Új privát üzeneted érkezett!

:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.14 17:46-kor.
Vendég
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:24-kor.
20150601134430
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.14 17:47-kor.
Vendég
 

 
 

....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:24-kor.
20150601134430
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.14 17:47-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:25-kor.
20150601134430
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.14 17:52-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Egyre hidegebb van kinn, már elkel a nagykabát. Tegnap voltunk Buciékkal Ringató foglalkozáson. Nagyon jó lett volna, ha Peti nem sírja át a fél foglalkozást. :lol: Bár oka is volt, hiszen egy kislány eléggé rázendített, Petit meg ösztönözte, hogy akkor ő is... ráadásul felborítottam a napját, mert délelőtt aludni szokott, most meg jöttünk-mentünk. :lol: Na nem baj, majd legközelebb.

Viki, a tévé nálunk is menő, főleg a reklámok. :lol: Lackó nagyon ügyi hogy már így forgolódik, Peti csak akkor csinálja, ha eszébe jut, vagy véletlenül átbillen. :D

Kriszta, adtál már Orsinak valamilyen tejpépet?
csipisz
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.14 17:52-kor.
Vendég
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.14 17:52-kor.
Vendég
 


Sziasztok!
Mi is vagyunk, csak most néhány napig "anyáztunk". (mármint nagyiéknál voltunk :D )
A védőnő témához csak annyi, hogy hozzám is járt -talán háromszor is- a szülés előtt. Szerintem az első gyereket várók esetében menniük kell. Persze vannak olyan kivételek -mint Krisztáék, akik az eü-ben dolgoznak-, hogy nem tudnának újat mondani. Én örültem neki, a legtöbb esetben jó tanácsokat adott. A szülés után azonnal jött, máig havonta meglátogat. Az időpontot előre megbeszéljük, hogy jó-e nekünk. Természetesen van amiben nem értünk egyet, abban szelektálok.
HA tejpépről én írtam, már elfogadja Mese, szoktam gyümölccsel is keverni, azt annyira nem kedveli.
A mellétáplálás még nem tökéletes egy-két falat, aztán sírás és bújunk anyába. (Tejcsire vágyva.)
Nektek mennyit esznek a gyerkőcök egy alkalommal? Lehet, hogy én tartom kevésnek, közben meg ez a természetes.
Amúgy a lányka 71cm és 7260gramm, sz-tem nem éhezik.
A beteg babóknak gyógyulást!
Viki gyönyörű Lackó!
Jó hétvégét mindenkinek!
Zsuzsa

KépKép
mesi25
 
 


:arrow:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.06.26 00:03-kor.
Vendég
 


A védőnővel kapcsolatban ,a miénk elég rendes ,és lehet ez az új divat de terhesen minden héten látogatott,na mostmár leszokott rólla ,mert megjegyezte mi problémamentesek vagyunk.Van két kiskorú anyukája testvérek a gyámügyes csajjal jár hozzájuk szegény van velük elég neki.[/u]
Vendég
 


Sziasztok!

Ibolya, neked hármas ikreid vannak? Jól látom? Gratulálok!!!!
Annyira jó lehet ikres maminak lenni. :D

Bejcsi, a védőnők tényleg elejtette valakinek a gyerekét? Uhh. :shock:
Szegény, gondolom, mennyire restellte. :roll: Nem lettem volna a helyében.

Kriszta, írtam privit.

Kép
janu
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.14 17:53-kor.
Vendég
 


:arrow:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.06.26 00:03-kor.
Vendég
 


Sziasztok!
Védőnőkről csak annyit, hogy a 3 hónapos gyerek problémáit mi a társasház lépcsőházának ajtajában beszéltük meg - mert sietett. No comment.
Emma végre lázmentes és gyógyult. Már csak egy kis rekedtség van - de ez abból is lehet, hogy a séta alkalmával állt neki kiabálni :D
Hát Ibolya én sem irigyellek. 4 csöppséggel... Ez már egy fél bölcsis csoport :D Minden nap.
Zsuzsa
Szerintem Mesi jó súlyban van. Nekem Emma 8 és fél hónaposan 71 cm és 8800g. De mi már rendesen eszünk. Leszámítva a hajnali és a vacsi utáni szopit.
Kriszti
Ti miért esztek HA tápszert? Addig a pár hétig, amíg szükséges volt (6. hét körül) mi is azt kaptunk, de azért, mert a húgom tejallergiás, így Emma 1 éves koráig tartózkodunk az tejes dolgoktól. Írd meg majd légy szi, hogy mit mondott a doki a HA tejpépről! Köszi
Viki
Nagyon ügyes Lackó! De nagyon figyelj rá! Mi egy ilyen fordulós akciónak köszönhetően 24 órás megfigyelésre a kórházban voltunk 4 hónaposan. Pedig a gyerek mellett voltam, de olyanok mint a villám (na nem olyan cikk-cakkban... :D ).

Kép
pla-kat
 
 


Bejcsi, Janu
Hogy bírjátok magatokat? Mi is februáriak vagyunk és én egy évvel ezelőtt már ilyenkor szinte vágtam a centieket, hogy mennyi van még hátra. Remélem ti nem így vagytok :D Főleg, hogy egyedül itthon és mire a párom hazaért teljesen besötétedett. Ja egy jó tipp: addig pihenjetek, amíg lehet! Ha meg lesznek a csöppségek, úgy se lesz rá módotok!
Kata

Kép
pla-kat
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:25-kor.
20150601134430
 
 


Viki
A történet annyi, hogy letettem a kanapéra, a kanapé szélére merőlegesen. Oldalra nyúltam egy zsebkendőért és abban a pillanatban a kishölgy hasra akart fordulni. De a feneke lelibbent és hanyatt a padlóra (parkettára). Sírt, én megijedtem. A kórházban meg azt mondták, hogy megfigyelésre (mert a röntgen nem mutatott semmit) maradjunk, hátha mégis megsérült a feje. De szerencsére nem volt semmi!

Kép
pla-kat
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.14 17:54-kor.
Vendég
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:30-kor.
20150601134430
 
 


Kriszti
Szerintem se szörnyű, ha nem rohansz egyből orvoshoz. Nálunk leginkább az ijedtség volt a motiváció. Na meg, hogy Emmának hamar záródott a kutacsa, 3 hónaposan már majdnem teljesen zárt volt. De mivel havi 1cm-rel nőtt a fejkerület, meg fejlődésben sincs elmaradás (mozog, mászik, gügyög, ahogy és amikor kell - sőt néha korábban is), így nem kellett komolyabb dolog. Szóval ezért ijedtem meg, mert azt hittem, lehet a két dolog között összefüggés. Nem volt :) Szerencsére.
Egy majdnem 9 hónapos gyerek mennyit és mikor eszik kb? Főleg a reggeli és a vacsi érdekelne.

Kép
pla-kat
 
 


Sziasztok!

Kata, én is megijedtem volna a helyedben. A barátnőm olyan mázlista, a babája úgy esett le, hogy pont az ágy mellé volt ledobva (séta után) a bébi overallja, így puhára bakkant, nem is sírt. :lol:
Nekem a leendő fürdetések tűnnek leginkább leesésveszélyesnek, a kis síkos test, jajaj.. :shock:
Egyébként köszi a jótanácsot, igyekszem pihenni, de annyi minden eszembe jut, amit csinálni kellene! :roll: :lol:

Viki, már néhány dolgot beszereztünk: babakocsi, kiságy, ágyneműk, pólya (ezt kaptuk, de lehet veszünk is újat), néhány aprócska babaruha, ilyesmik. :) Ami még hiányzik: a fürdetőkád, pelenkázószekrény, textilpelusok és hordozó. Ja és persze az apróbb cuccok.
Nem tudom, légzésfigyelőt és babaőrzőt érdemes-e vásárolni. Ezekre tényleg szükség van?

Kép
janu
 
 


Hú, el ne felejtsem.
Felajánlanék két koncertjegyet a ma esti ÁKOS 40 nyíregyházi koncertjére. A jegy szuper helyre, középre, a küzdőtérre, 3. sorba szól. :cry: Sajnos mi a férjemmel nem tudunk elmenni, pedig a szívem vérzik érte.

Mindenkinek szép napot, majd még jövök! :D

Kép
janu
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:30-kor.
20150601134430
 
 


A simával könnyű bánni. Csak belemasnizod a bébit és kész! :)
Milyen márkájú légzésfigyelőt érdemes használni?
Ne legyen rá példa, de ha beriaszt, mit tudsz tenni? :shock: Engem holtra rémítene és nem tudom, mit tennék.

Kép
janu
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:31-kor.
20150601134430
 
 


Látszik, hogy profi kütyü. Az ára elég húzós szerintem, habár a sima bébiőr árakhoz képest már nem annyira.

ÁKOS koncertre senki nem akar menni??? :cry:

Kép
janu
 
 


sziasztok!

Elég rossz éjszakánk volt, Andris óránként felkelt :? Picit tüsszög, remélem nem lesz beteg....
Janu: mennyiért kínálod a jegyeket? Én majd megőrülök annyira szeretnék elmenni....imádom Ákost :D

Kép

Kép

köv.UH:március 23.
buci79
 
 


Sziasztok!

Na, mire végigolvastam mindent, addigra elkezdett nyögni Zselyke, ami azt jelenti, hogy kb. 5 perc múlva felébred... Így írni megint nem sok időm maradt... :(

Tegnap megmértük a kisasszonyt, 4990 gr. :o :lol: Jó kis dagi már, 3630-cal született. Mondjuk tegnap napközben 10 perceket aludt, óránként szopizott. Estére már alig volt tejcsi, de szerencsére 1/2 9-kor beájult, és csak 4-kor kelt hajnalban.

Légzésfigyelő: nekünk is AngelCare van, és be is riasztott néha (1-2 alkalommal csak), de csak azért, mert a csajok felmásztak a sarokba. Egyébként rögtön elkezdtek mocorogni a sípolásra, úgyhogy nem volt gond. De van hozzá egy leírás, hogy mit kell tenni, ha gond van, és nem téves a riasztás.

Pólya: nekünk van, de minek??? Szerintem felesleges, legalábbis Csenge utálta, Zselykét már meg sem próbáltam beletenni. Nem tud szabadon mozogni benne gyerkőc, aludni meg nálunk mindkettő hason alszik már az elejétől fogva. Így többet alszanak, mert a reflexes mozgás így nem ébreszti fel őket. Szerintem ne vegyél újat, két ok miatt sem: 1. lehet, hogy a gyerkőc nem fogja szeretni; 2. nem sokáig fogod használni, még ha szereti is a baba.

Leesés nálunk is volt egyszer Csengénél kicsi korában, aztán azóta már többször is, mert az ágyon ugrál állandóan. Szerintem nincs olyan gyerek, aki ne esne le, akármilyen gondos is a szülő. Minden pillanatban nem tudsz vele lenni. És itt tényleg pillanatokról van szó.

Védőnő: én kettőt ismerek, szerintem mindkettő szuper. Erika és Mariann (az egyik a régi, amíg a városban laktunk, a másik az új). Nálam is volt kinn Erika még az első terhességnél, de csak 1x. Aztán a baba születése után többször jött. Mariann nem jött, ismert már, és tudta, hogy minden OK nálunk. Nem csinált magának felesleges munkát. Most viszont már többször volt. De inkább telefonon megbeszéljük, ami fontos. Bármikor hívhatom (persze emberi időben), mindig nagyon szívesen segít.

Na, megyek is, mert várjuk a dokinénit, jön az egy hónapos kontrollra, meg Csenge megkapja a Prevenart. Már előre félek, mert azért is nyávogás van, ha csak megemlítem, hogy a doktornéni megnézi Zselykét. Mi lesz, ha meglátja az injekcióstűt??? :o :shock: Remélem, Robi hazaér addigra.

Igyekszem sűrűbben jönni, de ritka az ilyen, mint most, hogy egyszerre alszanak a csajok.
Vendég
 


Még ezeket akartam mutatni:

Kép

készül a nudli :)
Kép [/img]
Vendég
 


Ó , de édesek!!!!! :D

Kép
janu
 
 


Buci, nekem is nehéz lesz az este, tudván, hogy Ákos van. :( De nincs mit tenni. Jó kezekbe került a jegy, végülis! :wink:

Kép
janu
 
 


sziasztok,
Moncsi,

babyőr,légzésfigyelő mi is az Angelcare-t nézegetjük, de az lesz az utolsó amit megveszek, mert már van a 401-es ami 40e-be kerül és februárba szerintünk kidobnak még egy újat,mondjuk azt az uram reszortja ő ért a kütyükhöz.és most láttam de hol?h a 401-es is adnak már ajándék Angelcare-os kukát ami(5000ft amúgy)!

Pont most szárad nekem a pólya, én szerintem abba hozom haza a mózesbe!olyan rucit láttam az egyik baba boltba, h mibe hozzák haza a babát!!!!!!!!karácsonyra megveszem nagyon nagyon drága!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Buci,

én nem vágom még a cm-et még tök jól elvagyunk,most fogok még kariig egy kicsit melózni.Átrendeztük a szobát a hétvégén még most lesz konyha festés meg a csőtörés utáni fürdőszoba befejezése!
Lesz teendő még bőven!

Kép
bejcsi28
 
 


Bajcsim, nem igazán értem, nem vagyok otthon a témában, mi az a 401-es? És mi az hogy kuka? Ehhez kell kuka?

Kép
janu
 
 


vagyis Bejcsi, bocsi :oops:

Kép
janu
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.14 17:54-kor.
Vendég
 


Moncsi,

Angelcare 301 az egy régebbi modell 35000ft és ennek van egy újabb verziója a 401-es modell ami picit többet tudd már! a 301volt eddig egy használt pelenka tároló kuka de a 401-es is láttunk ilyen kukát ajándékba!A brendon honlapján fent van!

Érti??????

Kép
bejcsi28
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:31-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a felvilágosítást bébiőr ügyben!
Egyszerűen nem tudtam összerakni, miért kell hozzá kuka. :lol: :lol:

Amúgy elképesztő, hogy micsoda biznisz lett a bébi érkezése. Nekem elég fiatal testvéreim vannak, 10 éve még nem volt se szagmentes kuka, se bébiőr, mégis kiválóan boldogult Anyukám. Valahogy kényszert érzek mégis, hogy megvegyem ezeket, tisztára agyrém. :roll: :lol:

Betti, annyira nagy hatást gyakoroltak rám a babáid, hogy velük álmodtam. :D

Kép
janu
 
 


Sziasztok!

Sajna nem volt netem, most meg olvashatok vissza, de ez csak jó:-)

a Pólyával kapcsolatban én a lányommal használtam, bár csak nagyon rövid ideig, mivel 2700g-al született a bogaram, a fiammat már nem volt szívem bletenni, főleg, mert a kórházban sem használták(szerintem beleőrült volna, hisz első perctől nagyon mozgékony).

A babaőrről nem sokat tudok, mert mi nem használjuk. Kzös szobában alszunk az urasággal, így inkább a fülemre hagyatkozom.

Sajna mi 5 hetes kortól esszük a HA tápszert, így 4 hósan megkíséreltük a hozzátápit, de mai napig szinte gyümölcsön él az uraság. Mást alig fogad el, vagy csak minimális mennyiségben. Akkor sem, ha az ismert gyümölcshöz adom.
Valakinek hasonló problémája volt esetleg? Hogyan oldotta meg??


További kellemes napot mindenkinek!

Erika

Kép

Kép
rikka_3
 
 


Sziasztok!

Van mit visszaolvasni :D

Nekünk nincsen se bébiőr, se légzésfigyelő. Én is a fülemre hagyatkoztam, Peti szobája közvetlenül mellettünk van, minden kis szusszanást lehet hallani.

Kuka? Marad a régi jó zacskó... :lol: Ki szoktam pakolni az erkélyre szemeteszsákba aztán estére úgyis levisszük. Eleinte a tesco-ból vettem illatosított, kicsi kukazsákot, dehát a két "illat" együtt valami fenomenális volt. :lol:

HA tápszert eszünk mi is, dokinő csak 6hó után javasolta a tejpépet. Megnéztem az összetételét, hááááát... inkább főzök neki tejbepapit tápszerből. Úgyis barna rizst már lehet adni neki, jó kis tápszerbefőttrizs (biztos nincs valami jó íze) :lol:

Pólyát mi sem használtunk, pedig anyukám nagy lelkesedéssel megvette, úgyhogy itt van elfekvőben egy zsír új pólya, huzattal együtt, ha kell valakinek. :) :)

kis vasgyúró
Kép

hasonlítok apára?
Kép
csipisz
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:33-kor.
20150601134430
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:34-kor.
20150601134430
 
 


Lacival szerencsés vagy!

főzelékből sajna azt sem eszi meg, amit én készítek, mondjuk abból legalább 1 kanállal sikerül beleimátkozni, az üvegesből semmit, úgyhogy nem is nagyon veszek. Tápi előtt mindig megpróbálok adni neki valami zöldséget, vagy főzeléket, de eddig nem sok sikerélményem van.A tápi viszont sztem kezd kevés lenni, mert 2-3 óránként éhes.

Télnyleg édesek a gyerkőcök!

Kép

Kép
rikka_3
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:34-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok,

nekem is fiatal testvérem van de kukája volt,de babyőr még nem és felnőtt!de ez szerintem olyan mint a mobil mindenki ellene volt, de azért mindenkinek van valamelyik modell.Mi csak azért ragaszkodunk hozzá, mert a párom kollégájánál ez segített ezen múlt a baba élete.Mi külön szobába rakjuk és a közvetlen környezetemben mindenkinél bevált akár kicsi volt a lakás akár nagy.A kuka csak tipp volt, mert az is bevált a barátainknál és főleg, h ajándékba van!szerintem ez az elektronikus kütyű vásárlás is olyan ha van újabb modell a piacon és többet tud mint az elődje és nem sokkal kerül többe biztos, hogy az újabbat veszem meg -Főleg a gyerekemnek!

Viki, te is az akkori ujjat vetted át az ismerősödtől, mert a 401-es 1 hónapja van!

A pólyát kipróbáljuk ha már kaptuk legfeljebb beválik vagy lehet, hogy kidobjuk,mert annyira nem fog beválni.Végül is gyereke válogatja és amíg nem tapasztaltuk meg nem tudunk róla véleményt írni.

Gyerek biznisz olyan, mint az esküvő 3-szor annyi minden ha megtudják mire kell.

Kép
bejcsi28
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:34-kor.
20150601134430
 
 


Bejcsi, szerintem ha ajándékba adnak szagmentes kukát, akkor mindenképpen én is szeretnék! Abba lehet rakni sima szemeteszsákot?
A bébiőrön tűnődök-tűnődök: ez olyan dolog, hogy szuperül felnőtt nélküle sok baba, de mégis megkönnyíti a hétköznapokat, vagy legalábbis megnyugtató a tudat a hozzám hasonló paramamiknak, hogy bármikor hallhatnak minden kis nyikkanást.

Rikka, Mi a baj a HA táppal? Az valami káros dolog? (Nem igazán vagyok még otthon ebben, de látom, nem örülsz neki.)

Csipisz, óóóó, de édes, úgy megnyomkodnám a kis vasgyúrót! Annyira szép! Hasonlít Apujára, bár Téged még nem láttalak. :)
Mi kaptunk pólyát 5 huzattal, de azért lehet, hogy érdekelne a tiéd. Mennyiért válnál meg tőle? Van fotód?

Kép
janu
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: