Új privát üzeneted érkezett!

Pintyuska!
Mint látod reagáltam Vadmacska félresikerült üzenetéhez, bár az utolsó két sort valóban ő írta. :lol: :lol: :lol:
Persze látom, hogy új felhasználó, biztos nem az jött neki össze amit akart. Ezért lehetett a bibi. Sebaj, majd belerázódik.
Pintyus, valóban kirugtatok a hámból, de kell is az néha, lehet utolsó kettesben eltöltött éttermi ebédeteket ettétek ma. :wink: Sosem lehet tudni.
18.-át jósolgatnak Nektek??? Na kíváncsi vagyok rá, mit szól ehhez Patríciátok. :P :wink:


Zsebi baba!
Klassz görög kajcsikat rittyentettél. Ügyes vagy!!!!!!!!!!!!!!! Tzatziki, Istenem de fincsi.............................. hmmmmmm... imádom. Na persze a többi sem rossz. :lol: :P
Szerintem meg nem kicsi a pocid, hisz még ezután fog beindulni a növekedés. 23-24. héten ez tök jó méret, nem?????? Vagy már nekem olyan régen volt pocim, hogy nem is emlékszem jól rá! :roll: :shock: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Na, tudtam , hogy kimaradt valami.
Képzeljétek:
- Péntek délután Dorka nem engedte anyuéknál, hogy pelenkát adjunk rá.Szinte hisztizett, hogy nem kell neki. Féltünk, hogy összepisil valamit, de megígértettük vele, hogy mindenképp szóljon ha pisilnie vagy kakálnia kell. És szólt is a drágám. 3-4 alkalommal is pisilt a wc-be, és nem pisilt semmit össze. Lehet hogy ez már a szobatisztaság felé vezető út eleje????? :shock: :shock:
Jajjj, nagyon örültünk neki, hogy ilyen kis ügyes.
Mindenesetre nem siettetem, fogja ő tudatni velünk ha készen áll rá, hogy végleg letegyük a pelenkát. Persze ma végig rajta volt, hisz itthon sem voltunk, de majd azért még próbálkozunk itthoni pucérkodással. :lol: :wink:

- Bencémet egy méhecske pénteken megcsípte illetve pontosabban fogalmazva megszúrta, :evil: :evil: :evil: szegény nagyon sírt. Kiszedtem a fullánkot a lábából, bekentük Fenistillel , így nem volt nagyobb gond, de azért kellemetlen volt neki. Nagyon vacak érzés tudom magamról. :roll:
Szegénykémnek a felső két 1-es tejfoga már a végnapjait éli, nagyon lötyögnek neki. Úgy vagyunk vele, mint Pintyuskáék a szüléssel :lol: :lol: :lol: : várjuk mi is minden percben mikor esik ki a fog, ill. esnek ki a fogak. Kis csorba lesz a drágám, de nekem akkor is ő lesz a legszebb. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Mai képeink:
Kép 3/4 család :lol:
Kép Kavicsdobálás
Kép Kaktuszok
Kép Szintén 3/4 családunk
Kép Tavirózsa
Kép
Kép Anita! Ez Neked!!!!! Maszáj-kunyhó "utánzat", üvegezett ajtóval :roll: :roll:
Kép
Kép Pózolás
Kép Majomcsalád
Kép Zsiráfetetés
Kép Ez a kecske kiugrott a karámból :lol:
Kép Simogatás
Kép Elefánik

Kép
Kép
bendor
 
 

 
 

Sziasztok!

csak képeket hozok mert időm az nincs még semmire!
de ha "beálltunk" akkor majd jövök bővebben!

Kép
Számomra Ő a megtestesült nyugalom és a leghatásosabb nyugtató a "piacon" :lol:
Kép

Puszi
Éva
awe
 
 


Sziasztok.bendor:Bocsi hogy kicsit bekutyultam de mivel még nagyon új vagyok nem tom hogy sikeredett a szövegedbe belemászni.Mégegyszer bocs.
vadmacska
 
 


Sziasztok!

Itt vagyunk anyáéknál, most a dédimama vigyáz Emilire:D Sajnos még mindig lázas, holnap visszük itteni dokihoz:(Étvágya viszint van, ezt jó jelnek veszem.

Pintyus!
Simán szültem, nem csaszival :wink: Vágtak sokat, és így kifért.De látomPatrícia sem lesz kicsike! :wink: A 18 a kabala számunk, drukkolok, hogy akkor szülessen!!!(szerintem is akkor fog :wink: )
Jókat kajáltatok, vásárolgattatok! 8) Jók a pocakos képek is, csináld őket még gyorsan! :wink:

Éva!
Tündéri hajas babád van!!!!Nagyon aranyosSzabika!!!:D Örülök, hogy segített a fejőnő!!!!

Zsebi!
Görök est....hami nyami!!!!Nagyon szépen kerekedik már a te pocakod is!!

Anita!
Köszi a jókívánságokat:)
Szőlőt ettél?Az is puffasztaj a babákat, meg az őszibarack is. :? Sajnos a hasfájást általában az idő gyógyítja meg, de lehet próbálkozni iylen szerekkel.Esetleg igyál édeskömény teát , hátha...

Andi!
De jók a képek!Olyan jó, hgy ilyen sokat kirándultok!!!Mi is szeretünk, csak ritkán jutunk el.:(
Szegény Bence, gyógypuszik mennek neki.Foga meg reméljük hamar és fájdalom mentesen kiesik majd!
Esetleg a sport babakocsit a férjednek? :lol: Vagy sporkocsit? :twisted:
Ügyes Dorka is aszabtisztasággal, hátha ezen a nyáron lekerül vlgelg a pelus!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Éva!
Sikerült a védő nélkül Szabikának a szopcsi izgulok értetek Márti
mártid
 
 


Sziasztok!!!!


Na megjött végre a enyhülést hozó eső,most már azért kellemesebb ez a 25-27 fok,a fejem is érzi ezt a frontot, már 3. napja migrénes fejfájásom van majd meg pusztulok sírni tudnék néha annyira lüktet az egész fejem. :cry: :cry: :cry:
Remélem holnapra elmúlok mert már kibíhatatlan.
Egyébként jól telik a hétvége de. főztem mot meg pihi van ,Balázs mesét néz ,apa meg pakol a garázsban (még mindig van mit :lol: )
Jövőhéten szabin lesz így az elmaradott dolgokat megcsinálja.
Pénteken voltam a nőgyógyászaton mert a tápp.-es papíromért meg kértem Uh. beutalót mert 27-én megyek tg és akkor már 13. hetes leszek és akkor késő lett volna.
De délután kell majd mennem így nem tudom megismerni Hajnit mert ő délelőtt van ,igaz Andi? :( :( Na nem baj majd legközelebb.

Andi:
Jók lettek a képek és örülök hogy eltudtatok menni nem esett az eső.
Ú de ügyes Dorka hogy szólt ha pisilnie kell.Balázs nem nagyon akar mostanában még a Wc -re se ,így várok egy kicsit hátha megjön a kedve.
Jaj szegény Bence,gyógy puszi neki.Drukkolok hogy minnél előbb ki essen az a fog.


Pintyus:
Mizu veled még egyben?
Reméljük jól jósólgatnak az ismerősök és akkor már csak 1 nap .
Drukkolok.

Éva:
Jaj nagyon édes Szasza babád,ahogy alszik a drága.
Örülök hogy segített a fejőnő,így te is megnyugodhatsz most már.

Anita:
Jó hogy írtál, sajnálom hogy fáj a hasikája Annának ,remélem segít az Infacol.Sok puszit küldünk neki.

Zsebi:
Hmmmmmmmmm fincsi kajcsit állítottál össze.Ügyi vagy.
A baklava receptjét le tudnád írni? :oops: Előre is köszi.
Én meg gyrost csináltam ma sült krumplival meg tzatzikivel. :wink:
Alakul már neked is a pocid. :)


Na lépek porszívózni mert az uram a padlásra hordott fel cuccokat és lehult a por.
Fel kerültek már a képek is falra meg a konyhába a csillár majd hozok képeket is ígérem!

Puszika.

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok kedves Anyukák! Én lennék az a fejőnő ill.szoptatasi tanacsado akit már fent emlegettetek,azért regisztráltam hogy a szoptatás témájában felmerülő bármilyen gondotokra válaszolhassak.Nekem is van két életem14éves anagylányom és8 a kisfiam én is megküzdöttem azért hogy szoptathassam őket ezért is akarok segiteni mindekinek aki úgy érzi bajban van. kérdezzetek bátran!!! :lol:
mártid
 
 


hello!!!!

Éva!!! Nagyon édes és szép baba Szasza!!! csodás!!! És hogy emyire nyugodt legyen!!!! Szabolcs is egy nyugodt természet??? És az a sk haj, nagyon cuki, van mit fésüljél!!!!! :lol: :lol: :lol:

Zsebi: jó kis menüt varázsoltál, mi is nagyon szeretjük a bárányt!!! Mi Erdéylből szoktunk venni, ott jóval ólcsobb és lefagyasszuk! Most is van csak meg kéne sütni, de majd egyszer, most semmi kedvem főzöcskézni!!!

Aliz: légyszi hozzad már a képeket!!! Nagyon kiváncsi vagyok a lakásra és a kertre!!!! Fini kajcsit csináltál te is!!! Tudom hogy nagyon hülye vagyok, de le tudnád írni újra azt a gyros receptet mert most sem tudom.... :oops: :oops: :oops: :oops:

Andi: nagyon klassz ak a képek, nagyon cukik a gyerkőcök, látszik rajtuk hogy nagyon élvezték!!!! Szegény bence. sok gyógypuszi neki, hamar meggyógyul majd a csípés, valóban nagyon kellemetlen egy ilyen csípés!!

Dorkának gratula, ügyes csaj, hátha ténleg le szokik a pelusról!!!

Ha nem szülnénk ma éjjel akkor holnap reggel 8ra az uh áleött fogok állni!!! Hajni jön vissza, és nagyon kiváncsi vagyok a kis csillagra hogy mekkora meg mi történik odabent!!! Hátha felháborodik hogy megint kuksizzuk és kibujik!!!

Egyébként ma le van kicsit lassulva, épp csak teszi veszi a kis lábait, de egyébként messze menőleg se az a nagy mocorgás ami eddig volt. Hátha!!!!!!!!!!!! :? :? :? :?

Na puszi
Vendég
 


Mártid:

Szia!!! örvendek hogy ide találtál, és köszönjük hogy segiteni akarsz ebben a témában, biztosan lesznek még kérdések.

Én meg szeretném köszönni hogy Évával ilyen csodát tettél, :lol: :lol: :lol: A tegnap már tudott mosolyogni és normálisan beszélni erről, addig csak a könnyk árasztották el. Nagyon dicsért téged.

Remélem nekem nem lesz ilyen beavatkozásra szükség, de ha mégis akkor nagyon örvendek hogy van kihez fordulni.
Vany topik, 2008 augusztusi babák, ott nagyob sok anyukának problémája van a szopcsizással, és ők se tudják hogy kihez forduljanak. Ugyhogy mégegyszer köszi hogy bejelentkeztél.
Vendég
 


Kép

Kép

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Anita:
jaj nagyon cuki a kis formás baba a kislányod.
Ő is kis hajas baba mint Szabika. :D
Köszi hogy feltetted a képeket.

Mártid:
Szeretettel üdvözöllek én is köztünk ,jaj nagyon jó hogy bejelentkeztél biztos sok hasznos tanáccsal fogsz minket ellátni.
Bár nekem még odébb van hogy szoptassak (márciusra vagyok kiírva) de akkor biztos jól fog jönni a segítséged de addig is a többi údonsült és leendő anyukának a segítségére leszel.
Én is sokat kínlódtam a kisfiammal mert nehezen kezdett el szopni de szerencsére belejött,akkor is jól jött volna egy szakszerű segítség...., de szerencsére belejött és 1 éves koráig szopcsizott.
Nagyon jó hogy Évinek is tudtál segíteni.

Pintyus:
Oké majd hozom a képeket.
Drukkolok hogy Patricía kibújjon még ma vagy holnap.
Oké leírom:

Gyros:
Csirkemellet felcsíkozod beszórod a Kotányi görög fűszerkeverékkel és leöntöd 1-2 dl olajjal majd állni hagyod 1-2 órát a hűtőben.
Serpenyőbe öntöd az egészetaz olajjal együtt és megsütöd.Ha leragadna akkor önthetsz még alá olajat.

Na ennyi jó étvágyat!!!


Sziasztok!!!

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok Lányok!

Jajj de szép babákat látok , a friss anyukák is bekukkantottak pár kép erejéig. Hurrá!!!!

Évi, Anita!
De drágák vagytok, hogy hoztatok képeket a kis tüneményekről. Mindkét bébi édes kis hajasbaba, nagyon-nagyon szépek, egyszerűen fantasztikusak. Anyukák, büszkék lehettek rájuk. :wink:
Amint van kis időtök, gyertek mesélni, hogy telnek a hétköznapjaitok.
Örülök, hogy Évi nálatok a szopcsis nehézség megoldódott, remélem Anita nálatok is elmúlt a hasfájás.


Alíz!
Jajj, szegény Te a migrénes fejfájással. Sajnállak, :( :( mert nagyon sz@r tud lenni. Nekem szerencsére csak 1x volt, de azt sem kívánom senkinek, ugyhogy tudom mennyire rossz. Hátha elmúlik már minél hamarabb. Egyébként nekem is fáj egy kicsit a fejem, de közelsem migrénes fejfájásom van, szerencsére.
Fini kajcsit készitettél Te is, le tudnád nekem irni a tzatziki pontos receptjét?????? Imádom, de soha nem csináltam még. :oops: :oops: :oops:
Na akkor kérünk tényleg képeket ha egyre otthonosabbá sikerül a házat tennetek. :wink:

Panka!
Ó szegény Emili, sajnálom, hogy még mindig nincs jól a kis drága. De ha étvágya van, akkor azért túlzottan nagy baj nem lehet, szerencsére. Gondolom én.
Igen sportbabakocsit a férjemnek kellene venni, de szerintem jobban dijazna egy sportkocsit. :lol: :lol: :lol:
Igen, ezen a nyáron elég mozgalmas napjaink voltak, hál'Istennek. Épp azon gondolkodtam, igaz nem voltunk az idén nagyobb nyaraláson, de sok helyre eljutottunk, mégha csak egy-egy nap erejéig is.
Januárban sieltünk, a nyáron meg voltunk Tokajban, Szilvásváradon, Egerben, Budapesten, Turistvándiban, Nyiregyen a Vadasparkban. Köztes időkben meg anyuéknál medencéztünk. Szóval azért nem telik unalmasan a nyár, férjemmel még Németországot is megjártuk, hacsak egy hétvége erejéig is. De jó lenne jövőre egy tengerparti nyaralást is beiktatni, nagyon vágyunk már mindannyian, meg persze egy év eleji sielést. :oops: Dehát idén lakásfelújítás is volt, minden meg nem megy egyszerre. :? :?

Pintyuska!Há' még mindig egyben??????? :shock: :P :lol:
Lesz ez még igy se. Eljön a Ti időtök is hamarosan. Én mindenesetre továbbra is szorgalmasan lesem a telefonomat éjjel-nappal, hátha Patri baba beindulna. :wink: Jajj, de izgis napok már ezek tényleg.

Mártid!
Üdv köztünk, köszönjük, hogy segitesz a szopcsival akadozóknak. Anno jól jött volna nekem is a Te segitséged, de már túl vagyok rajta . Gyerekeim 6 és 2 évesek. :wink:

Vadmacska!
Nincs semmi gond, ne aggódj. Válaszoltam a prividre, remélem segitettem az üzenet írásod megvalósításában. Ha nem jön össze, irj és segitek még.

Ma sem tétlenkedtünk, mentünk anyuékhoz délután Szakolyba, ahol most hétvégén rendezték meg a XI. Szakolyi napokat. Volt sok program, kirakodóvásár, étel-ital, dinom-dánom. Gyerekekkel kimentünk mi is, persze hogy élvezték. Ugrálóváraztak, Dorka pónilovagolt, bohóctól lufit kapott, kilátóba felmászott. Ült tüzoltóautóban is, de erről lemaradtam, nem tudtam megörökiteni. :(
Este a Hooligans koncertjével zárul a programsorozat (iszonyatos összegért vállalták :roll: :roll: ) , de azt mi már nem vártuk meg, jöttünk vissza Dorkával, hisz holnap bölcsi. Bencém maradt, hisz anyu még szabin lesz a héten. Így továbbra sem kell reggelente velünk kelnie, aludhat ameddig akar. :wink:
Szokásomhoz híven hozok pár képet :lol: :
Kép Az elmaradhatatlan ugrálóvárazás
Kép Tejfogak még megvannak :lol: :lol:
Kép Imádta a lányom
Kép Pónizás
Kép Szüleimmel
Kép
Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


szia Pintyus!Én is nagyon örülök nektek es nagy öröm szamomra ha segithetek :lol: A kis Patricia már igencsak készulődik az Anyukáját meglátni ha már a mocorgást is abbahagyta szoritunk értetek s ha baj van csak sikits segitunk
mártid
 
 


Sziasztok!

Végre van egy szusszanatnyi időm!

Alíz
Én még nem is gratuláltam neked!Most megteszem: GRATULÁLOK!
Nagy az öröm nállatok ugye?

Zita
Kitartás!Már nem sok van hátra hidd el. :lol:

Panka
Emlinek gyogypuszikat küldtem remélem célba értek.

Andi
Dorkának gratulálok!Nagyon ügyi a csaj :lol: A képeitek szuperek!

Anita
Örülök hogy Ti is otthon!Remélem mihamarabb regenerálodsz!
Anna igazi kis gyöngyszem :lol: .Vigyázzatok magatokra!

Márti
Örülök hogy sikerült irni!
Cicizés...sikerült de ismét lett rajta egy kis seb :cry: 5percig volt mind a kettőn de a szemem kijött.Tudtam hogy fájni fog de nem gondoltam hogy ennyire :shock:.Majd holnap megvigasztalsz és kiokoskodunk valami megoldást.A szopcsi reflex hál' Istennek megmaradt és ugy sziv mint egy kompresszor!

Most hirtelen ennyi.
Pusza mindenkinek
Éva
awe
 
 


Évi!

De jó, hogy írtál. :wink:
Ó, ismét van egy kis probléma a cicizéssel amint látom, de előbb-utóbb csak belerázódtok mindketten, bizzunk benne hogy így lesz.
Látom Drága, a kismami vonalzódat már levetted. Várjuk majd Szabika szépséges vonalzóját. :D :D
Na meg mindent amit írsz Magatokról. Tudod a képeket sosem unjuk meg, megdobhatsz velük bármikor. :wink:

Pussssssz

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok már én is…igaz már tiszta ideg, mert nem ugy halad a lakás felújjítás mint ahogy szerettük volna. :? :evil: Szerdán elkezdődött a nappali festésének az előmunkálatai…tapéta levakarás, glettelés…majd csütörtökön a festés egy része, pénteken az utolsó réteg…meg az ajtók, ablakok festése. Aztán szombaton is folytatódott volna még a meló az erkély festésével, burkolással (ehhez is ért elvileg), de a festő „elfelejtett” hozzánk jönni. :twisted: :twisted: Péntek este biztosan jól beszeszkózott, napközben ugye nálunk aláalapozott mert ásványvizet nem iszik csak sört, ugyh meg is van róla a véleményem. :twisted: Szóval a végén szombaton a párom az apósommal rakta le a laminált parkettát, meg festettek, és szerencsére nagyon jól sikerült, ahhoz képest h először csinálták. Ma pedig pihentünk mert teljesen készek voltunk.
Aztán holnap folytatódnak a munkálatok, kimaradt még ugye az erkély festés, tapétacsík felrakása, na meg a falon is vannak még szépséghibák…aztán még a gyerekszobába lerakni a padlószőnyeget…utána kis villamossági apróságok, amit a fizika kedvelő párom fog megcsinálni a konnektorok, kapcsolók és a csillárok beszerelése, szóval van még mit csinálni.

Nekem az a legrosszabb az egészben h aggódok h nem leszünk kész időben meg az h olyan tehetetlen vok nem tudok miben segíteni :(
Mondjuk azért sem, mert az utóbbi időben ebben a 40 fokban nagyon rosszul voltam, szédültem állandóan és fulladtam meg a meleg miatt, :(
meg nem tudom h az mit jelent fel sem mertem hivni a védőnőt mert féltem h megint befektetnek, h az van velem, h ha mondjuk sokat dolgozok (hajolgatok, takaritok), vagy már csak ugy alapból érzek ilyen tompa fájdalmat odalent. :? Ez nem olyan menses féle fájdalom, hanem olyan másabb, akkor van pl ha terpesztek, belépek a fürdőkádba vagy ha oldalt fekszem és éjszaka vagy bármikor átfordulok az egyik oldalamról a másikra ugyh közben megemelem a csípőm.
Ez vajon mitől lehet??? :?: :?: Vagy szerintetek mi ez??? :?: :?: Segítsetek!!!!!!! :!: :!: :!:
Ha nagyon nem fog múlni akkor orvoshoz fordulok, de még nem mertem, mert néha erősebben érzem, néha gyengébben.

Andi!
Nagyon jók a képeid, mint mindig, látszik h nagyon élvezték a gyerekek a kirándulást!
Örülök, h Dorka már ilyen komoly nagylány h igy elvolt a bölcsiben, látod ami késik nem múlik. :wink:

Évi, Anita!
Köszönjük a képeket!!!! Gyönyörű hajas babáitok vannak, igazán büszkék lehettek rájuk!

Évi!Örülök, h nagyjából már megoldódott a szoptatásos problémád, igaz most olvastam, h nem teljesen, de remélem az is mihamarabb rendbe jön!

Mártid!
Nagyon örülök én is, h csatlakoztál közénk és h tudtál segíteni Évinek!
Én szeptember végén vagy október elején fogok szülni, nem tudom mennyire fog sikerülni a szoptatás, de jó érzés annak tudatában lenni, h itt vagy és ha van vmi akkor tudsz segíteni, előre is köszönjük!

Panka!
Emilinek jobbulás kívánok, remélem mihamarabb rendbe jön már!

Pintyus!
Fantasztikusan jók a pocakos képeid!!!! Gyönyörű szép kerek pocakod van!!!! , ezek alapján nagyon nagy lehet Patrici baba, kiváncsi vok hány kg-al fog születni!?
Nagyon izgulok h minden rendben legyen, és éppen , egészségesen világra jöjjön a kis Patriciád! Ha ma este nem mentek a szülőszobára, akkor holnap várjuk az uh-os fejleményeket!

Zsebi!
Szerintem ma délután titeket láttam a pároddal a Nagytemplom előtti téren ahol ilyen sörpadok voltak mi ott ültünk de csak hátulról láttalak és nem voltam/vagyok benne biztos, ugy majd várom a megerősítésed.

Kép

Kép
dinaedo
 
 


Ami kimaradt...

Andi!
Dorka tényleg mennyire kis ügyes volt, h szólt már h pisilnie kell, és h nem kell neki a pelus! Gondolom h furcsállottad, mellette viszont örültél neki h már ilyen kis ügyi a csajod!

Anita!
Anna babának meg remélem mihamarabb elmúlik a hasfájása, igaz ebben nem tudok tanácsot adni , mert még nincs semmi tapasztalatom, de azért mindenképpen muljon el neki mihamarabb!

Kép

Kép
dinaedo
 
 


Évi, Anita!

Még egy fontos kérdés, ha segítenétek benne, h a ti szülésznőieknek mi volt a neve?? és elérhetősége?? - itt nem akarjátok megmondani, akkor priviben légyszi! Mivel ilyen jó tapasztalataitok volt ezért kérdezem, mert akit nekem ajánlottak (a volt orvosom) már fel sem merem hívni, inkább az ujdonsült anyukák tapasztalatára támaszkodnék. Köszönöm!

Kép

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!

Edina! Sajnálom, hogy így megviselt a meleg, próbálj meg lazítani kicsit, tudom, szinte lehetetlennek tűnik egy lakásfelújítás közepén, de most muszáj! Még ha nem is emelgetsz, cipekedsz, a stressz is okozhat feszültséget az izmokban odalent isí!
Láthattál minket a Főtéren, olyan 6 és 7 között voltunk fönt. A Népi Együttest néztük meg, végigsétáltunk a vásáron és a virágok utcáján (ez most szerintem kisebb, mint szokott lenni), aztán még a majorettesekből is akartunk nézni egy kicsit, de annyira körbeállták őket, én pedig nem láttam belőle semmit :( . A vásárban vettünk Gergőnek egy kottásfüzetet, mert tavaly elkezdett zenét tanulni. Gyerekdalok vannak benne zongorára.

Pintyus vajon a szülőszobán, vagy az UH-on?????

Anita, Évi! Köszönjük a képeket, tündérbaba mindkettő. Már lehet, hogy elszoktam tőle, de mintha nem is pár naposak lennének, olyan szépek!

Mártid! Én is örülök neked! Én december elején fogok szülni, és bár van már két gyerekem, mindkettővel problémáim voltak a szoptatással, úgyhogy ettől már most tartok egy kicsit, és ezért nagyon jó tudni, hogy itt vagy! Így előre tehetek valamit azért, hogy legyen tejem? (mindkétszer az volt a probléma, hogy nem nagyon volt).

Andi! Nagyon ügyes Dorka a szobatisztasággal kapcsolatban is! Kíváncsi vagyok a fejleményekre! Nem tudom, hogy lehet-e ebből következtetéseket levonni, de az én tapasztalatom is az, és az mondják, a lányok ügyesebbek ezen a téren. Nálunk is Bogi szinte egyik napról a másikra lett szobatiszta 2 éves korában, Gergőnél hosszabb folyamat volt.
A fényképeid szokás szerint nagyon jók!

Aliz! Hozom a baklava receptjét. Számomra elég furcsa módon kell sütni, de így csináltam, és nagyon jó lett!

Baklava


300 g rétestészta
3/4 csésze olvasztott vaj
2 csésze finomra vágott dió
1 csésze finomra vágott mandula (én 3 csésze diót használtam)
negyed csésze cukor
2 tk őrölt fahéj
1/8 tk őrölt szegfűszeg
A sziruphoz: 2 csésze cukor
2 csésze víz
2 ek méz
3 szegfűszeg
egy darabka fahéj
1 ek citromlé
reszelt citromhéj

Vajazzunk ki egy közepes tepsit és rakjunk az aljára 9 réteslapot, mindegyiket megkenve olvasztott vajjal. Keverjük össze a diót, mandulát, cukrot és a fűszereket, és a keverék felét öntsük a réteslapokra. Fedjük be 2 réteslappal (ezeket is kenjük meg olvasztott vajjal) Terítsük szét rajta a diós keverék másik felét, majd tegyük rá a maradék réteslapokat szintén vajjal megkenve.
A tetejét hintsük meg egy kis vízzel, nehogy a felső lap felpöndörödjön. 160 fokos sütőben süssük egy órát.
Közben készítsük el a szirupot: Tegyük a hozzávalókat egy serpenyőbe, és tűz fölött kevergessük addig, míg a cukor föl nem olvad. Forraljuk közepes lángon 10 percig. Szűrjük le, és hűtsük le. Amikor a sütemény megsül, a forró süteményre kanalazzuk rá a hideg szirupot, és hagyjuk néhány órát állni. (nekem fölszívta az összeset)

Remélem, sikerülni fog, jó étvágyat hozzá!

zsebi_baba
 
 


Sziasztok,

Edina: az én szülésznőmet Pap Juditnak hivják, és csak jót tudok mondani róla. Ha kell megadom majd priviben a számát.

Köszi lányok a dicséretet, szerintünk is nagyon szép baba, bár gondolom minden szülő ezt mondja a sajátjáról. :-)

Szasza baba is nagyon édes, bár én már a kórházban is láttam, de napról napra csak szebb lesz. És tényleg olyan nagy baba. Évi örülök, hogy a Márti segitett neked, és Márti neked is hála érte mindannyiunk nevében. Én sajnos láttam hogy Évi hogy szenvedett és hogy nézett ki a kórházban, ezért is örülök neked annyira.

Pintyus: akkor majd hivj ha ráértek átjönni picit.

Most megyek, mert Anna nemsokára ébred és még ki akarom használni az időt.

Puszi mindenkinek

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Hello!!!!

Még mindig 2 in 1!! :? :? :?
Éjszaka fájdogáltam picit, de bele is aludtam ugyhogy nem volt vészes!!! Én már anyira várom hogy jöjjenek azok a nagy fájdalmak!!!! és nagyon váratnak magukra, reménykedem hogy hirtelen fog rám jönni!!! mert jóslókból semmi!!!

Voltunk Uh-n. A drágám teljesen lent van, mondjuk ezt érzem is, mert nagyon feszit odalent. Méhlepényem teljesen érett, tiszta fehér folt az egész. magzatvíz határeset. 98 mm BPD, 70 combcsont, olyan 3400 gr körül van. Mindene tökéletesen fejlett, magzatszurok az sok van már, ugyhogy nagyon reménykedünk hogy nem érzi magát már olyan jól odabent és ki akar jönni, de ennek semmi jele.

Remélem nem kakil bele a vízbe_!!!!
Holnap Nst, jó lenne ha sápy mondana valamit hogy mi újság van a méhszájjal stb. és hogyan tovább ha nem jön ki.

Az Oti-tól elsétáltam a csapókertbe anyuhoz, onnan a boltba és gyógyszertárba, aztán lépcsőztem is mikor haza jöttem, úgyhogy meg volt mára a mozgás, és mégsem érzek semmit, se derékfájás, se nyilalás, se méhösszehúzódás semmi. Teljesen el vagyok keseredve hogy épp enyire érzéketlen vagyok. :? :shock: :x :x :evil: :evil: :cry: :cry: :( :roll:

Anita: egyszerüen nem találok szavakat, olyan aranyos és szép Anna, már alig várom lássam!

Éva, nagyon sajnálom hogy még mindig nem az igazi a szopizás, de remélem ténleg elmúlik hamar.

Le fotóztam az este a telefonnal a babaákat a laptopon és megmutattam Hajninak, teljesen el volt ragadtatva hogy milyen szép hajas babák. Kérdezte hogy hogy szültetek, elmondtam, gratulál mindkettőtöknek. Mondta is hogy Éva, te még nem írtál vissza pedig írt smst ha jól értettem.

Edina, nem lehet neked se könnyü ez a felújitás dolog most, szerencsére most már le hült egy kicsit az idő. A nyilalgatás lehet a beékelődés is. Nekem is voltak már régebben is és nem tudtam mitől van. De enyire durva hogy dokihoz kéne forduljál???

Találkoztam a védőnőmmel is, szerencsére azt mondta hogy csütörtökön már ne menjek Tg-re, majd szoljak ha megszültem!!!

Na puszi, megyek rakott krumplit főzni!!!!!!
Vendég
 


Sziasztok Lányok!

Igaz délelőtt is itthon voltam míg a lányom bölcsizett, de akkor nem tudtam jönni, mert nagy menetben voltam.
9-kor hagytam a bölcsiben Dorkát, 10 perc múlva már itthon is voltam. Gyorsan lekaptam a függönyt a nappaliban, megpucoltam az ablakot, kivasaltam a függönyt, felraktam, gyorsan kavartam be palacsintatésztát, lezuhanyoztam és rohantam is a lányomért 11-re. Nem sírt mikor otthagytam reggel, de Éva néni azt mondja egyszer sírt csak egy picit, hiányoztam neki, de meg tudták hamar vigasztalni. Ma ebédelt először a bölcsiben, és evett is finomfőzeléket és panirozott halrudacskát. Össze-vissza puszilgattam és ölelgettem ismét. :wink:

Edina!
Huuuu... micsoda festőt fogtatok ki, fontosabb neki a pia minthogy dolgozzon és keresse a pénzt. Jól beletrafáltatok. Mi is izgultunk a felújításkor, hogy minden mester normális legyen aki hozzánk jön, ezért is kérdezgettem itt a csajokat hogy nincs -e villanyszerelő és burkoló ismerősük. Asztalosunk volt egyedül.
De ne aggódj biztos mindennel kész lesztek időben.
A fájdogálást ahogy Zita is irta lehet hogy a Kicsi fejének beékelődése okozza. De nem vagyunk szakemberek , éppen ezért ha nagyon fájdogál és gyakran , inkább kérdezz rá a védőnődnél vagy a dokidnál. Mégiscsak ők a mindentudók e téren.

Anita!
Gyönyörű formás csajszi Anna baba, jó hogy hoztad a képeket.
És nagyon csini a Kisasszonynak a vonalzója is. :wink:
Tejcsid van bőven? Hasfájással hogy álltok? Éjszakák milyenek?

Évi!
Ezeket Tőled is kérdezem. :wink: :lol:
Szopcsi alakul már?


Pintyus!
Jajjj Te , jól megsétáltattad ma Magad és a kis Patríciát. Nem vagy semmi. De ne kenődj el, azért nem szültél még, mert nem jött el az ideje. Hidd el tudja azt a lányod mikor a legalkalmasabb neki, ugyhogy ne stresszelj emiatt, hamarosan kismamiból boldog anyukává "cseperedsz". :lol:

Most lépek, férjem levitte a játszira Dorkát én meg folytatom az ablakpucolást. :? :roll: :twisted: :(

Kép
Kép
bendor
 
 


[url]sziasztok,segitene valaki hogy kell képet feltölteni.a felhasználó névhez?Elöre is köszi. :lol: :lol: :lol:[/url]
vadmacska
 
 


Ismét itt vagyok.
Túl az összes ablakpucoláson, függönymosáson. Még az utolsót kell kivasalni és felrakni Bence szobájába, de szerintem az már holnapra marad, mert kipurcantam a mai melótól. :lol: :P :lol:
Vasalnom mást is kellene de ahhoz sincs kedvem. :?
Na majd meglátom.
Lányom most aludt el, nem tudom mikor ébred és az éjszakai elalvás igy meddig fog tolódni . :roll:
Ismét hozok három érdekes képet róla. :lol:

Vadmacska!
A profilodban tudsz képet feltölteni ide a neved mellé. Profilodba pedig az ide belépés/kilépés ikon melletti segédletek-re klikkelve, ezen belül a profilba be tudsz lépni.Profilon belül legalul találsz olyat hogy avatar feltöltése, na ott tudsz feltölteni. De vigyázz, mert nagyon pici képet lehet csak, 80x80 pixelest és nem lehet nagyobb az egész kép 10 kbyte-nál.
Látom alakul a babanetezésed, gyere és irj Magatokról. :wink:

Képeim:
Kép Dorka reggel megnézte magát a tükörben öltözködés után. :lol:
Kép Mindent rendben talált, így elindult a bejárati ajtóhoz, hogy mehetünk bölcsibe. :lol: :lol: :lol: :lol:
Kép Sokan tudjátok már, hogy képes mindenféle pózban elaludni ha elálmosodik. :lol: Most délután így aludt el tv-nézés közben. :lol: :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Pintyuska!
Kedd van, vajon ma fogsz-e szülni???????????????????? :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Szerintem igen. :wink: Szasza baba pénteki, Annácska vasárnapi, akkor Patríciának a kedd maradt. :lol: :lol: :lol: :lol: Meglátjuk ő is így gondolja-e. :P :P :P

Kép
Kép
bendor
 
 


Jó reggelt

Andi, aranyos vagy, bárcsak így lenne ahogy mondod!!!

Most megyünk Nst-re, kiváncsi vagyok mi lesz.
Az éjjel is voltak picike fájások de bele aludtam megint, és most reggel is, de érdekes hogy csak akkor érzem őket ha fekszem, ha járkálok akkor semmi, szóval nagyon gyengék, és kevés van belőlük. Viszont úgy be görcsölt a vádlim az éjszaka hogy azt hittem össze pisilem magam. :shock: Borzasztó volt, megmaszszíroztam, megittam egy Ca sandozt és most már jobb, de érzem hogy volt a görcs. És vagy 5x voltam pisilni is.

Na csók. majd jelentkezem ha vissza jöttem.
Vendég
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a tanácsot a fájásokkal kapcsolatban, az az igazság h nem tudom mitől lehet, de igyh mondjátok esetleg lehet a méhösszehúzódástól, vagy attól h ékelődik a helyére…végülis lehet találgatni, de én is arra gondoltam h nem lehet azért ez olyan vészes, ezért is nem akartam egyből orvoshoz fordulni, de majd ha nagyon nem múlik akkor szólok, csak még megvárom a lakásfelújjítás végét, mert lehet sokat tesz rá az is h egész nap talpon vok, mindig van mit csinálni, festőt is figyelemmel kell kísérni, mellette rohangálunk vagy a Baumaxba, Diegoba vagy a festékboltba mert mindig hiányzik vmi, aztán meg utána ott a takarítás…amit nagyon utálok most, mert a lakásban minden négyzetcm-en minden tiszta por. :evil: :twisted:
Na de már elmondhatom, h a nappaliban szépen kész van a fal, laminált parketta, csillár, kapcsolók, konnektorok felszerelve, ablakok, terasz lefestve, ott már csak burkolni kell.
Gyerekszobában is még a szőnyeg hiányzik, és jöhet a végén a takarítás és a berendezés…ugyh a 20.-ai ünnep ezzel fog eltelni, de nekem az lesz a legnagyobb ünnep ha már készen leszünk!!! :wink:


Andi!
Köszi a segítséget, ugyanis amit Vadmacskának adtál az nekem is bejött, nem tudtam h kezdő felhasználónak is lehet kis képet feltölteni, de mostmár működik.
Látom nálatok is volt meló, lefoglaltad magad vele teljesen és milyen szupergyorsan meg is tudtad csinálni, nagyon ügyi anyuka vagy!
Dorka milyen édes, örülök h sikerült beilleszkednie a bölcsibe, és egyre jobban szeret oda járni!

Zsebi!
Akkor biztosan titeket láttalak, igaz csak ugy futólag, de nagyon csinos kismami vagy!
Nagyon jól hangzik ez a Baklava, eddig is szerettem, de sosem tudtam a receptjét…na majd most vmikor én is kipróbálom!

Anita!
Nagyon aranyos Anna baba az apukájával is, olyan kis nyugodtnak látszik ő is, és amugy hogy telnek az éjszakák? Hasfájása elmult már?

Pintyus!
Most szerintem mindenki érted izgul, ez a kis Patcici mindig olyan kiváncsivá teszi az emberséget, még az uh-on sem mutatja meg soha magát, eszméletlen egy kis csajszi!
Nem semmi tegnap milyen sétát tettél a városban és meg sem kottyant neki.
Várjuk a mai fejleményeket!

Kép

Kép
dinaedo
 
 


Hello Lányok!

Alíz!
Köszi skype-n a tzatziki receptet, már mindent meg is vettem hozzá, délután meg is csinálom. Bizti finom lesz.
Balázskának megy még a hasa? :shock: :shock:
Remélem már elmúlt és minden a régi. :wink:

Zsebi baba!
Én is tüzetesebben megnéztem a baklava receptedet, szerencsére annyira ördöngősnek sem tünik, valamikor meg fogom csinálni, ki is írom a receptet, hogy meglegyen. Köszi, hogy megosztottad velünk. :wink:

Pintyuska!
Jajj, nagyon kiváncsi vagyok mi lesz NST-n és hogy mit mond ma Neked Sápy, meddig tervezi a várást.Majd mindenképp ird meg mire jutottatok, okés?

Edina!
Örülök, hogy segitettem Neked is a pici kép feltöltésévelel. :wink: Látom, sikerült Malackát idevarázsolnod a macijával. :wink:
Hát igen, Neked most valóban nem hiányzik, hogy egész nap talpon légy, takarits, pakolj, rohangálj. Azért amennyi pihit tudsz mindenképp iktass be. Nehogy nagyon megerőltesd Magad és a klinikán köss ki. Nem lenne jó.

Többiek merre?????
Kriszti, Olgi, Reni, Lilla! Nagyon eltűntetek!!!!! :? :?

Lépek , mert főzök, és fél 12-re a bölcsibe kell érnem.
Pusssz

Kép
Kép
bendor
 
 


Jajj de mérges vagyok. :evil: :evil: :evil:
Bölcsiben ma közölte velem az Éva néni, hogy Dorka mégse aludjon még csütörtökön ott, mert ő szabin lesz, pénteken meg már minek. Erre mondtam neki, de hétfőtől nekem dolgozni kellene. Válasz: nem baj, majd hétfőn munka után jöjjek érte, megpróbálják elaltatni nélkülem. :twisted: Alvás a beszokatás legnehezebb része, és én meg ott se legyek, ha gond van 3-4 óra hosszáig küszködjön Dorka. Váááááá....
Így azt hiszem hétfőn és kedden még szabadságon leszek. :roll:
Egyébként ma is nagyon édes volt a lányom, szépen játszott, nem sírt, megebédelt egyedül, nem volt vele semmi gond. Annyira örülök neki, hogy könnyen veszi az akadályt. :wink: :wink: Lehet valóban nem lenne gond hétfőn vele az alvásnál, de mégsem ez volt megbeszélve. :roll: :roll:

Kép
Kép
bendor
 
 


Hali!!

Nst tökéletes, olyan görbéket produkál a lányom hogy hihetetlen még az asszisztensek is megjegyzik mindig!!!

Sápy azt mondta hogy minden tökéletes, ha péntekig semmi, akkor reggel 8kor amnio. :shock: És azt mondta hogy akkor jól megvizsgál, hátha be indulna.

Holnap egyébként ügyeletes, reggel 8tol masnap reggel 8ig, ugyhogy ha ünnepi baba akar elnni akkor szabad a pálya!!!

Már nem is rágódom ezen, reménykedem hogy tudja hogy most már épp ideje ki bújnia magától. Nagyon sürün keményedik a pocim, és nagyon nyomja magát lefelé. :wink:

Andi: Már hétfőn munkába kéne állnod??!!! :shock: :shock: :shock: Hogy eltelt az idő, nagyon rossz lehet neked. És főleg így hogy ezt mondta Éva néni, el is hiszem hogy szívesen ott lennél mikor az első alvás bekövetkezik!!

Edina: huuu, nem semmi amit te is leművelsz!!!!! Azért ha érzed hogy kifáradtál, vagy nem megy tovább inkább pihenjél, nem tesz jót a kicsinek a sok munka és idegeskedés. Meglátod időre készen lesztek. Emlékszem én menyire féltem hogy nem leszünk készen a lakással, mert a kicsi esetleg hamarabb megérkezik... háááát nagyon tévedtem, mi már régen puccba várjuk és őő még semmi. Igazad van, az én lányom mindig megváratja a népet mindennel!!!
Vendég
 


Sziasztok .Új felhasználó vagyok.Nagyon örülök ennek az oldalnak.Kicsit döcögve is de menni fog a társalgás.(Én voltam a vadmacska)Ezt a nevet kicsit erősnek éreztem.A nevemböl kifolyolag lett végül cilamila. :P Én 44 évesen szültem a harmadik fiamat a második kapcsolatombol.Van már egy 21 és 26 éves fiam.Patrikom holnap lesz 21 hónapos és készülünk hétfőtöl a bölcsibe.Ma arra mentünk sétálni és nagyon szeretett volna már bemenni de keritésen kívül tudtunk a gondozó nénivel és a gyerekekkel kommunkálni.Az egyik kislánynak még puszit is adott. :lol: :lol: bendor! köszi a segitséget.
cilamila
Debrecen
 
 


Sziasztok!


Na leülök már egy kicsit,ma még egész nap jöttem mentem.
ez a mai nap nem igazán jó ,Reggel meglátogatott a rókakoma :evil: ,de azóta már jobban vagyok ,meg valami kiütés féle jelent meg mind két karomon meg a hátamon. :roll: :roll: :roll:
Nem tudom mi lehet?,,Szerintettek?
Várok még pár napot hátha elmúlik ha nem akkor elmegyek a bőrgyógyászhoz.Mindig történik velem valami,ez van. :? :roll:
Szegény Balázskámnak meg megy a hasa tegnap du. óta ,ha felébredt elviszem a dokihoz.Remélem semmi komoly csak lehet velemi baci került a gyomrába mert nincs se láza ,nem is bágyadt eszik-iszik egyébként semmi gond vele.
Hogy mitől van???Majd csak mond valamit a dokinő.

Anita:
Köszi a képeket,édes Anna babád ahogy pihen apánál.
Egyébként jó baba?A pocakja fáj még?

Zsebi:
Köszi szépen a receptet,majd megpróbálom megcsinálni ,remélem sikerül. :wink:

Pintyus:
Szüjjé máááááááááá :lol: :lol: :lol: :lol:
Tudom nem rajtad múlik,te már szülnél kézzel-lábbal igaz de a kiscsaj várat még magára.
Szerintem betartja a kiírt időpontot,és majd csütörtökön fog születni.Kis zsivány már most.

Edina:
Hú , nem nagyon hiányzott neked ez a felújítás most így kismamiként.
Tényleg pihenjél közben nehogy baj legyen!

Évi:
Ó sajnálom hogy még nem az igazi a cicizés de Kitartás!!! belejösztök ripsz-ropsz meglátod.
Köszi szépen a gratulációt.Igen nagy az öröm.

Andi:
Szívesen,biztos ízleni fog a családnak.
Aranyosak a képek főleg az elalvós. :lol:
Írtam már tegnap is hogy nagyon ügyes Dorkád hogy így feltalálta magát a bölcsiben.Tényleg bosszantó hogy megbeszéltétek direkt a csütörtököt és akkor variál az Éva néni. :evil:
Akkor hétfőn még nem mész dolgozni.
Ó drága, már munkába fogsz járni,tényleg nagyon eltelik az idő hipp-hopp.De azért nem felejtesz minket,írogassál majd.
Mint írtam sajna nem múlt el a hasmenés így megyünk a dokihoz du.
Dorka torkával mi a helyzet?

Cilamila:
Üdv itt köztünk.
Remélem nektek is könnyen fog menni a bölcsizés.


Na lépek csajok vasalni. :twisted:
Pá Pá

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Kicsit lemaradtam, vagyis csak olvastam, írni nem volt időm.Most apa Emilizik, addig én bitorlom a gépet :lol:
Emikém még mindig beteg, ezt most nagyon benyalta:(Voltunk az itteni doknák is, ő is azt mondta mint debiben, hogy heppanginája van:(Vagyis kis herpeszes hólyagok vannak a torkában. :cry: Szegénykémnek annyira be va gyulladva az ínye is, hogy vérzik, ill. az egyik fogára ránőtt :shock: Legalábbis belepte, annyira megduzzadt :cry: Ecseteljük neki Gliokosepttel, C-vitamint eszik, meg lázcsillapítót.Mivel vírusos, így nem tudnak rá adni semmit.:(Szóval várjuk hogy gyógyuljon.

Márti!
Szia, én ajánlottalak Évának, nekem is a védőnő adtra meg a számodat anno.Örülök hogy benéztél ide, most aktuális lesz a téma, sok a kismama:)Sajnos én anno nem hívtalak fel, lehet hogy tudtál volna segíteni, nekem "csak" sebes volt a bimbóm, és csak vártam hogy meggyógyuljon, de emiatt kudarcba fulladt az egész szoptatás.Na de legközelebb már okosabb leszek, remélem! :wink:

Anita!
Édes a lánykád!!!!Éjszakák milyenek?

Pinytus!
Szerintem Patrícia is kinézte magának az ünnepnapot,mint Emili.:)Szóval holnap szülsz!Sápy meg csak ne piszkáljon meg semmit, majd megszületik a baba, amikor akar!!!Nem szeretem amikor a dokik játsszák az istent, és "zaklatják" a babákat/kismamikat. :evil: Bocsi, de az ilyen "majd megpiszkáljuk" hozzáállástól kiráz a hideg!!De ez csak az én véleményem, nehogy megharagudj rám! :wink:
Reméljük nem lesz szükség az amniora!

Andi!
Aranyos Dorka, hogy illegeti magát a tükör előtt, de ilyet már Emili is csinál! :shock: :D Mi lesz itt később... :lol:
És hogy bealudt a fotelban....hát meg kell zabálni, olyan édes:D
Bölcsis néni: :evil:

Na ennyi mára, remélem holnap Patrícia kicuccol végre:)
Emikém meg elaludt:D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Nagy a csend most nálunk, Dorka és apa alszanak. Én meg eltüntettem a vasalnivalót, szép sima minden ruci, ki vannak vasalva. Le is főttem közben. :roll:

Cilamila/Vadmacska!
Üdv köztünk. Biztos tetszeni fog a kisfiadnak a bölcsi, hisz sok új élmény fogja érni. Gyerekek, játékok, új környezet.... addig legalábbis szuper lesz míg rá nem jön hogy anya nem lehet itt is mindig mellette. De olyan kis ügyesek és okosak, hamar belerázódnak, és megtanulják a bölcsis szokásokat. Persze szokni kell az új helyzetet anyukának és a babának egyaránt. Neked el kell engedned a gyereket akármennyire rossz érzés is, neki szintén el kell tudni engednie Téged és rá kell jönnie, hogy nem örökre hagyod ott. Gyereke válogatja ,hogy mennyi idő ezt feldolgozni. De fog az menni, meglátod.

Panka!
Ó de sajnálom Emilidet.Szegényke tényleg jól benyalta. :(
De hátha a vitaminok és az immunrendszere megbírkóznak már azzal a csúnya vírussal. Kitartás!!!!!!!!
A majd megpiszkáljuk hozzállásra visszatérve:
Bencémet ill. engem piszkálhatott anno az orvosom, a szemem esett majdnem ki,de a gyerek ragaszkodott nagyon hozzám. Lépcsőztem, sétáltam, doki "segitett", állitólag a nagy evések is hozzásegithetnek a szülés meginditásához,hozták is a rokonok a kórházba a somlóit, krémest ezt-azt. Bence mintha bebetonozta volna magát. Méhszáj két ujjnyira tágult, de a gyerekem feje be sem ékelődött még a kiirt dátum után 3 nappal sem. Szóval..... terhessége válogatja, nekem semmi nem segitett gyorsítani a folyamatot, műtét lett a vége.

Alízkám!
Hasfájás, fejfájás, most a rókakoma, kiütések.... mi jön még???? :shock: :shock: Na jó, fele a terhességed miatt van, de akkor is.
Balázskádnak hasmenés..... hát zajlik az életetek rendesen.
Remélem nincs semmi komoly senkinél. Férjed tartja a frontot köztetek? :lol:
Kiütések fogalmam sincs mitől lehetnek. Lehet allergiás reakció? Nem használsz új mosószert, öblitőt, kozmetikumot? Esetleg nem ettél nagyon fűszeres ételt? Migrénedre szedett homeos bogyó esetleg nem okozhatta? Vagy szedtél már régebben is ilyet? Mert ha nem, soha nem lehet tudni, nem vagy e érzékeny valamelyik összetevőjére.
Megcsináltam a gyrost én is krumplival és tzatzikivel. Nagyon finom lett. :wink: :wink: :wink: Köszi még1x, hisz a gyros és tzatziki recept is Tőled származik.
Esetleg nincs valami más fini kajcsi recepted? Szívesen venném. :wink: Ezek nagyon bejöttek. Férjem nagy húsevő, neki minegy csak hús legyen benne.
Tegnap palacsinta volt, de ebéd után egy óra múlva már nyitogatta a hűtőt, kutatva tartalmasabb élelem után. :lol: :lol:

Pintyuska!
Lányod már most kis egyéniség, befolyásolhatod Te az érkezését a sétáiddal, takarítással, tesz rá. :lol: :lol: :lol:
Akkor lesz itt esemény mikor ő is úgy gondolja. Már tényleg nem sok választ el a babázástól.
Hátha szófogadó kislány lesz és 20.-án akar születni, mikor a dokid is ügyeletes. :wink:
Jól írta Panka már többször is, készülj ám fel arra is, hogy túlhordhatod a kiirt időpont után pár nappal, tudjuk hogy egyre türelmetlenebb vagy, de ez is benne van a pakliban. Irtad hogy hiányozni fog a nagy pocakod, hát most még gyönyörködhetsz benne míg Patrícia engedi. :wink: :wink: :wink:
Nagy valószínűséggel hétfőn és kedden még szabin leszek, mégsem akarom magára hagyni a lányomat. Nélkülem idegen helyen még nem is aludt. Csak anyuéknál, dehát ők nem idegenek neki.
Ugyhogy szerdától indul a nagy menet számomra. :roll: De azért továbbra sem leszek hűtlen , amint tudok jövök majd szorgalmasan. :wink:
Visszagondolva iszonyú hamar eltelt ez a 2 év. :cry:
Babázás minden percét használjátok és élvezzétek majd ki, mert a legszebb "feladat" egy anya életében. A gyerekek pedig gyorsan felnőnek és elmúlnak a babás évek. :cry:

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Azért tüntem el ennyire, mert nagyon beteg a férjem. :(
Már irtam pár napja, hogy nagyon köhög, de ez sajnos azóta se javult semmit. Napok óta a tegnapi éjszaka volt, amit végigaludtunk, mert nem köhögött, de már nagyon ki vagyunk mind a ketten merülve.
Ráadásul nekem minden nap menni kell a gyerekklinikára gyakorlatra, úgyhogy még reggelente se tudok rendesen aludni. Remélem most már csak jobban lesz...
Viszont a héten megtudtam, ki lesz a védőnőm. Dr. Kozmáné Gados Máriának hivják és a Jerikón van. Esetleg ismeri valaki?
Viszont szeptember 1-ig szabin lesz, úgyhogy majd utána keresem meg valamikor.

Pintyuska!

Kitartás, már nem sok van hátra![img] [img]http://www.babanet.hu

Igértem esküvői képet, de nem tudom, hogy sikerül-e elküldenem.
/tarsalgo/attachments/1219161706.9854.jpg[/img] esküvő [/img]
Vendég
 


SZIASZTOK!!


Na voltunk a dokinál,de helyetesítés volt :( ,és a helyetesítő dokit nem bírom abszolút nem gyerek orvosnak való,de hát nem volt mit tenni muszáj voltam elvinni hozzá.
Azt mondta amit mi is gondoltunk hogy valami vírus lehet . :roll:
Írt ki neki egy gyógyszert ami hiánycikk. :roll: :roll: :roll: ,így a gyóygszerész nő adott helyette Béres Diarint ami pezsgő tabletta és fel ekll oldani vízben meg Laktívot vettem még hogy a bélflórája helyre jöjjön,de már nem ment délután csak 1-szer a hasa hát meglátjuk lehet ezt a 1-2 napos vírust kapta el .Mondta adoki hogy most van sok hasmenéses gyerek.
Utánna még sétáltunk a parkban,nosztalgiáztunk kicsit. :D

Lilla:
Jaj sajnálom,jobbulást a férjedenek.

Panka:
Szegény Emilid tényleg jól elkapta ő is ezt a vírust.
Gyógypuszikat küldjük.Jobbulást neki,reméelm hamarosan meggyógyul a kicsikéd.

Andi:
Hát igen most "rám jár a rúd",de a babáért mindent és kibírom. :D
A fejem már szerencsére nem fáj a pöttyök mintha halványulnának ,vettem be Calciumot ampullában meg az aloe verának van egy first nevü löttye és az jó ilyen allergiás tünetekre is ,azzal is befújtam így most már alakulok.
Egyébként a férjem is a homeós bogyóra gondol hát nem tudom de úgy rémlik hogy mikor Balázzsal voltam terhes mintha akkor is kijött volna de el is múlt pár napon belül.
Csak az arcomon is van és idefesít mert úgy nézek ki mint egy pulyka tojás. :cry: :cry: :cry:
Remélem elmúlik. :roll: :roll: :roll:
Hú most nem jut eszembe receptet de majd gondolkdom.
Hát igen az én uram is húsos. :lol:

na megyek mert éhes a banda.
:lol:

Csók.

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Semmi időm, ugyanis Pannika nagyon belejött a mászásba, bejárja az egész lakást. :D Olyan édesen csattog a tenyerével, akkor tudom, hogy jön. És feláll már a bútorok mellett is. Persze leülni nem tud, és nagy bátran fél kézzel kapaszkodik, és nagy esés a vége... :( Szóval a nyomában vagyok mindig. Na, és olyannyira anyás lett az utóbbi napokban, hogy ma délelőtt pl. az sem volt elég, ha melléültem és játszottunk, hanem az ölembe mászot. :D Persze nagyon jó érzés, hogy ennyire ragaszkodik, de ha dolgom van.... :roll: Nem könnyű.
Ma voltunk a Nyugati u-i bababoltban, mert szept. elején megyünk esküvőre, és Pannika kollekciójából már csak egy body hiáynzott, egy sima fehér kellett, amin nincs minta. Megvettük, szép madeira csipke van a nyakán, elegáns lesz a Drága! :lol: És képzeljétek Asti ruhákból volt egy kupac, ami 200 és 500 Ft között volt. Az volt kiírva, hogy apróbb hibás dolgok, de ahogy néztem, legtöbb csak koszos volt picit, ami egy mosással kijön. Mi vettünk egy nyári hálózsákot és egy hosszú ujjú vékony pamut rugit, mindkettő Micimackós, és mindkettő 200Ft volt. Mondjuk inkább kicsi méretek voltak, 56-os, 62-es, én sem sok mindent találtam Pannikának. De ez nagyon megérte! :lol:

Évi, Anita! Gyönyörűek a gyerkőcök!!! Gratulálok még egyszer Mindkettőtöknek! :D

Alíz! Balázskának jobbulást! Reméljük, gyorsan elmúlik! Igen, nincs Szövetes doktornő, mi is a helyettesnél voltunk múlt héten, nekem sem volt szimpi. Főleg az nem, hogy behívtak előttünk olyat, aki később jött, de az ő betegük. :twisted: Én meg ültem a váróban a hót lázas gyerekkel. :twisted: Mellesleg minden gyerek nagyobb is volt Pannikánál... Rókát sajnálom nagyon, tudom, milyen szörnyű.... Reméljük, nem lesz több! :wink:

Andi! Dorkára nagyon büszke lehetsz! De ez az Éva néni... :twisted: Normális? Ilyen kicsi gyereket így bedobna a mélyvízbe? :twisted: Elhiszem, hogy hamar eltelt a 2 év, amíg Dorkával otthon voltál! Nekem is sokszor eszembe jut, hogy még csak most volt, hogy először megláttam a kis Drágámat, aztán lassan 8 hónapos... :o

Panka! Emilinek gyógypuszik! Szegényke, tényleg jól elkapta... :(

Lillaoh! A Te férjednek is jobbulást! Mitől köhögött így?

Zita drága! Mindennap belesek, még ha nem is írok, hátha látok Rólad híreket.... Most már tényleg nincs sok hátra, bár biztos, hogy ezek az utolsó napok telnek a leglassabban. Kitartást!!!! Lassan a kezedben a kis Csoda!!! :D

Kép
zsuzska81
 
 


Holnap megyünk a Tisza-tóra, Abádszalókra! :D Fürdünk egy jót, Pannika meg csónakázik! :lol:

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Pintyus! Én is mindíg izgatottan neűézek be a topicba, hogy mi újság veled! Na de ami késik, nem múlik! (vagy most eleged van az efféle bölcsességekből? :) ) Lényeg, hogy Patrícia még jól érzi magát odabent!
Én is voltam ma Sápynál, minden rendben talált.

A baklava tényleg nem egy bonyolult süti, próbáljátok ki, biztos sikerül!

Tegnap megvettem a Rubint Réka kismamatornája DVD-t, ma tornáztam is, nagyon jól esett. Egyébként nem szeretem Rubint Rékát, de csak két kismamatorna DVD-t láttam, a Kállai Ildikóé valahol megvan nekem még videokazettán, csak azt át kellene venni DVD-re, mert nekünk már nincs videolejátszónk, csak anyukámnak.
Nem tudom, hogy írtam-e még régebben, hogy aerobicedző is vagyok, és egészen a 13. hétig tartottam edzéseket, de aztán jött egy megfázás, aztán az amnio, a lepénygondok, amik miatt nem nagyon mozoghattam, de már nagyon hiányzott. Közületek járt valaki kismamatornára?

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Bendor!
Elnézést az eltünésemért!

Nem volt jó a gép+nyaralni voltunk.
Nállunk is zajlanak az események!Áruljuk a lakást....Suli elnapolva.

Aliza!

Gratula bébihez :lol:

Friss anyukák grtaula a bébikhez,nagyon szépek :lol: :lol: Próbálok vissza lendülni.

Valaki kérdzete a hasfájást! :shock:
Nállunk a csaj nagyon hasfájos volt :lol:4,5hónapos koráig.

Mindent kipróbáltam az égvilágon,és a GRIPP Water segített.

url=http://www.nagyonbaba.hu]Kép[/url]
Kép
m. reni
 
 


Sziasztok!

Helyzet változatlan, ma reggel láztalan volt, de mostanra már megint 38.7:(Kapott Nurofent, és most alszik a Drágám.

Andi!
Aranyos az új avatárod:D
Persze ,minden terhesség más, de van akinek egy ilyen piszkálódás beindítja a szülést, pedig a baba még maradt volna 1-2 napot.Én úgy gondolom, hogy amig nincs baja sem mamának, sem babnak, addig hagyni kell őket békén.Csak azért piszkálni, hogy legyen már vmi, meg mert a doki épp ráér, na azt nem szeretem!Persze ha gond van, akkor az más. :wink:

Alíz!
Balzskának és nekd is jobbulást!Normaflort próbáltad már?Emilinek nagyon bejön.
Rajtad a pöttyök vszleg a terhességtl jöttek ki, nem?A hormonok dolgoznak :roll:

Reni!
Grape water-t mi is próbáltuk,de Emili nagyn útálta az ízét, és neki nem is hatott :?
Igazából csak az idő segített.:(

Zsebi!
Én jártam kismamatormára a Babycenter felett volt.Egy gyógytornásznő tartotta.Szerintem most is van, bár nyár van, nem tudom... :roll:
Jó tornázáést, nekem is jólesett, bár én utálok mozogni :oops: :lol: , de gondoltam hogy nem kéne punnyadni ikor akilók meg jönnek felfelé :wink:
RR-t én sem csípem, de a tornáját mások is dícsérték.Brendonban van kismamatorna dvd, meg baba-mama torna is, regeneráló torna szülés utánra, egy dvd-n.2000 vhányszáz ft.

Zsu!
Jó kirándulást nektek, Pannikának jó hajókázást:D
Hát igen, beidnult a kis drága, kavarnak minden felé.N amajd ha már járni isfog..!!!! :lol:
Most kezdődik nála lehet a szeparációs szorongás, amikor csak any a kell neki:)
Jól vásároltál!Jó lesz nektek a lagziban, oda én is mennék
:wink:

Lilla!
Meddig tervezed dolgozni?
Férjednek jobbulást!!!Megfázott?Vag ytüdőgyuszi?
Esküvős képet várjuk továbbra is. :wink:
Ha nagyon nem megy, küld el nekem emailban, és én felteszem neked.
:wink:

Na lépek hajat mosni, aztán manikűr-pedikűr, amig alstzik Emikém.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Augusztus 20. van, vajon Patrícia ünnepi baba szeretne lenni?????????????????????????????????????????
Meglátjuk, hosszú még a mai nap. :wink: :wink:

Nemrég jöttünk haza a karneválról. Igaz 10 óra körül mentünk ki, és az utolsó 6 db virágoskocsit láttuk. De ebben a nagy tömegben és hőségben Dorkámnak (na és a férjemnek) bőven elég volt. Fiacskám anyuéknál van még mindig, nem akart ma karneválozni. Pedig eredeti terv szerint anyuék is jöttek volna ma be , de se fiam , se az öcsém nem vágyott, így maradtak otthon.
Virágkarneválon Hajniékkal találkoztunk, kismamik Ti tudjátok kiról van szó.
Pintyus, Te is szóba kerültél, vajon mikor jön el a nagy napod. :wink: Mondta Hajni is, hogy utóbbi időben nagyot nőtt a pocid. :wink: :wink:

Alíz!
Örülök, hogy múlóban vannak a pöttyök is, a fejfájásod is és Balázska is alakul már. Jó úton haladtok. :wink: Gyógypuszikat küldjük mindenesetre.
Dorkát kérdezted, csak csesztem válaszolni. Adtam neki tegnap is 2x köptetőt, egész éjszaka csendben telt, nem köhögött egyet sem, és nappal is mintha ritkábban köhögne. Eddig sem jött rá sokszor, csak mikor mégis akkor azt nem volt kellemes még hallgatni sem. Torkát már nem fájlalja, viszont a nyaki nyirokcsomóját duzzadtnak érzem még mindig. Mindenesetre nyomom bele továbbra is a vitaminokat és a mézes teát, hátha segitenek. Jó lenne ha nem betegedne le mire beszokik a bölcsibe, mert akkor kezdhetjük előlről. A munkahelyemről már nem is beszélve, mert padlót fognának. :lol:

Panka!
Emilinek továbbra is mennek a gyógypuszik, csak vége lesz már hamarosan ennek a betegségnek is. Meddig maradtok a nagyszülőknél?
Avatar: köszi, tegnap szórakoztam vele. :wink:

Lilla!
Ó , férjed is jól benyalta. Konkrétan mi a diagnózisa? Jobbulást neki is. Neked meg kitartást a gyakszikat illetően.

Reni!
Látom nálatok is zajlik az élet.
Hová, merre akartok költözni?
Merre nyaraltatok? Mesélj, milyen volt? Hozhatsz képeket is. :wink:

Zsebi baba!
Fitt kismami vagy most is, nem csodálom hogy hiányzott már a mozgás, főleg hogy rendszeresen sportoltál eddig is. :wink:
Hát én ezt nem mondhatom el magamról, de ez látszik is. :oops: :P :roll: :lol: Lusta vagyok mozogni, úúúúúúúúútálom ha izzadok mint a ló, pedig tudom, hogy a sport enélkül nem megy. Max. a jóga. Enni meg szeretek jókat. :cry: :cry: :P

Anita!Évi!
Boldogultok a szopcsival? Hogy telnek a napjaitok?

Zsuzsi!
Te is el voltál kissé tünve, már épp hiányolni akartalak.
Pannika, egyem meg, beindult rendesen. Felfedez lassan mindent a lakásban, csak bírd vele tartani a tempót. :lol: :lol:
Anya kell neki állandóan? Kis drága.
Jó pancsizás mára Nektek, Pannikának meg jó csónakázást!!! Azt hiszem az időjáráson nem fog múlni.
Kép

Kép
Kép
bendor
 
 


Csak lejelentkezem!!!

Még mindig egyben, és sajnos semmi jele most sem hogy jönne a kis királylány!!4 :? :? :? :( :( :roll: :roll:
Most mávégtelenül türelmetlen vagyok és csak azt várom hogy gyorsan teljen az idő és hátha egyszer azon kapom magam hogy fáj valamim!!

Ne haragudjatok, de most nincsen semmi kedvem válaszolgatni, és írogatni, csak gondoltam beköszönök, olvasni azért olvastam.

Mindenesetre köszönöm a sok drukkot, nagyon jól esik a mostani ki érzékeny lelkemnek. :wink:
De anyira kedvtelen vagyok hogy csuda.

mindenkinek további szép napot kívánok!!!!
Vendég
 


Sziasztok!

Pintyus! Kitartás!!!! :)

Pankaa! Köszi, majd megnézem a Brendonban azt a DVD-t. A babycenter nekem elég messze van, de a T-forma fitnessben a Csapó utcán is láttam, hogy van kismamatorna kedden és csütörtökön, holnap lehet, hogy ki ispróbálom.

Andi! Enni én is nagyon szeretek, de szerencsére mozogni is, talán a futáson, kocogáson kívül minden mozgásformát. Igaz, hosszabb kihagyás után nehéz rávenni magát az embernek, de utána már nagyon tud hiányozni.

Mi semmi különöset nem csinálunk ma, medencéztünk, most kicsit bejöttünk hűsölni, aztán estére grillezni készülünk. Még kettesben vagyunk, holnap este jönnek haza a gyerekek. Már nagyon hiányoznak! :(

zsebi_baba
 
 


Sziasztok,

Zsebi: én voltam párszor a Csapón kismamatornán, nem mondom, hogy rossz volt, de nekem a Rubint Rékás dvd jobban bejött, igy egy pár alkalom után inkább itthon tornáztam. De sajnos a költözés és felújitás miatt abbahagytam, nem volt rá időm. Bár azt hiszem a felújitással járó rohangálás is felért egy tornával minden nap. Nekem a csapó utcai torna inkább olyan jógaszerű volt, de biztos azért, mert ott vegyesen voltak a kismamák és én voltam a legfiatalabb terhes, igy nekem túl könnyűek voltak a gyakorlatok. De próbáld ki és majd meglátod. Amúgy én is nagyon utálom RR-t, a második alkalomtól már levettem a hangot, és csak figyeltem mit csinál és mennyi ideig, mert rossz hallgatni is.

Bendor: jaj, máris menned kell dolgozni?Milyen hamar eljött ennek is az ideje!De Dorka nagyon ügyes, hogy ilyen hamar beszokott, bár még az ottalvás valóban hátra van, ami valszeg nem lesz egyszerű, de megszokja, majd meglátod.

Pinytus: sajnálom, hogy ilyen sokáig várat magára a kis Patricia. Átérzem, milyen rossz most neked, de tényleg gondolj csak arra, hogy ő tudja mikor kell neki kibújni, és már biztosan nemsoká itt az idő. Addig is élvezd ki még az időt, aludj, pihenj sokat és készülj az érkezésére.

Köszönjük az érdeklődést, mi jól vagyunk, nagyjából. Leesett a köldökcsonkunk, és sajnos begombásodott a kis köldöke, valszeg azért mert eddig csak hason aludt - ez uis a kedvenc póza, máshogy nem szeret elaludni - és összekakilta nagyon magát, jutott a kis csipeszre is, amit nem lehetett rendesen megtakaritani. De már javul, csak most nem aludhatunk hason, és ezért elég nehéz elaltatni. Mert azt sem szeretnénk ha rászokna, hogy ölben alszik el, és úgy tesszük be a kiságyába. Igy tegnap óta ment a sirás ezerrel minden alvás előtt. A hasfájásunk enyhült, pontosan nem tudom mitől, mert egyszerre több dologgal is próbálkoztunk:
1. nem iszom több tejet azóta, hátha az volt a baj
2. kapja azt a szert minden etetés előtt
3. kenegetem a kis hasát körömvirágkenőccsel, anyukámnak ez vált be annak idején tesóméknál
4. István szokta a kis hasát masszírozni és azt nagyon szereti, mindig megnyugszik tőle.
Tegnap óta nem tudom mi történt, de egész délelőtt fent van. Olyan 9-től egészen délig. Sokat is sir, néha úgy néz ki elálmosodik, de aztán mégsem alszik el. De délben elalszik és akkor én is tudok pihenni. A szoptatással hál'istennek semmi bajunk, nagyon ügyesen szopik és tejem is bőven van. Már fagyasztottam le, de tegnap óta kiborogatom. Holnap veszünk zacskót, amiben még fagyasztok le, már nincs bögrém amibe tehetnék el, ezért öntöm ki. Nem akarom elkiabálni, de úgy néz ki a mellbimbóm is jól birja, kicsit érzékeny, mikor rákapcsolódik Anna, de egyébként nem fáj, nem sebes. Éjszakánk is egész jól telnek, 3-4 óránként ébred, eszik, büfizünk és többnyire alszik is vissza. Max egyszer van éjszakánként, hogy kipattan a szeme, és akkor fent vagyunk egy fél-3/4 órát, és csak utána alszik el.
Nagyjából ennyi. Sokat mosolyog álmában is és ébren is. Tündéri kis mosolya van, zabálnivaló. Nem tudunk betelni vele, olyan gyönyörű - legalábbis a mi szemünkben. Mindenkitől kapjuk a tanácsokat, néha nehéz okosnak lenni, mikor mindenki mást mond, vagy csak egyszerűen a gyakorlatban nem tudjuk megvalósitani, amit ajánlanak, de azt hiszem Hajninak van igaza: bizni kell magunkban, hogy mi tudjuk leginkább mi a jó neki, és hogy meg is tudjuk adni neki, amire szüksége van.

Mára ennyi voltam azt hiszem, bocsi, ha nem reagálok mindenre, de már ez is nagy szó, hogy ennyit irtam.

Puszi:
Anita&Anna

Kép

Kép
lolita_78
 
 


Szép estét!

Emilim 8kor bealudt, de előtte megint felment a láza:(Rázta a hideg, nem jól van:(A 10 nap még nem is telt le, kész kín kivárni, hogy mikor gyógyul már!!!! :cry: :cry: :cry:

Zita!
Pontosan tudom mit érzel most, én is átéltem.És valóban az az 5 nap volt a legrosszabb, akkor sírtam a legtöbbet. :? De ha talán az agyamban berendezkedek a túlhordásra is, nem lett volna ennyire rossz.Szóval kitartás, max. 14 napod van hátra :wink: Bennem ez tartotta a lelket. :D

Anita!
De jó, hogy jelentkeztél!:D
Örülök, hogy van sok tejcsi!(szerintem sima kicsi méretű nejlonzacsiban is fagyasztható, igaz nem sterilek,de olcsók :wink: )
Hasfájás:igazából én már nem tudom mi az igazság ezzel kapcsolatban, mert van aki azt mo ndja, hogy ilyen kicsi korban még nincs "igazi" hasfájás, inkább az alkalmazkodás okoz nekik nehézséget, és zürzavart bennük, ez az átállás zökkenti ki őket, és ezért sírnak, zaklatottak.)lehet hogy ez az igazság, és ezért nem nagyon hatnak a szerek :roll: ).
Van aki azt mondja, hogy igenis fáj a hasuk, mert éretlen a bélrendszerük(bár ha anyatejen élnek, és min. 2-3 óránként esznek, akkor nem nagyon keveredhet bennük az emésztetlen tej a már emésztettel :? ).De nagy eséllyel elkülöníthető a sírásukban, ha fáj vmilyük, mert a hasfájásnál hírtelen kezdenek élesen sírni, és a lábukat a ahsukhoz húzzák, majd ha agörcs oldódik, akkor hirtelen abbahagyják az egészet, és alszanak tovább.
A kólika tartást ismeritek?Felnőtt keze ég felé néz, baba hasa a tenyérben-alkaron.Na meg persze ahason alvás(lehet Anna is azárt szeret így aludni, mert jobb a pocakjának).
És való igaz, hogy csak TE tudhatod , hogy mi a legjobb a babádnak, ezért is mondtam korábban, hogy hallgassatok magatokra, az anyai ösztönök mindig megsúgják, hogy mi a helyes.Sok tanácsot fogtok kapni még, amiről úgy érzed nem jó nektek,azt az egyik füleden be.... :wink:
(én nehezen viseltem, hogy mindig mindenki beledumált, mit hogyan, miközben nem simerték a gyereket :x )
Köldök:védőnő mondta, hogy gomba???Mert azért az más tészta, vagy csak befülledt?Gombát feltétlen kezelni kell, míg ha csak felázott, akkor elég ha szárazon tartjátok.Ha ébren van próbáld abodyt felhúzni, pelust le, hogy a köldöke szabadon legyen.Alkoholztad+hintőpor?Mivel már leesett, így elég ha hintőporozod még, vagy ha tényleg gomba, akkor azt kezelni kell, doki majd tudja. :wink:
Nagyon jó babázást kívánok,tényleg élvezzétek ki minden percét, hisz látod, mindjárt 2 hetes lesz! :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Kép

Kép


Kép

Kép

Kép

Kép
lolita_78
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: