Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Évi,
nagyon aranyos a kislányod! Mi elvileg oda tartozunk, de gyakorlatilag még 1x sem voltunk. A Szombatfalvy Zsuzsanna a védõnõnk, de mivel mi februárban költöztünk ide, és még az elõzõ helyen nagyon helyes védõnénire, doktornénire tettünk szert, nem váltunk meg tõlük. Egyébként nem sokszor látta Cumit az itteni védõnéni, akkor is a tanácsadás az utcán folyt, szó szerint!Kép Mindig ott futunk össze!Kép

Lara,
igen ennyi a fog szám, de még csak most bújtak ki, és igaz ugyan, hogy harapni jól tud vele, még nem annyira látszik. Igen én is kíváncsi leszek milyen lesz, ha már fogas lesz!Kép

Gabómamó, Enikõ, FAnita, Orsi merre jártok? Készíthetitek az ellenõrzõtek!Kép

BAnita,
Beni idõre jött? Én legközelebb biztos nem pakolok be a 34. héten, hogy hátha elõbb jön, mert majdnem hogy a Mikulás hozta, aztán nov. 23-ra voltam kiírva.Kép

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

na vegre itt vagyok, nincs semmi kulonos, de annyit maszkalunk meg csavargunk, hogy nincs iskedvem irni. A ferjem szabin van es olyan jo. Kép Kép Olyan mintha nyaralnank.

Eva,

jo a babomamo is, Lara meg gabomanoz, nu mindegy...Kép Kép
A 16. hetemet toltom be holnap, febr. 7-re vagyok kiirva. Tegnap voltam az AFP-s vervetelen. En a vasasba jarok, Benkovics Iren a vedono, aranyos nagyon.

Lara,

mar mult heten is ereztem Gombocot, de csak nagyon lagyan.

Mar 2 napja nem kell szednem Seduxent.

Szerdan voltunk tanacsadason, meretkzni, 5950g Jazmin. Azt a buvos 6 kilot nem nagyon akarja elerni.

El kzdtem adni Jazminnak a gyogyokat, hat nem megy konnyen. Hiaba rakom gyumilebe , keseru. Tul sokba sem akarom, mert felek nem eszi meg. Ma reggel kristalycukrot raktam bele. Talan ez bejon.

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Egy kicsit el voltam tûnve!Szegeden voltunk, Józsiztunk Kép
Egy kis gondom van vele, majd elküldöm privátban a sztorit mindenkinek, ha nem baj. Szükségem lenne a tanácsotokra!

Voltunk mi is tanácsadáson.Bogi 6850 gramm és 63,5 cm.Azt hittem, hogy nagyobb a súlya mert iszonyat nehéznek tûnik, meg a hosszára is többet saccoltunk, mert az össszes ruciját kinõtte!Kép Úgy látszik lassult kicsit növésügyben! Kép

Ágci:
Táblázat:
Enikõ Boglárka Lilla 2002.03.25 szegedi nõi klinika
ceniko@tippnet.co.yu
Sikerült túladni a nacikon?

Gabómamó:
Úr Isten már 16 hetes vagy? Mindjárt szülsz! Nem semmi, rohan az idõ.

BAnita:
Szivesen. Kép Használd egészséggel!Hogy vagytok? Ctg? Milyenek az eredmények? Méhszáj? Stb...? Kinél is fogsz szülni?Ki az orvosod? Van fogadott szülésznõd?
Nekem volt fogadott szülésznõm és ha legközelebb szülök, akkor is lesz, az tuti, mert annyira jó volt, hogy csak velem foglalkozott,leste a kívánságaimat.... Azt hallottam, hogy akkor jön igazán jól a fogadott szülésznõ, ha hosszú,sokáig elhúzódó, gyötrelmes szülése van valakinek. Na az enyém ilyen volt.Kép De ezt elõre sajna nem lehet-ett tudni! Azért a tied biztosan nagyon gyors lesz! Kép

Orsi: Köszi a csatolt dolgokat.Áttanulmányoztam, de egyelõre stagnál a dolog, majd a privát levélben leírom miért! Kép

Ildianyu:
Már 4 fogacskája van Lilinek? Mennyi idõn belül bújt ki ez a 4? Boginak még mindig sehol-semmi! Pedig a mostani tanácsadáson is megnézte a doktornéni, és megerõsítette azt amit már 2 hónapja is mondtak, hogy útban van, be van dagadva, látszik, de még nem tört elõ! Szegény babó, meg szenved! De nagyon! Kép Kép

Évi, Edelweiss
Ti is márciusban fogtok szülni? Kép De jó! Az az egyik legtutibb hónap! És halak jegyü lesz a babátok? Én nem vagyok valami nagy horoszpók szakember, de a halak az egy nagyon jó jegy! És kisfiút vagy kislányt szeretnétek? Nevek? Én most rákattantam a Koppányra amióta láttam a tévében az István a királyt, aug 20-án! Kép De sokan vannak akik nem szeretik az õsmagyar neveket!

Edelweiss:
Én is veszélyeztetett terhes voltam. Én is el voltam tiltva a tornától. Ettõl függetlenül otthon úgy módjával tornáztam, minden nap egy kicsit! Videóra.Van egy tök jó terhestorna kazim, ha érdekell szivesen kölcsönadom! Na meg hát a napi körséta a palicsi tó körül elmaradhatatlan volt! Csak télen elég macerás, ha csúszik az út vagy nagyon hideg van!

Összegeznétek nekem, hogy kinek a babájának mikor bújtak ki fogai és milyen sorrendben. Úgy értem hány hónapos-hetes-napos korában!? És jobb alsó 1,2,3 stb... Kép Csak hogy tudjam mire számítsak úgy nagyjából! Kép

Most befejezem, babó felébredt!
Akkor vagy ma, vagy holnap megy a levél mindenkinek! Attól függ mikor lesz idõm megírni! Nagyon megköszönném, ha leírnátok a véleményeteket! Köszike

Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 

 
 

Sziasztok!

Ágci
Sajna úgy nézem én most nem tudok menni, mert úgy tûnik nonstoppá vált a rosszullétem. Ráadásul a vérnyomásom is lent van a béka popsija alatt, a párocskám keresztmamija meg sem tudja mérni az elektromos ketyerkéjével. Majd megpróbálom az Anyukáméval is, hátha azzal kiderül a turpisság.

Enikõ
A védõnéni és a dokibácsi azt mondták, hogy március 21-re várható a babácska, de én nem tudom, hogy ez milyen jegy. Szerintem épp átmenet kettõ között. Kép Nekem most a Viktória a favorit a nevek közül több okból is, egész pontosan a Viktória Ildikó. A fiúnevek közül meg a Kristóf és a Gergõ. De ez még addig rengetegszer megváltozhat. A terhestornás kazira meg térjünk vissza egy kicsit késõbb. Még meginterjúvolom majd a dokimat is. Kép

Lara,
ha megírnád annak a doki8nak az elérhetõségét, azt nagyon megköszönném. Kép

Puszi,
Edelweiss
edelweiss
 
 


Sziasztok!

Gabómamó!
Bocsánat, de lusta voltam elõretekerni megnézni hogy is írod a neved és mivel elõtte Gabómanó volt írva (Lara), ezért volt az elírás Kép Legközelebb már tudni fogom.

Enikõ, Edelweiss!
Én február 15-re vagyok kiírva, de Lili március 20-án született és éppen akkor volt a forduló, így halak lett még. Hát nem tudom hogy egy jó horoszkóp-e, állítólag nagyon érzékenyek! És ténylegKép
Az már biztos, hogy ha lány lesz akkor Réka lesz, ám ha fiú akkor még nem tudjuk!

Enikõ!
Lilinek a következõképpen jöttek ki a fogai:
6 hó alsó 2 (1 hét alatt)
9 hó felsõ 2 (1 hét alatt)
12 hó alsó- felsõ 4 (2 hét alatt)
kb. 15 hó alsó-felsõ rágófogak 4 (nagyon megszenvedtük, kb. 3 hét alatt)
Most 17 hónaposan van 12 foga és várjuk a mettszõfogakatKép

Jó hír! (nekem legalább is) szept 10-én megyünk 3D-s UH-ra Kecskemétre. Már nagyon várom:-)))))

Remélem mindenkinek jó választ adtam, egy kicsit már fáradt vagyok!

Legyetek jók! Sziasztok! Éva
vevike
 


Sziasztok
Elküldtem a levelet.Másik emilcimrõl,mert gáz van az outlookommal.
Puszika.Várom a véleményeket Kép
Eniko

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Éva!
Gyönyörû a kislányod! Te nem vagy rosszul?

Ágci!
Kilós méteráruba melyikbe jártok? A Mérey utcába?

Edelweiss!
Jobbulást! Ágci már korábban javasolta a gyömbéres kekszet. Hátha bejön.

Enikõ!
Lili fogai így bújtak ki:
8 hó: alsó 2 (2 nap eltéréssel)
9,5 hó: felsõ 2 (1 héten belül)
De szerintem mindenkinél más.

Ildianyu

 


Sziasztok!

Képzeljétek, meglátogatott minket a sógornõm, már kb. fél éve nem láttuk. Mikor meglátta, hogy Lili szopik, ez volt a reakció: "Még szopik? Anyám! Úristen!"
Igaz, nem tudom, mit vártam, õ volt az, aki szerint a 2 hetes gyerekemnek már teát kellett volna innia, "mert különben kiszárad, azért sír, mert szomjas", és én csak kínzom. Többször is összevesztünk emiatt. Ja, meg 3 hónaposan tejbegrízt kellett volna adnom negyedes tejjel.
Ráadásul még csak 3 éves a lánya, nem is az a baj, hogy még a régi felfogás szerint csinálta volna.
De már nem veszekszem vele, csak elengedem a fülem mellett, már õ sem próbál rábeszélni semmire. A véleményét azért elmondja, dehát nem nagyon izgat.
Na, befejezem.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

IldianyuKép , sosem fogom megérteni az ilyen anyukákat. Az egy dolog, hogy õ hogy csinálja, de ne álljon má' így hozzá. Mondhatnám, mi köze van hozzá. Fõleg, hogy a dokinéni minden tejterméket Lilinek csak egy éves kora után ajánl. Szerintem próbálj nem törõdni vele. Gondolom elég nehéz, bár szerencsére nálunk a környezetben nincs, aki egyszer is beszólt volna ilyet! Szerencsére (szerencséjére!Kép ) !
A nagy Posta utcájában, a Széchenyi téren van a kapualjban a kilós.

Edelweiss,
ha azért utdsz szívesen látunk. Ilyenkor jó, ha vmivel lefoglalja magát az ember
1. gyorsabban telik az idõ
2. talán, hogy nem figyelsz rá, nem érzed annyira.
természetesen nem akarlak rábeszélni, ha nem akkor legközelebb. Végülis elég sûrûn szoktunk találkozni a lányokkal.

Enikõ,
Cuminak a fogai:
7 hó=2 alsó
8,5 hó= bal felsõ középsõ és melletti, jobb középsõ melletti, 2 nap múlva jobb középsõ.
Amúgy biztos, hogy más. A barátnõm kislánya a z 5 hónapos "szülinapjára" lepte meg a szüleit egy alsó fogacskával.
Amúgy én válaszoltam a leveldre, rövid, de velõs. Mindenesetre kíváncsi vagyok, hogy döntesz. Gondold át!Kép

Évi,
bár azt hiszem még nem fog látszani, de arra készülj fel, hogy az ottani doki nagyon fiú párti. Különben jó fej, vegyétek lazán és akkor jó lesz a hangulat. Mostanában nem, nagyon szokott Norcsi internetezni, de ha a talin esetleg ott lesz, lesztek akkor el tudja mondani, milyen volt, mikor lánykáját meglátta az orvos. Ellneben velünk ill. Orsiéknál, ahol egyértelmû volt a "kukacosodás".KépKépKép

Olvastam egy jó és hasznos könyvet: Masaru Ibuka: 3 éves kor után késõ. Mindenkinek ajánlom. Bár egy kicsit más vártam, sok érdekes dolog volt, az elsõ 3 év nevelésével kapcs. Pl. vegyük-e fel a gyerkõcöt, ha sír, bal és jobb kéz, zene és kisgyerek, mozgás és kisgyerek, napiernd, helytelen táplálokzás, ingerek a gyermekre, a szülõk kapcsolata a gyermek lelkivilágára.
Sokminden. Amúgy egy vékonyka könyv.

No, azt hiszem nyakukba kapjuk a várost. Apuka dolgozik Pesten, vizsgáztatKép, úgyhogy ketten vagyunk itthon. 3/4 6-kor ébredt a csimuta, kicsit fáradt vagyok én is. Meg õ is csak nem "vallja be"Kép . Na, megyünk hátha egy kis pótreggeli elaltatja.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Enikõ!
Én nem kaptam meg a leveledet, lehet hogy még a régi címemre küldted amit már nem tudok használni?Vagy csak nem vegyszerûen nem érdekel a véleményem? Mindegy, azért leírom a helyes e-mail címemet: berenda@freemail.hu

Most nem írok többet, mert mindjárt jönnek hozzánk a barátnõmék két kislányukkal tortázni. Hétvégén megtartottuk Beni szülinapját, most már jöhet a babó. Én úgy érzem már nem várat sokáig magára! Na mennem kell!
Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!
Anita,
szorítunk! Az elsõ szülésed könnyû volt?

Olvastam az újságban, hogy a szegedi 4-es ikrek 200 ezer forintot kaptak a családügyi minisztériumtól. Hát nem nagyon erõltették meg magukat.Kép Tudom, mi semmi, de akkor is, ez még pelenkára is kevés.

Mi lenne, ha csütörtökön a talin olyat játszanánk, 10 percet vasal mindenki nálunk, aki a legtöbb ruhát kivasalja ajándékot kap!Kép Én csinálom roosszul, hogy mindent ki akarok vasalni, ti hogy gyõzitek? Nincs vkinek vmi jó receptje?

No, majd még jövök.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok csajok!
Banita:
Elküldtem neked is a levelet, csak még a régi indexes címedre, azért nem kaptad meg! De most átküldtem a freemailesre! Várom a véleményed!
Egyébként eddig még mindegyikõtöknek ugyanaz a véleménye Kép Kép Kép
Sok sikert a szüléshez!!! Kép És azonnal üzenj ahogy meglesz a baba, jó? Puszi

Ágci: Én folyamatosan vasalok. Úgy hogy sose várom meg hogy összegyûljön nagy mennyiség, hanem ahogy mosok-szárad-vasalok....... Kép Így abszolút elviselhetõ a vasalás. Néha még 1-2 ruciért is elõszedem a vasalódeszkát és nekirugaszkodom.Tovább tart míg bemelegszik a vasaló, mint maga a vasalás! Én úgy csinálom, hogy minden este fürdetés után kimosom Bogi ruhácskáit meg a pelenkákat kifõzöm. (az 1-2 ruhadarab meg 3-4 pelcsi) másnap reggel már vasalhatok is Kép Hol lehet beszerezni azt a könyvet?

Ildianyu: Azért ez elég durva beszólás volt a sógornõdtõl. Szerintem ebben a korban még nyugodtan szopizhat a baba (ha van tejcsi, meg elfogadja a cicit). Nekem az tünik furcsának amikor 3-4 éves már bõven beszélõ,rohangáló gyerek megy oda az anyjához szopni! Van egy ilyen ismerõsünk. Szegény totál ki van akadva, hogy a lánya már 3,5 éves és a buszon bebújik a pólója alá szopni Kép Azért ez elég kellemetlen, szerintem.
Te csak szoptass addig amíg Lili elfogadja és van tejed! És küld el a francba az ilyen embereket!
Egyébként ovastátok Iboly válaszát a szoptatás topicban?
Teljesen magam alatt vagyok! Eléggé hülyének nézhet szegény! Kép Na de én tudom, hogy nekem van igazam, én láttam a tejemet, hogy milyen, hogy egyáltalán nem volt rajta zsírréteg és én hallgattam végig Bogi ordítását az éhségtõl..... Kép Õ nem volt ott! És nem igaz, hogy nincs ilyen, mert van! Na mindegy mostmár nem fogok ezen idegeskedni, mert minek!

Bogi ma iszonyú nyûgös egész nap. El nem tudom képzelni mi baja lehet. Ordított, benyúltam a szájába és elkezdtem masszírozni a fogínyét, erre abbagyta a sírást és látszott rajta, hogy nagyon jól esik neki..... Szegénykém, úgy sajnálom Kép Létezik az, hogy hónapokig kínozza a babákat a fogelõtörés? Kereken 2 hónapja küzdünk vele és még mindig sehol semmi Kép Csak a szokásos ínypirosság és felpüffedés Kép
Mit csináljak vele?

Na puszi megyek mert fõznöm kell!
Sziasztok
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Akkor csütörtökön 10-tõl mindenkit, aki tud jönni, sok szerettel várunk:
Ágci és Cumi

Van új kép a profilomban, ugye milyen édes?Kép

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Mindenkit örömmel értesítek, hogy ma reggel 7:15-kor megszületett BAnita kisfia Bálint.Kép Kép Kép 3030 grammal és 51 cm hosszúsággal! Sok sok boldogságot, jó egészséget és rengeteg tejcsit kívánok!!!! Kép Kép Kép Kép
Puszi
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Ágci tényleg nagyon édesKép Kép

BAnitának mi is sok boldogságot és még több tejet és türelmet kívánunk!!!!!

Mi is megbróbálunk menni a talira és az lenne a kérdésem, hogy vinni kell-e valamit: kaja, pia, nõk????? Kép))))

Most megyek lefektetem Lilit!

üdv éva
vevike
 
 


Szija lányok!

Vevike! Megnéztem Lilit, nagyon aranyos kislány, és mennyi foga van!Kép

Képzeljétek már a második éjjel, hogy nem alszunk, Hangának jön a felsö két metszö foga és nagyon szenved. Láza, hasmenése meg ilyenek nincsenek, csak nagyon nyügösKép Éjjel 3-4-szer felébred és sir. Ha bekenem Dentinoxszal az inyét, akkor visszaalszik, de sajnos ezt csak 3-szor szabad alkalmazni egy nap.
Eddig nem kellett éjszakázni, de most aztán megkapjuk!!

Enikö! Hát még szép, hogy lelassul Bogi növésileg! Furán nézne ki 1 évesen 15 kilósanKép
Fog nálunk:
Bal alsó metszö:8hó
Jobb alsó metszö:8,5hó
Egyenlöre ennyi, és most jön szerintem a felsö kettö.
Irtam véleményt a sztoridra. Majd irj, hogy mit döntöttél!

Edelweis! jobbulást, állitólag a rosszullét a 14.hét után elmúlik. A doki tel.számát majd megkérdezem a barátnömtöl.

Ildianyu! Sógornödhöz részvétem.

BAnita! Gratula a kisfiadhoz, szép nevet választottatok! Sok tejcsit!

Gabomano feketepont.

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Ágci! Cumiról szuper a kép!Kép
Mikor lesz táblázat?
Lara
lara
 
 


Sziasztok!
BAnita,
gratulálok és minden jót kívánok nektek! Sok-sok tejcsit és boldog anyaságot!Kép

Lányok, mindenkit várok akkor csütörtökön, most két napra lepattanok a géprõl, mert a párom szétszereli az új kütyüket bele akarja rakni, amit vett.
puszi mindenkinek:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok lanyok,

Banita, nagyon gratula a kissrachoz. Minden rendben volt, hasonlo volt a szulesed Beniehez?

Eniko, lusta vagyok irni, neked, de szerintem meg olyan fiatal vagy, hogy meg nyugodtan varhatod az igazit. Csomo idod van. Ilyen idos koromban mint te, meg a ferjemet sem ismertem !!! Szoval meg semmi sincs veszve.
Jazminnak jelentem 1 foga sincs, de 6 honapja be van durranva az inye az also kozepsoknel.

Lara,
Jazmin is nagyon nyugi par napja. Allandoan nyervog. Semmi sem jo neki. En is vettem Dentinoxot, de arra nincs irva, hogy csak 3x lehet hasznalni. Az van rairva, hogy etkezesek utan+ lefekves elott. Mivel mi 5x etkezunk, lehet hogy ti csak 3x???? Kép Kép Igaz en a cseppet vettem, mert nem volt gel, lehet hogy a csepp gyengebb.
Ugye milyen jo az ejszakazas???? En mar csak tudom. Kép Total hozza szoktam, nem is vagyok mar faradt. Erre a rovid idore mar kar is leszokni rola. Kép

Edelweiss,

pihenjel nagyon. Milyen jelleguek a rosszulletek, Hanyas, hanyinger? Meg Jazminnal olvastam valahol, ha ulhetsz, mindig ulj, ha fekhetsz, mindig fekudj. En nagyon betartottam ezt. Most is probalom, de annyira nem megy.

Ma rengeteget rohangaltam, inteztem a papirokat Jazminnak a kozgyogyohoz+emelt csp. Kertem a dokitol papirt elvittem a munkahelyemre, ott kiderult ez nem jo, mert mar uj nyomtatvany van, mondta menjek vissza a dokihoz. mondtam nem megyek, inkabb hagyom a francba az egeszet, nem er annyit. Rendes volt a noci, mert o felhivta es azt mondta menjek vissza. Visszamentem, azt mondta majd kitolti es a portara leadja. Persze nem lett meg, holnap mehetek ujra erte. Annyi hasznom volt, hogy a doki megnezett engem, a szivecske 4 uregu, de a nagyerek meg nem lathatok, kb 1 honap mulva ujra megnez. Az a tipusu betegsege ami jazminnak van az nincs Gombocnak. Hihetelen, hogy ilyen picin ezt mar latjak. A doki szerint picit nagyobb a babo.

Ma voltam a nogyogyinal is (mar eltelt 1 honap) o is inkabb nagyobbnak mondana kezugyileg Gombocot. Amugy minden rendben.

Eva, szoktunk vinni piat is kajat is es noket is, mert hapsik nem nagyon vannak. Kajan ertsd: kex meg ilyesmi. Bar en azt sem bannam, ha valaki toltott kaposztat hozna.

En valszeg nem megyek, mert a ferjem szabin lesz megint. Na valszeg megis megyek, mert most mondta, hogy azt csinalok amit akarok. Kép Ez igy is volt eddig is. Kép Nu akkor megyek, de nem maradok sokaig.

Jazmin kulonben sokat all fejen+labfejen es a popojat kitolja. Nagyon cuki, par nap ota felterdel, de persze ugy hogy kapaszkodik valamibe. Babkocsiban csak ul de kapaszkodik, ha veletlen vizszintesre rakom a kocsit ordit es felul hasizombol. Majdcsak alakul a kispocalany. Kép

Hetvegen kaptunk egy tesobabacsokit=tesobabakocsit baratainktol, eleg jo, csak mar kiszivta a napocs. Graco, es 5 cm-rel hosszabb a mostani kocsimnal. Mindket ules teljesen vizszintesre dontheto. Beleraktam Jazmint a kistesos helyre, meg elfer fekve, rogton fel is szentelte, jol belekakkantott. Nu nem a kocsiba, hanem a pelusba. Kép Ha igy haladunk Gomboc mereteivel, akkor lehet hogy fel ev mulva kiturja Jazmint a fonokulesbol. Amit neztem a Brendonban, abban a fonokot nem lehet donteni. Eleg baromsag. Szegeny gyerek ha elalszik, osszegornyed.

Jajj nagyon sokat irtam.
Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Anita!
Nagyon gratulálok Bálinthoz, és kívánom, hogy legalább addig szoptasd, mint Benit!

Éva!
Tudod a címet, ahova menni kell?

Norcsi is jön a talira.

Ágci!
Cumi tényleg nagyon édes.

Gabómamó!
Jót röhögtem, amikor elképzeltem Fõnököt meg Gombócot. Csak jó nevet választottatok (Gombóc), ha már ilyen nagy.
Nem is tudtam, hogy Dentinox-ból van csepp is. A kenõcsre rá van írva, hogy csak 3-szor lehet használni egy nap.

Azt hiszem, Lilire nem volt jó hatással az unokatesója, mert azóta nagyon agresszív. De az is lehet, hogy csak így tudja kifejezni, hogy a nagy zsivaj után kevés neki, hogy csak ketten vagyunk.

Na, jók legyetek.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy megint ilyen röviden, de nagyon kell dolgozni.
Ma voltam az elsõ genetikai UH-n, jó sokáig tartott, munkaidõben, de szerencsére nincs fõnököm.
Hálistennek minden rendben van, azt mondták semmi olyan nincs, ami genetikai rendellenességre utalna.
Szerintetek az mit jelent, hogy "chorion tapadása mellsõfali"? Ez jó, vagy rossz?

Olyan jó volt látni, hogy rugdalózik! Igazából most vált valóságossá az egész!

Mindenkinek minden jót!

Andi (akivel madarat lehet fogatni)
mityka
 
 


Sziasztok
Mityka:
A "chorion tapadása mellsõfali" azt jelenti, hogy a méhedbe hova van beágyazódva a magzat. Lehet hátsófal (ami a leggyakoribb), mellsõfal (ez is azért elõfordul elég gyakran) és elülsõfal (ami gázos)! Nekem is mellsõfalon tapadt BogiKép!! Aggodalomra semmi ok. Ez teljesen normális.
Örülj, hogy nem elülsõfali, met az sokkal megterhelõbb a méhednek, amikor már nagyobb a magzat. És van, hogy nem bírja el a "terhet" és vetélést, illetve koraszülést okoz. De ez sem minden esetben van azért így! Azért vagyok ilyen jólinformált Kép, mert az unokatesómáknál volt ez a gond 4x vetélt el, mert nem bírta a méhe a magzatot "cipelni" Kép És a doki szerint azért, mert elülsõfali volt a beágyazódás, mind a 4 esetben!
Szóval a mellsõfal nagyon tuti Kép De jó neked!
Én is szeretnék egy "Chorion tapadás mellsõfal"-lal ellátott papírfecnit szorongatni a kezemben Kép
És milyen adataitok vannak még?????

Puszika
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

ne engedhetjuk meg a topicunknak, hogy 2 napig senki sem irjon. Fel is vagyok haborodva. Kép

Orsi, tudtam venni olyan klassz kis kombidresszt Jazminnak, mint a Tomie. Sot meg masik 2 klasszat is. Ugy orultem neki. Kép Kép

Ildianyu, Lilinek hogy alakul a sebe, remelem gyogyul mar?

Csutortokon meddig maradtatok a talin?

Irjonmarmegvalaki!!! Kép Kép

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Elõször is rossz hírem van. Lilinek a sebe fertõzõ. Nagyon remélem, hogy senkit nem sikerült megfertõznünk. Állandóan ezen jár az agyam. Mi szerencsére nem kaptuk el, ezért reménykedem, hogy Ti sem.
Most kenegetni kell. Nem fáj neki alapállapotban, de ha kezelgetem, akkor fáj. Annyira sajnálom, de muszáj. Most már nem terjed, de még mindig nagyon csúnya.

A következõ tali lehetne nálunk, ha már nem lesz fertõzõ Lili. Ez sajnos még nem tudom, mikor lesz.

Andi!
Nekem is mellsõfali placentám volt.
Annyira irigyellek benneteket!

Gabómamó!
Mi nem sokkal utánatok eljöttünk, szegény Lili teljesen kóma volt már, utána rengeteget aludt.

Lili kinõtte a 16-os kocsicipõit. Gondoltam, veszek neki õszre egy 18-as rendes cipõt, de ma végigjártam a boltokat, és vagy csak nyitott cipõ volt, vagy csak bundás, olyan meg már van. Vagy ami jó lett volna, az nem volt 18-asban. Lehet, hogy csak ezután jönnek az õszi cipõk?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!
Megint itt vagyok a fedélzeten, bár egy kicsit bizonytalankodva, mert leszorultam a földre a laptophoz. De azért legalább már géphez ülhettem.Kép Nálunk nincs semmi különös, Cumi még mindig igen korán kel, de aranyos, jó gyerek.
Pánteken ki jön baba-mama klubba? Mi úgy néz ki megyünk.
Moost megyek körbwnézek.
A pocakos kismamáink hogy vannak?
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

az elobb elfelejtettem irni, hogy ma csucs volt mennyire nem evett Jazmin. Reggel meg este megette a tapot, de a 2 uzsi meg az ebed osszesen 1/3 babietel. Hihetetlen!!! Ugy orditott, hogy neki enni kell, hogy folyt a konnye kozben. Bezzeg a vajas kenyer az csuszott le a torkan. Csak tudnam emelett hogy van energiaja kukackodni.
Nu megyek, mert itt a Heti hetesem,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Gabomamó:
Te kedd óta nem jelentkeztél Kép Az meg több, mint 2 nap, akárhogy is számolom Kép Kép
Most én kérjem el a Te ellenõrzõdet? Kép
Hol vetted a klassz kis kombidresszt? És mennyibe került?
Szabadkán a piacon hihetetlenül olcsón lehet kapni, nagyon jó minõségû babaruhákat. Lassan jön az õszi kollekció, gyertek át nézzetek szét, ha van rá módotok Kép
Én Boginak vettem vastagabb, hosszú ujjú bodykat (4db), rugdalózót (1db), meg egy csodaszép plüss nacit egy szexi felsõvel (1db) és átszámolva forintra 2500.- Forintot fizettem! Kép Szerintem az igazán nem sok...ugye?
És ha már itt vagytok Szabadkán(Palicson) , akkor ugorjatok be hozzánk egy kávéra Kép Útba esünk Kép

Ildianyu: Jobbulást kívánok Lilinek. Mitõl kapott fertõzést? És hol van helyileg a sebe?A múltkor amikor Szegeden voltunk a tanácsadáson, ott volt egy kismama a 13 hónapos kisfiával akinek egy seb volt a fején. Kiderült, hogy a kutyától kapta el Kép Az is fertõzõ volt. Ecsetelõt kapott rá.
Remélem Lilinek nincs komoly baja és hamar elmúlik!

Ágci: Megmondanád hol vetted azt a könyvet amirõl a multkor írtál? A 3 éves kor után késõ. Neked megvan? Nem tudnád kölcsönadni egy elolvasás erejéig????

Képzeljétek voltunk az itteni dokinknál méricskén és Bogi 7050 grammos Kép És a doki azt mondta, hogy ehet a baba zöldbabot. Én ezen mondjuk csodálkoztam, de mindegy. Szóval adtunk neki pénteken levesben fõtt zsenge zöldbabot és imádta Kép A magokat kiválogattam és csak a külsõ (héj)részét adtam neki. Elõször érdekes pofit vágott hozzá, de azután kente ám....Kép

Lányok, majd írok privit nektek elmesélem a legújabbat Kép

Puszika
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!

Enikõ!
Lilinek a kezén van a seb, de ha Gabómamóval ugyanazt a gyereket láttátok, akkor szerintem ugyanolyan. Ugye, Gabómamó? Hogy hol szedte össze, fogalmam sincs, kutyát még csak messzirõl látott, akkor is félt tõle. Én a homokozóra gondolok. De most már láthatóan javul.

Gabómamó!
Lehet, hogy most már tényleg a foga jön Jázminnak. Lili sem nagyon evett akkor, de a kenyér neki is csusszant.

Anita!
Milyen az élet két gyerekkel?

Vevike!
Kipróbáltuk úgy a porszívózást, ahogy mondtad, de az elsõ kísérlet még nem járt sikerrel. Lili mikorra barátkozott meg vele?

Megnéztem, hogy ha most esnék teherbe, akkor lányunk lenne megint. Lilinél bejött.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Ma jöttünk haza a kórházból. Köszönöm szépen a gratulációkat, jókívánságokat!
Tejcsi szerencsére van (én úgy álltam hozzá, hogy miért ne lenne), de a klinikán mindent megtesznek azért hogy ne legyen. Én a babámat csak fürdetéskor engedtem ki a kezem közül (vagyis az ágyam mellõl), így szerencsére nem tudták megtömni. Igény szerint szoptattam, nem csak akkor amikor õk kihozták, így nem is gyulladt be a mellem. Persze azért fejni is kellet néhányszor, de most megúsztam mellgyulladás nélkül!

Ágci!

A Kismamacsomagban volt 2 db Kismama újság, és az egyikben (talán a júniusiban) olvastam, hogy nálatok milyen nehezen állt rá Gabó a szopásra. Én errõl nem is tudtam. De most már értem honnan ered Gabó beceneve (Cumi).

Na most már befejezem, mert hazajött Beni meg apuci a Hajtás kiállításról (tudjátok ez Beni érdeklõdési köre: autók, buszok, trolik stb...)

Ez a drága kis Bálintka meg alszik, pedig Beni olyan hangerõvel játszik, meg magyaráz mellette...!

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok!

Anita,
még1x gratulálok a kisfiadhoz! És Beni, hogy fogadta? Nem kérdezte még, hogy nem lehet-e visszavinni?Kép
Majd leírod a szülésedet? Ezek szerint a Sári már csak a klinikán vezet szülést? Miért voltál kiakadva a nõvérekre? Igen azért Cumi, apukája nevezte el így. Na, hallod, milyen régen volt...!

Ma voltunk a vadas parkban, száp volt az idõ, már nem volt dög meleg. Cuminak legjobban a pici majmok és a lámához hasonló állatok tetszettek, már nmem tudom mi a neve. De szegény iszonyú álmos volt, úgyhogy hazafelé el is aludt, és szundizott még 1 órácskát itthon is. Nem tudom milyen lesz az éjszakénk, uyanis fél 8kor kelt, aztán fürdés, és már ájult is be az ágyba.
Amúgy nagy mókamester. Az létezik, hogy alig 9 hónaposan már van humorérzéke? Létezik vagy sem, nálunk van!KépKépKép
No, megyek szunyálni:
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Eniko, a Brendonban vettem, Prince Oliver es 850-950 Ft kozott vannak. Jazminnak meg mindig nincs utlevele, mostmar tenyleg meg kellene csinaltatni. Zoldbabot mar en is adtam levesbol. Nagyon olcsok a cuccok Szabadkan.

Ildianyu, igen uazt a kisfiut lattuk Enikove. Jazmin szerintem nem kapta el. Ma szinten semmit nem evett Jazmin csak kenyeret meg a tap adagot. Ejszaka el kezdett sirni almaban es nem hagyta abba, kivettem hatha megvigasztalodik, aludt tovabb, de sirt. Egy ido utan atjott a ferjem es bekentuk az inyet Dentinox-szal (gellel, mert vettem azt is)elhallgatott es aludt tovabb. Hat kivancsi vagyok tenyleg a foga-e??? Remelem azert nem eszik es nem tart sokaig a nem eves. Kulonben a gyogyszer mellekhatasa is az etvagytalansag, de zarojelben ott van, hogy eza betegseg egyik tunete is lehet. Hat nem hianyzik ez nekunk.
Hogy kell porszivozni?

Olyan jo kismama nadragot lattam a Brendonban. Bordo barsony. Csak eppen a bolondok, a hatso reszre vartak a szabalyozhato gumit. Hat nem mondom az ember feneke is no, legalabb is az enyem igen, na persze Anitanak semmit sem nott. De azert a pocak csak jobban no, nem? Fix pocakhoz, novekvo fenekhez keszitettek. Jo, mi??? Kép Kép

Szerintem jovo heten penteken a baba-mama klubba menjunk a Vasasba, utana heten legyen Ildianyunal a tali, hogy minden heten legyen valami. De ahogy ti akarjatok!!

Agci, nekem nem volt ott Jazmin a klinikan, megsem voltak szimpik az ujszulottesek, persze 1-2 kivetel. A noi osztalyos noverek sokkal humanusabbak voltak.

Anita, ejszaka is veled volt Balint? Mivel tomik a babokat? Nem ertem ez miert maniajuk?

Neztetek a Bigtesot??? A csajszik eleg benak, a fiuk kozott van 1-2 erdekes.

Ugy latom lassan mindenki 2 gyerekes anyuci lesz, hajra lanyok!!!! Kép Kép

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Anita!
Én is még egyszer gratulálok a picihez! Hogy telnek a dolgos hétköznapok? Én már elõre félek, hogy egyedül maradjak két gyerekkel itthon, pedig hol van az még????

Ildianyu!
Az hiszem már a 2. próbálkozás sikerrel járt, de már nem nagyon emlékszem, fõleg mostanában. Ez a terhességgel járó teljes elbutulás nem egy jó dologKép Nálatok is volt ilyen?? (mindenkitõl kérdezem)

Ma megyek AFP-s vérvételre, már elõre félekKép Egyszerûen utálom ha szurkálnak!!

Betettem egy tök aranyos képet Lilirõl a profilomba nézzétek megKép

Majd késõbb is jelentkezem!

Éva
vevike
 
 


Sziasztok!

Én az elsõ 6 emberkéig néztem a bigtesót aztán ráuntam, szerintem kicsit erõltetett volt fõleg a Klaudia mondókái Kép De szerintem amúgy jó lesz! Ti figyelni fogjátok a neten? Mondjuk engem annyira nem érdekell, de a tvben meg fogom nézni az összefoglalót! Az a piercinges pasi is bekerült? Az teccik Kép Rá vagyok kattanva a testékszeres meg tatovált pasikra Kép persze csak módjával...

Jobbulást illetve jobb étvágyat kívánok Jázminnak! Kép

Anita: Az jó, hogy nem tömték meg a babát a klinikán tápszerrel. Az enyém besárgult muszály volt, hogy bent legyen, és amikor 3 óránként kihozták szopizni, akkor böfizte ki a tápszert Kép naná, hogy nem szopott semmit, hiszen jó volt lakatva Kép
Én sem voltam megelégedve a csecsemõs nõvérekkel. Nagyon érdekesen álltak hozzá. Mivel be volt sárgulva -fény alá kellett tenni- és ettõl álomszuszi volt a baba.Amikor kihozták szopizni, nem lehetett életet verni bele, aludt. Amikor nagy nehezen sikerült felébreszteni pont letelt a fél óra, jött a banya és kikapta a kezembõl a gyereket! Függetlenül attól, hogy pont akkor kezdett el szopizni !! Szóval ezt nem értettem. Egy néhányszor el is küldtem õket a jó büdös francba- úgy finoman, erélyesebben kellett volna-, de gúnyosan visszaszólt, hogy "itt volt 30 perce arra hogy szopjon, mit akarok még..."
Szóval nincsenek kellemes élményeim velük kapcsolatban.
A szüléssztoridra én is nagyon kíváncsi lennék Kép

Mindenkinek szép napot!
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Vevike!
Eszméletlen édes a kislányod Kép

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok!
Majd még jövök.
Gabómamó írtam mélt, nézd meg!Kép
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok,

Jazmin meg mindig alig eszik. Csak a tap meg a kenyer meg a roletti csusszan. Nagyon valoszinu, hogy a fogoja, mert ma jol belelattam a szajaba, amikor sirt es nagyon duzzadt az inye.

Ildianyu, Lili mennyi ideig nem evett a foga miatt?

Vettunk lyan jatekos kosarat. ami Agcieknak van es nagyon jo. Jazmin felall melette es dobalja ki a jatekokat. Kép Azert vannak koppanasok utana ordiba. A ti baboitok is elestek es orditottak?
Ma megneztem a gyerekgyogyaszat konyvet es abban azt olvastam, hogy ulni 9-15 honap kozott kezdenek a babak es az atlag 10-12 honap. Tehat Jazmin teljesen normalis, csak a tobbiek tul hamar kezdik. (Hanga, Lili, Gabo) De nem is baj, majd ok hamarabb kezdenek inni, cigizni stb... Kép KépA tobbirol ne is beszeljunk.

Eva, nagyon cuki Lili. En a mostani terhessegemmel ugy vagyok, hogy nincs is idom ragondolni. Jazminnal mindig a konyveket bujtam, hogy hol tartok, most neha gondolkoznom kell hagy hetes terhes vagyok. De eddig osszehasonlitva a kettot, eddig meg sokkal jobb a mostani, de az mar bizti, hogy nagyon dagi leszek.

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Évi,
jó a sérója Lilinek!Kép
Megnéztétek már a kazettát? Remélem értettetek bwelõle vmit. Mikor is mentek?
Az elhülyülés nálam is volt... Egy idõ után már észre sem vettemKép.

Enikõ,
a könyvet több helyen is láttam, én a Anna kútnál lévõ könyvesboltban vettem. Kossuth L. sgt.

Csajok láttátok az új BigBrothere-s topicot. Tök jó!

Gabómamó,
azt majd még meglátjuk. Amúgy én is egy kicsit korainak tartottam, hogy ilyeneket csinálnak a babócák, de hát... Nem sok idõt hagfytak a regenerálõdásra. Pedig milyen jó lett volna, szépen csendben eljátszanának, nem kellene utánuk rohangálni,mert hogy mászik 8 hónaposan, ejjj...!KépKépKép

No, jó éjszakát mindenkinek!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ma voltunk dokinéninél, és azt mondta, hogy összeereszthetem nyugodtan gyerekekkel, csak ne fürdessem õket együtt. Azt hiszem, ez megoldható. Kép
Ja, Lili megháromszorozta a születési súlyát, 7,5 kiló. 60 dekát hízott 5 hét alatt. Ilyen sem volt még. A végén még fogyókúráztatnom kell. Kép
Akkor jövõ héten tali nálunk?
Lili úgy látszik csatlakozik Jázminhoz, mert felsír éjszakánként. Kép Már jó régen volt ilyen. De biztos a foga, mert állandóan csurog a nyála. Meg még az is, hogy megint nincs itthon apa, és az nagyon megviseli.

Anita!
Még egyszer gratulálok én is!

Gabómamó!
Vevike azt mondta, hogy úgy lehet rávenni a babókat, hogy ne féljenek a porszívótól, ha úgy porszívózol, hogy fogod közben.
Úgy emlékszem, volt min. 1 hét, hogy nem evett Lili.
A Bigtesóval kapcsolatban egyetértek Veled. Bár a férjem szerint az egyik csaj nem is olyan szörnyû.

Vevike!
Én is teljesen elhülyültem, amikor terhes voltam. Csak az volt a baj, hogy vizsgaidõszakom is volt, és hát meglátszott az eredményen, hogy nem olyan volt, mint elõtte. Kép

Na jó éjt, beájulok az ágyba.

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

ÁGCI Kép
visszatértem a munka frontjára Kép, van mit bepótolnom, sajnos, de amint lesz egy kis idõm, irok beszámolót. Remélem, Ti jól vagytok.

Üdv a többi kis- és nagyobb mamáknak is Kép!

KnéRita
knérita
 
 


Szijasztok!

Jelentem Hangára már nem igaz a mondás, miszerint több füle van mint foga, mert már 4 foggal harapja a kexetKép

Ágci! Akkor 6.-án pénteken lesz baba-mama klub?
Hányra kell menni?
Ugye jön mindenki???

Anita! Akkor Bálint nem is sárgult be? Mert nálam is kinn volt Hanga két napig, de pont mire beindult a tejcsi, besárgult és csak 3 óránként kaptam meg. Mikor kihozták, akkor pont aludt, nem tudtam felébreszteni igy szopni sem szopott, ezért mindig megtömték cumisüvegböl(!!!). Persze az is lehet, hogy azért nem akart szopni, mert mindig jól megetették, nem tudom. De most hogy olvasom Eniköt, ugyanaz a történet. Mire letelt a fél óra, felébresztettem, próbáltam szoptatni, mindig jöttek és elvittékKép
Szóval akinek nem sárgul be a babája, az igen szerencsés.
A szüléssztorid feltétlen ird le azért!

Gabomano! Jó 5let, hogy minden héten legyen valami taliKép
Hanga kb. 5 napig volt étvágytalan, most mikor jött a felsö metszöfoga.
Ha Hanga, Lili és Gabo hamarabb kezd majd el inni és cigizni, akkor Eszti már az oviban cigizni fogKép

Ildianyu! Most már mondd meg mivel eteted Lilit, hogy ennyire hizik? Lassan diétáztatnod kellKép

Leszoktattuk Hangát az éjszakai vizivásról. 3 napba illetve éjszakába telt. Az elsö éjjel felébredt és kérte a vizet, de nem adtam, erre 1 órán át hisztizett, én meg álltam a kiságyánál és simogattam a fejét. A második éjjel is 2-szer 1 órás müsor volt a vizért, de nem adtunk neki, a 3.éjjel már nem csapott 1 órás hisztit, csak 15 perceset. Ma éjjel pedig csak egyszer sirt fel, akkor betettem a cumit a szájába és aludt tovább..egészen délelött fél 10-ig. Jól kialudtam magam végreKép
Az igaz, hogy 3napig úgy néztem ki mint egy élö halott, de megérte.
Én nem tudtam, hogy az éjszakai itatásra rá tudnak szokni a gyerekek, úgyhogy köszi, hogy még idöben szóltatok.
Pedig Hangát csak 1 héten keresztül itattuk éjjel és már ilyen rövid idö alatt rá tudott szokni.
Remélem mostmár újra végigalussza az éjszakát.

Ja meg még egy kérdésem lenne. Nálatok hogy megy az esti lefektetés? Vagyis hogyan altatjátok el a gyerköcöket?
Nálunk úgy megy, hogy 19:00füri, 19:30vacsi, 20:00-21:30-ig mászkál, játszik és mikor látom 21:30 felé, hogy álmos, sirós, akkor átviszem a szobájába és addig ott állok a kiságy mellett, amig el nem alszik. Csakhogy van olyan, hogy fél órán át ott kell állnomKép Mert ha kijövök a szobájából persze azonnal sirni kezd. Szóval esténként fél órát állok és simogatom.
Azért kérdezlek titeket, hogy nálatok hogy megy, mert nem tudom, hogy ez normális-e igy. Hátha van valakinek jó 5lete.

Szijasztok, Lara
lara
 
 


Sziasztok lányok!

Remélem mindenkinek jól telt a napja?

Ágci!
Megnéztük még aznap a videót és viszonylag sok mindent felismertünk rajta, igaz hogy nem most láttunk ilyet elõször. Végül is így, hogy láttuk a tieteket nem is biztos, hogy elmegyünk jövõ héten Kecskemétre. Úgy döntöttünk várunk még vele. Tudod holnap megyünk ide Szegedre a dokihoz és õ is csinál videót az UH-ról. Kettõ már túl sok lenne a családi kasszánakKép Majd ha már elmúltam 30 hetes, utánna megyünk el. Ha jó lenne nektek, akkor holnap délelõtt elvisszük a kazettát, vagy esetleg pénteken?

Mindenkihez!
Tudtok jó kilós méteráruboltot? És használtruhást (gyerek, felnõtt)? Arról tud valaki, hogy a JATE-ba mikor lesz megint használtruhavásár?

Lara!
Nálunk a lefekvés nem kifejezetten a "nagy könyvek" szerint történik, de most még nincs belõle semmi hátrányunk Kép Lili kb. negyed és fél 8 körül fürdik, aztán egy kis bohóckodás, és úgy kb. negyed és fél 9 körül fekszik le. A mi ágyunkba alszik el az én pólóim társaságában és miután elaludt visszük át az õ kis ágyába, ahol is reggelig alszik. Egyáltalán nem ébred fel. Nekünk nem okoz problémát ez a módszer és Lili is nyugodtan alszik elKép

Most ennyi, mert vendégeink jöttek!

Üdv Éva
vevike
 
 


Sziasztok csajok,

Lara:
Ezt a lefektetés -kiságy mellett történõ ácsorgást- úgy csináld, mint az éjszakai itatást. Mármint a leszoktatást. Tedd be az ágyba és gyere ki a szobából.Biztos ordítás lesz az elsõ pár napban, de aztán megszokja. Kicsit szívtelenül hangzik, de beválikKép!
Én leteszem az ágyba adok neki valami játékot (ami nem csörög,röcsög, nem csap zajt) és kimegyek a szobából. Természetesen millió "jó éjt puszi" utánKép! És amikor 15 perc múlva benézek hozzá, pont fordított helyzetben, mint ahogy letettem Kép, de alszik KépEkkor betakarom és reggelig húzza Kép
Gratula a fogacskákhoz!!!

Ágci:
Köszi ha megyek át Szegedre megnézema könyvet. Szóval azt mondod tanulságos???

Rita:
Jó volt a nyári szünet? Merre voltatok? Mi újsi baba ügyben? Vannak már fejlemények? Írhatnál gyakrabban is ami azt illeti Kép

Ildianyu:
Sajna nem tudunk menni a talira.Majd szept 18. körül megyünk át 1-2 hétre. Akkor összehozhatunk egyet nálunk is Kép
Hogy álltok a sebbel? Gyógyulófélben van már? Tudod mire gondoltam? Arra, hogy ha pl. liftes házban laktok, akkor a lifteben megfoghatta a falat" Lili, amihez egy kutya hozzáért, vagy a házbéli kutyás gyerekek megfogták Lilit, vagy a homokozó amit Te is mondtál..... A doki mit mondott, honnan szedhette össze babó a fertõzést?
Sajnos az ember nem lehet elég óvatos, az ilyesmivel kapcsolatban.De meg sem tudod elõzni a bajt, mert nem lehetKép. Remélem jobban vagytokKép!
Van egy ismerõsünk (akirõl írtam, hogy még mindig szopizik és már 3,5 éves) na õ a homokózóba szedett össze valami galandférget vagy mitKép Állandóan vakarózott popsitájékon. És már szobatiszta volt, de megint pelenkázni kellett, hogy ne nyúljon oda. Több mint 5 hónapig tartott mire kikezelték.És az a legrosszabb, hogy most újra kell szobatisztaságra szoktatni, mert elkényelmesedett, meg megszokásból állandóan a popsiját vakarja, ha viszket ha nem Kép!!! Ja és a szülei negyon tisztán tartják, õt is meg a lakást is...nem azon múlik.... De hát ezt Ti is tudjátok...

Orsi,Norcsi,Fanita miért nem jelentkeztek?

BAnita:
Mikorra várható a szüléssztorid??? Kép

Gabómamó:
Tessék megcsináltatni az útlevelt! Irgum-burgum Kép Hát ide kell jönni vásárosnaményba. Ma megint voltunk a piacon. Megjött az õszi "babakollekció"!! Nagyon komoly kisruhák vannak, nevetséges összegekért.Ha majd nálunk lesz tali, megmutatom miket vettünk Boginak.... Le fogtok ájulni a székrõl ha meglátjátok õket és megmondom az árakat.....

Na megyek,bocsi hogy hosszú lettem.
Közületek senki sem allergiás? Pl a parlagfûre vagy ilyesmire?
Puszika
Enikõ

Enikő és Marci 13 , Bogi 9, Viola 6, Zalán 3,5
ceniko
Szeged
 
 


Sziasztok,

Lara, ugyik vagytok a vizleszoktatassal. Ma mar kicsit jobban evett Jazmin. Mi meg ugy jartunk, hogy mivel nappal alig eszik Jazmin, most ujra 2x eszik ejszaka. Annyira nem is lenne baj, de ha hajnal 4 korul eszik, akkkor reggel nem hajlando enni, ma pl delig. Ez azert sem jo, mert agyogyszeret nem tudom beadni. Ma is hajnal 4-kor adtam be. Ha elmulik a fogzas, ha egyaltalan az? akkor en is viszaszoktatom az ejszaka 1x-ri evesre.

Az alvassal kacsolatban. Kb Jazmin 5 honapos koraig mi is ott voltunk az agynal, mig elaludt. Es orditott. Elolvastuk az aludj jol gyermekemet es kb azt alkalmazzuk, csak nem olyan szigoruan. Nalunk igy van. 7-kor vacsi, negyed 8-fel 8 korul furdi, utana apuval 5 perc a nappaliban (ha itthon van)de ilyenkor nagyon beindul. Ilyenkor kezben van. Fel 8 korul lefekves, ha torik, ha szakad. Valamikor elalszik rogton, valamikor hisztizik. Nem mindig megyunk be hozza, de ha nagyon sir, akkor igen berakni a cumit. Kulonben 4 cumi van berakva az agyban. Ritkan van, hogy fel oraig is elhuzza, de altalaban 8 elott mar alukal.

Eva,

A Nagyposta mellett van egy kilos meteraru, ami eleg jo.
A Jateban ugy tudom ma volt gyerek, holnap felnott turka.
A Lengyel u-ban van jo bababizomanyi. Ma voltam, es nagyon jo cuccok vannak oszi teli. En vettem egy szamitogepet Jazminnak ezer Ft-ert.
gabomamo
 
 


Sziasztok!
Lara,
bocs hogy belekotyogok, de ugye én ilyen vagyok.
Szerintem nem jó, hogy mászkálni, bulizni hagyjátok Hanga babát fürdés után olyan sokáig.
1. elpilled fürdéskor, ezzel teljesen feelébred
2. lehet, hogy már annyira fáradt, hogy azért nem tud elaludni. Ez nálunk is így mûködik, lehet, hogy te is tapasztaltad már.
3. büntetésnek veszi a lefektetést, hiszen a bulit felváltja egy számára rosszabb
Hiába hóóót álmos.
Szóval szerintem, ahogy Gabómamó írta, nagy hempergõzés játék ne legyen a fürdés után. Esetleg egy kis móka, aztán lecsendesítés: meseolvasás, vagy elmeséled neki mi történt aznap... ben szobájában a karodban. Aztán a többi jóéccakát...
Nálunk egyelõre megoldja a szopi a kérdést, aközben elalszik és viszem át a kiságyba. Apukájától közben kap jó éjt puszit és alszik.

Évi,
legyen jövõ hét, jó? A hétre bejelenkezett a védõnõ. Kérdezi tegnap: jönne, itthon vagyunk? Mondom a héten igen, csak péntek nem jó. Akkor majd elõtte hívlak! Köööszi (gondoltam), én úgy gondoltam, hogy rögtön megbeszélünk egy idõpontot, úgy látszik õ nem.Kép

Még akartam írni vmit, de kihullott a lyukon.
Pénteken tíztõl.

Ágci

Kép
Ágci
 
 


Sziasztok!

Ágci!
A csecsemõs nõvérekrõl egy sztori. Épp szoptattam a babát közben épp a párommal beszéltem telefonon. Erre odajön egy nõvér letépi (szó szerint értsd!) a mellemrõl a gyereket, és annyit mond :" anyuka megyünk fürdeni..." Nekem se kellett több, leraktam gyorsan a telefont, és mentem a babák után. Majd megszakadt a szívem, mikor látom hogy szegény Bálint ott sír a kocsin, nem érti mi történt. Kivettem a kocsiról, rögtön megnyugodott, aztán elkísértem a fürdetéshez is. Az a durva az egészben, hogy míg összeszedték a többi babát, addig én simán megszoptathattam volna Bálintot, és ha kész vagyunk utánuk viszem.

Kérdeztétek hogy milyen az élet két gyerekkel. Hát hogy õszinte legyek én nem erre számítottam (rosszabbra), de ez a kisbaba egy angyal. Eszik, alszik. Sokszor észre sem lehet venni hogy itt van. Ilyenkor tisztára furdal a lelkiismeret minket, és ha fölkel nem gyõzzük az apukájával dicsérni, hogy milyen tündér, milyen jó fiú, meg hogy szeretjük stb...
Beninek még nem jutott eszébe visszaküldeni a kórházba. Inkább mindig simogatja, ha sír beszél hozzá, hogy ne sírjál baba, itt vagyunk stb... Szoktunk együtt énekelni a babának.
Reggel müzlit akart adni a babának, múltkor matricát akart a kezébe adni, és nem értette miért nem fogja meg.
Szóval a Benivel nincsen semmi probléma szerencsére. Mivel Bálint ilyen jó baba van idõm a házimunkára is, tudok foglalkozni Benivel is. Szóval Beni nem sok változást tapasztal, ugyanúgy telnek a napjaink.

A szüléstörténetet lusta vagyok leírni, de egy barátnõmnek már leírtam, azt elküldöm mindenkinek. Ha valakit véletlen kifelejtenék, majd szól!

Sziasztok: Anita

Kép

Kép

Kép
banita
 
 


Sziasztok,

tegnap azt elfelejtettem:

hogy Jazmin mar 2 hete megharomszorozta a sulyat Kép Sot ratett 10 grammal.

Lara Jazminnak meg mindig tobb a fule, mint fogoja.
gabomamo
 
 


Sziaztok,
ma voltunk meresen, 6060 g Jazmin. Vegre atlepte a hatost, hurrra, hurra eloreKép Kép Kép

Nu csok mindenkinek,
gabomamo
gabomamo
 
 


Sziasztok!

Nálunk is ugyanez volt a Klinikán. Állandóan megtömték Lilit, ráadásul sárga is volt, és amikor kihozták, mindig aludt, és folyt a száján a tej. Kép

Lara!
Azt hiszem, Lili a kenyértõl és a keksztõl hízik. A kekszet már jelentõsen lecsökkentettem, a kenyér most jön. Nehéz lesz. Kép

Az esti fektetés nálunk úgy megy, hogy fél 7 körül van valami szilárd vacsi, aztán fél 8-kor fürcsi, utána szopi, vagy inkább csak cicizés. Ezen általában bealszik, és egy fél óra múlva félálomban benyom még egy adag tápot.

Gabómamó!
Akkor mit izgulsz Jázmin súlya miatt? A nagy könyv szerint 1 éves korukra kell megháromszorozni. Kép
El tudom képzelni, milyen édes lehet, amikor kipakolja a kosarat. Kép
Érzed még a méhed?

Anita!
Tényleg egy angyali kisfiad van! Vagyis bocsánat, kettõ! Kép

Lányok, melyik nap legyen a tali?

Ildianyu
ildianyu
 
 


Sziasztok!

Ildianyu,
11-e kivételével bármelyik nap jó.

Gabómamó,
grtaulállok Jázminnak!Kép

Banita,
egy biztos:
a második gyerkõcnél én is határozottabb leszek. De, hogy ez miért jó nekik? Nem jobb, ha megelégedve, boldogan távoznak az anyukák? Egyszerûen képtelen vagyok felfogni?!

Lányok azt hiszem mi szüneteltetjük ewgyelõre az összes tejterméket. Képzeljétek eél, mondtam ugye a múltkor, hogy megittam vacsorára egy bögre tejet, szegény Cuminak fájt éjszaka a hasa, sokszor felkelt, ráadásul reggel 3 nagy adagban kijött belõle minden. Pontosabban végig hányta alkást. Ez már nem elõször fordult elõ, most beazonosítottam, hogy tuti a tej a hunyó!Kép A pötidanont is felfüggesztettük, de apukája hozott vmelyik nap, ma reggel pedig adtam neki egy dobozzal. Nem ette meg az egészet (pedig igen kicsi adag). Utána elmentünk a reggeli sétánkra. A Török utcában bukott egy jó nagyot, és csak mondja a magáét pedig már megtisztogattam a cumit, az arcocskáját, a ruháját. Belenézek a pelusba, az évszázad kakija volt benne. persze mikor fogyjon el a popsitörlõ? Az utolsó kendõcskével tisztítottam meg a ruháját.
be a DM-be, még szerencse hogy nem volt messze, aztán a parkban peluscsere. De ez nem rendes volt, hanem olyan igazi hasmenéses. Úgyhogy mi búcsút mondunk egy idõre az összes tejterméknek. Nem örülök neki, de ez van.

A védõnénivel megint az utcán futottunk össze, tanácsadás így letudva.Kép

Lara,
anyatej helyett, mit adsz Hangának? Folyadéknak csak vizet, gyümölcslét? Vagy adsz neki babatejet is? gondolom tehéntejet még nem iszik egyelõre?

No, megyek fõzni!
Ágci

Kép
Ágci
 
 


Szijasztok!

Amiket leirtatok elhatároztam, hogy megváltoztatom az esti lefektetés sorrendjét. Arra én is gondoltam már amit Ágci is irt, hogy a vacsi utáni másfél órás játék alatt felébred és nem akar aludni menni, hiszen a nagyszobában jó a móka:-)) A férjem pont javasolta a múltkor, hogy elöbb etessük, aztán fürdessük, mint Ildianyuék és Gabomanoék.
Szóval mától kipróbáljuk, hogy 19:30-kor vacsi, aztán megfürdetem és utána egyböl megy az ágyba.

Enikö! Mikor Hanga annyi idös volt, mint Bogi, ö is úgy aludt el, hogy betettem a kiságyba, kijöttem a szobából és ö szépen tök egyedül elaludt, egészen reggelig. De mostmár több esze van és hiányol minket.

Gabomano! Az éjszaka mégis adunk neki vizet. Rájöttünk, hogy lehet, hogy mégis szomjas...DE! Már csak eccer kel fel emiatt és nem óránként.
Már fél éve meg akarjuk venni az Aludj jól gyermekem cimü könyvet, de azt mondták legutóbb, hogy már nem adják ki többször, talán majd egy újabb kiadásban. Ide tudnád adni kölcsön 1 hétre? Gyorsan kiolvasnánk és kifénymásolnánk belöle a lényeget és azonnal adnám is vissza!
Jázmin máris meg3szorozta a súlyát, Hanga valószinü nem fogja. Szóval ti jobban álltok!

Ildianyu! Hangának pár napja mi is próbáljuk adni a kenyeret úgy hogy csiipek egy picit, teszek rá májkrémet. Kb. 2 katonát megeszik, de többet eccerüen nem lehet betenni a szájába. Inkább nem eszik. Bezzeg ha pürés bébiételt adnék neki, akkor abból becsapna 2 üveggel is.
Lili mennyi idö alatt jutott el odáig, hogy elfogadja és megeszi a kenyeret vagyis a nem pépes ételeket?
Ha igy haladunk Hanga még 18 évesen is pépet fog enniKép
Nekünk bármelyik nap jó a talira!

Ágci! Anyatej helyett nem adok semmit Hangának. Se tápszert, se babatejet, és természetesen tehéntejet sem. A kalciumigényét tejpépböl, pötidanonból és túrórudiból fedezi(remélem elég neki).
Folyadéknak még mindig csak vizet kap.
A védönönk szerint adnom kéne neki tápszert. De nem tudom, hogy ez tényleg fontos-e? A doktornönk nem javasolta.
Ildianyu, te miért acc?

Szijasztok, Lara
lara
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: