Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Mesi: én úgy 5-6 hetesen voltam a Ferenczynél először és már látszott a petezsák. Kép
Kézzel akkor nem vizsgált!

Mariann: Danit én is az újpestiben szültem. Minden jó volt leszámítva, hogy nem voltam megelégedve szülés után (!) a dokimmal. És a szülésznő több volt mint közömbös. Kép Meg az sem tetszett, hogy a főorvos "bemutatás" címszó alatt többször megvizsgált a nagyvizit előtt. Kép
Én 1 héttel szülés előtt bekerültem.
Amúgy a szobák nagyon barátságosak és volt két idősebb szülésznő-nővér akik nagyon rendesek voltak.

Márti: köszi a címeket, a talit nem tudom mikor hogyan lehetne kivitelezni. Már elég nehézkes vagyok.

Puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok lanyok!
Marti: A barckos valoban nagyon szepen, sot szerintem tobb, mint szepen kiepult. Hat olyan hazak vannak itt, hogy csak amulok es ugy nonek ki a foldbol, mint a gomba! A mienk mar nem egeszen uj, 92-ben epult de szerintem nagyon szep. Vikim most pontosan 10,5 honapos. Nagyon gyorsan maszik, ha fogom a kezet vagy kapaszkodhat valamiben, akkor megy, mindenhol felhuzza magat allo helyzetbe, ha kell a nadragomba kapaszkodva is, igy elofordult mar, hogy majdnem bugyiban alltam az udvaron. Az ejszakat kb. 3 hetes kora ota vegigalussza, ami azt jelenti, hogy este 1/2 9 fele fexik es reggel 6-7 fele ebred. Na de aztan napkozben nincsen am semmi alvas! Foga osszesen 9 van. Igen, jol olvastad, 9, dobbenten nezi a vedononk is. Raadasul veletlen sem a nagykonyv szerinti sorrendben jottek. Beszedrol: en ket nyelven tanitom ot de az angolra valahogy fogekonyabb, integet, pa-pa, bye-bye, igen-nem "ye"-no, razza a fejet vagy bologat, mutatja az okos fejet ha kerem illetve ha kerem tapsol de ezutobbi kettot csak angolul erti meg. Testileg: kb 77 cm es ugy 10,2 kg korul van. Ha valamikor van kedvetek osszeereszthetjuk a lurkokat. Nekunk udito valtozatossag lenne egy hus-ver kislany a fiuk utanKép
Meskete, Bellana: Sziasztok. En amikor szultem messze nem korhazat valasztottam. Az orvosomhoz maganrendelesre jartam, o rendel a Medicoverben es az Ujpesti Szulootthonban. 07.12-re voltam kiiva, Viki kesett, 07.15-en bent tartott a dokim, mert nem latta biztosan tisztanak a magzatvizet. 8-kor burkot repesztett, amibol semmit nem ereztem. 11-kor vizsgalt utoljara, semmi fajas, elkoszont. Ejfel fele ebredtem gyenge emelygesre. 2-ig folyamatosan hanyungerem volt de elviselheto volt, fajasom alig-alig. Aztan 2-kor beindult a hajra, 4.10-kor megszuletett Vikim 3550grammal, 52 cm-el. Mivel sajat orvosom volt, engem mas orvos nem vizsgalt(hala az egnek), becsukodott mogottunk a szuloszoba ajtaja es senki nem zaklatott. A 4 nap korhazi tartozkodas soran sem, mindent a dokim intezett. Orokke halas leszek neki, ezert nekem mindegy, hol melyik korhazban lesz, en ott fogok szulni. Nekem van egy orokolt tejmirigy elegtelensegem, amirol szoltam a csecsemosoknek de nem adtak tapszert a Vikinek, mondvan akkor nem indul meg a tejem. Ennek eredmenye keppen Viki rengeteget fogyott, a Pku szureset meg is kellett kesobb ismetelni, mert alultaplaltnak tunt a verkepe. Nagyjabol ennyit tudok irni a korhazrol es a szulesrol
k_mariann
 
 


Sziasztok!

Remélem nem sértek meg senkit avval, hogy ide beírok egy talán hírdetés jellegű hozzászólást. 2003. december 1-én alakult német anyavállalattal rendelkező cég keres kiegészítő munkát vállalókat, elsősorban hölgyeket, akik mágnesberakású ékszerek forgalmazásában látnának fantáziát. Katalógus alapján, jutaléklevonásos rendszerben megoldott a pénzkereseti lehetőség.

Jómagam egy tavaly született kislány édesanyjaként jópár hete foglalkozom az ékszerforgalmazással, szívből ajánlom mindenkinek.

A babanet azon topicjaiba küldöm fel most ezt a hírdetést, amelyek olyan településen élő anyukákhoz jut el, ahol nincs még képviselőnk - ezáltal a lehetőség kimagasló. Akár ha többen összefogtok...

Neved, életkorod és lakhelyed (elég a település neve) megjelölésével kérlek írj e-mailt az alábbi címre: magnetpet@freemail.hu

Tájékoztatót, katalógust küldök.
Ide az oldalra is felnézek, amennyiben ide érkezne kérdés vagy kérés.

Köszönöm: Petra

Ha valakit a hírdetésemmel megsértettem, elnézést kérek.
magnetpet
 
 

 
 

Sziasztok Lányok!

Mesi:ne ízgulj a matatós módszert nem fogja rögtön az elején csinálni.Szerintem nem az a célja,hogy a babát megbolygassa.Majd ha elég erQs már az ilyen vizsgálathoz csak akkor fog így vizsgálni.Én nagyon örültem hogy csak az UH-ot használta egy jó iodeig.Még olyan jó látványos is a dolog.Viszont idöpontot kérjél minél hamarabb,nert eléggé sokan járnak hozzá és nagyon bevan táblázva.
Mi is apásan szültünk ám!!

Lindusa:nem csak a te anyósod olyan,amilyen.Az enyém is megzakkant.Ma találkoztam vele boltba menvén és integetek neki ezerrel álljon meg.Csak odabólintott és már ment is tovább.Kérdem töle mi baja van?Állítólag rossz a kedve és ezért még meg sem akart ismerni.Mióta szülinapja volt Timikének azóta ilyen.Talán az fáj neki alig van Timivel,de annyira bizonytalanul fogja meg a gyereket,hogy még a sját fia is azt mondta nem meri rábízni.Erre ma anyu vigyázozz a lányra és állítólag találkoztak én meg megittam a levét.
Na mindegy gyomoridegem lett tQle.Azért talán még megállhatott volna nem?Kép

Mariann:jó ötlet össze lehet majd ereszteni a lányokat.Az én lányom is föleg fiúk között mozog.Nincs is olyan barátnöm akinek lánya lenne!
Timi 2 hete 9,5kg és 73,5cm volt.a lányod kenterbe veri az enyémetKépKép
Képed nincs?Tegyél fel!

Nem tudom melyikötöknek ígértem meg ha megtudom a VVV idöpontját akkor megírom.Tehát:
A VÁCI VILÁGI VIGALOM
háromnapos rendezvénysorozatára
július 23 és 25 között,
pénteken,szombaton és vasárnap
kerül sor.

Pusssssssssssssssssz:Márti


Tessék,tessék ,lehet jönni mulatniKép
pkismarti
 
 


Na Linda,mit találtam?
Kép
Szerinted kire hasonlít?
KépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKépKép
pkismarti
 
 


Sziasztok!
Marti: szerintem ne a lanyom mereteibol indulj ki, valahogy oriasbaby lett. Akkora, mint az egyik baratunk tavaly aprilisban szuletett kisfia..na de azert nekunk is vannak am lemaradasaink: csak cumisuvegbol hajlando inni, csoros pohar kizarva, onalloan akar enni de csak kezzel tud, kanallal nem, igy ne lasdd meg a konyhankat...nappal egy percet nem alszik es mindent megrongal. A babakompot szetszedte, a kisagy fejvedobol kihuzta a szivacsbetetet, a pelenkazo szivacsat szinten szetszedte, leszedi a baldachint rudastul, mit mondjak meg...kepet probalok majd feltolteni. Igazabol csinalom a Viki honlapjat, amire tobb kepet is teszek majd fel...de valahogy mindig elmaradok vele. Addig is csatolok egy 3 hettel ezelotti kepet.
Szia,
M.Kép
k_mariann
 
 


Szia Mariann!
De szép kis hajas baba!!
Na az én lányom sem semmi.Épp azzal próbálkozik,hogy kirámolja a szekrénybQl a fehérnemüt.
A tejet Timi is csak cumisüvegbQl issza,viszont minden más folyadékot pohárból.A csörös nem kell.A fejvédöt ö leszakította és bontja a falon a tapétát.Bemászik az ágy alá és azt hiszi senki nem látja mehet a tépés.
Nagyon stabilan ül a lányod egyedül megy is talán?Timi csak kapaszkodva.
Epret ettetek már?Timi ma kapott 2 szemet próbaként.Ha nem lesz kiütéses holnap jöhet a következQ adag.
Timi cumizik és ha a te lányod nem,akkor tessék rászokni mert odalett kínálva Vikinek a féltett cumika.Imádja a babás képeket és megmutattam neki a leendö barátnöjét.
pkismarti
 
 


Sziasztok!

Mariann: szép a lányod nagyon. Kép

Márti: a képben Ádi engem vélt felfedezni. Kép Kép Igaz ez? Kép Kép
Vígalom: talizunk majd ott? Kép
Anyós: Kép

Linda
bellana
 
 


Szia Linda!
Te megmutattad Ádinak?Én nem rád céloztam teeeeeeeeee.
Szerintem tiszta anyósKépKépKép
Ma nagyon kivagyok rá bukva.
pkismarti
 
 


Sziasztok!
Bellana: koszonjuk szepen.
Marti: Kerdeseidre valaszolva: Nem, nem megy segitseg nelkul. Csak ha fogom mindket kezet.
Korabban vettem mar neki Milupa alma-eper babadesszertet de a friss, zoldsegesnel kaphatobol meg nem adtam neki.Azt mondta a vedonenink, hogy foldon termo, tragyazhatjak es nem tudom annyira megmosni....igy szofogado anyuka modjara epret csak a babaetelbol kap. Helyette eszik banant, sarga/gorog dinnyet, almat, kortet, barackot...
Cumizas: Na az megy nalunk is DE kizarolag elalvas elott a kisagyban vagy esetleg a kocsiban alvashoz. Aranyos lehetett a lanykad, mikor nyujtotta a cumit, a Viki folyton a kajajat nyujtogatja mindenkinek es kinalgat. Nalunk jovo hettol undul egy kissebb felujitas(festes, lampacserek) de utana feltetlenul szeretnem ha talalkoznank 4-esben. Akar el is mehetunk valahova de at is johettek, nalunk van kert ha nem is nagy de bababarat, lehet pancsizni, hintazni, maszkalni.
Jo hetveget mindenkinek!
Sziasztok,
Mariann
k_mariann
 
 


Sziasztok,
kb. harmadszor irok de valahogy nem jon ossze a feltoltes.
Linda: koszonjuk a dicseretet.
Marti: kerdeseidre valaszolva: Vikim meg csak segitseggel megy, fogni kell a ket kezecskejet. Epret csak babakonzervben evett, vedonenink szerint foldon termo, tragyazzak es en nem tudom annyira lemosni, igy marad a dinnye(sarga/gorog), alma, korte, barack, banan, PAPRIKA(nagy kedvenc) stb..
Cumi: Elalvas elott az agyaban szivesen elcummog, neha a kocsiban ulve is de nem veszesen sokat. Most nalunk felujitas kezdodik de feltetlenul szeretnem ha talalkoznank majd. El is mehetunk valahova de akar nalunk is talalkozhatunk. Nem nagy a kert de bababarat, lehet pancsizni, hintazni. Profilom is feltoltottem, aztan, hogy sikerul -e.....
JO hetveget, sziasztok,
Mariann
k_mariann
 
 


Szia Mariann!
Azért kétszer sikerült feltölteni.Kép
Megnéztem a profilod is nagyon aranyos a lányod!!!
Látom szeretitek a csillagok háborúját.Yoda Heeeeheee találó.Hasonlít rá a kutyus?Boxert már jó rég nem láttam(mármint kutyában)manapság valahogy nem ez a divat állat.Valamikor kislánykoromból emlékszem rá,hogy volt valakinek a környékem.Bababarát?
Védönéni nekem nyaral,így nem kértem ki a tanácsát.Egyébként meg minden agyon van kezelve mindenféle vegyszerrel,ami meg nem az génmanipulált.Na puff!!Most legyen okos az anyuka ha tud?Ugyis mindent megmagyaráznak mit,miért ne adj a gyereknek.
Majd akkor találkozhatunk.Estleg kitalálom hogy buszon tudok-e babakocsival közlekedni,mert még nem próbáltam.Sajna nekünk nincs kocsink,mert egyszer feltörték a skodát,egyszer meg ellopták a csillaggarázsból a trabit.Röhej még valakinek az is kellett.Erre azt mondta a párom amíg nics garázs nem lesz kocsi.Lehet hogy sosem?Kép

Linda:na mizujs?Marad itthon Ádi?Kicsit kemény lenne nélküle,de ha munkanélkülivé válna így utolsó pillanatban az sokkal rosszabb szerintem.Bocsika de mindig megnézem az írásaid,hogy képben legyek belöled.Így legalább nem kell kétszer leírnod ugyanaztKép
Jó éjszakát mindenkinek!

Pusssssssssssz:márti
pkismarti
 
 


Szio Marti,
Boxer: elvileg abszolut gyerekbarat fajta bar szerintem sok mulik a nevelésen is. Yoda most 1,5 eves, kislany. Teljesen odavannak egymasert, kolcsonos koztuk a szerelem. Osztol kora tavaszig allandoan szabadon van a Yoda, nyaron viszont higieniai okokbol az ejszakat kennelben tolti, ott van sajat wc-je, amit konnyu takaritani, fertotleniteni, igy nem rondit a kertbe. Napkozben szabadon van de azert ott vagyok koztuk allandoan, mert minden kutya kiszamithatatlan.
Hogy mit ehet meg mit nem a baba, avval egyebkent mar en sem annyira foglalkozom. Ugy 9 honapos kor tajan elkezdett hisztizni ha mi ettunk es csak a mi eteleinket volt hajlando megenni, igy szegyen gyalazat de mar evett lecsot, rakottkrumplit, virslit, rantott csirket, paprikas csirket stb. Eeees?! Van aki azt mondja, hogy 8 honapos kor utan mindent ehet. Az epres dolgot viszont meg terhesseg alatt olvastam is, miszerint terheseknek sem igazan ajanlott a foldon termes miatt...aztan, hogy mi igaz ebbol meg mi nem?!?!
Buszra nem tudom fel lehet -e rakni a babakocsit, nekem van autom, mondanam, hogy elmegyek erted na de gyerekulesem meg csak 1 van?!
Jo hetveget mindenkinek!
k_mariann
 
 


Szia Mariann!
Látom te is éjszakai bagoly vagy.
Tegnap viszont én már nagyon fáradt voltam és nem bírtam ilyen sokáig.
Egyébként gyereküléssel rendelkezünk,mivel a papáéknak és a lányom keresztszülenek is van autójuk.Szokták vinni a lányt,ezért kellett.
majd akkor megbeszéljük mi legyen.
Timi sajnos a hiányos fogazata miatt elég kevés dolgot eszik a mi kajánkból.Darabosat csak azt hajlandó enni ami nagyon ízlik neki.Ugye nincs mivel rágni.
Olyat evett már,hogy kenömájas(jó füszeres),párizsi,reszelt sajt.Csülökpörkölt tésztával és a szöszök a földröl.
Kutyatéma:rokonoknak volt egy dobbermanjuk,aztán amikor fellökte a nagymamámat csak volt.Mindjárt túl adtak rajta.Az viszont nagyon kiszámíthatatlan volt.
Észrevetted,hogy Dóri aki a te topicodban jelentkezett a babaszobán nem írt?Talán nem volt neki szimpatikus a társaság,vagy csak nem talált ide?
Pussssssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Szio
Marti: ejszakai bagoly csak szeretnek lenni, gyermek szerintem hiperkativ, napkozben semmi alvas, igy lefekves utan marad csak idom netezni. Autoval ertetek tudok majd menni, ugyhogy ezt a problemat megoldottuk. Mar csak az kell, hogy a melosok levonuljanak itthonrol. Nyaralni nem megyunk, ugyhogy en konnyen igazodom majd idopontilag. Dobberman az nem gyerekbarat, mikor kicsik voltunk a baratnomet nagyon megtepte a sajatjuk, olyan kutyat nem vettem volna a gyerek melle. Yoda viszont egy szeleburdi, orok kolokKépA legrosszabb tette, hogy megeszi a viragok szirmait.
Jelentkezett egy Dori nevu leanyzo is? Majd mindjart megnezem Ot.
Mese: Hogy vagy? Jol birod az elso heteket? Nincs hanyingered?
k_mariann
 
 


Sziasztok!!!
Túl vagyok az utolsó vizsgámon (pénteken). Már 'csak' a záróvizsga június vége-július eleje, de ezt még nem tudom és azt sem, hogy hányasra értékelték a szakdogámat.
Úgyhogy most egy kicsit kifújtam magam.
MESKETE, gratulálok! Megelőztél, bár nekem még kb. 2 hónapot tisztulnom kell a gyógyszertől. A Ferenczit tényleg dícsérik, a Kondért is a Dubecz pedig fiatal, más stílusú.
Moncsi, szurkolok neked holnapra a vizsgálathoz.
Mariann, üdv, nekem is kisfiam van, augusztus 25-én lesz két éves és már tényleg nagyon sokat beszél, na meg csibészkedik.
Linda, Márti puszi nektek.
Üdv,
Tündi
tunde_n
 
 


Sziasztok Lányok!
Szeretettel üdvözöllek benneteket. Rendszeresen olvasgatom az írásaitokat, remélem nem haragszotok érte, de nagyon oda vagyok a babuskákért. Ugyan nem ismerlek benneteket - remélem ez nem tart sokáig - azért szeretnék a csapatba néha "beleszólni". Magamról annyit, Vácon lakom a Deákvári részen, itthon vagyok a gyerekekkel- máramikor ők itthon vannak- itthon tanítok.
Van egy 11 éves, ő Levente, egy 8 éves, Lukács és egy 6. éves, Mátyás nevű kisfiam és egy 4,5 éves kislányom, neki Csenge a neve. S mivel egy kicsit "rossz" az arány úgy gondoltam, jó lenne javítani még egy lánycsemetével. Nem tudom ez mikor lesz, de talán megvalósul egyszer. Sok gond a 4 gyerkőc, de rengeteg öröm forrása is . De hiszen Ti is tudjátok ezt. Ahogy olvasom, mind igazi, remek mamák vagytok, akiknek nem nyűg, hanem öröm a gyerek. Nagyon tetszenek a fotók, gyönyörű gyerekeitek vannak. Ha van valami kérdésetek, nagyon szívesen megosztom a tapasztalataimat veletek, és én is szívesen venném a lányos mamák tapasztalatait, mert néha túltesz rajtam eza fruska. NAGY NŐ. Így csupa nagybetűvel. Még kétéves sem volt amikor filctollal kifestette a körmeit, még a lábán is. Honnan vette nem tudom, én sosem tettem ilyet. Félre ne értsetek, semmi bajom a körömfestéssel, csak én nem szeretem a lakkot, meg különben is állandóan túrom a kertet, mosok, mosogatok, úgysem maradna rajta. De ha tudtok valami strapabíró márkát, arra azért vevő vagyok.
Mariann!
Csak nem a Cserepkáék házát vettétek meg? Mindegy. Ott lakik a közeletekben egy barátnőm, lányos anyuka, 3 lánya van, egy nagy iskolás és két pici, az egyik 2 éves a másik 8 hónapos. Ha érdekel, szívesen összehozlak vele, a többi úgyis rajtatok múlik. Neki sincs ott senki ilyen ismerőse.
A kismamákért izgulok, várom a fejleményeket. Az összes babát puszilom.
Mindenkinek boldog babázást!
Mona
vinnÉ
 
 


Sziasztok!
Mona: Udv itt nalunk! Mar ha mondhatok ilyet, 1 hete jottem ide en is. Akiktol mi vettuk a hazat 4 eve, azokat nem Cserepka-nak hivtak. A Barackos kozben lakunk, a sirkovese volt ez a haz, o is epitette, nevet nem irnam le, Deakvarra koltoztek. Baratnod merre lakik? Nyugodtan add meg neki az e-mail cimemet.
Puszi mindenkinek, jo hetet!
k_mariann
 
 


Sziasztok!

Mona! Üdv közöttünk. Gratulálok a 4 gyerkőchöz. Mindig is csodáltam, akinek ilyen nagy családja van. És, hogy ti még egy 5. babát is szeretnétek!!! Nagyon klassz! Én bevallom pedagógus végzettséggel redelkezem, (ami persze önmagában nem jelenti, hogy az ember ért a gyerekekhez), de ennek ellenére sem merek 2 gyereknél többre vállalkozni. Tudsz egy kicsit magaddal foglalkozni néha? Van esetleg nagyi, vagy valaki, akire néha rábízhatjátok őket? Olyan kíváncsi vagyok hogy mennek 4 gyerekkel a mindennapok. Hogy lehet megvalósítani, hogy mindenki időben eljusson oviba, suliba? Hogy zajlik az esti fürdés stb. Bocs, hogy ennyit kérdezek, de rettentően kívácsi vagyok. Én úgy érzem nekem nem lenne hozzá sem fizikai, sem lelki erőm. Ezért is így ismeretlenül is minden tiszteletem a tiéd!

Mariann! Nagyon aranyos Viki! Kutyatéma: Nem tudom nálatok hogy alakult, de itt a szomszédban is van egy kutyus, igaz az kistestű, olyan fehér pamacs, talán Westie, és ő teljesen megváltozott, jó irányba, mikor meglett a kislány. Egyáltalán nem féltékenykedik, sőt, szinte mindent, túlságosan is sok mindent megenged a gyereknek. Ráncigálja, gyömöszköli...(mármint a gyerek a kutyát) Ez nekem azért is érdekes, mert úgy hallottam, hogy a kutyák inkább féltik a pozíciójukat, a rangsorban betölött helyüket és inkább féltékenyek az új családtagra, ezért sem szabad egyedül hagyni a kutyust a picivel egy darabig, ahogy te is írtad.

Tünde: Köszönöm a gratulát! Egyenlőre a Ferenczihez fogok bejelentkezni, róla kaptam Mártitól részletesebb infókat. A Dubecznál pedig a férjem munkatársáék szültek nyáron, de sajnos ő bement Pestre a Nyírőbe, nekem meg fontos, hogy most ne kelljen sokfelé rohangálnom Boti miatt. (laborok, cukros gondozás...) reménykedem, hogy Vácon mindet el tudok majd végeztetni.
Én azt hallottam, hogy a gyógyszer abbahagyása után nem szükséges sokat várni, max egy ciklust, mert a mai tabletták már nem sorvasztják el annyira a nyálkahártyát. De mindenképpen drukkolok, hogy minél hamarabb összejöjjön nektek is a kistesó!

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok Lányok!
Csak gyorsan pár gondolat,mert rohannom kell a bankba ,lejárt a kártyám és ez persze akkor derült ki amikor a nagy bevásárláshoz pénzt akartam felvenni.Maradt a kis vásárlás.

Szia Mona:üdv köreinkben.Merre laksz Deákváron?Én is Deákvári vagyok a Diófa úti ovi melletti utcában lakom.Biztos láttuk már egymást.Mit tanítasz?Szoktatok a kresz parki játszótérre járni,vagy böven elég a kertes ház?

Mariann:elgondolkodtam a dolgon.Nem kell nekünk addig várni amíg elkészül a felújítás.Eljöhettek hozzánk.Persze én nem tudok neked kertes házat igérni,mert harmadikon lakunk,de a közelben van egy jó kis játszótér.Ha gondolod egy picit jobb idöben találkozhatunk.

Tündi:örülök,hogy elökerültél és vége a stresszes idöszakodnak.Nálunk a párom vizsgázik most könykötészetböl.Épp itt fujkál mellettem,mert holnap lesz a szóbelije és nem nagyon férne most neki be az-az ugynevezett zabszemKép
Kis Bélával mi újság?
Majdnem írt ide egy Nagymarosi anyuka,csak valamiért nem jutitt idáig.A babaszobán jelentkezett,hogy ö is szívesen írna ide.Most meg se kép,se hang.Annyit tudok róla,hogy Dórinak hívják.

Meskete:jól bírod,nincsenek reggeli rosszullétek?Tényleg Boti cicizik még?Állítólag hamar abba fogja hagyni,ha megváltozik a tej összetétele.
A Ferenczihez mint már írtam ,nagyon gyorsan jelentkezz be sokan vannak nála.A cukros gondozást rögtön elsö alkalommal beszéld meg.Nem tudom van-e ilyen egyáltalán Vácon.Jó lenne ha volna,akkor tényleg nem kellenne Pestre mászkálnod.

Lindácska:veled mi van,hogy telt a hétvégéd? 4 dimenziós kép milyen lett?

Palinta:te is légyszi írj,mik lettek az eredmények?Légyszi valami nagyon-nagyon jóról beszámolni!!!!

pusssssssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok!

Márti!
Sikerült a jövő hétre időpontot kapjak a Ferenczi dokitól! Már nagyon kíváncsi vagyok mi a helyzet. Igazából semmit nem érzek, egy-két apró nyilallást, szúrkálást kivéve. Én Botival sem voltam rosszul, egyszer sem sikerült hánynom az egész terhesség alatt :-) Csak már alig emlékszem mikor mit éreztem a korai pocakosság alatt Botival. A cicim az nagyon érzékeny volt annak idején, most nem annyira. De ez lehet attól is, hogy most azért igénybe van véve, sőt a tejmirigyek aktívak, vagyis nem kell újból kialakuljanak, hiszen most még működnek is. Talán ezért nincsenek beduzzadva és nem érzékenyek. Néha komolyan annyira nem érzek semmit, hogy, ha nem lenne az a két pozitív teszt, nem is hinném, hogy valaki tényleg van a pocimban. Ezért is izgulok már előre a jövő hét miatt, hogy minden rendben legyen.
Remélem egyébként igazad lesz abban, hogy Boti előbb utóbb felhagy a cicizéssel, de egyenlőre nem mutatja a jelét annak, hogy nem ízlene neki.

Reménykedem, hogy Vácon van cukros-rendelés is. Elvileg minden kórházban van belgyógyászat, ahol ezt kezelik. Gondolom Vácon is élnek cukorbetegek, nem hinném, hogy egy ekkora városból minden cukorbetegnek be kéne járnia Pestre. No, majd ez is kiderül a jövő héten.

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Szökő évben néha én is bejelentkezem,de azért élünk.
Szóval:a 26-ik hetet tapossuk,minden oké,terheléses cukor is és csak 2 kg-t híztam,meg is voltam dícsérve,az én méreteimhez ez is elég.Ja és fiu lesz az újabb gyerkőc.
Jól vagyunk lassan csak csónakkal lehet már nálunk közlekedni a sok eső miatt.
Üdv az újonnan jövőknek,taliban még mindig benne vagyok,akár nálunk is.
Én a Kútvölgyiben szültem a lányomat,Gitta most 13 hónapos és szeptemberben érkezik kistesó.Mi Csörögön lakunk félúton mindentől.
Megyünk nyaralni még repkedhetek,később már nem engedélyezi a doki bácsink,utána jelentkezem.
Pusza mindenkinek,jó pocakosodást!
Alice
alice70
 
 


Sziasztok
Mese: nagyon irigyellek am, amiert ilyen jo terhessegeid vannak. En a 9. heten belekezdtem a hanyasba es a 4. honapig abba sem hagytam. Aztan szunet es a szuloszoban folytattam, mert hogy a valoban rovid, vajudasi idovel egyutt mindossze 4 oras szulesemet is vegighanytam. Szeretnek en is kistesot de csak akkor ha Viki mar ovis, igy rosszulleteimben legalabb ra nem kell felugyelnem.
Marti: az a gaz, hogy a melosokat nem hagyhatom itthon, raadasul a festekszag miatt Viki ideiglenesen Anyukamekhoz cuccol. Ha minden jol megy jovo het vegere keszen leszunk, bar az asztalosok ma nem sok joval kecsegtettek, allitolag nagyon rosszak az ablakaink, cserelni kellene oket....na di ki szponzoralja majd????
Alice: gratulalok Neked is pocaklako kettohoz. Nem sokat tetovaztatok, nem lesz nagy a korkulonbseg!
Sziasztok,
M.
k_mariann
 
 


Sziasztok Mindnyájan! Mamák és Gyerkőcök
Köszönöm a szíves fogadtatást, jólesett.
Mariann: Bocs, hogy letámadtalak a házvétellel, de azt hittem csak tavaly volt a csere, és történetesen az egyik szülőtársam ez Cserepka família, akik szintén bejöttek Vácra,mert túl vidék volt nekik Sződliget. Egyébként nagyon a bögyömben van az illető anyatárs, mert szervezett a negyedikes gyerekeinknek kétnapos osztálykirándulást Szegedre, "potom" 8000 Ft-ért. Úgy, hogy fizetgettük az osztálypénzt is rendesen (kb. havi 1000). Most már mindegy, túl vagyunk rajta.
Más: a barátnőmmel fogok beszélni az ügyben. A Határ úton lakik, ha jól emlékszem a házszám 16., de erre nem emrnék mérget venni. A domb előtt van bal oldalon, ha 2-es felől jövünk, kissebb méretű szürke ház jó nagy előkerttel, a következő háznak zöld fakerítése van. Gondolom ez nincs messzehozzátok.Az asztalosokról annyit, hogy kérdezz meg más mestert is ilyen nagy volumenű munka előtt. Apum is asztalos és sokszor hallottam tőle, hogy vannak olyan "mesterek" akik csak azért képesek kicseréltetni vmit, hogy munkájuk és persze jövedelmük legyen. Ha jól emlékszem, azt írtad, hogy 1992-es a házatok. Hát ott még nagyon is jónak kellene lenni a nylászáróknak. Ha nem elég jó a szigetelése, arra van megoldás (nem az Öntapadó szivacs), és nem kell rögtön kidobni mindent. Egy speciális gumit tesznek az ablakszárnyakba és erre állítólag még pűlyűzni is lehet. Mármint az anyagi forrásra. Ha érdekel bővebben, szólj!

Meskete: nagyon tetszik ez a név. Örülök a kérdésidnek, s ha most mindre nem is (mert már lassan így is regény lesz), de megpróbálok apránként mindenre válaszolni. A 4 gyerek szerencsére nem egyszerre lett, és valahogy az élet hozta magával az időbeosztást és a munkabeosztást. Nem olyan nagy etwas ekkora családot gardírozni, csak mindíg következetesnek kell(ene) lenni, és szeretve szigorúan. Én sajnos nem vagyok igazából sem következetes, sem szugorú, viszont nagyon szeretem a kölköket. A férjem sokat segít, igazán jó apa, sokat foglalkozik velük és ami a következetességből belőlem hiányzik, az megvan benne. Egyébként a rendszeresség a fontos. Tudom, hogy reggel indulás előtt 3/4 órával muszály felkeni, bár a gyerekek úgysem hagynak aludni. Ha aztán elmennek itthonról oviba, suliba (az apjuk viszi őket mielőtt indul dolgozni) akkor jöhet a meló: háztartás, van egy kis cégünk, amiben minden nap van tennivaló, közben mehet a mosógép, két telefon között teregetek, főzök, ha valami jó műsor megy a rádióban, akkor vasalok, vagy mosogatok. Így magammal is foglalkozom, meg a robot is megy. TV-t egyátalán nem nézek. Tanítottam egy évet általános iskolában (Juhász) és úgy kiidegeltek a gyerekek, hogy leszoktam a tvről. Egyátalán nem is hiányzik. Inkább olvasok. Este lefekvés előtt mindíg.
Magamra is jut idő. Mostmár, hogy egy kicsit nagyobbak a gyerekek. Szeretek varrni, az nagyon ki tud kapcsolni és pihentet. Márti kérdezte, hogy mit tanítok. Nagyon fellengzősen hangzik, ezért nehéz leírni. Magánénekes vagyok, ezt tanítom, most csak itthon, mert a zeneiskolát, ahol tantottam, leépítették. Az is magamra fordított idő, amikor énekórára megyek, vagy én tanítok, sőt, ha van egy kis időm gyakorolni, vagy újat tanulni, az maga a fejedelmi kikapcsolódás. Úgy alakult, hogy a szakmám lett a hobbim. Na de erről ez bőven sok. Még belemerülök és nem bírom abbahagyni.

A cukros kismamákkal a Szabolcs utcai kórházban foglalkoznak. Nem akarlak elkeseríteni, de az egész országból oda küldik azokat az anyukákat akiknek ilyen problémájuk van. Botival nem volt ilyen gondod? Egyébként nem rossz hely, az első kettőt én is ott szültem.

Márti: az aljban a Botond utcában lakunk, és néha előfordulunk a kreszparkban, mert a kicsik még igénylik a játszóteret, mert itthon csak egy hinta meg egy homokozó van. De sajnos nem annyit, mint amennyit ők szeretnének. Legszívesebben minden du. ott lennének, de ennyi időm nincs. Egyébként a Sirályba járunk oviba, mert régen (5 éve) ott laktunk a Deákvári főúton, és ez így maradt.
Na ez jó hosszúra sikerült, remélem nem raboltam feleslegesen az időtöket. Még bele kell jönnöm, hogyan lehet netesen, tömören fogalmazni.

Pusszantás az aprónépnek (is):

Mona
vinnÉ
 
 


Sziasztok!
Szia Mona,
Szodligeten a hatar ut valasztja el a regi es az uj reszt egymastol. A bal oldali resz az uj, a jobb oldali a regi. Akiktol mi vettuk a hazat azok is azert mentek be Vacra, mert az varos. Mikor meseltek, hogy kepzeljuk lift is van a hazban es a szomszed ajtaja az o ajtajuk mellett van es ez milyen csodalatos!!! Mondtak nekem, aki 24 evet lehuztam lakotelepen, 9. emeleten ugy, hogy 1x felgyujotta valaki az 5.-en es vegigegett a haz...dehat ez a tipikus, mindenkinek a MAS kell. Ez az uj resz egy mesevaros, szep, uj hazak, rendezett kertek, tisztasag. Ja es 4 eve a csaladi hazunk a Pesti lakasunk ertekeben volt, most mar.........nem is irom le.
Az ablakok: az asztalos az ismerosunk. Sajnos az a baj, hogy 150cmX150cm-es az ablakkeret es a benne levo uveg is. Fa az ablakkeret, jo vekony es egyszeruen nem birja el annak a hatalmas uvegnek a sulyat. Azt javasolta, hogy vagy bontsuk meg a 150-est 2db ablakra vagy csereljuk ki de mar ilyenbol fat nem is gyartanak pont ezert. Tehat maradna a muanyag, arany arba. A gitt is ki van toredezve de felesleges ujbol megcsinalni, mert megszarad, aztan az ablak megint elmozdul es megint kitoredezik belole. Ha muanyagra cserelnenk, akkor nem is ok csinalnak, hiszen ok csak faipari munkakat vallalnak, a feljavitas viszont nekik jelentett volna munkat de hat.......nem tudom meg mi lesz.
Most bucsuzom, mert ebredezik a Viki, sziasztok!
k_mariann
 
 


Sziasztok Lányok!
Mona:utólagos engedelmeddel a neved alapján próbáltam kitalálni és persze a telefonkönyv segítségével merre is laksz?A tippem bejött.
Délután én nem szertek a játszótérre menni,pont azért,mert túl sok a gyerek és olyankor már kevésbé vannak figyelemmel a kicsikre.
Timi még a mászós korban van ,volt,hogy a nagyobb lazán rátaposott.Anyuka meg mintha nem is látta volna.Na nekem ezért jobb a délelött.

Mariann:kifelejtettem,hogy a munkások felügyeletre szorulnak.Na mindegy majd csak lezajlik ez nálatok.
Mi februárban cseréltettük a nagyszobai ablakokat müanyagra és mindennel együtt csak erre az egy helyisére 200ezerben volt,úgyhogy a többire még most gyüjtünk.

Pussssssssssz ,indenkinek:Márti
pkismarti
 
 


Marti,
megkerdezhetem, hogy mit tud a Timike csinalni a jatszoteren? En is gondolkodtam mar, hogy Vikit kiviszem de mit tud o meg csinalni? A hintabol kiesik, a homokot kieszi a homokozobol, maszokazni, csuszdazni nem tud....
Meslej mar miket csinaltok, "aggggyyyaa" letszi tippeket, koszike elore is,
puszi,
Mariann
k_mariann
 
 


Szia Mariann!
Persze,hogy megkérdezheted!
hintabol kiesik, a homokot kieszi a homokozobol, maszokazni, csuszdazni nem tud....
KépKépKépKép
Na szóval nem vagyok én ilyen vicces,de tényleg ezt tudja ö is.Hintáztatni úgy lehet,hogy egy kézzel fogni kell.Ne félj még hamar megunja.
A homokot tényleg megeszi,de mellette jókat mászik négykézláb.
Amikor elöször betettem egy hónapja az egyik ismerösöm kiröhögött,hogy ö már nyolc hónapos kora óta berakja a gyerekét a homokozóba.Biztos azért olyan kevés benne a homokKép
Egyenlöre szokja a többi gyereket,meg a nyüzsit.Úgyhogy nincs tippem.
Pusssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Koszi Marti,
sokat segitettel ;o)
Egyebkent az udvarra en is ki szoktam tenni. Olyankor maszik a teraszon, esetleg a fuvon, eszik egy kis bokrot meg viragot...na jo persze ott allok es nem hagyom de ha rajta mulna lelkesen legelne. Van egy 8 honapos kisbaratja, vele szoktak "jatszani". Tudod a mi jatekunk nekik erdekes, nekunk meg az ovek ujdonsag.
Viszont a Vikivel mar ugy 1 honapja "szabadteri" gondok vannak. Regebben sokat babakocsiztunk de mar nem marad meg benne. A babataxival meg felborul a gorongyokon. A stabilabb babajarganyok meg arany arban vannak(47e Ft- Brendon). AZtan talaltunk egy kincset, illetve egy citromot. Ez labbal is hajthato illetve van egy also lemez, amit ha beteszunk, akkor a citrom aganal fogva tolhatom benne. Kepet csatolom. Most evvel rojuk az utat, igy megyunk kozertbe, setalni, szomszedolni stb...meg a kertben is igy megyek locsolni, huzom magammal citromostul.
Joccakat mindenkinek, puszi,
Mariann
Kép
k_mariann
 
 


Szia Mariann!
Ez a citrom nagyon jó pofa!TeccikKépÉs ezt hogyé adják?na egy magyar tanár most agyon csapott volnaKép
Mi bringó hintót vettünk a lánynak ,de még nem avattuk fel.Azt is lehet valahogy úgy tologatni mint a citromot.A babszobán biztos láttad hírdetni.Párom 3 órán keresztül állította össze.Aztán kaptam töle,hogy mégegyszer ilyen hülyeséget ne vegyek.
pussssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok!

Mindenkinek üdv! Csak gyorsan bejelentkezem: voltunk a praxisban, minden oké. Kép
Íme Gergő baba:
Kép

Linda
bellana
 
 


Sziasztok,
végre feléledt a topic!!! Képzeljétek, tegnap (hétfőn) találkoztam Borival a babaklubban. Tavaly októberben szült és már hatalmas kislánya van. Szép hurkás combikkal. Még Nagymaroson laknak de folyamatban van a Vácra való visszaköltözés.
Mona, minden tiszteletem és becsülésem a Tiéd, és örülök, hogy vannak még családok, akik mernek és tudnak több gyereket vállalni+nevelni. Nekünk egyelőre egy van, Béla, elmúlt 21 hónapos és tervezgetjük a kistestvérét. A TV engem is stresszel sokszor de én még nézem.
Meskete, majd írd meg mi volt az orvosnál. KisBéla is szopik még este elalvás előtt. Az tényleg jó, hogy semmilyen rosszuléted nincsen.
Alice, tényleg jól eltűntél. Hova mentek majd nyaralni? Gondolkoztatok már a kistesónak fiúnéven?
Mariann, ez az ablak ügy tényleg nem egyszerű. A szigetelés nálunk sem jó, a ház százéves, ablakcsere kéne ide is, csak sok az ablak, pénz rá nincs...A citrom tényleg édi, Brendonban vettétek?
Márti, nem semmi egy ablakért annyi pénz. A bringóhintó az meg mi? Szurkolok párod vizsgájához. A Dóri nem az a Dorka5, aki új amerikai rucikat árul? Szerintem rá gondoltál.

Linda, hogy vagytok?
Moncsi mi volt a vizsgálaton? Hogy vagy?
Tényleg, arra van valami ötletetek, hogy mit csináljak kisBélával, amikor elkezd egy gyereket ölelgetni (akit szeret persze Kép ), vagy lökdösni? Nem verekedni akar, csak haverkodni szerintem, és nem mindegyik kisgyereknek tetszik a dolog.
Jó éjt.
Tündi
tunde_n
 
 


Sziasztok!

Alice! Gratulálok az őcsköshöz! Meg a 2 kiló hízáshoz is. Kicsit most én is abban reménykedem, hogy kevesebbet fogok hízni egyrészt, mert sokkal több a súlyfölöslegem, mint annak idején Botival (sajnos), másrészt pedig nem szabad nassoljak, csoki, süti és társai tiltólistán a cukor miatt.

Mona! A cukortól természetesen azért félek már előre, mert az előző terhességem alatt kialakult már a terhességi diabetes, ami a szülés után el is múlt. De nagy az esélyem rá, hogy újból ki fog alakulni, sőt idős koromra maradandó cukorbeteg is lehetek, pláne, hogy nem tudtam visszafogyni az eredeti súlyomra és ez mégjobban terheli az inzulinháztartást. Boti bennt született a Szent Imrében, ott a Dél-Budai Diab. KÖzp.-ban ellátják a kismamákat is. Meg még tudok egy pár helyet a Szabolcson kívül, ahol komolyan foglalkoznak ezzel (Margit kórház pl), de vidéken tényleg nem tudom mi a helyzet. Majd kiderül.
Tényleg tök jól hangzik, hogy énektanár vagy! Az én Apukám meg karvezető volt (sajnos már meghalt, pont a művész életvitele miatt), annak idején én is jártam a kórusba, de sajnos gimi óta nem énelektem. Nagyon szerettem járni, mert annak idején mikor a többi gyerekkórus a Mint a mókust adta elő a kórusversenyeken, az Apukám merészelt Kodályt vezényelni. Annyira jó visszaemlékezni, mikor megszólalt a Pünkösdölő és megállt a kés a levegőben.

Mariann! Nagyon tuti az a citromjárgány!!! Különben a játszóterezést mi is egy éves kor körül kezdtük el. Boti élvezte nagyon, ha én felraktam a csúszda közepéig és onnan leeresztettem. Meg azt a régi fajta, sima láncos hintát egész jól tűrte, szépen kapaszkodott. Igazából a lényeg a nézelődés volt. Órákig bámulta, hogy mit csinálnak a nagyok.

Tündi! Hát én pont a másik oldal vagyok Botival, mert ő egyáltalán nem tűri, ha valaki, akár gyerek, akár felnőtt meg akarja "szeretgetni". Úgyhogy tanácsot nem tudok adni, mert engem meg pont az érdekel, hogy értessem meg Botival, hogy nem bántani akarják?
De szerintem nem fog örökké lökdösődni kisBéla, és talán Boti is rájön a hasonló szituációkban, hogy ettől nem lesz semmi baja. EZ most ilyen korszak. De kevés 3 évest láttam pl, aki még mindig így fejezi ki az érdeklődését, pár hónap és kinövik.

Linda! Nagyon édes Gergő baba! Szerintem hasonlít Danira!

Na megyek, lassan ébredezik Boti úr!

Üdv: Meskete

Meskete

Kép
Kép
Kép
meskete
Őrbottyán
 
 


Sziasztok lányok!

Linda:milyen helyes kis skacod lesz még egy !!!Kép
Ez a 4D-s kép nagyon jó ötlet,kár hogy nem használtuk ki annak idején.Vártam ám nagyon ,hogy ebbe a topicba is írj.

Alice:kár,hogy mindig csak jössz ,mész.Lassan bent vagy a finisben és már csak arról értesülünk,hogy megszületett az öcsike.

Tünde:köszönjük a szurkolást,nagyon jól jött és sikerült is neki várakozáson felül.Már csak a bizi osztás van hátra,de mennyivel jobb már itthon a hangulat,hogy nem stresszeli az egész családot.
Ölelgetés ellen nekem sincs ötletem.Közvetlen a gyerek nem baj az ,még mindig jobb,mintha verekedne.Biztos hiányzik neki egy hasonló korú társ és így mutatja ki a szeretetét.
A Dóri nem tudom melyik a sok közül és mit árul,minden esetre úgy jelentkezett be,hogy nagymarosi és erre írtam,hogy itt lenne valaki aki szintén oda valósi.Lehet,hogy ismeritek is egymást?
Borival ha megint találkozol akkor puszilom öt.

Mesi:hányra kaptál idöpontot a dokihoz?Majdnem megígértem,hogy elsétálok arra Timikével,de eszembe jutott,hogy bezsúfoltam a jövö hét kedd délutánomat.Jótékonysági alapítványi gyüllésre megyek(most indul Vácon)utána meg ha tudok Tupper sorsolásra.

Mona:képbe jöttem merre is laktok.Valahogy közelebb gondoltam az utcátokat.Az már valahogy félig Deákvár,félig a város.Ott lakik a környékben egy ismerösöm a Hugyecz Jutka ,fodrász.Nem ismered öt?És a Viola utcában A Baranyai Ilike ,most a Fédiben dolgozik.

Mariann:képzeld facér lettem.Anyu elvitte a lányt és talán csak délután hozza vissza.Nem baj hagy szokja,hogy jövö héten 2 napig nem lát.Megyek Siófokra.Tök egyedül család nélkül.Zepter meeating lesz.Apa bevállalta a lányt csak használati utasítást kért mellé.Biztos nagyon fognak hiányozni.Szóval jövö héten szerda és csütörtökön nem fogok írni.

Grétapetra:mi van veled????

Pusssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok!

Nem mentegetni akarom magam,de ugye nem egyszerű az élet egy kis örökmozgóval.Szóval a net az nálunk olyan,hogy nem mindig vonz hogy felmenjek,napközben csibe nem hagy este meg már nekem nincs rá energiám.De azért örülök,hogy hiányzom.Talán egyszerűbb nekem találkozni Veletek mint irogatni,nemtom.
A finis még odébb van,most Tunéziába megyünk meg majd lesz Balcsi is júliusban,közben meg felújítás:ablakcsere 4 db,most gyártatjuk mert nem szabványos meg burkolunk,meg festünk.Csak ennyi.Lehetőleg csibe mentesen,mert nem lehet tőle semmit sem csinálni,meg lesz némi kosz meg zaj itt.Ja és ezt szinte egyedül,mert apa későig dolgozik,mert azt is kell valakinek.Ez nem sajnálkozás volt!
Öcsike talán Dominik lesz,de ez még nem tuti.
Mi bírjuk a játszót,bár nem sűrün megyünk,eszünk egy kis homokot,szórunk a fejünkre is,meg elvesszük más játékát.Hinta az két perc maximum,csúszda az jöhet csak vigye föl valaki.De ez mind itthon is van csak a társaság kedvéért megyünk.
Megyek mert csibe felébredt és nagyon követel.
Pusza
Alice
alice70
 
 


Sziasztok lanyok!
Hat olyan nagyon jo volt olvasni a leveleiteket..de komolyan.
Bellana: szuper a 4d kep, sajna mi nem mentunk. Viszont amit a korhazban idorol idore nyomtattak az szupi volt, meg a hurkak is latszottak a karjanKép
Marti: citromjarganyt a Brendonon belul a Chiccoban vettuk, tehat barmelyik masik Chicco boltban is megveheto. 17e penzert vesztegettek, amin mar azert nem is huztam a fogam, mert a babataxi, amit kineztunk 47e Ft volt. Na annyit azert mar nem akartam kiadni. A bringohintot lattam en is a babaszoban de egy haromkereku jarganyt kapott mar a baratnomtol amikor megszuletett, ugyhogy ...
Viki nekem sem lesz jovo heten par napot, a festekszagot nem akarom vele inhalaltatni
Meskete: nagyon vigyazzatok magatokra ha volt terhessegi diabeteszed. En is suroltam a hatart, igaz hiztam is Vikivel 17kg-it de en visszaalltam a terhesseg elotti sulyomra, igaz nem vagyok egy balerina.(177cm, 70kg).
Tundi: ablak tenyleg gazos, raadasul a mi hazunk csak 12 eves. De az ablak tenyleg vacak, viszont szponzor hianyaban a csere elnapolva. Kb. arajanlatokat kertunk, muanyag ablak+teraszajtok teljes beepitessel, festessel, homlokzat visszakoporozassal 1-1,5 milla. Na ez az, amire most nem jut. Igy is festettuk a tetoteret, lampakat csereltunk...valahogy minden evben van valami, egyik evben furdoszobat ujitottunk, masikban parkettaztunk....szoval a csaladi hazon mindig van mit csinalni, parom viszont allandoan melozik(igaz valakinek penzt is kell keresni), az itthoni munkakhoz meg nem ert. Max. be tud furni egy lukat a falba de nagy muvek nem tellnek ki tole..ez van.
Joccakat mindenkinek!
M.
k_mariann
 
 


Sziasztok Lányok!
Rövid leszek, mint a gyereking. Mindenkinek fogok válaszolni és engem is érdekel pár dolog veletek kapcs., de most rohanok, mert össze kell gyüjteni az apraját (suli, ovi), aztán jelenésem van egy kis "nyávogásra", ha ezen a mai napon túl leszek, ígérem jelentkezem.
Ui. Az csak illúzió, hogy amint nagyibbak lesznek a gyererkek, annál több időtök lesz. Vagyis én most így érzem.

mindenkit pusszantok.

Mona
vinnÉ
 
 


sziasztok
de sokat írtatok
üdvözlet az újaknak, mondom én a "külsős" aki alig jön ...!!
na, 7-én voltam ugye 12 hetes, és tegnap láttam a gyönyörű picike babámat, csapkodott a hosszú csápjaival egész végig. A Kondér doki megint csak a fejét mérte meg (az újak nem biztos hogy olvasták de nekem az első kisbabám, Bálintka sajnos tavaly májusban fejlődési rendellenesség miatt elhunyt, és neki is csak a fejét mérte UH-val, ami OK volt, de végül csak 42 centivel született a 37. héten....)
Most hülye vagyok hogy nem kértem meg a dokit hogy CRL-t is mérjen? vagy ilyen pici babánál még úgysem lehet elmaradás? lehet direkt nem mérte hogy ne izguljak mert múltkor is úgy aggódtam.
De a feje 20 mm és ahhoz képest a baba lehetett vagy 8 centi tehát egy kicsit átlag feletti!!! (a feje szerint 13+1 pedig csak 12+2 hetes+napos vagyok Kép) szóval nincs miért aggódnom, UGYE UGYE UGYE?????

AMúgy jól vagyok csak fáradt és nagyon kimerít a munka sok a nyűg + helyettesítek egy kolléganőt + újakat kell betanítani
Fárasztó, jaj lennék otthon nyugiban!
A genetikai vizsgálat eredményére (a szülői génmutáció - hordozóságira) még várunk, még 2-3 hét talán, de remélem nem találnak semmit és nem fogják azzal a csúnya tűvel zaklatni a pocakomat!!!!!!! Most már hogy láttam a picikémet, most már féltem őt.

puszi az orrotokra!
palinta
 
 


Sziasztok!

Moncsi drága: NEM LESZ SEMMI BAJ ÉS KÉSZ!!
A babák még 18 hetesen is többé-kevésbé egyformák ám.Kép Én ezidáig egy héttel kisebbre lettem saccolva, de most már behoztuk, úgyhogy nyugiKép
Ma töltöttem a 32-ik hetet. Kép
Pusziözön és várjuk a híreket!!
Milyen email címen lehet téged tutira elérni?

Alice:ügyi vagy a 2 kilóval. Én már többször 2 kilónál tarotok. Kép Amúgy jól bírod?

Mona: nem semmi a 4 lurkó. KépNem lehet unalmas az életed. Kép Én is szivesen vállalnék majd egy harmadikat is, de nem ide a másfélszobába. Kép Talán ha megnyerem a lottót. Kép

Mesi: kiváncsi vagyok mi lesz a véleményed a dokiról. KépSzerintem szimpi lesz. Kép

Márti: mi újság a klímával?? Mi szívunk vele, valami nem oké, vasárnap jön a szerelő megint... Kép

Tünde: mennyire gondolkoztok a tesón? Kép

Linda
bellana
 
 


Szia Linda!
Klima?Még nincs ,épp itt tespedek a dög melegben és szó szerint rosszul vagyok.
Azt sem tudom mi bajom van,
.A múltkor 2 hónapig megvolt,mostmeg a görcs minden formájával kinlódom és semmi.
JövQ héten elrángatom Pistit klímát nézni.Még nem tudja,de még melegebb lesz nem fogom kibírni.
Na most ennyi a kedvem sem jó.

Pussssssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


Márti, akkor elkéne nézned a dokihoz! Lehet, hogy a szerkenytyűvel nincs valami rendben?
A klíma miatt most mérges vagyok, amit kínlódtunk miatta, erre nem is jó. Kép
A szerelőt kiherélem, ha nem oldja meg.
Neked jobbulást és fel a fejjel, puszi:
Linda
bellana
 
 


Sziasztok,
szio Moncsi,
mint uj valoban nem tudtam, hogy mi torten a kisfiaddal, eloszor mikor olvastam tegnap este elegge felkavart, igy csak most reggel mertem reagalni ra. Minden egyutterzesem a Tied, az en lanyom is csak kicsivel fiatalabb, en nem biztos, hogy ilyen eros tudtam volna maradni, mint Te. Viszont a meresekrol annyit, hogy nekem minden UH vizsgalaton mertek fej atmerot es gerinc hosszusagot is. Szerintem ne engedd ellinkeskedni. Az en lanykam meg aprokabb volt a 6. honapban erte utol a nagykonyvben megirt mereteket, aztan el is huzott, ig 3550grammal es 52 centivel szuletett. Nekem 5 nagy UH-t csinaltak, ilyenkor ellenoriztek a fenti centis adatokon kivul a gyomrat es a vesejet, a gerince allapotat, vegtagjait, szemeit, stb. A kis Uh, az minden honapban volt, az nem tudom mit nezett, olyankor nem igazan magyarazott az orvos csak mondta, hogy minden Ok.A nyg Uh alkalmaval becult sulyt es hosszt is mondtak.
Most bucsuzom mindenkitol,
sziasztok
k_mariann
 
 


Sziasztok!

Mi most szeretnénk babát, és remélem hamarosan össze is fog jönni.

Én Pestre jártam eddig a II.sz. nőgyógyászati klinikára, járt valaki oda?

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek jobb Vácra mennem szülni, ugyanis Verőcén lakunk.

Viszont elég keveset tudok a váci orvosokról ill. a kórházról.

Ha tudtok segítsetek, hogy szerintetek melyik a jobb megoldás.

Mea
mea
 
 


Mégegyszer sziasztok!

Még azt szeretném megkérdezni, hogy mennyi idő után érzi (rosszullét ...) az ember, ha terhes???

Mea

Mea
mea
 
 


Sziasztok!
Mea:szia,remélem maradsz ,vagyis többször is megfordulsz majd itt kis társaságunkban.
Igazándiból nem is tudom hova lenne érdemes menni szülni.Én kényelmi szempontok alapján döntöttem..Vagyis nekem legyen minden közel.Az ,hogy a váci már bababarát kórháznak számít csak jól jött.
Azt hogy a terhességet valaki mikor érzi?Én elég hamar 6-7-ik hétnél és persze a menzesz elmaradása is jelzi.A fiammal csak alkalmanként voltam rosszul,a lányommal a nyolcadik héttQl a 17-ig és nem csak klasszikus reggel,hanem reggeltQl,estig.
Aztán hallottam már olyat hogy 6.-ik hónapban vette valaki észre,hogy terhes. ?????????????????
Ez számomra azért hihetetlen.

Mariann:NEM SÜRGETNI AKARLAK,HOGY ÁLNAK A MUNKÁLATOK.kÖSZI A FELAJÁNLÁST,DE NEM KÉRÜNK SEMMIT,DE MAJD A BARÁTNÖMÉKTÖL MEGKÉRDEZEM,MERT MOSTANÁBAN FOGNAK KÖLTÖZNI NULLÁRÓL INDULVA hátha nekik kell valami.

Linda:na már jobb a hangulatom ahogy hült a levegQ. Szerelöt csapd agyon,ha már elkérik azt a rengeteg pénz,akkor nyújtsanak is érte valamit.Andikának is megvan már a kiskönyve és pirinyót már látszik is Maszatka.Így hívják a kis utódot.

pusssssz:Márti
pkismarti
 
 


Sziasztok,
Mea: en a lanyommal a 9. heten kezdtem hanyni es ez egeszen a 3. honap vegeig tartott. Nem csak reggel, egesz nap, sot hajnalban is. De vannak, akik sosem hanynak,ez szerintem tipus dolga. Neha pici szurasokat erzel majd a pocakodban, a melled esetleg erzekenyebb, feszul, aztan az 5. honap tajan pici pillango ropkodes szeru erzes jelzi majd, hogy mocorog bent valaki.
KOrhazzal kapcsolatban: szerintem orvost valassz inkabb. Ha van olyan nogyogyasz, akiben 100%-ig megbizol, akkor az mar fel siker. Nekem a vedonom meselte, hogy a mi kornyekunkrol mindenki Pestre jar szulni, amiert pruszkolnek is a vaci korhazban, allitolag ilyenkor a Tb Pestnek utal. Mindegy, en nem tudok velemenyt mondani, sajat tapasztalataim nincsenek, a kornyekbeliek viszont nem ajanlottak nekem a vaci korhazat, illetve azt mondtak, hogy oda meghalni se menjek. Ahol en szultem Pesten egy szobatarsnom nagymarosi volt, o a masodik babajat szulte bent pesten de o is orvost valasztott, a szulesig a maganpraxisaba jart, szulni ment csak a korhazba. Egyebkent en is igy tettem, havonta mentem a maganrendelesre, igy mindenben kaptam tanacsot(90.terhessegi nap utan adokedvezmeny stb..)a dokim megadta a lakasszamat is, igy ha ejszaka tamadt volna rosszulletem hivhattam volna es amikor szultem bejott hajnali 2-kor hozzam es o vezette le a szulest, nem jott az osszes korhazban dolgozo orvos matatni stb...
Martikam:
J O V O P E N T E K E N ha minden jol megy keszen leszunk!Kép))))))))))))
Ablakcsere ugy 2 evvel eltolva, addig meg vigyazunk. Nem az osszes 150-es, igy a tobbi lesz addig jobban kihasznalva.
Ha szolsz a baratnodeknek azt megkoszonom, nemsokara toltom fel az ulogarniturat is a babaszobara.
Sziasztuk, puszi,
Mariann
k_mariann
 
 


Sziasztok lanyok,
egy rovid beszamolo erejeig irok.
Kiprolbaltuk a jatszoteret es a homokozot. Ha valaki erre jarna, akkor ez a magyarazata a nagy merteku homokfogyasnak. Egy reszet megettuk, a masik a lakasban van, a pelusbol, zoknibol, rovidgatya zsebebol stb...folyt ki.
Egyebkent elveztuk. Sz

Puszi mindenkinek
k_mariann
 
 


Szia Mariann!
Ugye milyen jó volt és Viki is ,hogy élvezte?
Én azt mondtam a múltkor,végre van mit lemosni a gyerekröl,mert eddig csak a úgy fogyott a víz.
Remélem nem fog már esnia az esö.10-11 körül bográcspartira vagyunk hivatalosak.Jó lenne ha ilyen maradna.
Beszéltem tegnap a barátnQmmel és sajna minden bútordarabuk rendelés alatt áll márKép
Pedig tényleg szépek a cuccok.

pussssssssssz:Márti
pkismarti
 
 


sziasztok
majd megfulladtam egész hétvégén
ragadós nyák van letapadva a torkomba és tutira olyan mintha folyna le a légcsövemen és meg akarok fulladni
mézes negrón meg lándzsás útifű szirupon élek... Kép
Linda még a múltkor elfelejtettem reagálni, hogy a Gergő milyen helyes, szép kis babácska!!! email... a cégesen már csak 2 hónapig vagyok, a palinta1@freemail.hu lenne a jó, amit illene nekem is kinyitogatnom néha.....

Mea, én Gyarmati vagyok és nekem az itteni kórházról mondtak rosszakat, azért mentem Vácra, és mert ott van olyan doki akinek van magánrendelése, és ott elvileg (nappal) van EDA. a szülés utáni (sajnos borzalmas) napokon a személyzetre nem lehetett fikarcnyi panaszom sem. az életveszélyes állapotban lévő babát úgy szültem meg császárral hogy közben mindvégig mindenki kedves és nyugodt volt én csak sejtettem hogy baj lehet de hogy mekkora azt csak akkor mondták meg amikor már nyugalomba helyeztek a szobában. Aztán utána is mindig jöttek, beszélgettek, kérdezgettek, egyáltalán nem hagytak magamra, a nővérkék segítettek a tisztálkodásban, stb, a gyermekorvosnő szinte velem együtt sírt... egyedül a csecsemősök tűntek fáradtnak, türelmetelnnek főleg az idősebbek, a fiatalok nagyon kedvesek voltak. Nekem csak a szétdurranó melleimmel volt probléma, a tejet el kellett (volna) apasztani de nem volt gyógyszer (pár nappal előttem odaadták egy olyannak aki otthagyta a babáját a szülészeten) és nekem csak a hideg vizes borogatás maradt. szóval bár nincs alternativ szülőszoba, szülősámli sincsen, csak labda és bordásfal, és a cukros vizes cumisüvegek bizony ott sorakoznak a csecsemőszobában, azért szerintem ha valaki felkészül, választ szülésznőt, és az osztályon kiköti hogy csakis szoptatni akar, akkor nem éri csalódás az alatt a néhány nap alatt.

Mariann, nem is gondoltam volna hogy van akinek több UH-t csinálnak mint nekem Kép most a 13. hetet töltöm be és eddig 4 UH-n voltam. Legközelebb mindig megkérem hogy mérje meg a hosszát, nem fogom annyiban hagyni. Mi a Szabolcs utcai klinikára járunk most genetikai tanácsadóba és már azt is olyan nehéz megoldani, én nem tudnék Pestre járni terhesgondozásra (a Bálinttal a 25. hétig oda jártam de akkor váltottam Vácra, mert nem bírtuk az utazást, időt, pénzt, az nem ment)
Még annyit, hogy az ember nem tudhatja, mit bír ki, addig, amíg szembe nem kerül vele... hatalmas pofon az élettől amikor velünk történik, ami mindig csak másokkal szokott... sosem voltam korábban hasonló helyzetben, nekem mindig minden sikerült és én voltam az örök (másokat irritálóan) optimista és naiv kislány. És ha hiszed ha nem most megint "olyan" akarok lenni persze már sosem leszek "az" de nem tudok másképp élni, nekem lételemem az optimizmus, és remélem hogy ezentúl egészséges kisbabákat szülhetek és sosem történik velünk még egy szerencsétlenségKép nekem ez a bizakodás jelenti a túlélést! Kép Kép
és ha csak tudom, támogatom azokat akik hasonló helyzetbe kerülnek (tervezzük egy könyv kiadását is, mert egyszerűen nem létezik a gyermeket elvetélt/elvesztett nők segítése semmilyen szinten, csak az internetes fórumokban, az meg nem elérhető mindenki számára)

ma megyek védőnénihez.
mindjárt hazalógok, megint kezdi a torkom.
pusssszzzzancs, szép napos játszóterezést annak aki megteheti!!!
palinta
 
 


bocsánat a monológért Kép
csak olyan sok mindent akartam!!!
palinta
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: