Új privát üzeneted érkezett!

Kedves Bulcsú és Villő!

Nagyon boldog névnapot kíván nektek Márk és az anyukája.

Bulcsúnak:
Kép



Villőnek:
Kép
Az össznépi banzájhoz pedig jó szórakozást. Kép

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Köszönöm Apa nevében is a jókívánságokat, úgy tűnik már meggyógyult (miután beszedett 10 db antibogyót :? ). Remélem ezzel letudtuk a késő tavaszi betegséget... Jöhet a meleg nyár bacik nélkül!!!!!!!! :)

Szilvi!
Tényleg jól elkaptad a pillanatot!! :D Még szerencse, hogy nem a kis gézengúzt kellett elkapni! :wink:
De jó, hogy elkezdték a házatokat! Nem akarlak elkeseríteni, de férjem építőipari múltjának tapasztalataiból leszűrve az átadási időhöz nyugodtan hozzáadhattok 2-3 hónapot... :( Tavaly a tesómékat is ezzel "bíztattuk" és sajna be is következett, augusztus vége helyett december elején költözhettek be.

Anyapoc!
Én is boldog névnapot kívánok a gyerkőcöknek!!!!!!!!!!!!

Nem semmi, hogy gyerekek, munka, háztartás mellett még tanulni is van energiád... :shock: :shock: :shock:
Telek: tök jó hely a Takácskert, oda én is szívesen költöznék. Persze ha újra építkeznék, csak valami kisebb házikót (nappali + 3 háló) kicsike udvarral... Apa pont tegnap jegyezte meg, hogy "de jó hogy nem kell füvet nyírnom!" :D :D Hát hiába, nem egy barkácsolós-kertészkedős-tennivenniszerető típusú pasim van... :wink: :wink: :wink:

Encikém felébredt, mennem kell, mert két másodpercen belül hallani fogom, hogy "éhes vagyok" (persze ebédet alig evett :roll: ).

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Pár kép, már igen régen raktam fel...

Kilátás az erkélyünkről:

Kép

A kis zilált hajú :)
Kép

Kép

A kis foghíjasom:
Kép

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 

 
 

Sziasztok!

Hűűű,de sok lett hirtelen a hsz :):):)!

Márknak és anyukájának köszönjük a kedves képeket :):

Krisztiéknek is a kedves köszöntést :)!


Szilvi

Igen,tudom,hogy ott is vannak telkek(bár nem tudom,mennyiért :?),de a Zsolti allergiás a panelekre :?...mert hogy szte be lehet látni az udvarunkba és ő olyanba aztán nem... :roll: Hát tudja a fene...szt bhonnan belátnak,ha akrnak,igaz,onnan tényleg akárhogy lehet figyelni,mi folyik a kerten belül...Vagy legyünk szomszédok? :wink:
Áááááááá.... pocakosság.....Szt,ha addigra készen lenne :wink:!Mármint a ház....
Nagyon kíváncsi vagyok,hogy tényleg mikor költöztök...tudod,a függönyök miatt is :D!Apropó... a lábam már gáz... :? Majd azt is megejtjük valamikor? :oops:
Asszem a múltkor írtad a strandot,szt is elég bosszantó,hogy ezt csinálják...igaz,sokan járnak este fürdeni,de nem hinném,hogy a meggazdagodás ezen múlik... :?


Kriszti

Nem ér ilyen képeket mutogatni!!!!! :evil: :evil: :lol: :lol: Gyönyörű a kilátás!!!Akkor most nem ugyanabban a házban laktok,mint múltkor?Vagy már a helység sem az? :roll:
Meg kell mondjam,Enikő az ülős képen egyszerűen csodaszép!!!! (máskor is :oops: ).Na meg a fogatlanod :D!Én már előre rettegek tőle :roll:....milyen a foghúzás? :?
Tanulás...hát ilyenkor húzós,de tényleg jól esik kicsit...nem hiszed el (és lehet,hogy ciki),de már azon gondolkodom,ha ezt befejezem,akkor mit fogok tanulni... :oops: Egyébként azt hittem,nagyon sok időt fog elvenni a gyerkőcöktől,de szerencsére nem így van :).nagyrészt tudom csinálni este,meg Villő alvásidejében :).És ez megnyugtat....
Óóóó,az én párom sem nagy kertészkedő-barkácsoló :D!Ha javítani kell itthon valamit,azt általában én csinálom :D!Egyébként mi is ilyen pindurka házat szeretnénk,max 100-110 nm,és egy szint :)!Nem akartok társulni? :wink: Jó,vicc volt....
Örülök,hogy párod jobban van,de hogy 10 bogyó után :shock: ...amúgy itt a környezetemben boldog boldogtalan beteg :?...asszem ez vmi járványszerű volt....


Na ,már megint fosom a szót :?....
Eldugultam :shock: ...

anyapoc
 
 


Mégsem... :oops:

Pár kép és egyebek....

Gyermeknapi tigris :):

Kép

Kócoska,alvás után... :)

Kép

És Villő már nagylány :D:

http://s53.photobucket.com/albums/g49/a ... CN3532.flv

Ez az eredmény...monoklinak kinéző smink :D:
Kép


Ez meg a tegnapi "áldás"...amikor még csak érkezett...bár a veszprémiek látták :D!

http://s53.photobucket.com/albums/g49/a ... CN3538.flv

Na tényleg eldugultam :D!

anyapoc
 
 


A mai élményünket el is felejtettem mesélni... :?

Nincs most kocsink,mert műszakizik és buszozunk.Ma du jöttünk haza az oviból,vártuk a 11-est és aggódva figyeltem,hogy ismét nagy eső közeledik.Gondoltam,nehogy teljesen szétázzunk,megkérem a sofőrt,hogy hadd szálljunk fel visszafelé is.Erre közölte,hogy csak akkor lehet,hogy ha a végállomáson leszállunk és új jegyet veszünk,tehát 180 Ft helyett 360 Ft :shock: ...mondtam neki,hogy nem várostnézni akarok ám,csak nem szeretném,ha a gyerekek teljesen eláznának...de értsem meg.Nekem viszont nem volt több apróm(csak nagy pénzem,amit ugye nem fogadnak el :?),na meg ideges is lettem,így leszálltunk és visszakullogtunk a másik oldalra és vártunk,hogy jöjjön visszafelé a busz...Persze már kezdett csöpögni,de aztán jött a busz,mondta is a sofőr,hogy értsem meg,mert megbüntetik az ellenőrök,meg engem is...de hogy ő sietett,stb...hát nem mondtam semmit,csak megköszöntem...
Igazából kicsit elkeseredtem,mert teszem azt jégeső jön,akkor egy totál fedetlen buszmegállóban mi a fenét csinálok a gyerekekkel????

lehet,hogy én vagyok furi,de engem ilyenkor nem érdekelne ellenőr vagy ilyesmi...Na mindegy...Persze azért hazáig eláztunk,mert miután felszálltunk a buszra,megeredt az eső :?....
De nem volt vészes,csak félelmetesnek nézett ki megint az ég :)!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Szilvi

Ok tényleg a ruhák :lol: . Akkor csak az én gyerekeim ugrálnak állandóan :)

Kriszta

Nagyon szép helyen laktok!
Gyerekek gyönyörűek! Jut eszembe Ti nem terveztek harmadik babát? :wink:

Anyapoc

Megnéztem a videókat is és a képek is nagyon tetszenek :)
Buszsofőr :? Nem túl segítőkészek ezt mostanában nagyon sokszor hallom :( . Ezek a viharok egyre ijesztőbbek, vagy régen is voltak csak én nem emlékszem?

Lilla felébredt, de nem engem hív hanem Bencét :) .

A.

KépKépKép
bambika
 
 


Andi

Hát voltak régen is nagy viharok szt,de nem hetente 3 szor :?....
Azért ez így elég elképesztőnek nézett ki...na jó, a nyár ilyen :D!


Na,akinek sok ideje van :D,az kukkantsa meg ezt,Apa hajója egy hajmeresztő mutatvánnyal :D!
Az eleje kicsit uncsi,azt lehet pörgetni :wink:!
Ez van,amikor sok a víz a folyóban :D!

http://www.youtube.com/watch?v=jJ2McrEDr98

Érdemes egész képernyőn nézni :)!

anyapoc
 
 


.


Anyapoc

Ez félelmetes, nagyon ügyes a kapitány, no meg mindenki aki segített átnavigálni a hajót!

Szombat délután apának volt 3 szabad órája. Levittük a gyerekeket a balcsira. Még mindig két vizimanóm van :D . Alig tudtuk kihozni őket a vízből :)

Juniális volt a hétvégén, nagyon élvezték, főleg Bence a vattacukrot. Lilla meg úgy táncolt majd szétesett, rázta a kis popsiját. De elég nehéz volt kordában tartani őket, sajnos kétfelé még nem tudok szaladni :?

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

EGy gyors kukk.

Hú, Anyapoc!
Ez már döfi, nem semmi ahogy elnavigálták a hajót.
Nekünk is a multhéten lett meg a műszakija a kocsinak :D
Nagyon jók a képek és a videó.

Andi
tegnap láttalak, amikor jöttetek haza a juniálisról. Egyedül voltál a két gyerekkel, nem? A Márk is élvezte.
Balcsi, mi is voltunk szombaton, de csak kettecskén, mert Márkot elvitték a nagyszülei, mivel estére progink volt. Csúcs volt, mert sikrült lekésnünk, Ati elnézte a kezdést. :evil:

pusz
Sz.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Hali!

Látom nem pörög a topik! Mindenki balcsizik?

Na akkor egy engem érdeklő téma!
Hogy kezdjem Márknál a bilizést? :shock:
Bili már van, rá is ül :) , de eredmény eddig semmi. Mivel nem fél tőle, gondoltam adok neki egy esélyt. Persze eröltetni nem akarom.
Egyelőre az biztos, hogy ébredés után nem tudom ráültetni, mivel még levetkőzni sem akar.


Sziasztok
Sz.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Már nagyon régen irtam, bár néha-néha olvastam..... Szánom, bánom.... de azért mindig rájövök, hogy nem akarom veszni hagyni a "kapcsolatunkat". Emlékeztek még rám/ránk? :oops:

Jó látni, ahogy nőnek a gyerkőceitek és mindegyik GYÖNYÖRŰ!

Az enyémek is nagyok már. Nóra nagyjából szobatiszta. Liza pedig pörög-forog minden irányban és már gyümölcsöket eszik. Májusban szinte mást sem csináltunk, csak betegek voltunk (engem kivéve), röviden a bajok: övsömör apának, bárányhimlő Nórának, hányós-hasmenős Nórának, aztán apának és végül bárányhimlő Lizának. Szóval nem volt unalom. De most már majdem minden ok. megint, csak a lakás fut.

BULCSÚNAK ÉS VILLŐNEK utólagosan sok névnapi puszit küldünk (remélem Anya átadod!)!

Kriszta
Gyönyörű a kilátás tőletek! Szinte érződik, hogy tiszta a levegő. Biztos nem küzdötök allergiával! Enci nagyon helyes kiscsaj lett!

Móni
Te hogy birod? Jut már időd magadra?

puszi mindenkinek
petra (a régi)
rupetra
 
 


Sziasztok!


Én még 2 hétig szenvedek és utána jön az édes pihenés :):):).Még két viszga,4 osztályban érettségi és talán megmaradok :D!


Petra

Örülök,hogy jelentkeztél,persze,hogy emlékszünk rátok!!!! :)
Jól rátok járt a rúd,de örülök,hogy már minden OK :):
Gratulálok a pelusmentességhez is és Liza ügyeskedéséhez is :).
Puszikat naná,hogy átadtam :).
Azért majd valami talit is szervezhetnénk :wink:!De komolyan....


Szilvi

Hát....bili....ha engem kérdezel,akkor sehogy :shock: :lol: .Mondjuk én nem vagyok mérvadó,mert nem vagyok a szobatisztaságra "szoktatás" híve.
Szt amíg a gyerek önállóan nem jelzi biztosan,hogy mi újság és nem alakul ki igénye,hogy ne a pelenkába csinálja,addig csak ideörlésre jó :D!De majd más nyilatkozik :D!
elmaradt a strand,olyan pocsék idő volt... :? Hajnalban azt sem tudtam,hova kapjak,úgy feltámadt a szél,jól le is hűlt minden.... :roll:


Andi

nahát,szabad 3 óra :shock: Ez már döfi :D!
Vizicsibék :).Szt nálunk is hasonló lesz a helyzet,nem tudom,hogy fogom kivitelezni a halászást :D!


Pusztok,megyek estét csinálni,aztán tanulni :?....
Hétfőn vizsga,de már az utolsókat rúúúúúúgom... :(

anyapoc
 
 


Hali Lányok!

Nagyon nem pörög a topikunk. Gondoltam feldobom. :lol:
Ketten vagyok. :oops:

Sziasztok
Sz.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi

GRATULÁLOK!!!!!!!
Hány hetes????
Tegnap egy pillanatra láttalak titeket mikor hoztam haza anyóst a temetőből.

Anyapoc

Kitartást neked! Jó hír hogy már csak két hét van vissza!
Alszol azért néha valamit?

Szombaton elhívtam apukámat és megcsináltuk a gyerekszobát. ergó 2 napja nem alszom. Úgy néz ki Bencének kötőhártya gyulladása van :? és fáj a torka. Tegnap este 37,5-nél kúpot adtam neki, félek egy újabb görcstől :(

KépKépKép
bambika
 
 


Szilvi

Gratulálok! :)
Mondhattad volna :? ...azért sejtésem (nem tom miért),de volt..... :roll:
Mesélj :).
Egyébként pörög a topik,csak soha nem válaszoltok :twisted: !Meg Te is nyúlfarknyiakat írsz :D!

Andi

Azért néha igen :D.Ha nem kell tanulni,akkor tutira a gyerekek kelnek :D!Vagy csak úgy nem tudok laudni :(.
GYerekszoba,tök jó :).Betegség,tök rossz :(.Képet dobj a szobáról!!!!!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Én is visszatértem, a múlt hetet betegeskedéssel töltöttem, és nem volt erőm írni. A május közepi erős torokfájásom visszatért ismét, ugyanannyira szenvedtem, mint anno, ráadásul a doki most "csak" szopogatós tablettát írt fel... :? Végülis gyorsabban rendbejöttem, remélhetőleg a lurkók és Apa nem kapták el... :!: :!:

Szilvi!
Hurrá, nagy gratula!!!!! :D :D :D És mikor fog érkezni az új kis családtag? :)

Anyapoc!
Akkor még kitartást a néhány vizsgához és vizsgáztatáshoz, aztán lehet lábat lógatni! Mi lesz a nyári program?
Megnéztem én is a videót, hát tényleg hajmeresztő... Ja, és jó volt látni Veszprémet, még a sötét fellegekkel is :wink: .
Foghullás: Nem vészes egyáltalán, az elsőnél ijedt meg kicsit a srác, de aztán a Fogtündér kiengesztelte... :wink: :)
Ja, és hogy mégegy ezeréves kérdésedre reagáljak (BOCS!!!!!!! :oops: ): Most másik városban lakunk, Apa munkahelyétől 20 km-re (vonatozik naponta, de csak 15 perc az út). Ravensburg a város neve, Veszprém nagyságú, és itt mindenféle szempontból több a lehetőség (munka, iskola, óvoda), azért döntöttünk e mellett.

Petra!
De jó hallani rólatok!!!! :) És gratulálok a szobatisztasághoz! Mi még sehol sem tartunk, de én is osztom Anyapoc nézetét, abszolút nincs szoktatás, csak néha beszélünk róla, hisz jön velem és Ákossal WC-re. Nálatok hogy alakult ki?

Andi!
Bencének jobbulást kívánok!!!! Ezek az idei bacik nagyon kitartóak, mi is folyamatosan küzdöttünk velük, talán most merem azt mondani, hogy mind a négyen egészségesek vagyunk... :roll:

Július 6-tól 22-ig mi is otthon leszünk, ha esetleg akkor lenne a tali, szívesen társulnánk!!!! :wink:

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Szilvi
HÁT EZ SZUPEEEEEEEEEEEER!!!!!!!!!!
Mesélj! hogy vagy? Hányinger? Álmosság? Terminus?


Kriszta
Ravensburg!!! Van köze a játékokhoz? Pl. a puzzle-k hoz? Talán itt a gyár, vagy ez nem az a hely?

Szobatisztaság nálunk sem erőszakosan alakult ki. Nóra maga irányitja az eseményeket én nem türelmetlenkedem. Okos gyerek ő. Annyira, hogy még soha nem pisilt be. Indulás előtt tudni akarja, hogy ahová megyünk, ott milyen wc van, raktam e el bugyit, pelust. Még szereti biztonságban érezni magát, itthon pedig inkább meztelenkedik, mert a bugyi mint viselet még szokatlan neki, pedig van már rengeteg szinű és mintájú. A kaka az viszont még mindig a pelusba megy, de úgy hogy szól előtte és utána is egyből. Csak erre a kis akciónyi időre és éjszakára kell neki a pelus. Persze minden nap téma nála, eljátszuk az összes plüssállattal a bilizést, wc-zést, nagyobb barátokat látugatunk, azok produkcióját figyeljük stb. Szóval igy állunk. És ti?

Anyapoc
Utolsó munkanapjaidhoz sok erőt és kitartást kivánok!
Az én "munkahelyemen" ma választottak új igazgatót és egyáltalán nem bánom, hogy lemaradtam a versengésről ami a pozicióért ment.

puszi mindenkinek
rupetra
 
 


Sziasztok!

Petra!
Igen, ez az a város, itt gyártják a puzzle-okat és társasjátékokat. Van egy ún. Ravensburger Spieleland is kb. 5 km-re, ahová sokszor viszem a gyerekeket (vettünk szezonbérletet). Ez egy nagy vidámpark mindenféle jópofa játékkal és lehet irdatlan mennyiségű kirakót és társast is kipróbálni... :)

Szobatisztaság: tényleg az okosságon múlik a szobatisztaság, ahogy Nóráról is írtad... amíg az agy nem érik meg rá, addig csak kísérletezés a dolog. Pont ma meséltem Apának, amit már jó ideje megfigyeltem a játszótéren. Errefelé sok bevándorolt orosz lakik (már 10-15 éve itt élnek), és érdekesen állnak a szobatisztaság témához. De kivétel nélkül, úgyhogy ez valószínűleg a nép köreiben így szokás :roll: . A kis másfél évesekre egyáltalán nem adnak pelust, és amikor valami történik, akkor egyszerűen átöltöztetik... gondolhatjátok mekkora csomagokkal járnak játszóterezni... :lol: :lol: És ha 10 percenként történik baleset, akkor olyan gyakran van ruhacsere. Az nem érdekel senkit, hogy a gyerek fel sem fogja, észre sem veszi, mi történt ott lent... pedig amíg ez így van, addig nem érett rá. A kisebbek közt Enikő a legnagyobb a játszótéren, és csak rajta van pelus... képzelem miket mondhatnak rólam az orosz mamik maguk közt 8) :lol: :lol: .

Na mára eldugulok, már késő van, jó éjt mindenkinek!

K.

Spieleland:
Kép
Kép
Kép

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Én most értem haza a suliból,eddig nyomtam benn a munkát :?...
Borzasztó ez a meleg,pedig az érettségis termek még klimatizáltak is :(.
azért egész jól sikerült az első nap,ügyik voltak a gyerkőcök is,de a végére nagyon elfáradt mindenki.A feleltetést 4-kor hagytuk abba és utána még biziket írtam....

És képzeljétek,ahogy elindultam haza, a kocsi szélvédőjén egy kis üzenet várt pár fiútól egy papíron,megköszönték a mai napot :).

Köszönöm,hogy gondoltok rám,aranyosak vagytok :)


Kriszti

Nekem is a puzzle-k jutottak eszembe :D!Szuper,hogy itt jobbak a lehetőségek és Németországban -ha jót tudom.egészen normális dolog vonatozni munkába :).Valami ilyesmi emlékeim vannak a hajózásos vonatozásokból :D!
Foghullás témát köszönöm,szt lehet,hogy nekem egy kicsit ijesztőbb lesz,mint a gyerkőcnek :roll:.Ők már az oviban kezdik megszokni a dolgot,ott az óvónéni húzza mindnek a fogát :D!De ez a fogtündér dolog jó :).
nyári program: júli elején 1 hét Horvátország (pont mikor jöttök :(),aztán pár nap Szeged és pár nap itthon apával :).Aztán augusztus elején 2 hét hajózás(vagy 1,attól függ,hogy bírják a csemeték),aztán már itt is a suli-bölcsi kezdés... :roll:
Ti terveztek valamit?
Érdekes,amit az oroszokról írtál... :roll:lehet,hogy mosni olcsóbb,mint pelenkát venni? :roll:

Petra

Nóri igazán ügyes :).Úgy elképzelem,ahogy felméri előre a terepet és azt,hogy anyukája mennyire gondos :D!
Szt ez így jó, a gyerek már tudatában van annak,ami történik vele az altájon.Van,aki nagyon korán beérik,de vannak későnérők is.Viszont szt is sokat lehet rontani ,ha az ember ezt az érettséget nem veszi figyelembe :roll: (szorulás,bepisilés stb).
Nálunk azonnal eltünt a pelus éjjel-nappal,érdekes módon kakához sem kellett (ja,Bulcsúról van szó :D),így nagyon kíváncsi vagyok,Villővel hogyan lesz.Ő még csak jelez,egyenlőre ennél a fázisnál tart :).


Megyek,vacsizok egyet a barinőmmel,aztán nekiugrok tanulni :?...

Puszi!!!!!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Szilvi
HOL VAGY????? Mesélj a részletekről!!!!!!!!! Már kiváncsi vagyok!

Kriszta
Nagyon szuper lehet ez a játékország!!! Azt hiszem észben tartom és ha nincs ötletünk nyaralásra, abba az irányba indulunk, már a térképen is kikerestem. De azt hiszem azt még megvárjuk, mig Liza is élvezni tudja.
Szobatisztaság témához a mai események: 2 kakilni próbálás a bilibe, egyenlőre sajnos eredmény nélkül és mivel szinte egész nap a kertben meztelenkedett Nóra, a füvünk alaposan pisi áztatott lett (a szomszéd kisfiú is besegitett). Ma éppen kutyásat játszottak. :lol: :roll: :shock:

Anyapoc
Ebben a vizsgáztatós-biziirós időszakban biztos nem unatkozol. Én ilyenkor azt utáltam a legjobban amikor a sok tudatlan pedagógus-ellenes ilyen beszólásokkal jött, hogy "neked könnyű, hiszen már szünet van" meg hogy "neked aztán sok szabadságod van". JAAAAA PERSZE!!!!!
Kitartást!

puszi
petra
rupetra
 
 


Sziasztok!

Vagyok én is, de mostanában csak az olvasásig jutottam. Gergő itthon, egy hetet voltunk anyuéknál, kicsit kikapcsolódtam/tunk, jó volt! :lol: Zsófi nehezen bírja ezt a nagy meleget, folyton szopizik, ugyanis enni azt nem hajlandó. Pedig próbálkozom már pár hete, de egyszerűen nem akaródzik neki. Gergővel nem volt ilyen "gond", ő eszegetett, amikor kínáltam. Hát mindegy, most pár hét szünetet tartok, hátha később lelkesebb lesz, addig marad az anyatej.
Gergővel szerencsére nincs gond, ő bírja a meleget, egy szál gatyában, vagy a nélkül :roll: rohangál kint egész nap. Pisil ide-oda, sőt a múltkor futott be, hogy anya kakáltam a bokor alá...
Ő már régóta szobatiszta, 2 évesen kezdtük a pelenka elhagyását, de semmit nem erőltettem, ment magától. Kakival kínlódtunk pár hónapig, az nehezen ment sajnos. Először pelusba, aztán bugyiba :oops: , aztán hetekig a zuhanyzóba :shock: :oops: , fogyott a domestos rendesen, de hagytuk, mert szegénykém eléggé szorulásos volt, így meg legalább kijött. Most már bilibe megy a dolog, odafut, kinyomja, aztán szól, hogy kész van. Pisinél nem is szól, azt teljesen intézi, mondjuk azt azért nem bánom, hogy a segge tisztítását még nem vette saját kézbe, mert elég pikáns történeteket hallottam már ezzel kapcsolatban :? .


Szilvi :D
Millió gratula!!!!!!!!!!! Én is kíváncsi lennék a részletekre, mint a többiek, kéééérüüüünk beszámolót!!!!!

Anyapoc :D
Ügyes vagy, remekül veszed az akadályokat, és már csak pár nap, aztán pihenhetsz! Rucikkal beérek ám valamikor :oops: ...

Kriszta :D
Szuper helyen laktok, megint irigykedek majd, hogy micsoda jó programok között válogathattok ott kint! Szuper ez a játszópark is, kár hogy nálunk ilyesmire az elkövetkező 10 évben sem találhatunk :( .

Petra :D
Dobhatnál pár képet a lányokról, annyira régen láttuk őket! Mi még mindig éjszakázunk, Zsófi 2x kel szopizni, enni még nem akar, így gondolom ez a helyzet mostanában nem változik, de egyébként már teljesen megszoktam, ha véletlenül csak hajnalban kel, és többet alszom a megszokottnál, furcsán érzem magam egész nap :shock: , mintha ártana a sok alvás. :lol:

Andi :D
Javult a helyzet Bencével? Most ő sem mehet oviba? Vagy Herenden engedik nyáron is?

Két kép a gyerkőcökről:
Kép

Kép

Sziasztok!

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Szilvi

Hová tűntél? Elhúzod a mézesmadzagot és lelépsz? :D

Móni

Szépek a gyerekek! Bence már juni eleje óta nem megy.

Bocs most csak ennyi tegnap összevesztem anyóssal és még mindig ezen kattog az agyam :(

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Sajna mi most beszorultunk a lakásba, mert éjszaka hatalmas eső volt, minden csurom víz és sár, és a levegő is lehűlt (küldjek belőle?? :wink: ). Remélem délutánra felszárad, mert a gyerkőcök imádnak játszóterezni.

Anyapoc!
Nagyon figyelmes diákjaid lehetnek, szép gesztus volt a cetli a kocsin! :)
Vonatozás: hát igen... ég és föld... :roll: Még Ákos is megjegyezte, mikor utaztunk, neki is feltűnt.
Nyár: hmmm, nem hangzik rosszul a programsorozat. Azt sajnálom, hogy nem tudunk júliusban talizni :( . A mi nyarunk bizonytalan, mert Apának rengeteg a munkája, szabit túl sokat nem tud kivenni. Egy hétre ő is jön haza, ha jó idő lesz, akkor balcsizunk :D . Ákos aug. 6-ig még jár óvodába, utána megy egy hetes táborba, aztán már nem is sok maradt a nyárból...

Petra!
Kutyásjáték: :lol: :lol: :lol:
Tényleg érdemes eljönni erre felénk, mert nagyon gyerekbarát, sok a kirándulóhely és Svájc ill. Ausztria is csak 40 km.

Móni!
Nagyon édesek a gyerkőcök!!!! :) És mekkora már Zsófi is :o , csak ámulok és bámulok!!!
Hozzátáplálás: Enikőnél is ugyanígy volt, és nálunk az a taktika nagyon bevált, amit te is írtál. Ha nem fogadta el, egy pillanatig sem erőltettem, pár hét múlva kínáltam újra, addig meg szopiztunk sűrűbben. Így végülis nem ment el a kedve a kajálástól és jóevő kislány lett.

Andi!
Anyós: :( :roll:

Puszi:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Ezer bocs és egy anyamedve, hogy eltűntem. :oops: Nem akartam, csak most valahogy jobb aludni délután mint a gép előtt ülni.
Jól vagyok, kissé(nagyon) fáradtan és émejgés vegyesen hányingerrel. Hányásban még nem volt részem. Nem is bánom, így a Márk mellett.
Egyébként tegnap voltunk dokinál. Nagyon rendes volt. 7 mm-es a picúr. Még igen fiatalka. 6+3 hetes vagyok.
Jól esik, hogy örültök neki! Mi nagyon örülünk, bár a nagyszülőktől nem kaptunk osztatlan örömöt :cry: Ez nagyon bánt, főleg, hogy emlékszem, hogy váták a Márkot. Na midegy, próbálok nem gondolni rá.


Anyapoc
bocsi, de akkor még nem volt publikus, mert még a család sem tudta.
Köszönöm a bilis hozzászólást. Én sem akarom erőltetni. Bár igencsak le vagyunk maradva mindenkihez képset.
Ma volt az első találkozása a MÁrkinak a kakival :lol: Anyunál levettük róla a pelust, mert épp betojt és nem adtuk még rá a tisztát, had rohangáljon pucér fenékkel. EGyszercsak észreveszük, hogy ott van pár bogyó a földön és mutatja a kis kezét. Tiszta kaka volt. :shock: Mikor mondam neki, hogy ne nyúljon semmihez, elkezdett pityeregni, pedig nem voltm goromba. Csak jót mulattunk anyuval és sztem nem tudta most mi van.
Aranyosak voltak a diákjaid.
Hogy Ti mennyi helyre mentek!


Kriszta
Megint jó helyre sikerült költöznötök. Minden jó dolog ott van a környéketeken. Gondolom nem unatkoztok sokat.

Andi
Anyós :?
Valahogy nekik soha semmi nem jó! Remélem már azért rendeződtek egy kicsit a dolgok.
Hogy bírod most otthon két gyerekkel? Nem mondja Bence, hogy hiányzik a óvi?

Bogumil
szépen fejlődik Zsófi. Biztos fáradt lehetsz.
Anyatej, de legalább nincs gond a szopival. Az is valami, aztán majd megjön a kedve az evéshez is. Nálunk most a gyümölcsökkel van a gond. Két hete nem hajlandó semmi gyümit megenni. Nemhogy ismeretlent, még az ismerteket sem.


Petra
nagyon ügyes a nagylányod, mondhatjuk, hogy simán ment a szobatisztaság, nem? Mennyi idős is most?
Hiányzik az a kis szalag a hozzászólásaid végéről. :roll:


Meg kell mondjam, egy kicsit aggódok. Úgy néz ki, nagyon egyszerre lesz a szülés és a költözés. És hát egyébkéntis, két gyerek azért az más. :shock: Bát Ti is túléltétek valahogy.........

Na megyek ledőlök, amíg mos a gép!

sziasztok
Sz.

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Osztályom lement,én kipurcanva,holnap még vizsga,mindjárt húzok tanulni :roll:....

DE :

Petra


IGGGGGEN,ismerős,robbanni tudnék :twisted: :twisted: ... az,hogy a bizonyítványok,anyakönyvek stb hogy készülnek,senki nem is gondolja :?....
Na meg hogy júni utolsó napjaiban záróértekezlet,aztán augusztus közepén már jövünk.És tegyük hozzá, a többi szabinkat sem akkor veszzük ki,amikor akarjuk :?... mehetünk főszezonban nyaralni :lol:.
Na nem akarom magunkat sajnálni,csak hát azért van itt dolog elég :roll:.... ...

Kriszti

A múltkoriból kimaradt,hogy nagggyon jók a képek!!!De hogy én azon le nem csúsztam volna :shock: !
Itt is most esett :roll:...
Én is sajnálom,hogy nem találkozunk,majd a következőnél :)!
Óóóó,jó sokáig van ovi ott :roll:...nálunk augusztusban szünet, pont akkor,amikor beszoktatom Villőt...szl lehet,hogy szegény fiacskám megint az óvónéninél köt ki :roll:...
Jó lesz a balcsizás is biztosan ,meg egy kicsit itthon lenni :).Szólj,ha küldjek felvételeket Veszprémról :D!

Andi

Szia :).Anyós :(...kitartás :roll:

Móni

Jó nagy már Zsófi,hirtelen utána is kellett néznem,hogy mennyi idős,ahogy írtad a hozzátápit :).Hát nálunk nem volt iylen gond egyikkel sem,de emlékszem,amikor anno Kriszta ezt mesélte náluk...szl tuti jó a módszer :wink:!
Ruhák még ráérnek,majd pár év múlva kell ?D!

Szilvi

Óóóóó,gondoltam ám,hogy még nem volt publikus,de én nem tudom,hogy így magamban tudtam volna-e tartani :D!
Hogyhogy egyszerre lesz a költözés és a szülés????Nem ősszel költöztök?Vagy valamit félreértettem? :roll:
Sajnálom,hogy a nagyszülők nem vették jól az akadályt,bár nem tudom,hogy mi lehet ezzel a probléma,hiszen ez az élet rendje... :roll:
Mivel van Márk lemaradva???Én nem úgy vettem észre,hogy olyan nagyon le lenne maradva bmivel is.És egyébként bőven ráér mindennel,pláne hogy ez viszonyítás kérdése.De ezt majd megbeszéljük :D!
Kakasztori :?...szt is inkább megijedt az egész körülménytől,de sebaj,majd belejön és jól szétkeni :D!
Anyum jár jól mindig Villővel,kint leveszi a pelust,mert medencéznek,aztán a gyerek kb 10 percenként szívatja,hogy kakálni akar és akkor ugye pelus föl(újabban ő kéri is)...aztán persze nem megy bele semmi :D:D:D!

Na futok,mert nem lesz belőlem semmi holnapra :?...

Pusztok!!!!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Lányok

Tudom, tudom...... képek és szalag!!!! Mindent pótolok majd igérem, de ilyenkor este már nincs lelki erőm szalaggal bütykölni és a gépünk újra lett telepitve és a photo shop, vagy mit tudom én melyik pixel-kicsinyitő programot még nem sikerült újra telepiteni a férjemnek. ( aki mellesleg informatikus időhiánnyal) :)
Szóval csak azt akartam mondani, hogy ne cseszegessetek feleslegesen, ami késik...... megéri majd várni, higyjétek el. 8) :)
A lényeg: Nóra augusztusban lesz 3, Liza fél éves múlt


Móni
Még mindig gyönyörűek a gyerkőcök! Jó lenne egyszer összehozni a kiscsajokat. Mit szólsz? Esetleg ha a nagyok majd az oviban lesznek?! Szerintem már jól ellennének addigra egymás mellett játszás és gügyögés biztos jól működne! A hozzátápláláshoz sok türelmet neked!
Liza elég ügyes, csak a savanyú izt szokta meg kicsit nehezebben. De almához keverve meggy, áfonya is jöhet most már. 3 napja adok neki főzeléket is délben. Még ebben a nagy melegben is jó étvággyal lenyeli a kis adagját. Nincs is gond a súlyával, éppen tegnap mértük: 7,75 kg és 70 cm. (7 hónapos lesz a jövő héten) Kis vasgyúró, de azért fürge. Hengeredve közlekedik.

Szilvi
Ez szerintem teljesen természetes, hogy a terhesség elején pánikolsz egy kicsit: 2 gyerek nagy változás és egy költözés is. De ne aggódj még kb. 30 hét és mindent tisztán látsz majd és alig várod, hogy bekövetkezzen a nagy esemény. :)
Amit a család reakciójáról irtál, az nálunk is előfordult. Anyos telefonon tudta meg a hirt. Gondolom kiörömködte magát a kollégáival. 2 napra rá találkoztunk személyesen és azt kérdezte először: "És hová teszitek????" Én kapásból visszaszóltam neki, hogy "mi lenne ha először örülnél neki és megbiznál abban hogy tudjuk mit miért csinálunk, nyilván nem az utcán fog aludni." (Nórával egy szobában remekül elvannak, éjszakát átalusszák) Gyorsan csöndben maradt és mostanra Liza a kedvence! Persze ez nekem is annyira rosszul esett, hogy még most sem felejtettem el, pedig több mint 1 éve történt. Szóval csak azt akarom mondani, hogy ne csüggedj, mert biztos imádni fogják. Csak most te is minden apróságra érzékenyebben reagálsz biztos.
Egyébként ki és mit mondott, ami rosszul esett? (talán segit, ha kibeszéled)

Anyapoc
Egyet értünk! Kitartást!

MINDENKINEK JÓ 7VÉGÉT! Mi elutazunk Kehidakustányba pihizni 2 éjszakát ott alszunk 6 baráti házaspár/család társaságában.
Van valakinek jobb programja?!? :lol:

Sziasztok
Hétfőn jövök (kipihenten)!
Petra
rupetra
 
 


Mégis sikerült!!!

A páros:
Kép kép

A két huncut mostanában:
Kép kép

Kép kép3

Jó éjt és 7végét mégegyszer!
rupetra
 
 


Sziasztok!

A vasárnapi ebéd után pihenésképp írok egy gyorsat, aztán irány a konyhába romeltakarítani... :roll: :?

Szilvi!
Hát sajnálom, hogy a nagy örömbe üröm is vegyül, de hát alszanak majd rá egyet-kettőt, és ők is másképp látják a dolgokat... Nálunk is voltak beszólások annak idején, mert a mi családunkban mindenkinek a nagy korkülönbség a mániája :roll: :roll: , és aggodalmaskodtak a 4,5 év miatt... :twisted:
Márk és a kaka: :lol: :lol: Nálunk hasonló eset volt, amikor Enikő hátul benyúlt a kakis pelusba, és mutogatta utána a kezét... :roll: Hallottam egyszer egy nagyon extrém kakis történetet, de nem írom le, mert tényleg durva... :roll:

Anyapoc!
Vizsga milyen volt? Lesz még, vagy ez volt az utolsó???
Csúszda: Hát én sem vagyok hajlandó lecsúszni... Ákos nem is szeret menni a vidámparkba, ha Apa nem jön velünk... :wink: :lol:

Petra!
Kehidakustány. Húúú, de jó nektek! Majd mesélj milyen volt!!!
Köszi, hogy tettél fel fotókat!!! Nagyon édesek a csajok! És mennyire hasonlítanak egymásra!!!! :o :o

Puszi, most már mennem kell, vár a konyha...

K.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

KÉsz vagyok a vizsgáimmal,már csak a jövő heti érettséig van,aztán itt a NYÁR :)!Már én is írnám a VAKÁCIÓ-t :D:D:D!

Remélem,minden vizsgám sikerült, mert a 15 jegyből még 5-öt nem tudok.Igazából csak az utolsótól tartok,mert olyan nehezen készültem már rá és annyira nem voltak egyértelműek a kérdések,hogy szinte ahányan voltunk,annyiféleképpen válaszoltunk :?...

Petra

Nagyon jók a képek :).milyen nagylány már NÜra :).Még ahhoz kpéest is mennyit változott,ahogy utoljára láttam :).Liza meg már kész hölgy :).Gondolom,imádják egymást ők is :).Mellesleg Te is jól nézel ki :lol: !
Sajnálom,hogy neked is maradt tüske Liza érkezésével kapcsolatban.Persze tényleg érzékenyebb az ember ilyenkor,de néhányan tényleg olyanok,mint az elefánt abban a bizonyos boltban :?...
Nekem uilyen tüske az első szülinpa.Szt soha nem fogom elfelejteni :(.


Kriszti

Örülök,hogy nem csak én vagyok ilyen betoji :wink:!
Nem is tudtam,hogy nálatok ilyen nagy korkülönbségek a divatok :roll:...mit is jelent pontosan ? :roll:
Szl kösz, a vizsga szörnyű volt,főleg azért,mert már legem volt és elég szörnyű volt az anyag és a tanár is :?..alig aludtam,hogy legalább mindenbe bele tudjak kukkantani valamennyire....Ráadásul mire bementünk a barátnőmmel,már rég írták a többiek :shock: .Fogta magát az összekötő(aki íratta) és csak úgy elkezdte,amikor odaért.Nem érdekes,hogy van egy kiírás.Na mindegy,azért kaptunk elég időt...
Mikor jöttök egyébként pontosan haza?Vagy ez még nincs eldöntve?

Szilvi

Jól bírja a lábam,vettem krémeket is :wink:!

Puszi mindenkinek :)

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Lentiben voltunk péntek-szombat-vasárnap, anyuékkal, tőlük kaptuk ajándékba :D . Jó volt nagyon, jól érezte magát mindenki, még a Zsófit is beleértve.
Most pár kép, bővebbet holnap...

Kép hinta-palinta

Kép hej, úgy élvezem én a strandot...

Kép a gyerekmedence hagyott némi kivetnivalót...

Kép

sziasztok!

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!


Anyapoc
Novemberre mondták az átadást, de azért megsúgta a pali, hogy ha az időjárás olyan lesz, akkor elhúzódhat január-februárra. És amilyen az én szerencsém, biztos más rendezi be a lakást :lol: :evil:
Örülök, hogy jól van a lábad :D . Csak kenegsd szorgalmasan.
Milyen volt apával itthon?
T-be a Villő és a Bulcsú már messziről kiabálják, ha megy a postás :lol: Mesélte Ani néni :wink:
Egyébként a gyerekek még mindig lent vannak?


Petra
Többet ígérem nem foglak a szalag miatt csesztetni :roll: Most legalább tudom, hgoy nálatok is két és fél év van a gyerkőcök között. Nagyon helyesek a lányok. A Nóra ezek szerint már nem féltékeny?
Jó, hgoy nálatok ilyen gyorsan összeszoktak. Én is egy szobába akarom majd őket rakni, de csak akkor ha már nem lesz éjszakai szopi. Bár semmit nem számít, mert a Márkhoz még most is van, hogy kétszer is megyek éjszaka, mert felsír.
Mindkét részről megkaptuk azt a szöveget, hogy ebbe a mai világba..., meg volt olyan is, hogy: még egy gyerekkel sem megyek el vásárolni és túl kicsi a korkülömbség stb, és semmit nem intézek úgy hogy velem van a gyerek. De kérdem én, minek rángassam magammal különböző hivatalokba a gyereket, ha nem muszáj??? :evil:
Nem értem miért eröltetik ezt a hülye bevásárlást folyton, mintha kötelező lenne egy nőnke végezni azt, plusz itt a gyerek és a 3. emeletre kell felcipelni lift nélkül. Van annak a gyereknek apja is....Mindegy, csak felhúzom magam.
A korkülömbségről meg csak annyit, hogy sztem semmivel sem jobb 3, 4, 5, esetelg 10 év külömbség a gyerekek közt mint a két és fél év.

Bogumil
Augusztusban mi is oda megyünk :D Hol szálltatok meg pontosan?
Lehet látni a gyerekeken hogy élvezték!!


Sziasztok
Szilvig

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Sziasztok!

Szilvi :D
Denis Panzióban szálltunk meg, innen a fürdő kb. 5 perc sétálva. Nagyon szuper hely, szép, tiszta a szoba-fürdő, nagyon jó az étterem, jól főznek és óriási adagokat adnak, a család férfitagjai is kipukkadtak egy-egy vacsi után, reggeli is jó, választani lehet és itt sem panaszkodtunk az adagokra :lol: . 8800 Ft egy szoba reggelivel egy éjszakára, ha jól tudom. Ha érdekel, megadom a számukat, tényleg merem ajánlani.
Fürdő is szuper, de a gyerekmedence egy kissé morbid, pont ennek kellene a tegtisztábbnak lennie, erre tele van minden féle növényzettel. Fák alatt van, minden belepotyog, gyerkőcök meg ugye ebből kortyolgatnak fürdés közben :roll: . A többi medence kifogástalan, bár a gyógymedencéket én nem próbáltam, anyuék fürdőztek benne. A város kissé fura, a piacon is jártunk, hát, mintha lemaradtak volna 10 évet, ami a divatot és a kirakatok kinézetét illeti, és ezt nem rosszmájúságból mondom, tényleg így van.
Családdal ne törődj, e miatt ne idegesítsd magad, nem éri meg! Nálunk ilyen vélemények ugyan nem voltak, anyuék örültek, anyós meg addig sem izgatta magát miattunk, most sem teszi...
Egyébként a bevásárlást én is a párommal intéztetem, vagy együtt megyünk, egyéb elintézendő dolgaimat meg úgy intézem, hogy megbeszélem anyuékkal, hogy jöjjenek és addig vigyázzanak a gyerekekre. Én is azt mondom, minek vigyem őket, ha nem muszály?

Anyapoc :D
Na, kiderült már, hogy sikerültek a vizsgáid? Jó kis mozgalmas nyaratok lesz, unatkozni nem is lesz időtök :wink: . Mi majd valamikor nyár végén megyünk valahova, országon belülre, gondolom medencés helyre...
Lábad :?:

Petra :D
Köszi én is a képeket, tényleg nagyon hasonlítanak a lányok egymásra! Gyönyörű mindkettő! Jó súlyban van a Liza, Zsófi 69 cm és 6850 gr, de így is vannak hurkái, mint a képeken is látszik. Hát, most szopizik rendesen, többit majd később... Irigykedek, hogy Liza már átalussza az éjszakát, Zsófi általában 2x kel, ritkán előfordul, hogy csak egyszer, mint most éjszaka is, 4-kor kelt, aztán fél 9-kor. Gergő fél 10-kor, azért kifárasztotta őket ez a hétvége.
Taliban benne vagyok, de szerintem nem feltétlen kell várni az óvódáig, a "nagyok" is biztos kijönnének egymással, bár az is igaz, hogy akkor erősen megoszlana a figyelmünk, hisz a Nóra sem egy elülős gyerkőc, legalábbis annak idején a kórházban nem így láttam :lol: .

Sziasztok!

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Kriszta
Kehida nagyon szuper volt! Végre itthon is van egy hely, ami európai szinvonalon gyerekbarát és nem is felkapott. Ajánlom mindenkinek! Mi egy tejesen felszerelt (kád, bili, szükitő, pelenkázó stb) családoknak való babás szobában laktunk. A fürdőben is van kinti, benti játszóház, gyerekmedencék, csúszdák. Szóval még kevés is volt a 3 nap. Persze azt azért megállapitottuk, hogy a gyerkőceink elég nehéz korban vannak. Mindkettőnek sok a nyűgje: Nóránál a szobatisztaság, Lizánál az evés és mászás az aktuális. A kettővel egyszerre nehéz, igy sokat voltam külön a férjemtől, de azért megérte elmennünk.

Anyapoc
Mi volt a bántó az első szülinapon????????? Kiváncsi vagyok nagyon, de ha inkább nem mesélnéd el, azt is megértem!
Hol tartasz? Áció vagy már KÁCIÓ?
Vizsgákhoz gratulálok!

Móni
Nórának megmutattam Gergő fégnyképét és azt mondta, hogy lenne kedve játszani vele.:)
Úgyhogy a tali részünkről ok. Mikor érnétek rá? Mi most elutazunk a mamámhoz és vasárnap jövünk csak vissza, de akár már jövő hétre is egyeztethetünk egy időpontot!
Nem irigyellek az éjszakákért! Liza hason szeret aludni és cumizza az újját is, néha hallom, hogy éjjel cuppog, de amúgy tényleg szerencsém van vele!

Szilvi
Ne is törődj velük! Ha nem lenne szükséged a segitségükre, mert mindent gyerekkel intéznél, hidd el az lenne a bajuk, hogy soha nem bizod rájuk! szóval koncentrálj inkább a belső hangokra és ne pedig a "külsőkre" azt tanácsolom!
Nóra féltékeny!!!! Nehogy azt hidd, hogy nem. Most talán durvább, mint télen. Minden szoptatáskor sikit egyet (vagy többet) Liza fülébe. :roll: De már erre is kitaláltuk a megfelelő büntit. Ha sikit, nincs mese. (tegnap és ma sem volt)
Azért ne keseredj el! Lehet ám birni kettővel és annál nincs nagyobb öröm, mikor egymást nevettetik és hangosan kacagnak percekig. Többiek is biztos megerősitik ezt!


megint csak hétfőn jövök (családi falusi turizmuson veszek részt a lányokkal nagymamáméknál). majd mesélek.

puszi
petra
rupetra
 
 


Sziasztok!

Túl vagyok az érettségin :).

A mai nap legnagyobb öröme azonban az,hogy az EU betegkártyát 3unkra kb 10 perc alatt intéztem el az OEP-nél :):).Ez nálam a csúcsok csúcsa,tekintve,hogy előző nap a kocsi új forgalmijának elintézése cirka 2 órát vett igénybe :?......

Móni

Nagyon jók a képek,Zsófi tüneményes :).Milyen nagylány már :)!Eléggé az anyukájára hasonlít ,nem :roll: ?
Még nem tudok semmit arról az 5 vizsgáról,de remélem,hogy azért szeptemberig kiderül :?...
Lábammal semmi baj,csak Szilvi megpedikűrözte és jelentettem neki :).Na meg ugye kennem kell,hogy ne száradjon ki,így beszereztem mindenféle szuper kencéket :).

Szilvi

Óóó,apával szuper volt,voltunk strandolni,alig tudtuk a csibéket kiszedni a vízből :roll:... Már vettem is Villőnek csini fürdőrucit,remélem,jó lesz neki :roll:!Este akartunk még menni moziba,de végül vásárlás lett belőle :?...aztán inkább itthon döglöttünk,mindkettőnkre ráfért... :roll:
Gyerekeket hazahoztam ma,anyum még jön holnap de,mert akkor még lesz egy záróértekezlet,onnan már csak az enyém :):)!
Költözés:hát majd beszéld meg a bébivel,hogy akkor jöjjön,amikor lehet :D!
A korkülönbség szt úgy jó,ahogy éppen adódott.Bár én nem tudnám elképzelni a kisebbet,de akinek ez a jó,azt is megértem.Mindenben van jó és rossz,ez nem lehet indok semmire szt...
A többit is megbeszéltük már,szl csak nyugi,majd rájönnek :wink:!

Petra

Már VAKÁCIÓ van,na jó,holnap még egy gyors értekezlet :).Annyit még kibírok,asszem....De ma is majd' elhagytuk a gatyánkat,mire végeztünk az osztállyal...

Megerősíthetem,hogy mekkora boldogság a két gyerek :):).Vannak húzós dolgok,az tény,de amikor együtt játszanak,vagy spontán szeretgetik egymást,na annál szívetmelengetőbb egy szülőnek sem kellhet :)!
Privit írtam,nem akarok hosszú részletekkel senkit untatni.... :roll:


Ja,osztályfőnök leszek jövőre :):):)...na jó,az ötödéven,de azért szuper,örülök neki :):

Pusztok!!!!!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anyapoc!
Gratula az osztályfőnökséghez is, meg ahhoz is, hogy sikeresen lezártátok az érettségiket és a tanévet!!!! :) :) :) :)
Ügyintézés: hát 10 perc az nem semmi... :o :o Nekem ilyen villámidőhöz még nem volt szerencsém. Az EU betegkártyát utazáshoz váltottad ki? Nem akarlak ijesztgetni, de saját tapasztalatból kiindulva semmit nem ér, ha meglátják külföldön, csak ingatják a fejüket... :roll: :roll: Én javasolnám inkább az utasbiztosítást. Igaz, hogy nem olcsó, de ha baj van (ne adj Isten!), akkor tuti, hogy elfogadják...
Hazautazásunk: Július 6-tól 22-ig előreláthatólag (99%).
Visszatérve, még amit a korkülönbségről kérdeztél: A családban majdnem mindenhol 7-10 év korkülönbségek vannak a tesók közt, és ennél kisebbet már el sem tudnak képzelni... merthogy mennyivel könnyebbek a mindennapok, nem egyszerre repülnek ki a családi fészekből, nem egyszerre végzik a drága felsőoktatást stb. stb. :roll: :roll: :roll: De én is azt mondom, hogy mindenféle korkülönbségnek megvannak az előnyei, hátrányai, és nagyban függ a gyerekek természetétől, hogy milyen lesz köztük a kapcsolat!!!

Móni!
Nagyon jók a képek, látom, az időjárást is kifogtátok a pancsihoz! :wink: Érdekes, már te vagy a második, aki a lenti fürdő gyerekmedencéjére panaszkodik... Jobban figyelhetnének, hogy a kicsik pancsoldája fölé ne lógjon be a növényzet! :twisted:

Petra!
Örülök, hogy jól sikerült a kehidai kiruccanás! :) Egyébként ezzel mi is így vagyunk: kettéválik a család ilyen programok alkalmával... Ákos imád csúszdázni, ő megy Apával, én meg a bokáig érő vízben pancsizok Enikővel :) :) .
Kehidakustányban mi is voltunk fürdőzni, még évekkel ezelőtt, nézegettük is a szálló részét. Aztán idén, mikor mi is mentünk ilyen hosszúhétvégézésre, azért inkább Tapolca mellett döntöttünk, mert ott a fürdőrészleg nem nyilvános, csak a szállóvendégek használhatják, így nem kell tumultustól tartani. Én sajna olyan rigolyás vagyok, hogy nagyon nehezen viselem a tömeget... :oops: :oops: :roll: :roll:

Puszi, jó éjt:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


sZIASZTOK!

Anyapoc

Gratulálok az osztályfőnökséghez! Most már jöhet a pihenés igaz?
OEP, kérdezni akartam hogy hol kell kiváltani az eus kártyát, de már feleltél is.Ha csak 10 perc akkor megpróbákom én is :D

Vagy nem is tudom, biztosítást mindenképpen kötünk,akkor kell mellé vagy sem :?: :roll:

Kriszta

Akkor ezek szerint elég a biztosítás????

Bocs, hogy így eltünedezek,/most a jobb kezem kisujja tört el/de minen kétszer annyi időbe telik így. Béna vagyok balkézzel :(

KépKépKép
bambika
 
 


Sziasztok!

Kriszti

Kötöttem utasbiztosítást is,de az "csak" 5 millió Ft-ig szól,ami az OEP-s ügyintéző pasi szt kb 1 hetes kórházi kezelésnek felel meg.Ez meg ugye korlátlan,mivel ingyenes volt,gondoltam,azért ártani nem fog :wink:!De a poggyász miatt amúgy is megkötetöttem volna az utasbiztosítást :).
És mi a baj vele egyébként?Mert a 2 évvel ezelőtti E111 nyomtatvány működött,ez elvileg ennek a megfelelője... :roll:
Köszi a gratut,igen,most vagyunk az értekezlet felénél,lassan tényleg vége :).
Korkülönbség:nem semmi,azért az tényleg elég soknak tűnik,pláne hogy ez bevált szokás(volt :wink:).... persze értem az indokokat,de szt azért nem szokványos,na meg igen időben el kell kezdeni az utódgyártást,hogy még az utolsó porontynaks e a nagymamája legyek :wink:!
Óóóó,szuper,hogy tudtok hazajönni,bár így szt kiesik tényleg a tali... :cry:
Vagy majd elruccanunk a hajóról hozzátok :wink:!

Andi

Örülök,hogy így előre gondolkodtam nektek :).TAJkártyát vigyél mindenkinek és akkor simábn megcsinálják...bár ha nem sokat ér... :roll:.
Biztosítást azért érdemes pláne kötni szt,mert abban a poggyász is biztosítva van,igaz érdekes megkötésekkel.Én a Hungáriánál kötöttem(csoporttársam ott dolgozik...) és pl. készpénzre,ékszerekre,hitelkártyára nem biztosít a dolog.

Na most megyek,mert folyt. köv. az értekezlet :)!

Pusz!!!!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Anno mikor mi lobogtattuk az oep-es eu-s biztosítást, ingatták a fejüket, mert (gondolom én :roll: ) a magyar állami kifizetésben nem bíznak :wink: . Viszont mikor az Allianz utasbiztosítást elővettem, felcsillant a szemük, és minden további nélkül kaptunk ellátást, és nem kellett előre semmit megfinanszírozni, a biztosítóval ők intézték utólag... Ha viszont nagy összegekről van szó, nem tudom mi a helyzet... Elvileg nagyobb biztosítási összegért kaphatsz értékhatár nélküli biztosítást.

Puszi, mennem kell főzni...

K.

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Bocs, de úgy tűnik, mostanában legyőz az álomkór. :oops: Remélem hamar túl leszek ezen az időszakon.


Bogumil
Köszi, rendes vagy, de már lefoglaltam a szállásunkat. Csak érdekelt mégis hol "laktatok". Mi egyébként szeretjük Lentit, a maga lemaradásával együtt. Sok programot lehet élvezni a a fürdőzésen kívül. Például, nem akarom kihagyni a kisvasútat, nagyon szép helyeken "száguld" végig, és egy csendes kis falu a végállomás, ahol természetes tóban lehet fürdeni.

Most mennem kell!
Hív a (Márk)kötelesség :roll:

Kép
Kép
kismama2004
 
 


Szilvi :)

Álomkór: hát nekem elég sokáig tarott, ha lehetett, akkor aludtam a Gergővel együtt ebéd után, esténként meg szintén vele együtt mentem aludni... Szerintem én a 4. hónapig álomkóros voltam.

Lenti: jaj, tényleg nem leszólni akartam ám, mi is jól éreztük magunkat ott! Anyuék is a barátaikkal már 4 éve oda járnak nyaralni. Ők át szoktak ruccanni Szlovéniába is. Kisvasuton mi is gondolkoztunk, de úgy döntöttünk, hogy a Gergő nem bírná a 2 órás utat. Biztos szétszedte volna a vonatot unalmában :shock: . Persze két napba nem sok program fért bele, igazából fürödtünk és megnéztük a várost. Hazafelé az őrségnek jöttünk, gyönyörű az a táj! Őriszentpéteren pont nagy Őrségi Vásár volt, szuper cuccokat árultak, már amit a kocsiból láttunk, de akkora volt a tömeg, hogy két gyerekkel nem vállaltuk be.

Szia

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!


Lassan mi is készülődünk...én egyre nagyobb izgalomban vagyok,pláne,hogy tk mindent nekem kell öszze- és előkészíteni az utazáshoz.Most térképeket,útleírásokat,infokat gyűjtök,hogy tartalmasan is teljesn a nyaralás :).
Aztán persze jöhet az összepakolás :?....

Kriszti

Elültetted a bogarat azért a fülembe....remélem,egyikre sem lesz szükségünk,amúgy meg azért érdekes,mert a páromnak is EU betegkártyája van...na jó,az luxmeburgi :roll:. Egyébként egyáltalán nem kellett önrészt fizetnetek semmiért,Mert olvastam,hogy a legtöbb helyen kell vmennyi önrész..na persze nem minden ellátásnál...
Szegény barátnőm szenved most,mert Horvátországban ,ott az EU-s betegkártya kiváltása vmi írtó bonyolult dolog :?...


Andi

Készülsz már a tortákkal? :wink: Idén mi lesz a menü????

anyapoc
 
 


Ahhhh,most nézem!!!!


Bencének boldog születésnapot !!!!!!





Kép

anyapoc
 
 


És most olvasom....mid tört el???És hogy?????
Mit csináltál ? :roll:

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Bencének én is nagyon boldog szülinapot kívánok!!!!! :)

Andi, a törésed meg gyógyuljon meg minél előbb!!!!!!! :!:

Szilvi!
Én már 3 éve voltam terhes, de az álomkór még mindig nem hagyott el... :roll: :lol: :roll: :lol: Képes vagyok bármikor, bárhol aludni... :wink:

Anyapoc!
Jaj, nem akartalak ám ijesztgetni, csak tényleg nekünk a sima utasbiztosítás vált be (allianzos). Nem nagy dologgal mentünk dokihoz, de sem önrészt nem kellett fizetni, sem egy fillért letenni az asztalra előfinanszírozásképp... Csak a kötvényről mindent betápláltak a számítógépbe, és már fogadott is az orvos.
Pakolás: én is dettó... bár nekem annyival könnyebb a dolgom, hogy útikönyveket és térképeket nem kell bújnom... Veszprémet és környékét többé-kevésbé ismerem :lol: :wink: :lol:

Na pussz mindenkinek:
Kriszta

Kriszta

Ákos 2000.04.09.
Enikő 2004.12.04.
hardik
 
 


Sziasztok!

Köszi a köszöntéseket!

Anyapoc

Menü..bográcsozunk és grillezünk :) Torták most a kokoból lesznek, csak apukámét csinálom én. Most nem tudok marcipánt nyújtani :( Bence citromsárga wolcvagent/?így kell írni?/ szeretne. Lillának kutyusos tortája lesz. Apunak meg összedobok egy feketeerdőt :) .8.-án lesz a buli.
Ujjam: Lillának magyaráztam valamit és hátranyúltam, hogy becsukjam a bejárati ajtót az meg rácsapódott a behajlított kisujjamra. Akkorát reccsent mint egy száraz faág :( Hát így jártam, most tapasztalom meg mekkora szerepe is van a kisujjnak a mindennapi életben :(
Jó készülődést a nyaraláshoz. Ha hazaértetek és lesz kedved írd le a tapasztalataidat jövőre is kell valami uticél :)

Kriszta

Köszi :D
Jártatok mostanában valahol kirándulni?

Nem tudjátok hol lehet kapni autót gumiból? :roll: Bence olyat szeretne a legó mellé. Az oviba van és az a kedvenc játéka.Kb 6-8 cm és tömör gumi járművek, repülők, piros, kék színben.

Andi

KépKépKép
bambika
 
 


Andi :)
Először is, boldog szülinapot Bencének!!!
Volkswagen :lol: . így kell írni.
Gumiautója van a Gergőnek, Playskool márjájú, mi a volt Skála emeletén található játékboltban vettük. Vannak kicsik is, mi egy óriás méretű rendőrautót vettünk még karácsonyra, szirénázik is, meg minden. A kerekeit kivéve gumiból van, szereti a Gergő nagyon.
Hú, a kisujjad fájhatott, fájhat nagyon!

Anyapoc :)
Jó készülődést, én is úgy készülődnék, de idén sem igazán kell a nyaralás miatt izgulnom :cry:

Sziasztok

Kép
Kép
bogumil
 
 


Sziasztok!

Kriszti

Na jóóó,nem ijesztettél ám eg ennyire :wink:!Azért jó ám,hogy leírtad,mert így nem fogok hülyén nézni,ha nem tetszik nekik a kártya...de ugye úgysem lesz rá szükségünk :wink:!
Bár most kezdek parázni,hogy úszás a tengerben,két gyerek stb... :? Ráadásul anyum mondja,hogy egy ember mindig maradjon kint a cuccal.ja mondom,és hogy képzelni el?Egy megy be 2 gyerekkel,vagy az egy ember vmelyik gyerek legyen? :roll: esetleg ne egyszerre menjenek a gyerekek úpancsizni? Na mindegy,mondom semmi olyat nem viszünk a partra,ami ne lenne pótolható... :roll:
Veszprém térkép :D!Azért nem fog ártani,hátha találsz újdonságokat :wink:!
Tényleg,még könyvtárba is kellene mennem... :roll:

Andi

Húúú,na ez is jó menü lesz :).Azért tudod,aki törött ujjal csak úgy összedob egy feketeerdő tortát .wink:....! Le a kalappal :):Én most majd csak egy gyümitortát csinálok,hogy végre háziasszonynak érezzem magam :D!
Gumiautót én is ott akartam javasolni,de asszem vannak a kisbbek a Cserhát félemeleten is.
Torták azért így is tutira szupik lesznek :).Lassan én is gondolkodhatok ezeken,pláne,hogy előttemegyünk hajózni,szl utána már nem sok időm lesz lépni...Na meg ajűndékokat...Jaj... :(
Ujjadnak jobbulást,én sem hittem volna,hogy ennyire nélkülözhetetlen egy kisujj... :roll:
Mindenképppen megírom majd a tapasztalatokat :).

Móni

Valahol országon belülre sem mentek,mint Lentibe?Szt azért ezek is jó kis kiruccanások :).Ha minden igaz,mi még "leugrunk" Szegedre,második otthonomba,nagyon hiányzik,így 2-3 napot lehet,hogy ott is eltöltünk :).



Nagy dolog történt,ma életemben először autót vontattam a sajátunkkal :).A kollégám hívott reggel,hogy le kéne húzni a kocsiját a sulitól a Haszkovóra :shock:!!!
Azt mondta(férfi létére :D),hogy nagyon ügyes voltam :):):).Most jól vállon is veregettem magam :D!

anyapoc
 
 


Sziasztok!

Csak egy gyors bejelentkezés! Megjöttünk déditől. Jó volt a családdal lenni, de Nóra szempontjából jobb itthon lenni és a kis haverjaival találkozni. Rengeteg energiája és agyi kapacitása van már. Mindehhez társul a féltékenység. Ráadásul a bokámat is kificamitottam, 3 napja be van dagadva és sántitok. Szóval eljutottam egy olyan szintre, hogy testileg és lelkileg is a tűrőképességem határán vagyok. A legapróbb hülyeség miatt elbőgöm magam vagy bedühödök, attől függ.... Remélem, ez gyorsan elmúlik! :shock: :roll: :?
Nektek mi a tapasztalatotok?

Anyapoc
olvastam a privit! Megértelek!!!! Én se tudnám elfelejteni. Minden családban van valami hülyeség. Én is tudnék mesélni.... :wink:
A lényeg, hogy nagyobb probléma ne legyen!

Andi
Jobbulást! Jó sütögetést! És persze jó ünneplést!

sziasztok
petra
rupetra
 
 


Azt hiszem sikerült!!!!!

url=http://babafalva.hu]Kép[/url]

Kép

sziasztok
petra
rupetra
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: