Új privát üzeneted érkezett!

Hú enyém a 800. hozzászólás :lol: :lol: :lol:

Na délután aludtam egy jót. A fiúk olyan szépen aludtak, és én is kedvet kaptam.
Hátha éjszaka nem alszok, ha nem szülök, akkor csak azért. Mostanában órákat képes vagyok csak forgolódni :shock: :roll:

Chat: én még sosem próbáltam, bár rajtam ne múljon. Bár valószínűleg ennyire "szabad" ha meglesz a pici nem leszek. Bár ha erősödik egy kicsit akkor gépezés közben is fogom tudni etetni, ez bejött Krisztikénél is. :wink: :wink:

Sakk-szeletet majd bepötyögöm, most nincs annyi időm.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Ha chat-elni akartok, egy aktuális időpont talán az esti órák valamelyike. :) Általában (eddig úgy vettem észre) este 8környéke amikor mindenki túl van a nap nehezén és talán a gyerkőcök is alszanak. Szóljatok, ha rossz a gondolatom. :oops: :oops: :oops:
Kérek tanácsot: sajtos rakott burgonya mellé, ízileg, milyen leves menne? Én valami húsleves félére gondoltam. Valamelyik nap ez lenne a menü.
Másik kérdés: friss tűzhelyben süthetek úgy hogy az alsó tepsiben vizet rakok párláshoz?
Bocs, lehet hogy hülye kérdéseim vannak, :roll: :roll: :roll:
de most van elősször új tűzhelyem, bejáratottal nem voltam gondba.
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Én már megint kivagyok :( Ugye végre tul vagyok a náthán, erre most elkapott a derékfájás, de nagyon :cry: Tegnapelőtt este kezdődött, aztán tegnap napközben felerősödött. Délután itt voltak anyósomék, de őszintén szólva már olyan vacakul voltam, h alig vártam, h elmenjenek és vizszintbe tegyem magam. Akkor még azt hittem azért fáj, mert megjött (egyébként nem szokott, dehát a szülés sok mindent megváltoztat) Szóval tegnap du. bevettem egy aspirint , aludtam egy órácskát és nagyon jó lett. Sajna ma délutánra megint nagyon megfájdult (főzőcske, stb), most is alig tudok ülni. Nem tudom mi lesz velem :roll:

Móni
Hát én már igen rég járattam be a sütőmet, de sztem nyugodtan tehetsz bele vizet :wink:
A kukázás nálunk is megy, nagyon kell figyelnem mert mindent kiszed Dani és a szájába teszi :roll: Sztem ezt minden gyerek szereti :lol:

Én régebben chateltem a rokonommal (Svédországban él) és mindig volt 1-2 fiu aki közben irogatott. Volt, aki nagyon aranyos volt és jót beszéltünk, de olyannal is összeakadtam, aki folyamatosan a szexuális életem után érdeklődött :? Apával olyan jókat nevettünk rajta, mert a végén már direkt hülyeségeket irogattunk neki :lol:
Egyébként msn programotok nincs véletlenül? Azzal lenne a leg egyszerübb chatelni :wink:

Na megyek, mert már nagyon nem esik jól ülni :roll:

Kép
Kép
mókuska
 
 

 
 

Sziasztok!

Móni!
Ezt a párlást szerintem nyugodtan kipróbálhatod.... nagy baj nem lehet. :wink:
Sajtos rakott burgonya? ez melyik? mert én a rakott krumplira (krumpli,kolbász, főtt tojás) tejfölt szoktam rakni. A másik fajtára (krumpli,hagyma,husi, bacon szalonna) szoktam sajtot.
Nem tudom miért, de én ezekhez általában, ha csinálok levest, gyümi-levest szoktam. :wink:

Ildi!
Nagyon rád jár a rúd... Nekem is van, hogy megfájdul derakam, ill a nyakam is szokott, de szerencsére egy idő után elmúlik. Fastum-gél van itthon, azzal szoktam bekenni, forró víz is jó szokott lenni rá. Jobbulást! :D
Lilike javulgat?

Chat: nekünk Skype van, ezt használjuk, de majd megnézem, van e msn-ünk..

Megyek is, mert tegnap ellustiztam az időt és most kapkodhatom magam... :lol:


Legyen szép a napotok!

Timi
thimó
 
 


Megnéztem, van msn a gépünkön. DE! Azt írja ki, hogy nem vagyok bejelentkezve és ahogy próbálkoztam, hogy hol lehet eltüntettem az msn ikonját...

Hogy kell bejelentkezni?

Timi
thimó
 
 


Regisztráltam, de használni nem tudom....

Timi
thimó
 
 


Itt vagy még Timi?

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Timi
A skype is jó, sőt én jobban szeretem mint az msn-t. A svéd rokonokkal is ezen szoktunk beszélgetni :lol:
Lili javul, az éjszaka megint jól aludt és már nem szokott szólni, h viszketnének a pöttyök. Nem is láttam ujakat, ugyhogy sztem a gyógyulás utjára lépett :lol:

Én nagyon rosszul aludtam, éjszaka is fájt a derekam. Reggel megittam egy aszpirint és utána jobb lett, gondoltam legalább addig ne fájjon amig rendbe kapom a lakást és ellátom a gyerekeket. Már szóltam apának, h hozzon rá Fastum gélt v. Algoflex gélt -mégiscsak jobb lenne mint a gyógyszer.

Tegnap du. apa elvitte Danit sétálni. Nagyon élvezte a kis zsivány :lol: Szegény Lili meg itt könyörgött, h őt is vigye el, de ugye nem lehetett :( Ma "jó lenne" vasalni, rengeteg van és persze a mosógép megy, ma dupla adagot kell mosnom mert nagyon összegyült :roll:

Szép napot mindenkinek!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Köszi a tanácsot a tűzhelyről, majd ha lesz több időm nekilátok.

Sajtos rakott krumpli: krumpli, kolbász, virsli(ezt én eszem), tojás, krumpli és a tetején sajt és tejföl .Emlékeim szerint ilyen. :roll:
Most egyenlőre tasakos levest csináltam, vasárnap anyósom 3napi kaját főzött, még van abból is.

Gyerek kérdés:
Csinált olyat valamelyikőtöknek a gyerkőc, hogy játszik a nagyszülővel 20percet(kb.), elmegy a nagyszülő és nekikezd hisztizni? Tegnap nálunk ez volt a sláger, megcsinálta anyósommal és apósommal. Nem bírtunk vele 1órán át. Ráadást 10helvolt mire elaludt. :(

Gyógyuljatok meg minnél előbb, és a kismamánk jöjjön haza a babával egészségesen.
:D :D :D
horvathne.d.m.
 
 


Móni
Nálunk is szokott olyan lenni, h Dani több órán át együtt van a nagyszülőkkel (anyósomékkal mert ugye anyáéknál együtt vagyunk). Ott ugye minden figyelem az övé, semmit nem csinálnak csak őt babusgatják, vele játszanak. Hát ilyenkor nem lehet vele birni itthon, mert ugye a figyelem, törődés már megoszlik, én nem tudok csak Vele foglalkozni, más dolgom is van. Akkor jön a hiszti és társai... :roll:

Mellesleg ma ujabb dologra jött rá a fiam :roll: Egy ideje ki tudja nyitni az ajtókat, de eddig nem izgatta. Hát ma igen. Én még feküdtem reggel az ágyban mikor hallom, h nyilik egy ajtó. Azt hittem a spajzban matat mert 1-2 játék oda lett kitéve -ezeket majd Eszter kapja meg. Aztán gondoltam, h mégiscsak megnézem: takaritotta a WC-t a kefével :roll: Szóval egy perc nyugtom sincs... :lol:
Most alszik én meg vasalok egy kicsit :twisted: bár nagyon nem esik jól :oops:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Ildi!

Wc-takarítás: ezt sok gyerkőc szereti egy bizonyos korban. Egy időben én is sokszor találtam rá a fiúkra a Wc-ben...., amint épp "takarították". Dávidnak még mindig kedvence a kakit (az övét) lepumpálni, de nem sok köszönet van benne. :roll:
Igen, amikor elérik már a kilincset az egy szuper élmény(a gyereknek)

Móni!
Nálunk, sajnos, már nincsenek nagyszülők. Amikor élt még anyósom akkor is csak néhanapján, ha nagyon muszáj volt bíztuk rá.
Hiszti, ez az én véleményem, minden gyereknél van egy adott életkorban. Az én fiaim nem voltak különösen hisztisek, de még most is előfordul mindkettőnél, ha valami nem tetszik nekik, akkor cirkuszolnak. Tegnap Beni (5éves) mindenáron este 9-kor akart kártyázni, hát persze, hogy nem engedtük meg. Jött a cirkusz-bünti(be kellett feküdnie az ágyba :lol: )-bocsánatkérés- megbocsátás. Mindig ez van...
:lol: :lol:
Timi
thimó
 
 


Gabi?????

Zita?????
thimó
 
 


Timi!
Nálunk a hiszti tegnap tényleg egy óra volt, mire abbahagyta, utánna nekikezdett csókolgatni. Ez a ne haragudj.Ma egy fél órát itta a teát az ölembe, még akkor is ha anyósomék fenntvoltak. Mi anyósékkal élünk, ők lennt vannak az alsó szinten.

Ajtók: nálunk, még a szekrény ajtó amit kinyit, pedig összekötöttem madzaggal. Akkor is marad rés,még ott nem csípte be az úját. Tegnap beraktam a babakocsiba pihenni, hirtelen felült és kicsúszott a kocsiból. Apja jobban megijedt mint Levi, ez volt az első eset. :?

Majd még jövök, remélem, ti is itt lesztek. :oops:
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Most tudtam jönni csak délelőtt vasaltam egy kicsit, meg megcsináltam azt a sakk-szeletet.
Hát nem valami gazdaságos sütemény :shock: :shock: ahhoz képest mennyi minden kell bele, nem lesz valami nagy adag, sőt. Kb. semeddig sem fog tartani :roll: olyan jókat röhögtünk rajta anyósommal.
Ráadásul mivel nem kell bele sem sütőpor, sem élesztő, így nem fog nőni sütéskor sem :shock:
Persze Krisztián reggelt megint palacsitát akart süttetni, na az legalább kiadós :wink: :wink: :wink:

Timi
így is kéred a receptjét?
Nekünk van Skype is és Msn is :wink: :wink: Én szeretem, és használom is mindkettőt :wink: :wink:
Az Msn akkor jobb, ha esetleg olyan témáról akarsz valakivel "beszélni" amit nem akarsz másnak megmutatni :wink: az ugyanis nem tárolja az üzeneteket, a Skype igen.

Ildi
gyógyulj meg. Én is kezdek lebetegedni. Plussz a fogam is fáj :cry: így jár aki fél a fogorvostól és nem megy el korábban kihúzatni :oops: Most meg már tuti nem megyek, majd ha megszültem utána valamikor :roll:
Figyelj már amikor a vasad kevesebb lett terhesen szédelegtél is? Mert én mostanában sokszor szoktam. Majd holnap lemegyek a védőnőhöz a labor-eredményekért, ha rossz, akkor úgyis megyek nst-re :shock: és beszélek a dokival.
Holnap kell menni Adrika eredményéért is, remélem jó lesz.

Móni
nálunk a nagyszülő (anyósom) ő ugye itt lakik, ill. mi lakunk vele :wink: Na érte nem hisztiznek a gyerekek. Szeretik, de ő annyit nem játszik velük. Anyuékat viszont nagyon hiányolják. Sajnos ahhoz messze laknak, hogy akár hetente lemenjünk.
Adrikának volt olyan időszak, hogy sírt amikor eljöttünk. Hisztizni nem szoktak utánuk, :wink: :wink:
Hiszti az bár nam sokat de van, főleg a kicsi hajlamosabb rá. Lazán hanyadt dobja magát az úton :evil: :evil:

Nekem most abban a korszakban van, hogy mindent egyedül akar csinálni. Főleg öltözni, amúgy nagyon ügyi :wink: :wink: Viszont ha valami kicsit vizes lesz, vagy valami pici folt van rajta, keres magának másik ruhát, és átöltözik :roll: van olyan nap, hogy 3-szor is :shock: :shock:

Kuka: na az nálunk is nagy szerelem volt, szerencsére most már nem :wink:
Wc, na az is igen. De Adri többször dobálta tele pl. wc papírral. Azt Krisztián nem csinálta. Viszont anyuéknál az a pumpás illatosító van, azt ha nem vagyok résen képes 10-szer is megnyomni, és az egész ház "bűzölög" tőle :shock:

Húsvétot nem tudom ki kérdezte :oops: :oops: hát az nem a kedvenc ünnepem, de sajnos mindíg itthon kell lennünk. Ehhez anyósom ragaszkodik :roll:
Általában anyuékhoz szombat-vasárnap megyünk le, és hétfő itthon. Jó most a picivel úgysem mennénk sehová, de mi évek óta szerettünk volna elmenni valahová kirándulni inkább.
Bár anyuékhoz majd szeretnénk most is lemenni, addigra már Esztike sem lesz olyan picike :D

Na, most ennyi minden jutott az eszembe.

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


:twisted: :twisted: Szórakozik velem a babanet :twisted: :twisted:

Tesó
Igen, már a terhesség vége felé kezdődött a szédülés- éppen ugy mint nálad!+fáradékonyság. A helyedben azonnal el kezdeném szedni az Elevitet amig nem késő! -függetlenül a laboreredménytől!!!

Na, kellett nekem "vagánykodni" :roll: Ugye az aszpirin megtette hatását, pakoltam, mostam, kicsit vasaltam. Hát megis lett az eredménye -ujra fáj a derekam. Biztos megkapom apától a magamét mert napközben hivott és mondta, h azért mert kicsit jobb nem kéne egyből "kiütni " magam 8) Mondtam, h hozza a krémet aztán majd délután pihizek :wink:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Gabi!
Megkóstoltátok már a sütit? Érdekelne a recept, ha finom és nem gond leírni. Se sütőpor, se élesztő? - érdekes ...

"lazán hanyat dobja magát az úton": :lol: :lol: :lol:

Alacsony vas: nekem is volt a terhesség alatt (most is :cry: ), Valami rágótablettát kellett szednem, a doki írta fel.

Valamikor összehozunk egy Skype- bulit? Egy olyan 5-10 perceset :wink: Én ott is csak pötyögni tudok, mert se mikr., se kamera. :cry: Nektek?

Húsvét: nem kerítünk neki nagy feneket. Szokott nálunk lenni olyankor körhinta-cirkusz, ide el szoktunk menni, ha az idő engedi. A fiúk elmennek 1-2 helyre locsolkodni és kész. Sonkát azért szoktunk főzni, az olyan fincsi.. :lol: Sütemény is szokott készülni.
Kirándulni már rég voltunk húsvét-hétfőn. :cry: Az utóbbi években apa horgászni szokott menni és oda minket nem visz. :twisted: Elriasztjuk a halakat. :wink:


Lassan megyek Beniért az oviba.

Timi
thimó
 
 


Timi
még nem kóstoltuk, még a hűtőben áll :roll: Majd ha hazaértünk Adrikával utána sütöm csak meg :wink: :wink:
Majd lefotózom milyen lett :D

Horgászat: húúú azt apa is nagyon szeret. Bár csak anyuéknál szokott elmenni a tóhoz, ott csak olyan kicsi gagyi halak vannak, na de a horgászat-élmény :twisted: :twisted: Viszont már régen voltunk, utoljára amikor kettesben sátorral mentünk tópartra, és már hármasban (Krisztikével :wink: ) jöttünk haza :D :D
Azóta nem voltunk :twisted:

Ildi
akkor holnap vegyek vitamint, de nem Elevitet, azt azért hagytam abba, mert nagy gondokat okozott széklet terén :oops: :oops: Gravidát veszek, amúgy is akartam a megfázás miatt is, na meg szoptatás alatt sem fog az ártani egyáltalán :wink: :wink:

A sonka nálunk nem húsvét-függő. A kötözött sonkát imádják a gyerkek megsütve, és úgy vagyunk vele, hogy az legalább hús, nem úgy mint egyik-másik szalámi :wink: pl. párizsi :shock: Árban meg sokszor semmi különbség :wink:
Viszont Ász-sonka soha többé nem kell. Vettünk akcióba és vissza kellett vinni olyan büdös volt, holott szavatossági időn belül volt még :shock:

Na eszek valamit, bár nem sok étvágyam van :?

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sakktábla süti

30dkg vaj(lágy)
15dkg porcukor
1 cs vaniliás cukor
40 dkg liszt
2 ek. kakaó
1 tojásfehérje
liszt az összedolgozáshoz

A vajat a porcukorral a vaniliával habosra keverjük, majd a liszttel ygors mozdulatokkal összedolgozzuk.
Ketté választjuk, a felébe beletesszük a kakaót.
A tésztákat fóliába téve, belerakjuk 1 órára a hűtőbe.
Utána ismét elosztjuk a tésztát ( kb. 1/3-2/3 arányban)
A nagyobb tésztából kb. 1 cm-es vastagságú téglalapot nyújtunk, és 6 egyenlő csíkra vágjuk.
Tojásfehérjét elkeverjük, ezzel állítjuk össze a tésztát.
Alsó sor: 2 fehér , 1 barna, tojásfehérjével ragasztjuk össze, majd megkenjük a tetejét és arra 2 fehér 1 barna tészta kerül. Összesen 4 sor lesz.
A hasábot kétfelé vágjuk.
A kisebb tésztát kinyújtjuk, tojásfehérjével megkenjük, az egyik hasábot fehér, a másikat barna tésztával borítjuk körbe.
A kész hasábokat a hűtőben 1-2 órát pihentetjük.
Utána kb. 4 mm-es szeletekre vágjuk, és sütőpapírral bélelt tepsiber tesszük.
Előmelegített sütőben sütjük, kb. 12 percig.

Nekem 41 db lett belőle :wink: :wink: Egyébként finom

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Bocsi, h nem fogok sokat irni, nagyon fáj a derekam :cry: Most lett kész Dani a fürdéssel, megyek én is aztán jól megmassziroztatom apával+Fastum gél. Remélem segit, különben anyának lesz igaza és dokihoz kell mennem :cry: Nade mikor :roll: ?

Kép
Kép
mókuska
 
 


Ildi
jobbulást :wink: Esetleg ügyelet?? Algopyrin injekciót ott is be szokták adni, mert ilyenkor úgyis "csak" azt adnak :?

Jó éjszakát mindenkinek!!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Ildi!
Derékfájás enyhült? Te megrántottad a derakad, vagy van ilyen betegséged? Ezt azért kérdezem, mert Dédinek van lumbágója, ami elő szokott jönni, és olyankor a fájdalomcsillapítás+kenőcs és sok pihenés hoz javulást. A doki sem csinált neki a múltkor sem semmit. :wink:
Nekem, pedig van egy kis gerincferdülésem és ez szokott derék-hátfájást okozni, ha sokat állok. :roll:
Reméljük gyorsan túlleszel rajta.

Gabi!
Köszi a receptet! 41 db azért nem olyan kevés. :wink:

Horgászat: a férjem egyik fő hobbija (volt). Manapság nagyon ritkán jut el (horgász szerkót is elajándékozta, de néha visszakéri :wink: )
Én nem igazán szeretem, mert csendben kell ülni és várni, ezért 1-2 alkalommal voltam vele, akkor még gyerekek nem voltak.
Azt bírom a legjobban, amikor befizet valahol egy tónál, majd amit fog halat azt vissza kell dobni. :roll: Ő is azt mondja, hogy maga a horgászás az élmény és nem az, hogy halászlé legyen a végeredmény. Ja, és szerinte ez komoly sport. Na, igen... :wink:

Olvastam, hogy ma lesz meg Adrika eredménye. Beszámolsz róla, ugye?

Nem tudom, de az a bizonyos csaj (tudod ki :!: ), még mindig olyan furákat ír- nem lehet rajta elmenni... :x mese, mese, mese.

A férjem rámbízott egy-két hivatalos ügy elintézését (fax, email) megcsinálom, mert kikapok. :) Még tegnap kellett volna, csak úgy elraktam a címzett fax-számát, hogy nem találtam meg. Örült a párom.. :shock: :x :lol:

Sziasztok!

Írjatok!

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

csak gyors életjel, mert nagyon nem vagyok jól :cry: megyek feküdni.
Csak legyőzött az a fránya influenza. Reggel már a hátam nagyon fájt, meg a mellkasom, a torkom, és a lábaim+ ugye a fogfájás, bár inkább az injem szórakozik.
Szóval voltam dokinál, írt fel antibiotikumat. Sezrencsére időben mentem a tüdőm az tiszta.
Most remélem Esztike a hetet még kihúzza, és én valamennyire helyre tudok jönni :shock: :shock:

Adrikának jó lett az eredménye. :D :D Zsírszövet, amivel nem kell foglalkozni, szerencsére.
Majd 1 év múlva kell menni kontrollra, addig semmi teendő.

Na megyek pihenni:Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Szia Gabi!

Már azt hittem, hogy szülsz azért nem írtál a Pásztói topicban. Ígyhát gyorsan átjöttem ide, hogy megnézzem tesód tudósított e már bennünket valami fejleményről.
Nagyon sajnálom, hogy elkaptad ezt a fránya vírust. Pihenj sokat, és igyál sok folyadékot. Jobbulást kívánok Neked! Jó lenne ha a két kicsihez most lenne segítséged, hogy tényleg ki tudd feküdni ezt a betegséget.
Anyósod ettől a héttől van otthon? Ha igen akkor legalább van aki segít.

Na puszi
Jobbulást
Szuzy
szuzy
 
 


Timi!
Írd meg légyszi ki az a bizonyos csaj, aki furákat ír. A topikot mindenki olvassa. Ha teszemaszt rám gondolsz, én szeretem tudni, kinek mi a véleménye rólam. Ha nem tetszik amit írok, mondjátok meg őszintén, én nem haragszom meg érte. Ezt csak azért írtam, mert tudok én is furákat írni.

Szuzy!
Visszajössz még ide? Várunk.

Móni
horvathne.d.m.
 
 


Móni!

Jaj, ne haragudj, figyelmetlen voltam. Te nem tudod, kire gondoltam, egy másik topikba szokott irkálni. Hülye vagyok. :cry:

Tényleg bocsánat.

Szuzy!
Én is mondom: gyere légyszi.

Timi
thimó
 
 


Móni!

Küldtem neked privit!!!
thimó
 
 


Timi!
Írtam én is egy privit neked. Puszi

Ildi! Derekad hogy van?

Pelenka ügy kismamák.
Pelenka leszoktatásnak hogy van ideje? A fiam pelenka a seggén és megrázza magát mikor pisil.
Pelus csere után jön velem és ő dobja a piszkos pelust a kukába. :D Ez szerintetek valami jel a leszoktatáshoz?
:roll: Bocs,ha hülyeséget kérsezek megint. :idea:

Család: férjem é apósom mezőgazdálkodó, ügyet kell intézni az általában valamilyen papírmunka, vagy hivatali dolog+a gyerek.
Ma is nemrég értünk haza,+ férjem egy vállalkozók összejövetelén van, 7h mire hazaér. :wink:
Ennyi magamról. :lol:

Írjatok magatokról néha ti is, hátha valahol még tudunk egymáson segíteni. :roll:

Este visszanézek még, ha altatom a manómat. Puszi
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok!

Móni!
Nem kérdezel hülyeséget!!!!
Én úgy tudom, hogy a szobatisztaság elsősorban azon múlik, hogy a gyerkőc elég érett-e már rá biológiailag. Pl: hogy tudja -e szabályozni a pisit-kakit, tudatosan végzi-e a dolgát, ill. hogy a húgyhólyagja elég fejlett-e. Ja, és fontos, hogy valamilyen módon tudjon jelezni(beszéd), ha pisilni-kakilni kell.
Lehetséges, hogy a fiacskádnál ez már jelzés, ha gondolod próbáljátok ki a bilit. Hátha tetszik neki. :wink: :lol: Lényeges, hogy ne erőltesd. Ez még a nagyobb gyerekekre is igaz, nem még az olyan picurra, mint a tiéd.
Helyedben én nem foglalkoznék a szobatisztasággal, esetleg nyáron, ha nincs ennyi hacuka. Nekem mind a két gyerek kb. 2 évesen lett szobatiszta, illetve azon a nyáron. Olyan jó volt, mert kint az udvaron csak egy kis gatyeszt adtam rájuk és ha bepisiltek-kakiltak kaptak egy tisztát. A piszkosat meg gyorsan kilötyköltem és meg is száradt a napon.

Ildi!
Mi van veled? Remélem, nem vagy olyan rosszul, hogy fel sem tudsz kelni. :roll:

Gabi!
Sajnálom, hogy elkaptad a vírust. Ez most igazán nem hiányzott neked. Mire Esztike érkezik majd csak jobban leszel.
Meglepődtem, hogy kaptál antibogyót vírusra. Gondolom, a doki biztosra megy a gyerek miatt is .
Tényleg, otthon van anyósod? Ha igen, akkor legalább kifekszed a betegséget.

Zita!
Kérlek, jelentkezz!

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Köszönöm lányok az invitálást. Ha hívtatok hát itt vagyok.

Látom különböző korúak a gyerkőcök. Nekem egy 8,5 hónapos kisfiam van. Szilárdnak hívják. Jelenleg a fogzás okozza nálunk a legfőbb problémát. Már két éjszaka is fel kellett hozzá kelnem egy párszor, mert álmából fölsír. Nem mindig ébred föl, csak nyugtalan. Ilyenkor egy kicsit fölveszem, ringatom s ha elcsitul vissza a kiságyba. Ha nincs semmi baja már csak egyszer szopizik éjszaka. Eddig még csak két fogunk van. Mind a kettőt eléggé megszenvedtük. Szilárd már szépen csücsül, mászik mint a gép, és már szépen föl is tud állni. Menni még nem tud, de egyenlőre nem is nagyon próbálkozik vele.
Ha van időtök írhatnátok magatokról, illetve a csemetékről néhány sort, mert azt nem igérem, hogy visszamenőlegesen elolvasom a hozzászólásaitokat.
Most megyek mert hamarosan fürdetés következik. Szilárd kihagyott egy délutáni alvást, így korábban fektetem le, mert már nagyon nyűgös.
Sziasztok
Szuzy
szuzy
 
 


Sziasztok!

Bocsi, h napközben nem jelentkeztem, kicsit sürü napunk volt. Sajna Lilikét reggel vissza kellett vinni az orvoshoz mert éjszaka nagyon magas láza lett + csunyán köhögött. Kapott antibiotikumot és most még jobban kell vigyáznunk a pöttyök elvakarására mert nagyobb az esély az elfertőződésre :( Szerencsére most már jobban van (kop-kop-kop)

A derekam még mindig fáj, de talán már nem annyira mint tegnap. Már a sirás kerülgetett... Mondjuk ma is ugy voltam, h krém+gyógyszer.

Timi
Nem szokott fájni a derekam, sztem most v. meghuztam-megrántottam v. becsipődött vmi ideg. A pénteki fürdetéskor éreztem, h "megroppan" és később is furi volt, de nem gondoltam, h ez lesz belőle :? Érzem, h a pihenés jó lenne, nade....

Ma apa itthon maradt, este nagyon megijedt mikor tüzforrón talált a hercegnőjére... Igy du. le tudtam menni vásárolni, jól fel is pakoltam, alig birtam hazavinni :?

Ja, Timi! A furcsa csaj...három egyforma betü a név elején? :lol:

Móni
A szobatisztasághoz azt tudom mondani mint Timi, mikor már érett lesz rá a gyerek. Már nekem is szokott időnként jelezni Dani amikor pisilt-kakilt, de a bilire nem akar ráülni. Lili ennyi idősen már rá-rá ült, ha kakilnia kellett akkor az bilibe ment, de szobatiszta csak 2 éves kora után lett szó szerint egyik napról a másikra :wink:

Szuzy
Én is üdvözöllek a topicban :wink: Én Ildi vagyok -Gabi nővére :lol:, egy 4 éves kislány és egy 18 hónapos kisfiu boldog anyukája :lol: Mi Salgótarjánban élünk...

Gabi
Anya mondta, h megfáztál :( Igy, h Lilike betegebb lett szinte már biztos, h nem fogunk lemenni hozzátok a hétvégén :( Nem akarunk vmi virust odacipelni. Anya is mondta, h valószinüleg hozzánk is feljönnek. Szóval sztem már csak akkor megyünk ha Eszter megszületik. Ja! Ha pénteken jön Tibi Tarjánba feljön a pelenkázóért? Ha lesz ideje megköszönnénk, majd rendbe teszem addigra. Pihenj sokat, vigyázz magadra! :wink:

Zita
Merre vagy?

Megyek és bekenetem a derekam apával :lol: Remélem holnapra még jobban leszek mert szalad a lakás, háztartás :? Tudom, ugyis megvár, de ha nem csinálom folyamatosan sokkal rosszabb lesz sokat egyszerre. :roll:

Ja, Danin olyant nevettem este. Éppen altattam volna, mikor el kezdi mondogatni, h páko, páko. Kérdezem, h mi az a páko? Mire Dani: bácsi :lol: :lol: Na, gondoltam jókat tanit neked apa :lol:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Na, még teszek fel gyorsan két képet a mai napról...

Lili a legos dobozban :shock:
Kép

Dani -természetesen fürdés után, maszatosan, és ami nem látszik-kakisan :lol:
Kép

Kép
Kép
mókuska
 
 


Sziasztok!

Tegnap márnem tudtam visszanézni. Egész nap lázam, vagy hőemelkedésem volt :cry: csak feküdtem. Délután mikor elkezdett emgint rázni a hideg és ledőltem jött Krisztike, néz, és mondja, hogy Jó reggelt anya :shock: :shock: Aztán csak beletörődött, hogy anyának muszály pihenni.
A pláne az, hogy én nagyon ritkán lázasodok be, és eléggé meg is visel. Esztike is sokkal kevesebbet mocorgott mint szokott :? Biztosan csak érzett ő is valamit.
Este is ugye lázas voltam bevettem a gyógysezreket Rubofent, és lefeküdtem, mire Tibi jött ágyat kellett húzni, és átöltözni, mert tiszta víz volt minden. Gondolom ez tett jót :wink:

Timi
nem is bánom, hogy írtak fel gyógyszert. Ilyenkor lehet, ezt tudtam :wink: Szeretnék azért minnél gyorsabban túlesni rajta :shock: Anyósom igen itthon van, jó mert megfőzött, meg Tibi megkérte menjen le Adrikáért. Nem tudom egyébként eszébe jutott e volna.Nem tudom nekem, hogy lett volna erőm lemenni.

Móni
szobatisztaság ügyben feketelistások vagyunk :twisted: :twisted: a fiam jövő héten lesz 3 éves, és még pelusos. Azt mondja a babáknak kell a gatya :shock: :twisted: Volt karácsony környékén egy időszak amikor ügyesen pisiltünk. Ill. tudja, mondja, ha olyanja van hozza a bilit, fürdés előtt megy az ülőkeszűkítőre és pisil. Viszont kakilni csakis pelusba hajlandó. Ha érzi, hogy kell rögtön tetetifel a pelust. :?

Szuzy
bocsánat, hogy amott nem jelentkeztem, de nem volt annyi energiám.
Így a képről Te sem vagy ismerős. Szilárd nagyon szép kisfiú :D

Ildi
majd akkor Tibi felszalad. Sajnálom, hogy Lilike megint összeszedett valamit. Sajna a bari-himlő eléggé legyengíti a szervezetet :? Dorka ő jól van már?

Zita?
remélem ti nem vagytok betegek. Farsang, hogy telt?

Móni
dehogy írsz hülyeségeket :idea: Én írok egy babavárós topicba és ott van egy eléggé érdekes nőszemély. :twisted: :twisted: Csak Timi ha van ideje ott is szokott olvasgatni :wink:

Na tegnap volt szerencsém "találkozni" a vizitdíjas rendszerrel. Bemegyek mondom mi bajom, egymásra néz a két asszisztens, hogy most nekem kell fizetni v. nem?? :twisted: :twisted: Mondtam, hogy én úgy olvastam, hogy csak a terhesgondozás ingyenes, de végül ők is kibogozták.Mondja is az egyik, hogy én is inkább menjek szülni, akkor nem kell fizetni :shock: Inkább fizettem, de egy kicsit jöjjek helyre mire megszületik a kicsi. Azért szeretném őt kezdettől fogva szoptatni is. Azt meg nem tudom, hogy esetleg lázasan és antibiotikummal lehet e? Szóval inkább várjunk még :roll: :roll:

Na mindenkinek szép napot!!

Gabi

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Szuzy!
Üdv a csapatban!
Nekem két fiam van. Már nagyok 3 ill. 5 évesek lesznek a jövő hónapban. Benjámin és Dávid.
Szerencsés vagy, hogy csak 1X szopizik a kisfiad. Nekem Dávid még 2 évesen is többször kért éjjel szopizni. :wink: Sőt, most is kéri a cicit: "fogom a cicidet, jó"? :oops: :oops: Nem is tudom mi lesz vele, mert tavasszal -ha minden jól megy- óvodás lesz.

Olyan aranyosak a gyerekek, amikor másznak. Olyan mókás :lol:
Teszel fel majd képet Szilárdról?

Gabi!
Én nem azon lepődtem meg, hogy írt fel gyógyszert, hanem azon, hogy antibiotikumot írt fel vírusfertőzésre. Mondjuk mindig elszoktam gondolkodni, ha nem vizsgálják meg mikroszkópikusan a váladékot, akkor vajon honnan tudják, hogy vírus-e vagy baktérium okozza- e a betegséget. Vírusnak nem ellenszere az antibiotikum, úgy tudom.
Én is szedtem antibiotikumot terhesség alatt (arcüreggyulladás) és szoptatás alatt is. Habár Dávid akkor már nem csak szopizott, hanem evett is. :wink:

Nálunk most apa lett beteg, már tegnap úgy jött haza. :cry: Úgy sajnáltam őt hajnalban, de átadás lesz és muszáj ott lennie. :roll:

Szerintem létezik olyan, hogy kiizzadja a betegséget.-reméljük Te is így vagy. :roll:

Ildi!
A pihenés lenne a legjobb neked is. :wink:
Szegény Lilike, mire jobban van a himlőből jön a köhögés. :twisted:
Dani még állja a sarat?
Egyébként nagyon tündériek a képeken. A vödör, amiben Lili ül 2000 db-os Legós vödör? :shock: :shock: Hű, azt aztán jól szét lehet dobálni. :lol:
Ja, igen a 3 betűs csajszira gondoltam.

Móni!
Mi újság? Sikerült az új konyhádat beüzemelni?

Én is tanácsot kérek: Beni visszatartja a kakit. Képes 4-5 napig nem kakilni. Amikor érzi az ingert, inkább ráül, hogy ne kelljen elmennie a Wc-re. Nem tudom, miért csinálja. Olyan tanácstalan vagyok. Próbáltam őt kérdezgetni, azt mondja, hogy nehéz kinyomni, ezért nem szereti. :shock: Viszont ez így ördögi-kör, mert minnél tovább tartogatja annál nehezebb kakilnia. Már mindent mondtunk neki, de hiába. Olvastam valahol, hogy a széklet-visszatartás pszichés eredetű, a zárkózott, érzelmeit magába folytó gyerekekre jellemző. Benike nekem elég zárkózott, de hogy segítsek rajta? Volt már valakinek hasonló gondja a gyerekkel?
Létezik valami szirup, nem hashajtó, de mégis lazábbá teszi a székletet a gyereknek. Szerintetek érdemes kipróbálnunk?
Mondjuk nálunk nem a székrekedés a probléma, mert normális keménységű a kakija, hanem, hogy nem megy el Wc-re akkor, amikor érzi, hogy kell kakilni.

Hú, de hosszú lettem, bocsi. :oops:

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Először is elnézést, hogy ilyen későn jelentkeztem, de annyi teendőm összegyűlt. 8)

Nem vagyunk betegek (mindössze a nagylány kezdte ezt a hurutos köhögést, tegnap du megnézettem dokinénivel, azt mondta nincs gáz, de a héten maradjon itthon, ne ugráljon, pihentessük kicsit a légutait), csak ugye most már ha tehetem a kertben is tevékenykedek (ősszel a szülés miatt nem tudtuk teljesen rendberakni, így az még folyamatban, aztán jöhetnek szánatni, már tervezem az ágyásokat, vettünk egy csomó magot – Gabi :wink: :D teljesen be vagyok zsongva …) Kedves férjem megjegyezte – nem rosszindulatból, teljesen igaza van-, hogy jó lenne elpakolni a karácsonyi dekorációt, annak is nekikezdtem, kellene ablakot, függönyt mosni, szobanövénykéket átültetni, de lassan haladok. :roll: Hétfőn egy járókányi, azaz 1 m3 tiszta ruhát vasaltam ki és hajtogattam!!! :shock: Ráadásul ügyintézős napom is volt, hááát, nehéz ügy ez a háztartás…. :wink:

Szia Szuzy! Örülök, hogy csatlakoztál! :D

Gabi! Jaj ne! Gyógyulj meg gyorsan!!!! :(

Ildi! Derékfájás :( Lilike :( Nektek is jobbulást!

Lányok! Nagyon aranyosak a gyerkőceitek a képeken!!!!!! :D Timi, a fiúkat le sem tagadhatnátok!!! :D

Bilizés: csatlakozom az előttem szólókhoz: a gyerkőc jelzi. Csak akkor érdemes kezdeni. Nekem 2 év előtt 2-3 hónappal lettek szobatiszták. Ez nálunk nyárra esett, ők kezdeményeztek, és 1 héten belül nappalra teljesen ráálltak a wc-zésre. Az enyéim utálták a bilit a Wc-ülőkével egyetemben, így a nagyokhoz hasonlóan trónoltak a hatalmas wc-n – persze mindig felügyelettel. :wink:

Farsang: szuper volt!!! :D Lánykám élvezte, még mielőtt kezdődött fényképeztük, kameráztuk őt, aztán leléptünk, de mondták az ovó nénik, hogy nagyon jól érezte magát.
Gabi: Adrika haja szenzációs lett!!! :shock: :D Le a kalappal, nem semmi kézimunka lehetett elkészíteni!

Horgászás: nálunk is apa űzte gyerekkorában. Legutóbbi nyírjesi kiruccanásunkkor említette, hogy jó lenne újra, menne a fiával. :D Ja – mondom- meg a halak is előletek, mert a srácnak hihetetlen beszélőkéje van. :lol: De legalább a botot lógatnák a vízbe, élveznék a szép tájat, a hal úgysem érdekli őket… :wink: :lol:

Ildi!
Nagyon köszönöm a recepteket!!! Mindet ki fogom próbálni, már anyuval is tanácskoztam a kenyeret illetően (gépben, sütőben is szeretnénk), és még kérdésem is van ezzel kapcsolatban de most mennem kell, a picilány enni szeretne….
zichy
 
 


Timi!


Lehet, hogy fájdalmat okoz neki a nyomás. Ha nem kemény a széklete, lehet, hogy pici sérülés van a popsiján, vagy más zavaró körülmény akadályozza őt (pl. fél a fürdőben, vagy hallott/látott vmi ijesztőt ezzel kapcsolatban, amit nem ért). Hashajtó helyett inkább a rostdús étkezést javaslom: friss gyümik ( szilva, barack nagyon jó- fagyott), párolt zöldségek ( főleg répa, sütőtök), fehérlisztes termékek helyett korpás, magocskás cuccok. És rengeteg folyadék; 1 napon belül garantált a hatása. :wink:
zichy
 
 


Timi
én sem ijesztgetni akarlak, de a széklettel vigyázzatok. Bizony sokszor lehet pszichés jellegű. Ha egyszer úgy keményebb volt, hogy esetleg ahogy Zita is írta a kis fenekét esetleg sértette, akkor amiatt van, hogy nem megy. Ezt a barátnőmnek csinálta a kislány, de neki nagyon el"mérgesedett" a helyzet.
Ami még nagyon jó, eleve búzakorpát ilyen pici gyerek nem eszik meg mert az nagyon jó hatással van az emésztésre :wink: viszont azt rakhatod rántott dologkra zsemlemorzsa helyett :wink: :wink:
Egyébként nálunk is a rostos dolgok, gyümölcs szokott jó lenni :wink: Aszalt gyümölcs is jó, bár azt nekem nem szeretik :cry:

Antibiotikum: Unasynt kaptam, ami alsó v. felső légúti fertőzésre jó a papírja szerint :wink: :wink:

Párodnak jobbulást!!!

Dávidod is nemsokára ovis :D mondogatja már, hogy menni szeretne :?:

Zita
jó, hogy jelentkeztél :D :D

Kertet én is alig várom, hogy csinálgassam, persze módjával :wink: nekünk pici kertünk van, többnyire csak virág lesz benne.

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Timi
én sem ijesztgetni akarlak, de a széklettel vigyázzatok. Bizony sokszor lehet pszichés jellegű. Ha egyszer úgy keményebb volt, hogy esetleg ahogy Zita is írta a kis fenekét esetleg sértette, akkor amiatt van, hogy nem megy. Ezt a barátnőmnek csinálta a kislány, de neki nagyon el"mérgesedett" a helyzet.
Ami még nagyon jó, eleve búzakorpát ilyen pici gyerek nem eszik meg mert az nagyon jó hatással van az emésztésre :wink: viszont azt rakhatod rántott dologkra zsemlemorzsa helyett :wink: :wink:
Egyébként nálunk is a rostos dolgok, gyümölcs szokott jó lenni :wink: Aszalt gyümölcs is jó, bár azt nekem nem szeretik :cry:

Antibiotikum: Unasynt kaptam, ami alsó v. felső légúti fertőzésre jó a papírja szerint :wink: :wink:

Párodnak jobbulást!!!

Dávidod is nemsokára ovis :D mondogatja már, hogy menni szeretne :?:

Zita
jó, hogy jelentkeztél :D :D

Kertet én is alig várom, hogy csinálgassam, persze módjával :wink: nekünk pici kertünk van, többnyire csak virág lesz benne.

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok!

Zita-Gabi!
Nagyon köszönöm, hogy próbáltok segíteni.
Gyümölcsöket szerencsére szeretik a srácok és kapnak is. No, nem annyit esznek, mint ugye nyáron, de azért elég sok fogy. Banán, alma, narancs, mandarin. Ezeket esszük most napi szinten. Mondjuk Beni az ovi miatt jelenleg nem eszik itthon sok gyümölcsöt. Az oviban meg nem kapnak, csak néha. :wink: Itthon kérik is, szeretik.
Párolt zöldséget nekem nem eszik meg. Max frnciasalátát, kukorica konzervet, rántott karfiolt. Beni szereti a lencsét-babot, de hát ezt sem ehetünk mindig. Nem tudok velük nagyon-nagyon sok gyümölcsöt és zöldséget fogyasztatni, örülök annak amit megesznek. :wink: Müzli féleséget is szeretik joghurttal- ezt is szoktunk.
Dávidnak nincsenek ilyen széklet-gondjai.

Tudjátok mi jutott eszembe? Hogy amikor beteg volt és lázas, kapott kúpott és nem sérthettem -e fel neki a végbelénél a bőrt a körmömmel? Próbáltam én már kukkolni a popóját, de nem látok semmit. Azon is gondolkodom folyamatosan, hogy mikor kezdődtek neki ezek a gondok, de nem tudom. :oops: Nyáron még bizti nem.
Akkor leszek bajban, ha az óvodával van összefüggésben. Mostanában nem akar menni, de nem tudom belőle kiszedni, hogy miért nem. Illetve mond ő mindent, mert kis dumagép, de a lényeg nincs közötte. Például azt mondja, hogy unja a játékokat, amik az oviban vannak. :wink:

Tegnap egyébként sikerült kakilnia(4nap), de nagyon nehezen volt hajlandó elmenni.

Ez a szirup, amiről írtam(nem tudom a nevét, majd utánanézek) nem hashajtó, hanem valami természetes lötyi.

Gabi, a barátnőd kislányánál mi lett a megoldás?

Megyek behabarom a krumplifőzeléket.

Móni, merre vagy?

Timi
thimó
 
 


Sziasztok!

Ugy látszik javulok (kop-kop-kop), eddig még nem kellett gyógyszert bevennem, csak a kenőcsöt alkalmaztam. Na mondjuk érzem, h fáj, de máskor ugye reggelről kellett a gyógyszer. Kiváncsi vagyok hogy alakulok estére, mert azért nem kiméltem magam, pakolás, porszivózás már megvolt :roll:

Timi
Igen jól láttad, 2000db-os lego :lol: És tényleg nagyon szét lehet dobálni :? , viszont a szekrény tetejére van téve (elsősorban Dani miatt) és csak szülői felügyelettel legózhatnak :wink: Egyébként erről irtam Neked karácsony előtt, tavaly ezt kapta Lili, 12e ft volt. Sztem jó áron vettük!

Kaki ügyhöz nem tudok más okosat mondani :roll: Lilinél akkor tapasztaltam ilyent, ha kicsit keményebb volt neki, de ő alapból sem jár minden nap... :roll:

Megyek mert még nem főztem (későn reggeliztünk) és Lili már éhes :lol: Kiváncsi vagyok mennyit fog enni, mert tegnap is alig evett vmit :roll:

Kép
Kép
mókuska
 
 


Timi
barátnőm kislányánál elég korán előjött, sajna családi problémákkal indult. Utána csak rosszabb volt. Ő napi szinten kapott felnőtt adag hashajtót :cry: :cry:
Na az ovi sem volt rá sem jó hatással.
A suliba ahogy bekerült, azóta jobb nekik :wink: :wink: Most már jobban is eszik, mert náluk még plusszban az is problémát okozott.

Befőttet nem szereti Dávid? Na nálunk még az megy nagyon, de csak az őszibarack és a körte. Sajnos a saját már kifogyott így venni kell, de azt is megeszik. :wink: :wink:

Amúgy ha hagyja kend be neki a végbélnyílásnál körömvirágkenőccsel. nekem ha az aranyerem kijön az jó szokott lenni, az ugye gyulladáscsökkentő, és ha esetleg van valami horzsolás v. olyasmi akkor az ügyesen helyrehozza.

Egyébként a kúpot nem szoktad bekenni krémmel? Mert a lázkúpot én be szoktam, és könyebb feltenni :shock: :shock:

Amúgy Adrikánál is volt jó párszor, hogy glicerines kúpot kellett adni neki, mert ő sem tudott kakilni. Ő meg ráadásul oviba, suliba el sem megy nagy wc.-ni, csak itthon :evil: :evil: Sokszor alig érünk be a lakásba, már szalad is.

Adrika 1999.02.22
Kép
Kép
kis_plutó
 
 


Sziasztok, ideértem! :lol:

Gabi, a félre értett dolgot Timivel átbeszéltük, én is hülye voltam egy kicsit benne. :oops: :oops: :oops: Bocs :!:

Timi! Konyha nincs még kész, de üzemben van :lol: , forgásnyi helyem már van annyi, hogy kaját tudjak fözni. :roll:

Kakilós ügy: próbáltad tejtermékkel vagy hasonlóval megetetni? A tej egy kicsit hashajtó hatású és nem is árt. :roll: Nálunk nem volt még ilyenből probléma,sőt... :roll: Vagy még olyan gyümi, ami nem fogja meg a székletet ( a banán és a barack megfogja).

Szuzy: üdv köztünk. 15 hónapos fiam van,akit Levente Lászlónak hívnak, de csak Levinek becézzük. Nekem ráadást korababa is volt, de kinőtte már azóta. :)

Bocs, hogy kimaradtam egykicsit, de elhavazódtam. Tegnap délelőtt bíróság, hazaértünk kidőltem a fiammal aludni(ez volt az egész napi alvása Levinek 2h hossza). Este hazaért apa egy értekezletről, fürdés, és tovább alvás. Apa 11után kapcsolta le a tv-t, nekem meg szétrobbant a fejem. :cry:
Ma reggel bevásárlás, mert kaja nuku otthon és most értem onnan is haza. Ebéd még mindíg nincs, és éhes a csapat.
Tegnapról van egy ari történet, nem tudom csinált nálatok valaki ilyet? Fürdés este, közben buborékozik a víz, majd kaki a vízbe. Fiam csinálta és apa is egy jót mosolygott, mikor mondom hogy hozzon ketyerét a horgászáshoz. :D A fiam szintén "élvezte",hogy
ő mit csinált.

Na, most ennyi belőlem, mert nem lesz kaja. Majd jövök.Puszi
horvathne.d.m.
 
 


Gabi! Most nézem, hogy hamarosan ünnepeltek! :D
Jobban vagy?

Nagydolog: fiam is csak itthon hajlandó, mert a suliban azzal szórakoznak, hogy egymásra nyitogatják a wc-t... :?
(Nemrég a Spektrumon volt egy műsor, amiben mondták, hogy a brit iskolások rettenetes kajálási szokásai miatt a gyerekek nagy részénél előfordul, hogy több hét is kimarad. :shock: :( )

Elaludtak a lányok és annyira nem volt kedvem semmihez,elég nyomi idő van. Picur a karomon bóbiskolt, így bekapcsoltam a gépet és nézegettem a régi fényképeink közül.

Egy kis ízelítő, hogy milyen birtokon ga(rá)zdálkodom. :wink:

Kép

Ez csak a konyhakert egy része, nagyjából a telkünk fele.... :roll:

Kép Elmaradhatatlan napraforgóim.

Kép

Kép

Kép

Kép Kiskutyák

Tagadhatatlanul ennivalóak voltak, és a gyerekek mellett arany életük volt, mint a mellékelt kép is mutatja. :lol:

Kép
zichy
 
 


Zita
De jók a képek :lol:
Jó nagy kertetek lehet!!! Én bevallom, h mikor otthon éltem kicsit elegem lett a kertészkedésből :oops: Elég fiatalon "be lettünk fogva", volt ribizli majd helyette málna, aztán egy csomó szőlő... Szegény anyáék még mindig csinálják és most már az idegesit, h nem tudunk besegiteni csak nagyon-nagyon ritkán-keveset :(

A Spektrumon néha én is elcsipek egy müsort, Jamie Oliver müsora (az a szakács pasi) és folyamatosan az iskolai egészségtelen menza kaják ellen küzd. Elképesztő, h a zöldségekre, gyümölcsökre és egészséges kajákra hogyan reagálnak a gyerekek :shock: Régebben irogattam egy másik topicba is. Volt egy csaj akik ideiglenesen Amerikában éltek. Egyszer mesélte, h felháboritó mert az iskolában kérik, sőt majdhogynem kikötik, h ne vigyenek otthonról ebédet , mert több időt vesz el a gyerekektől mintha az ottani menzán kajálnának!!! Nade pl. ilyen kaják voltak: hus CHIPSEL!!! :shock: :evil: Hát én biztos nem engedném ilyen helyen enni a gyerekemet!!!

Kép
Kép
mókuska
 
 


Mi van csajok, hol vagytok? :P

Dávid hogy van?Alakul, v mégmindíg visszatartja?

Ki lesz nemsokára szülinapos, melyik babóca, erről lemaradtam.

Kert: nekünk nincs, csak virágos, de ott is inkább rózsabokor van, apósom szereti. A többi hely meg épületekkel van tele és nem is maradna meg ott a virág. :cry:
Elfogadnák egy hasonló kertet, mint Zitának. :lol:

Zita! Arik a kutyák is, elpasszoltátok őket azóta?

Holnap megpróbálok jelentkezni. Jó éjt.
horvathne.d.m.
 
 


Sziasztok Lányok!


Köszönöm az üdvözlést. Csak most van időm reagálni, mert ma itt volt de a barátnőm, így du maradt minden házi munka, s éppen hogy csak végeztem.

Timi! Az én kisfiam is 4 hónapig csak kúppal vagy dupla adag hashajtóval tudott kakilni. Aztán nekünk a főtt alma hozta meg a várva várt hatást. De gyümölcsök közül szerintem még a szilva is sokaknál bejött. Mi is naygon szenvedtünk, ugyanis gyakran neki kezdett a pici erőlködni, aztán nem volt eredmény. (pedig még anyatejes baba) Aztán a kúptól v hashajtótól is csak nagy nyögés árán, teljesen belevörösödve sikerült. Nekünk 'hál Istennek megoldódott.

Mókuska!
Nagyon édok a gyerkőcök. A kislány igazi gyönyörűség, a fiún pedig látszik, hogy nagy huncut lehet.

Na mára ennyi, mert kezdődik a Barátok közt, s azt mindig nézem.
Sziasztok
Szuzy
szuzy
 
 


Jó reggelt!

Köszönöm lányok a sok kakilós-tippet. :lol:
Beni sem megy el az óvodában nagyvécére :wink:. Nagyon bízom benne, meg fog oldódni a nagydolog nála.
Gabi, nem szoktam bekenni a kúpokat :oops: :cry: , csak egy kicsit megmelegítem a kezemmel. Legközelebb már bekrémezem én is, köszi. Ma beszerzek körömvirágkrémet is, bekenem a popóját, ártani biztos nem árt, de ha esetleges sebes, akkor meg használ is. :lol:

Én is láttam már egy-két részt ebből a Jamei-s műsorokból. Pont akkor, amikor megpróbálta megreformálni az angol sulikban a menza-kaját. Nagyon érdekes volt és tanulságos, bár kicsit show-man ez a Jamei. 8)
Sült csirkecombot és krumplipürét sem akarták megenni az angol gyerekek. :wink: Csak és kizárólag műkajákat szerették. Megdöbbentő volt. Nálunk szerintem nem ilyen borzalmas a óvodai-iskolai étkeztetés. :roll:

Most is megy egy sorozata Jameinek, valami munkanélküli fiatalokat képzett ki szakácsokká és éttermet is nyitott nekik.
Nem tudom, hogy mikor szokott lenni a műsor, mert nem nagyon szoktam tv-ni. Időnként látom, amikor kapcsolgatjuk(a férjem) a tv-t.
Én ha tv-t akarok nézni a Hallmark-ot szoktam keresni, mert ott szokott lenni egy-két jó film, olyan nőknek való.

Móni!
Vízbe kakilás: :lol: :lol: Nálunk is előfordult , amikor Dávid kisebb volt, belekakilt a bátyjával közös fürdővízbe.

Szülinap: azt tudom, hogy Gabinak a gyerekek februáriak, az enyémek márciusiak, a többiekéről nincs infóm. :cry: Ja, dehogynem ! Zitaé októberi :?: , mindhárom? Ildié Dani augusztusi, Lilikét nem tudom....
Végül is vissza lehetne számolni....Szuzyé ugye nyolc hónapos.., a tiéd 15...

Zita!
Nagyon jók a képek. :lol:
Én nem rajongok a kerti munkákért, mert kijutott belőle bőven lánykoromban. Nekünk is volt málna-ribizli. Szerettem szedni, de azért minden másnap már hajnal 5-kor szedni a málnát, kicsit nyűg volt. Kapálás, gyomlálás ... Brrr :twisted:
Most teljesen be van füvesítve a kertünk (nekünk is nagy, de szerintem nem ilyen hatalmas, mint a tiétek), majd, ha az idő engedi ások fel egy kis darabot konyhakertnek.
Virágokat, díszfákat, gyümifákat lenne még jó ültetni, de még nálunk most is minden ideiglenes, így nem tudom mi lesz belőle.
Te egyedül csinálod a kertet? Az én férjem nem volt hajlandó részt venni a kerti munkákban. :wink:

Ablakot nekem is kellene pucolni. A múltkor láttam egy műsort, -talán pont a Sprektumon- a hatékony takarításról. Beszélt arról az ürge, hogy mivel, hogyan és hány naponta érdemes takarítani. Itt mutatták, hogy gumi-lehúzóval lehet a legszebben megtisztítani az üveget.

Indulunk az oviba...

Timi
thimó
 
 


BOLDOG SZÜLETÉSNAPOT ADRIKÁNAK!!! :lol:

Kép
zichy
 
 


Sziasztok!

Okos vagyok, mondhatom... :oops: :wink: Ott van a vonalzón, hogy Adrika ma 8 éves!!!!

Boldog születésnapot kívánok!!!
thimó
 
 


Sziasztok!

Betegek jobban vannak??

Köszönöm a képdícséreteket! :oops: :D

Kert: málna és társaik, az bizony nagyon nagy munka! Én azért szeretek kertezni, mert panelban nőttem fel, és csak szünetekben jutott valami a nagyszüleim kertjeiből. Rengeteget melóztak ők is, egyik helyen, faluk hatalmas gazdálkodás folyt, állatok, minden, másik nagyszülők városi kertje ehhez képest kisebb volt, de itt részben parkosítva volt, gyönyörű virágok, rengeteg gyümi, szőlő, akadt munka bőven. De valahogy mindenki olyan jóízűen csinálta, kedvvel, ez maradt meg bennem, és a vágy, hogy egyszer én is így élhessek. Megkaptam, de bevallom, nyár derekán , a legnagyobb melegben,szárazságban már csak kínlódok sokszor. :oops: Egyedül kellene csinálnom, mert a férjem utálja (ő is ebben nőtt fel, érthető), egyedül füvet nyírni hajlandó. (Ezért is szeretnénk a konyhakert nagy részét füvesíteni, fákat telepíteni.) Viszont ha bármi van, nagyim és anyukám is szívesen segít. (Nagyim már azóta szintén panelban, jön is hozzánk szívesen! :) )Ezt szeretem a legjobban, mert nekem már az segítség, ha valaki folyamatosan figyeli a gyerekeket, én meg időkorlát nélkül matathatok a növények között. Ha meg a lurkók is elvannak és együtt dolgozgatunk, az hihetetlen élmény. Nagyim ilyenkor a régi időkről mesél, és ezt annyira szeretem. (Tudom, kissé szentimentális, de ez vagyok… :oops: :wink: )
Egyedül az zavar, hogy mindig sokkal több a termés, mint ami elfogy, és bánt, hogy tönkremegy. Ilyenkor ha jönnek a látogatók, csak felmálházva távozhatnak tőlünk. 8)

Móni, rózsa: a férjem kéri már évek óta, hogy ültessek, de nem macerás gondozni, metszegetni??

Jamie: igen arról a menzás műsorról van szó, csak nem voltam benne biztos. :wink: Vmelyik nap láttam én is. Én nagyon bírom a hapsi stílusát, főzőszenvedélyét, viszont Nigella a kedvencem. Néha sikerül elcsípnem 1-1 műsort, de inkább akkor tudtam nézni, mikor még városlakók voltunk, pici lakásban laktunk. Mindig ezekhez a spektrumos sorozatokhoz (néha 1-1 jó filmhez) igazítottam a vasalást. :wink: Rengeteg receptet leírkáltam, azóta is használom.
No, a gyermekélelmeztetésen én is lehidaltam! :shock: Ildi, amit írtál, megdöbbentő! :shock: :( Nálunk az isiben, oviban finoman, változatosan főznek, rengeteg zöldség, gyümi, fehérje. Fiacskám sokszor hazahozza a maradékot, olyan péksütiket is kapnak már, amikről mi még nem is álmodtunk. (Egyedül a felvágottakra szoktam furcsán nézni… :? )

Takarítás: én kezdek teljesen rátérni erre az öko vonalra. Régebben a sláger tisztítószereket használtam. Most már csak mikroszálas kendőkkel dolgozom, ez ugye vegyszermentes,csak víz kell és fényévekkel gyorsabb,és hatékonyabb mint az eddigi módszerem. Konyhában, fürdőben, ablakon pedig ecetezek ha fertőtleníteni (is) akarok (csak a wc domestos). Férjem nem szereti a szagát, de alig van itthon, olyankor nem csinálom, meg amúhy is kiszellőzik. Még a mosást szeretném vegyszermentesíteni, bár ha kint teregetek,akkor öblítő helyett ott is ecetet használok, de mosóporból nem találtam jobbat. Meg a mosogatószer is adott. :roll:

Ildi!
Múltkori receptekhez: a muffinokban pici darabokra töröd a csokit és majd beleolvad a tésztába, vagy nagyobb rögökbe teszed és olvadtcsokis üreget képez majd a kész sütiben???
Kenyérnél a „kész forma” , az mondjuk vekniforma és tepsin megsütjük, vagy beletesszük ebbe a szögletes, téglalap alakú sütőformába? Ezt mivel kell kikenni? Vagy sütőpapír? :?:

Megyek odateszem végre az ebédet…Tegnap tojásleves volt, nálunk ez is a gyorsleves kategóriába tartozik, nagyon szeretjük. Másodiknak zöldséges rizs maradék sült husival.
Most pulykalevest szeretnék, mellé talán pár szilvás gombócot ( csak mirelit, nem én kreálom :oops: ). Férjem diétázni kezdett lassan két hete, hát nem könnyíti meg a dolgomat, sosem tudom épp mit ehet…. :roll:
zichy
 
 


Sziasztok!

Mikroszálas rongyi: :lol: :lol: Én is nagyon szeretem. Legjobban az ablakpucolásra való vált be. Ilyet használok az üveg tányérok-poharak mosogatás utáni eltörlésére is. Amíg nem volt mikroszálasom, mindig bajban voltam, mert az üvegtányér maszatos maradt a konyharuhától.
Ecet az öblítő helyett: én is szoktam, főleg a fehérneműknél és ágyneműknél (allergia miatt is). Nekem azért hiányzik az öblítő illata egy kicsit. :wink:Persze a kint száradt ruhának nincs párja. :D Havonta egyszer a mosógépet szoktam 2 liter ecettel vízkőteleníteni(hosszú programon). Nálunk nagyon kemény a víz, ez látszik mindenen. :evil: :roll:


Timi
thimó
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: