Új privát üzeneted érkezett!

Köszi
:cry:
anha
 
 


Jajj Zsusza most látom!
Őszinte részvétem!

Egyébként örülök, hogy személyesen is megismertelek!

Encu!
Hát most mi is nomádolunk, mert egy illyésmező nevezetű erdőség kellős közepére megyünk, ahol magunk vagyunk!
Anyuékkal mi bírjuk ,de Tamást nem tudom hogy fogja viselni, hisz ő is nyüzsis tipus,
majd kiderül.. :shock:

Niki!
Szerintem az első év arról szól, hogy mire beáll egy napirend addig újra megváltozik! :roll:
Tegyél te is fel képet Nonokáról!Kiváncsi vagyok mennyit nőtt!!!

Kép
gabriel79
 
 


Gabó: hát, ha nyüzsis, akkor készülj fel, hogy nyűgis is lesz...Karcsival egész nap majdnem szunyáltunk, néha mentünk ide-oda körülnézni, meg venni egy-két szuvenírt, de az a friss levegő, meg akkor már a baba is, meg a nászút egyéb velejárói :) megtették a hatást, szerintem napi 14 órákat aludtunk:) Ha meg már ciki volt az alvás, akkor nem volt más lehetőség, mint a séta, vagy kocsiba vágódás...még jó, hogy előrelátóan vittünk egy laptopot meg pár filmet, azokat néztük esténként, mert természetesen tv nem volt...bár ha lett volna sem tudom, mit kezdtünk volna a román adókkal..ugyanis én max káromkodni tudok románul :D
De babával más lesz...az biztos:)
Én meg egyre türelmetlenebb vagyok, hogy nekem mikor lesz meg :D:D:D
Pusz
encu
 
 

 
 

Szia Gabi

Én is örülök . és én at hittem hogy érdre mentek . aztán látam hogy te nem mész feljöhetetek volna még rendet is raktam hogy jötök ha van kedvetek máskor feljönni örólnék neki . :wink:
anha
 
 


Zsuzsa: Őszinte részvétem a nagyid miatt!

Encu: Örülök, hogy kb egyidősek lesznek a fiaink :) A meleget az irodában nagyon nehezen bírtam (nem volt klíma...), itthon elég jól viseltem, jó hűvös a házunk szerencsére...de már remélem nem lesz olyan meleg, mert azóta csak nőtt a pocim, és valahogy nehézkesebbnek is érzem magam.
A Jánosban fogok szólni, kb egy hónapja mondta a dokim, hogy most ott dolgozik, ugyanis megszűnt a kórház ahol eddig dolgozott... Te hol fogsz szülni?

Jó, hogy ilyen "sokan" fürediek vagyunk.
sbarbi
 
 


Sziasztok!

Barbi, én a Péterfyben fogok, egyébként a Jánosba jártam az első 4 hónapban, csak a dokim nem nagyon ért rá velem foglalkozni, nem vizsgált meg rendesen, nem mondott soha semmit..én meg kezdőként úgy éreztem, hogy azért llene tisztában lenni egy-két dologgal. Úgyhogy habár nem a Péterfybe járok vizsgálatokra, a dokim ott szülészkedik. Egyébként nagyon rendes pasas, segítőkész, mindenre válaszol, nem hagy kattogni :)
Nekem is nőddögél a pocim, a párom nap, mint nap mondja, hogy "te jó ég, mekkora!", én meg nem győzök büszkélkedni:) Meg a kicsi fiam is ad elég életjelet magáról, igazán ezért sem panaszkodhatok:) Te hányadik hétben is vagy? Meg merre laktok? Hátha ismerjük egymást...mondjuk lagalább látásból ;)
encu
 
 


Encu, én sem a Jánosba járok, igaz már egyszer voltam vérvételen...a dokim magánrendelésére járok én is.
Nekem is rengeteget mozog a baba a pocimban, úgyhogy kezdek rá felkészülni, hogy az első nyugis kisfiam után egy igazi hiperaktív örökmozgó fiam lesz. 28. hetet fogom holnap betölteni, és UH szerint is kb ekkora szokott lenni. Mi a Fogoly utca elején lakunk, ahogy bekanyarodunk az utcába, ott a jobboldali második házban. Ti merre?
sbarbi
 
 


Sziasztok!

Szia Barbi!

De jó hogy jöttél, üdv köztünk :wink:

Egy kupacról vagyunk mind :lol: Mi a Páva utca :lol:


Encu!

Köszi a bókot :lol: tényleg nagyon huncut manókám van :lol: És a legújabb tudománya hogy megsértődik :lol: szólsz hozzá és elfordul, les a szeme sarkából ha elnézek, akkor rámnéz de ha visszanézek rá, elfordítja határozottan a fejét :lol:


Gabó!

A képeken tényleg olyan mintha semmi baja nem lenne :lol: pedig volt :evil: még van egy kicsi :evil: :evil:

Nomád élet: én meghülyülnék a "semmi közepén". Így is utáltam mindig mikor nyaraltunk hogy semmit sem leeht csinálni csak punnyadni a medencében vagy a szállodában. Erdős részre nem mertem sosem menni, rengeteg kullancs volt már bennem (erdős részen laktunk pesten) most meg még jobban félek nehogy a Ricsibe másszon, főleg hogy még nincs beoltva agyhártya ellen. Na meg tv nélkül élni :shock: Hát mások vagyunk :lol:



Nem tudom hogy ti hogy vagytok vele, de én a minap jöttem rá hogy hiányzik a nyüzsi az életemből. Persze elég eseménydús a Ricsivel, de az éjszakai jövés menés hiányzik. Bulizni akarok már egy jót és sajnos addig ugye nem lehet amíg a Ricsi szopik. Meg hát állandóan rá gondolnék, és akkor meg lőttek az önfeledt bulizásnak. Nem is érezném jól magam nélküle... Na most lebeszéltem magam :lol:


Tényleg, Gabó! Írtad ezt a sulis dolgot. :shock: Merész vagy és nem is tudom beleélni magam a szituba :shock: Szerintem próbáljátok még most egy-egy éjszakára anyudnál hagyni Flórát (ha jól emlékszem azt írtad hogy ő fog vigyázni rá) és akkor tényleg nem fogja megviselni annyira, szerintem. Flóra már rájött arra hogyha nem lát akkor is vagy? A Ricsinél most kezdődik :shock: és hát kiakasztó :lol: Állandóan ott kell lennem ahol ő, ha anyósnál van egy kicsit, 10 perc után jönni kell engem megkeresni mert keres. :lol: Nem tudom hogy ez meddig tart a babáknál mire rájönnek hogy anya akkor isvan ha nem látom de már várom :roll: De azért nagyon jól esik hogy ennyire anyás lett :oops:



Úh majd elfelejtettem, a nap lebőgése: vettem a tesz-veszen egy műanyag szánkót télire a Ricsinek. Ma postázták ki és az egész nincs nagyobb 25 cm-nél :lol: Totál benéztem ez egy babaszánkó de játékbaba :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Párom szanaszét röhögte magát :lol: :lol: :lol:


na eldugulok :oops:


Nem még nem dugulok:


Zsu!

Nagyon sajnálom a nagyit! Részvétem...


Niki!

Remélem nem baj hogy néha kukkolok (iwiw) :lol: Kiváncsi vagyok rátok, ott meg mindig találok új képeket :lol:

Gratulálok a Nonókának, ügyi baba! Egyáltalán nem korai, a Ricsi is kb. ekkor fordult meg csak ő a hátáról az oldalára. Hason utált aludni így sosem aludt úgy míg kisebb volt ezért ez nekünk nehezebben is ment. Minden gyerek máshogy fejlődik ám :wink:

Asszem te írtad a napirendet :roll: Hát tényleg igaz ha kialakul, az tuti átalakul hamar :lol:


Na most lett vége, hív a Ricsi...

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Jajj csajok, még egy hülye kérdés! Ugye nem lesz attól semmi baja a Ricsinek hogy nem pont hat hósan kezdem a hozzátápit hanem pár nappal később??? Tudom buta kérdés de mindenhol azt írják hogy hat hósan kell kezdeni legkésőbb mert már nem elég a tejcsi.... Nem sokkal később csak nem ma hanem csütörtökön 8)
Itthon lesz párom akkor és szeretné ő is látni az első ízlelgetéseket :oops: szóval szerintetek???? bocsi ha hülyesség :oops:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Momi, ezek szerint Ricsibaba februári, kicsit nosztalgiaérzésem van, mivel az én nagyfiam is február elején született 2004-ben :) , és ekkor kezdtük a gyümölcsöket mi is. Arra emlékszem, hogy igazán az őszibarack jött be neki (édesebb ugye sokkal, mint az alma). Egyébként mindegy mikor kezded, szerintem, ugyanis mi már amikor egy hónapja ettünk mást is a tejcsin kívül, nem volt nagy mennyiség amit megevett, főleg csak a szopi ment...ezt most értelmesen elmondtam :oops:
sbarbi
 
 


Értem :lol: Köszi

Február 7, nagyfiad?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


2004 február 5-én született a kisfiam, de már olyan nagy ahhoz képest, amilyen kicsi volt, és most is fiam lesz majd októberben, ezért mondom rá, hogy nagy. Meg már olyan önálló gyerek, nem lehet már babusgatni sajnos :(
sbarbi
 
 


Akkor 2 nap és 3 év a külömbség :lol:

Sajnos olyan hamar megnőnek. És annyira kevés a babusgathatós időszak :cry: a többihez képest. Mindig várom hogy már fejlődjön a következő szintre a Ricsi, de egyben meg azt is szeretném hogy maradjon ilyen kis pindurka :oops: Nagyon hamar eljön az az időszak amikor ciki lesz a puszi, a kézenfogás, stb. De hát ez van...

Na befogtam nem filozofálok :oops:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Amúgy hogy hívják fiúkád? Bocsi ha már írtad 8)

Tényleg nem csinálsz te is volanzót a "nagyról" meg a pocilakódról is :?: Segítünk nagyon szívesen ha nem megy... Így sokkal könnyebben követhető hogy ki hol tart ill. a gyerekek már mekkorák. Persze nem muszály :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Encu!

Te is csinálhatnál vonalzót ám :wink: (Na de neked sem muszály ám 8) )

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Megint mennyi minden történt:)

Barbi: mi a Sólyom utcában lakunk, akkor nagyon nem messze Tőletek, meg a Gabóék is errefele vannak, meg persze a Móniék is :) Szóval egy rakáson:) Az utolsó menzesz szerint most töltöm a 27.hetet, de a múlt heti 4D-s Uh szerint meg csak a 24.et. Szerencsére Móni megnyugtatott, hogy az UH nem mindig pontos, úgyhogy nem aggódom. Szerintem olyan 26 körül lehetek, de végülis nem olyan fontos, úgyis a végefelé dől el, mikor lesz esedékes a szülés vagy a császármetszés... Majd meglátjuk :) Te gogy szültél, és most hogy szeretnél?

Móni: huncutok ezek a kis gézengúzok, az enyim ha csak egy hajszálnyit is örököl az apja gyerekkori énjéből (márpedig fog dögivel :) ), akkor állandó harciiriadó lesz nálunk :D

Nem tudom, még kinek milyen válasszal lógok, de gyorsan csinálok egy vonalzót :)

ÁÁÁÁÁ, nem tudok...de miééért?
Segítsetek...

[/img]
encu
 
 


Mármint nem csinálni, hanem felrakni...állítólag nem megfelelő a fájltípus, még akkor sem ha átnevezem..
na, megyek, bánatomban vacsorázok egyet...
encu
 
 


Igen a vonalzót már én is akartam mondani, hogy lássuk kinek mekkora a bébije vagy a pocilakój! :lol:

Móni!
Nem is kérdeztem, hogy hogy álltok a tesó dologgal?
Ja és RICSIBABÁNAK BOLDOG FÉLÉVES SZÜLETÉSNAPOT KÍVÁNOK!!!
Nagggyon megy az idő!

Nekünk bevált a járássegítő :lol:

Képzeljétek anyósommal megint ordít a párom, már nem bírom, hogy örökké pofázik csinálni meg nem csinál semmit! :twisted:
Még a saját kert részét sem képes rendben tartani és most ezért tolja le a Tamás és igaza van, mindíg mondja hogy mit kéne a saját házatájéka meg mocskos! :evil:

Na nem is untatlak titeket csak ki kellett magamból írnom! :cry:

Encu!
Nem is mondtad (vagy mégis?) hogyan fogjátok hívni a fiadat?

Barbi!
És ti milyen nevet választottatok?

jajj már megint most látom, hogy itt csupa fiú van! 8)
Egyedül Zoé és Flóra, no nem baj legalább lesz válogatni valójuk! :wink:

Kép
gabriel79
 
 


Lehet, hogy azért nem megy, mert html-re akarod és neked a bbcode a jó!
Tehát amikor a jobb gombbal a kész vonalzót felveszed ne a html- t jelöld ki, hanem a bbcode-t!
Uff lehet, hogy érthetetlen amit írtam??? :oops:

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Gabó!

Megelőztél :lol: Én is panaszkodni jöttem csak én apósra :lol: de hagyjuk is....



Vonalzó:

1. valamelyikünk vonalzójára ráklikkelsz és megcsinálod a sajátod
2. bbcode-t kijelölöd
3. belépsz a babanetre és a legfelső sorban van olyan hogy segédletek, azt lenyitod és ott van az hogy profil.
4. a profilban az aláíráshoz bemásolod a bbcode-t


Így kell csajok, ugye?

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Köszönjük szépen a köszöntést :lol:

Gabó! Jajj, ne is mond. Pont a minap néztem a Ricsi kezét és már olyan nagy. Emlékszel mikor először taliztunk? Teljesen le voltam döbbenve hogy milyen nagy a Flóra kezecskéje a Ricsiéhez képest. Hát már tuti nagyobb a praclink :lol:

Kivi vagyok holnap mennyit mértek majd tanácsadáson. Nekünk ma kellett volna menni de inkább jövőhéten visszük.

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Ja még valami :oops:

Tesó: eddig úgy nézett ki a dolog hogy ugye szedem a Cerazettet hogy ne legyen tesó idő előtt de most rájöttem hogy minek is szedem én valójában?! 3-4 hetente szexelünk egyett közben meg gyógyszerezem magam :shock: Így most nem szedem de most meg nem merek akciózni. Úgyhogy ma megint elkezdem szedni.... 8) Ha ezt a dokim tudná :shock: Amúgy hivatalosan január- február a tesógyártás kezdete hogy ne kelljen automatikusan császárral a kövit. Már még meg sem jött így szerintem nem is lehet tesó, nem? Na szóval érted a szitut :roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Lássuk a medvét...remélem sikerült:)

Kép
Kép
encu
 
 


Igeeen!

Csak elfelejtettem odaírni, hogy a kisfiunk neve Károly lesz..:) Tehát a vonalzó neve: Karcsika ;)
Köszi a segítséget!!

Az anyós-após dologgal kapcsolatban nekem óriási szerencsém van, nagyszerű emberek, nagyon szeretem őket. Eddig még sohe egy rossz szó, vagy csúnya nézés nem volt közöttünk, és nagyon úgy néz ki, hogy a jövőben sem lesz ok rá :) Na, asszem kidicsekedtem magam :)

Kép
Kép
encu
 
 


Encu!

Ügyi vagy! Karcsika az szép nén ám :wink:



Még a vonalzókészítésnél annyit lehagytam hogyha kettő kell akkor lehet egymás után kettő bbcT is bemásolni a profilba :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


sziasztok
énis probáltam vonalzot csinálni

remélem sikerült
anha
 
 


Jó estét mindenki!

Egyre színesebbek vagyunk:) Ez tök jó!:)

Mennyi répa jelent Avitamin-túladagolást? Mert én épp egy kosárral a kezemben ülök a tv előtt:D
Jó éccakát!
:)

Kép
Kép
encu
 
 


Hú tényleg mennyi szín :lol:

Tudtam ám hogy sikerülni fog :wink:

Az a vitamin nem az a vitamin amivel vigyázni kell pocakosan? A májat sem szabad sokat enni az a vitamin tartalma miatt, nem? A sok a vitamin magzatkárosító. Én így tudom, bocs ha nem.

Bár állítólag a kismama megérzi hogy mire van szüksége és azért kíván azt amit éppen kíván.

Bocsi az okoskodásért :oops:


Encu!

Tök jó hogy anyósékkal minden frankó! De gondolom nem velük laktok vagy igen?


Na elteszem magam holnapra (há jól hangzik, a Ricsi úgyis kel egy óra mulva :lol: )

Szép álmokat mindenkinek

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


JAj, csak nem bírtam ki, hogy kikapcsolás előtt még ne nézzek be...:)

Igen, az A vitamin magzatkárosító nagy mennyiségben, erre lettem volna kíváncsi, hogy 3 kisebb répa az még nem nagy mennyiség, ugye?:) (pl májast meg májat egyáltalán nem eszem..)
Mert azt kívántam meg, +nem akartam már este 9kor kekszet, ropit vagy hasonló rosszálom-generátort enni...épp eléggé kínlódom az elalvással így is...Ha van valakinek tippje, legyen oly jó és adja át nekem, mert egy hete csak forgolódok..Lassan egy mosogatórongy jobb állaptban van nálam. A főiskolás bulizásokkor is jobb volt a kondim ;)

Móni: igen, ez igaz...nem anyósomékkal élünk..nem tudom, úgy milyen lenne, de valóban több lehetőség lenne koccanásra...Ti is a párod szüleinél/vel éltek?
Kitartás az éjszakázáshoz neked :) :oops:

Még egyszer jó éjt 8)

Kép
Kép
encu
 
 


Na én sem bírtam ki kikapcsolás előtt még kukucs...

Nyugodtan rágcsáld el a répákat. A nagy kosárra én azt hittem hogy egy nagy fonott kosár répa :lol: :lol: tudod az a bevásárlós kosár :lol: :lol: :lol: Bocsi :oops:

Alvás: nincs tippem, néha jobb volt nekem néha kevésbé. Akkor aludtam nappal is, meg amúgy is a végén egyfolytában aludtam volna :lol: Ha a kényelem miatt nem megy én úgy oldottam meg hogy kispárna térd közé, has alá. Én csak a bal oldalamon tudtam aludni meg állítólag az a jó a babának is mert a jobb oldalom megy valami nagy ér és elnyomódok ha azon alszik a kismama, vagy mi.


na tényleg léptem, szép álmokat

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Amúgy májkrémet én kétpofára zabáltam és nem lett semmi baj, az csak pár százalék valódi májat tartalmaz, még a guargumi is több benne mint amáj :lol:


na páá

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Jó sokat írtatok az este, mi férjemmel kihasználva a szabadidőt, moziztunk egyet, megnéztük a L'ecsót, nagyon aranyos rajzfilm nekem tetszett.
Megpróbáltam vonalzót is csinálni, remélem jó lett.
Szóval a kisfiam neve Szilárd, kistesóé meg Vince Csaba lesz, Szilárd adta neki a Csaba nevet, és nem lehet róla lebeszélni...úgyhogy most két neve lesz.
Encu, én az első fiamat császárral szültem, mert farfekvéses volt, és már a 35. héten megszületett, ráadásul a dokim szabin volt, sielt a gyerekeivel...mivel elfolyt a magzatvizem egyből megcsászároztak, mégcsak fájásaim sem voltak.
Most azt beszéltük a dokimmal, hogy természetes úton próbálkozunk, de eléggé tartok az egésztől, a lényeg, hogy ennél ne szülessen meg korábban. Szilárddal végülis semmi gond nem volt, másnap megkaptam a picurkát :) , nem sokkal több, mint 2 kilóval jöttünk ki a kórházból, de aztán nagyon jól hízott.
Röviden ennyi, te hogy szeretnél szülni?

Kép

Kép
sbarbi
 
 


Sziasztok, jó reggelt!

Mennyivel könnyebb így követni kinek mekkora picurja van :lol: jók lettek a vonalzók, ügyik vagytok :wink:


Gabó!

Na mekkora Flórácska?

Járássegítő: annak kerek van? És tolhatja? Én legalábbis ilyennek gondolom, de nem tudja nagyon megtolni Flóra és elesni? Mindenesetre örülök hogy már nem kell görnyedned (annyit) :wink: Ja és mennyibe kerül?

Képzeld el a fürdetőkarikát nem tudom használni, annyira megfeszíti magát a Ricsi hogy nem tudom egyedül belerakni, de ami jobb ki venni sem :shock: Mondjuk most a füle miatt nem pancsolhat, de ha ok lesz minden akkor újra próbálkozom. Ti még használjátok?


Barbi!

Örülök hogy sikerült moziznotok, látom nagyon felkapott lett ez a Lecso :lol:

Látom neked is kijutott az izgalmakból a szülés körül, de a lényeg hogy minden rendben ment és most már egy szép "nagy babád" van :wink:

Szilárd várja már a kistesót?

Kérdezhetnék? Én is így tervezem, első faros volt :arrow: császár, viszont majd a második jöhetne simán ha lehet. Na ettől én is tartok egy kicsit 8) Na a kérdésem: a dokid mit mondott erről mekkora esélye van? Meg néztetek uh-n heg vastagságot? Én folyamatosan attól parázok nehogy szétnyíljon a heg, amióta mondta a dokim hogy lehetne természetesen majd a kövit. :oops: Meg ha nekiindultok a hüvelyi szülésnek akkor menet közben változtat majd ha gáz van? Honnan fogja tudni hogy gáz van? Folyamatosan uh-oz majd?
Bocsi a sok kérdésért :oops: :oops:



Anikó!

Jól vagytok? Mire jösz rá sem ismersz a topikra :lol: annyian lettünk :lol: Azért várunk ám, gyere mesélj magatokról!!!! :wink:


Niki!

Te is ! :wink:



Zsu!

Sikerült már egy kicsit megnyugodnod? Gyerekek tudják? Hogy reagálták le?


Csilla!

Minden ok? Jól vagytok??????

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Csak kihagytam valakit, bocsi :oops:


Encu!

Na sikerült pihizned :?:

Igen, anyósékkal lakunk együtt, ők lent mi fent az emeleten. Addig nálunk sem volt semmi gond amíg dolgoztam és ritkán taliztunk. De most az idegeimre mennek :oops: És a legnagyobb problémám velük hogy nagyon rendetlenek. Nem azt mondom hogy nálam minden csili vili, főleg mióta megvan a Ricsi kicsit hanyagolom a rendrakást, de ők :shock: na mindegy is , nem panaszkodni akarok...... hátha egyszer sikerül elköltöznünk innen :roll:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok csajok!
Úgy örülök, hogy egyre többen vagyunk, és egyre jobban színesedik a gyerköcök és a Pocaklakók vonalzója! :D

Encu, Barbi!
Ti tudtok valamilyen mozgási lehetőséget vagy szülésfelkészítő előadást itt Battán? Olyan jó lenne kicsit kimozdulni itthonról addig, amíg a két Pocaklakó engedi! :roll:

Móni!
Ha elkezdesz szülni természetes úton, és valami oknál fogva mégsem jön össze, akkor eltolnak a műtőbe és megcsászároznak! Azért vagyok ilyen "okos", mert mikor bent voltam a kórházban az egyik szobatársamnak elfolyt a magzatvize hajnalban. 1/2 5-től vajúdott délután 1-ig, de akkor is csak 3 ujjnyi volt, ezért 2 órakkor megcsászározták. Lett egy tündéri 62 cm-es és 3950 grammos kislánya!

Zsuzsa!
Sajnálom, hogy ilyen kellemetlen hír ért titeket! Őszinte részvétem!


Jut eszembe! Szerintem rövidesen ágyba fognak parancsolni! Ma reggelre ismét lett 3-4 vérpötty a lepedőn! :? Előtte este sem volt semmi jele, és mire felébredtem, már akkor sem. Csak éjszaka pöttyözöm össze a lepedőt észrevétlenül! Nem értem mi okozhatja! Eddig ráfogtam a hüvelyUH-ra, vagy az összebújásra! Tegnap semmi nem volt, mégis moshatom ismét a lepedőt (tegnapelőtt is mostam 5 pötty miatt)! :cry: :roll:

rnecsi
 
 


Szia Csilla!

Az sztk-ban szokott lenni felkészítő vagy ilyesmi. Kérdezd meg a védőnőd, ők szokták szervezni. Én egyszer sem voltam de jókat hallottam róla. Szerintem a mozgást felejts el, nem éri meg kockáztatni.

A vérzésre nekem gyógyszert adtak meg szigorú kíméletes életmódot :arrow: fekvés, no cipekedés és stressz

Az én tippem ami nem árthat, c-vitamin. A c-vitaminnak érerősítő hatása van, én szedtem míg véreztem. Azt olvastam hogy erősíti a méhben futó hajszálereket is ami jó. Persze azt sem szabad tulzásba vinni nehogy hozzászokjon a babó és anormál érték utána neki kevés legyen.

Ne aggódj!!!!!!!!!!! Pihizz, feküdj amennyit tudsz!!! Telnek a napok, és nődögélnek a manóid :wink: ez a legfontosabb


Köszi az infót.
Azt tudom hogy ha gáz van akkor visznek császira csak azt nem tudom hogy ha már volt egy császi akkor hogy állapítják meg vajúdás közben hogy vékonyodik a heg? Na meg olyat is hallottam hogy ha volt már egy császi akkor a vajúdás leginkább háton fekve ajánlott hogy levegye a terhet a hegről és így is ajánlott a szülés :shock:

Barbi!

Bocsi, de a fentiekről is tudnál infót adni :roll: Köszi :wink:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Barbi: én a szívem meg a méhem miatt császáresélyes vagyok, de nem kizárt a természetes szülés sem...mindenesetre legyen bármelyik is, már most parázok ;) Hogy hogy szeretnék? Hát, erre nem tudnék válaszolni..mindkettő mód mellett vannak pozitívumok és negatívumok is. Ami a babának jó. Nagyon szép nevei vannak/lesznek a babóidnak, és tök jó, hogy a nagytesó már így várja, hogy még nevet is kitalált...:D

Móni: hát, a pihenés ismét nem jött össze...éjjel ha nem fordultam egyik oldalamról a másikra 40szer, akkor egyszer sem...Már olyan ideges és tehetetlen voltam, hogy majdnem elbőgtem magam...Aztán reggel olyan csípő és vállfájásom volt, hogy szörnyű. Erre jó a kemény matrac...:( Szóval a kálvária folytatódik..a végén még bestseller regényt írok belőle ;)
Ez az anyósos együttlakás akkor ezek szerint nem sokaknak jön be :) Drukkolok a "kiugrási lehetőségekhez" ;)

Csilla: szokott lenni valami programféle a művházban, de arról csak ennyit tudok, meg a battafitben kismamajóga...arra szeretnék elnézni, ha már egész éves bérletet kaptam...amit egy hónapig tudtam használni... :P Ha van kedved...:) :arrow: Barbi! Neked is:)

Na, folytatom a reggelit (jókor)

Gyertek:)

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok!

Húúúh csajok! termeltetek :lol:

Szóval Flóra 8900gramm és 74cm.Azt hittem hosszra több.

Ügyesek vagytok a vonalzó készítésében!
Azt mondja nekem ott egy másik védőnő, hogy ne engedjem, hogy Flóra járjon, mert ólába lesz, mire én:. lekötözzem?
Ez tuti hülye vagy nincs gyereke! :shock:
Azt mondta inkább másszon én meg mondtam, hogy szerintem négy hónapja mászik és kurvára elege van belőle valószínűleg ezért akar menni ha már egyszer áll!
Gondoltam mégegyet beszól kap egy jobbost! :roll:
Olyan elegem van az okoskodásból :twisted:
Hát nem látja, hogy nem én erőletetm?
Na még jövök megyek altatni.

Kép
gabriel79
 
 


Gabó, ki a védőnőd? Csak hogy elkerüljem ;) :)

Megyek, pörgök kicsit a cityben, aztán re:)

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok,

Móni, hát a császár utáni természetes szülésre nem igazán vagyok én sem felkészülve, mert eddig úgy volt hogy automatikusan megcsászároznak, ebbe bele is nyugodtam, de múlt alkalommal mondta a doki a kórházinfot, meg hogy ott nem automatikus császár az elfogadott...de majd hétfőn megyek hozzá, és rákérdezek, én is nagyon parázok, ráadásul nekem van egy fejlődési rendellenességem, kettős méhem és így két méhszájam van, szerintem szülésnél ott az egész mindenség szétreped, nem győznek majd összevarrni...
Encu neked mi van a méheddel?
Gabó, ne törődj a védőnővel, a babát úgysem lehet visszatartani, ha menni akar, és ha eddig mászott, akkor meg teljesen jól fejlődik, csak kicsit korábban, de minden gyerek más :)

Szilárd tényleg nagyon várja a kistesót, aztán kiváncsi vagyok hogyan fogja fogadni...

Kép

Kép
sbarbi
 
 


Halihó!

Barbi, a méhem hátrahajló, szív alakú...nemtom most ezzel mondtam-e valamit..általában a szív alakúak császárosok, meg a szívem ugye dupla ritmuszavaros...:) Kb ennyi :)

Csajok, hazajött a párom, és elkezdte átrendezni a nappalit...amit ma raktam rendbe...:( Közben meg csodálkozik, hogy nem vagyok kreatív :P :D
Na, segítek neki kicsit...

Ja, Gabó, a németországi kisfiú, akiről már írtam, szintén nem bír megülni a fenekén, hisztériázik, ha nem állva tartják ölben..Szóval a védőnő lehet, hogy 18.századi oktatókönyvekre hivatkozik...:)

Még jövök!

Kép
Kép
encu
 
 


Encu!
Szerintem ugyanaz a védőnőnk, de nem az Anna volt aki beszólt, hanem egy másik!
Persze ezzel a nővel nem először vitázok! :evil:

A nővérem az Uzsokiban szült és programozott csaszija volt, még a napot is ő válszthatta ki, hogy mikor legyen meg!

Igen a legtöbb védőnő még mindig maradi, de az Anna kedves, segítőkész.
Hát még semmit nem pakoltam be, szalad a lakás is nemtudom mi van velem, nyűgös vagyok!

Igaz jön a bölcsesség fogam és fáj ahogyan töri át az inyem, úgylátszik együtt növesztjük a lányommal a fogamat! :lol:

Folyt.köv..

Kép
gabriel79
 
 


Sziasztok!

Maradiság :lol: hát akkor figyeljetek: 3 hete szabin volt a dokink és elfogyott a popsikrémünk így a helyettesítőjével a Rozborával kellett iratni. Akart tápot is írni erre mondja a párom neki hogy nem kell mert szopik a Ricsi. A nő kérdezi hogy eszik már főzeléket? Nem csak szopik mondja a párom. Erre kioktatta a páromat hogy már 5 hónaposan főzeléket kéne ennie a gyereknek mert vashiányos lesz :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Tök jeti a nő (nem tudom hogy így írják e nevét de így kell kiejteni) :lol: :lol: :lol: És ez egy fiatal dokinő tehát nem lehetne elvileg maradi :shock:


Na majd folytatom de a szél miatt kakukk a Ricsi :lol:

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok!

Gabó: asszem tényleg egy a véfőnőnk, mert Anna tényleg jófej. Bár furi, hogy nem tegeződök vele...olyan fiatal! Na mindegy:)
Ez a választható császár dolog tök jó..várom nagyon, hogy a dokim szóba hozza..már nagyonnagyon babáznék. ;)
A fog-témához: nekem karácsonykor kezdett el kibújni a bal alsú bölcsim, de 90 fokban merőlegesen a többire..szóval elkezdte összetorlaszolni az alsó fogsoromat, meg még be is gyulladt...elmondhatatlan fájdalmaim voltak, alig ettem, fájdalomcsillapítón éltem...aztán egy kiruccnaás alkalmával úgy dec 28-a lehetett, a Camponaban voltunk, sorban álltam az ottani patikában gyógyszerért, hogy túléljem a Szilvesztert. Ekkor kezdtem el nagyon szédülni, és elvesztettem az eszméletemet...de durván..szegény párom pofozgatott, élesztgetett, azt hitte (mint én), hogy az utolsókat rúgom. Életem legrosszabb 15 perce volt...amíg eljutottunk az ottani dokihoz, aki megrémült a színemtől, pedig addigra már visszajött :) Szóval kellemes karácsoyom volt :) Aztán úgy volt, hogy kiműtik altatásban, kezdtek kivizsgálni, hogy altatható vagyok-e,, akkor derült ki, hogy durva a szívritmusom, kaptam gyógyszert rá, amit sikerült túladagolniuk, olyannyira, hogy személyiségi/tudat zavaraim voltak (speciel nem tudtam, hogy mondjuk mókus vagyok-e, vagy húspotyoló :) )...akkor abbahagytam. Aztán kiderült, hogy jön a baba...és hirtelen minden fájdalom elmúlt :) :) Azóta sem jött elő..de nem is vágyom rá. Ez hosszúra sikerült..bocsi.. :oops:

Hol vagytok?? :)

Kép
Kép
encu
 
 


Sziasztok!

Encu!

Nem tegezed az Annát :lol: pedig tényleg fiatal, furi hogy nem ajánlotta fel. Tegezd le simán :lol:

Fog :shock: :evil:


Barbi!

Két méhed van???? Egyszer volt a tévében hogy egy azthiszem romániai nőnek is két méhe volt és terhes lett de mindkét méhében fogant egy -egy baba csak eltéréssel, nem is egyszerre születtek. Akkor ez nálad is bejöhet????



oh, mennem kell nagyon sír a Ricsi

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 


Sziasztok! Jó reggelt

Tegnap hazahoztuk Szilárdot a mamától, úgyhogy már nem vagyok egyedül :) nem lesz időm unatkozni az biztos :lol: Egész augusztusban itthon leszünk, mert csak szeptembertől kezdi újra az ovit.
Encu, hát az az igazság, hogy tényleg nem tudtam, hogy a hátrahajló méh következménye császár lenne, de a szívritmuszavar az már komolyabbnak tűnik, biztos a doki jól fog dönteni, ami mindkettőtöknek a legjobb. :) Tényleg furcsa, hogy nem tegeződsz Annával, minket már ismert, mert amikor vittem Szilárdot tanácsadásra, mindig ő volt a Kárász mellett, miután visszament dolgozni a gyes után. Egyébként előzőleg Szilárddal Feketéné volt a védőnőnk (mi csak banyának hívtuk), mindenbe belekötött...hogy mit, mennyit eszik a gyerek...stb Anna jófejnek tűnik.
Móni, csak most láttam melyik is a Páva utca...szinte szomszédok vagyunk :)
mindenkinek szép napot

Kép

Kép
sbarbi
 
 


Móni, szinte egyszerre írtunk...Nálam csak az egyik méhemben lehet terhesség, ugyanis nem teljesen szimmetrikusan helyezkednek el. Örülök, hogy egyáltalán beavatkozás nélkül ment a dolog...

Kép

Kép
sbarbi
 
 


Szasztok

Gabi

Az én lányom elmult 1 éves 8700g 72 cm

ugyhogy nem agodj gyönyörü a Flora :D

egyébként az etetésröl sanyit hogy nekem még 6 honaposan is azt monta a védönö hogy semi mást csak tápszert vagy az ö általuk felirt tejpépet adjam a gyereknek semi mást .Mert ha már ilyen rossz anya vagyok hogy nem szoptatom ne ártsak neki mással . én csak egy honapig tutam szoptatni elment a tejem az elsönél i igy volt . éls nem lehetet visszahozni . és a védönö szerint én egy gonosz dog vagyok . mert olyan nincs hogy nincs tely . csak akarni kell .
anha
 
 


Gabi


Nagyon jó a kuka .
anha
 
 


Szép jó reggelt!

Zsu!

De te azért nem gondolod ezt ugye :?:
Annyira csodálkozom hogy a védőnőd ennyire primitív :shock: Bár eddig az Cs.H. Annán kívűl mindenkiben csalódtam, főleg a fészek fejűben :cry: Örülök hogy füreden ő van :lol:

Miért nem adtad neki oda a melled hogy szívja meg, tényleg nincs tej :lol: mekkora tuskó :?

Ne aggódj én is tápos vagyok és itt vagyok már 25 éve.... :wink:

Van hogy tényleg akarat kérdése az egész, nálam is ez volt, de nem kell általánosítani. Én már pl egy csomószor elgondolkodtam azon hogy lehet hogy sokkal jobb lenne a Ricsinek ha tápot enne, mert hihetetlenül nincs akaraterőm ha édességről van szó, és egyből kicsapja őt tele lesz kiütéssel, és nem beszélve az egyéb puffasztó hasfájást okozó dolgokról meg a hasmenést okozó egyébb fincsi kajákról amit a táppal nem kapna meg és nem nyüglődne. Egészségesebb meg úgy sem lett hiába szopik, sorra szedi össze a nyavajákat. Túl van lihegve ez a szoptatás....


Hát ilyet, de mérges lettem, már azta védőnőt is utálom :evil:



Barbi!

Nem rég jöttünk vissza a sétából, felétek kavirnyoltunk. Persze minden kihalt volt arra, jó korán volt még :lol:

Most hogy hazajött Szilárd, újból pezseg minden körülötted :lol:

Tényleg, a Szilárdot hogy lehet becézni? Ismerek én is egy Szilárdot de sosem becéztük :roll:




Azt hiszem akkor mi visszük az 5 hós 8780 grammal a pálmát :lol: Kiváncsi vagyok mennyi lehet a drágám most, remélem nem fogyott a két hét betegség miatt... :roll:


Bölcsességfog: mindig azt hittem hogy velem kitolt a természet, ugyanis 8.-kos korom óta nő mind a négy bölcsességfogam de még mindig nincsenek teljesen kint, van egy ami még éppen hogy csak áttört. De akkor látom én egész szerencsés vagyok, másoknál sokkal sz@rabb a helyzet. Nagyon sajnállak titeket..... rossz fogászatra járni
Gabó! Te meg jól időzítettél fog növesztés terén :lol: Remélem nálad minden ok lesz :wink:


Na lelövöm magam, megyek pakolni.... csatatér van nálunk :oops:


Uh majdnem elveszett amit írtam, el akartam küldeni és kiírta a hozzászólás nem létezik :shock: rem. sikerül elküldenem

Dóri 2011.01.31.
Peti 2008.11.28.
Ricsi 2007.02.07.

Eladó babás dolgaink, ruhák:
https://picasaweb.google.com/109901046313515431113
momi
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: