Új privát üzeneted érkezett!

Jólesik a hiányolás!
Szasztok!
Nemrég jöttünk meg mi is a sétából, ennél rosszabb idő ne legyen, olyan jól simizett a nap.
Kisasszony játszik, én meg bekukkantottam. Mostanában biztos kevesebbet leszek, mert közeleg a vizsgám és most már tényleg rá kell cuppannom.
Délelőtt voltunk a turiban, szép holmik voltak, csak nem a mi méretünkben.
Mi nem hordjuk az ebédet, magam főzök. Nagy ritkán azért hozok kaját, a fondüből, de az esetek nagy részében megbánom, nekem ez az új séf nem jön be (már nem olyan új mondjuk, de az a Vid nevezetű szerintem ízesebben főzött)
Szeszike!
Írigyellek a fürdő+kávé miatt, én is így lazítok, de ált.esténként.

Valaki műtette már itt Baján a visszereit, ezt a Garbai dr-t dícsérik, hallott valaki valamit ez ügyben. Nekem sajna már az Emma előtt is műtétet javasoltak, de hát a terhesség közbeszólt. Õszre tervezem a műtétet, mert ugyan nem fájnak, de hát elég randák.

Pá!
cipó
 
 


Sziasztok!

Ma tényleg szupi idő volt.

Szia Anita, örülök, hogy idetaláltál. Te ne vessz el úgy ahogy én szoktam Kép .
Bár az elején mindenki nagyon lelkes Kép.

Angi! Nem tudom neked mennyire "gáz" a lábad? Mert az enyém nagyon ronda, szégyellem is nyáron. Egyszer megnézettem Szegeden, és ott azt mondta a prof.,hogy nem főér, és amíg nem fáj nem kell hozzányúlni./ lehet, hogy most hülyeséget írtam, de ő ezt mondta, én meg nem értek hozzá /Nekem nagyon, de én is úgy vagyok/voltam eddig vele, amíg nem fáj, addig hagyom békébe.
Tervezem, hogy a Garbai doktorurat /jól írtam???/ én is meglátogatom. Be kell jelentkezni hozzá? Tudsz erről valamit?

Évi! Melleid, hogy vannak? Én is elég rosszúl éltem meg, hogy "elment" a tejem. De nem tudtam mit tenni érte.
Egy jó van neked benne, hogy ha akarsz akkor most már ezerrel fogyizhatsz!??
Eljutottál már a Valihoz? Én igen! És képzeld odáig fejlődtem, hogy már edzéstervem is van Kép
Egyik-másik gyakorlat rohadt nehéz. Én a kis naív azt hittem az aerobicos "előélettemmel" majd megváltom a világot. De rá kellett jönnöm, hogy ...............
Lassan csak belejövök!!??

Puszi: Szilvi.
szelva
 
 


Angi: én ezt a visszér dolgot megúsztam, úgyhogy nem tudok a témához hozzászólni (de ne irigyelj, van más bajom) Kép
Szilvi: még nem jutottam el a Valihoz, mert Tibinek rengeteg határidős dolga van, és addig nem tudja vállalni öcsit, de talán nemsokára befejezi, és akkor már tényleg megyek. Egyébként még mindig szopiztatok, reggel és este, nem tudtam abbahagyni, érzelmi okok miatt. Most megpróbálom így, hogy kevesebbet legyenek használva, kevesebbet áznak, talán így nem sebesednek ki. De ha még egyszer begyullad, akkor tényleg abbahagyom. Így most napközben tápszert és gyümölcsöt adok, plusz még 1x fejek is, azt a tejet meg este cumisból kapja öcsike. Szóval most ilyen fele-fele arányban tejezünk.
Egyébként ha megyek Valihoz, akkor nyilván délelőtt fogok járni, ha te is, akkor lehet, hogy találkozunk.
A belejövés miatt ne aggódj, amikor én kezdtem, első nap nem tudtam fölmenni a 3. emeletre olyan izomlázam volt. Aztán szépen lassan egyre jobban ment a súlyzózás, emlékszem szintén első nap (ez Virág után volt 98 kg-osan) sírva mentem haza, mert három (!) felülést tudtam megcsinálni! Szegény Tibi mit vígasztalgatott, hogy csak csináljam, meglátom, le fog menni a háj stb. Aztán tényleg lement 70 kg-ra. Igaz eltelt 1 év, de sikerült. Most is nagyon bízom magamban!
Na megyek mert fürdés, vacsi, szopi, mese stb.
Ildi: mi volt Pesten? Vettél valamit?
Évianyu
 
 

 
 

Jó estét.
Szia Szilvi!A te gyerkőcöd mekkor?És hogy hívják?
Ma vettünk Mókusnak egy bébikompot.Mikortól lehet azt használni szerintetek,mert Dávid már állni szeret,ha fogjuk.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!
Szeszike:Megyünk holnap babamasszázsra remélem találkozunk!
Nekünk is van kompunk,rendszeresen használjuk,de vannak akik nagyon ellenzik.
Viszerem nekem is van,de nem vészes,amíg nem fáj nem foglalkozom vele.
Képzeljétek vasárnap reggel megyek be a gyerekszobába az én Majám ÜL az ágyban és vigyorog.Nagyon cuki volt,most ült fel először egyedül.
Megpróbálom ágyba parancsolni a Szonját és elmegyek fürdeni (ez a nap fénypontja)
Ha ideférek, még visszanézek.Ha nem Jó éjszakát!
Sziasztok.
szivi76
 
 


Sziasztok!

Tegnap 6 óra volt, mire hazaértünk, totál kipurcantam, mivel reggel 5-kor keltünk. Elég sz@rul kezdődött a napunk, félútról majdnem visszafordultunk, mert Dusnok után nagy hó volt és Öcsi balesetezett. Szerencsére semmi baja sem lett, csak a kocsi tört nagyon össze. Mivel azonnal talált valakit, aki hazavontatta, mi nem fordultunk vele vissza, hanem csak felmentünk Pestre. Olivér nagyon jól tűrte az utat, pedig elég hosszúra sikeredett a kiruccanás. A kocsiban szopiztatás elég érdekes volt Kép Az Ikeában és az Outletben szerencsére van baba-mama szoba, ahol kultúráltan lehet szoptatni, pelenkázni. Magamnak vettem a Mangoban két gatyát, meg a gyereknek egy fürdetőkarikát. Apa pórul járt, mert nem talált magának semmit sem Kép Kép Így jár, aki ennyire válogatós... Nagyon aranyos gyerekcuccok voltak a Mexx-ben igen jól leárazva, (olcsóbbak voltak, mint a Tesco-s kínai gyerekruhák) de nem vettem semmit, mert már így is annyi ruhája van a kölöknek, hogy majd kidől a szekrényéből.

Torna: ha már nem fogok majd szopiztatni, az biztos, hogy érdekes lesz elkezdeni. Jelenleg én két felülést sem tudok normálisan megcsinálni Kép Kép

Viszér: az én nem normális uram a múltkor összefirkálta tollal a lábam, miközben aludtam, aztán meg mire felkeltem elfelejtette közölni, délután nézem, nézegetem a lábam: te úristen, viszeres... Kép Kép rohanok apához, nézze meg, erre majd meghal a röhögéstől. Néha tényleg nem komplett Kép

Ildi

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Ildi: van az Ikeában baba-mama szoba? Nem is tudtam, igaz kicsi gyerekkel még nem voltunk, csak akkor vittük magunkkal Virágot, amikor már nagyobb volt. De azért jó tudni... Van a szobában ágy is? Lehet fekve szopiztatni?
Hol van ez az Outlet? Ez egy bevásárló-központ? És mi az a fürdetőkarika? Jó sok kérdésem van Kép
Tamáson nem csodálkozom, Tibi sokat mesélt róla Kép úgyhogy nem lepődtem meg...
Ákosom ma nem aludt túl sokat, remélem napközben bepótolja. Napok óta fáj a derekam, egyre jobban. Lehet vele valamit csinálni gyógyszer nélkül? Van valami tippetek?
Évianyu
 
 


Sziasztok!
Ildi!
Milyen fürdetőkarikát vettél, tegyél fel róla képet. Én is nézegettem a babaszobán őket, de Apa lekorholt, hogy már megint minek vásárolok.
Írigyellek, mert te vékony vagy, jó cuccokat találsz magadra!
Én egyelőre csak rejtegetem magam!
Évi!
Nekem már két hónapja fáj a derekam, néha majd besz..., aztán volt, hogy nem tudtam elsőre felkelni az ágyból, pedig már új ágyunk van, és ez klassz kemény matracos. Úgy érzem mostanra egy picit enyhült, de nagyon kell vigyáznom, mert ha egy kicsit is megfázik, akkor nagyon fáj. Akkor fáj a legjobban, amikor behajolok Emmáért a kiságyba, meg amikor visszateszem.

Most sajna nincs több időm, mert megyek suliba, és még el kell rendeznem itthon Apának az uzsit, amit Emma eszik, meg kikészíteni a sétálós ruhát, ha esetleg elmennek itthonról. Csak egyszer bíztam rá, hogy maga öltöztesse fel a gyereket, na többször nem fogom!

Üdv!
Este benézek!
cipó
 
 


Sziasztok!

Tegnap 5 darab ezresből felruháztam a Zuram, magam és a 2 kiscsajt (keresztlányunkat s még egy pöttömöt a tágabb családból) ismét az angol turiból. Kezdek belejönni. Kép

Ma kéne megjönnie, de nem érzek semmit, se jót, se rosszat. Azért örülnék, ha -feltétlen jönni akar piri, akkor- pontos lenne, mert hétfőn már jó lenne a nehezén túllenni, úgy menni dógzani.
Vendég
 


Sziasztok!

Évi! Az Ikea mostanában úgy hirdeti magát, hogy családközpontú. Van baba-mama szoba, ingyenes bébiétel a kajáldában, amit meg is melegítenek, van etetőszék stb. A baba-mama szobában van fotel is és ágy is, pelenkázó, mosdó stb. szóval minden ami kell.
Outlet több is van most már Pesten. Jártatok Pahndorf-ban? Az van lemásolva. Ez nem egy tipikus bevásárlóközpont, hanem sok üzlet egy nagy körben. Az outlet üzletekben a már kifutott kollekciókat árulják olcsóbban. Tegnap mi a Premier Outletben jártunk, ami az M1-es és talán az M16-os találkozásánál van.

Angi! Tulképp én is a babaszobán vettem a fürdetőkarikát, és mivel éppen Pesten jártunk így elhoztuk, megspórolván a postaköltséget. Aquarius márkájú egyébként.
Kép
(a képet a Netről szedtem)


Nekem napok óta a hátam fáj oly módon, hogy aludni sem tudok, csak forgolódok az ágyban. Valamelyik hajnalban már bőgtem is, annyira fájt, és annyira dühös voltam azért mert nem tudtam aludni. Ti jártatok már gyógymasszőrnél? Kihez érdemes elmenni?

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!

Én még nem voltam gyógymasszőrnél sem, meg másmilyennél sem, úgyhogy nem tudom. De ennek a hátfájás dolognak utána fogok érdeklődni, ezek szerint nem csak nekem problémám. Masszíroznak egyáltalán szopiztatóst? Ebben sem vagyok biztos...
Ez a fürdetőbigyó akkor jó, ha kádban együtt fürdesz a babával?
Most jöttünk meg Ákival a sétából, fél 3-kor indultunk, elgyalogoltam a Sparba, fél 5-kor értünk haza. Muszáj mozognom, így meg a gyerekkel együtt tudok, egyébként végigaludta az egészet.
Ma megyünk le a partra a csajokkal, szokásos havi pletykapartira. Csak az a baj, hogy egyik csajszi 9-ig ér rá, úgyhogy fél 7-kor megyünk, és 9-re már itthon is leszek. Így legalább nem kell külön hazajönnöm szopiztatni, hanem megkérem Tibit, úgy intézze Ákost, hogy 9-re legyenek kész.
Ma délben úgy adtam Ákosnak a gyümölcsöt, hogy nem higítottam fel bébiitallal. Eleinte nézett a nagy szemeivel, de símán megette így is, és sokkal kevesebb koszolással járt. Tök jó. Főzeléket még nem mertem neki adni, gondoltam, előbb begyakoroltatom gyümölccsel Kép
Andi: szorítok, hogy ne jöjjön meg Kép
Angi: Tibi is ilyen béna, ha nem rakom oda hogy mit hogy mivel, hihetetlen dolgokat művel. Ha mindent szépen kikészítek, elmondok, akkor nagyon ügyi. Újabban teljesen kiidegel. Egy Belga nevű együttest hallgat, szörnyű. Én nem bírom az ilyet, de neki nagyon vicces. Már a Virágnak is tanítgat belőle részleteket, hülyeségeket. Mondtam is neki, nehogy az oviban elmondja.
Egyébként ma oviszünet van, de sikerült megdumcsizni Virággal, hogy menjen el Cstöltésre mamához. Tibi kivittel a töltési buszhoz, anyu meg várta otthon a buszmegben. Töltési a sofőr is, meg hát Tibi beszélt vele, és minden tök rendben volt. Olyan nagylány már a lánykám...
Holnap ebédre úgyis jönnek be hozzánk anyu meg a tesóm, úgyhogy hozzák is vissza a csajszit.
Az első három év amilyen lassacskán telt, olyan gyors volt a következő három. Hihetetlen hogy már 7 éves lesz Kép
Évianyu
 
 


Na megjöttem én is.
Évi a múltkori kérdésedre:a Bereckiből hozzuk a kaját.Nekünk ízlik.Eddig 170 ft volt,most pedig hogy gyeden leszek 90ft lesz./mivel egyedül nevelem a gyereket,mert "férjem"nincs./
Na megkaptuk ma az oltásokat,remélem nem fog belázasodni.
Andi:ismerős ez az érzés.De a végén már eszembe se jutott,hogy azért késik,mert terhes vagyok,és ugyebár pont akkor lettem az.Mikor az ember éppen nem is gondol rá.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!
Évi!
Még pár év eltelik, és micsoda zenéket fogsz hallani!!
Nálunk Belga megy naponta többször és kívűlről fújják! Na meg a Pilu! Nekem is rémesnek tűnt először, de már megszoktam.
Szeszike!
Hogyhogy ilyen olcsó a kaja a Bereckiben?
Új oltoanyagot kapott a lurkó?

Ildi!
Én is láttam ilyen fürdetőkarikát, 2500 ft-ért. Ezt csak akkortól lehet használni, hogyha már ül a baba?
A sógornőm a Deák Erzsihez jár, ha nagyon megfájdul a dereka, ő nagyon dícséri!

Csajok szép estét mindenkinek, én lelépek, mert teljesen legatyázott ez a számvitel-délután!
Holnap jövök!
Pá!
cipó
 
 


Sziasztok.

Anita! Anna lánykám négy éves lesz márciusban.
Az archiv 2006 január 04- ben/ban találsz rólunk képet.

Andi! Ügyes vagy, ugye jó dolog ez a turi?!
Izgulok érted/tetek! Remélem összejön a babó!


Évi! Jó dumcsizást!

Jó éjt: Szilvi.
szelva
 
 


Azért ilyen olcsó,mert gyeden vagyok,és"egyedül"nevelem a gyereket,mert ugye mi nem vagyunk összeházasodva.
A gyerkőc a régi oltóanyagot kapta.De hogy kopogjam le,nem lázasodott be eddig.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Ezt ma fotóztam!Kép

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Hát Csajok, én még mindig nem vagyok teljesértékű tag...megjött.

Indul az új ciklus, újabb reményekkel.

Szép 7végét Mindenkinek!
[img]http://tt.lilypie.com/A1jrp1/.png[/img]
Vendég
 


Sziasztok!

Sajnálom Andi! Nagyon nekikeseredsz ilyenkor??
Férjed, hogy "éli" meg?

Jó éjt mindenkinek!
Szilvi.
szelva
 
 


Á, én már rutinos vagyok, most még meg is nyugodtam picikét, mert ugye takonykóros voltam.

Férjem? Nem bírom átverni, napra pontosan tudja, mikor kell megjönnie, mivel most egyet késett, már izélgetett, hogy teszteljek. Nagyon szeretné, ha végre sikerülne, de ő sem ment a Dunának. Ez még csak a 2. éles ciklusunk volt.
Vendég
 


Sziasztok!

Angi! Én 1200-ért vettem a fürdetőkarikát a babaszobán. Jó vásár volt, mert többért szokták adni Kép

Andi! Nem is szabad nekikeseredni! Biztosan sikerülni fog! Férj téma ismerős, mikor nálunk arról volt szó, hogy lehet baba lesz, akkor Tamás már hajnal 5-kor kivert az ágyból, hogy menjek máááá és csináljam meg a tesztet, mert ő nem bírja tovább Kép

Évi! Miért nem írsz? Nem vagytok itthon? (HÚÚÚÚÚ de magyaros mondat lett...)

Olivér most állandóan a hátáról az oldalára fordul, úgy, hogy már majdnem hason van. Persze ebből kifolyólag lőttek a szépen nyugiban elalszik a kiságyban című fejezetnek. Állandóan ezt csinálja, aztán a keze elakad a teste alatt, vagy a lába beakad a kiságyba és nyávog.

Kép

Kép
vrucsincá
 
 


Nagyon aranyos Olivér!
Andi:próbálj meg nem is gondolni rá.Tudom ez nem olyan könnyű.De mikor nekünk is megmondta az orvos,hogy na ekkor kell csinálni,hát akkor csak arra koncentrálsz.Én akkor lettem terhes,mikor költözködtünk.Abszolut eszembe se jutott akkor a gyerektéma el voltunk foglalva,és hopp akkor jött össze.
Biztos te is nemsokára ilyen fotókat raksz majd fel a bébiről!
Csajok az homeopátiás kúp,az mire jó?Fájdalomcsillapító vagy lázra is jó?Ti tudjátok?
Na megyek,mert apa már nem bír vele úgy hallom!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok csajok! Semmi különös nincs velünk. Pörögnek a napok és nagyon örülünk a tavasznak!!! Továbbra is nagyokat sétálunk, eszünk és éjjel alszunk. nem lehet egy szavam se!
Szivi! Nahát, hogy ti már ültök! Mi mégcsak a fenekünket emelgetjük, de Csaj még nem jött rá, hogy térde is van. Tegnap esett a hó, akkorát takartam a Szent Antal utcán, mint állat. Rajzfilmbe illő hasraesés volt, el is dobtam a szatyrom. Jót röhögtem magamon, de nem mertem körül nézni. Mindenesetre a térdem a szivárvány színeiben pompázik. Csajnak kéthete etetőszéke van, édes benne. Előszeretettel eszi benne a saját lábát. Most megyünk tízóraizni. Szép vasárnapot!!!
borkaborka
 
 


Sziasztok!

Itthon vagyunk, csak tegnap Tibi egész nap dolgozott. Úgyhogy Ildi a hétvégék általában nálunk sem a hét fénypontjai, nagy ritkán van, hogy nem dolgozik, csak akkor meg alszik.
Tegnap itt volt anyu meg a bátyám, egy kicsit átvette Ákit (Tibi dolgozott), tesómmal voltunk du-án a tescoban, 2 órát nézelődtünk, vásároltunk.
Olika tényleg nagyon cuki, majd ha már hasrafordul, akkor lesz csak izgi a dolog. Ákosom most már forog, ágy egyik végéből a másikba, most már egyáltalán nem lehet a nagyágyon hagyni. Meg ő is azt csinálja, mint Borka Annája, húzogatja a lábait, tolja föl a popóját, egy kicsit már kúszik, ha valamit el akar érni. Ákos ülni még nem ül, csak ha fogom, egyébként rögtön eldől.
Gyógytornász már nem jön hozzánk többet, azt mondta, Ákos rendben van, majd március közepe felé visszajön, megnézi, hogy mi újság. Jövő héten egyébként el kell vinnünk a Páncsics drnőhöz a neurológiára, kíváncsi vagyok mit mond majd.
Andi: ha nem jön meg, másnap még ne csinálj tesztet, még úgysem mutatja ki, fölösleges pénzkidobás. Minimum 1 hét, de nálam Ákosnál pl úgy volt, hogy 1 hét után is negatív lett a teszt, aztán 2-3 hét múlva már annyira fájtak a cicijeim, hogy gondoltam csinálok még egy tesztet, vagy el kell mennem orvoshoz, mert valami nem stimmel. Ekkor lett pozitív a tesztem. Egyébként Szeszike férje mesélte, hogy min mentek keresztül, ő aztán igazán átérzi a helyzeted.
Ja, péntek este tök jót dumcsiztunk. A Serranóba akartunk beülni, hogy eszünk is egy jót, erre mondja a pincér srác, hogy 30 fős társaság van a benti teremben, úgyhogy kb 2 óra, mire lesz vacsi. Átcuccoltunk a pubba. Hogy átalakították! Szépen ki lett festve, kicsit átalakították a fölső részt, új asztalok és fehér műbőr huzatos székek vannak, a fal mentén fekete műbőr huzatos padok stb. Néztük ám, hogy mi lesz a fehér székekkel bulikor? Biztos, hogy el kell onnan tüntetni azokat, mert símán kiégetik cigivel. Egymásra rakni meg nem lehet ezeket a székeket. Úgyhogy nem tudom, meddig lesz ilyen szép a hely, de most az, az biztos. Este 9-re értem haza, Tibi és Ákos az olimpia megnyitót nézték, Ákos hozzászólása: he, heő, hg, gö.
Tényleg Angi, lehet megint műkorit nézni! Az Eurosporton egyébként egész nap élőben megy az olimpia! Nálunk általában ilyen helyeken megy a tv, ha Virág nem néz rajzfilmet, mert itt talán nem lát csúnyát. Mert most már a műsorelőzeteseket is berakják napközben, hogy mi lesz éjjel. Vicces.
Tegnap Ákosom megevett fél üveg bébigyümölcsöt. Most Hipp őszibarack-alma-banánt vettem, nagyon ízlett neki. Még mindig nem mertem neki főzeléket adni, lassan pedig megpróbálom. Viszont este próbálkoztam újra a tejpéppel, és az nagyon nem kell neki. Miért nem eszi meg, nem értem?! Pedig édes, vaníliás, mégsem.
Borka Kép
Tényleg jó, hogy végre kisütött a nap, tegnap nem voltunk sétálni, de ma ha így marad, délután biztos kimegyek Ákossal (Tibi dolgozik).
Jövő héten egyik nap bejön anyu, akkor most már tényleg elmegyek a kondiba, elmegyek fogorvoshoz meg megnézem az oktatási centrumot, hogy ott milyen tanfolyamok indulnak, van-e kismamáknak kedvezményes lehetőség. Meg a munkaügyi központra gondoltam, lehet, hogy ott is van kismamáknak tanfolyam lehetőség. Van más ötletetek? Gondolkodtam ezeken a főiskolás szakokon, amiket Andi küldött, de nem hiszem, hogy jelentkezni fogok valamelyikre, inkább valami pénzügyi területen megyek tovább.
Anita: a homeos kúp, a Viburcol, nekünk van, doktornénik azt javasolta, hogy fogzáskor lehet használni, nyugtató jellegű, este lefekvés előttre mondta, hogy használjam, és akkor nyugodtan fog aludni a gyerek. Párszor már adtam neki, nem volt vele gond. Azt mondta, hogy ebben a kúpban több minden van, kamilla is, és nem gyógyszer, nincs semmi mellékhatása. Lázcsillapításra nem jó, arra mi a GermicidC-t használjuk (használjuk? egyszer adtam szuri után..). Szerencsére Ákos még nem volt beteg, mostanában pedig nagyon nézegetem, mert ez az idő biztos betaknyosítja, egyszer-kétszer már kiszívtuk az orrát, de utána már nem kellett.
Teszek képet.
Most hirtelen más nem jut eszembe, Tibinek meg kell a gép. Sziasztok!
Kép
Évianyu
 
 


Hali!
Én is vagyok végre. Pihenőidő, Emma a teraszon alszik, Apa a szobában horpaszt, a tesók meg kimentek tegnap este anyósommal Vaskútra. Félfüllel figyelem az olimpiát, pedig kézit vártam, de úgy látszik műsorváltozás van (vagy szünet?)

Évi!
Vanda mondta, hogy Áki nagyon ügyes, és már nem is kell tornáztatni tovább. De jó nektek! Mi még gyűrjük egy darabig, tegnap volt Vanda, most elég nehezen viselte Emma.
Te milyen területen dolgoztál? Szereted a munkahelyed? Vissza tudsz menni gyes után?
Örülök, hogy már a végefelé járok a mérlegképesnek, mert ha hamarabb lettem volna terhes, biztos nem vágtam volna bele! 2-án lesz a számvitel, attól nagyon parázunk, 5 órás az írásbeli. Aztán nincs két hét felkészülni a szóbelire, amire eddig a hatvanból négy tételem van kidolgozva!!!

Úgy látom csak szünet volt, megyet kézit nézni, majd még bekukk!
Angi
cipó
 
 


Hát én is itt vagyok.Nálunk is apa pihizik a hálóba,gyerek meg a mamáéknál maradt egy kicsit.
Csajok van valakinek SKYPE-je.
Évi:múltkor mi is voltunk a barátnőmmel a pubba /bulizni/.A fehér székeket nem láttam.Kb.fél órát bírtuk a bulit,olyan jó volt.Tele volt 16-17 évesekkel./lehet,hogy mi már öregek vagyunk?/
Na lenne két kérdésem:
Az első:Az egyik újságba azt olvastam,hogy a gyerek főzőcskézős dolgait csak fél éves koráig kell külön mosogatni,meg fertőtleníteni.Tegnap viszont azt olvastam a neten,hogy 1 éves koráig.Na ti hogy mossátok?Mert én már néha csak bedobom a mosogatógépbe.
A második:fiús anyukák ez hozzátok szól:Baján azt mondta a doktornő,hogy mindig fürdetéskor huzogassam a fütyijét,Pécsen pedig a kórházba azt mondták,hogy egy éves koráig nem szabad.Ebben kinek mi a tapasztalata?

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Hát ezt a meccset is elszúrtuk, úgy mint a tegnapit. A hogyan veszítsük el pillanatok alatt a nyert meccset kategóriában szerintem első helyen állnak a kéziseink.
Szeszike!
Nekünk van Skype-k. Miért kérdezed?
A kérdéseidre is dobok választ:
Én nem mosom külön a főzőcskés edénykéit, és már nem is fertőtlenítem, sőt ha elfelejtettem vizet forralni, akkor sem megyek a Dunának, kapja csapvízzel.
A "fütyis" kérdésre pedig csak saját majdnem nyolc évvel ezelőtti tapasztalataim vannak, akkor nekem a Vass azt mondta, hogy minden fürdésnél finom huzogatás. Mi így tettünk nem volt és nincs is semmi gondunk. De úgy hallottam, hogy mostanában eléggé megváltozott ez a szemlélet, majd a mostani fiúsok biztos dobják a választ.

Buli: mióta Apa nem igazán tud táncolni, legalábbis nem sokáig, azóta valahogy nem kívánkozok ilyen táncis bulikba. Pedig régen Apa volt a "táncparkett ördöge" (pláne ha már volt a kalap alatt), nagyon szeretett táncolni, mulatni.
cipó
 
 


Sziasztok!

Amikor délben mentünk át babakocsival apósomékhoz ebédelni Ákos elaludt útközben, és 3-ig aludt. Úgyhogy nyugodtan megebédeltünk és pihiztünk egy kicsit. Most meg vasalok Kép
Fütyi téma: nekünk a doktornénink azt mondta, hogy nem kell erőszakkal húzogatni, minden este fürdéskor annyira húzzuk hátra a bőrt, amennyire engedi. Nem kell erőltetni. Múltkorjában piros lett Áki kukijának a vége, akkor megmutattuk a doktornéninek, hogy milyen és hogy jó-e így, ahogy csináljuk, és azt mondta, rendben van. Ha esetleg nem vagy biztos benne, hogy jól csinálod, ha legközelebb mész a zöldkeresztbe, mutasd meg valakinek (védőnő, orvos) és kérdezz rá.
Buli: csajok már mondogatják, hogy kellene egy közös bulit rendezni, de hát az az igazság, nem nagy kedvem van hozzá. Mondtam nekik, majd május végén lesz a szülinapom, akkor tartunk egy iszós bulit Kép Addigra talán leadok valamennyit, meg hát szoktam látni a csajokat, akik oda járnak, tök szarul érzem magam mellettük. Mind fiatal, szép, divatos stb. Szóval kell még egy kis önbizalmat gyűjtni, aztán ha már tényleg van a kalap alatt, akkor meg az ember már nem foglalkozik ilyennel Kép
Most megyek, Tibinek kell a gép, vasalok tovább...
Évianyu
 
 


Ja, és Anita: Virágnál én külön edényben főztem külön evőeszközökkel, külön mosogattam, sőt még külön mostam a ruháit is. Most nem...
Együtt mosok, együtt főzők. Hát hiába, második gyerek. Biztos ismered a cumiról, hogy az elsőnél kifőzöd, másodiknál lenyalod, harmadiknak a kutya hozza vissza Kép
Évianyu
 
 


Sziasztok!

Tegnap is Pécsen voltunk. Az elmúlt héten alig voltunk itthon, mintha egy hét alatt akartuk volna behozni a féléves lemaradást csavargásügyileg Kép

Buli: megszerveztem, hogy el tudjak menni pénteken buliba a barátnőmmel. Megünnepeljük a szülinapomat. Klári mama itt alszik. A másnap biztos érdekes lesz a fáradtság miatt, de letojom, már nagyon mehetnékem van. 2004 decembere óta itthon kuksolok hétvégéken egyedül, úgyhogy éppen itt az ideje egy kis szórakozásnak.

Fütyitéma: én nem húzogatom. Oli úgy született, hogy egy kicsi hypospadiasisa van (kb. 1 mm-rel lejjebb van a lyuk és van egy kis bőrfelesleg a fütyijén) anno megmutattuk sebésznek, és azt mondta, hogy legalább nem lesz gond nálunk a fitymaszűkület. Fürdetésnél amennyire enged, annyira húzom fel, hogy megmossam neki.

Skype: nekünk is van

Mosogatás: mivel minden nap fejek egyszer és a fejőgépet muszáj elfertőtleníteni (kifőzni szoktam) így mellé dobom általában a kanalát, és a csészét, amiből eszik. Ha nem kellene a fejőgéppel szórakozni, akkor már rég nem sterilizálnám a többit. Egyébként azt az edényt, amiben csinálom a kajcsiját az összes többivel mosogatom el. És a ruháit is régóta a miénkkel együtt mosom.

Kép
vrucsincá
 
 


Na mi ma már voltunk levegőzni.El kellett magammal vinnem a fodrászhoz,mert apa megígérte,hogy vigyáz ma rá,de közbejött neki valami.Amig a fodrász levágta a hajamat,addig ő kint aludt egy nagyot.Kész,elég volt a hajnövesztésből!Fél éve növesztettem,de most már meguntam,ismét rövid hajam lett.Na nem baj,mert Dávidom már huzogatja rendesen a hajam.
Én a ruháit még külön mosom,de most hogy mondjátok,lehet,hogy nem sokáig.Az én gyerekem ma elég nyűgös.

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Sziasztok!

Ildi: de jó neked. Csavargás, buli. Komolyan nem tudom, nekem mikor lesz esélyem bárhova eljutni Tibivel kettesben. Tibi tegnap egész nap dolgozott, hajnali 4-kor jött aludni. Ez már így megy hetek óta, még jó hogy néha azért találkozunk Kép
Buliról majd kérek ám beszámolót Kép Tényleg, akartam már kérdezni, te mivel fejsz?
Anita: én holnap megyek fodrászhoz, festetni, már párszor levágattam a hajam és mindig megbántam, úgyhogy marad hosszú. Tibi fog vigyázni Ákira (bár elvileg aludni fog) 8-10-ig, de már most mondogatja, hogy mennyi dolga van. Komolyan, néha elegem van ebből a sok munkából, tudom, ebből van pénz meg minden, dehátakkoris! Talán jövő héten már nyugisabb lesz. Reménykedem.
Szerdán délelőtt Virágéknál az oviban nyílt nap lesz, elhívtam sógornőmet vigyázni Ákira (Tibi ugye nem ér rá), elmegyek, megnézem a lánykámat. Képzelhetitek, ha hozzá nem menne senki, hogy sírna. Még jó, hogy sógornőm táppénzen van...
Ákos tegnap délután volt nagyon nyűgi, láttam rajta, hogy valami baja van, 2 órán keresztül sírdogált, aztán rottyantott egy hatalmasat, és már semmi baj volt Kép
Évianyu
 
 


Szeszike! Hajhúzogatás ismerős... Vasmarok elkap és nem ereszt. Alig tudom kiszedni a kezecskéiből a hajamat. Én még levágatni sem tudom, mert az elálló majom füleimmel elég érdekesen néznék ki rövid hajjal Kép

Évi! Aventes kézi fejőgéppel fejek. Nekem bevált, 10 perc alatt megvagyok reggelenként a fejéssel. Csak ez az állandó sterilizálgatás ne lenne, mert azt már nagyon unom.
A sok munkából nekem is elegem van, mondogatom is Tamásnak, hogy a pénz nem minden és boldogabb lennék, ha többet itthon lenne, de erre jön azonnal a válasz, hogy valamiből el kell tartani a családot. Tulképp igaza van, ha belegondolok az sokkal rosszabb lenne, ha bármiből is nélkülöznünk kellene, mert nem lenne pénz.

Kép
vrucsincá
 
 


Na most fogom becsapni a fiamat.Nem ette meg magába a krumplipürét.Most úgy turmixoltam,hogy raktam bele répát is.Kíváncsi leszek!
Na vettem ma homeos kúpot.Már egyet kapott is,mert kínlódik a 2.fogával.
Már alig várom a jó időt,hogy be tudjunk sétálni a városba,és ne kelljen ráadni ilyen vastag ruhákat.
Főzeléket milyen idős kortól lehet adni?Ti hogy szoktátok csinálni?
Mennyi kérdésem van mi?Hát hiába,nekünk nincs védőnőnk se,és ő az első gyerek.Még jó,hogy rátok találtam!!
Na megyek,mert Dávid megéhezett./az új kajára biztos/

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Anita: én még nem adtam főzeléket, csak gyümölcsöt Ákosnak, abból is "gyárit". Angi a nagy főzőmester Kép majd biztos ír.
Ildi:Kép
Boldog születésnapot kívánunk: Évi, Tibi, Virág, Ákos
Évianyu
 
 


Ildi!Kép

Szeszike!
Mi három és fél hónapos korunk óta eszünk főziket, az elején nem ugrott érte, de most már határorzottan szereti, tátikázik érte.
De Emma tápszeres, és a szopisoknál nem tudom, hogy mikortól ajánlott, elég soknál olvasom, hogy féléves kor után.
A sima krumplit az Emma sem eszi meg, sőt, én szinte mindenbe teszek párolt almát, nálunk úgy a nyerő!

Mennem kell, felébredt, este jövök!
cipó
 
 


Hogyhogy nincs védőnőtök Szeszi?
cipó
 
 


Ildi:én is boldog szülinapot kívánok neked!Én még nem tudok olyan jeleket felrakni.
Angi:azért nincs védőnőnk,mert nemsokára szülni fog,és helyettesítője nem volt nálunk.3 hónapja volt utoljára a régi védőnőnk.
Hát nem tudtam átverni a fiamat.Köpdödött,fújta kifelé,köhécselt.Úgyhogy csináltam neki banánturmixot.Azt szereti.Majdnem egy fél banánt benyomott.
Most meg hőemelkedése van,úgyhogy mégiscsak kellett adnom neki kúpot.Nem tudom mitől van neki,lehet a foga miatt.
Rászoktunk,hogy nem 11-kor alszunk el.Hát én ezt már nem bírtam.Reggeltől este11-ig szórakoztasd.HM.

Már 2 napja 9-kor berakom az ágyába,és addig sír,mig el nem alszik.
1. nap:1órát bírta
2.nap:40 perc
Ma nem tudom ,mert kúpot kapott.Lehet mindjárt kidől.
Na mennem kell,majd még jövök!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Megpróbáltam ma a Hipp finomfőzeléket adni Ákosnak, de egyáltalán nem díjazta. Fintorgott és kirázta a hideg. Ez így nem lesz jó, hogy kidobok 200 Ft-os bébiételt. Úgyhogy holnaptól főzök neki addig, míg meg nem szokja, hogy nemcsak édes íz van a világon. Persze a banán-almát megette mind.
Angi: milyen főzelékkel kezdjek szerinted? Te mivel kínáltad először Emmát? Teszel bele sót?
Anita: hát az az este 11 tényleg túl késő. Nálunk általában 1/2 9 - 9 az elalvási idő, de ez tudom minden gyereknél más. Egyébként jól csinálod szerintem, tedd be az ágyba, minden este legyen ugyanaz a rituálé, hogy tudja alvás következik, és ne "sajnáld" meg, mert ha egyszer kiveszed, oda a következetesség és a babát is megzavarod. Azt gondolja, bőgni kell és akkor kivesznek. Szóval ez így lehet, hogy csúnyán hangzik, de Virágnál mi is ezt alkalmaztuk. Pár nap, és tudni fogja mi újság. Virágnál amikor eleinte nagyon sírt, adtam neki vizet (!) inni, mikor úgy gondoltam, hogy már biztos szomjas. De nem kapcsoltam lámpát, nem vettem ki. És bejött, azóta is szó nélkül alszik.
Megyek, Ákos már fáradt, fürdés, szopi, alvás.
Jó éjszakát mindenkinek!
Évianyu
 
 


Anita: előbb elfelejtettem, hogy Virágnál mikor pl majd 1 órát sírt elalvás előtt, akkor bementem ám hozzá először 5 perc múlva, majd 10, 15 perc múlva, szóval kicsit mindig húztam az időn, nem hagytam sírni 1 órán át úgy, hogy be sem mentem. Bementem, nem kapcsoltam lámpát hanem megsimogattam az arcát, suttogva mondtam neki, hogy jó éjszakát, aludjál, este van, adtam neki cumit gyongyót (Virág cumizott, és szerintem jó ha van valami alvós tárgya), szóval megnyugtatgattam de nem vettem ki, következő este már kevesebb idő kellett hogy elaludjon, a végén már csak 1x, 2x kellett hozzá bemenni.
Ákos az esetek 90%-ában elalszik a cicimen, ha nem, akkor berakom a kiságyba, lekapcsolom a lámpát, cumi-gyongyó szintén, és annyira fáradt estére, hogy kb 2 percen belül elalszik, ő nem szokott még sírni.
Most megyek fejni, aztán lepihizek. Sziasztok!
Évianyu
 
 


Sziasztok!
Voltunk ma a Páncsics dr-nőnél, mert kíváncsi voltam mit mond arra, hogy Emma néha fókásan tartja a kezeit, amikor hason van. De azt mondta, hogy minden oké, jó alaposan megnézte, egész normális volt, pedig párszor már voltunk nála és elég gázos modora van. De ma meg voltam elégedve, alapos volt és kedves. Azért azt mondta, hogy egy hónap múlva ránéz megint. Annyi, hogy többször kell hasaltatni!

Lányok! Nálunk nagyon bejön a főzelék, a tejpépre nem igazán ugrik a csaj.
Én nem teszek még sót a vízbe, és pont azért főzőcskézek, amiért te is Évi, mert az elején alig pár falatot evett, próbálkoztunk több mindennel, de elég drága volt, hogy a felét, vagy az egészet ki kellett dobni, mert megromlott volna.
Nálunk az első mutatvány a krumpli-alma és a krumpli-sütőtök variáció volt.

Anita!
Nálunk is volt sírás az elalvásnál egy darabig, aztán rájöttünk, hogy egyszerűen szüksége volt ennyi kiabálásra, hogy levezesse a feszkót. Sehogy sem volt jó, kézben, ringatva sem aludt el. Most már, elalszik magától, a pelussal simizi magát és cumizik. Van, hogy párszor vissza kell adni a cumit, de max. 20-30 perc és alszik. Szerencsére!
Nem cumizik, vagy van valami kedvenc puha rongyocskája?

Ma már nem jövök, majd holnap!
Mindenkinek jó éjszakát!
Angi
cipó
 
 


Sziasztok!

Évi, Angi, Szeszike! Köszi szépen!

Hétvégén én kivettem a húslevesből répát és krumplit, azt összeturmixoltam és egy kicsit hígítottam. A déli szopi után próbálkoztunk, hát elsőre nem nagyon tetszett Olinak köpködte kifelé ezerrel, de nem akartam kidobni, úgyhogy betettem a hűtőbe és a következő szopi után is adtam neki. Egy az egyben bevágta az egész bögrével (kb. 100ml). Amikor tettem volna le a csészét, elkezdett üvölteni, folytak a nagy krokodil könnyek, addig amíg nem adtam még neki. Még jó, hogy be volt tárazva már Hippes üveges is, és azt is melegítettem egy kicsit. (Pont most volt a 6 hónapos növekedési ugrásban pár napig állandóan cicizett, naponta 9-10x és amellett még ilyen éhes volt.)
Az üveges kaják felbontás után két napig tárolhatók még a hűtőben. Annyi idő alatt csak elfogy egy üveggel.
Évi! Szerintem pluszba se sót, se cukrot ne tegyél a főzikbe. Mindenhol azt írják, hogy nem ajánlatos, mivel a veséjük még nem tudja úgy feldolgozni a sót.
Te mivel fejsz?

Elalvásügyileg én nagyon szerencsés vagyok a kisfiammal. Este fél kilenckor átviszem a kiságyba, leteszem, megpuszilgatom, kijövök. Van hogy 5 percet nyűglődik, de aztán alvás. Egyedül, cumi és bármi egyéb nélkül elalszik.

Ildi

Kép
vrucsincá
 
 


Sziasztok!
Tegnap írtam egy jó hosszút és most látom,hogy nincs sehol!
Ildi:Boldog szülinapot (ez is benne volt +egy kép)
Na mindegy már nem is tudom mit írtam.
Tegnap voltunk dokinéninél:Szonja meggyógyult,Maja beteg lett.És ez így megy már három hete.
Alvásról:Fürdés-evés-lefekvés!A Maja már meg se mukkan (ez nem volt mindíg így),viszont a Szonja nem egyszerű,elküldöm aludni de még két óra múlva is játszik vagy dumál.Nem fárasztom ki eléggé,már gondoltam rá,hogy este kizavarom fusson pár kört fürdés előtt.
Ma még jövök sziasztok.
szivi76
 
 


Sziasztok!
De jó nektek az elalvással!Lehet,hogy pár hét múlva ezt én is elmondhatom majd.Persze,ha kibirom addig az ordítását.
Most lettem kész.Sütöttem csuszáscsirkét ebédre,kitakarítottam a lakást stb.
Most ültem le,és biztos mindjárt felébred a gyerek./nehogy már jól érezzem magam egy kicsit./
Ma Dávid krumplit evett husival meg répával.Természetesen üvegest.Egy kicsit azért felhigítottam vízzel.Természetesen nem mindegy ám,hogy milyen fajta./a Kecskemétit kiköpködi/
Úgy veszem észre,hogy nem elég neki a tejci.Szopizás után másfél órával ő már éhes megint.
Sziasztok még én is jövök!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Szeszike, Mennyi idős a kisfiad? biztos írtad, de nem találom. Anna szopis baba, de 3 és fél hósan már elkezdtem szoktatni a pürékhez. A gyümölcsöket mindig magam csinálom: banán, alma, körte, konzerv őszibarack, nagyon imádja.5 hós kora körül reszeltem már babapiskótát is bele, utóbbi időben pedig kétszersültet. Ugyanígy eszi már a danoninot is, sőt joghurtot. Ha nincs tejérzékeny a családban nyugodtan lehet adni neki. A hozzátáplálás elején ő is köpködött és hasonlók, de szépen megszokja és megtanulja a kanalazást. Eszi a sütőtököt, a brokkolit, a rizst, a krumplit, paradicsomot, csirke-,pulykamellet,májat.. Én is szoktam időnként gyári kaját adni,ha nincs időm magam megcsinálni, de az nem olyan jó. Anna nálunk is 1.gyerek és én is paráztam, hogy mit lehet és mikortól, jaj, még nincs féléves stb.. Ma már rájöttem, hogy a gyereknek enni kell, és adni is kell, mert a tej bizony egy idő után nem elég, már pedig valamivel jól kell lakni. Még mindig szopizik reggel és este, napközben pedig szépen kanalazgat. A mai modernkori táplálkozás szerintem arra megy rá, hogy minél tovább vedd meg a por és műkajákat. Holott anyáinkat ha megkérdezzük mivel etetett minket, egészen mást mond. Arról meg ne is beszéljünk, hogy egy stramm, falusi ,parasztgyerek(senkit nem akarok megbántani)mit eszik. Jó kis disznótorost, házi kosztot. Lesz baja? Legfeljebb jó nagyot kakál. Ami még szomorú is, sok helyen pedig azt kap a gyerek, ami az asztalra kerül, már ha kerül egyáltalán. Alvás nálunk is hasonló: füri, szopi, saját ágyba elalvás. Ma már hang nélkül, nálunk se volt mindig így. Hány hétig üvöltött, ha letettem! Bár borzolta az idegeink és nagyon sajnáltuk, következetesen sose ringattuk, altattuk,vittük a mi ágyunkba. Nem mondom,időnként rossz anyának tartottam magam, amiért este már nem volt energiám babusgatni, de most örülök, hogy így csináltuk. Mindenkinek kellemest Valentin-napot! Csajok romantikára fel!
borkaborka
 
 


Anett!
Képmilyen ez a csuszáscsirke, oszd meg velünk, legalábbis velem, mert én még nem hallottam, de mivel szeretjük a csirkét és a csuszát is, gondoltam biztos csak jó lehet!
Angi
cipó
 
 


Borkaborka:kisfiam 5 és fél hónapos.Õ is már elég sok mindent eszik.Tejpépet,danoninot is kapott már,"gyárit" is meg házit is.Majd a krumplipürét megpróbálom keverni még almával vagy valamivel,hogy megegye.
De most kell innom alkoholmentes sört./több tejem legyen/Utálom!!!!Dehát az ember mi mindenre képes a gyerekért.
Napközben ki kell találnom mindig valami kaját,hogy jóllakjon.
Angi:Csuszáscsirke:Kockatésztát ki kell főzni egy zacsival
csirkecombfelsőt besózni,borsozni,és kevés olajba hirtelen belerakni/először a bőrös felükkel lefelé/3-3 perc.Utánna 1 dl fehérbort öntesz alá.Sózod,borsozod,és 20 percet párolod
Felhevített vajba beledobsz összezúzott fokhagymát,gombát,kis csípős pirosaranyat/ha szeretitek/.Utánna ezt is sózod,borsozod.Pár percig kevergeted,és kész.
Aztán a hús alól veszel ki pár kanál fehérboros levet.Ezt felforrósítod,és beledobsz 1 fej összevágott hagymát.Ezt megfonnyasztod.Dobsz bele 2 konzerves paradicsompürét,kis vizet öntesz alá,só,bors,kis cukor.Ezt is pár percig kevergeted.
A tésztát,ha leszűrted Egy kis lével a hús alól összekevered,beleöntöd a gombás "valamit",a paradicsomos szószt is/Annyit hagyjál ki,hogy a húsok tetejére is legyen/Ezt az egészet összekevered!A tetejére rárakod a húsokat.Tetejére a maradék szószt,rá reszelt sajtot,és a sütőbe rakod 20-30 percre 200 fokon.Én hőlégkeverésesre szoktam rakni a sütőt,ha van olyanod,és egy nagy jénaiba csinálom!Jó étvágyat hozzá!!!!
CSAK VIGYÁZZATOK A CSIRKEHÚSSAL!!HE-HE-HE!
Na de most megyek,megesszük a maradékot!

Kép


Anita & Dávid
szeszike
 
 


Szeszike!
Ezt imádni fogjuk, szombaton elkészítem, de már most csöpög a nyálam!!!!
A sör akkor is több tejet csinál, ha nem szereted inni, azt hittem csak attól lesz több tejcsi, amit jóízűen eszel-iszol.
Még egy kérdés, milyen az a házi danonino?

Pussz!
cipó
 
 


Na mi van, mindenki babafalván van?
Kép
cipó
 
 


Én itt vagyok Kép
Képzeljétek, Oli napok óta olyan jó, mint egy kis angyal Kép Remélem sokáig megtartja jó szokását Kép
Angi! Sörös kérdéseddel kapcsolatban, valahol olvastam (azt hiszem a Kismamában), hogy csak attól lesz több tej, amit jóízűen fogyasztunk. Az erőltetett ivás, nemhogy jót tenne, felboríthatja a szervezet egyensúlyát, ami természetesen a tej termelés szempontjából nem jó.

Kép
vrucsincá
 
 


Ildi!
Nem én innám a sört, de én is így gondoltam, ezért írtam tegnap Anitának.
Emmáról nem mondhatom, hogy olyan jó lenne, ha kiesek a látóköréből, akkor nyüszi van.
Azt hiszem kezdődik ez az időszak!
De én már ezt sem bánom, csak lenne már tavasz!!!!!
Sétálni akarok a napsütésben!
cipó
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet:

 

X
EZT MÁR OLVASTAD?