Új privát üzeneted érkezett!

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:28-kor.
Vendég
 


Sziasztok,

Gratulálok én is a kicsi Zselykéhez!Nem semmi kis nagy baba lakott a pocakba!na nem baj nálunk is eljön majd az a nap, hogy babázás babázás non-stop!!!Azt olvastam, hogy ahogy érzem a babámat, hogy fent van itt kint is majdnem úgy lesz fent.Szerintetek???????

ennyi idős kismama korába ki hány kg szedett össze???????
11-re megyek a drága védőnőmhöz, majd ő meg mondja a tutit.képzeljétek el felállított hétfőn csak úgy!úgy örültem neki :lol: :lol: Mondtam neki a problémámat az aranyeremet és erre ő megnyugtatott, hogy majd a szülés után még mi lesz!Mondani akartam neki, hogy te már csak tudod!De eljön az az idő is amikor kijön belőlem, hogy könnyű a szakirodalomból prédikálni!

majd írok, hogy milyen szépeket és jókat mondott!

Kép
bejcsi28
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 09:58-kor.
20150601134430
 
 

 
 

...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:28-kor.
Vendég
 


Gratulálok Zselykéhez, jó egészséget nektek!!!

Kép
csipisz
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 09:58-kor.
20150601134430
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 09:58-kor.
20150601134430
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:28-kor.
Vendég
 


..
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:29-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Kata, még én is új vagyok itt, és örülök, hogy más új is csatlakozott hozzánk! Én még tanulgatom a neveket, próbálom megjegyezni, hogy melyik babó kié, kisebb-nagyobb sikerrel. Nálunk is vannak-voltak ilyen nem evős korszakok, lehet a foga, vagy esetleg torokfájás is. Azt szokták ilyenkor tanácsolni, hogy amint elkezd a kicsi sírni az evésnél, azonnal abba kell hagyni, nehogy megútálja az evészetet. Persze ezt nekem állati nehéz volt betartani, mert mindig bemagyaráztam magamnak, hogy még egy kanálkával, még egy kanálkával.....

Zselyke, Isten hozott ezen a világon, kívánjuk, hogy boldog, örömteli életed legyen!

Hogyan kell avatárt feltenni?

Bálintnak jönnek az örlőfogai. Egyszerre négy! Az alsó kettő úgy látom viszonylag könnyen jön, viszont a felső két örlőnél, mindkét oldalt vérzik az ínye. Az ökle állandóan a szájában van, és persze nem eszik. Kétségbeesésemben már mindent kipróbálok, vagy játékot adok a kezébe, és azzal elvan, vagy leültetem a tévé elé, Minimaxot néz, és automatikusan tátja a száját. Éjszakák az utóbbi napokban jók voltak, végigaludta őket, tegnap egyszer felsírt, be is mentem hozzá, és kb. negyed óra kellett, hogy megnyugodjon, visszaaludjon. Ilyenkor eddig még nem vágyott ki a kiságyból, és nem is akarom azzal még jobban felébreszteni, hogy az éjszaka kellős közepén fájdalomcsillapítót adok neki.

Kép
amatour
 
 


Bejcsi, én Bálinttal 13 kg-ot híztam, és a kórházban szülés másnapján megmértem magam, a szüléssel lement 8 kg! A többi kiló az első hónapok idegeskedései miatt simán lementek, illetve most nyár óta ismét leadtam 4 kg-ot, pedig nem is fogyóztam. CSak egyszerűen annyit kell Bálinttal most szaladgálni, stb. stb., hogy mennek le rólam a kilók.

Kép
amatour
 
 


Asszem sikerült az avatár. :)

Kép
amatour
 
 


Mit gondoltok az influenza elleni oltásról? Ti beadatjátok a babóknak vagy magatoknak?

Kép
amatour
 
 


helló,

na akkor megnyugodtam a kilók felől eddig 2,5kg jött fel és a védőnő sem nézett rám rossz szemmel.Egyem meg!Nem mondott semmi negatívat adott egy halom papírt vérvétel, cukros papír, vércsoport ellenőrző.De már hiányozna, ha nem vennének sok vért és többször.Várom a TOCH eredményét!Amit a múltkor vettek le!


Kriszta,

én is láttalak azt hiszem vasárnap délután apa piros kenguruba vitte a picit te meg toltad Borit aki jó nagy csaj!Mondtam is a páromnak, hogy te vagy, ő is mondta, hogy szerinte is.Én kisebb asszonykának gondoltalak a fotó alapján de megnyugodtam, hogy nem csak én vok magas növésű!Aranyos kicssss család vagytok és szimpik!!!!!!!!!(ez BóóóóK)

Kép
bejcsi28
 
 


Sziasztok!

Gyors bekukk... Ruben lassan ébredezik s én még nem csináltam semmi normálisat... :oops:

Köszöntöm az új fórumtársunkat! Kata gyere gyakran!

Bettina! Gratulálok és boldogságot, egészséget kívánok Nektek!

Majd gyere mesélni ha tudsz...

Látom népszerű a Müller... :D Én debibe jártam sokat...itt az a bajom, hogy nincs bevásárlókocsi amibe be lehet ültetni a babákat s tegnap babakocsi nélkül voltam Rubennel s nem volt örömteli több kosarat s Rubent is húzni magam után de rendes volt az egyik eladó hölgy letehettem a kosaraimat is s ő szórakoztatta Rubent amig bevásárolok... :oops:

Az influenza elleni védőoltásról a véleményekre én is kiváncsi lennék...

Amatour jó az avatar
:)

Bejcsi én ( hónapig kergettem a kisvukot )így csak 2 kg-ot híztam...nem volt egy álom de megérte... :lol:

Elnézést lányok, hogy nem tudtam mindenre reagálni...felébredt a kismanóm...

Puszi mindenkinek!

Rubinita

Kép

Kép
rubinita74
 
 


Sziasztok!
Most épp Mazsival az ölemben írunk...:)
krisztina
Annyi a kérdés...Na sorjában. Nyíregyháza, Kálmán u. a törzshelyünk, szóval nekünk 5 perc a belváros. Így az új sétálóban sokat megfordulunk. Gál Jánosnál szültem és nagyon könnyen ment - 3 és fél óra alatt. Du fél 2-kor még UH-n voltam, 15 órakor már szülőszobán, 18:40-re meg volt a pici lány: 3580 g és 49 cm.
Fog tekintetében a két alsó fog jött ki. Talán a két felső kínozza.
bejcsi
Én 12 kg-ot híztam, de már -20-nál járok:) Jobb, mint az aerobic. Elég hozzá egy örökmozgó első gyerek.
amatour
Köszi a tippet. Ezzel próbálkozok most, hátha beválik.
Zselyke
Sok boldogságot és jó egészséget neked és anyukádnak! :D
Pá: Kata és Emma
pla-kat
 
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 09:59-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!
Zselyke Isten hozott köztünk!Jó egészséget nektek!
Bejcsi ne izgulj a kilók miatt, én 8 kg-t híztam és néhány hónap alatt le is ment.
Nekem Mesi olyan kinn, mint benn. Éjjel is aktív volt, mint most.
Zsuzsa

KépKép
mesi25
 
 


Én is hallottam erről a dologról, hogy amilyen a babó bent, olyan lesz kint is. Rendesen meg is rémültem, mert az utolsó hónapban Bálint a pocakomban állandóan hajnalban indult be, és órákat képes volt bent vándorolni, napközben meg szinte semmit nem mozgott. Hála az égnek nálunk nem jött be. 1 hós kora óta végigalussza (ha nem bántja semmi) az éjszakát.

Kata, kíváncsi vagyok, hogy fog-e használni a módszer, mi újból elkezdjük, mert Bálint mostanában ha meglátja a kaját, ordít, nem akar enni, én meg mindenféle cselhez folyamodok, hogy egy pár kanálnyi főétel lemenjen a pocakjába. Na, mától megpróbálok ismét szigorú lenni, ha nem akar az etetőszékben, unszolás nélkül enni, akkor hagyom, biztos nem éhes. Majd írd meg, hogy nálatok bevállt-e!

Influenza elleni oltásra még nem igazán reagáltatok, pedig nagyon érdekelne a véleményetek. Be fogjátok adni a babóknak vagy magatoknak?

Kép
amatour
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:06-kor.
20150601134430
 
 


:)
A hozzászólást 4 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:29-kor.
Vendég
 


K...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:30-kor.
Vendég
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:29-kor.
Vendég
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:06-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Mi februártól apával béres cseppeztünk egészen tavaszig, most szeretnénk ismét elkezdeni. Februárban Bálinttal 8 napot voltam kórházban, utána is majdnem egy hónapot volt itthon nagyon beteg, és mi is dögrováson voltunk. Azután viszont nem volt komoly betegségünk, bebeszéljük magunknak, hogy a Béres miatt, úgyhogy hátha most is bejön. :)

Nagyon car idő van, próbáltunk kicsit kimenni az udvarra, de Bálint sem igazán rajongott az ötletért, szóval voltunk kint vagy fél órát, azt is kutyázással töltöttük. Ilyenkor áldom a kertet, meg a kutyust is. Asszem teszek is fel róluk egy régebbi képet:

Kép

Kép
amatour
 
 


Sziasztok!
desviki
Nem t'om te hogy vagy vele, de én szerintem jó fej Gál. A lányomnak csak úgy emlegetem, hogy az első pasid, aki csupaszon látott:)
Az időről csak annyit, hogy ebben a "gyönyörűségben" mi is itthon buliztunk Emmával - nagyot hancúroztunk és hanyagoltuk a házimunkát:) Olyan csajos napot rendeztünk. De holnap jó lenne kimozdulni - meg hát muszáj is, van egy-két vásárolni való.
amatour
Mazsinál lehet, hogy beválik. Főleg, hogy egyre felnőttesebben eszünk - tányér meg csőrös pohár és ő is kap egy kanalat. Aztán ha ez is kevés lesz, még nem tudom mit teszek:) Meg talán az is segít, hogy tízóraira gyümölcs van, így biztosan megéhezik, ha nem délre, akkor fél 1- 1 órára. Majd írj, hogy hogy haladtok.
Jó éjt mindenkinek!
pla-kat
 
 


Kép
Így fürdenek a nagyok:)
pla-kat
 
 


Kép
Az új kedvenc képem: apa és lánya
pla-kat
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:07-kor.
20150601134430
 
 


Kata, nagyon tündéri a kicsi lány, az apás képen igazi kis tünemény! Össze fogja tőrni a fórumos fiúbabák szívét. :wink:

A tegnapi "nem erőltetem" evés horror volt. Így, hogy nem eszik egyszerre, csak nagyon keveset, szinte egész nap volt valami a szájában-kezében. Hol itt rohangált egy abonettel, hol ott egy kiflicsücsökkel. Vacsorázott is velünk, evett egy kis pörköltös tésztát, meg apa sültkrumplijából pár szemet. Reggel nem kellett neki a kakaó, sikítva fordította el a fejét. A reggelije egy fél marhapárizsi volt 2 harapás abonettel (a kenyeret egyszerűen nem fogadja el), és a végén megitta a kakaója felét. Aztán mielőtt lefeküdt, még megevett egy szilvát is. Éjszaka négyszer keltünk, négyszer sikított fel. Egy szerencsém van, hogy eddig még nem kívánkozott ki éjszaka az ágyából. "Csak" ott kell vele maradni egy kicsit, fogni a kezét, vagy a hátát. Most Nurophen helyett adtam neki Panadol Babyt, hátha jobban használ.

Jövő szerdán megyünk pneumo oltásra, remélem addig nem kapja el valami betegség, és túl leszünk rajta. Meg nem is ártana, ha a doki is ránézne, megnyugtatna, hogy nincs semmi komoly baja.

Kép
amatour
 
 


Jó reggelt mindenkinek!
desviki
Bevallom én is azért kerültem Gálhoz, mert régóta próbálkoztunk eredmény nélkül. De szerencsére nem került sor beültetésre vagy inszeminációra. Egy egyszerű petevezeték átjárhatósági rutin "műtét" után 2 és fél hónapra teherbe is estem..... mindenki nagy örömére.
amatour
Hát nem túl bíztató a helyzet nálatok. Ha nem hagyod nassolni evések között, akkor mi a helyzet? Bár mi még nem tartunk itt..
A pneumo oltásra mi is jelentkeztünk, csak még nincs oltóanyag. de kíváncsi leszek, nálatok mivel jár, erről mindenféleképpen értekezünk....sok más mellett:)
Szép napot mindenkinek és irány a levegő, jövő hétre már mondja az esőt!
pla-kat
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:30-kor.
Vendég
 


Kriszti:pont téged akartalak kérdezni, tuti hogy ez az oltás nem tud bajt csinálni?mert engem ,már kiidegelt a többi anyuka ,és már nem tudom mit csináljak,sok szól mellette ellene meg nem igazán hallottam még semmit.
ibolya5
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:07-kor.
20150601134430
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:08-kor.
20150601134430
 
 


Viki : köszi a nyugtatást, de már kezdtem ugy érezni ,hogy mindenki okos ,csak én, a hülye anyuka akarja megfertőzni a gyerekét virussal.Biztos ki is dumáltak a hátam mögött,mert azt mondtam nézzétek meg mennyi betegség elkerülhető.na az infulenzát azt már nem adatom be az biztos.
ibolya5
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:30-kor.
Vendég
 


Sziasztok!

Hogy telt a hétvégétek?
Nálunk megint szülinap volt, Peti fogta a virágot rendületlenül :lol: :lol: Nagyi viszont boldog volt, hogy az unokájától kapta a virágot.

A pneumot jövő hónapban kapjuk, viszont azon gondolkozom, hogy előtte fel kell e rá iratkozni...

Bálintanya, nagyon jó a kutyusos fotó :D
csipisz
 
 


Sziasztok!

Pneumo oltásra szerdán megyünk, de asszem ezt már írtam. Mi is nagyon gondolkoztunk az influ oltáson, de végül is nem adatjuk be sem magunknak, sem a kicsinek. A kicsinek azt mondják akkor célszerű, ha bölcsibe-közösségbe jár, egyébként nem kell. Mi meg inkább szedünk vitamint, meg Béres cseppet, tavaly bevállt.

Kata, a nasikat végső kétségbeesésemben adom a kicsinek, mikor tényleg nem eszik egy falatot sem. Ezek a nasik egyébként gyümölcsdarabok (szilva, szőlő, banán feldarabolva), bioköles, abonett (utóbbi kettőt csak estefelé). Tegnap meglepő módon viszonylag jól evett a bébim. Megevett egy csomó borsólevest (jó sűrűn), és a vacsiját is mind bevágta. De volt egy hatalmas esésünk is, pont az asztal sarkára, és a feje hátulján ütötte meg magát. Látszik is neki, de egyből felsírt, és nem mutatott semmi furcsa viselkedést.

Kép
amatour
 
 


Sziasztok!
amatour
A kaja sztrájk nálunk is kitört - nem a szája ízének megfelelőt kapott a kishölgy. Bezzeg a Sinlac rizspépből, abból bármikor jöhetne:) Na mindegy, majd uzsira kap gyümölcsöt, addig meg remélem nem lesz gond.
csipisz
Nekünk fel kellett iratkozni a pneumora. Állítólag annyi az igény, hogy nincs is elég oltóanyag. Mi már egy hete feliratkoztunk és még semmi. Majd szólnak, ha megjött az oltóanyag. Még jó hogy mostmár ingyenes.
További szép napot mindenkinek, megyek babaétel recepteket keresni:)
Emma és Kata
pla-kat
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:08-kor.
20150601134430
 
 


Hogy lehet vonalzót feltenni?
Akármit csinálok, nem megy.
Kata
pla-kat
 
 


Kata, nálunk is mindig mentőöv volt a Sinlac és a többi tejpép, mert azokat megette. Most, hogy sztrájkolt, még azok sem kellettek neki. Ma egész szépen eszik, ebédre nem csak levesből, de a másodikból is bőven evett.

Vonalzót készíteni sok weboldalon lehet: babafalva.hu, stb., ha rákattintasz a mi vonalzóinkra, akkor kijön az adott vonalzós oldal. Ott elkészíted a sajátodat, és itt a profilban az Aláíráshoz bemásolod úgy, hogy be is pipálod a hsz-ed alatt: Aláírás hozzáadása (A melléklet feltöltése alatt).

Kép
amatour
 
 


Nálunk eleinte Bálint csak a bébiételt ette, nagyon sokáig, majd 1 éves koráig. Aztán valami megváltozott, és most már csak azt eszi, amit mi is eszünk vele. Úgyhogy nálunk megszűnt a különfőzés (jó, azért spenótot, céklát még főzök neki), és bár van itthon néhány bébiétel vész esetére, azért ebédre azt eszi, amit én, és még kap néhány falatot abból is, amit mi vacsizunk. Az ő igazi vacsija Milupa Jó éjszakát tejpép, lefekvéskor már nem kap, csak teát. Ő maga szokott le az esti tápi-tejital variációról.

Kép
amatour
 
 


:)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Vendég 2010.10.15 07:31-kor.
Vendég
 


...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:10-kor.
20150601134430
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok, ragyogok! :)
Visszaolvasni egyelőre nincs időm :(, csak képek miatt jöttem.

Kép Csajok

Kép

Kép

Jövök, ha tudok. Egyelőre lövésem sincs, mikor lesz egy kicsit több időm...

Puszi mindenkinek. Remélem jól vagytok!
Vendég
 


Remélem Betti mihamarabb tud majd jönni, és újságolni, hogy hogyan telnek a napjaik, meg számítok rá, hogy ide is tesz fel egy-két képet a picurról!

Kriszti, én is vaciláltam a viborcul kúp miatt, hogy vegyek-e neki, de most, hogy olvasom a hsz-ed, nem fogok. NEkünk sem használt eddig egyik homeós szer se, se nekem, sem a gyermeknek, gondolom akkor ez sem fog. Én próbálok neki Nurofent vagy Panadol baby-t adni, de tök változó, hogy hogyan reagál rájuk. Van, hogy gyógyszer nélkül végigalussza az éjszakát, van, hogy gyógyszer ellenére kelünk vagy 3-4 alkalommal. Most csak egyszer keltünk, hajnali négykor, de hála az égnek nagyon hamar vissza is aludt.

Kata, képzeld, Bálint tegnap és ma is kiválóan evett. Sőt, szerintem még sosem evett annyit, mint ma!!! Remélem ti is hamar túl fogtok jutni ezen a nemevős időszakon. Ha tudod, fogadd meg a tanácsomat, én is vagy 2 napig nem adtam neki, ha nem tátotta a száját, és most meg......

Kép
amatour
 
 


Na, miközben írtam a sajátomat, megjelent Betti hsz-e!!!! Eszméletlen milyen jól néz ki a kiscsaj! Mintha már legalább 2 hónapos lenne, olyan szép! Persze Csenge is ennivaló, ahogy a kis hugicáját ölelgeti! Hüpp-hüpp

Kép
amatour
 
 


....
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára 20150601134430 2010.02.17 10:10-kor.
20150601134430
 
 

Vissza: Lakóhely szerint

Jegyzetfüzet: