Új privát üzeneted érkezett!

Roberta!

Ugyan te döntesz, de sztem fölösleges elmenni a dokidhoz, hogy szétnyílt a gát sebed. Lázad gondolom nincs, nem gennyes és nem vérzik?
Majd 2 hetes sebet nem fognak újra varrni. Valszeg csak a sebszélek távolodtak el egymástól. Szépen meg fog gyógyulni, hidd el. kezeled vmivel? Octaniseptes lemosás. (én fele-fele arányban higítottam annak idején)
Nekem is elég nagy volt a seb és még a kórházban szétnyílt 4 nap után. A gátkezelésen kívül semmit nem csináltak vele. Azt mondták ha fáj, vegyek br fájdalom csillapítót. kb 2 hétig féloldalasan tudtam csak ülni. És valóban meggyógyult.
Moncsi: gratulálok Máténak a kimondott szavakhoz!

Kép
Kép
gabcii
 
 


Sziasztok! Tudom már rég voltam...remélem mindenkivel minden ok!
Most sem tudok sokat írni mert felébredt a picúr!
Ha van 1 kis időtök nézzetek bele a naplónkba! cím:
www.freewebs.com/kiraamira/
Szép napot!

KépKép
prog-ana
 
 


sziasztok.
Na csináltam vonalzót.
Nálunk is ronda idő volt tegnap. Ma is csak egy kicsitt voltunk kint, elég nyügös a Gabcsika. Tegnap nagyonfájt a fejem, de mára kicsitt jobb.
Az én lányom se beszélt 3 éves koráig túl sokat, aztán az oviban megeredt a nyelve, még álmában is beszél. :)

roberta: A gátvarratokkal vigyázni kell, nem kell ugrálni velük, nekem csak két öltésem volt Gabcsikával igaz ö csak 3 és fél kilo körül volt, viszont belül össze vissza szakadtam. De jól összevart a dokim.
Ha fáj azért menj el orvoshoz, vagy legalább hivd fel telefonon.

Kép
Kép
zslebi
 
 

 
 

Nagyon cuki a Kira és hogy megy az idő!!!! Nálatok nem volt hasfájás Prog-ana? Mi most hanyagoljuk a gyógyszereket mert szerintem egyáltalán semmi javulás nincs a 3 hét óta, akkor minek adjam neki. Ha netán rosszabb lenne a helyzet (amit kétlek) akkor visszatérek 1-2 nap mulva. Pénteken 1 hósak leszünk, akkor kipróbálom a gripe watert, az állitólag jó. Tegnap tornáztatás közben 10-et pukizott egymás után, szegény nagyon szeles. :cry:
Roberta, voltál Bárdosnál? Tegnap a Berzsenyi parkban sétáltunk, láttam hogy ott a magánrendelője.

Kép
bernini
 
 


Délután megyek hozzá, de most éppen elkapott a nátha, 38,7 volt tegnap este a lázam, voltunk az ügyeleten televágatta a dogi a sejhajomat szurikkal, most már jobb, de nem nagyon akarok mászkálni. Kemény éjszakánk volt, Dorkának nem nagyon kellett a cici. Meg is ijedtem egy kicsit, de mot alszik, úgyhogy, én is megyek. Én is félek Dorkának gyógyszereket adni, sajna már kétszer kellett az espumisan, de hatott. A pukkantással nekünk sincs baj, jókat nevetünk apával rajta, mikor az éjszaka kellős közepén megtöri a csendet egy lágy puki :D

Kép
roberta80
 
 


roberta akkor gyógyuljmeg és vigyázz magadra nagyon, mert a kisbabádnak szüksége van rád. Pihenj minnél töbett.

nekem megint fogat huzztak. talán plusz 2-öt megment a fgdokim ígymarad 6 fogam a többi meg proti lesz, de nem lesz egyszerű menet. és olcsó se, de tudom, hogy a dokim mindent megprobál megtenni. csak ez a sok érzéstelenítő, nem tudom nemárt e a babának, én kb 5-6 órán keresztül zsibadok tőle.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Espumisant még nem próbáltunk, hajrá, lehet az hat nálunk is! Barnabás is szellentget éjjel :D mi tornáztatjuk nappal, és néha semmi, ő meg magától kilöki. Hogy tud az ember örülni 1-1 pukinak, böfinek, kakis pelusnak :wink:
Zslebi, vigyázz a fogaidra, ez az időszak kritikus. Én az elején voltam, akkor minden ok volt, lassan ideje mennem kontrollra, hogy maradt-e minden ép.

Kép
bernini
 
 


berni. sajna az én fogaim sose voltak jók. de már 5 hetesen letört amit most huzott ki, akkor még azt se tudtam miért törik le a fogam. Probálok hust meg tejet tejterméket enni inni, és még plusz kálcium pezsi tabit is iszok. ez van. tudtam egyszer be fog következni, de most pénzünk sincs igen, mert a lakást is meg kell csinálni. én meg másnem tovább fogyok. csak már nagyon éhes vagyok. egy akcios spáros turóstáskát ettem még csakma, és inni se igen ittam még. most kezdem érezni az orromat, a szám még teljesen zsibadt.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Hahóóóóó!!! Sehol senki? Látom, mindenkit lefoglal a baba vagy a babavárás. Én elvagyok, a vérzés óta ezerrel pihenek. Nem egyszerű, de betartok mindent. AZóta is vannak görcsök, de semmi más. Elvagyok, remélem mindenki más is jól van :wink:

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Tercsimama!
Én is benéztem többször, de láttam, hogy nincs mozgás, gondoltam én is nyugiba maradok :wink: .
Pihenj is sokat, bár nem lehet túl egyszerű. Bár amai idő elég nyomasztó volt! Még én is aludtam délután a Mátéval.
Remélem, a mostani éjszakánk nyugisabb lesz, bár tiszta nyüszi szegénykém! Biztosan érez valamit :wink: !

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Na, én is beirok kicsit hogy teljen a lap :)
Pár napja nem esszük a hasfájós cseppeket, igy sem lett rosszabb a helyzet, de jobb se :( Tegnap voltunk dokinál, 3790g Barnabás. Most édeskömény teával próbálkozunk, de nem akarom túlzásba vinni, csak pár kanállal adok de. meg du. Elfogadja. Meg a gripe watert fogom kipróbálni, de csak péntektől, mert akkor lesz 1 hónapos, akkortól adható. Majd teszek fel sztárfotót, hogy mennyit nőttünk.

Kép
bernini
 
 


háát, nekünk igen sz@r éjszakánk volt... :cry: kb. 20 percet aludt Dorka, nem tudtuk, hogy mi lehet a baj. Éhes nem volt, hasa nem fájt, pelust kicseréltünk, szegénykém, meg csak bömbölt, és bömbölt, és bömbölt...jól ki is izzadt. Csak most délben aludt el, azóta alszik, kíváncsi vagyok, hogy meddig. Mi is voltunk tegnap a dokinál, múlt héten 3900 g volt, most meg 4240 g, én meg féltem, hogy nincs elég tejem, és nem fog hízni :D A doki azt mondta, hogy ne is menjünk a jüvő héten, ráérünk 2 hét múlva. Annyit hízott Dorka 1 hét alatt, mint egy átlagos baba 1 hónap alatt...Ha így folytatja kinövi a pelusokat, a ruhákról nem is beszélve :D Hogy múlik az idő, már 1 hónapja lesz pénteken, hogy megszületett Barnabás....Na, eddig tartott az alvás, most jön a bömbölés ismételten :cry: sziasztok

Kép
roberta80
 
 


Berni, az édeskömény teától jobb lett?Nem fájt a babu hasa?

Kép
roberta80
 
 


Hát, még csak most de. kapott 4 kanállal. Eredmény később lesz, beszámolok :wink:
Azt én sose tudom, hogy Barnabás nem éhes-e, mert szinte mindig azt a látszatot kelti, keres a szájával ha közel érsz hozzá, meg be is kapja a cicit, max nem szivja ugy. csak akkor nyugszok meg, ha megmértem előtte és mondjuk 100-at evett, mint az előbb. Jól kiéhezett előtte, a levegőn aludt :)

Kép
bernini
 
 


örömmel látom, hogy nőnek a pici babák,esznek és alszanak, nameg néha sírnak, de ebben a frontos időben nem csoda ha nyügösek. Én is kicsitt nyomi vagyok. Picurkám szint mindig ugyan abban az időben rugdal, és egyre jobban.
Az édesköménytea nálunk bejött, bár nálunk én ittam, így az anyatejen keresztűl kapta meg a Gabcsika, a védőnő ajánlotta így, mert az én lányom nem akart teázni.
tercsimama vigyázz magadra, és feküdj sokat,mert megéri.

Kép
Kép
zslebi
 
 


Kép anya kezében elaludtam

Kép
bernini
 
 


Tökjó éjszakánk volt, kétszer kelt, ami nem ritkaság, de most mind a kétszer sikerült visszacsempésznem az ágyba is, és viszonylag hamar. Lefekvés előtt rekord evést mértünk, 130got, és utána még visszaorditotta magát a cicire, és végül mégiscsak ott aludt el :D
Vasárnap akkor lesz börze vagy expo? Nem láttam sehol kiplakátolva.

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!
Bernini!
Lesz!!Babaexpo vasárnap,a sportcsarnokban!
Jó babázást! :D

bognartundi0727
 
 


Hello Mindenki. A Hampiz kirakatában láttam két plakátot, vasárnap lesz expo. Van honlapjuk is: http://www.baba-expo.hu/?task=rendezveny_naptar . Mi is kilátogatunk Apával, kicsit körülnézünk, mi mennyi. Nehéz lesz megállni hogy ne vegyünk semmit, de muszáj lesz kibírni, ahogy a többi korlátozást is. Kedden megyek a Vargához, meglátjuk mit mond, meddig kell ennyire óvatosnak lenni.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok!

Sajnos mi is hasfájósok vagyunk, legalábbis azt hiszem, bár nálunk nincs nagy bömbölés, mert nem hagyjuk, és most még meg tudjuk nyugtatni. Kaja után sajnos elkezdi magát tekergetni - meg még sokszor álmában is - meg nyöszörög hozzá, de eddig nem kellett adnom neki semmilyen gyógyszert. Meg nagyon odafigyelek, hogy mit eszek.

Berni Barnabás annyira aranyos.

Roberta, Dorka tényleg szép nagy baba lett.

Mi is ma megyünk méretkezni, valószínűleg babakocsival, ha apa nem ér haza addigra, de nagyon jól be tudom bugyolálni, szerintem a szél sem fogja érni, viszont ez lesz az első babakocsizásunk.
Annyi biztos, hogy ha nagyon fáj Niki pocakja, akkor be kell rakni a hordozóba be az autóba és menni egy kört a faluban és attól beájul. Már akkor csönd van, ha apa csatolja be az autóba. :D

Driennke

Kép
driennke
 
 


Driennke, az jó ha meg tudjátok nyugtatni. Mi sem hagynánk, de csinálhatunk neki bármit, kézről kézre jár, különböző pózokban,ha fáj, akkor nem segit semmi.

Kép
bernini
 
 


Hát a tegnapi nap és az elmúlt éjszaka nem a mi legjobb időszakunk volt :cry: . Tegnap du minden előjel nélkül belázasodott a Máté, de nagyon (39,6). Semmi más baja nem volt szegénykémnek (se orrfolyás, se köhögés, se hasmenés vagy hányás), csak a láz (persze az én kis drágám nem hagyja el magát még ilyenkor sem, ha a lázmérő nem mutatta volna, vagy nem érzem a kis testén, hogy forró, senki nem vette volna észre a viselkedéséból). Germicid c kúp a popóba, aztán hűtőfürdő, mire aludni ment, már lement a láza 38-ra. Aztán éjfélre megint felkúszott 39 fölé. Megint egy kúp, aztán azóta semmi (láz ügyében - remélem, így is marad :wink: ). csak az éjszaka volt hosszú, mert a kicsi fiamat nemhogy elaltatta, elnyomta volna a kúp, még éberebb lett. Fél 3 is volt, mire rendesen visszaaludt. Addig meg sűrűn ellenőrizte, hogy az anyája vele van-e. (anya -itt vagyok, mondtam :wink: , erre megint nyugi egy darabig)
Hogy mi lehetett ez a hirtelen, magas láz, aztán meg semmi ? Remélem, csak ennyi volt, és este felé nem ismétlődik meg !

Berni!
"mégiscsak ott aludt el" - mármint a cicin. Az egyáltalán nem baj. A Kismamában a szoptatási tanácsadó és a pszihológus nagy egyetértésben állítja, hogy egyáltalán nem baj (inkább az a természetes), ha a baba az anya (vagy más ember) karjában szeret lenni, és anyához bújva, cicin akar elaludni. (mert ugye a majommama is állandóan cipeli a kicsinyét) - és a természeti népeknél is, ha egy csecsemőről kép készül, az vagy az anyján "lóg",vagy éppen szopizik. Nem is sírnak annyit azok a babák. Csak ugye a civilizáció ... meg az anyák kényelme...
De a legfontosabb a baba megnyugtatása és kényelme (és ez nem "a gyerek szolgálója az anya") csak a természet ... :wink:
Na meg ugye az elején olyan jó, ahogy odabújik a kis bébi ...

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


sziasztok!

most költöztünk Kaposvárra, gondoltam benézek hozzátok. Ahogy időm engedi jövök dumcsizni, ha nem bánjátok.

Kép
smarties
 
 


Sajna már most megdől a napi örömöm: hogy láz nélkül megússzuk a mai napot :cry: :cry: . Délután egy hatalmasat (2 és fél óra) aludt a Törpi (már rég volt ilyen), de amikor felkelt már megint 38,8 volt a láza. Adtam neki Nurofen szirupo, ami ideiglenesen ugyan levitte a lázát, de most már megint 38,6-on van :cry: . Úgy hiszem, ennek holnap doki lesz a vége ...
Hála Istennek jól viseli a kincsem ...

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Gyógyuljon meg a Máté hamar, azt kivánom! Még jó hogy ilyen kis erős fiú és tartja magát :)
Smarties, gyere, ha van időd! Merre költöztetek?

Kép
bernini
 
 


Sziasztok!

Barnabásnak, boldog első hónapot!!!

Sajnálom, hogy mindhárom csöppség hasfájós. Nehéz ez az időszak, mert szinte semmi nem használ. Tudom, hogy ezt most nehéz elhinni, de a bűvös 3. hónap (esetleg 4) csodákra képes.
Próbáltátok a kólika tartást? Hason van a kézben a baba. Vagy háton fekve a pociját masszírozni és a lábát tornáztatni. Nagyon szeles babáknak pedig szélcső. Lehet kapni a patikában.
Moncsi: gyógyuljon meg nagyon hamar Máté! A doki mit mondott?
Roberta: te meggyógyultál? Mizu veled/tek?
Üdv közöttünk Smarties
Levikéről esetleg láthatnánk képet?

Rólunk: Ádi újabban egész nap börrög. Ez leginkább a kanalas étkezésnél zavar,mikor arcon köp vele. Rájöttem, hogy nem a kaja nem ízlik neki, egyszerűen csak játszik.
Vki mondja meg, meddig tart ez a börrögős időszak?
Moncsi egyébként köszi a gesztenyés bébiételes tippet. Bejött nálunk is. (még a macska is ott ácsingózott, hogy kérne belőle :D ) Brokkolisat nem mertem még venni. A nem édes ízek, utálom kategóriásak.
tercsi: hogy vagy? Köszi a baba expós infót. remélem a hülye idő nem húzza keresztül, hogy el tudjunk menni. Ki jön még előreláthatólag?

Kép
Kép
gabcii
 
 


Köszi Gabi! Szélcsőről olvastam, de azt hogy csak végső esetben. ha mondjuk napokig nem kakil. Azért kipróbálom hamarosan szerintem, mert ő kakil, bár tegnap egész nap zöld volt, nem sárga. (Az is csomó mindent jelenthet olvasmányaim alapján :?) De a pukikért úgy megszenved. A kólikásat nem szereti, tornáztatni hagyja magát ha épp jól van.
Holnap hazamegy anyukám, kezdődik a nagybetűs élet, hármasban. Igy is szerencsés vagyok, hogy eddig volt segitségem, egyszer el kell kezdeni egyedül.

Kép
bernini
 
 


Mi megyünk expozni, népszavazás előtt vagy után :D

Kép
bernini
 
 


Kép
cukorfalat

Kép
bernini
 
 


Barnabás tényleg cukorfalat :)
TEgnap nálunk esett a hó is. A babaexpo az oviba is ki van rakva nálunk, de szerintem mi nem megyünk. Bár engem is érdekel mi van egy ilyen helyen mit lehet kapni mennyiért.
Sajnos megint nagyon hideg lett pedig már azt hittem jön a jó idő. Engem csak az vigasztal, hogy nyáron talán meleg lesz.
Mátéka gyógyulj meg hamar. :wink:

Kép
Kép
zslebi
 
 


Gabcii köszi a kérdést, alakulunk, bár tegnap óta szurkál a hasam, de nem csinálok semmit, ennél jobban nem vigyázhatunk magunkra. Már nem rajtam múlik a dolog, a sors és a Jóisten kezében vagyunk. Holnap 9 hetesek leszünk, kedden megyünk dokihoz, meglátjuk mit mond majd.

Kép

Kép
tercsimama
 
 


Sziasztok.
A belvárosba költöztünk a főtér kb.2 perc. Még csak most ismerkedem a várossal. Hétfőn jelentkezünk be a gyerekdokihoz.
megpróbálok képet feltenni

Kép
smarties
 
 


Kép

ő a kisfiam Levike

Kép
smarties
 
 


Nagyon helyes baba, hatalmas szemekkel :D ! Mi nemrég költöztünk el a belvárosból, pedig közel lettünk volna, mi a Kapos hotel mellett laktunk. Ha jó idő van, nagyon jó dolog a főutcán sétálni, mi ma is voltunk, bár az idő nem volt jó :)
Honnan költöztetek ide? Párod itt kapott munkát?

Kép
bernini
 
 


Most jöttünk meg a gyerekorvostól. A Máténak a torka van begyulladva csúnyán, és a láza is attól volt olyan magas. Tegnap is magasra kúszott a láza (39,9), és még éjjel is belázasodott (39,5). A doktornő szerint 4-5 óránkénti a láz periódusa,ezért volt, hogy a kúp mellett is belázasodott. Muszáj antibiotikumot is kapnia :cry: , de attól lassan el kell hogy múljon a bajunk. A láz elvileg fokozatosan csökken majd. Ez igaz lehet, mert most is láztalanok vagyunk (még), de nem akarom elkiabálni :wink: .
Délelőtt egyébként nagyon jó kedvünk volt, olyan kis helyes volt: ment a hűtőhöz, mire kitaláltam, hogy répa kell neki. Megpucoltam, erre bevitte a szobába a nyuszinak (nagy plüssnek) :wink: . Hát hiába, neki is enni kell ...

Nagyon helyesek a kicsi babák a képeken!

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!Jobban vagyok, már nincs lázam, homeopátiás bogyókat szedtem, meg Kalciumot. A köhögés még nem múlt el, de legalább tudok szoptatni. Dorkának megkezdődött az igazi lányos élet,diétára kell fogni, mert túl sokat eszik :D Szegénykém, elég durva, így 17 naposan :D De muszáj betartani a 3 órát, mert akkor kevésbé fáj a hasa. Vettünk mecsek baby teát, édeskömény+kamilla, azt mondta a védőnő, hogy majd használ. A kamilla megnyugtatja. Hat, szerencsére.
Boldog első hónapot Barnabásnak. Olyan kis aranyos. Smarities, Levi nagy fiúcska. Tercsi, vigyázz magadra. Mi nem hiszem. hogy megyünk az expo-ra, Dorkával nem akarok olyan tömegbe menni, de otthon sem akarom hagyni :) majd a gépészbe.
A gátsebet körömvirágos krémmel kenem, és úgy néz ki, hogy összébbhúzódott az ami ki volt nyílva. Nem mentem el a dokihoz, mert akkor voltam olyan szarul.
Na, megyek, vár a babu. Puszi

Kép
roberta80
 
 


Hát igen, a doktornő tudhatott valamit: Tegnap egyáltalán nem volt már láza a Törpének. Csak ez a fránya gyógyszer, alig tudom beletukmálni :? . Pedig előtte már a nyuszi, és a szarvas is bevette, de így sem akarta. Aztán nagy nehezen lement. talán délben már könnyebb lesz ...

Roberta!
Mi is mecsek baby teát ittunk, jó volt, de nem nagyon szerette (de nem csak ezt, hanem semmilyen teát), bár a nagy melegben csak megitta ...

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Sziasztok!

Smartis: nagyon édes Levike. SZép nagy fiú.
Berni: Barnabásnak már most olyan kis hapsis ábrázata van!
Roberta: örülök, hogy jobban vagy. Jaaa, hogy Dorka még mindig 2 óránként enne? Van étvágya. :D
Azt szokták mondani, hogy a jó evő gyerekek hasfájósak. Tudom, ezzel nem nyújtottam vígaszt.
Moncsi: szegény kicsi Máté. Amondó vagyok, hogy inkább szedje be az antibigyót, minthogy nagyobb baja legyen. Gyógypuszi neki!
Ez a nyuszinak a sárgarépa és a plüss állatok már bevették a gyógyit, aranyos. Megmosolyogtatott, pedig ma sz@r a kedvem.
Tercsi: az UH-ról is számolj ám majd be.
Ja és a szélcsőhöz, ugyan úgy, mint a hőmérőzéshez is hozzá lehet szokni. De ha nagyon gyötri a puki vagy fel van puffadva a baba, sztem indokolt.

Képzeljétek, megint lánynak nézték Ádit. :roll: Sztem teljesen fiús, úgy is öltöztetem. Mindig meglep ha így benézik...

Kép
Kép
gabcii
 
 


Teát mennyit adtok ,adtatok? Én most leálltam hogy egyszerre csak 1 dolgot kisérletezgetek, és ez most a gripe water. De a teára azt mondta a doki, hogy pár korty, és mi 4-5 kiskanállal adtunk. Az elég? Vagy ti hogy adjátok Roberta? Meg most én iszom az édesköményből, ahogy Zslebi irta asszem.
Barnabás tegnap volt 3950g, tehát szép arányosan növöget.
Ádám tényleg fiús, de biztos azért nézik lánynak, mert olyan szép pofija van. A kórházban mindenki lánynak gondolta Barnabást is! Mondjuk egyszer rá is adtak rózsaszin bodyt a csecsemősök :lol:

Kép
bernini
 
 


Amikor Máté kicsi volt, én is adtam neki teát (bár nem nagyon szerette), és ugye ő tápot is evett. De ti, akik csak szoptattok, szerintem inkább ti igyátok a teát, a baba meg csak szopizzon! Én legalábbis ezen leszek a következő bébinél: hogy 6 hós koráig ne kapjon mást, csak anyatejet (esetleg a nyári 40 fokban adok neki majd vizet). de ez csak terv még. Na persze, mindenki maga dönt ... :wink:

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Móni, én is így gondoltam, csak mikor annyira sír szegénykém, hogy tisztára belevörösödik, és a tornáztatás sem segít, akkor inkább teát adok neki, mint gyógyszert. Egyébként, két szopi között adok neki 10 ml. Bekapna ő többet is, de nem akarom túlzásba vinni. :D Egyébként tényleg segít, megnyugszik tőle, és nem lesz olyan feszes a hasa. Az espumisan is bevált nálunk, csak nem akarom gyógyszerrel tömni ilyen kicsi korban. Remélem, tényleg elmúlik 3 hónapos korára, mert úgy sajnálom szegénykét. Lassan elfogy az összes könnye :cry:

Kép
roberta80
 
 


Roberta!
Persze én sem úgy gondoltam, hogy hagyd sírni szegényt, pláne hogy ha hat is a tea! Igazad van, tényleg inkább a tea, mint a gyógyszer, na meg persze a csak szopizik 6 hós koráig leginkább nem hasfájós babáknál jöhet be. Bocsi, nem akartalak megbántani, nehogy a szívedre vedd :oops: !
Hisz tényleg ami megnyugtatja a babát, vagy oldja a görcsöket, nem árthat ... :wink:
Én azért majd szeretném kipróbálni a csak szopizást, de nem biztos nálam sem, hogy be is fog jönni.

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Roberta! Cumisüvegből kapja a teát Dorka?
Voltunk az expon, nem erre számitottam, ez egyben babaruha börze is volt és a tömeg... mint a gépészes börze. Én semmit nem vettem, a fisher price standon nézelődtem, de egyelőre megvagyunk játékok nélkül :D Bár egyre érdeklődőbb a bébi, ma már 1 órát is elnézelődött a ringatós babafotelben, néha kalimpálás közben kapnak az állatok egy sallert :) Kép

Kép
bernini
 
 


Móni, nem vettem a szívemre :D minden ötletnek és javaslatnak örülök, nekünk most ez jött be sajnos :oops: igen, cumisüvegből kapja Dorka a teát, az avent-es 1-es tök jó, jó nehezen jön ki belőle, és azt hiszem ez a lényeg, hogy szenvedjen meg a cuccért :D én iszom a laktoherbet, igyam mellé az édesköményt is?Lehet a kettőt együtt? mit gondoltok? Aztán majd én fogok orrba-szájba pukizni :D jajjjj, de nehéz :D

Kép
roberta80
 
 


Berni, merre költöztetek?

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!

Roberta: a laktoherbet csak módjával idd. Napi 1 liternél többet ne, mert az is hasfájást okoz a babáknál.
Én pici korától kezdve itatom Ádit, nem csak 1-2 kanállal kapott. 20-40ml között. Mostmár amennyit elfogad, de ha nagyon szomjas, legurít 100ml-t is. Na de nálunk a tápi, már kezdetektől bejátszik. Azt kell mondjam, mindig is több volt, mint az anyatej sajna. Most megmár eszik szilárdat is, biztos szomjasabb rá.
De drága Barnabás a pihiszékben.
Berni: a kórházban én teljesen kibuktam azon (is), hogy a rózsaszín szegélyes rugival mindig minket tiszteltek meg. :D
Gondolom ami a kezük ügyébe akad, azt adják a gyerekre.

Móni: Máté jobban van?
Mikorra tervezitek a kistesót?

Kép
Kép
gabcii
 
 


Szal, kamilla teát kapott Ádi kisebb korába, mostmár csecsemő tea és társai

Kép
Kép
gabcii
 
 


Egy bögre laktoherbet iszom. Többet nem, nem akarom, hogy nagyon bedurranjanak a cickóim :D a védőnő is azt mondta, hogy 1 bögre elég.

Kép
roberta80
 
 


Sziasztok!
Szerencsére már sokkal jobban van Máté,pénteken már nem is volt láza, de az antibiotikumot még szedjük péntekig. Nem nagyon tetszik az uraságnak, de szerncsére, ha már a szájában van, akkor lenyeli és nem köpi ki. Csak ha már látja az uveget eltörik a mécses :cry: .
Hétvégén a Zsoltitól sikerült nekem is elkapnom egy kis náthát meg egy kis fülfájást, de már én is jobban vagyok.

Roberta!
Tudom, hogy minden gyerek más, de a Máté is cumisüvegből ette a tápot, és mégsem okozott semmi gondot a szopizásban. Biztosan nem fog Dorkánál sem számítani. szerintem nyugodtan ihatod a két teát együtt, de inkább a köményes legyen a több.
Dorka babáról nem láthatunk képet?

Gabi!
A tesó megfoganása szept.-okt.-ra van tervezve, addig egy kicsit visszamegyek dolgozni (hogy a másiknál is gyedet kapjak), aztán ki tudja, hogy sikerül. A Máté gyorsan megfogant, remélem a tesó is hamar összejön :lol: !

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 


Bocsi, látom, nem tudok helyesen írni, de azért érthető volt (remélem)

KépKép

KépKép

KépKép
gerbomoncsi
Andocs
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: