Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Borzalom!!! Hetente 1X jutok a gép elé,pedig a közelében sokat vagyok.
Ildikó !
Azért köszi, tudom milyen amikor sietős a dokinál , így minden elmarad amit betervezel(mármint megkérdezni).
Mi a XI-ből fogunk kiköltözni, a gyerkőcök már most imádnak ott lenni, főleg a nagyfiam.
És ennyi, mert Maja leányom ébredezik!
Timi
fabrika
 
 


Ssusi!
Mi is megyünk nyaralni aug.végén(Kristóf 4 hónapos lesz.)Tulajdonképp Márk miatt megyünk mert nem akarom hogy kimaradjon a nyaralás az életéből a kistesó miatt.Zsóriba megyünk,kibérlünk egy házat(évek óta járunk már oda,szóval ismerős a hely)és anyu is jön hogy azért én is pihenhessek meg strandolhassak egy picit.Végülis úgy gondolkodtam hogy itthon is és ott is csak ugyanazt kell csinálnom a picivel szóval akkor mindegy,a nagy meg hagy örüljön.A Márkkal 1 évesen voltunk először nyaralni Abádszalókon és minden ok volt,persze leszámítva hogy meg kellett látogatnunk a helyi ügyeletet mert náthás lett a fiam.
Nem semmi lehetett a hőguta a lányodnál...
Az építkezésről annyit hogy sikerült mindent befejezni amit akartun.Márc.5-én költöztünk(én nagy pocakkal)belül minden kész,kívül is.Még a kerítés van hátra meg a kert,de elfogyott a lóvé így ezek majd szép lassan elkészűlnek.De annyira nem érdekel ,a lényeg hogy a ház kész,nem?!
Na megyek mert ébredeznek mindketten!!(hurrá!!!)
Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hello!
Na mi van pang a topic???Sehol senki??Ssusi???

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 

 
 

Sziasztok!
Nálatok is becsúszott egy kis gubanc annak idején a nyaralásba. A hőguta amilyen gyorsan jött , olyan gyorsan el is múlt. A Párdányi doktornénihez vittük. Õ megnyugtatott és ellátott jó tanácsokkal. Segített is. Nektek ki az orvosotok? Nekünk a Paksi Andrea . Nagyon szimpi, aranyos, segítőkész. Olyan , mint az anyukája.
Hétfőn esedékes Kata 3 hónapos oltása. Kicsit izgulok. Valahogy rossz előérzetem van. Ráadásul ezen a napon jön 12 kolléganőm látogatóba.
Kristóf is olyan szöszi baba , mint Márk?
Esetleg képet is tehetnél fel róla.
Pussz, Susi
ssusi
 
 


Sziasztok!
Én még régebben irógattam ide. Talán senki sem emlékszik rám.
Sok szertettel gratulálunk Kristófhoz.
A nyaraláshoz szeretnék hozzászólni. Mi mikor először voltunk nyaralni, akkor Fruzsina még csak 6hónapos volt. Campingeltünk vele egyet. Igaz volt ház is mellettünk, de ott már foglalt volt minden, de a fűrdőszoba és a konyha rendelkezésünkre állt. Nem is hittem volna, hogy pici baba létére ilyen jól regenerálódik. Mellettünk aludt a matracon, és nagyon jól viselte. Csak arra kellettfigyelni, hogyha begurul a matrac és a sátor közé, idejébe kihuzzuk onnan. De nagyon szépen vettük az akadályokat. Azóta már eltelt majd 2 év, és akár merre megyünk, mindenhol föltalálja magát, és aklimatitálódik.Egy jó tanács a nyaraláshoz! Nagyon gondosan kell kiválasztani a szúnyogírtót nekik, mert némelyik nem ér semmit. De itt egy kérdés is egyben:: Kinek melyik vagy mi vált be a szúnyogok ellen??? Most készülünk a Tiszára,ésott bizony van belőlük egy jópár.
Fruzsi már teljesen szobatiszta lett. Egyik napról a másikra. Remélem minden vele egykorúnak meghozta ezt a változást a nyár. Ma juniálison voltunk a kistarcsai laktanyába, ami a tarcsaikorházba zárult. Fruzsikámatmég a múlt héten megcsípte valami,és elfertöződött neki. A csípésen kívül más nem látszik a kis lábán, de háromszorosára dagadt.Azt mondta a doki, hogyha belázasodik okvetlen vissza vele a korházba, mert orbáncos is lehet. Adott neki antibiotikumot, és Betadin fertőtlenítőt. Remélem reggelre már lábra is tud állni a kisdrágám, mert az ülés neki a legnagyobb büntetés. Pláne amióta készlett neki az udvar.//kép mellékelve róla.//
Panni merre épitkeztetek?
Olyan jó arról olvasni, hogy ki hol lakik Gödöllőn, mert én nekem nagyon hiányzik az a nyüzsi ami ott van.
Eperke és Kata!! még ebbe a hónapba van az aszódi bölcsibe játszóház kedden és csütörtökönként délelőtt 9-től fél délig. Mindenkit szeretettel fogadnak. Nem kell Aszódon laknotok azért hogy eljöhessetek ismerkedni és játszani.
Szabó Kriszta merre vagy?? Ezer éve nem irtál se ide se máshova! Hogy vannak a gyerekek?
Na hagyok mást is szóhoz jutni!
Mindenkinek szépe hétvégét kívánunk Márti Kép
sünmama
 
 


Ssusi!
Nekünk a Gálfi bácsi a dokink.Még nekem is ő volt és imádjuk.
Nem tudom hogy Kristóf is szöszi lesz -e ,egyenlőre sötétbarana de Márk is így indított anno.Nem tudok képet feltenni,béna vagyok hozzá pedig már annyit próbálta.Van egy csomó kép a gépen róluk de nem megy.A férjem meg sose ér rá.Hogy kell, leírod röviden??Kösssz!!!

Nem semmi hogy egyszerre 12-en látogatnak meg.Legalább egyszerre lezavarod őket,igaz?!
Hozzánk is akarnak jönni a fősulis csoporttársaim látogatóba de még egy kicsit jegelem a dolgot.
A 2 hónapos oltást hogy viselte a Kata?
Pusssz,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Hello Márti!
A Fenyvesben építkeztünk egy ikerházat egy baráti házaspárral.Van egy kislányuk,5 nap van a Márk és ő közte ,szóval nagyon jókat játszanak egyfolytában.
Nagyon klassz a kert!!Na ez ami még nincs kész nekünk mert elfogyott a lóvé sajnos.De ilyen játszótér nekünk is jó lenne.Csináltattátok vagy készen vettétek?Mennyiből jött ki?Medencét most vettünk az Auchanba de még nem üzemeltük be.
Na lassan megyek aludni!
Jó éjt!
Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Sünmama!

Merre van Aszódon a játszóbölcsi? Én nagyon szívesen elvinném Emmát. Nagyon szeret gyerekek között lenni, és itt nincs túl sok lehetőségünk rá... Viszont Aszódot nem ismerem nagyon. Azt tudom, hol van a Városháza... Megköszönném, ha útbaigazítanál!

Üdv mindenkinek
Kata
mkata
 
 


Szia Márti!
A gyerekek tényleg alkalmazkodóbbak, mint gondolnánk. Inkább mi csináljuk a problémákat. A szunyogriasztós felvetésed jogos. Off-ot vettem (a gyerekeknek valót). Szerinted(tek) az jó? Majd írd meg Fruzsival mit lett. Egy kis hideg borogatás, talán enyhíti.
A medencét birtokba vette?
ssusi
 
 


Szia Panni!
Majd hétfőn beszámolok a szuri projektről.És a kolléganőinvázióról. Félek egy picit.
A 2 hónapos oltásra azt mondta a Paksy Andrea, hogy nem valószínű a láz. De javasolta a kúpot, ha nyugtalan vagy sírs lenne. Nekünk az oltás utáni etetés volt sírós. El is határoztam, hogy éjszakára kúpot adok. Csakhogy teljesen megnyugodott délutánra, így a kúpot kihagytam. Tehát könnyen átvészelte.
A kép csatolása jó kérdés. Tegnap este próbáltam, de nem sikerült. De amint megbírkózom vele megosztom veled is ígérem.
Ma édes kettesben voltunk Katával. Tomi apukájával strandolni ment, a többiek pedig egy esküvőre. Én nem tudtam bevállalni.Nekiálltam lomtalanítani. Istenem mennyi összegyűlt! De elégedett vagyok a teljesítményemmel.Még a füvet is lenyírtam! A párom eddig jól viseli, hogy nincs mindig rend, vasalt ruha, tisztaság. Nálatok mi a helyzet?
ssusi
 
 


Sziasztok!
Panni! a képen látható mászókás csúszdás valamit, mi csináltuk saját kezűleg. Nem egy nagy ördöngösség, csak jó hosszú és egyenes akácoszlopok kellenek hozzá, amiket ha kell összehozlak valakivel, akinek szokott ilyen lenni eladó, és a többi már csak a ti dolgotok. Na meg hosszú csavar. Szerintem ti is meg tudjátok házilag csinálni. Még mérleghintát is csináltunk, szintén saját magunk, és olyan grillsütőt is mint amit a Bricóba árulnak 50-60 ezerért. majd küldök azokról is képet.
?Kata! Ha tudod hol a polg.hívatal, akkor el se tévedhetsz. Fől mész előtte és elfordulsz jobbra. Onnan a második lefelé vezető utca sarkán van a bölcsi. Ha kedden jöttök akkor szerintem találkozunk is. Ha addig meggyógyul Fruzsi. Azt ugyan elfelejtettem mondani, hogy alkalmanként 150 Ft-ot kérnek az ottlétért, de ez annyira elenyésző más játszóházak áraihoz, hogy nem is érdemel szót//szerintem//
A képek valszinű nagyok, azért nem tudjátok föltenni. Ha valamelyikötök nem tud kicsinyiteni, küldje el magánba és visszaküldöm kicsibe, vagy fölteszem én.
A gyerek szúnyogírtóra csak annyi, hogy tavaly nekünk az OFF nem jött be. Most Protekt kölyök krémet vettünk, ezt ajánlották most a DM-be. Remélem bejön. Habár ezek után nem indulok el sehova betadin nélkül.
Márti KépKép
sünmama
 
 


Sziasztok!
Sünmama, köszi az infót, remélem kedden el tudunk menni...Egyébként sokan szoktak lenni? Kislányom 15 hónapos, érdemes őt egyáltalán elvinnem, vagy esetleg még túl pici hozzá? Mondjuk nagyon érdeklődő a csajszi, és 11 hónapos korában elindult, szóval ügyesen megy most már.

Szúnyogriasztóból létezik most Vape Herbal, virító zöld flakonban van, azért jópofa, mert legalább finom illata van, levendulás.. : ))
nekünk úgy tűnik, beválik.

üdv mindenkinek
Kata
mkata
 
 


Szia Kata!
Mi 10 hónaposan kezdtünk el járni oda. Azóta ha csak tehetjük megyünk. Ha jöttök biztos talizunk ott.Mi megyünk, kb 9 kor indulunk itthonról.
A Vape Hertbált ki fogjuk próbálni, csak kapjunk valahol. Ti hol vettétek?
Márti
sünmama
 
 


Szia Sünmama!

Holnap biztosan megyünk,sőt elhívtuk a kis szomszédunkat, a két éves Petit, lehet, hogy ő is jön velünk.
A Vape Herbált a csömöri Brico Store-ban vettük, a Corában biztos nincs, ott kerestem először..

üdv
Kata
mkata
 
 


Hello!
Ssusi!
Hogy mi a helyzet rend ügyben,Tudni kell rólam hogy rendmániás vagyok de ez most a minimumra redukálódik.Azért megpróbálok egy alaprendet,tisztaságot taratni mert azért azt muszáj a pici egészsége miatt is.Vasalni én már rég nem vasalok(kb.2 éve a Márk születése óta)szerencse hogy a férjemnek nem olyan a munkahelye hogy kéne a vasalt ing minden nap.
Kajából porkajákat eszünk(Márknak anyám főz főzelékeket előre egy hétre és elrakom a frigóba).De gondolkodom hogy kéne hozatni valahonnan az ebédet.

Márk az oltásokat nagyon jól viselte,egyiknél se sírt és semmi láz soha,se nyűgösség.Kiváncsi leszek Kristófra.
Múlt-múlt éjjel szinte semmit nem aludt a babuci,sőt tegnap nappal se .Most éjszaka meg végigaludta az éjszakát és most is alszik 6-óta.Ki tud rajata eligazodni?,Biztos érezte a hidegfrontot a drágám.

Márti!
Köszi az infót,érdekelne a fa ügy.Akkor mi is csinálnánk ilyen játszóteret,gondolom az én féjem is képes rá...(hi-hi)

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
MKata: remélem jól éreztétek magatokat a bölcsibe és jöttök máskor is.
Nagyon édes baba Emma!No Petike is nagyon stramm kissrác. Nagyon jó hogy így van Emmának egy gyerektársa.
Panni: Holnap fölhívom a hapsit, és elkérem a mobilszámát, mert az nekem nincs meg, és ritkán lehet elérni őket a vezetékesen. Biztos megtudjátok sináli mert nem egy ördöngösség. Nálunk sincs faipari végzetsége senkinek, és mégis nagyon jól boldogultunk vele. Azóta már le is van festve, éa a libikóka is teljesen kész. Mindenkit szeretettel várunk ha meg akar minket látogatni!
Márti

DÓCIKA!!! NAGYON ELTÜNTÉL TE IS!! HIÁNYZÓL NAGYON, IRJ BALÁZSRÓL PÁR SORT!
sünmama
 
 


MKATA!
Nincs a profilodba emilcím, igy nem tudlak behívni az msn-re!
Márti
sünmama
 
 


Szia Panni!
Kata megkapta a 3. hónapos oltását. A súly a mérlegelésnél 6030g, hossza:61 cm. És túl vagyunk a kolléganőinvázión is. Estére már sírós, nyűgös volt és ez érthető is. Picit be is lázasodott. Kúp. Reggelig aludt . Majd a mai nap is nagyon sokat aludt. Reggel is hogy jártam.Amikor ébred rögtöm cicire teszem, hogy nyugod maradjon.Amikor jól lakott büfi , de azt már szerintem alvásban csinálta. Tisztába tenni már nem tudtam. Ez 8 órakor volt. Tehát előző nap 21. órától-ma déli 12 -ig egy pelenka volt rajta. Szép mi? De nem volt szívem háborgatni. 4x evett csak!! Egésznap ilyen álomszuszi maradt.
A kolléganők is aranyosak voltak és még jól is éreztük magunkat. Kata a babahordozóban rámkötve leste őket, majd szépen elaludt. Nem volt valami jó kedve ( érthető is)Persze mindenki okoskodott fázik, melege van, éhes, fáj a hasa. De hát , ha 12 nő összegyűlik....
Márk egy stramm gyerek és Kristóf is az lesz!Nem jöttél ma tornázni.Pedig lestelek.Jó volt.
A főzés nálam is az utolsó , ha csak magamnak kell. Én is befizettem.Kérdés, hogy mi lesz nyáron, amikor a két nagy itthon lesz.
Tényleg klassz Mártiék kis fajátszója! Engem is érdekelne .
Megyek lefeküdni, mert bizony elszaladt az idő.

Sziasztok, Susi
ssusi
 
 


Hello!
Ssusi!
Azért neem mentem tornára mert reggel sikerült elhasalnom a teraszon a betononés kicsit m,egfájdult a térdem,meg sebes lett.De csütörtökön megyek ha törik ha szakad...
Ne aggódj,én is csináltam néha hasonlókat a Márkkal hogy 12 óráig egy pelusban volt mert nem akartam zargatni.De olyan jók ezek a pelusok(Pampers vált be nekünk)hogy még akkor se ázott át.
Te hova fizettél be a kajára?
Hát nekünk is lassan itt az ideje az első oltásnak,de én kihivatom a doikibácsit,itthon jobban megnyugtatom ha sírna.
Márti!
Várom a számot,köszi!Csak hívjam fel és hivatkozzak rád vagy még az se kell??

Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sikerült rájönnöm hogy hogy kell képet felrakni!
PanniKép
Kép

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kép
ssusi
 
 


Szia Panni!

Márk milyen profi már és hogy megnőtt! Tündériek együtt. Két kis fincike.
Én is nekiláttam próbálkozni a kicsinyítéssel és sikerült Katáról is feltenni egy képet.
Susi
ssusi
 
 


Susi!
Nagyon édi a lányod,de rakjál olyan képet amin az egész testecskéjét látjuk,ok?!
Most ennyit,majd még este jövök.
Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Csak jöttem szólni, hogy akit érdekel most hétvégén szombaton lesz a Keresztszemes Társaság találkozója Gödöllőn, a Művelődési Központban.

Mindenkit szeretettel várunk du 3 órától 6 óráig.

Zsuzsa

beababa
 
 


Sziasztok!
Sünmama!
A bölcsi klassz volt, jól el is fáradtunk!
Biztos, hogy fogunk még menni! Az emil címem feltettem a profilba. Bocsi, úgy emlékeztem, benne van...

Üdv
Kata
mkata
 
 


Beababa!
Én sajna nem kézimunkázom egy ideje. Az előző párom (Zsiráf) mindig veszekedett miatta. Le is szoktam róla. Pedig gyönyörű dolgokat lehet csinálni. Az egyik kolléganőm , most amikor itt voltak babanézőbe egy általa hímzett monogrammos törölközőt hozott Katának. Kis kacsák, meg szívecské... Nagyon kedves ajándék.
Ma egy barátunknál jártunk, akik egy csomó hasznos dolgot adtak Katának.Járóka,hordozható kiságy, bébikomp, csörgök, zenélő kütyü hegyek. Én személy szerint örültem neki, mert már mindent elajándékoztam , ami nekünk volt. hazafelé kezdett Kata nyűgösködni, majd evés után még két órát kínlódott, újból evett és akkor nyugodott meg.
Persze nem fejezhetem be a mondókám,mert elzavartak aludni.
Sziasztok ,Susi
ssusi
 
 


Hello Susi!
Nagyon szupi amiket kaptatok de muszáj valamit írnom a bébiompról.Nem akarok belekotyogni semmibe és ne vedd tolakodásnak de a bébikomp nagyon káros a babákra!!!Nem csak olvastam(Kismamában)hanem több orvos is megerősített,szakmailag kimutatott tény hogy kifejezetten nem tesz jót a babáknak(később tanul meg járni,nem fejlődnek rendesen az izmai mert a komp tartja őt helyette stb...)Szóval gondold meg,nem akartam beleavatkozni, de nem hagyhattam ki.

Voltál csüt.-ön tornán?Jövő héten már én is megyek.
Tegnap voltunk családilag Egerben,nagyon klassz volt.Márk nagyon élvezte a Várat,meg megy a városban ilyen városnéző kisvasút,na azt nagyon bírta.Kristóf szinte végig aludt a babakocsiban,csak enni kelt föl,szóval nagyon jól alakult a nap.Ránkfért már mert a férjem folyton dolgozik és keveset vagyunk 4-en együtt.

Márti!
Várom a számot a fa ügyében?

Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szió Panni!
igen tudom, hogy nem a legigazibb a komp. De egy egy picit "időhúzásnak" talán nem árt.De köszi , hogy szóltál és máskor se tartsd vissza magad. Elhoztuk , mert annyira kedvesen tukmáltak mindent, hogy nem akartam megsérteni őket, hogy mit akarnak ezzel a rémes ketyerével. Ja és ők is mondták, hogy vigyázzak vele. Majd meglátom.
Sajna nem voltam tornázni csak kedden. A csütörtöki nem jött össze. Pedig nagyonis rámférne. A tornán kívül teszel valamit az alakod visszanyerésért?
Az Egri kiruccanás pedig nagyon jó ötlet volt. Nem fáztatok? Lehetett volna jobb időtök is, de úgylátom ez nem befolyásolta a jókedveteket.
Én éppen most dobtam fel az ötletet , hogy látogassuk meg az " anyósékat" Mi nem vagyunk összeházasodva. A párom anyukája viszont egy angyali nagymama. Kezdetektől fogva a két nagyobb gyerekemet (ők nem az unokái) saját unokáinak tekinti. És ez nagyon jól esik nekem.
Szeretek hozzájuk menni.
Pussz, Susi
ssusi
 
 


Sziasztok!
Panny! Sajna nem szolgálhatok jó hirrel. Ilyenkor nincs olyan fa az ismerösöknek, amilyen nektek kell. Mi is tavaly előtt összel vettük meg, akkor vannak erdőirtások meg tarvágás. Akkor lehet jobban ilyeneket beszerezni. Az élő fát nem vágja ki senki. Mondjuk jobb is! Könnyebb háncsolni ha áll egy évet.Nagyon sajnálom! De igéretet kaptam, hogy mihelyst lesz egyből szólnak.Ha még aktuális!! Hidd el minden követ megmozgattam!!
Biztos nagyon szuper volt Egerbe! Majd ha lesz időtök, és jobb idő is lesz, a strandját is látogassátok meg! nagyon szuper!
Ssusi! de irigyellek! De jó hogy van nagymami ahova mehettek. Ne hagyd ki!
Márti
sünmama
 
 


Sziasztok!
Sünmama!
Tényleg fontos a jó nagymami! Én idős szülők gyermeke vagyok , így az ő szüleik már nem éltek, amikor én megszülettem.A napokban került elő óvodáskori rajzaim és van egy olyan, aminek a címe: az én családom. Ott is csak 3-an vagyunk.Az iskolában többször előfordult, hogy a társaim azt mondták: Jött érted a nagypapád! Erre én egy kicsit csalódottan azt válaszoltam: Õ az apukám! Majd jöttek az én gyerekeim.Nálunk anyukám (amíg élt szegénykém)látta el a nagymamai feladatot.Anyósom nem az a tipikus nagymami volt.Mindig tartottuk a három lépést. Nem is tudom az okát miért.Aztán elváltam.Azóta is időnként találkoznak, de csak akkor , ha én odaviszem a gyerekeket.Nem tudott kialakulni az a különleges kapcsolat, ami a gyerek-nagymamára jellemző. És van az új párom anyukája , akiről írtam. Végre újból van "igazi" nagyija a gyerekeimnek! Milyen mások az emberek! Én is jó nagymami szeretnék lenni!
Nálatok mi a helyzet? Persze ha nem akarsz nem kell válaszolni.
Susi
ssusi
 
 


Márti!
Köszi a segítséget,persze akkor ősszel is érdekel a dolog!!Úgyis most kerítést építenek a fiúk(ikerház lévén a szomszéddal)és ráér a játszótér ősszel
Susi!
Az én nagyim is pont ilyen volt mint amit te írtál a mostani anyósodról.Úgy szerettem oda járni,indig segített mindenben.Sőt ha anyámékkal valamit nem tudtam megdumálni,hozzá mentem.Sütiket sütött,olyan igazi nagyi volt.Sajna 5 éve már meghalt,a másik nagymamám meg már 20 éve.De az én gyerekeimnek szintén szupi lesz mertaz én anyukám már most olyan jó nagymama.Õ is olyan igazi,és imádják őt az unokák.Tesómnak is van egy 4 éves kislánya(Jázmin)és a Márkkal ő ketten sokszor vannak a namminál(ők így hívják)mert imádnak vele lenni.Most ugye bővült a csapat Kristóffal és novemberben pedig még egy picivel(tesómnak is születik).
Hogy mit teszek még az alakom visszanyeréséért?Mindenképp a torna az első és az édesség megvonáda.Helyette sok gyümit eszek nass gyanánt.Ja és csak igazi rozskenyeret eszem,sok salit,szóval megpróbálok viszonylag egészségesen étkezni, máramennyira ezt lehet két gyerek,háztartás stb..mellett.
Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Nagyon jó az ilyen nagyikról olvasni. én is elvált vagyok. két nagy gyerekemnek se de az új házasságomba született Fruzsinak se jut ki a nagymami szeretetédől. A nagyoknak azért, mert nem igazán volt normális a kapcsolatunk se, már mint nekem a volt anyóssal. Na meg a két anyós se jött ki egymással igazán.az örökös harcok fölemésztették öket, és nem hogy az unokákra forditották volna, inkább háborúztak. Az édesanyámnak meg csak a libling gyereke- gyereke volt a kedvenc, és hát én nem tartoztam közéjük. Amikor megszületett Fruzsim akkor halt meg az édesanyám. Már nem ismerhették egymást. A férjem anyukája aki igazi nagyi lehetne már nagyon beteg, és messze is van. Nem tudunk mindig lemenni hozzá. Õ Gyulán lakik. De nagyon sokat gondolok arra, hogy örökbe kéne fogadni egy ""nagymamit"" Egy olyan nénit, akinek ha vannak is unokái, de még valami olyasmi érzést tudna táplálni Fruzsikámba, hogy neki is nagymamája. Vagy hogy ő is unoka.De nem tudomvalóra válik e valaha. Mondjuk én magamse ismertemegyik nagymamámat se. Ez a sors jutott a gyermekeimnek is. Sajna!
Panni! nem felejtem el az oszlopokat és ha van valami egyből kereslek.
Ha már igy együtt vagyunk, akkor föltennék egy költői kérdést. Nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre.
Mi a kertes házba állitottunk Frunak egy medencét is. Na már most, vettünk bele mindenféle klórtablettát, meg algaölő löttyöt. Aztán jött egy internettes barátosnőm és jól kiröhögött, hogy mennyipénzt adok ezekért, mert neki egy uszódás azt mondta a legjobb a medencébe a rézgálic. hát egykissé elhültem, mert nekem a fejembe az van, hogy ezzel a szőlőt szokták permetezni. Ti mit szóltok ehhez? Tudtok róla valamit? Lehet hogy csak énvagyok maradi vagy elmaradott ebbe a rohanó mai világba? Akinek van medencéje az mit használ?
Köszike ha megosztod velem amit tudsz!
Márti
sünmama
 
 


Sziasztok Lányok!
Rég nem jelentkeztem, de azért nem tűntünk el. Hamarosan megszületik a baba, még mindig nem tudjuk a nemét, de már a szülésig nem is fogjuk megtudni. Botond minden maradék energiámat leköti, csak ilyenkor tudok pihenni, amikor ő alszik (és ilyenkor többnyire én is elalszomKép) A hasam egyre kényelmetlenebb, de már csak napok, vagy hetek kérdése, ki tudja.

Márti: A bölcsibe nem nagyon járunk már, mert háromnegyed órát bírt az utóbbi időben Botond, aztán menni akart, és most a jó időben itthon is elvan. Néztem Fruzsiról a képet, nagyon aranyos.
Lehet, hogy valamelyik délelőtt, mielőtt még szülök, átugrunk egyett dumcsizni, de nem igérek semmit, mert nem tudom még hogyan alakulnak a dolgok.

Sziasztok
Ildikó
sildi
 
 


Sünmama!
Medence ügyben a szomszédomhoz fogok fordulni. Ugyanis nekik van egy 4mx8mx2.5m medencéjük. Ott szoktunk pacsálni mi is. És mindig szép a vize. Szóval témára cuppanok.
A pótnagyi pedig még bejöhet. Nekem is van egy pótmamám. Kolléganőm , aki már a munkahelyemen is szinte gyerekként kezelt. Aztán nyugdíjas lett és azóta is húz egymáshoz minket valami. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ez bejöhet nálatok is és az tök jó lenne.De ha nem, akkor sincs baj. Nemigaz?
Susi
ssusi
 
 


Sildi!
Szorítok neked! Egy kicsit eszembe jut ilyenkor, hogy nemrég még én izgultam, hogy minden jól menjen.És mások szorítottak nekem.Nagyon különleges esemény van készülőben...!
Susi
ssusi
 
 


Panni!
Biztos voltál ma tornázni. Én is úgy mennék,de beteg lettem.Megfáztam, levert vagyok. Remélem Kata nem kapja el.
Kata még jól van.
Egyébként ma Tomit nyúztam , mert felelnie kell még nyelvtanból az ötösért.Dúlt-fúlt egész délután. Hisztizett, dühöngött, csapkodott, hogy jó neki a 4-es is, szidta a tanárt, engem.Én csak magamban mosolyogtam , mert magyon szenvedett szegény.Aztán telefont kaptam és amíg beszéltem elaludt. Gondoltam kicsit pihen és jobb kedve lesz. Írtam neki vázlatot, hogy azon könnyebb elmennie.De sajnos tévedtem. Kis barátja 20 percenként jött fel hozzánk, hogy Tomi végzett -e már és , hogy mikor jöhet ki játszani. Szegényt mindig elküldtem, hogy még nem aktuális a dolog. Este 7 volt , amikorra túljutottunk egy kb.fél órás anyagon. Mindent megtett , hogy kijöjjek a sodromból, de én mint a szikla! Ez Katának köszönhető. A régebben már lehet, hogy felkentem volna a falra.
Büszke vagyok a kötélidegzetemre.Sajnáltam szegényt , de nem elégedhet meg a könnyebb de rosszabb megoldásssal. Így is amióta Kata megszületett lazábbra vettem a figurát. Még vacsi után átvettük, de ott már belátta , hogy van esélye és esze. Sőt már vidám is volt!
Mi vár még ránk!!
Susi
ssusi
 
 


Sziasztok!
Egy nagyon fontos felmérést végzek a Szoptatásért Magyar Egyesület megbízásából, az anyatejet helyettesítő termékek marketingjét szabályozó WHO-kódex betartásának magyarországi helyzetéről.
Lenne egy pár kérdésem a 6 hónapnál fiatalabb babák anyukáihoz:
-a csecsemő életkora?
-táplálja-e csecsemőjét valamilyen gyári élelmiszerrel?
-ha igen, milyen márkájú tápszert, teát, tejpépet, gabonakészítményt vagy egyéb élelmiszert használ, és miért?
-miért?:-A: az orvos javasolta B:a védőnő javasolta C: a dietetikus javasolta D: más egészségügyi dolgozó javasolta E: saját, előző gyermekével szerzett tapasztalata alapján F: reklám alapján választotta G: rokon vagy barát javasolta H: egyéb:....
- kapott-e ingyenes mintát csecsemőélelmiszert (és cumit?) gyártó cégtől? (Nestlé, Milupa, Hipp, Kecskeméti, Humana, Mildi, Avent, Chicco, Mam stb.)
-hol?:A: egészségügyi intézményben B: gyógyszertárban C: otthon D: üzletben E: postai úton F: egyéb:...
-ki adta?: A: a cég üzletkötője B: egészségügyi dolgozó C: egyéb:...
- kapott-e bármiféle tájékoztató vagy reklámfüzetet, ajándékot?
- ajándékfajta: A: cumi- cumisüveg B: előke C: pelenka D: játék E: dísztárgy F: pelenka és cumisüveg együtt G: ajándékcsomag H: egyéb:...

Bármit amit kaptatok szülésnél, vásárlásnál, postán, bárhol, kérlek írjátok meg nekem, azt is amiben nem vagytok biztosak, hogy ide tartozik.
Melyik kórházban született a baba?

Köszönöm, hogy ídőt szakítottatok rám és elolvastátok.
Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

Sziasztok, Petra
anyatigris2
 
 


A válaszokat erre a címre küldjétek: munkacsi.petra@freemail.hu
anyatigris2
 
 


Lányok!
Mi van veletek?
Tominak sikerült a felelet. Fülig érő szájjal jött haza.A bizi is jó lett mind a kettőnek. Dorka most néptánctáborban van.Tomi pedig unatkozik.Én vagyok a pajtása. Társasozunk, kártyázunk, görkorizunk, úszkál a szomszéd medencéjében. És szeretnék egy egy napra kiruccanni. Pl Aggtelek,Planetárium,stb. Van ötletetek merre menjünk?
Susi
ssusi
 
 


Hello!Itt vagyok. Nem voltá tornán kedden,ma jössz?Tegnap kaptuk az első oltást Kristóffal,elég jól viselte.Alig sírt,mint anno a bátyja.
A kiruccans jó ötlet,amikt írtál azok is.Hány éves a fiad?A Hajógyári Szigeten gyereksziget van júl.10-ig,talán az is érdekelné őt is.Hétvégente ráadásul teljesen ingyenes,mindenféle programokkal teli,azt mondják.
Gratula a bizikhez!!!Kata hogy van?
Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!
Szió Panni! Kedden azért nem voltam tornázni, mert Dorka táborban volt ,a párom pedig nem ért rá. Fájdalomdíjként megígérte, hogy szombaton is elmehetek.
A hajógyári-sziget , pedig nagyon jó ötlet. Köszi!
Tomi 12 éves.
Kata mostanában nem alussza át biztonsággal az éjszakát. No, ehhez nem vagyok "hozzászokva" De túlleszünk ezen is .
Még , ha eszetekbe jut valami progi a nyárra ne tartsákok magatokban!
Susi
ssusi
 
 


Panni!
Ja és ma is megyek!
pussz
Susi
ssusi
 
 


úúú
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vas 2011.10.20 13:45-kor.
vas
 
 


Szia Ildi!
lehet , hogy igazad van Aggtelek -ügyben. Arra gondoltam , hogy majd jól felöltözünk. De ez az ötlet csak a végén kerül megvalósításra, mert egy kicsit messze van. Én közelebbi helyeket nyomozok.
A Norbiba kezdek "beleszeretni" .Nagyon tetszik.És olvasgattam a topikot, a 90 naposnak is meg vannak a hátulütői.Pl. Minden héten hétfőn jönnek a barátaink " hétfőzni" Hoz mindenki valami egyszerű kaját, egy kis beszélgetés, szauna és jól érezzük magunkat. Éjfél tájban oszolj. Ha én pl gyüminapot tartok , nem tudom, hogy meg tudnám-e állni, hogy ne egyek egy kis valamit. Azt hiszem Norbi rugalmasabb. Ezért tetszik . Mire visszajössz a Balcsiról már lesz miről beszámolnom, remélem.
Kellemes nyaralást, szép időt!
Susi
ssusi
 
 


Sziasztok!
Ssusi! egy hétvégi proginak nagyon jó mondjuk a jászberényi állatkert. Igaz nem olyan nagy, mint a pesti, de nagyon szép. No meg ott van a veresi medvefarm is. Ha már Aggtelek messze van, akkor ajánlani tudom csak a szilvásváradi kiruccanást. Mi mindig nagyon élvezzük a kisvonatozást föl a Szalajka völgybe, és gyalog is nagyon szépen le lehet jönni.Sőőt úgy érdemes! Fönt a kisvasút végállomásánál kiallakított játszóterek, szalonna sütők és egyébb más is van. És nem is nagyon drága.
Márti
sünmama
 
 


Márti!
Köszi az ötleteket! A Veres eszembe se jutott. A Jászberényi állatkert is szupi. Ezt bizti kipróbáljuk. A Szalajka -völgyben tavaly voltunk. Most jött egy lehetőség ( még nem biztos) , hogy Tomi mehetne vitorlás táborba a Balcsira. De jó lenne!!!
Ti mentek valamerre a nyáron?
Susi
ssusi
 
 


Hello!
Susi!
Tegnap észre se vettél a tornán úgy pletyiztél..!!(ha-ha)
Mi már voltunk is a Gyerekszigeten,nagyon jó volt!!!

Kiváncsi vagyok én is a "Norbizásod" eredményére mert nekem is el kéne valamit kezdeni ,csak amíg szoptatok addig nem akarom.Neked se kéne addig nem?!
Van szaunátok??Az tök jó.
A Jászberényi Állatkert tényleg nagyon szupi,mi voltunk tavaly és szerintem van amiben még jobb is mint a Pesti.Van etetés bemutató medvéknek,farkasoknak stb..Szóval érdemes!!!

Megyünk a napokban az Arborétumba fát venni.Ugye ott laktok?

Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Panni!
Bocs, de tényleg nem vettelek észre. Tudod milyen hebrencs vagyok! A Norbival lehet szoptatás alatt is diétázni.Elolvastam a könyvét és abban erről is ír. Már 2 kiló lement! És több centi , mert már az egyik gatyámat, amit nem tudtam begombolni, kényelmesen betudom most. A mi nők/fogyókúra topikban szoktunk egymásba lelket önteni. Gödöllői a Vas , aki ide is szokott írni időnként. Nagyon aranyos volt és kölcsön adta a Norbi könyveit. Tanulságos olvasmány.
Tomit most nem kell istápolni, mert valahogy beindult a nyara. Most is négy fiú van nálunk, így nem unatkozik. vasárnaptól pedig sikerült rábeszélni, hogy menjen el vitorlás táborba, Zánkára.
Igen az Arborétum melletti lakótelepen lakunk.Mikor jöttök?
Susi
ssusi
 
 


Hello!
Képzeljétek szegény Márk fiamnak kötőhártyagyulladása van mindkét szemén.Állandóan csipás és összeragad és ő meg nem engedi csöppenteni,bekenni.Úgy sajnálom szegényt!!És parázok hogy a pici ne kapja el(pedig sajna nagy a valószínűség ehogy el fogja mert vírusos,fertőző).Csak ez hiányzott...

Voltatok már a mogyoródi Aquarenában?Mi eddig nem a borsos árai miatt de most júl.22-én lesz egy akció hogy minden anyukának és a 14 éven aluli gyerekének ingyenes lesz a belépés.Ja és 3 év alatti gyerekeknek amúgy is ingyenes.Azért tudom ezeket mert klubtag vagyopk náluk.Szóval szerintem érdemes lenne kipróbálni mert szupi csúzdák vannak,de rohadt drága lenne normális esetben(több ezer).A neten meglehet nézni (www.aquarena.hu).
Susi!
Ez például egy tuti program a gyerkőceidnek.
Kata megszokta már a kengyelt?Pont ma találkoztam azzal a barátnőmmel akinek a kislányán is volt,és ma már csak mosolyog rajta hogy akkor milyen tragikusan fogta fel ezt a kengyel dolgot.Szóval fel a fejjel.
Torna holnap?!

Hello,Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szia Panni!
Már délután elkezdtem írni a válaszom, de Kata meghiúsította a befejezést. Nagyon nagyon rosszul viseli ezt az egész kengyel dolgot. Ráadásul ő hason alvó baba és a háton alvás sem megy. Plusz szerintem bújkál benne valami , mert ma délután óta olyan fátyolos a hangja, mintha kezdene berekedni vagy ilyesmi. Az éjszakák iszonyúak. Fél-egy órákat alszik , majd keserves sírás. Néhány korty tejci és megnyugszik és szinte visszaájul az alvásba. Majd újból fél óra nyugi. Kkezdek kimerülni, mert napközben valahogy nincs rá mód pihenni.
Nagyon rendes a párom, hogy elenged tornázni, mert bizony így sokkal nyugodtabb vagyok és könnyen veszem a megpróbáltatásokat. remélem a héten megoldódik ez a gond.
Az Aquapark nem is jutott az eszembe,köszi. Bár mi már voltunk tavaly és jól is éreztük magunkat, de valóban anyagilag nem egy olyan hely ahova minden hétvégén mehet a család. Ez az akció tök jó!Dóri júl 31 én lesz 14 . még előtte el kellene menni.
Az én gyerekeimnek is sokat volt kötöhártyagyuszija. Nem biztos ám , hogy a pici elkapja, azért nem olyan nagyon fertőző. De persze benne van a kalapban. Szorítok, majd írd meg, hogyan vészeltétek át.
Most megyek mert egy picit rápihenek az éjszakai műszakra.
Pussz, Susi
ssusi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: