Új privát üzeneted érkezett!

István!
Köszönjük szépen Anitáról és Anna babáról a híreket!
Örülök, h a végén ilyen jol sikerült a szülés és h jó tapasztalataitok voltak az orvosokról és a szülésznőkről, igazán megnyugtató a dolog!
Nagyon szép kislány lett Anna baba, büszkék lehettek rá!
Jó pihenést Nektek és sok örömet a babátokban!

Kép

Kép
dinaedo
 
 


Sziasztok!!!

Anita + István!

Köszi a kis Anna érkezéséről a részletes és gyors beszámolót. Libabőrösen olvastam végig,a képek nézegetésénél meg már a könnyeim is kicsordultak.
Még egyszer, szívből gratulálok a szép kis hajasbabátokhoz, nagyon formás kislány!!!
Sok tejcsit, gyors összeszokást vidám napokat kívánok Nektek!!!!

Alíz nem tud belépni valami miatt a babanetre, de ő is gratulál Évinek és Anitának a csöppségekhez!!!!!! Amint tud jön ő is. :wink:

Pintyuska!
Valóban Rajtad a világ szeme. :lol: Mennek a drukkok ezerrel. :wink:
Szólj mindenképp ha kezdődnek az események, lécccccciiiiiii!


Zsebi baba!
Tudom milyen csend van a gyerekek nélkül, de most méginkább koncentrálhatsz Magadra és a kicsi pocaklakódra. :wink: Örülök, hogy Bogi a kezdeti nyavajgás után még élvezte is az edzést. :wink:

Panka!
Sosem tudhatod, lehet Te leszel a következő kismami Alíz után. :wink:
Örülök, hogy jól sikerült a mozgalmas hétvégétek. :wink:

Bea!
Nektek nem esélyes még a babaprojekt????? :shock: :shock:

Első bölcsis napunk:
Fél 9-kor már ott voltunk, Dorka menni akart, holott 9-re vártak bennünket. Persze meg is jegyezték a megadott időket pontosan tartsuk be. :roll: :oops: 3/4 10-ig voltunk ma, elég vegyes érzelmekkel jött el Dorka.
Gyerekek már nem a csoportszobában voltak, még nem is lent az udvaron, mert vizes volt a fű, hanem egy kis teraszon, ahol volt nekik kitéve jópár játék, kismotorok, ez-az. Persze Dorkának minden új volt, vándorolt volna a csoportszobákba is, meg az udvarra is, meg akarta nézni a kis mosdókat, kirakott fogmosófelszereléseket. De erre nem igazán volt lehetősége, igy azt érezte hogy semmit nem csinálhat amit szeretne. Persze ez új neki, eddig azért itthon igencsak tudta érvényesíteni az akaratát. Mikor a teraszon kirakott játékokat megunta egyszerűen azt mondta jöjjünk haza. :lol: Mondtam még kicsit játsszon, míg nekem a bölcsivezetővel a papírmunkát el kellett intézni. De már 10 perc után sírva hozta a gondozónő utánam. Utána már el sem engedett. Akkor már kakaó után nyöszörgött. De nyílván azt nem tudtam vinni neki, cumisüveget nem adhattam volna oda hogy mikrózzák meg nekem . :lol: Jöttünk is haza. Illetve bementünk apát mregnézni a munkahelyen és ha már ott voltunk megnéztük az egyetem előtti szökőkutat. :wink: Ekkor már el is felejtette a kakaót, az csak pótcselekvés lett volna neki. Itthon is inkább főtt ételt evett, chilis babból eszegette a kukoricát és kenyérrel mártogatta a levét. :D


Pusssz

Kép
Kép
bendor
 
 


Kép Startra készen , indulás a bölcsibe :lol: :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 

 
 

hello

István, nagyon szépen köszönjük a teljes részletes beszámolót, és ne haragudjatok hogy az éjjel pár szóba leírtam amit Anitával beszéltem, de tudtam hogy mindenki nagyon szoritott nektek. Gyönyörü a kis Anna, csodaszép, ügyes kislány, büszkék lehettek rá.

Anyira meghatott a történet hogy én is könnyes szemmel és tiszta libabőrösen olvastam végig, elküldtem sanyinak is, és ő is végig könnyezte. El is hiszem hogy büszke vagy Anitára, nagyon ügyes volt, hála a Jó Istennek minden jó lett. Mi biztos nem bírtuk volna ilyen hősiesen, még igy is nagyon megijedtünk, most az egyetlen dolog amire koncentrálni tudok az az hogy minden rendben legyen a kicsivel, aztán hogy nekem menyire rossz és fájdalmas az egyáltalán nem érdekel.
:roll: :roll:

Jajjj, bár tartanánk már mi is ott, hogy tarthassuk picikénket a kezünkbe.

Andi: dorka nagyon kis csini a bölcsis felszerelésbe, ezek szerint nagyon élvezte volna ha engedik hogy azt csináljon am it szeretne. Hát igen, meg fog kelleni szokja hogy ott vannk szabájok, ez lesz a nehezebb része.
De a lényeg hogy tetszett neki a hely!!!

Zsuzsi: teljesen felmérgelődtem az anyós, sógornős storin, teljesen megértem, átmentem én is már pár ilyenen, de nem kell felvenni, sajnos megváltoztatni ugysem lehet, el kell fogadni és nem sűrün találkozni. :wink: :wink:

Úgy látom sokunknak vannak ilyen problémái!!!

Természetesen szólok ha van nálunk valami fejlemény, de eddig még nem úgy néz ki. Csak anyi hogy le van nagyon lassulva a kiscsajom, alig mcorog és akkor is olyan piciket hogy csak úgy figyelnem kell. az este meg is ilyedtem hogy nem e van valami baj, ugyanis ő nagyon kis virgonc volt. de aztán mégis csak rugott egyet, jelezve hogy anya, ne fossál, itt vagyok csak nincs sok helyem már. De azért már inkább a kezembe tartanám, és akkor tudnám hogy minden rendben van.

Na csók.
Vendég
 


Andi! Ezek szerint nem díjazta Dorka a korlátokat... :( Hát, ebbe is bele kell rázódni, de fog az Neki menni! Nagyon csinin ment első nap! :wink:

Zita! El is hiszem, hogy jobb lenne már a karjaidban tartani a kis Drágát! De már tényleg nem sok, igaz, tudom, mit érzel, én is olyan türelmetlen voltam már!

Amúgy én teljesen meg vagyok itt hatódva a két kis Csöppség érkezésétől. Meg ahogy olvastam Anita történetét, na meg az a közös kép az első pillanatokban... Hát megkönnyeztem én is. Az én kis Csillagom is még csak most volt ilyen picike, most meg már mászkál, az előbb a habtapiból szedtem ki, mert bemászott a számok helyére... :lol: Na, és legújabb mánia, hogy a lábujjamat harapdálja, ahogy leülök mellé... :? Közhely, de tényleg nagyon repül az idő. Engem is elkapott a babázási vágy a történeteket olvasva, meg babafotókat látva... :oops: :D Az első pillantás nem hasonlítható semmihez....annyira jó! :D

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Elszállt, amit írtam, mert bőgtem és rossz gombot nyomtam... :shock:
Annyra meghatódtam a szüléstörténeten, na meg Anna baba, ahogy szemléli a világot...
Olyan, mint Olivér volt nekem, nagyon meghatódtam.

Innen kívánok jó egészséget Anitának és Anna babának!

Pintyusom, neked is szorítok ezerrel! talán tiétek a következő hétvége!
Most esett le, hogy Szasza 2008.08.08.-án született. csak nem 8 ó 08 perckor????
(nekem Olivér 2004. 05.05.-én 17 ó 05 perckor) :lol:

Vajon otthon vannak már Éváék? Jön az első éjszaka.
Ó, de szép emlékek is ezek, pedig az enyém még csak 3 hónapos, mégis olyan távoli.
Eddig 2 gyereket terveztünk, de mi lesz velem 3 év múlva, ha már ennyire meghatódom a piciken???????
Bevallom , a nehézsége ellenére az első 6 hét az egyik legszebb időszak a babás években.

Panka, köszi az infót. Emilinek mit kellett fizetni? Gondolom a szállást nem, de a repcsijegyet, illetéket ugyanúgy?
Durva az illeték összege nagyon...
Remélem te leszel a következő kismami... :lol: :lol:
Ilyen kis korkülönbséget terveztetek? Vagy csak elkapott téged is a vágy?

Zsebibaba, valami házra gondoltunk, amit bérelnénk (de nem tiltakoznék az all incluzive ellen sem.. :shock: :lol: ), messzire nem szeretnénk utazni a kicsik miatt. Laci fűz, hogy szeptember elején menjünk el Görögországba autóval, de ha belegondolok az út hosszúságába kiráz a hideg. Azért is kérdeztem Pankát a repcsiről.
Jó volna valami vizes hely, Olivér is imádja a vizet.

Andikám, édes ez a kis mininő a bölcsis göncében. Remélem megszereti később és el sem lehet majd hozni (akkor meg te fogsz sírni, de inkább mi, mint ők! :lol: :lol: ).
Látod, látod nem szabad dícsérni a gyereket, Nelly megdöntötte a nemalvás rekordját tegnap, reggel 7-től este 10-ig szopi közben pihengetett, egész nap semmi alvás. Éjjel folytatta óránként szopizott. :cry: :cry: :cry:
Tuti valami nagy front van, arra reagál így.
Talán Patricia is meggondolja magát.. :D :D

Zsu, a festékes story nem semmi, de úgy látom szerencsére semmi baj sem lett belőle.
Ezek az idióta droid munkások senkire sincsennek tekintettel, nálunk pl. egy hete délután alvásidőben vágják a téglát, térkövet, pedig tele az utca kicsikkel.
Már szóltam nekik ez ügyben, de a válasz szerint őket köti a határidő. Mindent megértek, de ez meg nem csak építési- hanem egy lakóövezet is egyben. :evil: :evil: :evil:
Anyósról inkább nem is írnék neked, mert csak magamat idegesíteném... :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: .

Lányok, mikor lesz holdtölte? Vettem magamnak méregtelenítő tapaszt, szeretném kipróbálni?

Na, de nem is locsogok tovább, megyek, amíg alszanak mindketten.

Puszi



N aitt vagyok újra!

Andi!
Mondani akartam már atalin is, hogy régebben írtad, hogy többen is nézitek a vacsora csatát.Hát eddig én nem tudtam miről is van szó, de most hogy nézhető időben van :lol: , a múlt hetit végig néztük, amibe aMarsi Anikó is volt.Képzeld, méga férjem is szereti nézni! :shock: :lol:
Nagyon csini Dorka, igazi bölcsis kislány :D Szerintem az első nap nagyon jól vette az akadályt, többet nem is lehet tőlük várni!Fokozatosan hozzá fg szokni, meglátod.Szerintem a szülőknek nehezebb dolguk van! :wink:

Zita!
Na ez már előjel, ha nem mozog sokta, és akedved is mufurc(minap írtad)!Szerintem ezen a héten már te is babázol!!!!! 8)

Anita!
Meghatóak a képek, köszönjük szépen!És a születés történetét is,hogy a kedves férjed megosztotta velünk!Örülök, hogy nem csalódtál a szülésznőben! :wink:
Nem volt eg ykönnyű menet, de a lnyeg hogy nem kellett császározni, és Anna egészséges!!!nagyon szép kis hajasbaba!Még 1x gratulálok!!!:)Nagyon üygesek voltatok!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Zsuzsi: nagyon édes lehet a kis Pannika az új produkciókkal, ügyes csaj, mindent olyan hamar megtanul.!!!

Kriszti: Látom te is nagyon meghatódtál, vagyis itt mindenki nagyon meghatódott a babaesőtől, olyan izgi, és olyan jó érzés olvasni ezeket és nézni a pici újszülötteket. nem rég még pocakosan találkoztunk velük. Remélem azért nem kell hétvégéig várnunk :? :? :?

Nekem anyira furcsa, mind ezen gondolkodtam az éjjel is hogy mi hárman, Anitával és Évával együtt mentünk ide oda, és mindent megbeszéltünk és most csak én maradtam hátra, mert ők már babáznak. olyan furi és megható. :roll: :roll: :roll: :roll: :lol:

Panka: Igy legyen, ahogy mondod!!!!
Hátha te leszel a következő kismama, nagyon drukkolok.

Pusza
Vendég
 


Kriszti! Hát, Nálatok is jóféle munkások vannak... :twisted: Holdtöltéről gőzöm sincs....

Panka! Vacsoracsata tényleg jó, én néztem a tavasszal. Pannika még egy helyben maradt, ha letettem, így könnyű volt! :wink: Ez jó, hogy a férjednek is tetszik! :D

Zita! Elhiszem, hogy furcs! De Te is mindjárt babázol! Nagyon kiváncsi vagyok már a kis Patríciára! :wink:

Lánykám a csillár alatt fekszik és társalog vele! :lol: :lol: :lol: De ha odanézek, elhallgat, biztos vmi titkot beszélnek meg! :lol: :lol: :lol:

Kép
zsuzska81
 
 


Hozok én is pár képet:
Emili ma reggel ivott akakaómból:
Kép Kép

És még nem is meséltem, hogfy jártam:vamelyik nap reggel ez a látvány fogadott, pelusozáskor:
Kép Kép Kép

Azt sem tudtam megint mit szóljak, a szavam is elállt mikor megláttam!Pempers pelus, legszívesebben beküldeném nekik, de a honlapjukon nem találtam email címet :twisted: Mondjuk az is igaz, hogy előtte éjszaka sokat ivott, de máskor is ivott már sokat.Most vmiért nem bírta a pelus, és a hasánál kiszakad, így ömlött ki belőle a zselé :evil: :x

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Anita, Évi!!!

Tényleg olyan megható történet a szülésetek, szerintem minden anya megkönnyezi az eseteteket, hiszen ez olyan gyönyörű!!!
A kérdésem még az lenne, hogy
Ti nem vetettetek le őssejtet? Vagy esetleg a többiek??
Én most akarom felvenni a kapcsolatot az őssejtbankkal, mert előtte még meg kell csináltatnom jó pár vizsgálatot.

Pintyus!
Ti a Klinikától mikor kaptatok visszajelzést az apás szülési tanfolyamról? Én is 29 hetesen jelentkeztem, most vagyok 32 és még nem kaptam semmi visszajelzést! Meddig várjak szerinted küldjék? Őssejtet Ti vetettek le?


Kép

Kép
dinaedo
 
 


Panka!

Ezt a Pampers oldalán találtam, ugy látszik nem csak nálatok fordult elő:

Ma reggel a baba pelenkázása közben zselészerű anyagot találtam a pelenkájában. Mi lehet ez és vajon káros a baba számára?
Az Ön által felfedezett zselészerű anyag egy nedvszívó anyag, mely a pelenka belsejében található. Ennek a megkocsonyásodó anyagnak a feladata a vizelet felszívása, ez száraz állapotban cukor- vagy sószemcsékre hasonlít, de nedvessé válva állaga zselészerű lesz. Talán akkor tapasztalható az, amikor a pelenka különösen átázik, de tulajdonképpen nem lenne szabad kijönnie a pelenkából. Biztosítani szeretnénk Önt arról, hogy ezt az anyagot alaposan kipróbáltuk, megvizsgáltuk, s a baba számára nem ártalmas. Ez az anyag a baba bőréről könnyen lemosható.


Kapcsolatként nincs email cim, de telszám és postacim van, szerintem érdemes lenne nekik irni!!!

Kép

Kép
dinaedo
 
 


Bocsi, ez lemaradt:

Tel.: (06-1) 451-1256 (munkanapokon 8-16 óra között)

Procter & Gamble Magyarország Nagykereskedelmi Kkt.
Fogyasztói Kapcsolatok, Pampers
Budapest
Váci út 35.
1134


Kép

Kép
dinaedo
 
 


Panka! Édes Emili a kakaós szájával! :D De ez a pelenka... :shock: :twisted: Szörnyű....

Edina! Mi először akartunk levetetni őssejtet, aztán alaposan utánaolvastam, rettentő drága, és nem korlátlan a felhasználhatósága, így nem tettük.

Kép
zsuzska81
 
 


Panka, egyszer mi is jártnk így, gyakorlatilag lefoszlott Olivérről a Pampers.....
Pedig nappal volt, annyira nem is ázott át.
Én írtam nekik, válaszként a fenti sablonszöveg jött, hogy nem ártalmas blablabla :shock: :evil: .
Azon képen már bőgtem, amit küldtél gratulálósnak.. :shock:

Miért van az hogy nem tudok aludni, amikor lehetne?????????



Edina!
Köszi, ezeket én is megtalálta, de emialben könnyebb lenne képet küldeni neki!
Mi is gondolkoztunk az őssejten, de aztán elvetettük, mert nagyon drága, 2. nem minden betegséget gyógyít, nem ingyenes a hozzáférés sem, nem mindegy melyiknél vetetiktek le.És azt sem tudjuk, hogy a jövőben milyeneke lesznek a felhasználási lehetősgek, stb.Szerintem ez még ygerekcipőben jár, nem kiforrott dolog.De ha sok pénzünk lenne, akkor nem gondolkoztunk volna rajta.De ezzel nem lebeszélni akarlak!!!
Tanfolyam:nekem is soká szóltak, én is a 30 héten jelentkeztem, és kb egy hónap múlva küldtek levelet.De másoktól is így hallottam.

Zsu!
Köszi.:)

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Zsuzsi!
Neked ma van a névnapod??Akkor isten éltessen sokáig!!!:D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Panka! Köszi, de nem most tartom! :D

Kép
zsuzska81
 
 


Sziasztok!

Jajj, lányok.... Anitáék szüléstörténetén könnyeztem, most meg Zsuzska irta hogy Pannika bemászott a habtapiba a számok helyére , ezen meg egy jót nevettem. :lol: :lol: Szenzációs.
Emili Pampers-ös képein meg azt sem tudom sírjak vagy nevessek. :?
Remélem igazatok lesz és a bölcsibe való beszokást kevés sírással megússzuk, főleg Dorka részéről, én nem számitok. :P Nyílván ha látom hogy szívesen marad ott a lányom akkor nekem is könnyebb, de ha előjönnek a hisztik.... hát arra még nem vagyok felkészülve. :oops: :oops: Meglátjuk mit hoz a jövő.

Ma délután már megint csavarogtunk Dorkával. :lol: Múlt héten elmentünk a Régióba a két gyerekkel, akkor azért mentünk mert kíváncsi voltam, hogy most Bencének milyen játékok tetszenek, kb. mit vegyek a névnapjára. Most visszamentünk Dorkával és vettünk Bencének a Transformers filmből figurákat, kap majd egy robotot aminek világít a feje és a fegyvere, na meg gondolom lépked is, meg egy motorrá átalakítható transzformerszt. Most ezek az átalakítható transzformerek is nagyon menők a fiamnál, jöhet minden mennyiségben, mert egyből ezeket kezdte el nézegetni a múlt héten, és mondta is hogy ilyeneket szeretne. Három játék közül egyiket tőlünk kapja, másikat anyuéktól, harmadikat meg az öcsém adja majd neki. Kap még majd Naruto képregényt, meg foglalkoztató füzetet, na meg a pólókat. Anyu majd tortát süt, én meg veszek rá tüzijátékot, marcipánt.
Anyósék sosem kérdezik meg mit szeretne Bence , igy nem is tudom miért csodálkoznak, ha a gyerek nem repes az örömtől. Tudjátok milyen őszinték a gyerekek, nem fognak jópofizni ha nem tetszik nekik amit kapnak.
Ugyhogy már félek előre, menni fog e anyós részéről a műsor, hogy ez a gyerek úgy el van kényeztetve hogy nem tud örülni semminek- szöveget fogja e nyomni. :roll: :roll: :roll:
Sógornő hívott telefonon milyen méretű póló kell Bencének . Hallottam anyós a háttérben mondta hogy Adidast néznek. Tudni kell, hogy szerencsére nem sznob a fiam, hogy csak a márkás cuccokat vegye fel. Ráadásul ő még nem tud különbséget tenni hogy ez most ezer Ft-os póló, vagy éppen 3-4 ezer. Vettünk már mi is neki, de nem igazán ájult el tőle, ugyanolyan számára mint a többi. Na ezek miatt is kiváncsi leszek mindenki részéről a reakciókra. Ja és tudni kell, anyós még azt hiszem kb. 1 db játékot vett Bencének,azt mondja nem vesz mert van sok vacka így is. :roll: Na de nem jut el az agyáig, hogy a gyerek mégiscsak annak örül leginkább, nem a ruhának.
Na azt hiszem ezzel mindent le is irtam amit tudni kell nagyvonalakban a kedves anyósomról. :roll: Legalábbis ajándékozás terén.
Hát , most ez belőlem is kibukott, mint hétvégén Zsuzsiból, ugyhogy bocsi érte!!!!

Panka!
A Régiónál egy kis szőke fürtös kislány ment el mellettünk, Dorka már csak hátulról látta, de egyből elkezdett kiabálni, hogy : EMI.... EMI.....
Hiába mondtam neki, hogy az a kislány nem Emili, csak hajtotta a magáét. :lol: :lol:
A kis kakaós szájával angyon aranyos a lányod. A pelenkás képek meg :twisted: :twisted: :twisted:

Kriszti!
Holdtölte passz..... miket nem akarsz Te tudni. :lol: :lol:
Azt tudom, hogy ma lesz a legnagyobb nyári meteoreső, ha tiszta lesz az ég és hullócsillagot láttok, kívánjatok valami szépet.
:wink: :wink:
Igen, valószínű, hogy a lányod a frontokra reagált a nagy alvásaival. De nézd a jó oldalát, mi lenne ha frontok nélkül ugye amugy is keveset alszik, de a frontoknál meg egész nap nyűgösködne. Akkor legalább a frontok alatt pihenje jól ki magát.

Pintyuska!
Patríciát lassan a karjaidban tarthatod, kitartás, már tényleg a finish-ben vagy. :lol: Már a telefonodat, vagy sms-edet várom!!!!!
:wink: :wink:

Edina!
Őssejt levételt kérdezted. Ahogy a lányok is írják, eléggé gyerekcipőben járnak még a felhasználhatósággal kapcsolatban . Mi orvos ismerőst is kérdeztünk ezzel a témával kapcsolatban, neki az volt a véleménye, hogy inkább üzlet ez még, nem feltétlenül a gyógyításról szól. Mert elég nagy pénz van ebben, valjuk be.
Persze ha milliomosok lennénk akkor biztos szó nélkül levetettük volna, de így nem tettük.
Tegyetek belátásotok szerint. :wink:

Kép
Kép
bendor
 
 


Panka!
Na akkor már tudod mi az a Vacsoracsata. Örülök, ha még a férjednek is bejön. :wink:

Kriszti!
A munkások hozzáállása a dolgokhoz: :twisted: :evil: :twisted: :roll:

Kép
Kép
bendor
 
 


Edina: Se Anita, se Éva nem vetettek le össejtet. Mi se fogunk, mi is ugyanugy gondolkodtunk mint Pankáék, az elején akartuk utánna alaposan utánna néztünk, és ugyanazért nem akartunk mi sem mint amit Zsuzsi és panka lírtak, jobba én se tuzdnám megfogalmazni. és nem utolsó sorban, nem egy valakitől hallottuk hogy csődbe ment a cég.

Ezzel én sem lebeszélni akarlak, ti tudjátok hogy mit szeretnétek, menyit enged meg a zsebetek.

Tanfolyamra én is a 30dik héten jelentkeztem, de én nagyon hamar kaptam is a visszajelzst, azt hiszem 2 vagy 3 hét után, de a 35 dik hétig várhatsz nyugodtan, mert biztosan kiküldik, ugyis a 36 hét után hívnak be.

Zsuzsi: de cuki lehet Pannika a titkos csillár beszéléssel, tuti valami nagyon fontosat dumálnak, ne is zavard meg őket. :lol: :lol: :lol:

Panka: hát ez egyszerüen felháboritóóóóó, ki adsz enyi sok pénzt a márkás pelusra és akkor igy jársz, és ezek szerint nem vagy az egyedüli. :evil: :evil: :evil: Szerintem is jelezni kéne nekik, de valszeg azért nem tesznek ki email cimet mert akkor nagyon sok levelet kapnának és gondolom ez nem tetszik nekik!!!!! :evil: :evil:

Emilinek csak a pampers vált be?Nincs meg valakinek a link ahonnan le lehet tölteni az ürlapokat amiket ki kell tölteni a gyed, tgyes, anyasági, családi pótlékhoz?????
Anita egyszer elküldte de nem találom le mentve a gépre!!! :oops: :oops: :evil: :evil: Ja éys ha valamit kifelejtettem akkor légyszives irjatok meg.
Ezeket mikor kell intézni???

Én már kiirattam magam a 36dik héttől szülési szabadságra.

pusz
Vendég
 


Panka!
Olvastam Emili blogját, és mit találtam???!!!
"Ma délelőtt pedig ismét babatalálkozón voltunk.Ott vol barátnőm is, Dorka...... "
Kép Kép KépKépKépKép

Kép
Kép
bendor
 
 


Pintyuska!
Nem akarlak elkeseríteni a bürokrácia útvesztője kis hazánkban végeláthatatlan. Azt tudom, arra emlékszem, hogy mindkét gyerekünknek ment a férjem az APEH-hez adókártyát csináltatni, mert az is kellett valamihez. De már egyikőnk sem emlékszik, hogy mihez is kérték. De tudom, hogy valahol fel kellett tüntetni a gyerek adószámát és intézni kellett gyorsan.
Amint megvan a babád, van születési dátuma, TAJ-száma, anyakönyvi kivonatot megkaptátok, azt hiszem azután tudod intézni az anyagiakat. De talán a többiek jobban emlékeznek, mégiscsak később szültek mint én. :P :P De általában az eredeti anyakönyvi kivonat szükséges ezekhez.
Link nekem nincs meg. De kb. 10-12 oldallal ezelőtt irhatta le Anita. (na ez nem biztos, csak tipp ) :lol:

Kép
Kép
bendor
 
 


Zita! www.magyarország.hu itt fent van az összes ellátás, le lehet tölteni a nyomtatványokat, én is innen töltöttem le. Ha már TGYÁS-on vagy, akkor ott utólag kell bemutatni a születési anyakönyvi kivonatot. Anyaságit, csp-t akkor tudod intézni, ha megjön a pici TB kártyája. Nálunk ezt a férjem intézte, én kitöltöttem a papírokat, Ő bevitte. A honlapon az is fent van, melyik igényléshez milyen iratok kellenek. GYED-et ráérsz majd a szülési szabi vége felé intézni. Azt hisezm, ennyi.

Kép
zsuzska81
 
 


Ja, jó, hogy Andi mondja! Adókártya! A MÁK küld egy levelet a babakötvényről, azon van a kicsi adószáma. Az APEH honlapon pedig van adókártya-igénylő nyomtatvány. Én csak postán küldtem be, és küldték az adókártyát. Amúgy ez a babakötvényhez kell.

Kép
zsuzska81
 
 


Kriszti! Mi tavaly Tivadarban voltunk, ahol házat béreltünk, ezt nagyon tudom ajánlani, maga a ház is nagyon jó volt, nagy kerttel, és az idén még föl is újították, mert mi akartunk menni megint idén júniusban, és akkor még nem volt kész, de már biztos kész van. Ott a Tisza, Vásárosnaményban élményfürdő fókashow-val, és kirándulni is lehet a környéken. Nekünk nagyon tetszett. Hegyekbe mi Bükkzsércre járunk, ahol szintén házat szoktunk bérelni, ennek csak annyi a hátránya, hogy ha négyen mentek, a többi szobát (3 van) kiadják másnak, de minden szobához külön fürdőszoba tartozik, csak a konyhán kell osztozni.
Amikor az idei nyaralást terveztük, az én férjem is földobta Görögországot, de én is elvetettem a hosszú út miatt. Igaz, Olaszország sem volt közelebb, de legalább végig autópálya.

zsebi_baba
 
 


Sziasztok!

Andi! Grat Dorka első napjához! Szegénykém még sírt is. Biztosan hamar be fog szokni, reméljük minél kevesebb sirással.
Nekünk még nem él a babaprojekt, anyóspajtás miatt, na meg az álláskeresés miatt sem. Ha találok állást, és lesz saját lakás, akkor igen. Bár nem tudom, mert párom hajthatatlan, ami a tetőteret illeti, de én azt egyáltalán nem akarom, hiába az a legolcsóbb. Tegnap pont emiatt vesztünk annyira össze, hogy elvonultam bőgni és azt se hagytam, hogy hozzámérjen. A lényeg, hogyha tetőtér, akkor elgondolkodom a gyerek-kérdésen, mert annyira rossz a helyzet anyóssal, na meg az egész familiával, hogy nem biztos, hogy ez a légkör jó lenne egy gyereknek(nekem sem jó).

Kriszti! Megkérdezzük az ismerősököt kiskutya ügyben!

Panka! Emili kakaózás utáni képe nagyon cuki. A pelusos meg, hááát...ezek eléggé bosszantó dolgok, még ha ártalmatlan, akkor is!

Kellemes hetet! (nemsokára érkeznek soginőék, brűűűűűűű :? )
Vendég
 


Zsuzsi!
Igen a babakötvényhez kellhetett az adószám, de emlékszem Bencémnek is kellett. De rájöttem, hogy ő januári, aztán jött az adóbevallás időszaka (akkor még február végégig vagy valami ilyesmi ideig kellett beadni) , és hogy Bence utáni családi adókedvezményt érvényesíttetni tudjuk kellett ez is. De ez a kedvezmény talán már meg is szűnt azóta, ugy tudom. Na mindegy.

Bea!
Hát nem épp rózsás a helyzeted anyósod közelében amint látom. Szegény Te.
Valami jól fizető melót tényleg jó lenne ha sikerülne találnod és akkor talán könnyebben tudnátok lépni. Ha ilyen vacak a helyzet, közös fedél alatt lakni, hát........ :roll: én biztos nem bírnám anyósommal 3 napig sem. :P :twisted:

Kriszti!
Mikor mennétek nyaralni????
Mert jelenleg a Tiszapart reménytelen, (Zsebi ajánlotta Tivadart) eléggé fent van a víz, nem lehet benne fürdeni. Idén már húzós igencsak a Tisza-partozás. :?
Vagy jövőre lenne aktuális a dolog? :shock: :shock: Most valahogy elvesztettem a fonalat, nem vagyok képben, pedig olvastalak. :oops: :oops: :oops:

Kép
Kép
bendor
 
 


Csajok!

Köszi a véleményt az őssejtről, igaz az ismerőseink körében megoszlanak erről a vélemények, mert van olyan is akik nagyon utána érdeklődtek személyesen is több cégnél, és egy volt az amiben megbíznak, velük kötöttek szerződést, ez a Krio Zrt.
Igaz, h nem kevés pénzről van szó, de egy gyermek élete a legfontosabb! Az is igaz, h még nagyon gyerekcipőben jár az egész, de viszont 20 év alatt sokat fejlődhet az orvostudomány.
Mi ezek az érvek miatt gondolkodunk benne, de még jobban utánanézek majd az egésznek.
Holnap megyek tg-re, már nagyon kiváncsi vok hogy van odabent Kamilla, ugyanis most kell menni a 32.heti uh-ra is, annyira izgulok!

Andi!
Dorka nagyon csinin ment oviba!!! És ahogy viselkedett nagyon édes lehetett h megunta, azokat a játékokat és már haza akart menni, na meg gondolom h fel lehetett háborodva h nem azt csinálhatott amit ő akart
Anyósodék….szintén no comment

Pintyus!
Itt a link amit egyszer Anita elküldött, de tényleg megtalálható minden amit Zsuzsi mondott ott is. http://www.allamkincstar.gov.hu/hu/csal ... ssz_csalad


Kép

Kép
dinaedo
 
 


SZIASZTOK!

Jaj hát lemaradok itt az eseményekről mert nem tudott felcsatlakozni a gépünk egész hétvégén de tegnap este az uram megnézte és most már oké minden.De Andival beszéltem tegnap délelőtt és ő már mondta hogy zajlanak az események.

ANITA:
Szívből gratulálok nektek a a kis Anna babához és jó egészséget,sok boldogságot kívánok.
Köszönjük István hogy megosztottad velünk a szüléstörténetet.Nagyon megható volt ,én is megkönnyeztem akárcsak a többiek.
Nem volt könnyű ,de már túl vagy rajta és a kisbabád kárpótol mindenért.
Nagyon aranyos kis hajas babátok van ,nosztalgiázok egy kicsit mert nekem is ilyen sok hajjal született a kisfiam.
Egész hétvégén az eszembe voltatok kismamik hogy vajon hétvégén megszültök -e és lám te voltál a következő.

PINTYUS:
Nyugi.te is nemsoká sorra kerülsz addig is pihengessél.
Gondolom már tűkön ülsz ,jaj én is izgulok hogy minden úgy legyen ahogy szeretnéd és szép élmény legyen szülésed.
Jó lett a hajad csak mindig elfelejtem írni.

ÉVA:
Milyen volt az első éjszakátok otthon?
Gondolom sokkal jobban érzed magad mint a kórházban,jaj szegénykém sajnálom hogy fáj a cicid,de ne félj el fog múlni ahogy ügyesebben fog szopizni Szabikád.Meleg vizes zuhannyal próbáld fellazítani a melletted szoptatás előtt,hátha könnyebben megy a tejcsi .Nem akarok okoskodni ,de nekem bevállt mert eleinte nekem is fájt meg ki is sebesedett a kórházban de utánna helyre jött ahogy jobban beindult a tejcsi meg Balázs is megtanulta hogy is kell ezt csinálni.
Szasza babának is idő kell ,de majd belejön.Jaj nagyon édes ő is a kis hajas baba.
Most már én is várom hogy szüljek de még odébb van.

ANDI:
Már biztos a bölcsiben vagytok,Dorka ma már biztos jobban érzi magát majd megszokja a drága hogy ott kicsit másképp mennek a dolgok mint otthon,de okos kiscsaj és hamar beletanul majd a dolgokba.
Húúúú nagyon jók lettek a pólók szerintem ,Bence biztos nagyon fog örülni nekik.
Anyóshoz no comment.....,nálunk meg úgy van ez az ajándékozási téma hogy anyuék eddig még kitalálták mindig mit vegyenek,szétnéztek a régióba és megvették.Anyósom meg apósom (ők már elváltak régen de azért tartja mindkettőjükkel a kapcsolatot a férjem) meg pénzt szoktak adni és mi utólag veszünk neki valamit mert azt mondják hogy ők úgy sem tudják hogy mit és hülyeséget nem akarnak venni ,Így jobb is mert legalább azt veszünk neki ami tényleg tetszik neki.

EDINA:
Majd mesélj hogy mi volt az Uh-on.
Már neked is egyre közeledik az idő,nem sokára megszületik Kamillád.



ZSU:
Jaj szegény mindig jut valami boszankodni való neked,anyósod nehéz eset lehet. :evil: :evil: :evil:
Örülök hogy nem semmi baja Pannikának.

Zsebi:
Hogy telik az idő a gyerekek nélkül,gondolom nagyon csendes a ház nélkülük.


Szombaton mi is megtartottuk Balázs szülinapját 18-an voltunk .Bár az idő nem mindig kedvezett mert a délelőtt folyamán 2-szer is esett az eső. Bográcsban főztünk halászlevet meg birka pörköltöt ,fölé tetük a napernyőt így nem ázott meg Délutánra már kisütött a napis így tudtunk kint enni.De 6 óra felé csak elkezdett szakadni az eső így bevonultunk.
Meg még csináltam húslevest aki nem szereti a halászlevet.Meg sonkás- sajtos tejszínes husit meg baconbe tekert májat.
Anyósom sütött dobos tortát.kapott könyveket édességet,markólót a sógórnőimtől.Anyuéktól egy gokardot,tőlünk meg már írtam ,egy traktort ami fát szállít meg forma berakós teknőst.
Röviden ennyi,hoztam képeket is.
Meg még az elmaradotakat is a ANDI!!!!! :D :wink: a diploma osztóról meg a nyaralásról.
Bocsi ha kicsit sok lesz.

Sziasztok.

Kép

Kép
aliza
 
 


Kép a nagy csomag előtt. :lol:
Kép és ami benne volt.
Kép
Kép elgondolkodva. :lol:

Kép

Kép
aliza
 
 


Kép kicsit fújja aszél a tüzijátékot. :roll:
Kép torta evés.
Anyósom 3 unokája is ünnepel augusztusban így mindnek sütött tortát.
Kép
Kép a mi ajándékunk bontása közben.
Kép
Kép
ezek voltak a szülinapi képek.

Kép

Kép
aliza
 
 


Akkor a diploma osztóról egy pár:

Kép a férjem kisebbik húgával és a kisfiával a karzaton ülünk.
Kép Balázskám már kicsit unta. :? :D

Kép étteremben
Kép



Kép az ünnepelt és a férje.

Kép

Kép
aliza
 
 


a balatoni képek:
Kép Veszprémben van.
Kép vár éterem ,itt ebédeltünk.
Kép locsizunk
Kép
Kép
Kép fázóssan.
Kép nagyon jó kis fa játszótér volt.
Kép apával fociznak a strandlabdával ,volt még gyerekmedence is csúszdával amit Baláézs nagyon élvezett.
Kép puding evés közben.
Kép én és az uram :lol:
Kép
Kép a kis vár látogató a nagyvázsonyi várban. :D
Kép
Kép apával
Kép a páncélos lovag meg mi. :lol: Kép [img]

Kép a csiga lépcsőn,nagyon élvezte Balázs a helyzetet. :lol:

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 1.6906.jpg[/img] hattyúk és Balázs
Kép Kép ismét a vízben. :D

Na ennyi ,bocsi ha sok volt de reméelm nem untátok nagyon.
Pá pá.

Kép

Kép
aliza
 
 


Sziasztok!

Most már biztos, hogy holnap utazom, már a vonatjegy is megvan! Hogy mikor jövök, azt nem tudom. Jövő héten vmelyik nap.
Pintyus! Remélem már babázni fogsz, mire visszajövök!
Minden jót Mindenkinek, amint tudok, jelentkezem.
Pussssz
Vendég
 


Alíz! Nagyon jók a képek! Jól nézel ki! Tényleg minden képen egyre fiatalabbnak tűnsz:)!
Balázska hogy megnőtt! Nagyon aranyos kissrác:))!
Vendég
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni most már véglegesen, ha nem gond. Tegnap voltam uh-on, és már látták a 6 mmes picit. :D
Nagyon megkönnyebbültem, csak most már azon fogok izgulni, hogy ne legyen semmi gond később se...
Megpróbálok sokat pihenni, meg nem elkapni semmiféle betegséget. :lol:
Bár most 2 hétig a gyerekklinikán vagyok gyakorlaton, de a titkárnő nagyon rendes volt és a gyereksebészetre tett, mert szerinte ott a legkevesebb annak az esélye, hogy valamit elkapjak.
Vendég
 


Sziasztok!

Emili ma megkapta végrea 15 hós oltást:DNem is sírt nagyon, csak egy kicsi nyafi volt.Mérés is volt:10.07 kg, és 84 cm!:)

Andi!
Milyen volt Dorka 2. napja?Kérdeztem a minap is, hogy miért is jobb ha a férjed megy el gyesre?Mintha Alíz írta volna régebben, de nem emléxem rá. :oops:

Alíz!
Jók a képek!Hogy vagy?Dokihoz mikor is mész?
Balázska szülinapja azért csak jól sikerült, szép ajándékokat kapott!:D

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Lillaoh!
Gratulálok!!!!!Látod, nincs ott semmi hiba, csak egy babó!:DSzívhang is volt?Klinikán voltál?Melyik dokinál?Mit tanulsz?Bocs ha már mondtad, de nem emléxem.És akeresztnevedet elárulod?Úgy emléxem Te nem itt laksz, ahnem a környékben?Hajdú...akármi? :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!

Én is szeretnék csatlakozni most már véglegesen, ha nem gond. Tegnap voltam uh-on, és már látták a 6 mmes picit. :D
Nagyon megkönnyebbültem, csak most már azon fogok izgulni, hogy ne legyen semmi gond később se...
Megpróbálok sokat pihenni, meg nem elkapni semmiféle betegséget. :lol:
Bár most 2 hétig a gyerekklinikán vagyok gyakorlaton, de a titkárnő nagyon rendes volt és a gyereksebészetre tett, mert szerinte ott a legkevesebb annak az esélye, hogy valamit elkapjak.
Vendég
 



KEDVES ANITA ÉS ISTVÁN!!! HATALMAS GRATULÁ A KIS ANNA BABA VILÁGRAÉRHEZÉSÉHEZ!!! JÓ EGÉSZSÉGET ÉS SOK ÖRÖMÖT KÍVÁNUNK A BABÁZÁSBAN !!!
Köszönjük szépen, hogy ilyen hamar megosztottatok velünk az élményeiteket. Megkönnyeztem én is, újra átéltem az egészet :D
A képek meg gyönyörűek, ezt a pillanatot tényleg nem felejti el az ember soha :idea:

Alíz: nagyon jók a képek 8) Balázskának hogy tetszik az új otthon? Már megszerette? Hamarosan érted is izgulhatunk :P

Lilla: Szívből gratulálok a pici babhoz!!! Nagyon vigyázz magatokra és örömteli panaszmentes pocakosodást kívánok Neked!!! Kérünk a vonalzót :wink:

Andi: Dorka babának gratulá a bölcsis kezdéshez!!! Nagy lány már :wink: Működik a kenyérsütő? Most sütök a kis kenyeremet, már hiányzott :roll:

Zsu: Minden nap kell valamiért bosszankodnod :evil: , HAGYJANAK MÁR VÉGRE BÉKÉN TITEKET A BOSSZÚSÁGOK!!! IRGUMBURGUMMOSTMÁR :evil:
Ari lehetett a Panka, ahogyan belemászott a habtapiba :wink:

Pintyus: Rajtad a sor, drukk hegyek mennek hozzátok, gyere a jó hírekkel!!!




Kép
Kép
Kép
olik22
 
 


Sziasztok!

A klinikára járok, Zatik János az orvosom. Félig-meddig már debreceni vagyok, vagyis inkább már debreceninek számitok. Most novemberben fogok végezni itt az orvosin, vagyis nagyon remélem, mert már elég volt belöle ennyi :D
Vendég
 


Sziasztok Lányok!!!!

Végre gépközelben vagyok én is. :wink:
Bölcsi után elmentünk anyuékhoz, segitettem neki barackot berakni, de főleg az volt az ok, hogy Bencém hiányzott. :wink:
Bencét is megölelgethettem, Dorka is imád anyuéknál lenni, anyunak is segitettem, így mindenki jól járt. Nemrég értünk haza. :wink:

Dorkám mai bölcsis napja:
Reggel ismét viszonylag korán, negyed 8-kor kipattant az ágyból, hogy menjünk máris a bölcsibe. :lol: :lol: Igaz 9-re vártak, így nem is mentünk hamarabb. Lányom egyből az udvar másik végében levő homokozóhoz elrohant homokozni, nem is érdekelte hol vagyok. Ezt kihasználva a bölcsi vezetővel volt még kis dolgom, így bementem hozzá, és nem is mentem vissza jó ideig, gondozónőkkel ezt persze megbeszéltük, nem önkényesen döntöttem így. Drágám befejezve a homokozást egyből keresni kezdett, be is sétált a csoportszobába egyedül. Gondozónő kivitte, hallottam hogy türelmesen magyarázta neki, hogy egyedül nem szabad bejönni... Ekkor még nem sírt a lányom, de mivel bent sem talált csak eltört a mécses nála. Hol az egyik gondozónő hol a másik ölében "vigasztalódott", de inkább végig sírás volt ez. Ma kb. jó bő 40 percet volt nélkülem. Aztán megkönyörült rajtunk a Kati néni és az Éva néni és mehettem vigasztalni az én drágámat. Még az ölemben is sokáig hüppögött, annyira sajnáltam, majd megszakadt a szívem. Megitattam, kicsit együtt játszottunk és el is jöttünk. Anyuéknál azt mondta menjünk holnap is a bölcsibe, de holnap is fog sírni. :roll: Hazafelé uton kiverte a dilit, hogy ne apához jöjjünk haza, hanem menjünk egyből a bölcsibe játszani. :lol:
Szóval azért annyira lehet mégsem viseli meg, mert mégiscsak visszavágyik, csak persze az én szívemet is kell egy kicsit fájdítania. :roll:
Héten még délelőttönként fogunk járni, jövő hét elején megpróbáljuk a bölcsiben ebédelést is, csütörtökön meg a délutáni alvást. Már félek előre mekkora sírás lesz. :oops: :P

Felhívtam ma Anitát telefonon, rövid ideig beszéltünk, mert le kellett tennie. Előtejcsije van, a kis Anna szopizik szépen. De tegnap Anitának a méhösszehúzódás annyira fájt, hogy éjszaka el is vitette a babuciját. Így tudott egy "nagyot" aludni.
Azt mondta, jobb lenne ha nem a kórházban néznénk meg , hanem majd később náluk. :wink:

Ezúton is sok-sok tejcsit, gyors összeszokást kívánunk Nektek, Anita!!!!!!!!

Alízkám!
Köszi ezt a sok szép képet, nemhiába nyaggattalak vele sokáig , megérte. Már skypen is irtam klassz a lila felsőd nagyon. :wink: Szuperek a szülinapi képek,Balázska szép ajándékokat kapott. Jajj, a torták is nagyon jól néznek ki, nagyon gusztusosak. :P
Balcsis képek szintén klasszak, nagyon édesek, mosolygósak vagytok mindannyian rajta. :wink:
Alízka! Nagyon utálsz ha azt mondom hozz a házikótokról is képet??? :lol: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: :oops:
Ja, csajszi, amennyit tudsz pihenj!!!!!!!!!! Tudom egy kis örökmozgó mellett nem könnyű, de ne dolgozd halálra Magad.

Panka!
Valamit félreolvastál. Nálunk én kapom majd a "gyes összegét". Férjem dolgozik, nem megy gyesre. Alízéknál utalják a férje számlájára a gyes után járó pénzt, Alíz meg tp-en van a pocaklakóval. :wink: Zsuzsi hivta fel rá a figyelmét Alíznak, hogy ne vesszen el a Balázska utáni gyes összege, így inkább kérje a férje. Valószínűleg a tp mellett nem utalnák, vagy nem is tudom, Alíz ebben most a szakértő. :lol: :lol: :lol:

Lillaoh!
Szívből gratulálok a kis Manócskádhoz!!!
Problémamentes pocakosodást kívánok!!! Kép
Ha egy mód van rá, ne izguld végig a terhességedet, hanem próbáld élvezni. :wink: :wink:
Örülök, hogy a kis csapatunkat erősited Te is. :wink:

Olgi!
Naná hogy működik a kenyérsütő, rendszeresen használjuk. :lol: :lol: Mióta megvan egyszer vettünk kenyeret a boltban. Van egy jól bevált receptünk, és ezen belül variáljuk a különböző lisztek arányát. Szépen megsül, nem tömör, hanem jó laza, puha, ropogós a kenyerünk mindig. Ugyhogy nekünk nagyon bejött. :wink: :wink:

Edina!
Megígértem Neked, hogy a férjemmel beszkenneltetem Neked a hőnyomtatós szórólapot. De rájöttem, hogy valószínűleg ezt egy A4-es lapra irhatták eredetileg, majd ezt lekicsinyitették negyedére. Namármost is nehezen, de még éppen olvasható a szöveg (képek rajta halványak nagyon) és ha azt ide babanetre lekicsinyitem akkor ahhoz nagyító kell. :lol: :lol: :lol:
Ugyhogy inkább ha ma elaludt a lányom , bepötyögöm az összes szórólapon levő árat, rendben???

Bea!
Jajj, most a sógornő elől léptél le???? És ilyenkor merre veszed az irányt???? :shock: :shock:

Évi!
Hogy telt az első éjszaka otthon? És a mai nap?
Majd ha van egy kis szusszanásnyi időd, várunk vissza. :wink:

Csá-csá

Kép
Kép
bendor
 
 


Na jön egy kis ingyen reklám a hőnyomtatós cégnek :lol: :lol:

Hírlap Dohány Ajándék Üzlet
Nagy Lajos király tér 5.
(Plus diszkont mellett)
Tel: 30/ 487-2172
20/ 954-0703

Árak:
- Póló gyerek fehér 1390.- + Áfa
- Póló gyerek színes 1590.- + Áfa
- Póló felnőtt fehér 1590.- + Áfa
- Póló felnőtt színes 1730.- + Áfa
- Gyertya nagy 890.- + Áfa
- Gyertya kicsi 690.- + Áfa
- Puzzle 900.- + Áfa
- Egérpad 2000. + Áfa
- Kulcstartó,hűtőmágnes 450.- + Áfa
- Bögre 890.- + Áfa
- Párna huzattal 1500.- + Áfa
- Falióra 1500.-+ Áfa
- Üvegre póló (boros ü.) 500.- + Áfa
- Maci pólóban 2200.- + Áfa
- Nyomtatható lufi 950.-+ Áfa

- Hozott anyagra nyomtatás fehérre 590.- + Áfa
- Hozott anyagra nyomtatás színesre 890.- + Áfa

- Fénymásolás fekete-fehér A4-es 10.- + Áfa
- Fénymásolás színes A4-es 60.- + Áfa
- Szórólap készítés fekete-fehér A4 20.- + Áfa
- Szórólap készítés fekete-fehér A5 10.- + Áfa
- Szórólap készítés fekete-fehér A6 10.- + Áfa
- Szórólap készítés színes A4 70.- + Áfa
- Szórólap készítés színes A5 35.- + Áfa
- Szórólap készítés színes A6 35.- + Áfa

- Névjegykártya készítés 15.- + Áfa
- Névjegykártya készítés laminálva 20.- + Áfa
- Laminálás A4 80.- + Áfa



Sajnos a méretek nincsenek feltüntetve, pl. mekkora a kicsi és mekkora a nagy gyertya, hány db-os a puzzle, és mekkora a mérete stb. :?

Ja megjegyzem:
Most mostam ki a két hőnyomtatott pólót kifordítva 30 fokon, és tök szépek, semmi bajuk. :wink:

Na mára azt hiszem túlteljesítettem az írást.
Jóéjt Mindenkinek!!!!!

Kép
Kép
bendor
 
 


Sziasztok!

Voltunk ma tg-n, elsőre meg is ijedtem, mert a vizeletből kapott eredményemben a glükóz szintem ++ -os lett. Erre azt mondta a laboros hölgy, h lehet attól is ha pl tegnap csokit ettem, igaz ettem is reggelire péksüteményt, szóval kimutathatta, a védőnő meg is ilyedt, de mondtam h a multkori vércukor eredményem jó lett, szóval hagyjanak már ezzel.
Lábvizesedésre azt mondták, h kevesebb folyadékot vigyek be a szervezetembe és a sót is kerüljem. Fel kell tenni a lábam, ez alap, én még vizes ruházni is szoktam éjszakára a vádlim.

Aztán kaptam igazolást az apasági bejelentéséhez (nekünk ez kell, mert nem vagyunk összeházasodva) ugyh holnap reggel megyünk az okmányorodába, meg 32.heti uh-ra beutalót.
Kimentünk a Klinikára…rögtön Anita jutott eszembe, h még bent vannak, de nem akartam zavarni ilyen állapotban, gondoltam nem feltétlenül örülne neki.
Szóval megállapították h Kamillával minden rendben van, szépen fejlődik…akkor éppen fajfekvésben volt, de ez még állitólag változhat. 2 kg körül van a drága. :wink:
Jó volt hallani, h minden rendben van Kamillával, mozog is szép láthatóan :wink:

Aliz!
Nagyon jól sikerültek a képeitek! Balázska nagyon cuki volt a szülinapján, gondolom h örülhetett annak a sok ajándéknak! Nekem is tetszik a lila blúzod, nagyon csini!!! :wink:

Andi!
Köszi szépen az infokat a hőnyomtatással kapcsolatban, nagyon rendes vagy h begépelted ezt a sok mindent! Most legalább már képben vok, és fel is fogom őket keresni.
Dorka aranyos lehetett a bölcsiben, reméljük hamarosan megszokja, hiszen mindkettőtöknek jobb lenne akkor. De nem kell erőltetni, csak szép lassan ahogy neki jó. Lehet majd akkor fog jobban ottmaradni ha jobban összeismerkedik a többi gyerekkel, lesz barátja és akkor szivesebben megy majd oda és marad ott amig kell.

Jó éjszakát!


Kép

Kép
dinaedo
 
 


Jó reggelt!

Köszönöm szépen a kép dícséreteket mindenkinek.Aranyosak vagytok.

Andi:
Jja szegénykém elhiszem hogy sajnáltad Dorkát hogy sírt ,nehéz lehet egy anyának ilyenkor,de biztos belefog jönni később hogy anya már nem lesz vele mindig csak hát új a helyzet neki is.
De az jó hogy enenk ellenére is szeretne menni a bölcsibe.
Drukkolok hogy egyre kevesebbet sírjon a drága.
Oké oké pihengetek de nem igazán van itt idő pihenni ,de amikor már nagyon fáj a hasam akkor azért leülök.
Persze majd teszek fel a házról is nem felejtettem el ! :wink:
Köszi szépen hogy leírtad az árlistát.
Sikerült a barackot berakni?befőttnek vagy lekvárnak rakta el anyukád vagyis raktátok?


Panka:
Igen úgy van ahogy Andi leírta hogya férjem veszi igénybe agyest csak annyit teszek még hozzá hogy a munkahelyemn azt mondták hogy nem vehettem igénybe ha táppénzen vagyok a MÁK-nál meg azt mondták telefonba is meg személyesen is hogy lehet ,és akkor döntöttünk úgy Zsuzsi javaslatára meg Andi is rákérdezett hogy a férjem miért nem igényli meg?-hogy megigényeljük aztán majd elválik ,ha fél évig kapjuk az is jó.Mivel ez csak addig jár amíg meg nem születik a kistesó,mert ő utánna jár a gyed és 2 ellátást nem lehet igénybe venni.Amit én hülyeségnek tartok mert a másik gyereknek már nem kell utánna enni adni stb.
na de mindegy.
Köszi megvagyok a hasfájások megvannak meg étvágyam se sok van mert ha el kezdek enni mert érzem hogy éhes avgyok akkoregy idő után összerándul a gyomrom és öklendezni kell (hányni nem bocsi!!!!) és onanntól nem kell egy falat sem tovább.
De majd változikez.Már megint fogytam 1 kilót ,most annyi vagyok amennyivel kezdtem Balázzsal a terhességet.
Ügyes volt Emilid az oltásnál. :wink:
Pénteken megyek a dokihoz a tápp. papírért és akkor megmondják mikor menjek tg-re ,de kiskönyvem még nincs mert az új védőnőm elment 3 hét szabira és majd utánna csinálja meg.

Olik:
Balázs nagyon élvezi a kertes házat ,reggel felkel és már pizsiben ,mezítláb már menne ki :lol: ,amit persze nem engedek csak felöltözés és reggeli után.
Egész nap kint lenne ,felállítottam neki a medencét így abban hűsől a fa alatt,ha megunja akkor a locsoló kannájával merri ki a vizet és locsolja azt a pár gyümölcsfát ami van meg a füvet.
A játék fűnyírójával segít apának nyírni a füvet.
Szóval végzi a dolgát ,jön-megy egész nap. :lol:
Igen lassan eljön az én időm is !Bár még messze van de olyan hamar eltelik az idő.

Edina:
Örülök hogy minden oké Kamillával.Persze még befordulhat start helyzetbe,van ideje.Egyébként te nem az Otiba jársz uh-ra ?mert nekem a védőnő azt mondta hogy most már majd oda kell menni.


Lillaoh:
Gratulálok a babádhoz és üdv köztünk.
Vigyázz magatokra!

Pintyus:
Merre?????????Hogy bírod ezt a dög meleget?Hétvégére jön egy hidegfront ,lehet Patríciád úgy dönt hogy megmutatja magát a világnak.
Gondolom nem bánnád már.

Zsu:Te is eltüntél.

Bea:
Köszi és jó utat neked,de egyébként hova mentél?


Na búcsúzom,pá pá.

Kép

Kép
aliza
 
 


Jó reggelt mindenkinek!

Szeretnék tőletek pár gyakorlati dolgot megkérdezni. Hogy működik ez a terhességi gondozásba való jelentkezés? Azt hallottam, hogy majd elég a 12. heti uh után intézni. Csak az a baj, hogy nekem az állandó lakcimem Bagamérban van, mert ott laknak a szüleim, Debrecenbe csak ideiglenesen vagyok bejelentkezve. Ezek szerint nekem haza kéne járnom terhesgondozásra? Vagy ez egyáltalán lakóhely szerint működik? Én nem dönthetem el, hova szeretnék járni? Vagy ez egy hülye kérdés volt? :oops:
Vendég
 


Szia Lillaoh!
Oda jársz, ahová tetszik :wink: Én sem vagyok idevalósi, de van ideiglenes lakcímem.És ennyi elég is.Úgy tudom mostmár az OTI-ban van(Bethlen utca) a rendelő, de attól függ merre laksz itt, a közelébe érdemes menni.Ha van dokid, akkor oda, ahol ő is van, vagy majd ő segyít ebben.Orvoshoz is oda mész, akihez akarsz, csak a védőnőt nem lehet választani, és ők ugye együtt dolgoznak a dokikkal, így esetleg első körben érdemes vele felvenni a kapcsolatot, kiskönyvet is ő ad majd, és ő részletesen elmondja erzeket, esetleg ajánl dokit is.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 


Sziasztok!
Jó meleg lett megint, nem csodálkoznék, ha Pintyus is szülne a napokban! (szerintem ő sem bánná) :D

Edina! Nekem is volt egy ilyen cukros vizeletem még a 14. hét körül, úgyhogy előre is hozta nekem a doktornő a terheléses vércukrot, ami szerencsére rendben volt. Persze a vizeletvizsgálat előtt ettem egy csomó cseresznyét, valószínűleg az kavart be. Azóta odafigyelek, mit eszek a tg délelőttjén, sőt a védőnő mondta, hogy még az előző délután is befolyásolhatja!

Andi! Valóban szívfájdító dolog, ha sír Dorka a bölcsiben, de ezek szerint jól érzi magát, ha mégiscsak menni akar. :) nálunk Bogival volt úgy az oviban (bölcsibe nem jártak), hogy nagyon lelkesen indult neki a dolognak, aztán amikor néhány hét után rájött, hogy ez mostmár mindíg így lesz, pedig neki már elég volt belőle, egy jó darabig mindíg sírt reggel :( . Aztán azt mondták az ovónők, meg ő is, hogy egész nap jól érezte magát, de a reggeli sírás egész sokáig megmaradt.

Aliz! Nagyon klassz a vonalzód, és a képek is nagyon jók. Nem untattál vele minket! :) Jó nagy buli volt a Balázska szülinapja, biztos nagy a családotok! Nekem ez azért furcsa, mert nekem nagyon kicsi a családom, a férjem pedig csak a szűk családjával tartja a kapcsolatot, úgyhogy mi az esküvőnkön is csak 27-en voltunk barátokkal együtt! :) Na, majd ha nagyok lesznek a gyerekeim, és már nekik is családjuk lesz, akkor jó sokan leszünk mi is!! :)

Bejelentkeztem 28.-ára 4D-s UH-ra a Lézerbe. Volt ott valaki? Milyen tapasztalatotok van róla?

Nem tudom, mikor jövök megint, mert vettünk egy új számítógépet, ma hozza haza a férjem, és azt még ugye be kell állítani. Bár azt hiszem, eléggé izgatja a fantáziáját ahhoz, hogy gyorsan megcsinálja. :D

zsebi_baba
 
 


Edina!
Szépen növöget a kis Kamilla:)Szerintem is vigyázz most a sok gyümivel, majd jön a szőlő , az nagyon cukros, lehet tőle kerekedni szépen!:)

Andi!
Jajj ez a bölcsi nehéz lehet, főleg neked!Én nem bírnám könnyek nélkül, szerintem ha ilyen lenne én nem tudnám otthagyni, nekem is megszakadna a szívem. :( De tudom azt is, hogy ők másképp látják, talán nekik nem olyan rossz. :roll: De Dorka nagyon jól bírja, más gyerek nem ennyire önálló, egyből sír ha a bölcsi környékére érnek.Szerintem hamar bele fog rázódni, és akkor neked is könnyebb lesz :wink:

Alíz!
Ja, így már értem! :D Tök jó, hogy visszafogytál!!!Én is szeretném a kistesót Emili előtti súlyommal kezdeni :?
Aranyos a vonalzó!
:wink:

Zsebi!
Vki volt a Lézerbe, de már nem emléxem kicsoda. :roll: :oops: Biztos jelentkezik majd.De nem eléxem, hogy rosszat mondott volna róla. :roll:

Tegnap voltam a fogdokinál, szerencsére nem lukas a fogam, csak egy kis fogkő volt amit annak érezhettem.Le is szedte, meg átnézte a többit is.Szólav ez is kipipálva! 8)
Délelőtt meg a Malomparka voltunk, de bombariadó volt, így nem tudtam bemenni a Sparba :evil:
Viszont a Mediában 100 db. felett 25 ft a képelőhívás 1 napos határidővel!

Anita!
Már várjuk hogy láthassuk a kicsi Annát:)Pihengess is sokat, amikor csak lehet!Mielőbbi felépülést!

Évi!
Gondolom most semmi időd, sem energiád írni, de ha majd lesz, hozz te is képeket Szabikáról! :wink:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Kép
pankaa
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: