Új privát üzeneted érkezett!

Helloka!

Képzeljétek, a lányom ma aludt először a bölcsiben. Annyira örültem, hogy el sem lehet mondani.
Fél 1-re kellett ma mennem érte, de mondták, hogy alszik. Igaz sírt kicsit elalvás előtt, de odaült hol az egyik, hol a másik gondozónő, simogatták, nyugtatták és elaludt.
Fél 2-ig aludt (3/4 12-től) és még utána is feküdt csendben vagy 10 percet. Nagyon ügyes volt.
A reggeli sírás meg állitólag csak 2 percig tartott. Remélem tényleg így volt nemcsak mondták nyugtatásképp.
Drágám mutatta , hogy ma egy kislány beleharapott a kezébe, elég csúnya neki a helye, szépen látszik. :roll: Mondta hogy fájt neki és sírt is, persze se Kati néni, se Éva néni nem emlitette. :roll:
Azt se tudom, holnap rákérdezzek-e végülis ugysem tudok mit tenni, ha megmondják hogy tényleg beleharaptak. :?
Na a másik:
Leparkoltam itt a parkolóban és kiszálltam a kocsiból, mentem hátra a csomagtartóhoz kivenni onnan cuccot. Akkor vettem észre hogy a szomszéd kocsi alatt van egy féldöglött véres patkány és és még próbál mozogni. Majdnem visítottam úgy besz@rtam . :evil: :evil: :evil: Mindjárt megyünk Bencéért az oviba, remélem már nem lesz ott, vagy nem kerül a kocsink közelébe, mert én akkor be sem merek szállni. :roll: :oops:

Panka!
Megnézem majd milyen ruhák vannak Dorkáról, mert fejből nem tudom. Mi érdekelne konkrétabban?

Kép
Kép
bendor
 
 


Sikerült a képfeltöltés, juppijé!

Andi, bencének utólag is nagyon boldog névnapoT!
Jó, hogy épségben megérkezett a férjed, biztos rengeteg mesélnivalója lesz!
Patkány, áááááááááááááááááááááááááááááááá!

Használ valaki Huggies pelust? Újra van nyereményjátékuk.

Jaj, mennem kell.

csók



Az előbb lemaradt: farmerexpo aug.27-30-ig! Mi imádjuk a sok állatot, óriási traktorokat (Ferrari is van :lol: ).

Puszi


 
 

Azt hiszem egy kicsit elhamarkodottan hittem azt, hogy én azok közé a kismamák közé fogok tartozni, akik jól viselik a terhességet :(
2 napja éjjel-nappal hányingerem van, és van egy olyan érzésem, hogy ez csak rosszabb lesz.
De hát hogy lehet igy tanulni, meg házimunkát csinálni, stb? Valakinek vmi ötlet?
Vendég
 


Sziasztok!

Mgevolt a kötéscsere, megint sírt Pannika, de inkább csak a lefogás és a rossz emlékek miatt. Aztán itthon már át kellett azóta kötözni, mert letépte... :roll: Képzeljétek, mit csinált! Megállt elengedett kézzel vagy 3-4 mp-ig, nem esett el, utána pedig végigsétált az ülőgarnitúra és a 2 fotel mentén... :shock: Akik voltak nálunk, tudjátok, ez vagy 4-5 méter, és nincsenek összetolva a bútorok, ott átfogott, és ment tovább... :shock: Bennem meg megállt az ütő.... Látom szomorú sorsom , nemsokára rohangálhatok utána állandóan... :? :lol:

Kicsi Patrícia gyönyörű! Megnéztem a képeket, kis husi baba! :D Zita! Még egyszer gratula a Szépségedhez!

Andi! Örülök, hogy Dorka aludt a bölcsiben! Így azért Te is nyugodtabban mész holnap dolgozni. Jó munkát! Bár, ez hülyén hangzik, az sosem jó! :? Patkány... :twisted: :shock: Brrr.....

Panka! örülök, hogy javul Emili! Bár, éppen ideje, olyan sokáig tartott így is. Az ínyén mi volt? Erről lemaradtam... :oops:

Kriszti! A múltkor nem is írtam, Nelly rengeteget változott és nőtt a tali óta! A fürdős kép a legjobb! Mi Huggiest használunk! :wink:

Alíz! Gratula a kiskönyvhöz! Azért ez szörnyű, hogy csak az a kismama, akinek kiskönyve van... :twisted:

Lilla! Nekem nincs ötletem... Én a 17. hétig émelyegtem és hánytam, aztán hánytam szinte minden reggel az utolsó 4-5 héten, de akkor már émelygés nem volt..... Tudom, hogy szörnyű, és az émelygés a rosszabb, metr az egész nap tart. Én néha már sírtam, hogy legyen már vége... :( :oops:

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Most olvastam itt a babaneten:
Új kötelező védőoltás lesz októbertől
2008. 08. 26.

Októbertől minden két év alatti, magyar gyermeknek ingyenes és kötelező lesz a pneumoccocus elleni védőoltás – írja az MTI.

Daróczi Dávid, kormányszóvivő elmondása szerint, az Egészségügyi Minisztérium erre vonatkozó javaslata már szakmapolitikai egyeztetés alatt áll, és az oltóanyagra szükséges kétmilliárd forint egy része is elkülönítésre került. Az oltást, amely az Európai Unió 17 tagállamában már kötelező, több részletben kapják majd meg a kisgyermekek.

A pneumococcus baktériumok az egyik leggyakoribb okozói a kisgyermekkori életveszélyes bakteriális fertőzéseknek. A jól ismert torok és mandulagyulladások mellett súlyos tüdőgyulladást, középfülgyulladást, agyhártyagyulladást és vérmérgezést is okozhatnak, s bár az egészséges ember orrüregében és garatjában is kimutathatók, egyelőre ismeretlen okokból, könnyen agresszív kórokozóvá válhatnak. Az öt évesnél fiatalabb gyermekek még csak korlátozott mértékben képesek védekezni ellenük, ráadásul az antibiotikumok elterjedt használata miatt sokszor még akkor is sikertelen a gyógyszeres kezelés, ha a betegséget időben felismerik. A pneumococcusok világszerte mintegy 700 ezer kisgyermek halálát okozzák. A fertőzésből gyógyult gyermekek jelentős része pedig olyan maradandó szövődményekkel kénytelen együtt élni, mint a nagyothallás, süketség, epilepszia vagy különböző mértékű agykárosodások.


Hajrá Pannika!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Csak ügyesen!!! :lol: :lol:



Kriszti!
Megnéztem én is aképeket, szépek vagytok 8)
Te pedig angyon kis ügyes!!!Ugye, hogy nem is olyan bonyolult? :wink:
Úgy tudom Dorka Huggiesben nyomul:DTi is azt használtok?
Mi régeben használtuk, de már az 5ös mérete sem lenne jó szerintem:?
Milyen nyereményjátékuk van?Mi az a farmerexpo, és hol van pontosan??

Andi!
Nagyon üyges Dorka!!!Nagyon hamar megszokja az új helyzetet, mások hónapokig küszködnek!De Dorka nagyon jól veszi az akadályt! :wink:
Én szólnék a helyedben a harapás miatt, és megmondanám nekik, hogy ezentúl minden ilyen esetet említsenek meg, mert szeretnél róla tudni(csak miheztartásképp nekik :wink: ).
Patkány:sajnálom szerencsétlen állatot, én nem bírtam volna könnyek nélkül. :cry: Még ha patkány is, de én nem bírok szenvedő állatot látni.Ha már hullaként látom az más, de hogy éppen haldokik... :cry: :cry: Remélem nem volt ott mire lementél, bár vszleg épp akkor ütötték el. :(
Ruhák:overál, bélelt nadrág, játszós kiskabát,ilyesmi.

Lilla!
Még semmi nem dőlt el, lehet hogy enyhe marad, és nem fog sokáig tartani.Van akinek a gyömbér jön be, másnak a hideg/fagyasztott gyümi, pépes kaja, stb.De van homeós bogyó is az ilyesmire. :wink:

Zsu!
Gratula Pannikának, nagyon ügyes!!!!!Emili is 7 hónaposan kezdett felálni, és mászkálni kapaszkodva.Hát igen, pakolhatsz el a szobákban :lol:
Emilinek az ínye is be volt gyulladva, és az egyik már kinőtt fogára ráhúzódott, és eltünt :? .

Emili új szavai:aki=oké :D, és ájj=állj:DMa többször is rászóltam az úton, hogy álljon meg, majd később már ő mondta amikor kereszteződéshez értünk, hogy ájj:D

És észrevette, hogy vannak rajta lukak :lol: Konkrétan az orra, füle.Most ebbe dugdos amit lehet :twisted: :D Tegnap talált egy fülpiszkálót, és már dugta is afülébe, és csavargatta, ahoyg az apjától látta :lol: Még jó, hogy jelen voltam amikor megtalálta!Aztán a szájába is ecsetelt", úgy ahogy én kenegettem neki :lol: Szegénykém hamar megtanulta.
Meglátta az apját is pucéran, és hát nagyot nézett :lol: Utnna belenézett a body-jába a nyakánál, hogy vajon neki is van ott vmi? :lol: Majd nagy óvatosan közelebb merészkedett, de láttuk rajta, hogy megfogná csak nem meri.Mi szó nélkül figyeltük mit csinál, direkt nem is mondtunk semmit, csak hogy az ott apa pisilője :oops: :lol: Ez volta ez első élménye eme testrésszel, és ugye nem akartuk hogy bármi félelem vagy rossz élmény maradjon vele kaőpcsolatban. :lol:
Egyébként nem szoktunk előtte mesztelenkedni, de bement a fürdőbe, és így történt:DMa pedig az én mellemet látta meg, és utána szintén nézte asajátját is :lol:

Ti hogy vislekedtetetk hasonló helyzetben?Kíváncsi vagyok, mert ugye erről sokat nem szoktak beszélni.Én úgy gondolom, hogy természetesen vislekedünk, és úgy beszálünk róla mint bármelyik testrészről, nem akarom hogy azt érezze hogy az vmi misztikus dolog vagy ilyesmi :roll: :?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


SZiasztok!

Van egy perc időm!

Zita! Óriási gratula kis Patriciához, gyönyörű baba! Jó egészséget, sok boldogságot nektek!

Zsu! Sajnálom szegény Pannikát, gyógypuszi a kis bibis lábikóra!

Andi! Dorka ügyes nagylány! Grat a bölcsiben alváshoz! csak így tovább! Neked kellemes munkába állást és könnyű napokat!

Kriszti! Vmi homeós bogyó alvásra illetve "okosodásra" (agyserkentő, élénkítő) nincs? Lassan jön a vizsgaidőszak, este nem tudok elaludni, nappal meg csak aludnék! Ez így nem buli!

Panka! Jó ötlet ez a picasa, akkor majd oda rakom fewl az össezs képet! Köszi szépen a privit! Igazából örülök ennek, mert így bátrabban fel merem tenni őket:)
Kérdésedre válaszolva: tapasztalatom ugyan nincs, szakkönyvekben azt írják, hogy az a természetes a gyerek egészséges nemi fejlődése érdekében, ha a téma nem tabu, persze határok vannak, ezt mindenki maga szabja meg. A lényeg, hogy természetesen kell viselkedni. Előbb utóbb úgyis felfedezik a különbséget. Majd még bele nézek a "nagykönyvbe".

Nekem ez a hét kicsit fárasztó, de egyelőre úgy tűnik nem lesz nehéz ez a félév a vizsgákat illetően! Persze húzós lesz abból a szempontból, hogy írni kell a szakdogát is, ami eddig ugye nem volt. Amikor fittebb leszek, jövök és töltök fel képeket erre a fortoalbumra!
Vendég
 


Sziasztok!

Nemrég értem haza a munkahelyről, jól elfáradtam, de sikeres volt az akkreditációnk. Jól ki is találtam magamnak, hogy igazából ezt csinálhatnám valami részmunkaidőben tovább is, főleg, hogy még mindíg nincs kilátás arra, hogy valakit be tudnak iskolázni erre a minőségirányításra. De itthon utánanéztem, és sajna gyed mellett semmilyen munkát nem lehet végezni :( . Kár.

[color=red]Zita! Gratulálok Patríciához, ügyes voltál, megnéztem a képeket is, gyönyörű kislányod van!![/color][b]

Kriszta! Köszi a képeket, remélem, nekünk is jól fog sikerülni, már nagyon várom (holnapután megyünk.

Andi! Gratula Dorkának, ügyes csaj!
Még nem is mondtam, képzeld, majdnem kimentünk dolgozni fél-egy évre Kínába. A baba miatt mondtuk le, de lehet, hogy nem is jött volna össze, még januárban volt róla szó. Egy libatelep önellenőrző laboratóriumát kellett volna kialakítani. Biztos érdekes lett volna, és a gyerekek megtanulhattak volna kínaiul :) .

Pankaa! Érdekes helyzetek ezek, de szerintem tök jól kezeltétek. Lesz még néhány ilyen helyzet, az tuti! :wink:
Én Bogit tavaly "világosítottam föl" azokról a dolgokról, amit úgy gondoltam egy 11 éves lánynak tudni kell (menstruáció, stb.) Aztán valamikor tavasszal a párom a Bogi számítógépén történő karbantartás közben belenézett már az internet előzményekbe..... hát, mikor én megláttam, majd leestem a székről. Aznap este aztán teljeskörű felvilágosításban részesítettem a gyereket (legalább tudja már, mit lát :wink: ), de nehéz volt, hogy hogy is beszéljek neki úgy, hogy ne érezze, hogy ez valami bűnös dolog, és hogy ő rosszat csinált, de azért ne is bíztassam arra, hogy délután a matek lecke helyett ilyen oldalakat nézegessen.[/b]

zsebi_baba
 
 


Kriszti! Köszi a cikket! Remélem, ez már végleges, mert mostanában mondtak mindenfélét... :roll: Megnéztem a képeidet, nagyon jók, főleg a tesósak! :D

Panka! Emili édes lehet, ahogy hasonlítgatja Magát hozzátok! :D Nekem nincs ugye tapasztalatom, mert Pannika még nem hasonlítgat. Ha engem meglát pucéron, akkor szopizni akar rögtön... :) Én most úgy gondolom, ne legyen tabu a téma, de azért bizonyos határok között. De szerintem ez függ a gyerek mentalitásától is, van olyan gyerek, aki kiváncsiskodik, kérdezősködik, és olyan is, aki csak nyugtázza magában a dolgokat, és nem firtatja.

Bea! Jól látom, hogy ma van az évfordulótok? Ha igen, nagyon boldog évfordulót Nektek!!!! Képeket várjuk!

Kép
zsuzska81
 
 


Zsebi! Örülök, hogy sikerült az akkreditáció! Elhsizem, hogy elfáradtál! Én sajnálom, hogy nem lehet GYEd meleltt dolgozni, mert szerintem sokan vállanának otthoni, napi 2-3 órát igénylő dolgot, már csak amiatt is, milyen kevés a max. GYEd is... :?

Kép
zsuzska81
 
 


Még el is felejtettem írni, hogy vettem a tesz-veszem egy bölcsőt, még a nyaralás előtt, csak Budapesten van, úgyhogy úgy beszéltem meg az eladóval, hogy majd valamikor elhozzuk.... Holnap megy a férjem Pestre, és ha minden igaz, elhozza. Nekem az volt a tapasztalatom, hogy a pindurkák az első hónapokban jobban szeretnek kisebb helyen aludni, Bogi pl. csak a babakocsiban aludt, Gergővel pedig kaptunk kölcsön bölcsőt. Most nem tudtam már kölcsönkérni, ezért vettem, de mivel tényleg csak max 2-3 hónapra kell, nem akartam több 10 ezerért újat venni. Ha holnap itthon lesz, majd teszek föl róla fényképet.

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Horror esténk volt. :twisted: :evil: :evil: :evil:
Dorka behányt 2x is. :roll: Kért tejet (ez nála a kakóóóó), adtam is neki. Nem büfizett hanem lefeküdt egyből. Aztán hirtelen hatalmas sírásba kezdett , mondta hogy adjak még neki kakóóó-t. Adtam. Ki is jött belőle. Takaríthattam a franciaágyat, szőnyeget, előtérben a járólapot, plusz az egész gyereket. :roll: :roll: Ő meg közben végig sírt, ugyhogy csak nagyjából tisztogattam meg mindent, inkább őt nyugtatgattam és az elalvása után folytattam a takarítást. Nehezen sírta álomba magát, még akkor is a kakókát kérte, de nem mertem neki adni. Sajnos nálunk a beragadt büfi miatt előfordult már többször is hányás, nem újkeletű a dolog. :roll: :roll:

Zsebi baba!
Gratula az akkreditációtokhoz!!!!!
Igen, sajna a gyed mellett nem lehet még 4 órában sem munkát végezni, viszont gyes mellett lehet még akár 8 órában is (ezért kapom én is a gyes összegét Dorka után), holott még Bencém idejében csak 4 óra munkavégzést lehetett csak vállalni.
Jót mosolyogtam Bogid internetes böngészésén. :lol: :lol: :lol: :lol: Gondolom néztél egy nagyot mikor felfedeztétek miket nézeget. :lol: :lol: :lol: :lol:
Kínai meló lett volna kilátásban? Biztos érdekes lett volna ott az élet. Férjemmel ma délután skypeztunk egy óra hosszáig (mindezt 250 Ft-ért) és sokat mesélt, de nagyon pozitív élményei vannak.
Igaz az ásványvíz ihatatlan, nincs semmi íze, pedig többet is kipróbált már. De ezt tudtuk is, nem volt meglepi, hisz egy ismerős ezt mesélte. :lol:
Viszont megtanult a férjem pálcikával enni, ugyhogy már nem ment hiába. :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Panka!
Jajj, ez a patkány olyan ronda volt, hogy inkább hányingerem volt tőle, nemhogy sajnálatot érezzek szerencsétlen iránt. Pedig szeretem az állatokat, de a patkánytól irtózom. Brrrrrrrrrrrr...... férjemék kisérleteztek régen velük, ill. rajtuk, egy meg is harapta, most is látszik a foga nyoma a kezén. Szerencsétlen állat annyira ronda és büdös, és annyiféle betegséget terjeszthet hogy utálatot tudok érezni csak velük szemben. :oops:
Ja és mikor mentem Bencéért még akkor is ott vergődött, csak épp már egy másik kocsi parkolt fölötte. És ennek a kocsinak a kerekének az árnyékába elkúszhatott, már nem sütötte a nap. :twisted:
Ruhaügyben szétnézek, ígérem. De leghamarabb szerintem hétvégén, remélem nem késik addig. :wink: :wink:
Gratula Emili új szavaihoz, nagyon ügyes kislány. :wink:
Édes lehetett amint apát szemrevételezte. :lol:
Nálunk Dorka leginkább Bencét figyelgeti, főleg mikor együtt fürdenek. :lol: Nem csinálunk problémát belőle, meg nem általános hogy meztelenül rohangálnánk itthon, de látott már bennünket mindkét gyerek meztelenül. Dorkának is elmagyaráztuk, hogy a kislányoknak meg a kisfiúknak különböző a pisilőjük. Finoman elmondtuk melyiket hogy hivják. :lol: Ennyivel be is érte. Eddig. :lol:
Panka, megnéznéd annak a homeos bogyónak a nevét ami a gátsebre segithet? Holnap megírnám Zitának, hátha segitene neki. :wink:

Zsuzsi!
Gratula Pannika mai teljesítményéhez is, nem semmi utat járt ma be a kis virágszálad. :wink:
Leszedte a lábáról a kötést? Élelmes a csajszika. :lol:

Kriszti!
Szépek a képeid a picasán, megnéztem. Sokat nőcisedett a lányod a kisbabás formájából.
Hátha valóban inygenes lenne a pneumococcus elleni oltás a kicsiknek. Igaz nekünk már nem aktuális, de azért szorítok, Nektek még hátha összejönne. :wink:
Nemrég olvastam egy cikket,a kullancs-encephalitis oltásról. Míg kis hazánkban az emberek 4 %-a van beoltva, addig Ausztriában ez az arány 80%. Ráadásul hazánkban a felnőtt oltóanyag is hiánycikk, szóval még esély is kevés az oltásra. :roll: :roll: Na meg aztán részletezték milyen szörnyűségeket okozhatnak a fertőzött kullancsok. :roll: Ráadásul hazánkban nem irtják a parkokban , játszótereken sem ezentúl, az Unio ugyanis beszüntette az irtásukat. (Gondolom sz@r volt a vegyszer, lehet emberre is veszélyes, de nem tudom . Ezen sem csodálkoznék)

Bea!
Boldog házassági évfordulót Nektek!!!!!!!Még sok-sok boldog, együtt töltött évet kívánok!!!!
Picasára várjuk a képeidet!!!!!!
Hol töltötted a múlt hetedet? Erdélyben voltál????

Kép
Kép
bendor
 
 


Zsebi!
A bölcsőről majd vájuk a képet, biztos klassz lesz. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Bea, nem vagyok sajnos homeós szakértő , nekem is ajánlották az Ulrticát, de rákérdezek, talán lesz neked is csodaszer.
Mit is tanulsz pontosan?

Zsebi, kár, hogy nem szóltál előbb, múlt héten adtam ela szobakocsimat ( fonott mózes állványon 4 kerékkel). Kiváncsi vagyok a bölcsődre. Nekem is nagyon tetszett mindig, de pont úgy voltam vele, mint te, nem akartam nagy összeget beleölni arra a pár hónapra (lám nekünk is 3 hónapig volt jó).

Panka, jót mosolyogtam! Édes lehetett Emili!
Nálunk nem voltak ilyen helyzetek, mondjuk mi szoktunk pucérkodni egymás előtt.
Huggies játék: bodyt lehet kiváltani, pelus vagy popsitörlő blokkal, min. 5 e Ft értékben kell vásárolni. 74-92-es méretig van, Micimackós, Malackás, Tigrises, a 4.-re nem emlékszem.
A Farmerexpo az Agráron van, lehet venni finom almákat jó áron (mi még nem vettünk ), ki vannak állítva a traktorok, de akkorák, mint a ház, 2-3 m magas kerekekkel. Vannak állatok, leginkább háztájiak. Nekünk hátrányos helyzetű városi gyerekeknek ez nagy élmény!
Néztem a programajánlót, mi szombaton fogunk menni.

Alizom, nekünk a 14 hetes 4D-n mondták, hogy 80 % kislány. Az is lett. :lol:

A képen nem a keresztelősapiban van Nelly, mert ez még hatalmas, de olyan gyönyörűt találtam, hogy ihajcsuhaj!!! Olyan, mint Emili kis rózsaszínű horgolt sapija, csak fehér . A virág mellett 4 kis pici toll is virít, a 20-as évek stílusában. Lehet holnap főpróbázunk, ha nem lesz nyűgös. Úgy is meg kell néznem jó -e még rá a ruha? :shock: Még akkor megvettem, mikor vártuk. :shock:

Jó éjt mindenkinek!

Kriszti



Ja elfelejtettem: mi már egy ideje nem Huggies-ozunk.

Kriszti!
Még Zsuzsiéknál kérdezted milyen a Bébi kis- és nagykeres csomagos pelenka. Mi elhasználtuk mind a 60 db-ot, nem volt vele gondunk. (Franciao.-ból importálják, az volt ráirva egyébként). Csak nekem annyi nem tetszett, hogy ez nincs annyira összepréselve mint a márkás pelenkák és nem annyira szép sima. Azok nekem jobban bejönnek. De van itt a Domokoson egy pelenkafutár cég én ujabban tőlük veszek pelenkát tök jó árban. Van szépen vékonyra préselt is, meg van kevésbé csinosan préselt is. :lol: Pisi kaka bent marad, sehol nem folyik ki.
Ja, a keresztelős ruci főpróbáról kérünk fotót. :wink: :wink:

Edina!
MSN-en kérdezted, ezeket találtam Neked:
Az oxytocin (görög eredetű szó, jelentése gyors szülés) az agyalapi mirigy hátulsó lebenyében tárolódó, a hipotalamuszból érkező hormon. Szabályozza a simaizmok működését, fontos szerepe van a szülés megindításában.

Az oxitocin fehérjetermészetű anyag (peptid), amely sok gerinces élőlény agyalapi mirigyének a hátsó lebenyében található. Emberben ez a hormon a köztiagybeli hipotalamusz révén kerül a vérbe. Szoptató nőknél a szopás hatására szabadul fel így elősegítve a tej kiürülését az emlőből. Szülés alatti felszabadulása méhösszehúzódásokat okoz.

Oxytocint intravénásan, vagy a nyálkahártyán keresztül lehet beadni, mivel a bélrendszerben elpusztul. Általában szülésindításra használják, vagy "jó" fájások keltésére.
Az összehúzódások hatására kinyílik a méhszáj, és a kitolási szakban megszületik a kisbaba.
Szoptatásnál az oxytocin a tejutak kiürülését segíti a simaizom-összehúzó hatásával (és utófájásokat okoz a gyermekágyas időszakban)
Az oxytocinnak stresszoldó hatása is van.
Na és még ezt is találtam róla: :roll: :roll:
-Oxytocin szabadul fel orgazmuskor mind a férfiban, mind a nőben. Férfinál az ejakulációt segíti, nőnél méhösszehúzódást okoz.
- A közösüléskor felszabaduló oxytocin lehet felelős a monogám kapcsolatokért (férfiakban az oxitocin hatását valamelyest ellensúlyozza a tesztoszteron) Szerelmes embereknek magasabb az oxytocin-szintje.
- Az agyvízbe fecskendezett oxytocin spontán erekciót okoz
- Autistákban alacsonyabb oxytocin-szintet mértek.
- Fokozza a bizalmat és csökkenti a félelemérzetet.

EDA (epidurális érzéstelenítés):
A szülés folyamán 2-3 ujjnyi méhszájnál szokták a katéter-behelyezését megtenni. Ekkor már biztosan szül a kismama és még sok idő van hátra a vajúdásból. 4 ujjnyi és annál nagyobb méhszájnál már nem teszik be, mert azt mondják, hogy a komplikációmentes szülés mindjárt célegyenesbe fordul és amire az első adag érzéstelenítő hatni kezdene, addigra kitolásban van a méh és akkor előnytelen az EDA hatás.

Jóéjt!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Most elsőnek gyorsan a homeós bogyók:
Gátmetszésre:
1:Apis mellifica 15 CH:Ha avulva duzzadt,ödémás,szúr,nagyon fáj.Az ülés is fájdalmas.Fájdalomcsillapításra alkalmas a jegelés mellett.
2:Staphysagria 30 CH:A sebszélek szebb,gyorsabb gyógyulásást segíti elő.Fájdalom csillapító hatású.

Ezeket találtam.Nekem ebből a 2. van, fel sem bontottam, szerencsére nem kellett :wink: .Ha gndolja neki adom, nekem egy darabig nem kell. :wink: És van Urtica urensem is, azt is odaadományozom ha kéri vki!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Emilim visszaaludt, gí ymost gyorsan írok.

Bea!
Neked is találtam vmi homeósat fáradtság ellen:
Acidum phosphoricum 15 CH:Fizikai és szellemi fáradtság,kimerültség,közömbösség megszüntetésére.
Kalium phosphoricum 9 CH:A fáradtságot fejfájás,ingerültség kíséri.
Mndtad hogy gyakran van migréned is, erre is van bogyó, csak tudni kéne hogy pontosan miylen tünetek kísérik még.Jühet priviben is. :wink:
Boldog évfordulót nektek, még nagyon sok boldogságban, egészségen együtt eltöltött évet kívánok!


Egyébként van nekem 3 kis füzetecském, kaptam egy patikustól, ők is ebből okoskodnak:DHa vkit érdekel odaadom fénymásolásra. :wink: Van egy általános rész, egy várandós kismamáknak, meg egy babás.

Andi!
Még ezt is találtam, a várveszteségre Zitának:
China rubra 9 CH:Vérszegénység, a szülés alatti vérveszteség miatt fellépő fizikai fáradtság enyhítésére,segít a vörösvértest képzésben.
Ruhák bőven ráérnek, nem kell sietni, csak megemlítettem, hogy majd esetleg szétnéznék nálad;)
Patkányt én sem csípem, csak a szenvedő változatot nem bírom:(Akkor megesik a szívem rajta.:)
Szegény dorka(na meg te is a sok takarítás miatt).:(Vszleg azért a kis lelkét megviseli eza bölcsi dolog, még nem dolgozta föl, és lehet hogy ez okozza a hányást?Vagy máskor is szokott ilyet?

De van szer a keményedő hasra, lábszárgörcsre, vizesedés, visszerességre, császármetszésre,terhességi hányásra, hányingerre.

Lilla!
Fentebb írtam, hogy van szer a hényingerre is, ha érdekel írd meg pontosan hogyan mikor milyen tünetekkel jelentkezik. :wink:

Bea: Kép

Zita ezt még neked küldöm:):
Kép

Bencének utólag:
Kép
Azt hiszem pótoltam a képadósságaimat:)

Zsu!
Hát igen, mi is természetesen akarjuk majd kezeni ezt a témát, nem akarunk tabut belőle.Mindig a saját értelmi szintjén elmagyarázni.Csak csodálkoztam hogy ezt már ilyen kis korban el kell kezdeni :shock: :D

Zsebi!
Jó a abölcsö szerintem is, csak nálunk nem lett volna helye.Kivi vayok hogy milyet találtál!
Húha, miket nézegetett Bogi?? :shock: Most kérdeztem a férjemet, és mondta hogy Linuxon(nekünk ez van, nem Windows) be lehet egysterűen állítani, hogy letiltson bizonyos oldalakat(pl. amiben előfordulnak a sex, porno szavak, stb.)
A program neve Linuxra:squid és dansguardian, ez a kettő együtt tudja ezt a tartalomszűrést.Hátha van Windowsra is.

Kriszti!
Neten fent van ez a farmerexpos program?érdekelne.

Bocsi hogy ilyen csapongó vayok de közben ment a férjem is melózni,én meg sietek, mos a gép, vasalni is kéne, meg sütök túrsbuktát is:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Kriszti! Tényleg sajnálom, hogy nem szóltam hamarabb, biztos szép volt a szobakocsi, és ráadásul itt helyben. Ez a bölcső is fonott, a lába fa.
Akkor most kérdezek, hátha van valakinek : pelenkázó-fürdető állványt szeretnék venni, aminél a pelenkázólap felhajtásával ott a kiskád.

Mi is be vagyunk oltva kullancs-agyhártyagyulladás ellen már vagy 8 éve. Akkor éppen mentünk azt hiszem Ausztriába nyaralni, és abban az évben nagyon sok fertőzött kullancs volt. De nem is baj, hiszen ez azóta is téma. A gyerekekkel éppen ma délután megyek az emlékeztetőt beadni, nekem most halasztódik a szülés utánra.

Hétfőn voltam a pajzsmirigy szakrendelésen, olyan jó lett az eredményem, hogy majd csak szülés után 10 héttel kell menni.

Aliz! Te is a Híd utcára tartozol "védőnőileg"? Gyerekorvoshoz hova jártok? Mi még a Thomass Mann utcára járunk Siterihez, mert a Bogi születésekor a Poroszlayn laktunk, aztán ott maradtunk nála. De a picivel már inkább itt szeretnék orvost választani, már csak azért is, mert Siteri nemsokára nyugdíjba megy, ha jól tudom. Nem ismeri valaki a híd utcai orvosokat?

Andi! Tényleg biztos érdekes lehet Kína! Amikor először meghallottuk a lehetőséget, először megijedtem, aztán örömmel és izgalommal töltött el, aztán megint kicsit félelemmel, mert nem éppen a fővárosba mentünk volna, hiszen egy állattartó telep valahol mezőgazdasági vidéken van. Állítólag az angol nyelvtudással is eléggé hadilábon áll az átlagember, tehát a kommunikáció sem lett volna túl egyszerű. De azért, ha nem jött volna a baba, biztos belevágunk.
Bogi internetes "kalandján" valóban nagyot néztem. "az én kicsi lányom..." :) Először, amikor kérdőre vontuk ő is égett, mint a rongy, de aztán látta a hozzáállásunkat, hogy nem megszídni akarjuk, csak megbeszélni, már ő is felszabadultabb lett, és szerintem egész jól jött ki mindenki belőle. Akkor és ott elmondtuk neki, hogy ha ez a téma érdekli, inkább kérdezzen, mintsem az interneten keresgéljen, hiszen ott még felnőtt ember számára is beteges dolgokkal is találkozhat. (Másik dolog persze, hogy mindezt leckecsinálás helyett nézegette....) Aztán én kettesben leültem vele, és szépen mindent teljes részletességgel elmagyaráztam neki. Az elején kicsit kínos volt mindkettőnk számára, de aztán egész jó beszélgetés lett belőle. Előtt eazért nem gondoltam, hogy egy 11 éves lányt ilyen mélységig föl kell világosítani, de manapság valóban olyan mértékben ömlik rájuk az információ, hogy segíteni kell nekik eligazodni benne.

zsebi_baba
 
 


Pankaa! Pontosan ezekre a szavakra keresett rá a google-on, és a kidobott oldalakat nézegette. Nem tudom, a Windowson van-e ilyen lehetőség...

zsebi_baba
 
 


Zsebi!
Van win.re is, csak az bonyolultabb, a férjem már rég nem foglalkozik win.-al, a munkahelyén is Linux van.
Hát igen, ma egyre korábban kell felvilágosítani a gyerekeket :? De jól kezeltétek a helyzetet!!:)Ha jól emléxem én is tudtam már 11 évesen, hogy hogyan "készül" a baba:DNekem egyébként is akkor jött meg először,de hogy honnan informálódtam, arra nem is emléxem, de nem a szüleim mondták el. :roll: (és nem is az internet :lol:)Talán a barátnőkkel együtt nyomoztuk ki, de erre sem emléxem pontosan.Hmm, érdekes... :roll: :oops: :D

Emikém még mindig alszik :roll:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Zsebi!

Most olvasom Bogi kalandját. :D :shock: :?
Egyszer láttam a tv-ben a netes pedofilvadászokat, hogy egy ártatlan szóra pl. a cica mennyi mocskos dolgot hozott ki az internet. Szóval nem kell célirányosan keresni, gyakorlatilag bármire fel tudják tenni ezek az elvetemültek.

Kérdezted a pelenkázó-fürdetőszekrényt.
Nekünk is az van, még használjuk, de ha ilyen ütemben nő Nelly hamarosan meghírdetem (Olivér 9 hónapos koráig fürdött benne).
Decemberre várod Szabit, ugye?
Felteszem neked a képet:

Peg Perego Prime Bolle, vadiúj a pelenkázószivacs, mert a régi elszakadt (kár, mert biztonsági öv is volt rajta)

Kép

Zsiráfos szivacs


Kép

Megyek, ébred a nőcike!

Puszi



A pelenkázószekrény ui., csak zöld a kiskád benne.

Csáó



A pelenkázószekrény ui., csak zöld a kiskád benne.

Csáó




Szasztok!!!

Pintyuskám: HATALMAS GRATULÁ A KIS PATRICIA BABÁHOZ!!! MEG UTÓLAG NAGYON BOLDOG ELSŐ NÉVNAPOT KÍVÁNOK A KIS HOLGYNEK!!! SOK ERŐT, EGÉSZSÉGET ÉS TEJCSIT!!!


MÁR MEGINT ALIG TUDOK A GÉP ELÉ ÜLNI, MA IS JÖNN PÁR NAPRA VENDÉGÜNK HOZZÁNK.

PANKA: KÖSZI SZÉPEN A PRIVIT, MAJD EGYSZER ÁTTANULMÁNYOZOM!

ZSU: PANNIKÁT SAJNÁLOM, KITARTÁS A PICURNAK!!! VISZONT NAGYON ÜGYES, FANTASZTIKUS, MIKET TUD!!! GRATULÁLOK!!! MI CSAK MOST 4 KÉZLÁBRA ÁLLTUNK, PRÓBÁLKOZIK ELINDULNI. ÜLÉS IS ELÉGGÉ ÜGYESEN MEGY MÁR.


ANDI: VOLTUNK A SZEMÉSZETEN, A DOKI MOST MINDENT RENDBEN TALÁLTA :shock: VÁRUNK MÉG NOVEMBERBEN MEGYÜNK VISSZA.
PATKÁNY :shock: :shock: :shock: BRRRRRRRRRRRR...


BOCSIKA, MOST MENNEM KELL,!

MINDENKINEK PUSZA

Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Helloka!

Egész jól telt külön-külön a mai napunk, leszámitva, hogy reggel üvöltve hagytam Dorkát a bölcsiben. Ma nagyon nem akart maradni. :roll: Persze maradt én meg kifelé jövet már sírtam. Drága Bencém vigasztalt. :( :oops:
De délben odacsörögtem és mondák, hogy hamar megvigasztalódott. Délben is elaludt kis sírással és aludt 3/4 2-ig. 3-kor rohantam érte, akkor voltak túl az uzsonnán, jól evett. És menni akart ki az udvarra homokozni, persze velem. Kicsit homokoztunk , aztán visszamentünk az oviba Bencéért.

Pintyusékról:
Ma munkaidőben átszaladtam Zitáékhoz, megnéztem a Drágákat.
Tündéri a pici Patrícia nagyon. A kis drága épp aludt, de felkelt és sírt nagyon, fájt a pocakja, jött belőle a puki rendesen. Kakit várta már Zita nagyon, igaz tegnap is volt egy kicsi neki.
Előtejcsi van, szokják a szoptatást és egymást.
Zitának már van homeos bogyója a gátsebre, hátha segit majd neki.
Egyébként örült nekem, mindenkit szívesen fogad, azt mondta. A 122-es szobában vannak. (Épp azon az ágyon fekszik, ahol feküdtem pár napot Bencével pocisan :P :P )
Vérvétel eredményre vártak, attól függ pénteken mehetnek-e haza. A magzatvízbe belekakilt a kis drága születéskor, és ellenőrizni akarják nem kortyolt e belőle, ezért van a vérvétel.
Nem sárgult eddig be Patri baba, bizunk benne nem is fog.
Ja és kiderült nem 20 óra 10 perckor hanem 20 óra 48 perckor született Patrícia. :oops: :oops: :oops: Még Zita sem tudta pontosan, férje mondta éppen neki. :lol: :lol: :lol:

Később még lehet jövök.
puszi

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Most csak egy percre.... Anyukám utánakérdezett a pneumo oltásnak. Még csak rendelet-tervezet van (amit vélhetően el fognak fogadni), és asszerint 1 év alattiak kapják ingyen, 1 és 2 év közöttiek közül pedig csak a koraszülöttek, fejlődési rendellenességesek, stb.

Pannika lábát nem kell mát kötözni! :D És holnap már szerencsér enem kell mennünk a klinikára sem, ma is egész délelőtt ott ültünk... :roll: itthon hígított Betadine-be kell áztatgatni naponta többször.

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!!!

Tegnap nem tudtam jönni mert elég sűrű napom volt kezdtem tg-vel reggel 3/4-8 ra már ott voltam és majd csak negyed 11- kor jöttem el. :roll:
A vizeleterdményem is el kavararodott,úgy kellett szólnom majd nagy kegyesen kinyomtatta nekem a nő. :x
Utánna visszamentem anyósomhoz ő vigyázzott addig Balázsra majd bevittem a munkahelyemre a tápp. papírt meg beszaladtunk anyukám munkahelyére is.Sétáltunk egy kicsit a Petőfi térni szökőkútnál majd jöttünk haza.
Délután én is voltam Zitánál ahogy a férjem hazajött mentem ki.
Úgy láttam örült nekem és jókedvű volt,bár mondta hogy előtte való nap nem sikerült a szopi és sírt is meg sok volt a látogatója.
De tegnap már nagyon kis mosolygós volt.
jaj nagyon cuki a kis Pati bár az arcát csak a végén tudtam megnézni mikor már jöttem el mert végig szopizott és nagyon ÜGYESEN!!!Csak úgy mozgott a kis állkapcsa.
Még akkor is a kakit várták.
Ott volt a boldog apuka is,nagyon aranyosak voltak látszott hogy milyen boldogok.De van is miért,nincs is annál nagyobb boldogság mint hogy gyermeke születik az embernek.

Zita:
Kívánok nektek jó egészséget,boldogságot mégegyszer!!!!!

Panka:
Igen tudom hogy még nem lehet ilyenkor látni a nemét csak kint a váróban volte gy csaj aki mondta hogy ez a Szikszai ha látja akkor megmondja ,és neki 12 hetesen mondta neki hogy fiú és a 20 hetesen is azt mondták neki.
Ezért gondoltam hogy rákérdezek,de nem látszott. :cry:
Nem baj majd kiderül,a lényeg hogy egy egészséges gyönyörű baba legyen,de azért ha fiú lesz akkor fel kell kötnöm a gattyát. :wink: Főleg ha olyan kis elevenke lesz mint Balázs. :shock: :? :lol:
Én is csodálkoztam rajta hogy neki már látta mert ilyenkor még nem igazán szokták látni ,nekem is 18 hetesen sem látták majd 20 hetesen mondták meg végül is.
Most már Emili csak helyre jön,jó hír hogy már csak nagyon kicsi különbség van a két lába között.
Minket is látott már Balázs meztelenül és volt hogy nézte az apja pisilőjét,de mondtuk neki hogy az apáé meg hogy Balázsnak is van akkor levette magáról a pelenkát és nyugtázta magában hogy az övé még kisebb. :D Nekem meg volt hogy meg puszilta a mellem amikor meg kisebb volt akkor meg szopcsizni akart mindig mint Pannika. :D
Szerintem nincs ebben semmi nyilván csak bizonyos határokon belül.

Andi:
Köszi hogy hívtál meg tájékoztattál a fejleményekről.
Nme is tudom mit írjak mert tegnap mindnet megbeszéltünk telefonon. :D
"Jó munkát" neked .

Zsu:
Jja de jó hoyg nem kell már kötözésre járnotok ,az egy tortúra!!!!
Remélem hamar rendbe jön.
Fáj még neki?
Az igen ,beindult Pannikád, lassan kedves anyuka készüljön fel hogy szaladgálhat a kislánya után. :)

Olgi:
Nálatok tényleg sűrű a program .
Örülök hogy oké mindne a szemészeten. :wink:


Zsebi:
Igen a védőnőm ott vana Híd utcán.Pelleiné Imre Judit.
A gyerekorvost nem váltottam mert Szövetes doktornőhöz jártunk az Angyalföld térre ő nagyon jó doki szerintem lelkiismeretes meg enm tömi egyből antib.-maml a gyereket ha nem muszáj.Szóval ő nekünk bejött így nem váltottam.
Ott nem ismerek senkit :( Nem tudok segíteni neked ebben.
Hát igen most már azt mondják hogy a gyerkek hamarabb érrnek ,de ez így is van.Köszönhető ennek a rohanó fejlődő világnak.Ez néha jó de sokszor meg nem.
De az anygon jó hogy ilyen a kapcsolatotok és mindent meg tudtok beszélni ez nagyon fontos egy gyerek-szülő kapcsolatban szerintem.

Éva,Anita:
Hogy vagytok?Hogy telnek a napjaitok?

na megyek reggelizni.
Sziasztok.

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Na hová tűntetek??? :shock:

tegnap este voltunk Pintyuséknál látogatóba :D Férjem elvitt kocsival, ő kint várt addig :lol: .Emilire meg egy munkatársnője vigyázott addig, már többször is volt itt nálunk "babázni" :lol: .Emili nagyon csípi, amerikában volt bébiszitter, ért a gyerekekhez. :wink: Csak sosem ér rá amkikor nekünk kéne :( :evil:
Hát a kis Ptrícia gey tünemény!!!!:DOlyan jót nosztalgiztunk Tomival:)Hihetetlen hogy Emili is volt ilyen kis picike, pedig nem is olyan régen volt :lol:
Most nagyon éreztem, hogy jó lenne már a kistesó :oops: :D
Aztán itthon megnéztük a tavalyi dvd-ket, amin Emili még picike volt :lol: Ő is nagyon nézte magát :lol:
Pont akkor volt Patricinek kakija mikor odaértünk, Zita föl volt dobódva:)Találkoztam a férjével is:)helyes kis család lettek:D

Andi!
Milyen volt az első melós nap??Dorka?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Zsu!
Aranyos az ácsorgó Pannika!Na meg adobozban is :lol:
Mászással hogy áll?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok íLányok!!!

Bendor!!! Igen rég is jártam itt nálatok,csak akkor még pocakos voltam. :lol: :lol: Érdekelne engem az a pelus amit szoktál venni a domokoson,amit irtál.
Raknál fel fotot?
Vennék én is ha jo,Hogyan juthatok hozzá?? Vagy van üzletük is?? És mennyiért veszed???
Nekünk maxi kell majd. Mert midi most van elég. :D


Panka!! Igen erre a cimre gondoltam. Köszönöm.
Még lenne egy olyan kérdésem hogy hol tudtok jo turit ahol gyerek cuccokat lehet venni???

További szép napot nektek!!! :lol: :lol: :lol: :lol:



Kata&Milán


oszman777
 
 


Pemperst használók!!!!
Ha vki nem gyűjtené a Rossmannban kapott pontokat a Pempers pelus után, az nekem adná????Megköszönném.Csak a Rossmannabn adnak érte pontot, máshol nem:(Játékokra lehet beváltani, csak elég sok kell hozzá :evil:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Oszmann!
Van több turi is, ill. bababizományi:
1.Pásti utca eleje, a Hatvan utca felől, bal oldalon van egy angol használt gyerekruhás.
2:babaizományi:a Jerikó elején, a Babycenter mellett, a nagy panelek aljában, szintén bal oldalon.Pontos számot nem tudok, de srégent szembe van a Helikerrel, Reállal.Zsebibaba a neve:DDe 12-14 óráig zárva vannak.
3:bizományi:Kossuth utcáról nyílik egy kis udvarban, a DM mellett vmelyik udvar, de ennek is van egy táblája a kapuban, meg lehet látni. :wink:
4:Csapó utcán a Vár utcával szemben, a fagyizó mellett, a virágpiac elején.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


IGEN TUDOM HOGY VAN TÖBB TURI.
CSAK NEM MINDENÜTT VAN KÜLÖN RAKVA A GYEREK RUHA,MEG VAN OLYAN AHOL NINCS IS VAGY CSAK NAGYOK.
iGEN, A BIZIKET MEG TUDOM,NEKEM IS BIZIM VOLT dEBRECENBE,ÉS A LEGRÉGEBBEN ÉN VOLTAM. :lol: :lol: :lol:
VALAMELYIK NAP A KISHEGYESI UTI BIZIBE VÁSÁROLTAM,ELÉG JO RUCIKAT. hÉLIKER MELLETT A 10 EMELETES HÁZAK ALATT.

lENNE EGY KÉRDÉSEM MINDENKIHEZ.HOGY NEM-E TUDJÁTOK HOGY A LIBEROS PELUS ZACSIROL,A NYUSZIT HOVA KELL BEKÜLDENI??? TUDJÁTOK AZT KI KELL VÁGNI ROLA. CSAK HOVA KÜLDJEM BE? ÉS ÁLITOLAG AJÁNDÉKOT KÜLDENEK. :wink: :wink: :wink: :wink: :wink:



Kata&Milán


oszman777
 
 


Oszmann!
Kishegyesi nekem messze van.Amiket írtam, a Csapó kivételével külön vannak a ruhák, méret szerint.Ja és van egy az Egyetem sgt.-on is, a volt Baby kiss helyén. :wink:
Nekd is volt bizid?miért nincs már?
Libero:hát amig küldtek ajándékot, addig küldtek bizonyos időközönként egy levelet, benne egy kérdőívvel,amit kitöltve vissza kellett küldeni a nyuszikkal, 10 db-al, és utánna küldték az ajándékot. :wink: De hívd fel őket ha jobban érdekel, én ennyit tudok.Viszont most van egy másik ajándékuk is, csak nincs nálam a levél, ott vmi pontokat kell gyűjteni, csak nem tudom azt én sem hogyan, hány nyuszi hány pont. :roll: :?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Panka, a farmerexpo.hu-n meg tudod nézni a programokat.
Megint van Pampers játék? A honlap szerint lezárult a hűségprogram.
Ha megtudsz valamit sikíts nekem légyszi, mert bár mi most Huggiest használunk áttérünk a Pampersre. Annak idején Olivérnek jó kis játékokat küldtek, pl. fecsegő telefont, zenélő-formabedobó csigát, kockaevő elefántot.
A Liberó meg csak béna kis vackokat. Na jó nem annyira bnákat (végül is Lamaze, az meg igen jó), csak a Pampershez képest volt olyan kicsi.
Hogyhogy csak a Rossmann-ban kapsz pontot? Már ezt is leszabályozták?
Kár, mert mi Dm pártiak vagyunk.

Oszmann Kata!
Én is szoktam a Kishegyesin vásárolni, sőt a kinőtt rucikat is oda viszem. 2 hónap alatt árultak 20 e Ft-ot nekem.
Régebben turiba jártam, de mostmár nem szeretek, mert a jó helyeket ellepték a vásárlók és én nem vagyok az a könyöklős tipus, meg sokszor ki is fosztják mire odajutok. Sokan megveszik, majd árulják a teszveszen.
Mostmár ott sem veszek ruhát, csak ha nagyon beleszeretek, olyan sok a posta, hogy nem éri meg.
Most jó olt a börze is, nagyon szép rucikkal (szintés bálások voltak, de szuperek), csak ott meg türelmem, időm nincs válogatni, annyi rengeteg ruha volt.
Na de majd most ősszel lepasszolom a lurkókat és mazsolázgatok kedvemre. Mondjuk ott is volt pár agyament árus, akik pl. a pulcsikat, nadrágokat 1000-1500 ft-ért adták. Jó,hogy H&M, Next, Cherokee, de ezeket mi is tudunk venni harmadáron a turiban, sőt Cherokee-t újonnan a tescoban..
Hol volt a bizid?

Csajok a Corá-ban nagyon szép fehérneműk vannak 400-600 Ft-ért, melltartók 1000-1200 Ft-ért.
ANDIKÁM, ránkvaló is!!!!!!
Le is cseréltem a fél állományt.
Lefényképeztem a gyermekemeta keresztelős ruciban, a ruci álom, de a sapi csak nem jó, úgyhogy túra kedden + fülbevalót is vennem kell. Azt kapja a keresztszüleitől. Szép princess csiszolású smaragdot néztem, de 3-4 hét a szállítás és 14.-én lesz a szertartás.
Mindegy, ha nagyon nem találok mást, akkor megkapja később.


Lillaoh!

Te kérdezted dr. Kuzmáné Maricát? Nekünk ő volt Olivérrel a védőnőnk.
Ezek szerint ti az Poroszlay környékén laktok?

Most mennem kell, hajat festek míg alszi a kis boszi (kb. fél óra :? ).

Csákó



Kriszti!
van Pampers játék, de tényleg csak a R.ban :evil: Moast velük szerződött gondolom a cég.Nekünk meg van kuponunk minden hónapra decemberig, DM-es.1 hónapban kb 2 csomi pelus fogy, így elérhetetlen a 200 pont, a fataligért:(Egy csomi pelus után jár 7 pont! :twisted: :evil:
R-t én is utálom, olyan kínais lett:(
Liberonál is van most akció, vonalkódot kell beküldeni, az ér vhány pontot.Itt sincs sok jó játék, csak a Clemmy-k.www.liberoklub.hu
Sajna nincs már a Pemperses régi akció, azok tényleg jó játékok voltak.:(
Hátha kapsz még időben szép fülcsit, de ha nincs,a kkor szerintem is inkább később kapjon egy szépet,mint most egy kevésbé szépet:)

Andi!
Hol van pontosan Nyíregyházán az a vadaspark, ahol jártatok?

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Kismamik, friss anyukák!!!:D
Szomszédasszonyomnak van megmaradt kisméretű pelusa, ha vkit érdekel szóljon nekem.
1,5 csomag 3-6 kg-s huggies
meg vmennyi 3-6 kg-s DM-es.Ár megeggyezés szerint.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Olimami!

Még nem nem beszéltem vele, mert szept. 1.ig szabin va, úgyhogy majd jövö héten hivom fel valamikor. Neked mi a véleményed róla?
Amúgy a Martonfalvin lakunk, de az tényleg közel van a Poroszlayhoz :)
Vendég
 


Sziasztok!
Most jutottam gépközelbe, nemhiába máshogy telnek a napjaink mint eddig.
Gyerekek alszanak, most van időm a saját dolgaimmal is foglalkozni kicsit.
Ma reggel munkába menet beugrottam Zitáékhoz, hisz a szülészet előtt megyek el kocsival. Épp szopcsizott a kis drágája. Édes volt nagyon.

Panka!
Nyíregyházán a Sóstó Zoo:
Ezt találtam:
Autóval: Nyíregyházán a körútra térve minden kereszteződésben tábla jelzi az utat.
Vonattal: A vasútállomásról a 8-as jelzésű autóbusszal, amely a park főbejáratánál áll meg.
Egyébként itt olvashatsz róluk, ezt az utbaigazítást is itt olvastam:
http://www.sostozoo.hu/
Dorkával reggelente sírdogálva megyünk, de ma ügyi voltam, mert elvittem a fotóalbumjait és beadtam, hogy nézegessék meg Éva nénivel. Egyből ölbe is vette Dorkát és nézegetni kezdték, így elterelte a figyelmét a nyöszörgésről. A délelőttök az udvaron jól telnek, mikor az alvásra kerül a sor akkor jutok leginkább eszébe és akkor kell foglalkozni vele, hogy ne sírjon.
Tegnap is, ma is aludt a drágám , ma már nem kellett olyan sokáig mellette ülni , hamar beájult. Aludt másfél órát kb. Tegnap 3-ra, ma meg fél 4-re mentem érte. Ha már ott vagyok akkor velem még maradna , haza sem akar jönni. Anyával a bölcsi is tökéletes. :lol:
Esténként is sokkal hamarabb elálmosodik, reggelente csak ébresztve van, és a bölcsiben hamarabb van a délutáni alvása is. Ma 8 órakor aludt el, tegnap fél 9-kor. És reggel 3/4 7-kor így is ébreszteni kell. Ugyhogy végre beáll már nálunk is mindenkinek a normális bioritmusa. :lol:
Nekem a munkahelyen ma is , tegnap is hamar eltelt a nap, még világmegváltó munkába igaz nem is kezdtem. (nem is fogok :P ) Pénteken meg csak délig dolgozunk, ugyhogy a holnapi nap is kibírható lesz. :P :P

Oszmann!
Szívesen hoznék Neked fényképet a pellusokról, de a férjem elvitte a fényképezőnket külföldre, jövő hét közepén jön haza, így hamarabb nem tudok fényképezni. :?
Egyébként kérek holnap szórólapot a pelenkaboltban és akkor tudok bővebb infóval szolgálni.
De azt már most tudom írni:
A bolt 9-től du 4-ig vagy talán 5-ig van nyitva hétfőtől péntekig. Nem tudom tudod-e hol van a Böszörményi úton a Portéka bútoráruház??? Na, amellett vannak a Tesco irányába 4 emeletes házak, és annak a garázssorában vannak boltok és az egyik ez. De Db területén ingyenesen házhoz szállitanak.
Van 1. osztályú pellus (ez a szépen préselt) és van a 2. osztályú kevésbé szépen hajtogatott és préselt. Lányom 12.5 kg, rá az 1. osztályút 37.50 Ft/db áron veszem. 32 Ft/db a 2. osztályú. Persze a kisebb méretűek olcsóbbak. Lehet zsáknyi mennyiséget is venni, de lehet darabra is. Kipróbálni érdemes , aztán vagy bejön, vagy sem. Nekünk bejött. Pedig Bencémnél csak a márkásakat vettük, de ez is van olyan jó. (szerintem :oops: :oops: )

Zsuzsi!
Iwiwen megcsodáltam a kiságyban álldogáló lányodat, szenzációs. És az a vigyor közben a kis arcán.... tüneményes.
Tényleg felfedez lassan mindet a lakásban, milyen hamar eljött ez az idő is, hisz nemrég született. Hogy telik az idő, őrület. :roll:
Remélem a kicsi lába hamar rendbe jön és elkerülik az ilyen balesetek. 8)

Kriszti!
De drága vagy!!!!!!!!!!!
Méghogy ránk való fehérneműk vannak a Corában. Én csak szeretnék olyan lenni mit Te, mert nem igazán egy súlycsoport vagyunk. :? De köszi, holnap úgyis ki akartam ugrani munka után bevásárolni és megnézem. :wink: :wink:

Jóéjt Kis Csipet-Csapat Mindenkinek!!! :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Andi!
Köszi az infót.
Zajlik akkor az élet, de maj dkialakul az új rend:)

Tettem fel egy vicces képet az albumba:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!
Megnéztem, tényleg jóóóóóóó. :lol: :lol: :lol:

Én is tettem fel a gyerekekről képeket. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Megnézegettem én is az új képeket, nagyon jók!! Pankaa! Milyen formás zsömlék:))))

Én is tettem föl újakat, mert tegnap voltunk a 4D Uh-on. Óriási élmény volt az egész család számára (a gyerekek is voltak)! Tényleg nagyon rendesek voltak. Készült egy 25 perces DVD, illetve 44 avi klipp. Csodálatos, hogy hol jár már a technika!

Az elmúlt két napom elég zsúfolt volt, szerdán a gyerekekkel vásároltunk az iskolakezdésre, jó sok pénzt elköltöttünk:), aztán este vendégségben voltunk, tegnap is vásárolgattam még pár dolgot, reggel pedig vérvételen voltam. Jó sokan voltak, és nem is az volt a laborban, aki szokott, és valahogy sokkal lassabban haladt az egész :(

Kriszti! Köszi, hogy fölraktad a fürdetőszekrény fényképét! Még nem döntöttem el, hogy milyet is szeretnék, de majd ha aktuális lesz, visszatérünk rá.

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Végre péntek, és én végre itthon vagyok. :lol:
De mindjárt vetem is bele magam a főzésbe. Anyuék jönnek este (egész hétvégére), lasagne-t és rakott karfiolt készitek.
Reggel a csjom sírás és nyöszörgés nélkül ment, de a nyöszörgés csak azért maradt el mert mindig beszéltem hozzá, hogy eltereljem a figyelmét.Oviban Éva néni folytatta a beszélgetést vele, így ott sem volt sírás. Remélem most napközben sem.
Ma újra benéztem reggel Zitáékhoz, Patrícia épp békésen aludt. Varratszedés előtt állt Zita, gondolom már rég túl van rajta azóta. Attól függ mehetnek-e ma haza , hogy a 4-5 adag kakija megvan-e a Pici lánynak. :roll: Volt már párszor kaki, de a 4-5 még nincs meg. :twisted: Remélem produkált reggel óta a pici lány.
Mondjuk én hülyeségnek tartom, hogy azalatt nem engednek ki, mondtam is Zitának, persze ez csak az én véleményem. Nem akartam befolyásolni, mondtam belátása szerint annyi kakit mondjon amennyit akar, de én emiatt nem maradnék még egy napot, ráadásul jön a hétvége ki tudja hétvégén hogy adnak zárót.

Zsebi baba!
Várják a gyerekeid az iskolakezdést???? Vagy nem igazán?
Haverok, barátok miatt talán, nem?
Örülök, hogy a pajzsmirigy eredményed jó lett, (bocs, hogy csak most reagálok erre :oops: :P ) és nem kell jó ideig ezügyben rohangálnod. :wink:
Nagyon szuperek lettek a 4D-s képek, a matekos-számolós kép meg egyenesen zseniális. :lol: :lol: :lol:

Többiek merre vagytok?????????????????????? :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Oszman Kata!
Nem vagy elfelejtve a pelenkás témában adós vagyok. Ha megyek a gyerekekért kérek szórólapot és megnézem mi mennyi, hogysmint . :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Zsebi!
Nagyon jók lettek a 4D-s képek!!!Aranyos kis pofija van Szabikának:)Tényleg, hogy fogjátok becézni?

Andi!
Képeket megnéztem, aranyosak:)Egyébként a zsemlés kép nagyban van fent, nem kicsinyítettem, így ios feltöltötte, persze egy kicsit több ideig tartott.De ha nem muszály kicsinyíteni, amit nagyon utálok, még a programmal is, akkor az angyon szuper!!!!!!!!!!!
Jó hogy ez a nap ilyen rövid!!!Nekem is a pesti melóhelyemen fél nap volt a munkaidő.Petrsze nem hivatalosan :lol:
Hát ha nálun is a napi 4-5 kakira vártak volna, akkor még most is bent lennénk :lol: :lol: Nekem anno elég volt egyet produkálni, mivel ennyi volt a 4 nap alatt az össz, az is hőmérőre. :? Nem is volt Emilinek mekóniuma, nem tudom mit csinált vele :roll: :lol: Minden tápanyoagot magára szedett, nem marad belőle kainak való :lol: :oops: , ezért lett 4 kiló:)
Én is simán bemondanám az 5 kakit, elvégre már volt kakija, tehát van luk a fenekén. :wink: Persze később meg az lesz a baj, ah sokat kakil egy nap, és még a ruhája is olyan lesz :twisted:

Ma jól bevásároltunk de., bicajjal voltunk.Hazafelé már sok volt a motyó, így a zöldségest(ismerem) megkértem hogy ezt meg azt hozza ki nekem, addig tartottam a bicajt :wink: Rendes volt, így nem kellett lemálháznom, és bemennem.
Ismét gombapöri volt rendelve, így azt csináltamÉs képzeljétek, Emili is ette!Persze csak a szaftját tésztával.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Zita!

Mindenütt jó, de legjobb otthon. :wink: :wink:
Ha nem olvasnál vissza:

Gratulálok a gyönyörű kislányotokhoz!!!! Sok tejcsit, Patríciának pedig hasfájásmentes napokat , boldog gyermekkort kívánok!!!!
Kép
Kép Kép Kép Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Zita!
Ezek szerint ma már hazanegedtek!De jóóóóó!:DTényleg más lesz otthon, a saját kis fészketekben :wink:
Kívánok én is még1x sok boldogságot, erőt-egészséget!

Andi!
A mostani hsz-ed volt a 8000. ebben atopikban, gratulálok! :lol: 8)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka!
Köszi, észre sem vettem. :oops:

Oszman!

Totyogó Pelenkabolt és Pelenkafutár szolgálat
Domokos Lajos u. 16-18.
52/315-000
nyitva hétköznap 9-17 óráig

Termékkínálat: törlőkendők, higiéniai és babaápolási cuccok, pelenkák

Pelenka:
Mini 3-5 kg
III. osztályú, tépőzáraS, légáteresztő 22 Ft/db
II. oszt. csak esztétikai hibás, légáteresztő 30 Ft/db
I. oszt. vasalt, légáteresztő 32 Ft/db

Midi 4-9 kg
III. oszt. 22 Ft/db
II. oszt. 31 Ft/db
I. oszt. 35.50 Ft/db

Maxi 9-18 kg
III. oszt. 22 Ft/db
II. oszt. 32 Ft/db
I. oszt 37.50 Ft/db

Junior 12-25 kg
III. oszt. 22 Ft/db
II. oszt. 33 Ft/db
I. oszt. 39 Ft/db

Úszópelenka: 95 Ft/db

Ha továbbra is érdekel, jövő héten tudok képet is hozni, lefényképezhetem a mi pellusainkat. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Jó reggelt!

Andi!
Nekem is csak véletlen akdta meg rajta a szemem :lol:

Képzeljétek, márátutalták a családit, pedig még nincs is elseje! :shock: Hurráá!!!Lehet költekezni :mrgreen:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: