Milán.Nem kérdeztél hülyeséget úszással kapcsolatba.Milánnak jár a lába és próbál úszni,de még nem mertem elengedni,mert nem érzem úgy hogy menne neki egyedül.Van ott olyan kislány aki 8 vagy 9 hónapos és elég szépen megy neki.Nagyon ügyi.Nálatok mizus?Mit csináltok otthon?Heti hányszor jársz angolra?

Nóra!
Merre vagy?Gondolom készülsz a vizsgákra.Meg a 3 gyerek is lefoglal eléggé.

Most ennyit tudtam írni.Jó hétvégét!!!
Puszi mindenkinek!

Betti
raczbetti
 
 


Sziasztok!
Látom nem írtatokKépMost énse írok csak felteszek róla képet.
Kép
Kép
Kép
Kép
Mit szóltok a Milánhoz.Pénteken állt fel 1x a kiságynál.Lejebb is tettük az ágyát mert kiesne.Nagyon ügyes és erős,büszke is vagyok rá nagyon!

Puszi mindenkinek.Remélem írtok!
Betti
raczbetti
 
 


Sziasztok!

Nem tűntem el csak átalakultam!
Na jó,viccet félretéve:pénteken délután elszállt a gépem,nem is indul egyátalán.Garanciális,így csak a szervízben lehet megjavíttatni,oda meg csak holnap lehet elvinni és legalább 2 hét.Állítólag!
Most a régi gépünkről írok,ez egy őskövület,tegnap 6000 Ft-ot kellet rákölteni,hogy egyátalán működjön rajta a net.De hogy milyen lassú,azt ne tudjátok meg!!
Hétvégén volt az eü oktatásom,meg ezer más dolgom is azért nem jöttem.
Betti!
Ez igen,milyen korán kezdi a kislegény!Itt a példa Jutkának,hogy milyen gyorsan szaladni fog a Doresz is.Csak győzzetek utánuk szaladni!Azt nem mondom,hogy tutti fogyókúra,mert én nem fogytam egy dekát sem.
A tücsökzene nagyon jó,ti nem tudtok átjutni sehogy?

Anett!
A csajok nagyon szépek!
Töcsökzene minden szerdán a MűvHázban!

Andi!
15 hós oltástól asszem csak a Tamarának volt baja.De Ildiéknél még friss az élmény,ha jól emlékszem Dávid is lázas volt.Jól meg is ijedtünk,mert épp előtte gyógyult meg.

Kriszti!
Téged nagyon hiányollak már!!!!!Merre vagy?Mi újság?Sokat dolgozol?Nálatok volt már beíratkozás a suliba?

Jó éjszakát!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Szia Nóra!
Most csak neked írok mivel csak te írtálKépMilán tényleg korán kezdi az állást és nem soká szalad is ha így haladunkKépJó lenne ha fogynák is az utánna szaladgállástól,mert nagyon rámférne!!!Na de majdcsak sikerül valahogy leadni pár kilót.Tücsökzenére át tudnánk menni,mert van kocsin,de szerdán van a babaúszás is.Lehet azért elmegyünk valamikor.Hánykor kezdődik?Mennyibe kerül?Hol van a műv ház?Valahol a piac körül ha jó emlékszem?!
Gépetekkel mi lett?Miért tettétek be a régi gépet?Gondolom nem bírnád net nélkülKépNa jó vicceltem.Dolgozol vagy dolgoztok is a gépen vagy csak netezni és kikapcsolódni van?

Többiek merre vannak?Remélem ti is jöttök és írtok!

Puszi mindenkinek!

Betti
raczbetti
 
 


Szia Betti!

A Tücsizene szerdán 10-kor kezdődik,600 Ft/alkalom,de lehet venni bérletet is.A MűvHáz a piactól nem meszsze van egy picit a 4-es felé.
Nem tudom mi van a gépünkkel,nem is lehet beindítani.Majd a szervízben megcsinálják.Hát lehet tényleg nem bírnám net nélkülKép
Dolgozni sajnos nem tudok rajta,annyira azért nem értek hozzá,csak amit magamtól megtanultam.

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!
Képzeljétek ma 11-kor kelt fel a fiam és már megint alszik,valószínű most heveri ki a nem alvásokat.De azért lassan ébredhetne,vinném úsziba őt,már hetek óta nem voltunk megint.Ide akartam reggel vinni Bóbitára,hát nem kelt fel,még úgyse hogy zörögtünk mellette.Mindegy már oda nem jutunk el úgyse .Úgy néz ki 2 hét múlva én már nem jövök vissza a háztól,csak apa.VégreKép KépAztán tegnap itt beszélgettünk és úgy döntöttünk,hogy pünkösdkor kimegyünk még Erdélybe pihenni egyet,aztán véglegesen leköltözünk.
Nóra!
Én is úgy tanultam meg a gépet használni,hogy apának be kellett építeni valahova egy számítógépet és itt volt nálunk,azon tanulhattan,nyomkodhattam,mert nem volt rajta smmi fontos.De azért már elég jól megyKép
Na menek,zörgök kicsit,hátha felébred a manóm,így még időben el tudunk indulniKép
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Nem mondanám hogy aktívak vagytokKépNórával mi tartjuk a frontot:-))

Nóra!
Lehet elmegyünk valamikor a tücsökzenére.A héten nem megyünk babaúszásra mert nem lesz áram és zárva lesz az uszi.Be kell jelentkezni vagy csak úgy lehet menni?Te mész a héten?Na majd meglátom még hogy mi lesz addigKépGépen énis sokmindent tanultam meg egyedül és már elég jól megy.

Anita!
Jó hogy írtál te isKépNem semmi hogy mennyit alszik a fiad.Jó hogy már költöztök,biztos nagy az öröm.Jó pihit nektek.Milyen Erdély?Még sose voltam ott.Azt mondják nagyon szép.
raczbetti
 
 


Sziasztok!

Csak beköszönök!

Túl vagyunk a temetésenKép Majd jelentkezem.

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ha nem lesz beteg senki megnézzük azt a tücsökzenét! Két gyerek akkor 1200?
Vasárnap voltunk Gryllus koncerten. Nagyon jó volt.Tamara az elsõ 15 percben tátott szájjal ült, igazán akkor kerekedett ki a szeme, ha ismerõs számokat hallott.
Raczbetti!
Hova jártok úszni?
Ildi!
Õszinte részvétem. A férjem nagyija tavaly deceberben halt meg. Nagyon sokat gondolok rá azóta is.Utolsó beszélgetésem vele arról szólt, hogy Taminak az lenne a legjobb karácsonyi ajándék, ha az õ 16 éves korabeli képét adná neki, amin a Csaba nevû lovon ül. Tama imádja a lovakat. Bár õ már nem tudta odaadni, de ott van a szobájuk falán. Rengeteget nézegeti Tami.
Nagyon érdekes,ahogy a halál témával foglalkoznak ezek a mini zsenik. Tamara szokta kérdezgetni én sajnálom -e, hogy meghalt dédi. Válaszoltam, hogy igen, és visszakérdeztem. Mondta, hogy õ nem sajnálja, mert amíg gondolunk rá, addig él. - Persze ezt én magyaráztam neki, mielõtt az apukájaval kimentünk a temetésre. De csodálatos, ahogy megjegyzi, forgatja hetekig a kis agyában, majd a megfelelõ szituacióba beleilleszti a számára fontos gondolatot. Csak imádni lehet õket.
Anett
kállai
 
 


Anita!

Miért pont Gyõr?
kállai
 
 


Sziasztok!

Ilgya!
Jó hogy már túl vagytok a temetésen,hidd el már sokkal könnyebb lesz ezután.Párom papája januárba halt meg(azt hiszem írtam akkor)de utánna már jobb volt.Nem azért mert nem gondoltunk/gondolunk rá,hanem már túl voltunk a szertartáson,amitől nagyon féltem.Muszály elengedni őketKép
Ha tudsz gyere és oszd meg velünk a gondolataid,hátha így jobb lesz neked ha kibeszéled magadból.

Kállai!
Gyömrőre járunk babaúszásra.Nekünk nagyon tetszikKépOtt dolgoztam mialőtt eljöttem szülni.Tetszett ahogy a babák úszkálnak a vízbe és gondoltam ha lesz alkalmam és szeretni is fogja a Milán a vizet akkor hordomKép
Aranyos a lányod,hogy megjegyez ilyen dolgokat és beszél is róluk.Nem csak szép kislány,de okos is!Kép

Megyek még visszafekszek,ha tudok!
Puszi

Betti
raczbetti
 
 


Sziasztok Lányok!

Bocsánat a hiányzásért!
Lenne egy kérdésem. Vecsésen hány lakópark van? Úgy tudom kettő, igaz?

Velünk nem történik semmi különös, telnek a mindennapok, csak Apa volt beteg, de nagyon.
Ez nála 5 évben 1x fordul elő./ megfázott, csúnyán köhögött/ Kapott rá antibiotikumot- mondtam neki, hogy ezt felesleges beszednie, mert nem volt láza- és köptetőt. Nem használt neki így visszament egy másik dokihoz, ott a köhögésére kapott egyet, úgyhogy most túrbózhatom fel az immunrendszerét.

Nóra! Nálatok kapnak a gyerekek húsvéti nyuszit?
Ja, hülyét kérdezek, mert már raktál is fel képet a nyusziról. Vikinek vettünk már és most is szeretne egy kisnyuszit. Remélem fognak árulni a környéken. Vecsésen lehet venni?

Betti! Mennyi idős is a Milán? Nagyon ügyi, lesz itt haladás hétről-hétre.Hogy haladtok a babaúszással? Megy már a víz alatti úszás amit a képeken, filmeken látni?Vagy még ez korai? Mi nem jártunk sajnos, így nem tudom hogyan is zajlik.

Anita! Ha elköltöztetek, keressél a környéken internet kávézót, vagy valami ilyesmit, hogy továbbra is tudjunk rólad. Biztos van , most ez elég divatos.

Megyek, mert felkelt a párom.Puszi, sziasztok.
Szilvi
nsyl
 
 


Sziasztok!

Szilvi, én is 2 lakóparkról tudok, bár a 2 teljesen egyben van, én igazából nem is tudom, hol a "határ" közöttük.
Párodnak jobbulást kívánok!

Betti, nagyon ügyes a kis Milán, milyen hamar felállt!

Ildi, ha már jobban leszel lelkileg, várunk vissza!

Anett, tényleg hihetetlen, hogy mi mindent megjegyeznek a gyerekek, és hogy még jó szituációban is használják. Tami megjegyzése is nagyon megható volt.

Anita, tervezitek hogy az új helyen lesz internetetek? Költözés után én alig vártam, hogy végre ide is bekössék a netet, előtte nagyon megszoktam már.

Velünk minden rendben, Lőrinc még alszik, de szerintem nem soká ébred már. Délutánra meg vendégeket várunk.
Szép napot Mindenkinek!
Andi

Andi
idna
 
 


Sziasztok!

Anett,Betti!
A tücsökzenére nem kell bejelentkezni,csak el kell jönni és a végén kell fizetni.1 gyerek 600,2 gyerek 900 Ft-ba kerül.Ez hülyén hangzik,de értitekKép
Mi megyünk,legalábbis most még úgy tűnik.Apa elvisz,mert elég vacak időt mondanak holnapra is.
Szilvi!
Hát igen,az idén nem kapnak nyuszit,mert még az tavalyi is itt van.Most arra gondoltam,hogy elrejtem az ajándékokat a kertben.Persze remélem az időjárás is kedvez a terveimnek.

Holnap kell mennünk az Otp-be is beadni a hitelkérelmet.
Csütörtökön vizsgázom elsősegélyből!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!

Nóra!
Nem igérem hogy megyünk holnap,de majd még meglátjuk.Az időtől is függ.Nagyon nem szeretem ezt az időtKépHitelhez sok szerencsét és sikert.Szorítunk nektek!Remélem húsvétkor jó idő lesz.

Andi!
Köszi a dicséretet Milán nevében isKépNagyon rendes vagyKépVeletek mi történt mostanában?Lőrinc jó baba,nem nyügös?

Szilvi!
Párodnak jobbulást!Küldjük a gyógypuszikat a mielőbbi gyógyuláshozKép
Milán 3-án volt fél éves.Hát nagyon ügyes az tuti!Babaúszás megy neki.Vízalatti úszást már az első alkalomtól gyakoroljuk.Nem kötelező csinálni csak ha akarod.Merítettem is Milánt már először is de folyamatosan szoktatom hozzá.Nem fél de az elején meglepődött.Pedig én tartottam tőle nagyon hogy nem szereti majd.

Ilgya!
Veletek minden rendbe?Kisfiad hol volt mikor temetésen voltatok?Õ észrevett valamit az egészből?Bocsi ha hülyeséget kérdeztem.

Puszi mennem kell!

Betti
raczbetti
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem túl vagyunk a "nehezén",csak reménykedni tudok,hogy az idő a mi malmuknra hajtja a vízet.
Mindenkinek nagyon köszönöm az együttérzést,jó volt érezni,hogy gondoltok ránkKép

Megpróbálok visszazökkeni a régi kerékvágásba,de nem ígérem,hogy túl aktív leszek mostanában.Kép

Elég jól lemaradtam a reagálásokban,megpróbálok szép sorban menni,hogy nem maradjon ki Senki!

Látom sok szép fótót tettek fel,tényleg szemet gyönyörködtető volt végig nézni őketKép

Andi!
Először is gratulálnék a sikeres vizsgádhoz!Nagyon ügyes vagy!Büszke vagyok rád!Kép

Kitartás,már nemsokára ott lesz a jogsi a kezedben. Tudsz majd gyakorolni? Van kocsitok?

Lőrinek is gratulálok ám,hogy ilyen ügyes nagyfiú,és már utánozza az állatok hangját.

15 hós oltásKép
Igen,van tapasztalatunk,ami nem is olyan régi.....
Belázasodtunk,és tényleg 10 nap után,sőt van aki ki is pöttyösödik tőle,szóval ne ijedj meg,ha Lőri az oltás után 8-10 nappal lebetegszik,mert valószínű,hogy csak oltási reakció.Egy nap volt az egész,szóval nem "vészes".(Nekem se szólt a dokiKép)

Mi most kapjuk a 18 hóst,remélem ettől nem lesz semmi baja.Lekopogom,de amióta szedi a Vitakolant,egyszer sem kapott el a hányós-hasmenéses víruson kivül semmit.Kép (Szóval mégegyszer köszi Nóra,hogy megemlítetted.)
Pedig még sűrűbben viszem közösségbe,mint előtte,és az uncsitesója is ugyanúgy hazahozza az oviból a betegségeket okozó bacikat/vírusokat.KépA tesója elkapja,Dávid nem. (Lekopogom gyorsan.)

Reménykedjünk....,szorítok,hogy szerencsések legyetek,és Lőrinek ne legyen semmi baja tőleKép
Õ is most kap először új oltást?
Azt tudod,hogy 18 hósan is oltják őket?(Ami régebben nem volt,de nekünk úgy jön,ki,hogy többet kapunk,és nem kevesebbetKép)

Ti beadatjátok a bárányhimlő ellen végül is? Én annyira vacilálok,megint.Újra előkerült a téma,de nem tudom......mi legyen?Ki adatta be?????(Betti nem azt látom,és többiek?)


Anett,te profi fótós vagy,látszik a képeken.A lányok is gyönyörűek,szó se róla,de az anyukájuk egy profiKép

Neked is köszi az együttérzést,a dédis- sztori amit leírtál a Tamival kapcsolatban olyan melegséggel tölti el az embert,tényleg imádnivalóakKép


Betti!
Milán is nagyon helyes kis krapek!
Örülök,hogy sikerült feltenni ennyi képet!
Nagyon ügyes már,hogy felállt a kiságynál,gyorsan fejlődő baba! Biztos az uszás is sok izmot erősít,én bánom,hogy kihagytam.

Köszi kérdésed,most nem fejtem ki részletesen,hogy mit szoktunk itthon csinálni,de mostanában elég zűrős volt minden,ahhoz,hogy hanyagoljalak titeket.

Angolra kétszer járok egy héten,minden hétfőn és szerdán 3-5ig. Már túl vagyok az első teszten is,majd holnap kiderül,hogy menniyre van képben az angol tudásom.(a mini angol tudásom,mert csak január óta tartKép)De nagyon tetszik és ha vége lesz,őnerőből szeretném továbbfejleszteni magam egy magasabb szintre,mert nagyon tetszik.Kép

TemetésKép
Dávid szerencsére nem vett észre az egészből semmit,ugyanolyan vidám jó kedvű kisgyerek,mint volt. A hugom vigyázott rá,és nagyon szépen elvoltak,semmi gondja nem volt.KépPici még ehhez az egészhez,biztos furcsa volt neki a sok szomorú,megtört arcú emberke,de vannnak még számára ismeretlen dolgok,amivel nem találkozott,így szerintem ezt is annak tudta be. Na most jó nagy hűlyeséget irtam,de remélem érthető,amit gondolok.
Nem kérdeztél egyáltalán hűlyeséget!


Nóra!
Remélem hamar megjavul a géped,és akkor végre msn-zhetünk.

Mennek a drukkok a vizsgához és a hitelhez is!Kép

Holnap talizunk!

Szilvi!
Remélem a párod már jobban van! Habár,ha ennyi szép csajszival van körülvéve,már az gyógyító hatással lehetne ráKép

Nem is tudtam,hogy két lakópark van Vecsésen?????Azt hittem,hogy egy lakótelep,és egy lakópark???Akkor ezekszerint kettő????? nem semmi....Egyszer már tényleg elmegyek,és körülnézek.

Anita!
Hova mentek Erdélybe? És kihez?


Most viszont lépek,de előrebocsátom,hogy folyamatban van egy dolog nálam,ugyanis drasztikus lépéseket dolgozok ki hogy ,hogyan csökkenthetjük az internettel eltöltött órák számát,mert kezdem elveszíteni a háztartás fonalátKép

Na puszi azoknak is akik kimaradtak,Judi,Jatka és Kriszti!Remélem velük is minden rendben!

puszi.
ilgya1
 
 


Ildi,
de jó, hogy írtál! Már hiányoztak a hozzászólásaid! Kép
Igen, Lőrinc is most kapta először az új oltás szerint a szurit, és 18 hónaposan is lesz. Kép
Holnap lesz 2 hete, hogy megkaptuk a 15 hós oltást, eddig szerencsére semmi tünete nem volt, és nagyon remélem, hogy már nem is lesz, mert pénteken elutazunk.
Bárámyhimlő elleni oltás: én pont Tőled reméltem tanácsot! Kép Ugye, nektek is Lakos dr. az orvosotok? Nekem azt mondta, hogy mindenképpen javasolja, mert állítólag a bárányhimlőnek van egy halálos fajtája is. Én viszont eddig könnyű betegségnek hittem a bárányhimlőt, és most meg is ijesztettek egy kicsit, mert azt hallottam valakitől, hogy állítólag ez az oltás csak néhány évig biztosít védettséget, ami azt jelentené, hogy pont gyerekkorban megúszná, és felnőttkorban lenne himlős, ami -szerintem- sokkal rosszabb.
Szóval nem tudom, mit tegyek, most nagyon a nem beadatás felé húzok.

Elvileg van Kispatak lakópark, és Katica lakópark, de én se tudom, hol kezdődik az egyik és hol a másik...

Betti, köszi kérdésed, mi jól vagyunk. Lőrinc nem nyűgös; mióta elindult, folyton sétálgat, de érdekes, mert ha kimegyünk a kertbe, ott csak a járdán hajlandó menni, a földön nem, szerintem ott még nem érzi biztonságban magát eléggé.

Próbálok csatolni egy képet, aztán húzok aludni, mert reggel nem bírok majd magamhoz térni...


Kép

Andi
idna
 
 


Sziasztok!
Megyünk a tücsökzenére mi isKép Van mit mesélnem,de majd esteKép
Szép napot !
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Ez igen,felkelek,első utam a géphez,naná....És jó sok olvasnivalót találokKép
Apa épp most van a Földhivatalban tulajdoni lapot kérni a hitelhez.Azért ment ilyen korán,hogy el tudjon majd vinni minket a Tücsökzenére.Remélem végül jó páran leszünk innen a topikból.

Ildi!
Nagyon örülök,hogy jöttél meg hogy túl vagytok a temetésen.Innen már jobb lesz.Persz az embernek mindig eszébe jutnak,de már nem fáj annyira.Nekem a nagypapám akkor halt meg,amikor a Tamara 6 hós volt.Imádta.Szegény világ életében egy fiúra vágyott,de csak egy lánya volt,aztán 2 lányunoka,aztán született egy dédunokája és az is lány lett.És miután meghalt,született 2 fiam.A sors fintora,nem?Sokáig szomorú voltam ezért,főleg,hogy a Kristóf nagyon hasonlít is rá.A nagymamám meg a Kristóf születése előtt 3 héttel ment el....
Na nem rontom itt a hangulatot!
Szóval talizunk nem sokáraKép

Andi,Ildi!
Bárányhimlő:nekem a 2 nagy már volt bhimlős,2 éve,amikor az utolsó napokat rúgtam már a Viktorral.Az oviba volt járvány,persze elkapták.Közben megszületett a Viktor és nem jöhettek meglátogatni.Vagyis úgy oldottuk meg,hogy a kórház portájához lementem,addig beadtam a babát a csecsemősökhöz.Így taliztunk.
Nem volt nagyon vészes,csak vigyázni kell,nehogy elkaparják a hólyagokat.A Kristófról kép is van,de majd a másik gépről tudom feltenni.Megvan cd-n is,de sztem,ha erre a gépre feltöltök egy képet,akkor annyi nekiKép
Szóval én nem adatnám be,mert én is úgy hallottam,hogy csak pár évig ad védettséget és felnőtt korban veszélyesebb.Úgy tudom,hogy az oltóanyagot szért találták ki,hogy aki 14-15 éves koráig nem kapja el,az már ne kapja el felnőttként.Tehát akkor kell csak beadatni.
Igen,a Lakos valamiért nagyon protezsálja,bár nálam nem próbálkozott még,de tévében hallottam.
Én inkább az agyhártyagyulladás ellenit adattam be.Nem azt,ami kötelező,hanem amit külön meg kell venni.

Na mennem kell!

Puszi!

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Nóra,
én is pont emiatt vonakodom az oltástól. Nem tudom, a Lakos miért ragaszkodik hozzá.
Ildi, neked is mondta már?
Az agyhártya ellenit mi is beadattuk, de a bárányhimlővel kapcsolatban nagyon ellene szól, hogy pont gyerekkorában védené meg a betegségtől.

Ildi, igen van autónk, fogok tudni gyakorolni. Bár most még elképzelhetetlennek tartom, hogy valaha is én egyedül el merjek indulni valahová autóval. Remélhetőleg egy kis gyakorlással szerzek majd némi önbizalmat.
Melyik nap kapjátok a 18 hós oltást?

Puszi Mindenkinek!
Andi

Andi
idna
 
 


Jajj, eszembe jutott még valami, amit már napok óta meg akarok kérdezni: van egy Zymafluor nevű "gyógyszer", szintén a Lakos ajánlotta. Állítólag nagyon jó a fejlődésben lévő baba, gyermek fogaira. Használja valaki ezt a csemetéjének? (Én eléggé nem szeretem ilyen mesterséges anyagokkal tömni a gyereket...)

Andi
idna
 
 


Sziasztok!

Voltunk Cini Muzsikán!Szerintem jó volt. Dávid ezt élvezte a legjobban,egészen feloldódott,és a feladatokat is csinálta maga módján. Néztünk is a Nórával,mert most a Viktor volt elkeseredve egy kicsitKép Pedig eddig mindig nagyon bátran viselkedett,nem tudom mi lett veleKép

Nóráról vannak híreim,szegényke belázasodottKép,nem biztos,hogy jönni fog.(Ezt csak én gondolom)
Jobbulást kivánunk!Kép

Anett!
Hogy tetszett a dolog?Kép
Élőben is helyesek vagytok!

Anita!
Jó hogy el tudtál jönni!


Andi!
Nagyon kedves vagy,köszi!Kép

Nagyon szívtipró a kisfiad!

OltásKép
Ha eddig nem volt gond,akkor remélhetőleg meg is ússzátok.Én szorítok!

Igen,a Lakos doktor jár hozzánk is.
Eddig én is ezt gondoltam a bárányhímlő oltással kapcsolatban,amit ti...
De úgye a babaprojekt miatt önző módon,be fogom adatni a Dávidnak.Egy kismamára nézve veszélyes a hímlő. Gondolom,hogyha a doktor úr ajánlja,mert nekem is felhívta rá a figyelmemet,akkor olyan gáz nem lehet.
Az agyhártya ellenit is beadattam,1 éves kora után,mert akkor csak egyszer kellett szúrni,és a kullancs ellen is befogom.
Nem lehet elég okos az ember,ha belegondolunk mindkettő veszélyekkel jár,úgye az oltásnak lehet bénulás a mellékhatása,de a betegségeknek viszont lehet rosszabb is.Nem tudom.......Nehéz!

Mi a 18 hóst húsvétkor kapnánk elvileg,de ünnep lévén,csúszunk egy kicsit. Még nem tudom mi legyen,vagy kihívom a dokit a héten,vagy várok egy hetet és a tanácsadáson beadatom,már úgyis rég voltunk méricskélni.És akko szólok a bárányhimlő és a kullancs elleni oltás miatt is.(Elég sokat kirándulunk a szabadban,és egyre veszélyesebbek ezek a dögök!Kép)

AutóKép
Az jó,ha tudsz gyakorolni,sokat számít.
És nyugalom,nagyon ügyes leszel,először mindenki bátortalan,igaz lányok?Kép
Senki nem úgy született,hogy tudott vezetni.

ZymafluorKép
Én 6 hónapos kora óta mindennap adok a Dávidnak.
Ez egy svájci fluorid tabletta,ami megvédi a fogacskáit a szuvasodástól.Gyönyörű szépek a fogai,igaz nem sok van még neki,de vírítanak a szájában. Nem elfogultságból mondom,hanem mert a Zymafluornak köszönhető részben. Én megfogadtam,hogy amit tudok megteszek a fogai védelmében;tudom,hogy ez örökletes dolog is,és nem biztos ,hogy megússza,de rajtam nem fog múlni.
8 hósan jöttek ki az első fogai,(már akkor adtam neki mikor még foga sem volt),most se olyan sok van,de ezek legalább szépek.A mai napig kap mindennap egy szemet a D vitaminnal együtt. Gondolom azt szeditek ti is?!
És mindennap sika mika;8 hósan műanyag újjra huzhatós kefével,mostmár rendes kefével.

Most mindenki másképp csinálja,nem akarok senkit bántani félreértés ne legyen! Dávid a mai napig csak vizet iszik,semmi cukros üdítő,semmi tea,sem limonádé csak víz.(tisztított)
Csokit is csak azért kap mert anyósom erőlteti vele a Kinder csokit, különben azt se kapott volna legalább két éves koráig,ha rajtam múlik.
Visszatérve:
Sokan azért nem szeretik,mert picit foltosodik tőle a fog,de csak nagyon közelről látszik,én meg úgy vagyok vele,hogy inkábbb fehér foltok legyenek,mint feketék.Most 6 egész fogunk van és 6 fél,de most nagyon szépek még.

Én sokat szenvedtem,tudom,hogy milyen,és ezt nem akarom,hogy ő is átélje.Én se vagyok a mű /mesterséges dolgokért oda,de valamit nem lehet elkerülni,sőt a mai világban,már ezek hasznos dolgok,sztemKép Mert lehet,hogyha mi annak idején kapunk ilyen tabit,akkor nem lett volna húszonévesen műfogam.Na mindegyj már kár ezen rágódni,de a tudomány fejlődik,elvileg a mi érdekünkben!Majd elválik 20 év múlva.

Na lépek!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ildikó!
Ti is nagyon helyesek vagytok! Nekem nagyon tetszett a Tücsökzene. Tamival jártunk Pesten is, de nagyon pici volt õ is, meg a többi baba is.
Anita!
Ne haragudj, de csak utolag néztem meg a fényképeteket, nem tudtam, hogy ti vagytok. Nagyon aranyos volt a kisfiad, hogy odahozta Taminak a ritmusütõt!
Mi a pesti doktornõnkhöz járunk vissza, aki egyátalán nem támogatja a bárányhimlõ elleni oltást. Tami tavaly nyár elején el is kapta,teljesen rendben lezajlott. Én örülök, hogy nem kellett oltatni.
Anett
kállai
 
 


Sziasztok!
Sikerült felvennem Dávidot,amint mondja,hogy szia!Az unokatesójával játszanak,és mikor meglátott engem,akkor integet,és mondja,hogy szia,sztem olyan édes.Kicsit gyenge lett a minőség átkonvertálás után,de szerintem kivehető.
http://davidbaba.freeblog.hu/Files/Video-20060412-213318.mp4

Nóra!
Remélem jobban vagy! Szeretnék gratulálni már a vizsgádhoz! Mi van már????? Kép

Anett!
Örülök,hogy tetszett.Meglátod köv. alkalommal már Tami is oldottabb lesz.Szonja nagyon édesen viselkedett.Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Anett,persze,hogy nem haragszomKép Azért megcsodáltam akét szép lányodat.Itthon meséltem is apánakKép

A másik,ezt a tablettát és a másikat adom a Nimródnak a Dentefluort.Ez is ugyanaz végül is,de nekünk ezt írta fel a fogorvos.
Bárányhimlő oltást én semmiféleképpen nem adatom be,nekem ne vágja a fejemhez 20 évesen a fiam ,hogy miattam lett impotens.Mert a bárányhimlőnek felnőtt korban lyen is leeht a mellékhatása.Mostmár azon vagyok,hogy igazából el is kaphatná.
Ja azt akartam szerdán mesélni,hogy nagyon kalandos volt az elindulásunk.Ugyanis az autós ülésünk a mási kocsiban volt,és azzal elment apa előttünk.Én azért simán bepakoltam a kocsiba,csak tenném a gyereket az ülésbe,ólés meg sehol.Olyan mérges lettem,hívtam a férjemet ,de ő már elég messsze volt ahhoz hogy visszaforduljon.Így még szerencse,hogy aszomszédék nem dobták ki a használt ülésüket/ott is dolgozott a pasi,ülések ott is az autóbanKép / így szerencsére el tudtunk menni.dfe még fél 10-kor itthon voltunk.Szóval leég kalandos volt.
Andi,remélem nekünk is hamar lesz netünk az új házba.Lehet elvonási tüneteim is lesznekKép
Ildikó!
Most senkihez nem megyünk,vagyis a csíksomlyói búcsúra megyünk.Nem is hívtunk senkit,hogy jöjjön velünk,nagyon nehéz alkalmazkodni a Nimróddal máshoz,főleg olyanokhoz akinél nincs baba.Úgyhogy csak hármasban megyünk vagy ki tudja,lehet hogy már négyesbenKép
Na ennyi,akinek nem válaszoltam,nyaggasson,néha kihagy az agyamKép
Jó Éjt!
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Sziasztok!

Még élek!!!!
De nem voltam vizsgázni,mert elég gáz volt ám a helyzet.Éjjel 39C fölé ment a lázam,reggelre hánytam is,na meg egész nap ment a hasam.
Reggel Apa átvitt az Anyukámhoz,ő ápolgatott egész nap.Volt egy pont,úgy dél körül,amikor már ott tartottunk,hogy kórházba akartak vitetni,mert annyira görcsölt a hasam és semmire nem akart elmúlni.Aztán szerencsére kicsit javult a helyzet.Mondjuk még mindig nem marad meg bennem semmi,a tea egyszerűen átfolyik rajtam,de dél óta nem volt lázam és már ez is valami.
Ne haragudjatok most többre képtelen vagyok.

Ildi!
KösziKépKépKép

Nóra

KépKép
KépKép
krivita
 
 


Sziasztok!

Sajna tegnap nem volt időm jönni este pedig mikor lett volna akkor beájultam szó szerintKépMa egész nap áramszünet lesz és este 6-tól kapcsolják vissza.Ha tudok jövök.Puszi mindenkinek!

Betti
raczbetti
 
 


Sziasztok!

Ildi, köszi a válaszokat! Kép
Nagyon aranyos a video Dávidról! Kép

Nóra, jajj, ezt jól kifogtad, szegénykém! Gyógyulgass!
Ma reggel voltam először forgalomban vezetni, szuper volt, egészen jól ment. Kép

Lőrinc most alszik, de ha felébred, indulunk Balatonkenesére, a férjem munkahelyének van ott céges üdülője.
Mindenkinek kellemes húsvéti ünnepeket kívánunk!
Lőrinc és Andi


Kép

Andi
idna
 
 


Sziasztok!

Andi!

Annyira tetszik ez a képeslap,nagyon jó lett!KépNagyon ügyik vagytok!
Nektek is Kellemes Ünnepeket Kívánunk,és jó pihenést!Képeslap majd később!
Csinálj sok sok képet!

Anita!
Gyanús vagy te nekem! Négyesben????
Nektek is jó utat!

Nóra!
Sajnálom,hogy rosszabb,és nem jobb lett az állapotod!Még jó hogy anyukád tud ápolgatni!
Gyógyulj meg gyorsan,várunk vissza!

Köszönjük a matricákat még egyszer,így festenek az ablakon:

Nagyon aranyosak!
KépKép

Puszika!
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Kép Kép
Na szóval ,mindenkinek kellemes húsvétot kívánunk.Többit majd jövőhétenKép
Szép napot!
Anita

Kép

Kép
anita23
 
 


Kellemes húsvétot mindenkinek! Szonja, Tami Anett
Kép
kállai
 
 


Sziasztok!

Nincs sok időm,de vannak híreim Nóráról.Kórházba van szegény(MÁV),kapja az infuziót,nem marad meg benne semmi 3 napja,majd a labor eredmények után többet tudnak mondani,remélem hamar kiengedik és gyorsan rendbejön.
Nagyon nagyon szorítunk neki!És sok sok gyógytündért küldünk.Kép

Mi is kívánunk Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket!Kép

(Anett! Szenzációs ez a kép Tamiról!)
ilgya1
 
 


Sziasztok!
Nem írok senkinek sokat ne haragudjatok!Röviden...

Nóra!
Szorítunk neked és gyere minnél előbb.JOBBULÁST!!!

Ildi!
Jók nagyon az üvegmatricák(ügyi a Nóra).Merre lesztek húsvétkor?

Andi!
Nagyon szupi a képeslap és édes rajta a fiad!Vezetés menni fog hidd el.Jó utat nektek.

Anita!
Nektek is jó utat és pihizzetek.

Anett!
Ügyes vagy te is szupi a kép a lányodról.

Kellemes Húsvéti ünnepeket mindenkinek!
Kép
Kép

Jó éjszakát és kellemes hétvégét mindenkinek!

Betti
raczbetti
 
 


Sziasztok!
Hát látom nem írtatok semmit tegnap ótaKép
Gondolom elutaztak akik írták(Andiék,Anitáék),Nóra kórházbaKépJobbulást neked Nóra Kép

Többiekkel mi van?Merre jártok és mit csináltok?Mi ma családi látogatáson voltunk.Anyuméknál,mamáéknál és a barátnőmnél is voltunk.Jót dumcsiztunkKép

Még 1x KELLEMES HÚSVÉTI ÜNNEPEKET MINDENKINEK!
Kép
Kép

Puszi mindenkinek

Betti és Milán
raczbetti
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?